Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.07 kedd, 18:21:06 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 184 185 186 187 188 189 190 [191] 192 193 194 195 196 197 198 ... 254   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Üzemanyagok  (Megtekintve 3219595 alkalommal)
0 Felhasználó és 19 vendég van a témában
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #9500 Dátum: 2014.10.16 csütörtök, 22:08:17 »

Teljesen jó a hangja.

mint egy egyes golfnak
Picit hangosabb, de az alsó burkolat sincs rajta.
nekem nincs is alsó burkolat
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #9501 Dátum: 2014.10.16 csütörtök, 22:09:54 »

sokkal jobban kopog


Huh?
Naplózva
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #9502 Dátum: 2014.10.16 csütörtök, 22:11:51 »

Huh?
a 115-ös
 Wink
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #9503 Dátum: 2014.10.16 csütörtök, 22:12:49 »

mint egy egyes golfnak
Ne szívd a vérem próbálom elnyomni az aggódást.
Naplózva
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #9504 Dátum: 2014.10.16 csütörtök, 22:16:23 »

Ne szívd a vérem próbálom elnyomni az aggódást.
szerintem jó az úgy.
























most jobb?
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #9505 Dátum: 2014.10.16 csütörtök, 22:18:47 »

szerintem jó az úgy.
























most jobb?

Jobb





Sokkal Smiley
Naplózva
FokaDriver
Vendég
« Új hozzászólás #9506 Dátum: 2014.10.18 szombat, 09:44:41 »

Tipcsikém! Szerinted hány 400ekm-et megélt/futott mondeo van itt a fórumon?  Segítek, nem benyásra gondoltam... Grin, mert abból 0. (szvsz).

Számtalan sok. Csak a tulajok nem tudnak róla.  nyes
Egyébként pedig van egy benyás fórumtagunk aki óra szerint is 500ekm felett jár mk3 2.0i-jével. Most már kezdi enni az olajat neki.
Naplózva
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #9507 Dátum: 2014.10.18 szombat, 10:10:27 »

Tegnap az Orczy Lukoil-nál 385 volt a go. Vasárnap úgyis kiürül a tank, akkor kell tölteni bele. Hétvégén még lejjebb szokták vinni az árakat pár Ft-al. Fogalmam nincs, mikor tankoltam utoljára ennyiért.
(Ja, de: nyáron Ausztriában  vigyor3 )
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #9508 Dátum: 2014.10.18 szombat, 20:53:08 »

Számtalan sok. Csak a tulajok nem tudnak róla.  nyes
Egyébként pedig van egy benyás fórumtagunk aki óra szerint is 500ekm felett jár mk3 2.0i-jével. Most már kezdi enni az olajat neki.
Ha nem az összes
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6474


E-mail
« Új hozzászólás #9509 Dátum: 2014.10.18 szombat, 21:20:23 »

Számtalan sok. Csak a tulajok nem tudnak róla.  nyes
Egyébként pedig van egy benyás fórumtagunk aki óra szerint is 500ekm felett jár mk3 2.0i-jével. Most már kezdi enni az olajat neki.
Mint ahogy osztriában dolgozó tiszteletreméltó főnyelvészünk írta nem régiben: fehér holló is létezik...  hehe
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
Vagyokabajnok
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3548



E-mail
« Új hozzászólás #9510 Dátum: 2014.10.18 szombat, 21:58:17 »

Mint ahogy osztriában dolgozó tiszteletreméltó főnyelvészünk írta nem régiben: fehér holló is létezik...  hehe
Vasam lassan 3/4-ig már fehér holló. hehe
Naplózva

2011.12  1.6 Panther Black BA7
Ex:
2013. Focus 1.6 Tdci trend+
2001 Mondeo mk3 2.0   GHIA   145 LE   (B5Y)  esp. tempomat. fűthető-hűthető fekete bőr.   300+
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6474


E-mail
« Új hozzászólás #9511 Dátum: 2014.10.19 vasárnap, 07:23:18 »

Vasam lassan 3/4-ig már fehér holló. hehe
Igen, de a traktorok korá(ba)n hallnak, más az életciklusuk és feladatuk is...
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #9512 Dátum: 2014.10.19 vasárnap, 08:25:42 »

Igen, de a traktorok korá(ba)n hallnak, más az életciklusuk és feladatuk is...

.....és a motorjuk által kibocsátott fojtó gáz is.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48450



« Új hozzászólás #9513 Dátum: 2014.10.19 vasárnap, 10:24:37 »

.....és a motorjuk által kibocsátott fojtó gáz is.
mert a te xarod rózsaillatút pukizik mi?Az meg a földet pusztítja el.az sem jobb.javaslom indítsunk egy teljesen új vitát a témában... nyes
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #9514 Dátum: 2014.10.19 vasárnap, 10:46:09 »

mert a te xarod rózsaillatút pukizik mi?Az meg a földet pusztítja el.az sem jobb.javaslom indítsunk egy teljesen új vitát a témában... nyes

A co2 nem pusztítja el a földet, mert különben is rengeteg minden "táplálkozik" co2-vel.... (olvass, tájékozódj)
Ellenben a dízel kipufogó gáz meg az embert pustítja.....
A benzines kipufogó gáz felszáll, de a dízel lent marad és szívom én is befele....ahelyett, hogy csak azok szívnák, akik kiszórják!  Cool
Reggel beindítok egy dízel fhos-t a műhelyben, 5 mp-re amíg kiállok vele.... és délig érzem a mérget..... mennek előttem a fhos dízelek és el kell zárnom a belépő levegőt, mert büdös lesz a kocsiban.......Ez normális? Kukába mind!  eplus2

Ez olyan, mint a dohányzás.
Ha valaki dohányzik az úgy tegye, hogy engem ne zavarjon...szívja csak ő a füstöt és legyen csak az ő ruhája és minden büdös....DE NEM!
Belefújja a füstöt az én környezetembe, akaratlanul is büdös lesz az én ruhám is..... amerre jár dől belőle a büdös, még akkor is ha már nincs cigi a kezében....károsítva engem és az én környezetem.
Ugyanez van a dízel autóknál is.....nem hiába kínlódnak nem kicsit a mindenféle utókezeléssel...DE SOHASEM lesz megoldva. Annyi sikerült, hogy már ritkábban látszik és más a szaga.
Ez olyan jó és el kéne fogadni? A nagy l*faszt!   levele
 levele levele levele levele levele levele  hehe
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48450



« Új hozzászólás #9515 Dátum: 2014.10.19 vasárnap, 11:00:10 »

A co2 nem pusztítja el a földet, mert különben is rengeteg minden "táplálkozik" co2-vel.... (olvass, tájékozódj)
Ellenben a dízel kipufogó gáz meg az embert pustítja.....
A benzines kipufogó gáz felszáll, de a dízel lent marad és szívom én is befele....ahelyett, hogy csak azok szívnák, akik kiszórják!  Cool
Reggel beindítok egy dízel fhos-t a műhelyben, 5 mp-re amíg kiállok vele.... és délig érzem a mérget..... mennek előttem a fhos dízelek és el kell zárnom a belépő levegőt, mert büdös lesz a kocsiban.......Ez normális? Kukába mind!  eplus2

Ez olyan, mint a dohányzás.
Ha valaki dohányzik az úgy tegye, hogy engem ne zavarjon...szívja csak ő a füstöt és legyen csak az ő ruhája és minden büdös....DE NEM!
Belefújja a füstöt az én környezetembe, akaratlanul is büdös lesz az én ruhám is..... amerre jár dől belőle a büdös, még akkor is ha már nincs cigi a kezében....károsítva engem és az én környezetem.
Ugyanez van a dízel autóknál is.....nem hiába kínlódnak nem kicsit a mindenféle utókezeléssel...DE SOHASEM lesz megoldva. Annyi sikerült, hogy már ritkábban látszik és más a szaga.
Ez olyan jó és el kéne fogadni? A nagy l*faszt!   levele
 levele levele levele levele levele levele  hehe

Ó te nagy sötét istencsapása.A tied csak az üvegházhatást növeli amivel a teljes bolygót veszélyezteti. hehe
A te xarodban is van katalizátor ,ami utókezelés ugyan úgy mint egy DPF.Akkor megint miről hadoválsz?


"A gépjárművek által okozott levegőszennyezési problémákat a katalizátorok is csak részben tudják megoldani. Egyre növekszik az üvegházhatást okozó szén-dioxid kibocsátása, valamint az autók és az utak kopása következtében a levegőbe kerülő súlyosan egészségkárosító anyagok mennyisége. Az újabb kutatások pedig arra irányítják a figyelmet, hogy a katalizátorokból olyan anyagok kerülhetnek a környezetbe, amelyek feltehetően komolyan károsíthatják mindannyiunk egészségét.

Az iparilag fejlett országok környezetvédelmi programjaiban az elsők között szerepel a gépjármű-közlekedés okozta levegőszennyezettség csökkentése. Ezért is van szükség a kipufogógázok utókezelésére: a keletkezett levegőszennyezők nem szennyező (vagy legalább is az emberek egészségét közvetlenül nem károsító) vegyületekké való átalakítására. A leginkább elterjedt és legkorszerűbb emissziócsökkentő módszernek a katalitikus konverter és az elektronikus üzemanyag-befecskendezés közös bevezetése bizonyult. 1992 óta az Európai Unióban minden új, Ottó-típusú motorral felszerelt gépjárművet katalizátorral kell felszerelni. A kipufogógáz katalizátora a szén-monoxidot (CO) és a szénhidrogéneket (CH) platina (Pt) és palládium (Pd) segítségével széndioxiddá (CO2) és vízzé oxidálja, míg a nitrogénoxidok (NOx) nitrogénné való redukcióját a ródium (Rh) katalizálja. A katalízis hatásfoka a 80-90%-ot is elérheti. A katalizátor hordozója általában korderit (2MgO.2Al2O3.5SiO2), mely egy térhálós kerámia. Ennek a felületére viszik fel a katalizátoranyagokat. A katalizátorok platinatartalma 0,9–2,5 gramm között van, a nemesfémek aránya megközelítőleg a következő: Pt/Pd/Rh = 1:14:1-1:28:1. "
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #9516 Dátum: 2014.10.19 vasárnap, 11:26:10 »

Ó te nagy sötét istencsapása.A tied csak az üvegházhatást növeli amivel a teljes bolygót veszélyezteti. hehe
A te xarodban is van katalizátor ,ami utókezelés ugyan úgy mint egy DPF.Akkor megint miről hadoválsz?


"A gépjárművek által okozott levegőszennyezési problémákat a katalizátorok is csak részben tudják megoldani. Egyre növekszik az üvegházhatást okozó szén-dioxid kibocsátása, valamint az autók és az utak kopása következtében a levegőbe kerülő súlyosan egészségkárosító anyagok mennyisége. Az újabb kutatások pedig arra irányítják a figyelmet, hogy a katalizátorokból olyan anyagok kerülhetnek a környezetbe, amelyek feltehetően komolyan károsíthatják mindannyiunk egészségét.

Az iparilag fejlett országok környezetvédelmi programjaiban az elsők között szerepel a gépjármű-közlekedés okozta levegőszennyezettség csökkentése. Ezért is van szükség a kipufogógázok utókezelésére: a keletkezett levegőszennyezők nem szennyező (vagy legalább is az emberek egészségét közvetlenül nem károsító) vegyületekké való átalakítására. A leginkább elterjedt és legkorszerűbb emissziócsökkentő módszernek a katalitikus konverter és az elektronikus üzemanyag-befecskendezés közös bevezetése bizonyult. 1992 óta az Európai Unióban minden új, Ottó-típusú motorral felszerelt gépjárművet katalizátorral kell felszerelni. A kipufogógáz katalizátora a szén-monoxidot (CO) és a szénhidrogéneket (CH) platina (Pt) és palládium (Pd) segítségével széndioxiddá (CO2) és vízzé oxidálja, míg a nitrogénoxidok (NOx) nitrogénné való redukcióját a ródium (Rh) katalizálja. A katalízis hatásfoka a 80-90%-ot is elérheti. A katalizátor hordozója általában korderit (2MgO.2Al2O3.5SiO2), mely egy térhálós kerámia. Ennek a felületére viszik fel a katalizátoranyagokat. A katalizátorok platinatartalma 0,9–2,5 gramm között van, a nemesfémek aránya megközelítőleg a következő: Pt/Pd/Rh = 1:14:1-1:28:1. "

Nem azt mondtam, hogy egészséges a benzines autó kipufogógáza!
-kiemelt rész: Megnyugodhatsz, hogy az ember és tevékenysége jelentéktelen a föld életében. Csak rá kell fogni valamire, hogy meg tudjanak magyarázni valamit, ami csak úgy történik magától is.
Persze, egyik sem jó. De arról keress a neten anyagot, hogy mennyi minden köti meg vagy alakítja át a co2-őt amiből még hasznos dolog is lesz.

26. oldal, képekkel....hogy te is értsd!  eplus2
http://mta.hu/data/cikk/13/18/14/cikk_131814/Akademiai_Kozgyulesre_0506.pdf

DE a dízel még fojtogatóan büdös is B+ !   eplus2
« Utoljára szerkesztve: 2014.10.19 vasárnap, 11:34:40 írta az igazat: GSR » Naplózva

Imádom a dízeleket!    
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26976


E-mail
« Új hozzászólás #9517 Dátum: 2014.10.19 vasárnap, 11:35:35 »

Ha nem az összes

Nem az összes. Smiley

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26976


E-mail
« Új hozzászólás #9518 Dátum: 2014.10.19 vasárnap, 11:38:32 »

A co2 nem pusztítja el a földet, mert különben is rengeteg minden "táplálkozik" co2-vel.... (olvass, tájékozódj)
Ellenben a dízel kipufogó gáz meg az embert pustítja.....
A benzines kipufogó gáz felszáll, de a dízel lent marad és szívom én is befele....ahelyett, hogy csak azok szívnák, akik kiszórják!  Cool
Reggel beindítok egy dízel fhos-t a műhelyben, 5 mp-re amíg kiállok vele.... és délig érzem a mérget..... mennek előttem a fhos dízelek és el kell zárnom a belépő levegőt, mert büdös lesz a kocsiban.......Ez normális? Kukába mind!  eplus2

Ez olyan, mint a dohányzás.
Ha valaki dohányzik az úgy tegye, hogy engem ne zavarjon...szívja csak ő a füstöt és legyen csak az ő ruhája és minden büdös....DE NEM!
Belefújja a füstöt az én környezetembe, akaratlanul is büdös lesz az én ruhám is..... amerre jár dől belőle a büdös, még akkor is ha már nincs cigi a kezében....károsítva engem és az én környezetem.
Ugyanez van a dízel autóknál is.....nem hiába kínlódnak nem kicsit a mindenféle utókezeléssel...DE SOHASEM lesz megoldva. Annyi sikerült, hogy már ritkábban látszik és más a szaga.
Ez olyan jó és el kéne fogadni? A nagy l*faszt!   levele
 levele levele levele levele levele levele  hehe


Nagy xarban lennél, ha minden dízelt egy csapásra kidobnának az emberek. Kb. nemhogy reggeli kávéd nem lenne, de még kenyér meg vaj sem lenne mellé. Arról nem is beszélve, hogy a dízel személyautók a teherszállításhoz képest kb. 1:10 arányban képviseltetik magukat károsanyag-libocsátás terén, már csak a darabszám, köbcenti, fogyasztás, megtett km stb. alapján is.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26976


E-mail
« Új hozzászólás #9519 Dátum: 2014.10.19 vasárnap, 11:39:55 »

Nem azt mondtam, hogy egészséges a benzines autó kipufogógáza!
-kiemelt rész: Megnyugodhatsz, hogy az ember és tevékenysége jelentéktelen a föld életében. Csak rá kell fogni valamire, hogy meg tudjanak magyarázni valamit, ami csak úgy történik magától is.
Persze, egyik sem jó. De arról keress a neten anyagot, hogy mennyi minden köti meg vagy alakítja át a co2-őt amiből még hasznos dolog is lesz.

26. oldal, képekkel....hogy te is értsd!  eplus2
http://mta.hu/data/cikk/13/18/14/cikk_131814/Akademiai_Kozgyulesre_0506.pdf

DE a dízel még fojtogatóan büdös is B+ !   eplus2

Korántsem jelentéktelen, legalábbis mára már nem.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #9520 Dátum: 2014.10.19 vasárnap, 11:42:38 »

Korántsem jelentéktelen, legalábbis mára már nem.

AndyA

Mert mit tudtunk a föld korábbi életciklusáról?
Semmit, találgatások vannak, teóriák, elméletek....
« Utoljára szerkesztve: 2014.10.19 vasárnap, 11:45:39 írta az igazat: GSR » Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #9521 Dátum: 2014.10.19 vasárnap, 11:43:43 »

Nagy xarban lennél, ha minden dízelt egy csapásra kidobnának az emberek. Kb. nemhogy reggeli kávéd nem lenne, de még kenyér meg vaj sem lenne mellé. Arról nem is beszélve, hogy a dízel személyautók a teherszállításhoz képest kb. 1:10 arányban képviseltetik magukat károsanyag-libocsátás terén, már csak a darabszám, köbcenti, fogyasztás, megtett km stb. alapján is.

AndyA

Inkább a xar....megfürdök, oszt jóvan!
Addig lenne lassulás, amíg fel nem váltanák a traktorokat a benzinesek!  Annyi KV meg van itthon!  eplus2

Amerikába érdekes, hogy igen ritka a dízel autó. Svájcban pedig egyenesen büntetik, szinte....
Az üzemanyagok árával van a baj...... de ezt ne fűzzük tovább.  Undecided
« Utoljára szerkesztve: 2014.10.19 vasárnap, 11:45:25 írta az igazat: GSR » Naplózva

Imádom a dízeleket!    
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26976


E-mail
« Új hozzászólás #9522 Dátum: 2014.10.19 vasárnap, 13:34:06 »

Inkább a xar....megfürdök, oszt jóvan!
Addig lenne lassulás, amíg fel nem váltanák a traktorokat a benzinesek!  Annyi KV meg van itthon!  eplus2

Amerikába érdekes, hogy igen ritka a dízel autó. Svájcban pedig egyenesen büntetik, szinte....
Az üzemanyagok árával van a baj...... de ezt ne fűzzük tovább.  Undecided

A nagytömegű távolsági áruszállítás sem Svájcban, sem az USÁ-ban nem benzines alapon történik, ahogyan a kontinensek közötti sem. Ez mind, mind különféle méretű és fajtájú dízelmotor, ha tetszik, ha nem. Teherautóban, hajóban, mindegy. Személyszállítás detto, szinte minden nagyobb busz dízelmotoros. Vasút vagy dízel, vagy elektromos. Benzinmotoros ott sincs, legfeljebb mutatóban.

Kezded már érteni, hogy mi ellen is pöfögsz vég nélkül?

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #9523 Dátum: 2014.10.19 vasárnap, 13:46:26 »

A nagytömegű távolsági áruszállítás sem Svájcban, sem az USÁ-ban nem benzines alapon történik, ahogyan a kontinensek közötti sem. Ez mind, mind különféle méretű és fajtájú dízelmotor, ha tetszik, ha nem. Teherautóban, hajóban, mindegy. Személyszállítás detto, szinte minden nagyobb busz dízelmotoros. Vasút vagy dízel, vagy elektromos. Benzinmotoros ott sincs, legfeljebb mutatóban.

Kezded már érteni, hogy mi ellen is pöfögsz vég nélkül?

AndyA

Másról kezdetek beszélni.....

Én a személygépkocsikról beszélek!  Nem pöfögök vég nélkül.....de direkt nem értitek.
Valóban sok a haszonjárművek dízel léte. (busz, vonat, hajó...stb.) De a buszon kívül egyik sem nyomja az orrod alá kormot és a bűzt a közutakon....garázsban, parkolóban, menet közben.
Ezt nem akarjátok meg TI megérteni. Ha már a busz, vonat, hajó dízel -ha a nagy világot nézzük- akkor legalább a közvetlen kapcsolatban lévő és legnagyobb darabszámban előforduló járművek....a személyautók ne büdösítsenek, fojtogassanak!

Akkor én is kérdezhetem, hogy kezditek már érteni, hogy mi mellett kampányoltok?

A buszoknál is volt már gázos üzem (több 10 éve is), de bizonyos érdekcsoportoknak ez nem volt jó....bizonyára.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
D
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1484



E-mail
« Új hozzászólás #9524 Dátum: 2014.10.19 vasárnap, 21:59:24 »

Hogy itt hirtelen mennyi környezettudatos ember lett wow1 taps
Naplózva

Mk3-2002-2,5-V6 ---A4-es lapomat, hasonló paraméterekkel rendelkező Audira cserélném! Grin
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #9525 Dátum: 2014.10.19 vasárnap, 22:02:09 »

Hogy itt hirtelen mennyi környezettudatos ember lett wow1 taps


Én csak a saját szaglószervemet érő és ingerlő negatívumokról beszéltem...  Cool
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48450



« Új hozzászólás #9526 Dátum: 2014.10.20 hétfő, 06:11:58 »

Hogy itt hirtelen mennyi környezettudatos ember lett wow1 taps

nincs itt szépítenivaló.az össze kőolajszármazékkal hajtott autó szennyezi a környezetet.és még az elektromos is-csak az nem az úton,hanem még a gyárban...
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #9527 Dátum: 2014.10.20 hétfő, 18:09:17 »

Itt a következő adag: Ismét benzin -9, go -5.

Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Vagyokabajnok
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3548



E-mail
« Új hozzászólás #9528 Dátum: 2014.10.20 hétfő, 18:12:03 »

Itt a következő adag: Ismét benzin -9, go -5.


Csak így tovább  taps taps taps(jövő hétre is ua.)
Naplózva

2011.12  1.6 Panther Black BA7
Ex:
2013. Focus 1.6 Tdci trend+
2001 Mondeo mk3 2.0   GHIA   145 LE   (B5Y)  esp. tempomat. fűthető-hűthető fekete bőr.   300+
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #9529 Dátum: 2014.10.21 kedd, 00:18:42 »

minden vita nélkül: tessék elmenni arab és ázsiai országokba hogy milyen pusztulat büdös és folytogató a levegő a sok benzinzabálótól. és ne gyertek azzal hogy mer így meg úgy. ott kb 500millió ember használ alig folytott autót, ott nincs eu3-4-5-6 talán ha 5-10% eléri az eu4-et már sokat mondok. de olyan olcsó az üzemanyag, hogy egyszerűen leszarják. kínában is feleannyi mint itt.

az meg hogy pekingben és sanghajban is 2 (!!!!!!!!) éven belül minden taxi és tömegközlekedés tisztán elektromos kell hogy legyen, önmagáért beszél. csak az érzékeltetés kedvéért, mintha németeknél minden autó minimum hibrid vagy full-e lenne 2016 után... vagy a visegrádi 4-ek összes autója...

szóval felesleges polémizálni ezen, mert ez egy 10 évvel ezelőtti vita.

Most az a trend, hogy azért vagy lúzer mert nincs hibrid autód. (kínában a robogók 95%a elektromos, és kb 80 millió van belőlük)

ehhez mérten fikázzátok egymást. nem attól vagy/leszel környezettudatos hogy benzin/e-hdi motorral szerelt járgányt hajtsz, hanem hogy a külvárosban P+R és onnan bringa vagy E-motor.

perszer ez mind szép és egy kis bhuzi vagyok hogy ilyeneket írok, de higgyétek el, a kínaiak 3 éven belüül átlpnek európán és akkor lesz móka... most úgy néznek az EU-ra mint egy szép középkori országra, ami jól elvan, de nem nagyon fejlődik. viszont jó "ott" élni.

erről ennyit.
Naplózva
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6474


E-mail
« Új hozzászólás #9530 Dátum: 2014.10.21 kedd, 06:04:11 »

Itt a következő adag: Ismét benzin -9, go -5.


Előre a 300huf-os dieselért!
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48450



« Új hozzászólás #9531 Dátum: 2014.10.21 kedd, 06:06:50 »

minden vita nélkül: tessék elmenni arab és ázsiai országokba hogy milyen pusztulat büdös és folytogató a levegő a sok benzinzabálótól. és ne gyertek azzal hogy mer így meg úgy. ott kb 500millió ember használ alig folytott autót, ott nincs eu3-4-5-6 talán ha 5-10% eléri az eu4-et már sokat mondok. de olyan olcsó az üzemanyag, hogy egyszerűen leszarják. kínában is feleannyi mint itt.

az meg hogy pekingben és sanghajban is 2 (!!!!!!!!) éven belül minden taxi és tömegközlekedés tisztán elektromos kell hogy legyen, önmagáért beszél. csak az érzékeltetés kedvéért, mintha németeknél minden autó minimum hibrid vagy full-e lenne 2016 után... vagy a visegrádi 4-ek összes autója...

szóval felesleges polémizálni ezen, mert ez egy 10 évvel ezelőtti vita.

Most az a trend, hogy azért vagy lúzer mert nincs hibrid autód. (kínában a robogók 95%a elektromos, és kb 80 millió van belőlük)

ehhez mérten fikázzátok egymást. nem attól vagy/leszel környezettudatos hogy benzin/e-hdi motorral szerelt járgányt hajtsz, hanem hogy a külvárosban P+R és onnan bringa vagy E-motor.

perszer ez mind szép és egy kis bhuzi vagyok hogy ilyeneket írok, de higgyétek el, a kínaiak 3 éven belüül átlpnek európán és akkor lesz móka... most úgy néznek az EU-ra mint egy szép középkori országra, ami jól elvan, de nem nagyon fejlődik. viszont jó "ott" élni.

erről ennyit.
átlépnek európán?és? belőlünk élnek... hehe
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #9532 Dátum: 2014.10.21 kedd, 07:23:52 »

átlépnek európán?és? belőlünk élnek... hehe
Még 20-30év és elkezdenek európában gyártatni, mert itt lesz olcsóbb a munkaerő....
Naplózva
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #9533 Dátum: 2014.10.21 kedd, 10:37:35 »

átlépnek európán?és? belőlünk élnek... hehe
pont fosnak ránk. afrikát jobban szeretik. ott ők a királyok...
Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #9534 Dátum: 2014.10.21 kedd, 10:41:34 »

... egy kis bhuzi vagyok ...
És már azt is tudjuk, hogy van önkritikád, vagy csak őszinte vagy!  eplus2
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26976


E-mail
« Új hozzászólás #9535 Dátum: 2014.10.21 kedd, 11:06:55 »

Még 20-30év és elkezdenek európában gyártatni, mert itt lesz olcsóbb a munkaerő....

Xar lesz az nekik. Olyankor már nem lesz kétszámjegyű gazdasági növekedés évente ott sem...

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #9536 Dátum: 2014.10.21 kedd, 11:10:10 »

És már azt is tudjuk, hogy van önkritikád, vagy csak őszinte vagy!  eplus2
örülök hogy átjön a lényeg  kuss
Naplózva
wofer
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3726


Minden a mágnes körül forog,csak észre kell venni!


E-mail
« Új hozzászólás #9537 Dátum: 2014.10.21 kedd, 12:08:20 »

Előre a 300huf-os dieselért!
Ha annyira visszaesik,megkerülöm a földet mondival Wink
Naplózva

https://audioshop.hu/ Subwoofer guru + minden ami autóhifi!
Fordok,3 Capri,1Focus,3 Mondeo,S-MAX,Grand C-MAX, egyelőre OFF Skoda Octavia
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48450



« Új hozzászólás #9538 Dátum: 2014.10.21 kedd, 12:14:29 »

pont fosnak ránk. afrikát jobban szeretik. ott ők a királyok...
te írtad,hogy átlépnek rajtunk.erre most írod,hogy fhosnak ránk.akkor most mi.vagy mikor mi? nyes
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #9539 Dátum: 2014.10.21 kedd, 12:16:14 »

te írtad,hogy átlépnek rajtunk.erre most írod,hogy fhosnak ránk.akkor most mi.vagy mikor mi? nyes

Ezt sem tudod?
Amikor lépnek át és pont felettünk vannak....akkor!  eplus2
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
wofer
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3726


Minden a mágnes körül forog,csak észre kell venni!


E-mail
« Új hozzászólás #9540 Dátum: 2014.10.21 kedd, 12:17:24 »

Arabic.
Amit a legvégén irtál,már kb 3éve meg is történt,csak nem lett realizálva ki a vez.gazd.hatalom.
Hetesi Zsolt /megoszto megnézhető,rákereshető/ tartott egy jópofa kis előadást mi miért történik.
Lényeg akinél az energai forrás azé a hatalom.Igy visszatekintve az elmult 30évre,jobban érthető a történelem és nem az amit tanitottak
hanem az amit igy összerak magának az ember.Körül kell nézni a világban mi folyik..... szomoru1
Off....
A világ már csak ilyen....és igy marad egy ideig.

Naplózva

https://audioshop.hu/ Subwoofer guru + minden ami autóhifi!
Fordok,3 Capri,1Focus,3 Mondeo,S-MAX,Grand C-MAX, egyelőre OFF Skoda Octavia
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48450



« Új hozzászólás #9541 Dátum: 2014.10.21 kedd, 12:17:57 »

Ezt sem tudod?
Amikor lépnek át és pont felettünk vannak....akkor!  eplus2
..fhosnak egy nagyot és hosszan tartót. eplus2
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48450



« Új hozzászólás #9542 Dátum: 2014.10.21 kedd, 12:19:26 »

Arabic.
Amit a legvégén irtál,már kb 3éve meg is történt,csak nem lett realizálva ki a vez.gazd.hatalom.
Hetesi Zsolt /megoszto megnézhető,rákereshető/ tartott egy jópofa kis előadást mi miért történik.
Lényeg akinél az energai forrás azé a hatalom.Igy visszatekintve az elmult 30évre,jobban érthető a történelem és nem az amit tanitottak
hanem az amit igy összerak magának az ember.Körül kell nézni a világban mi folyik..... szomoru1
Off....
A világ már csak ilyen....és igy marad egy ideig.


acélgyártás-Kína
Műanyag alapanyag gyártás-Kína
Gumi alapanyag gyártás -Kína

mikell még,csak ezekből van egy autó.... vigyor3
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #9543 Dátum: 2014.10.21 kedd, 12:20:38 »

..fhosnak egy nagyot és hosszan tartót. eplus2

De neked még itt is előnyöd van -talán az egyedüli hely, ahol- , hogy nem vagy magas. Mert olyan mélyre később ér le a fhos is....  eplus2
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48450



« Új hozzászólás #9544 Dátum: 2014.10.21 kedd, 12:22:26 »

De neked még itt is előnyöd van -talán az egyedüli hely, ahol- , hogy nem vagy magas. Mert olyan mélyre később ér le a fhos is....  eplus2
látod.te már régen iszogatod a fhosot,amikor én még elevezek benne. hehe
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #9545 Dátum: 2014.10.21 kedd, 12:27:22 »

látod.te már régen iszogatod a fhosot,amikor én még elevezek benne. hehe

De ha lentről emelkedik felfelé a szintje, akkor te már búvárkodsz benne mikor nekem még csak mellkasig ér!  hehe
« Utoljára szerkesztve: 2014.10.21 kedd, 12:39:10 írta az igazat: GSR » Naplózva

Imádom a dízeleket!    
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48450



« Új hozzászólás #9546 Dátum: 2014.10.21 kedd, 12:29:17 »

De ha lentről emelkedik felfelé a szinte, akkor te már búvárkodsz benne mikor nekem még csak mellkasig ér!  hehe
azt írtad felülről érkezik az áldás.

mi az a szinte?az olyan mintha? hehe
dobd már ki a kukába a fónodat! nyes
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
wofer
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3726


Minden a mágnes körül forog,csak észre kell venni!


E-mail
« Új hozzászólás #9547 Dátum: 2014.10.21 kedd, 12:31:09 »

acélgyártás-Kína
Műanyag alapanyag gyártás-Kína
Gumi alapanyag gyártás -Kína

mikell még,csak ezekből van egy autó.... vigyor3
Hát ja.Rossz nézni egy egy tv-s adást amikor maszkal rohangálnak az utcán szomoru1
Keresztkérdés : az üveg nem onnan van ?  eplus2
Naplózva

https://audioshop.hu/ Subwoofer guru + minden ami autóhifi!
Fordok,3 Capri,1Focus,3 Mondeo,S-MAX,Grand C-MAX, egyelőre OFF Skoda Octavia
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #9548 Dátum: 2014.10.21 kedd, 12:41:24 »

azt írtad felülről érkezik az áldás.

mi az a szinte?az olyan mintha? hehe
dobd már ki a kukába a fónodat! nyes

Felülről érkezik.....de ha elugrom és alulról kezd felfelé emelkedni, akkor megint te süllyedsz hamarabb!  eplus2

Szinte tudhatnád, hogy ő szinte őszinte! (most a tükörbe mutattam, ami előtt állok)
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48450



« Új hozzászólás #9549 Dátum: 2014.10.21 kedd, 13:20:27 »

Felülről érkezik.....de ha elugrom és alulról kezd felfelé emelkedni, akkor megint te süllyedsz hamarabb!  eplus2

Szinte tudhatnád, hogy ő szinte őszinte! (most a tükörbe mutattam, ami előtt állok)
akkor illik rád a nóta:  hehe

"Tükör előtt állok,és iszonyú a látvány,csak bámulok mint 1 ma született páfrány...."
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Oldalak: 1 ... 184 185 186 187 188 189 190 [191] 192 193 194 195 196 197 198 ... 254   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.053 másodperc alatt készült el 21 lekéréssel.