Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.10 péntek, 15:56:24 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 66 67 68 69 70 71 72 [73] 74 75 76 77 78 79 80 ... 742   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Elektromos dolgok  (Megtekintve 10182887 alkalommal)
0 Felhasználó és 21 vendég van a témában
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #3600 Dátum: 2010.12.30 csütörtök, 13:44:40 »

linket pls! amugy gyász...

nesze...
http://galeria.vezess.hu/2/38877/0/1

meg nesze...

http://totalcar.hu/magazin/hirek/2010/11/15/nincs_megbizhatobb_a_bmw-nel/

"Aki hasonló autó vásárlását tervezi, vessen egy pillantást a listára. Az itthon annyira közkedvelt Ford Mondeo és Volkswagen Passat például az első tízbe sem került be."

http://totalcar.hu/magazin/hirek/2010/05/07/a_citro_nek_a_legmegbizhatobbak/

"középkategóriában: Mercedesek, BMW-k, Audik vannak a lista élén. Az Opel Vectra és a Ford Mondeo a két negatív példa itt: ők hagyták a leggyakrabban cserben gazdáikat tavaly."

Koszonjuk Ford ! Koszonjuk TDCI ezt a kiemelkedo teljesitmenyt  levele
« Utoljára szerkesztve: 2010.12.30 csütörtök, 13:46:37 írta zacci » Naplózva

blah blah blah
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #3601 Dátum: 2010.12.30 csütörtök, 13:48:01 »

ADAC listáján már voltak olyan autók az első helyen ,hogy hamis adatokat küldtek a ferdeszemüek.Ez egy örökös vita lesz és marad is.Mégis mindegyikőnk tudja a buktatókat és ez kell nekünk.Ami elakar romlani el is fog.Bármelyik autónak lehet hibája és most ne részletezzük akkor is valamelyiket megveszik valamilyen szempontot nézve.

nah mar vartam a kampo dumat  vigyor3
Persze amikor meg friss volt a modell es meg csak ketyegett az idozitett bomba (TDCI), addig mindenki azt hangoztatta, hogy az ADAC szerint is uberkhiraly a mondi....utolag vicces erre visszagondolni  hehe

Egyetlen szempont van, az pedig az ara. Occo, de mint tudjuk occo husnak xar ADAC eredmeny a leve  hehe
« Utoljára szerkesztve: 2010.12.30 csütörtök, 13:52:01 írta zacci » Naplózva

blah blah blah
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #3602 Dátum: 2010.12.30 csütörtök, 13:50:44 »

Egyebkent nem meglepo, hogy az MKIV-ben mar pug motor van. Bebizonyosodott, hogy a ford nem tud normalis, tartos dizli motort tervezni, gyartani. Mar csak azt kellene belatniuk, hogy a kaszni tervezes sem az erosseguk es akkor meg finoman fogalmaztam hehe
Persze ha mar a kasznit is mas gyartja helyettuk, akkor kicsit ciki lenne ra biggyeszteni a ford markajelzest  hehe
Naplózva

blah blah blah
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #3603 Dátum: 2010.12.30 csütörtök, 13:56:25 »

Pontosan mit értesz a zár hülyülésen?

hidegben random ki-be nyitogat. Tipikus mondeo betegseg  vigyor3
Tudom, ez nem bug, hanem ficsor  vigyor3
« Utoljára szerkesztve: 2010.12.30 csütörtök, 14:00:48 írta zacci » Naplózva

blah blah blah
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #3604 Dátum: 2010.12.30 csütörtök, 14:06:38 »

Ami biztos, ma mar az a tendencia, hogyha ujjonan veszel CR-t, akkor ok, de hasznaltan venni konkretan a vilag legnagyobb idiotizmusa.
Persze kb. 3 ev alatt bukod az uj autod aranak a felet. Mennyi is az annyi ? 3 milka ?  vigyor3 Jo otlet uj autot venni, de tenyleg  vigyor3
Akkor inkabb egy hasznalt (3-4eves) benyas + gazositas. Olcsobb, mintha vennel egy 3-4eves dilzit, oszt meg ra tolnal vagy fel millat a szervizben, hogy egyaltalan mukodokepes maradjon a gep. Megy fel evig aztan jon a kov. draga cucc hiba. Turbo, magasnyomasu stb. Soha nem fog mar "sporolni" a gazdinak  Wink
Naplózva

blah blah blah
TISLER19
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4936



E-mail
« Új hozzászólás #3605 Dátum: 2010.12.30 csütörtök, 14:07:07 »

Egyebkent nem meglepo, hogy az MKIV-ben mar pug motor van. Bebizonyosodott, hogy a ford nem tud normalis, tartos dizli motort tervezni, gyartani. Mar csak azt kellene belatniuk, hogy a kaszni tervezes sem az erosseguk es akkor meg finoman fogalmaztam hehe
Persze ha mar a kasznit is mas gyartja helyettuk, akkor kicsit ciki lenne ra biggyeszteni a ford markajelzest  hehe
Most ezt a fajta motort szidják már sokan na most akkor melyik a jó.Az ismerősnek mikor volt még éves zöldkártya szét esett és ezt úgy hidd el.Akkor ez mitől olyan isteni.Huh??Én nem ez alapján vettem Mondeot és az előtte lévő kocsit sem.A te mondásoddal élve bocs mindegyiknek van tipus hibája nem.Az egyik ezt szidja a másik azt de mégis kitartanak a kedvencük mellett.Nekem nagyon bejött a mondeo.
Naplózva

2008.11. 1.8 TDCI KOMBI TREND 115 FOCUS II
TISLER19
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4936



E-mail
« Új hozzászólás #3606 Dátum: 2010.12.30 csütörtök, 14:09:25 »

Ami biztos, ma mar az a tendencia, hogyha ujjonan veszel CR-t, akkor ok, de hasznaltan venni konkretan a vilag legnagyobb idiotizmusa.
Persze kb. 3 ev alatt bukod az uj autod aranak a felet. Mennyi is az annyi ? 3 milka ?  vigyor3 Jo otlet uj autot venni, de tenyleg  vigyor3
Akkor inkabb egy hasznalt (3-4eves) benyas + gazositas. Olcsobb, mintha vennel egy 3-4eves dilzit, oszt meg ra tolnal vagy fel millat a szervizben, hogy egyaltalan mukodokepes maradjon a gep. Megy fel evig aztan jon a kov. draga cucc hiba. Turbo, magasnyomasu stb. Soha nem fog mar "sporolni" a gazdinak  Wink
Na látod ez igaz de nem teljesen.
Naplózva

2008.11. 1.8 TDCI KOMBI TREND 115 FOCUS II
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #3607 Dátum: 2010.12.30 csütörtök, 14:09:59 »

Most ezt a fajta motort szidják már sokan na most akkor melyik a jó.
6-8 év múlva meg azokat fogják, mert elérik azt a kort, amikor azokban is cserélni kell a pcs-ket pias
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #3608 Dátum: 2010.12.30 csütörtök, 14:16:17 »

Most ezt a fajta motort szidják már sokan na most akkor melyik a jó.Az ismerősnek mikor volt még éves zöldkártya szét esett és ezt úgy hidd el.Akkor ez mitől olyan isteni.Huh??Én nem ez alapján vettem Mondeot és az előtte lévő kocsit sem.A te mondásoddal élve bocs mindegyiknek van tipus hibája nem.Az egyik ezt szidja a másik azt de mégis kitartanak a kedvencük mellett.Nekem nagyon bejött a mondeo.

Persze, minden autonak van ilyen-olyan tipushibaja, de ennyi Huh?Huh?  Huh?
MKIII-ban alig van olyan resz ami ne lenne tipushibas. Kezdve a motortol a zarakig, nem beszelve a szenne rohado ajtokrol, hatso fek stb.
Erdekes a ford hozzaallasa annak fenyeben, hogy a suzuki most hiv vissza osoreg swifteket, mert esetleg eltorhet a gatlo tarto bak. Bezzeg a ford nem hivja vissza az MKIII-at eletveszelyes fekrendszere es a hasznalhatatlan bizt. ov miatt. Fil de differensz  levele
Obegatnod kell a szervizben, hogy javitsak mar meg a rohado ajtokat, mert garis a cucc, kozben 1x eves reg lejart garanciaju swifteket hivnak vissza es cserelik a meghibasodasra hajlamos alkatreszeket.
« Utoljára szerkesztve: 2010.12.30 csütörtök, 14:18:19 írta zacci » Naplózva

blah blah blah
Ervin
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4563


TDDi, gyári xenon, F2 optika, 5 ajtó, MMT 6


« Új hozzászólás #3609 Dátum: 2010.12.30 csütörtök, 17:03:42 »

Ami biztos, ma mar az a tendencia, hogyha ujjonan veszel CR-t, akkor ok, de hasznaltan venni konkretan a vilag legnagyobb idiotizmusa.
Persze kb. 3 ev alatt bukod az uj autod aranak a felet. Mennyi is az annyi ? 3 milka ?  vigyor3 Jo otlet uj autot venni, de tenyleg  vigyor3
Akkor inkabb egy hasznalt (3-4eves) benyas + gazositas. Olcsobb, mintha vennel egy 3-4eves dilzit, oszt meg ra tolnal vagy fel millat a szervizben, hogy egyaltalan mukodokepes maradjon a gep. Megy fel evig aztan jon a kov. draga cucc hiba. Turbo, magasnyomasu stb. Soha nem fog mar "sporolni" a gazdinak  Wink
Jól kell választani!!! Ha ez sikerült, akkor az átlagosnál, egy kicsit nagyobb odafigyelést érdemel a dízel, de akkor nincs velük baj...az elmúlt 6 évben termosztát hibám, izzítógyertya cserém, és kinyomócsapágy hibám volt..(motor ügyileg  eplus2, bár a kinyomócsapágynak nem sok köze van a motorhoz...) 
Naplózva

passat 2010 highline CRTDI 125 kW kombi DSG
mondeo 2001 trend TDDi 85 kW 5ajtó
Takiatti
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9466


30 / 993-7376


E-mail
« Új hozzászólás #3610 Dátum: 2010.12.30 csütörtök, 17:07:31 »

Jól kell választani!!! Ha ez sikerült, akkor az átlagosnál, egy kicsit nagyobb odafigyelést érdemel a dízel, de akkor nincs velük baj...az elmúlt 6 évben termosztát hibám, izzítógyertya cserém, és kinyomócsapágy hibám volt..(motor ügyileg  eplus2, bár a kinyomócsapágynak nem sok köze van a motorhoz...) 

Nekem az elmúlt majd 4évben még ennyi sem.   vigyor3
Olajcseréken kívül csak egy szabadonfutó lett beépítve, és volt egy turbócsőrepedés is. Ennyi!

Abban igazad van, hogy ki kell fogni...  worship
Naplózva

2017.07. Renault Megane Intens 1,2TCe EDC7

Ex: 2004.09. 2.0TDCI, GHIA, Xenon, Zen, stb...  
"Nem véletlen, hogy nem építenek hülyék házát! Felemésztené az építőanyag készletet..."
Ervin
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4563


TDDi, gyári xenon, F2 optika, 5 ajtó, MMT 6


« Új hozzászólás #3611 Dátum: 2010.12.30 csütörtök, 17:14:41 »

Nekem az elmúlt majd 4évben még ennyi sem.   vigyor3
Olajcseréken kívül csak egy szabadonfutó lett beépítve, és volt egy turbócsőrepedés is. Ennyi!

Abban igazad van, hogy ki kell fogni...  worship
Az elmúlt 4 évben nekem sem  vigyor3 hehe mert a termosztátot és az izzítókat kb 5 éve cseréltem.... eplus2
Az is igaz, hogy én csak  kb 120 ezret hajtottam bele ezen időszak alatt.
Naplózva

passat 2010 highline CRTDI 125 kW kombi DSG
mondeo 2001 trend TDDi 85 kW 5ajtó
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48452



« Új hozzászólás #3612 Dátum: 2010.12.30 csütörtök, 19:42:38 »

Cíííja Zasszííí! wave
Úgy hiányoztál már! vigyor3
Mit csináltál akkor amikor békén hagytad a társaságot a mondi sárbatiprásával? nyes
Nem adtad még el a benyafaló szörnyeteget? hehe  nagy hiba volt...... eplus2
Hallom mostanában kopelban utazol.A kopel klubb idegeit is borzolod már?Vagy az "még" jó? nyes
Nem baj,lesz az még úgy sem! Grin

 vigyor3 Wink wave
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
TISLER19
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4936



E-mail
« Új hozzászólás #3613 Dátum: 2010.12.30 csütörtök, 19:54:27 »

Cíííja Zasszííí! wave
Úgy hiányoztál már! vigyor3
Mit csináltál akkor amikor békén hagytad a társaságot a mondi sárbatiprásával? nyes
Nem adtad még el a benyafaló szörnyeteget? hehe  nagy hiba volt...... eplus2
Hallom mostanában kopelban utazol.A kopel klubb idegeit is borzolod már?Vagy az "még" jó? nyes
Nem baj,lesz az még úgy sem! Grin

 vigyor3 Wink wave
eljen eljen eljen eljen eljen worship worship worship
Naplózva

2008.11. 1.8 TDCI KOMBI TREND 115 FOCUS II
ezsolt
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1434



« Új hozzászólás #3614 Dátum: 2010.12.30 csütörtök, 20:09:57 »

Persze, minden autonak van ilyen-olyan tipushibaja, de ennyi Huh?Huh?  Huh?
MKIII-ban alig van olyan resz ami ne lenne tipushibas. Kezdve a motortol a zarakig, nem beszelve a szenne rohado ajtokrol, hatso fek stb.
Erdekes a ford hozzaallasa annak fenyeben, hogy a suzuki most hiv vissza osoreg swifteket, mert esetleg eltorhet a gatlo tarto bak. Bezzeg a ford nem hivja vissza az MKIII-at eletveszelyes fekrendszere es a hasznalhatatlan bizt. ov miatt. Fil de differensz  levele
Obegatnod kell a szervizben, hogy javitsak mar meg a rohado ajtokat, mert garis a cucc, kozben 1x eves reg lejart garanciaju swifteket hivnak vissza es cserelik a meghibasodasra hajlamos alkatreszeket.
Zacci ez az erőlködés már ciki, tényleg.
Ha autód lennék, talán én is agyba-főbe szívatnálak, mert dicsekedsz azzal, hogy utálsz engem!
Attól vagyunk idióták, mindannyian itt, mert CR-t vettünk?
Ha mondjuk én nem szeretem a Fradit, akkor nem írok az FTC fórum topicba, hogy jól eláztassam azok előtt, akik kedvelik. Mit is keresnék ott? eplus2
...valahogy nem értelek...... mi is akkor célod Zacci? Meg akarod menteni a lelkünket az elkárhozástól?
Vagy ha elromlik az autóban valami, akkor kárt örvendesz rajtunk? laugh
Életveszélyes a Ford fékrendszere? Szerintem ez a kijelentés szamárság! Az enyém tökéletes, álltam meg úgy, hogy azt hittem kopp lesz, a mellettem lévő sávban meg továbbcsúsztak egy teljes métert. A kopeles át is nézett rám, hogy milyen autó (TDCI űrhajó wave) állt meg olyan rövid féktávon.... Wink
Naplózva

2003/09* 2.0 TDCi EGR, kombi. A MÁSODIK Mondeó !
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48452



« Új hozzászólás #3615 Dátum: 2010.12.30 csütörtök, 20:14:07 »

Zacci ez az erőlködés már ciki, tényleg.
Ha autód lennék, talán én is agyba-főbe szívatnálak, mert dicsekedsz azzal, hogy utálsz engem!
Attól vagyunk idióták, mindannyian itt, mert CR-t vettünk?
Ha mondjuk én nem szeretem a Fradit, akkor nem írok az FTC fórum topicba, hogy jól eláztassam azok előtt, akik kedvelik. Mit is keresnék ott? eplus2
...valahogy nem értelek...... mi is akkor célod Zacci? Meg akarod menteni a lelkünket az elkárhozástól?
Vagy ha elromlik az autóban valami, akkor kárt örvendesz rajtunk? laugh
Életveszélyes a Ford fékrendszere? Szerintem ez a kijelentés szamárság! Az enyém tökéletes, álltam meg úgy, hogy azt hittem kopp lesz, a mellettem lévő sávban meg továbbcsúsztak egy teljes métert. A kopeles át is nézett rám, hogy milyen autó (TDCI űrhajó wave) állt meg olyan rövid féktávon.... Wink
nyes
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
TISLER19
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4936



E-mail
« Új hozzászólás #3616 Dátum: 2010.12.30 csütörtök, 20:16:01 »

Zacci ez az erőlködés már ciki, tényleg.
Ha autód lennék, talán én is agyba-főbe szívatnálak, mert dicsekedsz azzal, hogy utálsz engem!
Attól vagyunk idióták, mindannyian itt, mert CR-t vettünk?
Ha mondjuk én nem szeretem a Fradit, akkor nem írok az FTC fórum topicba, hogy jól eláztassam azok előtt, akik kedvelik. Mit is keresnék ott? eplus2
...valahogy nem értelek...... mi is akkor célod Zacci? Meg akarod menteni a lelkünket az elkárhozástól?
Vagy ha elromlik az autóban valami, akkor kárt örvendesz rajtunk? laugh
Életveszélyes a Ford fékrendszere? Szerintem ez a kijelentés szamárság! Az enyém tökéletes, álltam meg úgy, hogy azt hittem kopp lesz, a mellettem lévő sávban meg továbbcsúsztak egy teljes métert. A kopeles át is nézett rám, hogy milyen autó (TDCI űrhajó wave) állt meg olyan rövid féktávon.... Wink
Na látjátok nekem egyfolytában ezt mondta mindenki és mikor megkérdeztem,hogy akkor melyiket ha ezt nem.???Na akkor jött a döbbenet mert ez azért rossz a másik meg azért de konkrétum sehogy nem hangzott el.És megvettem,a hibát leküzdöttem nem érdekelt és akkor is kedvelem és nekem nagyon bevált. eljen eljen eljen
Naplózva

2008.11. 1.8 TDCI KOMBI TREND 115 FOCUS II
Mad-V
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1995



« Új hozzászólás #3617 Dátum: 2010.12.30 csütörtök, 20:54:45 »

Engem mondjuk meglep, hogy a passatokkal egy lapon emlitik. igaz, hogy a 2.0 pd-kkel voltak gondok, de az 1.9 pd nek nem sok baja szokott lenni, az autonak meg ugy altalanossagban meg megannyi sem. a mondeonak van tenyleg par roppant idegesito tipushibaja, amit ebben a kategoriaban nem illik elkovetni, (mas gyartoknal kisebb kategoriaban sem) de nyilvan olcsobb, mint a tobbiek a szegmensben, es azert ha kifog az ember egy jo allapotut, akkor nincs vele annyi szipka. Jol fogyaszt, nagy, kenyelmes stb... nade most nektek mondjam?!  nyes
Naplózva
soho001
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1262


CUKRÁSZ. /MPFC/


WWW E-mail
« Új hozzászólás #3618 Dátum: 2010.12.30 csütörtök, 21:05:28 »


Kedves zacci vagy mi. taps


Miért nem ezt a másik tesztet linkelted be ide?

http://hvg.hu/cegauto/20101225_auto_toplista_2011#utm_source=hirkereso&utm_medium=listing&utm_campaign=hirkereso_2010_12_27   taps taps


« Utoljára szerkesztve: 2010.12.30 csütörtök, 21:10:55 írta soho001 » Naplózva

2001-ES, TDDI-115LE+++ CHIPTUNING, TEMPOMAT, TOLATÓRADAR, GYÁRI XENON.BECKER HIFI,ÜLÉSFŰTÉS,                BELÜLRŐL ÁLLÍTHATÓ ELSŐ KEREKEK.  STB....

Ford Puma
Mad-V
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1995



« Új hozzászólás #3619 Dátum: 2010.12.30 csütörtök, 21:13:01 »


nem akarok beleszolni, de zacci az MK3-at szapulja, ez a teszt meg az MK4rol szol...
Naplózva
soho001
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1262


CUKRÁSZ. /MPFC/


WWW E-mail
« Új hozzászólás #3620 Dátum: 2010.12.30 csütörtök, 21:16:59 »

nem akarok beleszolni, de zacci az MK3-at szapulja, ez a teszt meg az MK4rol szol...


Ez igaz de ő általában a Fordot szapulja meg mindent ami eszébe jut.
Olyan magasztos jelzőkkel,hogy életveszélyes stb.....
De be is fejezem nem akarok dzsihádot.
Naplózva

2001-ES, TDDI-115LE+++ CHIPTUNING, TEMPOMAT, TOLATÓRADAR, GYÁRI XENON.BECKER HIFI,ÜLÉSFŰTÉS,                BELÜLRŐL ÁLLÍTHATÓ ELSŐ KEREKEK.  STB....

Ford Puma
Mad-V
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1995



« Új hozzászólás #3621 Dátum: 2010.12.30 csütörtök, 21:22:28 »


Ez igaz de ő általában a Fordot szapulja meg mindent ami eszébe jut.

 2funny
Naplózva
kf49
Vendég
« Új hozzászólás #3622 Dátum: 2010.12.30 csütörtök, 21:36:02 »

Üdv! Van egy mk3-as fordunk. Azt szeretném kérdezni hogy hogyan működik az izzítása? Max mennyi ideig izzít? Néztük próbalámpával és amikor már jár a motor akkor is izzít kb 7 mp-ig. Ez normális?
Előre is kössz!
Naplózva
TZS
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



E-mail
« Új hozzászólás #3623 Dátum: 2010.12.30 csütörtök, 21:37:28 »

Üdv! Van egy mk3-as fordunk. Azt szeretném kérdezni hogy hogyan működik az izzítása? Max mennyi ideig izzít? Néztük próbalámpával és amikor már jár a motor akkor is izzít kb 7 mp-ig. Ez normális?
Előre is kössz!
Igen, normális. Az izzítás csak a környezetédelem miatt kell, anélkül is simán beindul.
Naplózva

2016 MK-II facelift Kuga 2.0 TDCI AWD (Mondeo szívvel)
ex: 2011 MK-IV 2.0 TDCi
ex: 2003 MK-III facelift 2.0 TDCI
ex: 1993 MK-I 2.0 ZETEC

"Összejönni - jó kezdés. Együtt maradni - haladás. Együtt is dolgozni - siker." Henry Ford
TZS
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



E-mail
« Új hozzászólás #3624 Dátum: 2010.12.30 csütörtök, 21:42:33 »


Ez igaz de ő általában a Fordot szapulja meg mindent ami eszébe jut.
Olyan magasztos jelzőkkel,hogy életveszélyes stb.....
De be is fejezem nem akarok dzsihádot.
Hát, ez a szép a szabadvilágban, mindenkinek lehet/van véleménye.
Naplózva

2016 MK-II facelift Kuga 2.0 TDCI AWD (Mondeo szívvel)
ex: 2011 MK-IV 2.0 TDCi
ex: 2003 MK-III facelift 2.0 TDCI
ex: 1993 MK-I 2.0 ZETEC

"Összejönni - jó kezdés. Együtt maradni - haladás. Együtt is dolgozni - siker." Henry Ford
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #3625 Dátum: 2010.12.30 csütörtök, 23:37:18 »

nem akarok beleszolni, de zacci az MK3-at szapulja, ez a teszt meg az MK4rol szol...

reszletkerdes  eplus2
Naplózva

blah blah blah
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #3626 Dátum: 2010.12.30 csütörtök, 23:41:27 »


Életveszélyes a Ford fékrendszere? Szerintem ez a kijelentés szamárság! Az enyém tökéletes, álltam meg úgy, hogy azt hittem kopp lesz, a mellettem lévő sávban meg továbbcsúsztak egy teljes métert. A kopeles át is nézett rám, hogy milyen autó (TDCI űrhajó wave) állt meg olyan rövid féktávon.... Wink

Ha kicsit tajekozottabb lennel, akkor tudnad, hogy az MKIII fekrendszere bugos mint a fene, es ezzel egyutt eletveszelyes. Ooooo boldog tudatlansag  hehe
« Utoljára szerkesztve: 2010.12.30 csütörtök, 23:54:22 írta zacci » Naplózva

blah blah blah
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #3627 Dátum: 2010.12.30 csütörtök, 23:44:52 »


Ez igaz de ő általában a Fordot szapulja meg mindent ami eszébe jut.
Olyan magasztos jelzőkkel,hogy életveszélyes stb.....
De be is fejezem nem akarok dzsihádot.

latom megy a kampo duma a helyett, hogy normalisan elolvastad volna a cikket. MKIII nem egyenlo MKIV...meg  vigyor3
MKIIIrol is irtak ilyen szepeket...aztan persze kiderult az igazsag.
Naplózva

blah blah blah
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #3628 Dátum: 2010.12.30 csütörtök, 23:47:09 »


Szerinted ?  hehe
Naplózva

blah blah blah
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #3629 Dátum: 2010.12.30 csütörtök, 23:51:55 »

Szoval vissza terve az eredeti temara, a zar bugot pontosan mi okozza ? A kozponti modul vagy esetleg az atvezeto kabel csatija ?
Naplózva

blah blah blah
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #3630 Dátum: 2010.12.30 csütörtök, 23:53:59 »

Szoval vissza terve az eredeti temara, a zar bugot pontosan mi okozza ? A kozponti modul vagy esetleg az atvezeto kabel csatija ?
ha adsz az átvezető csatiknak kontaktspray-t(az összes ajtónál az összesnek!!!) és nem javul meg, akkor tudod a választ a kérdésedre Wink

« Utoljára szerkesztve: 2010.12.30 csütörtök, 23:56:30 írta HZsolt92 » Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #3631 Dátum: 2010.12.30 csütörtök, 23:54:46 »

ha adsz az átvezető csatiknak kontaktspray-t(az összes ajtónál az összesnek!!!) és nem javul meg, akkor tudod a választ a kérdésedre Wink

pfff, ahhoz hideg van kint  vigyor3
Naplózva

blah blah blah
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #3632 Dátum: 2010.12.30 csütörtök, 23:56:41 »

pfff, ahhoz hideg van kint  vigyor3
am asszem a zárak újra "síkosítása" is megoldja a problémát. V.Tamásnak volt róla képe és leírása erről, hogy hogy kell a zár kiszerelése nelkül megcsinálni
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #3633 Dátum: 2010.12.30 csütörtök, 23:59:38 »

am asszem a zárak újra "síkosítása" is megoldja a problémát. V.Tamásnak volt róla képe és leírása erről, hogy hogy kell a zár kiszerelése nelkül megcsinálni

sikositas alatt mit ertesz ? kencefice ? vagy koszoruljem sikba ?  vigyor3
A zar nem szorul csak bugos. tavrecsegovel nyit/zar ahogy kell , csak neha tulzasba viszi a dolgot  vigyor3 De ezt itt asszem nem kell magyaraznom, elvegre itt mindenkinek MKIII-ja van  vigyor3
Naplózva

blah blah blah
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #3634 Dátum: 2010.12.31 péntek, 00:04:23 »

sikositas alatt mit ertesz ? kencefice ? vagy koszoruljem sikba ?  vigyor3
A zar nem szorul csak bugos. tavrecsegovel nyit/zar ahogy kell , csak neha tulzasba viszi a dolgot  vigyor3 De ezt itt asszem nem kell magyaraznom, elvegre itt mindenkinek MKIII-ja van  vigyor3
hát ha síkosítás helyett síkbaköszörülöd, azzal lehet hogy még xarabb lesz nyes

fúrt egy apró lyukat a zár házára, és fegyverolajat nyomott a zárba.(szerintem zsírspray is jó lehet, az nem párolog el) asszem ez is megoldotta a problémát, de a hsz.ei között vissza tudod keresni.
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #3635 Dátum: 2010.12.31 péntek, 00:05:28 »

hát ha síkosítás helyett síkbaköszörülöd, azzal lehet hogy még xarabb lesz nyes

fúrt egy apró lyukat a zár házára, és fegyverolajat nyomott a zárba.(szerintem zsírspray is jó lehet, az nem párolog el) asszem ez is megoldotta a problémát, de a hsz.ei között vissza tudod keresni.

ok, de ezt elektronyos bug okozza, nem pedig mechanikus  fejvakaras
Naplózva

blah blah blah
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #3636 Dátum: 2010.12.31 péntek, 00:07:35 »

ok, de ezt elektronyos bug okozza, nem pedig mechanikus  fejvakaras
a fene tudja nyes megkeresem az írását
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #3637 Dátum: 2010.12.31 péntek, 00:14:02 »

a fene tudja nyes megkeresem az írását

 worship
Naplózva

blah blah blah
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #3638 Dátum: 2010.12.31 péntek, 00:20:54 »

worship
na meg is van:
1. http://mondeo.hu/index.php?topic=1589.msg517861#msg517861
2. http://mondeo.hu/index.php?topic=1591.msg520646#msg520646
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
balee
Vendég
« Új hozzászólás #3639 Dátum: 2010.12.31 péntek, 09:53:31 »

Sziasztok,
2004-es Mondeo-ban (2.0 TDCI, 6-os manuális váltós) hogyan lehet a tolatólámpa kapcsolót megjavítani? Kerestem már ilyen alkatrészt, de egyszerűen nem lehet találni. Mindenhol (unix, lavina, bárdi, cromax) az ötös váltóhoz való kapcsolót tudják adni, viszont annak a menete sokkal rövidebb. Olyan kellene aminek 11mm-es a menete.
Tud valaki segíteni? worship
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #3640 Dátum: 2010.12.31 péntek, 11:14:21 »


thx!

hmmmm erdekes...
Naplózva

blah blah blah
Nika91127
Vendég
« Új hozzászólás #3641 Dátum: 2010.12.31 péntek, 11:16:01 »

Sziasztok!

Ma reggel mentem le a kocsiból kivenni 1-2 dolgot. Kinyitottam a távirányítóval és mire a kocsihoz értem magától bezáródott. Gondoltam biztos a zsebemben megnyomódott,hát kinyitottam még egyszer. Kinyílt,erre nyitnám ki az ajtót,megint visszacsukta saját magát...Nem tudjátok mi okozhatta ezt a jelenséget?
Válaszokat előre is köszi!

Nika
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #3642 Dátum: 2010.12.31 péntek, 11:18:33 »

Sziasztok!

Ma reggel mentem le a kocsiból kivenni 1-2 dolgot. Kinyitottam a távirányítóval és mire a kocsihoz értem magától bezáródott. Gondoltam biztos a zsebemben megnyomódott,hát kinyitottam még egyszer. Kinyílt,erre nyitnám ki az ajtót,megint visszacsukta saját magát...Nem tudjátok mi okozhatta ezt a jelenséget?
Válaszokat előre is köszi!

Nika

Dehogynem  vigyor3
A jelenseg okozoja a kivalo ford minoseg  levele
Nem, nem nyomodott meg a zsebedben a kulcs  vigyor3 A kozponti zar fo modulja xaraxik. Ez MKIII betegseg.
Zar csere 30k vagy 2 hozzaszolassal lejebb talalsz egy leirast, hogyan tudod megmokolni azt amit a fordek elqrtak,nem kicsit, nagyon.

Boldog Uj Evet !  wave vigyor3
« Utoljára szerkesztve: 2010.12.31 péntek, 11:20:15 írta zacci » Naplózva

blah blah blah
Nika91127
Vendég
« Új hozzászólás #3643 Dátum: 2010.12.31 péntek, 11:25:22 »

Dehogynem  vigyor3
A jelenseg okozoja a kivalo ford minoseg  levele
Nem, nem nyomodott meg a zsebedben a kulcs  vigyor3 A kozponti zar fo modulja xaraxik. Ez MKIII betegseg.
Zar csere 30k vagy 2 hozzaszolassal lejebb talalsz egy leirast, hogyan tudod megmokolni azt amit a fordek elqrtak,nem kicsit, nagyon.

Boldog Uj Evet !  wave vigyor3

Köszi zacci Cheesy Neked is Boldog Új Évet Cheesy
Naplózva
NemTom
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1077



E-mail
« Új hozzászólás #3644 Dátum: 2010.12.31 péntek, 12:49:04 »

Sziasztok!

Ma reggel mentem le a kocsiból kivenni 1-2 dolgot. Kinyitottam a távirányítóval és mire a kocsihoz értem magától bezáródott. Gondoltam biztos a zsebemben megnyomódott,hát kinyitottam még egyszer. Kinyílt,erre nyitnám ki az ajtót,megint visszacsukta saját magát...Nem tudjátok mi okozhatta ezt a jelenséget?
Válaszokat előre is köszi!

Nika

Attól függ milyen lassan értél a kocsihoz, mert ha jól emlékszem akkor nyitás után 45mp-vel ha nem nyúlsz a zárhoz automat. visszazárja magát. Ha gyorsabb voltál akkor zárolajozás, csatlakozó kontaktspézés,stb...
Naplózva

2.0 TDCI 115le EU4 - MTX75 - Mondeo Ghia Kombi - 2004/05 - EGR & Kat OFF; ZEN; DRL; SAMCO turbócső; Kartergáz leválasztó "bödön"Smiley
Nika91127
Vendég
« Új hozzászólás #3645 Dátum: 2010.12.31 péntek, 13:02:31 »

Attól függ milyen lassan értél a kocsihoz, mert ha jól emlékszem akkor nyitás után 45mp-vel ha nem nyúlsz a zárhoz automat. visszazárja magát. Ha gyorsabb voltál akkor zárolajozás, csatlakozó kontaktspézés,stb...

Hát nem voltam annyira lassú,pedig elég hideg volt reggel Cheesy Hát akkor majd 2 tétel között lenézek és befújgálom... :/
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48452



« Új hozzászólás #3646 Dátum: 2010.12.31 péntek, 13:03:38 »

Dehogynem  vigyor3
A jelenseg okozoja a kivalo ford minoseg  levele
Nem, nem nyomodott meg a zsebedben a kulcs  vigyor3 A kozponti zar fo modulja xaraxik. Ez MKIII betegseg.
Zar csere 30k vagy 2 hozzaszolassal lejebb talalsz egy leirast, hogyan tudod megmokolni azt amit a fordek elqrtak,nem kicsit, nagyon.

Boldog Uj Evet !  wave vigyor3
szia Norbi!
Nekem már nem is válaszolsz?  nyes
http://mondeo.hu/index.php?topic=1591.msg530812#msg530812

Búék beléd is! Wink wave
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48452



« Új hozzászólás #3647 Dátum: 2010.12.31 péntek, 13:12:56 »

Sziasztok,
2004-es Mondeo-ban (2.0 TDCI, 6-os manuális váltós) hogyan lehet a tolatólámpa kapcsolót megjavítani? Kerestem már ilyen alkatrészt, de egyszerűen nem lehet találni. Mindenhol (unix, lavina, bárdi, cromax) az ötös váltóhoz való kapcsolót tudják adni, viszont annak a menete sokkal rövidebb. Olyan kellene aminek 11mm-es a menete.
Tud valaki segíteni? worship
Hol itt a probléma?  Roll Eyes http://www.cromax.hu/index.php?katid=41404956&termek_al_id=18461&katnev=6 sebességes váltóval  MMT6

de én pl felújítottam a kapcsit!
a tetején a peremezést kifeszegettem csavihuzival,kivettem a kapcsolószerkezetet. egy fém korong zárja rövidre az érintkezőket,amikor alulról a golyó felnyomja.ez a fémlemez megégett az érintkezésnél.gondoltam egy nagyot-mi bajom lehetne-és hirtelen felindulásból jól megfordítottam ezt a lemezkét.visszapakkeroltam bele mindent,visszaperemeztem a házat,és azóta is mint a savhauzen! nyes pias
de 4,6e ftért nagyon megéri,mai fejemmel már nem görcsölnék vele órákat.a kromaxnál kedvezménnyel ezt a kapcsit 4e ftért haza lehet vinni! Wink wave
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #3648 Dátum: 2010.12.31 péntek, 15:35:05 »

Cíííja Zasszííí! wave
Úgy hiányoztál már! vigyor3
Mit csináltál akkor amikor békén hagytad a társaságot a mondi sárbatiprásával? nyes
Nem adtad még el a benyafaló szörnyeteget? hehe  nagy hiba volt...... eplus2
Hallom mostanában kopelban utazol.A kopel klubb idegeit is borzolod már?Vagy az "még" jó? nyes
Nem baj,lesz az még úgy sem! Grin

 vigyor3 Wink wave

Meg megvan a benya falo  vigyor3
Koéel klubba nem jarok, mert nincs baja a gepnek, ergo minek ?  vigyor3 Egyebkent sem utazom kopelban, csak neha  vigyor3 De akkor egy megvaltas...nincs bugos fek, ki-be nyitogato zar, szal tiszta olyan mintha autoban ulne az ember, nem pedig egy halom xarkupacban  vigyor3
Es kulonbenis, nem tiprom en sarba az MKIII-at, megteszi ezt sajat maga  eplus2
Naplózva

blah blah blah
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #3649 Dátum: 2010.12.31 péntek, 15:35:41 »

szia Norbi!
Nekem már nem is válaszolsz?  nyes
http://mondeo.hu/index.php?topic=1591.msg530812#msg530812

Búék beléd is! Wink wave

valaszoltam  vigyor3

Neked is BUEK es a kiccsaladnak  Wink wave
Naplózva

blah blah blah
Oldalak: 1 ... 66 67 68 69 70 71 72 [73] 74 75 76 77 78 79 80 ... 742   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.082 másodperc alatt készült el 23 lekéréssel.