Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.15 szerda, 19:14:38 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 ... 1557   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK3 Általános kérdések  (Megtekintve 19915172 alkalommal)
0 Felhasználó és 16 vendég van a témában
Vendég
« Új hozzászólás #800 Dátum: 2005.04.29 péntek, 13:57:00 »

Hi !
 
Kene nekem annak a sracnak az elerhetosege(lehetoleg tel szam), aki utana tud nezni egy magyarosrszagi szervizkonyves verdanak. Lehet megtalaltam az automat, melyben ora szerint 39500km van es 2002/9 havi. Jo lenne tudni, hogy biztosan annyi van benne, illetve, hogy tenyleg volt e szervizelve.
 
Szerintetek ez megeri az arat ?
http://www1.hasznaltauto.hu/kereso1.auto?q1=Ford&hirdeteskod=6915023&submit=ugras&megjelenes=4&kategoria=&screenwidth=1152
 
thx !
 
bye
zacci
Te nagy valószinűséggel Devlin-t keresed.Tel.számát nem tudom,de a napokban láttam egy-két hozzászólását valamelyik témában.Nevére kattintva irjál neki emailt,esetleg ugy gyorsabb lesz.Zsoel.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #801 Dátum: 2005.04.29 péntek, 14:08:00 »

Hi !
jah, eleg surgos lenne a srac telszama, mert hetvegen meg szeretnenk nezni tuzetesebben...
 
thx !
 
bye
zacci
zacci!
 
Megtaláltam az email cimet,tessék:devlin@skizo.hu <devlin@skizo.hu>  Üdv.Zsoel.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #802 Dátum: 2005.04.29 péntek, 14:28:00 »

Lehet hülyeséget beszélek, de ma láttam 1 ilyet, Ford focus/Ka/mondeo/fiesta :Unlock Your LCD Display biztos érdekelne itt 1 pár embert! Keresgettem a neten mi a megoldás hátha tudok virítani, de 1enlőre nincs siker. hátha valaki.
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #803 Dátum: 2005.04.29 péntek, 16:06:00 »

Lehet hülyeséget beszélek, de ma láttam 1 ilyet, Ford focus/Ka/mondeo/fiesta :Unlock Your LCD Display biztos érdekelne itt 1 pár embert! Keresgettem a neten mi a megoldás hátha tudok virítani, de 1enlőre nincs siker. hátha valaki.
Én ismerek olyan céget, aki legyárt profi módon bármilyen számlapot, de kb 10-15 ezer lészen a dolog. Az óra rajza is megvan.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #804 Dátum: 2005.04.29 péntek, 16:08:00 »

Bocsi, másra gondoltam.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #805 Dátum: 2005.04.29 péntek, 16:50:00 »

Lehet hülyeséget beszélek, de ma láttam 1 ilyet, Ford focus/Ka/mondeo/fiesta :Unlock Your LCD Display biztos érdekelne itt 1 pár embert! Keresgettem a neten mi a megoldás hátha tudok virítani, de 1enlőre nincs siker. hátha valaki.
húúúú ezt én neked megmondom 1 sörért is: mielőtt indítod a masinát, nyomd le a km számláló gombját, indítsd el, és tartsd is lenyomva kb 10 mp-ig. ezek után ki fogja írni az ígért infókat....
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #806 Dátum: 2005.04.29 péntek, 21:16:00 »

Hi !
 
bigc,
 
pontosan milyen infokat fog kiirni ? Es utana hogyan kell kilepni ebbol az alapotabol ? Kiprobalnam a verdan, amit meg szeretnek venni Cool
 
thx !
bye
zacci
Naplózva

blah blah blah
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #807 Dátum: 2005.04.29 péntek, 21:25:00 »

Hi !
 
zsoel,
 
thx az infot !
Naplózva

blah blah blah
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #808 Dátum: 2005.04.29 péntek, 23:09:00 »

Hi !
 
bigc,
 
pontosan milyen infokat fog kiirni ? Es utana hogyan kell kilepni ebbol az alapotabol ? Kiprobalnam a verdan, amit meg szeretnek venni Cool
 
thx !
bye
zacci
zacci,
 
amiket felsorol az oldal is:
 
Fuel Volume
MPH
KPH
RPM
Fault Codes
Gauge Test
Light Test
Engine coolant temperature
Battery voltage
And much more
 
Kilépés: Leveszed a gyújtást. Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #809 Dátum: 2005.04.30 szombat, 18:16:00 »

Hi !
 
Nuh, ma tuzetesebben megneztuk a verdat bratyommal.
A helyzet az, hogy az egesz auto telibe lett fujva. Hogy miert aztat nem tudni, allitolag nagyon osszekarcolgattak. Vagy tortek ? Cool Szerkezeti karosodas allitolag nincs. A masik gond aza fektarcsak. Ora szerint 39.500km van benne, de a fektarcsakon, foleg elol ilyen kb. 2-3mm-es pereme van ! Ez szerintem sok ! Bratyom Lianajan amiben kb ugyan ennyi km van, alig latszik valami kopas a tarcsan, pedig azis eleg nehez verda. Es hat bratyom nem egy kimeletes labu vezeto Tehat ami valoszinusitheto, hogy vagy nagyon meghuztak, vayy tortek a verdat, illetve a 39.500km valszeg megvan vagy 60-90e km.
Tenyleg, altalaban MKIII fektarcsaja mennyi km-t bir ?
 
bye
zacci
Cool
Naplózva

blah blah blah
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #810 Dátum: 2005.04.30 szombat, 19:36:00 »

Hi !
 
Nuh, ma tuzetesebben megneztuk a verdat bratyommal.
A helyzet az, hogy az egesz auto telibe lett fujva. Hogy miert aztat nem tudni, allitolag nagyon osszekarcolgattak. Vagy tortek ? Cool Szerkezeti karosodas allitolag nincs. A masik gond aza fektarcsak. Ora szerint 39.500km van benne, de a fektarcsakon, foleg elol ilyen kb. 2-3mm-es pereme van ! Ez szerintem sok ! Bratyom Lianajan amiben kb ugyan ennyi km van, alig latszik valami kopas a tarcsan, pedig azis eleg nehez verda. Es hat bratyom nem egy kimeletes labu vezeto Tehat ami valoszinusitheto, hogy vagy nagyon meghuztak, vayy tortek a verdat, illetve a 39.500km valszeg megvan vagy 60-90e km.
Tenyleg, altalaban MKIII fektarcsaja mennyi km-t bir ?
 
bye
zacci
Cool
Az első féktárcsát - a kezdőlapon található táblázat szerint - 80e km után kell cserélni. A 2-3 mm-es perem akár lehet 40e km után, ha valaki sokat fékez. Ha automata, még inkább. A hátsót 120 ezer után kell cserélni. Ha külföldről jött a verdád, elképzeéhető, hogy több, min 39e km van az autóban, itthon nehezebb hamisítani.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #811 Dátum: 2005.05.01 vasárnap, 02:18:00 »

Sziasztok! Igazi Ford *** vagyok életemben más autóm nem volt. Jelenleg egy egyes 2.0-ás benzines mondot kergetek (265 000km) De gyakorlatilag a motor... hát mit ne mondjak a szelepfedél csak a tömítéscsere miatt lett leszedve úgy 150 000-nél. Mindenestre megnyugtató, hogy ennek a kocsinak a testvére - egy nappal előttem vették át- szintén vezetett szrvízkönyves és abban már 400 000 felett van kilométer, és abban sem volt a motor semmilyen szinten javítva. Hozá kell tennem, hogy most cserélem le egy 3-as mondeora. Ezzel kapcsolatban lenne egy kérdésem. Elméletileg a kocsiban nem csak kipörgés gátló van, hanem valami ESP is. Két lámpa van a műszerfalon az egyik a kipörgésgátlót jelzi, a másik meg az ESP-t Namost ha kikapcsolom a gombbal, ami a váltónál van, akkor most mit kapcsolok ki? Az ESP-t vagy a kipörgésgátlót? Vagy mindkettőt?
 
Köszi előre is a válaszokat!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #812 Dátum: 2005.05.01 vasárnap, 17:31:00 »

Az ESP és a kipörgésgátló, ha ismereteim nem csalnak együtt van! Ha világít a lámpa a gombon, akkor mindkettő ki van kapcsolva!
 
bye
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #813 Dátum: 2005.05.01 vasárnap, 18:05:00 »

Hi !
 
Nuh, ma tuzetesebben megneztuk a verdat bratyommal.
A helyzet az, hogy az egesz auto telibe lett fujva. Hogy miert aztat nem tudni, allitolag nagyon osszekarcolgattak. Vagy tortek ? Cool Szerkezeti karosodas allitolag nincs. A masik gond aza fektarcsak. Ora szerint 39.500km van benne, de a fektarcsakon, foleg elol ilyen kb. 2-3mm-es pereme van ! Ez szerintem sok ! Bratyom Lianajan amiben kb ugyan ennyi km van, alig latszik valami kopas a tarcsan, pedig azis eleg nehez verda. Es hat bratyom nem egy kimeletes labu vezeto Tehat ami valoszinusitheto, hogy vagy nagyon meghuztak, vayy tortek a verdat, illetve a 39.500km valszeg megvan vagy 60-90e km.
Tenyleg, altalaban MKIII fektarcsaja mennyi km-t bir ?
 
bye
zacci
Cool
Az inkább úgy lehet, hogy 1 százast kivettek az órából. Nekem MK1 120000 -nél lettek kicsit szabályozva a tárcsák és még elmentek 80000-et. Már majdnem benne van 70e és alig érezni valami kis peremet.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #814 Dátum: 2005.05.01 vasárnap, 18:08:00 »

Tachopro a progi neve és csak interface kérdése, melyik autó van rádugva. Oda lehet keverni az órát ahavova a megrendelő mondja. 3-400 Eur ért lehet venni laptoppal.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #815 Dátum: 2005.05.01 vasárnap, 20:24:00 »

Segítség! időnként iszonyú büdös, áporodott szag jön a szellőzőből a beltérbe. (mindig ugyanaz a szag) Gondolom, esetleg összefügg a légkondival, szürővel. Hol szedjem szét, tisztítsam ki. Ha valakinek van tapasztalata, kérem ossza meg! MegaThnx! (2001 mk3 tádé
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #816 Dátum: 2005.05.01 vasárnap, 20:32:00 »

Segítség! időnként iszonyú büdös, áporodott szag jön a szellőzőből a beltérbe. (mindig ugyanaz a szag) Gondolom, esetleg összefügg a légkondival, szürővel. Hol szedjem szét, tisztítsam ki. Ha valakinek van tapasztalata, kérem ossza meg! MegaThnx! (2001 mk3 tádé
Nekem MkII-van de gondolom a pollenszűrő nagyából ugyanott lehet.ha szembe álsz az autóval akkor bal oldalon a szélvédő aljánál van 1 műanyag burkolat. Azt ha leveszed akkor megleled a pollenszűrőt. Szerintem beázhatott vagy ilyesmi és jól berohadt.De ha kiveszed akkor kiderül hogy az volt, vagy nem.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #817 Dátum: 2005.05.01 vasárnap, 20:33:00 »

Nekem MkII-van de gondolom a pollenszűrő nagyából ugyanott lehet.ha szembe álsz az autóval akkor bal oldalon a szélvédő aljánál van 1 műanyag burkolat. Azt ha leveszed akkor megleled a pollenszűrőt. Szerintem beázhatott vagy ilyesmi és jól berohadt.De ha kiveszed akkor kiderül hogy az volt, vagy nem.
Ezt szépen megírtam
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #818 Dátum: 2005.05.01 vasárnap, 20:40:00 »

Vagy büdös zokni a szellőzőrendszerben Smiley) De valószínűbb a pollenszűrő Smiley)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #819 Dátum: 2005.05.01 vasárnap, 20:50:00 »

Vagy büdös zokni a szellőzőrendszerben Smiley) De valószínűbb a pollenszűrő Smiley)
Nekem a fiestában egér lakott a légszűrőházban:9 amikor előszőr cseréltem levegősz.-t akkor tünt fel hogy csörög és kiboritom, tele volt kutyatáppal(rágottal):)Lehet megdöglött az egere és most rohad
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #820 Dátum: 2005.05.01 vasárnap, 21:07:00 »

Sziasztok!
Pénteken vettem egy 3-as Mondeot! Az autó valami fantasztikus, le a kalappal előtteEgy kérdésem lenne, ha valaki tudná a választ nagyon megköszönném. A műszerfalat hogy lehet szétszedni? Kiégett a fed.számitógép kijelzőjének a világítása, és az izzót szeretném kicserélni. Ja és valaki tudja, hogy milyen égő kell bele? Köszi
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #821 Dátum: 2005.05.01 vasárnap, 21:20:00 »

Sziasztok!
 
Életem első Mondeo-tunningját készítem el. A kérdésem az lenne, hogy 2001 év végi 2.0 Tddi Mndeo-ba bele lehet-e építeni a TDcI 6 sebességes váltóját??? Engem csak a motorhoz történő építés érdekelne... Köszönettel:  
 
Péte
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #822 Dátum: 2005.05.01 vasárnap, 21:58:00 »

Köszönöm a választ, Frici
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #823 Dátum: 2005.05.01 vasárnap, 22:08:00 »

Köszönöm a választ, Frici
Remélem segítettem. Majd írj, hogy mire jutottál
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #824 Dátum: 2005.05.02 hétfő, 09:45:00 »

zacci: Az enyémben (2001-es MKIII) 100e km van, de még annak sincs akkora pereme. Abban tuti, hogy nem 39k km van. Ha még fújva is volt, akkor szerintem keress másikat...
Kérdés persze, hogy mennyire olcsón adják (mert ha 1 milláért, akkor vedd meg .
Nekem a pollenszűrővel olyan gondom van, hogy valószínű kiszakadt (illetve biztos, mert találtam darabokat az utastérben . A kérdésem az lenne, hogy ezt lehet valahogy titsztítani ugye? Mármint az egész szellőzőjáratot (vagy mi a fene)?
Thx, Kisbér
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #825 Dátum: 2005.05.02 hétfő, 09:57:00 »

Van egy olyan gondom, hogy indításnál füstöl a gép, és hullámzik az alapjárat. Most már arra tudok csak gondolni, hogy valamelyik henger nem megy... Illetve a porlasztó valamiért nem porlaszt, hanem (asszem a szakszó erre a) bepisili a gázolajat.
Tudtok erről valamit? Ha elviszem egy szervízbe szerintetek megmondják, hogy mi a baja? Mert 5mp után már nem csinálja... És csak minden 5. indításnál... Tehát korántsem biztos, hogy produkálni tudom a hibát a szervízben...
 
Kisbér
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #826 Dátum: 2005.05.02 hétfő, 10:11:00 »

zacci: Az enyémben (2001-es MKIII) 100e km van, de még annak sincs akkora pereme. Abban tuti, hogy nem 39k km van. Ha még fújva is volt, akkor szerintem keress másikat...
Kérdés persze, hogy mennyire olcsón adják (mert ha 1 milláért, akkor vedd meg .
Nekem a pollenszűrővel olyan gondom van, hogy valószínű kiszakadt (illetve biztos, mert találtam darabokat az utastérben . A kérdésem az lenne, hogy ezt lehet valahogy titsztítani ugye? Mármint az egész szellőzőjáratot (vagy mi a fene)?
Thx, Kisbér
Szia Kisbér!
 
Van egy ugynevezett klimatisztitó spray,korábban a tesco-ban lehetett kapni,aztán teljesen eltűnt.Néhanapján MOL kutakon látok,kb.2.e. ft.Ki kell venni a pollenszűrőt,és a bemeneti nyilásba befujni a spray kb.felét.A többi rész a kocsi utasterében lévő szellőzőjáratokba kell fujni.Adnak hozzá egy kis vékony műanyag csövet,azt használd.Habszerű képződmény kerül a járatokba,enyhe pezsgéssel.Beinditod az autót,bekapcsolod a klimát,legkissebb befuvásra állitod a szellőzőrendszert,lehuzod az ablakokat,vagy kinyitod az ajtókat,és vársz kb.20 percet.Közben a spray kifejti hatását,elpusztitja a baktériumokat,és kellemes citromos illatot hagy maga után.A művelet végén visszateszed az uj pollenszűrőt,és egy darabig nincs több dolgod,csak a friss levegőt szagolni.Mondjuk az a tapasztalatom,hogy még 2-3 napig érezni a tisztitás utóillatát,de aztán minden oké.Évente 1 alkalommal célszerű megcsinálni.
 
Ha van még kérdés irjál,én is a napokban tervezem ezt a műveletet végrehajtani.Üdv.Zsoel.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #827 Dátum: 2005.05.02 hétfő, 10:18:00 »

5-6 rugóért (állítólag) kitisztítják márkaszervízben, de akkor gondolom ott is ugyanezt csinálják végig Cheesy.
Thx az infót
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #828 Dátum: 2005.05.02 hétfő, 10:23:00 »

5-6 rugóért (állítólag) kitisztítják márkaszervízben, de akkor gondolom ott is ugyanezt csinálják végig Cheesy.
Thx az infót
Igy igaz,nincs mit.Zsoel.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #829 Dátum: 2005.05.02 hétfő, 10:37:00 »

Zsoel!
 
Lenne egy olyan gondom is, hogy a pollenszűrőnek kiszakadása következtében szerintem a ventillátorok közé is kerültek darabok, mert tök olyan hangja van (ha ma kicsit feljebb nyomom a venti fokozatát, mintha darálna valamit). A kérdés tehát, hogy ez az izé azt is kiszeheti onnan (tehát szétmarja a pollenszűrő darabjait (vagy mi a fasz)) vagy sem? Vagy tényleg vigyem el egy szervízbe, ahol valami spéci periszkópos lófasszal kitisztítják?
 
Kisbér
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #830 Dátum: 2005.05.02 hétfő, 12:00:00 »

Helo Kisbér!
Ha olyan a megoldás mint az MkI-en, akkor vedd ki a szakadt pollen szűrőt -bár én azt gondolnám hogy nincs is, és mondjuk egy falevél van bent, mert a gyári szűrő anyag elég strapabíró - és egy frankó porszívóval piszálj be az lehet, hogy kiszedi a "látogatót"!
Ha ez nem jön össze, maga a motor lebontása sem túl nagy feladat (szerintem le-föl max. 2 óra), legalábbis MkI-en
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #831 Dátum: 2005.05.02 hétfő, 12:05:00 »

Szia Kisbér!
 
Van egy ugynevezett klimatisztitó spray,korábban a tesco-ban lehetett kapni,aztán teljesen eltűnt.Néhanapján MOL kutakon látok,kb.2.e. ft.Ki kell venni a pollenszűrőt,és a bemeneti nyilásba befujni a spray kb.felét.A többi rész a kocsi utasterében lévő szellőzőjáratokba kell fujni.Adnak hozzá egy kis vékony műanyag csövet,azt használd.Habszerű képződmény kerül a járatokba,enyhe pezsgéssel.Beinditod az autót,bekapcsolod a klimát,legkissebb befuvásra állitod a szellőzőrendszert,lehuzod az ablakokat,vagy kinyitod az ajtókat,és vársz kb.20 percet.Közben a spray kifejti hatását,elpusztitja a baktériumokat,és kellemes citromos illatot hagy maga után.A művelet végén visszateszed az uj pollenszűrőt,és egy darabig nincs több dolgod,csak a friss levegőt szagolni.Mondjuk az a tapasztalatom,hogy még 2-3 napig érezni a tisztitás utóillatát,de aztán minden oké.Évente 1 alkalommal célszerű megcsinálni.
 
Ha van még kérdés irjál,én is a napokban tervezem ezt a műveletet végrehajtani.Üdv.Zsoel.
Szia Zsoel!
 
Nemrég olvastam én is erről a tisztításról, talán a pözsóék akcióznak vele, 15k egy tisztítási procedúra. Ha látsz ilyen spray-t, kérlek írj hogy hol lehet kapni, mivel én is megcsinálnám.
 
Köszi
 
titta
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #832 Dátum: 2005.05.02 hétfő, 13:07:00 »

Zsoel!
 
Lenne egy olyan gondom is, hogy a pollenszűrőnek kiszakadása következtében szerintem a ventillátorok közé is kerültek darabok, mert tök olyan hangja van (ha ma kicsit feljebb nyomom a venti fokozatát, mintha darálna valamit). A kérdés tehát, hogy ez az izé azt is kiszeheti onnan (tehát szétmarja a pollenszűrő darabjait (vagy mi a fasz)) vagy sem? Vagy tényleg vigyem el egy szervízbe, ahol valami spéci periszkópos lófasszal kitisztítják?
 
Kisbér
Kisbér!
 
Ez a spray baktériumölő,nem marja szét a pollenszürő darabokat.Zsoel.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #833 Dátum: 2005.05.02 hétfő, 13:16:00 »

Szia Zsoel!
 
Nemrég olvastam én is erről a tisztításról, talán a pözsóék akcióznak vele, 15k egy tisztítási procedúra. Ha látsz ilyen spray-t, kérlek írj hogy hol lehet kapni, mivel én is megcsinálnám.
 
Köszi
 
titta
Szia titta!
 
Nálunk a citroen akciózott a közelmultban,kb.10.e ft-ért.A haverom ott dolgozik,meg is kérdeztem,hogy mit csinálnak még pluszba.SEMMIT!
 
Van Szolnokon egy kis MOL kut,ott szoktam látni!2-3 darabot tartanak raktári készleten,többet nem.Van amikor egy sincs.Lakókörnyezetedben lévő MOL kutaknál érdeklődjél,ha nem találsz,akkor a talira tudok vinni,ha te is jössz!Üdv.Zsoel.
 
Ui: a spray-hez jár az a kis vékony műanyag cső,néha előszeretttel lehagyják róla.Anélkül nem igazán használható!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #834 Dátum: 2005.05.02 hétfő, 13:18:00 »

Zsoel: Gondoltam
Csabesz: Lehetséges, hogy falevél, de mondom, megtaláltam egy darabkáját a pollenszűrőnek az egyik utasoldali beömlőrácson... Tehát valószínű, hogy kiszakadt (most vagy az, ami benn van, vagy valamelyik előző)
 
Nah, mind1, most lemegyek, és menézem a pollenszűrőt
 
Majd mondom, hogy mi volt az
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #835 Dátum: 2005.05.02 hétfő, 15:05:00 »

Zsoel: Gondoltam
Csabesz: Lehetséges, hogy falevél, de mondom, megtaláltam egy darabkáját a pollenszűrőnek az egyik utasoldali beömlőrácson... Tehát valószínű, hogy kiszakadt (most vagy az, ami benn van, vagy valamelyik előző)
 
Nah, mind1, most lemegyek, és menézem a pollenszűrőt
 
Majd mondom, hogy mi volt az
Kisbér!
 
Helyileg merre tartozkodsz,az ország mely pontján?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #836 Dátum: 2005.05.02 hétfő, 15:24:00 »

Bp...
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #837 Dátum: 2005.05.02 hétfő, 18:18:00 »

Szia Kisbér!
 
Van egy ugynevezett klimatisztitó spray,korábban a tesco-ban lehetett kapni,aztán teljesen eltűnt.Néhanapján MOL kutakon látok,kb.2.e. ft.Ki kell venni a pollenszűrőt,és a bemeneti nyilásba befujni a spray kb.felét.A többi rész a kocsi utasterében lévő szellőzőjáratokba kell fujni.Adnak hozzá egy kis vékony műanyag csövet,azt használd.Habszerű képződmény kerül a járatokba,enyhe pezsgéssel.Beinditod az autót,bekapcsolod a klimát,legkissebb befuvásra állitod a szellőzőrendszert,lehuzod az ablakokat,vagy kinyitod az ajtókat,és vársz kb.20 percet.Közben a spray kifejti hatását,elpusztitja a baktériumokat,és kellemes citromos illatot hagy maga után.A művelet végén visszateszed az uj pollenszűrőt,és egy darabig nincs több dolgod,csak a friss levegőt szagolni.Mondjuk az a tapasztalatom,hogy még 2-3 napig érezni a tisztitás utóillatát,de aztán minden oké.Évente 1 alkalommal célszerű megcsinálni.
 
Ha van még kérdés irjál,én is a napokban tervezem ezt a műveletet végrehajtani.Üdv.Zsoel.
zsoel,
 
én úgy tudom ezt a tisztítóhabot a klíma víz csepegtetőjébe kell feldugni, és ott megindítani vele cuccot. Smiley Majd ez a hab ott is fog távozni, ahogy oldódik, a vízzel együtt.
A profik meg valami gázzal fújják át az egész rendszert a kesztyűtartó mögött vezetik be a csövet, és akkor mindenhol jön a tisztító gáz. Smiley
Nekem meg még soha nem volt tisztítva, nem büdös, akkor meg minek... Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #838 Dátum: 2005.05.02 hétfő, 19:02:00 »

Kicsit soknak érzem a fogyim... Lehet a klíma dobja meg, vagy valami hiba készülődik. :/ Pedig takarékosan 2000RPM -nél elváltok mindig direkt, hogy ne pörögjön. Első körbe megtisztítom a MAF szenzort (úgyis jön a tali, szóval ez nem árthat Smiley ) , viszont azt nem tudom, hogy a TDDi -nek is kell utána a szokásos betanítási művelet? Vagy az csak benzinesnél van? :/
A másik dolog, ha a engedem le/fel az ablakot, érdekes hangja van, mintha hozzáérne valamihez, súrlódik, vagy nem tudom. Ilyennel találkozott már valaki? Még soha nem bontottam le az ajtó kárpitot, hogy megnézzem, bár gondolom mindenképp lekéne. Smiley Csak nem akarom eltörni se...
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #839 Dátum: 2005.05.02 hétfő, 19:37:00 »

Kicsit soknak érzem a fogyim... Lehet a klíma dobja meg, vagy valami hiba készülődik. :/ Pedig takarékosan 2000RPM -nél elváltok mindig direkt, hogy ne pörögjön. Első körbe megtisztítom a MAF szenzort (úgyis jön a tali, szóval ez nem árthat Smiley ) , viszont azt nem tudom, hogy a TDDi -nek is kell utána a szokásos betanítási művelet? Vagy az csak benzinesnél van? :/
A másik dolog, ha a engedem le/fel az ablakot, érdekes hangja van, mintha hozzáérne valamihez, súrlódik, vagy nem tudom. Ilyennel találkozott már valaki? Még soha nem bontottam le az ajtó kárpitot, hogy megnézzem, bár gondolom mindenképp lekéne. Smiley Csak nem akarom eltörni se...
A klíma megdobja. 2000-nél meg szerintem korai elváltani, amert onnan kezd éledezni a nyomaték, én inkább 2500-2800-at javaslok, szerény véleményem szerint pont a nyomatékmaximumon fogyaszt a motor a legkevesebbet. 2000 alatt a motor elég gyengus. Szerintem 1600 alá nem célszerű engedni.
 
A tddi-t szerintem nem kell betanítani, mert az túl sokat nem is tud szabályozni a befecsendezett üzemanyag mennyiségén. Amit én megnéznék, hogy szűrők rendben-e, vákumcsövek nem lyukasak (meddig van még álló motornál szervohatás), ilyesmi.
 
Az én régimnél a hátsó ablakok nyokorogtak, mert nagyon ritkán használtuk. Szerintem kiszárad a gumi, és az ad ilyen hülye hangot. Ezt lehetne szilikonnal befúlyni, de akkor a víz másképpen fog leperegni. Kend meg kacsazsírral, annak legalább jó illata van.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #840 Dátum: 2005.05.02 hétfő, 23:51:00 »

A klíma megdobja. 2000-nél meg szerintem korai elváltani, amert onnan kezd éledezni a nyomaték, én inkább 2500-2800-at javaslok, szerény véleményem szerint pont a nyomatékmaximumon fogyaszt a motor a legkevesebbet. 2000 alatt a motor elég gyengus. Szerintem 1600 alá nem célszerű engedni.
 
A tddi-t szerintem nem kell betanítani, mert az túl sokat nem is tud szabályozni a befecsendezett üzemanyag mennyiségén. Amit én megnéznék, hogy szűrők rendben-e, vákumcsövek nem lyukasak (meddig van még álló motornál szervohatás), ilyesmi.
 
Az én régimnél a hátsó ablakok nyokorogtak, mert nagyon ritkán használtuk. Szerintem kiszárad a gumi, és az ad ilyen hülye hangot. Ezt lehetne szilikonnal befúlyni, de akkor a víz másképpen fog leperegni. Kend meg kacsazsírral, annak legalább jó illata van.
Angel,
 
köszi a választ, megfontolom. Wink
Ablakra meg a mindenre jó WD40 -t gondoltam, szerintem nálam is a gumi nyikorig.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #841 Dátum: 2005.05.03 kedd, 07:42:00 »

Kicsit soknak érzem a fogyim... Lehet a klíma dobja meg, vagy valami hiba készülődik. :/ Pedig takarékosan 2000RPM -nél elváltok mindig direkt, hogy ne pörögjön. Első körbe megtisztítom a MAF szenzort (úgyis jön a tali, szóval ez nem árthat Smiley ) , viszont azt nem tudom, hogy a TDDi -nek is kell utána a szokásos betanítási művelet? Vagy az csak benzinesnél van? :/
A másik dolog, ha a engedem le/fel az ablakot, érdekes hangja van, mintha hozzáérne valamihez, súrlódik, vagy nem tudom. Ilyennel találkozott már valaki? Még soha nem bontottam le az ajtó kárpitot, hogy megnézzem, bár gondolom mindenképp lekéne. Smiley Csak nem akarom eltörni se...
Scratch!
 
Nálam detto ugyanez!A fogyi felment egy fél literrel,és a jobb első ablak lehuzáskor nyikorog.Biztos a gumi száradt ki,ahogy Angel is irta,de most nincs idő sajna vele foglalkozni,mert közben a házfejujitást is nyomjuk.De jövő héten megoldom a problémákat.Üdv.Zsoel.
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #842 Dátum: 2005.05.03 kedd, 10:55:00 »

Scratch!
 
Nálam detto ugyanez!A fogyi felment egy fél literrel,és a jobb első ablak lehuzáskor nyikorog.Biztos a gumi száradt ki,ahogy Angel is irta,de most nincs idő sajna vele foglalkozni,mert közben a házfejujitást is nyomjuk.De jövő héten megoldom a problémákat.Üdv.Zsoel.
zsoel,
 
nekem még a rendszámnál az egyik világítás is kiégett. Smiley))
Te az ablak gumira mit fogsz kenni?
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #843 Dátum: 2005.05.03 kedd, 11:08:00 »

Zsozsesz írta (#880), hogy kiégett neki az egyik műszerfali világítása. Nos, nekem is kiégett az egyik. Kérdésem az lenne, hogy mennyire bonyi a műszerfalat lebontani... Érdemes egyáltalán? Cheesy
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #844 Dátum: 2005.05.03 kedd, 12:00:00 »

zsoel,
 
nekem még a rendszámnál az egyik világítás is kiégett. Smiley))
Te az ablak gumira mit fogsz kenni?
Szappant!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #845 Dátum: 2005.05.03 kedd, 12:18:00 »

Szappant!
Joe,
 
akkor eddig versenyben, kacsazsír, WD40, szappan. Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #846 Dátum: 2005.05.03 kedd, 12:37:00 »

Szia titta!
 
Nálunk a citroen akciózott a közelmultban,kb.10.e ft-ért.A haverom ott dolgozik,meg is kérdeztem,hogy mit csinálnak még pluszba.SEMMIT!
 
Van Szolnokon egy kis MOL kut,ott szoktam látni!2-3 darabot tartanak raktári készleten,többet nem.Van amikor egy sincs.Lakókörnyezetedben lévő MOL kutaknál érdeklődjél,ha nem találsz,akkor a talira tudok vinni,ha te is jössz!Üdv.Zsoel.
 
Ui: a spray-hez jár az a kis vékony műanyag cső,néha előszeretttel lehagyják róla.Anélkül nem igazán használható!
Szia zsoel!
 
Köszi, utánanézek, ha nem találok, lehet megkérlek hozz a talira egyet.
 
Előre is köszi
 
titta
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #847 Dátum: 2005.05.03 kedd, 16:08:00 »

Üdv.
 
Azt irja a kezikonyv, hogy az ablakoknak fel kellene huzodnia, ha a kettös zarast hasznalom a kocsim. Ez nem törtenik meg. Mit tegyek?
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #848 Dátum: 2005.05.03 kedd, 17:00:00 »

Üdv.
 
Azt irja a kezikonyv, hogy az ablakoknak fel kellene huzodnia, ha a kettös zarast hasznalom a kocsim. Ez nem törtenik meg. Mit tegyek?
Kahuna,
 
ez pontosan úgy működik, hogy megnyomod 1x a zárás gombot, majd még 1x megnyomod, és úgy tartod pár mp -ig, ekkor indulnak meg felfelé az ablakok. Lefelé fordítva, és a nyitó gombbal lehet.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #849 Dátum: 2005.05.03 kedd, 18:20:00 »

Kahuna,
 
ez pontosan úgy működik, hogy megnyomod 1x a zárás gombot, majd még 1x megnyomod, és úgy tartod pár mp -ig, ekkor indulnak meg felfelé az ablakok. Lefelé fordítva, és a nyitó gombbal lehet.
Tenyleg! Kiri! Koszi!
Naplózva
Oldalak: 1 ... 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 ... 1557   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.073 másodperc alatt készült el 23 lekéréssel.