Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.07 kedd, 15:13:35 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 93 94 95 96 97 98 99 [100] 101 102 103 104 105 106 107 ... 254   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Üzemanyagok  (Megtekintve 3219491 alkalommal)
0 Felhasználó és 22 vendég van a témában
mleslie
Vendég
« Új hozzászólás #4950 Dátum: 2009.07.19 vasárnap, 16:29:11 »

Na lenyomtam egy Kassa oda-visszát a kütyüvel és tisztán 95-ös naftával.
Elég gyorsan reagálhat a kocsi, mert kevesebb, mint 6 litert számolt a komputer.
Kb. 80 kilométert mentem, ami nem túl sok és a fogyi nem hiszem, hogy kevesebb lehetne. (Max dizelesként.)  Wink
Persze most az is jól jött, hogy a klimának sem kellett mennie.

Már várom, hogy ha beletolom az E85-t mit fog reagálni...
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #4951 Dátum: 2009.07.19 vasárnap, 18:44:07 »

Na lenyomtam egy Kassa oda-visszát a kütyüvel és tisztán 95-ös naftával.
Elég gyorsan reagálhat a kocsi, mert kevesebb, mint 6 litert számolt a komputer.
Kb. 80 kilométert mentem, ami nem túl sok és a fogyi nem hiszem, hogy kevesebb lehetne. (Max dizelesként.)  Wink
Persze most az is jól jött, hogy a klimának sem kellett mennie.

Már várom, hogy ha beletolom az E85-t mit fog reagálni...

Ez teljesen ok így. Bár várj... a szgép a fogyit nem átfolyásmérővel, hanem a vélt befecskendezett mennyiségből számítja.
MIvel a kütyü beleavatkozik, így a szgép nem is veszi észre, hogy több anyag ment be.
A számolós fogyi? Tankolás/megtett km?
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #4952 Dátum: 2009.07.20 hétfő, 08:10:49 »

Ethanollal a fedcomp csal. Mondjuk sose nem vot pontos szal...
Tegnapi tankolas utan 11.6-ot szamoltam. Ut kozben ossze futottam egy tunning buzukival. Egesz jol ment a gepe...Ugy tunt pont ugyan akkora teljesitmenyt tudott mint az en paripam ethanollal. Mikor en mentem utana szinte milimeterre tuttam tartani a tavot, mikozben gyorsultunk ezerrel. Mikor meg O kerult mogem szinten "fej-fej" mellett haladtunk. Mondjuk a buzukin vot sprot kipuf meg valceg chippes vot, szal szenne vot tunningolva. Nekem emg csak 385 lotyogott a tankban. Viszont jobban megy a gep E85el. Hideg inditas xar. Neha ingadozik az alapjarat is. Jah es allandoan bejelez a check engine, mondvan (asszem DTC P0171) szegeny a keverek.
Fuel Trim too Lean (Bank 1)
P0171=Keverék-összetétel (Bank 1) szegény

 wave
Naplózva

blah blah blah
mleslie
Vendég
« Új hozzászólás #4953 Dátum: 2009.07.20 hétfő, 10:45:59 »

Ez teljesen ok így. Bár várj... a szgép a fogyit nem átfolyásmérővel, hanem a vélt befecskendezett mennyiségből számítja.
MIvel a kütyü beleavatkozik, így a szgép nem is veszi észre, hogy több anyag ment be.
A számolós fogyi? Tankolás/megtett km?

Hát igazad van így belegondolva. Viszont én most csak ezért nem tolom tele benzinnel a gépet.
Majd, ha valamerre nem tudok E85-t tolni bele, akkor kiszámolom.
Viszont most a tele tank E85-el meg is nézem mit mutat a számolós fogyi.
Naplózva
eSTé™
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 487


<<eSTé™>>


E-mail
« Új hozzászólás #4954 Dátum: 2009.07.21 kedd, 09:41:40 »

sziasztok

horvátországban melyik üzemanyagot ajánljátok? és ott kint milyen árak vannak?
A hét végén indulunk és nem tudom hogy teli tankoljam e itthon vagy érdemesebb e kint tankolni és ott kint melyik amelyik úgymond jó minőségű?
Naplózva

Mondeo ST200
K&N,EGR off,300mm front brake discs,Powerflex stabszilent
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #4955 Dátum: 2009.07.21 kedd, 09:54:03 »

Hát igazad van így belegondolva. Viszont én most csak ezért nem tolom tele benzinnel a gépet.
Majd, ha valamerre nem tudok E85-t tolni bele, akkor kiszámolom.
Viszont most a tele tank E85-el meg is nézem mit mutat a számolós fogyi.

nah hogy megy a gep e85-el ?
Naplózva

blah blah blah
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #4956 Dátum: 2009.07.21 kedd, 11:09:01 »

sziasztok

horvátországban melyik üzemanyagot ajánljátok? és ott kint milyen árak vannak?
A hét végén indulunk és nem tudom hogy teli tankoljam e itthon vagy érdemesebb e kint tankolni és ott kint melyik amelyik úgymond jó minőségű?


Benzinnél nincs olyan nagy jelentősége. INA, Mol v OMV. Ezeken tankolj.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
SeNsAtIoN21
Vendég
« Új hozzászólás #4957 Dátum: 2009.07.21 kedd, 11:28:59 »

Hali!

Azt szeretném megkérdezni,hogy van egy Mondeo Mk2 1.6  Zetec 98-as évjáratú autóm. Ezt teletankolhatom E85-el vagy nem? Illetve ez nem tehet e kárt a motorban? Előre is köszi a válaszotokat!
Naplózva
eSTé™
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 487


<<eSTé™>>


E-mail
« Új hozzászólás #4958 Dátum: 2009.07.21 kedd, 11:34:35 »

Benzinnél nincs olyan nagy jelentősége. INA, Mol v OMV. Ezeken tankolj.

Köszönöm!
Naplózva

Mondeo ST200
K&N,EGR off,300mm front brake discs,Powerflex stabszilent
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #4959 Dátum: 2009.07.21 kedd, 11:41:22 »

Hali!

Azt szeretném megkérdezni,hogy van egy Mondeo Mk2 1.6  Zetec 98-as évjáratú autóm. Ezt teletankolhatom E85-el vagy nem? Illetve ez nem tehet e kárt a motorban? Előre is köszi a válaszotokat!
max felesbe tankold ...
Naplózva
SeNsAtIoN21
Vendég
« Új hozzászólás #4960 Dátum: 2009.07.21 kedd, 11:43:58 »

max felesbe tankold ...


Köszi!
Naplózva
mleslie
Vendég
« Új hozzászólás #4961 Dátum: 2009.07.21 kedd, 16:18:03 »

nah hogy megy a gep e85-el ?

Na mára maradt a próba és megmondom őszintén, hogy semmilyen különbséget sem vettem észre.
Pöccre indult, mint máskor és ment szépen a verda.
Illetve egy különbség volt, hogy 51 liter naftáért csak 11000Ft-ot fizettem.  nyes

Sajnos itt Miskolcon még kicsit drágán adják az E85-öt (215Ft), de hamarosan nyílik még1 kút, és akkor remélem lesz egy kis árverseny. Rossz az, hogy egész BAZ megyében csak ez az egy hely van etanolt tankolni.  szomoru1

A kutas kérdezett is, hogy Etanolt?
- Igen.  nyes
- Tisztán???
- Bizony!  eplus2

Aztán beszélgettünk pár mondatot és mondta, hogy egyre többen és egyre nagyobb arányban tankolják a benzinhez, csak az ilyen teletankolás nem túl gyakori még.

Kíváncsi leszek, hogy hideg motorral hogy akaródzik majd indulnia a gépnek, most már vagy 70 km volt benne mire tankoltam.
Ha az is ilyen sima lesz, mint az átállás, akkor nagyon elégedett leszek a téli hidegekig.
Addigra be is hozza az árát, ha a kormány ki nem találja erre is a jövedéki adót.  falbav

Télen meg majd nyomjuk bele 30-70 arányban, vagy ahogy majd rendesen indul.  wave

Ha van olyan, akit érdekel, akkor pár képet is csinálhatok. Esetleg leírom pár mondatban a beszerelés tényleg egyszerű menetét, bár én lehet, hogy nem túl szakszerűen csináltam. Wink
« Utoljára szerkesztve: 2009.07.21 kedd, 16:52:14 írta mleslie » Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #4962 Dátum: 2009.07.21 kedd, 18:12:17 »

Ha van olyan, akit érdekel, akkor pár képet is csinálhatok. Esetleg leírom pár mondatban a beszerelés tényleg egyszerű menetét, bár én lehet, hogy nem túl szakszerűen csináltam. Wink

Érdekel! Smiley
És természetesen a további tapasztalatok is! Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #4963 Dátum: 2009.07.21 kedd, 18:47:34 »

51 liter naftáért

A nafta nem a gázolaj?
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #4964 Dátum: 2009.07.22 szerda, 09:53:22 »

Na mára maradt a próba és megmondom őszintén, hogy semmilyen különbséget sem vettem észre.
Pöccre indult, mint máskor és ment szépen a verda.
Illetve egy különbség volt, hogy 51 liter naftáért csak 11000Ft-ot fizettem.  nyes

Sajnos itt Miskolcon még kicsit drágán adják az E85-öt (215Ft), de hamarosan nyílik még1 kút, és akkor remélem lesz egy kis árverseny. Rossz az, hogy egész BAZ megyében csak ez az egy hely van etanolt tankolni.  szomoru1

A kutas kérdezett is, hogy Etanolt?
- Igen.  nyes
- Tisztán???
- Bizony!  eplus2

Aztán beszélgettünk pár mondatot és mondta, hogy egyre többen és egyre nagyobb arányban tankolják a benzinhez, csak az ilyen teletankolás nem túl gyakori még.

Kíváncsi leszek, hogy hideg motorral hogy akaródzik majd indulnia a gépnek, most már vagy 70 km volt benne mire tankoltam.
Ha az is ilyen sima lesz, mint az átállás, akkor nagyon elégedett leszek a téli hidegekig.
Addigra be is hozza az árát, ha a kormány ki nem találja erre is a jövedéki adót.  falbav

Télen meg majd nyomjuk bele 30-70 arányban, vagy ahogy majd rendesen indul.  wave

Ha van olyan, akit érdekel, akkor pár képet is csinálhatok. Esetleg leírom pár mondatban a beszerelés tényleg egyszerű menetét, bár én lehet, hogy nem túl szakszerűen csináltam. Wink

majd vard meg a kov tankolast, miko mar total eltunt a benya a tankbol...majd akko jon az izgisebb resz  vigyor3 wave
Naplózva

blah blah blah
ultio
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1242


rasti rusti

ultio.ultionis@gmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #4965 Dátum: 2009.07.22 szerda, 09:57:32 »

Érdekel! Smiley
És természetesen a további tapasztalatok is! Smiley

Engem is.
Naplózva

rasti rusti
Van: Toyota Auris HSD, 2010.
Volt: Ford Mondeo, benzin, 1999 cm3, 2002., 5 ajtó, 5 sebesség, Ghia.
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #4966 Dátum: 2009.07.22 szerda, 09:57:51 »

En meg ott tartok, hogy meg 1 hetet adok ennek a szerkezetnek, aztan mek es lenyomom az ipse torkan...Az oto megy mint a diszno, de az LTFT ertekek az egekben (hogy meee, az kizart dolog mer nemtok. Pont forditva kene lennie) es dobja a hibakodokat, hogy szegeny keverek...

Namost fel van tolva a dusitas, az LTFT ennek ellenere a plafonon, az oto ennek ellenere megy mint allat, zabalni ugy zabal ahogy kol, es megis azt mondja ez a hugyagyu idiota primitiv ECU, hogy szegenykeverek... falbav Tiszta ellentmondas az egesz  szomoru1 *** levele
Hidegen rangat, es nehezen indul. Csak masodszorra roffen be.
Most levettem az akksit...kivancsi vok, hogy ezek utan dob hibat vagy sem. fejvakaras

A nevetseges az, hogy egy csokker buzukiba meg ilyen kutyubigyo sem kell, csak ecceruen tele tolod E85el es megy. falbav

*** Ne pocskondiázz!
A
« Utoljára szerkesztve: 2009.07.22 szerda, 13:14:41 írta Angel » Naplózva

blah blah blah
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #4967 Dátum: 2009.07.22 szerda, 18:36:35 »

Mleslie,

nah mi a helyzet E85 fronton ?  vigyor3
Rangat mar a gep ?  vigyor3
Naplózva

blah blah blah
takee
Vendég
« Új hozzászólás #4968 Dátum: 2009.07.22 szerda, 19:42:47 »

Mleslie,

nah mi a helyzet E85 fronton ?  vigyor3
Rangat mar a gep ?  vigyor3

Sz@r az egész. Én konkrétan eladtam a sajátomat is tegnap, mert egy nagy átbaszás az egész. Több benne a sz@opóka, mint a nyalóka. Összességében nem éri meg.

Aki spórolni akar annak nem ajánlom, mert keserű szájízzel fog "spórolni". Tankolásonként 1-2 ezrest. Közben meg rángat, fuldoklik, alapjárat elmegy-felpörög és csak bosszankodást okoz.
Helyette dízel vagy gáz.
Aki ezen töri az agyát, az tegyen le róla és az árából hosszabbítsa meg a nyaralását pár nappal, jobban jár vele...
Off.
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #4969 Dátum: 2009.07.22 szerda, 20:52:28 »

Sz@r az egész. Én konkrétan eladtam a sajátomat is tegnap, mert egy nagy át***ás az egész. Több benne a sz@opóka, mint a nyalóka. Összességében nem éri meg.

Aki spórolni akar annak nem ajánlom, mert keserű szájízzel fog "spórolni". Tankolásonként 1-2 ezrest. Közben meg rángat, fuldoklik, alapjárat elmegy-felpörög és csak bosszankodást okoz.
Helyette dízel vagy gáz.
Aki ezen töri az agyát, az tegyen le róla és az árából hosszabbítsa meg a nyaralását pár nappal, jobban jár vele...
Off.

Meg kellene nézni, hogy van-e esetleg külföldön valami jobb szerkó. Nem hiszem el, hogy ezt nem lehet normálisan megoldani.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #4970 Dátum: 2009.07.22 szerda, 20:59:08 »

Meg kellene nézni, hogy van-e esetleg külföldön valami jobb szerkó. Nem hiszem el, hogy ezt nem lehet normálisan megoldani.

Esetleg írjon valaki az angol mondeo fórumra. Hátha ők már előbbre tartanak.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #4971 Dátum: 2009.07.23 csütörtök, 08:06:10 »

Esetleg írjon valaki az angol mondeo fórumra. Hátha ők már előbbre tartanak.
Meg kellene nézni, hogy van-e esetleg külföldön valami jobb szerkó. Nem hiszem el, hogy ezt nem lehet normálisan megoldani.


hajra  eljen
Naplózva

blah blah blah
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #4972 Dátum: 2009.07.23 csütörtök, 08:59:53 »

Sz@r az egész. Én konkrétan eladtam a sajátomat is tegnap, mert egy nagy át***ás az egész. Több benne a sz@opóka, mint a nyalóka. Összességében nem éri meg.

Aki spórolni akar annak nem ajánlom, mert keserű szájízzel fog "spórolni". Tankolásonként 1-2 ezrest. Közben meg rángat, fuldoklik, alapjárat elmegy-felpörög és csak bosszankodást okoz.
Helyette dízel vagy gáz.
Aki ezen töri az agyát, az tegyen le róla és az árából hosszabbítsa meg a nyaralását pár nappal, jobban jár vele...
Off.

Mondjuk nemis tom min csodalkozom...Ez a hulladek mocivezerlo meg benyaval is csinal erdekes dolgokat, szal...legalabb is az MKIII...
Naplózva

blah blah blah
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48450



« Új hozzászólás #4973 Dátum: 2009.07.23 csütörtök, 09:41:22 »

Mondjuk nemis tom min csodalkozom...Ez a hulladek mocivezerlo meg benyaval is csinal erdekes dolgokat, szal...legalabb is az MKIII...
Én meg vettem egy benzinfaló szörnyeteget! hehe
2,5 litert zabál 100on. vigyor3
Csak 2 kerékkel kevesebbje van.... Grin
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #4974 Dátum: 2009.07.23 csütörtök, 10:39:14 »

Mondjuk nemis tom min csodalkozom...Ez a hulladek mocivezerlo meg benyaval is csinal erdekes dolgokat, szal...legalabb is az MKIII...
nem tudom, nekem most egy kicsit összeszedte magát
odáig már eljutottunk, hogy nem fullad le indítás után
ha meg egy kicsit bemelegedett akkor nincs gond, az meg úgyis megvan, lévén beindítom a motor, kinyitom a kaput, kiállok, becsukom a kaput
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #4975 Dátum: 2009.07.23 csütörtök, 11:03:45 »

nem tudom, nekem most egy kicsit összeszedte magát
odáig már eljutottunk, hogy nem fullad le indítás után
ha meg egy kicsit bemelegedett akkor nincs gond, az meg úgyis megvan, lévén beindítom a motor, kinyitom a kaput, kiállok, becsukom a kaput

Le "reseteltem" az ECU-t. De par km utan megen dobta a szegenykeverek hibat. Igaz most ugy tunik az LTFT ertek mar nincs annyira a plafonon, de meg most sem az igazi. Erdekes, hogy akkor jelez szegeny kevereket mikor nem is nyomom neki...lejton sebessegben gurultam lefele...
Alapvetoen abbol indultam ki, hogy a tul nagy valtozast hibanak velte az ECU. Ezert reseteltem, hogy alap erteknek vegye fel a jelenlegi alapotokat. De ugy tunik ez sem megy neki  falbav
Naplózva

blah blah blah
mleslie
Vendég
« Új hozzászólás #4976 Dátum: 2009.07.23 csütörtök, 18:40:00 »

Le "reseteltem" az ECU-t. De par km utan megen dobta a szegenykeverek hibat. Igaz most ugy tunik az LTFT ertek mar nincs annyira a plafonon, de meg most sem az igazi. Erdekes, hogy akkor jelez szegeny kevereket mikor nem is nyomom neki...lejton sebessegben gurultam lefele...
Alapvetoen abbol indultam ki, hogy a tul nagy valtozast hibanak velte az ECU. Ezert reseteltem, hogy alap erteknek vegye fel a jelenlegi alapotokat. De ugy tunik ez sem megy neki  falbav

Neked amúgy is voltak érdekes dolgaid a kocsival, vagy rosszul emléxem?  wave
Ugyan nem járok melózni a kocsival, mert a házunk előtt áll meg a villamos és jó pár megállóval odébb meg a melóhely előtt megint, de a kedvetekért reggel indítottam egyet.
Ugyanúgy indult pöccre, mint máskor. Legalábbis max. kettővel forgatott többet az önindító.
Az alapjáratot kb. 1250-en tartotta stabilan, nem ingadozott. Ez az első indításkori szivatózással jó, nem?
Gondolom, ha hagyom járni egy ideig, akkor visszavesz belőle.
Szóval én továbbra sem látok változást a benzin üzemhez képest, de szombaton megyek le anyósékhoz a gyerekért és majd beszámolok, hogy van-e valami fejlemény.

Nem okozhatja nektek a rángatást a bekoszolódott benya-szűrő? Esetleg a tankban összegyült vizet még nem dolgozta ki a rendszer?
Egyszer tankoltam Jet vagy milyen kúton, na akkor éltem át ilyeneket...  falbav

Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #4977 Dátum: 2009.07.23 csütörtök, 18:43:18 »

Nem okozhatja nektek a rángatást a bekoszolódott benya-szűrő? Esetleg a tankban összegyült vizet még nem dolgozta ki a rendszer?
Egyszer tankoltam Jet vagy milyen kúton, na akkor éltem át ilyeneket...  falbav
én cseréltem szűrőt, valamint 2 tankot kijártam vele, szóval nem ez lehet a gond
arra is gondoltam már, hogy nem teljesen jó már a lambdám, de ez mondjuk Zaccinál elvileg nem állhat fenn
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #4978 Dátum: 2009.07.23 csütörtök, 18:51:07 »

Neked amúgy is voltak érdekes dolgaid a kocsival, vagy rosszul emléxem?  wave
Ugyan nem járok melózni a kocsival, mert a házunk előtt áll meg a villamos és jó pár megállóval odébb meg a melóhely előtt megint, de a kedvetekért reggel indítottam egyet.
Ugyanúgy indult pöccre, mint máskor. Legalábbis max. kettővel forgatott többet az önindító.
Az alapjáratot kb. 1250-en tartotta stabilan, nem ingadozott. Ez az első indításkori szivatózással jó, nem?
Gondolom, ha hagyom járni egy ideig, akkor visszavesz belőle.
Szóval én továbbra sem látok változást a benzin üzemhez képest, de szombaton megyek le anyósékhoz a gyerekért és majd beszámolok, hogy van-e valami fejlemény.

Nem okozhatja nektek a rángatást a bekoszolódott benya-szűrő? Esetleg a tankban összegyült vizet még nem dolgozta ki a rendszer?
Egyszer tankoltam Jet vagy milyen kúton, na akkor éltem át ilyeneket...  falbav



hi  wave

Neked meg van meg benya a tankban. Majd kov. tankolasnal...
Naplózva

blah blah blah
mleslie
Vendég
« Új hozzászólás #4979 Dátum: 2009.07.23 csütörtök, 18:55:13 »

hi  wave

Neked meg van meg benya a tankban. Majd kov. tankolasnal...

Hát nagyon nem hiszem, hogy az a 3-5 liter annyit számítani. 51 lityó ment most bele, szóval több nem maradhatott a tankban.
De ha mégis, akkor miért nem 10liter benyához tankoltok 45 liter E85-t?  wave
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #4980 Dátum: 2009.07.27 hétfő, 15:03:41 »

http://index.hu/gazdasag/magyar/2009/07/27/4_forinttal_dragul_a_benzin/
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48450



« Új hozzászólás #4981 Dátum: 2009.07.27 hétfő, 16:26:31 »

http://www.origo.hu/auto/20090727-mol-dragul-a-benzin-es-a-gazolaj.html
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
wofer
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3726


Minden a mágnes körül forog,csak észre kell venni!


E-mail
« Új hozzászólás #4982 Dátum: 2009.07.27 hétfő, 21:56:46 »

Én meg vettem egy benzinfaló szörnyeteget! hehe
2,5 litert zabál 100on. vigyor3
Csak 2 kerékkel kevesebbje van.... Grin

ilyen nekem is van,..de félek használni. rinya
hiába a spórolás....1éve vettem van benne 350km..ebből a fiam tett bele vagy 200at. szomoru1
Naplózva

https://audioshop.hu/ Subwoofer guru + minden ami autóhifi!
Fordok,3 Capri,1Focus,3 Mondeo,S-MAX,Grand C-MAX, egyelőre OFF Skoda Octavia
wofer
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3726


Minden a mágnes körül forog,csak észre kell venni!


E-mail
« Új hozzászólás #4983 Dátum: 2009.07.27 hétfő, 21:59:01 »

mióta adnak a Shellkúton 3-4% etanolos benyát?

úgy meglepődtem a papír láttán wow1
én meg csodálkozom hogy nő a fogyi.
minden kúton ez a trendi ?
Naplózva

https://audioshop.hu/ Subwoofer guru + minden ami autóhifi!
Fordok,3 Capri,1Focus,3 Mondeo,S-MAX,Grand C-MAX, egyelőre OFF Skoda Octavia
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48450



« Új hozzászólás #4984 Dátum: 2009.07.28 kedd, 05:04:43 »

mióta adnak a Shellkúton 3-4% etanolos benyát?

úgy meglepődtem a papír láttán wow1
én meg csodálkozom hogy nő a fogyi.
minden kúton ez a trendi ?
már pár éve így van.......eu szabvány  vigyor3
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48450



« Új hozzászólás #4985 Dátum: 2009.07.28 kedd, 05:07:13 »

ilyen nekem is van,..de félek használni. rinya
hiába a spórolás....1éve vettem van benne 350km..ebből a fiam tett bele vagy 200at. szomoru1
Hát még nekem is hozzá kell szoknom.Most reggelente kúva hideg van rajta. Undecided Mondjuk én 2 hét alatt tettem bele annyit...... smile
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
mleslie
Vendég
« Új hozzászólás #4986 Dátum: 2009.07.28 kedd, 11:54:14 »

Skacok!



Edit: Vajon miért nem jelenik meg a kép?
Esetleg így: http://kepfeltoltes.hu/view/090716/PIC_0014_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Szóval a bordák melletti poti állítja a hidegindítást?
A másik mit szabályoz?

Jól gondolom, hogy balra csökkent, jobbra növel, ugye?
« Utoljára szerkesztve: 2009.07.28 kedd, 11:58:14 írta mleslie » Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #4987 Dátum: 2009.07.28 kedd, 12:34:32 »

Skacok!



Edit: Vajon miért nem jelenik meg a kép?
Esetleg így: http://kepfeltoltes.hu/view/090716/PIC_0014_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Szóval a bordák melletti poti állítja a hidegindítást?
A másik mit szabályoz?

Jól gondolom, hogy balra csökkent, jobbra növel, ugye?

A bordak melletti a hideginditas, a masik az alapveto dusitast allitja. Es igen, jobbra tekered ugy novekszik a dusitasi ertek. wave
Naplózva

blah blah blah
keke0323
Vendég
« Új hozzászólás #4988 Dátum: 2009.07.28 kedd, 12:45:40 »

Ífjú etalonos nemzedék,valamit én is kérdeznék!

Ha a KÜTYÜT hanyagolom mennyi,az az "egészséges"etalon
hogyha a benya mellé tolom,nem lessz késöbb gondom?
Százalékban kifejezve persze,vagy literbe?
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #4989 Dátum: 2009.07.28 kedd, 12:49:53 »

Ífjú etalonos nemzedék,valamit én is kérdeznék!

Ha a KÜTYÜT hanyagolom mennyi,az az "egészséges"etalon
hogyha a benya mellé tolom,nem lessz késöbb gondom?
Százalékban kifejezve persze,vagy literbe?
50% körül tudod kütyü nélkül keverni
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #4990 Dátum: 2009.07.28 kedd, 12:50:19 »

Ífjú etalonos nemzedék,valamit én is kérdeznék!

Ha a KÜTYÜT hanyagolom mennyi,az az "egészséges"etalon
hogyha a benya mellé tolom,nem lessz késöbb gondom?
Százalékban kifejezve persze,vagy literbe?

50-50 aranyban max.
Naplózva

blah blah blah
keke0323
Vendég
« Új hozzászólás #4991 Dátum: 2009.07.28 kedd, 12:58:25 »

Köszi!
Ha illen kutná járok biztos kipróbálom.

Addigis figyelem hogy alakul ez a story
Hátha nem köll majd hozzá semmijen poti!
Mert azokat csavargatni,ölig gáz lehet.
De kÍvánom hogy rángatásmentes legyen a menet! eljen
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #4992 Dátum: 2009.07.28 kedd, 12:59:13 »

50% körül tudod kütyü nélkül keverni

szerintem kutyuvel meg 50-50 se lenne jo  vigyor3

Ez az ECU egy szanalmas kisipari hulladek  levele
Naplózva

blah blah blah
mleslie
Vendég
« Új hozzászólás #4993 Dátum: 2009.07.28 kedd, 13:14:57 »

A bordak melletti a hideginditas, a masik az alapveto dusitast allitja. Es igen, jobbra tekered ugy novekszik a dusitasi ertek. wave

Akkor most konkrétan a bordák mellettivel az injector hidegen nyitva tartását lehet növelni, a másikkal meg a befecskendezett többlet alkesz mennyiségét?
Vagy mit is állíthatok konkrétan?  fejvakaras
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #4994 Dátum: 2009.07.28 kedd, 13:28:55 »

Akkor most konkrétan a bordák mellettivel az injector hidegen nyitva tartását lehet növelni, a másikkal meg a befecskendezett többlet alkesz mennyiségét?
Vagy mit is állíthatok konkrétan?  fejvakaras

azt, hogy rangasson, vagy rangasson  vigyor3

A bordak melletti potival tod allitani a hideginditasi dusitast. Ez akkor muxik, ha 30fok alatt van a ho ellenalas. A masik potival az alapveto dusitas allithato. Azt nemtom, hogy ha mondjuk 15fok van akkor az alap+hideg dusitas eccere megy, vagy olyankor csak a hideg poti el... vigyor3
Naplózva

blah blah blah
mleslie
Vendég
« Új hozzászólás #4995 Dátum: 2009.07.28 kedd, 13:36:05 »

azt, hogy rangasson, vagy rangasson  vigyor3

A bordak melletti potival tod allitani a hideginditasi dusitast. Ez akkor muxik, ha 30fok alatt van a ho ellenalas. A masik potival az alapveto dusitas allithato. Azt nemtom, hogy ha mondjuk 15fok van akkor az alap+hideg dusitas eccere megy, vagy olyankor csak a hideg poti el... vigyor3

És neked konkrétan tök mindegy, hogy melyiket merre állítod el?  taps
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #4996 Dátum: 2009.07.28 kedd, 13:38:12 »

És neked konkrétan tök mindegy, hogy melyiket merre állítod el?  taps

kb. hulla mind1  vigyor3 Toljad felfele az alapot, ugy jo 3/4-ig. A hideg az kizart dolog mer nemtom...nyar van  vigyor3 de szerintem azt is toljad felfele, hadd doljon az anyag  vigyor3 wave Az alap dusitasnal olyan 3/4 felett aktivalodik egy lathatatlan turbo  vigyor3 Ha huirtelen nyomok egy gazt akkorat ugrik a gep, hogy meg a lendkerek is bele csattan  Cheesy
Naplózva

blah blah blah
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #4997 Dátum: 2009.07.28 kedd, 13:53:47 »

kb. hulla mind1  vigyor3 Toljad felfele az alapot, ugy jo 3/4-ig. A hideg az kizart dolog mer nemtom...nyar van  vigyor3 de szerintem azt is toljad felfele, hadd doljon az anyag  vigyor3 wave Az alap dusitasnal olyan 3/4 felett aktivalodik egy lathatatlan turbo  vigyor3 Ha huirtelen nyomok egy gazt akkorat ugrik a gep, hogy meg a lendkerek is bele csattan  Cheesy
meg 15 literes fogyasztást is aktivál Cheesy
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #4998 Dátum: 2009.07.28 kedd, 14:21:33 »

meg 15 literes fogyasztást is aktivál Cheesy

mellekhatask tekinteteben kerdezze meg benzinkutasat, gyogyszereszet  Cheesy
Naplózva

blah blah blah
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #4999 Dátum: 2009.07.28 kedd, 14:22:25 »

meg 15 literes fogyasztást is aktivál Cheesy

nalad msot hogy muzsikal a cucc ? Nalam hidegen vannak gondok meg alapjaraton...szepen jar a oci eccercsak megcsuklik  falbav idiota ECU fakezu Ford  falbav

melegen is ezt csinazza kb. alapjaraton neha megcsuklik, de hogy me az kizart dolog mert nemtom. Kormanyon erzeni, ahogy be remeg  falbav
azt nem ertem, ha eccer stabilizalodik az alapjarat, mi a faxe nyulkal bele a vezerlesbe az ECU ?  gun hagyja man bekeben jarni azt a mocit  falbav
« Utoljára szerkesztve: 2009.07.28 kedd, 14:24:04 írta zacci » Naplózva

blah blah blah
Oldalak: 1 ... 93 94 95 96 97 98 99 [100] 101 102 103 104 105 106 107 ... 254   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.081 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.