Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.04 szombat, 01:21:42 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 85 86 87 88 89 90 91 [92] 93 94 95 96 97 98 99 ... 283   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Benzinmotorok (1.8, 2.0)  (Megtekintve 4261758 alkalommal)
0 Felhasználó és 33 vendég van a témában
Conor
Vendég
« Új hozzászólás #4550 Dátum: 2013.03.29 péntek, 22:04:03 »

No para.

Akkor jó, mástól is kérdeztem közben, szerinte is rendben van, csak a 2 év alatt, mióta nálam van, még sosem kellett vizet töltenem bele  Wink
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #4551 Dátum: 2013.03.29 péntek, 22:16:40 »

Akkor jó, mástól is kérdeztem közben, szerinte is rendben van, csak a 2 év alatt, mióta nálam van, még sosem kellett vizet töltenem bele  Wink

2 év alatt ennyi elpárolgott.
Sűrűbben ellenőrizd és hideg motornál.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Conor
Vendég
« Új hozzászólás #4552 Dátum: 2013.03.29 péntek, 22:24:31 »

2 év alatt ennyi elpárolgott.
Sűrűbben ellenőrizd és hideg motornál.
Annyira nem 2 év alatt  smile Volt közben 2012 januártól márciusig egy motorgenerál. (csak ugye előtte nem kellett tölteni rá, meg utána se mostanáig)
Naplózva
gravitydave
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1002



« Új hozzászólás #4553 Dátum: 2013.03.30 szombat, 08:41:50 »

Sziasztok!
Tegnap hosszú idő óta (tudom, nagy hiba) először rálestem a víztartályra a motortérben és bőven minimum alatt volt a szint (1,5 2 hónapja nézhettem utoljára, azóta csak az olajat néztem időnként, a vízzel sose volt gondom), ma kb 1,5 liter deszt vizet töltöttem rá, hogy maxon legyen. A víz tiszta, nem olajos. Kezdjek esetleg aggódni, vagy ez még normális? (Volt azért hajtva télen, bár középállásnál feljebb sose ment még a vízhőfok mérőm)

lehet hogy elrepedt a tartalyod alja es szivarog a viz! rinya
mk3 tipushiba! szomoru1
keress folyasnyomokat! wow1
Naplózva

2020 MK-5 2.0 Hibrid Kombi ST Line
2006 MK-3 1.8 b Szedan Ambiente
EX 2011 Fusion 2,5 SEL Szedan
EX 2008 Mk-4 1.6 b Kombi, Trend, LPG
EX 1997 Mk-2 1.8 b Ferdehatu GLX
Ex 2002 MK-3 1.8 b Kombi Ambiente
Ex 1996 Mk-1 1.6 b Kombi CLX
Conor
Vendég
« Új hozzászólás #4554 Dátum: 2013.03.30 szombat, 10:34:27 »

lehet hogy elrepedt a tartalyod alja es szivarog a viz! rinya
mk3 tipushiba! szomoru1
keress folyasnyomokat! wow1

Néztem, sehol semmit nem láttam és nem volt teljesen üres a tartály, de most majd figyelem és kiderül. (Attól paráztam, hogy hengerfejes kezdene esetleg lenni, mert akkor már tuti felgyújtom, kb 1 éve volt motorgenerálon...)
Naplózva
tpmportal
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4114


E-mail
« Új hozzászólás #4555 Dátum: 2013.03.30 szombat, 10:39:30 »

Néztem, sehol semmit nem láttam és nem volt teljesen üres a tartály, de most majd figyelem és kiderül. (Attól paráztam, hogy hengerfejes kezdene esetleg lenni, mert akkor már tuti felgyújtom, kb 1 éve volt motorgenerálon...)

Vízpumpán van egy lyuk, ahonnan elkezdhet folydogálni, ha belül valami ereszt, nézd meg, hátha "csak" egy vízpumpa csere.
Naplózva
Zsozsesz
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 139



E-mail
« Új hozzászólás #4556 Dátum: 2013.03.30 szombat, 11:55:16 »

Néztem, sehol semmit nem láttam és nem volt teljesen üres a tartály, de most majd figyelem és kiderül. (Attól paráztam, hogy hengerfejes kezdene esetleg lenni, mert akkor már tuti felgyújtom, kb 1 éve volt motorgenerálon...)

Nekem a termosztátház alatti gumi tömítés fáradt el. Ott szivárgott a víz, tócsa sosem volt alatta. Nézd meg azt is.
Naplózva

Ford Mondeo MKIII 2.0 Ghia 145 LE Turnier 2001.10.
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #4557 Dátum: 2013.03.30 szombat, 13:31:25 »

lehet hogy elrepedt a tartalyod alja es szivarog a viz! rinya
mk3 tipushiba! szomoru1
keress folyasnyomokat! wow1

miért tipushiba? én nem sokról hallottam.... Roll Eyes
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Conor
Vendég
« Új hozzászólás #4558 Dátum: 2013.03.30 szombat, 13:38:37 »

Nekem a termosztátház alatti gumi tömítés fáradt el. Ott szivárgott a víz, tócsa sosem volt alatta. Nézd meg azt is.
Köszi az ötletet, dühös lennék, ha az lenne (1 éve cseréltem újra), de megnézem.
Vízpumpán van egy lyuk, ahonnan elkezdhet folydogálni, ha belül valami ereszt, nézd meg, hátha "csak" egy vízpumpa csere.
Hát annak sem örülnék, mert az is a generállal egy időben, 1 éve lett kicserélve, de megnézem.
Naplózva
gravitydave
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1002



« Új hozzászólás #4559 Dátum: 2013.03.30 szombat, 13:50:24 »

miért tipushiba? én nem sokról hallottam.... Roll Eyes

amikor nekem kellett cserelni, probaltam bontottat szerezni, de mind el volt oregedve es mar latszottak rajta a kezdodo repedesek.
az osszes hasznalt repedezett volt, nem sikerult megfelelo anyagot kivalasztani.
allitolag a dieseleke tovabb birja.
ujat kellett vennem.
Naplózva

2020 MK-5 2.0 Hibrid Kombi ST Line
2006 MK-3 1.8 b Szedan Ambiente
EX 2011 Fusion 2,5 SEL Szedan
EX 2008 Mk-4 1.6 b Kombi, Trend, LPG
EX 1997 Mk-2 1.8 b Ferdehatu GLX
Ex 2002 MK-3 1.8 b Kombi Ambiente
Ex 1996 Mk-1 1.6 b Kombi CLX
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #4560 Dátum: 2013.03.30 szombat, 13:51:35 »

amikor nekem kellett cserelni, probaltam bontottat szerezni, de mind el volt oregedve es mar latszottak rajta a kezdodo repedesek.
az osszes hasznalt repedezett volt, nem sikerult megfelelo anyagot kivalasztani.
allitolag a dieseleke tovabb birja.
ujat kellett vennem.
ezt viszont igazolom,hogy a dízelekben ez nem romlik-öregszik,repedezik el.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
tpmportal
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4114


E-mail
« Új hozzászólás #4561 Dátum: 2013.03.30 szombat, 13:56:25 »

ezt viszont igazolom,hogy a dízelekben ez nem romlik-öregszik,repedezik el.

Benzinesek ~10°C-kal magasabb hőmérsékleten üzemelnek, ez magyarázhatja?
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #4562 Dátum: 2013.03.30 szombat, 14:20:50 »

Benzinesek ~10°C-kal magasabb hőmérsékleten üzemelnek, ez magyarázhatja?
lehet,hogy a feleslegesen termelt motorhőveszteség miatt a motortérben is melegebb van mint a dizil motorterében.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #4563 Dátum: 2013.03.30 szombat, 14:23:16 »

lehet,hogy a feleslegesen termelt motorhőveszteség miatt a motortérben is melegebb van mint a dizil motorterében.

Akkor egy rossz (nyitott) termosztát hasznos ilyenkor  nyes
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #4564 Dátum: 2013.03.30 szombat, 14:24:31 »

Akkor egy rossz (nyitott) termosztát hasznos ilyenkor  nyes
a túlfogyasztás szemponjából viszont hátrány... vigyor3
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #4565 Dátum: 2013.03.30 szombat, 14:33:55 »

a túlfogyasztás szemponjából viszont hátrány... vigyor3

Hát igen..... feltehetően olcsóbb egy kiegytartály, mint a túlhűtéssel évek alatt megspórolni.... 2funny
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Leflee
Vendég
« Új hozzászólás #4566 Dátum: 2013.04.02 kedd, 09:15:47 »

Sziasztok, Jóreggelt! Smiley

Egy olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy elég sok embertől hallottam már hogy örvénylapátok ki vannak operálva Smiley
A kérdés az lenne, hogy csak akkor szabad kiszedni ha már baj van vele? Vagy megelőzésképpen is ki lehet ha még nincs baj? Smiley
Úgy gondoltam hogy ha végre beköszönt a tavasz.... akkor nekiállok:)

Előre is nagyon köszi a segítséget! Smiley
Naplózva
ultio
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1242


rasti rusti

ultio.ultionis@gmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #4567 Dátum: 2013.04.02 kedd, 09:47:32 »

Sziasztok, Jóreggelt! Smiley

Egy olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy elég sok embertől hallottam már hogy örvénylapátok ki vannak operálva Smiley
A kérdés az lenne, hogy csak akkor szabad kiszedni ha már baj van vele? Vagy megelőzésképpen is ki lehet ha még nincs baj? Smiley
Úgy gondoltam hogy ha végre beköszönt a tavasz.... akkor nekiállok:)

Előre is nagyon köszi a segítséget! Smiley

Én megelőzésképpen szedtem ki.
Hátrányát nem igazán érzem. Állítólag kiszedve városban kicsivel többet fogyaszt az autó, mert a lapátoknak alacsony fordulatnál van jelentősége (ha jól tudom), de ugye a fogyasztást nehéz összehasonlítani, főleg pl. Budapesten, tehát erről nincs pontos adatom.
Naplózva

rasti rusti
Van: Toyota Auris HSD, 2010.
Volt: Ford Mondeo, benzin, 1999 cm3, 2002., 5 ajtó, 5 sebesség, Ghia.
Zolibácsi
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3359



« Új hozzászólás #4568 Dátum: 2013.04.05 péntek, 20:00:10 »

Sziasztok,

korábban írtam, hogy üzemanyagszűrő csere után sokszor nehezen indul be a vas. Úgy tapasztaltam, hogy mikor kevés benne az üzemanyag, akkor sokkal gyakrabban van ez a hibajelenség. Ha pl este kevés benzinnel(10liter) teszem le a kocsit, akkor reggel alig akar beröffenni, van hogy csak harmadjára sikerül. Mitől lehet ez? Akksi gond? Mondjuk az önindító teker rendesen, szóval az nem valószínű...

Tudom hogy volt már téma, és válasz is, de új hibajelenség.

Gyújtás ráadása után elég hangos berregő hangot hallani hátulról, mintha a tank felől jönne. Ilyenkor az indítás is nehézkes, elsőre szinte soha nem kap rá. Viszont ez csak kevés üzemanyaggal jelentkezik. Az AC pumpa lehet.?
Naplózva

MK5 2.0TDCi Titanium PS
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #4569 Dátum: 2013.04.05 péntek, 20:02:24 »

Tudom hogy volt már téma, és válasz is, de új hibajelenség.

Gyújtás ráadása után elég hangos berregő hangot hallani hátulról, mintha a tank felől jönne. Ilyenkor az indítás is nehézkes, elsőre szinte soha nem kap rá. Viszont ez csak kevés üzemanyaggal jelentkezik. Az AC pumpa lehet.?

Lehet.
Nyomást kell mérni elsőre és továbbiakra.
De szkóppal lehet AC áramfelvételt is. Az egyből megmutatja a hibás motort.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #4570 Dátum: 2013.04.05 péntek, 20:04:19 »

Tudom hogy volt már téma, és válasz is, de új hibajelenség.

Gyújtás ráadása után elég hangos berregő hangot hallani hátulról, mintha a tank felől jönne. Ilyenkor az indítás is nehézkes, elsőre szinte soha nem kap rá. Viszont ez csak kevés üzemanyaggal jelentkezik. Az AC pumpa lehet.?

Valószínű, mert hátul nincs semmi olyan elektromos cucc, ami mozgó alkatrészt tartalmaz. (tudom van: villanyos ablakemelő, de az az autó gyújtásra adásakor nem csinál semmit eplus2). Lehet, hogy csapágyas lett.
Naplózva
Zolibácsi
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3359



« Új hozzászólás #4571 Dátum: 2013.04.05 péntek, 20:06:06 »

Lehet.
Nyomást kell mérni elsőre és továbbiakra.
De szkóppal lehet AC áramfelvételt is. Az egyből megmutatja a hibás motort.

Na faja, elég sok gond előjött most így hirtelen...  szomoru1 vigyor3
Naplózva

MK5 2.0TDCi Titanium PS
Conor
Vendég
« Új hozzászólás #4572 Dátum: 2013.04.05 péntek, 21:20:53 »

Sziasztok!

Aki már szétszedte a szívósorát (faceliftest szednék szét), azok felé szól elsődlegesen a kérdésem:
Az örvénylapátok tengelyét az állítókarnál valahogy benyúlva kell kihúzni, vagy a túloldalon lévő "kupak"-ot is ki lehet tekerni és lehet onnan segíteni? (Nekem elég fixnek, talán beragasztottnak tűnik) 
Másik kérdés: ilyen tengelyt hol lehet kapni? Cromax webáruházában csak az örvénylapátokat találtam meg.
Naplózva
kerdig
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 219


+36/30-5594080


E-mail
« Új hozzászólás #4573 Dátum: 2013.04.05 péntek, 21:34:08 »

Sziasztok!

Aki már szétszedte a szívósorát (faceliftest szednék szét), azok felé szól elsődlegesen a kérdésem:
Az örvénylapátok tengelyét az állítókarnál valahogy benyúlva kell kihúzni, vagy a túloldalon lévő "kupak"-ot is ki lehet tekerni és lehet onnan segíteni? (Nekem elég fixnek, talán beragasztottnak tűnik) 
Másik kérdés: ilyen tengelyt hol lehet kapni? Cromax webáruházában csak az örvénylapátokat találtam meg.
A kupakot nekem (bár a enyém fl előtti) nem sikerült levenni, de lehet, hogy nem is lehet. A tengely végét erős hosszúcsőrű fogóval megfogod és próbálod kihúzni.
Venni nem vettem, mert az nem volt kopott, csak a lapátok tengely csatlakozója.
Naplózva

2012 2.0 TDCi 163LE PS kombi szintén színváltós szürke-barna-lila fénytől függően:)
Ex:2001-es 1,8l 125 Le B5Y Trend +, Aquamarine zöld időnként kék
Conor
Vendég
« Új hozzászólás #4574 Dátum: 2013.04.05 péntek, 22:02:32 »

A kupakot nekem (bár a enyém fl előtti) nem sikerült levenni, de lehet, hogy nem is lehet. A tengely végét erős hosszúcsőrű fogóval megfogod és próbálod kihúzni.
Venni nem vettem, mert az nem volt kopott, csak a lapátok tengely csatlakozója.
Értem, köszi, a kupakot akkor nem erőltetem, tengelyt azért igyekszem keríteni, bár ami benne van, az sincs rossz állapotban, csak ugye, ha kicseréltem a fl előttit fl-re, akkor inkább úgy felújítom az fl-est, hogy utána sokáig ne kelljen hozzányúlni. smile
Naplózva
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #4575 Dátum: 2013.04.05 péntek, 23:44:31 »

Értem, köszi, a kupakot akkor nem erőltetem, tengelyt azért igyekszem keríteni, bár ami benne van, az sincs rossz állapotban, csak ugye, ha kicseréltem a fl előttit fl-re, akkor inkább úgy felújítom az fl-est, hogy utána sokáig ne kelljen hozzányúlni. smile

Akkor neked már fl-es szívósor van fenn az fl előttin? Ha igen, akkor ez kell neked. Ehhez benne vannak a perselyek is. (Szerintem ez garnitúra, mert ha nem, ennyiért k...drága lenne). Ha fl előtti a sorod, abban tudtommal nem lehet lapátokat cserélni, hanem a komplett sort kell, ami 120e ft.
Naplózva
kerdig
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 219


+36/30-5594080


E-mail
« Új hozzászólás #4576 Dátum: 2013.04.06 szombat, 07:48:20 »

Akkor neked már fl-es szívósor van fenn az fl előttin? Ha igen, akkor ez kell neked. Ehhez benne vannak a perselyek is. (Szerintem ez garnitúra, mert ha nem, ennyiért k...drága lenne). Ha fl előtti a sorod, abban tudtommal nem lehet lapátokat cserélni, hanem a komplett sort kell, ami 120e ft.
Ezek szerint a fl utánikban van persely? Mert én két olyan garnitúra használtat kaptam és így a perselyeket is beraktam.
Naplózva

2012 2.0 TDCi 163LE PS kombi szintén színváltós szürke-barna-lila fénytől függően:)
Ex:2001-es 1,8l 125 Le B5Y Trend +, Aquamarine zöld időnként kék
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #4577 Dátum: 2013.04.06 szombat, 11:00:38 »

Ezek szerint a fl utánikban van persely? Mert én két olyan garnitúra használtat kaptam és így a perselyeket is beraktam.

Ezek szerint igen, mert abban cserélhető a lapát. A fl előttin az egész szívósor cserés.
Naplózva
Zolibácsi
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3359



« Új hozzászólás #4578 Dátum: 2013.04.06 szombat, 17:15:09 »

Lehet.
Nyomást kell mérni elsőre és továbbiakra.
De szkóppal lehet AC áramfelvételt is. Az egyből megmutatja a hibás motort.

Hol lehet kiszerelni az AC pumpát? Az a tankban van gondolom. A hátsó üléseknél van valami szerelőnyílás?
Naplózva

MK5 2.0TDCi Titanium PS
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #4579 Dátum: 2013.04.06 szombat, 17:21:27 »

Hol lehet kiszerelni az AC pumpát? Az a tankban van gondolom. A hátsó üléseknél van valami szerelőnyílás?
nincs, le kell venni a tankot.

annyi szerelőnyílás van az ülés alatt, amin ki tudod húzni a csatiját
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Conor
Vendég
« Új hozzászólás #4580 Dátum: 2013.04.06 szombat, 20:47:01 »

Akkor neked már fl-es szívósor van fenn az fl előttin? Ha igen, akkor ez kell neked. Ehhez benne vannak a perselyek is. (Szerintem ez garnitúra, mert ha nem, ennyiért k...drága lenne). Ha fl előtti a sorod, abban tudtommal nem lehet lapátokat cserélni, hanem a komplett sort kell, ami 120e ft.
Szia!
Még nem, csak vettem bontottan egy fl-est és azt akarom feltenni, de kicserélném benne az örvénylapátokat. MAjd hétfőn rácsörgök cromaxékra, nagyon nincs kedvem kiadni 47ezret egy "felújítószettre".
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #4581 Dátum: 2013.04.06 szombat, 20:49:07 »

Szia!
Még nem, csak vettem bontottan egy fl-est és azt akarom feltenni, de kicserélném benne az örvénylapátokat. MAjd hétfőn rácsörgök cromaxékra, nagyon nincs kedvem kiadni 47ezret egy "felújítószettre".

akkor vedd ki belőle, dugózd le a szükséges lyukakat és ennyi........
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
joxer
Vendég
« Új hozzászólás #4582 Dátum: 2013.04.06 szombat, 21:18:06 »

akkor vedd ki belőle, dugózd le a szükséges lyukakat és ennyi........
Ahhoz viszont felesleges volt másik szívósort venni.
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #4583 Dátum: 2013.04.06 szombat, 21:25:59 »

Ahhoz viszont felesleges volt másik szívósort venni.

így van.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #4584 Dátum: 2013.04.06 szombat, 22:26:37 »

Szia!
Még nem, csak vettem bontottan egy fl-est és azt akarom feltenni, de kicserélném benne az örvénylapátokat. MAjd hétfőn rácsörgök cromaxékra, nagyon nincs kedvem kiadni 47ezret egy "felújítószettre".

Szerintem megveheted azt is amit belinkeltél, csak ahhoz nem adnak perselyt. Először nézd meg, hogy milyen állapotban vannak és utána döntsd el, hogy kell-e új persely vagy nem. Ha nem akkor elég a 2800/db-os lapát is. Nem az a drága, hanem a persely.
Naplózva
kerdig
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 219


+36/30-5594080


E-mail
« Új hozzászólás #4585 Dátum: 2013.04.07 vasárnap, 11:27:30 »

A végzáró kupaknál van egyéb megvezetés? Mert az enyémben az elégé ki volt kopva oválisra.
Bár úgy, hogy a többi helyre az átvezetésekbe került persely így sokkal stabilabb, és nem mozog annyira a vége sem a kupakban, és a hangja is elmúlt.
Én inkább nem vettem ki őket hiszen gondolom valamiért csak kitalálták oda őket. Amit az autógyárak manapság spórolnak mindenen, gondolom, ha nem kellene bele , akkor nem költenének arra, hogy berakják. (bár lehet ez is tervezett meghibásodás  gun )
Naplózva

2012 2.0 TDCi 163LE PS kombi szintén színváltós szürke-barna-lila fénytől függően:)
Ex:2001-es 1,8l 125 Le B5Y Trend +, Aquamarine zöld időnként kék
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #4586 Dátum: 2013.04.07 vasárnap, 11:34:57 »

A végzáró kupaknál van egyéb megvezetés? Mert az enyémben az elégé ki volt kopva oválisra.
Bár úgy, hogy a többi helyre az átvezetésekbe került persely így sokkal stabilabb, és nem mozog annyira a vége sem a kupakban, és a hangja is elmúlt.
Én inkább nem vettem ki őket hiszen gondolom valamiért csak kitalálták oda őket. Amit az autógyárak manapság spórolnak mindenen, gondolom, ha nem kellene bele , akkor nem költenének arra, hogy berakják. (bár lehet ez is tervezett meghibásodás  gun )

Motorhangolás miatt van benne.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Zolibácsi
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3359



« Új hozzászólás #4587 Dátum: 2013.04.07 vasárnap, 16:24:49 »

Üzemanyag pumpából milyen márkát ajánlott venni?

A Gyári 100ezer, Bosch 60, Messmer/Era 24, Starline 16.

Én az utolsónak örülnék a legjobban, de nem akarom jövőre megint cserélni...

Tipp? Aki cserélt már, az milyet vett bele?

Ja, és az a fémházas is jó? http://ford.alkatreszek.hu/webaruhaz/hu/autotipus__ford__mondeo__mondeo_iii_b5y_2000_11_2007_08__15486/uzemanyag_rendszer__uzemanyag_szivattyu__uzemanyag_szivattyu__mind?gyakori=I

Mert abból a Bosch is "csak" 30ezer.
« Utoljára szerkesztve: 2013.04.07 vasárnap, 16:26:49 írta Zolibácsi » Naplózva

MK5 2.0TDCi Titanium PS
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #4588 Dátum: 2013.04.07 vasárnap, 17:11:39 »

Üzemanyag pumpából milyen márkát ajánlott venni?

A Gyári 100ezer, Bosch 60, Messmer/Era 24, Starline 16.

Én az utolsónak örülnék a legjobban, de nem akarom jövőre megint cserélni...

Tipp? Aki cserélt már, az milyet vett bele?

Ja, és az a fémházas is jó? http://ford.alkatreszek.hu/webaruhaz/hu/autotipus__ford__mondeo__mondeo_iii_b5y_2000_11_2007_08__15486/uzemanyag_rendszer__uzemanyag_szivattyu__uzemanyag_szivattyu__mind?gyakori=I

Mert abból a Bosch is "csak" 30ezer.

Meg lett állapítva, hogy az a rossz?
Nyomásmérés volt?
Áramfelvétel mérés?

Csak akkor cseréld, ha valóban az a rossz.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Zolibácsi
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3359



« Új hozzászólás #4589 Dátum: 2013.04.07 vasárnap, 17:14:32 »

Meg lett állapítva, hogy az a rossz?
Nyomásmérés volt?
Áramfelvétel mérés?

Csak akkor cseréld, ha valóban az a rossz.

Nem, még semmi nem volt. De nem tudom hogy lesz-e egyáltalán. Nem ismerek olyan szerelőt aki elvégezné ezt, Ford szervízben meg belekerülne 10ezerbe, annyiért meg szinte szivattyút veszek.

De egyelőre csak érdeklődök hogy ha kell, akkor milyet is kell.
Naplózva

MK5 2.0TDCi Titanium PS
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #4590 Dátum: 2013.04.07 vasárnap, 17:20:05 »

Nem, még semmi nem volt. De nem tudom hogy lesz-e egyáltalán. Nem ismerek olyan szerelőt aki elvégezné ezt, Ford szervízben meg belekerülne 10ezerbe, annyiért meg szinte szivattyút veszek.

De egyelőre csak érdeklődök hogy ha kell, akkor milyet is kell.

Értem én, de ha mégsem szivattyú, akkor feleslegesen veszed és máris annak az árával indul a további..... Cool

Helyileg hol vagy? Ott nincs olyan ember, aki tud benzin nyomást mérni?  fejvakaras
 
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Zolibácsi
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3359



« Új hozzászólás #4591 Dátum: 2013.04.07 vasárnap, 17:28:20 »

Értem én, de ha mégsem szivattyú, akkor feleslegesen veszed és máris annak az árával indul a további..... Cool

Helyileg hol vagy? Ott nincs olyan ember, aki tud benzin nyomást mérni?  fejvakaras
 

Jó, megpróbálom beméretni, majd körülnézek. A szerelőm azt mondta, ha már hanga van, akkor tuti be fog krepálni.

De mi más tud ilyet produkálni, főleg ami morog is gyújtás ráadásánál.
Naplózva

MK5 2.0TDCi Titanium PS
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #4592 Dátum: 2013.04.07 vasárnap, 17:50:14 »

Jó, megpróbálom beméretni, majd körülnézek. A szerelőm azt mondta, ha már hanga van, akkor tuti be fog krepálni.

De mi más tud ilyet produkálni, főleg ami morog is gyújtás ráadásánál.

Persze, nagy valószínűséggel AC lehet. Én azért mindig biztosan egyértelművé szeretem tenni vizsgálatokkal. Cool
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Zolibácsi
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3359



« Új hozzászólás #4593 Dátum: 2013.04.07 vasárnap, 18:35:11 »

Persze, nagy valószínűséggel AC lehet. Én azért mindig biztosan egyértelművé szeretem tenni vizsgálatokkal. Cool

Jogos.

Egyébként random módon csinálja, most pl durva süvítő hangot adott ki gyújtás ráadása után. Ezt többször ismételte. Beindítottam, (persze igen nehezen, és le is fulladt rögtön)leállítottam, majd utána már nem csinálta. Aztán megint beindítottam, megint leállít, utána megint berregett. Az a baj, hogy van amikor jó, és gondolom olyankor az áramfelvétel, és a benzinnyomás is jó.

A másik, hogy ezt azóta vettem észre, amióta üzemanyagszűrő lett benne cserélve. Már kérdeztem korábban is, nem lehetséges hogy az utángyártott(Müller) szűrőből hiányzik valami szelep, (ami pl. megakadályozza a cucc visszaáramlását) ami a gyáriban van?
Naplózva

MK5 2.0TDCi Titanium PS
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #4594 Dátum: 2013.04.07 vasárnap, 18:41:49 »

Jogos.

Egyébként random módon csinálja, most pl durva süvítő hangot adott ki gyújtás ráadása után. Ezt többször ismételte. Beindítottam, (persze igen nehezen, és le is fulladt rögtön)leállítottam, majd utána már nem csinálta. Aztán megint beindítottam, megint leállít, utána megint berregett. Az a baj, hogy van amikor jó, és gondolom olyankor az áramfelvétel, és a benzinnyomás is jó.

A másik, hogy ezt azóta vettem észre, amióta üzemanyagszűrő lett benne cserélve. Már kérdeztem korábban is, nem lehetséges hogy az utángyártott(Müller) szűrőből hiányzik valami szelep, (ami pl. megakadályozza a cucc visszaáramlását) ami a gyáriban van?
egy bontott hibátlan 3-5eft. az nem jó??
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Zolibácsi
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3359



« Új hozzászólás #4595 Dátum: 2013.04.07 vasárnap, 18:44:10 »

egy bontott hibátlan 3-5eft. az nem jó??

Valahogy félve kezelem a bontott alkatrészeket, legalábbis ilyen elektromos dolgoknál. Persze lehet jobban járok egy gyári bontottal, mint egy utángyártott nóném valamivel. Kösz a tippet.
Naplózva

MK5 2.0TDCi Titanium PS
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #4596 Dátum: 2013.04.07 vasárnap, 18:44:42 »

Jogos.

Egyébként random módon csinálja, most pl durva süvítő hangot adott ki gyújtás ráadása után. Ezt többször ismételte. Beindítottam, (persze igen nehezen, és le is fulladt rögtön)leállítottam, majd utána már nem csinálta. Aztán megint beindítottam, megint leállít, utána megint berregett. Az a baj, hogy van amikor jó, és gondolom olyankor az áramfelvétel, és a benzinnyomás is jó.

A másik, hogy ezt azóta vettem észre, amióta üzemanyagszűrő lett benne cserélve. Már kérdeztem korábban is, nem lehetséges hogy az utángyártott(Müller) szűrőből hiányzik valami szelep, (ami pl. megakadályozza a cucc visszaáramlását) ami a gyáriban van?

Már korábban is említettem, hogy szűrőből gyári.
Az áramfelvétel ingadozásán lehet látni az AC állapotát.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Zolibácsi
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3359



« Új hozzászólás #4597 Dátum: 2013.04.07 vasárnap, 18:46:49 »

Már korábban is említettem, hogy szűrőből gyári.
Az áramfelvétel ingadozásán lehet látni az AC állapotát.


Eddig én is mindig gyárit tettem bele, de most nem volt lehetőségem a gyors beszerzésére, és az Unixos kapcsolatom szerint ez a Müller gyári minőség.
Hát...nem tudom igaza van-e. Cseréljem ki gyárira?
Naplózva

MK5 2.0TDCi Titanium PS
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #4598 Dátum: 2013.04.07 vasárnap, 18:48:56 »

Eddig én is mindig gyárit tettem bele, de most nem volt lehetőségem a gyors beszerzésére, és az Unixos kapcsolatom szerint ez a Müller gyári minőség.
Hát...nem tudom igaza van-e. Cseréljem ki gyárira?

A benzinszűrő nem akut probléma. Nem feltétlen gyors beszerzés kell....  vigyor3
Ne cseréld.

Mérés, vizsgálat.....mielőtt valamit is cserélsz. Cool
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #4599 Dátum: 2013.04.07 vasárnap, 18:51:08 »

Valahogy félve kezelem a bontott alkatrészeket, legalábbis ilyen elektromos dolgoknál. Persze lehet jobban járok egy gyári bontottal, mint egy utángyártott nóném valamivel. Kösz a tippet.
bontottból annyipénzért kapsz 8-10db-ot, amik 150-200ekm-t futottak. a tied meg 400fölött halt meg...
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Oldalak: 1 ... 85 86 87 88 89 90 91 [92] 93 94 95 96 97 98 99 ... 283   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.073 másodperc alatt készült el 22 lekéréssel.