Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.07 kedd, 08:04:04 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 32 33 34 35 36 37 38 [39] 40 41 42 43 44 45 46 ... 254   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Üzemanyagok  (Megtekintve 3218856 alkalommal)
0 Felhasználó és 26 vendég van a témában
Alex75
Vendég
« Új hozzászólás #1900 Dátum: 2007.12.23 vasárnap, 19:18:54 »

 Roll Eyes Talán most...?
www.supertech.co.hu/termekleiras.html
Naplózva
takee
Vendég
« Új hozzászólás #1901 Dátum: 2007.12.23 vasárnap, 21:08:55 »


Még mindíg nem. Kitartás, menni fog!
Naplózva
takee
Vendég
« Új hozzászólás #1902 Dátum: 2007.12.23 vasárnap, 21:15:44 »

Raktam Spuri adalékot a benyába. És tényleg működik! Azt hittem ez is át...., de nem! Olyan mértékben kipucolta a kipuff rendszert és a motort, hogy csak ámultam. Olyanokat köpött a két kipuff, hogy hirtelen meg is ijedtem. Azt hittem egyik napról a másikra elkezdte megenni az összes olajat. Aztán rájöttem, hogy az új adalék fejti ki a tisztító hatását. Ezek szerint nem minden adalék átverés!(2200 huf/0.5 liter ami 250 liter benyához elég).
Na ennek most örülök  nyes
Naplózva
zsoel
Vendég
« Új hozzászólás #1903 Dátum: 2007.12.23 vasárnap, 21:16:59 »


Szerintem erre gondol:

http://www.supertech.co.hu/termekleiras.html
Naplózva
zsoel
Vendég
« Új hozzászólás #1904 Dátum: 2007.12.23 vasárnap, 21:19:26 »

Raktam Spuri adalékot a benyába. És tényleg működik! Azt hittem ez is át...., de nem! Olyan mértékben kipucolta a kipuff rendszert és a motort, hogy csak ámultam. Olyanokat köpött a két kipuff, hogy hirtelen meg is ijedtem. Azt hittem egyik napról a másikra elkezdte megenni az összes olajat. Aztán rájöttem, hogy az új adalék fejti ki a tisztító hatását. Ezek szerint nem minden adalék átverés!(2200 huf/0.5 liter ami 250 liter benyához elég).
Na ennek most örülök  nyes

Én is használom így télen.
Melyiket vettél, a piros vagy a kék szinűt?
Naplózva
wyctor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8174


+36309351663

benedek88@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #1905 Dátum: 2007.12.23 vasárnap, 21:29:17 »


Én is használom így télen.
Melyiket vettél, a piros vagy a kék szinűt?

Télen a kéket kell  eplus2
Naplózva

2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Titanium-X
zsoel
Vendég
« Új hozzászólás #1906 Dátum: 2007.12.23 vasárnap, 21:45:32 »


Én is használom így télen.
Melyiket vettél, a piros vagy a kék szinűt?

Télen a kéket kell  eplus2

Miért is?
Naplózva
Alex75
Vendég
« Új hozzászólás #1907 Dátum: 2007.12.23 vasárnap, 21:59:19 »

Raktam Spuri adalékot a benyába. És tényleg működik! Azt hittem ez is át...., de nem! Olyan mértékben kipucolta a kipuff rendszert és a motort, hogy csak ámultam. Olyanokat köpött a két kipuff, hogy hirtelen meg is ijedtem. Azt hittem egyik napról a másikra elkezdte megenni az összes olajat. Aztán rájöttem, hogy az új adalék fejti ki a tisztító hatását. Ezek szerint nem minden adalék átverés!(2200 huf/0.5 liter ami 250 liter benyához elég).
Na ennek most örülök  nyes

Én is használom így télen.
Melyiket vettél, a piros vagy a kék szinűt?
Mi ez a cucc?   Huh?
Naplózva
zsoel
Vendég
« Új hozzászólás #1908 Dátum: 2007.12.23 vasárnap, 22:14:05 »

http://www.spuri-adalek.hu/start.htm
Naplózva
wyctor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8174


+36309351663

benedek88@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #1909 Dátum: 2007.12.23 vasárnap, 22:16:06 »


Miért is?
Mert télen hideg van, a kék szín a hideg.  wave hehe
Naplózva

2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Titanium-X
takee
Vendég
« Új hozzászólás #1910 Dátum: 2007.12.23 vasárnap, 22:27:34 »


Miért is?
Mert télen hideg van, a kék szín a hideg.  wave hehe

Jó poén volt! Télleg. Na de komolyan. A kék az oktánszám növelő, a rózsaszín az motor és injektor+kipuff tisztító (de mint állat).
Naplózva
zsoel
Vendég
« Új hozzászólás #1911 Dátum: 2007.12.23 vasárnap, 22:42:00 »


Miért is?
Mert télen hideg van, a kék szín a hideg.  wave hehe

Látom ki vagy pihenve!
Nincs neked egy rendes munkahelyed, ahol lefárasztatának?  eplus2
Naplózva
wyctor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8174


+36309351663

benedek88@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #1912 Dátum: 2007.12.23 vasárnap, 22:50:25 »


Látom ki vagy pihenve!
Nincs neked egy rendes munkahelyed, ahol lefárasztatának?  eplus2

Már levagyunk leltározva, a két ünnep között, meg nemdolgozunk.  eljen
Persze, ha kell valami csak szólj  papakacsint
Naplózva

2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Titanium-X
takee
Vendég
« Új hozzászólás #1913 Dátum: 2007.12.23 vasárnap, 23:00:04 »

Szerintetek merjem keverni a Spuris benyát E85-tel? Van valami veszélyforrás ez esetben? (max 50:50 arányban keverném)
Naplózva
tomi3118
Vendég
« Új hozzászólás #1914 Dátum: 2007.12.24 hétfő, 08:08:48 »

Már levagyunk leltározva,

A kutya meg ki van ugatva az ablakon...  eplus2 eplus2 eplus2
Naplózva
wyctor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8174


+36309351663

benedek88@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #1915 Dátum: 2007.12.24 hétfő, 09:03:40 »

Már levagyunk leltározva,

A kutya meg ki van ugatva az ablakon...  eplus2 eplus2 eplus2

Örülök, hogy ezt letudtam írni, mostanság nem sokat alszok... Smiley
De nem javítom, mert akkor nemtudják miért írsz ilyen hülyeségeket  eplus2 eplus2 eplus2 integet2
Naplózva

2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Titanium-X
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1916 Dátum: 2007.12.24 hétfő, 09:28:12 »

Szerintetek merjem keverni a Spuris benyát E85-tel? Van valami veszélyforrás ez esetben? (max 50:50 arányban keverném)

Szerintem simán keverheted. Ha nagyon óvatos akarsz lenni, akkor kezd kisebb százalékkal (1:2).
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Alex75
Vendég
« Új hozzászólás #1917 Dátum: 2007.12.24 hétfő, 09:55:16 »

Jól hangzik. wow1 Ha igaz is... Mindenesetre egy próbát megér. vigyor3
Naplózva
Ervin
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4563


TDDi, gyári xenon, F2 optika, 5 ajtó, MMT 6


« Új hozzászólás #1918 Dátum: 2007.12.24 hétfő, 20:44:03 »

Szerintem elég nagy bajt hoz magával ez a bioetanolos terjeszkedés: Erdőket kivágják, minőségi élelmiszer alapanyagot bedarálják mert jobban megéri üza-nak, ahol eddig nekünk kajára valót termeltek, oda a jó üzlet miatt repcét fognak ültetni, vagy amiből nagy mennyiségű üza.-t lehet készíteni. Mivel a megművelhető földterület nagy részén majd mindenki csak alkoholt akar termelni, olyan élelmiszer árak lesznek, hogy csak figyelünk, ha egyáltalán lesz mit figyelni! A Brazil őserdők 5 év múlva a levegőben lesznek mint vízpára,utána meg a többi!!  Nemmondom szép kis környezet védelem. Abban meg biztosak lehetünk, hogy ahol már egyszer kivágták az őserdőt, ott többé nem lesz újra!!  Sokaknak nem lesz mit enni, estleg csak inni (alkeszek előnyben) vagy még azt sem, mert csillagászati ára lesz annak is. Mert ugye az üzlet ezt kívánja..... duhos2
Egyébként a gyengébb energiatartalma(2/3-da a benzinnek) miatt kb pont annyival eszik többet belőle az autó mint amennyivel olcsóbb.. Ki van ez találva.... Mi meg azt hisszük, hogy olcsóbban utazunk, hát persze, mert az nálunk ilyen egyszerűen lehetséges!!  Vicces levele
Egy tanktisztítás erejéig 50-50-ben egyszer én is megejtem, de utána ne nézzen már senki hülének. Wink
Ezer bocs ezért a Szent esti hangulatú hozzászólásért. vigyor3
Naplózva

passat 2010 highline CRTDI 125 kW kombi DSG
mondeo 2001 trend TDDi 85 kW 5ajtó
Husqi
Vendég
« Új hozzászólás #1919 Dátum: 2007.12.24 hétfő, 21:10:46 »

Szerintem elég nagy bajt hoz magával ez a bioetanolos terjeszkedés: Erdőket kivágják, minőségi élelmiszer alapanyagot bedarálják mert jobban megéri üza-nak, ahol eddig nekünk kajára valót termeltek, oda a jó üzlet miatt repcét fognak ültetni, vagy amiből nagy mennyiségű üza.-t lehet készíteni. Mivel a megművelhető földterület nagy részén majd mindenki csak alkoholt akar termelni, olyan élelmiszer árak lesznek, hogy csak figyelünk, ha egyáltalán lesz mit figyelni! A Brazil őserdők 5 év múlva a levegőben lesznek mint vízpára,utána meg a többi!!  Nemmondom szép kis környezet védelem. Abban meg biztosak lehetünk, hogy ahol már egyszer kivágták az őserdőt, ott többé nem lesz újra!!  Sokaknak nem lesz mit enni, estleg csak inni (alkeszek előnyben) vagy még azt sem, mert csillagászati ára lesz annak is. Mert ugye az üzlet ezt kívánja..... duhos2
Egyébként a gyengébb energiatartalma(2/3-da a benzinnek) miatt kb pont annyival eszik többet belőle az autó mint amennyivel olcsóbb.. Ki van ez találva.... Mi meg azt hisszük, hogy olcsóbban utazunk, hát persze, mert az nálunk ilyen egyszerűen lehetséges!!  Vicces levele
Egy tanktisztítás erejéig 50-50-ben egyszer én is megejtem, de utána ne nézzen már senki hülének. Wink
Ezer bocs ezért a Szent esti hangulatú hozzászólásért. vigyor3
Teljes mértékben igazad van pont tegnap láttam a tv-be egy müsort az etanolról pont ezeket mondták ott is,rengetek erdőt kivágnak.
Naplózva
Husqi
Vendég
« Új hozzászólás #1920 Dátum: 2007.12.24 hétfő, 21:41:38 »

A nagyokosok ugy 2020 saccolják a kőolaj véget de soha nem lehet tudni hogy melyik nagyhatalom nem tárta még fal a mezőit.Megvárja hogy a többinek elfogyon és majd ő mondja meg az árat.Nem tudom pontoson hogy hol de az ürüléket tartájokban eltárolják és abból kinyert biogázzal megy nekik a háztartásuk az autó.
Naplózva
Ervin
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4563


TDDi, gyári xenon, F2 optika, 5 ajtó, MMT 6


« Új hozzászólás #1921 Dátum: 2007.12.24 hétfő, 21:58:46 »

A nagyokosok ugy 2020 saccolják a kőolaj véget de soha nem lehet tudni hogy melyik nagyhatalom nem tárta még fal a mezőit.Megvárja hogy a többinek elfogyon és majd ő mondja meg az árat.Nem tudom pontoson hogy hol de az ürüléket tartájokban eltárolják és abból kinyert biogázzal megy nekik a háztartásuk az autó.
Gyémántból is annyi van a földön, hogy tüzelni lehetne vele nagyüzemileg, de annak a 4-5 kolóniának akik a gyémánt kitermelés 90%-át lefedik hol érné ezt meg. Inkább korlátozott mennyiség és arany(gyémánt)ár. A kapitalizmus is a kib@szásról szól, ha tetszik ha nem. Ez van ezt kell szeretni duhos2 Szerintem annyi olaj van még, mint a sz.r, de kinek érné az meg, ha emiatt csökkenne az ára, mikor ha 500-ért adnák a benzint v. go-t akkor is megvenné mindenki ugyanúgy mint most!!
Szóval szerintem olyan szinten kábítanak minket ezzel is, hogy........... action
Naplózva

passat 2010 highline CRTDI 125 kW kombi DSG
mondeo 2001 trend TDDi 85 kW 5ajtó
gyuri old
Vendég
« Új hozzászólás #1922 Dátum: 2007.12.25 kedd, 13:13:46 »

Meglepő!
kb 3 honapja nullázva lett a fogyi mérő. azóta 7,1-7,2 között mozgott,nyár óta mikor a horvátoknál betankoltam valami borzalmat csak prémium gazolint tankoltam.A múlt héten a kagylósnál sokan áltak a póver dizlinél sima gázolajat raktam bele. meglepő módon 6,7-6,8 kőzé levitte az átlagfogyit.minden lokikának ellent mond mert a hideg és a karácsonyi tumultus miatt pont az ellenkezőjéne lenne a logikus.
« Utoljára szerkesztve: 2007.12.25 kedd, 13:15:32 írta gyuri old » Naplózva
takee
Vendég
« Új hozzászólás #1923 Dátum: 2007.12.26 szerda, 19:49:58 »

A nagyokosok ugy 2020 saccolják a kőolaj véget de soha nem lehet tudni hogy melyik nagyhatalom nem tárta még fal a mezőit.Megvárja hogy a többinek elfogyon és majd ő mondja meg az árat.Nem tudom pontoson hogy hol de az ürüléket tartájokban eltárolják és abból kinyert biogázzal megy nekik a háztartásuk az autó.
Gyémántból is annyi van a földön, hogy tüzelni lehetne vele nagyüzemileg, de annak a 4-5 kolóniának akik a gyémánt kitermelés 90%-át lefedik hol érné ezt meg. Inkább korlátozott mennyiség és arany(gyémánt)ár. A kapitalizmus is a kib@szásról szól, ha tetszik ha nem. Ez van ezt kell szeretni duhos2 Szerintem annyi olaj van még, mint a sz.r, de kinek érné az meg, ha emiatt csökkenne az ára, mikor ha 500-ért adnák a benzint v. go-t akkor is megvenné mindenki ugyanúgy mint most!!
Szóval szerintem olyan szinten kábítanak minket ezzel is, hogy........... action

Ebben sajnos sok az igazság. Ha ténylegesen elfogyna 10-15év múlva a föld kőolaj készlete, akkor valszeg minden ebből élő állam elkezdett volna réges-régen átállni más gazdasági struktúrára (pl.: turizmus-Dubai).
Ez azonban eddig nem történt meg, csak néhány helyen. És előreláthatólag nem is fog.
Másrészt mai világunk teljes egészében a kőolajtól függ. Az alternatív erőforrások még nem alkalmasak arra sem, hogy 25%-ban kiváltsák ezt a függőséget. 100%-ban meg abszolúte nem. Márpedig, ha 14 év lenne vissza, akkor kicsit előrébb kellene járnunk ezen a téren.

A kőolaj árak meg addig emelkednek, amíg a fogyasztók tűrik. Egyesek már lázadoznak (pl. olasz fuvarozók), de kollegtív nemzetközi tiltakozás nélkül nem lehet sokmindent megváltoztatni.
Verseny meg nincs. Szabott árak vannak, meg jövedéki adó.  De legalább az autók nem csak üzemanyaggal mennek, hanem jövedéki adóval is. nyes
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1924 Dátum: 2007.12.26 szerda, 20:32:08 »

Én meg azt gondolom, ha minden oldalon változtatnánk egy kicsit... pl a teherfuvarozást áttennénk a vasútra, és csak max 50 kilométerre vinnénk belsőégésűn, a többit vasúton. Az autóknál egyre szigorúbban nyomnánk lefelé a fogyit. Egy kicsit előtérbe helyeznénk a villanyautót. A belvárosokból kitiltanánk az autókat, kb úgy, mint londonban. Népszerűbbé, olcsóbbá, kényelmesebbé tennénk a vonatokat, a városi nyolvános közlekedést (BKV). A taxisokat teljes egészében villany+hibridre állítanánk rá. Hulladékkazdálkodás, jobb hőszigetelés a házakon, biomassza, és így tovább. Így a kőolajfelhasználást a mai 20-30%-ára lehetne csökkenteni.
Azért van kiút.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
takee
Vendég
« Új hozzászólás #1925 Dátum: 2007.12.26 szerda, 20:58:29 »

Én meg azt gondolom, ha minden oldalon változtatnánk egy kicsit... pl a teherfuvarozást áttennénk a vasútra, és csak max 50 kilométerre vinnénk belsőégésűn, a többit vasúton. Az autóknál egyre szigorúbban nyomnánk lefelé a fogyit. Egy kicsit előtérbe helyeznénk a villanyautót. A belvárosokból kitiltanánk az autókat, kb úgy, mint londonban. Népszerűbbé, olcsóbbá, kényelmesebbé tennénk a vonatokat, a városi nyolvános közlekedést (BKV). A taxisokat teljes egészében villany+hibridre állítanánk rá. Hulladékkazdálkodás, jobb hőszigetelés a házakon, biomassza, és így tovább. Így a kőolajfelhasználást a mai 20-30%-ára lehetne csökkenteni.
Azért van kiút.

Ez mind igaz és szép is lenne. Csak nem gazdaságos jelen viszonyok mellett. A mai piacorientált szemlélet emiatt ezeket nem tekinti megfelelő megoldásnak. Például a vonatos szállítás: Minden egyes esetben, amikor kamion tart fel az utakon én is ezt kérdem, de tudom, hogy sohasem lesz így. Azért nem, mert a németeknél (a 2007-es adatok szerint) a vasúti összvonalas szállítás átlagsebessége 47 km/h. Nálunk ez még rosszabb (35km/h). Amíg ez nem változik, addig a szállítás is kamionnal folyik (jóval nagyobb üzemanyag fogyasztás és környezetkárosítás mellett) csak azért mert lényegesen gyorsabb. Gondolj csak bele mit szólnának a multik, ha nem 3 nap alatt érne ide Fro.-ból az árú, hanem 6-7 nap alatt. Hát valószínűleg nemet.
Ugyan ez a helyzet a tömegközlekedéssel. Ahhoz, hogy környezetbarátabb és kellemesebb legyen jegyárat kell emelni. Erre viszont a fogyasztó mond nemet, így a szolgáltató sem vállalja be.
A kitiltással meg az a baj, hogy csak ott lehet, ahol van megfelelő (városhatárig kimenő) tömegközlekedés és körgyűrű. Ezek nékül értelmetlen lenne  a londoniak megoldását átvenni.
A dízli jó megoldás, csak kicsi az aránya az összes autóhoz képest (az újakéban már alakul)

(a szomszéd Józsinak meg hiába magyarázod, hogy szigetelje le a házát, majd megtérül 5-10 év alatt a befektetés, ha eyrészt nem érdekli, másrészt meg nincs hozzá tőkéje és szerinte ez neki nem gazdaságos. Ezt most csak példánal írtam, elnézést az esetleges névrokonságok miatt)

De érted mit akarok mondani: Ha akkora lenne a veszély, mint mondják már régen megtörténtek volna az általad említett változtatások világszerte, nem csak 1-2 helyen. Arról nem is beszélve, hogy 3 hete láttam egy dokumentum filmet a globális felmelegedésről. Ott azt állították, hogy elszámolták magukat  (pl.: a Kioto-egyezmény) alapjául vett adatokkal kapcsolatban és az előre jelzett globális felmelegedésnek (1992-2006) "csak" 10%-a következett be (6 celsius helyett 0.56 celsuissal emelkedett a föld átlaghőmérséklete a troposzférában végzett mérések szerint. Azért tévedtek, mert reptereken és városok mellett lévő időjárás állomásokból nyerték az adatokat (a föld összes ilyen állomásának 94%-a ilyen) és azok jelentősen torzítanak pozitív irányba az épületek hőkisugárzása és az aszfalt albedója (hő és fényelnyelő-kibocsátó képessége) miatt.
Azt állítják, hogy azért nőtt a mért hőmérséklet, mert egyre nagyobbak lettek a városok és több lett a hőkibocsátó. De ez csak a lokális hőmérsékletet emeli (10-20km) a föld globális hőemelkedésére alig van hatása. Másrészt a globális felmelegedés több, mint 60%-a természetes folyamat (1887 óta, mióta mének egy kisebb jégkorszak ért véget és felmelegedés kezdődött a középkori lehűlést követően), amit egyenlőre nem értünk teljesen és "csak" kb 35%-a úgynevezett man-made.

Ezeket nem én állítom, grönlandi, USA-EU beli és antarktiszi kutatásokra lapozva állítják független és ENSZ szakértők egyaránt. Többek között ezért is akarják leváltani a Kioto-egyeményt (meg mert a sok nagykutya kimaradt belőle).

Na de ez már nem szervesen üzemanyag téma.
« Utoljára szerkesztve: 2007.12.27 csütörtök, 18:56:33 írta takee » Naplózva
FeGa
Vendég
« Új hozzászólás #1926 Dátum: 2007.12.27 csütörtök, 07:55:24 »

A taxisokat teljes egészében villany+hibridre állítanánk rá.
Kínában állítólag taxi csak elektromos autó lehet (info: Discovery) a nagy városi szmog miatt. Tömeggyártják a villanyautót saját maguknak.
Naplózva
tomi3118
Vendég
« Új hozzászólás #1927 Dátum: 2007.12.27 csütörtök, 08:14:44 »

Kínában állítólag taxi csak elektromos autó lehet (info: Discovery) a nagy városi szmog miatt. Tömeggyártják a villanyautót saját maguknak.

Ja, a rengeted villanyt meg mivel állítják elő? Füstölő erőművekkel. Klassz. Amíg a gépek nem vízzel járnak, addig lesz légszennyezés. szomoru1 gun De legalább nem a nagyvárosokban hanem kicsit messzebb. És akkor építhetnek klassz magasfeszültségű vezetékhálózatot, jól szétbarmolva az ottani környezetet is. Ááááááá..... Angry

Naplózva
Husqi
Vendég
« Új hozzászólás #1928 Dátum: 2007.12.27 csütörtök, 08:56:56 »

Sokan vagyunk, nem fogja a végtelenségig kiszolgálni az emberiséget a föld.Rengetek olyan  energiaforrás van ami nem károsittaná a földet csak még nem tudjuk használni.A nagy olajhatalmak meg nem akarják hogy azokat használjuk ezért pénzt sem fognak bele fektetni.Amig olaj van a földe azzal fogunk menni, lesznek olyan banzinárak hogy belezöldülönk.
Naplózva
Tádé
Vendég
« Új hozzászólás #1929 Dátum: 2007.12.27 csütörtök, 09:17:15 »

Amíg a gépek nem vízzel járnak, addig lesz légszennyezés. szomoru1 gun
Utána meg a víz is jövedéki termék lesz, úgyhogy halj szomjan...  eplus2
Naplózva
sgabo
Vendég
« Új hozzászólás #1930 Dátum: 2007.12.27 csütörtök, 09:27:22 »

Ja, a rengeted villanyt meg mivel állítják elő? Füstölő erőművekkel. Klassz. Amíg a gépek nem vízzel járnak, addig lesz légszennyezés. szomoru1 gun De legalább nem a nagyvárosokban hanem kicsit messzebb. És akkor építhetnek klassz magasfeszültségű vezetékhálózatot, jól szétbarmolva az ottani környezetet is. Ááááááá..... Angry

összeesküvéselmélet szaga van, de nagyobb valóságtartalmúnak tűnik, minthogy a cigányok kiköltöznek önszántukból Mongóliába:
nagypapám mesélte, hogy ők többször is gyártottak olyan alkatrészeket a veszprémi bakonyművek kísérleti osztályán, amik név nélküli fedlappal érkeztek. nagy nyomástűrő hüvelyeket, hengerpalástokat és egyebeket készítettek, mindenféle anyagból. a 60-as évek végén egyik pártbéli kollégájuknak lehetősége adódott, hogy kimehessen megnézni az üzemet, ahova ezeket az időnként megjelenő, látszólag semmire se jó dolgokat csinálják. kiderült, hogy egy új meghajtáson dolgoztak az űrtechnológiákhoz. odakint egy mókus viszont elmesélte, hogy ez a meghajtás víz alapú lenne, azaz így utólag belegondolva csak a hidegfúzióra gondolhatott. elmesélték azt is, hogy a Japánok már évekkel ezelőtt kitalálták azt, amin ők még csak kísérletezgetnek, de folyamatosan eltűnnek azok az emberek, akik ezen dolgoznak, amint komolyabbra fordul a dolog....
nos nagypapám mesélte nekem ezt és ha nem tudnám, hogy ő a világ legbecsületesebb emberei díjért indulhatna, akkor jót mosolyognék az egészen. így pedig azt gondolom, amit itt írt mindenki, hogy az olajhatalmak azonnal megsemmisítenek mindent és mindenkit, aki előrukkol a hidegfúzió elmélettel, hiszen ahhoz a víz kicsit korlátlanabb, mint az ő olajuk.  Angry police
Naplózva
Tsory
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7848


Innen legszebb a kilátás :)


WWW
« Új hozzászólás #1931 Dátum: 2007.12.27 csütörtök, 09:45:08 »


volt 1 villamos energia termelő kütyü majd 1 éve az ertéelklub műsorában is. monopoly, v mijafranc ... ahol a milliárdos haszonlesők tömték okos emberek találmányából mégjobban a zsebüket.
szal a bácsi kitalált egy szerkezetet ami elfért 1 kb 70x70x70cm-es vasdobozban. ezt a vasdobozt be kellett engedni a dunába, és csupán az áramlástól/folyástól baromi sok elektromos áramot volt képes termelni. pontos adatra nem emléxem, de legyen monnyuk 30db amivel a paksi erőművet ki lehetett volna váltani ... az + máá nem gyenge. norvégék, v svédék nagyon érdeklődtek a kütyü után, mivel volt 1 olyan tulajdonsága is, h annak a víznek amibe beleteszik nem is kellett folynia szó szerint ... a tengerben is működőképes az áramlatok kihasználásával. bácsi (valszeg rosszul tette) de nem adott el a kütyüből nekik, mert MO-ról akart világszabadalmat indítani. de ahogy az lenni szokott nem volt rá elég pénze. ezért jelentkezett a műsorba, h hátha a keselyűk adnak neki. azok látták a cuccban a lehetőséget, és egymás után csapkodtak, h beszállnak, mert nem akarnak kimaradni a jóból. bácsi örült mert sikerült az amiért odament ... de ez a dolog valahol nagyon elakadhatott azóta, mert a róla szóló hírek egyenlőek a 0-val.
« Utoljára szerkesztve: 2007.12.27 csütörtök, 09:49:02 írta Tsory » Naplózva

KLIKK >>>        <<< KLIKK
Alex75
Vendég
« Új hozzászólás #1932 Dátum: 2007.12.27 csütörtök, 09:54:20 »


volt 1 villamos energia termelő kütyü majd 1 éve az ertéelklub műsorában is. monopoly, v mijafranc ... ahol a milliárdos haszonlesők tömték okos emberek találmányából mégjobban a zsebüket.
szal a bácsi kitalált egy szerkezetet ami elfért 1 kb 70x70x70cm-es vasdobozban. ezt a vasdobozt be kellett engedni a dunába, és csupán az áramlástól/folyástól baromi sok elektromos áramot volt képes termelni. pontos adatra nem emléxem, de legyen monnyuk 30db amivel a paksi erőművet ki lehetett volna váltani ... az + máá nem gyenge. norvégék, v svédék nagyon érdeklődtek a kütyü után, mivel volt 1 olyan tulajdonsága is, h annak a víznek amibe beleteszik nem is kellett folynia szó szerint ... a tengerben is működőképes az áramlatok kihasználásával. bácsi (valszeg rosszul tette) de nem adott el a kütyüből nekik, mert MO-ról akart világszabadalmat indítani. de ahogy az lenni szokott nem volt rá elég pénze. ezért jelentkezett a műsorba, h hátha a keselyűk adnak neki. azok látták a cuccban a lehetőséget, és egymás után csapkodtak, h beszállnak, mert nem akarnak kimaradni a jóból. bácsi örült mert sikerült az amiért odament ... de ez a dolog valahol nagyon elakadhatott azóta, mert a róla szóló hírek egyenlőek a 0-val.
Valszeg egyenlűre nagyobb bizniszt látnak az olajban. gun Hogy az ember elpusztul a szmogban...? Kit érdekel? Fenn a dombon,hegyen tiszta a levegő. idiota
Naplózva
FeGa
Vendég
« Új hozzászólás #1933 Dátum: 2007.12.27 csütörtök, 09:55:03 »

de ez a dolog valahol nagyon elakadhatott azóta, mert a róla szóló hírek egyenlőek a 0-val.
Valószínűleg bácsi kitúrva a dologból, szabadalom páncélba bezárva.  levele
Naplózva
FeGa
Vendég
« Új hozzászólás #1934 Dátum: 2007.12.27 csütörtök, 10:02:28 »

Lassan kezünk a nullpont energiára kilyukadni  eplus2 Jók ezek a világmegváltó ötletek csak azt nem értem hogy fizikábol miért nem tanították, legalább úgy mint alaptévedések  eplus2 Persze lehet, hogy csak én feküdtem be nagyon  a mai "dogmáknak" végül is régen a Földre is azt mondták hogy az lapos   nyes
Biztos, hogy gömbölyű, ezért van hogy az olaj lefolyt belül az arabokhoz. Ha lapos lenne, nekünk is jutott volna belőle  eplus2
Naplózva
Alex75
Vendég
« Új hozzászólás #1935 Dátum: 2007.12.27 csütörtök, 10:04:51 »

Lassan kezünk a nullpont energiára kilyukadni  eplus2 Jók ezek a világmegváltó ötletek csak azt nem értem hogy fizikábol miért nem tanították, legalább úgy mint alaptévedések  eplus2 Persze lehet, hogy csak én feküdtem be nagyon  a mai "dogmáknak" végül is régen a Földre is azt mondták hogy az lapos   nyes
Miért??? Nem??? wow2  Grin
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1936 Dátum: 2007.12.27 csütörtök, 10:07:48 »

Lassan kezünk a nullpont energiára kilyukadni  eplus2 Jók ezek a világmegváltó ötletek csak azt nem értem hogy fizikábol miért nem tanították, legalább úgy mint alaptévedések  eplus2 Persze lehet, hogy csak én feküdtem be nagyon  a mai "dogmáknak" végül is régen a Földre is azt mondták hogy az lapos   nyes

Egen. A víz áramlásából nyert energia hasznosítására találtak már ki erőművet. Ja, és a semmiből nincs energia. Maximum egy "ügyes" könyvelő tud eltüntetni és teremteni dolgokat.
Ha van egy valóban jó találmány (bűvös kocka, halászlé, puli, golyóstoll, hologram, c-vitamin, kézmosás, telefonközpont), az elindul a saját útján, és megvalósul.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Tsory
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7848


Innen legszebb a kilátás :)


WWW
« Új hozzászólás #1937 Dátum: 2007.12.27 csütörtök, 10:10:37 »

Valószínűleg bácsi kitúrva a dologból, szabadalom páncélba bezárva.  levele

és még mennyi ilyen van, csak itthon!? Cry
pl talán a világon az egyetlen sokszög eszterga itt van elzárva a miskolci egyetemen. másik a füstszűrő, ami a dohányosoktól a cigarettában lévő káros anyagokat 90%-ban szűrné, élvezeti csökkenés nélkül (marlboro ezért több millió dollárt kínált). és a lábizzadást megakadályozó cipőtalp, amit többek között a NIKE, és MARC is meg akart venni egymásra licitálva.
szal tuti, h baj van ;'(
Naplózva

KLIKK >>>        <<< KLIKK
sgabo
Vendég
« Új hozzászólás #1938 Dátum: 2007.12.27 csütörtök, 10:10:39 »

Lassan kezünk a nullpont energiára kilyukadni  eplus2 Jók ezek a világmegváltó ötletek csak azt nem értem hogy fizikábol miért nem tanították, legalább úgy mint alaptévedések  eplus2 Persze lehet, hogy csak én feküdtem be nagyon  a mai "dogmáknak" végül is régen a Földre is azt mondták hogy az lapos   nyes

ezek nem világmegváltó ötletek... a hidegfúzió tény, csak drága, ezek az ár-apály erőművek meg teljesen jó dolgok. csak nincsen bennük most akkora biznisz, mint az olajban.
a bácsi meg szerintem a föld alatt van már...
Naplózva
Tsory
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7848


Innen legszebb a kilátás :)


WWW
« Új hozzászólás #1939 Dátum: 2007.12.27 csütörtök, 10:21:57 »

Ha van egy valóban jó találmány (bűvös kocka, halászlé, puli, golyóstoll, hologram, c-vitamin, kézmosás, telefonközpont), az elindul a saját útján, és megvalósul.

sztem ez az utolsó mondat eléggé sánta. csak úgy nem indul el semmi ... baromi sok pénz kell az elindításhoz. egy ijjen mini erőművet ami sokmindent kiválthat világszerte, senkinek nem áll érdekében szponzorálni, csak aki a tűz közelébe kerül a legelejény.
bűvöskocka ... mejjik nagy dolognak ártottak vele? max félre volt téve a lego amíg ki nem forgatták, de amíg forgatták az emberek addig se az energiaárak emelésével foglalkoztak pl.
szal találmány, jó v. nem jó attól függ, h ki az a személy akinek érdeke fűződik hozzá ... és erre pl a beszállós villámgéza nagyon pici ember.
Naplózva

KLIKK >>>        <<< KLIKK
FeGa
Vendég
« Új hozzászólás #1940 Dátum: 2007.12.27 csütörtök, 19:41:17 »

http://servian.hu/article.php?id=6924#kezdet
Egy kis érdekesség bioethanol fronton.
Naplózva
Tsory
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7848


Innen legszebb a kilátás :)


WWW
« Új hozzászólás #1941 Dátum: 2007.12.27 csütörtök, 20:35:37 »

Látom Tsory te is be akarsz tekinteni valahova Óz birodalmába  Wink

ezt most annyira nem értem  Huh? Wink
bár betekintenék a csodák birodalmába, ha nem is többre a vasárnapi lottósorsolást előre nézném  nyes nyes nyes
Naplózva

KLIKK >>>        <<< KLIKK
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #1942 Dátum: 2007.12.27 csütörtök, 23:57:54 »

2/3 benzin 1/3 E85 tapasztalat:
Már itt is érezhető, hogy nehezebben indul (tovább forgat az önindító, mire beröffen). Amit Zacci is írt, alul nyomatékosabb kicsit, felül szegényebb.

Kutak:
Szerintem is üzemeltető függő és nem márka.
Én azért szívesen végignézném, vmi autós magazin műsorában, hogy Xdb kutat tesztelnek, és az Xdb-ból csak pl: 1 kútnál nem azt a mennyiséget kapták, mint amit a kútfej és a szla írt. Félek nem így van.  Sad

Nekem mi jött be: leginkább, mikor a TESCO kúton figyelmetlenségből 98-ast tankoltam, attól volt eddig a legrugalmasabb a gép, még a MOL szuper drága/verseny/rakéta benzine se volt oly jó a gépnek.
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
FeGa
Vendég
« Új hozzászólás #1943 Dátum: 2007.12.28 péntek, 07:26:54 »

2/3 benzin 1/3 E85 tapasztalat:
Már itt is érezhető, hogy nehezebben indul (tovább forgat az önindító, mire beröffen). Amit Zacci is írt, alul nyomatékosabb kicsit, felül szegényebb.
Hasonló aránynál nálam nincs indítási gond. Alul tényleg nyomatékosabb, felül semmi változást nem érzek, nem torpan meg, nem kevesli a naftát (bár csak 4500-ig pörgettem. Lehet ez másnak még az alul kategória  vigyor3). Viszont ezt a keverési arányt érdekes lesz beállítani a továbbiakban. Lehet két kútfejről tankolni, vagy ki kell fizetni előbb az elsőt? Miért nem csinálnak nekünk E33-at  hehe
Naplózva
Schmidi
Vendég
« Új hozzászólás #1944 Dátum: 2007.12.28 péntek, 16:25:29 »

Ez vajon igaz, vagy csak egy bizotnsági válasz, hogy a válaszolót a későbbiekben bármilyen hiba esetén elő lehessen venni?

http://totalcar.hu/tanacsok/autodoktor/071228c/
Naplózva
Proconsul
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6157


Mens sana in corpore sano


« Új hozzászólás #1945 Dátum: 2007.12.28 péntek, 16:29:24 »

Ez vajon igaz, vagy csak egy bizotnsági válasz, hogy a válaszolót a későbbiekben bármilyen hiba esetén elő lehessen venni?

http://totalcar.hu/tanacsok/autodoktor/071228c/
Én hinnék neki.Korrekt a fazon.Régen még én is kérdeztem tőle valamit és tőkéletes választ adott.Aki jót akar az hisz neki.
Naplózva

95-ös 1.8TD mondeo
takee
Vendég
« Új hozzászólás #1946 Dátum: 2007.12.29 szombat, 12:53:34 »

Ez vajon igaz, vagy csak egy bizotnsági válasz, hogy a válaszolót a későbbiekben bármilyen hiba esetén elő lehessen venni?

http://totalcar.hu/tanacsok/autodoktor/071228c/

Ez a hivatalos álláspont. A tapasztalatok viszont mást mutatnak. Egyes vegyipari szakemberek szerint amit a benzin nem mar szét, azt az alkohol sem. A "sima" benzinben is van min 4% bioethanol.
Aztán gyártanak injektor "újraprogramozó" készüléket (valaki be is linkelte ide a cikket korábban), amivel tisztán is használható benzines autó E85-tel.Ésatöbbi, ésatöbbi

Sokan már kipróbálták, nincs panasz. Én 1 hete járok 40:60 arányban (benya a 60) és nincs panasz.

Ez érdekes, mert pont a Totalcaron tesztelték az átalakítót, és nem említették, hogy különösebb rövidtávú veszélyforrást jelentene. Már nem tudja a bal kéz, hogy mit csinál a jobb......ott totálcáréknál.

Az autódoki válaszát inkább így kell értelmezni: "fogalmam sincs, de inkább ne tankolj olyan üzemanyagot és akkor biztosan nem lesz baj. Meg különben is hogy képzeled, hogy a jövedéki adós terméken akarsz spórolni 3-4 ezer forintot?" hehe

Szal no para, tankolj bátran, de tisztán csak átalakított befecskendezéssel.
Naplózva
Zsozsesz
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 139



E-mail
« Új hozzászólás #1947 Dátum: 2007.12.29 szombat, 13:09:46 »

Ez vajon igaz, vagy csak egy bizotnsági válasz, hogy a válaszolót a későbbiekben bármilyen hiba esetén elő lehessen venni?

http://totalcar.hu/tanacsok/autodoktor/071228c/

Én is inkább hiszek az Autódokinak. Szerintem semmi érdeke nem fűződik ahhoz, hogy csak jövedékes dolgot tankoljunk. Nem mindegy neki? Meg az alkohol (bioethanol) károsító hatása nem egy hét alatt fog jelentkezni. A bioethanolos Focusrol azt olvastam hogy a hengerfejbe is van különbség.
Naplózva

Ford Mondeo MKIII 2.0 Ghia 145 LE Turnier 2001.10.
takee
Vendég
« Új hozzászólás #1948 Dátum: 2007.12.29 szombat, 19:12:01 »

Meg az alkohol (bioethanol) károsító hatása nem egy hét alatt fog jelentkezni. A bioethanolos Focusrol azt olvastam hogy a hengerfejbe is van különbség.

Na ez meg egy másik téma. Mire kijön a károsító hatása, addigra valószínűleg eljut az átlagnál többet autózó egy komplett motorgenerálhoz (250-300e km). Mert ugye azért tankolunk E85-öt, mert olcsóbb. És azért jó, hogy olcsóbb, mert sokat autózunk (én spec évi 35-40e km-et). A motorgenerálnál meg már nem fog földhöz vágni az a plusz 10-20%-os többletköltség, ha ne adj' isten tönkretenné az üa. rendszert.

Emiatt úgy gondolom, hogy mindenki maga döntse el tankol-e E85-öt vagy sem. A totalcaros válasz akár igaz is lehet. De ezt nem tudjuk bizonyosan. Én inkább az E85-öt használók hosszú és rövidtávú tapasztalatait részesítem előnyben. Tapasztalat nélkül nincs bizonyosság wave

Egyesek az autódokinak hisznek, én az ellentétes véleménynek. De ettől Schmidi még nem kapott választ a kérdésére! Valaki nem tud egy linket ami ezzel foglalkozik, de nem elméleti síkon (abból már van elég),hanem tesztekre alapozva? help
Naplózva
francoe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1606



« Új hozzászólás #1949 Dátum: 2007.12.29 szombat, 19:44:03 »

Gvadányi úton tankolt már valaki E85-öt? Ott mennyibe kerül?
Ma néztem az árát: 219.90 pénz, és most már Avia színekben fut a kút.
Naplózva

X-Trend | 2003.08 | TDCi 85 kW | "bálna" --
Oldalak: 1 ... 32 33 34 35 36 37 38 [39] 40 41 42 43 44 45 46 ... 254   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.085 másodperc alatt készült el 22 lekéréssel.