Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.07 kedd, 20:30:43 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 124 125 126 127 128 129 130 [131] 132 133 134 135 136 137 138 ... 254   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Üzemanyagok  (Megtekintve 3219800 alkalommal)
0 Felhasználó és 61 vendég van a témában
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #6500 Dátum: 2012.02.18 szombat, 12:21:33 »

Előbb utóbb a dizel frontos úgyis teljesen a bio lesz a mérvadó, akkor majd nem fognak majd idegesíteni a  perzsák meg arabok téged se. Elég jól halad egy-két fejlesztési projekt aminek a célja hogy pl. egy ipari létesítményben keletkező CO2-t lekössék némi nanotechnológiával besegítve  algafilmeken. A keletkező CO2-t vissza kell hűteni (de legjobb pl ha egy gőzmotorral még a maradék energiát is kiveszik belőle) Marad a már hideg CO2 amit már rá lehet vezetni az algákra. Csak kellően nagy méret kell meg sajna várni mert az alga még  nem nő még olyan gyorsan. És ami a legjobb a CO2 lekötésén túl az hogy utána csak simán ultrahanggal szét kell veretni az algát, és ami marad azt simán be lehet önteni a dizelek tankjába mint üzemanyag. Sajnos a büdös algák egyelőre még nem nőnek olyan gyorsan és nincs nincs elterjedve a módszer annyira hogy elég algát lehessen aratni ahhoz hogy iparszerűen fel lehessen dolgozni mint gázolajhelyettesítőt. De bízzunk a módszer gyors terjedésében. Előbb utóbb ez majd leveri a go árát.  wave
wow1 Komolyan hangzik. Jó hallani, hogy ilyen fejlesztések mennek a háttérben. Erről eddig még nem is olvastam.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #6501 Dátum: 2012.02.18 szombat, 12:58:51 »

wow1 Komolyan hangzik. Jó hallani, hogy ilyen fejlesztések mennek a háttérben. Erről eddig még nem is olvastam.
http://www.algadisk.eu/home
« Utoljára szerkesztve: 2012.02.18 szombat, 13:01:42 írta stealt » Naplózva
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #6502 Dátum: 2012.02.18 szombat, 13:13:51 »

Előbb utóbb a dizel frontos úgyis teljesen a bio lesz a mérvadó, akkor majd nem fognak majd idegesíteni a  perzsák meg arabok téged se. Elég jól halad egy-két fejlesztési projekt aminek a célja hogy pl. egy ipari létesítményben keletkező CO2-t lekössék némi nanotechnológiával besegítve  algafilmeken. A keletkező CO2-t vissza kell hűteni (de legjobb pl ha egy gőzmotorral még a maradék energiát is kiveszik belőle) Marad a már hideg CO2 amit már rá lehet vezetni az algákra. Csak kellően nagy méret kell meg sajna várni mert az alga még  nem nő még olyan gyorsan. És ami a legjobb a CO2 lekötésén túl az hogy utána csak simán ultrahanggal szét kell veretni az algát, és ami marad azt simán be lehet önteni a dizelek tankjába mint üzemanyag. Sajnos a büdös algák egyelőre még nem nőnek olyan gyorsan és nincs nincs elterjedve a módszer annyira hogy elég algát lehessen aratni ahhoz hogy iparszerűen fel lehessen dolgozni mint gázolajhelyettesítőt. De bízzunk a módszer gyors terjedésében. Előbb utóbb ez majd leveri a go árát.  wave

Világos, tök egyszerű ez. Roll Eyes    mint a kínai abc kb  smile   Hú de magasak nekem ezek a dolgok. Nemtom Te mivel foglalkozol pontosan de úgy látom nem asszisztens vagy a cégnél wave
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #6503 Dátum: 2012.02.18 szombat, 13:24:42 »

Világos, tök egyszerű ez. Roll Eyes    mint a kínai abc kb  smile   Hú de magasak nekem ezek a dolgok. Nemtom Te mivel foglalkozol pontosan de úgy látom nem asszisztens vagy a cégnél wave
Kicsit korábban látok ezt azt mint más.  Wink
Naplózva
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #6504 Dátum: 2012.02.18 szombat, 13:34:46 »

Kicsit korábban látok ezt azt mint más.  Wink

Akkor Te látod a jövőt! wow1
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #6505 Dátum: 2012.02.18 szombat, 13:39:41 »

Akkor Te látod a jövőt! wow1
Ha látnám a jövőt akkor csak egy lottót töltenék ki  Undecided
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48450



« Új hozzászólás #6506 Dátum: 2012.02.18 szombat, 13:40:36 »

Ha látnám a jövőt akkor csak egy lottót töltenék ki  Undecided
eplus2
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
H. Balázs
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1667



« Új hozzászólás #6507 Dátum: 2012.02.18 szombat, 21:14:20 »

Ha látnám a jövőt akkor csak egy lottót töltenék ki  Undecided
5-6-7 melyiket eplus2
Naplózva

2014/9 Mondeo 2.0 tdci tit 140 le

2021.06 2.0 tdci Transit Jumbo 170 ló
2010 Ducato 2.3 120 ló
 EX 2006/12 Mondeo 2,0 tdci  combi eur4 DPF 130 ló EGR OFF (CigisBalu)
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #6508 Dátum: 2012.02.18 szombat, 22:26:43 »

Előbb utóbb a dizel frontos úgyis teljesen a bio lesz a mérvadó, akkor majd nem fognak majd idegesíteni a  perzsák meg arabok téged se. Elég jól halad egy-két fejlesztési projekt aminek a célja hogy pl. egy ipari létesítményben keletkező CO2-t lekössék némi nanotechnológiával besegítve  algafilmeken. A keletkező CO2-t vissza kell hűteni (de legjobb pl ha egy gőzmotorral még a maradék energiát is kiveszik belőle) Marad a már hideg CO2 amit már rá lehet vezetni az algákra. Csak kellően nagy méret kell meg sajna várni mert az alga még  nem nő még olyan gyorsan. És ami a legjobb a CO2 lekötésén túl az hogy utána csak simán ultrahanggal szét kell veretni az algát, és ami marad azt simán be lehet önteni a dizelek tankjába mint üzemanyag. Sajnos a büdös algák egyelőre még nem nőnek olyan gyorsan és nincs nincs elterjedve a módszer annyira hogy elég algát lehessen aratni ahhoz hogy iparszerűen fel lehessen dolgozni mint gázolajhelyettesítőt. De bízzunk a módszer gyors terjedésében. Előbb utóbb ez majd leveri a go árát.  wave
Aztán majd az lesz a vége,hogy valami nagyokos lmcs szintű akárkik bebizonyítják,hogy az algák ilyen felhasználása káros hatással van az éti csigák növekedési ciklusára és emiatt azonnal le kell állítani minden ilyen irányú projektet.
Naplózva
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #6509 Dátum: 2012.02.19 vasárnap, 08:48:46 »

Aztán majd az lesz a vége,hogy valami nagyokos lmcs szintű akárkik bebizonyítják,hogy az algák ilyen felhasználása káros hatással van az éti csigák növekedési ciklusára és emiatt azonnal le kell állítani minden ilyen irányú projektet.
Az ilyen "turbo környezet-jogvédő-állatvédő" genyokról szokott kiderülni utólag mindig, hogy véletlenül valamely ellenérdekelt társaság pénzeli őket. Így velük csak egyetlen bajom van, az hogy nem tudják hogy hol a helyük egy 30m3-es kénsavtartályban.  Undecided
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #6510 Dátum: 2012.02.20 hétfő, 10:44:21 »

Az ilyen "turbo környezet-jogvédő-állatvédő" genyokról szokott kiderülni utólag mindig, hogy véletlenül valamely ellenérdekelt társaság pénzeli őket. Így velük csak egyetlen bajom van, az hogy nem tudják hogy hol a helyük egy 30m3-es kénsavtartályban.  Undecided
taps
Naplózva
rudolfdiesel
Vendég
« Új hozzászólás #6511 Dátum: 2012.02.22 szerda, 15:22:05 »

Sziasztok! Tapasztalatból írom le, hogy Mol kúton ne nagyon tankoljatok. Iszonyatosan spórolnak az adalékokkal... Nincs olyan komoly belső ellenőrzésük mint más kutaknál.
Gondolom úgy vannak vele, hogy a területi képviselőnek meg a hülye rendőrnek el lehet adni bármit.
Nekem egyszer egy Mol-os gázolaj tankolás után kigyulladt a check engine lámpa... A durvább motorjárásról nem is beszélve.

Szóval vagy Omv vagy Shell.
(a benzinről nincs tapasztalatom)
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48450



« Új hozzászólás #6512 Dátum: 2012.02.22 szerda, 20:43:49 »

Sziasztok! Tapasztalatból írom le, hogy Mol kúton ne nagyon tankoljatok. Iszonyatosan spórolnak az adalékokkal... Nincs olyan komoly belső ellenőrzésük mint más kutaknál.
Gondolom úgy vannak vele, hogy a területi képviselőnek meg a hülye rendőrnek el lehet adni bármit.
Nekem egyszer egy Mol-os gázolaj tankolás után kigyulladt a check engine lámpa... A durvább motorjárásról nem is beszélve.

Szóval vagy Omv vagy Shell.
(a benzinről nincs tapasztalatom)
úúúúú,csak Stealt el ne olvassa..... eplus2
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #6513 Dátum: 2012.02.22 szerda, 20:48:00 »

Sziasztok! Tapasztalatból írom le, hogy Mol kúton ne nagyon tankoljatok. Iszonyatosan spórolnak az adalékokkal... Nincs olyan komoly belső ellenőrzésük mint más kutaknál.
Gondolom úgy vannak vele, hogy a területi képviselőnek meg a hülye rendőrnek el lehet adni bármit.
Nekem egyszer egy Mol-os gázolaj tankolás után kigyulladt a check engine lámpa... A durvább motorjárásról nem is beszélve.

Szóval vagy Omv vagy Shell.
(a benzinről nincs tapasztalatom)
1.)Nagy szemét lehet ez a MOL mert egyáltalán nem raknak be semmi adalékot a kúton se a gázolajba se a benzinbe mivel erre külön keverő üzemek vannak.
2. Ne zavarjon hogy shell a moltól veszi a nyálat. Ennek tudatában biztos sokkal jobb lehet
Naplózva
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #6514 Dátum: 2012.02.22 szerda, 20:48:41 »

úúúúú,csak Stealt el ne olvassa..... eplus2
De végre valami friss urbanlegend nyes wave
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #6515 Dátum: 2012.02.23 csütörtök, 08:12:44 »

Sziasztok! Tapasztalatból írom le, hogy Mol kúton ne nagyon tankoljatok. Iszonyatosan spórolnak az adalékokkal... Nincs olyan komoly belső ellenőrzésük mint más kutaknál.
Gondolom úgy vannak vele, hogy a területi képviselőnek meg a hülye rendőrnek el lehet adni bármit.
Nekem egyszer egy Mol-os gázolaj tankolás után kigyulladt a check engine lámpa... A durvább motorjárásról nem is beszélve.

Szóval vagy Omv vagy Shell.
(a benzinről nincs tapasztalatom)

Én sokáig Shell-eztem, majd a 3. adagoló csere után leszoktam róla, és a diesel autókról is. Smiley
A benzinest Mobil Petrol-nál etetem, teljesen jó.  eljen
Most kaptam egy MOL green kártyát (-10 Ft / L ), 2x tankoltam a MOL-nál, és azóta kevesebb km-t megyek le egy tankkal, többet eszik belőle. Sad
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Ervin
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4563


TDDi, gyári xenon, F2 optika, 5 ajtó, MMT 6


« Új hozzászólás #6516 Dátum: 2012.02.23 csütörtök, 08:34:55 »

Én sokáig Shell-eztem, majd a 3. adagoló csere után leszoktam róla, és a diesel autókról is. Smiley
A benzinest Mobil Petrol-nál etetem, teljesen jó.  eljen
Most kaptam egy MOL green kártyát (-10 Ft / L ), 2x tankoltam a MOL-nál, és azóta kevesebb km-t megyek le egy tankkal, többet eszik belőle. Sad
Lehet a hideg miatt...
Naplózva

passat 2010 highline CRTDI 125 kW kombi DSG
mondeo 2001 trend TDDi 85 kW 5ajtó
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26658


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #6517 Dátum: 2012.02.23 csütörtök, 08:43:47 »

1.)Nagy szemét lehet ez a MOL mert egyáltalán nem raknak be semmi adalékot a kúton se a gázolajba se a benzinbe mivel erre külön keverő üzemek vannak.

Az OMV a Klacskás kocsi után mindig rak be adalékot a föld alatti tárolóba. A MOL lehet, higy nem.
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #6518 Dátum: 2012.02.23 csütörtök, 09:01:54 »

Lehet a hideg miatt...

5 éve van nálam az autó, azóta csak most van hidege? Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Trekxc
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Trek a bringa és xc=cross country


E-mail
« Új hozzászólás #6519 Dátum: 2012.02.23 csütörtök, 09:08:10 »

5 éve van nálam az autó, azóta csak most van hidege? Smiley
Most hideg volt 3 hétig azért rendesen  wave (10 évre visszamenőleg sem volt még ilyen hideg sztm átlagosan)

Sztm ami már sokszor leírásra került, hogy kúthálózatok kútjai között is van különbség. Biztosan vannak okoskodások.
Én agip-nál tankolok és csak prémiumot és csak 1 kúton az bevált (Diósd Balatoni út) .
2x tankoltam már másik agip kúton, de valahogy nem volt az igazi Huh?!!!  szomoru1
Naplózva

2008 Tit-S 2.2TDCi 175PS M6 kombi
2007 S-max 2.5T M6
2008 Volvo C30 T5 M6 Autotech stage 4 382PS/488Nm
2002 BMW E-46 330 cab M5
Ex: MK3 mondi 2.0 és 2.2 TDCi, Galaxy 2.0 TDCi
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #6520 Dátum: 2012.02.23 csütörtök, 09:22:40 »

Az OMV a Klacskás kocsi után mindig rak be adalékot a föld alatti tárolóba. A MOL lehet, higy nem.

Ha jól tudom a sima gázolajat mindenki a  moltol veszi mo-on és elvileg tesz bele saját adalékot. Ezért láthattad ezt aomv-nél  A premiumok sajátok csak. De majd a stealt jobban tudja
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #6521 Dátum: 2012.02.23 csütörtök, 09:58:30 »

Én sokáig Shell-eztem, majd a 3. adagoló csere után leszoktam róla, és a diesel autókról is. Smiley
A benzinest Mobil Petrol-nál etetem, teljesen jó.  eljen
Most kaptam egy MOL green kártyát (-10 Ft / L ), 2x tankoltam a MOL-nál, és azóta kevesebb km-t megyek le egy tankkal, többet eszik belőle. Sad

A mobil petrol az jó! Nálunk is van.  Pár éve nyitott oda kezdtem el járni akkor még benzinessel. Többet ment el a kocsi mint a többivel. Na mondom itt a tuti. De ez szép lassan megszűnt és annyit ment el mint máshol. Érdekes nem? Aztán 1x csak megadta magát a benzin sziv. Később hallottam még 4-5 ilyet mind ott tankolt...  Pár hónapja meg nem lehetett tankolni 2 napig mert "elromlott a rendszer"  Ja, az a szemét rendszer nem szólt, h ne töltsék a gázolajat a benzin tartályba és fordítva... Bár én úgy gondolnám, h más a csatlakozás.  De volt baj megint a városba meg jövés menés a kúton.  Amúgy szép a kút meg jó a shop wave   De nem lehet általánosítani szerintem mert minden ki van adva lassan privátba és nemtudni mi van itt ott ezért van jó meg rossz minden féle kútból.  Pl a omv is maszek nálunk és az sem jó.
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
mondejoooooo
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1790



E-mail
« Új hozzászólás #6522 Dátum: 2012.02.23 csütörtök, 11:30:59 »

érdekes ez a kút függő fogyi...
az uccso 3 alkalommal Lukoilnál tankoltam és nekem is megugrott fél literrel a fogyim. általában auchannál tankolok.
délvidéken pl. a Lukoilt szeressük mert ott jó a benya, meg óccsó is, de itt *** lenne?
Naplózva

ex 2001. Mondeo 2.0 16V 145LE Ghia,  tempomat, IPS, 4 kerék, kormány...
2013. Mondeo Mk4 fl 2.0 SCTI Ecoboost
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #6523 Dátum: 2012.02.23 csütörtök, 11:32:51 »

érdekes ez a kút függő fogyi...
az uccso 3 alkalommal Lukoilnál tankoltam és nekem is megugrott fél literrel a fogyim. általában auchannál tankolok.
délvidéken pl. a Lukoilt szeressük mert ott jó a benya, meg óccsó is, de itt *** lenne?

Beszéljünk buszosokkal, teherautósokkal, vonatosokkal, aztán vegyünk tőlük olcsón Smiley Smiley
Hozzá green fuelt és kész. Az én fogyim full budapesti és tök jó, (szerintem)
Naplózva
mondejoooooo
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1790



E-mail
« Új hozzászólás #6524 Dátum: 2012.02.23 csütörtök, 11:41:24 »

Beszéljünk buszosokkal, teherautósokkal, vonatosokkal, aztán vegyünk tőlük olcsón Smiley Smiley
Hozzá green fuelt és kész. Az én fogyim full budapesti és tök jó, (szerintem)
buszos kamionos vonatos benyát? hmmmmm
Naplózva

ex 2001. Mondeo 2.0 16V 145LE Ghia,  tempomat, IPS, 4 kerék, kormány...
2013. Mondeo Mk4 fl 2.0 SCTI Ecoboost
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #6525 Dátum: 2012.02.23 csütörtök, 12:04:12 »

Az OMV a Klacskás kocsi után mindig rak be adalékot a föld alatti tárolóba. A MOL lehet, higy nem.
Tegyük fel, hogy elvileg előfordulhat hogy  hogy adagolási dúrva hiba miatt a kúton kell beborítani 1-2 liter anyagot. De ez nagyon égő. Mert az nem a kútba xarás hanem csak párkányára éss onnan belelökése a kútba. A loosereket ezzel lehet etetni csak az baj, hogy ez az anyag már nem fog egyenletesen elkeveredni egy tartályban. Én elég távolra kerülném helyetekben azt a helyet ahol utólag kell önteni bármit is egy tartályába. Az ilyen nem üzemanyag hanem egy selejt egy xar, bár ezek szerint van akinek az is ízlik.

Naplózva
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #6526 Dátum: 2012.02.23 csütörtök, 12:21:43 »

buszos kamionos vonatos benyát? hmmmmm

Az csak poén volt. Nekem OMV-s és Metro-s üzemanyag van a járgányban + greenfuel.
Naplózva
mondejoooooo
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1790



E-mail
« Új hozzászólás #6527 Dátum: 2012.02.23 csütörtök, 12:29:18 »

Az csak poén volt. Nekem OMV-s és Metro-s üzemanyag van a járgányban + greenfuel.
nemrég vettem spurit, hogy kipróbáljam, azóta ment fel a fogyim...
most megint auchan benya van a verdában spurival megbolondítva. ma kikormolom az M5-ön evégig oszt meglátjuk
Naplózva

ex 2001. Mondeo 2.0 16V 145LE Ghia,  tempomat, IPS, 4 kerék, kormány...
2013. Mondeo Mk4 fl 2.0 SCTI Ecoboost
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #6528 Dátum: 2012.02.23 csütörtök, 12:43:14 »

érdekes ez a kút függő fogyi...
az uccso 3 alkalommal Lukoilnál tankoltam és nekem is megugrott fél literrel a fogyim. általában auchannál tankolok.
délvidéken pl. a Lukoilt szeressük mert ott jó a benya, meg óccsó is, de itt *** lenne?

Szerintem nem csak a üzemanyagtól függ hanem a számlálótól is. Biztos lehet azzal is trükközni
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26658


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #6529 Dátum: 2012.02.23 csütörtök, 12:48:20 »

Tegyük fel, hogy elvileg előfordulhat hogy  hogy adagolási dúrva hiba miatt a kúton kell beborítani 1-2 liter anyagot. De ez nagyon égő. Mert az nem a kútba xarás hanem csak párkányára éss onnan belelökése a kútba. A loosereket ezzel lehet etetni csak az baj, hogy ez az anyag már nem fog egyenletesen elkeveredni egy tartályban. Én elég távolra kerülném helyetekben azt a helyet ahol utólag kell önteni bármit is egy tartályába. Az ilyen nem üzemanyag hanem egy selejt egy xar, bár ezek szerint van akinek az is ízlik.



Van keverő pálcájuk külön a mérő pálca mellett.

Akkor mindenki kerülje az OMV kutakat, mert tudomásom szerint ott így kellene csinálnia mindegyiknek.
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #6530 Dátum: 2012.02.23 csütörtök, 14:08:39 »

Van keverő pálcájuk külön a mérő pálca mellett.

Akkor mindenki kerülje az OMV kutakat, mert tudomásom szerint ott így kellene csinálnia mindegyiknek.
Persze keverő pálca  2funny Ez nagyon jó.
Naplózva
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #6531 Dátum: 2012.02.23 csütörtök, 14:11:03 »

Szerintem nem csak a üzemanyagtól függ hanem a számlálótól is. Biztos lehet azzal is trükközni
Valami ilyesmi. Én megpróbálnám nem a benzinkút ajtajához legközelebbi kútoszlopon tankolni a helyébe Roll Eyes Vagy inkább más kutat, valószínű ott azok a kutasok már nagyon "tapasztaltak".
Naplózva
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #6532 Dátum: 2012.02.23 csütörtök, 18:28:53 »

Van keverő pálcájuk külön a mérő pálca mellett.

Akkor mindenki kerülje az OMV kutakat, mert tudomásom szerint ott így kellene csinálnia mindegyiknek.

 wow1  A nemtom hány100 hektós tartályhoz?
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
H. Balázs
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1667



« Új hozzászólás #6533 Dátum: 2012.02.23 csütörtök, 19:38:02 »

Persze keverő pálca  2funny Ez nagyon jó.
Oszt mit kevernek vele integet2
Naplózva

2014/9 Mondeo 2.0 tdci tit 140 le

2021.06 2.0 tdci Transit Jumbo 170 ló
2010 Ducato 2.3 120 ló
 EX 2006/12 Mondeo 2,0 tdci  combi eur4 DPF 130 ló EGR OFF (CigisBalu)
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #6534 Dátum: 2012.02.25 szombat, 16:28:34 »

http://www.autoblog.hu/zold_auto/ujfajta_uzemanyag_van_keszuloben.html
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #6535 Dátum: 2012.02.28 kedd, 10:36:15 »

Ha igaz, a héten nem emelkedik az üzemanyag ára!  worship
Ez is valami...
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Victore
Vendég
« Új hozzászólás #6536 Dátum: 2012.02.29 szerda, 17:38:41 »

érdekes ez a kút függő fogyi...
az uccso 3 alkalommal Lukoilnál tankoltam és nekem is megugrott fél literrel a fogyim. általában auchannál tankolok.
délvidéken pl. a Lukoilt szeressük mert ott jó a benya, meg óccsó is, de itt *** lenne?

Lehet hogy csak én szívtam meg eddig az Auchannál, de 3 tankolásból 3-szor mintha többet mért volna 1-2 literrel. Általában 54 liternél megállok, de mind a három alkalommal 57 liter fölé ment az Auchanos számláló, pedig nem centiztem ki a tankolás előtti kilométereket.
Naplózva
mondejoooooo
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1790



E-mail
« Új hozzászólás #6537 Dátum: 2012.02.29 szerda, 19:26:07 »

Lehet hogy csak én szívtam meg eddig az Auchannál, de 3 tankolásból 3-szor mintha többet mért volna 1-2 literrel. Általában 54 liternél megállok, de mind a három alkalommal 57 liter fölé ment az Auchanos számláló, pedig nem centiztem ki a tankolás előtti kilométereket.
nekem emlékeim szerint még nem sikerült 56 liternél többet tankolnom.
gondolom Auch és Auch kút között is lehet eltérés...
Naplózva

ex 2001. Mondeo 2.0 16V 145LE Ghia,  tempomat, IPS, 4 kerék, kormány...
2013. Mondeo Mk4 fl 2.0 SCTI Ecoboost
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #6538 Dátum: 2012.02.29 szerda, 20:06:49 »

Lehet hogy csak én szívtam meg eddig az Auchannál, de 3 tankolásból 3-szor mintha többet mért volna 1-2 literrel. Általában 54 liternél megállok, de mind a három alkalommal 57 liter fölé ment az Auchanos számláló, pedig nem centiztem ki a tankolás előtti kilométereket.

Hát valahogy be kell hozniuk azt a literenként pár forintot!  eplus2 Úgy voltak vele tele úgy sem sokan nyomják...
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
drof
Vendég
« Új hozzászólás #6539 Dátum: 2012.02.29 szerda, 20:11:40 »

Hát valahogy be kell hozniuk azt a literenként pár forintot!  eplus2 Úgy voltak vele tele úgy sem sokan nyomják...
eplus2

És milyen igaz, mindkét része. vigyor3
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #6540 Dátum: 2012.03.05 hétfő, 17:24:24 »

http://index.hu/gazdasag/magyar/2012/03/05/200_dollaros_olajat_is_hozhat_iran/

Ez elég kemény lenne... 6-800 forintos üzemanyag?
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #6541 Dátum: 2012.03.05 hétfő, 18:03:24 »

Benzin +5 Ft, gázolaj -4 Ft.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #6542 Dátum: 2012.03.06 kedd, 10:22:17 »

http://www.autonavigator.hu/autosvilag_hirei/kozeptavon_drasztikusan_nohetnek_az_uzemanyagarak-7139?utm_source=autonavigator&utm_medium=site&utm_campaign=beuszo
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Proconsul
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6157


Mens sana in corpore sano


« Új hozzászólás #6543 Dátum: 2012.03.06 kedd, 13:19:24 »

http://index.hu/gazdasag/magyar/2012/03/05/200_dollaros_olajat_is_hozhat_iran/

Ez elég kemény lenne... 6-800 forintos üzemanyag?
1000 ft-ot elfogja érni az 100% kérdes az  kerdes milyen ütembe fogja elérni wilting
Naplózva

95-ös 1.8TD mondeo
Proconsul
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6157


Mens sana in corpore sano


« Új hozzászólás #6544 Dátum: 2012.03.06 kedd, 14:06:45 »

nyílt nálunk is új benzinkút  Magyar benzinkút a neve olyan olcsón mérik az üzemanyagot hihetetlen

csak félek kipróbálni mert féltem a mocimat

szerintetek  kerdes

20ft-al olcsóbb mint máshol  Wink  akedvenc omv-em 1,479euro/1liter diesel  Sad  hát a fenn említett kút is annyiért méri  Huh?
Naplózva

95-ös 1.8TD mondeo
drof
Vendég
« Új hozzászólás #6545 Dátum: 2012.03.12 hétfő, 14:47:12 »

http://index.hu/gazdasag/magyar/2012/03/12/uj_rekordra_dragul_a_benzin/

Azt tudjuk, hogy miért rossz. Nézzük meg, hogy mi a jó a rosszban.

Miért jó? 2 okból is!

Ad 1. Fogynak a versenyzők az utakon, lehet haladni.

Ad 2. 500 az kerek szám, könnyebb lesz vele számolni, mint anno a 250-nel. nyes vigyor3

Nyárra meglesz a 450 (legolcsóbb), nyáron növekvő fogyasztás van mindenhol, meg a többi közelkeleti nyalánkság....

Jó lesz, egy ezres, 2 liter. Végre nem keveredek amjd bele a számokba tankolásánál. taps
Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #6546 Dátum: 2012.03.12 hétfő, 21:26:09 »

http://index.hu/gazdasag/magyar/2012/03/12/uj_rekordra_dragul_a_benzin/
Azt tudjuk, hogy miért rossz. Nézzük meg, hogy mi a jó a rosszban.
Miért jó? 2 okból is!
Ad 1. Fogynak a versenyzők az utakon, lehet haladni.
Ad 2. 500 az kerek szám, könnyebb lesz vele számolni, mint anno a 250-nel. nyes vigyor3
Nyárra meglesz a 450 (legolcsóbb), nyáron növekvő fogyasztás van mindenhol, meg a többi közelkeleti nyalánkság....
Jó lesz, egy ezres, 2 liter. Végre nem keveredek amjd bele a számokba tankolásánál. taps
És aki eddig dilemmázott, hogy 10 litert tankoljon vagy ötezerért, az se lesz gondban.

Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
sendrew
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332



E-mail
« Új hozzászólás #6547 Dátum: 2012.03.12 hétfő, 21:31:52 »

És aki eddig dilemmázott, hogy 10 litert tankoljon vagy ötezerért, az se lesz gondban.



Cheesy
Naplózva

2008. Ford S-MAX 2.0 Titanium 145LE
2008. Ford Focus 1.6    101LE

EX:
2001. Ford Ka 1.3 60LE
2004. Ford Mondeo Turnier Trend 1.8 16V 125LE  LPG
2007. Ford Fiesta 1.25    75LE

Az autó nyomokban Ghia elemeket tartalmazott
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #6548 Dátum: 2012.03.12 hétfő, 21:32:41 »

Cheesy

Gyerkőc jól van?
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
ASMODEUS
Vendég
« Új hozzászólás #6549 Dátum: 2012.03.12 hétfő, 22:34:33 »

bezzeg arról sehol nincs megemlékezés, hogy az LPG árát milyen szépen kúsztatják felfelé... amikor első gázosd autómat vettem, még 89 Ft volt literje....  smile
Naplózva
Oldalak: 1 ... 124 125 126 127 128 129 130 [131] 132 133 134 135 136 137 138 ... 254   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.087 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.