Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.22 szerda, 18:34:43 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: [1]   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Valakit, aki tud Mondeót trélerrel szállítani, relatíve olcsón :)  (Megtekintve 3775 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Hyperborg
Vendég
« Dátum: 2012.04.14 szombat, 08:57:31 »

Valakit, aki tud Mondeót trélerrel szállítani, relatíve olcsón Smiley
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #1 Dátum: 2012.04.14 szombat, 09:07:48 »

Valakit, aki tud Mondeót trélerrel szállítani, relatíve olcsón Smiley
mi a relatív olcsó és honnan hova? Cheesy
Naplózva
Hyperborg
Vendég
« Új hozzászólás #2 Dátum: 2012.04.14 szombat, 09:11:51 »

mi a relatív olcsó és honnan hova? Cheesy

Bécs-Balaton. Ár: benzinpénz + fix díj.
Naplózva
mondeospepe
Vendég
« Új hozzászólás #3 Dátum: 2012.04.14 szombat, 22:18:46 »

Szia!

Nekem van egy jóbarátom aki foglakozik autómentéssel és szállítással, emberi (mondeobaráti) áron.
Ha megtudnád mondani pontosan, hogy Balatonon hóva az sokat dobna az ár kalkuláción.

Üdv:Mondeospepe
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #4 Dátum: 2012.04.14 szombat, 22:20:52 »

Szia!

Nekem van egy jóbarátom aki foglakozik autómentéssel és szállítással, emberi (mondeobaráti) áron.
Ha megtudnád mondani pontosan, hogy Balatonon hóva az sokat dobna az ár kalkuláción.

Üdv:Mondeospepe
monnyuk lelle. innen még pár km, de a nagyságrendi számoláshoz jó.
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
Hyperborg
Vendég
« Új hozzászólás #5 Dátum: 2012.04.14 szombat, 22:22:37 »

monnyuk lelle. innen még pár km, de a nagyságrendi számoláshoz jó.

Ja. Lelle az jó.
Naplózva
swoszi
Vendég
« Új hozzászólás #6 Dátum: 2012.04.15 vasárnap, 10:24:14 »

Valakit, aki tud Mondeót trélerrel szállítani, relatíve olcsón Smiley
Haza vontatni nem lehet? Lényegesen olcsóbb, mint a tréler.
Naplózva
Hyperborg
Vendég
« Új hozzászólás #7 Dátum: 2012.04.15 vasárnap, 10:33:53 »

Haza vontatni nem lehet? Lényegesen olcsóbb, mint a tréler.

Pontosan azt akarom elkerülni, hogy a motor járjon. Motor nélkül nincs se kormányszervó, se fékszervó. (Próbáltál már szervó nélkül kormányozni? Smiley )
Aztán adva van 300 km táv, ami vontatva .. hát izé Smiley
Naplózva
swoszi
Vendég
« Új hozzászólás #8 Dátum: 2012.04.15 vasárnap, 11:12:11 »

Pontosan azt akarom elkerülni, hogy a motor járjon. Motor nélkül nincs se kormányszervó, se fékszervó. (Próbáltál már szervó nélkül kormányozni? Smiley )
Aztán adva van 300 km táv, ami vontatva .. hát izé Smiley
Próbáltam. Passauból húztunk haza egy OFF autót, persze nem kötéllel, hanem rúddal, úgy nem egy nagy dolog még szervók nélkül sem.
Naplózva
Hyperborg
Vendég
« Új hozzászólás #9 Dátum: 2012.04.15 vasárnap, 11:13:40 »

Próbáltam. Passauból húztunk haza egy OFF autót, persze nem kötéllel, hanem rúddal, úgy nem egy nagy dolog még szervók nélkül sem.

Ok,  worship.
Én azonban nem vagyok ilyen bátor, meg nem nagyon tudom, hogy az automata váltó kenési rendszere mit szólna a hosszú távú vontatáshoz Smiley
Naplózva
swoszi
Vendég
« Új hozzászólás #10 Dátum: 2012.04.15 vasárnap, 11:16:05 »

Ok,  worship.
Én azonban nem vagyok ilyen bátor, meg nem nagyon tudom, hogy az automata váltó kenési rendszere mit szólna a hosszú távú vontatáshoz Smiley
Te döntesz, csak egy ötlet volt  Wink
Naplózva
drof
Vendég
« Új hozzászólás #11 Dátum: 2012.04.15 vasárnap, 11:55:43 »

Ok,  worship.
Én azonban nem vagyok ilyen bátor, meg nem nagyon tudom, hogy az automata váltó kenési rendszere mit szólna a hosszú távú vontatáshoz Smiley

Ad 1. Automata váltós autót nem vontatunk. Akkor sem. Soha. Semmikor.

Ad 2. Este, kötéllel is lehet szépen vontatni. Igaz-e Yooccoo? Szakadt (40 centis) vontatókötél, 80km/h főúton, satufék, aztán padlógázas előzések 50 kilométeren át, stb.

Ha mi ott nem törtünk össze semmit, akkor szabályos vontatás (40 km/h, 1.5m kötél, finom manőverek) esetén 300 km nem lehet kihívás. Csak türelem kell hozzá.

Egyébként meg hívd fel Fürge Teknőst. Valami 30 ezerért hozta el neki az Omegát Bécsből az a kereskedő, akitől a Fityeszt vettem. 
Naplózva
mondeospepe
Vendég
« Új hozzászólás #12 Dátum: 2012.04.15 vasárnap, 13:18:50 »

Szia Küldtem pü-t. abban megtalálsz minden infót. Smiley
Naplózva
Hyperborg
Vendég
« Új hozzászólás #13 Dátum: 2012.04.15 vasárnap, 13:22:34 »

Szia Küldtem pü-t. abban megtalálsz minden infót. Smiley

Nekem nem jött PÜ Smiley
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #14 Dátum: 2012.04.15 vasárnap, 18:41:12 »

Ad 1. Automata váltós autót nem vontatunk. Akkor sem. Soha. Semmikor.

Ad 2. Este, kötéllel is lehet szépen vontatni. Igaz-e Yooccoo? Szakadt (40 centis) vontatókötél, 80km/h főúton, satufék, aztán padlógázas előzések 50 kilométeren át, stb.

Ha mi ott nem törtünk össze semmit, akkor szabályos vontatás (40 km/h, 1.5m kötél, finom manőverek) esetén 300 km nem lehet kihívás. Csak türelem kell hozzá.

Egyébként meg hívd fel Fürge Teknőst. Valami 30 ezerért hozta el neki az Omegát Bécsből az a kereskedő, akitől a Fityeszt vettem. 
attól függ, hogy mi a sorsa, ez is kibírta ... Cheesy
a 300km viszont sok, az nagyon fárasztó ..
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #15 Dátum: 2012.04.16 hétfő, 00:23:50 »

attól függ, hogy mi a sorsa, ez is kibírta ... Cheesy
a 300km viszont sok, az nagyon fárasztó ..

éjszaka pláne.
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
Hyperborg
Vendég
« Új hozzászólás #16 Dátum: 2012.04.16 hétfő, 00:26:07 »

éjszaka pláne.

Éjszaka a legjobb. Ott nem látod, amitől meg kellene ijedned Smiley
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #17 Dátum: 2012.04.16 hétfő, 00:59:48 »

Éjszaka a legjobb. Ott nem látod, amitől meg kellene ijedned Smiley
volt ilyen élményem...disznóölésről hazafele elszállt a vezérmű szíj feszítő. nem voltam kipihent.
szakadt az eső, ablak félig lehúzva, hogy ne párásodjon a fülke. 80km volt de öregedtem 5 évet. ami legjobban bosszantott, hogy a vontató képtelen volt egyenletes sebességgel menni. az utolsó 20 km olyan szinten volt vadakkal tűzdelt, hogy folyamatosan a szemközti sávban mentem egy esetleges vészfékezésből adódó csomagtartóba parkolás elkerülése végett. kezem a kéziféken és egyszer szükség is volt rá. vadak át, kéziféket már rántottam is be. kicsit át raktam a vontató hátulját a másik sávba, aztán vissza...
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
Hyperborg
Vendég
« Új hozzászólás #18 Dátum: 2012.04.16 hétfő, 01:01:01 »

volt ilyen élményem...disznóölésről hazafele elszállt a vezérmű szíj feszítő. nem voltam kipihent.
szakadt az eső, ablak félig lehúzva, hogy ne párásodjon a fülke. 80km volt de öregedtem 5 évet. ami legjobban bosszantott, hogy a vontató képtelen volt egyenletes sebességgel menni. az utolsó 20 km olyan szinten volt vadakkal tűzdelt, hogy folyamatosan a szemközti sávban mentem egy esetleges vészfékezésből adódó csomagtartóba parkolás elkerülése végett. kezem a kéziféken és egyszer szükség is volt rá. vadak át, kéziféket már rántottam is be. kicsit át raktam a vontató hátulját a másik sávba, aztán vissza...

Azért szeretek a mondeo.hu-ra járni, mert itt mindig rádöbbenek, hogy milyen normális és kiegyensúlyozott életem van Smiley
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #19 Dátum: 2012.04.16 hétfő, 01:08:30 »

Azért szeretek a mondeo.hu-ra járni, mert itt mindig rádöbbenek, hogy milyen normális és kiegyensúlyozott életem van Smiley
taps
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #20 Dátum: 2012.04.16 hétfő, 01:14:29 »

Azért szeretek a mondeo.hu-ra járni, mert itt mindig rádöbbenek, hogy milyen normális és kiegyensúlyozott életem van Smiley
régebben nekem is az volt, de majd rájössz te is, ha találkozol drof-al  hehe
Naplózva
drof
Vendég
« Új hozzászólás #21 Dátum: 2012.04.16 hétfő, 11:30:50 »

régebben nekem is az volt, de majd rájössz te is, ha találkozol drof-al  hehe

Még a házasságodat is tönkrevágtam. eplus2
Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #22 Dátum: 2012.04.18 szerda, 14:16:19 »

Automatát is lehet vontatni, csak üresbe kell tenni... (N, azért is van)
Bécsből vontatni nem kifizetődő, mert az osztrákok lekapnak úgy, mint az állat. Elkísérnek a legelső szervízig, vagy hívatnak trélert. Csak vészvillogóval jöttünk hazafelé, mert elpukkant egy Alhambra turbócsöve és max. 60-80-at ment, füstölve. Már jöttek is a yardok. Egy kis bünti, majd a legelső szervíz, vagy tréler. A szervizet választottuk, jól is jártunk, mert itthon kb. 25-30-ért csinálták volna meg ugyanazt, mint kint márkaszervízben, gyári alkatrésszel 15 ft-nak megfelelő euróért. Cheesy
Esetleg kis utakon, de a határon sem örülnek vontatott autónak. Tréler a biztos.
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
drof
Vendég
« Új hozzászólás #23 Dátum: 2012.04.18 szerda, 15:19:20 »

Automatát is lehet vontatni, csak üresbe kell tenni... (N, azért is van)

Automatát vezettél-e már?
N nem egyenlő üres. N egyenlő Neurtal. N-ben vontatva a fogaskereket több, mint fele mozog az automata váltóban, kenés nélkül. Nem vontatunk automatát, csak levegőbe emelt hajtott tengellyel.

Pontosabban az, akinek számít az automata állapota és tartóssága, az nem vontat. A 4 sebességes Mondeo autmata váltót nyugodtan vontassa bárki, annak úgyis mindegy. Bexarik ígyis-úgyis. eplus2
Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #24 Dátum: 2012.04.18 szerda, 16:39:36 »

Automatát vezettél-e már?
N nem egyenlő üres. N egyenlő Neurtal. N-ben vontatva a fogaskereket több, mint fele mozog az automata váltóban, kenés nélkül. Nem vontatunk automatát, csak levegőbe emelt hajtott tengellyel.

Pontosabban az, akinek számít az automata állapota és tartóssága, az nem vontat. A 4 sebességes Mondeo autmata váltót nyugodtan vontassa bárki, annak úgyis mindegy. Bexarik ígyis-úgyis. eplus2

Igen, rengeteg automata kocsit vezettem már. Persze igazat adok, én pár kilóméterre gondoltam csak. Smiley (annyit kibír egyszer... de amúgy automata ellenes vagyok, mert még az új dupla-kuplungos váltók is, háát...)
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26984


E-mail
« Új hozzászólás #25 Dátum: 2012.04.18 szerda, 17:05:01 »

De amúgy automata ellenes vagyok, mert még az új dupla-kuplungos váltók is, háát...

Szép, jó, elbaltázott gyorsan vált, csak éppen az élvezet van oda. Mint TV-n nézni a cicis nénit az élő helyett... Smiley

Arról nem is beszélve, hogy milyen nem fehér embernek valóan drága, és feleslegesen túlbonyolított dolog.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Hyperborg
Vendég
« Új hozzászólás #26 Dátum: 2012.04.18 szerda, 17:33:05 »

Szép, jó, elbaltázott gyorsan vált, csak éppen az élvezet van oda. Mint TV-n nézni a cicis nénit az élő helyett... Smiley

Arról nem is beszélve, hogy milyen nem fehér embernek valóan drága, és feleslegesen túlbonyolított dolog.

AndyA

Na, menjetek a chat-be Smiley
Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #27 Dátum: 2012.04.18 szerda, 22:20:42 »

Na, menjetek a chat-be Smiley


Bocsánatot kérek mindenki nevében !  worship  vigyor3
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
Oldalak: [1]   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.054 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.