Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.16 csütörtök, 09:11:19 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 ... 1557   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK3 Általános kérdések  (Megtekintve 19920487 alkalommal)
0 Felhasználó és 34 vendég van a témában
Vendég
« Új hozzászólás #1000 Dátum: 2005.05.21 szombat, 23:26:00 »

Sziasztok!
 
Van itt valami rutinos emberke, aki meg tuggya ondani, hogy hogyan lehet a belső tükröt szaxerűen leszerelni?Huh? Nem akarok eltörni semmit, mert bár ugyan én nem használom semmire, de ha eladom a kocsit még kellhet:)))
 
Fényre sötétedő, a vezetékeket már kiszedtem:))) csak a tükör áll mint Katiban a lurkó:)
 
Köszi az infóT!
Szia Ghianno!
Ezt is megnézheted, hátha segít ;-)
Üdv ND
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1001 Dátum: 2005.05.21 szombat, 23:32:00 »

ND!
 
Megnéztem, de még csak nyomaiban sem hasonlít az ottani szitu az én tükrömhöz:(((
 
Petya!
 
Én is éreztem, hogy valami rúgózik, csak nem mertem túlzottan feszegetni, mert azt hittem van valami pöcök retesz biz *** stb..Smiley amit le fel jobbra balra kell tolni húzni...Smiley)) és nem akartam eltörni semmit.. de akkor egyszerűen le(h/z)úzom azt meglátjuk mi lészen:D
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1002 Dátum: 2005.05.22 vasárnap, 15:45:00 »

Az 1,8-as motorok 115, 125 és 130 lovasok.
 
Szerintem azért ez nem annyira kevés, bár én az ambientet hanyagolnám. Szerintem az 1,8-as ambientek jó része céges.
 
Azt meg meg lehet tudni, hol helyezték forgalomba, és ha itt, lehet szerezni hozzá szervízkönyvet. Ha magyar, akkor a 68 ezer hihető.
 
Én viszont direkt szedánt vettem (4 ajtós), hogy ne szállításra használjam.
Tévecc, 110, 125 és 130 lovas 1.8-as van. Az utóbbi 6 sebességes váltóval.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1003 Dátum: 2005.05.22 vasárnap, 15:53:00 »

Egyedul 2 zavaro dolog volt. Az a 3 pedig...  
1. sarhanyo hianya. Ezt nem is ertem, Ghia felszereltseg es gyarilag nincs hozza sarhanyo. Namost ezaz elso kerek mogotti fenyezett reszen meg is latszik 8( A kavicsok fem tisztara koptattak a kerek iv talakozasanal a kasznit 8( De sebaj, mert ez meg orvosolhato. 2. Ma a proba uton egy kis ido utan bekapcsolt a venti, ami ugye termeszetes dolog. Viszont ilyenkor remeges erezheto a kormanyon. Nem veszes, de szerintem nem kene ennyire erezni a motort. Egyebkent a fordulatszam stabil alapjaraton. Kereskedo srac azt mondja ez ilyen, meg hogy ez azert egy 2 literes verda, szal... Nah, vegulis ez sem veszes, csak picit erdekes. Igaz nincs osszehasonlitai alapom, szal lehet ez teljesen normalis.
3. A fekek picit gyengusnak tunnek. Hozza szoktam az MKI satuzhatosagahoz, de itt picit mas a fek. Kiprobaltam ugy, hogy felgyorsultam jol es aztan satu. Vegulis hamar megallt, csak picit szokatlan. Lehet ezis normalis, mivel eddig MKI-em vot, es ofcoz ott teljesen mas a fek erzetre. Egyebkent roszdas volt a tarcsa, szal lehet ezert is ereztem picit inaktivabbnak a feket. Egyebkent a hatso tarcsa gyakorlatilag ujnak nez ki, az elsok is szepek, szal nem hinnem, hogy baja lenne. Szal ez ugy tunik ilyen...
Egyebkent a Konyves Kalman krt-i Auto Fortnal akadtam erre a verdara. Mar tobbszor is szemugyre vettem es ugy tunik jo lesz. Ma ala is neztem es teljesen rendben talaltam. Egyedul a bal hatso kerekhez meno fekcso (?) vagy bovden muanyag tarto pocke volt eltorve, igy picit jobban logott az a cso vagy bovden vagymi, mint a masik oldal. Ez ez igy kb. egy 20ft-os alkatresszel szinten orvosolhato. Osszesegeben jo alapotban van a verda. Motorja szepen jar, nem kerreg stb.
Szal tessek szurkolni, hogy elfogadjak a hitelkerelmem es akkor enis egy boldog MKIII tulaj leszek Cool
"Egyedul a bal hatso kerekhez meno fekcso (?) vagy bovden muanyag tarto pocke volt eltorve, igy picit jobban logott az a cso vagy bovden vagymi, mint a masik oldal"
 
Az valszeg a kézifékkötél lesz, és tipikus hiba. Én is kábelkötegelővel orvosoltam:-)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1004 Dátum: 2005.05.22 vasárnap, 15:55:00 »

zacci,
 
1, ha van rajta sárvhányó, ugyan úgy rácsapódik ott a kő sajnos, és károkat okoz. Nekem van rajta, és mégis elég csúnyán néz ki a kövek miatt. Sad
2, Nekem igaz dízel, de nem remeg a kormányom, mikor megy a venti.
3, Majd megszokod. Smiley
4, Hajrá! Smiley
"2, Nekem igaz dízel, de nem remeg a kormányom, mikor megy a venti."
 
Dehogynem, csak akkor is remeg, amikor nem megy a ventillátor.
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1005 Dátum: 2005.05.22 vasárnap, 16:04:00 »

"2, Nekem igaz dízel, de nem remeg a kormányom, mikor megy a venti."
 
Dehogynem, csak akkor is remeg, amikor nem megy a ventillátor.
Helyben vagyunk... Az enyém is dízel, mégsem remeg a kormány. Ez is típushiba? A remegés hiánya?
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1006 Dátum: 2005.05.22 vasárnap, 17:08:00 »

Helyben vagyunk... Az enyém is dízel, mégsem remeg a kormány. Ez is típushiba? A remegés hiánya?
Angel,
 
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #1007 Dátum: 2005.05.22 vasárnap, 21:52:00 »

Mindenkinek!
 
 
Jegyezzétek fel valahová Örök tanulságul. Az MKIII belső tükrét ne akarja senki levenni mert úgy jár, ahogy én. Egyszerűen hallgattam a tanácsra és megpróbáltam felfelé a tető felé húzni melynek eredményeként a szélvédőből belülről egy jókora darab kitört. Igen az Üveg kitört. És nem lehet el se vágni damillal se, mert a ragasztó maximum 0,2 mm vastag... Így hogy a kezemben van a tükör a szélvédő egy jókora darabjával meg kell állapítanom hogy szinte fizikai lehetetlenség leszedni....
 
Szóval senki ne erőltesse...
 
 
 
u.i.:Menniybe fog fájni nekem egy komplett szélvédő??? (fűtőszálas...)
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1008 Dátum: 2005.05.22 vasárnap, 21:55:00 »

Zsoel,
 
Neked mennyit fogyaszt a géped?
Én már figyelgetem, hogy nekem mintha nagyon sok lenne, de mivel nincs benne átlagszámoló, így nem tudtam pontosan. Most viszont a talin lemértem, fél tank gázolajjal 275km -t megy el. Ugye az olyan 11L -es átlagfogyi. Jó ebbe van 3-4 gyorsulás, de nem hiszem, hogy az dobta volna meg így. Szóval mindenképp sok!
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #1009 Dátum: 2005.05.22 vasárnap, 21:56:00 »

Sehogy
Naplózva
JOCi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



E-mail
« Új hozzászólás #1010 Dátum: 2005.05.22 vasárnap, 21:56:00 »

Mindenkinek!
 
 
Jegyezzétek fel valahová Örök tanulságul. Az MKIII belső tükrét ne akarja senki levenni mert úgy jár, ahogy én. Egyszerűen hallgattam a tanácsra és megpróbáltam felfelé a tető felé húzni melynek eredményeként a szélvédőből belülről egy jókora darab kitört. Igen az Üveg kitört. És nem lehet el se vágni damillal se, mert a ragasztó maximum 0,2 mm vastag... Így hogy a kezemben van a tükör a szélvédő egy jókora darabjával meg kell állapítanom hogy szinte fizikai lehetetlenség leszedni....
 
Szóval senki ne erőltesse...
 
 
 
u.i.:Menniybe fog fájni nekem egy komplett szélvédő??? (fűtőszálas...)
Ghianni!
 
Fogadd részvétem!
Akkor hogy lehet levenni?
Naplózva

2007.06. ezüst "cápa" Ghia kombi TDCi Mondi + BMW Motorrad
A Mondeo elkelt!!!!
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1011 Dátum: 2005.05.22 vasárnap, 21:57:00 »

Mindenkinek!
 
 
Jegyezzétek fel valahová Örök tanulságul. Az MKIII belső tükrét ne akarja senki levenni mert úgy jár, ahogy én. Egyszerűen hallgattam a tanácsra és megpróbáltam felfelé a tető felé húzni melynek eredményeként a szélvédőből belülről egy jókora darab kitört. Igen az Üveg kitört. És nem lehet el se vágni damillal se, mert a ragasztó maximum 0,2 mm vastag... Így hogy a kezemben van a tükör a szélvédő egy jókora darabjával meg kell állapítanom hogy szinte fizikai lehetetlenség leszedni....
 
Szóval senki ne erőltesse...
 
 
 
u.i.:Menniybe fog fájni nekem egy komplett szélvédő??? (fűtőszálas...)
Ghianni,
 
de egyáltakán minek kellet azt leszedni? :/
A szélvédő elég drága, pontosan nem tudom, de mintha 70-80K rémlene.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #1012 Dátum: 2005.05.22 vasárnap, 21:58:00 »

Két dolog miatt.
 
Az egyik mert szimplán zavar a középső tükör. 11 éve vezetek minden autómban az első dolog az volt, hogy levettem. A másik, mert oda kerül a GPS...
 
Hát ennyi
Naplózva
JOCi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



E-mail
« Új hozzászólás #1013 Dátum: 2005.05.22 vasárnap, 21:58:00 »

Sehogy
Illetve, sajnos így. Üvegestől. Ezt nem hiszem el!!!!!!!!
Naplózva

2007.06. ezüst "cápa" Ghia kombi TDCi Mondi + BMW Motorrad
A Mondeo elkelt!!!!
Vendég
« Új hozzászólás #1014 Dátum: 2005.05.22 vasárnap, 22:00:00 »

Ha valakit érdekel valahová felteszem a mutatányom eredményét.... Fénykép formájában
Naplózva
JOCi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



E-mail
« Új hozzászólás #1015 Dátum: 2005.05.22 vasárnap, 22:02:00 »

Két dolog miatt.
 
Az egyik mert szimplán zavar a középső tükör. 11 éve vezetek minden autómban az első dolog az volt, hogy levettem. A másik, mert oda kerül a GPS...
 
Hát ennyi
Elég fekete humor: most nagyobb hely van neki!
Nehogy megharagudj!
Naplózva

2007.06. ezüst "cápa" Ghia kombi TDCi Mondi + BMW Motorrad
A Mondeo elkelt!!!!
Vendég
« Új hozzászólás #1016 Dátum: 2005.05.22 vasárnap, 22:03:00 »

Fasza ráadásul meg is repedt a szélvédőm ahogy így jobban nézegetem... És azt hiszem a belső repedést még javítani se tudják... *** jó
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1017 Dátum: 2005.05.22 vasárnap, 22:14:00 »

Fasza ráadásul meg is repedt a szélvédőm ahogy így jobban nézegetem... És azt hiszem a belső repedést még javítani se tudják... *** jó
Bátor ember! Kellet erő azért hogy letörjön?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1018 Dátum: 2005.05.22 vasárnap, 22:16:00 »

Nem mondhatni....  
 
 
Igaz hogy 130 kilóba ma is belenyomok 10-12-őt meg 11 évig vizilabdáztam de valahogy akkor sem hiszem hogy én ilyen erős lennék. Azt mg pláne nem, hogy az a 0,2 mm vastag ragsztó amivel fel volt ragasztva, olyan erős, hogy inkább az üvegből törik ki kagylósan egy jókora darab, mint az eleresszen...
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1019 Dátum: 2005.05.22 vasárnap, 22:29:00 »

Nem mondhatni....  
 
 
Igaz hogy 130 kilóba ma is belenyomok 10-12-őt meg 11 évig vizilabdáztam de valahogy akkor sem hiszem hogy én ilyen erős lennék. Azt mg pláne nem, hogy az a 0,2 mm vastag ragsztó amivel fel volt ragasztva, olyan erős, hogy inkább az üvegből törik ki kagylósan egy jókora darab, mint az eleresszen...
A szévédő csere benne lesz 130-ba ha fűtőset akarsz. Kell hozzá ragasztó miegymás melődíja. Szólj üvegesnek előre, hogy tükröt ne rakjanak fel.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1020 Dátum: 2005.05.22 vasárnap, 22:33:00 »

Tudom...
 
 
Ez van így jártam. Csak tudnám mija faszért nem hallgattam a Ford szerelőkre... és hagytam a faszba... Szerintem ez sok embernek sok témában lehet tanulság..
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1021 Dátum: 2005.05.22 vasárnap, 22:35:00 »

Mindenkinek!
 
 
Jegyezzétek fel valahová Örök tanulságul. Az MKIII belső tükrét ne akarja senki levenni mert úgy jár, ahogy én. Egyszerűen hallgattam a tanácsra és megpróbáltam felfelé a tető felé húzni melynek eredményeként a szélvédőből belülről egy jókora darab kitört. Igen az Üveg kitört. És nem lehet el se vágni damillal se, mert a ragasztó maximum 0,2 mm vastag... Így hogy a kezemben van a tükör a szélvédő egy jókora darabjával meg kell állapítanom hogy szinte fizikai lehetetlenség leszedni....
 
Szóval senki ne erőltesse...
 
 
 
u.i.:Menniybe fog fájni nekem egy komplett szélvédő??? (fűtőszálas...)
Most néztem meg, hogy mit ír a TIS CD a belső tükör kiszereléséről: simán ki lehet venni, mégpedig a tető írányába kell nyomni, ÓVATOSN (!), igaz, elvileg kell hozzá egy célszerszám, de nekem anélkül is sikerült (nem szándékosan, hanem az szélvédő tisztításakor véletlenül. Visszatoltam a sínbe, azóta is tökéletesen áll a helyén és bármikor kivehető) és semmi baja nem lett az üvegnek.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1022 Dátum: 2005.05.22 vasárnap, 22:39:00 »

Erre csak azt tudom mondani, hogy így, hogy a tükör lennt van így sem tudom elválasztani az aljzatot a tükrtől. Egyszerűen olyan erősen fogja a rugó, meg olyan erősen van rászorulva, hogy képtelenségnek tűnik leszedni... De ez van. Így jártam. Tanultam az esetből és CSAK magamat hibáztathatom
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1023 Dátum: 2005.05.23 hétfő, 00:13:00 »

Két dolog miatt.
 
Az egyik mert szimplán zavar a középső tükör. 11 éve vezetek minden autómban az első dolog az volt, hogy levettem. A másik, mert oda kerül a GPS...
 
Hát ennyi
Ghianni,
 
érdekes, mondjuk én meg többet használom a belsőt, mint a külsőt.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1024 Dátum: 2005.05.23 hétfő, 00:15:00 »

Ha valakit érdekel valahová felteszem a mutatányom eredményét.... Fénykép formájában
Ghianni,
 
én megnézném a képeket.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1025 Dátum: 2005.05.23 hétfő, 09:49:00 »

Fasza ráadásul meg is repedt a szélvédőm ahogy így jobban nézegetem... És azt hiszem a belső repedést még javítani se tudják... *** jó
Ha hozzá lehet férni, meg tudják javítani.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1026 Dátum: 2005.05.23 hétfő, 11:40:00 »

Ja az a utastértől kell elszeparálni:)))) tegát olyan rács kell ami az utastér és a csomagtartó között van:)
Praktikerben lehet kapni univerzális rácsot kb. 6000HUF. Sztem nagyon koorekt, és gányolt. A Cromaxnál is láttam és ott még olcsóbb is volt.
 
Tisztelettel!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1027 Dátum: 2005.05.23 hétfő, 11:42:00 »

Egyedul 2 zavaro dolog volt. Az a 3 pedig...  
1. sarhanyo hianya. Ezt nem is ertem, Ghia felszereltseg es gyarilag nincs hozza sarhanyo. Namost ezaz elso kerek mogotti fenyezett reszen meg is latszik 8( A kavicsok fem tisztara koptattak a kerek iv talakozasanal a kasznit 8( De sebaj, mert ez meg orvosolhato. 2. Ma a proba uton egy kis ido utan bekapcsolt a venti, ami ugye termeszetes dolog. Viszont ilyenkor remeges erezheto a kormanyon. Nem veszes, de szerintem nem kene ennyire erezni a motort. Egyebkent a fordulatszam stabil alapjaraton. Kereskedo srac azt mondja ez ilyen, meg hogy ez azert egy 2 literes verda, szal... Nah, vegulis ez sem veszes, csak picit erdekes. Igaz nincs osszehasonlitai alapom, szal lehet ez teljesen normalis.
3. A fekek picit gyengusnak tunnek. Hozza szoktam az MKI satuzhatosagahoz, de itt picit mas a fek. Kiprobaltam ugy, hogy felgyorsultam jol es aztan satu. Vegulis hamar megallt, csak picit szokatlan. Lehet ezis normalis, mivel eddig MKI-em vot, es ofcoz ott teljesen mas a fek erzetre. Egyebkent roszdas volt a tarcsa, szal lehet ezert is ereztem picit inaktivabbnak a feket. Egyebkent a hatso tarcsa gyakorlatilag ujnak nez ki, az elsok is szepek, szal nem hinnem, hogy baja lenne. Szal ez ugy tunik ilyen...
Egyebkent a Konyves Kalman krt-i Auto Fortnal akadtam erre a verdara. Mar tobbszor is szemugyre vettem es ugy tunik jo lesz. Ma ala is neztem es teljesen rendben talaltam. Egyedul a bal hatso kerekhez meno fekcso (?) vagy bovden muanyag tarto pocke volt eltorve, igy picit jobban logott az a cso vagy bovden vagymi, mint a masik oldal. Ez ez igy kb. egy 20ft-os alkatresszel szinten orvosolhato. Osszesegeben jo alapotban van a verda. Motorja szepen jar, nem kerreg stb.
Szal tessek szurkolni, hogy elfogadjak a hitelkerelmem es akkor enis egy boldog MKIII tulaj leszek Cool
Sárhányó mnden autón van, kivéve Szundi már felbakolt, bontásra itélt autóin! (Bocs, ezt nem tudtam kihagyni)
Le volt mosva? Gondolom igen...
 
Tisztelettel!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Janika
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 383


E-mail
« Új hozzászólás #1028 Dátum: 2005.05.23 hétfő, 13:32:00 »

Zsoel,
 
Neked mennyit fogyaszt a géped?
Én már figyelgetem, hogy nekem mintha nagyon sok lenne, de mivel nincs benne átlagszámoló, így nem tudtam pontosan. Most viszont a talin lemértem, fél tank gázolajjal 275km -t megy el. Ugye az olyan 11L -es átlagfogyi. Jó ebbe van 3-4 gyorsulás, de nem hiszem, hogy az dobta volna meg így. Szóval mindenképp sok!
Szia Scratch!
Nekem is kombim van és kb. 800 km körül szoktam "újratölteni". Az idei évben (szorgalmasan vezetem ND táblázatát) eddig 6,6 az átlagom. Általában Bp-Érd között fele-fele országút és nagyvárosi zsufi. (igaz öregurasan vezetek a városban)(múltkor 400 km 130-140-es tempó és 50 km 200-as tempóval sem ment 6,8 fölé az átlag ;-) (bár 9000 km után kellett már légszűrőt cserélnem)
Naplózva

2002 MKIII 2.0 TDDi
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1029 Dátum: 2005.05.23 hétfő, 13:40:00 »

Sárhányó mnden autón van, kivéve Szundi már felbakolt, bontásra itélt autóin! (Bocs, ezt nem tudtam kihagyni)
Le volt mosva? Gondolom igen...
 
Tisztelettel!
Bocsi, de ha kekeckedünk, a sárhányó az a kerék, amiről te beszélsz, az a SÁRVÉDŐ. Jó eséllyel hivatalos helyeken így használják.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1030 Dátum: 2005.05.23 hétfő, 14:09:00 »

Szia Scratch!
Nekem is kombim van és kb. 800 km körül szoktam "újratölteni". Az idei évben (szorgalmasan vezetem ND táblázatát) eddig 6,6 az átlagom. Általában Bp-Érd között fele-fele országút és nagyvárosi zsufi. (igaz öregurasan vezetek a városban)(múltkor 400 km 130-140-es tempó és 50 km 200-as tempóval sem ment 6,8 fölé az átlag ;-) (bár 9000 km után kellett már légszűrőt cserélnem)
Janika,
 
nekem 550km egy tank most. Sad Valami probléma van, megy szervízbe a gép, mert mindjárt műszakira is kell vinni.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1031 Dátum: 2005.05.23 hétfő, 14:10:00 »

Bocsi, de ha kekeckedünk, a sárhányó az a kerék, amiről te beszélsz, az a SÁRVÉDŐ. Jó eséllyel hivatalos helyeken így használják.
Na ugorj neki mégegyszer! Miért is beszélek felbakolt autóról?
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #1032 Dátum: 2005.05.23 hétfő, 14:27:00 »

Na megoldódott a rejtély...
 
Összeesküdött ellenem az a kibaszott sors...
 
1. Az előző tulaj a tükör tartójáról letörte azt a pöcköt, amivel elméletileg egyszerűen lehet feltenni és levenni a tükröt. Ennek következtében a tükör lötyögött ad abszurdum lehet, hogy le is esett neki... A barom állatja ahelyett, hogy kicserélte volna inkább ragasztót tett a sinbe, és így a tükröt hozzáragasztotta az aljzathoz.
 
De még ez mindig ne legyen elég
 
2. A Szélvédős megállapította, hogy pont ott volt korábban egy kőfelverődés, ami a küső üvegréteg belső részéből egy jókora darabot kirepesztett, ami feszítette és/vagy meg is repesztette a belső üvegréteget is. Éppen ezért nem a ragasztó engedett el, hanem az üveg tört ki kagylósan.
 
Képek folyamatban...  
 
Gyereke ez a Cromax merre van? Mindenki úgy beszél róla mint a messiásról, de mégsem tudom merre keressem..
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1033 Dátum: 2005.05.23 hétfő, 14:31:00 »

Na megoldódott a rejtély...
 
Összeesküdött ellenem az a kibaszott sors...
 
1. Az előző tulaj a tükör tartójáról letörte azt a pöcköt, amivel elméletileg egyszerűen lehet feltenni és levenni a tükröt. Ennek következtében a tükör lötyögött ad abszurdum lehet, hogy le is esett neki... A barom állatja ahelyett, hogy kicserélte volna inkább ragasztót tett a sinbe, és így a tükröt hozzáragasztotta az aljzathoz.
 
De még ez mindig ne legyen elég
 
2. A Szélvédős megállapította, hogy pont ott volt korábban egy kőfelverődés, ami a küső üvegréteg belső részéből egy jókora darabot kirepesztett, ami feszítette és/vagy meg is repesztette a belső üvegréteget is. Éppen ezért nem a ragasztó engedett el, hanem az üveg tört ki kagylósan.
 
Képek folyamatban...  
 
Gyereke ez a Cromax merre van? Mindenki úgy beszél róla mint a messiásról, de mégsem tudom merre keressem..
Én elősször erre mennék, és csak aztán a nem igazán messiás irányába!
 
Tisztelettel!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #1034 Dátum: 2005.05.23 hétfő, 14:42:00 »

Na megoldódott a rejtély...
 
Összeesküdött ellenem az a kibaszott sors...
 
1. Az előző tulaj a tükör tartójáról letörte azt a pöcköt, amivel elméletileg egyszerűen lehet feltenni és levenni a tükröt. Ennek következtében a tükör lötyögött ad abszurdum lehet, hogy le is esett neki... A barom állatja ahelyett, hogy kicserélte volna inkább ragasztót tett a sinbe, és így a tükröt hozzáragasztotta az aljzathoz.
 
De még ez mindig ne legyen elég
 
2. A Szélvédős megállapította, hogy pont ott volt korábban egy kőfelverődés, ami a küső üvegréteg belső részéből egy jókora darabot kirepesztett, ami feszítette és/vagy meg is repesztette a belső üvegréteget is. Éppen ezért nem a ragasztó engedett el, hanem az üveg tört ki kagylósan.
 
Képek folyamatban...  
 
Gyereke ez a Cromax merre van? Mindenki úgy beszél róla mint a messiásról, de mégsem tudom merre keressem..
De szerintem szélvédő ügyben ezeket is nézd meg...
Bye
Cit
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1035 Dátum: 2005.05.23 hétfő, 14:56:00 »

Zsoel,
 
Neked mennyit fogyaszt a géped?
Én már figyelgetem, hogy nekem mintha nagyon sok lenne, de mivel nincs benne átlagszámoló, így nem tudtam pontosan. Most viszont a talin lemértem, fél tank gázolajjal 275km -t megy el. Ugye az olyan 11L -es átlagfogyi. Jó ebbe van 3-4 gyorsulás, de nem hiszem, hogy az dobta volna meg így. Szóval mindenképp sok!
Scratch!
 
Lehet,hogy a tulfogyasztásod összefügg a füstöléssel.Én a talira olyan 120-140 között utaztam lefelé,akkor a compjuter 7.6-ot mutatott.Gyorsultam kb.12-15-öt,felment 8.7-re.Hazafelé 100-al poroszkáltunk,menetközben lenulláztam a compjuter,és ezek után szívmelengető 5,6-ot mutatott.A városban felment 6.4-re,most kb.6,8-at mutat.
 
Azt azért tegyük hozzá,hogy korábbi teszteléseim tapasztalata volt,hogy a tényleges fogyasztás kb.4-5 decivel kevesebb mint a compjuter adata.Télen is felment 8.oo-ra,de a tankolások 7.5 átlagot hoztak.Tavasszal és ősszel a legjobb az átlagom,nyáron a klima szintén megdobja.Ezek alapján éves szinten kb.7 literes átlagot számoltam.Üdv.zsoel.
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1036 Dátum: 2005.05.23 hétfő, 15:11:00 »

Zsoel,
 
Neked mennyit fogyaszt a géped?
Én már figyelgetem, hogy nekem mintha nagyon sok lenne, de mivel nincs benne átlagszámoló, így nem tudtam pontosan. Most viszont a talin lemértem, fél tank gázolajjal 275km -t megy el. Ugye az olyan 11L -es átlagfogyi. Jó ebbe van 3-4 gyorsulás, de nem hiszem, hogy az dobta volna meg így. Szóval mindenképp sok!
Az nagyon sok! Sztem olyan 6-6,5 a TDDI átlagfogyasztása!
 
Tisztelettel!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #1037 Dátum: 2005.05.23 hétfő, 15:19:00 »

Zsoel,
 
Neked mennyit fogyaszt a géped?
Én már figyelgetem, hogy nekem mintha nagyon sok lenne, de mivel nincs benne átlagszámoló, így nem tudtam pontosan. Most viszont a talin lemértem, fél tank gázolajjal 275km -t megy el. Ugye az olyan 11L -es átlagfogyi. Jó ebbe van 3-4 gyorsulás, de nem hiszem, hogy az dobta volna meg így. Szóval mindenképp sok!
Scratch,
 
városban, öreguras tempóban 6,6, max.7 fogyaszt az enyém is. Csordultig való tankolásnál, a computer mérője szerint 875 km-re elég.
 
Üdv, Zurich
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1038 Dátum: 2005.05.23 hétfő, 19:11:00 »

Scratch!
 
Lehet,hogy a tulfogyasztásod összefügg a füstöléssel.Én a talira olyan 120-140 között utaztam lefelé,akkor a compjuter 7.6-ot mutatott.Gyorsultam kb.12-15-öt,felment 8.7-re.Hazafelé 100-al poroszkáltunk,menetközben lenulláztam a compjuter,és ezek után szívmelengető 5,6-ot mutatott.A városban felment 6.4-re,most kb.6,8-at mutat.
 
Azt azért tegyük hozzá,hogy korábbi teszteléseim tapasztalata volt,hogy a tényleges fogyasztás kb.4-5 decivel kevesebb mint a compjuter adata.Télen is felment 8.oo-ra,de a tankolások 7.5 átlagot hoztak.Tavasszal és ősszel a legjobb az átlagom,nyáron a klima szintén megdobja.Ezek alapján éves szinten kb.7 literes átlagot számoltam.Üdv.zsoel.
zsoel, Joe, Zurich,
 
akkor ez is csak azt erősti meg sajnos, hogy probléma van. Sad Köszi, az infókat!
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #1039 Dátum: 2005.05.23 hétfő, 22:10:00 »

zsoel, Joe, Zurich,
 
akkor ez is csak azt erősti meg sajnos, hogy probléma van. Sad Köszi, az infókat!
Majdnem úgy füstöltél, mikor gyorsultál, mint én! Wink
De megnyugtatlak, tőlem még messze vagy! Cheesy
Bye
Cit
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1040 Dátum: 2005.05.23 hétfő, 23:44:00 »

Na megoldódott a rejtély...
 
Összeesküdött ellenem az a kibaszott sors...
 
1. Az előző tulaj a tükör tartójáról letörte azt a pöcköt, amivel elméletileg egyszerűen lehet feltenni és levenni a tükröt. Ennek következtében a tükör lötyögött ad abszurdum lehet, hogy le is esett neki... A barom állatja ahelyett, hogy kicserélte volna inkább ragasztót tett a sinbe, és így a tükröt hozzáragasztotta az aljzathoz.
 
De még ez mindig ne legyen elég
 
2. A Szélvédős megállapította, hogy pont ott volt korábban egy kőfelverődés, ami a küső üvegréteg belső részéből egy jókora darabot kirepesztett, ami feszítette és/vagy meg is repesztette a belső üvegréteget is. Éppen ezért nem a ragasztó engedett el, hanem az üveg tört ki kagylósan.
 
Képek folyamatban...  
 
Gyereke ez a Cromax merre van? Mindenki úgy beszél róla mint a messiásról, de mégsem tudom merre keressem..
Autoglas -osokat is érdemes felhívni, szentendrei úton az aquincumi romok mellett vannak, nagyauto felé útba is esik, ha van nekik cserélik is. Annó fűtős 40 -el volt olcsóbb mint márkaszervíz.
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1041 Dátum: 2005.05.23 hétfő, 23:53:00 »

Majdnem úgy füstöltél, mikor gyorsultál, mint én! Wink
De megnyugtatlak, tőlem még messze vagy! Cheesy
Bye
Cit
citromhejja,
 
kössz! Smiley Akkor még jó, hogy magam füstjét nem láttam, de a Tied az durva volt! Smiley))
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #1042 Dátum: 2005.05.24 kedd, 06:49:00 »

Hi Smiley
 
Most fedeztem fel a gyujtas kapcsolo mellet valami kis racsos akarmi olyan mint egy hangszoro miaz Huh?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1043 Dátum: 2005.05.24 kedd, 06:55:00 »

Fari
 
A klíma érzékelője
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1044 Dátum: 2005.05.24 kedd, 06:56:00 »

OK THX Smiley)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1045 Dátum: 2005.05.24 kedd, 08:36:00 »

citromhejja,
 
kössz! Smiley Akkor még jó, hogy magam füstjét nem láttam, de a Tied az durva volt! Smiley))
A koromhoz képest jól megy Smiley)))
Bye
Cit
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1046 Dátum: 2005.05.24 kedd, 16:05:00 »

Hi ALL...
Hozzáértők tapasztalatataira lennék kíváncsi,sport szűrőt tennék a Tddi-re ,,semmi tunning   gondolat csak azt olvastam ,hogy  nem kell cserélgetni csak tisztitani és akár fogyasztás csökkenést is okozhat tehát gazdasági és lustasági megfontolásból....ára 12-14ft...Tisztelettel:Free
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1047 Dátum: 2005.05.24 kedd, 16:18:00 »

Hi ALL...
Hozzáértők tapasztalatataira lennék kíváncsi,sport szűrőt tennék a Tddi-re ,,semmi tunning   gondolat csak azt olvastam ,hogy  nem kell cserélgetni csak tisztitani és akár fogyasztás csökkenést is okozhat tehát gazdasági és lustasági megfontolásból....ára 12-14ft...Tisztelettel:Free
Kivéve a lustaság! Azért a csere egyszerűbb, mint a mosogatás!:-) A többi igencsak igaz!!!!!
 
Tisztelettel!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #1048 Dátum: 2005.05.25 szerda, 21:47:00 »

MK III klimatisztítását hajtottam végre a délután.Zavart az az un."klimaszag",ami egy kicsit büdös,dohos stb,stb...Egy egyszerű klimatisztitó spray-vel csodát lehet tenni.A szakszerviz is évente ajánlja ezt a tisztitást elvégezni,kb. 10-12.ezer forintos áron.Célszerű utána pollenszűrőt is cserélni,majd ezt követően friss,tiszta illat áramlik a mondi belsejébe,enyhe citromos beütéssel.
 
Az egész munka kb.40-50 perc,az elkészült fotókat Scratch segitségével láthatjátok.Üdv.zsoel.
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1049 Dátum: 2005.05.25 szerda, 21:54:00 »

MK III klimatisztítását hajtottam végre a délután.Zavart az az un."klimaszag",ami egy kicsit büdös,dohos stb,stb...Egy egyszerű klimatisztitó spray-vel csodát lehet tenni.A szakszerviz is évente ajánlja ezt a tisztitást elvégezni,kb. 10-12.ezer forintos áron.Célszerű utána pollenszűrőt is cserélni,majd ezt követően friss,tiszta illat áramlik a mondi belsejébe,enyhe citromos beütéssel.
 
Az egész munka kb.40-50 perc,az elkészült fotókat Scratch segitségével láthatjátok.Üdv.zsoel.
Képek:
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Oldalak: 1 ... 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 ... 1557   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.069 másodperc alatt készült el 23 lekéréssel.