Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.06 hétfő, 02:32:56 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 ... 30   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Karosszéria  (Megtekintve 555115 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #200 Dátum: 2012.08.28 kedd, 11:34:05 »

Sziasztok!

Új projekten "dolgozom". Az autómban lévő középkonzol snassz szürke színét szeretném megszüntetni.  smile Tetszik nagyon a titanium, titanium x fekete konzolja, vagy a facelift alsó részén lévő rolós borítás. Lehet valahol ezeket külön kapni (nem márkaszervíz)? Van valaki aki cserélt már ilyet? Mennyire bonyolult? Vagy inkább: Érdemes vele foglalkozni, mert ha megbontom esetleg már soha nem lesz passzent?
A felső rész érintős nagynavis, az alsó ülésfűtés kapcsolós. ( ha esetleg tud valaki ilyet)
Köszi

Nehogy fesd! Fóliázva visszaállítható az eredeti állapot is ha majd eladod.
Fóliáztasd le ezeket az elemeket.
Én már anno beszéltem több fóliással is, tök szép dekorfóliákat tudnak  rátenni.
Én is a tit-s zongoralakkjának a feketéjébe szerettem bele, de az túl fényes, ezért matt fóliával húzattam volna. Én pl kiválasztottam egy nagyon szép matt fekete carbon fóliát, s azzal csinálták volna.
Mindent szépen áthúznak, még az ajtóbetétet is elöl, úgy hogy nem veszik le az ajtóról (nem lehet leszedni azt a panelt.)
budarösön, tatabányán tudok ajánlani fólisát priviben.
Van fotóm otthon feketére lefóliázott mk4 belsőről, küldj egy mailt, s este átküldöm.
Wink
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #201 Dátum: 2012.08.28 kedd, 11:35:29 »

erről a bagi-nacsáék jutnak eszembe, mikor a teleshoppot parodizálták. A termék a mosóteknő volt  nyes   

Na és miért?
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #202 Dátum: 2012.08.28 kedd, 11:37:14 »

Na és miért?
hát mert "nem valami meggyőző"     De ha neked bevált biztos jó  wave
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #203 Dátum: 2012.08.28 kedd, 11:45:50 »

hát mert "nem valami meggyőző"     De ha neked bevált biztos jó  wave

Bestbuy-os termék, illetve profi tuningolok, és neves autószalonok használják...

Ha valamit nem ismersz először járj utána, aztán lehet fikázni.
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #204 Dátum: 2012.08.28 kedd, 12:57:30 »

Bestbuy-os termék, illetve profi tuningolok, és neves autószalonok használják...

Ha valamit nem ismersz először járj utána, aztán lehet fikázni.
ha annyira komoly cucc akkor mutassák be rendesen. nemmondtam, h ***
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6474


E-mail
« Új hozzászólás #205 Dátum: 2012.10.17 szerda, 17:49:40 »

Hi, kedves Márkatársak, mint újdonsült Mondeo tulajdonos (nem új Mondeo tulajdonos) az alábbi "gondom" van: a kombimon nincs tetőkorlát. (rászűrtema keresőben erre a témára, de nem adott ki semmit) Q: 
Van-e a vonalban vagy ismertek-e olyan szerelőt, aki utólag felszerelt már tetőkorlátot kombira?
A segítséget előre is köszönöm.
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
CsZoli
Vendég
« Új hozzászólás #206 Dátum: 2012.10.17 szerda, 18:23:12 »

Hi, kedves Márkatársak, mint újdonsült Mondeo tulajdonos (nem új Mondeo tulajdonos) az alábbi "gondom" van: a kombimon nincs tetőkorlát. (rászűrtema keresőben erre a témára, de nem adott ki semmit) Q: 
Van-e a vonalban vagy ismertek-e olyan szerelőt, aki utólag felszerelt már tetőkorlátot kombira?
A segítséget előre is köszönöm.

Szia!
 rinya Sajnos rossz híreim vannak.  Kombira utólag nagyon macerás tetősínt varázsolni. Konkrétan, ki kell vágni a tetejét és ott beapplikálni valahogy. Nagyon ügyes kezű karosszériásnak kell lenni aki szépen meg tudja csinálni. Ja igen, plusz tetőkárpit bontás, ami ugye utána már sose lesz az igazi, meg nem is beszéltem a beázás lehetőségéről.  Roll Eyes Szerintem mk4 általános kérdések topikban keress rá tetősín címszóval, ha jól emlékszem ez ott lett kitárgyalva. (de ne tetőkorlátként keresd semmiképp  vigyor3 )
Bocs a kérdésedre válaszolva, nem ismerek olyat, de állítólag még márkaszervíz sem vállalja be.  Roll Eyes
Naplózva
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6474


E-mail
« Új hozzászólás #207 Dátum: 2012.10.17 szerda, 18:41:10 »

Szia!
 rinya Sajnos rossz híreim vannak.  Kombira utólag nagyon macerás tetősínt varázsolni. Konkrétan, ki kell vágni a tetejét és ott beapplikálni valahogy. Nagyon ügyes kezű karosszériásnak kell lenni aki szépen meg tudja csinálni. Ja igen, plusz tetőkárpit bontás, ami ugye utána már sose lesz az igazi, meg nem is beszéltem a beázás lehetőségéről.  Roll Eyes Szerintem mk4 általános kérdések topikban keress rá tetősín címszóval, ha jól emlékszem ez ott lett kitárgyalva. (de ne tetőkorlátként keresd semmiképp  vigyor3 )
Bocs a kérdésedre válaszolva, nem ismerek olyat, de állítólag még márkaszervíz sem vállalja be.  Roll Eyes
Köszi a gyors és elkeserítő választ, részletek priviben...
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6474


E-mail
« Új hozzászólás #208 Dátum: 2012.10.17 szerda, 19:57:33 »

Hacsak vmi nem történik a következő néhány évben marad a keresztrúd a tetőre... rinya
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #209 Dátum: 2012.10.17 szerda, 21:10:41 »

Hacsak vmi nem történik a következő néhány évben marad a keresztrúd a tetőre... rinya

Ne nagyon fúrkáld a tetőt.
(Nekem a múltkor 1 helyen hátramenetben picit megakadt az antennám, s most beázik az antennánál a kocsi... Tegnap vettem észre (első mennyezeti lámpából folyt ki az esővíz az ambiente light-nál: kb 2 percenként 1 csepp). Szervizbe bevittem, megoldás: antenna kiszerel, szárad minden, vmi szigetelő takonnyal antennatalp beken, vissza minden. kb fél órás munka.)
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #210 Dátum: 2012.10.17 szerda, 21:43:04 »

Ja igen, plusz tetőkárpit bontás, ami ugye utána már sose lesz az igazi,
Ez nem igaz. Vissza lehet úgy tenni, h nem látszik, h le volt véve. De a lényegen ez nem változtat.
« Utoljára szerkesztve: 2012.10.17 szerda, 21:45:35 írta Dentcraft » Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6474


E-mail
« Új hozzászólás #211 Dátum: 2012.10.17 szerda, 22:04:25 »

Még1x köszi a válaszokat. Keresztrúd.
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
CsoGe
Vendég
« Új hozzászólás #212 Dátum: 2012.10.29 hétfő, 18:57:35 »

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy meglévő MK4-es 5ajtós kedves drága szép gyönyörű tökéletes Mondeomat valami barom meghúzta.
A jobb első ajtóm sérült. Egy nagyon picit beroppant az ajtó és a fényezés sérült.
Van Cascom, de nem tudom, hogy bejelentsem-e.
Ezt az autót májusban vettem és a Cascot még nem használtam azóta.
Érdeklődnék, hogy szerintetek mekkora összegre tehető a kár, illetve szerintetek, hogy járok jobban? Csináljam meg magam, vagy Cascóra?
Azért kérdem, mert a Casco besorolásom jelenleg alap, de gondolom ez is úgy működik mint a kötelező, hogy lehet bónuszokat szerezni....
Igazából nem nagy a kár, de látszik. Az ajtót biztosan újra kellene ködölni, mert a felső réteg lejött. (nem csík van húzva, hanem kb. 3 10mm felületű lehorzsolás) A karosszériamunka minimális.
Mit gondoltok erről, jelentsem-e be, vagy jobban járok ha szervizben magam megcsináltatom?

Előre is köszi,
CsoGe
Naplózva
CsZoli
Vendég
« Új hozzászólás #213 Dátum: 2012.10.29 hétfő, 19:01:16 »

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy meglévő MK4-es 5ajtós kedves drága szép gyönyörű tökéletes Mondeomat valami barom meghúzta.
A jobb első ajtóm sérült. Egy nagyon picit beroppant az ajtó és a fényezés sérült.
Van Cascom, de nem tudom, hogy bejelentsem-e.
Ezt az autót májusban vettem és a Cascot még nem használtam azóta.
Érdeklődnék, hogy szerintetek mekkora összegre tehető a kár, illetve szerintetek, hogy járok jobban? Csináljam meg magam, vagy Cascóra?
Azért kérdem, mert a Casco besorolásom jelenleg alap, de gondolom ez is úgy működik mint a kötelező, hogy lehet bónuszokat szerezni....
Igazából nem nagy a kár, de látszik. Az ajtót biztosan újra kellene ködölni, mert a felső réteg lejött. (nem csík van húzva, hanem kb. 3 10mm felületű lehorzsolás) A karosszériamunka minimális.
Mit gondoltok erről, jelentsem-e be, vagy jobban járok ha szervizben magam megcsináltatom?

Előre is köszi,
CsoGe
Ügyeskezű karosszériás+festő. Szerintem 30ból megvan, még ha az egész ajtót fújatod is. Casco meg nem tudom nálad hogy van, de általában van önrész, 10% vagy 100.000,-Ft (nálam), így jobb, ha a biztosító nem tud semmit.  vigyor3
Naplózva
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #214 Dátum: 2012.10.29 hétfő, 19:18:35 »

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy meglévő MK4-es 5ajtós kedves drága szép gyönyörű tökéletes Mondeomat valami barom meghúzta.
A jobb első ajtóm sérült. Egy nagyon picit beroppant az ajtó és a fényezés sérült.
Van Cascom, de nem tudom, hogy bejelentsem-e.
Ezt az autót májusban vettem és a Cascot még nem használtam azóta.
Érdeklődnék, hogy szerintetek mekkora összegre tehető a kár, illetve szerintetek, hogy járok jobban? Csináljam meg magam, vagy Cascóra?
Azért kérdem, mert a Casco besorolásom jelenleg alap, de gondolom ez is úgy működik mint a kötelező, hogy lehet bónuszokat szerezni....
Igazából nem nagy a kár, de látszik. Az ajtót biztosan újra kellene ködölni, mert a felső réteg lejött. (nem csík van húzva, hanem kb. 3 10mm felületű lehorzsolás) A karosszériamunka minimális.
Mit gondoltok erről, jelentsem-e be, vagy jobban járok ha szervizben magam megcsináltatom?

Előre is köszi,
CsoGe
Ha jó cascod van, akkor is 10% 40-50 ezer az önrészed. Ez ha mondjuk szervizben 1  70-80 ezres meló akkor abból   40-50-et neked kell állni. Ha meg nem nézted meg milyet kötnek, akkor 100 a önrészed és mégtöbbet...   Szerintem biztosító nélkül csináltasd meg.  Milyen színű?
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
CsoGe
Vendég
« Új hozzászólás #215 Dátum: 2012.10.29 hétfő, 21:28:35 »

Ha jó cascod van, akkor is 10% 40-50 ezer az önrészed. Ez ha mondjuk szervizben 1  70-80 ezres meló akkor abból   40-50-et neked kell állni. Ha meg nem nézted meg milyet kötnek, akkor 100 a önrészed és mégtöbbet...   Szerintem biztosító nélkül csináltasd meg.  Milyen színű?

Hali!
Köbés vagyok, 20% az önrészem, ill. minimum 20E pénz. Gondolom, hogy 40-ért megcsinálják számlával, akkor is huszat kell adnom... De jól gondoltam azt, hogy a Cascoban is vannak bonusz fokozatok? Azaz ha nincs károm, akkor köv. évben olcsóbb lesz?
Egyébként ezüst színű a kocsi, de nem a normál, hanem a zöldes/kékes beütésű...

Üdv.
CsoGe
Naplózva
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #216 Dátum: 2012.10.29 hétfő, 21:56:45 »

Hali!
Köbés vagyok, 20% az önrészem, ill. minimum 20E pénz. Gondolom, hogy 40-ért megcsinálják számlával, akkor is huszat kell adnom... De jól gondoltam azt, hogy a Cascoban is vannak bonusz fokozatok? Azaz ha nincs károm, akkor köv. évben olcsóbb lesz?
Egyébként ezüst színű a kocsi, de nem a normál, hanem a zöldes/kékes beütésű...

Üdv.
CsoGe
Ilyet nem is hallottam még!  Kérj árajánlatot. Nemtom a bónusz hogy működik, de nem hiszem h olcsóbb lesz itt bármi is....
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #217 Dátum: 2012.10.29 hétfő, 22:31:30 »

Hali!
Köbés vagyok, 20% az önrészem, ill. minimum 20E pénz. Gondolom, hogy 40-ért megcsinálják számlával, akkor is huszat kell adnom... De jól gondoltam azt, hogy a Cascoban is vannak bonusz fokozatok? Azaz ha nincs károm, akkor köv. évben olcsóbb lesz?
Egyébként ezüst színű a kocsi, de nem a normál, hanem a zöldes/kékes beütésű...

Üdv.
CsoGe
Szerintem elnéztél valamit és 20%, 200e Ft lesz az önrészed. Ezt bizony a saját pénztárcád terhére kell megcsináltatnod.

Viszont lehet náluk kötni az önrészre kiegészítő biztosítást. Ez tetszik.
« Utoljára szerkesztve: 2012.10.29 hétfő, 22:36:57 írta Sakos » Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #218 Dátum: 2012.10.29 hétfő, 22:41:29 »

Szerintem elnéztél valamit és 20%, 200e Ft lesz az önrészed. Ezt bizony a saját pénztárcád terhére kell megcsináltatnod.

Viszont lehet náluk kötni az önrészre kiegészítő biztosítást. Ez tetszik.

Nekem volt 10% 50e ft. Az egyik szám nem következik a másikból. Lehetne 20% 12e ft is. Persze, drágán.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #219 Dátum: 2012.10.29 hétfő, 23:23:07 »

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy meglévő MK4-es 5ajtós kedves drága szép gyönyörű tökéletes Mondeomat valami barom meghúzta.
A jobb első ajtóm sérült. Egy nagyon picit beroppant az ajtó és a fényezés sérült.
Van Cascom, de nem tudom, hogy bejelentsem-e.
Ezt az autót májusban vettem és a Cascot még nem használtam azóta.
Érdeklődnék, hogy szerintetek mekkora összegre tehető a kár, illetve szerintetek, hogy járok jobban? Csináljam meg magam, vagy Cascóra?
Azért kérdem, mert a Casco besorolásom jelenleg alap, de gondolom ez is úgy működik mint a kötelező, hogy lehet bónuszokat szerezni....
Igazából nem nagy a kár, de látszik. Az ajtót biztosan újra kellene ködölni, mert a felső réteg lejött. (nem csík van húzva, hanem kb. 3 10mm felületű lehorzsolás) A karosszériamunka minimális.
Mit gondoltok erről, jelentsem-e be, vagy jobban járok ha szervizben magam megcsináltatom?

Előre is köszi,
CsoGe

Kérdezz meg egy horpadásjavítós ürgét is, hogy ki tudja-e nyomni az ajtódat.
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #220 Dátum: 2012.10.30 kedd, 07:34:14 »

Kérdezz meg egy horpadásjavítós ürgét is, hogy ki tudja-e nyomni az ajtódat.

Azt írja lejött a lakk/festék. Persze attól kinyomni lehet.
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #221 Dátum: 2012.10.30 kedd, 07:41:59 »

Azt írja lejött a lakk/festék. Persze attól kinyomni lehet.

Olvastam.
De a kasztnis az nem lesz olcsó. (minimum 20 zsebbe, bár fotón ugye nem láttuk)
2 lehetősége van:
- kasztnis+fényező,
- horpadásjavítós+fényező,
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #222 Dátum: 2012.10.30 kedd, 09:50:49 »

Nekem volt 10% 50e ft. Az egyik szám nem következik a másikból. Lehetne 20% 12e ft is. Persze, drágán.
Azzal nincs is gond. Azért a két szám valamilyen arányban áll egymással.  Mindig az ügyfél szempontjából kedvezőtlenebb érték számít.
A 20% 12e ft azt jelenti, hogy 60e ft feletti kár esetén már a 20% lép mindig életbe. Magyarul nincs gyakorlati jelentősége a 12 ezres önrésznek, ezért nincs is ilyen konstrukció.

A te 10% 50e forintos konstrukciódban 500e forintos kárnál van a váltás. Alatta fix 50e felette 10% az önrész. Azért ez értelmesebb.

Egyébként pedig a KÖBE Casco kalkulátora 10% 100e és 20% 200e konstrukciókat ajánl fel.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #223 Dátum: 2012.10.30 kedd, 09:53:37 »

Olvastam.
De a kasztnis az nem lesz olcsó. (minimum 20 zsebbe, bár fotón ugye nem láttuk)
2 lehetősége van:
- kasztnis+fényező,
- horpadásjavítós+fényező,


Tapasztalatom szerint a lakatos munka ára nem ilyen vészes.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
CsZoli
Vendég
« Új hozzászólás #224 Dátum: 2012.10.30 kedd, 12:13:51 »

Hali!
Köbés vagyok, 20% az önrészem, ill. minimum 20E pénz. Gondolom, hogy 40-ért megcsinálják számlával, akkor is huszat kell adnom... De jól gondoltam azt, hogy a Cascoban is vannak bonusz fokozatok? Azaz ha nincs károm, akkor köv. évben olcsóbb lesz?
Egyébként ezüst színű a kocsi, de nem a normál, hanem a zöldes/kékes beütésű...

Üdv.
CsoGe
Jól gondolod, vannak fokozatok, de azt hiszem talán csak C4-ig (itt ugye nem B a bónusz jelölése) És szerintem ritkábban vált fölfelé, mert én B7 és C3 ban vagyok. És szerintem sincs sehol 20 ezres önrész.  Roll Eyes
Naplózva
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #225 Dátum: 2012.10.30 kedd, 13:23:06 »

Olvastam.
De a kasztnis az nem lesz olcsó. (minimum 20 zsebbe, bár fotón ugye nem láttuk)
2 lehetősége van:
- kasztnis+fényező,
- horpadásjavítós+fényező,

Pár pici pötty ki, kilincs ki, vízlehúzó le, nemhiszem,h 20 ezer.  1 óra munka maximum!
Inkább a horpasztós+festőt válassza, mert úgy nem lesz gittelve. Már csak az  a kérdés, az elem szélén van e, mert akkor lehet átfújni is a mellette lévőbe...
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
ordogi
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 98


« Új hozzászólás #226 Dátum: 2012.10.30 kedd, 14:00:33 »

Pár pici pötty ki, kilincs ki, vízlehúzó le, nemhiszem,h 20 ezer.  1 óra munka maximum!
Inkább a horpasztós+festőt válassza, mert úgy nem lesz gittelve. Már csak az  a kérdés, az elem szélén van e, mert akkor lehet átfújni is a mellette lévőbe...
Elnézést, hogy belekotyogok! Tudtok esetleg egy horpadás javítót XI., XVII. kerületben?
Egy ilyen horpadás javítás mennyi ideig tart. Megvárható vagy ott kell hagyni a szekeret?
ordogi
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #227 Dátum: 2012.10.30 kedd, 15:05:41 »

Elnézést, hogy belekotyogok! Tudtok esetleg egy horpadás javítót XI., XVII. kerületben?
Egy ilyen horpadás javítás mennyi ideig tart. Megvárható vagy ott kell hagyni a szekeret?
ordogi

Egy-két Ford szakszervíz is foglalkozik vele. ford.hu-n megtalálod. Én Csepelen voltam, iszonyat parasztok, de ügyesek.
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #228 Dátum: 2012.10.31 szerda, 10:53:02 »

Elnézést, hogy belekotyogok! Tudtok esetleg egy horpadás javítót XI., XVII. kerületben?
Egy ilyen horpadás javítás mennyi ideig tart. Megvárható vagy ott kell hagyni a szekeret?
ordogi
Pesten elég sok van. Beütöd a gugliba, h jégkárjavítás, vagy horpadásjavítás, és lesz 1 csomó.  Attól függ mekkora a horpadás, de meg fogják mondani.
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
ordogi
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 98


« Új hozzászólás #229 Dátum: 2012.10.31 szerda, 12:58:45 »

Pesten elég sok van. Beütöd a gugliba, h jégkárjavítás, vagy horpadásjavítás, és lesz 1 csomó.  Attól függ mekkora a horpadás, de meg fogják mondani.

mindig elfelejtem, hogy a gugli a barátom. ma megyek 1/2 5-re egy Autodivus nevű céghez. kíváncsi vagyok mi lesz Roll Eyes
Naplózva
tomeed
Vendég
« Új hozzászólás #230 Dátum: 2012.10.31 szerda, 13:09:24 »

Ekkora hibával ne kezdj a biztosítóval, vagy keresel egy teherautósofőrt aki alkalmazott, és zsebbe egy 10esért ad betétlapot, őt kár nem éri, a fuvarozó vég meg kibírja.
Ha telibe kell, fújni az ajtót annak az ára 30 ezer, ha szívás a szín, mert ez a szín lehet szívó ág és a sérülés az elem szélén van nem kizárt,hogy bele kell fújni a szomszédos elemekbe is az plusz 10-10 ezer.
Ha nem akkor 20 ezerből meg van a festés. A kaszni meló / szétszedés 10 ezer.
Tehát ne vond be a biztosítót mert önrész alatt maradsz.

Szakszervizt én elkerülném messzire, nem azért mert rossz tapasztalataim vannak, hanem azért mert az itt körülöttem ülő autó tulajdonosoknak mind rossz tapasztalatuk van a festési tudományukról.

Egy jól, igaz lehet drágán dolgozó, kamrával rendelkező festő műhely megoldja lelkiismeretesen a dolgot.
Azok az árak amiket írtam már a drágább verzió, ennél lehet olcsóbban is fújni, de nem éri meg.
Én csak a sajátomat tudom, JB lökös cserekor 1 napig csak a színt keverték haverék az autóhoz, mert a panther blacknek  16 árnyalata van, ha nem figyel a festő, vagy a LUX és a fény iránya nem megfelelő, napsütésben megnézni külön stb, stb vagy csak szarik rá, akkor lehetnek meglepetések az első mosás után 
Naplózva
CsoGe
Vendég
« Új hozzászólás #231 Dátum: 2012.11.03 szombat, 13:45:33 »

Köszönöm a válaszokat.
Meg fogom már nézni a Cascos szerződésemet, meg csak úgy érdekességképpen felrakok néhány képet a sérülésről... mindenesetre első körben egy lakatost fogok keresni, meg elviszem a kocsit a Petrányiba, mert általában velük vagyok kapcsolatban és nekem nagyon jó a véleményem róluk. (XIX.ker).
Köszi mégegyszer mindent, a CASCOT kihagyom...

üdv.
CsoGe
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #232 Dátum: 2012.11.05 hétfő, 20:53:31 »

Le lehet szerintetek melegíteni a lámpa búráját? A jobb első beázik. Szétszedném, megtisztítanám... Aztán valami pasztával vissza...
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #233 Dátum: 2012.11.05 hétfő, 21:47:51 »

Le lehet szerintetek melegíteni a lámpa búráját? A jobb első beázik. Szétszedném, megtisztítanám... Aztán valami pasztával vissza...
Nem inkább hátul ázik be, mer nincs jól visszarakva?   Én neki nem kezdenék
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #234 Dátum: 2012.11.05 hétfő, 22:20:09 »

Nem inkább hátul ázik be, mer nincs jól visszarakva?   Én neki nem kezdenék

Sajnos nem, már megnéztem.
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #235 Dátum: 2012.11.05 hétfő, 22:22:11 »

Nem inkább hátul ázik be, mer nincs jól visszarakva?   Én neki nem kezdenék
Én ellenőrizném a szellőző kivezetéseket. Kis gumicsövek, 2 vagy 3 darab. Hátha nincs a helyén és pont ott megy be a víz vagy el van zárodva és nem jön ki a pára.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #236 Dátum: 2012.11.06 kedd, 20:25:05 »

Sajnos nem, már megnéztem.
Gyári lámpa nem ázhat be, csak hátul. Sakos ötlete jó!
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #237 Dátum: 2012.11.06 kedd, 20:26:59 »

Én ellenőrizném a szellőző kivezetéseket. Kis gumicsövek, 2 vagy 3 darab. Hátha nincs a helyén és pont ott megy be a víz vagy el van zárodva és nem jön ki a pára.

Ezeken is túl vagyok.

Itt valami széria hiba lehet, mert fateré ugyanezt csinálja, és pont egyszerre kezdte el...
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #238 Dátum: 2012.11.07 szerda, 14:00:53 »

Ezeken is túl vagyok.

Itt valami széria hiba lehet, mert fateré ugyanezt csinálja, és pont egyszerre kezdte el...
Kitalálom, eső után  nyes
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
CsZoli
Vendég
« Új hozzászólás #239 Dátum: 2012.11.07 szerda, 19:06:30 »

Kitalálom, eső után  nyes
Érdekes, nekem múltkor Irakban a sivatagban csinálta ezt.  Wink tapseplus2
 
Naplózva
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #240 Dátum: 2012.11.07 szerda, 19:57:13 »

Ezeken is túl vagyok.

Itt valami széria hiba lehet, mert fateré ugyanezt csinálja, és pont egyszerre kezdte el...

A csüveknek lefele kell nézni és figyelni kell rá, hogy ne legyen eldugulva, különben párásodni fog a lámpa.
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #241 Dátum: 2012.11.07 szerda, 20:32:09 »

A csüveknek lefele kell nézni és figyelni kell rá, hogy ne legyen eldugulva, különben párásodni fog a lámpa.

 falbav

Az összes ilyen csövecskét kivettem, kipattintottam, visszatettem...
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #242 Dátum: 2012.11.07 szerda, 20:33:45 »

falbav

Az összes ilyen csövecskét kivettem, kipattintottam, visszatettem...

ki is fújtad?
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #243 Dátum: 2012.11.07 szerda, 20:41:51 »

ki is fújtad?

Sőt, még meg is ultrahangoztam...

Csak megnyomkodtam a csöveket, meg belenéztem...

Ez valahol ázik, mert hoszabb eső után már csorog a víz...
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #244 Dátum: 2012.11.07 szerda, 20:44:12 »

Sőt, még meg is ultrahangoztam...

Csak megnyomkodtam a csöveket, meg belenéztem...

Ez valahol ázik, mert hoszabb eső után már csorog a víz...

Esetleg az "üveg" és a ház összeeresztését nyomd körbe szilóval
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #245 Dátum: 2012.11.07 szerda, 20:47:13 »

Esetleg az "üveg" és a ház összeeresztését nyomd körbe szilóval

Ezen gondolkodtam én is, elég berhelt lesz, de a ha nem fog párásodni...
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #246 Dátum: 2012.11.07 szerda, 21:47:37 »

Ezen gondolkodtam én is, elég berhelt lesz, de a ha nem fog párásodni...

Öntsd ki a teljes lámpatestet műgyantával, é nem tud belemenni a víz...
Mondanám a betont, az olcsóbb, csak nehéz.  vigyor3
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #247 Dátum: 2012.11.08 csütörtök, 13:10:26 »

Öntsd ki a teljes lámpatestet műgyantával, é nem tud belemenni a víz...
Mondanám a betont, az olcsóbb, csak nehéz.  vigyor3

Akkor már akrillal és az át is látszik Smiley

Amúgy ha párásodik, akkor nincs meg a megfelelő huzat, szóval én még mindig valami szellőzésre gyanakodnék. Ha befolyik akkor az egy szép száraz napon meg tudod nézni, csak vizet kell folyatni rá. Ha víz folyatáskor nem lesz belül semmi, akkor bizony páralecsapódás és szellőzési gond. Azt viszont nem oldja meg neked a sziló.

Ha a szellőző csövecskék jók, akkor még vedd le a hátlapot és nézd végig a gumikédert benne. Esetleg vegyél egy másikat tesztből az egyikre (5eHUF körül van az új, szóval nem olcsó).
Naplózva
mondeofan
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 763


E-mail
« Új hozzászólás #248 Dátum: 2012.11.11 vasárnap, 09:43:31 »

Sziasztok!

Faceliftes első lökhárító felszerelhető 2007-es Mk4-esre?
Naplózva

2007.10- Ford Mondeo MK IV kombi - 2.0 TDCi - Titanium-magyar
CsZoli
Vendég
« Új hozzászólás #249 Dátum: 2012.11.11 vasárnap, 09:55:00 »

Sziasztok!

Faceliftes első lökhárító felszerelhető 2007-es Mk4-esre?

Úgy tudom nem csere-szabatos, de majd megerősítik többen is. Vagy nem.  vigyor3
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 ... 30   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.08 másodperc alatt készült el 23 lekéréssel.