Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.07 kedd, 19:34:11 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 51 52 53 54 55 56 57 [58] 59 60 61 62 63 64 65 ... 254   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Üzemanyagok  (Megtekintve 3219645 alkalommal)
0 Felhasználó és 30 vendég van a témában
Gyurka
Vendég
« Új hozzászólás #2850 Dátum: 2008.08.12 kedd, 19:47:15 »

Akkor ezért adják olyan olcsón a benzint (két forinttal a piaci átlag alatt - itt a környéken leszámítva a Tesco kutat a legolcsóbb)! 

Na én nem azért tankoltam ott, hanem pont ott fogyott ki vészesen, és valamannyi még volt benne mert nem toltam be a kúthoz. eplus2
Naplózva
Geeboy
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 881



E-mail
« Új hozzászólás #2851 Dátum: 2008.08.12 kedd, 19:48:48 »

Én 65-öt tankoltam bele, mikor megvettem. Erre itt azt mondtátok, hogy fér a csőbe is, nem feltétlenül vertek át fejvakaras
Nem akarlak elkeseríteni, de a csőbe nem férne annyi, nekem még 61 litérnél többet nem sikerült tankolni, pedig sürűn szoktam (V6 ruleZ)!
Naplózva

Ford Mondeo 2.5 V6 hatchback 1996.10

"Mindig gondold meg mit teszel, lehet hogy ez az utolsó döntésed!"
FeGa
Vendég
« Új hozzászólás #2852 Dátum: 2008.08.12 kedd, 20:01:17 »

Nem akarlak elkeseríteni, de a csőbe nem férne annyi, nekem még 61 litérnél többet nem sikerült tankolni, pedig sürűn szoktam (V6 ruleZ)!
Máshol még nekem sem, csak azon a kúton. Pedig akkor még örültem is, milyen nagy tankja van a Mondinak  szomoru1
Naplózva
Geeboy
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 881



E-mail
« Új hozzászólás #2853 Dátum: 2008.08.12 kedd, 20:05:57 »

Máshol még nekem sem, csak azon a kúton. Pedig akkor még örültem is, milyen nagy tankja van a Mondinak  szomoru1
És a műszerszerint mennyi van benne?
Naplózva

Ford Mondeo 2.5 V6 hatchback 1996.10

"Mindig gondold meg mit teszel, lehet hogy ez az utolsó döntésed!"
FeGa
Vendég
« Új hozzászólás #2854 Dátum: 2008.08.12 kedd, 20:10:26 »

És a műszerszerint mennyi van benne?
A mutatóra gondolsz?  eplus2 Nekem nincs fedcompom sajna.
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #2855 Dátum: 2008.08.12 kedd, 20:12:53 »

Én is tankoltam már majd 60 liter, az 58,5 literes tankba. Teljesen üres volt, meg a cső. Rá is púpoztam, meg minden. Ennek ellenére a kutasok között rettentő sok csaló van  levele. Szüljenek sünt. Tisztelet persze a kivételnek.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #2856 Dátum: 2008.08.12 kedd, 21:28:43 »

Én is tankoltam már majd 60 liter, az 58,5 literes tankba. Teljesen üres volt, meg a cső. Rá is púpoztam, meg minden. Ennek ellenére a kutasok között rettentő sok csaló van  levele. Szüljenek sünt. Tisztelet persze a kivételnek.
Én rendszeresen 57l-t tankolok. mindíg 56,xx-nél kattan, és felhúzom 57l-re. Mindíg megjegyzem a litert, meg a Ft. összeget pontosan. Ja, és sose engedem a kutasnak, hogy ő tankoljon. Mindíg csak én.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #2857 Dátum: 2008.08.12 kedd, 21:41:43 »

MKI-nek mekkora a tank űrmérete? Az lehetséges, hogy 59,56 litert tankoljak bele? A megtehető kilométerek száma pedig 70 volt. Kagylós kúton történt az esemény. Számlát este felrakom!
Hát én utoljára a Tecsókúton nyomtam bele 35 liter benyát + 29 liter E85-öt és fedcomp szerint még mehettem volna kb 30valahány km-t.  fejvakaras

Kivel lehet ezt ellenőriztetni, hogy a liter tényleg anny?,i vagy ha nem 1l az általuk mért 1l akkor kinél kell feljelenteni az ilyen kutakat?
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #2858 Dátum: 2008.08.12 kedd, 21:46:26 »

Hát én utoljára a Tecsókúton nyomtam bele 35 liter benyát + 29 liter E85-öt és fedcomp szerint még mehettem volna kb 30valahány km-t.  fejvakaras

Kivel lehet ezt ellenőriztetni, hogy a liter tényleg anny?,i vagy ha nem 1l az általuk mért 1l akkor kinél kell feljelenteni az ilyen kutakat?

Szerintem az OMH hitelesiti a kutakat.
Minden Csütörtökön megyek oda megkérdezhetem....ha elnem felejtem.
Naplózva
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #2859 Dátum: 2008.08.12 kedd, 22:29:24 »

Már M.K.E.H és e szerint (HE-3-1-2004) végzik.

ugyanaz a cég, csak a neve változott  smile De hogy mért azt ők sem tudják szerintem. Biztos mert a kapafogú Kóka János megakarta szerezni a központi helyet a németvölgyi úton....  falbav  Csak hát beégett picit.....
Naplózva
FeGa
Vendég
« Új hozzászólás #2860 Dátum: 2008.08.13 szerda, 08:38:14 »

Hát én utoljára a Tecsókúton nyomtam bele 35 liter benyát + 29 liter E85-öt és fedcomp szerint még mehettem volna kb 30valahány km-t.  fejvakaras

Kivel lehet ezt ellenőriztetni, hogy a liter tényleg anny?,i vagy ha nem 1l az általuk mért 1l akkor kinél kell feljelenteni az ilyen kutakat?
Már te is alkoholizálsz? Tapasztalatok?  integet2
Naplózva
mondeo1993
Vendég
« Új hozzászólás #2861 Dátum: 2008.08.13 szerda, 13:31:26 »

Sziasztok!
találtam pesten egy kutat  "shell" mert mindiig ott tankolok!és hogy most csökkentek a benya árak! 296Ft 1 liter 95-ös!de lehet csak nekem olcsó!
csak egy tipp ha neketek is számít hogy mennyiért tankoltok!biztos van olcsóbb is de én szerintem a kocsim szereti a shellt smile szóval én azzal táplálom, ha tudtok olcsóbb benyakutat ami shelles szívesen várom de lehetőleg pesten!!!! integet2
Naplózva
flala
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 569


Az egészség természetes!


WWW
« Új hozzászólás #2862 Dátum: 2008.08.13 szerda, 13:41:43 »

Sziasztok!
találtam pesten egy kutat  "shell" mert mindiig ott tankolok!és hogy most csökkentek a benya árak! 296Ft 1 liter 95-ös!de lehet csak nekem olcsó!
csak egy tipp ha neketek is számít hogy mennyiért tankoltok!biztos van olcsóbb is de én szerintem a kocsim szereti a shellt smile szóval én azzal táplálom, ha tudtok olcsóbb benyakutat ami shelles szívesen várom de lehetőleg pesten!!!! integet2

Ha kell a http://www.holtankoljak.hu/ linken rá tudsz keresni a legolcsóbb kagylóskútra, ami a legközelebb van hozzád
Naplózva

MKIII Mondeo Kombi 2,0 TDCi Ghia, 2005/06
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #2863 Dátum: 2008.08.13 szerda, 14:09:46 »

Már te is alkoholizálsz? Tapasztalatok?  integet2

Azota jobb a kedve  pias vigyor3
Naplózva

blah blah blah
gyengek
Vendég
« Új hozzászólás #2864 Dátum: 2008.08.13 szerda, 14:11:09 »

Sziasztok!
találtam pesten egy kutat  "shell" mert mindiig ott tankolok!és hogy most csökkentek a benya árak! 296Ft 1 liter 95-ös!de lehet csak nekem olcsó!
csak egy tipp ha neketek is számít hogy mennyiért tankoltok!biztos van olcsóbb is de én szerintem a kocsim szereti a shellt smile szóval én azzal táplálom, ha tudtok olcsóbb benyakutat ami shelles szívesen várom de lehetőleg pesten!!!! integet2

Üllői út a Határ úti OBI-nál? Ott is ennyi 95-ös.
Naplózva
ultio
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1242


rasti rusti

ultio.ultionis@gmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #2865 Dátum: 2008.08.13 szerda, 14:43:36 »

Én is tankoltam már majd 60 liter, az 58,5 literes tankba. Teljesen üres volt, meg a cső. Rá is púpoztam, meg minden. Ennek ellenére a kutasok között rettentő sok csaló van  levele. Szüljenek sünt. Tisztelet persze a kivételnek.

Én tankoltam már 63 litert is. Ukrajnában. És tényleg annyi volt. A jobb hátsó kerék egy fadarabon állt  vigyor3. De még nem volt teljesen üres a tank. Valami 10 km-re elegendő benzin volt benne.
Naplózva

rasti rusti
Van: Toyota Auris HSD, 2010.
Volt: Ford Mondeo, benzin, 1999 cm3, 2002., 5 ajtó, 5 sebesség, Ghia.
MondESU
Vendég
« Új hozzászólás #2866 Dátum: 2008.08.13 szerda, 15:57:31 »

Sziasztok!
találtam pesten egy kutat  "shell" mert mindiig ott tankolok!és hogy most csökkentek a benya árak! 296Ft 1 liter 95-ös!de lehet csak nekem olcsó!
csak egy tipp ha neketek is számít hogy mennyiért tankoltok!biztos van olcsóbb is de én szerintem a kocsim szereti a shellt smile szóval én azzal táplálom, ha tudtok olcsóbb benyakutat ami shelles szívesen várom de lehetőleg pesten!!!! integet2
Szia!
Ez jó tipp Pestieknek!  eljen
Én a "...tankoljakponthu-n" nézegetttem anno árakat, és bizony ua. logo alatt egy városban nem ritka a 10HUF-os eltérés is. Ahova én járok Miskolcon, ott is olcsóbb, oka is van. Az út másik oldalán egy olcsó benyakút üzemel - ahol amúgy nem tankolnék - így emitt is kénytelenek leszállni az árakkal.
Gyerekek imádják a mekit, és pontokért tankolok, telefonkártyát töltök ( naponta sajnos csak
3x van erre lehetőség  szomoru1 ), szóval ezért is a kagylós. És ami még lényeg, nem volt gondom a tankolt üzemanyaggal.  eljen De csak ott!
Szombathelyen szintén kagylós, és sikerült valami nem jót beletenni, "dízeles" nyelven már porlasztócsúcsokat is vizionálhattam volna akár. Így megúsztam időnkénti rángatásssal, meg fordulatszám-ingadozással. Pesten a Könyvesen kénytelen voltam 100-as üzemannyaggal "keverni" a tankot.
Üdv:)
Naplózva
SSanya
Vendég
« Új hozzászólás #2867 Dátum: 2008.08.14 csütörtök, 11:18:44 »

Ha eddig olyan 0,5lityit csalt lefelé a fedcomp és most már majd 1,5-et, akkor mi van? És hogy a csodába lehet ekkora különbség? ( A szintjelző jól mutat...)
Naplózva
mondeo1993
Vendég
« Új hozzászólás #2868 Dátum: 2008.08.14 csütörtök, 12:11:23 »

Üllői út a Határ úti OBI-nál? Ott is ennyi 95-ös.

Nem ott hanem a XI. kerbe a budafoki úton kifelé a városból de jó hogy mondod mert a határ út közelebb van, a pöttyös utcához ahol most lakok worship!!
Naplózva
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #2869 Dátum: 2008.08.14 csütörtök, 12:34:16 »

Nem ott hanem a XI. kerbe a budafoki úton kifelé a városból de jó hogy mondod mert a határ út közelebb van, a pöttyös utcához ahol most lakok worship!!

Ugye nem azt akarod mondani, hogy a Pöttyös utcától autózól a XI.-be az olcsóbb benzinért?
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
mondeo1993
Vendég
« Új hozzászólás #2870 Dátum: 2008.08.14 csütörtök, 16:54:00 »

Ugye nem azt akarod mondani, hogy a Pöttyös utcától autózól a XI.-be az olcsóbb benzinért?
Nem nem!!! meg se érné.....
Azért én nem vagyok ennyire....Wink!!
XXII. kerülteben dolgozom és útba esik, mondjuk a melóhely mellett is van egy kagylós kút, ahogy ti mondjátok, de ott drágább asszem 8-10Ft-tal literenként!
Naplózva
ocsigep1
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1629


...


E-mail
« Új hozzászólás #2871 Dátum: 2008.08.14 csütörtök, 20:24:45 »

MKI-nek mekkora a tank űrmérete? Az lehetséges, hogy 59,56 litert tankoljak bele? A megtehető kilométerek száma pedig 70 volt. Kagylós kúton történt az esemény. Számlát este felrakom!

Úgy rémlik, mk1 benyás tankja 63literes. A 4x4-es ritka példányoké kevesebb, de nem tudom pontosan.
Naplózva

MKI 2.0i
Joao
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 482


« Új hozzászólás #2872 Dátum: 2008.08.15 péntek, 15:43:24 »

Úgy rémlik, mk1 benyás tankja 63literes. A 4x4-es ritka példányoké kevesebb, de nem tudom pontosan.

61,5
4x4 52
Naplózva
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #2873 Dátum: 2008.08.18 hétfő, 15:52:01 »

Most a dízelesek örülhetnek. Szerdától 2 Ft-al csökken a gázolaj ára.  taps Azt hiszem ez az 5. egymást követő szerda, amikor jó híreket hallok  vigyor3
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Zsiri
Vendég
« Új hozzászólás #2874 Dátum: 2008.08.19 kedd, 09:08:46 »

Tegnap sikerült betankolnom!  falbav  falbav Kerülendő kút: Felsőörs  gun gun duhos2 duhos2
Tünetek: a gép hidegen, melegen nehezebben indul, elégetlen, gázolajszaga van, hidegen fehéren füstöl, fordulatot veszi ugyanúgy, az ereje megvan, nem kormol jobban fordulaton.
Megúszom a kroát ina kuton a tankolást, (ott a nehéz gázolajjal pancsolnak) erre az első tankolásra itthon ráfaragok.
Tapasztalata v.kinek esetleg, hogy mi a szutykot kevertek hozzá, esetleg petróleumot, vizet? Szutyoktalanító, vízlekötő adalékra hozzá van v.mi javaslatotok?

Megpróbálom esetleg felesben elhasználni, telitankolni + adalékkal, sajnálok 55l üzemanyagot kikukázni.
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #2875 Dátum: 2008.08.19 kedd, 09:41:43 »

Tegnap sikerült betankolnom!  falbav  falbav Kerülendő kút: Felsőörs  gun gun duhos2 duhos2
Tünetek: a gép hidegen, melegen nehezebben indul, elégetlen, gázolajszaga van, hidegen fehéren füstöl, fordulatot veszi ugyanúgy, az ereje megvan, nem kormol jobban fordulaton.
Megúszom a kroát ina kuton a tankolást, (ott a nehéz gázolajjal pancsolnak) erre az első tankolásra itthon ráfaragok.
Tapasztalata v.kinek esetleg, hogy mi a szutykot kevertek hozzá, esetleg petróleumot, vizet? Szutyoktalanító, vízlekötő adalékra hozzá van v.mi javaslatotok?

Megpróbálom esetleg felesben elhasználni, telitankolni + adalékkal, sajnálok 55l üzemanyagot kikukázni.


Az INÁt én is kerülöm. De ez nem biztos, hogy rossz üa.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Zsiri
Vendég
« Új hozzászólás #2876 Dátum: 2008.08.19 kedd, 14:55:52 »

De ez nem biztos, hogy rossz üa.
Kiderült, szerencsére, csak az üza. volt rossz. A kutat gázolaj helyett benzinnel töltötték fel!  gun wow1 Hogy ki alkalmazta a gyurcsány módszert (jól elkú.ták) nem tudják, állítólag már a teherautó benzint hozott gázolaj helyett.
Ennyire mindenevő nem lehet a tddi-m, gond nélkül ment benzinnel. (eddig)
Most megszabadultam a benzines-gázolaj nagyrészétől, rátankoltam gázolajból, már a Mol-nál, + kétütemű motorolajat adtam hozzá, alapjáratom egyenletes, csendes, nem füstöl, reménykedem, hogy ennyivel megúsztam.
Naplózva
cancer
Vendég
« Új hozzászólás #2877 Dátum: 2008.08.19 kedd, 16:12:42 »

Kiderült, szerencsére, csak az üza. volt rossz. A kutat gázolaj helyett benzinnel töltötték fel!  gun wow1 Hogy ki alkalmazta a gyurcsány módszert (jól elkú.ták) nem tudják, állítólag már a teherautó benzint hozott gázolaj helyett.
Ennyire mindenevő nem lehet a tddi-m, gond nélkül ment benzinnel. (eddig)
Most megszabadultam a benzines-gázolaj nagyrészétől, rátankoltam gázolajból, már a Mol-nál, + kétütemű motorolajat adtam hozzá, alapjáratom egyenletes, csendes, nem füstöl, reménykedem, hogy ennyivel megúsztam.
Azért szerencséd van, egy TDCi tuti kifeküdt volna ettől!
(egy Tdci tulaj)  wave
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48450



« Új hozzászólás #2878 Dátum: 2008.08.19 kedd, 16:46:07 »

Azért szerencséd van, egy TDCi tuti kifeküdt volna ettől!
(egy Tdci tulaj)  wave


És most lehet ujjal mutogatni, mekkora marha....!
Nekem sikerült beletankolni az első alkalommal a verdába(megvettem, indultunk haza ,első kút) 48 liter 95 ös benyát!
Fogom a pisztolyt, örülök a verdának mint állat,nézem a számlálót, mire rápillantok a pisztolyon a feliratra 95bleifrei!!! falbav
Na most lövöm magam fejbe gun !
Szerelő cimbi hív, BE NE INDITSD!
Asszony jön menteni: Fábia húzza Mondeót! Jó vicc volt, nem egy ember röhögött rajtam, míg én sírni tudtam volna.
Miután kifizettem a kúton 14e-ért a benyát zokogva, elhúztuk a benzines dízelt a szakihoz.
Levették a tankot kitisztították, szűrőcsere a tankban és elöl is, ez már csak 8e-be fájt + anyag.
Azóta remeg a kezem amikor a kúton a pisztolyok közt válogatok Cheesy
De a skodálatosba még nem tankoltam dízelt......... Wink
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #2879 Dátum: 2008.08.19 kedd, 16:50:59 »

Az INÁt én is kerülöm. De ez nem biztos, hogy rossz üa.

Nem rossz az az ua. csak nem bele valo, ennyi  wow1
Naplózva

blah blah blah
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #2880 Dátum: 2008.08.19 kedd, 23:00:20 »

Azért szerencséd van, egy TDCi tuti kifeküdt volna ettől!
(egy Tdci tulaj)  wave

Semmi baja nem lett volna. Gondolom, itt rátankolták a benzint a gázolajra. Mondjuk fele-fele volt.
Egyébként meg azon kívül, hogy a benzin száraz, és nem ken, sok baja nem lenne tőle.
Egy darabig menne, majd megállna. Kb ennyi. Újratankolás után meg mehetne szépen tovább.
De nem fogom kipróbálni, hogy bebizonyítsam...
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48450



« Új hozzászólás #2881 Dátum: 2008.08.19 kedd, 23:15:30 »

Semmi baja nem lett volna. Gondolom, itt rátankolták a benzint a gázolajra. Mondjuk fele-fele volt.
Egyébként meg azon kívül, hogy a benzin száraz, és nem ken, sok baja nem lenne tőle.
Egy darabig menne, majd megállna. Kb ennyi. Újratankolás után meg mehetne szépen tovább.
De nem fogom kipróbálni, hogy bebizonyítsam...


Nekem azt mondták az okosok,hogy rámehet az üza szivattyú és a porlasztók is!
Nem érdemes kísérletezni.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
cancer
Vendég
« Új hozzászólás #2882 Dátum: 2008.08.19 kedd, 23:29:33 »


Nekem azt mondták az okosok,hogy rámehet az üza szivattyú és a porlasztók is!
Nem érdemes kísérletezni.
Én is erre gondoltam!
Naplózva
Zsiri
Vendég
« Új hozzászólás #2883 Dátum: 2008.08.20 szerda, 02:27:22 »


Nekem azt mondták az okosok,hogy rámehet az üza szivattyú és a porlasztók is!
Nem érdemes kísérletezni.
Megkérdeztem én is.  szomoru1 help A benzin miatt nincs megfelelő kenése az adagolónak, porlasztócsúcsoknak, ezek besülnek, ha túl sok a benzin. A biztonság kedvéért, kapott 6 dl kétütemű motorolajat. Ezt ajánlották.
Most kb. 1:100 keverékkel megyek és nem tudom mi a benzin gázolaj arány, mert kb 15 litert tudtam csak leszívni és gázolajból pótolni.
Most már könnyen indul, nem dadog alapjáraton és nem ereget szürke füstöt.
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48450



« Új hozzászólás #2884 Dátum: 2008.08.20 szerda, 09:56:04 »

Megkérdeztem én is.  szomoru1 help A benzin miatt nincs megfelelő kenése az adagolónak, porlasztócsúcsoknak, ezek besülnek, ha túl sok a benzin. A biztonság kedvéért, kapott 6 dl kétütemű motorolajat. Ezt ajánlották.
Most kb. 1:100 keverékkel megyek és nem tudom mi a benzin gázolaj arány, mert kb 15 litert tudtam csak leszívni és gázolajból pótolni.
Most már könnyen indul, nem dadog alapjáraton és nem ereget szürke füstöt.



Hát...legyen szerencséd!!
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Zsiri
Vendég
« Új hozzászólás #2885 Dátum: 2008.08.20 szerda, 12:30:48 »



Hát...legyen szerencséd!!
Thx! A nyomaték legyen veled!
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #2886 Dátum: 2008.08.20 szerda, 12:47:29 »


Nekem azt mondták az okosok,hogy rámehet az üza szivattyú és a porlasztók is!
Nem érdemes kísérletezni.

De ha benzint tankolsz, akkor mondjuk volt a tankban 10 liter gázolaj, meg mondjuk 40 liter benzin. Ennyivel nem fog menni a motor.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48450



« Új hozzászólás #2887 Dátum: 2008.08.20 szerda, 14:23:36 »

De ha benzint tankolsz, akkor mondjuk volt a tankban 10 liter gázolaj, meg mondjuk 40 liter benzin. Ennyivel nem fog menni a motor.

Igen az én esetem egy másik szélsőség.
Vagy baromság!Inkább bénaság!
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
zsapeti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 974



E-mail
« Új hozzászólás #2888 Dátum: 2008.08.27 szerda, 07:59:49 »

Most a dízelesek örülhetnek. Szerdától 2 Ft-al csökken a gázolaj ára.  taps Azt hiszem ez az 5. egymást követő szerda, amikor jó híreket hallok  vigyor3
Nem felejtettél el valamit beka2
Naplózva

MKIII. 2.0 TDCi Trend kombi /2002.12./ --> ex/Citroen Evasion 1.9 TD --> ex/Galaxy 2.0 TDCi 2006-->ex/Renault Grand Espace 2.0T
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #2889 Dátum: 2008.08.27 szerda, 11:18:16 »

Nem felejtettél el valamit beka2
Micsodát?  Huh? Ha az e heti "értesítőre" gondolsz, akkor most nem változnak az árak.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
zsapeti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 974



E-mail
« Új hozzászólás #2890 Dátum: 2008.08.27 szerda, 11:43:15 »

Micsodát?  Huh? Ha az e heti "értesítőre" gondolsz, akkor most nem változnak az árak.
Hát ez az rinya
Naplózva

MKIII. 2.0 TDCi Trend kombi /2002.12./ --> ex/Citroen Evasion 1.9 TD --> ex/Galaxy 2.0 TDCi 2006-->ex/Renault Grand Espace 2.0T
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #2891 Dátum: 2008.08.27 szerda, 11:47:42 »

Hát ez az rinya
Még mindíg jobb ha marad, mint ha emelkedik...  Undecided
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
MondESU
Vendég
« Új hozzászólás #2892 Dátum: 2008.08.27 szerda, 12:07:55 »

Még mindíg jobb ha marad, mint ha emelkedik...  Undecided
Szia!
Én nem tudom, de melóhelyen is állandó téma az üzemanyag-ár. Én azt mondom, nem a 2-5 HUF ide-oda a lényeg ( most őszintén, mennyi fér egy Mondiba, 50iksz lityi, ez olyan 100-250 HUF többlet/mínusz. Teli tanknál. És mindennap kell egy teli tank? ), hanem a nagyságrendek. Most a lényeg, hogy 300 körül szaladgálnak az árak, vagy lenne olyan 200. Ez az igazi kérdés. És a trendek azt mutatják, marad 300 körül, és esély sincs lejjebb. ( nézem a tőzsdei lekötéseket )
Apósom jön - még a múltkor amikor felfelé kúsztak az árak - bánatos arckifejezés. Mi a baj, kérdem? Nem hallottad, megint emelkedik 3 HUF-al a benzin ára! Hát igen, végül is. Nekem idáig most augusztusban volt úgy, hogy egy hónapban 2 teli tank kiment, annyit mentünk.
Ez a két tanknál 300 HUF-os többlet.
Most nem akarom bagatelizálni ezt, de ha jobban belegondolunk...
300 HUF-ból már nagyon nem lehet egy jót reggelizni. És mentem 1400Km-t. Dízelek meg ennek legalább a 2x-esét szaladnak ennyi üzemanyagból.
Csak elMONDtam véleményem.
Üdv:  wave
« Utoljára szerkesztve: 2008.08.27 szerda, 12:11:27 írta MondESU » Naplózva
Schmidi
Vendég
« Új hozzászólás #2893 Dátum: 2008.08.27 szerda, 12:34:07 »

Apósom jön - még a múltkor amikor felfelé kúsztak az árak - bánatos arckifejezés. Mi a baj, kérdem? Nem hallottad, megint emelkedik 3 HUF-al a benzin ára! Hát igen, végül is. Nekem idáig most augusztusban volt úgy, hogy egy hónapban 2 teli tank kiment, annyit mentünk.
Ez a két tanknál 300 HUF-os többlet.

Enyém szintén, a múltkor kedd este a lelkünkre kötötte, hogy tankoljuk tele az autót, mert másnap emelik 4 Ft-tal a benzint.
21 liter ment bele, mert természetesen még üres se volt, komoly 84 Ft-ot spóroltunk neki.
Ja és ezért kellett aznap este az ő autójával mennünk!
Naplózva
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #2894 Dátum: 2008.08.27 szerda, 12:44:28 »

Szia!
Én nem tudom, de melóhelyen is állandó téma az üzemanyag-ár. Én azt mondom, nem a 2-5 HUF ide-oda a lényeg ( most őszintén, mennyi fér egy Mondiba, 50iksz lityi, ez olyan 100-250 HUF többlet/mínusz. Teli tanknál. És mindennap kell egy teli tank? ), hanem a nagyságrendek. Most a lényeg, hogy 300 körül szaladgálnak az árak, vagy lenne olyan 200. Ez az igazi kérdés. És a trendek azt mutatják, marad 300 körül, és esély sincs lejjebb. ( nézem a tőzsdei lekötéseket )
Apósom jön - még a múltkor amikor felfelé kúsztak az árak - bánatos arckifejezés. Mi a baj, kérdem? Nem hallottad, megint emelkedik 3 HUF-al a benzin ára! Hát igen, végül is. Nekem idáig most augusztusban volt úgy, hogy egy hónapban 2 teli tank kiment, annyit mentünk.
Ez a két tanknál 300 HUF-os többlet.
Most nem akarom bagatelizálni ezt, de ha jobban belegondolunk...
300 HUF-ból már nagyon nem lehet egy jót reggelizni. És mentem 1400Km-t. Dízelek meg ennek legalább a 2x-esét szaladnak ennyi üzemanyagból.
Csak elMONDtam véleményem.
Üdv:  wave
Az egésszel úgy ahogy van egyetértek. Én se a -2 Ft-ra izgulok. Nekem is van ismerősöm, aki fél Bp-et átautózza, mert ott 3 Ft-al olcsóbb a benzin. Mikor elmondtam neki, hogy az oda-vissza úton többet bukik, mint a 3 Ft-al nyer, még én lettem hülyének nézve.
Ettől függetlenül az már érdekel, hogy a dízel pl. 5 hét alatt 23 Ft-al lett kevesebb. Ez egy tanknál (57l) ~1300 Ft. Persze ez sem egy nagy tétel, de ebből már kijön egy gyros tál  vigyor3 Tehát engem sem a +-2 Ft érdekel, de azért jólesik 333,9 helyett 310,9-ért tankolni.  wave
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
zsapeti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 974



E-mail
« Új hozzászólás #2895 Dátum: 2008.08.27 szerda, 12:56:57 »

Az egésszel úgy ahogy van egyetértek. Én se a -2 Ft-ra izgulok. Nekem is van ismerősöm, aki fél Bp-et átautózza, mert ott 3 Ft-al olcsóbb a benzin. Mikor elmondtam neki, hogy az oda-vissza úton többet bukik, mint a 3 Ft-al nyer, még én lettem hülyének nézve.
Ettől függetlenül az már érdekel, hogy a dízel pl. 5 hét alatt 23 Ft-al lett kevesebb. Ez egy tanknál (57l) ~1300 Ft. Persze ez sem egy nagy tétel, de ebből már kijön egy gyros tál  vigyor3 Tehát engem sem a +-2 Ft érdekel, de azért jólesik 333,9 helyett 310,9-ért tankolni.  wave
Engem sem a 2 forint izgat, hanem hogy ne álljon meg a csökkenés
Naplózva

MKIII. 2.0 TDCi Trend kombi /2002.12./ --> ex/Citroen Evasion 1.9 TD --> ex/Galaxy 2.0 TDCi 2006-->ex/Renault Grand Espace 2.0T
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #2896 Dátum: 2008.08.27 szerda, 13:11:31 »

Engem sem a 2 forint izgat, hanem hogy ne álljon meg a csökkenés
Szerintem ennél (sokkal) tovább nem fog csökkenni. De ha már ezen a szinten megmaradna, már az is jobb lenne, mint ami nyár elején-közepén volt.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #2897 Dátum: 2008.08.27 szerda, 21:41:37 »

Szerintem a gázolaj ismét drágább lesz jön az ősz, a mezőgazdasági munkák, növekedni fog a kereslet.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Johnny
Vendég
« Új hozzászólás #2898 Dátum: 2008.08.28 csütörtök, 13:11:25 »

2x vettem le eddig a sarut (TDCI), tanítani nem kellett utána. Legalábbis ugyanúgy működött visszatétel után elsőre is.
Naplózva
NitroTom
Vendég
« Új hozzászólás #2899 Dátum: 2008.08.28 csütörtök, 13:56:49 »

Tankolt már valaki BioDieselt TDCI-be?
Naplózva
Oldalak: 1 ... 51 52 53 54 55 56 57 [58] 59 60 61 62 63 64 65 ... 254   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.079 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.