Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.03 péntek, 03:25:19 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 ... 366   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Autó Hi-Fi  (Megtekintve 4565422 alkalommal)
0 Felhasználó és 3 vendég van a témában
Vendég
« Új hozzászólás #400 Dátum: 2003.09.03 szerda, 16:43:00 »

Kis segítség kéne(ismét).Van egy sony unilink nevezetű vezérlő kijelzővel együtt.Ez jó lenne nekem később a sony tárhoz vagy sem?
És ilyenkor az 5000 magno kijelzőjén megjelenik hogy melyik cd-t hallgatom, hanyadik számot,stb...
Ha kijelző is ban a Sonyhoz, akkor az valószínűleg az FM adós verzió. Előnye, hogy bármilyen autó rádióra rá lehet kötni. Egyszerűen az antenna bemenetre kell rátenni. A rádió nem fog semmit észrevenni, azt hisz, hogy egy rádió adót hallgatsz. A kijelzőjén legfeljebb akkor változik valami, ha a Sony RDS jeleket is küld (kicsi rá az esély). Viszont van egy saját vezérlő/kijelző eszköz a CD tárhoz, amit bárhová tehetsz a műszerfalon.  
Hátránya, hogy ugyanúgy szól, mint egy jó minőségű rádió adó, de nem úgy, mint egy direktbe kötött CD tár. És emellett jó drága is.
Én még mindig a Densionos vezérlő + CD tár megoldást javaslom Neked. Ez kb. 45 eFt-ból kijön.
 
Az unilink, a Sony adatszabványa, amivel a CD tár és a fejegység kommunikál.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #401 Dátum: 2003.09.03 szerda, 21:01:00 »

WYW
 
Nem kell német kapcsolat,csak úgy olcsóbb a postaköltség.
Regisztrálni kell magad,majd mehet a licit.Ha megnyered akkor emailben megkeres az eladó,lebeszéled vele a részleteket, elküldöd a pénzt neki, és ő csak akkor fogja küldeni az árut.Onnan lehet megtudni hogy mennyire megbízható, hogy van valahol egy táblázat ahol meg lehet nézni az előző eladásait.
Köszi, megnézem hogy tudok-e valamit kavarni ezügyben.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #402 Dátum: 2003.09.04 csütörtök, 07:12:00 »

Ha kijelző is ban a Sonyhoz, akkor az valószínűleg az FM adós verzió. Előnye, hogy bármilyen autó rádióra rá lehet kötni. Egyszerűen az antenna bemenetre kell rátenni. A rádió nem fog semmit észrevenni, azt hisz, hogy egy rádió adót hallgatsz. A kijelzőjén legfeljebb akkor változik valami, ha a Sony RDS jeleket is küld (kicsi rá az esély). Viszont van egy saját vezérlő/kijelző eszköz a CD tárhoz, amit bárhová tehetsz a műszerfalon.  
Hátránya, hogy ugyanúgy szól, mint egy jó minőségű rádió adó, de nem úgy, mint egy direktbe kötött CD tár. És emellett jó drága is.
Én még mindig a Densionos vezérlő + CD tár megoldást javaslom Neked. Ez kb. 45 eFt-ból kijön.
 
Az unilink, a Sony adatszabványa, amivel a CD tár és a fejegység kommunikál.
És konkrétabban mit jelent az hogy jobb minőségű rádióadó?
És a vezérlő+cdtár kombonál kiír valamit a rádió?
Amúgy csak 9000 ft ez a cucc.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #403 Dátum: 2003.09.04 csütörtök, 10:12:00 »

És konkrétabban mit jelent az hogy jobb minőségű rádióadó?
És a vezérlő+cdtár kombonál kiír valamit a rádió?
Amúgy csak 9000 ft ez a cucc.
A "jobb minőségű rádióadó" esetén arra gondoltam, hogy nem lesz elhalkulás, mert nem tudsz messze menni az adótól.
Valaki írta a Dension fórumán, hogy az FM adó (ilyen kell legyen ebben a Sonyban is) kiegészítve egy  1.5 m-es kábellel, olyan erős adó lesz, ami a közeli autókban is vehető rádióadást produkál.
Gyanúsan olcsó ez a cucc 9000 Ft-ért. Vedd meg gyorsan.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #404 Dátum: 2003.09.04 csütörtök, 11:29:00 »

A "jobb minőségű rádióadó" esetén arra gondoltam, hogy nem lesz elhalkulás, mert nem tudsz messze menni az adótól.
Valaki írta a Dension fórumán, hogy az FM adó (ilyen kell legyen ebben a Sonyban is) kiegészítve egy  1.5 m-es kábellel, olyan erős adó lesz, ami a közeli autókban is vehető rádióadást produkál.
Gyanúsan olcsó ez a cucc 9000 Ft-ért. Vedd meg gyorsan.
Köszi a választ!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #405 Dátum: 2003.09.05 péntek, 16:24:00 »

Sziasztok! Mondeo I.-eshez keresek gyári autórádiót. Ha valaki tud egyet, az legyen szíves megkeresni! Köszönöm!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #406 Dátum: 2003.09.29 hétfő, 10:15:00 »

Sziasztok!
Az 5000 rádió átalakítóval minden fajta sony cd tárat tud vezérelni?Tehát vételkor csak arra kell figyelnem, hogy Sony legyen. Csak 6-s vagy 10-s cd tárat is tud vezérelni??
 
Köszi
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #407 Dátum: 2003.09.29 hétfő, 13:46:00 »

Sziasztok!
Az 5000 rádió átalakítóval minden fajta sony cd tárat tud vezérelni?Tehát vételkor csak arra kell figyelnem, hogy Sony legyen. Csak 6-s vagy 10-s cd tárat is tud vezérelni??
 
Köszi
wasp, a válasz röviden: igen.
Hosszan: igen.
Bővebben:  a 6-os CD tár a praktikusabb, mert így az összes lemezt direktbe el lehet érni a gombokkal (1-6). A 10-esnél csak akkor megy a 7-10 CD-kre, ha már végzett a 6.-al. Ekkor a 7.-el folytatja, majd megy tovább egészen a 10.-ig. Közben, ha a távirányító gombját benyomod (úgy emlékszem) az első lemezre ugrik. Ez a funkció csak 6 lemezről vesz tudomást.  
A 6-os tár azért is célszerűbb, mert jobban elfér az anyósod ülése alatt. A beszerelő srác káromkodott nagyokat, mire a 10-es táramat berakta. Azóta is ott pihen használatlanul (vö. DMP3).
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #408 Dátum: 2003.09.29 hétfő, 13:53:00 »

wasp, a válasz röviden: igen.
Hosszan: igen.
Bővebben:  a 6-os CD tár a praktikusabb, mert így az összes lemezt direktbe el lehet érni a gombokkal (1-6). A 10-esnél csak akkor megy a 7-10 CD-kre, ha már végzett a 6.-al. Ekkor a 7.-el folytatja, majd megy tovább egészen a 10.-ig. Közben, ha a távirányító gombját benyomod (úgy emlékszem) az első lemezre ugrik. Ez a funkció csak 6 lemezről vesz tudomást.  
A 6-os tár azért is célszerűbb, mert jobban elfér az anyósod ülése alatt. A beszerelő srác káromkodott nagyokat, mire a 10-es táramat berakta. Azóta is ott pihen használatlanul (vö. DMP3).
Még annyit hogy a cd vezérlő fejegységre egyszerűan csak rá kell dugni a sony cdtár kábelét és kész??Megy a dolog.
Én is az anyósülés alá akarom majd bearkni, ha nem jön össze egy 6000 vétele.Amúgy mennyiért válnál meg tőle?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #409 Dátum: 2003.09.29 hétfő, 13:58:00 »

Igen, a konverteren van 3 csati, egyik a CD-BUS, másik kettő pedig a hang RCA csatija. Kiáll belőle még egy csati, amit az 5000-esbe tudsz dugni. Tök egyszerű, és működik.
A CD tárat nem akarom eladni BCP megoldás, arra az esetre, ha a DMP3 nem működne. 3 perc alatt újra tudom aktiválni. Aproneten szinte mindig hirdet valaki Sony tárat 18-20 eFt körül.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #410 Dátum: 2003.09.29 hétfő, 13:59:00 »

Az előbbihez, a csati nem kiáll a dobozból, hanem egy kb 20 cm-es kábelköteg végén fityeg.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #411 Dátum: 2003.09.29 hétfő, 15:22:00 »

Ok.
Még egy kérdés:
Ha kiszedem a rádiót, akkor hátul el tudom-e úgy rendezni a kábeleket, hogy az a kesztyűtartó alatti részen jöjjön ki(puha szövet borításnál) és a gumiszőnyeg alatt elvezetve az anyósülés alá(teljesen láthatatlan).
Szal a középső műszerfali részből át tudom e szenvedni a kábelt a kesztűtartó részhez(mert az is egy pattintással kivehető).Ezt csak azért kérdezem mert nem szeretném otthon kiszedni a rádiót, nem akarom szögekkel, meg csavarhúzókkal bizergálni hátha összebarmolom.
köszi
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #412 Dátum: 2003.09.29 hétfő, 15:31:00 »

Ok.
Még egy kérdés:
Ha kiszedem a rádiót, akkor hátul el tudom-e úgy rendezni a kábeleket, hogy az a kesztyűtartó alatti részen jöjjön ki(puha szövet borításnál) és a gumiszőnyeg alatt elvezetve az anyósülés alá(teljesen láthatatlan).
Szal a középső műszerfali részből át tudom e szenvedni a kábelt a kesztűtartó részhez(mert az is egy pattintással kivehető).Ezt csak azért kérdezem mert nem szeretném otthon kiszedni a rádiót, nem akarom szögekkel, meg csavarhúzókkal bizergálni hátha összebarmolom.
köszi
Szerintem, ha beledugod a szögeket, azzal még nem fogod szétbarmolni a magnót, ez elkerülhetetlen. (persze ne 200-sal próbálkozz:)))))) És a legegyszerübb, ha a padlókárpit alá beviszed a kábelt, ahol a többi megy az anyósűlés alá. Egy kis bontás, de csak időigényes nem barbármunka.
 
Tisztelettel!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #413 Dátum: 2003.10.02 csütörtök, 14:58:00 »

Még annyit kérdeznék, hogy ez a cs átalakító minden féle sony-t kezel, mert most egy 1999-s cdtárra van kilátás.
 
köszi
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #414 Dátum: 2003.10.02 csütörtök, 14:59:00 »

Bocs egy kis hiba csúszott a szövegbe, a cd átalakító fejegységről lenne szó.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #415 Dátum: 2003.10.02 csütörtök, 15:05:00 »

Hello Mindenkik!
 
Gyárilag milyen típusú hagszórót építenek be a mondeoba?  
Én találtam benne valami cruch vagy miaszöszt. Ez nem lehet gyári, ugye? Jó ez valamire?
Bye
 
Cit
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #416 Dátum: 2003.10.08 szerda, 11:59:00 »

Cserélek: szürke 2000-es (2014) magnót feketére!!! (vagy ilyesmi nincs?)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #417 Dátum: 2003.10.08 szerda, 14:09:00 »

napu!
 
esélytelennek tűnik, de csodák még vannak. Gera
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #418 Dátum: 2003.10.08 szerda, 15:17:00 »

Cserélek: szürke 2000-es (2014) magnót feketére!!! (vagy ilyesmi nincs?)
Ha jól emlékszem (ugyanis ma találtam az autómban egy kis füzetet a régi magnók leírásával), akkor csak a 2007/8-asok a feketék, de csodák tényleg léteznek még!
 
Tisztelettel!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #419 Dátum: 2003.10.08 szerda, 15:34:00 »

Zupa Uraim, akkor olyanok nekem ponyt jók lennének! Szal kinek van cserébe szürke műszfalban fekete 2007/8 magnója egy szürke 2014-esért?? ... és csak várom a csodát ... :-)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #420 Dátum: 2003.10.08 szerda, 22:25:00 »

Hello Mindenkik!
 
Gyárilag milyen típusú hagszórót építenek be a mondeoba?  
Én találtam benne valami cruch vagy miaszöszt. Ez nem lehet gyári, ugye? Jó ez valamire?
Bye
 
Cit
Citromhéja!
 
Gyárilag bazi ronda Ford hangszórókat dobtak be a gépekbe nincs rajta semmi, igazából nem is hasonlít egyéb hangszórókra, olyan dobozos kivitelű, ha akarod viszek egy pár elsőt a találkozóra. A Crunch biztos nem gyári de csak jobb lehet:)
 
r911!
 
Bocsi hogy nem hívtalak, de megvan a motyó, ugyan ***, de azért persze viszem magammal, sőt beszereztem egy professionel kiszedő szettet is úgyhogy azonnal próbára bocsáthatjuk.
 
Üdv:
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #421 Dátum: 2003.10.08 szerda, 22:32:00 »

 
Maradt az előző mondimból 1 pár Magnat csipogó. Occsón megszámítom, ha valakit érdekel.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #422 Dátum: 2003.10.09 csütörtök, 00:21:00 »

Hátsó ajtóba milyen ovál hangszórót ajánlanátok? (elől magnat szett van)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #423 Dátum: 2003.10.09 csütörtök, 08:51:00 »

Peppin!
 
Köszi szépen, de nekem ne hozd le, mert nem tok lemenni. Dolgozom kell sajnos.  Sad
Thnx
 
Cit
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #424 Dátum: 2003.10.09 csütörtök, 09:29:00 »

Hátsó ajtóba milyen ovál hangszórót ajánlanátok? (elől magnat szett van)
Log!
 
Szinte semmit sem számít bármit is teszel bele sajnos az akusztika nagy úr!!!!
 
Én bennehagytam a gyárit, ha nem szól valamelyik akkor érdemes kicserélni.
 
Cirtomhéja!
 
Nagyon sajnálom, lehetőleg rúgd ki a górét, ha az nincs akkor meg az ügyfelet.
 
Üdv:
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #425 Dátum: 2003.10.09 csütörtök, 13:19:00 »

Log!
 
Szinte semmit sem számít bármit is teszel bele sajnos az akusztika nagy úr!!!!
 
Én bennehagytam a gyárit, ha nem szól valamelyik akkor érdemes kicserélni.
 
Cirtomhéja!
 
Nagyon sajnálom, lehetőleg rúgd ki a górét, ha az nincs akkor meg az ügyfelet.
 
Üdv:
Peppin!
 
Ezt hogy érted? Megvannak még az első gyáriak mondjuk, de 1 másik kocsiban a kapatartón meg az első ajtókon vannak gyári hangszórók, és ég és föld a különbség. Szóval csak jobban betölti a hang a teret nem?
 
Nekem 1 éve Ulitomatet ajánlottak. Ilyennel volt dolga valakinek?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #426 Dátum: 2003.10.09 csütörtök, 17:20:00 »

Peppin!
 
Ezt hogy érted? Megvannak még az első gyáriak mondjuk, de 1 másik kocsiban a kapatartón meg az első ajtókon vannak gyári hangszórók, és ég és föld a különbség. Szóval csak jobban betölti a hang a teret nem?
 
Nekem 1 éve Ulitomatet ajánlottak. Ilyennel volt dolga valakinek?
Log!
 
Nem az első gyári maradt meg, hanem a hátsó, elöl pio szett figyel, de megpróbáltam hátra is egy jobb cuccot rakni, azonban annyira lent és rejtve sugároz, hogy nem volt szinte semmilyen különbség ezért meghagytam a régit.
 
Üdv:
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #427 Dátum: 2003.10.10 péntek, 16:13:00 »

Log!
 
Nem az első gyári maradt meg, hanem a hátsó, elöl pio szett figyel, de megpróbáltam hátra is egy jobb cuccot rakni, azonban annyira lent és rejtve sugároz, hogy nem volt szinte semmilyen különbség ezért meghagytam a régit.
 
Üdv:
ok, kösz, asszem még régódok rajta
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #428 Dátum: 2003.10.16 csütörtök, 20:50:00 »

Sziasztok !
5000-es(gyári) rádiósmagnómhoz szeretnék leírást  beszerezni valahonnan, akár letölthtő formában vagy e-mailben.
-ha nincs akkor a köv. kérdéseim lennének:
1. mire szolgál a TA és a PTY gomb? Miképpen tudom ki vagy bekapcsolni a benne rejlő funkciókat?...
2. A MENÜ gombot, ha röviden vagy hosszan nyomom különböző menük jönnek fel, ezeket mire és hogyan tudom használni?
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #429 Dátum: 2003.10.17 péntek, 10:54:00 »

Sziasztok !
5000-es(gyári) rádiósmagnómhoz szeretnék leírást  beszerezni valahonnan, akár letölthtő formában vagy e-mailben.
-ha nincs akkor a köv. kérdéseim lennének:
1. mire szolgál a TA és a PTY gomb? Miképpen tudom ki vagy bekapcsolni a benne rejlő funkciókat?...
2. A MENÜ gombot, ha röviden vagy hosszan nyomom különböző menük jönnek fel, ezeket mire és hogyan tudom használni?
TP: TRA info, ha benyomod, akkor az olyan rádiók közlekedési infói szakítják meg az általad hallgatott zenét, amik az utak híreiről szólnak (a Petőfi és főleg a szlovák adók küldik ilyenkor a jelet, az utóbbi term. fölöslegesen). TA gombbal kell bekapcsolni, amit ha hosszan nyomsz, akkor a későbbiekben hallható hírek hangerejét is be tudod állítani. Ezek akkor vannak bekapcsolva, ha a kijelzőn a TP és a TA is világít.  
PTY: ez a gomb képes különböző műsorokra, zeneadókra rákeresni, pl. Pop, Rock, gyerekműsor és még egy sor dologra is(megnyomod és a hangerővel válogathatsz, de ez utóbbi funktion Mo-on nem műxik sajna).
MENÜ: hosszan nyomva
TA-LOCAL helyi -DIST távoli hírekre keres
AF-MAN-AUTO-OFF programfrissítés -rákérdez-autómata-kikapcsolva:
frissíti a rádió adókat, szürcsöl:))). Pl. Danubius (amit utálok), 103,3-ról észrevétlenül átugrik 100,5-re, vagy ha a programgombot nyomod meg, akkor észrevehetően keres, de ha kétszer nyomod meg az említett gombot, akkor nem keres (extra infó:))).
VID---- biztonsági számot tudod megadni, ha még nincs megadva, amit tárol a rádió, és ha ellopják ez alapján megtalálhatják a rendőrök? Nem CODE!!!
CLIP-ON-OFF torzítás csökkentése, ha kezd gengülni az adó, akkor ekhalkul a rádió.
CLOCK-24-12 az óra kijelzését állítod át.
MENÜ: röviden nyomva
MAN-egyértalmű
SCAN-bemutatja az éppen fogható adókat
RDS-óra és dátum megjelenítése
NEWS-hírek kérése, ahol éppen hírek mennek, nem közúti, azokat adja be, term, ha az adó küld jelet.
AVC ha be van kötve, akkor szintén a menübe lehet állítani, hogy a sebesség növekedés függvényében, mennyire erősödjön a hangerő.
Kb. ennyi!!!
 
Tisztelettel!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #430 Dátum: 2003.10.17 péntek, 11:03:00 »

TP: TRA info, ha benyomod, akkor az olyan rádiók közlekedési infói szakítják meg az általad hallgatott zenét, amik az utak híreiről szólnak (a Petőfi és főleg a szlovák adók küldik ilyenkor a jelet, az utóbbi term. fölöslegesen). TA gombbal kell bekapcsolni, amit ha hosszan nyomsz, akkor a későbbiekben hallható hírek hangerejét is be tudod állítani. Ezek akkor vannak bekapcsolva, ha a kijelzőn a TP és a TA is világít.  
PTY: ez a gomb képes különböző műsorokra, zeneadókra rákeresni, pl. Pop, Rock, gyerekműsor és még egy sor dologra is(megnyomod és a hangerővel válogathatsz, de ez utóbbi funktion Mo-on nem műxik sajna).
MENÜ: hosszan nyomva
TA-LOCAL helyi -DIST távoli hírekre keres
AF-MAN-AUTO-OFF programfrissítés -rákérdez-autómata-kikapcsolva:
frissíti a rádió adókat, szürcsöl:))). Pl. Danubius (amit utálok), 103,3-ról észrevétlenül átugrik 100,5-re, vagy ha a programgombot nyomod meg, akkor észrevehetően keres, de ha kétszer nyomod meg az említett gombot, akkor nem keres (extra infó:))).
VID---- biztonsági számot tudod megadni, ha még nincs megadva, amit tárol a rádió, és ha ellopják ez alapján megtalálhatják a rendőrök? Nem CODE!!!
CLIP-ON-OFF torzítás csökkentése, ha kezd gengülni az adó, akkor ekhalkul a rádió.
CLOCK-24-12 az óra kijelzését állítod át.
MENÜ: röviden nyomva
MAN-egyértalmű
SCAN-bemutatja az éppen fogható adókat
RDS-óra és dátum megjelenítése
NEWS-hírek kérése, ahol éppen hírek mennek, nem közúti, azokat adja be, term, ha az adó küld jelet.
AVC ha be van kötve, akkor szintén a menübe lehet állítani, hogy a sebesség növekedés függvényében, mennyire erősödjön a hangerő.
Kb. ennyi!!!
 
Tisztelettel!
Lemaradt!
 
Ha magnót hallgatsz, akkor egy plusz funktion:
Dolby-b zajszúrő, akkor az igazi, ha a kazetta is így lett másolva. Különben csak a magasat veszi le. Szerintem!
 
Tisztelettel!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #431 Dátum: 2003.10.17 péntek, 14:30:00 »

TP: TRA info, ha benyomod, akkor az olyan rádiók közlekedési infói szakítják meg az általad hallgatott zenét, amik az utak híreiről szólnak (a Petőfi és főleg a szlovák adók küldik ilyenkor a jelet, az utóbbi term. fölöslegesen). TA gombbal kell bekapcsolni, amit ha hosszan nyomsz, akkor a későbbiekben hallható hírek hangerejét is be tudod állítani. Ezek akkor vannak bekapcsolva, ha a kijelzőn a TP és a TA is világít.  
PTY: ez a gomb képes különböző műsorokra, zeneadókra rákeresni, pl. Pop, Rock, gyerekműsor és még egy sor dologra is(megnyomod és a hangerővel válogathatsz, de ez utóbbi funktion Mo-on nem műxik sajna).
MENÜ: hosszan nyomva
TA-LOCAL helyi -DIST távoli hírekre keres
AF-MAN-AUTO-OFF programfrissítés -rákérdez-autómata-kikapcsolva:
frissíti a rádió adókat, szürcsöl:))). Pl. Danubius (amit utálok), 103,3-ról észrevétlenül átugrik 100,5-re, vagy ha a programgombot nyomod meg, akkor észrevehetően keres, de ha kétszer nyomod meg az említett gombot, akkor nem keres (extra infó:))).
VID---- biztonsági számot tudod megadni, ha még nincs megadva, amit tárol a rádió, és ha ellopják ez alapján megtalálhatják a rendőrök? Nem CODE!!!
CLIP-ON-OFF torzítás csökkentése, ha kezd gengülni az adó, akkor ekhalkul a rádió.
CLOCK-24-12 az óra kijelzését állítod át.
MENÜ: röviden nyomva
MAN-egyértalmű
SCAN-bemutatja az éppen fogható adókat
RDS-óra és dátum megjelenítése
NEWS-hírek kérése, ahol éppen hírek mennek, nem közúti, azokat adja be, term, ha az adó küld jelet.
AVC ha be van kötve, akkor szintén a menübe lehet állítani, hogy a sebesség növekedés függvényében, mennyire erősödjön a hangerő.
Kb. ennyi!!!
 
Tisztelettel!
Köszi Joe az infokat!
Már ki is kipróbáltam, de két adónál(Juv., Dan.) a TP nem akar eltűnni. Ottmarad mindíg vagy rosszul csináltam?
A másik pedig, hogy ha a MENÜ gombot röviden nyomom akkor van egy CLK menüpont ahol az időt ill. a dátumot tudnám beállítani, de bármilyen gombot nyomok kilép a menüből. Mire lenne jó egyébként ez a beáll. és lehet-e beáll.
 
Köszönöm még1x Isu
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #432 Dátum: 2003.10.20 hétfő, 09:24:00 »

Köszi Joe az infokat!
Már ki is kipróbáltam, de két adónál(Juv., Dan.) a TP nem akar eltűnni. Ottmarad mindíg vagy rosszul csináltam?
A másik pedig, hogy ha a MENÜ gombot röviden nyomom akkor van egy CLK menüpont ahol az időt ill. a dátumot tudnám beállítani, de bármilyen gombot nyomok kilép a menüből. Mire lenne jó egyébként ez a beáll. és lehet-e beáll.
 
Köszönöm még1x Isu
A TP-re nem tudok semmit sem mondani, sőt az órára sem. Ez elvileg egy időre megjeleníti az órát, és a könyv szerint az RDS-nek kéne állandóan pontosítani, de szerintem rossz jelet kap, illetve még azt is írja, hogy csak néhány változaton tudod te állítani az időt és a dátumot. Ez nálam is gond, de szerencsére van másik óra is az autóban.
 
Tisztelettel!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #433 Dátum: 2003.10.20 hétfő, 21:29:00 »

Nekem 2014-es rádióm van, és simán beállítom az RDS órát manuálisan!
Amikor lejátszik a magnó akkor a man és a hangolás gombokkal tudom megoladni.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #434 Dátum: 2003.10.21 kedd, 13:14:00 »

Nekem 2014-es rádióm van, és simán beállítom az RDS órát manuálisan!
Amikor lejátszik a magnó akkor a man és a hangolás gombokkal tudom megoladni.
Az enyém is 2014, olyan amilyet a képeknél Mumia gépében láttam pl. De milyen RDS, meg óra?Huh?
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #435 Dátum: 2003.10.21 kedd, 13:28:00 »

Az enyém is 2014, olyan amilyet a képeknél Mumia gépében láttam pl. De milyen RDS, meg óra?Huh?
Elírhatta Péter a típust, mert a már említett 2007/8-as az RDS-es!
 
Tisztelettel!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #436 Dátum: 2003.10.21 kedd, 17:12:00 »

Bocsi, tényleg elírtam.
2007-es rádióm van.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #437 Dátum: 2003.10.21 kedd, 19:37:00 »

Sziasztok!
Köszönöm a hozzászólásokat!! Kipróbáltam magnózás közben az órát beállítani, de ott is azt produkálta mint rádiózás közben:(( ("de szerencsére van másik óra is az autóban" úgyhogy így marad)Smiley))  
 
Rádió kódja??? Resetelni szeretném a comp.-t!!Vagy akkusaru le vagy 4-es és 11-es bizti ki.(ha jól mlxm) Ha a biztiket kiveszem akkor is kóddal tudom csak feléleszteni a rádiót? Azért lenne fontos mert nem tudom a kódját!! Honnét tudhatom meg?Huh?, és persze nem 10rugóért(ha nincs a rádió hátulján)
 
Történet: Mazda kereskedésbe be, Mondeót átnéz-kipróbál mindent, rádió ON/OFF, meg se nyikkan, kérdem nem működik, válasz De csak kódos, másnap asszonnyal keresk. be, megnéz-átnéz-kipróbál(asszonynak tetszik), rádió ON/OFF , rádió működik, kérdem mi lett vele tegnap még OFF volt, NEM EMLÉKEZETT RÁ, no jóvan mondom műxik az a lényeg, gyerünk perkálni. The End
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #438 Dátum: 2003.10.22 szerda, 01:03:00 »

Koris,
Elkezdett ugrálni a 6006-osomban a Cd. Illetve teljesen  RND szerint történik
ez a fantasztikus tulajdonsága. LEhet ebben valahogy fejet tisztitani szerinted???
 
AJ)
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #439 Dátum: 2003.10.22 szerda, 09:42:00 »

Sziasztok!
Köszönöm a hozzászólásokat!! Kipróbáltam magnózás közben az órát beállítani, de ott is azt produkálta mint rádiózás közben:(( ("de szerencsére van másik óra is az autóban" úgyhogy így marad)Smiley))  
 
Rádió kódja??? Resetelni szeretném a comp.-t!!Vagy akkusaru le vagy 4-es és 11-es bizti ki.(ha jól mlxm) Ha a biztiket kiveszem akkor is kóddal tudom csak feléleszteni a rádiót? Azért lenne fontos mert nem tudom a kódját!! Honnét tudhatom meg?Huh?, és persze nem 10rugóért(ha nincs a rádió hátulján)
 
Történet: Mazda kereskedésbe be, Mondeót átnéz-kipróbál mindent, rádió ON/OFF, meg se nyikkan, kérdem nem működik, válasz De csak kódos, másnap asszonnyal keresk. be, megnéz-átnéz-kipróbál(asszonynak tetszik), rádió ON/OFF , rádió működik, kérdem mi lett vele tegnap még OFF volt, NEM EMLÉKEZETT RÁ, no jóvan mondom műxik az a lényeg, gyerünk perkálni. The End
Az aproneten, illetve egyéb más hirdetésekben hirdetik magukat az olyan emberek, akik kikódolással, vagy kód kiadással foglalkoznak 3000HUF körül. Mást nem tudok, ami olcsóbbnak tűnik, mint a szervíz. Az órabeállítás nekem sem műxik ígysem, úgysem!
 
Tisztelettel!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #440 Dátum: 2003.10.22 szerda, 10:14:00 »

Koris,
Elkezdett ugrálni a 6006-osomban a Cd. Illetve teljesen  RND szerint történik
ez a fantasztikus tulajdonsága. LEhet ebben valahogy fejet tisztitani szerinted???
 
AJ)
Szeva Tesó!
 
Igen, lehet, vannak tisztító CD-k ( többek közt az én tulajdonomban is ), amik a por nagy részét lekapják az olvasófejről. Ha gondolod, ugorj fel v.mikor, aztán betesszük. Mármint a tisztító CD-t...!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #441 Dátum: 2003.10.22 szerda, 18:15:00 »

Sziasztok! tudna valaki segíteni abban, hogy hogy lehet 2-es mondeóból kigyógyítani a gyári magnós fejegységet? Szeretném berakni helyette a kenwood cd-semet. Megoldható ez? Elöre is köszönöm!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #442 Dátum: 2003.10.22 szerda, 22:42:00 »

Koris,
Elkezdett ugrálni a 6006-osomban a Cd. Illetve teljesen  RND szerint történik
ez a fantasztikus tulajdonsága. LEhet ebben valahogy fejet tisztitani szerinted???
 
AJ)
Az enyém még nem ugrál (hallod Peppin?!!!!)de írott Cd-ből csak a 4X-est szereti.
Az jó lehet ami MIKIATInak van.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #443 Dátum: 2003.10.23 csütörtök, 04:50:00 »

Sziasztok! tudna valaki segíteni abban, hogy hogy lehet 2-es mondeóból kigyógyítani a gyári magnós fejegységet? Szeretném berakni helyette a kenwood cd-semet. Megoldható ez? Elöre is köszönöm!
Street,
 
Go to Ford bót, aztán ott 3000 huf-ért beépitö keret,
Aztőn Go Hme, régi rádió kiszed, beépitö keret meg másik rádió betesz. Kb 15 perces munka.  
A müszerfal egységét megbontja az 1 din méretü rádió, és ronda lesz. Én ezért váltam meg a KDC-9090R -emtöl.
 
Andrew
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #444 Dátum: 2003.10.23 csütörtök, 04:52:00 »

Koris,
 
Köszi..))
 
AndrewJ.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #445 Dátum: 2003.10.23 csütörtök, 04:52:00 »

Szeva Tesó!
 
Igen, lehet, vannak tisztító CD-k ( többek közt az én tulajdonomban is ), amik a por nagy részét lekapják az olvasófejről. Ha gondolod, ugorj fel v.mikor, aztán betesszük. Mármint a tisztító CD-t...!
Atisom, köszönöm, és majd felugrok hozzád a héten valamikor.
 
A.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #446 Dátum: 2003.10.23 csütörtök, 11:37:00 »

Koris,
 
Köszi..))
 
AndrewJ.
AndrewJ!
 
Remélem a ráolvasás, macskagyökér, meg tisztító CD segít, de az attól tartok az ugrálás nem azé van mer poros az olvasó fejecske.
 
Remélem értesítesz hogy a tisztítás megoldotta e a gondot.
 
Kori!!
 
Hja kérem, aki nem hallgat sose CD-t a magnón annak nehezebben megy tönkre........... Smiley))))
 
Remélem a tied az üdítő kivétel és sosem romlik el, legfeljebb akkor ha elcseréljük a gépeket és az én kezembe kerül.!!!
 
Üdv:
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #447 Dátum: 2003.10.23 csütörtök, 14:25:00 »

AndrewJ: Köszönöm a segítséget! Én is félek, hogy ronda lesz, node valahogy ez ami benne van az nagyon nem akar szólni. Egy 5000RDs- E-O-N modellről van szó és ha 23 fölé hangosítom, onnantól 30.ig(max)nem is hangosodik semmit. Persze lehet én vagyok a hülye és beállítás kérdése csak még nem jöttem rá. Lehet hozzá cd cserélőt csatolni.Az mennyibe kerülhet kb? Lehet ilyesmit használtan kapni? Ha mégis beteszem a kenwoodot el tudom majd adni esetleg a gyárit? Ha igen kb mennyiért adjam? Köszi: street
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #448 Dátum: 2003.10.23 csütörtök, 22:51:00 »

AndrewJ: Köszönöm a segítséget! Én is félek, hogy ronda lesz, node valahogy ez ami benne van az nagyon nem akar szólni. Egy 5000RDs- E-O-N modellről van szó és ha 23 fölé hangosítom, onnantól 30.ig(max)nem is hangosodik semmit. Persze lehet én vagyok a hülye és beállítás kérdése csak még nem jöttem rá. Lehet hozzá cd cserélőt csatolni.Az mennyibe kerülhet kb? Lehet ilyesmit használtan kapni? Ha mégis beteszem a kenwoodot el tudom majd adni esetleg a gyárit? Ha igen kb mennyiért adjam? Köszi: street
street,
 
szerintem először a gyári hangszórókat hajítsd a kukába, mert kb. odavalóak. Nem lenne igazi előrelépés a Kenwood, ha bent hagyod őket. Vegyél valami minőségibb cuccot ( pl. Sinus live, Magnat ), és nézd, meg, hogy azokkal hogy szól az 5000-es. Ha nem fog tetszeni, még mindig ki lehet cserélni.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #449 Dátum: 2003.10.24 péntek, 20:05:00 »

AndrewJ: Köszönöm a segítséget! Én is félek, hogy ronda lesz, node valahogy ez ami benne van az nagyon nem akar szólni. Egy 5000RDs- E-O-N modellről van szó és ha 23 fölé hangosítom, onnantól 30.ig(max)nem is hangosodik semmit. Persze lehet én vagyok a hülye és beállítás kérdése csak még nem jöttem rá. Lehet hozzá cd cserélőt csatolni.Az mennyibe kerülhet kb? Lehet ilyesmit használtan kapni? Ha mégis beteszem a kenwoodot el tudom majd adni esetleg a gyárit? Ha igen kb mennyiért adjam? Köszi: street
Ne várj többet ennyit tud nálam is kifejezetten jó Pio cuccal. Össze sem lehet hasonlítani a 6006-al!!!
 
Üdv:
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 ... 366   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.066 másodperc alatt készült el 23 lekéréssel.