Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.09 csütörtök, 22:57:30 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 147 148 149 150 151 152 153 [154] 155 156 157 158 159 160 161 ... 213   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: GPS-Navigáció  (Megtekintve 3034319 alkalommal)
0 Felhasználó és 20 vendég van a témában
Latat
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 50


« Új hozzászólás #7650 Dátum: 2010.01.16 szombat, 04:30:44 »

Sziasztok!

Tudna valaki segíteni?
2003. 12. havi gyártású MK3-as Mondeóm van érintőképernyős navival. Telefonos kihangosítóként csak régi nokiás telefonokat tudok használni. Szeretém kicserélni egy Bluetooth-os kihangosítóra, viszont csak olyanra, amin jól megy majd a kihangosítás/zajszűrés és együttműködik a navis rádióval. Használ valaki már ilyen bluetooth kihangosítót? Bármilyen Bluetooth kihangosítót csatlakoztatni lehet, vagy van valami spéci követelmény a kiválasztásnál? Mert nálam a régi telefonra nem látam mikrofont a kocsiban, viszont jól működött, így feltételezem, hogy a műszerfalon van valahol elrejtve...
Olyat szeretnék, ami másoknak is van és megbízhatóan működik, jó minőségben... Márka nem számít...

Köszi!

Laci
Naplózva
drhf
Adminisztrátor
Megszállott
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2552


2003.12 MKIII TDCi kombi


« Új hozzászólás #7651 Dátum: 2010.01.16 szombat, 07:42:03 »

Sziasztok!

Tudna valaki segíteni?
2003. 12. havi gyártású MK3-as Mondeóm van érintőképernyős navival. Telefonos kihangosítóként csak régi nokiás telefonokat tudok használni. Szeretém kicserélni egy Bluetooth-os kihangosítóra, viszont csak olyanra, amin jól megy majd a kihangosítás/zajszűrés és együttműködik a navis rádióval. Használ valaki már ilyen bluetooth kihangosítót? Bármilyen Bluetooth kihangosítót csatlakoztatni lehet, vagy van valami spéci követelmény a kiválasztásnál? Mert nálam a régi telefonra nem látam mikrofont a kocsiban, viszont jól működött, így feltételezem, hogy a műszerfalon van valahol elrejtve...
Olyat szeretnék, ami másoknak is van és megbízhatóan működik, jó minőségben... Márka nem számít...

Köszi!

Laci
Ényem ugyanez a hónap, benne volt egy 6310es bölcső. Én kivettem és egy mezei nokiás bluetoothot tettem bele. A mikrofon a visszapillantó elött van a szemüvegtartónál, a hangszóró a soför bal lábánál a középkonzol oldalán. A mikrofon jack dugóját át kellett forrasztani, mivel a nokiának másmilyen volt (helyesebben a mikrofoné és a hangszóróé volt felcserélve). A hangszórót meg kicserélni mert 8ohmos volt 4 helyett. Azóta megy szépen, de a telszámokat nem látom a nagyképernyőn.

garou hozzászólásait kellmegnézni tavaly február tájékáról és megkérdezni meddig jutott vele.
Naplózva

Csak a Puffin lekvár adhat neki erőt, és mindent lebíró akaratot.
Latat
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 50


« Új hozzászólás #7652 Dátum: 2010.01.16 szombat, 20:12:34 »

Ényem ugyanez a hónap, benne volt egy 6310es bölcső. Én kivettem és egy mezei nokiás bluetoothot tettem bele. A mikrofon a visszapillantó elött van a szemüvegtartónál, a hangszóró a soför bal lábánál a középkonzol oldalán. A mikrofon jack dugóját át kellett forrasztani, mivel a nokiának másmilyen volt (helyesebben a mikrofoné és a hangszóróé volt felcserélve). A hangszórót meg kicserélni mert 8ohmos volt 4 helyett. Azóta megy szépen, de a telszámokat nem látom a nagyképernyőn.

garou hozzászólásait kellmegnézni tavaly február tájékáról és megkérdezni meddig jutott vele.

Köszi. Máris utánanézek Smiley
Hát, ez így meg elég érdekesen kezdődik... A bölcső nekem is benne van, a telszámokat meg eddig sem láttam...
Ezek a napellenzőre tehető kütyük jóval gyengébb minőségűek? A stabil hang és zajszűrés fontos lenne...
Naplózva
drhf
Adminisztrátor
Megszállott
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2552


2003.12 MKIII TDCi kombi


« Új hozzászólás #7653 Dátum: 2010.01.16 szombat, 20:21:25 »

Köszi. Máris utánanézek Smiley
Hát, ez így meg elég érdekesen kezdődik... A bölcső nekem is benne van, a telszámokat meg eddig sem láttam...
Ezek a napellenzőre tehető kütyük jóval gyengébb minőségűek? A stabil hang és zajszűrés fontos lenne...

Az enyém kihangosítós telefon, az is teljesen tökéletes.
Naplózva

Csak a Puffin lekvár adhat neki erőt, és mindent lebíró akaratot.
teo
Vendég
« Új hozzászólás #7654 Dátum: 2010.01.16 szombat, 20:42:29 »

Ényem ugyanez a hónap, benne volt egy 6310es bölcső. Én kivettem és egy mezei nokiás bluetoothot tettem bele. A mikrofon a visszapillantó elött van a szemüvegtartónál, a hangszóró a soför bal lábánál a középkonzol oldalán. A mikrofon jack dugóját át kellett forrasztani, mivel a nokiának másmilyen volt (helyesebben a mikrofoné és a hangszóróé volt felcserélve). A hangszórót meg kicserélni mert 8ohmos volt 4 helyett. Azóta megy szépen, de a telszámokat nem látom a nagyképernyőn.

garou hozzászólásait kellmegnézni tavaly február tájékáról és megkérdezni meddig jutott vele.

Hi! Ezt most nem értem. Ez nem úgy megy, hogy a navin a Phone menüben párosítunk egy nokia telefont (BT), és telefonálunk? Érintőképernyőn tárcsázunk, zöld gombbal felvesszük, stb?
Naplózva
drhf
Adminisztrátor
Megszállott
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2552


2003.12 MKIII TDCi kombi


« Új hozzászólás #7655 Dátum: 2010.01.16 szombat, 20:50:32 »

Hi! Ezt most nem értem. Ez nem úgy megy, hogy a navin a Phone menüben párosítunk egy nokia telefont (BT), és telefonálunk? Érintőképernyőn tárcsázunk, zöld gombbal felvesszük, stb?
Ha van benne gyári bluetooth egységed akkor igen. Az enyémben nem volt, hanem egy sima kihangosító Nokia 6310 bölcsővel. Az nem írt ki semmit a navira.
Naplózva

Csak a Puffin lekvár adhat neki erőt, és mindent lebíró akaratot.
teo
Vendég
« Új hozzászólás #7656 Dátum: 2010.01.16 szombat, 20:53:51 »

Ha van benne gyári bluetooth egységed akkor igen. Az enyémben nem volt, hanem egy sima kihangosító Nokia 6310 bölcsővel. Az nem írt ki semmit a navira.

Áhh!! Vágom.  eljen
Akkor nekem benne van.
 worship
Naplózva
sopa007
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 57

sopa007@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #7657 Dátum: 2010.01.16 szombat, 22:52:06 »

Sziasztok!

Alcor PNA navigációra tud valaki valamilyen trükköt amivel  az iGO8-at fellehet tenni? Ami most van az PDA-an fut át lehet ügyeskedni valahogy a PNA-ra?
Naplózva
zsebi
Vendég
« Új hozzászólás #7658 Dátum: 2010.01.17 vasárnap, 20:45:33 »

Sziasztok! Próbálkozott már valaki a 2010-es kelet Europa DVD-vel ?
Arra lenék kíváncsi, hogy valóban frissebb e a 2009-es nél ? köszi
 worship
Naplózva
teo
Vendég
« Új hozzászólás #7659 Dátum: 2010.01.17 vasárnap, 20:59:06 »

Sziasztok! Próbálkozott már valaki a 2010-es kelet Europa DVD-vel ?
Arra lenék kíváncsi, hogy valóban frissebb e a 2009-es nél ? köszi
 worship

Nincs még meg.  Roll Eyes
Naplózva
drhf
Adminisztrátor
Megszállott
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2552


2003.12 MKIII TDCi kombi


« Új hozzászólás #7660 Dátum: 2010.01.17 vasárnap, 21:01:46 »

Nincs még meg.  Roll Eyes
2009/10 van, az frissebb. Amerre én járok, arra mindenképpen.
Naplózva

Csak a Puffin lekvár adhat neki erőt, és mindent lebíró akaratot.
teo
Vendég
« Új hozzászólás #7661 Dátum: 2010.01.17 vasárnap, 21:14:29 »

2009/10 van, az frissebb. Amerre én járok, arra mindenképpen.

Colbert-híd, M0?
Naplózva
drhf
Adminisztrátor
Megszállott
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2552


2003.12 MKIII TDCi kombi


« Új hozzászólás #7662 Dátum: 2010.01.17 vasárnap, 21:23:37 »

Colbert-híd, M0?
Megnézem, arra konkrétan nem járok.
Naplózva

Csak a Puffin lekvár adhat neki erőt, és mindent lebíró akaratot.
zsebi
Vendég
« Új hozzászólás #7663 Dátum: 2010.01.17 vasárnap, 22:16:20 »

Csak azért kérdeztem a 2010-es verziórol, mert itt ( http://apronet.hu/freesearch.php?mit=mondeo+navi) azt írják, hogy
2010-es DVD. Bár gyanítom, hogy még nincs új.
Naplózva
drhf
Adminisztrátor
Megszállott
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2552


2003.12 MKIII TDCi kombi


« Új hozzászólás #7664 Dátum: 2010.01.17 vasárnap, 22:27:06 »

Csak azért kérdeztem a 2010-es verziórol, mert itt ( http://apronet.hu/freesearch.php?mit=mondeo+navi) azt írják, hogy
2010-es DVD. Bár gyanítom, hogy még nincs új.

2007/08, 2008/09 és 2009/10 DVDk vannak meg nekem. Az első szinte csak budapest és a főútvonalak, a második majdnem teljes, a harmadik meg inkább csak update. Ennél újabb nincs, nyáron jelenik meg a 2010/11 ha az eddigi tempót tartják.

Nekem a POI-k nagyon sekélyesnek tűnnek, gyaorlatlag csak cím ismeretében használható. ha mondjuk vagyok valahol és a legközelebbi gyógyszertár érdekel, elhasal az eszköz. Általában azt szoktam csinálni, hog ya telefonomban a googlemaps megmondja hol van amit keresek és a navi odavisz. Pár év és lesz GPS telefonom és kitérdekel a navi... Akkor már traffic is lesz a gmapsban online... Ekkor használnám minden nap, mert tudnám merre érdemes menni budapesten.
Régebben nem hittem volna, hogy ez fog a legjobban zavarni benne. Én másfél évet hajtottam, úgy hogy nulla térkép volt Magyarországról...
Naplózva

Csak a Puffin lekvár adhat neki erőt, és mindent lebíró akaratot.
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26659


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #7665 Dátum: 2010.01.18 hétfő, 08:17:51 »

2007/08, 2008/09 és 2009/10 DVDk vannak meg nekem. Az első szinte csak budapest és a főútvonalak, a második majdnem teljes, a harmadik meg inkább csak update. Ennél újabb nincs, nyáron jelenik meg a 2010/11 ha az eddigi tempót tartják.

Nekem a POI-k nagyon sekélyesnek tűnnek, gyaorlatlag csak cím ismeretében használható. ha mondjuk vagyok valahol és a legközelebbi gyógyszertár érdekel, elhasal az eszköz. Általában azt szoktam csinálni, hog ya telefonomban a googlemaps megmondja hol van amit keresek és a navi odavisz. Pár év és lesz GPS telefonom és kitérdekel a navi... Akkor már traffic is lesz a gmapsban online... Ekkor használnám minden nap, mert tudnám merre érdemes menni budapesten.
Régebben nem hittem volna, hogy ez fog a legjobban zavarni benne. Én másfél évet hajtottam, úgy hogy nulla térkép volt Magyarországról...


Nekem szifonom is van, így annak tükrében csak azt tudom nyilatkozni, hogy a gps legyen gps, a telefon telefon, a rádió/cd lejátszó pedig rádió és cd lejátszó...
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
teo
Vendég
« Új hozzászólás #7666 Dátum: 2010.01.18 hétfő, 13:23:58 »

Nekem szifonom is van, így annak tükrében csak azt tudom nyilatkozni, hogy a gps legyen gps, a telefon telefon, a rádió/cd lejátszó pedig rádió és cd lejátszó...

 taps
Naplózva
teo
Vendég
« Új hozzászólás #7667 Dátum: 2010.01.18 hétfő, 13:26:42 »

2007/08, 2008/09 és 2009/10 DVDk vannak meg nekem. Az első szinte csak budapest és a főútvonalak, a második majdnem teljes, a harmadik meg inkább csak update. Ennél újabb nincs, nyáron jelenik meg a 2010/11 ha az eddigi tempót tartják.

Nekem a POI-k nagyon sekélyesnek tűnnek, gyaorlatlag csak cím ismeretében használható. ha mondjuk vagyok valahol és a legközelebbi gyógyszertár érdekel, elhasal az eszköz. Általában azt szoktam csinálni, hog ya telefonomban a googlemaps megmondja hol van amit keresek és a navi odavisz. Pár év és lesz GPS telefonom és kitérdekel a navi... Akkor már traffic is lesz a gmapsban online... Ekkor használnám minden nap, mert tudnám merre érdemes menni budapesten.
Régebben nem hittem volna, hogy ez fog a legjobban zavarni benne. Én másfél évet hajtottam, úgy hogy nulla térkép volt Magyarországról...


2008/2009-esem van. Lehet, hogy buta dolog, de gyakran arra használom, hogy leolvassam róla, hogy éppen milyen utcában vagyok. POI-kat pl. alig használom.
Nekem is van iPAQ PNA-m legfrissebb térképpel, de ha már van az autóban beépített, akkor az mindig kéznél van.
Naplózva
tkarez
Vendég
« Új hozzászólás #7668 Dátum: 2010.01.18 hétfő, 20:20:18 »

Hi! Ezt most nem értem. Ez nem úgy megy, hogy a navin a Phone menüben párosítunk egy nokia telefont (BT), és telefonálunk? Érintőképernyőn tárcsázunk, zöld gombbal felvesszük, stb?

Hello,
Én 3 éve tettem szert egy ilyen nagynavis bluetooth-os konfigurációra. Akkor eléggé belemásztam a témába és tudom, hogy még a Nokia weboldalán is ott volt egy Nokia/Ford Car solution csomag. Ezt ott eléggé fényezték. Azóta eltűnt.
A lényeg, hogy volt hozzá support táblázat, ami megadta, hogy melyik telefonnal mire képes. Egy halom telefont lehetett vele hivatalosan is használni, de teljes funkcionalitást csak egy párral tudott (pl. Nokia 6230, 6230i). A teljes funkcionalitáson értették a kijelzőre kerülő névjegyzéket, meg SMS olvasást a képernyőn. Az is elég jó volt, hogy a képernyőre már a feloldott hívószámot (nevet) írja ki pl.
Bluetooth kihangosítás szerintem minden telefonnal tud lenni, de a képernyőre névjegyzék áttöltés csak teljes funkcióra kvalifikált mobillal ment, azokkal is KIZÁRÓLAG cradle-es módon. Tehát ha a kvalifikált Nokia 6230i telefont BT-val kapcsoltam össze, akkor nem volt névjegyzék...
Én nagyon szerettem, most a feleségem szereti nagyon, mert neki még megfelelően kvalifikált telefonja van és így használja a kocsit (ami egyébként egy Focus, de a nagynavi ugyanaz a Denso benne).
Megtaláltam az aktuális Ford nagynavis rendszer kompatibilitási táblázatát, ez nem a régi Denso-ra vonatkozik szerintem, de látszik benne, hogy mit lehet melyik telefonnal.
http://www.ford-mobile-connectivity.com/mobile_navigation/compareNavigation

Naplózva
teo
Vendég
« Új hozzászólás #7669 Dátum: 2010.01.18 hétfő, 20:35:19 »

Hello,
Én 3 éve tettem szert egy ilyen nagynavis bluetooth-os konfigurációra. Akkor eléggé belemásztam a témába és tudom, hogy még a Nokia weboldalán is ott volt egy Nokia/Ford Car solution csomag. Ezt ott eléggé fényezték. Azóta eltűnt.
A lényeg, hogy volt hozzá support táblázat, ami megadta, hogy melyik telefonnal mire képes. Egy halom telefont lehetett vele hivatalosan is használni, de teljes funkcionalitást csak egy párral tudott (pl. Nokia 6230, 6230i). A teljes funkcionalitáson értették a kijelzőre kerülő névjegyzéket, meg SMS olvasást a képernyőn. Az is elég jó volt, hogy a képernyőre már a feloldott hívószámot (nevet) írja ki pl.
Bluetooth kihangosítás szerintem minden telefonnal tud lenni, de a képernyőre névjegyzék áttöltés csak teljes funkcióra kvalifikált mobillal ment, azokkal is KIZÁRÓLAG cradle-es módon. Tehát ha a kvalifikált Nokia 6230i telefont BT-val kapcsoltam össze, akkor nem volt névjegyzék...
Én nagyon szerettem, most a feleségem szereti nagyon, mert neki még megfelelően kvalifikált telefonja van és így használja a kocsit (ami egyébként egy Focus, de a nagynavi ugyanaz a Denso benne).
Megtaláltam az aktuális Ford nagynavis rendszer kompatibilitási táblázatát, ez nem a régi Denso-ra vonatkozik szerintem, de látszik benne, hogy mit lehet melyik telefonnal.
http://www.ford-mobile-connectivity.com/mobile_navigation/compareNavigation



Köszi, ez hasznos infó. Akkor legalább nem erőlködök a 6300-zal. Örülhetek, hogy egyáltalán a kihangosítás pöpecül megy. Jól is hallok, jól is hallanak.  wave
Naplózva
hezsai
Vendég
« Új hozzászólás #7670 Dátum: 2010.01.19 kedd, 08:54:49 »

szijjasztok. valaki tudna nekem küldeni egy ájgót színes poikkal, meg ha lehet akkor mutassa a DA -t. mert nekem sehogy sem akar összejönni :S köszi
Naplózva
englishman
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 513



« Új hozzászólás #7671 Dátum: 2010.01.19 kedd, 19:51:07 »

Kedves szagértők,

Az iGohoz vannak ugye különböző előállítású térképek (TeleAtlas, Navteq, TopMap, stb).
Vajon melyiket érdemesebb használni? Szabad keverni?
Mi van ha egy országhoz többféle is fenn van a készüléken?

Help plíííz!
Naplózva

mk5 2.0 tdci 150le 5a titanium++ 2018 diffused silver
ex: mk4 2.0 tdci 5a titanium-x++ 2008
mégex: mk3 facelift 2.0 tdci ghia ++ 2004, mk3 2.0 tdci ghia 2002
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #7672 Dátum: 2010.01.20 szerda, 13:46:05 »

Kedves szagértők,

Az iGohoz vannak ugye különböző előállítású térképek (TeleAtlas, Navteq, TopMap, stb).
Vajon melyiket érdemesebb használni? Szabad keverni?
Mi van ha egy országhoz többféle is fenn van a készüléken?

Help plíííz!

ammeliket elfogadja  vigyor3
nekem ugyan ez a kerdesem csak a basemappal kapcsolatban  vigyor3
Naplózva

blah blah blah
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26659


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #7673 Dátum: 2010.01.20 szerda, 14:11:18 »

Kedves szagértők,

Az iGohoz vannak ugye különböző előállítású térképek (TeleAtlas, Navteq, TopMap, stb).
Vajon melyiket érdemesebb használni? Szabad keverni?
Mi van ha egy országhoz többféle is fenn van a készüléken?

Help plíííz!

Én Navteq párti vagyok, nem kicsit...  vigyor3
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
englishman
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 513



« Új hozzászólás #7674 Dátum: 2010.01.20 szerda, 14:36:14 »

Én Navteq párti vagyok, nem kicsit...  vigyor3

Az tudom, meg garmin is...  Wink
Naplózva

mk5 2.0 tdci 150le 5a titanium++ 2018 diffused silver
ex: mk4 2.0 tdci 5a titanium-x++ 2008
mégex: mk3 facelift 2.0 tdci ghia ++ 2004, mk3 2.0 tdci ghia 2002
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26659


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #7675 Dátum: 2010.01.20 szerda, 14:45:39 »

Az tudom, meg garmin is...  Wink

Ha Garmint veszel, akkor annak a térképeiben tudok segíteni...  Wink

(szóval ezért is vegyél garmint)
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
englishman
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 513



« Új hozzászólás #7676 Dátum: 2010.01.20 szerda, 17:37:59 »

Ha Garmint veszel, akkor annak a térképeiben tudok segíteni...  Wink

(szóval ezért is vegyél garmint)

Épp ez az, van mio, meg igo, meg sok térkép (2-3 féle/ország), csak nem tudom melyiket használjam a sok közül...

(A garmin nagyon leszerepelt nálam a symbianos alkalmazással.)
Naplózva

mk5 2.0 tdci 150le 5a titanium++ 2018 diffused silver
ex: mk4 2.0 tdci 5a titanium-x++ 2008
mégex: mk3 facelift 2.0 tdci ghia ++ 2004, mk3 2.0 tdci ghia 2002
mACSman
Vendég
« Új hozzászólás #7677 Dátum: 2010.01.20 szerda, 18:02:08 »

Kedves szagértők,

Az iGohoz vannak ugye különböző előállítású térképek (TeleAtlas, Navteq, TopMap, stb).
Vajon melyiket érdemesebb használni? Szabad keverni?
Mi van ha egy országhoz többféle is fenn van a készüléken?

Help plíííz!
Használd a térképcserélő funkciót. (pl. a Gurjon skin tudja)
4 mappába csoportosíthatod a térképeket és azt választod ami tetszik. Wink
Naplózva
englishman
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 513



« Új hozzászólás #7678 Dátum: 2010.01.20 szerda, 19:25:23 »

Használd a térképcserélő funkciót. (pl. a Gurjon skin tudja)
4 mappába csoportosíthatod a térképeket és azt választod ami tetszik. Wink

Köszi.
Nekem ez a gurjon (macsman) skin nem vált be (igaz leragadtam 6.3-nál, nemtom most hol tart).
Túl picik a pöcögtetni valók, meg a feliratok menet közbeni használathoz.

Igazság szerint el se fér az összes térkép a 2G kártyán...

Akkor marad a (majdnem) találomra válogatás (helyi, haz nincs akkor navteq/teleatlas közül a nagyobb).
Naplózva

mk5 2.0 tdci 150le 5a titanium++ 2018 diffused silver
ex: mk4 2.0 tdci 5a titanium-x++ 2008
mégex: mk3 facelift 2.0 tdci ghia ++ 2004, mk3 2.0 tdci ghia 2002
hezsai
Vendég
« Új hozzászólás #7679 Dátum: 2010.01.21 csütörtök, 17:25:46 »

na senki sem dob meg egy összeállított igoval? mert nekem sehogy sem akar összejönni hogy színes poi-aim és da-m legyen. november 3-ait használok most.
Naplózva
flyfish
Vendég
« Új hozzászólás #7680 Dátum: 2010.01.21 csütörtök, 19:12:45 »

Köszi.
Nekem ez a gurjon (macsman) skin nem vált be (igaz leragadtam 6.3-nál, nemtom most hol tart).
Túl picik a pöcögtetni valók, meg a feliratok menet közbeni használathoz.

Igazság szerint el se fér az összes térkép a 2G kártyán...

Akkor marad a (majdnem) találomra válogatás (helyi, haz nincs akkor navteq/teleatlas közül a nagyobb).
Próbáld meg a "RISK" skint. Nemek az van és jó.
Naplózva
dihjital
Vendég
« Új hozzászólás #7681 Dátum: 2010.01.25 hétfő, 15:35:21 »

Kedves fórum tagok,

érdeklődnék, hogy Mondeo-ba Denso SatNav 2009-2010 DVD-je van-e valakinek. A 2008-2009-esen (a régebbiekről nem is beszélve) gyakorlatilag csak Budapest és környéke részletes, az ország többi része erősen elnagyolt. Előre is köszönöm!
Naplózva
sleeper
Vendég
« Új hozzászólás #7682 Dátum: 2010.01.27 szerda, 14:12:40 »

Sziasztok!

Tudna nekem segíteni valaki?
Van egy 2003-as navis mondeom és gps icon kint van a kijelzőn folyamatosan.
Visszaolvasva már találkoztam ilyen esettel, így 90% hogy az antenna lesz a bűnös.
Volt két ford bontós számom de egyiknél sincs most.
Az a kérdésem, hogy valakinek van-e ilyen elfekvőbe vagy az is jó lenne ha kipróbálás szinten meg tudnánk állapítani, hogy 100%-ban az antennám a rossz és akkor megrendelném a fordnál (kb 15-20e).

Most szereztem be egy 2009-2010-es dvd-t és nálam működik (leszámítva az antennámat) ha érdekel valakit.
Köszi előre is.
Naplózva
TZS
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



E-mail
« Új hozzászólás #7683 Dátum: 2010.01.27 szerda, 14:56:45 »

Kedves fórum tagok,

érdeklődnék, hogy Mondeo-ba Denso SatNav 2009-2010 DVD-je van-e valakinek. A 2008-2009-esen (a régebbiekről nem is beszélve) gyakorlatilag csak Budapest és környéke részletes, az ország többi része erősen elnagyolt. Előre is köszönöm!
A 2010-es is csak update, nem sok változás van az elődhöz képest. Nincs Megyeri híd, se M0.
Naplózva

2016 MK-II facelift Kuga 2.0 TDCI AWD (Mondeo szívvel)
ex: 2011 MK-IV 2.0 TDCi
ex: 2003 MK-III facelift 2.0 TDCI
ex: 1993 MK-I 2.0 ZETEC

"Összejönni - jó kezdés. Együtt maradni - haladás. Együtt is dolgozni - siker." Henry Ford
TZS
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



E-mail
« Új hozzászólás #7684 Dátum: 2010.01.27 szerda, 14:58:24 »

Sziasztok!

Tudna nekem segíteni valaki?
Van egy 2003-as navis mondeom és gps icon kint van a kijelzőn folyamatosan.
Visszaolvasva már találkoztam ilyen esettel, így 90% hogy az antenna lesz a bűnös.
Volt két ford bontós számom de egyiknél sincs most.
Az a kérdésem, hogy valakinek van-e ilyen elfekvőbe vagy az is jó lenne ha kipróbálás szinten meg tudnánk állapítani, hogy 100%-ban az antennám a rossz és akkor megrendelném a fordnál (kb 15-20e).

Most szereztem be egy 2009-2010-es dvd-t és nálam működik (leszámítva az antennámat) ha érdekel valakit.
Köszi előre is.

Valószínű, hogy az antennatalpat kell cserélned. Bontóban próbálkozz.
Naplózva

2016 MK-II facelift Kuga 2.0 TDCI AWD (Mondeo szívvel)
ex: 2011 MK-IV 2.0 TDCi
ex: 2003 MK-III facelift 2.0 TDCI
ex: 1993 MK-I 2.0 ZETEC

"Összejönni - jó kezdés. Együtt maradni - haladás. Együtt is dolgozni - siker." Henry Ford
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #7685 Dátum: 2010.01.27 szerda, 15:38:40 »

PNA segítség kellene
ismerős vett egy noname pna-t, ami navigációra tökéletes, viszont BT készüléket nem tudunk hozzá csatlakoztatni
egy hasonló készülékkel működik normálisan
ez gondolom a BT hibája lesz, ha másolgatott a kártyára/ról dolgokat, az nem befolyásol semmit
Naplózva
Rob21
Vendég
« Új hozzászólás #7686 Dátum: 2010.01.29 péntek, 07:47:17 »

A 2010-es is csak update, nem sok változás van az elődhöz képest. Nincs Megyeri híd, se M0.
A Megyeri híd az nem a Chuck Norris híd? Lehet, hogy ilyen néven benne van?  nyes
Naplózva
dihjital
Vendég
« Új hozzászólás #7687 Dátum: 2010.01.29 péntek, 09:22:45 »

A 2010-es is csak update, nem sok változás van az elődhöz képest. Nincs Megyeri híd, se M0.
Ha mégis valakinek van azért megnézném. Nekem pl. a 405-ös is nagyon hiányzik, meg a vidék nagy része....
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26659


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #7688 Dátum: 2010.01.29 péntek, 09:28:26 »

A 2010-es is csak update, nem sok változás van az elődhöz képest. Nincs Megyeri híd, se M0.

Ha jól tudom a Ford is navteq-es, úgy mint a Garmin is. Egy új földút kb 2 napra rá bekerül a téképbázisba. Nem értem, hogy mit kell ennyit szharakodni. Szerintem az adatbázist átvinni Fordosba egy kezdő informatikusnak is 1 óra...  szomoru1
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #7689 Dátum: 2010.01.29 péntek, 09:43:22 »

Ha jól tudom a Ford is navteq-es, úgy mint a Garmin is. Egy új földút kb 2 napra rá bekerül a téképbázisba. Nem értem, hogy mit kell ennyit szharakodni. Szerintem az adatbázist átvinni Fordosba egy kezdő informatikusnak is 1 óra...  szomoru1
gondolom az lehet az oka, hogy perkálni kellene érte
Naplózva
drhf
Adminisztrátor
Megszállott
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2552


2003.12 MKIII TDCi kombi


« Új hozzászólás #7690 Dátum: 2010.01.29 péntek, 09:51:20 »

Ha jól tudom a Ford is navteq-es, úgy mint a Garmin is. Egy új földút kb 2 napra rá bekerül a téképbázisba. Nem értem, hogy mit kell ennyit szharakodni. Szerintem az adatbázist átvinni Fordosba egy kezdő informatikusnak is 1 óra...  szomoru1
Egy kezdő jogász meg 350 évet és 897millió dollárt szabna ki rá a szerzői és szomszédos jogok megsértése, az elmaradt haszon és számítógépes visszaélés címen Smiley
Naplózva

Csak a Puffin lekvár adhat neki erőt, és mindent lebíró akaratot.
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26659


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #7691 Dátum: 2010.01.29 péntek, 09:52:44 »

Egy kezdő jogász meg 350 évet és 897millió dollárt szabna ki rá a szerzői és szomszédos jogok megsértése, az elmaradt haszon és számítógépes visszaélés címen Smiley

Nyalván a Ford és a Navteq között van egy keretmeggálapodás, amiben ha nem rögzítették a filléres updateket, akkor valszínű BKV-sok kötötték azt.  nyes
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
drhf
Adminisztrátor
Megszállott
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2552


2003.12 MKIII TDCi kombi


« Új hozzászólás #7692 Dátum: 2010.01.29 péntek, 09:59:54 »

Nyalván a Ford és a Navteq között van egy keretmeggálapodás, amiben ha nem rögzítették a filléres updateket, akkor valszínű BKV-sok kötötték azt.  nyes
jahh nyilván Smiley
Naplózva

Csak a Puffin lekvár adhat neki erőt, és mindent lebíró akaratot.
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26659


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #7693 Dátum: 2010.01.29 péntek, 10:04:26 »

jahh nyilván Smiley

de nem ez a logikus? Tonnaszámra veszi tőle a térképeket, gondolom nyomott áron...
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
llorinc
Vendég
« Új hozzászólás #7694 Dátum: 2010.01.31 vasárnap, 13:56:43 »


 Üdvözlet mindenkinek!
 Kérdésem az lenne,hogy a2003-as ford mondeomban,egy lemezes cd rádios magnó van,ennek helyére beépithető e a navigáció,hol és mennyiért?előre is köszi
  llorinc
Naplózva
Rob21
Vendég
« Új hozzászólás #7695 Dátum: 2010.02.02 kedd, 13:25:48 »

Üdvözlet mindenkinek!
 Kérdésem az lenne,hogy a2003-as ford mondeomban,egy lemezes cd rádios magnó van,ennek helyére beépithető e a navigáció,hol és mennyiért?előre is köszi
  llorinc
Ha jól rémlik egy korábbi hozzászólás nyomán ez egy nem javasolt hadművelet, mert ez a kütyü vezérli a rádiót, navigációt (hátsó DVD meghajtóval), esetleg CD csereberélőt, de ami a legfontosabb, a klímát is (levegőkeringetéssel, ventilátor fokozatokkal, hűtés-fűtéssel együtt). Szóval valszeg túl komplikált lenne a beépítés, ha egyáltalán kivitelezhető.  Undecided
Naplózva
BPuma
Vendég
« Új hozzászólás #7696 Dátum: 2010.02.06 szombat, 13:41:04 »

BlauPunkt Travel Pilot NX-hez hogy lehetne friss navigációs szoftver beszerezni? Most 2007-s van benne. Sad
« Utoljára szerkesztve: 2010.02.06 szombat, 13:44:24 írta BPuma » Naplózva
englishman
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 513



« Új hozzászólás #7697 Dátum: 2010.02.19 péntek, 12:16:28 »

Próbáld meg a "RISK" skint. Nemek az van és jó.
Köszi.
S olyanra hol lehet szert tenni?
Naplózva

mk5 2.0 tdci 150le 5a titanium++ 2018 diffused silver
ex: mk4 2.0 tdci 5a titanium-x++ 2008
mégex: mk3 facelift 2.0 tdci ghia ++ 2004, mk3 2.0 tdci ghia 2002
Tsory
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7848


Innen legszebb a kilátás :)


WWW
« Új hozzászólás #7698 Dátum: 2010.02.20 szombat, 06:58:56 »

Köszi.
S olyanra hol lehet szert tenni?

pl ITT
Naplózva

KLIKK >>>        <<< KLIKK
power_ford
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 170



« Új hozzászólás #7699 Dátum: 2010.02.20 szombat, 23:58:02 »

Ha jól tudom a Ford is navteq-es, úgy mint a Garmin is. Egy új földút kb 2 napra rá bekerül a téképbázisba. Nem értem, hogy mit kell ennyit szharakodni. Szerintem az adatbázist átvinni Fordosba egy kezdő informatikusnak is 1 óra...  szomoru1

Blaupunkt NX DVD=Teleatlas... (2007> Mondeo)
Naplózva

MK4 Ford Mondeo Titanium X 2.0 140(170) LE Fekete párduc
Oldalak: 1 ... 147 148 149 150 151 152 153 [154] 155 156 157 158 159 160 161 ... 213   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.12 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.