Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.14 kedd, 10:20:52 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 1431 1432 1433 1434 1435 1436 1437 [1438] 1439 1440 1441 1442 1443 1444 1445 ... 1557   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK3 Általános kérdések  (Megtekintve 19903641 alkalommal)
0 Felhasználó és 32 vendég van a témában
madmike
Vendég
« Új hozzászólás #71850 Dátum: 2017.04.07 péntek, 11:12:14 »

Van ám.
Miért számít?


Nem is tudom, talán mert drága?

Ebben a kocsiban 205e van, jó eséllyel nem volt még a lendkerék cserélve. Benzineseknél mennyi az átlag élettartama?
Naplózva
keep
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 33


« Új hozzászólás #71851 Dátum: 2017.04.07 péntek, 11:17:04 »

Szűk hónapja van nálam egy 2002-es MK3 benzin kombi ghia példány, eddig jóban vagyunk  nyes
Az előző tulaj hanyagságából eredeztethető pár dolog javítása, cseréje után már csak néhány kisebb, nem túl égető kérdés maradt, ezeket tenném fel nektek, hozzátéve, hogy másik Mondeoval még nem volt dolgom, így nincs összehasonlítási alapom.
  • A csomagtér ajtaja elég nehezen záródik, rendesen oda kell csapni. Swift sedan-ból jövök, ott ugye az elrendezés miatt sima ügy volt, de itt tényleg izomerő kell hozzá, néha sajnálom odacsapni és csak második-harmadikra sikerül Smiley Ez akkor macerásabb, amikor a pár hónapos utód éppen aludna bent és kell valami hátulról. Ez gyárilag ilyen vagy valamit lehet mókolni vele?
  • A műszerfal világításom gyengének hat, hiába van feltekerve. A jobb oldali részen még csak-csak, de a fed.comp. már gyakorlatilag alig látható éjszaka. Ez izzócserés lenne?
  • A vezető ülés bal comb támasza zavaróan kiült, lenyomódott. Van erre valamilyen rentábilis javítási lehetőség, bevált hely? Vagy bontós? Ülésfűtéses, elektromos állítós ülésről beszélünk, a többi része megfelelő, csak ez zavar.
  • Már nem hiba, csak kérdés: Elképesztően nagy a hely a csomagtérben (is), ami szuper.  taps Cserébe jó lenne valahogy rendszerezni. Gondoltam arra, hogy valami "autós pakkot" is szeretnék állandóra tartani, pl váltás póló, takaró, víz, pár szerszám, ilyesmi, illetve az sem lenne hátrányos, ha a hirtelen bekerülő dolgokat, lim-lomot, vásárlás produktumát valahogyan értelmesen tudnám elrendezni, hogy ne mászkáljon szét. Van esetleg bevált táska, rendszerező, stb amit érdemes megnézni vagy bármilyen univerzális jó lesz? Ami fontos lenne, hogy az ülés osztottan dönthetőségét szeretném megtartani.

Ezeken kívül még két elektromos dolog nem megy: szivargyújtó és csomagtér világítás, de még nem jutottam addig sem, hogy a biztosítékokat megnézzem. Majd talán a hétvégén.

Korábbi témában: Nálam is volt elég kemény rángatás és nálam is gyújtáscsere volt a megoldás. Valami jobb gyertya került bele (hirtelen nincs nálam a papír), Tesla kábel és NGK trafó. Sorban mentünk, trafó volt a ludas. Leszedve, alaposan megnézve láthatók is voltak a nyomai, de most szépen megy.
Naplózva

2002 MK3 2.0 benzin kombi BWY CJBA 107 kW/146 LE Ghia
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #71852 Dátum: 2017.04.07 péntek, 11:32:05 »

Nem is tudom, talán mert drága?

Ebben a kocsiban 205e van, jó eséllyel nem volt még a lendkerék cserélve. Benzineseknél mennyi az átlag élettartama?

Hm... na és ha drága, akkor?  fejvakaras
Manapság minden autóban van, talán az alsó kis kategóriában nincs.  Cool

Változó az élettartam, felhasználási körülménytől függ.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
keep
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 33


« Új hozzászólás #71853 Dátum: 2017.04.07 péntek, 11:35:13 »

Sziasztok!

Érkezik az első gyerkőcünk, nagyobb autóra lesz szükség. Egyelőre az MK3-as kombi Mondeo tűnik befutónak, jó ár-érték arányúnak gondolom.
Elsősorban LPG-s autót szeretnék venni, vagy ha nem találok normálisat akkor benzinest.

Két autó maradt eddig fent a rostán:

https://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_1.8_ambiente_benzin-gaz_uzem.szervizkonyv-11196643

https://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_1.8_trend-11218149


Látta már valaki valamelyiket? Mire kell különösen odafigyelni vásárlásnál?

A fehér egy undorító rozsdaboglya.
Ott kezdődik, hogy már a képpel sem stimmel a leírás, mivel láthatóan nincs ködlámpája (csak a leírásban), illetve kazettás a rádió, nem CD-s.
Én megnéztem személyesen, a klíma nem megy, a tükör nem elektromos, ráadásul a jobb oldali állító le van törve, bal első ajtó centiket kotyog le-fel.
A gázossal amúgyis vigyázni érdemes, mert német importos, más a csatlakozója (ez éppen kibekkelhető), de ugye az itthoni beszerelésnél is 10+max 5 évre kapsz a tartályra engedélyt, ki tudja milyen, mikori rendszer van benne, ki vállalja majd a javítását, szervizelését, vizsgáztatását és mennyiért, van-e hozzá alkatrész.
De ezen felül én elvittem egy 3000 Ft / 30 perc átvizsgálásra (kb 3 percre a kereskedéstől). Jó fejek voltak nagyon, már az emelésnél ingatták a fejüket, kérdezték, hogy itt van-e az eladó (nem volt), szóval mondhatják őszintén. Jött a mester, alápillantott, mondta, hogy engedjétek le fiúk, ügyfél nem tartozik semmivel, autót vigye vissza, felejtse el. Minimum, hogy tengerparti városból jött, de nem elképzelhetetlen, hogy vízben állt egy darabig. Merő rozsda az alja (mesélték, hogy járt bent egy 4 éves Opel tengerparti városból, aminek az egyik csöve érintésre szétporladt).
Azért megnéztük alaposabban, motortérben erős olajfolyás utáni takarítás nyomai, küszöböknél és hátsó szekcióban igénytelenül javított és kb kézi ecset minőségűen lefestett elemek, pl hátsó ajtó alja, ami bizonyos helyeken már ismét rozsdál.
A hozzá ígért gumi és felni is lendületesen kuka szintű.
Amikor én néztem, akkor még 50ezerrel feljebb volt bő hónapja, már vagy 2-3 hete levitte, de még mindig nem adta el.
Csupán ennyi az észrevételem  falbav

Egyébként hasonló cipőben voltunk gyerek miatti autócserével, csak nálunk már megérkezett őfelsége. Egy hónap használat után azt mondom, hogy jó választás, szeretjük. Kicsit visszaolvasol, találsz pár típusdolgot, amit érdemes megnézni. Ahogyan látom, a gyújtás gond többeknél előfordult (pl nálam). Gyors ellenőrzés egy itteni fórumtárs javaslata alapján: 50-es tempónál ötösbe váltasz és padlógáz. Ha rángat, akkor valószínűleg gyújtás gond. Nem egetverő dolog, csere megoldja, de érdemes beszámíttatni az árba vagy megcsináltatni az eladóval.
Hajrá egyébként Smiley  taps
« Utoljára szerkesztve: 2017.04.07 péntek, 13:34:42 írta keep » Naplózva

2002 MK3 2.0 benzin kombi BWY CJBA 107 kW/146 LE Ghia
Spinar
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


E-mail
« Új hozzászólás #71854 Dátum: 2017.04.07 péntek, 11:40:02 »

Sziasztok. Azzal a kerdessel fordulok hozzatok hogy a feknyergeket lehet esetleg kulon cserelni vagy csak parba?igazabol a jobb hatso halt be az is csak  a kezifek. szinten nem huzz vissza a rugo ha behuzom a kezifeket bent is marad kiengedes uta,de csak a jobboldali..lehet hulye kerdes es lehet nem ide tartozik de sokat segitenetek az otleteitekkel... Elore is koszi mindenkinek..
Naplózva
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26980


E-mail
« Új hozzászólás #71855 Dátum: 2017.04.07 péntek, 11:53:22 »

Sziasztok. Azzal a kerdessel fordulok hozzatok hogy a feknyergeket lehet esetleg kulon cserelni vagy csak parba?igazabol a jobb hatso halt be az is csak  a kezifek. szinten nem huzz vissza a rugo ha behuzom a kezifeket bent is marad kiengedes uta,de csak a jobboldali..lehet hulye kerdes es lehet nem ide tartozik de sokat segitenetek az otleteitekkel... Elore is koszi mindenkinek..

Ha kapsz külön... De bontósok általában csak párban adják a FL utáni, nem berohadós fajta féknyergeket.

Arra vigyázz, hogy abban más a betét is, mint az FL előttiekben, úgyhogy ha cserélsz, kell betét is.

MK2-t keresd telefonon, hogy mikor lesz neki éppen eladó.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #71856 Dátum: 2017.04.07 péntek, 12:02:08 »

Nem is tudom, talán mert drága?

Ebben a kocsiban 205e van, jó eséllyel nem volt még a lendkerék cserélve. Benzineseknél mennyi az átlag élettartama?

Jav: 205e-t mutat a km órája...
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
yartam
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 377



E-mail
« Új hozzászólás #71857 Dátum: 2017.04.07 péntek, 12:24:13 »

Szűk hónapja van nálam egy 2002-es MK3 benzin kombi ghia példány, eddig jóban vagyunk  nyes
Az előző tulaj hanyagságából eredeztethető pár dolog javítása, cseréje után már csak néhány kisebb, nem túl égető kérdés maradt, ezeket tenném fel nektek, hozzátéve, hogy másik Mondeoval még nem volt dolgom, így nincs összehasonlítási alapom.
  • A csomagtér ajtaja elég nehezen záródik, rendesen oda kell csapni. Swift sedan-ból jövök, ott ugye az elrendezés miatt sima ügy volt, de itt tényleg izomerő kell hozzá, néha sajnálom odacsapni és csak második-harmadikra sikerül Smiley Ez akkor macerásabb, amikor a pár hónapos utód éppen aludna bent és kell valami hátulról. Ez gyárilag ilyen vagy valamit lehet mókolni vele?
  • A műszerfal világításom gyengének hat, hiába van feltekerve. A jobb oldali részen még csak-csak, de a fed.comp. már gyakorlatilag alig látható éjszaka. Ez izzócserés lenne?
  • A vezető ülés bal comb támasza zavaróan kiült, lenyomódott. Van erre valamilyen rentábilis javítási lehetőség, bevált hely? Vagy bontós? Ülésfűtéses, elektromos állítós ülésről beszélünk, a többi része megfelelő, csak ez zavar.
  • Már nem hiba, csak kérdés: Elképesztően nagy a hely a csomagtérben (is), ami szuper.  taps Cserébe jó lenne valahogy rendszerezni. Gondoltam arra, hogy valami "autós pakkot" is szeretnék állandóra tartani, pl váltás póló, takaró, víz, pár szerszám, ilyesmi, illetve az sem lenne hátrányos, ha a hirtelen bekerülő dolgokat, lim-lomot, vásárlás produktumát valahogyan értelmesen tudnám elrendezni, hogy ne mászkáljon szét. Van esetleg bevált táska, rendszerező, stb amit érdemes megnézni vagy bármilyen univerzális jó lesz? Ami fontos lenne, hogy az ülés osztottan dönthetőségét szeretném megtartani.

Ezeken kívül még két elektromos dolog nem megy: szivargyújtó és csomagtér világítás, de még nem jutottam addig sem, hogy a biztosítékokat megnézzem. Majd talán a hétvégén.

Korábbi témában: Nálam is volt elég kemény rángatás és nálam is gyújtáscsere volt a megoldás. Valami jobb gyertya került bele (hirtelen nincs nálam a papír), Tesla kábel és NGK trafó. Sorban mentünk, trafó volt a ludas. Leszedve, alaposan megnézve láthatók is voltak a nyomai, de most szépen megy.

Szia!

Üdvözlet a klubban.

1. csomagtér ajtó: ajtó állásának ellenőrzése, zár ellenőrzése, takarítása
2. műszerfal világítás: izzó csere izzóra vagy ledre, leírás itt: http://mondeo.hu/index.php?topic=4900.0
3. ülés: én keresnék egy kárpitost aki foglalkozik autó ülésekkel (mert egy db ülést nem fogsz találni)
4. biztosíték: kormány melletti kis fiók mögött
                    szivargyújtó: F68 - állandó áram, F79 - csak gyújtáson van áram
                    csomagtér világítás: szerintem izzó csere jó erős ledre

Ottó
Naplózva

2008.01. C-max 2.0 16V Titanium 146 LE
ex: 2002.12. MK3 2.0 16V GHIA 146 LE [B4Y]
pedro
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 91


E-mail
« Új hozzászólás #71858 Dátum: 2017.04.07 péntek, 23:27:40 »

4/5 ajtósoknál gyárilag a hátsó hosszlengőkarokra vannak rögzítve a kézifékkötelek (ilyenekkel), nem kell oda semmi gyorskötöző. Ha ez a rögzítés eltörik, akkor hiába van minden egyéb felfogatási ponton a helyén a kötél, tud kalimpálni és a leírthoz hasonló hangot adni. Ezekre a felfogatási pontokra utalt a kérdés, gyorskötözőt egyszer sem említettem.

Köszönöm a tippet,azt is megnézetem.
De ez talán nagyobb felületen keletkező hang, mint egy kézifék kötél által előidézett hang.
Tovább hallgatva, lehet hogy a gátlóból vagy környékéről jövő hang ?
És ha a csomagtartó oldal kárpitjait megütögetem, talán onnan hallok ilyen hangot.
Mi lehet ott alatta ? ( 4 ajtós )
Naplózva

Mondeo III  2002/1  TDDi 115 LE
baludanny
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 195


E-mail
« Új hozzászólás #71859 Dátum: 2017.04.08 szombat, 07:44:04 »

Reggelt
Mitől van az hogy a paripa nem hajlandó a tankból felszívni az üzemanyagot csak a szűrőből használja ki ?
Nincs eldugulva a cső mert felbírom szívni a tankból az anyagot
Üdv
Naplózva

baludanny 2002 kék villám 2.0 tdci ghia kombi
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26980


E-mail
« Új hozzászólás #71860 Dátum: 2017.04.08 szombat, 09:13:48 »

Reggelt
Mitől van az hogy a paripa nem hajlandó a tankból felszívni az üzemanyagot csak a szűrőből használja ki ?
Nincs eldugulva a cső mert felbírom szívni a tankból az anyagot
Üdv

Lukas a cső, levegőt szív valahol? Akár a szűrő csatlakozása is lehet ócska.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
studeni
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 30


E-mail
« Új hozzászólás #71861 Dátum: 2017.04.08 szombat, 12:13:20 »

Sziasztok!

Ford mondeo 2003 2,0 Tdci.Milyen méretű,fajta ablaktörlőlapát kell ehhez a típushoz?Segítséget előre is köszönöm.


Üdv:Zoli
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #71862 Dátum: 2017.04.08 szombat, 12:36:02 »

Sziasztok!

Ford mondeo 2003 2,0 Tdci.Milyen méretű,fajta ablaktörlőlapát kell ehhez a típushoz?Segítséget előre is köszönöm.


Üdv:Zoli

550 mm és 500 mm
Én régóta Bosch Aerotwin-t használok. Nekem bevált.
2.5 év után cseréltem most ugyanilyenre.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
studeni
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 30


E-mail
« Új hozzászólás #71863 Dátum: 2017.04.08 szombat, 12:48:30 »

550 mm és 500 mm
Én régóta Bosch Aerotwin-t használok. Nekem bevált.
2.5 év után cseréltem most ugyanilyenre.


köszi a gyors választ.
Naplózva
Bleky
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1640



« Új hozzászólás #71864 Dátum: 2017.04.08 szombat, 15:12:03 »

550 mm és 500 mm
Én régóta Bosch Aerotwin-t használok. Nekem bevált.
2.5 év után cseréltem most ugyanilyenre.

Én is évek óta ezt használom. A legjobb ablaktörlők!   eljen  worship
Naplózva

2001.03.03 MK3 mondeo 2.0L benzin Duratec HE SEFI CJBA B4Y Ghia sedan panther black, 440e+km
gagyi
Vendég
« Új hozzászólás #71865 Dátum: 2017.04.08 szombat, 19:49:04 »

Sziasztok!

Tanácsot illetve segítséget szeretnék kérni.Ford Mondeo MK3 2001 2000 cm3 benzines lépcsőshátú. A gondom az hogy 1200-1500 fordulatszámnál bármelyik sebességben rándul egyet kettőt a kocsi olyasmi mintha kihagyna a gyújtás.pl. 60km/h gurulok negyedikbe és ha leesik a fordulat 1500 rpm alá akkor finom gázadásra szépen lassan elkezd gyorsulni de ha kövérebbet nyomok neki akkor 1-2-3 rángat mikor hogy.Ez igaz dugóba mondjuk kettesben is iletve lassab de tempósabb városi forgalomban hármasban is. 94 től 100 Le feletti Fordjaim voltak (Sierra,Mondeo Mk1)és a vezetési szokásaim nem változtak. Ez az autó 2013 óta az enyém és kb. 3/4 éve tünt fel nekem ez a probléma.Amúgy megy húz a motor hegynek völgynek alapjárat rendben pöcc-röff indul még télen is a -20 C fokba.
     
Ami ezidáig történt:
  • gyertya csere kb. 10000 km ment gyári Ford
  • trafó csere gyári Ford
  • gyertya kábel csere Valeo
  • hiba kód nincsen
Szerelő azt mondta ,hogy rendes gyári Ford hibakód olvasóval nézessem meg.
Előre is köszönöm

 
Naplózva
c.ronaldo1793
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


E-mail
« Új hozzászólás #71866 Dátum: 2017.04.09 vasárnap, 21:22:03 »

Sziasztok!
Ford Mondeo Mk. 3 2001 évjárat!
2.0 TDCI motornál itt miért olajos:

https://www.kephost.com/image/wW24
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48454



« Új hozzászólás #71867 Dátum: 2017.04.09 vasárnap, 21:24:53 »

Sziasztok!
Ford Mondeo Mk. 3 2001 évjárat!
2.0 TDCI motornál itt miért olajos:

https://www.kephost.com/image/wW24
tipp.
hollandi,résolajvisszavezetés,vagy a tömítés a porlasztó körül ha nem gázolaj.ehhez már szerelő kell.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #71868 Dátum: 2017.04.09 vasárnap, 21:33:23 »

Sziasztok!
Ford Mondeo Mk. 3 2001 évjárat!
2.0 TDCI motornál itt miért olajos:

https://www.kephost.com/image/wW24

Mert kikeményedtek a befecskendezők körüli szimmeringek és kijut a motorolaj.
Ha gázolaj szivárogna, akkor az nagyobb folt lenne az tuti. Gondolom fekete olajosodást látsz.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
c.ronaldo1793
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


E-mail
« Új hozzászólás #71869 Dátum: 2017.04.09 vasárnap, 21:34:57 »

Mert kikeményedtek a befecskendezők körüli szimmeringek és kijut a motorolaj.
Ha gázolaj szivárogna, akkor az nagyobb folt lenne az tuti. Gondolom fekete olajosodást látsz.

Igen, fekete olajosodás! Smiley
Nemrég került hozzám az autó!
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #71870 Dátum: 2017.04.09 vasárnap, 21:40:38 »

Igen, fekete olajosodás! Smiley
Nemrég került hozzám az autó!

Mosd le szárazra.
Nézd meg, hogy mennyi idő alatt mennyire szivárog. Ha szükséges, akkor ki kell cserélni a tömítés(eke)t.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
c.ronaldo1793
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


E-mail
« Új hozzászólás #71871 Dátum: 2017.04.09 vasárnap, 21:53:28 »

Mosd le szárazra.
Nézd meg, hogy mennyi idő alatt mennyire szivárog. Ha szükséges, akkor ki kell cserélni a tömítés(eke)t.

Köszönöm szépen, inkább cseréltetem mindet! Smiley
Jobb biztosra menni!
Naplózva
CsomiHU
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23



E-mail
« Új hozzászólás #71872 Dátum: 2017.04.10 hétfő, 11:34:35 »

Sziasztok.Olyan kérdésem lenne,hogy 17x7,5 ET45 felni felmegy MK3 Mondeora 225/45-ös gumival?Agyméret mekkora?Még kezdő vagyok elkél egy kis segitség.Köszi előre is. Smiley
Naplózva
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26980


E-mail
« Új hozzászólás #71873 Dátum: 2017.04.10 hétfő, 12:39:28 »

Sziasztok.Olyan kérdésem lenne,hogy 17x7,5 ET45 felni felmegy MK3 Mondeora 225/45-ös gumival?Agyméret mekkora?Még kezdő vagyok elkél egy kis segitség.Köszi előre is. Smiley

Nagyjából jó.

5x108-as a lyukkör, és 63,3 mm-es központosító kell hozzá.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
CsomiHU
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23



E-mail
« Új hozzászólás #71874 Dátum: 2017.04.10 hétfő, 12:48:19 »

Nagyjából jó.

5x108-as a lyukkör, és 63,3 mm-es központosító kell hozzá.

AndyA

Vagy inkább 205/50?
Ez a felni?
http://www.akciosalufelni.hu/alufelni/Mak-17-2464101?filter=221,288
Naplózva
berke4
Vendég
« Új hozzászólás #71875 Dátum: 2017.04.10 hétfő, 20:41:54 »

Sziasztok! Olyan kérdeésem lenne hogy 2006-os ford mondeóban van-e gyárilag isofix? Mert néztem videót hogy csak ki kell vágni de én nem érzem a helyét. Előre is köszönöm.
Naplózva
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26980


E-mail
« Új hozzászólás #71876 Dátum: 2017.04.11 kedd, 08:08:13 »


Egyszerű az ábra. Ha nyárit raksz rá, akkor 225/45, ha télit, akkor 205/50. Smiley

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26980


E-mail
« Új hozzászólás #71877 Dátum: 2017.04.11 kedd, 08:08:48 »

Sziasztok! Olyan kérdeésem lenne hogy 2006-os ford mondeóban van-e gyárilag isofix? Mert néztem videót hogy csak ki kell vágni de én nem érzem a helyét. Előre is köszönöm.

Van, amelyikben van. Smiley

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
mpalfy
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 47



E-mail
« Új hozzászólás #71878 Dátum: 2017.04.11 kedd, 11:07:25 »

Sziasztok,

A következő problémában szeretném segítségeteket kérni. Ha jobbra tekerem a kormányt, akkor középállásból csak egy erősebb fordításra mozdul el a kormány egy kattanó hang kíséretében. Olyan érzés mintha nem indulna el a szervó, majd kattan és elindul. Balra sokkal kevésbé produkálja. A futómúvet átnézték, cseréltek egy jobb toronycsapágyat de a hiba megmaradt.

Néhány átfordítás után az akadás megszűnik. Egyenes haladás után néha visszajön.

Nincs valami ötlet, hogy mi lehet a gond? A kattanás erőssége erősen függ a talajtól. Például murvás úton sokkal kevésbé, vagy egyáltalán nem érezhető ez az akadás, mint egy jól tapadó aszfalt felületen. Hideg időben rosszabb, melegebb időben jobb. A szervó, ha folyamatosan forgatom a kormányt nem ad sivító hangot. Ha nem jár a motor és forgatom a kormányt, akkor nem érzem ezt az akadást. (Igaz ilyenkor igen izmosan kell tekerni.)

Szervóolajcsere megoldhatja a gondot? Ránézésre szép piros az olaj ami benne van.

Köszönöm. Üdv: Miki
Naplózva

Ember kűzdj és bízva szívjál!
Ford Escort MK7 1.4 EFI 1999
Ford Mondeo MK3 2.0 TDCI 2007 (N7BA)
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26980


E-mail
« Új hozzászólás #71879 Dátum: 2017.04.11 kedd, 11:15:20 »

Sziasztok,

A következő problémában szeretném segítségeteket kérni. Ha jobbra tekerem a kormányt, akkor középállásból csak egy erősebb fordításra mozdul el a kormány egy kattanó hang kíséretében. Olyan érzés mintha nem indulna el a szervó, majd kattan és elindul. Balra sokkal kevésbé produkálja. A futómúvet átnézték, cseréltek egy jobb toronycsapágyat de a hiba megmaradt.

Néhány átfordítás után az akadás megszűnik. Egyenes haladás után néha visszajön.

Nincs valami ötlet, hogy mi lehet a gond? A kattanás erőssége erősen függ a talajtól. Például murvás úton sokkal kevésbé, vagy egyáltalán nem érezhető ez az akadás, mint egy jól tapadó aszfalt felületen. Hideg időbenrosszabb, melegebb időben jobb. A szervó, ha folyamatosan forgatom a kormányt nem ad sivító hangot. Ha nem jár a motor és forgatom a kormányt, akkor nem érzem ezt az akadást. (Igaz ilyenkor igen izmosan kell tekerni.)

Szervóolajcsere megoldhatja a gondot? Ránézésre szép piros az olaj ami benne van.

Köszönöm. Üdv: Miki

Kikopott középen a kormánygéped. Ne használd így sokat, mert ha megszorul, elég kellemetlen élmény lesz, hogy nem arra megy az autó, mint szeretnéd.

Próbálkozhatsz az olajjal, de a tapasztalatok szerint a sürgős felújítás az egyetlen igazi megoldás...

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
mpalfy
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 47



E-mail
« Új hozzászólás #71880 Dátum: 2017.04.11 kedd, 11:19:01 »

Kikopott középen a kormánygéped. Ne használd így sokat, mert ha megszorul, elég kellemetlen élmény lesz, hogy nem arra megy az autó, mint szeretnéd.

Próbálkozhatsz az olajjal, de a tapasztalatok szerint a sürgős felújítás az egyetlen igazi megoldás...

AndyA

Köszönöm a választ. Én mondtam a szerelőnek, hogy valamit kellene csinálni, de a válasz az volt, hogy amig a szervószivattyúnak nincs hangja nem egyértelmű a hiba.

Lehet tudatlan vagyok, de a kormánygép és szervó az egy egység, vagy teljesen különböző dolgokról van szó?

Köszi.
« Utoljára szerkesztve: 2017.04.11 kedd, 11:26:00 írta mpalfy » Naplózva

Ember kűzdj és bízva szívjál!
Ford Escort MK7 1.4 EFI 1999
Ford Mondeo MK3 2.0 TDCI 2007 (N7BA)
László
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2439


« Új hozzászólás #71881 Dátum: 2017.04.11 kedd, 11:39:43 »

Köszönöm a választ. Én mondtam a szerelőnek, hogy valamit kellene csinálni, de a válasz az volt, hogy amig a szervószivattyúnak nincs hangja nem egyértelmű a hiba.

Lehet tudatlan vagyok, de a kormánygép és szervó az egy egység, vagy teljesen különböző dolgokról van szó?

Köszi.
Tisztelt Fórumtárs!
A kormánymű és a szervoszivattyú két egymástól független elem. A jelentkező tünet alapján egyértelmű a kormánymű erőteljes kopásából adódó mechanikus akadás, ami a legváratlanabb helyzetekben szorulhat meg, komoly baleseti kockázatot jelentve. Egy komoly hozzáértő szerelőnek ez nem okozhatna problémát. A szervoszivattyú helyes vagy helytelen működését azonnal megérzed mihelyt el kell fordítani a kormányt valamelyik irányba. Szervo nélkül igen bele kell kapaszkodni, nem lehet nem észre venni. A lehető legsürgősebben kormánymű felújítás a végleges megoldás. wave
Tisztelettel László! worship
Naplózva

Ford Mondeo 2005 TDCI 2.0 115LE
mpalfy
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 47



E-mail
« Új hozzászólás #71882 Dátum: 2017.04.11 kedd, 11:47:04 »

Tisztelt Fórumtárs!
A kormánymű és a szervoszivattyú két egymástól független elem. A jelentkező tünet alapján egyértelmű a kormánymű erőteljes kopásából adódó mechanikus akadás, ami a legváratlanabb helyzetekben szorulhat meg, komoly baleseti kockázatot jelentve. Egy komoly hozzáértő szerelőnek ez nem okozhatna problémát. A szervoszivattyú helyes vagy helytelen működését azonnal megérzed mihelyt el kell fordítani a kormányt valamelyik irányba. Szervo nélkül igen bele kell kapaszkodni, nem lehet nem észre venni. A lehető legsürgősebben kormánymű felújítás a végleges megoldás. wave
Tisztelettel László! worship
,

Köszönöm a választ. Mihamarabb megnézetem, egy kormányművekre specializálódott szakemberrel. A szervó biztos, hogy működik azt valóban észrevenném, ha nem. Ezeknél az autóknál ez gyakori probléma? az enyémben 180000 kilométer van, normális az, hogy ilyen gondok vannak ?

Naplózva

Ember kűzdj és bízva szívjál!
Ford Escort MK7 1.4 EFI 1999
Ford Mondeo MK3 2.0 TDCI 2007 (N7BA)
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #71883 Dátum: 2017.04.11 kedd, 11:49:24 »

,

Köszönöm a választ. Mihamarabb megnézetem, egy kormányművekre specializálódott szakemberrel. A szervó biztos, hogy működik azt valóban észrevenném, ha nem. Ezeknél az autóknál ez gyakori probléma? az enyémben 180000 kilométer van, normális az, hogy ilyen gondok vannak ?



Jav: 180000 km-t mutat az órája
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
mpalfy
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 47



E-mail
« Új hozzászólás #71884 Dátum: 2017.04.11 kedd, 11:52:45 »

Jav: 180000 km-t mutat az órája

Előfordulhat. Bár ismert előélettel vettem, de sajnos minden lehetséges.
Naplózva

Ember kűzdj és bízva szívjál!
Ford Escort MK7 1.4 EFI 1999
Ford Mondeo MK3 2.0 TDCI 2007 (N7BA)
mpalfy
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 47



E-mail
« Új hozzászólás #71885 Dátum: 2017.04.11 kedd, 12:00:16 »

Előfordulhat. Bár ismert előélettel vettem, de sajnos minden lehetséges.

Esetleg van akit ajánlotok a felújításra? Akit felhívtam azt mondta, hogy tipushiba és 90%, hogy nem javítható. Létezik?
Naplózva

Ember kűzdj és bízva szívjál!
Ford Escort MK7 1.4 EFI 1999
Ford Mondeo MK3 2.0 TDCI 2007 (N7BA)
László
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2439


« Új hozzászólás #71886 Dátum: 2017.04.11 kedd, 12:50:08 »

Esetleg van akit ajánlotok a felújításra? Akit felhívtam azt mondta, hogy tipushiba és 90%, hogy nem javítható. Létezik?
Tisztelt Fórumtárs!
Budapesten több cég is foglalkozik kormánymű felújítással. Az új kormánymű horror áron kapható. Egy mondeo kormánymű felújítása kb 90-120 ezer között mozog, plusz a ki-be szerelés ha nem te csinálod. Olyan nincs, hogy nem javítható. Szétszerelik a kopott alkatrészeket cserélik és kész. wave
Tisztelettel László! worship
« Utoljára szerkesztve: 2017.04.11 kedd, 12:52:22 írta László » Naplózva

Ford Mondeo 2005 TDCI 2.0 115LE
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26980


E-mail
« Új hozzászólás #71887 Dátum: 2017.04.11 kedd, 13:21:31 »

,

Köszönöm a választ. Mihamarabb megnézetem, egy kormányművekre specializálódott szakemberrel. A szervó biztos, hogy működik azt valóban észrevenném, ha nem. Ezeknél az autóknál ez gyakori probléma? az enyémben 180000 kilométer van, normális az, hogy ilyen gondok vannak ?

Használattól is függ, karbantartástól (vagy hiányától), valamint a balról sütő holdfény is számít neki, ha olyat kap.

180 ezer, amit az óra mutat. Azt nem tudod, hogy mennyit futott, hacsak nem mind a 180-at te tetted bele 0 km-es kora óta. Smiley

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26980


E-mail
« Új hozzászólás #71888 Dátum: 2017.04.11 kedd, 13:22:40 »

Esetleg van akit ajánlotok a felújításra? Akit felhívtam azt mondta, hogy tipushiba és 90%, hogy nem javítható. Létezik?

Annyira szétesett kormányművel nem létezik működő autó, hogy ne lehessen javítani. Sima felújítás, rutinmunka a megfelelő szakműhelynek.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
mpalfy
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 47



E-mail
« Új hozzászólás #71889 Dátum: 2017.04.11 kedd, 13:27:33 »

Annyira szétesett kormányművel nem létezik működő autó, hogy ne lehessen javítani. Sima felújítás, rutinmunka a megfelelő szakműhelynek.

AndyA

Köszönöm.
Olvasgatva a korábbi hozzászólásokat pontosan ugyanez a hibajelenségem van. csak én nem tudtam ilyen jól összefoglalni.


   
Sziasztok!

Ismét egy kis probléma adódott a mondin. Olyat csinál a járgány, hogy egyenesben tartom a kormányt, majd jobbra akarom fordítani, ott egyből, mintha megakadna, majd pattan egyet, érzem, ahogy üt egyet a kormány, és tudom tovább forgatni a kormánykereket. Viszont több érdekessége is van a dolognak.
1. Szerelő nem talált semmit.
2. Leginkább csak hidegen csinálja :::Huh?
3. HA nem egyenesben tartom, hanem már kicsit balról folyamatában forgatom a kormányt jobbra, akkor nem akad meg. Csak akkor. ha egy darabig egyenesben van, és onnan akarok elkezdeni jobbra kanyarodni.
4. Közel sem mindig egyforma az akadás mértéke.

Szóval, ha valakinek ötlete van, vagy volt hasonló gondja...

Köszi szépen
Naplózva

Ember kűzdj és bízva szívjál!
Ford Escort MK7 1.4 EFI 1999
Ford Mondeo MK3 2.0 TDCI 2007 (N7BA)
FrancoNero
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5613



« Új hozzászólás #71890 Dátum: 2017.04.12 szerda, 20:23:16 »

féltengely csere házilag? van aki csinálta már? más autókon csináltam de ezen a foson még nem
Naplózva

Mondeo Duratorq TDCi "X"Le 2007.01.03.
"KENWOOD"MACAUDIO"HERTZ"ALPINE"EGR-OFF"MoMo Corse"CHIP"FlipKey"ST Springs"DECAT"

"NO SMOKE NO FUN"

400,000+


Bleky
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1640



« Új hozzászólás #71891 Dátum: 2017.04.12 szerda, 20:32:29 »

féltengely csere házilag? van aki csinálta már? más autókon csináltam de ezen a foson még nem

Én most fogom cserélni valamikor, de már vettem ki egyszer mikor támcsapágyat cseréltem. Ugyanaz mint más autóknál csak itt le kell engedni a bölcsőt is picit ahhoz, hogy a lengőkart ki tudd akasztani. Illetve számítani kell, hogy kijön kis váltóolaj. Azt pótolni kell.
Naplózva

2001.03.03 MK3 mondeo 2.0L benzin Duratec HE SEFI CJBA B4Y Ghia sedan panther black, 440e+km
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #71892 Dátum: 2017.04.12 szerda, 20:32:56 »

Én most fogom cserélni valamikor, de már vettem ki egyszer mikor támcsapágyat cseréltem. Ugyanaz mint más autóknál csak itt le kell engedni a bölcsőt is picit ahhoz, hogy a lengőkart ki tudd akasztani. Illetve számítani kell, hogy kijön kis váltóolaj. Azt pótolni kell.
nem kell leengedni
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Bleky
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1640



« Új hozzászólás #71893 Dátum: 2017.04.12 szerda, 21:20:24 »

nem kell leengedni

Elfordítod az agyat és kibújtatod?
Én le szoktam ereszteni picit. Az a 4 csavar nem oszt-szoroz. Kb. 10 perccel tart tovább és akkor nyugodt vagyok, hogy az olajszilentet se feszegettem meg a féltengelyt se eröltettem rendellenes szögekben.
« Utoljára szerkesztve: 2017.04.12 szerda, 21:40:24 írta Bleky » Naplózva

2001.03.03 MK3 mondeo 2.0L benzin Duratec HE SEFI CJBA B4Y Ghia sedan panther black, 440e+km
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #71894 Dátum: 2017.04.12 szerda, 21:59:14 »

Elfordítod az agyat és kibújtatod?
Én le szoktam ereszteni picit. Az a 4 csavar nem oszt-szoroz. Kb. 10 perccel tart tovább és akkor nyugodt vagyok, hogy az olajszilentet se feszegettem meg a féltengelyt se eröltettem rendellenes szögekben.
azt a 4 csavart asszem 210nm-re kell lehúzni és azt max 3x bírja, utána cserélni kell. nem kell semmit se sehova bújtatni. lengőkart lenyomod, csonkállvány előre és kész
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
thomas791
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 101


E-mail
« Új hozzászólás #71895 Dátum: 2017.04.13 csütörtök, 06:02:34 »

Sziasztok!
Olyan gondom van a kulcson lévő távírányítóval, hogy csak egészen közelről tudok vele nyitni, zárni (kb.:2m) és akkor se mindig müxik...
Válaszaitokat előre is köszönöm!
Naplózva

Mondeo kombi 2009 MK IV    2.0 benzin
Mondeo kombi 2002 MKIII   1.8 benzin 110LE
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48454



« Új hozzászólás #71896 Dátum: 2017.04.13 csütörtök, 07:27:11 »

Sziasztok!
Olyan gondom van a kulcson lévő távírányítóval, hogy csak egészen közelről tudok vele nyitni, zárni (kb.:2m) és akkor se mindig müxik...
Válaszaitokat előre is köszönöm!
elemcsere?
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26980


E-mail
« Új hozzászólás #71897 Dátum: 2017.04.13 csütörtök, 08:19:29 »

Sziasztok!
Olyan gondom van a kulcson lévő távírányítóval, hogy csak egészen közelről tudok vele nyitni, zárni (kb.:2m) és akkor se mindig müxik...
Válaszaitokat előre is köszönöm!

Tegyél új elemet bele. Egészen már érzés lesz, ahogyan vibrál...

...benne az erő.  eplus2 taps taps taps taps taps

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
LiZo
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 105



« Új hozzászólás #71898 Dátum: 2017.04.13 csütörtök, 08:37:32 »

Sziasztok.Olyan kérdésem lenne,hogy 17x7,5 ET45 felni felmegy MK3 Mondeora 225/45-ös gumival?Agyméret mekkora?Még kezdő vagyok elkél egy kis segitség.Köszi előre is. Smiley

Hali,  arra is figyelj, hogy a lyukak kúposak legyenek (mint a Mondeo-n az anyák), mert ha lapos - ami ritkább, de előfordulhat - akkor csavaranyákat is kell venned, az még egy huszas...!   Wink
Naplózva

2001 /  2.0 benz. aut. Ghia   /Sedan   (CJBA 145 le, tempomat, napfény tető, fűthető e.ülés)   300e+ km
szívósor kibelezve / lambda, termostat új / generátor felúj. / gyertya(gyári)+kábel+trafó ~2 éves
Bleky
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1640



« Új hozzászólás #71899 Dátum: 2017.04.13 csütörtök, 09:23:40 »

azt a 4 csavart asszem 210nm-re kell lehúzni és azt max 3x bírja, utána cserélni kell. nem kell semmit se sehova bújtatni. lengőkart lenyomod, csonkállvány előre és kész

Ok, mindenki úgy szereli az autóját ahogy akarja, de lenne erre pár megjegyzésem.
Én mindenhol azt olvastam, hogy bármi, ami a lengőkar kiakasztásával jár a csonkállványból, le kell ereszteni a bölcsőt. Ellenkező esetben minden alkalommal csak a jóistenre van bízva a hátsó szilent kiszakadása. Ez nemrég itt a fórumon be is bizonyosodott. Egy kolléga 3x cserélte a lengőkart a bölcső leeresztése nélkül és nem értette miért pukkad ki állandóan a szilent.
A bölcsőcsavarra meg nem találok semmi utalást, hogy cserélni kéne. Meghúzási nyomatéka 142Nm, ami  méretéhez képest lepkefing. Annak pont a túlhúzás az achilles sarka. Egy sima anya van pontheggesztve a padlólemezhez, amit ha szokás szerint légszerszámmal tépnek meg, igenis ki fog szakadni és akkor csak vágni lehet. Nekem van 2 ilyen csavarom tartalékba.  Wink
 
Naplózva

2001.03.03 MK3 mondeo 2.0L benzin Duratec HE SEFI CJBA B4Y Ghia sedan panther black, 440e+km
Oldalak: 1 ... 1431 1432 1433 1434 1435 1436 1437 [1438] 1439 1440 1441 1442 1443 1444 1445 ... 1557   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.092 másodperc alatt készült el 23 lekéréssel.