Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.07 kedd, 09:34:04 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 106 107 108 109 110 111 112 [113] 114 115 116 117 118 119 120 ... 254   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Üzemanyagok  (Megtekintve 3218979 alkalommal)
0 Felhasználó és 35 vendég van a témában
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #5600 Dátum: 2011.08.05 péntek, 14:15:08 »

Szerintem meg nem. Erre könnyű legyinteni, de ha utánaszámolsz, akkor egy keveset ez is hoz, kb. 1dl-t 100 km-en. Én csak egyenes arányossággal számoltam (ha nagyon akarod levezetem hogy miért), a következő adatokkal:
- Saját tömeg + én = 1500 + 100 = 1600 kg
- Autó átlagfogyasztása 5,4 L/100km
- 1 kg-ra jutó fogyasztás kb. 0,003125 L/100km
- akkor az 1635 kg-nál 5,51813 L/100km
- különbség 0,11813 szóval 0,1 L/100km.

Ez a MINIMÁLIS különbség, mert ez a számítás azt feltételezi, hogy sokkal többet mész állandó sebességgel, mint gyorsítva (akkor jobban érvényesülne a négyzetes összefüggés, mint a lineáris).

Én elismerem, hogy ez bagatellnek hangzik, de én viszonylag sokat utazom, és számít, hidd el, pláne ha egyéb takarékossági módszerekkel együtt alkalmazod. Ha megnézed az autóm fogyasztási adatait, akkor láthatod is.

Mellesleg a múltkor lettem leugatva pont azért, mert megpendítettem a témát, hogy az állandóan felkapcsolt tompított is beleszámít a fogyasztásba, erre igazat adsz "Dan"-nak...   szomoru1


én neked is igazat adtam  wave   akkor 100KM-en van +1DL fogyasztásom mert igy 1000 KM-en veszitek  kb 370 FT-ot vagy csak 999 KM-re jutok.ezek rémisztö adatok ennyire nem számoltam utána.én ezeket az átlag fogyasztós számolgatásokat nem tartom tul sokra elég egy jó kis szembeszél és ugrott az egész szerintem .azt tudom,hogy 6 liter tutira elég vegyesben 100 KM-re. marad-e belöle ha igen jó ha nem akkor meg ugyis kiment már a csövönn de ha oda kell menni akkor oda megyek. 1DL-ek ugyis elmennek a városba de az országutak se német szinvonal .
Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
Dan
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 31


E-mail
« Új hozzászólás #5601 Dátum: 2011.08.05 péntek, 14:17:45 »

Szerintem meg nem. Erre könnyű legyinteni, de ha utánaszámolsz, akkor egy keveset ez is hoz, kb. 1dl-t 100 km-en. Én csak egyenes arányossággal számoltam (ha nagyon akarod levezetem hogy miért), a következő adatokkal:
- Saját tömeg + én = 1500 + 100 = 1600 kg
- Autó átlagfogyasztása 5,4 L/100km
- 1 kg-ra jutó fogyasztás kb. 0,003125 L/100km
- akkor az 1635 kg-nál 5,51813 L/100km
- különbség 0,11813 szóval 0,1 L/100km.

Ez a MINIMÁLIS különbség, mert ez a számítás azt feltételezi, hogy sokkal többet mész állandó sebességgel, mint gyorsítva (akkor jobban érvényesülne a négyzetes összefüggés, mint a lineáris).

Én elismerem, hogy ez bagatellnek hangzik, de én viszonylag sokat utazom, és számít, hidd el, pláne ha egyéb takarékossági módszerekkel együtt alkalmazod. Ha megnézed az autóm fogyasztási adatait, akkor láthatod is.

Mellesleg a múltkor lettem leugatva pont azért, mert megpendítettem a témát, hogy az állandóan felkapcsolt tompított is beleszámít a fogyasztásba, erre igazat adsz "Dan"-nak...   szomoru1



100 Kg-mal számolod magad?  wow1 Ha én 75-tel magam, akkor nekem ott is van még 25 Kg. (Csak poén volt).

Utcai körülmények között továbra sem számít +30-40 kg. Mert az utca  nem versenypálya. Belefutsz egy dugóba, használod a hátsóablak fűtést, kicsit jobban sietsz, használod a klímát, felkapcsolod az első-hátsó ködlámpát a tompított mellé, alacsonyabb a guminyomásod, vagy eleve jóféle tapadós, nagy gördülési ellenállású abroncsod van, viharos szembeszél van az autópályán stb. már ugrik is a 1 dl üzemanyag.  Szóval csak azért annyit tankolni, amennyi éppen elég A-ból B-be szvsz. tök felesleges. Tehát vegyes használatba valahol a méréshatár környékén van az a +35 kg súlytöbblet okozta üzemanyag fogyasztás.

Mondjuk 38 forint spórolás 100 Km-en, cserébe száraztankos vagy.  Jártam már úgy az M3-as gödöllöi emelkedőjén, hogy előtte kivillant az üzemanyag lámpa, és mire felértem a domb tetejére annyira hátrafolyt az üzemanyag a tartályban, hogy nem ért bele a szivornya és leállt a motor. (mindez éjjel egykor természetesen). A lendület átvitt a domb legmagasabb pontján és a leállósávban gurultam. Megálltam, pumpáltam egy kicsit, majd mákom volt és beröffent a motor. Volt még annyi nafta benne, hogy lazán elvitt a gödöllői lehajtóig. Nekem hagyományos adagolóm van, de még az sem szereti, ha kifogy belőle a nafta.

Egyébként arról sem vagyok  meggyőződve maradéktalanul, hogy a súly és a fogyasztás között egyenes arányosság van, mert egy fullra telepakolt, majdnem a saját súlyukat cipelő furgonok sem fogyasztanak 2x annyit.
« Utoljára szerkesztve: 2011.08.05 péntek, 14:55:25 írta Dan » Naplózva
zzoli
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 279



« Új hozzászólás #5602 Dátum: 2011.08.05 péntek, 14:42:04 »

Persze. De ezzel a módszerrel állandóan hordozol magaddal átlagosan 45 L üzemanyagot. Ez számomra azt jelentené, hogy kvázi fölöslegesen hurcolok magammal kb. 35 kg-ot, amit gyorsítani-lassítani kell. Ez plusz energia, plusz fogyasztás lenne. Persze télen megint más a dolog, mert akkor a biztonság miatt csak félig hagyom kiürülni a tankot.

én mindig teletankolom és mosolygok amikor kiírja a megtehető távolságot: pl 1325 km  smile
persze ettől mindig hízom is egy kicsit, ami megint csak nem tesz jót a fogyasztásomnak. vigyor3 Wink
Naplózva

Fekete bálna
gabe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1478


MKIII 2005 F1 2.0 TDCi MMT6 Trend


E-mail
« Új hozzászólás #5603 Dátum: 2011.08.08 hétfő, 09:51:47 »

100 Kg-mal számolod magad?  wow1 Ha én 75-tel magam, akkor nekem ott is van még 25 Kg. (Csak poén volt).

Utcai körülmények között továbra sem számít +30-40 kg. Mert az utca  nem versenypálya. Belefutsz egy dugóba, használod a hátsóablak fűtést, kicsit jobban sietsz, használod a klímát, felkapcsolod az első-hátsó ködlámpát a tompított mellé, alacsonyabb a guminyomásod, vagy eleve jóféle tapadós, nagy gördülési ellenállású abroncsod van, viharos szembeszél van az autópályán stb. már ugrik is a 1 dl üzemanyag.  Szóval csak azért annyit tankolni, amennyi éppen elég A-ból B-be szvsz. tök felesleges. Tehát vegyes használatba valahol a méréshatár környékén van az a +35 kg súlytöbblet okozta üzemanyag fogyasztás.

Mondjuk 38 forint spórolás 100 Km-en, cserébe száraztankos vagy.  Jártam már úgy az M3-as gödöllöi emelkedőjén, hogy előtte kivillant az üzemanyag lámpa, és mire felértem a domb tetejére annyira hátrafolyt az üzemanyag a tartályban, hogy nem ért bele a szivornya és leállt a motor. (mindez éjjel egykor természetesen). A lendület átvitt a domb legmagasabb pontján és a leállósávban gurultam. Megálltam, pumpáltam egy kicsit, majd mákom volt és beröffent a motor. Volt még annyi nafta benne, hogy lazán elvitt a gödöllői lehajtóig. Nekem hagyományos adagolóm van, de még az sem szereti, ha kifogy belőle a nafta.

Egyébként arról sem vagyok  meggyőződve maradéktalanul, hogy a súly és a fogyasztás között egyenes arányosság van, mert egy fullra telepakolt, majdnem a saját súlyukat cipelő furgonok sem fogyasztanak 2x annyit.

Legutóbb 100 kg-ot mutatott a mérleg...  hehe
Naplózva

2005 MKIII 2.0 TDCi MMT6 Trend, EGR OFF, Tempomat, tolatóradar, ZEN, ST-futómű, F2 optika, fűthető fekete bőr, kisebb egyedi dogok, 320e km GYÁRI CSÚCSOKKAL
FrancoNero
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5613



« Új hozzászólás #5604 Dátum: 2011.08.08 hétfő, 13:27:30 »

rájöttem hogy az én autóm nem szereti a minőségi gázolajat/ha a shell anyagát vehetjük minőségnek/  Grin
lukoil-on sokkal olcsóbban tankolok, és van egy nagyobb magánkút, ott is szoktam még
shelles anyaggal 180-190 km, 11-12literrel
lukoilos meg magánkutas olcsóbb anyaggal 210-220 ugyanezzel a mennyiséggel  nyes

tudja hogy spórolnia kell nekem  Grin
Naplózva

Mondeo Duratorq TDCi "X"Le 2007.01.03.
"KENWOOD"MACAUDIO"HERTZ"ALPINE"EGR-OFF"MoMo Corse"CHIP"FlipKey"ST Springs"DECAT"

"NO SMOKE NO FUN"

400,000+


Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #5605 Dátum: 2011.08.08 hétfő, 14:16:26 »

rájöttem hogy az én autóm nem szereti a minőségi gázolajat/ha a shell anyagát vehetjük minőségnek/  Grin
lukoil-on sokkal olcsóbban tankolok, és van egy nagyobb magánkút, ott is szoktam még
shelles anyaggal 180-190 km, 11-12literrel
lukoilos meg magánkutas olcsóbb anyaggal 210-220 ugyanezzel a mennyiséggel  nyes

tudja hogy spórolnia kell nekem  Grin

Rosszul vontad le a konzekvenciát.
A Lukoil nem rossz minőség, sőt! Attól hogy olcsó, és itt viszonylag új társaság, még nem azt jelenti, hogy rossz.
Nagyon is jó kút! nyes
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Nika91127
Vendég
« Új hozzászólás #5606 Dátum: 2011.08.08 hétfő, 14:21:45 »

rájöttem hogy az én autóm nem szereti a minőségi gázolajat/ha a shell anyagát vehetjük minőségnek/  Grin
lukoil-on sokkal olcsóbban tankolok, és van egy nagyobb magánkút, ott is szoktam még
shelles anyaggal 180-190 km, 11-12literrel
lukoilos meg magánkutas olcsóbb anyaggal 210-220 ugyanezzel a mennyiséggel  nyes

tudja hogy spórolnia kell nekem  Grin

A Shell-es rossz...eléggé...nekünk a Mol/OMW/olcsókutas go-al simán 6 körül van a fogyi,Shell-essel pedig 6,5-6,6...Ugyanolyan használat mellett...Ha beletankolod egyiknél 1100at ír ki,másiknál 950et...
Naplózva
FrancoNero
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5613



« Új hozzászólás #5607 Dátum: 2011.08.08 hétfő, 15:28:06 »

Rosszul vontad le a konzekvenciát.
A Lukoil nem rossz minőség, sőt! Attól hogy olcsó, és itt viszonylag új társaság, még nem azt jelenti, hogy rossz.
Nagyon is jó kút! nyes
azért mondtam így mert többen mondták már hogy a shell az jó  nyes
gondoltam közzéteszem hogy nekem nem  beka3
szeretem én a lukas kutakat  Grin
Naplózva

Mondeo Duratorq TDCi "X"Le 2007.01.03.
"KENWOOD"MACAUDIO"HERTZ"ALPINE"EGR-OFF"MoMo Corse"CHIP"FlipKey"ST Springs"DECAT"

"NO SMOKE NO FUN"

400,000+


FrancoNero
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5613



« Új hozzászólás #5608 Dátum: 2011.08.08 hétfő, 15:29:34 »

A Shell-es rossz...eléggé...nekünk a Mol/OMW/olcsókutas go-al simán 6 körül van a fogyi,Shell-essel pedig 6,5-6,6...Ugyanolyan használat mellett...Ha beletankolod egyiknél 1100at ír ki,másiknál 950et...
omw-n még sosenem tankoltam, de a mol-t tartom a világ legretkesebb kútjának  Grin
tény hogy vannak különbségek, pedig soha nem gondoltam volna  Roll Eyes
Naplózva

Mondeo Duratorq TDCi "X"Le 2007.01.03.
"KENWOOD"MACAUDIO"HERTZ"ALPINE"EGR-OFF"MoMo Corse"CHIP"FlipKey"ST Springs"DECAT"

"NO SMOKE NO FUN"

400,000+


Nika91127
Vendég
« Új hozzászólás #5609 Dátum: 2011.08.08 hétfő, 15:32:00 »

omw-n még sosenem tankoltam, de a mol-t tartom a világ legretkesebb kútjának  Grin
tény hogy vannak különbségek, pedig soha nem gondoltam volna  Roll Eyes

Nekünk a 4,8 olcsókutas go-val jött ki...Ezek után a Shell elmehet a ferrarihoz,nekem a Fordnál nem kell Cheesy Sőt...A Leonba se Cheesy
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #5610 Dátum: 2011.08.08 hétfő, 15:35:35 »

A Shell-es rossz...eléggé...nekünk a Mol/OMW/olcsókutas go-al simán 6 körül van a fogyi,Shell-essel pedig 6,5-6,6...Ugyanolyan használat mellett...Ha beletankolod egyiknél 1100at ír ki,másiknál 950et...
nekem eddig csak az omv-vel volt gondom
Naplózva
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #5611 Dátum: 2011.08.08 hétfő, 15:42:01 »

rájöttem hogy az én autóm nem szereti a minőségi gázolajat/ha a shell anyagát vehetjük minőségnek/  Grin
lukoil-on sokkal olcsóbban tankolok, és van egy nagyobb magánkút, ott is szoktam még
shelles anyaggal 180-190 km, 11-12literrel
lukoilos meg magánkutas olcsóbb anyaggal 210-220 ugyanezzel a mennyiséggel  nyes

tudja hogy spórolnia kell nekem  Grin
Idén én eddig csak Lukoilnál tankoltam, és jó fél literrel van az éves átlagom eddig a tavalyi alatt. No meg olcsóbb is Smiley

Ja, benzin -4, go -2 Ft. szerdától. Ez akár 100 Ft. megtakarítás is lehet egy teletanknál   Grin
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Nika91127
Vendég
« Új hozzászólás #5612 Dátum: 2011.08.08 hétfő, 15:44:42 »

nekem eddig csak az omv-vel volt gondom

Akkor ez országrészenként változó...Smiley
Naplózva
V.Tamás
Vendég
« Új hozzászólás #5613 Dátum: 2011.08.08 hétfő, 15:49:00 »

Akkor ez országrészenként változó...Smiley

Vagy csak a konkrét kút üzemeltetőjétől? Biztosan tudnak még 1-2 dologban játszani, hogy nekik jobban megérje. Hibahatáron belüli pontatlanság a mérőnél, esetleg az üzemanyaghoz öntött egyébb olcsóbb higítás mind növelheti az ő egyéni hasznát. (Neked meg a fogyasztást  eplus2)
« Utoljára szerkesztve: 2011.08.08 hétfő, 15:55:17 írta V.Tamás » Naplózva
Nika91127
Vendég
« Új hozzászólás #5614 Dátum: 2011.08.08 hétfő, 15:59:17 »

Vagy csak a konkrét kút üzemeltetőjétől? Biztosan tudnak még 1-2 dologban játszani, hogy nekik jobban megérje. Hibahatáron belüli pontatlanság a mérőnél, esetleg az üzemanyaghoz öntött egyébb olcsóbb higítás mind növelheti az ő egyéni hasznát. (Neked meg a fogyasztást  eplus2)

Hát nekem az átlagfogyim most jó 2 literrel biztosan nőni fog Cheesy De 1,5el tuti Tongue Cheesy
Naplózva
V.Tamás
Vendég
« Új hozzászólás #5615 Dátum: 2011.08.08 hétfő, 16:07:23 »

Hát nekem az átlagfogyim most jó 2 literrel biztosan nőni fog Cheesy De 1,5el tuti Tongue Cheesy

Kérsz segítséget a családban, néha vontattatod a Seatot (100 km-ként 15-20-km-t és lehet mondi fogyasztásod nyes) a Mondeóval, akkor családi szinten még spórolhattok is  eplus2
Naplózva
Nika91127
Vendég
« Új hozzászólás #5616 Dátum: 2011.08.08 hétfő, 16:26:19 »

Kérsz segítséget a családban, néha vontattatod a Seatot (100 km-ként 15-20-km-t és lehet mondi fogyasztásod nyes) a Mondeóval, akkor családi szinten még spórolhattok is  eplus2

Vagy csak óvatosan megyek,és eljárok vele 6,5ből Tongue Bár most néztem a kerámia-adalékot,arról nem tudtok valamit mondani?
www.xado.hu
Naplózva
V.Tamás
Vendég
« Új hozzászólás #5617 Dátum: 2011.08.08 hétfő, 16:53:42 »

Vagy csak óvatosan megyek,és eljárok vele 6,5ből Tongue Bár most néztem a kerámia-adalékot,arról nem tudtok valamit mondani?
www.xado.hu

Szia!

Ezt a terméket nem ismerem, de keresd az olajoknál a Ford WSS M2C913-C előírást, nézd meg a viszkozitási értékeket!
Ez a termék pl. lehet támpont az összehasonlításhoz:
http://www.mol.hu/hu/vallalati_ugyfeleknek/termekek/kenoanyag_es_autoapolas/kozlekedesi_kenoanyagok/premium_motorolajok_szemelygepjarmuvekhez___transzporterekhez/mol_dynamic_star_5w-30_szintetikus_motorolaj/
Kerámia adalékot én már használtam, ezt, de nem észleltem különösebb változást (most metabond van bent az olajban):
http://www.xeramic.hu/termek.html

Jaj bocs, te már nem a mondiba keresed  worship, akkor ott más a viszkozitási követelmény  worship worship
« Utoljára szerkesztve: 2011.08.08 hétfő, 16:58:36 írta V.Tamás » Naplózva
Nika91127
Vendég
« Új hozzászólás #5618 Dátum: 2011.08.08 hétfő, 17:17:54 »

Szia!

Ezt a terméket nem ismerem, de keresd az olajoknál a Ford WSS M2C913-C előírást, nézd meg a viszkozitási értékeket!
Ez a termék pl. lehet támpont az összehasonlításhoz:
http://www.mol.hu/hu/vallalati_ugyfeleknek/termekek/kenoanyag_es_autoapolas/kozlekedesi_kenoanyagok/premium_motorolajok_szemelygepjarmuvekhez___transzporterekhez/mol_dynamic_star_5w-30_szintetikus_motorolaj/
Kerámia adalékot én már használtam, ezt, de nem észleltem különösebb változást (most metabond van bent az olajban):
http://www.xeramic.hu/termek.html

Jaj bocs, te már nem a mondiba keresed  worship, akkor ott más a viszkozitási követelmény  worship worship



Nem az olajat akarom lecserélni,csak érdekelne ez a kérámia-adalékos dolog...Anya egyik ismerőse 2 kocsijukban is használja,és azt mondta,jobban fogyaszt a kocsi,stb...Szerinted akkor nem éri meg?
Naplózva
V.Tamás
Vendég
« Új hozzászólás #5619 Dátum: 2011.08.08 hétfő, 18:34:15 »


Nem az olajat akarom lecserélni,csak érdekelne ez a kérámia-adalékos dolog...Anya egyik ismerőse 2 kocsijukban is használja,és azt mondta,jobban fogyaszt a kocsi,stb...Szerinted akkor nem éri meg?

Nem tudom, próbáld ki, az a legjobb.
Én 2 x is raktam az olajba kerámia adalékot, a második betöltése után volt pont, hogy meghalt a vízpumpám és felforrt a vizem az autópályán. Lejöttem a pályáról a motor szerencsére kibirta, de az olaj kicsit elsötétedett ezért kerámiástól ment a kukába, kapott friss olajat a motor. Lehet volt szerepe abban, hogy nem lett gondja a motornak, de ezt sosem fogom megtudni.
A metabond-tól határozottan csendesebb lett a motor, de fogyi csökkenésről + teljesítmény növekedésről nem igazán tudnék megerősítést adni. Használtam Supit is vagy fél évig (3-4 dobozzal), ott sem éreztem semmi drasztikus változást.
Bocs ha valakit ezzel a véleményemmel megbántanék (aki esküszik rájuk), de szerintem ezek inkább a lelkedre hatnak és elhiteted magaddal, hogy mindez valóra válik. Ettől függetlenül én is kipróbálom őket  Wink
Naplózva
Nika91127
Vendég
« Új hozzászólás #5620 Dátum: 2011.08.08 hétfő, 18:46:13 »

Nem tudom, próbáld ki, az a legjobb.
Én 2 x is raktam az olajba kerámia adalékot, a második betöltése után volt pont, hogy meghalt a vízpumpám és felforrt a vizem az autópályán. Lejöttem a pályáról a motor szerencsére kibirta, de az olaj kicsit elsötétedett ezért kerámiástól ment a kukába, kapott friss olajat a motor. Lehet volt szerepe abban, hogy nem lett gondja a motornak, de ezt sosem fogom megtudni.
A metabond-tól határozottan csendesebb lett a motor, de fogyi csökkenésről + teljesítmény növekedésről nem igazán tudnék megerősítést adni. Használtam Supit is vagy fél évig (3-4 dobozzal), ott sem éreztem semmi drasztikus változást.
Bocs ha valakit ezzel a véleményemmel megbántanék (aki esküszik rájuk), de szerintem ezek inkább a lelkedre hatnak és elhiteted magaddal, hogy mindez valóra válik. Ettől függetlenül én is kipróbálom őket  Wink


Értem,köszi Smiley Hát majd lehet kipróbálom...Lehet egy próbát megér Smiley De előtt még a szokásos vétel utáni cserélések vannak terítéken Smiley
Naplózva
drof
Vendég
« Új hozzászólás #5621 Dátum: 2011.08.08 hétfő, 20:07:46 »

Nem tudom, próbáld ki, az a legjobb.
Én 2 x is raktam az olajba kerámia adalékot, a második betöltése után volt pont, hogy meghalt a vízpumpám és felforrt a vizem az autópályán. Lejöttem a pályáról a motor szerencsére kibirta, de az olaj kicsit elsötétedett ezért kerámiástól ment a kukába, kapott friss olajat a motor. Lehet volt szerepe abban, hogy nem lett gondja a motornak, de ezt sosem fogom megtudni.
A metabond-tól határozottan csendesebb lett a motor, de fogyi csökkenésről + teljesítmény növekedésről nem igazán tudnék megerősítést adni. Használtam Supit is vagy fél évig (3-4 dobozzal), ott sem éreztem semmi drasztikus változást.
Bocs ha valakit ezzel a véleményemmel megbántanék (aki esküszik rájuk), de szerintem ezek inkább a lelkedre hatnak és elhiteted magaddal, hogy mindez valóra válik. Ettől függetlenül én is kipróbálom őket  Wink


Placebo az összes. HA tényleg tudná azt, amit állítanak róla akkor minden autógyártó gyárilag rakna az olajba és nem 3300 huf lenne a 9ml, hanem 33000huf.

De nem ezért nem javasoltak ezek a szharok, hanem azért, mert ártani is tudnak. Az meg nem jó.
Naplózva
zzoli
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 279



« Új hozzászólás #5622 Dátum: 2011.08.09 kedd, 09:27:35 »

Vagy csak a konkrét kút üzemeltetőjétől? Biztosan tudnak még 1-2 dologban játszani, hogy nekik jobban megérje. Hibahatáron belüli pontatlanság a mérőnél, esetleg az üzemanyaghoz öntött egyébb olcsóbb higítás mind növelheti az ő egyéni hasznát. (Neked meg a fogyasztást  eplus2)
aki kis mennyiségeket tankol annak nem tűnik fel, hogy elég jelentős eltérés van a mérő kalibrálásban kutanként (és nem márkánként!)
70 liter körüli tankolásnál már érzékelhető (literes) eltérések lehetnek  wow1  (az ilyen eltérés nem hiszem, hogy tűréshatáron belül van)
de talán még ez a szerencsésebb eset, hogy kevesebbet kapsz a pénzedért, mintha valami szarral kipótolnák a hiányt, ami még további kárt is okoz gun
Naplózva

Fekete bálna
Trekxc
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Trek a bringa és xc=cross country


E-mail
« Új hozzászólás #5623 Dátum: 2011.08.19 péntek, 07:51:24 »

Üzemanyagteszt érdekes  wow1

http://index.hu/video/2011/08/18/attraktor_uzemanyagteszt/

Naplózva

2008 Tit-S 2.2TDCi 175PS M6 kombi
2007 S-max 2.5T M6
2008 Volvo C30 T5 M6 Autotech stage 4 382PS/488Nm
2002 BMW E-46 330 cab M5
Ex: MK3 mondi 2.0 és 2.2 TDCi, Galaxy 2.0 TDCi
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26658


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #5624 Dátum: 2011.08.19 péntek, 08:12:03 »


Érdekes, bár szerintem kicsit kókler ez a teszt...
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26975


E-mail
« Új hozzászólás #5625 Dátum: 2011.08.19 péntek, 08:24:33 »

Érdekes, bár szerintem kicsit kókler ez a teszt...

Pl. nekunk a TDCI-ben nem az a lenyeg, hogy mennyi lesz a teljesitmeny, 129,6 vagy 131,2 LE, hanem az, hogy mikor nyirja  ki a kenes hianya a nagynyomasu szivattyut, es mikor nyirja ki a kentartalom a PCS-ket...

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Trekxc
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Trek a bringa és xc=cross country


E-mail
« Új hozzászólás #5626 Dátum: 2011.08.19 péntek, 09:09:56 »

Pl. nekunk a TDCI-ben nem az a lenyeg, hogy mennyi lesz a teljesitmeny, 129,6 vagy 131,2 LE, hanem az, hogy mikor nyirja  ki a kenes hianya a nagynyomasu szivattyut, es mikor nyirja ki a kentartalom a PCS-ket...

AndyA
Ott a pont  eljen

Pancsolt üzemanyag: azért abba a szuper traktorba nem hiszem, hogy nagyon bepancsolhatták a go-t. Nincs motorcserére pénze ennek a műsornak  eplus2
Naplózva

2008 Tit-S 2.2TDCi 175PS M6 kombi
2007 S-max 2.5T M6
2008 Volvo C30 T5 M6 Autotech stage 4 382PS/488Nm
2002 BMW E-46 330 cab M5
Ex: MK3 mondi 2.0 és 2.2 TDCi, Galaxy 2.0 TDCi
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26975


E-mail
« Új hozzászólás #5627 Dátum: 2011.08.19 péntek, 09:15:32 »

Ott a pont  eljen

Pancsolt üzemanyag: azért abba a szuper traktorba nem hiszem, hogy nagyon bepancsolhatták a go-t. Nincs motorcserére pénze ennek a műsornak  eplus2

Par litert eljarattak benne, attol meg nem lesz baja.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26975


E-mail
« Új hozzászólás #5628 Dátum: 2011.08.19 péntek, 09:16:14 »

Errol ki mit tud, esetleg van valakinek konkret tapasztalata vele? Milyen esellyel lehetne egy TDCi-be berakni, es persze mennyi ertelme lenne a dolognak?

http://www.gazdiesel.hu/dieselgaz.html

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Trekxc
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Trek a bringa és xc=cross country


E-mail
« Új hozzászólás #5629 Dátum: 2011.08.19 péntek, 09:17:05 »

Par litert eljarattak benne, attol meg nem lesz baja.

AndyA
Enyém lenne 1 ml sem önthettek volna bele az tuti  pancsoltból taps
Naplózva

2008 Tit-S 2.2TDCi 175PS M6 kombi
2007 S-max 2.5T M6
2008 Volvo C30 T5 M6 Autotech stage 4 382PS/488Nm
2002 BMW E-46 330 cab M5
Ex: MK3 mondi 2.0 és 2.2 TDCi, Galaxy 2.0 TDCi
Trekxc
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Trek a bringa és xc=cross country


E-mail
« Új hozzászólás #5630 Dátum: 2011.08.19 péntek, 09:25:13 »

Errol ki mit tud, esetleg van valakinek konkret tapasztalata vele? Milyen esellyel lehetne egy TDCi-be berakni, es persze mennyi ertelme lenne a dolognak?

http://www.gazdiesel.hu/dieselgaz.html

AndyA
Nagyon lassan térül meg egy kis fogyasztású dízelnél (modeo tdci sztm már annak számít  Wink) azt olvastam még annó a totalcar-on, de a nyomaték és a teljesítmény az durván nő arra is jól emlékszem. Chip-ről is ezeket mondják általában.
Hát én biztos nem teszek bele semmi ilyesmit mostanság az autóinkba.
Sztm jó az a renszer most is ahogy van  eljen
Naplózva

2008 Tit-S 2.2TDCi 175PS M6 kombi
2007 S-max 2.5T M6
2008 Volvo C30 T5 M6 Autotech stage 4 382PS/488Nm
2002 BMW E-46 330 cab M5
Ex: MK3 mondi 2.0 és 2.2 TDCi, Galaxy 2.0 TDCi
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26975


E-mail
« Új hozzászólás #5631 Dátum: 2011.08.19 péntek, 10:09:33 »

Nagyon lassan térül meg egy kis fogyasztású dízelnél (modeo tdci sztm már annak számít  Wink) azt olvastam még annó a totalcar-on, de a nyomaték és a teljesítmény az durván nő arra is jól emlékszem. Chip-ről is ezeket mondják általában.
Hát én biztos nem teszek bele semmi ilyesmit mostanság az autóinkba.
Sztm jó az a renszer most is ahogy van  eljen

Jo a cucc, persze. De azert erdekelne, mit lehetne ezzel a gazos modival kezdeni. Foleg elettartam iranyabol erdekel a dolog, befolyasolhat-e barmit barmilyen modon a "szokasos" dolgokon kivul.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Trekxc
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Trek a bringa és xc=cross country


E-mail
« Új hozzászólás #5632 Dátum: 2011.08.19 péntek, 10:52:35 »

Jo a cucc, persze. De azert erdekelne, mit lehetne ezzel a gazos modival kezdeni. Foleg elettartam iranyabol erdekel a dolog, befolyasolhat-e barmit barmilyen modon a "szokasos" dolgokon kivul.

AndyA
Hát ez majd a gyakorlat és tapasztalat mondja csak meg. Gyártó szerint biztosan nincs káros hatása wave
Naplózva

2008 Tit-S 2.2TDCi 175PS M6 kombi
2007 S-max 2.5T M6
2008 Volvo C30 T5 M6 Autotech stage 4 382PS/488Nm
2002 BMW E-46 330 cab M5
Ex: MK3 mondi 2.0 és 2.2 TDCi, Galaxy 2.0 TDCi
FrancoNero
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5613



« Új hozzászólás #5633 Dátum: 2011.08.19 péntek, 10:54:58 »

Par litert eljarattak benne, attol meg nem lesz baja.

AndyA
egy telitanktól motorcserés lett a fendt  Grin "pancsolt" cucc ment bele...tapasztalat
Naplózva

Mondeo Duratorq TDCi "X"Le 2007.01.03.
"KENWOOD"MACAUDIO"HERTZ"ALPINE"EGR-OFF"MoMo Corse"CHIP"FlipKey"ST Springs"DECAT"

"NO SMOKE NO FUN"

400,000+


wyctor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8174


+36309351663

benedek88@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #5634 Dátum: 2011.08.19 péntek, 11:24:33 »

egy telitanktól motorcserés lett a fendt  Grin "pancsolt" cucc ment bele...tapasztalat
Ezért kell John Deere-t venni  eplus2
Naplózva

2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Titanium-X
FrancoNero
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5613



« Új hozzászólás #5635 Dátum: 2011.08.19 péntek, 11:45:06 »

Ezért kell John Deere-t venni  eplus2
déri jancsi traktorai is ugyanilye fostalicskák...a jó öreg MTZ  eplus2 az mindent felemészt  Grin
amúgy már mind2 cr motoros ha jóltudom  Roll Eyes biztos komolyabb szűrők vannak benne mint a kocsikban, de ennél nagyobb hülyeséget a szántóföldre nem találtak még ki...ígyis-úgyis 20l/ha jobb esetben  nyes
Naplózva

Mondeo Duratorq TDCi "X"Le 2007.01.03.
"KENWOOD"MACAUDIO"HERTZ"ALPINE"EGR-OFF"MoMo Corse"CHIP"FlipKey"ST Springs"DECAT"

"NO SMOKE NO FUN"

400,000+


Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #5636 Dátum: 2011.08.20 szombat, 15:55:12 »

http://www.youtube.com/watch?v=qJn60-e5yLM&NR=1
Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #5637 Dátum: 2011.08.20 szombat, 16:02:55 »

az animációban is cserélik 18ekm után eplus2
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #5638 Dátum: 2011.09.05 hétfő, 14:18:08 »

http://www.origo.hu/auto/20110905-dragul-a-benzin-es-a-gazolaj.html
már rég b u z i skodtak  levele
Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #5639 Dátum: 2011.09.05 hétfő, 17:08:25 »

már ma reggel is 370-ért tankoltam wow1 gun
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
FrancoNero
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5613



« Új hozzászólás #5640 Dátum: 2011.09.05 hétfő, 17:10:28 »

már ma reggel is 370-ért tankoltam wow1 gun
én még 360ért televertem  eplus2
Naplózva

Mondeo Duratorq TDCi "X"Le 2007.01.03.
"KENWOOD"MACAUDIO"HERTZ"ALPINE"EGR-OFF"MoMo Corse"CHIP"FlipKey"ST Springs"DECAT"

"NO SMOKE NO FUN"

400,000+


Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #5641 Dátum: 2011.09.05 hétfő, 17:51:34 »

én még 360ért televertem  eplus2
M5 bevezető, Lukoil, 355 Smiley Már ennek is örülni kell.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26975


E-mail
« Új hozzászólás #5642 Dátum: 2011.09.05 hétfő, 18:06:08 »

M5 bevezető, Lukoil, 355 Smiley Már ennek is örülni kell.

1,278 ma reggel a Metronal, az elso utbaeso kuton keresgeles nelkul, mert pontosan 1 km-t mutatott a szamitogep, amikor begurultam a kutfejhez...  falbav Az nagyjabol 352 korul lehet. Ez amugy meg a "hetvegi" ar volt, 12 ora utan 1,279 a legjobb, amit Becsben jelentettek.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #5643 Dátum: 2011.09.05 hétfő, 18:28:17 »

1,278 ma reggel a Metronal, az elso utbaeso kuton keresgeles nelkul, mert pontosan 1 km-t mutatott a szamitogep, amikor begurultam a kutfejhez...  falbav Az nagyjabol 352 korul lehet. Ez amugy meg a "hetvegi" ar volt, 12 ora utan 1,279 a legjobb, amit Becsben jelentettek.

AndyA
nálunk meg 370 a turisták miatt az ár falbav
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #5644 Dátum: 2011.09.05 hétfő, 19:23:26 »

Omis-ban INA kúton 329ft volt a gázolaj...teleraktam.
Naplózva
drof
Vendég
« Új hozzászólás #5645 Dátum: 2011.09.06 kedd, 01:27:52 »

M5 bevezető, Lukoil, 355 Smiley Már ennek is örülni kell.

Én meg 386-ért vertem tele reggel. Mialatt te egyszer tankolsz én 2x televerem. És? Ne bhasszátok már a filléreket! Vagy ha erre van ingerenciátok, akkor csináljatok neki külön fórumot. integet2
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #5646 Dátum: 2011.09.06 kedd, 07:33:18 »

Én meg 386-ért vertem tele reggel. Mialatt te egyszer tankolsz én 2x televerem. És? Ne bhasszátok már a filléreket! Vagy ha erre van ingerenciátok, akkor csináljatok neki külön fórumot. integet2
én meg csütörtökön vagy pénteken fogok 390 körül, de még bele is hugyozok Cheesy
Naplózva
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26975


E-mail
« Új hozzászólás #5647 Dátum: 2011.09.06 kedd, 09:16:42 »

Omis-ban INA kúton 329ft volt a gázolaj...teleraktam.

Es mennyi maradt belole, mire hazaertel...? Smiley

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
drof
Vendég
« Új hozzászólás #5648 Dátum: 2011.09.06 kedd, 12:47:10 »

én meg csütörtökön vagy pénteken fogok 390 körül, de még bele is hugyozok Cheesy

Akkor kevesebb kell majd bele!
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #5649 Dátum: 2011.09.06 kedd, 12:48:43 »

Akkor kevesebb kell majd bele!
én így spórolok  hehe
Naplózva
Oldalak: 1 ... 106 107 108 109 110 111 112 [113] 114 115 116 117 118 119 120 ... 254   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.088 másodperc alatt készült el 22 lekéréssel.