Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.02 csütörtök, 04:36:12 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: [1]   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 94-es mondeo vezérlés hibás, 17" Aez alufelnik, Weitec ültetőrugók  (Megtekintve 6513 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
kdani
Vendég
« Dátum: 2011.05.19 csütörtök, 22:18:18 »

Kedvenc Mondeom novemberben meghalt vezérlés hibával mivel mostanáig nem sikerült megcsinálni feladtam.
Az autóról: 1994-es 1.8-as benzines lépcsős hátú zöld színű
Felszereltsége: el.ablak elöl, el. tetőablak, klíma nincs, plüss kárpit
Kerekek: Téli lemezfelnin, 195/65R15 két gumi 50%-os, kettő lassan cserés.
Nyári Aez Xylo 17" elöl 215/45 lassan cserés Continental, hátul 225/45 50%-os Bridgestone. A felni sérülésmentes.
Rugók: Weitec, szerintem -30 mm (nem tudom pontosan) a gyári is megvan
Állapota:
Hirtelen, egyik napról a másikra állt le, előtte úgy volt karban tartva hogy még pár évig ki kellett volna húznia. Többek között nemrég volt benne cserélve a komplett kuplungszerkezet, pár hónapja lett az önindító felújítva stb... Akksija jó.
Kasztni a szokásos helyeken rohad (hátsó sárvédő ívek, tanksapka), első lökhárító egy éves színre fújva (pár karc persze a lakkban van rajta, polírozással sztem kijön).
Motorikusan nagyon jó állapotú (csak hát vezérlés nélkül...), óra szerint 270.000 km van benne, a szerelő szerint a motorja még ennyit kihúzna. Fogyasztása országúton 6,5..7,5, autópályán 8-9, városban talpmérettől függően 9,5..12 liter volt.
Belseje: Sérülésmentes szép plüss kárpit, légbeömlők sérültek (mint minden Mk1-en).
Eladó lehetőség szerint egyben de szükség esetén alkatrészenként is. Kiszerelésben csak korlátozott mértékben tudok segíteni.
Műszakija 2011.06.11.-ig érvényes - bár ennek már nem sok jelentőssége van...
Amit kapni szeretnék érte:
Autó téli kerékkel: 120.000.-
Nyári kerekek: 100.000.-
Ültetőrugók: 25.000.-
De minden ajánlatot várok.
Képek a carstylingon:
http://www.carstyling.hu/car_shower.php?id=68197

kertesz.daniel@prolan.hu
20-954-3191
« Utoljára szerkesztve: 2011.05.23 hétfő, 01:07:06 írta kdani » Naplózva
Sarabat
Vendég
« Új hozzászólás #1 Dátum: 2011.05.19 csütörtök, 22:49:35 »

felnikért mit kérsz?
Naplózva
djmedi
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 76



E-mail
« Új hozzászólás #2 Dátum: 2011.05.19 csütörtök, 22:59:33 »

Felni gumi nélkül érdekelne! ET száma? Mennyi lenne a legalja csak a felninek csavarok nélkül?
Naplózva

Ford Mondeo MKII 1.8 Tádé EX
Ford Mondeo MKIII 2.0 TDCI AUTOMATA Ghia Executive EX
Ford Scorpio 2.9 V6 Coswort Automata Full-Full Smiley
Ford Fiesta MKIV 1.8 D 3 door
Ford Mondeo MKIII 2.2 TDCI Titanium ST Packet Sedan Smiley
Sarabat
Vendég
« Új hozzászólás #3 Dátum: 2011.05.19 csütörtök, 23:13:22 »

gumi nélkül ,csavarok nélkül
Naplózva
kdani
Vendég
« Új hozzászólás #4 Dátum: 2011.05.19 csütörtök, 23:34:15 »

7J17, ET 40
Nekem ezekkel a gumikkal éppen elfért a kaszni mögött, bár a hátsó keréknél egy gyufaszálnyi rés volt.
Csak a felnik 80.000
Naplózva
kdani
Vendég
« Új hozzászólás #5 Dátum: 2011.05.20 péntek, 00:07:30 »

Úgy látom a gyufát kivette az automatikus cenzúra taps
Egyébként az autó Debrecenben van, de időnként (és mindig előtte pár nappal derül ki) megyek Budapestre (alkatrész vagy felni) szállítás ezen az útvonalon ingyenesen megoldható (de benzinköltség fejében máshová is).
Naplózva
legyozo
Vendég
« Új hozzászólás #6 Dátum: 2011.05.20 péntek, 20:04:02 »

Úgy látom a gyufát kivette az automatikus cenzúra taps
Egyébként az autó Debrecenben van, de időnként (és mindig előtte pár nappal derül ki) megyek Budapestre (alkatrész vagy felni) szállítás ezen az útvonalon ingyenesen megoldható (de benzinköltség fejében máshová is).
Szia!
Eredeti első rugók mennyibe kerülnek? És nem mellékes kérdés, hogy 2.0-ás motorhoz jók?

Üdv
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #7 Dátum: 2011.05.20 péntek, 21:17:16 »

Kár érte.Motorcserét nem játszod meg?Esetleg vezérlő csere?Azt még adni is tudok próbából.
Naplózva
kdani
Vendég
« Új hozzászólás #8 Dátum: 2011.05.22 vasárnap, 11:48:04 »

Kár érte.Motorcserét nem játszod meg?Esetleg vezérlő csere?Azt még adni is tudok próbából.

Én is sajnálom, szerettem az autót és sokmindent kicseréltem rajta. A motornak elvileg nincs baja, vezérlőegység pedig már vagy négy volt rajta... rinya és már igen sokba van a próbálkozás, tovább nem erőltetem. Azért köszönöm.
Naplózva
kdani
Vendég
« Új hozzászólás #9 Dátum: 2011.05.22 vasárnap, 11:52:55 »

Szia!
Eredeti első rugók mennyibe kerülnek? És nem mellékes kérdés, hogy 2.0-ás motorhoz jók?

Üdv

Nem tudom jó-e hozzá, nem hiszem hogy akkora különbség lenne a kettő között, szerintem jó.
Vizsont még várnék vagy két hetet hátha viszi valaki kompletten mert ha az ültető szettet megveszik nem lesz mozgatható az autó rugók nélkül...
Amúgy 7.000.-et gondolnék értük.
Üdv
Naplózva
kdani
Vendég
« Új hozzászólás #10 Dátum: 2011.08.30 kedd, 17:44:01 »

Az autó ára (téli kerekekkel): 45.000 Ft.-
(Az érdeklődés hiányára való tekintettel)
Hamarosan megy a bontóba!
Naplózva
Miamidade
Vendég
« Új hozzászólás #11 Dátum: 2011.08.31 szerda, 22:49:14 »

Szia
1-2 dolgot nem adnál el belőle? Smiley
Naplózva
kdani
Vendég
« Új hozzászólás #12 Dátum: 2011.09.01 csütörtök, 12:19:50 »

Szia
1-2 dolgot nem adnál el belőle? Smiley
Szia
Lehet róla szó
Mi kéne?

Naplózva
Miamidade
Vendég
« Új hozzászólás #13 Dátum: 2011.09.01 csütörtök, 12:24:52 »

Szia
Lehet róla szó
Mi kéne?



ha jó állapotban van akkor a váltó szoknya, a váltó gomb,  ha jó akkor még a gyertya kábelek.... és esetleg a lambda szonda...
Naplózva
zpdekor
Vendég
« Új hozzászólás #14 Dátum: 2011.09.04 vasárnap, 13:31:12 »

Az autó ára (téli kerekekkel): 45.000 Ft.-
(Az érdeklődés hiányára való tekintettel)
Hamarosan megy a bontóba!

Ha tudsz még várni a bontóval, lehet érdekelne az autó, Szolnokon a bontós arra az 1-2 dologra (kiégetett első ülések, műszerfal, stb) többet mondott ami az enyémbe kellene, az enyémnek is van valami bánata, én hülye elvittem szerelőhöz, de még mindig csak hümmög, nem tudom mennyivel akar megrövidíteni.
Naplózva
kdani
Vendég
« Új hozzászólás #15 Dátum: 2011.09.05 hétfő, 11:13:50 »

ha jó állapotban van akkor a váltó szoknya, a váltó gomb,  ha jó akkor még a gyertya kábelek.... és esetleg a lambda szonda...

Váltó szoknya sérülésmentes (nincs kopva, szakadva). Gyertyakábelek 3, lambdaszonda 2 éve lett cserélve, az előbbi biztosan jó még, az utóbbi valószínűleg. Ezeket ki is tudom szerelni. Mennyiért érdekelne?
Naplózva
kdani
Vendég
« Új hozzászólás #16 Dátum: 2011.09.05 hétfő, 11:19:03 »

Ha tudsz még várni a bontóval, lehet érdekelne az autó, Szolnokon a bontós arra az 1-2 dologra (kiégetett első ülések, műszerfal, stb) többet mondott ami az enyémbe kellene, az enyémnek is van valami bánata, én hülye elvittem szerelőhöz, de még mindig csak hümmög, nem tudom mennyivel akar megrövidíteni.

Egy darabig még várhat. Az egész autó kéne, vagy csak alkatrészek?
Naplózva
Miamidade
Vendég
« Új hozzászólás #17 Dátum: 2011.09.05 hétfő, 12:58:54 »

Szia
Köszi a választ de lehet tárgytalan lesz mert megcsaptak hátulról és szerintem már nem tudják javítani és gazdaságis lesz a kocsim :S
Naplózva
zpdekor
Vendég
« Új hozzászólás #18 Dátum: 2011.09.05 hétfő, 17:57:43 »

Egy darabig még várhat. Az egész autó kéne, vagy csak alkatrészek?

Azon gondolkodtam már, annyi sok kis apróságot meg akarok javítani a kocsin, németben dolgozó haverjaimmal hozatok be egyet, úgyhogy az egészre gondoltam. A tiédben a képeken szép a belsőrész, de motorikus alkatrészek se ártanak,ha vannak pluszban. Az enyémnek még mindig nem tudják mi baja, nekem is motorvezérlésre gyanakszanak. De költekezni nem merek még, azt mondták, eddig semmibe nem került, akkor kérnek pénzt, haq üzembiztosan megy az autó. Rettegek tovább....
« Utoljára szerkesztve: 2011.09.05 hétfő, 18:03:40 írta zpdekor » Naplózva
Miamidade
Vendég
« Új hozzászólás #19 Dátum: 2011.09.05 hétfő, 21:28:58 »

Valószinüleg így megtörve eladó lesz az enyém is....nem akarok bele ölni már pénzt....így járok most vele mert azon kívül hogy a hátulja törött semmi baja...
Naplózva
kdani
Vendég
« Új hozzászólás #20 Dátum: 2011.09.07 szerda, 09:30:12 »

Azon gondolkodtam már, annyi sok kis apróságot meg akarok javítani a kocsin, németben dolgozó haverjaimmal hozatok be egyet, úgyhogy az egészre gondoltam. A tiédben a képeken szép a belsőrész, de motorikus alkatrészek se ártanak,ha vannak pluszban. Az enyémnek még mindig nem tudják mi baja, nekem is motorvezérlésre gyanakszanak. De költekezni nem merek még, azt mondták, eddig semmibe nem került, akkor kérnek pénzt, haq üzembiztosan megy az autó. Rettegek tovább....

Hát ha a vezérlés nem oldódik meg tényleg ne az enyémet vedd meg. Minden egyéb alkatrészét ajánlom... (persze amíg nem megy nyilván nem fogsz apróságokra költeni...)
Naplózva
hayhapapi
Vendég
« Új hozzászólás #21 Dátum: 2011.09.21 szerda, 22:44:41 »

Szia!

Ha megbontod, engem érdekel a váltószoknya, a gomb, a lambdaszonda, a termosztát, az ablakvezető sínek, meg a fejegység belőle + erősítő + sub.

Mit mondasz?

Üdv: G
« Utoljára szerkesztve: 2011.09.21 szerda, 22:46:49 írta hayhapapi » Naplózva
kdani
Vendég
« Új hozzászólás #22 Dátum: 2011.10.10 hétfő, 18:57:56 »

Szia!

Ha megbontod, engem érdekel a váltószoknya, a gomb, a lambdaszonda, a termosztát, az ablakvezető sínek, meg a fejegység belőle + erősítő + sub.

Mit mondasz?

Üdv: G

Szia!

Az autót egyben elvitték, már csak a nyári kerekek vannak meg.
A fejegység is megvan, egy javított MNC. (azt hiszem táp ic-t cseréltek benne) és az erősítő.
Ha érdekel ez a kettő küldök róla infót.

Üdv
Naplózva
Oldalak: [1]   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.068 másodperc alatt készült el 28 lekéréssel.