Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.08 szerda, 17:27:16 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 ... 21   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Lakatos, Fényező  (Megtekintve 439629 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Joao
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 482


« Új hozzászólás #500 Dátum: 2007.09.11 kedd, 21:38:40 »

Üdv!

Szerintetek merre találom az auto színkódját? Sajnos a szervízfüzetről lefelejtették. A gépkönyv meg semmilyen konkrétumot nem mond.Találtam két mondatot a jobb B oszlopon elhelyezett adattáblárol, de azon csak kg adatok, meg egy "RWY" kód található. Lehet, hogy ez lenne a színkód? Szeretném még a rossz idő beállta előtt? kijavítani az apró karcolás és kőfelverődés nyomokat, de mindenképpen tudni kéne a kódot. Egyébként MKlll és indigókék, metál nélkül. Ha szervízben megkérdezem nem bukom a kaszni-garanciát? Korábban kaptam egy sor kódot ami a felszereltséggel foglalkozik.?(ime:....EAO MTX75...)Talán ezek közül valamelyik?
Előre is köszi a segítséget


Az MTX75 az a váltó.
Naplózva
Proconsul
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6157


Mens sana in corpore sano


« Új hozzászólás #501 Dátum: 2007.09.12 szerda, 07:23:25 »

Üdv!

Szerintetek merre találom az auto színkódját? Sajnos a szervízfüzetről lefelejtették. A gépkönyv meg semmilyen konkrétumot nem mond.Találtam két mondatot a jobb B oszlopon elhelyezett adattáblárol, de azon csak kg adatok, meg egy "RWY" kód található. Lehet, hogy ez lenne a színkód? Szeretném még a rossz idő beállta előtt? kijavítani az apró karcolás és kőfelverődés nyomokat, de mindenképpen tudni kéne a kódot. Egyébként MKlll és indigókék, metál nélkül. Ha szervízben megkérdezem nem bukom a kaszni-garanciát? Korábban kaptam egy sor kódot ami a felszereltséggel foglalkozik.?(ime:....EAO MTX75...)Talán ezek közül valamelyik?
Előre is köszi a segítséget


Az MTX75 az a váltó.
Nekem a forgalmi engedély-ben van a R-betü mellet.Egy szám és a szín neve.Tehát pl. az enyém :R  08 szürke
Naplózva

95-ös 1.8TD mondeo
Los Amigos
Vendég
« Új hozzászólás #502 Dátum: 2007.09.14 péntek, 09:09:38 »

Sziasztok!Én hátsó-lökhárító javítás után vettem észre, hogy kimaradt egy szürke színű elem.A lökös egy kicsit eláll sajna a kasznitól és nem tudom, hogy ennek az alk.résznek van-e köze a rögzítéshez konkrétan.A kasznist sajna nem tudom megkérdezni mert elég durván be akart húzni és enyhén szólva csúnyán váltunk el egymástól.Szívesen feltenném ide a képet, de vhogy nem akar sikerülni :(A legjobb az lenne ha fel tudnám venni valamilyen szakemberrel a kapcsolatot, és elküldeném e-mailben a képet.Ja a kocsi típusa 2003-as kombi Tdci.Ha vki a szakmában van, és olvassa ezt keressen meg légyszi!Köszi!!!!
Naplózva
zsoel
Vendég
« Új hozzászólás #503 Dátum: 2007.09.14 péntek, 11:41:37 »

Sziasztok!Én hátsó-lökhárító javítás után vettem észre, hogy kimaradt egy szürke színű elem.A lökös egy kicsit eláll sajna a kasznitól és nem tudom, hogy ennek az alk.résznek van-e köze a rögzítéshez konkrétan.A kasznist sajna nem tudom megkérdezni mert elég durván be akart húzni és enyhén szólva csúnyán váltunk el egymástól.Szívesen feltenném ide a képet, de vhogy nem akar sikerülni :(A legjobb az lenne ha fel tudnám venni valamilyen szakemberrel a kapcsolatot, és elküldeném e-mailben a képet.Ja a kocsi típusa 2003-as kombi Tdci.Ha vki a szakmában van, és olvassa ezt keressen meg légyszi!Köszi!!!!

Ha gondolod, segítek!

Küldd el nekem a képet az email cimemre, én majd beteszem a forumra.
Biztos érdekli a többieket is.

zsoel@t-online.hu
Naplózva
zsoel
Vendég
« Új hozzászólás #504 Dátum: 2007.09.14 péntek, 14:21:45 »

Los Amigos kérdezi a "szakikat"!

Sziasztok!Én hátsó-lökhárító javítás után vettem észre, hogy kimaradt egy szürke színű elem.
A lökös egy kicsit eláll sajna a kasznitól és nem tudom, hogy ennek az alk.résznek van-e köze a rögzítéshez konkrétan.
A kocsi típusa 2003-as kombi Tdci.Ha vki a szakmában van, és olvassa ezt keressen meg légyszi!Köszi!!!!





Naplózva
mACSman
Vendég
« Új hozzászólás #505 Dátum: 2007.09.19 szerda, 07:52:23 »

Los Amigos kérdezi a "szakikat"!

Sziasztok!Én hátsó-lökhárító javítás után vettem észre, hogy kimaradt egy szürke színű elem.
A lökös egy kicsit eláll sajna a kasznitól és nem tudom, hogy ennek az alk.résznek van-e köze a rögzítéshez konkrétan.
A kocsi típusa 2003-as kombi Tdci.Ha vki a szakmában van, és olvassa ezt keressen meg légyszi!Köszi!!!!







A rögzítéshez szinte semmi.
A löhárító merevítőjének a tetején van.
« Utoljára szerkesztve: 2007.09.19 szerda, 08:57:24 írta mACSman » Naplózva
keki
Vendég
« Új hozzászólás #506 Dátum: 2007.09.19 szerda, 08:29:57 »

Üdv!

Szerintetek merre találom az auto színkódját?

Én márkaszervizben vettem javító ecsetelöt, megmondtam az alvázszámot, és ideadták a megfelelö színt. A színkód egyébként az adattáblán az általad említett hárombetüs kód (ez a karosszériaváltozat, ha minden igaz) felett van eggyel vagy kettövel (egy betü, ha minden igaz).
Naplózva
keki
Vendég
« Új hozzászólás #507 Dátum: 2007.09.19 szerda, 08:32:59 »

garanciális fényezés javítás sztori....

Ma meguntam a hitegetést, miszerint eltelt 2,5 hónap és nem vették a fáradságot, hogy visszahívjanak.

A helyzet a következő....

van egy 2002-es Mondeom és előjöttek a rozsdafoltok az ajtók alsó,belső élein. Mivel átrozsdásodásról van szó és még  a garancia időbe is belefér szeretném megcsináltatni. Ez olyan, mint a rossz fog, tömni vagy húzni  Undecided. De semmi válasz nincsen, csak aktatologatás. Most kíváncsi vagyok, hogy mikor kapok választ  Huh?

Lehet, hogy mire jön a válasz Frédi autom lesz Grin

szép napot mindenkinek

Nem jó hír... én Sopronban voltam a helyi Fordnál, lefotózták, mondták, ne aggódjak, de 1-1,5 hónap is beletelik, mire engedélyezik a javítást...  Undecided
Naplózva
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #508 Dátum: 2007.09.19 szerda, 08:41:27 »

Üdv!

Szerintetek merre találom az auto színkódját?

Én márkaszervizben vettem javító ecsetelöt, megmondtam az alvázszámot, és ideadták a megfelelö színt. A színkód egyébként az adattáblán az általad említett hárombetüs kód (ez a karosszériaváltozat, ha minden igaz) felett van eggyel vagy kettövel (egy betü, ha minden igaz).

A szin függ egyébként évjárattól, és azon belül lehet eltérés még hónapokra is! Legalábbis az Oyster Silvernél ez a helyzet egy éven belül van 3 árnyalat
Naplózva
him007
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 505


02. 06. Ford Mondeo Turner 2.0 TDCI Ghia


E-mail
« Új hozzászólás #509 Dátum: 2007.09.21 péntek, 14:24:28 »

Szia!

Na megjött a bírálat a rozsdás ajtóimra vonatkozóan.( ajtók alsó belső élei rozsda) Garban kicserélik a 4 ból hármat az anyósajtó marad, mert hogy még javítható. Nos mivel nyers, szűz ajtókat kapok, így újra fényezik a kocsi két oldlát elejétől a végéig. Nem nagyon örülök neki, mert nem tudom mennyire fog elütni a motorháztető, a kombi révén a csomagtartó ajtó ill. a tető. A másik gondom, ha majd el akarom adni és festék vastagságmérést  kérnek akkor az egyből kiugrik, hogy fújra fényezett elemek vannak.
Ja és arról még nem is beszélve , hogy csontra bontanak mindent, zármehanikát, ablakot, hangszórókat, gumitömítéseket stb... Azok mennyire lesznek jóba az új helyükkel??? Mert nem igazán szeretik a ki-be szerelést, deformálodik, törik, kopik...

Szóval nem tudom, hogy ilyen formában megéri e, még akkor is ha ingyen lesz gariba. De  mivel semmi nincsen ingyen, meglesz az ára már látom....


üdv.:
Nándy
Naplózva

Jó utat mindenkinek, és vigyázzunk a motorosokra is, akkor is ,ha nem mindig  is érdemlik meg... Smiley
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #510 Dátum: 2007.09.21 péntek, 14:47:32 »

Szia!

Na megjött a bírálat a rozsdás ajtóimra vonatkozóan.( ajtók alsó belső élei rozsda) Garban kicserélik a 4 ból hármat az anyósajtó marad, mert hogy még javítható. Nos mivel nyers, szűz ajtókat kapok, így újra fényezik a kocsi két oldlát elejétől a végéig. Nem nagyon örülök neki, mert nem tudom mennyire fog elütni a motorháztető, a kombi révén a csomagtartó ajtó ill. a tető. A másik gondom, ha majd el akarom adni és festék vastagságmérést  kérnek akkor az egyből kiugrik, hogy fújra fényezett elemek vannak.
Ja és arról még nem is beszélve , hogy csontra bontanak mindent, zármehanikát, ablakot, hangszórókat, gumitömítéseket stb... Azok mennyire lesznek jóba az új helyükkel??? Mert nem igazán szeretik a ki-be szerelést, deformálodik, törik, kopik...

Szóval nem tudom, hogy ilyen formában megéri e, még akkor is ha ingyen lesz gariba. De  mivel semmi nincsen ingyen, meglesz az ára már látom....


üdv.:
Nándy

Kérj a szervízből igazolást a végén, hogy nem törés miatt volt fényezve!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
sztpuhi
Vendég
« Új hozzászólás #511 Dátum: 2007.09.21 péntek, 18:34:16 »

Üdv!

Szerintetek merre találom az auto színkódját?

Én márkaszervizben vettem javító ecsetelöt, megmondtam az alvázszámot, és ideadták a megfelelö színt. A színkód egyébként az adattáblán az általad említett hárombetüs kód (ez a karosszériaváltozat, ha minden igaz) felett van eggyel vagy kettövel (egy betü, ha minden igaz).

Köszi! Közben én is elmentem 1 márkaszervízbe,(kiokosítottak, hogy az adattábla bal oszlopa, alülról a 2. jelzés: 1betű 1 szám: betű a szín, a szám pedíg a bevezetésének az ideje évben.Csak érdekesség képpen, hátha másnak is szüksége lesz rá) és beszereztem a megfelelő touch-up kittet. Remélem jó lesz. Sajnos még nem volt időm kipróbálni.
Naplózva
sgabo
Vendég
« Új hozzászólás #512 Dátum: 2007.09.23 vasárnap, 14:53:37 »

kérdés: ha meglévő műanyag alaktrészeimet, amik most feketék le szeretnék fújatni színre, akkor azt meg lehet csinálni olyanra, hogy mondjuk az első mosás után ne pattogjon róla le a festék és esetleg tartós is legyen?
Naplózva
Zoli79
Vendég
« Új hozzászólás #513 Dátum: 2007.09.23 vasárnap, 19:20:08 »

kérdés: ha meglévő műanyag alaktrészeimet, amik most feketék le szeretnék fújatni színre, akkor azt meg lehet csinálni olyanra, hogy mondjuk az első mosás után ne pattogjon róla le a festék és esetleg tartós is legyen?
Persze.
Csak normális fényezőhöz kell vinni aki elötte le akármizi. zavart1
Lényeg, hogy valami alapozót kell ráfújni vagy kenni elötte. Vagy valami ilyesmi.
Nekem le van fényezve a lökhárítómban a védőcsíkok, de eddig semmi bajuk nincs. Sőt Wyctornak sincs!
Naplózva
wyctor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8174


+36309351663

benedek88@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #514 Dátum: 2007.09.23 vasárnap, 22:11:25 »

Nekem le van fényezve a lökhárítómban a védőcsíkok, de eddig semmi bajuk nincs. Sőt Wyctornak sincs!

Tévedés... Ma sikerült lehúznom a bal oldalit a garázsban, annyira sasoltam a bringát a másik oldalon, hogy a vakolat pont elkapta azt a védőcsíkot.  falbav falbav falbav Lekentem javítóval... most várok egy újabb kamionra   idiota
Naplózva

2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Titanium-X
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #515 Dátum: 2007.09.23 vasárnap, 22:27:13 »


Az igaz hogy nagyon szép de nekem gyárilag a fekete védőcsíkban van a tolatóradar érzékelői. Szerintem ha lekenik festékkel akkor vagy nem vagy tévesen fog működni (Már esőben is bizonytalan, ha meg még kap 1 vagy 2 festékréteget akkor szerintem az végképp kapufa lesz) Ha a kerek érzékelőket meg feketén hagynám akkor meg ronda lenne, mert ott virítana.
Ha valaki esetleg más lefestette az érzékelőket és mégis működik akkor oszlassa el a kételyeimet. Grin
Naplózva
wyctor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8174


+36309351663

benedek88@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #516 Dátum: 2007.09.23 vasárnap, 22:30:28 »


Az igaz hogy nagyon szép de nekem gyárilag a fekete védőcsíkban van a tolatóradar érzékelői. Szerintem ha lekenik festékkel akkor vagy nem vagy tévesen fog működni (Már esőben is bizonytalan, ha meg még kap 1 vagy 2 festékréteget akkor szerintem az végképp kapufa lesz) Ha a kerek érzékelőket meg feketén hagynám akkor meg ronda lenne, mert ott virítana.
Ha valaki esetleg más lefestette az érzékelőket és mégis működik akkor oszlassa el a kételyeimet. Grin

Ezúton szeretném csak félig eloszlatini a kedélyeidet, mert nekem új radarok kerültek be a Titanium lökös miatt, ezt színre fújták. (nem ford) És a 4-ből 1 nem megy, állítólag a sok festék miatt, bár kitudja, ez igazándiból feltételezés, de az biztos a sok metál fényezés az megbolondítja a radart.
Naplózva

2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Titanium-X
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #517 Dátum: 2007.09.23 vasárnap, 22:33:14 »

Köszi a választ  worship
Ettől tartottam  sir
Naplózva
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #518 Dátum: 2007.09.23 vasárnap, 22:41:11 »


Az igaz hogy nagyon szép de nekem gyárilag a fekete védőcsíkban van a tolatóradar érzékelői. Szerintem ha lekenik festékkel akkor vagy nem vagy tévesen fog működni (Már esőben is bizonytalan, ha meg még kap 1 vagy 2 festékréteget akkor szerintem az végképp kapufa lesz) Ha a kerek érzékelőket meg feketén hagynám akkor meg ronda lenne, mert ott virítana.
Ha valaki esetleg más lefestette az érzékelőket és mégis működik akkor oszlassa el a kételyeimet. Grin

Ezúton szeretném csak félig eloszlatini a kedélyeidet, mert nekem új radarok kerültek be a Titanium lökös miatt, ezt színre fújták. (nem ford) És a 4-ből 1 nem megy, állítólag a sok festék miatt, bár kitudja, ez igazándiból feltételezés, de az biztos a sok metál fényezés az megbolondítja a radart.

Nekünk egy Waeco 4 szemes radar van a Fiesta lökösbe és fényezett - egy réteg metál egy réteg lakk - tökéltesen működik
Naplózva
wyctor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8174


+36309351663

benedek88@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #519 Dátum: 2007.09.24 hétfő, 09:10:52 »


Nekünk egy Waeco 4 szemes radar van a Fiesta lökösbe és fényezett - egy réteg metál egy réteg lakk - tökéltesen működik

Az elöző, amit gyárilag fényeztek, az nekem is tökéletesen működött...
Naplózva

2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Titanium-X
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #520 Dátum: 2007.09.24 hétfő, 09:38:59 »


Nekünk egy Waeco 4 szemes radar van a Fiesta lökösbe és fényezett - egy réteg metál egy réteg lakk - tökéltesen működik

Az elöző, amit gyárilag fényeztek, az nekem is tökéletesen működött...

Egy cipősdobozba fúrtam lyukakat - elrejtettem bele a kábeleket, és otthon fújtam le, spraybe töltött kevert festékkel Wink
Naplózva
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #521 Dátum: 2007.09.24 hétfő, 11:02:02 »

Nem jól indul a hét..
Családi okok miatt kölcsönben van a mondeom a szüleimnél. Ma reggel az autó álló helyzetben találkozott egy biciklistával, aki nem tudta eldönteni, hogy a balra forduló, a kereszteződésben a biciklistára váró, álló mondeot melyik olalról kerülje.  Embarrassed  Embarrassed  Embarrassed Odáig fajult a dolog, hogy érintőt vett az autó jobb elején (biztos mégis inkább a jobbról való kerülésre szavazott, gondolván úgysem kapja meg az elsőbbséget, és mire odér, az autó már elhalad előtte, peche volt).
A jó hír az, hogy senkinek nem lett baja. A mondeo is megúszta állítólag struktúrális sérülés nélkül , viszont a kerékpár kormánya (versenygép) végighúzta a gépháztető jobb szélét.

Pontos kárlista majd este lesz, mivel nem láttam még az autómat  Undecided

All-in-all, nagy valószínűséggel fényeztetnem kell, minimum a gépháztetőt. A kérdés az, hogy ford szervízben ez mibe fáj nekem (CASCO kilőve, a finanszírozás miatt 300eHUF önrészes).
Jól tudom, hogy ilyenkor az egész elemet fényezik, nem csak foltban?

Relhist
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
wyctor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8174


+36309351663

benedek88@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #522 Dátum: 2007.09.24 hétfő, 11:19:14 »

Nem jól indul a hét..
Családi okok miatt kölcsönben van a mondeom a szüleimnél. Ma reggel az autó álló helyzetben találkozott egy biciklistával, aki nem tudta eldönteni, hogy a balra forduló, a kereszteződésben a biciklistára váró, álló mondeot melyik olalról kerülje.  Embarrassed  Embarrassed  Embarrassed Odáig fajult a dolog, hogy érintőt vett az autó jobb elején (biztos mégis inkább a jobbról való kerülésre szavazott, gondolván úgysem kapja meg az elsőbbséget, és mire odér, az autó már elhalad előtte, peche volt).
A jó hír az, hogy senkinek nem lett baja. A mondeo is megúszta állítólag struktúrális sérülés nélkül , viszont a kerékpár kormánya (versenygép) végighúzta a gépháztető jobb szélét.

Pontos kárlista majd este lesz, mivel nem láttam még az autómat  Undecided

All-in-all, nagy valószínűséggel fényeztetnem kell, minimum a gépháztetőt. A kérdés az, hogy ford szervízben ez mibe fáj nekem (CASCO kilőve, a finanszírozás miatt 300eHUF önrészes).
Jól tudom, hogy ilyenkor az egész elemet fényezik, nem csak foltban?

Relhist

Igen, ilyenkor az egészet fényezik. És a ford elég drágán méri nemi is a festést, hanem a festéket Smiley Nekem csak az anyag 60e. volt, mikor fújták az elejét.
Naplózva

2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Titanium-X
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #523 Dátum: 2007.09.24 hétfő, 11:47:12 »

Nem jól indul a hét..
Családi okok miatt kölcsönben van a mondeom a szüleimnél. Ma reggel az autó álló helyzetben találkozott egy biciklistával, aki nem tudta eldönteni, hogy a balra forduló, a kereszteződésben a biciklistára váró, álló mondeot melyik olalról kerülje.  Embarrassed  Embarrassed  Embarrassed Odáig fajult a dolog, hogy érintőt vett az autó jobb elején (biztos mégis inkább a jobbról való kerülésre szavazott, gondolván úgysem kapja meg az elsőbbséget, és mire odér, az autó már elhalad előtte, peche volt).
A jó hír az, hogy senkinek nem lett baja. A mondeo is megúszta állítólag struktúrális sérülés nélkül , viszont a kerékpár kormánya (versenygép) végighúzta a gépháztető jobb szélét.

Pontos kárlista majd este lesz, mivel nem láttam még az autómat  Undecided

All-in-all, nagy valószínűséggel fényeztetnem kell, minimum a gépháztetőt. A kérdés az, hogy ford szervízben ez mibe fáj nekem (CASCO kilőve, a finanszírozás miatt 300eHUF önrészes).
Jól tudom, hogy ilyenkor az egész elemet fényezik, nem csak foltban?

Relhist

Igen, ilyenkor az egészet fényezik. És a ford elég drágán méri nemi is a festést, hanem a festéket Smiley Nekem csak az anyag 60e. volt, mikor fújták az elejét.

Ha máshol fényeztetem, akkor is a fordtól veszik a festéket, nem? Nem hiszem, hogy a szinkódnak megfelelő gyári festék nélkül színazonosra fényeznék az octane blue gépháztetőmet...
Nem márkaszervíz esetében lehet-e gond az átrozsdásodási garanciával? Tudom, szakszerű javítás, számlával igazoltan ami kell. Kérdés, hogy ha a festék a drága, érdemes-e keresni más műhelyt, vagy vigyem petrányihoz, aztán jól van.

A pozitív externália a dologban, hogy a kb 5 kőfelverődést is eltűnik a gépházról legalább... Esetleges eladáskor meg magyarázhatom, miért volt fényezve a gépház... Nem, nem volt törve, csak teccik tudni az úgy volt, hogy.... Smiley



Relhist
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #524 Dátum: 2007.09.24 hétfő, 12:45:15 »

Ha máshol fényeztetem, akkor is a fordtól veszik a festéket, nem?

Teljesen kizárt. A két festéket egészen más úton teszik rá. A gyárban eletrosztatikus mókával rácuppantják a festéket, majd ráégetik, valami 80 (vagy sokkal több) fokon. A fényező meg simán ráfújja, és kamrában kiszárítja. Ez is magas fokon van, de nem olyan meleg, mint a gyárban. Ja, és a gyárban akkor még nincsenek benne a textilek, műanyagok...
Simán ki lehet keverni olyat, mint a tiéd. Az eladásra gondolva: fényképezz, és nem kell magyarázkodni.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
wyctor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8174


+36309351663

benedek88@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #525 Dátum: 2007.09.24 hétfő, 12:47:23 »


Ha máshol fényeztetem, akkor is a fordtól veszik a festéket, nem? Nem hiszem, hogy a szinkódnak megfelelő gyári festék nélkül színazonosra fényeznék az octane blue gépháztetőmet...
Nem márkaszervíz esetében lehet-e gond az átrozsdásodási garanciával? Tudom, szakszerű javítás, számlával igazoltan ami kell. Kérdés, hogy ha a festék a drága, érdemes-e keresni más műhelyt, vagy vigyem petrányihoz, aztán jól van.

A pozitív externália a dologban, hogy a kb 5 kőfelverődést is eltűnik a gépházról legalább... Esetleges eladáskor meg magyarázhatom, miért volt fényezve a gépház... Nem, nem volt törve, csak teccik tudni az úgy volt, hogy.... Smiley



Relhist

Nem szakszervíz sem tuti, hogy olcsóbb, a színt azt kitudják keverni nem fordos festékből is. Petrányiékat én csak ajánlani tudom, nekem szépen megcsinálták. Angel utcájukba is van valami fényező, aki szépen dolgozik, esetleg kérdezd meg...
Naplózva

2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Titanium-X
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #526 Dátum: 2007.09.24 hétfő, 21:40:17 »

Nem szakszervíz sem tuti, hogy olcsóbb, a színt azt kitudják keverni nem fordos festékből is. Petrányiékat én csak ajánlani tudom, nekem szépen megcsinálták. Angel utcájukba is van valami fényező, aki szépen dolgozik, esetleg kérdezd meg...

Ha visszakapom a kocsit, kérek tőlük ajánlatot.

Megnéztem az autóm most este, azt kell mondjam, a legszerencsésebb kimenetelű esemény volt, amit egy ilyen szituból ki lehet hozni.
1) Személyi sérülés nem történt, még úgy sem, hogy a biciklista felhuppant a gépháztetőre és lekoccolta a szélvédőt a bukósisak nélküli fejével.
2) a gépháztető sérülése mellett ránézésre polírozással orvosolható húzások vannak a lökhárítón illetve a jobb első ajtón.
3) se a xenon lámpatest, se a tükör se a szélvédő nem sérült, se a jobb első ajtón, se az jobb első sárvédőn nincs horpadás.

A gépháztető azonban szépen végig van szántva a hosszanti domborítással (váll?) nagyjából párhuzamosan. 40cm hosszan, egy 0,5cm széles "árok" keletkezett a fényezésben.  Embarrassed Embarrassed Embarrassed

Relhist
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
sarkan
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 134



E-mail
« Új hozzászólás #527 Dátum: 2007.10.09 kedd, 11:54:42 »

sikerült meghúznom a mondeom elejét. ha nem márkaszervízben javíttatom el vész a karosszéria garancia?
Mivel az önrészt én állom nem mindegy mennyibe kerül, a szervíz lendületból elemet cserélne ( kb 40 000 Ft), lakatos azt mondta, hogy kikalapálja ( kb 7000 Ft), a fényezés kb ugyanannyi lenne mindkét helyen.
Naplózva

ex MK4 2,0 TDCi automata Trend_2009

Mk5 2.0 HEV Titanium_2018
wyctor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8174


+36309351663

benedek88@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #528 Dátum: 2007.10.09 kedd, 14:34:10 »

sikerült meghúznom a mondeom elejét. ha nem márkaszervízben javíttatom el vész a karosszéria garancia?
Mivel az önrészt én állom nem mindegy mennyibe kerül, a szervíz lendületból elemet cserélne ( kb 40 000 Ft), lakatos azt mondta, hogy kikalapálja ( kb 7000 Ft), a fényezés kb ugyanannyi lenne mindkét helyen.


Elvész a gari, ha észreveszik, hogy már törve, fényezve volt az autó... Ha észreveszik.....
Ha a nagyautónál veszed az elemet az is 40e. ?
Naplózva

2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Titanium-X
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #529 Dátum: 2007.10.09 kedd, 17:00:05 »

sikerült meghúznom a mondeom elejét. ha nem márkaszervízben javíttatom el vész a karosszéria garancia?
Mivel az önrészt én állom nem mindegy mennyibe kerül, a szervíz lendületból elemet cserélne ( kb 40 000 Ft), lakatos azt mondta, hogy kikalapálja ( kb 7000 Ft), a fényezés kb ugyanannyi lenne mindkét helyen.


Ha Ford javítja marad a gari!
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
him007
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 505


02. 06. Ford Mondeo Turner 2.0 TDCI Ghia


E-mail
« Új hozzászólás #530 Dátum: 2007.10.10 szerda, 11:10:11 »

Sziasztok!

Elkészült a gariban az ajtók cseréje és fényezése...Szép lett, kellemesen csalódtam a szakszervízben:)
Naplózva

Jó utat mindenkinek, és vigyázzunk a motorosokra is, akkor is ,ha nem mindig  is érdemlik meg... Smiley
lakkcipo
Vendég
« Új hozzászólás #531 Dátum: 2007.10.13 szombat, 14:50:18 »

Sziasztok!
Elnézést kérek hogy ilyen hosszú kimaradáson voltam! Látom, zajlik az élet!
Végig olvasva a kommenteket lenne hozzáfűznivalóm!
- Ha márkaszervízben fényeznek, soha nem történik meg hogy az autógyártól rendelnék meg az anyagot.
- A tolatóradar szenzorait én is lefujtam már és nem észleltek hibás működést hösszútávon sem.
- A műanyag elemek fényezése az alapanyagától függ. A darabok belső felén fel van tüntetve a jele. Ha PP-s az gáz, de megoldható!

Röviden ennyi, ha van kérdés, itt vagyok! Smiley
« Utoljára szerkesztve: 2007.10.13 szombat, 14:52:41 írta lakkcipo » Naplózva
PádárZoli
Vendég
« Új hozzászólás #532 Dátum: 2007.12.11 kedd, 14:14:03 »

Sziasztok!

Kicsit felébresztem már ezt a topicot!  vigyor3

A helyzet az, hogy a kasznismunka kész a kocsimon, de a festő meg most megszaladt munkával, és nem tudja, hogy mikor tudná elvállalni.
Szolnokon van a kocsi.
Tud vki esetleg olyan festőt ott a környéken, vagy pesten, ahol szépen fényeznek, bele is fújnak a kaszniba, ha kell, és a színt is el tudják találni (homok-arany-kicszöldes-metál, vagy gyöngyház)?!
Egyik ember azt mondta, hogy ő az ilyen színt nem vállalja, de becsülöm is benne, hogy inkább nemet mondott, minthogy elbaszarintsa.
Csak tökéletes munkát fogadok el. Nem azt mondom, hogy a pénz nem számít, de a jó munkát hajlandó vagyok megfizetni.
Bármi 5letet szívesen elolvasok, meghallgatok.

(Segítsetek már egy szerencsétlen malteros kocsin, hogy végre ő is tiszta fénnyel tudjun pompázni, és megpróbálni feledtetni a múltját vele!  Wink )
 Roll Eyes
Naplózva
Tádé
Vendég
« Új hozzászólás #533 Dátum: 2007.12.11 kedd, 14:23:17 »

Bármi 5letet szívesen elolvasok, meghallgatok.
Tomi autója szép lett, miután belejavítottak a kasztniba. Tarjánon van a mester, Tatabánya mellett.
Naplózva
PádárZoli
Vendég
« Új hozzászólás #534 Dátum: 2007.12.11 kedd, 15:05:13 »

Bármi 5letet szívesen elolvasok, meghallgatok.
Tomi autója szép lett, miután belejavítottak a kasztniba. Tarjánon van a mester, Tatabánya mellett.

Hát, az jó messze van. Télen, első-hátsó szélvédő nélkül.  vigyor3

Azért köszi.  wave
Naplózva
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #535 Dátum: 2007.12.11 kedd, 15:18:34 »

Bármi 5letet szívesen elolvasok, meghallgatok.
Tomi autója szép lett, miután belejavítottak a kasztniba. Tarjánon van a mester, Tatabánya mellett.

Hát, az jó messze van. Télen, első-hátsó szélvédő nélkül.  vigyor3

Azért köszi.  wave


Ügyfelem 17.kerületben Bem utcában dolgozik, kis műhely de jól dolgozik.... sok szerelő hozzá viszi az autóit.. nekem már fújt hátsó légterelő spoilert is és nagyon jól, tisztességesen dolgozik.. ha gondolod, rákérdezek az idő beosztására.... email
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
zsoel
Vendég
« Új hozzászólás #536 Dátum: 2007.12.11 kedd, 15:42:15 »

Csak tökéletes munkát fogadok el. Nem azt mondom, hogy a pénz nem számít, de a jó munkát hajlandó vagyok megfizetni.
Bármi 5letet szívesen elolvasok, meghallgatok.

(Segítsetek már egy szerencsétlen malteros kocsin, hogy végre ő is tiszta fénnyel tudjun pompázni, és megpróbálni feledtetni a múltját vele!  Wink )
 Roll Eyes

Zoli!

Szolnokon van egy jó festő,Kindernai József.
Néha nagyon leterhelt, lehet, hogy várni kell 3-4 hetet is, de ha szerencséd van 1 héten belül is bejuthaszt hozzá.
Tel.számom most nincs, de benne van a tel. könyvben.
Naplózva
PádárZoli
Vendég
« Új hozzászólás #537 Dátum: 2007.12.11 kedd, 16:36:12 »

Benedek!
Ha kérhetném, akkor megkérdeznéd a számát, időbeosztását?
Meggondolandó a dolog.

Zsoel!
Te láttál már munkáját ennek az embernek? Vagy csinált már neked is vmit?

Nem szeretném se telibefújatni a kocsit, sem pedig, hogy pepita legyen.
Na, meg hát ez mégis csak egy mondeo!!!  taps
Naplózva
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #538 Dátum: 2007.12.11 kedd, 18:25:13 »

Benedek!
Ha kérhetném, akkor megkérdeznéd a számát, időbeosztását?
Meggondolandó a dolog.


..hivatkozz rám (Takács Benedek) a mondeo klubot nem ismeri...
Lökös Sándor 30/9331267
... a pepita szín szerintem elgondolkodtató... hehe én nem zárkoznék el olyan hamar... eplus2
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #539 Dátum: 2007.12.11 kedd, 18:37:14 »

Benedek!
Ha kérhetném, akkor megkérdeznéd a számát, időbeosztását?
Meggondolandó a dolog.

Zsoel!
Te láttál már munkáját ennek az embernek? Vagy csinált már neked is vmit?

Nem szeretném se telibefújatni a kocsit, sem pedig, hogy pepita legyen.
Na, meg hát ez mégis csak egy mondeo!!!  taps

Bőröztesd be a tetőt Wink
Naplózva
Tádé
Vendég
« Új hozzászólás #540 Dátum: 2007.12.11 kedd, 19:03:49 »

Az volt már, hogy zsindelyezzük le?  eplus2
Naplózva
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #541 Dátum: 2007.12.11 kedd, 19:04:03 »

Benedek!
Ha kérhetném, akkor megkérdeznéd a számát, időbeosztását?
Meggondolandó a dolog.

Zsoel!
Te láttál már munkáját ennek az embernek? Vagy csinált már neked is vmit?

Nem szeretném se telibefújatni a kocsit, sem pedig, hogy pepita legyen.
Na, meg hát ez mégis csak egy mondeo!!!  taps

Bőröztesd be a tetőt Wink

..tényleg!!!!!! Szuper az ötlet!!!! taps taps taps
...az mekkora lenne!!!! wave taps taps
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
PádárZoli
Vendég
« Új hozzászólás #542 Dátum: 2007.12.11 kedd, 22:49:10 »

Köszi srácok a sok remek ötletet!  wow1
Ha 2 napig nem tudunk megegyezni egy festővel, akkor szerintem a Zsoel féle ember lesz a nyerő.
Apám jól ismeri is, kamrába fúj.
Meglátjuk
Meg helybe is van ugye Szolnokon.
Naplózva
zsoel
Vendég
« Új hozzászólás #543 Dátum: 2007.12.11 kedd, 23:08:02 »

Köszi srácok a sok remek ötletet!  wow1
Ha 2 napig nem tudunk megegyezni egy festővel, akkor szerintem a Zsoel féle ember lesz a nyerő.
Apám jól ismeri is, kamrába fúj.
Meglátjuk
Meg helybe is van ugye Szolnokon.

Kindernai szépen dolgozik, többen dicsérik.
És már vagy 30 éve csinálja, és ugyanazon  a helyen!

Ez elárul azért valamit.
Szépen bele is tud fújni, nekem egyszer csinált ilyet, és ameddig nem mutatta meg, hogy mit és hol kell nézni, addig nem vettem észre a belefújást. eljen
Naplózva
PádárZoli
Vendég
« Új hozzászólás #544 Dátum: 2007.12.11 kedd, 23:12:06 »

Kindernai szépen dolgozik, többen dicsérik.
És már vagy 30 éve csinálja, és ugyanazon  a helyen!

Ez elárul azért valamit.
Szépen bele is tud fújni, nekem egyszer csinált ilyet, és ameddig nem mutatta meg, hogy mit és hol kell nézni, addig nem vettem észre a belefújást. eljen

Páran a színtől is megrettennek.
Hogy nehéz olyat szépen kikeverni.
Naplózva
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #545 Dátum: 2007.12.12 szerda, 08:06:14 »

Páran a színtől is megrettennek.
Hogy nehéz olyat szépen kikeverni.

És fújni milyen nehéz, kis fekete korom van hozzákeverve ami feúszik pillanatok alatt a felszínre.
Naplózva
csaba14
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4343



E-mail
« Új hozzászólás #546 Dátum: 2008.01.02 szerda, 16:24:48 »

Sziasztok a lakba csúnyán beleégett madárpiszok foltra mi a megoldás. Lehet csak lakkozni , vagy muszáj fényezni?
Naplózva

2005 5 ajtós tdci 130 le ,bör,dvd navi ...
Proconsul
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6157


Mens sana in corpore sano


« Új hozzászólás #547 Dátum: 2008.01.02 szerda, 16:29:14 »

Sziasztok a lakba csúnyán beleégett madárpiszok foltra mi a megoldás. Lehet csak lakkozni , vagy muszáj fényezni?
A lakkozást lehet javítani DE bele lakkozni TILOS az egész elemet le kell lakkozni.
Naplózva

95-ös 1.8TD mondeo
sgabo
Vendég
« Új hozzászólás #548 Dátum: 2008.01.02 szerda, 16:31:14 »

Sziasztok a lakba csúnyán beleégett madárpiszok foltra mi a megoldás. Lehet csak lakkozni , vagy muszáj fényezni?
kérdezd meg privátban Lakkcipőt. biztosan tud segíteni Neked, hogy ilyenkor mi a a teendő... mellesleg ő fogja csinálni a merkedest is, úgyhogy bízom benne!  wave taps taps taps
Naplózva
Maffy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5378


9094814
E-mail
« Új hozzászólás #549 Dátum: 2008.02.13 szerda, 11:19:07 »

Egy új cikk a Totalcar-on...

http://totalcar.hu/magazin/technika/horpadasjav!1
Naplózva

Egy valódi beSTia™
ST200 2.5 V6 (2000.04)
Oldalak: 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 ... 21   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.073 másodperc alatt készült el 23 lekéréssel.