Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.03 péntek, 10:49:16 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 ... 390   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK1 Általános kérdések  (Megtekintve 4760436 alkalommal)
0 Felhasználó és 11 vendég van a témában
Vendég
« Új hozzászólás #50 Dátum: 2003.06.26 csütörtök, 10:03:00 »

Kérdés:
Az üzemanyag jelző kis ikon is világít vajon ? Mert nálam nem adott még életjelet. Illetve van valami hangjelzés, szinjelzés ha eléri a minimum szintet ? Múltkor a lágymányosi hídon dekkoltam fél órát mire a kollégám benzint hozott a kútról :-))))
 
Ez a lágymányosi híd lassan a kocsi tesztpályája lesz, mindíg ott robbanok le..
Ha megnyugtat nekem a II-ben sem szokott világítani pedig van mert 1x már láttam hogy ég meg is ilyedtem, sőt 4 eddigi lerobbanásom közül 3x benzinhiány volt az ok holott a központi "kompjúter" szerint még 90 km-t mehettem volna de erről a tankot valahogy senki sem értesítette:)
 
Üdv:
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #51 Dátum: 2003.06.26 csütörtök, 11:07:00 »

Kérdés:
Az üzemanyag jelző kis ikon is világít vajon ? Mert nálam nem adott még életjelet. Illetve van valami hangjelzés, szinjelzés ha eléri a minimum szintet ? Múltkor a lágymányosi hídon dekkoltam fél órát mire a kollégám benzint hozott a kútról :-))))
 
Ez a lágymányosi híd lassan a kocsi tesztpályája lesz, mindíg ott robbanok le..
Úgy tudom, hogy azokban a Mondeokban van kijelző, ami mutatja azt is, hogy csukd be az ajtót te H*! Én nem izgulok soha ha a piros alatt fekszik a mutató. Nekem van hitelem is a benzinszivattyúnál. A csőben lévő 3-4l is üzemanyag. Azzal még 40-45km-t el lehet menni, csak a klíma ilyenkor nem létező extra az autóban!
 
Tisztelettel!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Levis
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1113


engineer76@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #52 Dátum: 2003.06.26 csütörtök, 14:59:00 »

Kérdés:
Az üzemanyag jelző kis ikon is világít vajon ? Mert nálam nem adott még életjelet. Illetve van valami hangjelzés, szinjelzés ha eléri a minimum szintet ? Múltkor a lágymányosi hídon dekkoltam fél órát mire a kollégám benzint hozott a kútról :-))))
 
Ez a lágymányosi híd lassan a kocsi tesztpályája lesz, mindíg ott robbanok le..
Nekem visszajelzi a fogyó benzint egy sárga, benzinkút jelű lámpa. Van egy Joe által emlegetett visszajelző konzol a műszerfal mellett balra és az többek között (ajtó nyitás, izzók, olaj, fékbetét, stb ) ezt is visszajelzi. De ez szerintem csak Ghia-ban van, mert egy haverom CLX-ében sincs. Egyébként elég pontos, mert amikor ez folyamatosan világít, még egy 50 km tudok menni aztán stop!
Naplózva

Most: Ford Mondeo MKV 2.0 TDCi Titanium Individual, 2015/04, MT6
        
Volt:  Ford Mondeo MKIII 2.2 TDCi Ghia, 2004/12, MT6
        Ford Mondeo MKI 1.8 B Ghia, 1993/08
Vendég
« Új hozzászólás #53 Dátum: 2003.06.26 csütörtök, 15:16:00 »

Nekem visszajelzi a fogyó benzint egy sárga, benzinkút jelű lámpa. Van egy Joe által emlegetett visszajelző konzol a műszerfal mellett balra és az többek között (ajtó nyitás, izzók, olaj, fékbetét, stb ) ezt is visszajelzi. De ez szerintem csak Ghia-ban van, mert egy haverom CLX-ében sincs. Egyébként elég pontos, mert amikor ez folyamatosan világít, még egy 50 km tudok menni aztán stop!
Jó nagy szerencséd van nekem ilyen extra nincs a Ghiába! Ezért rendszeresen le is álltam szárazságtűrő képzés közben....  
Úgyhogy amint 400-at kongat a napi számláló rohanok a kúthoz újabb 55-60 litert vételezni.
 
Üdv:
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #54 Dátum: 2003.06.26 csütörtök, 16:31:00 »

Jó nagy szerencséd van nekem ilyen extra nincs a Ghiába! Ezért rendszeresen le is álltam szárazságtűrő képzés közben....  
Úgyhogy amint 400-at kongat a napi számláló rohanok a kúthoz újabb 55-60 litert vételezni.
 
Üdv:
Jól számolom, hogy 13-14l-es fogyasztásod van?
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #55 Dátum: 2003.06.26 csütörtök, 22:54:00 »

Nekem visszajelzi a fogyó benzint egy sárga, benzinkút jelű lámpa. Van egy Joe által emlegetett visszajelző konzol a műszerfal mellett balra és az többek között (ajtó nyitás, izzók, olaj, fékbetét, stb ) ezt is visszajelzi. De ez szerintem csak Ghia-ban van, mert egy haverom CLX-ében sincs. Egyébként elég pontos, mert amikor ez folyamatosan világít, még egy 50 km tudok menni aztán stop!
Akkó valóban malacod vagyon, mert nekem a GLX-ben sincsen nyoma sem a visszajelzőnek. Még az első szakadt Skodámban is volt. Valóban, negyed alatt csak sacc per kb 5 lityi nafta van a sárkányban. Rendesen meg is lepődtem, ippenhogy kiértem a tótokhoz benyáért. ( Szlovákiába ) Ugye Ghia felszerelt a verda?
Naplózva
Levis
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1113


engineer76@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #56 Dátum: 2003.06.27 péntek, 08:58:00 »

Akkó valóban malacod vagyon, mert nekem a GLX-ben sincsen nyoma sem a visszajelzőnek. Még az első szakadt Skodámban is volt. Valóban, negyed alatt csak sacc per kb 5 lityi nafta van a sárkányban. Rendesen meg is lepődtem, ippenhogy kiértem a tótokhoz benyáért. ( Szlovákiába ) Ugye Ghia felszerelt a verda?
Ezek szerint Ghia-ban is van különböző felszereltség. Nekem van az a kis visszajelző egység, de nagyon jó, mert sok mindent mutat. Egyébként nekem az óra is pontosan mutatott, de egyszer műszerfal szerelgetés közben hozzáértem a mutatóhoz és elmozdult. Azóta próbáltam visszaállítani a megfelelő helyre, nagyjából sikerült. Most akkor szoktam menni tankolni, ha teljesen üreset jelez, ekkor 58 - 60 liter megy bele. De ekkor már közel járok a 700 km-hez...
Naplózva

Most: Ford Mondeo MKV 2.0 TDCi Titanium Individual, 2015/04, MT6
        
Volt:  Ford Mondeo MKIII 2.2 TDCi Ghia, 2004/12, MT6
        Ford Mondeo MKI 1.8 B Ghia, 1993/08
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #57 Dátum: 2003.06.27 péntek, 09:07:00 »

Ezek szerint Ghia-ban is van különböző felszereltség. Nekem van az a kis visszajelző egység, de nagyon jó, mert sok mindent mutat. Egyébként nekem az óra is pontosan mutatott, de egyszer műszerfal szerelgetés közben hozzáértem a mutatóhoz és elmozdult. Azóta próbáltam visszaállítani a megfelelő helyre, nagyjából sikerült. Most akkor szoktam menni tankolni, ha teljesen üreset jelez, ekkor 58 - 60 liter megy bele. De ekkor már közel járok a 700 km-hez...
Ez nekem is így műxik. Biztos hogy ez a jó!
 
Tisztelettel!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #58 Dátum: 2003.06.27 péntek, 09:52:00 »

Joe
nekem is 13-14 lityós fogyasztásom van, 1.8-as kombival. De szerintem a vezetési stílusommal van a gond, mert a régi 120-as skodrimból is kihoztam ennyit városban, míg az új tulaja 7-8 literrel eléldegél. :-) A lábam is nag
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #59 Dátum: 2003.06.27 péntek, 09:56:00 »

Pedig van ott izzó!
Húzd ki az órát a helyéről és meglátod az izzót.
Csak egy csavarhúzó kell a művelethez....
Köszi, megvan az izzó, de az a foglalattal együtt cserélendő (nem jön ki a buborék!)? Könnyen találok fordosnál?
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #60 Dátum: 2003.06.27 péntek, 10:57:00 »

Joe
nekem is 13-14 lityós fogyasztásom van, 1.8-as kombival. De szerintem a vezetési stílusommal van a gond, mert a régi 120-as skodrimból is kihoztam ennyit városban, míg az új tulaja 7-8 literrel eléldegél. :-) A lábam is nag
Ezek szerint te is gyakran mész 3-ban 150 körül, mert én is, és egyéb sebességeknél is szeretem a 6000-es fordulatokat. Ja és klíma szinte mindig megy!
Szóval szerintem ott vákumcsó gond van, vagy légszűrő, gyertya csere stb. Vagy egyszerűen nincs rendben a komputered! A Fegyu autója is 15 körül fogyaszt városban, de hosszú úton csak 9 körül. Ez sem normális, lehet hogy a Cromaxos lambdaszonda a hiba nála. Ha utánna néz majd kiderül.
A nagy fogyasztás után nekem eddig mindig vmi nagy hiba jött ki. Pl: katalizátorban befordult a porcelán!  
Lehet hogy egy komp. állítás segít a problémán!?
 
Tisztelettel:
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #61 Dátum: 2003.06.27 péntek, 17:48:00 »

Itt a XVII kerületi Birner-nél van! (230.-)
Vigyél mintát!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #62 Dátum: 2003.06.27 péntek, 23:52:00 »

Ezek szerint Ghia-ban is van különböző felszereltség. Nekem van az a kis visszajelző egység, de nagyon jó, mert sok mindent mutat. Egyébként nekem az óra is pontosan mutatott, de egyszer műszerfal szerelgetés közben hozzáértem a mutatóhoz és elmozdult. Azóta próbáltam visszaállítani a megfelelő helyre, nagyjából sikerült. Most akkor szoktam menni tankolni, ha teljesen üreset jelez, ekkor 58 - 60 liter megy bele. De ekkor már közel járok a 700 km-hez...
Akkor uccu neki puszika a sárkánynak, mert gazdaságos mint állat. Vagy neked, mert normálisan vezetel...
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #63 Dátum: 2003.06.28 szombat, 21:45:00 »

@Joe
Na azért ezt nem próbáltam még ki...:-)és klimám sincsen :-(
Városban 13-14 liter sztrádán 7-8. A kocsi nemrég volt computer diagnosztikán Auto-Fortban de nem mutatott hibát,a gyertyacsere, és lambdaszonda csere kb fél éve volt meg. Most szeretném elvinni szervízbe mert csöpög a szervóm, rájuk szólok, hogy nézzenek rá kicsit erre a fogyasztásos témára is.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #64 Dátum: 2003.06.30 hétfő, 16:00:00 »

Jól számolom, hogy 13-14l-es fogyasztásod van?
Jól számolod!
 
Egyébként az a tapasztalatom, hogy ameddig kicsi zűrök vannak a géppel addig 12l/100 km fogyasztással jártam, most hogy a "kompjuter" adatai mellett mindent kicseréltek ócsóért, azóta igaz hogy nagyon jól megy de igen szomjas is a drága. Az is tény, hogy Shell V-Powert tankolok abból meg mindegyik kicsit többet kér, de néha elgondolkodom azon, hogy volt már olyan mondim is amelyik 650 körül ment egy tank benzinnel.....
Igazából az zavar, hogy a rövid hatótávolság okán kalkulálnom kell a tankolást. Viszont a hét végén húzós 460 km. alatt csak 49 litert evett, úgyhogy várom a javulást.
 
A benzinjelző műszerem meg pont annyira *** mint másnak, 200 km-ig meg sem mozdul, negyednél meg csak a pára hajtja, lehet hogy nekem is hajtogatni kellene egy kicsit a mutatót???
 
Üdv:
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #65 Dátum: 2003.07.01 kedd, 11:55:00 »

Hahó Egyesek!
Akinek 2000-es széria a magnója és keycode-os, ugorjon a Hi-Fi rovatba, vagy ide írja, hogyan megy a dekódolás, ha már megvan a kód!!! Köszönöm
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #66 Dátum: 2003.07.01 kedd, 12:12:00 »

Hahó Egyesek!
Akinek 2000-es széria a magnója és keycode-os, ugorjon a Hi-Fi rovatba, vagy ide írja, hogyan megy a dekódolás, ha már megvan a kód!!! Köszönöm
Szoval nem hiszel nekem! Na ugorj vissza és válaszolj a kérdésemre!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #67 Dátum: 2003.07.08 kedd, 12:11:00 »

Most szándékozok 2.0 M5 kombit vásárolni. Olyan 1995-6 körülire gondoltam. Két kérdésem lenne:  
1. Mik az általános hibák?
2. Milyen az átlagfogyasztása ennek a szekérnek?
 
Előre is köszi.  Tommx
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #68 Dátum: 2003.07.18 péntek, 10:53:00 »

Feleim! Szerintem jó lenne (azonos felszereltségű-paraméterű) egymás autójába beülni, hogy milyen a teljesítmény, milyenek a zajok, mi hogyan működik stb.? Nyilván a találkozó jó erre? (Bár a V6, meg a HiFi elnyomja a fület :-))) Ha van vkinek kedve itt egy 96-1.8-Zetec-kombi, néhány percre elcserélném egy tesóra :-)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #69 Dátum: 2003.07.18 péntek, 10:54:00 »

Ja, sajna BP-en!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #70 Dátum: 2003.07.18 péntek, 12:19:00 »

Feleim! Szerintem jó lenne (azonos felszereltségű-paraméterű) egymás autójába beülni, hogy milyen a teljesítmény, milyenek a zajok, mi hogyan működik stb.? Nyilván a találkozó jó erre? (Bár a V6, meg a HiFi elnyomja a fület :-))) Ha van vkinek kedve itt egy 96-1.8-Zetec-kombi, néhány percre elcserélném egy tesóra :-)
napu
 
Ez kicsit "felhívás egy mondi I. találkozóra" jellegű ötlet volt, nem?  
Egyébként néha-néha egy '95 1.8 TD kombi fapadossal én is beugorhatok, de Dunaújváros előnyben.
 
Cit
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #71 Dátum: 2003.07.18 péntek, 12:42:00 »

napu
 
Ez kicsit "felhívás egy mondi I. találkozóra" jellegű ötlet volt, nem?  
Egyébként néha-néha egy '95 1.8 TD kombi fapadossal én is beugorhatok, de Dunaújváros előnyben.
 
Cit
O-óóóóó! Dehogy, ellenemre a frakciózás! Konkrét tapasztalatcserére gondoltam! KIZÁRÓLAG! Pár perc egy M1-re nem is lenne elég, olyan szépek :-)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #72 Dátum: 2003.07.19 szombat, 16:25:00 »

Üdv. I-es Mondisok!
 
A helyzet az, hogy szeretnék köreitekhez csatlakozni, tehát keresek I-es kombi TD Mondit. Ha valaki tud esetleg jó vételt ilyenből megköszönném, ha értesítene.
 
Köszönettel: Atesz /hunpol@freemail.hu/
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #73 Dátum: 2003.09.06 szombat, 09:43:00 »

Üdv Mindenki!
 
Meg tudja valaki mondani, hogy mely relé és bizti felelös az elsö ajtok nyitásánál a lábtér világításáért? Ugyanis néha müködik, néha nem. Biztos valami kontakt hiba lesz...
 
Köszi...
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #74 Dátum: 2003.09.08 hétfő, 14:19:00 »

Üdv Mindenki!
 
Meg tudja valaki mondani, hogy mely relé és bizti felelös az elsö ajtok nyitásánál a lábtér világításáért? Ugyanis néha müködik, néha nem. Biztos valami kontakt hiba lesz...
 
Köszi...
Az MkI-nél a 34-es a motortérben:7,5A barna!
 
Tisztelettel!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #75 Dátum: 2003.09.08 hétfő, 14:46:00 »

Sziasztok!
 
Már 5 napja hozzátok tartozom..:-)
De lenne problemám... hátha tudtok segíteni.
Az I-es Mondeohoz létezik olyan gyári óra ami, megvílágított? Igaz ami benne van, nappal is nehezen olvasható....
Más: Néha szórakozik az alapjáratom.. álló helyben sétálgat a fordulatszám, és néha túl le is "sétál" azaz megáll. Tudom ez itt egy kicsit offtopic, de hátha valaki tud valamit segíteni!
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #76 Dátum: 2003.09.08 hétfő, 14:53:00 »

Sziasztok!
 
Már 5 napja hozzátok tartozom..:-)
De lenne problemám... hátha tudtok segíteni.
Az I-es Mondeohoz létezik olyan gyári óra ami, megvílágított? Igaz ami benne van, nappal is nehezen olvasható....
Más: Néha szórakozik az alapjáratom.. álló helyben sétálgat a fordulatszám, és néha túl le is "sétál" azaz megáll. Tudom ez itt egy kicsit offtopic, de hátha valaki tud valamit segíteni!
Vákumcső! Szervíz, vagy szerelő!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #77 Dátum: 2003.09.08 hétfő, 15:00:00 »

Kösz Joe! (mindkét választ)
Holnap irány a szervíz...
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #78 Dátum: 2003.09.08 hétfő, 21:46:00 »

bruce: az órádból valoszinüleg ki van égve az izzó. Könnyen cserélhetö, csak egy lapos csavarhúzó kell hozzá.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #79 Dátum: 2003.09.09 kedd, 16:38:00 »

Sziasztok!
 
Nekem is van problémám a paripámmal..(2.5 V6,'94)
Szóval liftezik az alapjáratom (nem áll le)csak ingadozik... 1500 és 900 között.Másik valami zűr van a qplungommal. Ha állok az autóval valami "zörög",ha benyomom a qplungot abba marad a zörgés...Néha abszolut nem csinálja...
Mi lehet ez kinyomó-csapágy vagy tárcsa?
Üdv.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #80 Dátum: 2003.09.14 vasárnap, 19:26:00 »

Senki nem segít??? Brühühü...
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #81 Dátum: 2003.09.14 vasárnap, 20:14:00 »

Senki nem segít??? Brühühü...
Alapjárat:
Vacum csövek ellenőrizni!
Fals levegő ellenőrizni!
Alapjárati motor tisztítás!
Kupplung:
Szerkezet nem párhúzamos nem segit semmi csak a csere!!!!!
Amíg nincs más problémád addig próbálj megbarátkozni vele!!!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #82 Dátum: 2003.09.14 vasárnap, 20:48:00 »

Köszönöm Szabyk!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #83 Dátum: 2003.09.14 vasárnap, 21:19:00 »

Pityusz-Clone:
Esetleg próbáld meg kiolvasni a computer hibatárolót.
Itt van a leírás, hogy hogyan kell csinálni:  
http://www.btinternet.com/~madmole/Reference/FCRReading.html
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #84 Dátum: 2003.09.15 hétfő, 18:25:00 »

BPeter01!
 
Köszi,majd megpróbálom...
Lenne még 1 kérdésem:
az normális-e hogy ha leállítom a motort és áll kb15-20 percet,akkor indítás után kb 2-3 mp-ig "kerreg" a motor,aztán jár rendesen...
Természetesen a reggeli indításnál detto ez van...
Ilyenkor töltődnek fel a tőkék? Vagy mitől van??
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #85 Dátum: 2003.09.15 hétfő, 20:57:00 »

olaj!
Próbálj valami"jobb"olajat használni
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #86 Dátum: 2003.09.15 hétfő, 21:16:00 »

Szabyk!
 
Most full synth (total)
5W40-es van benne,miet javasolsz?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #87 Dátum: 2003.09.15 hétfő, 21:19:00 »

Lehet hogy túl híg???
Megjegyezném hogy amikor vettem olyan vastag olaj volt benne hogy nem nagyon akart lecsöppenni a pálcáról,meg fel is ragadtak a tőkéim ahogy haza hoztam rögtön...Sad
Aztán rögtön motoröblítés volt és ezt az olajat raktuk bele...
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #88 Dátum: 2003.09.15 hétfő, 21:21:00 »

Jah igen! Lehet ettől baja a motornak??
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #89 Dátum: 2003.09.16 kedd, 08:53:00 »

Jah igen! Lehet ettől baja a motornak??
Nem hiszem,hogy nagy baja lesz,de biztosan nem tesz neki jót!
Mindenki másra esküszik én pl:Castrol RS-t használok és még 10000km után sincs ez a hang.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #90 Dátum: 2003.09.18 csütörtök, 15:31:00 »

Szevasztok modeósok!  
 
A vas egy 1993-as 2000 16V 136 ps.  
 
Lenne itt egy pici gond, a kérdést azért teszem felittt, hogy ha vkinek volt már ehhez hasonló gondja, hátha tud segíteni.  
 
A probléma a következő képen jelentkezik: A moci pöccre indul hidegen, melegen egyaránt. Üresben bármilyen fordulatszámra képes, bármeddig. (max 6500) Normál tempóval 80-120 gyönyörűen haladunk, de itt jön a baj: Forszírozott tempó esetén, tehát ha kicsit jobban nyomom a gázt, hirtelen eltűik az erő, majd pár másodperc mulva visszajön, de csak egy kicsit, majd ismét eltűnik, majd ismét visszajön.. és isgy tovább. Arra gondoltam, bitos nincs ehhez a teljesítményhez elég benya. tehát üza szűrő csere, szívattyú talpszűrő pucolás, de a hiba maradt. Sebaj, gyújtógyertya csere, gyújtókábelgarnitúra csere, de a hiba maradt. Sebaj, hibakód kiolvas, tárolt dinamikus és statikus hiba nincs, csak épp minden változatlan. Nemtom, hogy mit tegyek. Nincs valakinek 5lete?
 
Ha van , köszi
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #91 Dátum: 2003.09.18 csütörtök, 16:33:00 »

A Lényeg kimaradt!!! : Mikozben  (vagy inkább mielőtt)a hibát produlálja a motor, közben a fordulatszámmérő indiántáncba kezd. Annak ellenére, hogy a motorfordulat nem csökken, (igaz nem is növekszik,) a fordulatszámmérő akár 2000 ! egységet is visszamegy. Amikor megjön az erő, a fordulatszámmérő ismét a helyes 4-5-6 ezres tartományban tanyázik egy ideig, aztán keződik minden előről.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #92 Dátum: 2003.09.18 csütörtök, 17:33:00 »

Nézd meg a légtömegméröt.
Tisztitsd ki. Aztán Gyere vissza . Nem biztos, hogy ez a gpnd, de lehet.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #93 Dátum: 2003.09.18 csütörtök, 17:58:00 »

Nézd meg a légtömegméröt.
Tisztitsd ki. Aztán Gyere vissza . Nem biztos, hogy ez a gpnd, de lehet.
Néztem,  belsőre teljesen tiszta, sőt az egész légszűrőház bele is mint az új. Ha szétszerelem, találhatok egy kis mocskot?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #94 Dátum: 2003.09.18 csütörtök, 18:01:00 »

Néztem,  belsőre teljesen tiszta, sőt az egész légszűrőház bele is mint az új. Ha szétszerelem, találhatok egy kis mocskot?
A wolfram szálakat nézd meg, hogy köszösak-e. HA igen akkor koris tud ponos felvilágosíást adni, hogy melyik STP vagy más karburátor tisztítóval kell befújni. Mennyi kilóméter van a verdádban?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #95 Dátum: 2003.09.18 csütörtök, 18:02:00 »

Reset..
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #96 Dátum: 2003.09.18 csütörtök, 18:02:00 »

Egy rset sem ártana a EEC IV-nek.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #97 Dátum: 2003.09.18 csütörtök, 18:03:00 »

Az órában 202.000, a kocsiban szerintem több, ja és a fogyasztás kb9-10 liter,  szinte állandó városban, ja és nem szeretek lassan járni...
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #98 Dátum: 2003.09.18 csütörtök, 18:04:00 »

4-és 11-es bitzosíték kiszerel, vagy elég az aksisarut lekapni?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #99 Dátum: 2003.09.18 csütörtök, 18:06:00 »

Eolég a két bizti.
Naplózva
Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 ... 390   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.074 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.