Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.04 szombat, 12:39:28 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: [1]   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Digitklíma alkatrészek  (Megtekintve 1972 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
zsapeti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 974



E-mail
« Dátum: 2010.05.07 péntek, 10:47:46 »

Sziasztok,

 help

MK III manuál-digitklíma átalakításhoz keresnék fűtőventillátort és gyújtáskapcsoló alatt található hőfokérzékelőt!

 worship
« Utoljára szerkesztve: 2010.05.07 péntek, 11:00:45 írta zsapeti » Naplózva

MKIII. 2.0 TDCi Trend kombi /2002.12./ --> ex/Citroen Evasion 1.9 TD --> ex/Galaxy 2.0 TDCi 2006-->ex/Renault Grand Espace 2.0T
Gabro
Vendég
« Új hozzászólás #1 Dátum: 2010.05.11 kedd, 21:10:57 »

Sziasztok, én Mondeo I-hez keresek digitális klíma szabályozó/kijelző egységet...
Naplózva
tmiki3
Vendég
« Új hozzászólás #2 Dátum: 2010.06.13 vasárnap, 20:03:15 »

Sziasztok, én Mondeo I-hez keresek digitális klíma szabályozó/kijelző egységet...

Szia!
Én tudok gyári új alkatrészeket elég jó áron!Küld el az alvázszámot és mondok rá pontos árat!
tmiki3@citromail.hu az emailcímem ezt nézem elég sűrűn!
Naplózva
szg
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 164


E-mail
« Új hozzászólás #3 Dátum: 2010.06.14 hétfő, 09:22:29 »

Szevasz,

Nálam most készül az átalakítás.

Motocraft-tól vettem az alkatrészeket, mindegyiket csatlakozós kábeldarabbal. Ezek nélkül nem lehet normálisan megcsinálni az átalakítást.

Ami kell hozzá

digitklíma vezérlő
napfényérzékelő
hőmérő
ventillátor

Mivel itthon főleg angol autókat bontanak a ventillátor a nehezen beszerezhető alkatrész. A bal és jobbkormányos autókban a ventillátor nem egyforma. Megnéztem, hogy a kettőből lehet-e egyet csinálni, de mechanikusan nagyon eltérnek, ezért nem lehet.
Ezért tervezek egy elektronikát, ami értelmezi a digitklíma vezérlőtől a  ventillátor felé menő jelet, és kiváltja a fokozatkapcsolót.

Üdv

Sz.G.



Sziasztok,

 help

MK III manuál-digitklíma átalakításhoz keresnék fűtőventillátort és gyújtáskapcsoló alatt található hőfokérzékelőt!

 worship
Naplózva
zsapeti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 974



E-mail
« Új hozzászólás #4 Dátum: 2010.06.14 hétfő, 17:08:45 »

Szevasz,

Nálam most készül az átalakítás.

Motocraft-tól vettem az alkatrészeket, mindegyiket csatlakozós kábeldarabbal. Ezek nélkül nem lehet normálisan megcsinálni az átalakítást.

Ami kell hozzá

digitklíma vezérlő
napfényérzékelő
hőmérő
ventillátor

Mivel itthon főleg angol autókat bontanak a ventillátor a nehezen beszerezhető alkatrész. A bal és jobbkormányos autókban a ventillátor nem egyforma. Megnéztem, hogy a kettőből lehet-e egyet csinálni, de mechanikusan nagyon eltérnek, ezért nem lehet.
Ezért tervezek egy elektronikát, ami értelmezi a digitklíma vezérlőtől a  ventillátor felé menő jelet, és kiváltja a fokozatkapcsolót.

Üdv

Sz.G.



Nekem is megvan a lent keresett 2 alkatrészen kívül minden. Én is kábelestől bontottam ki és már kész is a kábelezés csak az a két vacak alkatrész hiányzik.
Nekem van egy fűtőmotorom ami a digites autóból lett kibontva de sajnos az is TK lett az autóval együtt.
szerintem működni működik, de a manális műanyagait is lapátját nem lehet átszerelni Viszont így a teljes elektronika látszódik. Nem tudom ez hátha segítene Neked!
Naplózva

MKIII. 2.0 TDCi Trend kombi /2002.12./ --> ex/Citroen Evasion 1.9 TD --> ex/Galaxy 2.0 TDCi 2006-->ex/Renault Grand Espace 2.0T
szg
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 164


E-mail
« Új hozzászólás #5 Dátum: 2010.06.14 hétfő, 17:30:16 »

Köszönöm, kimértem, hogy a digitklíma milyen jeleket ad a motornak, tervezem az ezt értelmező kártyát, remélem holnap leadom gyártásba, kb. 2 hét múlva lesz készen.
Motocraftot keresd meg a hőmérő miatt, ventillátora neki sincs.

Sz.G.


Nekem is megvan a lent keresett 2 alkatrészen kívül minden. Én is kábelestől bontottam ki és már kész is a kábelezés csak az a két vacak alkatrész hiányzik.
Nekem van egy fűtőmotorom ami a digites autóból lett kibontva de sajnos az is TK lett az autóval együtt.
szerintem működni működik, de a manális műanyagait is lapátját nem lehet átszerelni Viszont így a teljes elektronika látszódik. Nem tudom ez hátha segítene Neked!
Naplózva
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #6 Dátum: 2010.06.14 hétfő, 18:21:53 »

Köszönöm, kimértem, hogy a digitklíma milyen jeleket ad a motornak, tervezem az ezt értelmező kártyát, remélem holnap leadom gyártásba, kb. 2 hét múlva lesz készen.
Motocraftot keresd meg a hőmérő miatt, ventillátora neki sincs.

Sz.G.


És az angolon lévő elektronikát nem lehet ráheftölni a manuálklíma fűtőventijére?
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
szg
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 164


E-mail
« Új hozzászólás #7 Dátum: 2010.06.14 hétfő, 19:10:41 »

Én is ebben bíztam, de nem. A sima klíma motorja kefés DC motor, a digitklímás motor egy egység az elektronikával, kefe nélküli kimondottan profi darab.
Vagyis a két motor más elven működik.
A klímavezérlő 400Hz-es négyszögjelet ad, aminek a kitöltési tényezője adja meg a kívánt fordulatot.


És az angolon lévő elektronikát nem lehet ráheftölni a manuálklíma fűtőventijére?
Naplózva
Oldalak: [1]   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.054 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.