Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.07 kedd, 21:49:40 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 56 57 58 59 60 61 62 [63] 64 65 66 67 68 69 70 ... 254   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Üzemanyagok  (Megtekintve 3219898 alkalommal)
0 Felhasználó és 40 vendég van a témában
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #3100 Dátum: 2008.10.18 szombat, 18:11:48 »



Hát igen.

Röhejes lenne ha megveszed az autót,ami nélkül nem nagyon tudsz létezni(legalábbis hátrányos ha nincs, főleg ha a munkához kell), majd betennéd a garázsba,mert drágul az űza, és most akkor egy hónapik BKV-zol, hogy spórolj.

Igenis genny dolog az autós társadalomról 527 bőrt lehúzni,azé mégiscsak a felére esett a kőolaj ára.A drágulásnál kivétel nélkül erre hivatkoznak, a világpiaci árra.De most nem 25 centről van szó plusszban vagy mínuszban, ami 2-3ft árváltozást idézne elő.Kanyargom!!!!-40 %-ról beszélünk! No komment!
Majdnem -50%. 144$ volt a max. ha jól emlékszem, most meg 77$. De 330-ról nem mehet a felére, mert nem csak a nyersolaj ára a tényező. Plusz a Ft. is gyengült, nem is keveset. De azért egy olyan 260-270 körüli go ár reálisnak tekinthető lenne. De ugye megint a bili meg a kéz...
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48450



« Új hozzászólás #3101 Dátum: 2008.10.18 szombat, 18:18:48 »

Majdnem -50%. 144$ volt a max. ha jól emlékszem, most meg 77$. De 330-ról nem mehet a felére, mert nem csak a nyersolaj ára a tényező. Plusz a Ft. is gyengült, nem is keveset. De azért egy olyan 260-270 körüli go ár reálisnak tekinthető lenne. De ugye megint a bili meg a kéz...


Nyilván nem 50% csökkentést, de ez már nem 2-3 ft kategória lenne.És emelésnél 2 nap alatt módosítják.Most több mint egy hete zuhan a világpiaci ár.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Mobidik
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1941


MK II 1,8 TD.


E-mail
« Új hozzászólás #3102 Dátum: 2008.10.19 vasárnap, 18:39:34 »


Nyilván nem 50% csökkentést, de ez már nem 2-3 ft kategória lenne.És emelésnél 2 nap alatt módosítják.Most több mint egy hete zuhan a világpiaci ár.
Majd ha drágul, azonnal módosítják. rinya
Naplózva

Otthonom a nagyvilág, vallásom a jó cselekedet.
csaba14
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4343



E-mail
« Új hozzászólás #3103 Dátum: 2008.10.19 vasárnap, 19:03:22 »

Majdnem -50%. 144$ volt a max. ha jól emlékszem, most meg 77$. De 330-ról nem mehet a felére, mert nem csak a nyersolaj ára a tényező. Plusz a Ft. is gyengült, nem is keveset. De azért egy olyan 260-270 körüli go ár reálisnak tekinthető lenne. De ugye megint a bili meg a kéz...
Ezt a begyűrűzést meg állították bivaly erős határaink ( mondjuk a *** az átcsúszik rajta )
Naplózva

2005 5 ajtós tdci 130 le ,bör,dvd navi ...
tomi3118
Vendég
« Új hozzászólás #3104 Dátum: 2008.10.19 vasárnap, 19:16:42 »

Azért most megint esik... Márminthogy az üzemanygag ára. nyes
Naplózva
MondESU
Vendég
« Új hozzászólás #3105 Dátum: 2008.10.20 hétfő, 08:33:52 »

Azért most megint esik... Márminthogy az üzemanygag ára. nyes
Hát igen...Ez most emitt lefelé, amaz (más) meg amott emelkedik. Sehogyan sincs előrébb az ember, de hát ez már csak ilyen Világ.
Nem látlak mostanában a benyakútnál T.bányán, hiába figyelnélek... wow1
Biztos hallanád, ha meglátnálak!  eplus2
Üdv.  wave
Naplózva
landras
Vendég
« Új hozzászólás #3106 Dátum: 2008.10.20 hétfő, 10:32:58 »

Sziasztok!

Egy dízel Mondeót hajtó távoli ismerős mondta, hogy ő minden tankolás után kb. 1 deci denaturált szeszt tölt az üzemanyaghoz, mert ez megelőzi a páralecsapódást (vagy mit), és így elkerülhető a dízel mondeósok által rettegett porlasztócsúcs-meghibásodás.

Mi erről a véleményetek? Ez valóban segít, vagy esetleg éppen ellenkezőleg, tönkrevágja a motort?
Naplózva
Tsory
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7848


Innen legszebb a kilátás :)


WWW
« Új hozzászólás #3107 Dátum: 2008.10.20 hétfő, 10:51:20 »

Sziasztok!

Egy dízel Mondeót hajtó távoli ismerős mondta, hogy ő minden tankolás után kb. 1 deci denaturált szeszt tölt az üzemanyaghoz, mert ez megelőzi a páralecsapódást (vagy mit), és így elkerülhető a dízel mondeósok által rettegett porlasztócsúcs-meghibásodás.

Mi erről a véleményetek? Ez valóban segít, vagy esetleg éppen ellenkezőleg, tönkrevágja a motort?

ártani biztos nem használ nyes
a porlasztócsúcsot elsősorban az apró szemcsék vágják haza. a magasnyomású rendszer miatt 1-1,5 mikronos illesztés van a szűrő pedig tud 2-3 mikront (utángyártottból a legjobb is 5 mikron). többet használ ha fix bevált helyen tankolsz nagyforgalmú kútnál, és nem tartály töltés közben. lerakódásokra jók lehetnek adalékok, h a denszesz jó e nemtudom. de csak hosszabít, nem véglegesít. a kopást nem lehet velük elkerülni ez 100% ... és az a legnagyobb ellenség.
« Utoljára szerkesztve: 2008.10.20 hétfő, 11:00:51 írta Tsory » Naplózva

KLIKK >>>        <<< KLIKK
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48450



« Új hozzászólás #3108 Dátum: 2008.10.20 hétfő, 11:02:12 »

Sziasztok!

Egy dízel Mondeót hajtó távoli ismerős mondta, hogy ő minden tankolás után kb. 1 deci denaturált szeszt tölt az üzemanyaghoz, mert ez megelőzi a páralecsapódást (vagy mit), és így elkerülhető a dízel mondeósok által rettegett porlasztócsúcs-meghibásodás.

Mi erről a véleményetek? Ez valóban segít, vagy esetleg éppen ellenkezőleg, tönkrevágja a motort?



Szia!
Hagyományos dízelben én is használtam denszeszt.Nem megelőzi a páralecsapódást, hanem leköti a lecsapódott kondenzvizet a tankba. Elkeveredik vele,éghetővé válik, egy része el is ég.A lényeg, hogy a szűrőben leül a nagyja, és ha van benne denszesz, akkor az télen nehezebben fagy el (modjuk nem -5ön, hanem csak -20 alatt).

Nem hiszem, hogy 50literhez tett 1 dl denszesz gondot okozna a tdci-nek.De Inkább azt javasolnám vegyél ezer ft-ért
valamilyen üza adalékot, azoknak azért már van múltjuk a tdci mocikban is.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #3109 Dátum: 2008.10.20 hétfő, 14:22:55 »

nofene
http://index.hu/gazdasag/vilag/bnz081020/
Naplózva
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #3110 Dátum: 2008.10.20 hétfő, 14:26:51 »

Én mindíg a vezess.hu oldalról szoktam linkelni az üzemanyagos hírt. Már reggel kint volt a holtankoljak.hu oldalon, de a vezess.hu-n még nincs. Azért nem érkezett még tőlem a jelzés Smiley

Egyébként úgy néz ki, hogy egyre nagyobbra nyílik a dízel és a benzin közti olló.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Mobidik
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1941


MK II 1,8 TD.


E-mail
« Új hozzászólás #3111 Dátum: 2008.10.20 hétfő, 19:37:48 »

Sziasztok!

Egy dízel Mondeót hajtó távoli ismerős mondta, hogy ő minden tankolás után kb. 1 deci denaturált szeszt tölt az üzemanyaghoz, mert ez megelőzi a páralecsapódást (vagy mit), és így elkerülhető a dízel mondeósok által rettegett porlasztócsúcs-meghibásodás.

Mi erről a véleményetek? Ez valóban segít, vagy esetleg éppen ellenkezőleg, tönkrevágja a motort?
A régi gázolajnál, télen nagy gondot okozott a parafin kicsapódása a vékonyabb csövekben.
Ezt is gátolja a denszesz. Most már adalékolt gázolajat forgalmaznak.
Naplózva

Otthonom a nagyvilág, vallásom a jó cselekedet.
szotyi
Vendég
« Új hozzászólás #3112 Dátum: 2008.10.20 hétfő, 22:38:38 »

Helló mindenkinek!

Van valakinek tapasztalata a győri automata benzinkútról? Régen a peugeot 106-omat mindig itt tankoltam, mert ez a legolcsóbb Győrben, nem akarnak a kutasok folyton segíteni tankolni és nem töltetnek telefon egyenleget előttem a pénztárnál. Most a mondeoval shellhez járok, ami ugyan drágább, de nem tudom, hogy jobb-e.
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #3113 Dátum: 2008.10.20 hétfő, 22:40:18 »

nálunk 1 forint van a mol meg a shell között, sőt még lejön a kedvezmény is
nem kérdés, hol tankolok
Naplózva
flala
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 569


Az egészség természetes!


WWW
« Új hozzászólás #3114 Dátum: 2008.10.20 hétfő, 22:46:35 »

nálunk 1 forint van a mol meg a shell között, sőt még lejön a kedvezmény is
nem kérdés, hol tankolok

Nálunk is 1 Ft, de csak a benzinnél. A gázolaj ugyanannyi mindkét helyen.
Naplózva

MKIII Mondeo Kombi 2,0 TDCi Ghia, 2005/06
Murmucka
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5488


E!

h.zsolt@freemail.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #3115 Dátum: 2008.10.21 kedd, 10:51:00 »

nem akarnak a kutasok folyton segíteni tankolni.....
MUHAHA!!!
Addig örülj, míg a kutas nem tankol! Vagy arra van igényed, hogy a koszos ablakot összekenjék a koszos vízzel, és áthúzzák? E!  wow1
Naplózva

Anything worth shooting is worth shooting twice. Ammo is cheap. Life is expensive.
Fiat Bravo 1.4 T-Jet >>http://www.murmucka.hu/bravo.jpg<<
szotyi
Vendég
« Új hozzászólás #3116 Dátum: 2008.10.21 kedd, 16:50:45 »

MUHAHA!!!
Addig örülj, míg a kutas nem tankol! Vagy arra van igényed, hogy a koszos ablakot összekenjék a koszos vízzel, és áthúzzák? E!  wow1

Helló!

Nincs rá igényem, bár amíg motoroztam, azzal a szutykos vízzel mostam a sisakot is.
Most azért járok a shellre, mert egy mondeos ismerősöm van Győrben és őszerinte ott a legjobb a gázolaj.
De majd keresek valami győrkörnyéki topicot, és ott megkérdem.
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #3117 Dátum: 2008.10.21 kedd, 17:23:55 »

Helló!

Nincs rá igényem, bár amíg motoroztam, azzal a szutykos vízzel mostam a sisakot is.
Most azért járok a shellre, mert egy mondeos ismerősöm van Győrben és őszerinte ott a legjobb a gázolaj.
De majd keresek valami győrkörnyéki topicot, és ott megkérdem.

Van még egy Mondis ismerősöd, legyek én! Smiley Csak Shell-nél tankoltam, és 3db adagolót nyírtam ki, 7 számjegyű összeg volt az össz. javítás.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Bigzotya
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 597


MONDI 2.2 TDCi 200Le. Luxury


WWW E-mail
« Új hozzászólás #3118 Dátum: 2008.10.21 kedd, 17:34:58 »

Helló!

Nincs rá igényem, bár amíg motoroztam, azzal a szutykos vízzel mostam a sisakot is.
Most azért járok a shellre, mert egy mondeos ismerősöm van Győrben és őszerinte ott a legjobb a gázolaj.
De majd keresek valami győrkörnyéki topicot, és ott megkérdem.
Azt is megkérdezheted hogy vettek e mintát a kútbol és hogy nincs e BAKTÉRIUM fertőzése.
Azt hallottam hogy a baktérium megtelepszik és dugulást okoz 1 idő után. 
Többet nem tudok róla esetleg valaki  Huh?
Naplózva

Proconsul
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6157


Mens sana in corpore sano


« Új hozzászólás #3119 Dátum: 2008.10.22 szerda, 22:28:22 »

Azt is megkérdezheted hogy vettek e mintát a kútbol és hogy nincs e BAKTÉRIUM fertőzése.
Azt hallottam hogy a baktérium megtelepszik és dugulást okoz 1 idő után. 
Többet nem tudok róla esetleg valaki  Huh?
a shell v-power dizel nagyon jó főleg hidegben érzékeld elöbb eléri az üzemi hőfokot
Naplózva

95-ös 1.8TD mondeo
NitroTom
Vendég
« Új hozzászólás #3120 Dátum: 2008.10.22 szerda, 22:35:26 »

Most a mondeoval shellhez járok, ami ugyan drágább, de nem tudom, hogy jobb-e.
Én 1*1* tankoltam vípávert, szerintem sokkal csendesebben kerregett a harkályom. Itt a forumon a nagyokosok egyből lehúztak, hogy csak placebó. Dehát tudod itt mindenki szakértő hehe
Naplózva
Proconsul
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6157


Mens sana in corpore sano


« Új hozzászólás #3121 Dátum: 2008.10.22 szerda, 22:43:22 »

Én 1*1* tankoltam vípávert, szerintem sokkal csendesebben kerregett a harkályom. Itt a forumon a nagyokosok egyből lehúztak, hogy csak placebó. Dehát tudod itt mindenki szakértő hehe
az biztos hogy jó mivel én is sokszor használom télen meg csak azt
Naplózva

95-ös 1.8TD mondeo
NitroTom
Vendég
« Új hozzászólás #3122 Dátum: 2008.10.22 szerda, 22:50:16 »

az biztos hogy jó mivel én is sokszor használom télen meg csak azt
99% ömv-nél tankolok. Valahogy a molos nemgyerebe.  Régebben molost nyomtam mert az volt olcson kútról a régi porlasztok mindíg bejelztek érdekes módon mikor ömvés dzsút kapott a kocsi akkor nem.
Naplózva
Proconsul
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6157


Mens sana in corpore sano


« Új hozzászólás #3123 Dátum: 2008.10.22 szerda, 22:55:30 »

99% ömv-nél tankolok. Valahogy a molos nemgyerebe.  Régebben molost nyomtam mert az volt olcson kútról a régi porlasztok mindíg bejelztek érdekes módon mikor ömvés dzsút kapott a kocsi akkor nem.
a molost az enyém se szereti az omv-nek az alpesi-dizele se rossz csak az enyém kicsit halkabb a shell v-powertő.viszont nyáron agip-os blue dizelt szoktam használni de hidegbe nem olyan jó.
Naplózva

95-ös 1.8TD mondeo
NitroTom
Vendég
« Új hozzászólás #3124 Dátum: 2008.10.22 szerda, 22:59:48 »

a molost az enyém se szereti az omv-nek az alpesi-dizele se rossz csak az enyém kicsit halkabb a shell v-powertő.viszont nyáron agip-os blue dizelt szoktam használni de hidegbe nem olyan jó.
agipot még sosem próbáltam, alpesit már igen, meg ezt a molos neoakármidízelt igen. ott semit nem észleltem, csak a vípáver azt szereti.
Naplózva
MondESU
Vendég
« Új hozzászólás #3125 Dátum: 2008.10.24 péntek, 09:16:53 »

Helló!

... és őszerinte ott a legjobb a gázolaj.
De majd keresek valami győrkörnyéki topicot, és ott megkérdem.
Szia!
Egyszer láttam amikor a különböző logo-val ellátott tankereket hol töltik fel. (ha utólag valaki kérdi, úgy is azt mondom, csak álmodtam az egészet!)
Szal képzelj el egy nagy tartályt, ami lábakon áll. Ez alatt vannak a tankertöltő-állások, legalább 4 töltöfej (az is lehet volt az 6 is) és itt ácsorgott 4, tartályos kamion. Töltötték őket üzemanyaggal. Ugyanabból a tartályból. Most akkor hogy is van ez, hol jobb az üzemanyag? Sehol! Mindenütt ugyanazt kapják.(alap-üzemanyagról van szó)
Ami nagyban befolyásolja a minőséget - amit az autós a sajátjába tankol - az az, hogy a kutak mennyire figyelnek oda a technológiára. Mint a rendszeres (föld alatti tartályok) a tisztítás, átmosás. A mérésügyi ellenőrzés más kategória.
A kérdésre maximum az lehet egy kutas válasza, hogy: "- Nálunk szigorúan betartják a tecnológiát!"

V-Power. Írtad, hogy csendesebben járt a moci.
Az enyém benyás, ezt a szempontot ugye annyira nálam nem venni észre.
Ami viszont tény, nyomatékosabb lett a moci, de csak alacsony fordulaton. Pörgetve - 4e rpm felett - már nem állítanám, hogy jobban húzott volna, mint egy "alap" üzemanyaggal.
Hozzáértők szerint - és ezt elhiszem - a Powerek sűrűbbek, jobb a súrlódás-csökkentő hatásuk, és nagyobb az energia-tartalmuk.
Üdv:)
« Utoljára szerkesztve: 2008.10.24 péntek, 09:23:12 írta MondESU » Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #3126 Dátum: 2008.10.24 péntek, 09:31:31 »

Töltötték őket üzemanyaggal. Ugyanabból a tartályból. Most akkor hogy is van ez, hol jobb az üzemanyag? Sehol! Mindenütt ugyanazt kapják.(alap-üzemanyagról van szó)
az adalékolás miatt van különbség az egye hálózatok üzemanyagai között
Naplózva
drhf
Adminisztrátor
Megszállott
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2552


2003.12 MKIII TDCi kombi


« Új hozzászólás #3127 Dátum: 2008.10.24 péntek, 09:34:22 »

az adalékolás miatt van különbség az egye hálózatok üzemanyagai között
Meg ki tudja, mit ügyeskednek össze a kutaknál...
Naplózva

Csak a Puffin lekvár adhat neki erőt, és mindent lebíró akaratot.
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48450



« Új hozzászólás #3128 Dátum: 2008.10.24 péntek, 09:38:03 »

Meg ki tudja, mit ügyeskednek össze a kutaknál...



Igen!
Valamelyiknél kevesebb vizet vagy benyát kevernek az olajba.
Azt biztos úgy érzi majd az ember, hogy jobban húz..........
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
MondESU
Vendég
« Új hozzászólás #3129 Dátum: 2008.10.24 péntek, 09:40:20 »

az adalékolás miatt van különbség az egye hálózatok üzemanyagai között
A prémiumra igaz! De az alap, az mind battáról jön.
Vagy el tudod képzleni, hogy kint a kutaknál a tanker leszívása után a kutas odamegy, és valami port szór bele, és fakanállal kevergeti?
Amit a tankerekbe töltenek, azt már nem viszik sehová, csak ki a "végfelhasználókhoz".
A prémium meg a legtöbb külföldről jön már eleve a tankerekben. (a jövőben majd Gönyű-nél kipakolnak, és onnan viszik közúton)
Láttam...
Üdv:)
« Utoljára szerkesztve: 2008.10.24 péntek, 09:44:18 írta MondESU » Naplózva
MondESU
Vendég
« Új hozzászólás #3130 Dátum: 2008.10.24 péntek, 09:43:37 »

Igen!
Valamelyiknél kevesebb vizet
Szia!
A víz sajnos a fizika törvénye miatt kerül bele. Párakicsapódás a töltéskor. Nincs gond, ha csupán ezrelékben van jelen a tartályokban. De ha rendszeresen "megspórolják" a kutaknál a tisztítást, akkor...helyzet van.
Üdv:)
Naplózva
Geeboy
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 881



E-mail
« Új hozzászólás #3131 Dátum: 2008.10.24 péntek, 13:48:05 »

A prémiumra igaz! De az alap, az mind battáról jön.
Vagy el tudod képzleni, hogy kint a kutaknál a tanker leszívása után a kutas odamegy, és valami port szór bele, és fakanállal kevergeti?
Amit a tankerekbe töltenek, azt már nem viszik sehová, csak ki a "végfelhasználókhoz".
A prémium meg a legtöbb külföldről jön már eleve a tankerekben. (a jövőben majd Gönyű-nél kipakolnak, és onnan viszik közúton)
Láttam...
Üdv:)
Szia! Én dolgoztam benzinkúton, és igen van olyan hogy a kutas "szór bele" valamit a lefejtéskor. Igaz, nem port hanem folyékony sűrítményt, de ez több helyen is így van (volt) az Aralnál is és a (S)Hell-nél is.
Naplózva

Ford Mondeo 2.5 V6 hatchback 1996.10

"Mindig gondold meg mit teszel, lehet hogy ez az utolsó döntésed!"
MondESU
Vendég
« Új hozzászólás #3132 Dátum: 2008.10.24 péntek, 14:04:08 »

Szia! Én dolgoztam benzinkúton, és igen van olyan hogy a kutas "szór bele" valamit a lefejtéskor. Igaz, nem port hanem folyékony sűrítményt, de ez több helyen is így van (volt) az Aralnál is és a (S)Hell-nél is.
Az igen!  wow1  wilting fejvakaras
Üdv:)
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48450



« Új hozzászólás #3133 Dátum: 2008.10.24 péntek, 14:19:39 »

Szia! Én dolgoztam benzinkúton, és igen van olyan hogy a kutas "szór bele" valamit a lefejtéskor. Igaz, nem port hanem folyékony sűrítményt, de ez több helyen is így van (volt) az Aralnál is és a (S)Hell-nél is.



...benzin szörpöt....?Vagy tömény gázolaj sűrítményt..... eplus2

Ha kis mennyiség, az valszeg vízlekötő lehet.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #3134 Dátum: 2008.10.24 péntek, 15:19:55 »

ízfokozót  eplus2
de nem hisznek nekem, láttam én már ilyet élőben, csak messziről
Naplózva
Geeboy
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 881



E-mail
« Új hozzászólás #3135 Dátum: 2008.10.24 péntek, 15:30:54 »



...benzin szörpöt....?Vagy tömény gázolaj sűrítményt..... eplus2

Ha kis mennyiség, az valszeg vízlekötő lehet.
Saját "céges" adalékot! Nincs semmi vízlekötő meg ilyesmi! Ez a vizet tenkolok is egy sületlenség! szerintem! A benzin mindenképpen a "víz" tetején van így nem nagyon lehet(ne) tankolni. Az biztos viszont hogy a lefejtés után az "üledékes" rész felkavarodik, ezért nem ajánlatos lefejtés közben/alatt tankolni. Régebben amikor én még kúton dolgoztam nem is lehetett tankolni lefejtés alatt. Amúgy 2-3 naponta visznek a "nagy" kutakra üzemanyagot, és minden tartályt 5-8 évente tisztítanak/cserélnek.
Naplózva

Ford Mondeo 2.5 V6 hatchback 1996.10

"Mindig gondold meg mit teszel, lehet hogy ez az utolsó döntésed!"
Gyurka
Vendég
« Új hozzászólás #3136 Dátum: 2008.10.24 péntek, 16:11:00 »



...benzin szörpöt....?Vagy tömény gázolaj sűrítményt..... eplus2

Ha kis mennyiség, az valszeg vízlekötő lehet.

Pár éve kipróbáltam az stp vizmegkötő adalékát, kiváncsíságból egy befőttes üvegbe raktam kb fél lityó go.-at, meg fél deci vizet. Hozzáöntöttem a vizmegkötőt, és jól felráztam, amitől egy zavaros löttyé vált,és úgy nézett ki, hogy elegyedik. Visszamentem egy jó óra múlva és gyönyörűen szétvált alúlra a viz, felülre a gázolaj.Tapasztatom alapján ez csak a tankba öntve érhet valamit, ahol menetközben a mozgástól keveredik.
Naplózva
zola0312
Vendég
« Új hozzászólás #3137 Dátum: 2008.10.24 péntek, 17:30:19 »

Üdv amit a kutas beleszór az lehet oktán illetve cetánszám növelő is de az tévedés, hogy a prémiumot csak Battárol hozzák én már
 láttam, hogy hozták Tiszaújból is . És ez biztos ott dolgozom a tifo-n.
  Az OMV gázolaja pedig tuti Ausztriából érkezik, Mint ahogy a tifo-n egymás mellett tölt a Klacska a Shell és a Moltrans is.
Naplózva
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #3138 Dátum: 2008.10.27 hétfő, 12:18:40 »

Ezen a héten is üzemanyagárcsökkenés lesz.

Benzin: -3 Ft.
Dízel: -2 Ft.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
zola0312
Vendég
« Új hozzászólás #3139 Dátum: 2008.10.27 hétfő, 17:40:36 »

Jah a kőolaj világpiaci ára rohamosan esik nálunk meg a gazdasági válságra való tekintettel nem nagyon csökken hanem inkább csak stagnál az üa.-ok ára
Naplózva
zola0312
Vendég
« Új hozzászólás #3140 Dátum: 2008.10.27 hétfő, 17:43:13 »

De hallottam már olyat is, hogy lehet még egy liter gázolaj ára 159 forint is (már nagyon várom)
Naplózva
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #3141 Dátum: 2008.10.27 hétfő, 18:00:29 »

De hallottam már olyat is, hogy lehet még egy liter gázolaj ára 159 forint is (már nagyon várom)
Ez akármennyire is jól hangzik, azért ugyancsak irreális.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Tsory
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7848


Innen legszebb a kilátás :)


WWW
« Új hozzászólás #3142 Dátum: 2008.10.28 kedd, 10:08:50 »

(mert anno nagybetűvel rövidítettük)

és nagykanállal ettünk taps taps taps
Naplózva

KLIKK >>>        <<< KLIKK
szotyi
Vendég
« Új hozzászólás #3143 Dátum: 2008.10.28 kedd, 17:53:58 »

Helló!

Úgy döntöttem, megnézem a győri autómata kutat 1 telitank erejéig. Lemérem a fogyasztást, meghallgatom hogy jár a motor és utánna el tudom dönteni, hogy jó-e. Ezelőtt 10 hónapig tankoltam ott a peugeot-ot és semmi baja sem volt, bár az szívódízel. De új a kút szóval nem lehet sok trutyi benne.
Naplózva
Proconsul
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6157


Mens sana in corpore sano


« Új hozzászólás #3144 Dátum: 2008.10.28 kedd, 19:37:27 »

autómatakut?  olyan amilyen osztrákba van?   
Naplózva

95-ös 1.8TD mondeo
NitroTom
Vendég
« Új hozzászólás #3145 Dátum: 2008.10.28 kedd, 19:39:03 »

autómatakut?  olyan amilyen osztrákba van?   
az milyen?
lehet én vok a vidéki de még nem láttam ilyet
Naplózva
Proconsul
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6157


Mens sana in corpore sano


« Új hozzászólás #3146 Dátum: 2008.10.28 kedd, 19:43:56 »

az milyen?
lehet én vok a vidéki de még nem láttam ilyet
én láttam de nem próbáltam ki.      nincs semmi csak kettő 1 dizel meg egy benzin csap pénz bedobós de kártyát is elfogad.  már lenne itt Magyarországon is?
Naplózva

95-ös 1.8TD mondeo
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #3147 Dátum: 2008.10.28 kedd, 19:44:30 »

van, talán 1-2
Naplózva
Proconsul
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6157


Mens sana in corpore sano


« Új hozzászólás #3148 Dátum: 2008.10.28 kedd, 19:46:26 »

van, talán 1-2
köszi ezt nem tudtam.
Naplózva

95-ös 1.8TD mondeo
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48450



« Új hozzászólás #3149 Dátum: 2008.10.28 kedd, 19:47:16 »

az milyen?
lehet én vok a vidéki de még nem láttam ilyet




Ez nem olyan, mint a 6os úton a ósan kút?

Nincs kezelő,se személyzet, megtankolsz, csak kártyával csengethetsz.Odadudod a zsugát, kéri a pin-t-zongora-majd nyomja is a számlát.Ha fizettél nyílik a kapu,aztán isten hírivel.........
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Oldalak: 1 ... 56 57 58 59 60 61 62 [63] 64 65 66 67 68 69 70 ... 254   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.082 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.