Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.07 kedd, 10:37:16 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 ... 254   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Üzemanyagok  (Megtekintve 3219088 alkalommal)
0 Felhasználó és 37 vendég van a témában
Vendég
« Új hozzászólás #800 Dátum: 2006.10.12 csütörtök, 14:32:00 »

Teszkós
Bizony, Tescos. Az eddigi off autómmal is ott tankoltam, és ezzel is ott tankolok, nem azért, mert annyira spórolok, hanem mert meggyőződésem, hogy nincs akkor különbség minőségben, és ez útba esik. Én jártam már meg OMV-vel, Shell-el, itt nagy a forgalom, nincs idő taknyolni a benzint. Szerintem. Inkább teszek bele néha tisztító adalékot - amit úgyis tennék -, és ennyi.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #801 Dátum: 2006.10.12 csütörtök, 14:33:00 »

Hány km-re tankloltál ennyit?
889, de most sok hidegindulás, hegynek fel, hegynek le 5-5 km stb. volt benne.
Naplózva
szabogaby
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1125



E-mail
« Új hozzászólás #802 Dátum: 2006.10.13 péntek, 21:23:00 »

helló!
a cromaxnál találtam egy "protec dízelrendszer tisztítót common railre"
van erről tapasztalat? érdemes használmi?
Naplózva

1996 1.8 TD MKI.
2003 2.0 TDCi Ghia 115 LE MKIII.
Jelenleg 2008 2.0 TDCi Titanium Kombi MKIV.
Vendég
« Új hozzászólás #803 Dátum: 2006.10.20 péntek, 11:05:00 »

Én mostanában csak a Shell-nél tankolok 95 V-Power üzemenyagot. Mindig tele tankolás, mint azelőtt is össze-vissza kutaknál. 3000 km tapasztalat után mondani tudom, hogy a benzines verda 0,5-1 l-es csökkenést mutat tempótól függően. Most volt gyertya és üzemanyagszűrő csere is.  
Régen pl 160-180 közötti tempónál bevette a 9-10 l-t is, most 8,5 felé sosem megy. 90-120 közötti tartományban jóval ezalatt fogyaszt ezzel az üzemanyaggal.  
Megpróbáltam az OMV carrera-t is, de az nem jött be fogyasztás szempontjából. Igazából nem vettem észre, hogy sokkal dinamikusabb lenne a motor tőle, talán egy kicsit. Szóval forintban nem sokat spórolok ( max 800-1000 Ft/tank), mert drágább az üzemanyag. Megnyugtat a tudat, hogy jó anyagot kap a motor és remélem hosszú távon meghálálja majd ezt.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #804 Dátum: 2006.10.20 péntek, 11:19:00 »

helló!
a cromaxnál találtam egy "protec dízelrendszer tisztítót common railre"
van erről tapasztalat? érdemes használmi?
Többen használtuk már. Érezhető javulás nincs de a tudat jól esik, hogy tettél valamit az autód egészségéért.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #805 Dátum: 2006.10.20 péntek, 11:21:00 »

Én meg visszaálltam az OMV re. A múltkor mol nál tankoltam és amíg ki nem fogyott az a tank, csörgött a gép és nem ment. De tapasztalatom szerint mol kút és mol kút között is van különbség. Az igazi az, ha Ausztriában sikerül OMV nél tankolni. Az igencsak érezhető.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #806 Dátum: 2006.10.20 péntek, 12:26:00 »

Az Agip BluDieselről van valakinek tapasztalata? Én már a második tanknyit használtam el belőle, és a motor érezhetően csendesebb tőle - a TDDI-nél ez eléggé számít. Gyakorlatilag ugyanúgy megy vele, mint a Shell V-Power Diesellel, csak olcsóbb. És kék.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #807 Dátum: 2006.10.20 péntek, 12:29:00 »

Az Agip BluDieselről van valakinek tapasztalata? Én már a második tanknyit használtam el belőle, és a motor érezhetően csendesebb tőle - a TDDI-nél ez eléggé számít. Gyakorlatilag ugyanúgy megy vele, mint a Shell V-Power Diesellel, csak olcsóbb. És kék.
Én próbáltam. Először nekem is feltűnt valami változás, de másodikra már nem tapasztaltam semmi különöset. Lehet, hogy ennél sem mindegy, hogy melyik Agip kúton veszed.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #808 Dátum: 2006.10.20 péntek, 12:44:00 »

Én próbáltam. Először nekem is feltűnt valami változás, de másodikra már nem tapasztaltam semmi különöset. Lehet, hogy ennél sem mindegy, hogy melyik Agip kúton veszed.
Azért nincs változás, mert a jót könnyű megszokni:)))
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #809 Dátum: 2006.10.20 péntek, 12:47:00 »

Azért nincs változás, mert a jót könnyű megszokni:)))
De a két tankolás között mást használtam.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #810 Dátum: 2006.10.20 péntek, 13:10:00 »

A Shell V-Power Diesel üzemanyaga a múlt héten teljesen megújult, szerintem érdemes kipróbálni.  
 
Ott voltam a bemutató sajtótájékoztatón, ahol is egymás mellé tettek egy hagyományos gázolajat és egy az új V-Power Dieselt (GTL) tartalmazó üvegcsét és bizony szemre is nagyon sok a különbség közöttük. Aztán meggyújtottak két petróleum lámpát: a sima gázolajos füstölt ezerrel, az új üzemanyag viszont gyakorlatilag teljesen füstmentesen égett.
 
Mutattak mikroszkópos felvételeket a porlasztócsúcsokról: egy A4 2.0 PDTDI-vel 2400 km-t tettek meg az új üzemanyaggal és ezalatt szinte teljesen letisztult a porlasztócsúcs és annak a kis furatai.
 
Szerintem elég drága amúgy a 290-300 Ft/liter, mindenesetre havi egyszer szerintem érdemes lehet ilyet tankolni. Én most tankoltam először, érzetre szerintem nem sok a különbség, én inkább a tisztítókúra miatt döntöttem mellette.
 
Amúgy a bemutatón volt egy spéci Audi, aminek két üzemanyagellátó rendszere volt és tesztpadon futtaták felváltva a két üzemanyaggal, miközben meg lehetett nézni a lóerő és nyomaték grafikonok változását. A 140 lovas PD TDI körülbelül 4-5 lóerővel volt izmosabb és tán 10 Nm-rel erősebb az V Power Diesellel. Ez nem sok, de mondjuk egy kunmadarasi gyorsulási versenyt könnyedén eldönthet
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #811 Dátum: 2006.10.20 péntek, 21:53:00 »

En a leguccso 2 tankolasomkor ezta shell racingot toltam a gepbe. Erezheto volt a hatasa. Konyebben vette a fordulatot es erezhetoen rugalmasabb lett. Bar a masodik tankolasnal mar nem volt ennyire egyertelmu a valtozas, de lehet, hogy tenyleg konnyu megszokni a jot Cool
Most meg carrerat taknyoltam. Nyilvan nem lesz annyira jo, mint a racing, de majd meglassuk...
Ami fura viszont, hogy racinggnal, ha allo helyzetben nagy gazfrocsit adtam, akkor a fordulatszam ejtest nagy bufogesekkel halalta meg. Kerdeztem szerelot es azt mondta, hogy ez akkor fordulhat elo, ha nem megfelelo az oktan szam. Gondolom a gyari beallitott ertekhez kepest...Most a carreraval mintha ezt nem csinazna...Tehat ha a teljesitmeny erzet idovel elmulik, azert a bofoges emlekeztet arra, hogy szensavasat ivott a gep
Naplózva

blah blah blah
Vendég
« Új hozzászólás #812 Dátum: 2006.10.21 szombat, 23:41:00 »

A Shell V-Power Diesel üzemanyaga a múlt héten teljesen megújult, szerintem érdemes kipróbálni.  
 
Ott voltam a bemutató sajtótájékoztatón, ahol is egymás mellé tettek egy hagyományos gázolajat és egy az új V-Power Dieselt (GTL) tartalmazó üvegcsét és bizony szemre is nagyon sok a különbség közöttük. Aztán meggyújtottak két petróleum lámpát: a sima gázolajos füstölt ezerrel, az új üzemanyag viszont gyakorlatilag teljesen füstmentesen égett.
 
Mutattak mikroszkópos felvételeket a porlasztócsúcsokról: egy A4 2.0 PDTDI-vel 2400 km-t tettek meg az új üzemanyaggal és ezalatt szinte teljesen letisztult a porlasztócsúcs és annak a kis furatai.
 
Szerintem elég drága amúgy a 290-300 Ft/liter, mindenesetre havi egyszer szerintem érdemes lehet ilyet tankolni. Én most tankoltam először, érzetre szerintem nem sok a különbség, én inkább a tisztítókúra miatt döntöttem mellette.
 
Amúgy a bemutatón volt egy spéci Audi, aminek két üzemanyagellátó rendszere volt és tesztpadon futtaták felváltva a két üzemanyaggal, miközben meg lehetett nézni a lóerő és nyomaték grafikonok változását. A 140 lovas PD TDI körülbelül 4-5 lóerővel volt izmosabb és tán 10 Nm-rel erősebb az V Power Diesellel. Ez nem sok, de mondjuk egy kunmadarasi gyorsulási versenyt könnyedén eldönthet
srac!
 
Most már tudom,miért maradtam el REF100-tól!-:)))
Mindíg megvolt neki az az 50 centi,1 méter előnye.-:(((
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #813 Dátum: 2006.10.24 kedd, 10:18:00 »

srac!
 
Most már tudom,miért maradtam el REF100-tól!-:)))
Mindíg megvolt neki az az 50 centi,1 méter előnye.-:(((
Smiley))
 
REF100 amúgy csak a MOL-nál tankol, még pedig EVO Dieselt. A nitrót nem tudom hol szokta utántölteni.
 
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #814 Dátum: 2006.10.24 kedd, 10:20:00 »

srac!
 
Most már tudom,miért maradtam el REF100-tól!-:)))
Mindíg megvolt neki az az 50 centi,1 méter előnye.-:(((
Zsoel koma! Nem volt 1 méter:))) Nagyon fej-fej mellett voltatok. Szerintem csak jól kiégette az autóját lefele menet:)))
Naplózva
REF100
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 376

gyulairobert@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #815 Dátum: 2006.10.24 kedd, 11:24:00 »

Uraim!
 
1. én kizárólag MOL benzint tankolok
2. Nitrót csak ritkán (van saját recept, kb 100 Le plusz, szerintem nem sok)
3.az én autóm soha nem volt kiégetve ( én eddig óra szerint 210km/h mentem vele)
4. Zsoel: csak szerencsém volt, lehet hogy a következö 3-at te nyerted volna, ne tulajdoníts neki nagy jelentőséget. ( a tiéd fiatalabb, feketébb, több az extra,....)
 
Ref100
Naplózva

MKV 2.0 TDCi (180LE) Ruby red
Vendég
« Új hozzászólás #816 Dátum: 2006.10.24 kedd, 11:46:00 »

Uraim!
 
1. én kizárólag MOL benzint tankolok
2. Nitrót csak ritkán (van saját recept, kb 100 Le plusz, szerintem nem sok)
3.az én autóm soha nem volt kiégetve ( én eddig óra szerint 210km/h mentem vele)
4. Zsoel: csak szerencsém volt, lehet hogy a következö 3-at te nyerted volna, ne tulajdoníts neki nagy jelentőséget. ( a tiéd fiatalabb, feketébb, több az extra,....)
 
Ref100
Viszont Zsoelé nehezebb a sok króm miatt....
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #817 Dátum: 2006.10.24 kedd, 11:59:00 »

Uraim!
 
1. én kizárólag MOL benzint tankolok
2. Nitrót csak ritkán (van saját recept, kb 100 Le plusz, szerintem nem sok)
3.az én autóm soha nem volt kiégetve ( én eddig óra szerint 210km/h mentem vele)
4. Zsoel: csak szerencsém volt, lehet hogy a következö 3-at te nyerted volna, ne tulajdoníts neki nagy jelentőséget. ( a tiéd fiatalabb, feketébb, több az extra,....)
 
Ref100
1. gondolom eskü alatt vagy
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #818 Dátum: 2006.10.24 kedd, 12:12:00 »

1. gondolom eskü alatt vagy
Vagy ingyé kapja...
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #819 Dátum: 2006.10.24 kedd, 12:12:00 »

Uraim!
 
1. én kizárólag MOL benzint tankolok
2. Nitrót csak ritkán (van saját recept, kb 100 Le plusz, szerintem nem sok)
3.az én autóm soha nem volt kiégetve ( én eddig óra szerint 210km/h mentem vele)
4. Zsoel: csak szerencsém volt, lehet hogy a következö 3-at te nyerted volna, ne tulajdoníts neki nagy jelentőséget. ( a tiéd fiatalabb, feketébb, több az extra,....)
 
Ref100
Meg az, hogy te biztosan tövig nyomod a gázt. A Zsoel meg a fogyira koncentrált... az örökös spórolás...
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #820 Dátum: 2006.10.24 kedd, 18:59:00 »

Sziasztok. Van egy olyan problémám hogy nem szoktam tesco-s benzint tankolni, de most mégis azt tankoltam egy 20 litert. És olyan szinten be van lustulva a kocsim hogy az valami félelmetes. Üresben egész jól veszi a fordulatot, de terhelésnél nem is gyorsúl meg nem is megy. Szerintetek lehet ennyire *** az üzemanyag vagy máshol keressem a problémát ? Előtte soha nem volt ilyen gondom. Köszönöm előre is a válaszotokat.
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #821 Dátum: 2006.10.24 kedd, 19:46:00 »

Sziasztok. Van egy olyan problémám hogy nem szoktam tesco-s benzint tankolni, de most mégis azt tankoltam egy 20 litert. És olyan szinten be van lustulva a kocsim hogy az valami félelmetes. Üresben egész jól veszi a fordulatot, de terhelésnél nem is gyorsúl meg nem is megy. Szerintetek lehet ennyire *** az üzemanyag vagy máshol keressem a problémát ? Előtte soha nem volt ilyen gondom. Köszönöm előre is a válaszotokat.
Ha elfogyott, szerintem adj neki 98-ast... lehet, hogy eldugult a szűrőd.
 
Szerintem ez nem a teszkó miatt van.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #822 Dátum: 2006.10.24 kedd, 20:07:00 »

Sziasztok. Van egy olyan problémám hogy nem szoktam tesco-s benzint tankolni, de most mégis azt tankoltam egy 20 litert. És olyan szinten be van lustulva a kocsim hogy az valami félelmetes. Üresben egész jól veszi a fordulatot, de terhelésnél nem is gyorsúl meg nem is megy. Szerintetek lehet ennyire *** az üzemanyag vagy máshol keressem a problémát ? Előtte soha nem volt ilyen gondom. Köszönöm előre is a válaszotokat.
Szia. Van egy pár barátom aki az occcsó kutnál tankolt ök is hasonlot tapasztaltak. Szerintem ne az autoba keresd a hibát.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #823 Dátum: 2006.10.24 kedd, 20:53:00 »

Köszi a gyors választ, de majd úgyis csak akkor derül ki ha kifüstöltem belőle. Majd csak lesz valami. Smiley
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #824 Dátum: 2006.10.25 szerda, 11:53:00 »

Uraim!
 
1. én kizárólag MOL benzint tankolok
2. Nitrót csak ritkán (van saját recept, kb 100 Le plusz, szerintem nem sok)
3.az én autóm soha nem volt kiégetve ( én eddig óra szerint 210km/h mentem vele)
4. Zsoel: csak szerencsém volt, lehet hogy a következö 3-at te nyerted volna, ne tulajdoníts neki nagy jelentőséget. ( a tiéd fiatalabb, feketébb, több az extra,....)
 
Ref100
REF100!
 
A 4-es ponthoz!-:)))
 
Az a kis szerencse nem véletlenül egy kis beugrás???-:)))
Vagy ez a kép nem is akkor készült?
 
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #825 Dátum: 2006.10.25 szerda, 12:24:00 »

Az én autóm bármit is kap, ugyanolyan JÓL megy csak benya legyen (91, karrera, 98, vagy akár gazdaságos) ... monsom ugyanolyan JÓL, mielőtt beszóltok (Joe )
... monDom
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #826 Dátum: 2006.10.25 szerda, 12:24:00 »

Köszi a gyors választ, de majd úgyis csak akkor derül ki ha kifüstöltem belőle. Majd csak lesz valami. Smiley
Az én autóm bármit is kap, ugyanolyan JÓL megy csak benya legyen (91, karrera, 98, vagy akár gazdaságos) ... monsom ugyanolyan JÓL, mielőtt beszóltok (Joe )
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #827 Dátum: 2006.10.25 szerda, 12:43:00 »

Tudom, hogy nem avgyok népszerű, de én általában Tesconál és Auchannál tankolok, mert az esik útközbe, és nem hiszek a különböző üzemanyagokba. Hétfőn zárva volt az fehérvári Auchan, ezért shellnél tankoltam. http://kepfeltoltes.hu/view/061025/Benzin_www.kepfeltoltes.hu_.jpg.
Úgy nézem, megnőtt a Mondi tankja. Igaz, nagyon üres is volt, na de ennyire?
Azt hiszem, itt sem tankolok túl gyakran.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #828 Dátum: 2006.10.25 szerda, 12:48:00 »

Tudom, hogy nem avgyok népszerű, de én általában Tesconál és Auchannál tankolok, mert az esik útközbe, és nem hiszek a különböző üzemanyagokba. Hétfőn zárva volt az fehérvári Auchan, ezért shellnél tankoltam. http://kepfeltoltes.hu/view/061025/Benzin_www.kepfeltoltes.hu_.jpg.
Úgy nézem, megnőtt a Mondi tankja. Igaz, nagyon üres is volt, na de ennyire?
Azt hiszem, itt sem tankolok túl gyakran.
Ha nagyon teletankoltad, akkor elképzelhető, hogy belemegy ennyi. A csövekben még simán elfér 2-3 liter.
Ja, MKIII mekkora tankkal rendelkezik? Mert hivatalosan az MKII-es 62 literes.
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #829 Dátum: 2006.10.25 szerda, 13:39:00 »

ms02,
 
asszem 58.5littyos az MKIII tankja.
Naplózva

blah blah blah
Vendég
« Új hozzászólás #830 Dátum: 2006.10.25 szerda, 14:16:00 »

ms02,
 
asszem 58.5littyos az MKIII tankja.
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #831 Dátum: 2006.10.25 szerda, 14:48:00 »

Az én autóm bármit is kap, ugyanolyan JÓL megy csak benya legyen (91, karrera, 98, vagy akár gazdaságos) ... monsom ugyanolyan JÓL, mielőtt beszóltok (Joe )
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #832 Dátum: 2006.10.25 szerda, 14:52:00 »

Ha nagyon teletankoltad, akkor elképzelhető, hogy belemegy ennyi. A csövekben még simán elfér 2-3 liter.
Ja, MKIII mekkora tankkal rendelkezik? Mert hivatalosan az MKII-es 62 literes.
61,5l MKI-II
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #833 Dátum: 2006.10.25 szerda, 16:36:00 »

Tudom, hogy nem avgyok népszerű, de én általában Tesconál és Auchannál tankolok, mert az esik útközbe, és nem hiszek a különböző üzemanyagokba. Hétfőn zárva volt az fehérvári Auchan, ezért shellnél tankoltam. http://kepfeltoltes.hu/view/061025/Benzin_www.kepfeltoltes.hu_.jpg.
Úgy nézem, megnőtt a Mondi tankja. Igaz, nagyon üres is volt, na de ennyire?
Azt hiszem, itt sem tankolok túl gyakran.
Én is jártam már így egy MOL kuton. Mutatott még 40km megtehetőt, plusz a gyári rátartás, tehát kb. 4-5lityi még volt a tankban. Erre belement kb. ennyi mint neked 60L fölött. Szóvá is tettem a kuton, hogy megnőtt a tankom. Mert az 58literesbe 65 belefér.
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #834 Dátum: 2006.10.25 szerda, 17:04:00 »

Tudom, hogy nem avgyok népszerű, de én általában Tesconál és Auchannál tankolok, mert az esik útközbe, és nem hiszek a különböző üzemanyagokba. Hétfőn zárva volt az fehérvári Auchan, ezért shellnél tankoltam. http://kepfeltoltes.hu/view/061025/Benzin_www.kepfeltoltes.hu_.jpg.
Úgy nézem, megnőtt a Mondi tankja. Igaz, nagyon üres is volt, na de ennyire?
Azt hiszem, itt sem tankolok túl gyakran.
Én nem értem, mi bajod van. Jó sokat beletankolsz, aztán majd csak jó sokára kell újra tankolni. Ez neked gond? :-)))
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #835 Dátum: 2006.10.26 csütörtök, 12:16:00 »

Én nem értem, mi bajod van. Jó sokat beletankolsz, aztán majd csak jó sokára kell újra tankolni. Ez neked gond? :-)))
Nem gond, de ha így folytatdik, lassan azt veszem észre, hogy egy tankhajót húzok magam után, csak azt tudnám, utána hová tűnik a sok gázolaj?
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #836 Dátum: 2006.10.26 csütörtök, 13:52:00 »

Nem gond, de ha így folytatdik, lassan azt veszem észre, hogy egy tankhajót húzok magam után, csak azt tudnám, utána hová tűnik a sok gázolaj?
Romlanak a befszelepeid, és egyre többet eszik a tanker.
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #837 Dátum: 2006.11.19 vasárnap, 18:52:00 »

sziasztok. kicsit vizes gázolaj került a gépbe, a szerelő denaturált szeszt javasolt a tankba önteni. hallott már valaki hasonlót? segíthet ez vagy még nagyobb bajt okoz
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #838 Dátum: 2006.11.19 vasárnap, 19:47:00 »

sziasztok. kicsit vizes gázolaj került a gépbe, a szerelő denaturált szeszt javasolt a tankba önteni. hallott már valaki hasonlót? segíthet ez vagy még nagyobb bajt okoz
A helyedben a hivatalos vízmentesítő adalékok valamelyikét használnám (STP, WYNN'S stb). A tanktisztítás jó kis meló, ne provokáld ki, ha nem muszáj!
 
Ez pl. - WYNN'S
vagy
STP adalékok
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #839 Dátum: 2006.11.20 hétfő, 08:50:00 »

sziasztok. kicsit vizes gázolaj került a gépbe, a szerelő denaturált szeszt javasolt a tankba önteni. hallott már valaki hasonlót? segíthet ez vagy még nagyobb bajt okoz
a denszesz feloldja a vizet, és ha a motor egy-egy alkoholos vízcseppet szív be, akkor nem kezd el rángatni, vagy esetleg be sem indul, hanem csak egy észrevehetetlen teljesítménycsökkenéssel égeti el a vizet
 
igazából izopropilalkohol kellene, mert az bele is viszi a gázolajba/benzinbe a vizet, a lentébb emlegetett tanktisztítókban is az van
 
a Zasszony PUG-ja fagyveszélyes, tankolásonként 1 liter denszeszt is töltök
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #840 Dátum: 2006.12.01 péntek, 13:03:00 »

Hali.Tudtok nekem valami frankó gázolaj adalékot ajánlani?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #841 Dátum: 2006.12.01 péntek, 13:06:00 »

Hali.Tudtok nekem valami frankó gázolaj adalékot ajánlani?
Rossz kezdet már vagy 3-an írták, hogy inkább ne
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #842 Dátum: 2006.12.01 péntek, 13:08:00 »

Rossz kezdet már vagy 3-an írták, hogy inkább ne
Nekem olyan adalék kell ami átmosa és védi a rendszert
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #843 Dátum: 2006.12.01 péntek, 13:17:00 »

Nekem olyan adalék kell ami átmosa és védi a rendszert
Használd a gázpedált
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #844 Dátum: 2006.12.21 csütörtök, 10:41:00 »

a denszesz feloldja a vizet, és ha a motor egy-egy alkoholos vízcseppet szív be, akkor nem kezd el rángatni, vagy esetleg be sem indul, hanem csak egy észrevehetetlen teljesítménycsökkenéssel égeti el a vizet
 
igazából izopropilalkohol kellene, mert az bele is viszi a gázolajba/benzinbe a vizet, a lentébb emlegetett tanktisztítókban is az van
 
a Zasszony PUG-ja fagyveszélyes, tankolásonként 1 liter denszeszt is töltök
Van izopropilalkohol melóba. Kell?
Nálunk melóba nagytartályos PB van, abba rakott az ügyelet denszeszt fagyásos tünetek miatt, azt mondta, ez így hivatalos, és tényleg nem fagyott be a nyomáscsökkentő azóta...
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #845 Dátum: 2006.12.21 csütörtök, 10:42:00 »

Használd a gázpedált
Féltéglával vagy kovácsüllővel...
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #846 Dátum: 2006.12.21 csütörtök, 21:05:00 »

Sziasztok!Vissza olvastam egy pár hozzászólást és el szeretném mondani én is a véleményem.Benzinkutas lévén beleakadok olyan kuncsaftokba akik nehezményezik,hogy több üzemanyag megy a tartályba mint ami a tank ürmérete.Nekem egy mk1-es 1.6-os mondim van és gyárilag 65l a tartály de ha türelmes vagyok 70l is bele tudok tankolni vannak olyan autó tipusok pl.Fábia,passat stb.ami el van látva plussz egy tágulási tartállyal(túratank)ez annyit jelent hogy ha úgy rakod be a pisztolyt,hogy a levegőkieresztő szelepet is benyomod akkor a 45literes tartályba 55litert lehet bele tankolni(Fábia).Akkor kérdem én ki az aki csal?A gyár aki azt mondja,hogy 5l fogyaszt az autó százon csakhogy ha csontra telerakja(benyomott szelep 55l) utána telerakja úgy hogy nincs benyomva 45l Így tényleg jól fogyaszt az autó.Nem állítom,hogy nem csalnak a kutak de azt mi még 200liternél sem vesszük észre.Gondoljunk bele ha egy 60l tartálynál 4litert csal akkor az egy liternél majdnem 1 dl ez szerintem elég feltünő ha ez így lenne akkor már a Tv is ezzel foglalkozna.Ja és még 1 Állj a kutas mellett míg megtankol ezzel kízársz minden lehetőséget,hogy becsapjon.(tisztelet a kivételnek)Ha ezek után gondod van ne őt hibáztasd(nem tehet róla) hanem tegyél panaszt a fogyasztóvédelemnél ők kivizsgálják az ilyen eseteket.
Naplózva
ticu
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4247


2011 S-MAX 2.0 TDCi 140Le

ticu@flx.hu
E-mail
« Új hozzászólás #847 Dátum: 2006.12.21 csütörtök, 21:15:00 »

Sziasztok!Vissza olvastam egy pár hozzászólást és el szeretném mondani én is a véleményem.Benzinkutas lévén beleakadok olyan kuncsaftokba akik nehezményezik,hogy több üzemanyag megy a tartályba mint ami a tank ürmérete.Nekem egy mk1-es 1.6-os mondim van és gyárilag 65l a tartály de ha türelmes vagyok 70l is bele tudok tankolni vannak olyan autó tipusok pl.Fábia,passat stb.ami el van látva plussz egy tágulási tartállyal(túratank)ez annyit jelent hogy ha úgy rakod be a pisztolyt,hogy a levegőkieresztő szelepet is benyomod akkor a 45literes tartályba 55litert lehet bele tankolni(Fábia).Akkor kérdem én ki az aki csal?A gyár aki azt mondja,hogy 5l fogyaszt az autó százon csakhogy ha csontra telerakja(benyomott szelep 55l) utána telerakja úgy hogy nincs benyomva 45l Így tényleg jól fogyaszt az autó.Nem állítom,hogy nem csalnak a kutak de azt mi még 200liternél sem vesszük észre.Gondoljunk bele ha egy 60l tartálynál 4litert csal akkor az egy liternél majdnem 1 dl ez szerintem elég feltünő ha ez így lenne akkor már a Tv is ezzel foglalkozna.Ja és még 1 Állj a kutas mellett míg megtankol ezzel kízársz minden lehetőséget,hogy becsapjon.(tisztelet a kivételnek)Ha ezek után gondod van ne őt hibáztasd(nem tehet róla) hanem tegyél panaszt a fogyasztóvédelemnél ők kivizsgálják az ilyen eseteket.
Azt már ugye tudjuk, hogy vannak ilyen és vannak olyan kutasok is. És a TV is foglalkozott velük.
Én hetente ott hagyok a kutakon 15ezret, legalább tiszteljen meg azzal az ott dolgozó, hogy köszöni szépen a vásárlást.
Amúgy 3 barátom is kutasként dolgozik, akikkel ott ismerkedtem meg, tehát van pozitív véleményem is.
Naplózva

Utcára néző ablakokkal és tekerhető kormánnyal...
Korábban: MK3 Mondeo 2,0 TDCi... MK2 Mondeo 2,0 Zetec
ticu
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4247


2011 S-MAX 2.0 TDCi 140Le

ticu@flx.hu
E-mail
« Új hozzászólás #848 Dátum: 2006.12.21 csütörtök, 21:18:00 »

Sziasztok!Vissza olvastam egy pár hozzászólást és el szeretném mondani én is a véleményem.Benzinkutas lévén beleakadok olyan kuncsaftokba akik nehezményezik,hogy több üzemanyag megy a tartályba mint ami a tank ürmérete.Nekem egy mk1-es 1.6-os mondim van és gyárilag 65l a tartály de ha türelmes vagyok 70l is bele tudok tankolni vannak olyan autó tipusok pl.Fábia,passat stb.ami el van látva plussz egy tágulási tartállyal(túratank)ez annyit jelent hogy ha úgy rakod be a pisztolyt,hogy a levegőkieresztő szelepet is benyomod akkor a 45literes tartályba 55litert lehet bele tankolni(Fábia).Akkor kérdem én ki az aki csal?A gyár aki azt mondja,hogy 5l fogyaszt az autó százon csakhogy ha csontra telerakja(benyomott szelep 55l) utána telerakja úgy hogy nincs benyomva 45l Így tényleg jól fogyaszt az autó.Nem állítom,hogy nem csalnak a kutak de azt mi még 200liternél sem vesszük észre.Gondoljunk bele ha egy 60l tartálynál 4litert csal akkor az egy liternél majdnem 1 dl ez szerintem elég feltünő ha ez így lenne akkor már a Tv is ezzel foglalkozna.Ja és még 1 Állj a kutas mellett míg megtankol ezzel kízársz minden lehetőséget,hogy becsapjon.(tisztelet a kivételnek)Ha ezek után gondod van ne őt hibáztasd(nem tehet róla) hanem tegyél panaszt a fogyasztóvédelemnél ők kivizsgálják az ilyen eseteket.
Aúgy természetesen igazad van a többlet literekkel. 58,5 literes tankba beletankolok lazán 60 litert és még nem volt csont üres.
Szerintem mi nem a kutasokra gyanakszunk, hanem a kútra!
Naplózva

Utcára néző ablakokkal és tekerhető kormánnyal...
Korábban: MK3 Mondeo 2,0 TDCi... MK2 Mondeo 2,0 Zetec
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #849 Dátum: 2006.12.21 csütörtök, 23:04:00 »

Sziasztok!Vissza olvastam egy pár hozzászólást és el szeretném mondani én is a véleményem.Benzinkutas lévén beleakadok olyan kuncsaftokba akik nehezményezik,hogy több üzemanyag megy a tartályba mint ami a tank ürmérete.Nekem egy mk1-es 1.6-os mondim van és gyárilag 65l a tartály de ha türelmes vagyok 70l is bele tudok tankolni vannak olyan autó tipusok pl.Fábia,passat stb.ami el van látva plussz egy tágulási tartállyal(túratank)ez annyit jelent hogy ha úgy rakod be a pisztolyt,hogy a levegőkieresztő szelepet is benyomod akkor a 45literes tartályba 55litert lehet bele tankolni(Fábia).Akkor kérdem én ki az aki csal?A gyár aki azt mondja,hogy 5l fogyaszt az autó százon csakhogy ha csontra telerakja(benyomott szelep 55l) utána telerakja úgy hogy nincs benyomva 45l Így tényleg jól fogyaszt az autó.Nem állítom,hogy nem csalnak a kutak de azt mi még 200liternél sem vesszük észre.Gondoljunk bele ha egy 60l tartálynál 4litert csal akkor az egy liternél majdnem 1 dl ez szerintem elég feltünő ha ez így lenne akkor már a Tv is ezzel foglalkozna.Ja és még 1 Állj a kutas mellett míg megtankol ezzel kízársz minden lehetőséget,hogy becsapjon.(tisztelet a kivételnek)Ha ezek után gondod van ne őt hibáztasd(nem tehet róla) hanem tegyél panaszt a fogyasztóvédelemnél ők kivizsgálják az ilyen eseteket.
A kutas mindig csal. Ha éppen nem ezzel, akkor azzal. Vagy az adalékanyag marad ki, vagy simán olyat is számláz, amit nem vettem, elfelejt pontosan visszaadni, de ha ez nem is: minden kút csalásra van beállítva, pár százalékkal többet mutat. Ha 50 litert fizetsz, szerintem ha 49,5-öt kapsz, az már ok.
Az lehet, hogy van becsületes kutas, de hogy mindegyik kúton csalnak (még ha az alkalmazott nem is tudja), az szinte biztos, vagyis ha tankolsz, már át is baxtak. Rengeteg trükk van...
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Oldalak: 1 ... 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 ... 254   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.057 másodperc alatt készült el 22 lekéréssel.