Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.09 csütörtök, 23:12:02 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 150 151 152 153 154 155 156 [157] 158 159 160 161 162 163 164 ... 213   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: GPS-Navigáció  (Megtekintve 3034398 alkalommal)
0 Felhasználó és 27 vendég van a témában
flala
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 569


Az egészség természetes!


WWW
« Új hozzászólás #7800 Dátum: 2010.07.08 csütörtök, 21:27:46 »

Sziasztok.

Hogyan tudnám az IPOD-omat halgatni az autó rádióján keresztül?
BECKER PRO gyári kisnavi van benne és semmilyen külső csatlakozási lehetőséget nem látok rajta.
FM transmitterről hallottam már,de állítólag elég gagyi hangot tud produkálni. wave integet2 banplz

Az enyém nem navis, de a kesztyűtartóban van egy 3,5-es jack aljzat, azon keresztül lehet csatlakoztatni külső eszközt.
Naplózva

MKIII Mondeo Kombi 2,0 TDCi Ghia, 2005/06
soho001
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1262


CUKRÁSZ. /MPFC/


WWW E-mail
« Új hozzászólás #7801 Dátum: 2010.07.08 csütörtök, 21:32:30 »

Az enyém nem navis, de a kesztyűtartóban van egy 3,5-es jack aljzat, azon keresztül lehet csatlakoztatni külső eszközt.


Nekem nincs a kesztyűtartóba csati.
A rádió menüjébe van AUX menü csak sehol egy csatlakozási lehetőség. falbav
Naplózva

2001-ES, TDDI-115LE+++ CHIPTUNING, TEMPOMAT, TOLATÓRADAR, GYÁRI XENON.BECKER HIFI,ÜLÉSFŰTÉS,                BELÜLRŐL ÁLLÍTHATÓ ELSŐ KEREKEK.  STB....

Ford Puma
BTomi
Vendég
« Új hozzászólás #7802 Dátum: 2010.07.09 péntek, 06:49:08 »


Nekem nincs a kesztyűtartóba csati.
A rádió menüjébe van AUX menü csak sehol egy csatlakozási lehetőség. falbav

Szia!
Nem hülyének nézlek, de tuti nincs? Tudod hol kell keresni és hogy néz ki?
Tényleg azért kérdezem, mert Neked akarok segíteni!
Naplózva
soho001
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1262


CUKRÁSZ. /MPFC/


WWW E-mail
« Új hozzászólás #7803 Dátum: 2010.07.09 péntek, 16:02:05 »

Szia!
Nem hülyének nézlek, de tuti nincs? Tudod hol kell keresni és hogy néz ki?
Tényleg azért kérdezem, mert Neked akarok segíteni!

Sajnos nincs.Tudom hol kellene lenni de nics.
Ezt a BECKER kisnavit itthon nem forgalmazták a Fordnál,ígyhát leírása sincs.
Naplózva

2001-ES, TDDI-115LE+++ CHIPTUNING, TEMPOMAT, TOLATÓRADAR, GYÁRI XENON.BECKER HIFI,ÜLÉSFŰTÉS,                BELÜLRŐL ÁLLÍTHATÓ ELSŐ KEREKEK.  STB....

Ford Puma
Kobresz
Vendég
« Új hozzászólás #7804 Dátum: 2010.07.11 vasárnap, 09:28:01 »

Sziasztok!
Nekem van két GPS szoftverem, nem tudom mihez jó, de hátha ti jobban tudjátok!
1.: Blaupunkt.TravelPilot.DX.Major.Roads.of.Europe.2008-2009.TeleAtlas
2.:Blaupunkt.Teleatlas.2009.2010.DX
Hátha valakit érdekel.

Üdv !
Engem érdekelne az első megoldás !
De csak akkor jó ha cd van és nem dvd-n !
Na meg persze az ár sem egy utolsó dolog !
Válaszolhatsz emailbe is!
( kob_resz@freemail.hu )
Naplózva
scream18
Vendég
« Új hozzászólás #7805 Dátum: 2010.07.27 kedd, 17:22:43 »

Sziasztok!
Lemerült az akksi a kocsiban, és a színes nagy navi kéri a kódot. Nem tudjátok, hogy hogy-kitől lehet lekérni? Esetleg itt tud vki segíteni?
Köszi előre is!
Üdv.
Naplózva
sly73
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9


E-mail
« Új hozzászólás #7806 Dátum: 2010.07.27 kedd, 18:08:30 »

Sziasztok!
Mi lehet az oka, hogy nem működik a navim( eddig jó volt), kivettem a dvd-t, visszatettem, jó lett. Egy nap múlva megint nem jó.
Köszi
Naplózva
TZS
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



E-mail
« Új hozzászólás #7807 Dátum: 2010.07.27 kedd, 18:59:18 »

Sziasztok!
Lemerült az akksi a kocsiban, és a színes nagy navi kéri a kódot. Nem tudjátok, hogy hogy-kitől lehet lekérni? Esetleg itt tud vki segíteni?
Köszi előre is!
Üdv.
Gyári szám kell hozzá. A szervizkönyv mellett van a navi kiskönyve azon rajta van. Bár azon a pin kódnak is rajta kellene lenni. Amúgy ki kell szedni a középkonzolból az egységet. Ha megvan a gyáriszám, privátba elküldöd és megmondom neked a pint.
Naplózva

2016 MK-II facelift Kuga 2.0 TDCI AWD (Mondeo szívvel)
ex: 2011 MK-IV 2.0 TDCi
ex: 2003 MK-III facelift 2.0 TDCI
ex: 1993 MK-I 2.0 ZETEC

"Összejönni - jó kezdés. Együtt maradni - haladás. Együtt is dolgozni - siker." Henry Ford
TZS
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



E-mail
« Új hozzászólás #7808 Dátum: 2010.07.27 kedd, 19:01:51 »

Sziasztok!
Mi lehet az oka, hogy nem működik a navim( eddig jó volt), kivettem a dvd-t, visszatettem, jó lett. Egy nap múlva megint nem jó.
Köszi
Talán koszos a dvd olvasó. Ki kell szedni és meg kell tisztítani az olvasó lencsét, mint cd rom-nál vagy az asztali dvd esetén.
Naplózva

2016 MK-II facelift Kuga 2.0 TDCI AWD (Mondeo szívvel)
ex: 2011 MK-IV 2.0 TDCi
ex: 2003 MK-III facelift 2.0 TDCI
ex: 1993 MK-I 2.0 ZETEC

"Összejönni - jó kezdés. Együtt maradni - haladás. Együtt is dolgozni - siker." Henry Ford
sly73
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9


E-mail
« Új hozzászólás #7809 Dátum: 2010.07.27 kedd, 19:27:23 »

Talán koszos a dvd olvasó. Ki kell szedni és meg kell tisztítani az olvasó lencsét, mint cd rom-nál vagy az asztali dvd esetén.

Köszi! Kipróbálom.
Naplózva
BTomi
Vendég
« Új hozzászólás #7810 Dátum: 2010.07.29 csütörtök, 10:34:32 »

Urak!

Szükségem lenne ájgó 8.3-hoz Macedónia térképre.

Tudna valaki segíteni?
Köszönöm!
Naplózva
mondejoooooo
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1790



E-mail
« Új hozzászólás #7811 Dátum: 2010.07.29 csütörtök, 12:48:39 »

Urak!

Szükségem lenne ájgó 8.3-hoz Macedónia térképre.

Tudna valaki segíteni?
Köszönöm!
mailben úton feléd
 wave
Naplózva

ex 2001. Mondeo 2.0 16V 145LE Ghia,  tempomat, IPS, 4 kerék, kormány...
2013. Mondeo Mk4 fl 2.0 SCTI Ecoboost
BTomi
Vendég
« Új hozzászólás #7812 Dátum: 2010.07.29 csütörtök, 16:19:43 »

mailben úton feléd
 wave

Köszönöm szépen!  worship worship worship worship
Naplózva
mondejoooooo
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1790



E-mail
« Új hozzászólás #7813 Dátum: 2010.07.29 csütörtök, 16:35:57 »

Köszönöm szépen!  worship worship worship worship


eljen
Naplózva

ex 2001. Mondeo 2.0 16V 145LE Ghia,  tempomat, IPS, 4 kerék, kormány...
2013. Mondeo Mk4 fl 2.0 SCTI Ecoboost
kofy
Vendég
« Új hozzászólás #7814 Dátum: 2010.07.29 csütörtök, 22:37:39 »

Sziasztok!
Nem tudom, hogy szabad-e itt ilyet írni, de akinek szüksége van Blaupunkt FX (MkIV "kis navi") Európa 2009 SD kártyára (eredeti) kedvező áron, keressen meg e-mailben.
Üdv
Naplózva
kofy
Vendég
« Új hozzászólás #7815 Dátum: 2010.08.01 vasárnap, 22:58:46 »

Szeretnék egy kis összeállítást átnyújtani Nektek: Ford gyári navigációk a Mondeoban

Mondeo III 2000-2003

1. Blaupunkt Travelpilot TP 132 és TP 170 - Blaupunkt DX alapú monokróm kijelzős nem térképes navi (csak nyilak). 1,5DIN méret
Teleatlas adatbázis CD-n. Nincs magyar térkép és nem is várható!
A Nyugat-európai térképek folyamatosan frissülnek.
Másolt CD-vel is működnek.

2. VNR 9000 színes kijelzős térképes navi.
Navteq adatbázis CD-n. Nincs magyar térkép, a többi térkép is nagyon elavult (2003), frissítés nincs. 1,5 DIN méret

Mondeo III 2003-2007

1. Blaupunkt EX alapú monokróm kijelzős nem térképes navi (csak nyilak). 2DIN méret
Teleatlas adatbázis CD-n. Van magyar térkép.
A térképek folyamatosan frissülnek.
A modern titkosítási rendszer miatt nem másolhatók a CD-k, csak az eredetivel működik.

2. Denso navi színes kijelző, érintőképernyő, térképes navi. 2 DIN+ méret
Navteq adatbázis DVD-n. Van magyar térkép.
A térképek folyamatosan frissülnek.
Másolt DVD-vel is működnek.

Mondeo IV 2007-

1. Blaupunkt FX alapú színes kijelzős (5") térképes navi. 2 DIN méret, ovális alak.
Teleatlas adatbázis SD kártyán vagy CD-n. Van magyar térkép.
Folyamatosan frissül.
A modern titkosítási rendszer miatt nem másolható sem a CD, sem az SD kártya, csak az eredetivel működik.

2. Blaupunkt NX alapú színes kijelzős (7") érintőképernyős térképes navi. 2 DIN+ méret
Teleatlas adatbázis DVD-n. Van magyar térkép.
Folyamatosan frissül.
A modern titkosítási rendszer miatt nem másolható a DVD, csak az eredetivel működik.

Megjegyzés: az eredeti CD-k, DVD-k, SD kártyák legjobb beszerzési helye az ebay.de.

-----------------------

Természetesen minden megjegyzést, kiegészítést szívesen és köszönettel veszek.
Naplózva
soho001
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1262


CUKRÁSZ. /MPFC/


WWW E-mail
« Új hozzászólás #7816 Dátum: 2010.08.01 vasárnap, 23:08:15 »

Szeretnék egy kis összeállítást átnyújtani Nektek: Ford gyári navigációk a Mondeoban

Mondeo III 2000-2003

1. Blaupunkt Travelpilot TP 132 és TP 170 - Blaupunkt DX alapú monokróm kijelzős nem térképes navi (csak nyilak). 1,5DIN méret
Teleatlas adatbázis CD-n. Nincs magyar térkép és nem is várható!
A Nyugat-európai térképek folyamatosan frissülnek.
Másolt CD-vel is működnek.

2. VNR 9000 színes kijelzős térképes navi.
Navteq adatbázis CD-n. Nincs magyar térkép, a többi térkép is nagyon elavult (2003), frissítés nincs. 1,5 DIN méret

Mondeo III 2003-2007

1. Blaupunkt EX alapú monokróm kijelzős nem térképes navi (csak nyilak). 2DIN méret
Teleatlas adatbázis CD-n. Van magyar térkép.
A térképek folyamatosan frissülnek.
A modern titkosítási rendszer miatt nem másolhatók a CD-k, csak az eredetivel működik.

2. Denso navi színes kijelző, érintőképernyő, térképes navi. 2 DIN+ méret
Navteq adatbázis DVD-n. Van magyar térkép.
A térképek folyamatosan frissülnek.
Másolt DVD-vel is működnek.

Mondeo IV 2007-

1. Blaupunkt FX alapú színes kijelzős (5") térképes navi. 2 DIN méret, ovális alak.
Teleatlas adatbázis SD kártyán vagy CD-n. Van magyar térkép.
Folyamatosan frissül.
A modern titkosítási rendszer miatt nem másolható sem a CD, sem az SD kártya, csak az eredetivel működik.

2. Blaupunkt NX alapú színes kijelzős (7") érintőképernyős térképes navi. 2 DIN+ méret
Teleatlas adatbázis DVD-n. Van magyar térkép.
Folyamatosan frissül.
A modern titkosítási rendszer miatt nem másolható a DVD, csak az eredetivel működik.

Megjegyzés: az eredeti CD-k, DVD-k, SD kártyák legjobb beszerzési helye az ebay.de.

-----------------------

Természetesen minden megjegyzést, kiegészítést szívesen és köszönettel veszek.



Nekem 2001 es TDDI-be gyári BECKER TRAFFIC PRO kisnavi van. /Cd-Nyugat Európa térképpel/
Naplózva

2001-ES, TDDI-115LE+++ CHIPTUNING, TEMPOMAT, TOLATÓRADAR, GYÁRI XENON.BECKER HIFI,ÜLÉSFŰTÉS,                BELÜLRŐL ÁLLÍTHATÓ ELSŐ KEREKEK.  STB....

Ford Puma
kofy
Vendég
« Új hozzászólás #7817 Dátum: 2010.08.02 hétfő, 09:06:05 »


Nekem 2001 es TDDI-be gyári BECKER TRAFFIC PRO kisnavi van. /Cd-Nyugat Európa térképpel/

Köszönöm! Sokáig gondolkodtam, hogy szerepeljen-e a táblázatban ez a navi, mivel szerintem kicsit kilóg a sorból a többihez képest. Ugyanakkor valóban a katalógusok szerint gyárinak minősül, úgyhogy ki fogom egészíteni a táblázatot.
Naplózva
soho001
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1262


CUKRÁSZ. /MPFC/


WWW E-mail
« Új hozzászólás #7818 Dátum: 2010.08.02 hétfő, 14:41:41 »

Köszönöm! Sokáig gondolkodtam, hogy szerepeljen-e a táblázatban ez a navi, mivel szerintem kicsit kilóg a sorból a többihez képest. Ugyanakkor valóban a katalógusok szerint gyárinak minősül, úgyhogy ki fogom egészíteni a táblázatot.

Köszönöm.

De miért lóg ki?
Nem olyan rossz ez.
Naplózva

2001-ES, TDDI-115LE+++ CHIPTUNING, TEMPOMAT, TOLATÓRADAR, GYÁRI XENON.BECKER HIFI,ÜLÉSFŰTÉS,                BELÜLRŐL ÁLLÍTHATÓ ELSŐ KEREKEK.  STB....

Ford Puma
G.Robi
Vendég
« Új hozzászólás #7819 Dátum: 2010.08.03 kedd, 09:02:27 »

Hali!
Csak óvatosan a navigációkkal!
Évek óta használom napi szinten.
A lényeg a minél nagyobb kijelző,és a jó program.
A Garmint nem sorolnám ezek közé. Olyan,mint egy gyerek játék.
Még egy (no name)navigáció is lehet nagyon jó!
Én most kamionban használok egy WayteQ navit. Nem volt drága,viszonylag nagy kijelzővel,és alap memóval,ami elég az egész unióra.
Programban viszont csak az igo-t tudom ajánlani.
Egy megjegyzés: a navi csk segitség,de ne feledjük a táblákat is lesni időnként!
Néha azért be tudnak vinni a málnásba.
Naplózva
norberto31
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 95


« Új hozzászólás #7820 Dátum: 2010.08.03 kedd, 18:46:33 »

Szevasztok! Következő problémával fordulnák hozzátok. Gyári denso érintős navi cuccom van, szeretnék rámenni az AUX bemenetre (amit meg is találtam a kesztyűtartóban) egy mp3 lejátszóval. Bedugok minden csatit a helyére, semmi. Találtam a menüben rádio üzemmódban egy AUX feliratot, megnyomom semmi. Hogy a pi......ba tudom bekapcsolni az AUX-ot. falbav falbav rinya rinya exploserderage
« Utoljára szerkesztve: 2010.08.03 kedd, 20:43:38 írta norberto31 » Naplózva

2004-es 2.0TDCI Ghia Kombi Aut.
gvgt
Vendég
« Új hozzászólás #7821 Dátum: 2010.08.03 kedd, 22:07:36 »

Ha a menüben aktiváltad az AUX-ot (sárgán világít szürke helyett), akkor a CD gombot kétszer kell megnyomni, hogy az AUX bemenetet hangosítsa ki. smile

Szevasztok! Következő problémával fordulnák hozzátok. Gyári denso érintős navi cuccom van, szeretnék rámenni az AUX bemenetre (amit meg is találtam a kesztyűtartóban) egy mp3 lejátszóval. Bedugok minden csatit a helyére, semmi. Találtam a menüben rádio üzemmódban egy AUX feliratot, megnyomom semmi. Hogy a pi......ba tudom bekapcsolni az AUX-ot. falbav falbav rinya rinya exploserderage
Naplózva
norberto31
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 95


« Új hozzászólás #7822 Dátum: 2010.08.04 szerda, 16:33:59 »

Aztaaaaaa! GVGT! Új dimeniók nyíltak meg előttem, én a műszaki antitallentum a mobiltelefonomra feltelepített zenéket hallgatom a kocsiba Wink Wink      Nagyon köszi  a segítséget party0038 party0038
Naplózva

2004-es 2.0TDCI Ghia Kombi Aut.
gvgt
Vendég
« Új hozzászólás #7823 Dátum: 2010.08.04 szerda, 19:18:02 »

Nagyon szívesen! Wink

Aztaaaaaa! GVGT! Új dimeniók nyíltak meg előttem, én a műszaki antitallentum a mobiltelefonomra feltelepített zenéket hallgatom a kocsiba Wink Wink      Nagyon köszi  a segítséget party0038 party0038
Naplózva
bandita
Vendég
« Új hozzászólás #7824 Dátum: 2010.08.05 csütörtök, 01:20:36 »

Sziasztok !

A következő problémámban kérném a segítségeteket ! 2003 as mk3 amban érintős denso navi van. az 1. számú problémám az volt eddig, hogy nem talált jelet, a térképen a műhold jel áthúzva jelenik meg, és nem talál soha pontos poziciót. Érdekes viszont, hogy az autó mozgása közben mégis mozog a térkép, kanyarodáskor is meg előremenetben stb, de ez semmiképp sem lehet hogy gps adatok vételével éri el, mert azokat nem fog. Erre bizonyíték a 842520-as kód beírásával megjeleníthető menüben a navis beállításoknál, ahol a műholdakat jelzi, a műholdak jelerőssége 0. Illetve a hibakódok között tárolja a $A204 -et is, ami az antenna meghibásodására utal. Lényegében az lenne a kérdésem találkozott e már valaki ilyen problémával, és ha igen mik voltak a tapasztalatai, hogy sikerült orvosolnia ?
2. számú problémám, ami mostanra mondhatni az 1. számú lett, hogy elveszve a menüpontok között, sikeresen kiválasztottam egy bizonyos "install" menüpontot, aminek a végeredménye a képernyő világításának eltűnése, ill. egy bizonyos System Disc követelése a navitól.
Van esetleg valakinek ilyen Rendszer Lemeze ? Perpillanat elég siralmas a helyzet így, hogy a naviból se kép se hang se semmi nem jön ...
Segítségeteket előre is köszönöm,
bandita
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48451



« Új hozzászólás #7825 Dátum: 2010.08.05 csütörtök, 09:46:08 »

Sziasztok !

A következő problémámban kérném a segítségeteket ! 2003 as mk3 amban érintős denso navi van. az 1. számú problémám az volt eddig, hogy nem talált jelet, a térképen a műhold jel áthúzva jelenik meg, és nem talál soha pontos poziciót. Érdekes viszont, hogy az autó mozgása közben mégis mozog a térkép, kanyarodáskor is meg előremenetben stb, de ez semmiképp sem lehet hogy gps adatok vételével éri el, mert azokat nem fog. Erre bizonyíték a 842520-as kód beírásával megjeleníthető menüben a navis beállításoknál, ahol a műholdakat jelzi, a műholdak jelerőssége 0. Illetve a hibakódok között tárolja a $A204 -et is, ami az antenna meghibásodására utal. Lényegében az lenne a kérdésem találkozott e már valaki ilyen problémával, és ha igen mik voltak a tapasztalatai, hogy sikerült orvosolnia ?
2. számú problémám, ami mostanra mondhatni az 1. számú lett, hogy elveszve a menüpontok között, sikeresen kiválasztottam egy bizonyos "install" menüpontot, aminek a végeredménye a képernyő világításának eltűnése, ill. egy bizonyos System Disc követelése a navitól.
Van esetleg valakinek ilyen Rendszer Lemeze ? Perpillanat elég siralmas a helyzet így, hogy a naviból se kép se hang se semmi nem jön ...
Segítségeteket előre is köszönöm,
bandita
A gps antennát kell cserélned.Az újraélesztés miatt keresd Vik-et az Auto fortnál,a Könyves Kálmán körúton a Lurdyval szemben!
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
bandita
Vendég
« Új hozzászólás #7826 Dátum: 2010.08.05 csütörtök, 14:11:53 »

A gps antennát kell cserélned.Az újraélesztés miatt keresd Vik-et az Auto fortnál,a Könyves Kálmán körúton a Lurdyval szemben!

Esetleg neked is ilyen denso d van, és ugyanez vt a probléma+megoldás, ami az antennával sikert hozott ? Csak azért kérdezem mert a gps es talp csak gyáriba van, 18.000.- Ft, és nem mindegy. Amúgy más universal gps antennával ne is próbálkozzak, csak a sajátjával kommunikál ?
AutoFortnál Viket a szerviznél keressem ? Csak mert ha nem oda mennék egyből, hanem a "munkafelvétel" ablakból szólnak neki akkor az gondolom hivatalosan megkezdett óránként számolódik fel a szerviz . És egy ilyen újjáélesztés nemtudom mennyi idő. Bár gondolom System Disc cd birtokában nem nagyon sok.
Esetleg valaki már járt "Vik"nél ilyen ügyben, hogy ez az újjáélesztés hogyan is néz ki, és mennyibe kerül ?
Vagy valaki bővebben tud erről, hogy nem e elég csak ez a CD, berakom a dvd be, beolvassa, és READY !?! 
Naplózva
gvgt
Vendég
« Új hozzászólás #7827 Dátum: 2010.08.05 csütörtök, 14:28:10 »

A Lőrinci autósboltban 14E-t vettem az új gyári gps-es talpat. Azóta jól működik.

Esetleg neked is ilyen denso d van, és ugyanez vt a probléma+megoldás, ami az antennával sikert hozott ? Csak azért kérdezem mert a gps es talp csak gyáriba van, 18.000.- Ft, és nem mindegy. Amúgy más universal gps antennával ne is próbálkozzak, csak a sajátjával kommunikál ?
AutoFortnál Viket a szerviznél keressem ? Csak mert ha nem oda mennék egyből, hanem a "munkafelvétel" ablakból szólnak neki akkor az gondolom hivatalosan megkezdett óránként számolódik fel a szerviz . És egy ilyen újjáélesztés nemtudom mennyi idő. Bár gondolom System Disc cd birtokában nem nagyon sok.
Esetleg valaki már járt "Vik"nél ilyen ügyben, hogy ez az újjáélesztés hogyan is néz ki, és mennyibe kerül ?
Vagy valaki bővebben tud erről, hogy nem e elég csak ez a CD, berakom a dvd be, beolvassa, és READY !?! 
Naplózva
drof
Vendég
« Új hozzászólás #7828 Dátum: 2010.08.05 csütörtök, 14:41:07 »



MK II-ben is volt már kétféle:

Visteon VNR 9000 - nincs magyar térkép
Blaupunkt Travelpilot (csak nyilak, nem tudom a pontos nevét) - nincs magyar térkép
Naplózva
bandita
Vendég
« Új hozzászólás #7829 Dátum: 2010.08.05 csütörtök, 15:22:02 »

A Lőrinci autósboltban 14E-t vettem az új gyári gps-es talpat. Azóta jól működik.


És neked mielőtt beraktad az új talpat, hogy viselkedett a navid ? csakhogy mennyire hasonlít az enyémhez . . 
rossz antenna mellett is mozgott a térkép, és neked is a kb bal felső sarokba megjelent az "áthúzott szatelit" ikon ?
mellesleg mióta megvan a mondeom, azóta nincs képbe a navi, csak most feszültem neki a témának. Emiatt is, fogalmam sincs, milyen amikor jól működik.
Megfelelő működés mellett ha pl nyomok egy position reset-et, akkor beugrik igaz a térképben előrefixált középpontra, ami nálam bp-en van vhol, de utána rövid időn belül magától simán megtalálja a pontos helyet ahol valójában vagyok ? v mindenképp kell egy pozició kalibrálást nyomnom ??
Naplózva
gvgt
Vendég
« Új hozzászólás #7830 Dátum: 2010.08.05 csütörtök, 16:50:58 »

Érdemes egyébként visszaolvasnod a topicban, mert már több helyen is volt szó ezekről a problémákról...

A kocsiban vannak olyan érzékelők, amik műholdjel nélkül is érzékelik, merre, milyen gyorsan mozdul az autó. (jól működő gps antenna esetén erre szükség van pl. hosszú alagútban, parkolóházban, sűrű, magas házakkal teli kis belvárosi utcákban, stb.) Ha megadod kézzel a rendszernek, hogy pontosan hol vagy, egy ideig még képes az egyéb szenzorok alapján követni az autó mozgását a térképen. A tapasztalatom az, hogy a magasság-változás (hegy, völgy) eléggé bezavarja a gps jel nélkül, vakon tapogatózó navigációt, ill. a hirtelen gyorsítások is képesek erre. Gps jel nélkül néha teljesen elveszti a fonalat, és a szenzorok adta mozgást próbálja a térképre erőltetni, forgatja egy kicsit a térképet, ha valami közeli, hasonló utat vél felfedezni azon a helyen, ahol szerinte épp jár az autó.
Nekem is produkált vicces dolgokat... Egy ideig kézzel mindig újra beállítottam, ha fontos volt a "segítsége", de aztán megelégeltem, megvettem az új talpat, kicseréltem, és gond nélkül működik - ismét addig, amíg a konstrukciós hiba miatti vízbeszivárgás/páralecsapódás miatt megint szét nem rohad az alja... (4-5 évente 14.000 Ft még talán belefér, hogy a szép nagy, színes térkép is az autó valós helyzetét mutassa a térképen...  vigyor3)

Ja, igen, az áthúzott műhold ikon azt jelzi, hogy valami miatt nem veszi a műhold jeleket... (rossz antenna, alagút, stb.)

És neked mielőtt beraktad az új talpat, hogy viselkedett a navid ? csakhogy mennyire hasonlít az enyémhez . . 
rossz antenna mellett is mozgott a térkép, és neked is a kb bal felső sarokba megjelent az "áthúzott szatelit" ikon ?
mellesleg mióta megvan a mondeom, azóta nincs képbe a navi, csak most feszültem neki a témának. Emiatt is, fogalmam sincs, milyen amikor jól működik.
Megfelelő működés mellett ha pl nyomok egy position reset-et, akkor beugrik igaz a térképben előrefixált középpontra, ami nálam bp-en van vhol, de utána rövid időn belül magától simán megtalálja a pontos helyet ahol valójában vagyok ? v mindenképp kell egy pozició kalibrálást nyomnom ??
Naplózva
bandita
Vendég
« Új hozzászólás #7831 Dátum: 2010.08.05 csütörtök, 19:41:01 »

A gps antennát kell cserélned.Az újraélesztés miatt keresd Vik-et az Auto fortnál,a Könyves Kálmán körúton a Lurdyval szemben!

Kösz a segítséget, Viktor számát meg is találtam a korábbi oldalakon . .
Naplózva
bandita
Vendég
« Új hozzászólás #7832 Dátum: 2010.08.05 csütörtök, 19:50:41 »

Egy az egybe ugyanaz a diagnózis a kocsimban mint amit leírtál. Úgyhogy be is szerzem végre már az antennát. de csak miután újraélesztették az egész navit, mert perpill még az az elsődleges problémám  rinya
kösz a segítséget
Érdemes egyébként visszaolvasnod a topicban, mert már több helyen is volt szó ezekről a problémákról...

A kocsiban vannak olyan érzékelők, amik műholdjel nélkül is érzékelik, merre, milyen gyorsan mozdul az autó. (jól működő gps antenna esetén erre szükség van pl. hosszú alagútban, parkolóházban, sűrű, magas házakkal teli kis belvárosi utcákban, stb.) Ha megadod kézzel a rendszernek, hogy pontosan hol vagy, egy ideig még képes az egyéb szenzorok alapján követni az autó mozgását a térképen. A tapasztalatom az, hogy a magasság-változás (hegy, völgy) eléggé bezavarja a gps jel nélkül, vakon tapogatózó navigációt, ill. a hirtelen gyorsítások is képesek erre. Gps jel nélkül néha teljesen elveszti a fonalat, és a szenzorok adta mozgást próbálja a térképre erőltetni, forgatja egy kicsit a térképet, ha valami közeli, hasonló utat vél felfedezni azon a helyen, ahol szerinte épp jár az autó.
Nekem is produkált vicces dolgokat... Egy ideig kézzel mindig újra beállítottam, ha fontos volt a "segítsége", de aztán megelégeltem, megvettem az új talpat, kicseréltem, és gond nélkül működik - ismét addig, amíg a konstrukciós hiba miatti vízbeszivárgás/páralecsapódás miatt megint szét nem rohad az alja... (4-5 évente 14.000 Ft még talán belefér, hogy a szép nagy, színes térkép is az autó valós helyzetét mutassa a térképen...  vigyor3)

Ja, igen, az áthúzott műhold ikon azt jelzi, hogy valami miatt nem veszi a műhold jeleket... (rossz antenna, alagút, stb.)

Naplózva
kofy
Vendég
« Új hozzászólás #7833 Dátum: 2010.08.05 csütörtök, 23:04:15 »

MK II-ben is volt már kétféle:

Visteon VNR 9000 - nincs magyar térkép
Blaupunkt Travelpilot (csak nyilak, nem tudom a pontos nevét) - nincs magyar térkép
Köszönöm! Azt esetleg nem tudod mikortól? (Melyik prospektusokban volt már benne?)
A Travelpilot egyébként szinte biztos, hogy DX-es térképes.
Naplózva
drof
Vendég
« Új hozzászólás #7834 Dátum: 2010.08.06 péntek, 12:01:54 »

Köszönöm! Azt esetleg nem tudod mikortól? (Melyik prospektusokban volt már benne?)
A Travelpilot egyébként szinte biztos, hogy DX-es térképes.

1997-es ben láttam, ha jól emléxem.
Naplózva
h.begyo
Vendég
« Új hozzászólás #7835 Dátum: 2010.08.06 péntek, 19:09:25 »

Üdv minden kedves Mondeosnak!
Javaslatot, tanácsot kérek tőletek, milyen típusú GPS-t vásároljak. Nem szeretném beépíteni a műszerfalba, külföldön keveset járok, nekem csak magyarország térképe kellene, de az a fajta, amiben útlezárások, dugók, balesetek, stb... esetén másik útra tud terelni. Ha van hasonló masina, azt mennyiért vesztegetik? Mindenképp újat vegyek, vagy a használt is megbízható (ez esetben vannak kételyeim...)? Lehet venni készüléket program nélkül is? Mondjuk, ha egy ismerősöm rá tudja rakni azt a térképet, ami nekem kell.... Roll Eyes
Aki otthon van ebben a témában, kérem írjon ötleteket, hogy mire figyeljek. Ha bemennék érdeklődni egy szakboltba, belém beszélnék a gyereket is, csak eladják a készletüket. Én meg nem vagyok hozzáértő, ezért egy talpraesettebb eladó be is vinne a málnásba.....
Köszi a segítséget! wave
Naplózva
kofy
Vendég
« Új hozzászólás #7836 Dátum: 2010.08.07 szombat, 21:12:53 »

1997-es ben láttam, ha jól emléxem.
Köszönöm! Esetleg az oldalt be tudnád scannelni? Vagy infot, mi van a szövegben? Köszi (Egyébként én is találtam infókat, csak kíváncsi vagyok)
Naplózva
kofy
Vendég
« Új hozzászólás #7837 Dátum: 2010.08.07 szombat, 21:59:03 »

Üdv minden kedves Mondeosnak!
Javaslatot, tanácsot kérek tőletek, milyen típusú GPS-t vásároljak. Nem szeretném beépíteni a műszerfalba, külföldön keveset járok, nekem csak magyarország térképe kellene, de az a fajta, amiben útlezárások, dugók, balesetek, stb... esetén másik útra tud terelni. Ha van hasonló masina, azt mennyiért vesztegetik? Mindenképp újat vegyek, vagy a használt is megbízható (ez esetben vannak kételyeim...)? Lehet venni készüléket program nélkül is? Mondjuk, ha egy ismerősöm rá tudja rakni azt a térképet, ami nekem kell.... Roll Eyes
Aki otthon van ebben a témában, kérem írjon ötleteket, hogy mire figyeljek. Ha bemennék érdeklődni egy szakboltba, belém beszélnék a gyereket is, csak eladják a készletüket. Én meg nem vagyok hozzáértő, ezért egy talpraesettebb eladó be is vinne a málnásba.....
Köszi a segítséget! wave

Két kulcsszó: TMC és TopMap térkép

TMC: a dugófigyelő. Ezzel kapcsolatban két dolgot kell tudni: Kell egy TMC vevő (ez egy plusz kábel) és egy olyan térkép, ami TMC képes. Az újabb Mo. térképek még ilyenek, de a raktáron maradt készülékek között még előfordulhat régi.
TopMap térkép: A Mo. térképek között háromfajta van. Navteq, Teleatlas és Topmap gyártású. Az utóbbi a legjobb, erre rá kell kérdezni, mert az ájgónál mindhárom lehet.

Vehetsz noname PNA-t üresen, vagy előre telepített ájgóval. A másik lehetőség a Garmin, ami drágább, de minőségibb és folyamatos a frissítés (az ájgónál max 1 év manapság az ingyenes frissítés).
Naplózva
kofy
Vendég
« Új hozzászólás #7838 Dátum: 2010.08.08 vasárnap, 21:40:52 »

Köszönöm.

De miért lóg ki?
Nem olyan rossz ez.
Valóban nem rossz, de tartozékként kínálták (vagyis gyakorlatilag utólag szerelték be).  Magyar térképed van hozzá?
Naplózva
kofy
Vendég
« Új hozzászólás #7839 Dátum: 2010.08.08 vasárnap, 21:57:08 »

MK II-ben is volt már kétféle:

Visteon VNR 9000 - nincs magyar térkép
Blaupunkt Travelpilot (csak nyilak, nem tudom a pontos nevét) - nincs magyar térkép

Én úgy láttam, hogy a 9000VNR csak 2001-től választható, tehát csak a MkIII-ba jó. Persze, ha ettől ellentétes kép, szöveg rendelkezésre áll, én elhiszem.

Eddig ezeket találtam:

http://fordnavigation.fw.hu/mondeomkii.pdf
Naplózva
drof
Vendég
« Új hozzászólás #7840 Dátum: 2010.08.09 hétfő, 21:21:41 »

Köszönöm! Esetleg az oldalt be tudnád scannelni? Vagy infot, mi van a szövegben? Köszi (Egyébként én is találtam infókat, csak kíváncsi vagyok)

Nem rokonod véletlenül a Vágó István?
Visteon VNR 9000 és
Becker Traffic Pro volt kapható.

http://www.ford-klub.hu/dokumentumtar/?p=talalatok
Naplózva
Tibibácsi
Vendég
« Új hozzászólás #7841 Dátum: 2010.09.04 szombat, 09:29:55 »

Üdv Urak!
Egy kis  help szeretnék kérni.
Wayteq kütyűn(szerintem X920BT) szeretnék ájgó83 térképeket frissíteni,Vista-s géppel. A két gép látja egymást,de csak TÖRÖLNI tudom a térképeket,újat tenni a helyére nem.
Gugliztam,de nem találok megoldást.
Még annyi,hogy a kütyű belső memóriáján van az ájgó.
Ha valaki esetleg...
Köszönöm!  wave
Naplózva
mondejoooooo
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1790



E-mail
« Új hozzászólás #7842 Dátum: 2010.09.04 szombat, 14:16:13 »

Üdv Urak!
Egy kis  help szeretnék kérni.
Wayteq kütyűn(szerintem X920BT) szeretnék ájgó83 térképeket frissíteni,Vista-s géppel. A két gép látja egymást,de csak TÖRÖLNI tudom a térképeket,újat tenni a helyére nem.
Gugliztam,de nem találok megoldást.
Még annyi,hogy a kütyű belső memóriáján van az ájgó.
Ha valaki esetleg...
Köszönöm!  wave

mi a hibaüzenet?
Naplózva

ex 2001. Mondeo 2.0 16V 145LE Ghia,  tempomat, IPS, 4 kerék, kormány...
2013. Mondeo Mk4 fl 2.0 SCTI Ecoboost
francoe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1606



« Új hozzászólás #7843 Dátum: 2010.09.04 szombat, 16:30:33 »

Üdv Urak!
Egy kis  help szeretnék kérni.
Wayteq kütyűn(szerintem X920BT) szeretnék ájgó83 térképeket frissíteni,Vista-s géppel. A két gép látja egymást,de csak TÖRÖLNI tudom a térképeket,újat tenni a helyére nem.
Gugliztam,de nem találok megoldást.
Még annyi,hogy a kütyű belső memóriáján van az ájgó.
Ha valaki esetleg...
Köszönöm!  wave
ActiveSync vagy Mass Storage Mode-ban van a készülék? Én inkább XP-s géppel próbálnám, ActiveSync és TotalCommander programmal. (Itt lehet olvasni pl az RF2 eléréséről: http://gpsforum.hu/node/60. Viszont az ott leírtakhoz csak akkor fogj hozzá, ha érted is amit írnak, mert ahogy ott írják akár féltégla is lehet a kütyüdből a végére.)
Nekem is volt valami hasonló problémám XP-n, de nálam a Vodafone Mobile Connect szoftvere/vagy az USB modem drivere akadt össze az ActiveSync programmal, s ezért csak egy kis kerülővel működött - http://www.computing.net/answers/pda/activesync-45-workaround/2173.html .

Activesync módban lassabban mennek a fájlműveletek, de tudtommal pl nagyobb eséllyel állítható helyre az RF(2) ha "machinálás" közben kiakad.

Azonkívűl én inkább mindig külső kártyáról futtatom a navigációs szoftvert, még akkor is ha így valamivel lassabb.
Ezen a fórumon olvasgass, vagy kérdezz: http://gpsforum.hu/forum   
Naplózva

X-Trend | 2003.08 | TDCi 85 kW | "bálna" --
Tibibácsi
Vendég
« Új hozzászólás #7844 Dátum: 2010.09.05 vasárnap, 14:07:29 »

ActiveSync vagy Mass Storage Mode-ban van a készülék? Én inkább XP-s géppel próbálnám, ActiveSync és TotalCommander programmal. (Itt lehet olvasni pl az RF2 eléréséről: http://gpsforum.hu/node/60. Viszont az ott leírtakhoz csak akkor fogj hozzá, ha érted is amit írnak, mert ahogy ott írják akár féltégla is lehet a kütyüdből a végére.)
Nekem is volt valami hasonló problémám XP-n, de nálam a Vodafone Mobile Connect szoftvere/vagy az USB modem drivere akadt össze az ActiveSync programmal, s ezért csak egy kis kerülővel működött - http://www.computing.net/answers/pda/activesync-45-workaround/2173.html .

Activesync módban lassabban mennek a fájlműveletek, de tudtommal pl nagyobb eséllyel állítható helyre az RF(2) ha "machinálás" közben kiakad.

Azonkívűl én inkább mindig külső kártyáról futtatom a navigációs szoftvert, még akkor is ha így valamivel lassabb.
Ezen a fórumon olvasgass, vagy kérdezz: http://gpsforum.hu/forum   

Köszi a segítséget,Uraim!  worship
Kollégáé a kütyű,én csak segíteni akartam neki.Kártyára telepített verzsönnel nem szokott gond lenni,de ez feladta a leckét.
Naplózva
englishman
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 513



« Új hozzászólás #7845 Dátum: 2010.09.06 hétfő, 18:10:02 »

Szeretnék egy kis összeállítást átnyújtani Nektek: Ford gyári navigációk a Mondeoban
...
2. Denso navi színes kijelző, érintőképernyő, térképes navi. 2 DIN+ méret
Navteq adatbázis DVD-n. Van magyar térkép.
A térképek folyamatosan frissülnek.
Másolt DVD-vel is működnek.
....

Nemtudod ez van netán az off S-Max-ban is?
Naplózva

mk5 2.0 tdci 150le 5a titanium++ 2018 diffused silver
ex: mk4 2.0 tdci 5a titanium-x++ 2008
mégex: mk3 facelift 2.0 tdci ghia ++ 2004, mk3 2.0 tdci ghia 2002
malacka
Vendég
« Új hozzászólás #7846 Dátum: 2010.09.06 hétfő, 19:49:52 »

Sziasztok!
Mi lehet az oka, hogy nem működik a navim( eddig jó volt), kivettem a dvd-t, visszatettem, jó lett. Egy nap múlva megint nem jó.
Köszi
Szia írd újra a lemezt
Naplózva
kofy
Vendég
« Új hozzászólás #7847 Dátum: 2010.09.06 hétfő, 21:12:37 »

Nemtudod ez van netán az off S-Max-ban is?

Volt, betették anno.

http://fordnavigation.fw.hu/smaxsatnav.pdf

Naplózva
englishman
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 513



« Új hozzászólás #7848 Dátum: 2010.09.15 szerda, 12:17:29 »


Köszi!
Naplózva

mk5 2.0 tdci 150le 5a titanium++ 2018 diffused silver
ex: mk4 2.0 tdci 5a titanium-x++ 2008
mégex: mk3 facelift 2.0 tdci ghia ++ 2004, mk3 2.0 tdci ghia 2002
drhf
Adminisztrátor
Megszállott
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2552


2003.12 MKIII TDCi kombi


« Új hozzászólás #7849 Dátum: 2010.09.17 péntek, 09:15:18 »

Kapcsolat: Titz György
Cím: 1021 Budapest , Széher u 96.
Tel/fax : 274 2794, mobil 209 782 733
E-mail: ronik@t-online.hu

Tegnap jártam náluk, az ürge elmesélte hogy mindenféle navi javításával foglalkozik, a nagyképernyős densonkat is ismeri. A berohadt antennára is van megoldása (nyilván nem gyári).

Az én gondomat nem oldotta ugyan meg, de korrektnek tűnt.
« Utoljára szerkesztve: 2010.09.17 péntek, 09:21:40 írta drhf » Naplózva

Csak a Puffin lekvár adhat neki erőt, és mindent lebíró akaratot.
Oldalak: 1 ... 150 151 152 153 154 155 156 [157] 158 159 160 161 162 163 164 ... 213   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.076 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.