Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.21 kedd, 03:16:55 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 113 114 115 116 117 118 119 [120] 121 122 123 124 125 126 127 ... 798   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK4 Általános kérdések  (Megtekintve 10970673 alkalommal)
0 Felhasználó és 13 vendég van a témában
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #5950 Dátum: 2011.01.05 szerda, 22:03:50 »

Erről mi a vélemény, igaz nem kombi, de eléggé megtetszett Smiley
http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_2.0_titanium-x_ivdc_acc_akar_0_ft-tol-4372962

Viszont egy baja van ,hogy győri, ami nem baj, csak lyukra nincs kedvem lemenni Esztergomból.
Nincs valaki itt Győrből esetleg?

Mennyire hiányzik egy 143 LE kocsiból a hatodik gang?
A mostani Mondiban van 6ik, de csak pályán használom szinte.
csak én nem látom a lámpa mosó fúvókák fedlapját Lips Sealed
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #5951 Dátum: 2011.01.05 szerda, 22:05:13 »

Erről mi a vélemény, igaz nem kombi, de eléggé megtetszett Smiley
http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_2.0_titanium-x_ivdc_acc_akar_0_ft-tol-4372962

Viszont egy baja van ,hogy győri, ami nem baj, csak lyukra nincs kedvem lemenni Esztergomból.
Nincs valaki itt Győrből esetleg?

Mennyire hiányzik egy 143 LE kocsiból a hatodik gang?
A mostani Mondiban van 6ik, de csak pályán használom szinte.

De ez benzines. A dízel-benzin teljesen más karakter. Benzin 2.0ban nincs 6.
Milyen a mostani autód?
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #5952 Dátum: 2011.01.05 szerda, 22:06:12 »

csak én nem látom a lámpa mosó fúvókák fedlapját Lips Sealed
vagy ez kanyar fényszórós, és ahoz nincs is??
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #5953 Dátum: 2011.01.05 szerda, 22:17:37 »

Erről mi a vélemény, igaz nem kombi, de eléggé megtetszett Smiley
http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_2.0_titanium-x_ivdc_acc_akar_0_ft-tol-4372962

Viszont egy baja van ,hogy győri, ami nem baj, csak lyukra nincs kedvem lemenni Esztergomból.
Nincs valaki itt Győrből esetleg?

Mennyire hiányzik egy 143 LE kocsiból a hatodik gang?
A mostani Mondiban van 6ik, de csak pályán használom szinte.

Rendszám alapján MO-i forg helyezés.
A km hihető.
Tényleg Titanium-X.
Ő az első, aki tudja, hogy kanyarkövető a fényszóró. S ehhez nincs fúvóka.
Az aktív futóműnek nem látom értelmét én, sztem nemigen lehet észrevenni, ha kapcsolgatjuk. Cserébe viszont ha majd tönkremennek az aktív teleszkópok, akkor jó drága lesz bele. S nem tudni, hogy nem fog-e vinnyogni a can-bus, ha megpróbálnak sima teleszkópot beletenni.
Convers + Sony hifi, lehe eltűnő menüs, bár ha nincs benne usb, akkorr kérdés, hogy produkálhatja-e.
ACC: nagyon kényelmes, de csak ha sokat mész autópályán, én ma már nem rendelném meg, mert sajnos az a távolság, amit tart az autó mindig arra ösztönzi a jobb sávban menőket, hogy belemásszanak, s olyankor fékez az autó, eszi a betéteket, stb.
Ha nem mész sokat, jó lehet a benzin.
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
tomeed
Vendég
« Új hozzászólás #5954 Dátum: 2011.01.05 szerda, 22:21:28 »

A mostani tütü:

Mondeo 2004, 2.0L Duratorq DI CR (130LE), Panther Black (metál)


Végre eszembe jutott még egy apró kérdés,
A IV-es Mondikban van USB csatlakozási lehetőség a kesztyűtartót lenyitva?
Illetve ha van, MP3 szóba jön?
Nézegettem a katalógust, de nem derült ki teljesen, hogy melyik felszereltséghez adják, vagy nem adják.

Annyi extra van ezekben a kocsikban ami amúgy tök felesleges, még jó, hogy van Smiley
« Utoljára szerkesztve: 2011.01.05 szerda, 22:24:20 írta tomeed » Naplózva
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #5955 Dátum: 2011.01.05 szerda, 22:55:57 »

A mostani tütü:

Mondeo 2004, 2.0L Duratorq DI CR (130LE), Panther Black (metál)


Végre eszembe jutott még egy apró kérdés,
A IV-es Mondikban van USB csatlakozási lehetőség a kesztyűtartót lenyitva?
Illetve ha van, MP3 szóba jön?
Nézegettem a katalógust, de nem derült ki teljesen, hogy melyik felszereltséghez adják, vagy nem adják.

Annyi extra van ezekben a kocsikban ami amúgy tök felesleges, még jó, hogy van Smiley

USB-d akkor lesz, ha kéred a Bluetooth IV csomagot.
Olyankor van csatlakozó a kesztyűtartóban.
Mp3 természetesen szóba jön.
Illetve ha Sony hifid, és Conserv+ kijelződ is van, akkor a műszerfalon időnként elszálló menü is szóba jön...

Én csak egy felesleges dolgot érzek: a hangfelismerést. Soha nem használom semmire...
De nemkérni meg nem tudtam.
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
tomeed
Vendég
« Új hozzászólás #5956 Dátum: 2011.01.06 csütörtök, 07:55:30 »

Még egy kérdés Smiley
Hogy tudok belépni a szervízmenübe a kocsi műszerfalán?
Illetve, ha már jelentkezett mondjuk a tulajnál az eltűnő menü effekt, azt én valahol le tudom buktatni?
Gondolok itt a műszerfal szervízmenüjében esetleg egy hibakódra vagy mit tudom én
Naplózva
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #5957 Dátum: 2011.01.06 csütörtök, 08:05:41 »

Még egy kérdés Smiley
Hogy tudok belépni a szervízmenübe a kocsi műszerfalán?
Illetve, ha már jelentkezett mondjuk a tulajnál az eltűnő menü effekt, azt én valahol le tudom buktatni?
Gondolok itt a műszerfal szervízmenüjében esetleg egy hibakódra vagy mit tudom én

háhááááááááá  smile
ha ez ilyen egyszerű lenne...

Az OK gombot nyomva tartva kell a gyújtást ráadni. Részletesen írtuk már itt.
Nekem a műszerfalamban anno NEM volt hibakód az eltűnő menüs időszakomban.
A szervíz már tud kiolvasni hibákat, de általában kommunikációs hibák mindig vannak ennél-vagy annál az oknál fogva, főleg a kissebességű canbuszra jellemzően.
Sajnos sem az itteni fórumon (bár főleg sz*pópályán itt inkább csak én voltam) sem a külföldi fórumokon nem tudták sokáig az okozóját, nem találni nyomokat.
Egy tuti: a Sony fejegység csere megoldja a kérdést.
Ha mondjuk kapásból beütemezel egy caska fejegység beszerzést 160E Ft. környékén, akkor még lesz is egy tuti fejegységed navival, mindennel, s akkor nem kell tartani a menüktől.
pl ezt: http://www.martincaraudio.hu/ford_mondeo_hd_kepminosegu_caska_gps_navigacios_fejegyseg_multimedia_kozpont.html
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #5958 Dátum: 2011.01.06 csütörtök, 08:09:40 »

Itt látványos:
http://chinadvdgps.com/newest-car-dvd-player-for-ford-mondeo-with-gps-receiver.html
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
tomeed
Vendég
« Új hozzászólás #5959 Dátum: 2011.01.06 csütörtök, 08:29:51 »



Értem, tehát gondolkodhatok úgy, hogy le kell faragni annyit az árból, hogy ha estleg felmerülne ez a hiba akkor csere, aztán hali gali!

Mondjuk 160 rugó nem kevés!
Naplózva
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #5960 Dátum: 2011.01.06 csütörtök, 08:34:09 »


Értem, tehát gondolkodhatok úgy, hogy le kell faragni annyit az árból, hogy ha estleg felmerülne ez a hiba akkor csere, aztán hali gali!

Mondjuk 160 rugó nem kevés!


Hát ja.
Egyébként meg kevesebb, mint a gyári ~250E... Wink
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #5961 Dátum: 2011.01.06 csütörtök, 08:53:34 »

Szerintem meg az IVDC az egy k.jó dolog. S-maxban van. És Mondeóból nagyon hiányzik...
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #5962 Dátum: 2011.01.06 csütörtök, 09:03:40 »

Szerintem meg az IVDC az egy k.jó dolog. S-maxban van. És Mondeóból nagyon hiányzik...

Én csak autópályán járok, így nem érezném a különbséget.
Szóval felhasználófüggő dolog ez tényleg.
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #5963 Dátum: 2011.01.06 csütörtök, 10:45:40 »

Erről mi a vélemény, igaz nem kombi, de eléggé megtetszett Smiley
http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_2.0_titanium-x_ivdc_acc_akar_0_ft-tol-4372962

Viszont egy baja van ,hogy győri, ami nem baj, csak lyukra nincs kedvem lemenni Esztergomból.
Nincs valaki itt Győrből esetleg?

Mennyire hiányzik egy 143 LE kocsiból a hatodik gang?
A mostani Mondiban van 6ik, de csak pályán használom szinte.

Szinte biztos, hogy elírás, és nem 5, hanem 6 sebességes! Ez titanium x...
Ha 5 sebességes, akkor itt valami huncutság van.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
zzoli
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 279



« Új hozzászólás #5964 Dátum: 2011.01.06 csütörtök, 11:08:17 »

Szinte biztos, hogy elírás, és nem 5, hanem 6 sebességes! Ez titanium x...
Ha 5 sebességes, akkor itt valami huncutság van.
képeken 5 sebességes váltókar látszik.
Naplózva

Fekete bálna
tomeed
Vendég
« Új hozzászólás #5965 Dátum: 2011.01.06 csütörtök, 11:15:50 »

Szinte biztos, hogy elírás, és nem 5, hanem 6 sebességes! Ez titanium x...
Ha 5 sebességes, akkor itt valami huncutság van.


A brossúrája nem írja, hogy 6 gangos lenne, csak a 2.0ás dízeleket sorolja fel, mint 6 sebességes autó.
Ja és a 2.5 -es beniznes is 6 sebis.
Naplózva
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #5966 Dátum: 2011.01.06 csütörtök, 11:22:51 »

Szinte biztos, hogy elírás, és nem 5, hanem 6 sebességes! Ez titanium x...
Ha 5 sebességes, akkor itt valami huncutság van.

Az árlistát kell nézni.
Minden benzin M5: manuál 5.
Nem felszereltségfüggő.
Csak a 2.5T volt 6 gangos benzines.
A 2.3-as mindig automata 6.
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
zzoli
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 279



« Új hozzászólás #5967 Dátum: 2011.01.06 csütörtök, 11:35:10 »

autóvásárlással kapcsolatban szerintem Szilo írta le a legfontosabbakat! teljesen egyetértek vele abban, hogy rendkívüli mértékben - és teljesen értelmetlenül - túlvállalják magukat az emberek autó ügyben.  az autó alapvetően egy fontos használati tárgy, így kellene a vásárláshoz is hozzáállni.
mo-on az utakon futó autók jelentős része bankok tulajdonában van - igen a tiéd is, amíg teljes mértékben ki nem fizetted - mert a vevők nem reális döntést hoztak az autóvásárláskor! sajnos a hitelfelvételek többsége nem azért történt meg, mert a bank visszautasíthatatlan ajánlatot adott - pl. 0% thm - hanem azért mert a vevőt elkábította a rózsaszín köd.
a külföldről behozott, jól feszerelt kocsik szintén ilyen bódító hatással vannak az emberekre. el akarják hinni, hogy a két és fél éves cirkáló 70 ekm-t futott, hiszen az kb. reális is. ezzel szemben egy éven belül  belekerült ennyi! szomoru1
jó érzéssel nézegetik a sok elektromos ketyerét, amik majd a vásárlást követően szintén sok kellemetlenség és kiadás forrásai lehetnek!
Naplózva

Fekete bálna
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #5968 Dátum: 2011.01.06 csütörtök, 11:47:34 »

autóvásárlással kapcsolatban szerintem Szilo írta le a legfontosabbakat! teljesen egyetértek vele abban, hogy rendkívüli mértékben - és teljesen értelmetlenül - túlvállalják magukat az emberek autó ügyben.  az autó alapvetően egy fontos használati tárgy, így kellene a vásárláshoz is hozzáállni.
mo-on az utakon futó autók jelentős része bankok tulajdonában van - igen a tiéd is, amíg teljes mértékben ki nem fizetted - mert a vevők nem reális döntést hoztak az autóvásárláskor! sajnos a hitelfelvételek többsége nem azért történt meg, mert a bank visszautasíthatatlan ajánlatot adott - pl. 0% thm - hanem azért mert a vevőt elkábította a rózsaszín köd.
a külföldről behozott, jól feszerelt kocsik szintén ilyen bódító hatással vannak az emberekre. el akarják hinni, hogy a két és fél éves cirkáló 70 ekm-t futott, hiszen az kb. reális is. ezzel szemben egy éven belül  belekerült ennyi! szomoru1
jó érzéssel nézegetik a sok elektromos ketyerét, amik majd a vásárlást követően szintén sok kellemetlenség és kiadás forrásai lehetnek!

Az inkább a baj, hogy (nem csak) MO-n nem olyan az emberek anyagi helyzete, hogy meg tudjon venni KP-re egy új 1.6os Ambiente Mondeot...
S ha nem vennének az emberek hitelre újat, akkor nem is lehetne használtakat sem venni. Sem hitelre, sem kp-re.
Azt sem lehet, hoyg csak használtak fussanak nálunk, amiket a kintiek levetettek.
Sajnos bele vagyunk kényszerítve ebbe a helyzetbe.
De ez már egy másik fórumtéma sztem.

Annyi csak, hogy attól, hogy vki hitelt vett fel az autójára, az még nem jelenti azt,hogy túlvállalta magát. Ha már nem tudja fizetni a hitelét meg sz*rban van, akkor igen, jelenti.
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
tomeed
Vendég
« Új hozzászólás #5969 Dátum: 2011.01.06 csütörtök, 11:50:55 »

autóvásárlással kapcsolatban szerintem Szilo írta le a legfontosabbakat! teljesen egyetértek vele abban, hogy rendkívüli mértékben - és teljesen értelmetlenül - túlvállalják magukat az emberek autó ügyben.  az autó alapvetően egy fontos használati tárgy, így kellene a vásárláshoz is hozzáállni.
mo-on az utakon futó autók jelentős része bankok tulajdonában van - igen a tiéd is, amíg teljes mértékben ki nem fizetted - mert a vevők nem reális döntést hoztak az autóvásárláskor! sajnos a hitelfelvételek többsége nem azért történt meg, mert a bank visszautasíthatatlan ajánlatot adott - pl. 0% thm - hanem azért mert a vevőt elkábította a rózsaszín köd.
a külföldről behozott, jól feszerelt kocsik szintén ilyen bódító hatással vannak az emberekre. el akarják hinni, hogy a két és fél éves cirkáló 70 ekm-t futott, hiszen az kb. reális is. ezzel szemben egy éven belül  belekerült ennyi! szomoru1
jó érzéssel nézegetik a sok elektromos ketyerét, amik majd a vásárlást követően szintén sok kellemetlenség és kiadás forrásai lehetnek!

Ebben azért nem értek teljesen egyet.
Az emberek nem túlvállalják magukat, hanem mivel ilyen szemét *** országban élünk nincs más lehetőség.
Ha hitel nélküli autókat lehetne csak venni Mo-on még mindig a 30 éves trabant és wartburg rohangálna, ez nonszensz. Mivel kb ennek az országnak a életszinvonala itt tart. Nem véletlenül van egy piros lámpánál Pesten 5-6 suzuki a sorban Smiley, és azok is mind hitelesek, ez szomorú sajnos.
Mivel az emberek 99%nak nincs zsebben 8-10 milla új autó vásárlására, ezért vesz használtan, mondjuk 4 milláért.
Aki elhiszi, hogy a külföldről behozott kocsikban 3 évesen 80 ezer van, az pedig meg is érdemli, szerintem.
Viszont lehet egy autó 150-200 ezer km-el is jobb, mint egy agyongyilkolt 60 ezres.
Megyek ebédelni!

Naplózva
zzoli
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 279



« Új hozzászólás #5970 Dátum: 2011.01.06 csütörtök, 12:23:23 »

...... Nem véletlenül van egy piros lámpánál Pesten 5-6 suzuki a sorban Smiley, és azok is mind hitelesek, ez szomorú sajnos.....
ha 800e ft-om van autóvásárlásra veszek 6-8 éves használt punto-t vagy swift-et, nem újat 800eft kp+2,5 mft hitellel!  Wink
szerintem! hehe

Naplózva

Fekete bálna
tomeed
Vendég
« Új hozzászólás #5971 Dátum: 2011.01.06 csütörtök, 12:29:16 »

ha 800e ft-om van autóvásárlásra veszek 6-8 éves használt punto-t vagy swift-et, nem újat 800eft kp+2,5 mft hitellel!  Wink
szerintem! hehe


Ez igaz!
Naplózva
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #5972 Dátum: 2011.01.06 csütörtök, 12:34:25 »

ha 800e ft-om van autóvásárlásra veszek 6-8 éves használt punto-t vagy swift-et, nem újat 800eft kp+2,5 mft hitellel!  Wink
szerintem! hehe



Csak ha mindenki így gondolkodna, akkor nem tudnál venni használtat, mert nem lenne senki aki újonnan megvette volna azt amit Te már használtan szeretnél megvenni.
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
zzoli
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 279



« Új hozzászólás #5973 Dátum: 2011.01.06 csütörtök, 12:46:05 »

Csak ha mindenki így gondolkodna, akkor nem tudnál venni használtat, mert nem lenne senki aki újonnan megvette volna azt amit Te már használtan szeretnél megvenni.
nagyon sokan vannak akik csak új autót hajlandók venni (legjobb autó az új autó! és ráadásul ez teljesen IGAZ is), a cégek szintén csak új autót vesznek!
én azt mondom azok gondolkodjanak így, akik nem képesek önerőből új autót venni!
szerinted egyébként indokolt, hogy olyan összetételű járműparkunk legyen mint mondjuk a franciáknak, németeknek , olaszoknak, ....
Naplózva

Fekete bálna
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #5974 Dátum: 2011.01.06 csütörtök, 12:56:35 »

nagyon sokan vannak akik csak új autót hajlandók venni (legjobb autó az új autó! és ráadásul ez teljesen IGAZ is), a cégek szintén csak új autót vesznek!
én azt mondom azok gondolkodjanak így, akik nem képesek önerőből új autót venni!
szerinted egyébként indokolt, hogy olyan összetételű járműparkunk legyen mint mondjuk a franciáknak, németeknek , olaszoknak, ....

Én pl. az én Mondimat újonnan vettem, de többet pl. nem fogok már újat venni én sem.
De egyszer jó érzés volt leszedni egy olyan autóról a nejlont, amit magamnak állítottam össze.
Az életben sztem kellenek ilyen élmények is.
Én most már tudom azt, hogy legközelebb bőven elég magamnak használtat venni, s kompromisszumot kötni ha nincs vmi extra.
De aki nem vesz az életben legalább 1x újat, az sosem tudja, hogy egyrészt milyen az az érzés, másrészt motoszkálhat benne, hogy milyen lenne egy új, lehet évekig csak áhítozik mindig.
Én már elvettem a téma szűzességét az én esetemben.
De mondom: én is hitelre vettem, de én nem vállaltam túl magam.
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
zzoli
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 279



« Új hozzászólás #5975 Dátum: 2011.01.06 csütörtök, 13:08:37 »

Én pl. az én Mondimat újonnan vettem, de többet pl. nem fogok már újat venni én sem.
De egyszer jó érzés volt leszedni egy olyan autóról a nejlont, amit magamnak állítottam össze.
Az életben sztem kellenek ilyen élmények is.
Én most már tudom azt, hogy legközelebb bőven elég magamnak használtat venni, s kompromisszumot kötni ha nincs vmi extra.
De aki nem vesz az életben legalább 1x újat, az sosem tudja, hogy egyrészt milyen az az érzés, másrészt motoszkálhat benne, hogy milyen lenne egy új, lehet évekig csak áhítozik mindig.
Én már elvettem a téma szűzességét az én esetemben.
De mondom: én is hitelre vettem, de én nem vállaltam túl magam.

kétszer vettem új autót egyet 100% kp-ért,  egyet  80 % kp +20% hitelre (0%thm)! és nem mondom, hogy többet már soha.
az új autó, az új autó és kész! én még szeretnék újat venni!!! Wink
de ha nem biztos a jelenem, a megélhetésem, a jövőm akkor ......
szóval csak ismételni tudom : addig nyújtózz, ameddig a takaród ér!!!
Naplózva

Fekete bálna
tomeed
Vendég
« Új hozzászólás #5976 Dátum: 2011.01.06 csütörtök, 13:45:18 »

Kicsit utána kérdezgettem a 2.0-es benyás autónak.

Az autó végig a debreceni Auto Escortba volt hordva szervízre, mindegyik meg lett csináltatva, utoljára 2010. májusában járt ott a kocsi, viszont mivel magyarországon élünk  akkor volt a 150 ezres szervízen (hehehe), szóval az ha jól számolom 7 hónapja, ha az arányokat nézem akkor kb 175ről lett az óra visszapörgetve 119re. (Ennek mi értelme van 50 ezret tekergetni)
Eltűnös menüs baja nem volt. A park radart a tulaj tette bele utólag.
Karosszériás munka nem volt a kocsin.


Benzines moci mit szól a 175 ezer km -hez?


Naplózva
zzoli
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 279



« Új hozzászólás #5977 Dátum: 2011.01.06 csütörtök, 13:55:53 »

Kicsit utána kérdezgettem a 2.0-es benyás autónak.
Benzines moci mit szól a 175 ezer km -hez?

én ebben a kateógriában nem vennék benzinest!  wave
Naplózva

Fekete bálna
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #5978 Dátum: 2011.01.06 csütörtök, 14:18:27 »

kétszer vettem új autót egyet 100% kp-ért,  egyet  80 % kp +20% hitelre (0%thm)! és nem mondom, hogy többet már soha.
az új autó, az új autó és kész! én még szeretnék újat venni!!! Wink
de ha nem biztos a jelenem, a megélhetésem, a jövőm akkor ......
szóval csak ismételni tudom : addig nyújtózz, ameddig a takaród ér!!!


Én meg befektetői szemszögből közelítettem meg.
Papíron 70% a hitelem.
De nekem meg így érte/éri meg.
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #5979 Dátum: 2011.01.06 csütörtök, 14:20:41 »

én ebben a kateógriában nem vennék benzinest!  wave

1. benzinest Én sem vennék
2. Aminek az óráját buherálták, azon még vajon mit mókoltak? Pl. vezérműszíj csere megvolt? Stb...
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #5980 Dátum: 2011.01.06 csütörtök, 14:21:36 »

én ebben a kateógriában nem vennék benzinest!  wave

Attól függ mennyit akar a kolléga menni, s meddig akarja megtartani.
Mert ha sokat s nem sokáig, akkor nem éri meg a benzines tényleg.
De évi 10Ekm-ig, 5-6 évre talán már jó.
Mondjuk a Mondiban a benzinest mindig nehezebb lesz eladni.
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #5981 Dátum: 2011.01.06 csütörtök, 14:22:49 »

1. benzinest Én sem vennék
2. Aminek az óráját buherálták, azon még vajon mit mókoltak? Pl. vezérműszíj csere megvolt? Stb...

kis futásteljesítményhez jó lehet sztem.
2. igen, ezek jó kérdések, de benzinesnél 3 év alatt a 180E km hihető nekem. EZ még dízelhez is ok.
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
zzoli
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 279



« Új hozzászólás #5982 Dátum: 2011.01.06 csütörtök, 14:23:53 »

Én meg befektetői szemszögből közelítettem meg.
Papíron 70% a hitelem.
De nekem meg így érte/éri meg.

bocsi, amit írtam abban semmi személyeskedés nincs! ha valakinek biztos az egzisztenciája mért ne vehetne fel hitelt!?
sajnos jópár éve már ritka a biztos egzisztencia! szomoru1
Naplózva

Fekete bálna
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #5983 Dátum: 2011.01.06 csütörtök, 14:24:50 »

Kicsit utána kérdezgettem a 2.0-es benyás autónak.

Az autó végig a debreceni Auto Escortba volt hordva szervízre, mindegyik meg lett csináltatva, utoljára 2010. májusában járt ott a kocsi, viszont mivel magyarországon élünk  akkor volt a 150 ezres szervízen (hehehe), szóval az ha jól számolom 7 hónapja, ha az arányokat nézem akkor kb 175ről lett az óra visszapörgetve 119re. (Ennek mi értelme van 50 ezret tekergetni)
Eltűnös menüs baja nem volt. A park radart a tulaj tette bele utólag.
Karosszériás munka nem volt a kocsin.


Benzines moci mit szól a 175 ezer km -hez?




egyébként a mondinál nincs 150E-s szervíz, mert 20E-ként van.
Szóval nagyon utána kell kérdezni, hogy mit csináltak meg.

De mondjuk ennyiért már lassan lehet külföldi visszatekert dízel kombi is tetősínnel. Wink
Azok is kb ennyit tekertek.
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #5984 Dátum: 2011.01.06 csütörtök, 14:25:59 »

bocsi, amit írtam abban semmi személyeskedés nincs! ha valakinek biztos az egzisztenciája mért ne vehetne fel hitelt!?
sajnos jópár éve már ritka a biztos egzisztencia! szomoru1

Nem azért írtam, mert úgy vettem!  Wink
 vigyor3

csak túl általánosnak tűnt.
sztem vannak még akiknek biztos az egzisztenciája.
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
zzoli
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 279



« Új hozzászólás #5985 Dátum: 2011.01.06 csütörtök, 14:31:13 »

sztem vannak még akiknek biztos az egzisztenciája.
na, tőlük vesszük majd a megkímélt használtautót! taps
Naplózva

Fekete bálna
Takiatti
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9466


30 / 993-7376


E-mail
« Új hozzászólás #5986 Dátum: 2011.01.06 csütörtök, 14:33:53 »

na, tőlük vesszük majd a megkímélt használtautót! taps

Tőlem vehetnél egy megkímélt MKIII-at...  vigyor3
Akkor Én is vehetnék MKIV-et...  eplus2

amúgy abban egyetértek veled, hogy ha tudod meddig mehetsz el, akkor nyugodtan vehetsz fel hitelt is...
Nekünk a kezdeti 2007-es 40-45ezer 2010októberre felugrott 70ezerre! Ki tudtuk fizetni, de egy gyengébb frankon azonnal végtörlesztettünk, és még így is egy csomót buktunk.
Most viszont nincs pénzünk drága frankon kocsit venni, hogy ha lemegy akkor kicsit visszanyerjünk valamit a kidobott zséből.
Ez van, de nem panaszkodom, vannak akik még egy leharcolt MKIII-ról is csak álmodni mernek, vagy azt sem, nekem meg van egy nagyon jó autóm, és nem ment csődbe a háztartás...  eljen
« Utoljára szerkesztve: 2011.01.06 csütörtök, 14:37:35 írta takiatti » Naplózva

2017.07. Renault Megane Intens 1,2TCe EDC7

Ex: 2004.09. 2.0TDCI, GHIA, Xenon, Zen, stb...  
"Nem véletlen, hogy nem építenek hülyék házát! Felemésztené az építőanyag készletet..."
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #5987 Dátum: 2011.01.06 csütörtök, 14:37:49 »

Tőlem vehetnél egy megkímélt MKIII-at...  vigyor3
Akkor Én is vehetnék MKIV-et...  eplus2

Én veszek vkitől párszázért egy MK2-t, aki majd megveszi a Te mk3-adat, s Te pedig tudsz gondolkodni az én mk4-emben, mert én meg átgondolom akkor a kiszemelt galaxyt.
Párszázat megér így nekem az mk2, amit vagy hagyok elrohadni a kertben vagy eladom a feléért, de én még mindig jobban jártam így is...  vigyor3
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
Takiatti
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9466


30 / 993-7376


E-mail
« Új hozzászólás #5988 Dátum: 2011.01.06 csütörtök, 14:40:19 »

Én veszek vkitől párszázért egy MK2-t, aki majd megveszi a Te mk3-adat, s Te pedig tudsz gondolkodni az én mk4-emben, mert én meg átgondolom akkor a kiszemelt galaxyt.
Párszázat megér így nekem az mk2, amit vagy hagyok elrohadni a kertben vagy eladom a feléért, de én még mindig jobban jártam így is...  vigyor3

Van logika abban amit mondasz!
Néztem az autódat egyébiránt, de most házvásárlás miatt nincs pénzünk autót cserélni.
Talán 1-2-3év alatt összehozunk annyi pénzt, hogy ezt a kocsit leadva ne kelljen még egyszer milliókat felvenni hitel gyanánt, vagy ha igen akkor egy sokkal fiatalabb kocsit vehessünk belőle...
Addig csak álmodozom!  worship
« Utoljára szerkesztve: 2011.01.06 csütörtök, 14:48:20 írta takiatti » Naplózva

2017.07. Renault Megane Intens 1,2TCe EDC7

Ex: 2004.09. 2.0TDCI, GHIA, Xenon, Zen, stb...  
"Nem véletlen, hogy nem építenek hülyék házát! Felemésztené az építőanyag készletet..."
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #5989 Dátum: 2011.01.06 csütörtök, 14:46:14 »

Én veszek vkitől párszázért egy MK2-t, aki majd megveszi a Te mk3-adat, s Te pedig tudsz gondolkodni az én mk4-emben, mert én meg átgondolom akkor a kiszemelt galaxyt.
Párszázat megér így nekem az mk2, amit vagy hagyok elrohadni a kertben vagy eladom a feléért, de én még mindig jobban jártam így is...  vigyor3

Minekünk van egy mk2-esünk, tetősinnel kombi. Fekete.

Szalonból vettük. Majdnem 5 misi volt, és most "rohad" a kertben.
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
zzoli
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 279



« Új hozzászólás #5990 Dátum: 2011.01.06 csütörtök, 14:49:07 »

Tőlem vehetnél egy megkímélt MKIII-at...  vigyor3
Akkor Én is vehetnék MKIV-et...  eplus2

amúgy abban egyetértek veled, hogy ha tudod meddig mehetsz el, akkor nyugodtan vehetsz fel hitelt is...
Nekünk a kezdeti 2007-es 40-45ezer 2010októberre felugrott 70ezerre! Ki tudtuk fizetni, de egy gyengébb frankon azonnal végtörlesztettünk, és még így is egy csomót buktunk.
ez a svájci frank hiteles dolog most egy plusz szivatás volt, erre még a biztos helyzetben lévők se számíthattak!
ez nagyon-nagy kibasz.s, és én nem erről a szörnyű helyzetről beszéltem!
Naplózva

Fekete bálna
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #5991 Dátum: 2011.01.06 csütörtök, 14:53:45 »

ez a svájci frank hiteles dolog most egy plusz szivatás volt, erre még a biztos helyzetben lévők se számíthattak!
ez nagyon-nagy ki***.s, és én nem erről a szörnyű helyzetről beszéltem!

hát igen.
egyébként erre pl én sem.
 idáig én örültem, mert sikerült jó hitelt szerezni anno, s idáig úgy vettem, hogy folyamatosan nyerek. a mostani 220 környékén hiszem azt a fejemben, hogy elvileg 0-n állok.
Ezért kell az elején a hitel-lizing kérdést is nagyon-nagyon-nagyon körbejárni.
Sajnos nyáron 230 lesz a frank, szóval, most már lehet bukhatok is majd, ha nem megy el hamar az autó.
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #5992 Dátum: 2011.01.06 csütörtök, 15:05:57 »

Minekünk van egy mk2-esünk, tetősinnel kombi. Fekete.

Szalonból vettük. Majdnem 5 misi volt, és most "rohad" a kertben.

De Te nem akarsz helyette MK3-at...
 vigyor3
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #5993 Dátum: 2011.01.06 csütörtök, 15:08:11 »

De Te nem akarsz helyette MK3-at...
 vigyor3

Azt többet nem... De pl. egy szép, jó állapotú, sérülésmenets, vezetett szervízkönyves, első tulajos st200 hobbi autónak jól jönne. De tudom, hogy ilyet nem lehet találni...  vigyor3
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #5994 Dátum: 2011.01.06 csütörtök, 15:17:02 »

Azt többet nem... De pl. egy szép, jó állapotú, sérülésmenets, vezetett szervízkönyves, első tulajos st200 hobbi autónak jól jönne. De tudom, hogy ilyet nem lehet találni...  vigyor3

Én uezt kérném csak ST220ban 5ajtós fekete vagy kék.
Vhogy raknék a V6-ra egy kompresszort.  eplus2
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
Imbu
Vendég
« Új hozzászólás #5995 Dátum: 2011.01.06 csütörtök, 17:16:10 »

Ebben azért nem értek teljesen egyet.
Az emberek nem túlvállalják magukat, hanem mivel ilyen szemét *** országban élünk nincs más lehetőség.
Ha hitel nélküli autókat lehetne csak venni Mo-on még mindig a 30 éves trabant és wartburg rohangálna, ez nonszensz. Mivel kb ennek az országnak a életszinvonala itt tart. Nem véletlenül van egy piros lámpánál Pesten 5-6 suzuki a sorban Smiley, és azok is mind hitelesek, ez szomorú sajnos.
Mivel az emberek 99%nak nincs zsebben 8-10 milla új autó vásárlására, ezért vesz használtan, mondjuk 4 milláért.
Aki elhiszi, hogy a külföldről behozott kocsikban 3 évesen 80 ezer van, az pedig meg is érdemli, szerintem.
Viszont lehet egy autó 150-200 ezer km-el is jobb, mint egy agyongyilkolt 60 ezres.
Megyek ebédelni!


Az utolsó előtti soron van a lényeg. Nem km állást vásárolsz, hanem autót. Nem azt kell nézni, hogy mennyi van benne, hanem, hogy mennyire van lelakva.
A km állás csak a szerviz intervallum miatt lehet érdekes. Én úgy szoktam, hogy az aktuális km álláshoz hozzáadok kb. 50 ezret, általában ennyit szoktak visszatekerni.
És szerintem se vegyél benzinest, mert nehéz lesz eladni, és lesz itt még a benzin ára komolyabb is. wow1
Naplózva
zzoli
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 279



« Új hozzászólás #5996 Dátum: 2011.01.06 csütörtök, 17:23:05 »

....  Én úgy szoktam, hogy az aktuális km álláshoz hozzáadok kb. 50 ezret, általában ennyit szoktak visszatekerni ....
optimista vagy!  Wink
Naplózva

Fekete bálna
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #5997 Dátum: 2011.01.06 csütörtök, 17:24:42 »

ezek elég lehúzósok. ferrari és egyéb luxus autó tulajok pénztárcájához van mérve elég sok áruk

e-bay-en szerintem lehet kapni belevalót olcsóbban is
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
tomeed
Vendég
« Új hozzászólás #5998 Dátum: 2011.01.06 csütörtök, 21:50:38 »

Figyu, amit nem értek.
Ma mikor felhívtam a csepeli fordosokat,hogy árulják el a győri 2.0es benzines autó előéletét, mondta a csávó, hogy csak azokat az autókat tudják megmondani amiket náluk szevízeltek.
Azért nem bírtam ki és megkérdeztem, mert egy ilyen kis *** vagyok, hogy miért érzem a hangján azt, hogy ez neki kellemetlen, hogy ha az ember fia kiad 4 millát mondjuk egy kocsiért annak szeretné tudni a múltját, mivel tele van az ország hitvány autókereskedőkkel akikben nem lehet megbízni, mert csak átakarnak verni, stb.
Erre a válasz:
Tudja uram a ford egy amerikai (érted amerikai) cég, ahol nem divat a megvásárolandó kocsiról informálódni, azt kell megvenni amit lát az ember és kész. Ja és, hogy próbáljak meg nem európai fejjel gondolkodni.
Heee mondom öcsém, de ha "amerikai" fejjel gondolkodom és baja lesz a kocsinak akkor megtalállak és kiverem belőled a javítási költséget gondoltam magamban.
Amit látok azt kapom, mi?
Hát ez azért nem így van teljesen, na mindegy.
Ezután felhívtam a debrecenieket, ők egyből meg is mondtak mindent.
Végülis azért kezdtem csak bele ebbe az esti mondókába, hogy megkérdezzem tőletek, hogy mi a szitu olyankor, ha egy kereskedő behozza deutschlandból a kocsit, mókázik vele ezt-azt, na azt honnan tudjam meg?
pl: hogy hová volt hordva némethonban szervízbe, vagy le lett -e vágva a tejete stb.Huh?
Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #5999 Dátum: 2011.01.06 csütörtök, 22:05:42 »

Figyu, amit nem értek.
Ma mikor felhívtam a csepeli fordosokat,hogy árulják el a győri 2.0es benzines autó előéletét, mondta a csávó, hogy csak azokat az autókat tudják megmondani amiket náluk szevízeltek.
Azért nem bírtam ki és megkérdeztem, mert egy ilyen kis *** vagyok, hogy miért érzem a hangján azt, hogy ez neki kellemetlen, hogy ha az ember fia kiad 4 millát mondjuk egy kocsiért annak szeretné tudni a múltját, mivel tele van az ország hitvány autókereskedőkkel akikben nem lehet megbízni, mert csak átakarnak verni, stb.
Erre a válasz:
Tudja uram a ford egy amerikai (érted amerikai) cég, ahol nem divat a megvásárolandó kocsiról informálódni, azt kell megvenni amit lát az ember és kész. Ja és, hogy próbáljak meg nem európai fejjel gondolkodni.
Heee mondom öcsém, de ha "amerikai" fejjel gondolkodom és baja lesz a kocsinak akkor megtalállak és kiverem belőled a javítási költséget gondoltam magamban.
Amit látok azt kapom, mi?
Hát ez azért nem így van teljesen, na mindegy.
Ezután felhívtam a debrecenieket, ők egyből meg is mondtak mindent.
Végülis azért kezdtem csak bele ebbe az esti mondókába, hogy megkérdezzem tőletek, hogy mi a szitu olyankor, ha egy kereskedő behozza deutschlandból a kocsit, mókázik vele ezt-azt, na azt honnan tudjam meg?
pl: hogy hová volt hordva némethonban szervízbe, vagy le lett -e vágva a tejete stb.Huh?
le lehet kérdezni neten pl, hogy volt-e törve. pénzes szolgáltatás, nem tudom, hogy hogy működik, valós adatokat mond-e, de van ilyen.
szerintem a nemzetközi adatokat is elérik, vagy nem??
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Oldalak: 1 ... 113 114 115 116 117 118 119 [120] 121 122 123 124 125 126 127 ... 798   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.098 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.