Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.15 szerda, 03:13:43 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 62 63 64 65 66 67 68 [69] 70 71 72 73 74 75 76 ... 95   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Testvérmodellek - Galaxy/S-Max  (Megtekintve 1374056 alkalommal)
0 Felhasználó és 9 vendég van a témában
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #3400 Dátum: 2017.03.31 péntek, 12:41:41 »

szerintem ha a "B" oszlopon ott a 18as méret, és kapható is gyárilag ilyennel.....akkor eleve kalkuláltak ezzel a mérettel. vagy nem?
Az másik kérdés, hogy egy 2014 es mondi a gyári 18as kerekekhez rendelkezik egy határolóval ,így nagyobb a fordulóköre. enélkül nem ér el valamit a felni?

Nekem nincs benne határoló és nem vettem észre hogy hozzáérne bármihez is.
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26666


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #3401 Dátum: 2017.03.31 péntek, 12:43:27 »

szerintem ha a "B" oszlopon ott a 18as méret, és kapható is gyárilag ilyennel.....akkor eleve kalkuláltak ezzel a mérettel. vagy nem?
Az másik kérdés, hogy egy 2014 es mondi a gyári 18as kerekekhez rendelkezik egy határolóval ,így nagyobb a fordulóköre. enélkül nem ér el valamit a felni?

Nekem írja ezt a határolót az etis is, pedig s-max, de még nem láttam, hogy mi lehet az...
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
zsolank
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333


« Új hozzászólás #3402 Dátum: 2017.03.31 péntek, 13:01:01 »

Nekem írja ezt a határolót az etis is, pedig s-max, de még nem láttam, hogy mi lehet az...
teso mondijaba is irja. 18as gyari szettel jott ki. Nagyobb a fordulokore is mint az enyeme. Az valahol a kormanymuben van nem? Azert gondoljodtam,h nem e okoz gondot ennek hianya. Bar teso gepe tit-s.,sajat pedig elvileg tit-x.
Naplózva
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #3403 Dátum: 2017.03.31 péntek, 17:54:05 »

integet2
használ valaki hátsó ajtóra szerelhető kerékpártartót?
- thule freeway vagy clip on: sehol nem látom, hogy s-maxra jó lenne
- menabo: steel bike jó elvileg
- decathlon: erre sem írják egyértelműen, hogy jó lenne. hasonlít a thule freeway-re, de minőségben nem tudom mennyit tud
Nekem van hátul bicikli szállítm...
Nem Thule, nem tudom a márkáját..
Az alsó része nekem is a lökhárítón pihen, a teteje be van akasztva az ajtóba...az szállító oldala és alsó része pedig be van akasztva a kaszni részére..
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
Contilaci
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24



« Új hozzászólás #3404 Dátum: 2017.03.31 péntek, 19:33:43 »

Nem akarlak lebeszélni a 18-as kerékről, csak leírom a saját tapasztalatomat. A nevükkel ellentétesen a gyári kerekek nem könnyűfém felnik, vagyis bazi nehezek, a nagyobb gummával meg még inkább. Igaz hogy szép (én is alig várom hogy jó idő legyen és visszakerüljön a téli 16-os alu helyett), de a menetkomfortot rontja, a futóművet is jobban terheli, így rövidebb időközönként számolhatsz felújítással. Hogy is szokták mondani? A szépségért meg kell szenvedni...  smile

Én már 2 éve használom a 18" kerekeket, télen-nyáron, most volt műszakin az autó, de semmi probléma nem volt vele. Az igaz viszont, hogy bazi nehéz (felni is, gumi is),  kényelmi faktor csökkenés + kb fél liter átlagfogyasztás, a szélesebb gumik miatt is,  Sad  Nade ... a látvány bőven kárpótol mindenért, ide számolva az ismerős-ismeretlen tekinteteket is! Smiley
Naplózva

2011 S-Max Trend 140LE, nagy navi, ülésfűtés, szélvédőfűtés meg minden ami kellhet... és persze 18" mindenhez Smiley
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #3405 Dátum: 2017.04.01 szombat, 20:21:28 »

Én már 2 éve használom a 18" kerekeket, télen-nyáron, most volt műszakin az autó, de semmi probléma nem volt vele. Az igaz viszont, hogy bazi nehéz (felni is, gumi is),  kényelmi faktor csökkenés + kb fél liter átlagfogyasztás, a szélesebb gumik miatt is,  Sad  Nade ... a látvány bőven kárpótol mindenért, ide számolva az ismerős-ismeretlen tekinteteket is! Smiley
az tény, hogy a 16os kényelmes puha.. a 17 még élvezhető sportos feszesség de a 18 szerintem vesekő romboló hatású  hehe
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48455



« Új hozzászólás #3406 Dátum: 2017.04.01 szombat, 22:29:19 »

az tény, hogy a 16os kényelmes puha.. a 17 még élvezhető sportos feszesség de a 18 szerintem vesekő romboló hatású  hehe
nem értem miért.235/45/18 simán vállalható,sőt nem sokkal veszít a komfortjából a 16oshoz képest.
Na a 245/40/18.....az igen.a legkissebb kavicsot is érezni.de cserébe odavan ragasztva mint a sínautó.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Contilaci
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24



« Új hozzászólás #3407 Dátum: 2017.04.02 vasárnap, 05:44:58 »

az tény, hogy a 16os kényelmes puha.. a 17 még élvezhető sportos feszesség de a 18 szerintem vesekő romboló hatású  hehe

Nekem 225/50 R18 van... valóban keményebb, de nem mondanám sokkal annak. De észrevehetően keményebb... igy van. De az úttartása sokkal jobb, stabilabb, ennél a méretnél 2km/h az óra csalása, még mindig többet muat, mint a GPS pontos értéke.
Naplózva

2011 S-Max Trend 140LE, nagy navi, ülésfűtés, szélvédőfűtés meg minden ami kellhet... és persze 18" mindenhez Smiley
Biluxzsolt
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 65


Galaxy 2.0 Tdci


E-mail
« Új hozzászólás #3408 Dátum: 2017.04.02 vasárnap, 08:36:20 »

Köszönöm a sok infót a 18 - as felniről.
A előző autómon 15-ös téli és 17-es nyári kerekek voltak és persze más volt a konfort, de egy szép kerékért bevállalom.
Mikor felraktam a nyáriakat,teljesen megváltozott a kinézete a kocsinak és nem csak én láttam így.  Wink
Eldöntöttem, 18-as Y felni kell nekem. Ha esetleg a pontos típusát, nevét megírnátok azt megköszönöm.
Még akár újra is befektetnék csak ne replika legyen, ha van egyáltalán olyan.
Naplózva

Galaxy 2008  2.0 Tdci 143 ps Ghia Black
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26666


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #3409 Dátum: 2017.04.02 vasárnap, 09:15:27 »

Köszönöm a sok infót a 18 - as felniről.
A előző autómon 15-ös téli és 17-es nyári kerekek voltak és persze más volt a konfort, de egy szép kerékért bevállalom.
Mikor felraktam a nyáriakat,teljesen megváltozott a kinézete a kocsinak és nem csak én láttam így.  Wink
Eldöntöttem, 18-as Y felni kell nekem. Ha esetleg a pontos típusát, nevét megírnátok azt megköszönöm.
Még akár újra is befektetnék csak ne replika legyen, ha van egyáltalán olyan.

Keress faceliftes 18-ast, szerintem a fl előtti már elavult lett...
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Cila74
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


E-mail
« Új hozzászólás #3410 Dátum: 2017.04.02 vasárnap, 10:05:59 »


Cila74  Creative Commons License 2 napja        0 0 53218
Sziasztok,
 
Tisztelettel köszöntök mindenkit:)
 
Kb. egy hónapja lettem tulajdonosa egy 2008-as Ford Galaxy (WA6), 2,2 TDCI (Q4WA), 6 sebességes manuális váltóval szerelt autónak.
A típusismereti hiányosságaim pótlása céljából kezdtem olvasgatni a fórumot.
Próbáltam a sajátomhoz hasonló problémára akadni, de úgy látom egy-egy okhoz, rengeteg különböző tünet és még több, több lépcsős megoldás is tartozhat.
Az általános szerviz a vételt követően el lett végezve. Ez alatt értem a vezérlés szett, vízpumpa, szűrők és olaj cseréjét. Több dolog is aggaszt azóta az autóval kapcsolatban. Már a vásárlás másnapján volt szerencsém megismerni a kis sárga motorblokkot, ami hibatörlést követően egy pár órán belül mindig meg is jelenik...hm! Azt írja kiolvasáskor, hogy töltőnyomás alacsony, ill. töltőnyomás több mint 7mp-ig alacsonyabb...
Ezért szeretném a segítségeteket kérni! Megpróbálom összefoglalni:
 
Tünet: 100km/h-tól ráz a karosszéria gyorsításkor.
Féltengelyre gyanakodtunk és ez be is igazolódott úgy tűnik..., bal első-belső rész látványosan kotyog kézzel megmozgatva. Gondolom ez által a csapágyat is szétrázta már. Utóbbit lehet kapni, de féltengelyt nem! Csak gyárit... Ezért nem javították meg eladás előtt gondolom...
 
Tünet: 100km/h felett emelkedőn nem húz.
Minimális gázadásra reagál, utána semmi... Az M7 érdi emelkedőnek nekifutok 130km/h-val, tempómattal tartja, de ha lassítani kell forgalmi okokból, már nem lehet visszagyorsítani. Előzésnél rendkívül veszélyes!
A városi forgalomban, 1-től 4. fokozatig nem produkálja a jelenséget, legalább is nem látványosan.
Nincs viszonyítási alapom, ezért nekem nem tűnik fel, hogy nem menne úgy ahogy kell...
 
Fenti problémákkal kapcsolatos tapasztalatokat várnék, szeretnék elindulni valamilyen irányban és ez által a megoldáshoz közelebb kerülni.
 
Köszönöm előre is a véleményeket, hozzászólásokat!
 
Üdv.:
Laci
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48455



« Új hozzászólás #3411 Dátum: 2017.04.02 vasárnap, 10:27:23 »

Cila74  Creative Commons License 2 napja        0 0 53218
Sziasztok,
 
Tisztelettel köszöntök mindenkit:)
 
Kb. egy hónapja lettem tulajdonosa egy 2008-as Ford Galaxy (WA6), 2,2 TDCI (Q4WA), 6 sebességes manuális váltóval szerelt autónak.
A típusismereti hiányosságaim pótlása céljából kezdtem olvasgatni a fórumot.
Próbáltam a sajátomhoz hasonló problémára akadni, de úgy látom egy-egy okhoz, rengeteg különböző tünet és még több, több lépcsős megoldás is tartozhat.
Az általános szerviz a vételt követően el lett végezve. Ez alatt értem a vezérlés szett, vízpumpa, szűrők és olaj cseréjét. Több dolog is aggaszt azóta az autóval kapcsolatban. Már a vásárlás másnapján volt szerencsém megismerni a kis sárga motorblokkot, ami hibatörlést követően egy pár órán belül mindig meg is jelenik...hm! Azt írja kiolvasáskor, hogy töltőnyomás alacsony, ill. töltőnyomás több mint 7mp-ig alacsonyabb...
Ezért szeretném a segítségeteket kérni! Megpróbálom összefoglalni:
 
Tünet: 100km/h-tól ráz a karosszéria gyorsításkor.
Féltengelyre gyanakodtunk és ez be is igazolódott úgy tűnik..., bal első-belső rész látványosan kotyog kézzel megmozgatva. Gondolom ez által a csapágyat is szétrázta már. Utóbbit lehet kapni, de féltengelyt nem! Csak gyárit... Ezért nem javították meg eladás előtt gondolom...
 
Tünet: 100km/h felett emelkedőn nem húz.
Minimális gázadásra reagál, utána semmi... Az M7 érdi emelkedőnek nekifutok 130km/h-val, tempómattal tartja, de ha lassítani kell forgalmi okokból, már nem lehet visszagyorsítani. Előzésnél rendkívül veszélyes!
A városi forgalomban, 1-től 4. fokozatig nem produkálja a jelenséget, legalább is nem látványosan.
Nincs viszonyítási alapom, ezért nekem nem tűnik fel, hogy nem menne úgy ahogy kell...
 
Fenti problémákkal kapcsolatos tapasztalatokat várnék, szeretnék elindulni valamilyen irányban és ez által a megoldáshoz közelebb kerülni.
 
Köszönöm előre is a véleményeket, hozzászólásokat!
 
Üdv.:
Laci
a 2.2es tdci felszaggatja az aszfaltot még  emelkedőn is.Ott valami gond van.Első körben diagot javasolok.Érd- Halásztelken tudok segíteni ingyendiagban.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
G_B
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1162



« Új hozzászólás #3412 Dátum: 2017.04.02 vasárnap, 14:16:39 »

Nekem van hátul bicikli szállítm...
Nem Thule, nem tudom a márkáját..
Az alsó része nekem is a lökhárítón pihen, a teteje be van akasztva az ajtóba...az szállító oldala és alsó része pedig be van akasztva a kaszni részére..
alul sínes vagy a felülről lógatós fajta? elég stabil?
Naplózva

üdv, B
S-Max '12 2.0 tdci
ex: S-Max '06 1.8 tdci
Cila74
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


E-mail
« Új hozzászólás #3413 Dátum: 2017.04.02 vasárnap, 21:25:23 »

a 2.2es tdci felszaggatja az aszfaltot még  emelkedőn is.Ott valami gond van.Első körben diagot javasolok.Érd- Halásztelken tudok segíteni ingyendiagban.

Szia!
Köszönöm szépen!
Egyébként mit értesz alatta, élőadatokat? Menet közben kiolvasni?
Nekem bármelyik helyszín jó, alkalmazkodok:)
És köszi előre is!
Egyébként városban sztem csak a kipörgésgátló szab határt..., lép rendesen. De meglátjuk, mert ott is érezni ingadozást, talán...
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48455



« Új hozzászólás #3414 Dátum: 2017.04.02 vasárnap, 21:43:00 »

Szia!
Köszönöm szépen!
Egyébként mit értesz alatta, élőadatokat? Menet közben kiolvasni?
Nekem bármelyik helyszín jó, alkalmazkodok:)
És köszi előre is!
Egyébként városban sztem csak a kipörgésgátló szab határt..., lép rendesen. De meglátjuk, mert ott is érezni ingadozást, talán...
hibakódolvasás,dpf ellenőrzése,turbónyomás ellenőrése.pl ezeket érdemes diaggal átnézni.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Cila74
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


E-mail
« Új hozzászólás #3415 Dátum: 2017.04.03 hétfő, 09:42:57 »

hibakódolvasás,dpf ellenőrzése,turbónyomás ellenőrése.pl ezeket érdemes diaggal átnézni.

Rendben, köszönöm!
A részleteket (hely, idő) gondolom érdemes lenne privátban egyeztetni.
Nem vagyok egy rutinos fórumozó, de küldök elérhetőségeket privát üzenetben.
e-mail, tel...
Naplózva
zsapeti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 974



E-mail
« Új hozzászólás #3416 Dátum: 2017.04.04 kedd, 15:46:54 »

Sziasztok,

Kolléga kinézte az alábbi autót, ma megy megnézni.
A váltóra azt mondta a kereskedő, hogy "Egyes és kettes között néha egy picit ránt a váltó". Szintén az elmondása alapján nincs a hibatárolójában semmi.

https://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/s-max/ford_s-max_2.0_tdci_trend_powershift_7_szemely.ulesfutes.tempomat.v-11266800

Nagy segítség lenne ha megosztanátok a véleményeteket.

 worship
Naplózva

MKIII. 2.0 TDCi Trend kombi /2002.12./ --> ex/Citroen Evasion 1.9 TD --> ex/Galaxy 2.0 TDCi 2006-->ex/Renault Grand Espace 2.0T
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48455



« Új hozzászólás #3417 Dátum: 2017.04.04 kedd, 16:12:54 »

Rendben, köszönöm!
A részleteket (hely, idő) gondolom érdemes lenne privátban egyeztetni.
Nem vagyok egy rutinos fórumozó, de küldök elérhetőségeket privát üzenetben.
e-mail, tel...
válaszoltam.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Les0130
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 66


« Új hozzászólás #3418 Dátum: 2017.04.04 kedd, 21:44:11 »

Pár napja nem használom a rádiót és észrevettem, hogy leállításkor utolért a pierburg szindróma...torpanást egyenlőre nem tapasztalok. 2012 ben tudom-e otthon cserélni a pierburgot? Kettő van belőle a fl utániban is?
Naplózva

S-max 2.0 Ecoblue Business Plus 2019
Les0130
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 66


« Új hozzászólás #3419 Dátum: 2017.04.04 kedd, 21:46:49 »

Pár napja nem használom a rádiót és észrevettem, hogy leállításkor utolért a pierburg szindróma...torpanást egyenlőre nem tapasztalok. 2012 ben tudom-e otthon cserélni a pierburgot? Kettő van belőle a fl utániban is?

Ja, a kocsi még garanciás. Van esély arra, hogy ezt a Ford gariban cserélni?
Köszi a válaszokat előre is.
Naplózva

S-max 2.0 Ecoblue Business Plus 2019
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48455



« Új hozzászólás #3420 Dátum: 2017.04.04 kedd, 21:47:58 »

Ja, a kocsi még garanciás. Van esély arra, hogy ezt a Ford gariban cserélni?
Köszi a válaszokat előre is.
nem sok.kérdezd meg.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48455



« Új hozzászólás #3421 Dátum: 2017.04.04 kedd, 21:48:33 »

Pár napja nem használom a rádiót és észrevettem, hogy leállításkor utolért a pierburg szindróma...torpanást egyenlőre nem tapasztalok. 2012 ben tudom-e otthon cserélni a pierburgot? Kettő van belőle a fl utániban is?
simán.még 2017ben is.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Les0130
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 66


« Új hozzászólás #3422 Dátum: 2017.04.04 kedd, 22:01:10 »

simán.még 2017ben is.
Úgy értve, hogy 2012-es évjáratuban Wink kettő van benne? Azt olvastam, hogy s maxnál nagyon *** helyen van, az olajszűrőnél. Ezért kérdeztem csak, hogy merjem-e bevállalni.
Naplózva

S-max 2.0 Ecoblue Business Plus 2019
Cila74
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


E-mail
« Új hozzászólás #3423 Dátum: 2017.04.05 szerda, 10:58:04 »

válaszoltam.

Köszönöm, megkaptam! Munka után megcsörgetlek:)
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48455



« Új hozzászólás #3424 Dátum: 2017.04.05 szerda, 17:14:18 »

Úgy értve, hogy 2012-es évjáratuban Wink kettő van benne? Azt olvastam, hogy s maxnál nagyon *** helyen van, az olajszűrőnél. Ezért kérdeztem csak, hogy merjem-e bevállalni.
elsőre is értettem,és a válasz is megvolt. nyes

nekem nincs pierburg szelepem,mind elektromos.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
szepi0808
Vendég
« Új hozzászólás #3425 Dátum: 2017.04.08 szombat, 23:05:14 »

Èrdekessèg kèppen kiszámoltam a pontos fogyasztást, ami 6.3 lett, a comp. 6.2-őt mutatott, tehát aránylag pontos. Elègedett vagyok mert ez egy átlag volt, amibe volt autópálya 140-el, országút 90-110 ès kis város meg helyben is jártam hideg motorral. Amúgy pályán fogyaszt a legtöbbet ott felmegy 8l-re is a pillanatnyi, országúton 5-6.
Naplózva
Cila74
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


E-mail
« Új hozzászólás #3426 Dátum: 2017.04.12 szerda, 10:20:49 »

a 2.2es tdci felszaggatja az aszfaltot még  emelkedőn is.Ott valami gond van.Első körben diagot javasolok.Érd- Halásztelken tudok segíteni ingyendiagban.

Szia!

Nagyon szépen köszönöm a segítségedet, nagyon hálás vagyok Neked!
A turbócső cseréje úgy tűnik megoldotta a problémát, most még ötödik-hatodikban is húz az érdi emelkedőn...Smiley
Persze, közel sem megy úgy mint a Tied, de jelenleg ez a változás is elég volt részemről az eufóriához...
« Utoljára szerkesztve: 2017.04.12 szerda, 11:41:54 írta Cila74 » Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48455



« Új hozzászólás #3427 Dátum: 2017.04.12 szerda, 11:51:14 »

Szia!

Nagyon szépen köszönöm a segítségedet, nagyon hálás vagyok Neked!
A turbócső cseréje úgy tűnik megoldotta a problémát, most még ötödik-hatodikban is húz az érdi emelkedőn...Smiley
Persze, közel sem megy úgy mint a Tied, de jelenleg ez a változás is elég volt részemről az eufóriához...
eljen örülök,hogy jó lett.Keress bármikor nyugodtan,ha tudok,segítek. wave
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26666


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #3428 Dátum: 2017.04.12 szerda, 13:29:27 »

Szia!

Nagyon szépen köszönöm a segítségedet, nagyon hálás vagyok Neked!
A turbócső cseréje úgy tűnik megoldotta a problémát, most még ötödik-hatodikban is húz az érdi emelkedőn...Smiley
Persze, közel sem megy úgy mint a Tied, de jelenleg ez a változás is elég volt részemről az eufóriához...

Meghúzott Alf?

Mennyire voltál hálás?

 eplus2

Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48455



« Új hozzászólás #3429 Dátum: 2017.04.12 szerda, 14:07:15 »

Meghúzott Alf?

Mennyire voltál hálás?

 eplus2


lássuk csak.
volt egy diag,meg egy szilikon turbócső. vigyor3
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Filewalker
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 125



E-mail
« Új hozzászólás #3430 Dátum: 2017.04.13 csütörtök, 13:05:16 »

Továbbra is fogyasztás: tankolásnál mérve 8,7 literes átlag, ennek 70 %-a város. Kedden Bp.-Debrecen viszonylatban 140-es tempóval olyan 7,9-es átlag. Nem sok ez? Másnak is ennyi?
Naplózva

S-Max 2.0 Tdci 130 Le "Sea Grey" 2006
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48455



« Új hozzászólás #3431 Dátum: 2017.04.13 csütörtök, 13:52:47 »

Továbbra is fogyasztás: tankolásnál mérve 8,7 literes átlag, ennek 70 %-a város. Kedden Bp.-Debrecen viszonylatban 140-es tempóval olyan 7,9-es átlag. Nem sok ez? Másnak is ennyi?
8 körül simán reális.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #3432 Dátum: 2017.04.13 csütörtök, 14:19:23 »

8 körül simán reális.

A benzinessel járok ennyével. Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
ManiMondeo
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 766



E-mail
« Új hozzászólás #3433 Dátum: 2017.04.13 csütörtök, 15:54:28 »

A benzinessel járok ennyével. Smiley

Érdekes, hogy sokalja mindenki a fogyasztást, de nem mond le senki a 140es tempóról. Egy bizonyos sebesség felett már csak növekszik ujra az átlag.
Én megjártam márciusban Mohácsot oda vissza pályán és 6,5 volt a fogyasztás átlagban, automatával. Igaz én rászántam a plusz fél órát, de 120al mentem max.  Wink
Naplózva

Mondeo Mk4 Titanium-X, 2009, 2.0 Tdci 140Le (170Le progi) QXBA, AWF21 6 sebességes Tiptronic, Convers+, EGR Off

Ex: Mondeo MK3 Ghia, 2004, 2.0 TDCI 130LE FMBA, 6 Gang, Facelift 1, EGR off
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48455



« Új hozzászólás #3434 Dátum: 2017.04.13 csütörtök, 16:58:43 »

A benzinessel járok ennyével. Smiley
de az ehhez képest bicikli-így természetesen még sok is.Szóval valami nincs rendben a verdával.... eplus2
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #3435 Dátum: 2017.04.13 csütörtök, 17:29:22 »

A benzinessel járok ennyével. Smiley
sokkal kisebb kasztnival. egy s-max benzinessel lehetne összehasonlítani. navara nálunk 9-12 között eszik gázolajból, ezt is hasonlíthatod nyugodtan a mondeoval eplus2
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Filewalker
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 125



E-mail
« Új hozzászólás #3436 Dátum: 2017.04.14 péntek, 09:08:59 »

Érdekes, hogy sokalja mindenki a fogyasztást, de nem mond le senki a 140es tempóról. Egy bizonyos sebesség felett már csak növekszik ujra az átlag.
Én megjártam márciusban Mohácsot oda vissza pályán és 6,5 volt a fogyasztás átlagban, automatával. Igaz én rászántam a plusz fél órát, de 120al mentem max.  Wink

Nem szórakozásból megyek 140-el, elhiheted. Nem sokallom a fogyasztást, ha másnak is ennyi. A kérdésem arra irányult, hogy másnak is ennyi-e, mert ha nem, akkor az műszaki problémát is jelenthet.
Naplózva

S-Max 2.0 Tdci 130 Le "Sea Grey" 2006
Les0130
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 66


« Új hozzászólás #3437 Dátum: 2017.04.14 péntek, 09:30:35 »

Bp.- Nyíregyháza tempomatos 140en, többi városi, elővárosból is kicsi 6,7. Az tény, hogy pályán ilyen tempónál jóval többet eszik, mint az előző off kombim, de ez szép magas is...ennél a tanknál, hogy nem volt pálya, már 6,4et mutat a műszer és 1100km összzes megtehetőt...
Naplózva

S-max 2.0 Ecoblue Business Plus 2019
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48455



« Új hozzászólás #3438 Dátum: 2017.04.14 péntek, 10:23:56 »

Nem szórakozásból megyek 140-el, elhiheted. Nem sokallom a fogyasztást, ha másnak is ennyi. A kérdésem arra irányult, hogy másnak is ennyi-e, mert ha nem, akkor az műszaki problémát is jelenthet.
ennyi nem jelent műszaki problémát.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Filewalker
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 125



E-mail
« Új hozzászólás #3439 Dátum: 2017.04.14 péntek, 22:18:53 »

ennyi nem jelent műszaki problémát.

Nem értem. Ma elindultam Bp.-ről M3-ason vidékre, teletank, nulláztam az átlagfogyit kíváncsiságból. 80 km át kb araszolgatás a pályán, 2x15 km-et mentem 130-al, szinte csak áltam, elindúltam áltam, araszolás, elindultam áltam, ez kb 50 km-en keresztül, majd lejöttem a pályáról, 110 km vidéki út 100-as tempóval, közben 8-10 kisváros 50-el. Na mondom ez lesz egy 10-es átlag, ehelyett 5,8-at mutat....
Naplózva

S-Max 2.0 Tdci 130 Le "Sea Grey" 2006
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48455



« Új hozzászólás #3440 Dátum: 2017.04.15 szombat, 08:58:52 »

Nem értem. Ma elindultam Bp.-ről M3-ason vidékre, teletank, nulláztam az átlagfogyit kíváncsiságból. 80 km át kb araszolgatás a pályán, 2x15 km-et mentem 130-al, szinte csak áltam, elindúltam áltam, araszolás, elindultam áltam, ez kb 50 km-en keresztül, majd lejöttem a pályáról, 110 km vidéki út 100-as tempóval, közben 8-10 kisváros 50-el. Na mondom ez lesz egy 10-es átlag, ehelyett 5,8-at mutat....
pedig rém 1xű.időnként pillants a pillanatnyi fogyira.majd látod,hogy 90-110 között 3 litert tart.a vidéki utad levitte az átlagodat.
ezért mondtam,hogy átlagos a 8 liter is,és nem műszaki hiba.
5-6 ot lehet tartani 100körül
8-a tempósabb vegyes autópálya és bp
9-10 tetőboxal 7 személlyel fullra pakolva
15liter ponyvás utánfutót húzva szakadó esőben szembeszélben 150el. vigyor3
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Filewalker
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 125



E-mail
« Új hozzászólás #3441 Dátum: 2017.04.15 szombat, 09:26:01 »

pedig rém 1xű.időnként pillants a pillanatnyi fogyira.majd látod,hogy 90-110 között 3 litert tart.a vidéki utad levitte az átlagodat.
ezért mondtam,hogy átlagos a 8 liter is,és nem műszaki hiba.
5-6 ot lehet tartani 100körül
8-a tempósabb vegyes autópálya és bp
9-10 tetőboxal 7 személlyel fullra pakolva
15liter ponyvás utánfutót húzva szakadó esőben szembeszélben 150el. vigyor3

Sajna nincs pillanatnyi fogyim, Vik sem tudta aktiválni, nyílván úgy jobban kitapasztalhatnám....
Naplózva

S-Max 2.0 Tdci 130 Le "Sea Grey" 2006
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48455



« Új hozzászólás #3442 Dátum: 2017.04.15 szombat, 10:32:01 »

Sajna nincs pillanatnyi fogyim, Vik sem tudta aktiválni, nyílván úgy jobban kitapasztalhatnám....
értem.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #3443 Dátum: 2017.04.15 szombat, 13:00:40 »

pedig rém 1xű.időnként pillants a pillanatnyi fogyira.majd látod,hogy 90-110 között 3 litert tart.a vidéki utad levitte az átlagodat.
ezért mondtam,hogy átlagos a 8 liter is,és nem műszaki hiba.
5-6 ot lehet tartani 100körül
8-a tempósabb vegyes autópálya és bp
9-10 tetőboxal 7 személlyel fullra pakolva
15liter ponyvás utánfutót húzva szakadó esőben szembeszélben 150el. vigyor3
10-12L 5 személy, fulra pakolva 170-180 Km/h némat országból hazafelé... (este, üres autópályán)
 Wink
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
Filewalker
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 125



E-mail
« Új hozzászólás #3444 Dátum: 2017.04.15 szombat, 21:55:36 »

10-12L 5 személy, fulra pakolva 170-180 Km/h némat országból hazafelé... (este, üres autópályán)
 Wink

Mondjuk azt tapasztaltam, hogy egy bizonyos tempó fölött exponenciálisan nő a fogyi. Az 1,8-as Fókusszal pályán 130-nál 6,5-6,8, 140-nél 7,1-7,3, 150-nél már 8,6 körül volt a fogyasztás. 8% sebesség növekedés 9 % fogyasztás növekedés, 15% sebesség növekedés már 26% fogyasztás növekedés...
Naplózva

S-Max 2.0 Tdci 130 Le "Sea Grey" 2006
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26666


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #3445 Dátum: 2017.04.15 szombat, 22:39:46 »

Mondjuk azt tapasztaltam, hogy egy bizonyos tempó fölött exponenciálisan nő a fogyi. Az 1,8-as Fókusszal pályán 130-nál 6,5-6,8, 140-nél 7,1-7,3, 150-nél már 8,6 körül volt a fogyasztás. 8% sebesség növekedés 9 % fogyasztás növekedés, 15% sebesség növekedés már 26% fogyasztás növekedés...

Ez nem tapasztalat, hanem fizika.
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Biluxzsolt
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 65


Galaxy 2.0 Tdci


E-mail
« Új hozzászólás #3446 Dátum: 2017.04.17 hétfő, 09:51:27 »

Sziasztok!
A műszerfal tetején lévő tároló nyomógombja, meg az ajtó felemelő rugó tartó el van törve.
Lehet külön keretet venni hozzá?  Mert az ajtónak nincs baja
Naplózva

Galaxy 2008  2.0 Tdci 143 ps Ghia Black
G_B
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1162



« Új hozzászólás #3447 Dátum: 2017.04.18 kedd, 09:00:57 »

Sziasztok!
A műszerfal tetején lévő tároló nyomógombja, meg az ajtó felemelő rugó tartó el van törve.
Lehet külön keretet venni hozzá?  Mert az ajtónak nincs baja
szia! én eddig csak egyben találtam, de az 36e pénz

ha lego-fan vagy, akkor zárra egy megoldás  Smiley -> https://www.youtube.com/watch?v=EL419hcp66o
rugóra egy ideiglenes megoldás -> https://www.youtube.com/watch?v=w-CVvaJkj6k&t=41s
« Utoljára szerkesztve: 2017.04.18 kedd, 09:29:04 írta G_B » Naplózva

üdv, B
S-Max '12 2.0 tdci
ex: S-Max '06 1.8 tdci
Biluxzsolt
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 65


Galaxy 2.0 Tdci


E-mail
« Új hozzászólás #3448 Dátum: 2017.04.18 kedd, 12:59:42 »

szia! én eddig csak egyben találtam, de az 36e pénz

ha lego-fan vagy, akkor zárra egy megoldás  Smiley -> https://www.youtube.com/watch?v=EL419hcp66o
rugóra egy ideiglenes megoldás -> https://www.youtube.com/watch?v=w-CVvaJkj6k&t=41s

Köszönöm szépen a segítséget, megpróbálok valami ideiglenes megoldást.
Kérdeztem már 1-2 bontót, de nincs nekik,úgy látszik ez fogyóholmi. Wink
Naplózva

Galaxy 2008  2.0 Tdci 143 ps Ghia Black
Filewalker
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 125



E-mail
« Új hozzászólás #3449 Dátum: 2017.04.19 szerda, 15:03:16 »

Sziasztok! Gondolkodom nappali menetfény beszerelésén, de egy kérdés nem hagy nyugodni. A Köhém rendelet szerint a DRL-t úgy kell beszerelni, hogy "az átvilágított felület külső széle a gépkocsi legszélső pontjától 0,40 méternél távolabb, a különböző oldalon lévő lámpák átvilágított felületének belső szélei egymáshoz 0,60 méternél közelebb nem lehetnek"

A Legszélső pont a visszapillantó tükrüket is tartalmazza? Mert akkor az alsó hűtőrács, mint lehetőség ugrott. Mondjuk az első sárvédő iszonyat széles, lehet anélkül is bukik a dolog....
Naplózva

S-Max 2.0 Tdci 130 Le "Sea Grey" 2006
Oldalak: 1 ... 62 63 64 65 66 67 68 [69] 70 71 72 73 74 75 76 ... 95   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.122 másodperc alatt készült el 23 lekéréssel.