Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.20 hétfő, 16:19:35 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: [1]   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: SONY MP3 gyári fejegység!  (Megtekintve 8699 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
FrancoNero
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5613



« Dátum: 2013.05.28 kedd, 10:45:04 »

Vettem USB-s rádiót ezért ez már nem kell!
Ha nem sony volt a kocsiban akkor kell hozzá sonyhoz való középkonzol!

Egyébként teljesen tökéletes állapotban van, soha semmi bajom nem volt vele!


Ára: 25.000Ft de ha sok, akkor alkuképes!

« Utoljára szerkesztve: 2013.05.28 kedd, 10:49:27 írta FrancoNero » Naplózva

Mondeo Duratorq TDCi "X"Le 2007.01.03.
"KENWOOD"MACAUDIO"HERTZ"ALPINE"EGR-OFF"MoMo Corse"CHIP"FlipKey"ST Springs"DECAT"

"NO SMOKE NO FUN"

400,000+


vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #1 Dátum: 2013.05.28 kedd, 21:30:55 »

Vettem USB-s rádiót ezért ez már nem kell!
Ha nem sony volt a kocsiban akkor kell hozzá sonyhoz való középkonzol!

Egyébként teljesen tökéletes állapotban van, soha semmi bajom nem volt vele!


Ára: 25.000Ft de ha sok, akkor alkuképes!


Szia,  15höz mit szólnál?
Naplózva
FrancoNero
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5613



« Új hozzászólás #2 Dátum: 2013.05.29 szerda, 00:27:42 »

Szia,  15höz mit szólnál?
Hát az nekem elég karcsú...22?
Ilyet nem találsz minden sarkon!
Naplózva

Mondeo Duratorq TDCi "X"Le 2007.01.03.
"KENWOOD"MACAUDIO"HERTZ"ALPINE"EGR-OFF"MoMo Corse"CHIP"FlipKey"ST Springs"DECAT"

"NO SMOKE NO FUN"

400,000+


vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #3 Dátum: 2013.05.29 szerda, 07:22:26 »

Hát az nekem elég karcsú...22?
Ilyet nem találsz minden sarkon!
Szia, tényleg ritka. De nekem csak 15 okom van lecserélni az amúgy tökéletesen működő gyárit.
Naplózva
FrancoNero
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5613



« Új hozzászólás #4 Dátum: 2013.05.30 csütörtök, 08:27:07 »

Up! vigyor3

Hát senkinek nincs szüksége rá? Egy 6000CD után megváltás!
Naplózva

Mondeo Duratorq TDCi "X"Le 2007.01.03.
"KENWOOD"MACAUDIO"HERTZ"ALPINE"EGR-OFF"MoMo Corse"CHIP"FlipKey"ST Springs"DECAT"

"NO SMOKE NO FUN"

400,000+


FrancoNero
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5613



« Új hozzászólás #5 Dátum: 2013.06.01 szombat, 02:07:04 »

20eFt
Naplózva

Mondeo Duratorq TDCi "X"Le 2007.01.03.
"KENWOOD"MACAUDIO"HERTZ"ALPINE"EGR-OFF"MoMo Corse"CHIP"FlipKey"ST Springs"DECAT"

"NO SMOKE NO FUN"

400,000+


vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #6 Dátum: 2013.06.01 szombat, 07:57:25 »

20eFt
Alakul Smiley
Naplózva
FrancoNero
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5613



« Új hozzászólás #7 Dátum: 2013.06.01 szombat, 09:12:04 »

Alakul Smiley
Igazából annyira nem kell hogy nem is tudom hol őrizgetni! De a 15 még mindig nagyon kevés...kicsit feljebb? Grin
Naplózva

Mondeo Duratorq TDCi "X"Le 2007.01.03.
"KENWOOD"MACAUDIO"HERTZ"ALPINE"EGR-OFF"MoMo Corse"CHIP"FlipKey"ST Springs"DECAT"

"NO SMOKE NO FUN"

400,000+


vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #8 Dátum: 2013.06.01 szombat, 10:32:44 »

Igazából annyira nem kell hogy nem is tudom hol őrizgetni! De a 15 még mindig nagyon kevés...kicsit feljebb? Grin

15+posta?  eplus2
Naplózva
FrancoNero
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5613



« Új hozzászólás #9 Dátum: 2013.06.01 szombat, 12:16:15 »

15+posta?  eplus2
19?
Naplózva

Mondeo Duratorq TDCi "X"Le 2007.01.03.
"KENWOOD"MACAUDIO"HERTZ"ALPINE"EGR-OFF"MoMo Corse"CHIP"FlipKey"ST Springs"DECAT"

"NO SMOKE NO FUN"

400,000+


vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #10 Dátum: 2013.06.01 szombat, 15:01:23 »

19?

17 postával, többet tényleg nem szánok rá.
Naplózva
Csabi77
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1146



E-mail
« Új hozzászólás #11 Dátum: 2013.06.01 szombat, 19:04:26 »

Ritkaságát tekintve és hogy rengeteg zenét 1 lemezen tárolhatsz kb 30-40ezer a reálisára.19zerért ajándék.Nekem is ilyen van a kocsiban és hangzásban is többet tud mint a 6000CD.Tartartaléknak lehet megveszem.
Naplózva

2004 MK3 Hatchback Trend+ 1.8 125PS
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #12 Dátum: 2013.06.01 szombat, 19:13:23 »

Ritkaságát tekintve és hogy rengeteg zenét 1 lemezen tárolhatsz kb 30-40ezer a reálisára.19zerért ajándék.Nekem is ilyen van a kocsiban és hangzásban is többet tud mint a 6000CD.Tartartaléknak lehet megveszem.
Engem is csak tartalékba érdekel.  A 6lemezes sony-m se rosszabb bt bemenettel Wink
Naplózva
FrancoNero
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5613



« Új hozzászólás #13 Dátum: 2013.06.02 vasárnap, 09:06:25 »

Ritkaságát tekintve és hogy rengeteg zenét 1 lemezen tárolhatsz kb 30-40ezer a reálisára.19zerért ajándék.Nekem is ilyen van a kocsiban és hangzásban is többet tud mint a 6000CD.Tartartaléknak lehet megveszem.
19 jo volt viccnek is vigyor3
Naplózva

Mondeo Duratorq TDCi "X"Le 2007.01.03.
"KENWOOD"MACAUDIO"HERTZ"ALPINE"EGR-OFF"MoMo Corse"CHIP"FlipKey"ST Springs"DECAT"

"NO SMOKE NO FUN"

400,000+


FrancoNero
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5613



« Új hozzászólás #14 Dátum: 2013.06.02 vasárnap, 09:08:43 »

Engem is csak tartalékba érdekel.  A 6lemezes sony-m se rosszabb bt bemenettel Wink
Tulajdonkeppen ezek a dolgok mar csak szepek, a cd-rol valo zenehallgatas mar lassan divatjamult!
Enis ezert vettem ki! Ott az usb akkor rakok ra zenet amikor akarok, sokkal egyszerubb az eletem Cheesy
Naplózva

Mondeo Duratorq TDCi "X"Le 2007.01.03.
"KENWOOD"MACAUDIO"HERTZ"ALPINE"EGR-OFF"MoMo Corse"CHIP"FlipKey"ST Springs"DECAT"

"NO SMOKE NO FUN"

400,000+


DJK111
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 325



E-mail
« Új hozzászólás #15 Dátum: 2013.06.02 vasárnap, 12:12:32 »

a cd-rol valo zenehallgatas mar lassan divatjamult!



Kivéve ha igényes vagy a hangminőségre.  smile Akkor aztán az mp3-as fejegységek semmit sem érnek az eredeti audio CD hangminőségéhez képest.  eplus2 eplus2
Naplózva

2012 MK4 2.0 TDCi 163LE PowerShift Titanium-Luxury
kokaikoko
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2747


SouthparKarcsi


« Új hozzászólás #16 Dátum: 2013.06.02 vasárnap, 12:59:15 »


Kivéve ha igényes vagy a hangminőségre.  smile Akkor aztán az mp3-as fejegységek semmit sem érnek az eredeti audio CD hangminőségéhez képest.  eplus2 eplus2
OFF
Egy JÓL kódolt HQ 320kbps-os mp3 annyira nem rossz hogy autóba ne legyen hallgathatatlan, de ha utána beteszed ugyanazt tömörítetlenül igencsak megdöbbensz. Az mp3 sávszélei hiányoznak lent és fent is és a dinamikával is vannak gondok. Persze ez a gyári cuccon nem hallatszik, azon minden "jól szól".
Naplózva

2005 2.2 TDCi Turnier Ghia - ezüst, no zene egyelőre...ebben már nem is lesz.  TA-Technix -30mm
R.I.P. 2005 2.0 TDCi Turnier Ghia - Piros és baró
drof
Vendég
« Új hozzászólás #17 Dátum: 2013.06.02 vasárnap, 13:06:33 »


Kivéve ha igényes vagy a hangminőségre.  smile Akkor aztán az mp3-as fejegységek semmit sem érnek az eredeti audio CD hangminőségéhez képest.  eplus2 eplus2

Igényes hangminőség egy autóban? Ahol motor, szél és futómű/gumi zaj van folyamatosan, a kinti közlekedés zajáról nem is beszélve?

Két összeegyeztethetetlen fogalom. Élvezhető hangminőséget autóban 1-2 M beruházás után lehet csak elérni. Amíg az autó teljes hangszigetelése nincs meg, addig akár bakelitet is hallgathat a júzer gyémántfejes olvasóval, akkor sem lesz hallható a különbség egy 320 Kbps-es Mp3-hoz képest.

2013-ban én már inkább azon lepődök meg, hogy 30-40 ezrekről beszélünk egy olyan konstrukciójú Mp3 lejátszós rádiónál, ahol még CD mechanika és CD lemez kell. Miközben egy normális Pio/Sony/Kenwood mp3 fejegység mechanika nélkül normális beépített Mosfet erősítővel 13.5e-től elérhető.

Nyilván érdemes gyárit venni a kinézet és a kormányvezérelhetőség miatt. (sőt, utóbbit is tudja a 13.5 ezres kategória egy adapterrel....). De hogy a hangzás miatt CD-t, vagy Mp3-as CD-t tenni az autóba jelen technológia fejlettség mellet...hát azt nehéz megmagyarázni a hangminőséggel. taps
Naplózva
FrancoNero
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5613



« Új hozzászólás #18 Dátum: 2013.06.02 vasárnap, 13:24:27 »


Kivéve ha igényes vagy a hangminőségre.  smile Akkor aztán az mp3-as fejegységek semmit sem érnek az eredeti audio CD hangminőségéhez képest.  eplus2 eplus2
Dehogy jo a minősége! A sony egy nagy ***! (Nem erdekel hogyha rontok a sajat uzletem max kidobalom ugyse jo semmire) a sony még rosszabb mint egy 6000cd! Nekem anno Kokaikoko mondta hogy sok lesz ott a mely es nemtudok hozza eleg magasat adni! Igaza is volt ahogy most hallom a nem gyari 1din radioval amit pont 17eFt-ert kaptam meg! Itt egy jo FLAC kiterjesztesu zenefajlnal nagyon maskepp szol!
Nem mintha nem szarnek bele hogy kicsit sok a mely vagy a magas ugy van beallitva hogy nekem tetsszen!
Rakok bele valami hatalmas ladat hatra hogy leessen a bal hatso kerek a basszustol es akkor en mar jol fogom erezni magam!
Ilyen projektbe a sonyval eszembe sem jutott volna belekezedeni, mert egy gyenge ***! Smiley
Naplózva

Mondeo Duratorq TDCi "X"Le 2007.01.03.
"KENWOOD"MACAUDIO"HERTZ"ALPINE"EGR-OFF"MoMo Corse"CHIP"FlipKey"ST Springs"DECAT"

"NO SMOKE NO FUN"

400,000+


vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #19 Dátum: 2013.06.02 vasárnap, 13:34:06 »

én mondjuk attól megyek a falnak, hogy a sony-feliratait nappal szinte alig, napszemüvegben meg egyáltalán nem látni. elég rossz helyen is van a műszerfalban emellett Smiley
a műszerfal viszont jobban mutat tőle. A 6000cd helyére ezt amúgy nem lehet betenni, csak középkonzol cserével Sad
Naplózva
FrancoNero
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5613



« Új hozzászólás #20 Dátum: 2013.06.02 vasárnap, 14:05:56 »

én mondjuk attól megyek a falnak, hogy a sony-feliratait nappal szinte alig, napszemüvegben meg egyáltalán nem látni. elég rossz helyen is van a műszerfalban emellett Smiley
a műszerfal viszont jobban mutat tőle. A 6000cd helyére ezt amúgy nem lehet betenni, csak középkonzol cserével Sad
az meg +5perc ha valaki tudja hogy kell!
Naplózva

Mondeo Duratorq TDCi "X"Le 2007.01.03.
"KENWOOD"MACAUDIO"HERTZ"ALPINE"EGR-OFF"MoMo Corse"CHIP"FlipKey"ST Springs"DECAT"

"NO SMOKE NO FUN"

400,000+


Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #21 Dátum: 2013.06.02 vasárnap, 14:13:22 »

én mondjuk attól megyek a falnak, hogy a sony-feliratait nappal szinte alig, napszemüvegben meg egyáltalán nem látni. elég rossz helyen is van a műszerfalban emellett Smiley
a műszerfal viszont jobban mutat tőle. A 6000cd helyére ezt amúgy nem lehet betenni, csak középkonzol cserével Sad

Aztszokták mondani, kinek a pap, kinek a paplan. Nekem Pl a Sony nem tetszik. A 6000CD kinézete jobban bejön. (leszámítva azt a csúnya zöld megvilágítást)
Naplózva
kokaikoko
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2747


SouthparKarcsi


« Új hozzászólás #22 Dátum: 2013.06.02 vasárnap, 16:04:08 »

Igényes hangminőség egy autóban? Ahol motor, szél és futómű/gumi zaj van folyamatosan, a kinti közlekedés zajáról nem is beszélve?

Két összeegyeztethetetlen fogalom. Élvezhető hangminőséget autóban 1-2 M beruházás után lehet csak elérni. Amíg az autó teljes hangszigetelése nincs meg, addig akár bakelitet is hallgathat a júzer gyémántfejes olvasóval, akkor sem lesz hallható a különbség egy 320 Kbps-es Mp3-hoz képest.

2013-ban én már inkább azon lepődök meg, hogy 30-40 ezrekről beszélünk egy olyan konstrukciójú Mp3 lejátszós rádiónál, ahol még CD mechanika és CD lemez kell. Miközben egy normális Pio/Sony/Kenwood mp3 fejegység mechanika nélkül normális beépített Mosfet erősítővel 13.5e-től elérhető.

Nyilván érdemes gyárit venni a kinézet és a kormányvezérelhetőség miatt. (sőt, utóbbit is tudja a 13.5 ezres kategória egy adapterrel....). De hogy a hangzás miatt CD-t, vagy Mp3-as CD-t tenni az autóba jelen technológia fejlettség mellet...hát azt nehéz megmagyarázni a hangminőséggel. taps
Egyszer ülj be hozzám és megyünk egy kört vhol 130-cal, ha hallasz bármit is a külvilágból az aránylag tűrhető minőségben szóló zene mellett, akkor el kell ismernem igazad van. Csakhogy normális zenecuccal 130-nál nincs külső zaj csak zene, ráadásul simán be tudom mutatni, hogy az mp3 - audio CD közötti különbséget is simán lehet hallani és nem kell hozzá vájtfül. Hozzáteszem, csak az autó hátulja van szigetelve, igaz nem 13.5e volt a fej, hanem egy picit több... sztem annyiért olyat adnak, amivel repülőt lehet dobálni  vigyor3
Naplózva

2005 2.2 TDCi Turnier Ghia - ezüst, no zene egyelőre...ebben már nem is lesz.  TA-Technix -30mm
R.I.P. 2005 2.0 TDCi Turnier Ghia - Piros és baró
kokaikoko
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2747


SouthparKarcsi


« Új hozzászólás #23 Dátum: 2013.06.02 vasárnap, 16:15:49 »

Dehogy jo a minősége! A sony egy nagy ***! (Nem erdekel hogyha rontok a sajat uzletem max kidobalom ugyse jo semmire) a sony még rosszabb mint egy 6000cd! Nekem anno Kokaikoko mondta hogy sok lesz ott a mely es nemtudok hozza eleg magasat adni! Igaza is volt ahogy most hallom a nem gyari 1din radioval amit pont 17eFt-ert kaptam meg! Itt egy jo FLAC kiterjesztesu zenefajlnal nagyon maskepp szol!
Nem mintha nem szarnek bele hogy kicsit sok a mely vagy a magas ugy van beallitva hogy nekem tetsszen!
Rakok bele valami hatalmas ladat hatra hogy leessen a bal hatso kerek a basszustol es akkor en mar jol fogom erezni magam!
Ilyen projektbe a sonyval eszembe sem jutott volna belekezedeni, mert egy gyenge ***! Smiley
Örülök hogy végre sikerült megejteni a cserét és abból amit leírtál egyértelmű, hogy te is azt hallod amit én  Wink
Állítsd be a hangot úgy, ahogy neked tetszik és mehet a buli  taps
Naplózva

2005 2.2 TDCi Turnier Ghia - ezüst, no zene egyelőre...ebben már nem is lesz.  TA-Technix -30mm
R.I.P. 2005 2.0 TDCi Turnier Ghia - Piros és baró
drof
Vendég
« Új hozzászólás #24 Dátum: 2013.06.02 vasárnap, 16:38:31 »

Egyszer ülj be hozzám és megyünk egy kört vhol 130-cal, ha hallasz bármit is a külvilágból az aránylag tűrhető minőségben szóló zene mellett, akkor el kell ismernem igazad van. Csakhogy normális zenecuccal 130-nál nincs külső zaj csak zene, ráadásul simán be tudom mutatni, hogy az mp3 - audio CD közötti különbséget is simán lehet hallani és nem kell hozzá vájtfül. Hozzáteszem, csak az autó hátulja van szigetelve, igaz nem 13.5e volt a fej, hanem egy picit több... sztem annyiért olyat adnak, amivel repülőt lehet dobálni  vigyor3

Akkor most tedd fel magadnak a kérdést, amit nem szeretnek az autóhifi beruházók feltenni. Mennyibe került pontosan, hogy ilyen zene legyen az autódban?

Naugye. Wink
Naplózva
drof
Vendég
« Új hozzászólás #25 Dátum: 2013.06.02 vasárnap, 16:43:21 »

sztem annyiért olyat adnak, amivel repülőt lehet dobálni  vigyor3

De szerencsére csak szerinted. A gyári cucc (RDS 5-6-7000, meg a 6000CD, 6006CD, 9000VNR) sehol sincs hozzájuk képest sem hangminőségben, sem teljesítményben. Próbálj ki egyszer néhányat közölük. Egy gyári fejegység csak jobb esetben tudja azt a hangminőséget és teljesítményt mint ezek a belépő modellek.

A Ford Mondeo-nál az MKIII fészlifttől betett Sony-k tudják jobb esetben azt, amit ezek a repülődobáló "vackok". Csak hát CD-vel és a hozzá szükséges mechanikával. Ami 2013-ban eléggé idejétmúlt. integet2
Naplózva
drof
Vendég
« Új hozzászólás #26 Dátum: 2013.06.02 vasárnap, 16:46:17 »

Csakhogy normális zenecuccal 130-nál nincs külső zaj csak zene,
Ez meg nem zenecucc, hanem autóminőség kérdése. Ha rendesen szigetelt azt autó, akkor 130-nál a gyengébb zenecuccal sincs külső zaj.

De a Mondeo (MKIII-asig) nem az a kategória, ahol prémium lenne a hangszigetelés. Ezt jól mutatja, hogy te is utólagosan szigeteltél ahhoz, hogy jó legyen a zene.
Akkor miről beszélgetünk? wave 
Naplózva
kokaikoko
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2747


SouthparKarcsi


« Új hozzászólás #27 Dátum: 2013.06.02 vasárnap, 16:56:43 »

Ez meg nem zenecucc, hanem autóminőség kérdése. Ha rendesen szigetelt azt autó, akkor 130-nál a gyengébb zenecuccal sincs külső zaj.

De a Mondeo (MKIII-asig) nem az a kategória, ahol prémium lenne a hangszigetelés. Ezt jól mutatja, hogy te is utólagosan szigeteltél ahhoz, hogy jó legyen a zene.
Akkor miről beszélgetünk? wave  
A zene szigetelés nélkül is jó volt és az ajtók még mindig gyáriak  nyes  Van az a hangerő amikor egy repülőt sem lehet meghallani...  taps

De szerencsére csak szerinted. A gyári cucc (RDS 5-6-7000, meg a 6000CD, 6006CD, 9000VNR) sehol sincs hozzájuk képest sem hangminőségben, sem teljesítményben. Próbálj ki egyszer néhányat közölük. Egy gyári fejegység csak jobb esetben tudja azt a hangminőséget és teljesítményt mint ezek a belépő modellek.

A Ford Mondeo-nál az MKIII fészlifttől betett Sony-k tudják jobb esetben azt, amit ezek a repülődobáló "vackok". Csak hát CD-vel és a hozzá szükséges mechanikával. Ami 2013-ban eléggé idejétmúlt. integet2
Elég sokat hallottam (pl. Alpine IDA-X001, X300), hidd el nem tévedek, ez csakis igény és pénz kérdése.
Lehet hogy idejétmúlt a mechanikás cucc, akkor én valszeg rosszul döntöttem, amikor a tizenezres mechanika nélküli brútuszon telefonhallgatós helyett 150-ért vettem egy SQ EB győztes mechanikásat és még a mosfetes erősítőjét sem használom  falbav

Bocsánat FrancoNero az OFF-ért  worship
« Utoljára szerkesztve: 2013.06.02 vasárnap, 17:12:42 írta kokaikoko » Naplózva

2005 2.2 TDCi Turnier Ghia - ezüst, no zene egyelőre...ebben már nem is lesz.  TA-Technix -30mm
R.I.P. 2005 2.0 TDCi Turnier Ghia - Piros és baró
DJK111
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 325



E-mail
« Új hozzászólás #28 Dátum: 2013.06.02 vasárnap, 19:17:35 »

Istenbiz' nem akartam vitát generálni azzal, amit beírtam, csak a CD-s fejegységek létjogosultságát akartam kicsit erősíteni.  wave

OFF:

Az a helyzet, hogy nekem az itthoni zeneberendezésem jóval többe van, mint amennyiért a Mondeót vettem. A gyári SONY fejegységgel hallgatva zenét vakon bármikor különbséget teszek mp3 vagy eredeti CD hangminősége közt ha 150-el megyek, ha 50-el stb., akárhogy van szigetelve az autó. Ebben kokaikokonak tökéletesen igaza van.

ON:

Valaki vegye már meg ennyiért ezt a fejegységet!  smile smile
Naplózva

2012 MK4 2.0 TDCi 163LE PowerShift Titanium-Luxury
Csabi77
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1146



E-mail
« Új hozzászólás #29 Dátum: 2013.06.02 vasárnap, 19:40:07 »

A mechanikás cuccnak az autóban normál felhasználónál van létjogosultsága.Egy MK3 mondeot szerintem az vesz/használ aki nem ebben akarja a koncertek élményét élvezni.A reális árat azért írtam(30-40), mert ehez mérten ér többet vagy kevesebbet a többi(5000-6000-Denso), más hogy eladni semmit sem lehet normálisan ebben az országban csak az újat a trendit.A mondiban a sony "mindenevője" pont elég lehet.
Naplózva

2004 MK3 Hatchback Trend+ 1.8 125PS
drof
Vendég
« Új hozzászólás #30 Dátum: 2013.06.03 hétfő, 07:57:31 »

A mechanikás cuccnak az autóban normál felhasználónál van létjogosultsága.Egy MK3 mondeot szerintem az vesz/használ aki nem ebben akarja a koncertek élményét élvezni.A reális árat azért írtam(30-40), mert ehez mérten ér többet vagy kevesebbet a többi(5000-6000-Denso), más hogy eladni semmit sem lehet normálisan ebben az országban csak az újat a trendit.A mondiban a sony "mindenevője" pont elég lehet.
Erről beszélek én is.

Ki ne találjuk már, hogy az autóba járunk Mp3/CD/FLAC közötti különbségeket meghallgatni.

Lehet mondani, hogy ilyen jó, meg olyan drága a hifi az autómban és el is hiszem, hogy jól szólnak a többszáz ezer forintos installációk. De egyrészt ezeket ne keverjük a gyári fejegység/gyári hangszóró témával (ha CD, ha Mp3 akkor is messze van attól, ami pl. Kokónak van a kocsiban), másrészt ne magyarázzátok már be nekem, hogy az Mk3 gyári szigetelése olyan csúcsszuperprémium, hogy 130-nál, meg 150-nél nincs benne olyan szél és menetzaj, ami eltorzítja a hangminőséget. Járok én is Mk3-mal napi szinten, hallgatom benne a zenéket és nem hiszem, hogy pont azok a példányok a gyengék csak, amikben én ülök.

Másrészt: aki a gyári CD-s 6000, meg 6006-ost akarja upgradelni erre a Sonyra az gondolom nem koncertélményt keres, hanem Mp3-at szeretne. Na már most ha azt szeretne, akkor lényegesen komfortosabb lenne az élete, ha venne egy USB-s nem gyári fejegységet 2/3-ad áron.

Jó a gyári Sony, szép a gyári Sony. Ennyi pénzért viszont van olyan is, ami többet tud, legalább olyan hangminőségben. Feltéve, hogy nem kritérium a gyári kinézet és a CD mechanika.

Én erről beszélek.

Egyébként meg vegye már meg valaki ezt a szhart. Mármint jót.   taps
 
Naplózva
FrancoNero
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5613



« Új hozzászólás #31 Dátum: 2013.06.03 hétfő, 14:36:38 »

No akkor árazok Cheesy

Aki eljon erte Godollore  vagy Pecsre annak 18eFt Akivel utkozben talalkozok annak 19eFt Ha hazhoz kell szallitani akkor 20eFt!
Naplózva

Mondeo Duratorq TDCi "X"Le 2007.01.03.
"KENWOOD"MACAUDIO"HERTZ"ALPINE"EGR-OFF"MoMo Corse"CHIP"FlipKey"ST Springs"DECAT"

"NO SMOKE NO FUN"

400,000+


kokaikoko
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2747


SouthparKarcsi


« Új hozzászólás #32 Dátum: 2013.06.03 hétfő, 18:10:10 »

Nagyon OFF

Akkor most tedd fel magadnak a kérdést, amit nem szeretnek az autóhifi beruházók feltenni. Mennyibe került pontosan, hogy ilyen zene legyen az autódban?

Naugye. Wink
Nagyjából egy jó állapotú mk2. És? Én akartam! DE kib***ottul nem zavar az ára, mert amikor beülök és bekapcsolom akkor szól olyan minőségben hogy meg tudjam különböztetni az mp3-at az audio cd-től és már ez megérte a beruházást  taps
Másik dolog hogy én nem beszélgetni szoktam a hifi-ről, meg mindenféle teoriákat felállítani, hanem inkább leülök az otthoni cucc elé vagy beülök az autóba és hallgatom!!!

A mechanikás cuccnak az autóban normál felhasználónál van létjogosultsága.Egy MK3 mondeot szerintem az vesz/használ aki nem ebben akarja a koncertek élményét élvezni.A reális árat azért írtam(30-40), mert ehez mérten ér többet vagy kevesebbet a többi(5000-6000-Denso), más hogy eladni semmit sem lehet normálisan ebben az országban csak az újat a trendit.A mondiban a sony "mindenevője" pont elég lehet.
Huh? Egy fhos Mondeóban nem lehet jó zenecucc csak vmi puccos Audiban, Mergában, Bömösben vagy hasonlóban??? Hol van ez leírva? Elképednél azt hiszem ha látnád hogy egy hangminőség versenyen milyen autókban vannak a sokszor lakás árát érő cuccok... Nem egészen értem miért szúrja a szemed ha vki nem a gyárit akarja havi többezer megtett kilométeren keresztül hallgatni... Egyszerűen csak úgy kellene írni, hogy NEKEM erre van igényem és kész.

Az erősítőimet nagy valószínűséggel nagyon hosszú ideig biztosan nem fogom eladni, mert igen nehezen és elég drágán lehetne helyettük jobbat találni. A többi meg amortizálódik ebbe bele kell törődni. A pár éve vadi újan 9-10 millás Mondeók most 3-4-et érnek. Mire én jövőre oda jutok hogy kocsit cseréljek már csak 3-at, de abból is ki fogom dobni a gyári fejet és 1din-eset fogok helyette betenni, mert engem meg nem érdekel a szinte használhatatlan csilli-villi gyári navi, arra van egy 7" GPS-em a legújabb térképpel  nyes

Ki ne találjuk már, hogy az autóba járunk Mp3/CD/FLAC közötti különbségeket meghallgatni.

Lehet mondani, hogy ilyen jó, meg olyan drága a hifi az autómban és el is hiszem, hogy jól szólnak a többszáz ezer forintos installációk. De egyrészt ezeket ne keverjük a gyári fejegység/gyári hangszóró témával (ha CD, ha Mp3 akkor is messze van attól, ami pl. Kokónak van a kocsiban), másrészt ne magyarázzátok már be nekem, hogy az Mk3 gyári szigetelése olyan csúcsszuperprémium, hogy 130-nál, meg 150-nél nincs benne olyan szél és menetzaj, ami eltorzítja a hangminőséget. Járok én is Mk3-mal napi szinten, hallgatom benne a zenéket és nem hiszem, hogy pont azok a példányok a gyengék csak, amikben én ülök.
Másrészt: aki a gyári CD-s 6000, meg 6006-ost akarja upgradelni erre a Sonyra az gondolom nem koncertélményt keres, hanem Mp3-at szeretne. Na már most ha azt szeretne, akkor lényegesen komfortosabb lenne az élete, ha venne egy USB-s nem gyári fejegységet 2/3-ad áron.
Jó a gyári Sony, szép a gyári Sony. Ennyi pénzért viszont van olyan is, ami többet tud, legalább olyan hangminőségben. Feltéve, hogy nem kritérium a gyári kinézet és a CD mechanika.
Én erről beszélek.
Mármint jót.   taps
 
Ha jössz Fordmajálisra a sok fölösleges szócséplés helyett beülünk hozzám és meghallgatjuk  poigneemain welcome
Ha hallasz különbséget szeretném ha beírnád az autó hifis topikba, ha nem azt is   worship taps
« Utoljára szerkesztve: 2013.06.03 hétfő, 18:20:32 írta kokaikoko » Naplózva

2005 2.2 TDCi Turnier Ghia - ezüst, no zene egyelőre...ebben már nem is lesz.  TA-Technix -30mm
R.I.P. 2005 2.0 TDCi Turnier Ghia - Piros és baró
drof
Vendég
« Új hozzászólás #33 Dátum: 2013.06.03 hétfő, 18:21:04 »

Nagyon OFF
Nagyjából egy jó állapotú mk2. És? Én akartam! DE kib***ottul nem zavar az ára, mert amikor beülök és bekapcsolom akkor szól olyan minőségben hogy meg tudjam különböztetni az mp3-at az audio cd-től és már ez megérte a beruházást  taps
Másik dolog hogy én nem beszélgetni szoktam a hifi-ről, meg mindenféle teoriákat felállítani, hanem inkább leülök a cucc elé vagy beülök az autóba és hallgatom!!!
Huh? Egy fhos Mondeóban nem lehet jó zenecucc csak vmi puccos Audiban, Mergában, Bömösben vagy hasonlóban??? Hol van ez leírva? Elképednél azt hiszem ha látnád hogy egy hangminőség versenyen milyen autókban vannak a sokszor lakás árát érő cuccok... Nem egészen értem miért szúrja a szemed ha vki nem a gyárit akarja havi többezer megtett kilométeren keresztül hallgatni... Egyszerűen csak úgy kellene írni hogy, NEKEM erre van igényem és kész.
Ha jössz Fordmajálisra a sok fölösleges szócséplés helyett beülünk hozzám és meghallgatjuk  poigneemain welcome
Ha hallasz különbséget szeretném ha beírnád az autó hifis topikba, ha nem azt is   worship taps

Ezeket elolvasva szerintem valamit félreértettél és elkanyarodtál oda, hogy neked miért van az ami.

Nem erről volt/van szó és nem is teóriákról.

Arról beszéltünk, hogy a tárgybani fejegységnél jobbak az utólagos USB-s cuccok ugyan abban az árkategóriában (nem véletlen, hogy az eladó eladja....), meg arról, hogy ne hasonlítsuk már össze a 20e-s gyári/nem gyári kategóriát azzal, ami pl. neked van. Ezt külön ki is hangsúlyoztam, ha jól tévedek.

Az meg közel sem teória, hogy 130-nál (150-nél) van olyan szél és menetzaj ezekben az autókban, hogy egy gyári fejegység már nem alkalmas CD/Mp3 összehasonlításra. Erről volt szó.

Egy szóval sem írtam, hogy a tiédben nem lehet hallani. Ezért kértem, hogy ne abból indulj ki, hogy neked mi és mennyiből van, meg hogyan lett megcsinálva hanem abból, hogy itt 19e forintról és egy gyári Cd-s fejegységről van szó egy 13+ éves tervezésű autóban.

Azt, hogy neked van különbség a kocsiban az adathordozók közötti minőséget tekintve szerintem itt mindenki tudja. De hányszor kell még leírnom, hogy a tiéd köszönő viszonyban sincs azzal, amiről mi itt beszélgetünk? Se  árban, se gyári mivoltában, se minőségében.

 Wink wave
« Utoljára szerkesztve: 2013.06.03 hétfő, 18:22:41 írta drof » Naplózva
kokaikoko
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2747


SouthparKarcsi


« Új hozzászólás #34 Dátum: 2013.06.03 hétfő, 18:31:53 »

Ezeket elolvasva szerintem valamit félreértettél és elkanyarodtál oda, hogy neked miért van az ami.

Nem erről volt/van szó és nem is teóriákról.

Arról beszéltünk, hogy a tárgybani fejegységnél jobbak az utólagos USB-s cuccok ugyan abban az árkategóriában (nem véletlen, hogy az eladó eladja....), meg arról, hogy ne hasonlítsuk már össze a 20e-s gyári/nem gyári kategóriát azzal, ami pl. neked van. Ezt külön ki is hangsúlyoztam, ha jól tévedek.

Az meg közel sem teória, hogy 130-nál (150-nél) van olyan olyan szél és menetzaj ezekben az autókban, hogy egy gyári fejegység már nem alkalmas CD/Mp3 összehasonlításra. Erről volt szó.

Egy szóval sem írtam, hogy a tiédben nem lehet hallani. Ezért kértem, hogy ne abból indulj ki, hogy neked mi és mennyiből van, meg hogyan lett megcsinálva hanem abból, hogy itt 19e forintról és egy gyári Cd-s fejegységről van szó egy 13+ éves tervezésű autóban.

Azt, hogy neked van különbség a kocsiban az adathordozók közötti minőséget tekintve szerintem itt mindenki tudja. De hányszor kell még leírnom, hogy a tiéd köszönő viszonyban sincs azzal, amiről mi itt beszélgetünk? Se  árban, se gyári mivoltában, se minőségében.

 Wink wave
Értettem  Wink
Most írtad le nagyon precízen a valóságot és ebben maxi módon egyet is értünk  poigneemain

130-nál a Sonyn konkrétan majdnem elaludtam autópályán annyira tiszta, semleges volt a hangja és pont ezért tetszik a kevlármembrános hangszórókkal nagyon sokaknak és pont ezért emlegetik prémium kategóriás gyári cuccként. Ez meg is felel a valóságnak, hisz a 2004-2007 közötti elvárásoknak nagyon korrektül megfelelt. Az már más kérdés hogy azóta az USB meg a brútuszos telefon a csúcs.

Ettől függetlenül nagy UP a Sonynak, pörög a topik  wow1
Naplózva

2005 2.2 TDCi Turnier Ghia - ezüst, no zene egyelőre...ebben már nem is lesz.  TA-Technix -30mm
R.I.P. 2005 2.0 TDCi Turnier Ghia - Piros és baró
FrancoNero
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5613



« Új hozzászólás #35 Dátum: 2013.06.03 hétfő, 19:28:19 »

No akkor árazok

Aki eljon erte Godollore  vagy Pecsre annak 18eFt Akivel utkozben talalkozok annak 19eFt Ha hazhoz kell szallitani akkor 20eFt!
Naplózva

Mondeo Duratorq TDCi "X"Le 2007.01.03.
"KENWOOD"MACAUDIO"HERTZ"ALPINE"EGR-OFF"MoMo Corse"CHIP"FlipKey"ST Springs"DECAT"

"NO SMOKE NO FUN"

400,000+


Zolibácsi
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3360



« Új hozzászólás #36 Dátum: 2013.06.03 hétfő, 19:38:45 »

No akkor árazok

Aki eljon erte Godollore  vagy Pecsre annak 18eFt Akivel utkozben talalkozok annak 19eFt Ha hazhoz kell szallitani akkor 20eFt!


Szia, engem érdekel, Záhonyba kellene elhoznod.  vigyor3
Naplózva

MK5 2.0TDCi Titanium PS
FrancoNero
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5613



« Új hozzászólás #37 Dátum: 2013.06.03 hétfő, 20:40:27 »

Szia, engem érdekel, Záhonyba kellene elhoznod.  vigyor3
Pont megyek arra 2het mulva! Erdekel? vigyor3
Naplózva

Mondeo Duratorq TDCi "X"Le 2007.01.03.
"KENWOOD"MACAUDIO"HERTZ"ALPINE"EGR-OFF"MoMo Corse"CHIP"FlipKey"ST Springs"DECAT"

"NO SMOKE NO FUN"

400,000+


Zolibácsi
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3360



« Új hozzászólás #38 Dátum: 2013.06.04 kedd, 00:24:55 »

Pont megyek arra 2het mulva! Erdekel? vigyor3

Csak ha a héten hozod.vigyor3 (amúgy nem, csak poénkodtam)
Naplózva

MK5 2.0TDCi Titanium PS
FrancoNero
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5613



« Új hozzászólás #39 Dátum: 2013.06.04 kedd, 09:39:23 »

Csak ha a héten hozod.vigyor3 (amúgy nem, csak poénkodtam)
Tudom tudom  vigyor3
Naplózva

Mondeo Duratorq TDCi "X"Le 2007.01.03.
"KENWOOD"MACAUDIO"HERTZ"ALPINE"EGR-OFF"MoMo Corse"CHIP"FlipKey"ST Springs"DECAT"

"NO SMOKE NO FUN"

400,000+


FrancoNero
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5613



« Új hozzászólás #40 Dátum: 2013.06.04 kedd, 09:40:11 »

Hát nemigaz hogy nem kell senkinek?!?!
Vigyétek vennék ládát!
Naplózva

Mondeo Duratorq TDCi "X"Le 2007.01.03.
"KENWOOD"MACAUDIO"HERTZ"ALPINE"EGR-OFF"MoMo Corse"CHIP"FlipKey"ST Springs"DECAT"

"NO SMOKE NO FUN"

400,000+


vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #41 Dátum: 2013.06.04 kedd, 09:57:22 »

Hát nemigaz hogy nem kell senkinek?!?!
Vigyétek vennék ládát!

még áll az ajánlatom  Wink
Naplózva
FrancoNero
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5613



« Új hozzászólás #42 Dátum: 2013.06.04 kedd, 10:37:29 »

Törölhető a részleg! Elkelt a cucc!
Naplózva

Mondeo Duratorq TDCi "X"Le 2007.01.03.
"KENWOOD"MACAUDIO"HERTZ"ALPINE"EGR-OFF"MoMo Corse"CHIP"FlipKey"ST Springs"DECAT"

"NO SMOKE NO FUN"

400,000+


kokaikoko
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2747


SouthparKarcsi


« Új hozzászólás #43 Dátum: 2013.06.04 kedd, 11:28:58 »

Törölhető a részleg! Elkelt a cucc!
Neked kell lezárni  integet2
Naplózva

2005 2.2 TDCi Turnier Ghia - ezüst, no zene egyelőre...ebben már nem is lesz.  TA-Technix -30mm
R.I.P. 2005 2.0 TDCi Turnier Ghia - Piros és baró
FrancoNero
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5613



« Új hozzászólás #44 Dátum: 2013.06.04 kedd, 12:24:53 »

Neked kell lezárni  integet2
Ja igen köszi! Megyek hozom a clarion ládát, hétvégén beszerelés!
Naplózva

Mondeo Duratorq TDCi "X"Le 2007.01.03.
"KENWOOD"MACAUDIO"HERTZ"ALPINE"EGR-OFF"MoMo Corse"CHIP"FlipKey"ST Springs"DECAT"

"NO SMOKE NO FUN"

400,000+


Oldalak: [1]   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.037 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.