Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.07 kedd, 12:00:39 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 63 64 65 66 67 68 69 [70] 71 72 73 74 75 76 77 ... 254   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Üzemanyagok  (Megtekintve 3219233 alkalommal)
0 Felhasználó és 33 vendég van a témában
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48450



« Új hozzászólás #3450 Dátum: 2008.12.05 péntek, 20:36:01 »

Nem mindegy hogy a hülye játsza az okosat, vagy az okos a hülyét.....

Mindenkinek mások az igényei, ez tartsuk szem előtt, és ennyi az egész....

Szerintem mindenki fogadja el azt hogy a BENZIN és a DIESEL FORD is jó, és legyen az a lényeg hogy egy remek autója van mindenkinek aki-e közösség tagja, aminek a neve FORD MONDEO !!!!!!!!

worship
És utólagosan elnézést kérek mindenkitől!
A Mondeo legyen velünk! eljen
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Khelben
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648



E-mail
« Új hozzászólás #3451 Dátum: 2008.12.06 szombat, 21:11:34 »

Egy benzinesbe kb 20éves korára lessz ennyi km!

wow1 mi köze az üzemanyagnak ahhoz, hogy mennyit használják az autót?
Naplózva

Ford Mondeo Turnier 2.5 V6 24V Ghia 2004. - Sopron
Ervin
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4563


TDDi, gyári xenon, F2 optika, 5 ajtó, MMT 6


« Új hozzászólás #3452 Dátum: 2008.12.06 szombat, 21:21:51 »

wow1 mi köze az üzemanyagnak ahhoz, hogy mennyit használják az autót?
Szerintem nagyon sok, meg 1-2 mill. Huf az autó élettartama alatt. wave
Egyszerűbben: jó sok km alatt a dizli eszik x üza.-t   benzines 1,4x üza.-t.
Minél többet használod annál több a difi.(anyagiakban)
Naplózva

passat 2010 highline CRTDI 125 kW kombi DSG
mondeo 2001 trend TDDi 85 kW 5ajtó
Khelben
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648



E-mail
« Új hozzászólás #3453 Dátum: 2008.12.06 szombat, 21:29:06 »

Szerintem nagyon sok, meg 1-2 mill. Huf az autó élettartama alatt. wave
Egyszerűbben: jó sok km alatt a dizli eszik x üza.-t   benzines 1,4x üza.-t.
Minél többet használod annál több a difi.(anyagiakban)

Nem erről volt szó.
Ha megveszek egy autót, akkor nem függ a megtett km attól, hogy milyen üzemanyagot eszik. A megtett út tőlem függ, attól, hogy mire használom, hova kell mennem vele.
A vásárlásnál eldöntöm, hogy milyet szeretnék, de utána már nem fogok kerülőutakon járni azért, mert dízel  Wink
Naplózva

Ford Mondeo Turnier 2.5 V6 24V Ghia 2004. - Sopron
Khelben
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648



E-mail
« Új hozzászólás #3454 Dátum: 2008.12.07 vasárnap, 08:56:07 »

Te hány km-et használod egy éveben? Ha megmondod akkor már válaszoltál is saját magadnak.

15k km körül. Mit válaszoltam meg? Ha dízel lenne, akkor is pont ugyanennyit használnám.

Európában jelenleg a személygépkocsik kb 55% dizel.

Bele is fulladunk lassan a szálló porba...
« Utoljára szerkesztve: 2008.12.07 vasárnap, 08:57:51 írta Khelben » Naplózva

Ford Mondeo Turnier 2.5 V6 24V Ghia 2004. - Sopron
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #3455 Dátum: 2008.12.07 vasárnap, 09:00:09 »

Nem erről volt szó.
Ha megveszek egy autót, akkor nem függ a megtett km attól, hogy milyen üzemanyagot eszik. A megtett út tőlem függ, attól, hogy mire használom, hova kell mennem vele.
A vásárlásnál eldöntöm, hogy milyet szeretnék, de utána már nem fogok kerülőutakon járni azért, mert dízel  Wink


Szerintem meg erősen függ az, hogy milyet veszek attól hogy menyit akarok és milyen körülmények közt menni.
Nyilván ha holnap kiderül hogy ezentúl napi szinten 2-300 km-t kell autópályán mennem nem fogom kidobni a v6-ot, mert azért arra tökéletes, de ha ugyanezt városban kellene megtennem akkor tuti a kardomba dőlnék.
Én amikor vettem ezt, akkor osztottam szoroztam (mondjuk dízel szóba sem került  duhos2) de a megeendő kevés km miatt döntöttem az 1.8-2.0 árához képest lényegesen olcsóbb v6 mellett. Ha havi nem 1-2000 km t mennék (és azt is inkább pályán) akkor gondolkoztam volna egy 1.8 ason.
Naplózva
Khelben
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648



E-mail
« Új hozzászólás #3456 Dátum: 2008.12.07 vasárnap, 09:09:34 »

Szerintem meg erősen függ az, hogy milyet veszek attól hogy menyit akarok és milyen körülmények közt menni.

Eh.... Nem arról van szó, AMIKOR megveszed, hanem ha már megvetted, nem fogsz hosszabb utakon járni, csak azért, mert keveset fogyaszt.
Naplózva

Ford Mondeo Turnier 2.5 V6 24V Ghia 2004. - Sopron
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #3457 Dátum: 2008.12.07 vasárnap, 09:20:19 »

Eh.... Nem arról van szó, AMIKOR megveszed, hanem ha már megvetted, nem fogsz hosszabb utakon járni, csak azért, mert keveset fogyaszt.

Hát ezt akartam írni én is, csak rosszul kezdtem Cheesy
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48450



« Új hozzászólás #3458 Dátum: 2008.12.07 vasárnap, 09:57:15 »

Nem b-d vita csak tények:
3.) Tudatos vásárlás:
Mennyire nem vagyunk egyformák.
Én tudatosan vettem dizilt,mindaz mellett,hogy napi 30 km-t használom,meg elmegyek vele nyaralni.Éves szinten 17-20e km.
Más az értékrendünk!
Nekem az a fontos,hogy dinamikus,családi autóm legyen,sok megtehető km-el.Volt 1.8 20v 125LE  A4 em 10-12l-es fogyival,volt 2,5td 180 LE Quattro triptronic A6-om 16l es fogyival.Mindkettőn túladtam,mégis dizelben gondolkodtam tovább.A4-el 400-450km re már tankolnom kellett.Az A6 ebből a szempontból nem volt mérvadó,teljesen más kategória.A mondival 950-1000km után megyek tankolni.De ha néha "kell" egy kicsit jobban menni,akkor sem lesz 7 litrnél több a fogyim.Nem hasonlítom más benzineshez,csak az enyémhez.Az A4el amikor jobban "kellett" menni több mint 12l evett.
5 év alatt fogok elmenni 120-150 e km-t.Ezt te megteszed kicsivel több mint 1 év alatt.Ha sikerült megvennem egy olyan autót amit még nem vágtak széjjel,akkor nem lesz vele gondom ez alatt az 5 év alatt,tovább úgysem lesz meg.Ha meg közben mégis költeni kell a dízelhibákra az is tudatos lesz. wave
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #3459 Dátum: 2008.12.07 vasárnap, 10:18:37 »

Azért nem jobb ha már a vásárlás előtt eldönti az ember hogy mire akarja használni?

Engem sokszor nevettek már ki, merthogy én kiszámolgatom, meg a spórolási mániám...
...aztán sokan meg nem így tesznek, és pl az euróárfolyam ingadozása szépen taccsra teszi őket.
Az utolsó lehelletig eladósodva... még a telefon is részletre megy. Király.
Bár ez off, de akkor mondok egyi ilyen példát: az egyik egy 3.0i-s autót vett (mert ezt kapta meg kölcsönre).
De az autó annyit eszik, hogy a hét 5 napjából csak 2-3 napon tud autóval menni, a többinél gyalogolni kell, mert nincs della benyára.
« Utoljára szerkesztve: 2008.12.07 vasárnap, 10:20:38 írta Angel » Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Khelben
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648



E-mail
« Új hozzászólás #3460 Dátum: 2008.12.07 vasárnap, 10:43:18 »

Azért nem jobb ha már a vásárlás előtt eldönti az ember hogy mire akarja használni?

dehogynem, csak nem erről volt szó.
Naplózva

Ford Mondeo Turnier 2.5 V6 24V Ghia 2004. - Sopron
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #3461 Dátum: 2008.12.07 vasárnap, 10:55:24 »

Bele is fulladunk lassan a szálló porba...

Igen, ugye a dizil kormot (is) bocsát ki. Ez igaz. Viszont nox-ot meg co2-őt jóval kevesebbet, mint a benzinesé.
A por leszáll, és ennyi, a kormot el lehet égetni, de a nox és a co2 az megmarad.
De igazából az ember próbálja a kisebbik rosszat választani. A megoldás az elektromos autó lenne, persze ott is előjönne egy-két probléma.
Én amúgy azt nem értem, miért nem csinálnak olyan elektromos autót, amibe raknak egy belsőégésű (akár d, akár b) motort.
Lehessen konnektroból tölteni, amivel legalább 300 kilométert le tud menni, de ha hosszabb távra mész, akkor beindul a másik motor (vagy elfelejtetted feltölteni). Az autók mondjuk 50%-a csak városban megy, maximum évi néhányszor megy vidéki útra.
Csak egy komolyabb adókedvezmény kellene, és máris megvan az eredmény. A hibrid szerintem a jelenlegi formájában szinte semmire sem jó, bár az ott alkalmazott technológia jó lenne később, az általam felvázolt dologhoz is. Tudom, hogy van már ilyen próbálkozás, de még gyerekcipőben van az egész.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
FeGa
Vendég
« Új hozzászólás #3462 Dátum: 2008.12.07 vasárnap, 11:02:02 »


Én amúgy azt nem értem, miért nem csinálnak olyan elektromos autót, amibe raknak egy belsőégésű (akár d, akár b) motort.

Amerikában ilyenek az elektromos autók. Mondjuk ott elég gáz lenne, ha két állam között lemerülne  hehe
Naplózva
NitroTom
Vendég
« Új hozzászólás #3463 Dátum: 2008.12.07 vasárnap, 11:04:47 »

Én azért vettem dizelt mert elegem volt hogy heti 25e-t  tankoltam a Bömösbe. Mondjuk annak sosem volt semmi baja(ilyen hogy porlasztó vagy lendkerék eszébe sem jutott hogy elromoljon)
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48450



« Új hozzászólás #3464 Dátum: 2008.12.07 vasárnap, 11:06:39 »

Én azért vettem dizelt mert elegem volt hogy heti 25e-t  tankoltam a Bömösbe. Mondjuk annak sosem volt semmi baja(ilyen hogy porlasztó vagy lendkerék eszébe sem jutott hogy elromoljon)
Annak betoltad az árát a tankba! hehe wave
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
NitroTom
Vendég
« Új hozzászólás #3465 Dátum: 2008.12.07 vasárnap, 11:09:22 »

Annak betoltad az árát a tankba! hehe wave
Na ja de az egy BMW:)
Naplózva
NitroTom
Vendég
« Új hozzászólás #3466 Dátum: 2008.12.07 vasárnap, 11:10:17 »

Na ja de az egy BMW:)
előre látom most meg fogtok kövezni:)
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48450



« Új hozzászólás #3467 Dátum: 2008.12.07 vasárnap, 11:11:20 »

Na ja de az egy BMW:)
Havi 100e a tankba BMW!De BMW!  wow1  taps pias
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Khelben
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648



E-mail
« Új hozzászólás #3468 Dátum: 2008.12.07 vasárnap, 11:14:51 »

A por leszáll, és ennyi

Jajj  wow1
ezt te se mondtad komolyan.
a porról legalább tudjuk, hogy káros, ugyanezt pl a co2-ről még senki nem bizonyította.

a globális felmelegedés nevű maszlagot hagyjuk... 400ezer éve pont ilyen felmelegedés volt, pedig az elődeink nem hiszem, hogy sok benzint használtak  vigyor3
Naplózva

Ford Mondeo Turnier 2.5 V6 24V Ghia 2004. - Sopron
flala
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 569


Az egészség természetes!


WWW
« Új hozzászólás #3469 Dátum: 2008.12.07 vasárnap, 11:22:09 »

...Én amúgy azt nem értem, miért nem csinálnak olyan elektromos autót, amibe raknak egy belsőégésű (akár d, akár b) motort...
...Csak egy komolyabb adókedvezmény kellene, és máris megvan az eredmény...

Azt hiszem itt van az eb elhantolva elektromos autó ügyben. Ha a mostani "pénzeszsákoknak" anyagi érdekük lenne az alternatív enegri bármilyen szinten is (járműipar, lakásfűtés...), akkor az lenne jobban "preferálva". Addig sajnos sz@rnak az összes többi kérdésre (lásd. környezetszennyezés és társai).
A d-b vitára - inkább a ki-mit szeret oldalról - egy kis példamese: Van egy vendéglős, aki észreveszi, hogy a vendégek egyik fele a somlói galuskát szereti, míg a másik része inkább a töltött káposztát. Ha készít egy somlóis töltött káposztát meg tudja győzni a teljes vendégkört? Ha én a dízelt szeretem (mert szeretem valamiért), akkor meg tud engem győzi valaki, hogy a benzines jobb (mert valamiért jobb)? Ez természetesen fordítva is igaz!
Naplózva

MKIII Mondeo Kombi 2,0 TDCi Ghia, 2005/06
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #3470 Dátum: 2008.12.07 vasárnap, 11:24:39 »

Jajj  wow1
ezt te se mondtad komolyan.
a porról legalább tudjuk, hogy káros, ugyanezt pl a co2-ről még senki nem bizonyította.

a globális felmelegedés nevű maszlagot hagyjuk... 400ezer éve pont ilyen felmelegedés volt, pedig az elődeink nem hiszem, hogy sok benzint használtak  vigyor3

A globális felmelegedést én is kétkedéssel fogadom. De nyilván én nem értek hozzá, a franc se tudja, de attól még nem hangzik jól.
400 ezer év... az régen volt. Viszont a jég olvad, persze ezen izguljanak azok, akik a tengerszint alatt vanna, vagy lesznek.
Tudom, hogy van egy ciklikusság, melegedés-hűlés. A világkatasztrófa-víziók között van olyan is, hogy new york befagy. Akkor meg?
De a nox, az van.
Amúgy meg tényleg érdekes, hogy az eu a co2-re ment rá, arra kényszeríti rá az autógyárakat, hogy csökkentsék.
Talán ezzel a legkönnyebben mérhető az elhasznált üa.
De én azt gondolom, jó távol vagyunk még a tiszta motortól, azon meg kár komolyabban vitázni, melyik a büdösebb (mindkettő az).
Talán még az is a dizil mellet szól, hogy alacsonyabb a fogyi, kevesebb kőolaj kell, amit meg külföldről veszünk.
Ja, a teherautóknál teljesen, a kisebb teherszállíó járműveknél (transit a nagyobbnál teljesen, transit connect a kisebbnél szinte teljesen) eldőlt. Ott már fel sem merül a benzin. Azaz, kúszik egyre lejjebb ez a folyamat, azaz a személyautókhoz.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #3471 Dátum: 2008.12.07 vasárnap, 11:26:30 »

A d-b vitára - inkább a ki-mit szeret oldalról - egy kis példamese: Van egy vendéglős, aki észreveszi, hogy a vendégek egyik fele a somlói galuskát szereti, míg a másik része inkább a töltött káposztát. Ha készít egy somlóis töltött káposztát meg tudja győzni a teljes vendégkört? Ha én a dízelt szeretem (mert szeretem valamiért), akkor meg tud engem győzi valaki, hogy a benzines jobb (mert valamiért jobb)? Ez természetesen fordítva is igaz!

Igen, valahogy én is így látom. Az én elvem az, én nem akarok egy benzinest sem meggyőzni, hogy váltson, de engem ne győzködjenek...
Elég komolyan gondolom, tartsuk tiszteletben a másik döntését.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
NitroTom
Vendég
« Új hozzászólás #3472 Dátum: 2008.12.07 vasárnap, 11:32:58 »

Havi 100e a tankba BMW!De BMW!  wow1  taps pias
ennyi tudod a presztííííííízs sokba kerül.
Mondjuk szeretem a mondit is csak egy baja van nem ...................................
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48450



« Új hozzászólás #3473 Dátum: 2008.12.07 vasárnap, 11:34:46 »

ennyi tudod a presztííííííízs sokba kerül.
Mondjuk szeretem a mondit is csak egy baja van nem ...................................
No problémó!
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
NitroTom
Vendég
« Új hozzászólás #3474 Dátum: 2008.12.07 vasárnap, 11:35:19 »

Somlóis töltött kápi:) nyami csak legyen sok tejföl hozzá:)
Naplózva
Geeboy
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 881



E-mail
« Új hozzászólás #3475 Dátum: 2008.12.07 vasárnap, 11:39:51 »

Sziasztok! Te Stealt! Olvasom, hogy a spanyol autók 75% dízel, ez oké. Amerikában az autók hány százaléka dízel? Azért is érdekes mivel az ugye nagy "ország"!
Naplózva

Ford Mondeo 2.5 V6 hatchback 1996.10

"Mindig gondold meg mit teszel, lehet hogy ez az utolsó döntésed!"
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #3476 Dátum: 2008.12.07 vasárnap, 11:42:33 »

Sziasztok! Te Stealt! Olvasom, hogy a spanyol autók 75% dízel, ez oké. Amerikában az autók hány százaléka dízel? Azért is érdekes mivel az ugye nagy "ország"!

Ez igaz. Meg az is, hgy ő olaj-nagyhatalom. Ha fogytán van, inkább leigáznak egy országot (volt már néhány), erőszakkal lenn tartják az üa árát. Egyszerűen nem számított, mennyit fogyaszt.
Amúgy a gazdasági válság szépen érintette a gm-ford-chr triót, azoknak csak nagy dínós motorjaik vannak.
Most kezdenek el agyalni, jó lenne váltani.
Ja, és egyre több gyár szivárog be a dizilekkel.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
NitroTom
Vendég
« Új hozzászólás #3477 Dátum: 2008.12.07 vasárnap, 11:52:39 »

Múltkor beszélgettem az egyik ügyfelemmel, Ö a Svájcban él és a Shell-nél dolgozik. Valami magasabb beosztásban. Kérdezgettem alternatív üzemanyagokról (bio,hidrogén). Annyit mondott jópofa de semmi komoly. Ha ezt komolyan vennénk akkor éhen halnánk, mert mindenki üzemanyagnak termelne. Az hogy fogyóban lenne a köolaj, arra azt mondta, hogy van ott bőven és ez az egész csak a pénzről szól.
Szerintem már régen van olyan autó amibe mondjuk szemetet raksz(DELORIEN) és megy vele. Csak jönnek a nagy olajtársaságok és vagy megvesznek vagy elföldelnek (véletlen baleset ér szomoru1)
Naplózva
Tsory
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7848


Innen legszebb a kilátás :)


WWW
« Új hozzászólás #3478 Dátum: 2008.12.07 vasárnap, 12:09:16 »

A bio több szempontból is felejtős. ÉS amig megtermelik előállítják amiből üzemanyagot csinálnak ahhoz nem kell üzemanyag? Látszat megoldás. Kb annyi az értelme mint az EGR szelepnek. Undecided

hát a bio 1 genya dolog szomoru1
eccer olvastam 1 cikket, h európában kb 15 éven belül az üzapiac 12-15%-át akarják bioval fedezni. ez viszont azt hozza magával, h az összes termőterület 70%án!!! erre alkalmas növényeket kell termeszteni. kevesebb jut az élelmiszereknek, ezért jelentős áremeések várhatóak.  (ha a számok nem is teljesen pontosak az arányok kb így néznek ki!)
az én véleményem erre: dugják a seggükbe a biot, és inkább együnk!
Naplózva

KLIKK >>>        <<< KLIKK
NitroTom
Vendég
« Új hozzászólás #3479 Dátum: 2008.12.07 vasárnap, 12:16:17 »

dugják a seggükbe a biot, és inkább együnk!
együnk sok babot és káposztát egy kis lencsés karfiollal és töltsünk meg egy tartályt gázzal:)
Naplózva
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #3480 Dátum: 2008.12.07 vasárnap, 12:23:49 »

Egésznap csak fingok, és nyitok egy biokutat és gazdag leszek....de jó lessz!!! eplus2
Naplózva
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #3481 Dátum: 2008.12.07 vasárnap, 12:30:20 »

nálam az autó szerelem kérdése, persze sokat dobott a dolgon, hogy azért gázolajat lehet szerezni olcsóbban....
Naplózva
gostrada
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1472

Tddi trendi traktor


E-mail
« Új hozzászólás #3482 Dátum: 2008.12.07 vasárnap, 14:07:15 »

wow1 mi köze az üzemanyagnak ahhoz, hogy mennyit használják az autót?
Semmi!
A 3696-as hozzászólásom a dizel megbizhatóságának a megkérdőjelezéséről szólt!Ha egy picit vissza olvasol,érteni fogod!
Egy benzines,amivel te pl évente 15ezer km-t mész nem lehet össze hasonlitani egy dizelel amivel én pl évente 150ezer km-t megyek.
« Utoljára szerkesztve: 2008.12.07 vasárnap, 14:10:21 írta gostrada » Naplózva

Túl a millió kilométeren....1997Td,2002Tdci,2002Tddi Feel the difference
Khelben
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648



E-mail
« Új hozzászólás #3483 Dátum: 2008.12.07 vasárnap, 15:08:41 »

Semmi!
A 3696-as hozzászólásom a dizel megbizhatóságának a megkérdőjelezéséről szólt!Ha egy picit vissza olvasol,érteni fogod!
Egy benzines,amivel te pl évente 15ezer km-t mész nem lehet össze hasonlitani egy dizelel amivel én pl évente 150ezer km-t megyek.

De én nem azért nem megyek 150et egy évben a benzinessel, mert benzines, hanem azért nem, mert nem kell annyit mennem.
Mondjuk amikor évi 50et mentem, akkor is benzines kocsim volt  taps
Naplózva

Ford Mondeo Turnier 2.5 V6 24V Ghia 2004. - Sopron
NitroTom
Vendég
« Új hozzászólás #3484 Dátum: 2008.12.07 vasárnap, 15:11:22 »

mit csináltok hogy ennyit mentek? én évi 30e km-et és mindenhova kocsival megyek
Naplózva
Proconsul
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6157


Mens sana in corpore sano


« Új hozzászólás #3485 Dátum: 2008.12.07 vasárnap, 15:27:31 »

mit csináltok hogy ennyit mentek? én évi 30e km-et és mindenhova kocsival megyek
én 2500-3000km-t megyek havi szinten.természetesen minden hova kocsival megyek.(Szombathely)  lehet hogy nagyobb városba közlekednek a kollégák.
Naplózva

95-ös 1.8TD mondeo
Tsory
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7848


Innen legszebb a kilátás :)


WWW
« Új hozzászólás #3486 Dátum: 2008.12.07 vasárnap, 15:50:34 »

ha valaki csak városozik az napi szinten 100-150km-ér cserébe elég sok időt tölt autóba. ha valaki országot jár folyamatosan ott már lényegesen több a km, külföldjáráskor pedig hipphopp szaladnak be a km-ek.
Naplózva

KLIKK >>>        <<< KLIKK
NitroTom
Vendég
« Új hozzászólás #3487 Dátum: 2008.12.07 vasárnap, 16:54:30 »

Autóban szeretek ülni csak dugóban nem szomoru1
Naplózva
gostrada
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1472

Tddi trendi traktor


E-mail
« Új hozzászólás #3488 Dátum: 2008.12.07 vasárnap, 17:18:03 »

mit csináltok hogy ennyit mentek? én évi 30e km-et és mindenhova kocsival megyek
Én speciel mindent elválalok!
A személyszállitástól a gumicukron keresztül,ruhától a műfogsorig.Minden ami egy kombi mondeoba,vagy hasonló kategoriájú autóba  befér.
Na jó idén nem lesz meg a 150-en!Mert volt itt Tk-tól kezdve,a jogsi bevonásig minden.És lehet hogy már jővőre se,a világgazdaság alakulása miatt.
De itt megragadnám az alkalmat hogy elmondjam.Bármit,és bárkit elviszek bárhova 22 eurocent/km tarifáért.
Naplózva

Túl a millió kilométeren....1997Td,2002Tdci,2002Tddi Feel the difference
NitroTom
Vendég
« Új hozzászólás #3489 Dátum: 2008.12.07 vasárnap, 18:57:02 »

Én speciel mindent elválalok!
A személyszállitástól a gumicukron keresztül,ruhától a műfogsorig.Minden ami egy kombi mondeoba,vagy hasonló kategoriájú autóba  befér.
Na jó idén nem lesz meg a 150-en!Mert volt itt Tk-tól kezdve,a jogsi bevonásig minden.És lehet hogy már jővőre se,a világgazdaság alakulása miatt.
De itt megragadnám az alkalmat hogy elmondjam.Bármit,és bárkit elviszek bárhova 22 eurocent/km tarifáért.
akkor Te TAXI-s vagy? ha jól sejtem?
Naplózva
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #3490 Dátum: 2008.12.07 vasárnap, 19:03:13 »

én havi szinten megyek 10-15.000km-ert.....
Naplózva
NitroTom
Vendég
« Új hozzászólás #3491 Dátum: 2008.12.07 vasárnap, 19:09:45 »

én havi szinten megyek 10-15.000km-ert.....
és még azt hittem én megyek sokat:) minden hónapban olajcsere?
Naplózva
csaba14
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4343



E-mail
« Új hozzászólás #3492 Dátum: 2008.12.07 vasárnap, 19:16:57 »

én havi szinten megyek 10-15.000km-ert.....
Napi 5-700 km mi vagy te teszt pilóta  wow1
Naplózva

2005 5 ajtós tdci 130 le ,bör,dvd navi ...
NitroTom
Vendég
« Új hozzászólás #3493 Dátum: 2008.12.07 vasárnap, 19:20:19 »

Napi 5-700 km mi vagy te teszt pilóta  wow1
Smiley
Naplózva
Khelben
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648



E-mail
« Új hozzászólás #3494 Dátum: 2008.12.07 vasárnap, 19:36:56 »

Bármit,és bárkit elviszek bárhova 22 eurocent/km tarifáért.

Ennyiért én is.  vigyor3
Naplózva

Ford Mondeo Turnier 2.5 V6 24V Ghia 2004. - Sopron
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #3495 Dátum: 2008.12.07 vasárnap, 19:56:30 »

4 megye + pest heti 2-3-szor.
de ez csak a céges kocsi, ehhez hozzájon a sajátom is ami kb 2-3000km  eplus2
Naplózva
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #3496 Dátum: 2008.12.07 vasárnap, 22:12:45 »

és még azt hittem én megyek sokat:) minden hónapban olajcsere?

Hát 2-3 havonta kötelező....

Ez nagyon sok amugy és nem is normális szerintem, kikésziti az embert, mind szellemileg mind fizikailag....jövőre átpasszolom a pesti utakat az uj srácnak nálunk, mert már nagyon unom....
Naplózva
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #3497 Dátum: 2008.12.07 vasárnap, 22:15:26 »

4 megye + pest heti 2-3-szor.
de ez csak a céges kocsi, ehhez hozzájon a sajátom is ami kb 2-3000km  eplus2


és miféle a céges kocsi?
Naplózva
gostrada
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1472

Tddi trendi traktor


E-mail
« Új hozzászólás #3498 Dátum: 2008.12.08 hétfő, 09:51:51 »

akkor Te TAXI-s vagy? ha jól sejtem?
Nem nem!Egy taxis 2*ennyiért se indulna el!Ők a kényelmes melót szeretik sok pénzért!Talán pont azért van munkám,mert reális árakon dolgozom,és valóban bármikor elindulok bárhova europában.
Naplózva

Túl a millió kilométeren....1997Td,2002Tdci,2002Tddi Feel the difference
SSanya
Vendég
« Új hozzászólás #3499 Dátum: 2008.12.08 hétfő, 09:55:22 »

Hahó! Domi vagy bárki!
Nem jelentitek az e heti üa árcsökkenést?
Naplózva
Oldalak: 1 ... 63 64 65 66 67 68 69 [70] 71 72 73 74 75 76 77 ... 254   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.076 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.