Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.07 kedd, 16:18:00 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 509 510 511 512 513 514 515 [516] 517 518 519 520 521 522 523 ... 742   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Elektromos dolgok  (Megtekintve 10169504 alkalommal)
0 Felhasználó és 7 vendég van a témában
Zoleex
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6653



E-mail
« Új hozzászólás #25750 Dátum: 2015.01.24 szombat, 17:43:12 »

rinya esetleg valami bővebb felvilágosítás, valaki már biztos csinált ilyet. Előre is köszi

Csináltunk már többen is....

Más a 2 fényszóró csatlakozója és a xenonnak vastagabb + szál kell a bizt. doboztól (és a reléhez egy combos + az akksitól), különben a jobb oldali csak nehezen fog felkapcsolni.  Ezen kívül kellenek a szintezők (első-hátsó) amiket kábelezni is kell a bal első fényszóróhoz. És kell a mosó is a xenonhoz....ezzel lehet szerencséd, ha elő van készítve a kocsid.
Hirtelen ennyi. 
Naplózva

2001.06. MKIII 2.0 TDDI 115LE Turnier, Ghia
2008.04. MKIV 2.0 TDCI 140LE Turnier, Tit.X
artnery
Vendég
« Új hozzászólás #25751 Dátum: 2015.01.24 szombat, 17:57:49 »

Üdv!
Gödöllő és környékén (Bp. is lehet) keresek villamossági szerelőt, aki az alábbi problémát tudná orvosolni, lehetőleg nem aranyárban:
Utastér hűtő-fűtő ventillátor csak a gyújtást ráadva szabályozható 1-7 fokozatban. Ha viszont a motort beindítom, akkor visszaveszi az erősséget kb. 2-es fokozatúra és nem állítható. Ford Solymárban próbaképpen kicseréltük a klímaszabályzó panelt (azt hiszem így hívják a kezelőszervet, amin állítom a hőfokot és erősséget). A probléma megmaradt. Aztán azt mondták, hogy túl nagyot tölt a generátor és tényleg ha mindent bekapcsolok (reflektor, ködlámpák, ülésfűtések, szélvédőfűtések), akkor kis idő múlva magához tér és rendesen szabályozható. Megrendelték hozzá a generátort, kicseréltük és a probléma továbbra is megmaradt. (Vissza a régi generátort, szerencsére sem a klímapanelt, sem a generátort nem kellet kifizetnem). Itt tartok, télen nehezen fűti fel az utasteret, nyáron a klíma bizonyul gyengécskének. Nem tudom, hogy összefügg-e, de a motorhűtő ventillátor még téli hideg időben is többször bekapcsol az erősebbik fokozaton. Nekem úgy tűnik, hogy indokolatlanul. Plusz a világítás ilyenkor ingadozik, gázadásra erősebb fényű.
Ötletet kérhetek a hiba okára illetve, hogy hol tudják szakszerűen javítani? Előre is hálás köszönetem.
Naplózva
balajtit
Vendég
« Új hozzászólás #25752 Dátum: 2015.01.24 szombat, 18:05:01 »


Csináltunk már többen is....

Más a 2 fényszóró csatlakozója és a xenonnak vastagabb + szál kell a bizt. doboztól (és a reléhez egy combos + az akksitól), különben a jobb oldali csak nehezen fog felkapcsolni.  Ezen kívül kellenek a szintezők (első-hátsó) amiket kábelezni is kell a bal első fényszóróhoz. És kell a mosó is a xenonhoz....ezzel lehet szerencséd, ha elő van készítve a kocsid.
Hirtelen ennyi. 
Köszi. Lehet inkább maradok az utólag beépíthető nél, talán egy kicsit egyszerűbb.
Naplózva
Zoleex
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6653



E-mail
« Új hozzászólás #25753 Dátum: 2015.01.24 szombat, 18:12:32 »

Köszi. Lehet inkább maradok az utólag beépíthető nél, talán egy kicsit egyszerűbb.

Nem vészes a gyárit sem megcsinálni.     
Naplózva

2001.06. MKIII 2.0 TDDI 115LE Turnier, Ghia
2008.04. MKIV 2.0 TDCI 140LE Turnier, Tit.X
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #25754 Dátum: 2015.01.24 szombat, 18:14:34 »

Köszi. Lehet inkább maradok az utólag beépíthető nél, talán egy kicsit egyszerűbb.
Csak illegális.
Be kell tenni a xenonos lámpatestet, venni 2 lökhárítókupakot fixre felragasztani, a szintezőt meg úgyse ellenőrzik műszakin.
Naplózva
balajtit
Vendég
« Új hozzászólás #25755 Dátum: 2015.01.24 szombat, 18:24:57 »


Nem vészes a gyárit sem megcsinálni.     

Csatlakozó átalakításról van valami fellelhető rajz, leírás? vagy csak az említett 2db pozitív szál a + ?
Naplózva
Zoleex
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6653



E-mail
« Új hozzászólás #25756 Dátum: 2015.01.24 szombat, 18:32:23 »

Csatlakozó átalakításról van valami fellelhető rajz, leírás? vagy csak az említett 2db pozitív szál a + ?


http://www.fordwiki.co.uk/index.php?title=Xenon_OEM_Headlight_Retro-fit_Guide
Naplózva

2001.06. MKIII 2.0 TDDI 115LE Turnier, Ghia
2008.04. MKIV 2.0 TDCI 140LE Turnier, Tit.X
balajtit
Vendég
« Új hozzászólás #25757 Dátum: 2015.01.24 szombat, 18:44:44 »

Köszi, ezt még egy párszor átkel olvasnom , hogy felfogjam  wow1
Naplózva
csanyesz
Vendég
« Új hozzászólás #25758 Dátum: 2015.01.26 hétfő, 18:05:36 »

Sziasztok

Segítséget szeretnék kérni van egy MK3 mondin ghia felszereltség , nem müködik a belső világítás de még a napellenző mögötti pipere lámpa sem mükszik,

mi lehet az oka ?

köszi a segítséget

csanyesz
« Utoljára szerkesztve: 2015.01.26 hétfő, 18:07:46 írta csanyesz » Naplózva
Vagyokabajnok
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3548



E-mail
« Új hozzászólás #25759 Dátum: 2015.01.26 hétfő, 18:26:35 »

Sziasztok

Segítséget szeretnék kérni van egy MK3 mondin ghia felszereltség , nem müködik a belső világítás de még a napellenző mögötti pipere lámpa sem mükszik,

mi lehet az oka ?

köszi a segítséget

csanyesz
Üdv a klubban. wave
Égőket és a biztosítékot nézted,hogy jók?
Naplózva

2011.12  1.6 Panther Black BA7
Ex:
2013. Focus 1.6 Tdci trend+
2001 Mondeo mk3 2.0   GHIA   145 LE   (B5Y)  esp. tempomat. fűthető-hűthető fekete bőr.   300+
artnery
Vendég
« Új hozzászólás #25760 Dátum: 2015.01.26 hétfő, 18:44:48 »

Üdv Mindenkinek!
Gödöllő és környékén (Bp. is lehet) keresek villamossági szerelőt, aki az alábbi problémát tudná orvosolni, lehetőleg nem aranyárban:
Utastér hűtő-fűtő ventillátor csak a gyújtást ráadva szabályozható 1-7 fokozatban. Ha viszont a motort beindítom, akkor visszaveszi az erősséget kb. 2-es fokozatúra és nem állítható. Ford Solymárban próbaképpen kicseréltük a klímaszabályzó panelt (azt hiszem így hívják a kezelőszervet, amin állítom a hőfokot és erősséget). A probléma megmaradt. Aztán azt mondták, hogy túl nagyot tölt a generátor és tényleg ha mindent bekapcsolok (reflektor, ködlámpák, ülésfűtések, szélvédőfűtések), akkor kis idő múlva magához tér és rendesen szabályozható. Megrendelték hozzá a generátort, kicseréltük és a probléma továbbra is megmaradt. (Vissza a régi generátort, szerencsére sem a klímapanelt, sem a generátort nem kellet kifizetnem). Itt tartok, télen nehezen fűti fel az utasteret, nyáron a klíma bizonyul gyengécskének. Nem tudom, hogy összefügg-e, de a motorhűtő ventillátor még téli hideg időben is többször bekapcsol az erősebbik fokozaton. Nekem úgy tűnik, hogy indokolatlanul. Plusz a világítás ilyenkor ingadozik, gázadásra erősebb fényű.
Ötletet kérhetek a hiba okára illetve, hogy hol tudják szakszerűen javítani? Előre is hálás köszönetem.
Naplózva
csanyesz
Vendég
« Új hozzászólás #25761 Dátum: 2015.01.26 hétfő, 18:51:41 »

Üdv a klubban. wave
Égőket és a biztosítékot nézted,hogy jók?


néztem de szerintem kicserélem csak az  a furcsa hogy az összes égő kiment volna
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #25762 Dátum: 2015.01.26 hétfő, 18:54:15 »

Üdv Mindenkinek!
Gödöllő és környékén (Bp. is lehet) keresek villamossági szerelőt, aki az alábbi problémát tudná orvosolni, lehetőleg nem aranyárban:
Utastér hűtő-fűtő ventillátor csak a gyújtást ráadva szabályozható 1-7 fokozatban. Ha viszont a motort beindítom, akkor visszaveszi az erősséget kb. 2-es fokozatúra és nem állítható. Ford Solymárban próbaképpen kicseréltük a klímaszabályzó panelt (azt hiszem így hívják a kezelőszervet, amin állítom a hőfokot és erősséget). A probléma megmaradt. Aztán azt mondták, hogy túl nagyot tölt a generátor és tényleg ha mindent bekapcsolok (reflektor, ködlámpák, ülésfűtések, szélvédőfűtések), akkor kis idő múlva magához tér és rendesen szabályozható. Megrendelték hozzá a generátort, kicseréltük és a probléma továbbra is megmaradt. (Vissza a régi generátort, szerencsére sem a klímapanelt, sem a generátort nem kellet kifizetnem). Itt tartok, télen nehezen fűti fel az utasteret, nyáron a klíma bizonyul gyengécskének. Nem tudom, hogy összefügg-e, de a motorhűtő ventillátor még téli hideg időben is többször bekapcsol az erősebbik fokozaton. Nekem úgy tűnik, hogy indokolatlanul. Plusz a világítás ilyenkor ingadozik, gázadásra erősebb fényű.
Ötletet kérhetek a hiba okára illetve, hogy hol tudják szakszerűen javítani? Előre is hálás köszönetem.

A Solymáriak eléggé mellé sötétben tapogatóznak.
A klímavezérlő modulnak semmi köze az ülésfűtés/hűtéshez. Cool Nem is meglepő, hogy a klímavezérlő modul cseréje nem hozott változást. vigyor3
Túl nagyot tölt a generátor? Na, ilyet sem hallottam még. Túltöltésnek hívják ha a töltőfeszültség pl. 15 V fölé megy. De ezt csak mérni kellett volna, bár továbbra sincs semmi köze az ülésfűtés/hűtéshez. Szintén nem meglepő, hogy a csere nem hozott pozitív eredményt.  vigyor3 Ezzel a generátorral is halványult a lámpa?
A téli fűtés, nyári hűtés szintén két külön dolog. Egyik sem kapcsolódik az ülésfűtés/hűtéshez.
A ventilátor és a világítás erősödés is külön dolog, ami viszont generátorral kapcsolatos az a feszültség csökkenés, de lehet a ventilátor indulása húzza kicsit le. Dízelnél elvileg nem kellene gázadásra fényesednie, mert azoknál alapjáraton is és egyébként is nagyobb a töltőfeszültség, ha a generátor rendben.

« Utoljára szerkesztve: 2015.01.26 hétfő, 19:12:57 írta GSR » Naplózva

Imádom a dízeleket!    
artnery
Vendég
« Új hozzászólás #25763 Dátum: 2015.01.26 hétfő, 21:01:13 »

A Solymáriak eléggé mellé sötétben tapogatóznak.
A klímavezérlő modulnak semmi köze az ülésfűtés/hűtéshez. Cool Nem is meglepő, hogy a klímavezérlő modul cseréje nem hozott változást. vigyor3
Túl nagyot tölt a generátor? Na, ilyet sem hallottam még. Túltöltésnek hívják ha a töltőfeszültség pl. 15 V fölé megy. De ezt csak mérni kellett volna, bár továbbra sincs semmi köze az ülésfűtés/hűtéshez. Szintén nem meglepő, hogy a csere nem hozott pozitív eredményt.  vigyor3 Ezzel a generátorral is halványult a lámpa?
A téli fűtés, nyári hűtés szintén két külön dolog. Egyik sem kapcsolódik az ülésfűtés/hűtéshez.
A ventilátor és a világítás erősödés is külön dolog, ami viszont generátorral kapcsolatos az a feszültség csökkenés, de lehet a ventilátor indulása húzza kicsit le. Dízelnél elvileg nem kellene gázadásra fényesednie, mert azoknál alapjáraton is és egyébként is nagyobb a töltőfeszültség, ha a generátor rendben.


Köszi a választ, de valami félreértés történt. Nem ülésfűtés/hűtést írtam, hanem utastér hűtő-fűtő ventillátort (magyarul ami a meleg vagy éppen hideg levegőt az utastérbe juttatja). Így visszaolvasva lenne valamilyen ötlet rá?
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #25764 Dátum: 2015.01.26 hétfő, 21:11:17 »

Köszi a választ, de valami félreértés történt. Nem ülésfűtés/hűtést írtam, hanem utastér hűtő-fűtő ventillátort (magyarul ami a meleg vagy éppen hideg levegőt az utastérbe juttatja). Így visszaolvasva lenne valamilyen ötlet rá?


Ohh...meaculpa! Tényleg.
Nem is értem, hogy miért olvastam mást. Megvan, a hűtő-fűtő, ventilátor miatt ugrottam az ülésekhez.
Úgy látszik, ma eléggé letompult az agyam estére. (igen alf, vzoli.....eleve nem volt éles  nyes)

Érdekes a helyzet nálad. Akárhogy is nézzük, érdekesség, kihívás ezt kideríteni és megoldást találni rá..... Cool
« Utoljára szerkesztve: 2015.01.26 hétfő, 21:35:04 írta GSR » Naplózva

Imádom a dízeleket!    
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #25765 Dátum: 2015.01.26 hétfő, 21:33:49 »


Ohh...meaculpa! Tényleg.
Nem is értem, hogy miért olvastam mást. Megvan, a hűtő-fűtő ventilátor miatt ugrottam az ülésekhez.
Úgy látszik, ma eléggé letompult az agyam estére. (igen alf, vzoli.....eleve nem volt éles  nyes)


óó és igen, tévedőTibi. Nem értem mért mondod, hogy nem volt éles. Honnan tudhatnád, hgoy tompa volt e, ha egyszer sohasem volt, gyogyííííí  eplus2 2funny
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48450



« Új hozzászólás #25766 Dátum: 2015.01.27 kedd, 06:04:38 »


Ohh...meaculpa! Tényleg.
Nem is értem, hogy miért olvastam mást. Megvan, a hűtő-fűtő, ventilátor miatt ugrottam az ülésekhez.
Úgy látszik, ma eléggé letompult az agyam estére. (igen alf, vzoli.....eleve nem volt éles  nyes)

Érdekes a helyzet nálad. Akárhogy is nézzük, érdekesség, kihívás ezt kideríteni és megoldást találni rá..... Cool
olyan xarok a poénjaid,hogy átmentem read only-ba.... Angry
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #25767 Dátum: 2015.01.27 kedd, 07:18:29 »

olyan xarok a poénjaid,hogy átmentem read only-ba.... Angry

 fejvakaras

Ez nem a humor topik.

Naplózva

Imádom a dízeleket!    
artnery
Vendég
« Új hozzászólás #25768 Dátum: 2015.01.27 kedd, 20:38:06 »

Üdv Mindenkinek!
Gödöllő és környékén (Bp. is lehet) keresek villamossági szerelőt, aki az alábbi problémát tudná orvosolni, lehetőleg nem aranyárban:
Utastér hűtő-fűtő ventillátor csak a gyújtást ráadva szabályozható 1-7 fokozatban. Ha viszont a motort beindítom, akkor visszaveszi az erősséget kb. 2-es fokozatúra és nem állítható. Ford Solymárban próbaképpen kicseréltük a klímaszabályzó panelt (azt hiszem így hívják a kezelőszervet, amin állítom a hőfokot és erősséget). A probléma megmaradt. Aztán azt mondták, hogy túl nagyot tölt a generátor és tényleg ha mindent bekapcsolok (reflektor, ködlámpák, ülésfűtések, szélvédőfűtések), akkor kis idő múlva magához tér és rendesen szabályozható. Megrendelték hozzá a generátort, kicseréltük és a probléma továbbra is megmaradt. (Vissza a régi generátort, szerencsére sem a klímapanelt, sem a generátort nem kellet kifizetnem). Itt tartok, télen nehezen fűti fel az utasteret, nyáron a klíma bizonyul gyengécskének. Nem tudom, hogy összefügg-e, de a motorhűtő ventillátor még téli hideg időben is többször bekapcsol az erősebbik fokozaton. Nekem úgy tűnik, hogy indokolatlanul. Plusz a világítás ilyenkor ingadozik, gázadásra erősebb fényű.
Ötletet kérhetek a hiba okára illetve, hogy hol tudják szakszerűen javítani? Előre is hálás köszönetem.
Valakinek ötlete a problémámra? Bocs az erőszakosságért, de nekem elég nagy bosszúságot okoz a mindennapokban.
Naplózva
Attila73
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 190


« Új hozzászólás #25769 Dátum: 2015.01.27 kedd, 21:47:01 »

Valakinek ötlete a problémámra? Bocs az erőszakosságért, de nekem elég nagy bosszúságot okoz a mindennapokban.

Hali.

Próbáld meg a New Duett kft-t (lll. Bojtár u.44). Én ma voltam náluk, full normálisak voltak. 16:00-ig dolgoznak, de mondtam, h vidéki vagyok és fogadjanak már 16:00-kor, ne kelljen visszajönni.
Simán megvártak, leültettek, aztán ennyi.
Egy próbát megér szerintem...
Naplózva

Ex: 2001 Tddi (D6BA) kombi
      2018 Ecosport 1.0
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #25770 Dátum: 2015.01.27 kedd, 21:54:29 »

Valakinek ötlete a problémámra? Bocs az erőszakosságért, de nekem elég nagy bosszúságot okoz a mindennapokban.

Ahogyan korábban is utaltam rá. Ez nem számítógép mögül tippelgetős, találgatós jelenség.
Itt mérésekkel, ellenőrzésekkel kell már haladni a hiba feltárásában.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #25771 Dátum: 2015.01.27 kedd, 21:55:33 »

Hali.

Próbáld meg a New Duett kft-t (lll. Bojtár u.44). Én ma voltam náluk, full normálisak voltak. 16:00-ig dolgoznak, de mondtam, h vidéki vagyok és fogadjanak már 16:00-kor, ne kelljen visszajönni.
Simán megvártak, leültettek, aztán ennyi.
Egy próbát megér szerintem...

Nem kifejezetten javítással foglalkoznak.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Attila73
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 190


« Új hozzászólás #25772 Dátum: 2015.01.27 kedd, 22:01:06 »

Nem kifejezetten javítással foglalkoznak.

Az lehet, de amíg ott voltam, egy Meriván kerestek valami kontaktos-világítás kimaradásos hibafélét.
Azért mondtam, h egy próbát megér neki. Legalább egy telefont. Rég találkoztam ilyen vevőközpontúsággal, mint ott
Naplózva

Ex: 2001 Tddi (D6BA) kombi
      2018 Ecosport 1.0
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #25773 Dátum: 2015.01.27 kedd, 22:05:28 »

Az lehet, de amíg ott voltam, egy Meriván kerestek valami kontaktos-világítás kimaradásos hibafélét.
Azért mondtam, h egy próbát megér neki. Legalább egy telefont. Rég találkoztam ilyen vevőközpontúsággal, mint ott

Ismerem a csapatot, partnerek voltunk 10+ évig. Velük szemben voltunk.....  eljen
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Attila73
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 190


« Új hozzászólás #25774 Dátum: 2015.01.27 kedd, 22:07:48 »

Ismerem a csapatot, partnerek voltunk 10+ évig. Velük szemben voltunk.....  eljen
Akkor Te tudod, miről beszélek. taps
Naplózva

Ex: 2001 Tddi (D6BA) kombi
      2018 Ecosport 1.0
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48450



« Új hozzászólás #25775 Dátum: 2015.01.28 szerda, 06:52:27 »

Ismerem a csapatot, partnerek voltunk 10+ évig. Velük szemben voltunk.....  eljen
én meg a 74ben dolgozom most. vigyor3
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #25776 Dátum: 2015.01.28 szerda, 07:32:16 »

én meg a 74ben dolgozom most. vigyor3

Oda jársz be fórumozni, oszt?  eplus2
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48450



« Új hozzászólás #25777 Dátum: 2015.01.28 szerda, 08:31:53 »

Oda jársz be fórumozni, oszt?  eplus2
hehe
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Attila73
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 190


« Új hozzászólás #25778 Dátum: 2015.01.28 szerda, 09:29:43 »

én meg a 74ben dolgozom most. vigyor3
Akkor azért ismert titeket az ember nyes
Naplózva

Ex: 2001 Tddi (D6BA) kombi
      2018 Ecosport 1.0
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48450



« Új hozzászólás #25779 Dátum: 2015.01.28 szerda, 10:47:52 »

Akkor azért ismert titeket az ember nyes

Cheesy taps engem? hehe
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
artnery
Vendég
« Új hozzászólás #25780 Dátum: 2015.01.28 szerda, 11:11:33 »

Hali.

Próbáld meg a New Duett kft-t (lll. Bojtár u.44). Én ma voltam náluk, full normálisak voltak. 16:00-ig dolgoznak, de mondtam, h vidéki vagyok és fogadjanak már 16:00-kor, ne kelljen visszajönni.
Simán megvártak, leültettek, aztán ennyi.
Egy próbát megér szerintem...

Köszönöm a tippet! Fel is hívtam őket, de tényleg nem ez a szakterületük. Készséges volt, de ő is azt mondta, hogy végig kell bogarászni, méregetni az autót.
Erre esetleg valamilyen Fordos villamossági szerelő szakit tudnátok ajánlani (neadjisten aki Mondeoban otthon van és vannak kapcsolási rajzai)?
Köszönet előre is!
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48450



« Új hozzászólás #25781 Dátum: 2015.01.28 szerda, 11:14:57 »

Köszönöm a tippet! Fel is hívtam őket, de tényleg nem ez a szakterületük. Készséges volt, de ő is azt mondta, hogy végig kell bogarászni, méregetni az autót.
Erre esetleg valamilyen Fordos villamossági szerelő szakit tudnátok ajánlani (neadjisten aki Mondeoban otthon van és vannak kapcsolási rajzai)?
Köszönet előre is!
Vik(Németh Viktor)Auto Fort a Lurdyval szemben.

Vagy keres dprivátban a GSR-t.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
artnery
Vendég
« Új hozzászólás #25782 Dátum: 2015.01.28 szerda, 11:49:14 »

Vik(Németh Viktor)Auto Fort a Lurdyval szemben.

Vagy keres dprivátban a GSR-t.
Köszönöm, keresem őket!
Naplózva
Pocok
Vendég
« Új hozzászólás #25783 Dátum: 2015.01.28 szerda, 20:00:54 »

Szép estét..! wave Kérdésem amire szeretnék tőletek választ:
2007-es a mondim van,amint gyújtásra teszem felkapcsol autómatikusan a tompított fényszoró.
Hogyan tudnám ezt kivenni ezt az opciót belőle???! Roll Eyes Roll Eyes
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #25784 Dátum: 2015.01.28 szerda, 20:03:39 »

Szép estét..! wave Kérdésem amire szeretnék tőletek választ:
2007-es a mondim van,amint gyújtásra teszem felkapcsol autómatikusan a tompított fényszoró.
Hogyan tudnám ezt kivenni ezt az opciót belőle???! Roll Eyes Roll Eyes

Tedd 0-ra a fényszóró kapcsolót.
Van auto állása? Sötétben csinálja?
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48450



« Új hozzászólás #25785 Dátum: 2015.01.28 szerda, 20:07:32 »

Tedd 0-ra a fényszóró kapcsolót.
Van auto állása? Sötétben csinálja?

gyogyó.... Cheesy
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48450



« Új hozzászólás #25786 Dátum: 2015.01.28 szerda, 20:09:18 »

Szép estét..! wave Kérdésem amire szeretnék tőletek választ:
2007-es a mondim van,amint gyújtásra teszem felkapcsol autómatikusan a tompított fényszoró.
Hogyan tudnám ezt kivenni ezt az opciót belőle???! Roll Eyes Roll Eyes
ha minden esetben ezt csinálja akkor IDS el kilehet kapcsoltatni a GEM-ben....
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #25787 Dátum: 2015.01.28 szerda, 20:11:59 »

ha minden esetben ezt csinálja akkor IDS el kilehet kapcsoltatni a GEM-ben....

Vagy ki kell venni a DRL relét.  vigyor3
A GEM nem játszik itt.
« Utoljára szerkesztve: 2015.01.28 szerda, 20:15:32 írta GSR » Naplózva

Imádom a dízeleket!    
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48450



« Új hozzászólás #25788 Dátum: 2015.01.28 szerda, 20:19:35 »

Vagy ki kell venni a DRL relét.  vigyor3
A GEM nem játszik itt.
angol,iletve az északi területeken (dán,svéd)kapcsolható volt mk3 nál is....
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #25789 Dátum: 2015.01.28 szerda, 20:21:12 »

angol,iletve az északi területeken (dán,svéd)kapcsolható volt mk3 nál is....


GEM-ben? Az érdekes....
Tudom, hogy van nappali menetfényes mk3. Ami ugye a tompított fényszóró.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Pocok
Vendég
« Új hozzászólás #25790 Dátum: 2015.01.28 szerda, 20:23:42 »

gyogyó.... Cheesy
nincs auto állás rajt és mindig csinálja Wink ahogy gyujtásra van téve már fel is kapcsolja a tompítottat! de ha utána nem kapcsolom fel manuálisan is tompítotra akkor csak fénykürtöm van refi az nincs Smiley
Naplózva
Pocok
Vendég
« Új hozzászólás #25791 Dátum: 2015.01.28 szerda, 20:29:03 »

ha minden esetben ezt csinálja akkor IDS el kilehet kapcsoltatni a GEM-ben....
oki   szomoru1 ez renben is lenne,de nekem ezek a kifejezések valahogy nem mondanak semmit! GEM az tudom h az elektromos rendszere a mondimnak.. vagy?       de mi az a IDS???   :angel:bocs a tudatlanságomért angel  de ezért vagyok itt h okosodjak eplus2
Naplózva
Vagyokabajnok
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3548



E-mail
« Új hozzászólás #25792 Dátum: 2015.01.28 szerda, 20:32:44 »

oki   szomoru1 ez renben is lenne,de nekem ezek a kifejezések valahogy nem mondanak semmit! GEM az tudom h az elektromos rendszere a mondimnak.. vagy?       de mi az a IDS???   :angel:bocs a tudatlanságomért angel  de ezért vagyok itt h okosodjak eplus2
IDS
http://szerszampiac.hu/jarmuipar/jarmutechnikai_muszer/ford_ids_vcm_magyar_nyelvu_szoftverrel_ford_szakszervizben_kiprobalhato
GEM
http://mondeo.hu/index.php?topic=6166.0
Naplózva

2011.12  1.6 Panther Black BA7
Ex:
2013. Focus 1.6 Tdci trend+
2001 Mondeo mk3 2.0   GHIA   145 LE   (B5Y)  esp. tempomat. fűthető-hűthető fekete bőr.   300+
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48450



« Új hozzászólás #25793 Dátum: 2015.01.28 szerda, 20:33:28 »

oki   szomoru1 ez renben is lenne,de nekem ezek a kifejezések valahogy nem mondanak semmit! GEM az tudom h az elektromos rendszere a mondimnak.. vagy?       de mi az a IDS???   :angel:bocs a tudatlanságomért angel  de ezért vagyok itt h okosodjak eplus2
ids a gyári diagcucc.szakszervíz....
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Pocok
Vendég
« Új hozzászólás #25794 Dátum: 2015.01.28 szerda, 20:37:46 »

ids a gyári diagcucc.szakszervíz....
köszönet wave
Naplózva
Zoleex
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6653



E-mail
« Új hozzászólás #25795 Dátum: 2015.01.28 szerda, 20:38:39 »


GEM-ben? Az érdekes....
Tudom, hogy van nappali menetfényes mk3. Ami ugye a tompított fényszóró.


Mk3-nál nem lehet GEM-ben ki-be kapcsolni.  Relét kell kivenni, ahogy írtad is.
Naplózva

2001.06. MKIII 2.0 TDDI 115LE Turnier, Ghia
2008.04. MKIV 2.0 TDCI 140LE Turnier, Tit.X
Pocok
Vendég
« Új hozzászólás #25796 Dátum: 2015.01.28 szerda, 20:40:53 »

hála és köszönet worship
Naplózva
Pocok
Vendég
« Új hozzászólás #25797 Dátum: 2015.01.28 szerda, 20:44:38 »



Mk3-nál nem lehet GEM-ben ki-be kapcsolni.  Relét kell kivenni, ahogy írtad is.
holnapi napom ezzel kezdem,köszi a tippet jók vagytok worship   csak azt nem tudom miért vártam a regisztrálással majd egy évet,itt 1 óra alatt többet megtudtam az autómról,mint az elmúlt 1 évben! mekkora egy birka vagyok!  falbav
Naplózva
Vagyokabajnok
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3548



E-mail
« Új hozzászólás #25798 Dátum: 2015.01.28 szerda, 20:45:25 »

hála és köszönet worship
Egy kis +
A profilodban írd be az aláírás rovatba a vasad adatait,így ha kérdezel látják,hogy mihez szólnak hozzá.Azt már tudjuk hogy 2007-es eplus2
Naplózva

2011.12  1.6 Panther Black BA7
Ex:
2013. Focus 1.6 Tdci trend+
2001 Mondeo mk3 2.0   GHIA   145 LE   (B5Y)  esp. tempomat. fűthető-hűthető fekete bőr.   300+
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #25799 Dátum: 2015.01.28 szerda, 20:46:16 »



Mk3-nál nem lehet GEM-ben ki-be kapcsolni.  Relét kell kivenni, ahogy írtad is.

Én tudom, alf nem tudja.  vigyor3
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Oldalak: 1 ... 509 510 511 512 513 514 515 [516] 517 518 519 520 521 522 523 ... 742   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.094 másodperc alatt készült el 23 lekéréssel.