Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.16 csütörtök, 18:30:07 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 ... 25   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Karosszéria  (Megtekintve 506182 alkalommal)
0 Felhasználó és 4 vendég van a témában
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #650 Dátum: 2012.05.02 szerda, 21:55:52 »

Nem keseredem el, mert már arra is van tervem.  wave

egy cimborám üvegszál-gyanta kombinációval javíttatta. majdnem teljes szélességben lehuzatta. kb.2 hónap múlva a két végén repedt szét a lökös.  tehát ha ezen, vagy hasonlón töröd a fejed, csak telibe...
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
legyozo
Vendég
« Új hozzászólás #651 Dátum: 2012.05.03 csütörtök, 13:27:30 »

egy cimborám üvegszál-gyanta kombinációval javíttatta. majdnem teljes szélességben lehuzatta. kb.2 hónap múlva a két végén repedt szét a lökös.  tehát ha ezen, vagy hasonlón töröd a fejed, csak telibe...
Nem bonyolítom túlságosan a dolgot.
Csak a lökhárító közepe volt törve, máshol hibátlan ill. a kopóréteg volt kopott  smile.  Valószínűsíthető, hogy hátulról kapott egy erőteljes lökést, ezáltal nemcsak törött, hanem egy picit torzult az egész, kb. 0,5-1 cm-t a kocsi felé elmozdult. Ezt helyre nyomtam, rögzítettem, így megszűnt az a fajta feszültség, ami a ragasztást mindig szétfeszítette. A törött darabokat kitakarítottam a fémig, majd kitöltöttem, síkba hoztam és lefedtem a szalaggal. Ami most a gyenge pont az a szalag. Ha gyenge a ragasztója, akkor lejön, ha nem bírja az ibolyántúli sugarakat akkor elveszíti a színét, stb. Ezt az idő majd megmondja. Tehát, a tervem egy időt álló szalag beszerzése, ha a mostani feladja. Semmi üvegszálas csodacucc. Annyit nem ér az egész. Csúnya volt, zavart, most sem szép, de szebb és csak kicsit zavar, ennyi belefér.
« Utoljára szerkesztve: 2012.05.03 csütörtök, 20:40:58 írta legyozo » Naplózva
Janny
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 965



E-mail
« Új hozzászólás #652 Dátum: 2012.05.03 csütörtök, 15:10:57 »

Nem bonyolítom túlságosan a dolgot.
Csak lökhárító közepe volt törve, máshol hibátlan ill. a kopóréteg volt kopott  smile.  Valószínűsíthető, hogy hátulról kapott egy erőteljes lökést, ezáltal nemcsak törött, hanem egy picit torzult az egész, kb. 0,5-1 cm-t a kocsi felé elmozdult. Ezt helyre nyomtam, rögzítettem, így megszűnt az a fajta feszültség, ami a ragasztást mindig szétfeszítette. A törött darabokat kitakarítottam a fémig, majd kitöltöttem, síkba hoztam és lefedtem a szalaggal. Ami most a gyenge pont az a szalag. Ha gyenge a ragasztója, akkor lejön, ha nem bírja az ibolyántúli sugarakat akkor elveszíti a színét, stb. Ezt az idő majd megmondja. Tehát, a tervem egy időt álló szalag beszerzése, ha a mostani feladja. Semmi üvegszálas csodacucc. Annyit nem ér az egész. Csúnya volt, zavart, most sem szép, de szebb és csak kicsit zavar, ennyi belefér.

Az ilyen jellegű lökhárító sérülés javítására milyen szalagot javasolsz?
eplus2
Naplózva

MK IV kombi, 2009 2,0 TDCi, 115 ló
MK II kombi, 1997, 2,0 benzin
"Full throttle and no brakes… Save the planet, kill yourself!"
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #653 Dátum: 2012.05.03 csütörtök, 17:17:41 »

egy cimborám üvegszál-gyanta kombinációval javíttatta. majdnem teljes szélességben lehuzatta. kb.2 hónap múlva a két végén repedt szét a lökös.  tehát ha ezen, vagy hasonlón töröd a fejed, csak telibe...

az üvegszál és a lökös műanyagja nem kedvelik egymást... sajnos... Sad
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
legyozo
Vendég
« Új hozzászólás #654 Dátum: 2012.05.03 csütörtök, 19:43:35 »

Az ilyen jellegű lökhárító sérülés javítására milyen szalagot javasolsz?
eplus2
Feketét, kb 10 cm széleset, "Búcsúzom tőled!" felirattal. wave
Naplózva
Zotyesz84
Vendég
« Új hozzászólás #655 Dátum: 2012.05.05 szombat, 11:54:24 »

 wave
Lehet állítani a tankajtó bowdenen? Mert mióta bejött a nagy meleg azóta 2 emberes a tankolás. Egy kicsit rá kell segíteni a nyitásra. Olyan mintha szorulna egy kicsit.
Naplózva
Janny
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 965



E-mail
« Új hozzászólás #656 Dátum: 2012.05.05 szombat, 12:22:47 »

wave
Lehet állítani a tankajtó bowdenen? Mert mióta bejött a nagy meleg azóta 2 emberes a tankolás. Egy kicsit rá kell segíteni a nyitásra. Olyan mintha szorulna egy kicsit.

Nekem ugyanez volt, fogtam, egy kis szélvédőmosó folyadékkal (az volt épp nálam) megtörölgettem az ajtót belülről, meg a sárvédőn a gumi borítást ami a tanksapka ajtóhoz hozzáér, és azóta nyílik újból magától.
De állítólag belülről a bowden végén van egy kis csavar amivel állíthatsz (én szétbombáztam, de csak egy műanyag kis pöcök volt ott, azt meg nem lehetett csavargatni).
Naplózva

MK IV kombi, 2009 2,0 TDCi, 115 ló
MK II kombi, 1997, 2,0 benzin
"Full throttle and no brakes… Save the planet, kill yourself!"
Zotyesz84
Vendég
« Új hozzászólás #657 Dátum: 2012.05.05 szombat, 15:03:10 »

Nekem ugyanez volt, fogtam, egy kis szélvédőmosó folyadékkal (az volt épp nálam) megtörölgettem az ajtót belülről, meg a sárvédőn a gumi borítást ami a tanksapka ajtóhoz hozzáér, és azóta nyílik újból magától.
De állítólag belülről a bowden végén van egy kis csavar amivel állíthatsz (én szétbombáztam, de csak egy műanyag kis pöcök volt ott, azt meg nem lehetett csavargatni).

Kössz a tippet, megnézem. De úgy láttam hogy ahol a úgymond zár van ott kisebb a hézag és ott szorul a kasznihoz. Ez is csak azután romlott el miután egy profi karosszériás kicserélte a sárvédőívemet.  falbav
Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #658 Dátum: 2012.05.06 vasárnap, 00:08:58 »

Kössz a tippet, megnézem. De úgy láttam hogy ahol a úgymond zár van ott kisebb a hézag és ott szorul a kasznihoz. Ez is csak azután romlott el miután egy profi karosszériás kicserélte a sárvédőívemet.  falbav

ismerős... Sad nekem sem áll rendesen a betöltőnyílás és a sapka, de szerencsére nyílik... ha csak kicsit szorul akkor egy kis WD40 csodákra képes, ha nagyon, akkor vidd vissza a karosszériáshoz és kérd vissza a pénzedet. Tudom, hogy kellemetlen, én is csak papolok, de most már 200-adik szerelő után, úgy vagyok, hogy a k*b*szott k*rva anyját örüljön bas*dmeg, hogy munkát kap, végezze el normálisan, mert 1. az embereknek kevés a pénze, 2. következőleg is meglátogatom 1-2 ukrán ismerőssel... (elnézést az alpári modorért, de szívem szerint, aki nem végez lelkiismeretes munkát, beleverném a fejét az aszfaltba...) elegem van a lehúzásból és több kár okozásból, mint javításból... pusztuljon a férgese...  Angry
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
Dadman
Vendég
« Új hozzászólás #659 Dátum: 2012.05.06 vasárnap, 08:38:50 »

ismerős... Sad nekem sem áll rendesen a betöltőnyílás és a sapka, de szerencsére nyílik... ha csak kicsit szorul akkor egy kis WD40 csodákra képes, ha nagyon, akkor vidd vissza a karosszériáshoz és kérd vissza a pénzedet. Tudom, hogy kellemetlen, én is csak papolok, de most már 200-adik szerelő után, úgy vagyok, hogy a k*b*szott k*rva anyját örüljön bas*dmeg, hogy munkát kap, végezze el normálisan, mert 1. az embereknek kevés a pénze, 2. következőleg is meglátogatom 1-2 ukrán ismerőssel... (elnézést az alpári modorért, de szívem szerint, aki nem végez lelkiismeretes munkát, beleverném a fejét az aszfaltba...) elegem van a lehúzásból és több kár okozásból, mint javításból... pusztuljon a férgese...  Angry

Szívemből szóltál, az a baj, hogy már mindenhol kezd elharapódzni ez a hozzáállás. Csak összeb*sszák oszt fizessé', és még meg van győződve, hogy jófej me' occsóér megcsinálta. Súlyosbító körülmény, ha még drága is. exploserderage knuppel2 mf3
Naplózva
Zotyesz84
Vendég
« Új hozzászólás #660 Dátum: 2012.05.06 vasárnap, 13:51:51 »

Szívemből szóltál, az a baj, hogy már mindenhol kezd elharapódzni ez a hozzáállás. Csak összeb*sszák oszt fizessé', és még meg van győződve, hogy jófej me' occsóér megcsinálta. Súlyosbító körülmény, ha még drága is. exploserderage knuppel2 mf3

Nálam még a súlyosbító körülmény is szóba jöhet mert nem fizettem keveset érte.  Angry  De sajnos tényleg mindenhol ez van. Ha viszont lett volna nekem itthon CO gépem tuti hogy magam csinálom. Jó lehet hogy nem lett volna kész 4-5 nap alatt hanem kb 2 hét, de legalább nem kell más anyukáját szidni és a pénzem is megmaradt volna.
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #661 Dátum: 2012.05.21 hétfő, 20:40:50 »

ilyen volt: kép1
ilyen lett: kép2
Naplózva
legyozo
Vendég
« Új hozzászólás #662 Dátum: 2012.05.21 hétfő, 21:14:28 »

ilyen volt: kép1
ilyen lett: kép2
Mintha kicserélték volna! Nem szalagos megoldás lehetett. wave
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #663 Dátum: 2012.05.21 hétfő, 21:30:13 »

Mintha kicserélték volna! Nem szalagos megoldás lehetett. wave
fotosop Cheesy
Naplózva
legyozo
Vendég
« Új hozzászólás #664 Dátum: 2012.05.21 hétfő, 21:48:27 »

fotosop Cheesy
Cheesy
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #665 Dátum: 2012.05.22 kedd, 11:14:46 »

ilyen volt: kép1
ilyen lett: kép2
nekem az első verzió sokkal jobban tetszik.
az olyan egyedi volt...
a második, az olyan snassz... eplus2
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
drof
Vendég
« Új hozzászólás #666 Dátum: 2012.05.22 kedd, 11:21:02 »

nekem az első verzió sokkal jobban tetszik.
az olyan egyedi volt...
a második, az olyan snassz... eplus2

Olyat bárki tud venni. eplus2
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #667 Dátum: 2012.05.22 kedd, 12:28:37 »

nekem az első verzió sokkal jobban tetszik.
az olyan egyedi volt...
a második, az olyan snassz... eplus2
eladó ...  hehe
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #668 Dátum: 2012.05.22 kedd, 12:33:15 »

eladó ...  hehe
nekem nemkő. nemrég vittem ki egy ennél jobb állapotút a szeméttelepre vigyor3
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
Zotyesz84
Vendég
« Új hozzászólás #669 Dátum: 2012.05.24 csütörtök, 11:38:45 »

Valamelyik nap írtam hogy bajban vagyok az ablakok kiszedésével mert elforog az anya a csavarral együtt. Megoldható elmélet az hogy a két rögzítő csavart kifúróm az anyával együtt és miután kicseréltem az ablakmozgató szerkezetet akkor egy méretre vágott csavarral vagy menetes szárral helyettesítem és alátéttel meg önzáró anyával rögzítem?
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #670 Dátum: 2012.05.24 csütörtök, 12:44:17 »

Valamelyik nap írtam hogy bajban vagyok az ablakok kiszedésével mert elforog az anya a csavarral együtt. Megoldható elmélet az hogy a két rögzítő csavart kifúróm az anyával együtt és miután kicseréltem az ablakmozgató szerkezetet akkor egy méretre vágott csavarral vagy menetes szárral helyettesítem és alátéttel meg önzáró anyával rögzítem?
szép elmélet, csak nem müködik. Azért nem tudod kitekerni a csavart, mert elforog az anya. Akkor hogyan fogod kifúrni?
A megoldást elmondtam...
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
Zotyesz84
Vendég
« Új hozzászólás #671 Dátum: 2012.05.24 csütörtök, 14:01:21 »

szép elmélet, csak nem müködik. Azért nem tudod kitekerni a csavart, mert elforog az anya. Akkor hogyan fogod kifúrni?
A megoldást elmondtam...

Próbáltam azt is, de annyira kicsi a hely hogy többször égettem meg a kezem vakon mint a műanyagot. És ez még a könnyebbik oldalról megközelíthető csavar volt. A belső esélytelen.
Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #672 Dátum: 2012.05.24 csütörtök, 14:43:14 »

Próbáltam azt is, de annyira kicsi a hely hogy többször égettem meg a kezem vakon mint a műanyagot. És ez még a könnyebbik oldalról megközelíthető csavar volt. A belső esélytelen.
Miért is akarod kivenni az ablakot? Motorosra kívánod cserélni az emelést?
Szerintem is az kéne, hogy másik üveg, mert ezt úgysem tudod visszatenni, ha már most forog benne az anya. Melyik, bal első? Kell csere?
Naplózva
Zotyesz84
Vendég
« Új hozzászólás #673 Dátum: 2012.05.24 csütörtök, 14:48:50 »

Miért is akarod kivenni az ablakot? Motorosra kívánod cserélni az emelést?
Szerintem is az kéne, hogy másik üveg, mert ezt úgysem tudod visszatenni, ha már most forog benne az anya. Melyik, bal első? Kell csere?

Igen motorosra akarom kicserélni a két első ablakot. Hááát, nem tudom ha hétvégén nem lesz semmi megoldás akkor sajna hirtelen felindulásból megküldöm üvegtörővel és utána beszerzek 1 pár első ablakot.
Naplózva
drof
Vendég
« Új hozzászólás #674 Dátum: 2012.05.24 csütörtök, 15:06:57 »

Igen motorosra akarom kicserélni a két első ablakot. Hááát, nem tudom ha hétvégén nem lesz semmi megoldás akkor sajna hirtelen felindulásból megküldöm üvegtörővel és utána beszerzek 1 pár első ablakot.

Kicst brutál megoldás, de működik. Anno az Eszkótomon nem jött ki a balos üveg. Ablak koppig le, kalapács, porszívó (a kúton, ne a tiédet tegye tönkre eplus2). Pikk-pakk kész.
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #675 Dátum: 2012.05.24 csütörtök, 18:58:10 »

Igen motorosra akarom kicserélni a két első ablakot. Hááát, nem tudom ha hétvégén nem lesz semmi megoldás akkor sajna hirtelen felindulásból megküldöm üvegtörővel és utána beszerzek 1 pár első ablakot.
ismét egy jó ötlet...ettől még nem jön le az a fül...
igaz, így már ki tudod venni a szerkezetet.
de nem értem a problémádat...
ha félállásba letekered az ablakot, ahol a csavarozáshoz ki van alakítva a lyuk az ajtó lemezén, ott beférsz a forrasztó pákával. nem kívülről kell próbálkozni, hanem belülről.
az emelőszerkezet piros műanyagja és a csavar feje között simán befér az egyenes forrasztópáka. 5 perc alatt körbe lehet olvasztani, oszt kész is.
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
Zotyesz84
Vendég
« Új hozzászólás #676 Dátum: 2012.05.24 csütörtök, 20:21:43 »

ismét egy jó ötlet...ettől még nem jön le az a fül...
igaz, így már ki tudod venni a szerkezetet.
de nem értem a problémádat...
ha félállásba letekered az ablakot, ahol a csavarozáshoz ki van alakítva a lyuk az ajtó lemezén, ott beférsz a forrasztó pákával. nem kívülről kell próbálkozni, hanem belülről.
az emelőszerkezet piros műanyagja és a csavar feje között simán befér az egyenes forrasztópáka. 5 perc alatt körbe lehet olvasztani, oszt kész is.

Ja. Én azt hittem hogy a fekete műanyagnál mondtad az olvasztást (hátulról). Ha elölről körbeolvasztom a piros műanyagot akkor gondolom már maga az emelőszerkezet kuka lesz így azt a piros fület is letörhetem ami alulról tartja az üveget? És miután szétválasztottam a két műanyagot úgy kitudom szedni a feketéből a csavart vagy azt is olvasszam körbe?  Nézd el tudatlanságom mester  worship , de nem látom át a project-et 100%-ban.
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #677 Dátum: 2012.05.24 csütörtök, 21:00:49 »

Ja. Én azt hittem hogy a fekete műanyagnál mondtad az olvasztást (hátulról). Ha elölről körbeolvasztom a piros műanyagot akkor gondolom már maga az emelőszerkezet kuka lesz így azt a piros fület is letörhetem ami alulról tartja az üveget? És miután szétválasztottam a két műanyagot úgy kitudom szedni a feketéből a csavart vagy azt is olvasszam körbe?  Nézd el tudatlanságom mester  worship , de nem látom át a project-et 100%-ban.
figy!
Az üveget sem így, sem úgy nem fogod már használni. A fekete műanyag fül az üveghez van ragasztva. A fülben az anya elforog, így kukás a dolog.
A pirosból amit látsz az nem fog semmit. A csavar körül ki tudod olvasztani a fekete műanyagot az anyával együtt.
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #678 Dátum: 2012.05.25 péntek, 10:12:12 »

figy!
... A csavar körül ki tudod olvasztani a fekete műanyagot az anyával együtt.
Ez így nem hiszem, hogy fog menni. Milyen pákahegy fér át a csavar és a piros műanyag furat között, hogy tudja melegíteni a fekete műanyag és forgó anya közti részt?
Szerintem törés lesz belőle, ha nem üveg, akkor az üvegről a műanyag - már ha megoldható a kis hely miatt.
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #679 Dátum: 2012.05.25 péntek, 10:15:49 »

Ez így nem hiszem, hogy fog menni. Milyen pákahegy fér át a csavar és a piros műanyag furat között, hogy tudja melegíteni a fekete műanyag és forgó anya közti részt?
Szerintem törés lesz belőle, ha nem üveg, akkor az üvegről a műanyag - már ha megoldható a kis hely miatt.
nem közé ...
az anya fejét melegíti le ...
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #680 Dátum: 2012.05.25 péntek, 22:41:54 »

akkor én most ebből kiszállok.
kb 10 perc alatt szedtem ki ezzel a módszerrel az üveget. nem fogom bizonygatni senkinek.
aki meg töketlen, vigye szerelőhöz a kocsit és ne itt nyafogjon.
főleg, ha minimális kreativitás és probléma megoldó képességgel nem rendelkezik.
e-mailben nem tudok küldeni kicsi kis csavar kiolvasztó manókat...szorri nemtudom
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
Fordos Gábor
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 629


E-mail
« Új hozzászólás #681 Dátum: 2012.05.25 péntek, 23:21:23 »

Próbáltam azt is, de annyira kicsi a hely hogy többször égettem meg a kezem vakon mint a műanyagot. És ez még a könnyebbik oldalról megközelíthető csavar volt. A belső esélytelen.
  Üdv: Az üveget úgy birod még kiszedni, hogy fúrógépbe befogsz akkora lukköszörű,ami befér a lukon,és ezzel leköszörülöd a csavar fejét. Kicsit macerás a dolog, de ha ügyesen csinálod az üveg is használható marad. Ha nem tőlem vehetsz 2000ft/db áron, sőt ablakemelőm is van.
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #682 Dátum: 2012.05.26 szombat, 23:24:30 »

ilyen volt: kép1
ilyen lett: kép2
azé csak pofásabb így az eleje, mint nélküle ...
http://kepfeltoltes.hu/120526/2012-05-26_18.19.07_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Naplózva
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #683 Dátum: 2012.05.26 szombat, 23:46:49 »

azé csak pofásabb így az eleje, mint nélküle ...
http://kepfeltoltes.hu/120526/2012-05-26_18.19.07_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Te csináltad a fényezést is?
Akkor most jöhet az oldala  hehe
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #684 Dátum: 2012.05.26 szombat, 23:55:53 »

Te csináltad a fényezést is?
Akkor most jöhet az oldala  hehe
már itt van a csereajtó hozzá  Wink
Naplózva
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #685 Dátum: 2012.05.27 vasárnap, 00:03:54 »

már itt van a csereajtó hozzá  Wink

Így kell ezt csinálni. én elég halogatós vagyok 16-án műszaki, de még meg sem kérdeztem egy alkatrészest sem hogy van- rozsda mentes első sárvédői jobb, bal. Kellene egy lökös is mert az előző tulaj belemnt valakibe vagy valamibe és picit elrepedt. A katalizátor azóta is csak úgy van kiütve..  hehe kapkodhatok lassan  vigyor3
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #686 Dátum: 2012.05.27 vasárnap, 08:30:37 »

Ja. Én azt hittem hogy a fekete műanyagnál mondtad az olvasztást (hátulról). Ha elölről körbeolvasztom a piros műanyagot akkor gondolom már maga az emelőszerkezet kuka lesz így azt a piros fület is letörhetem ami alulról tartja az üveget? És miután szétválasztottam a két műanyagot úgy kitudom szedni a feketéből a csavart vagy azt is olvasszam körbe?  Nézd el tudatlanságom mester  worship , de nem látom át a project-et 100%-ban.

Én nem vagyok az a hentes/állat fajta, de ha ennyire nem megy a szerelés - itt nem Téged bírállak, hanem a baj nehézségét - akkor egyet ajánlok:
B*szd ki az üveget a p*csába, törd le a maradékokat, szereld ki az emelő mechanikát (az mehet méhtelepre) és szereld be az elektromos motorjaidat. Esetleges segítség, ha kivülről pár csík jól ragadó szalaggal befeded az ablakot, így nem szóródik szét "annyira" az üvegtörmelék. Smiley
Sok sikert ! Wink
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #687 Dátum: 2012.05.27 vasárnap, 08:36:15 »

azé csak pofásabb így az eleje, mint nélküle ...
http://kepfeltoltes.hu/120526/2012-05-26_18.19.07_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Nah, így kell kinéznie egy MK1 kombinak. Nagyon szép, a színe is tetszik. (nem sűrű)  eljen Wink
Az oldalindex helyét egyébként 93-94 és 95-96-nál változtatták? Mert az enyém a díszléccel egy vonalba esik (és elöl nincs is díszléc Smiley )?
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
Zotyesz84
Vendég
« Új hozzászólás #688 Dátum: 2012.05.27 vasárnap, 08:49:26 »

Én nem vagyok az a hentes/állat fajta, de ha ennyire nem megy a szerelés - itt nem Téged bírállak, hanem a baj nehézségét - akkor egyet ajánlok:
B*szd ki az üveget a p*csába, törd le a maradékokat, szereld ki az emelő mechanikát (az mehet méhtelepre) és szereld be az elektromos motorjaidat. Esetleges segítség, ha kivülről pár csík jól ragadó szalaggal befeded az ablakot, így nem szóródik szét "annyira" az üvegtörmelék. Smiley
Sok sikert ! Wink

Bírom az ilyen hozzáállást  vigyor3 . De ez nálam csak akkor szokott megtörténni ha csontra teli a szarosbili. Bár engem marha nehéz felidegesíteni, de kigondoltam valamit és ha végre eljutok odáig (most motorköteget kéne cserélni) akkor csinálok képeket és leírást a cseréről elvileg minimális roncsolással és újrafelhasználható lesz az elem.  integet2   
Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #689 Dátum: 2012.05.27 vasárnap, 13:41:53 »

akkor én most ebből kiszállok.
kb 10 perc alatt szedtem ki ezzel a módszerrel az üveget. nem fogom bizonygatni senkinek.
aki meg töketlen, vigye szerelőhöz a kocsit és ne itt nyafogjon.
főleg, ha minimális kreativitás és probléma megoldó képességgel nem rendelkezik.
e-mailben nem tudok küldeni kicsi kis csavar kiolvasztó manókat...szorri nemtudom
Elnézést, ha kíváncsiságommal, és úgymond értetlenségemmel esetleg megbántottalak - ha fenti idézet egyes részei rám is vonatkoznak.
Én csak vizuális természet vagyok, és az eddig a fejemben levő képek az ablakemelő szerkezetről nem támasztották alá azt, ahogy leírtad a melegítés menetét.
Elnézést kérek így utólag is, és remélem annak, akinek szüksége van eme műveletsorra, jobban át tudja látni azt, amit írtál, és nem olyan együgyű, mint én.
 eljen
Üdv, HegeGabi.
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #690 Dátum: 2012.05.27 vasárnap, 13:47:18 »

Elnézést, ha kíváncsiságommal, és úgymond értetlenségemmel esetleg megbántottalak - ha fenti idézet egyes részei rám is vonatkoznak.
Én csak vizuális természet vagyok, és az eddig a fejemben levő képek az ablakemelő szerkezetről nem támasztották alá azt, ahogy leírtad a melegítés menetét.
Elnézést kérek így utólag is, és remélem annak, akinek szüksége van eme műveletsorra, jobban át tudja látni azt, amit írtál, és nem olyan együgyű, mint én.
 eljen
Üdv, HegeGabi.
akinek nem inge nem veszi magára eplus2
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #691 Dátum: 2012.05.27 vasárnap, 13:57:06 »

akinek nem inge nem veszi magára eplus2
Köszi. Most aztán kint vagyok a vízből. nyes
 worship
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #692 Dátum: 2012.05.27 vasárnap, 15:54:47 »

Köszi. Most aztán kint vagyok a vízből. nyes
 worship
eddig sem voltál vízben taps
ha lett volna konkrét ember, akinek címzem a mondandómat, akkor hidd el meg is címeztem volna.
nem kell aggodalmaskodni, főleg, ha semmi okod rá wave
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #693 Dátum: 2012.05.28 hétfő, 07:10:56 »

Bírom az ilyen hozzáállást  vigyor3 . De ez nálam csak akkor szokott megtörténni ha csontra teli a szarosbili. Bár engem marha nehéz felidegesíteni, de kigondoltam valamit és ha végre eljutok odáig (most motorköteget kéne cserélni) akkor csinálok képeket és leírást a cseréről elvileg minimális roncsolással és újrafelhasználható lesz az elem.  integet2   

Magam is türelmes vagyok, meg aprólékos, 2 napig szerelgettem a két hátsó ajtót... pedig 80%-ban csak sminkelés volt a kábelek/motorok/zárak körül... Cheesy
A donor 2-es első ablaka sem jött ki (igaz repedt is volt) biza, tisztességesen megküldtem baseball ütővel... Kijött.  eplus2
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
Pepigabi
Vendég
« Új hozzászólás #694 Dátum: 2012.05.29 kedd, 21:22:13 »

Sziasztok!
Sajna szeretett Mondim beteg lett,és szervátültetésre várna szomoru1 rinya
Amit keresnék hozzá:
-Első lökhárító/vagy ha tudtok ajánlani esetleg olyan szakit aki a régiből a hiányzó darabot ki tudná pótolni és nem akar egyből újat vetetni,az is nagyon jó lenne)
-Jobb első fényszóró+index
-esetleg motorháztető
-hűtőrács
Előre is köszönöm a segítségét mindenkinek!
További szép estét nektek!
Naplózva
hayhapapi
Vendég
« Új hozzászólás #695 Dátum: 2012.05.29 kedd, 22:13:42 »

Sziasztok!
Sajna szeretett Mondim beteg lett,és szervátültetésre várna szomoru1 rinya
Amit keresnék hozzá:
-Első lökhárító/vagy ha tudtok ajánlani esetleg olyan szakit aki a régiből a hiányzó darabot ki tudná pótolni és nem akar egyből újat vetetni,az is nagyon jó lenne)
-Jobb első fényszóró+index
-esetleg motorháztető
-hűtőrács
Előre is köszönöm a segítségét mindenkinek!
További szép estét nektek!


Mindenem van, megy PÜ!
Naplózva
Pepigabi
Vendég
« Új hozzászólás #696 Dátum: 2012.06.03 vasárnap, 15:20:25 »

Sziasztok!
Jobb első INDEX búrát keresnék,ha lehet nem repedtet laugh
Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #697 Dátum: 2012.07.30 hétfő, 13:59:52 »

Sziasztok!

Nem tudja valaki, hogy a zárszerkezet mellett a kis fekete dobozrész mire szolgál? Amikor van benne valami, az mi lehet?
A zár egy kombi Mondi csomagtér ajtajáról van.

Köszi, Üdv, HegeGabi.
Naplózva
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #698 Dátum: 2012.07.30 hétfő, 14:01:27 »

Sziasztok!

Nem tudja valaki, hogy a zárszerkezet mellett a kis fekete dobozrész mire szolgál? Amikor van benne valami, az mi lehet?
A zár egy kombi Mondi csomagtér ajtajáról van.

Köszi, Üdv, HegeGabi.

az érzékeli, hogy be van csukva, és kapcsolja a lámpát
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #699 Dátum: 2012.07.30 hétfő, 14:17:09 »

az érzékeli, hogy be van csukva, és kapcsolja a lámpát
egy kék színü nyitásérzékelőnek kellene benne lenni, 3 vezetékes.
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
Oldalak: 1 ... 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 ... 25   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.071 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.