Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.16 csütörtök, 17:17:57 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 ... 95   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Testvérmodellek - Galaxy/S-Max  (Megtekintve 1376921 alkalommal)
0 Felhasználó és 26 vendég van a témában
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48456



« Új hozzászólás #600 Dátum: 2013.07.13 szombat, 21:35:26 »

Hátul jobbról a második tolató szem felett kicsit jobbra.

Elöl a jobb elején méghozzá a legalsó két függőleges nyílás felettí díszléc osztásában szemből nézve a jobb oldali.

Má vontatni köll? eplus2
de kis értetlen vagy.a szemet keresem nem azt.hogy hová kell betekerni!  falbav
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #601 Dátum: 2013.07.13 szombat, 21:39:32 »

hejj Tom!

Neked hol leledzik a vonószem a verdában?Az enyimbe mintha nem lenne.vagy csak a helyét nem találom.....
jobb hátsó ülés előtti lábnál van, ha van benne. szőnyeg ki,  felemeled a kivehetős "padlót" és ott

Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26666


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #602 Dátum: 2013.07.13 szombat, 21:39:43 »

de kis értetlen vagy.a szemet keresem nem azt.hogy hová kell betekerni!  falbav
Kabbe, alig bírtam leírni. vigyor3
Ja, azt még annyira nem figyeltem, de szerintem a második üléssor jobb szélső ülésének lábrésze alatti rekeszben a lötty és a kompresszor mellett.
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #603 Dátum: 2013.07.13 szombat, 21:40:41 »

de kis értetlen vagy.a szemet keresem nem azt.hogy hová kell betekerni!  falbav
és ő jogászdoktorprofesszor.  nemérti mit olvas  nyes  vigyor3
« Utoljára szerkesztve: 2013.07.14 vasárnap, 08:05:08 írta Dentcraft » Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26666


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #604 Dátum: 2013.07.13 szombat, 21:41:17 »

duhos2 Grin

Most rakattam fel az új 18as contikat! finom

Felniket nem is raktál rá, csak a gummák?  hehe
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #605 Dátum: 2013.07.13 szombat, 21:42:25 »

Felniket nem is raktál rá, csak a gummák?  hehe
eddig felnin ment, és most rakott rá gumikat. de rajta szerelte  hehe
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48456



« Új hozzászólás #606 Dátum: 2013.07.13 szombat, 21:47:00 »

Kabbe, alig bírtam leírni. vigyor3
Ja, azt még annyira nem figyeltem, de szerintem a második üléssor jobb szélső ülésének lábrésze alatti rekeszben a lötty és a kompresszor mellett.
eplus2 worship  megkeresem.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48456



« Új hozzászólás #607 Dátum: 2013.07.13 szombat, 21:47:39 »

jobb hátsó ülés előtti lábnál van, ha van benne. szőnyeg ki,  felemeled a kivehetős "padlót" és ott


worship
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48456



« Új hozzászólás #608 Dátum: 2013.07.13 szombat, 21:49:27 »

Felniket nem is raktál rá, csak a gummák?  hehe
de mokásak vagyunk.... duhos2 falbav vigyor3
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #609 Dátum: 2013.07.13 szombat, 21:52:47 »

ASR(kipörgés gátló) alapfelszereltség? Mert állítólag az enyémben van, de nekem sikerült már kipörgetnem párszor a kerekeket..  Undecided
ha van esp akkor asr is van.   a túlpörgést gátolja meg, de attól még kicsit kipörög. 
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26666


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #610 Dátum: 2013.07.13 szombat, 21:53:56 »

eddig felnin ment, és most rakott rá gumikat. de rajta szerelte  hehe

Az is lehet, hogy ezért kell neki a tetőcsomagtartó? Most csakúgy simán rárakta a tetőre... Szép lehet. nyes
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26666


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #611 Dátum: 2013.07.13 szombat, 21:57:30 »

de kis értetlen vagy.a szemet keresem nem azt.hogy hová kell betekerni!  falbav

Egyébként a szemed a arccsont jobb és bal üregében található. És leginkább az asszonynak tekerd be, és Angelllel vigyázz! eplus2
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48456



« Új hozzászólás #612 Dátum: 2013.07.13 szombat, 22:48:37 »

Egyébként a szemed a arccsont jobb és bal üregében található. És leginkább az asszonynak tekerd be, és Angelllel vigyázz! eplus2
jó a hangulat.kaptál valamit az asszonytól végre? eplus2
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #613 Dátum: 2013.07.13 szombat, 22:49:16 »

jó a hangulat.kaptál valamit az asszonytól végre? eplus2
Ja. Beengedte a házba!  eplus2
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26666


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #614 Dátum: 2013.07.13 szombat, 23:10:11 »

Ja. Beengedte a házba!  eplus2

Nagyon vicces.  vigyor3  egyébként is, akkora a nyaraló, hogy örülünk, ha megtaláljuk egymást. hehe
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #615 Dátum: 2013.07.13 szombat, 23:28:41 »

Nagyon vicces.  vigyor3  egyébként is, akkora a nyaraló, hogy örülünk, ha megtaláljuk egymást. hehe
Akkor ezek szerint Te a klotyón a tabletteden a fészbukon olvasod, hogy a nejed kiposztolta, hogy kész a baleves!  eplus2
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48456



« Új hozzászólás #616 Dátum: 2013.07.14 vasárnap, 18:48:49 »

Egyébként a szemed a arccsont jobb és bal üregében található. És leginkább az asszonynak tekerd be, és Angelllel vigyázz! eplus2
hát vazze..
megtaláltam.meg a defektjavító készletet is(persze vettem egy spayt az osanba fölöslegesen).Nem semmi.Continental készlet a löttyel és egy kis koompresszorral.Nagyon baba.
A bal oldalon mi volt eredetileg?vagy ott minek kellene lennie?semmi sincs most ott....
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26666


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #617 Dátum: 2013.07.14 vasárnap, 19:05:59 »

hát vazze..
megtaláltam.meg a defektjavító készletet is(persze vettem egy spayt az osanba fölöslegesen).Nem semmi.Continental készlet a löttyel és egy kis koompresszorral.Nagyon baba.
A bal oldalon mi volt eredetileg?vagy ott minek kellene lennie?semmi sincs most ott....


Ott eredetileg sincs semmi.

Ezzel a baba cuccal egyszer egy kugát próbáltunk talpra állítani, a kompresszor elolvadt és a végén egy télikerékkel mentünk tovább. szomoru1
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48456



« Új hozzászólás #618 Dátum: 2013.07.14 vasárnap, 19:49:34 »

Ott eredetileg sincs semmi.

Ezzel a baba cuccal egyszer egy kugát próbáltunk talpra állítani, a kompresszor elolvadt és a végén egy télikerékkel mentünk tovább. szomoru1
hehe .....na én sem bíznám rátok a defektes kerekemet..... eplus2
akkor meg jó,hogy vettem az ósanba 1et...
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26666


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #619 Dátum: 2013.07.14 vasárnap, 20:05:17 »

hehe .....na én sem bíznám rátok a defektes kerekemet..... eplus2
akkor meg jó,hogy vettem az ósanba 1et...

Azis igaz, hogy nem keveset balfaxkodtunk. vigyor3 a fehér lötty csak úgy fojt minden felé. eplus2
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #620 Dátum: 2013.07.14 vasárnap, 22:00:08 »

Azis igaz, hogy nem keveset balfaxkodtunk. vigyor3 a fehér lötty csak úgy fojt minden felé. eplus2
Ne válts témát,  a kerék cserénél tartottunk!  laugh
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26666


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #621 Dátum: 2013.07.14 vasárnap, 22:48:08 »

Ne válts témát,  a kerék cserénél tartottunk!  laugh

 taps taps
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48456



« Új hozzászólás #622 Dátum: 2013.07.15 hétfő, 09:27:18 »

taps taps
bakxi.....tényleg..... hehe
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #623 Dátum: 2013.07.15 hétfő, 21:18:40 »

225/50/17.

Engedi kicsit elpörögni, ne izgulj. És az esp alap volt, annak meg része a kipörgésgátló.
Köszi az infókat... vigyor3
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26666


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #624 Dátum: 2013.07.16 kedd, 10:08:46 »

Nekünk d1s izzónk van?
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #625 Dátum: 2013.07.21 vasárnap, 14:28:17 »

 vigyor3
Lábtér világítás megoldva...
De az ajtókárpit világítás még nem.. a mondeo 4 ben sincs izzó a macskaszem mögött..  Roll Eyes
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #626 Dátum: 2013.07.28 vasárnap, 17:59:15 »

Újabb gumicsont....  vigyor3
Ahogy ismerkedem az autóval, és nézelődöm a neten ebben a témában, kiderült, hogy az s-max is egy "instant" autó..  eplus2
Ködlámpa átalakítás, illetve annak izzója "átalakítása", hogy a ködlámpa test is együtt világítson a hátsó lámpasorral...
S-max első lökhárítójába a Galaxy ködlámpáját be lehet építeni.... (ennek a részletes leírását nem találtam)
...  vigyor3
Mi a véleményetek erről?... Roll Eyes
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48456



« Új hozzászólás #627 Dátum: 2013.07.28 vasárnap, 19:24:10 »

Az első komolyabb erőpróba.

7személlyel,tetőboxxal maxira pakolva egy 600l-es tepsi.Klíma 20fokon csőgázon,ami kifér.Az út erősen hegyvidéki szerpentines.Autópályán 140 tempomat,országúton 40-50-60-80-100,szóval minden körülmények között.
Útvonal: Bp-HR(Crikvenica)-helyben-aztán volt egy Plitvicei tavak túra(szerpentinahegyek)-Bp
A megtett út 1415km,elégetett olaj 127 liter.Elektromos rendszer dvd-vel terhelve+ vincseszter.

Az autó jól teljesített,kényelmesen lelehet húzni vele nagyobbb távot megállás nélkül is.Nem volt semmilyen anomália(defekt,túlmelegedés,vagy bármi hiba a verdával).

A tetőbox hátránya:
Aki ismer az tudja,hogy az áltagnál rövidebb a lábam,ergo nem érem fel a tetőboxot.Itthon létráról pakoltam be és kötöztem le.HR-ban a barátom segített a 190centijével,de így is egy kerítés töve mellé kellett állni a visszapakoláshoz.Indulás előtt sokat agyaltam,hogy látrát viszünk magunkkal,ami végül el lett vetve.Szóval azért magas ám így a verda rendesen.Ja és betudok a boxnak +1 litert a fogyiba,meg 1et a klímának.
Amit beraktál,azt menet közben ne akard kiszedni-ezzel nem is volt gond,csak jól átkellett gondolni,hogy mi megy fel.A verda biztosan szerez maradandó sérülést a tetőcsomival és a box használatával.

Előnye:szuper,hogy nem az autót kell mennyezetig pakolni.Jobb a manőverezés vele valszeg,mint ha egy utánfutót húztunk volna-amit ott nem tudtunk volna hova tenni.A strandos cuccot benne lehetett hagyni,nem kellett cipelni minden nap.Parkolás,mintha szóló verdával lennél.


Összegezve: 10pontból 9et teljesített így a verda.140 felett jelentősen megnőtt a légellenállás a box miatt,így vele együtt a fogyi is.Viszont kényelmes volt,csendes,nem volt fárasztó(pedig lefelé 8,vissza 5 órát autóztunk).Ilyen utakra jól jön a teljesítmény,többször érezhető volt,hogy jól jön az a káccáz paci.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #628 Dátum: 2013.07.28 vasárnap, 19:42:57 »

Az első komolyabb erőpróba.

7személlyel,tetőboxxal maxira pakolva egy 600l-es tepsi.Klíma 20fokon csőgázon,ami kifér.Az út erősen hegyvidéki szerpentines.Autópályán 140 tempomat,országúton 40-50-60-80-100,szóval minden körülmények között.
Útvonal: Bp-HR(Crikvenica)-helyben-aztán volt egy Plitvicei tavak túra(szerpentinahegyek)-Bp
A megtett út 1415km,elégetett olaj 127 liter.Elektromos rendszer dvd-vel terhelve+ vincseszter.

Az autó jól teljesített,kényelmesen lelehet húzni vele nagyobbb távot megállás nélkül is.Nem volt semmilyen anomália(defekt,túlmelegedés,vagy bármi hiba a verdával).

A tetőbox hátránya:
Aki ismer az tudja,hogy az áltagnál rövidebb a lábam,ergo nem érem fel a tetőboxot.Itthon létráról pakoltam be és kötöztem le.HR-ban a barátom segített a 190centijével,de így is egy kerítés töve mellé kellett állni a visszapakoláshoz.Indulás előtt sokat agyaltam,hogy látrát viszünk magunkkal,ami végül el lett vetve.Szóval azért magas ám így a verda rendesen.Ja és betudok a boxnak +1 litert a fogyiba,meg 1et a klímának.
Amit beraktál,azt menet közben ne akard kiszedni-ezzel nem is volt gond,csak jól átkellett gondolni,hogy mi megy fel.A verda biztosan szerez maradandó sérülést a tetőcsomival és a box használatával.

Előnye:szuper,hogy nem az autót kell mennyezetig pakolni.Jobb a manőverezés vele valszeg,mint ha egy utánfutót húztunk volna-amit ott nem tudtunk volna hova tenni.A strandos cuccot benne lehetett hagyni,nem kellett cipelni minden nap.Parkolás,mintha szóló verdával lennél.


Összegezve: 10pontból 9et teljesített így a verda.140 felett jelentősen megnőtt a légellenállás a box miatt,így vele együtt a fogyi is.Viszont kényelmes volt,csendes,nem volt fárasztó(pedig lefelé 8,vissza 5 órát autóztunk).Ilyen utakra jól jön a teljesítmény,többször érezhető volt,hogy jól jön az a káccáz paci.
vigyor3 taps eljen integet2
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26666


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #629 Dátum: 2013.07.30 kedd, 19:51:52 »

Az első komolyabb erőpróba.

7személlyel,tetőboxxal maxira pakolva egy 600l-es tepsi.Klíma 20fokon csőgázon,ami kifér.Az út erősen hegyvidéki szerpentines.Autópályán 140 tempomat,országúton 40-50-60-80-100,szóval minden körülmények között.
Útvonal: Bp-HR(Crikvenica)-helyben-aztán volt egy Plitvicei tavak túra(szerpentinahegyek)-Bp
A megtett út 1415km,elégetett olaj 127 liter.Elektromos rendszer dvd-vel terhelve+ vincseszter.

Az autó jól teljesített,kényelmesen lelehet húzni vele nagyobbb távot megállás nélkül is.Nem volt semmilyen anomália(defekt,túlmelegedés,vagy bármi hiba a verdával).

A tetőbox hátránya:
Aki ismer az tudja,hogy az áltagnál rövidebb a lábam,ergo nem érem fel a tetőboxot.Itthon létráról pakoltam be és kötöztem le.HR-ban a barátom segített a 190centijével,de így is egy kerítés töve mellé kellett állni a visszapakoláshoz.Indulás előtt sokat agyaltam,hogy látrát viszünk magunkkal,ami végül el lett vetve.Szóval azért magas ám így a verda rendesen.Ja és betudok a boxnak +1 litert a fogyiba,meg 1et a klímának.
Amit beraktál,azt menet közben ne akard kiszedni-ezzel nem is volt gond,csak jól átkellett gondolni,hogy mi megy fel.A verda biztosan szerez maradandó sérülést a tetőcsomival és a box használatával.

Előnye:szuper,hogy nem az autót kell mennyezetig pakolni.Jobb a manőverezés vele valszeg,mint ha egy utánfutót húztunk volna-amit ott nem tudtunk volna hova tenni.A strandos cuccot benne lehetett hagyni,nem kellett cipelni minden nap.Parkolás,mintha szóló verdával lennél.


Összegezve: 10pontból 9et teljesített így a verda.140 felett jelentősen megnőtt a légellenállás a box miatt,így vele együtt a fogyi is.Viszont kényelmes volt,csendes,nem volt fárasztó(pedig lefelé 8,vissza 5 órát autóztunk).Ilyen utakra jól jön a teljesítmény,többször érezhető volt,hogy jól jön az a káccáz paci.

Most nem azért, de te még a csomiba is sámliról pakolsz, nem?  eplus2
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48456



« Új hozzászólás #630 Dátum: 2013.07.30 kedd, 21:09:29 »

Most nem azért, de te még a csomiba is sámliról pakolsz, nem?  eplus2
de.sőt,létráról mászok be a 3ik sor ülést kinyitni. duhos2 Grin


Mikor jössz haza,te hazaáruló? hehe
Jövőhéten?Majd akkor kereslek,hogy visszajuttassam ami nem az enyém.....
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #631 Dátum: 2013.07.30 kedd, 21:40:40 »

Az első komolyabb erőpróba.


A tetőbox hátránya:
Aki ismer az tudja,hogy az áltagnál rövidebb a lábam,ergo nem érem fel a tetőboxot.Itthon létráról pakoltam be és kötöztem le.HR-ban a barátom segített a 190centijével,de így is egy kerítés töve mellé kellett állni a visszapakoláshoz.Indulás előtt sokat agyaltam,hogy látrát viszünk magunkkal,ami végül el lett vetve.Szóval azért magas ám így a verda rendesen.Ja és betudok a boxnak +1 litert a fogyiba,meg 1et a klímának.
Amit beraktál,azt menet közben ne akard kiszedni-ezzel nem is volt gond,csak jól átkellett gondolni,hogy mi megy fel.A verda biztosan szerez maradandó sérülést a tetőcsomival és a box használatával.

Előnye:szuper,hogy nem az autót kell mennyezetig pakolni.Jobb a manőverezés vele valszeg,mint ha egy utánfutót húztunk volna-amit ott nem tudtunk volna hova tenni.A strandos cuccot benne lehetett hagyni,nem kellett cipelni minden nap.Parkolás,mintha szóló verdával lennél.


Összegezve: 10pontból 9et teljesített így a verda.140 felett jelentősen megnőtt a légellenállás a box miatt,így vele együtt a fogyi is.Viszont kényelmes volt,csendes,nem volt fárasztó(pedig lefelé 8,vissza 5 órát autóztunk).Ilyen utakra jól jön a teljesítmény,többször érezhető volt,hogy jól jön az a káccáz paci.
Kis összecsukható létrát kell beletenni a boxba+jól átgondolni a pakolást és hibátlan   Wink   szerintem nagyon hasznos találmány a tetőbox.  De lehet venni olyan tetőcsomagtartót ami kihúzható oldalra a boxal együtt. csak nem olcsó..
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #632 Dátum: 2013.07.30 kedd, 22:07:03 »

Az első komolyabb erőpróba.

.....Nem volt semmilyen anomália(defekt,túlmelegedés,vagy bármi hiba a verdával).

A tetőbox hátránya:
Aki ismer az tudja,hogy az áltagnál rövidebb a lábam,....
Látom a defekt neked is mumus... illetve a pótkerék nemléte.. Roll Eyes
A magasság pedig adottság kérdése... Wink
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26666


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #633 Dátum: 2013.07.30 kedd, 23:29:58 »

de.sőt,létráról mászok be a 3ik sor ülést kinyitni. duhos2 Grin


Mikor jössz haza,te hazaáruló? hehe
Jövőhéten?Majd akkor kereslek,hogy visszajuttassam ami nem az enyém.....

Kedden ár árbájten van, szóval akkr otthon kell, hogy legyek. integet2
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26666


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #634 Dátum: 2013.07.30 kedd, 23:31:16 »

Kis összecsukható létrát kell beletenni a boxba+jól átgondolni a pakolást és hibátlan   Wink   szerintem nagyon hasznos találmány a tetőbox.  De lehet venni olyan tetőcsomagtartót ami kihúzható oldalra a boxal együtt. csak nem olcsó..

És ha kihúzod az miért jó? Mert Alf ax nem ázna el, de kihúzva is kétszer elfér alatta. hehe

Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48456



« Új hozzászólás #635 Dátum: 2013.07.31 szerda, 08:03:32 »

És ha kihúzod az miért jó? Mert Alf ax nem ázna el, de kihúzva is kétszer elfér alatta. hehe


na szakadjatok le! mf2
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48456



« Új hozzászólás #636 Dátum: 2013.07.31 szerda, 21:26:04 »

Újabb gumicsont....  vigyor3
Ahogy ismerkedem az autóval, és nézelődöm a neten ebben a témában, kiderült, hogy az s-max is egy "instant" autó..  eplus2
Ködlámpa átalakítás, illetve annak izzója "átalakítása", hogy a ködlámpa test is együtt világítson a hátsó lámpasorral...
S-max első lökhárítójába a Galaxy ködlámpáját be lehet építeni.... (ennek a részletes leírását nem találtam)
...  vigyor3
Mi a véleményetek erről?... Roll Eyes
mit szeretnél?bár nem sokat hallottam még ezekről....de szerintem agyon sok dolog közös a két autóban.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #637 Dátum: 2013.07.31 szerda, 23:02:15 »

mit szeretnél?bár nem sokat hallottam még ezekről....de szerintem agyon sok dolog közös a két autóban.
pl: erre..
http://www.youtube.com/watch?v=l1rd15RzeVc&feature=c4-overview&list=UUj9xA87YYDyiS5V3q1YtO8w

http://www.ford-probst.de/html/tagfahrlicht_5.html

 vigyor3
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #638 Dátum: 2013.07.31 szerda, 23:07:36 »


Mondeoban megy alapból az egész csík.
Tavasszal és ősszel köd után (én egyébként nagyon keveset használom a ködlámpákat), mindig van naponta 1-2 nagyokos, aki elmegy előttem, beáll elém és kapcsolgatja a hátsó ködlámpáját, hogy én kapcsoljam le az enyém, mert már nincs köd. Sajnos nem tudok neki hogyan üzenni, hogy nekem csak az alap világítás megy, a hátsó ködzáró fényem meg nem...
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #639 Dátum: 2013.07.31 szerda, 23:12:24 »

Újabb gumicsont....  vigyor3
Ahogy ismerkedem az autóval, és nézelődöm a neten ebben a témában, kiderült, hogy az s-max is egy "instant" autó..  eplus2
Ködlámpa átalakítás, illetve annak izzója "átalakítása", hogy a ködlámpa test is együtt világítson a hátsó lámpasorral...
S-max első lökhárítójába a Galaxy ködlámpáját be lehet építeni.... (ennek a részletes leírását nem találtam)
...  vigyor3
Mi a véleményetek erről?... Roll Eyes

S-max lökösbe nem megy be a galaxy ködlámpa (illetve, vágással-taknyolással igen).
Én Galaxy lököst próbálnék meg smax-ra, kívülről sztem stimmel, a felfogatsi pontok a kérdésesek.
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #640 Dátum: 2013.07.31 szerda, 23:15:53 »

S-max lökösbe nem megy be a galaxy ködlámpa (illetve, vágással-taknyolással igen).
Én Galaxy lököst próbálnék meg smax-ra, kívülről sztem stimmel, a felfogatsi pontok a kérdésesek.

A két lökös sem kompatibilis, a mert a láma, kerékjárati ív találkozása nem ugyan az...
de a videón a ködlámpa kérdést, fény erejét kétszálú izzóval oldották meg....
« Utoljára szerkesztve: 2013.08.01 csütörtök, 10:43:09 írta Benedek » Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #641 Dátum: 2013.08.01 csütörtök, 10:19:20 »

A két lökös sem kompatibilis, a mert a láma, kerékjárati ív találkozása nem ugyan az...
de a videón a köd lámpa kérdést, fény erejét térszálú izzóval oldották meg....
Lampa biztosan ugyanaz mindketton, raktam mar be. És szerintem az egész eleje atcserelheto. Lokos felfogatasa is ugyanaz. Ugyanolyan faxul oldottak meg a sarvedoknel..
« Utoljára szerkesztve: 2013.08.01 csütörtök, 10:21:05 írta Dentcraft » Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #642 Dátum: 2013.08.01 csütörtök, 15:14:57 »

Mondeoban megy alapból az egész csík.
Tavasszal és ősszel köd után (én egyébként nagyon keveset használom a ködlámpákat), mindig van naponta 1-2 nagyokos, aki elmegy előttem, beáll elém és kapcsolgatja a hátsó ködlámpáját, hogy én kapcsoljam le az enyém, mert már nincs köd. Sajnos nem tudok neki hogyan üzenni, hogy nekem csak az alap világítás megy, a hátsó ködzáró fényem meg nem...

Most megcsináltam ami a videón van. A hátsó piros fényeket összekötő izzósort... sőt még a foglalatot sem kellett kiherélni, mint a hogy a videón van... nekem tetszik.... a köd lámpa fénye így is külön "kiemelkedik" ha felkapcsolom.... vigyor3
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
Victore
Vendég
« Új hozzászólás #643 Dátum: 2013.08.26 hétfő, 17:38:13 »

A zsírúj S-Max kuplungja csúszik 7000km után. Padlógázas gyorsításnál lüktetve gyorsul az autó, ami egy csöppet 'izgalmassá' teszi az előzéseket.
Még a tempomat is lekapcsol magától, ha mondjuk 100-ról 130-ra kéne visszagyorsítania a Reset gomb megnyomása után.. 105-nél megcsúszik a kuplung és kikapcs.
A fura benne, hogy szabályos időközönként csúszik meg, mintha az overboost csak minden 3.mp-ben működne.

Kíváncsi vagyok, a szervíz mit reagál majd erre, de legalább videón rögzítettem nekik. Valószínűleg nem fogják tudni reprodukálni, hacsak nem mennek ki az autópályára. Remélem nem a gyári teljesítményt húzzák vissza, hanem a kuplungot javítják/cserélik.
Naplózva
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #644 Dátum: 2013.08.26 hétfő, 19:01:51 »

A zsírúj S-Max kuplungja csúszik 7000km után. Padlógázas gyorsításnál lüktetve gyorsul az autó, ami egy csöppet 'izgalmassá' teszi az előzéseket.
Még a tempomat is lekapcsol magától, ha mondjuk 100-ról 130-ra kéne visszagyorsítania a Reset gomb megnyomása után.. 105-nél megcsúszik a kuplung és kikapcs.
A fura benne, hogy szabályos időközönként csúszik meg, mintha az overboost csak minden 3.mp-ben működne.

Kíváncsi vagyok, a szervíz mit reagál majd erre, de legalább videón rögzítettem nekik. Valószínűleg nem fogják tudni reprodukálni, hacsak nem mennek ki az autópályára. Remélem nem a gyári teljesítményt húzzák vissza, hanem a kuplungot javítják/cserélik.

Szüleim c-max-ában volt ilyen... az 100 (!) km-en belül teljesen lefüstölt... újonnan vásároltok ők is...
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
mondeofan
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 763


E-mail
« Új hozzászólás #645 Dátum: 2013.08.27 kedd, 08:42:13 »

A zsírúj S-Max kuplungja csúszik 7000km után. Padlógázas gyorsításnál lüktetve gyorsul az autó, ami egy csöppet 'izgalmassá' teszi az előzéseket.
Még a tempomat is lekapcsol magától, ha mondjuk 100-ról 130-ra kéne visszagyorsítania a Reset gomb megnyomása után.. 105-nél megcsúszik a kuplung és kikapcs.
A fura benne, hogy szabályos időközönként csúszik meg, mintha az overboost csak minden 3.mp-ben működne.

Kíváncsi vagyok, a szervíz mit reagál majd erre, de legalább videón rögzítettem nekik. Valószínűleg nem fogják tudni reprodukálni, hacsak nem mennek ki az autópályára. Remélem nem a gyári teljesítményt húzzák vissza, hanem a kuplungot javítják/cserélik.


Szia!

Garanciában fogják cserélni a kuplungszettet, biztosan.  A lüktetve gyorsulást is a kuplung miatt csinálja, mivel a motorvezérlő figyel a kuplungcsúszásra és miután kimegy egy bizonyos tartományból (kb +200,300 rpm), elveszi az üzemanyagot...majd ismét vissza... (állandó gázpedálállásnál, gyorsításnál) 

Üdv.: Peti

Naplózva

2007.10- Ford Mondeo MK IV kombi - 2.0 TDCi - Titanium-magyar
Victore
Vendég
« Új hozzászólás #646 Dátum: 2013.08.27 kedd, 11:40:19 »

Szia!

Garanciában fogják cserélni a kuplungszettet, biztosan.  A lüktetve gyorsulást is a kuplung miatt csinálja, mivel a motorvezérlő figyel a kuplungcsúszásra és miután kimegy egy bizonyos tartományból (kb +200,300 rpm), elveszi az üzemanyagot...majd ismét vissza... (állandó gázpedálállásnál, gyorsításnál) 

Üdv.: Peti



Köszi a megerősítést, tényleg kb. 300rpm-et emelkedik aztán visszatér.
Naplózva
Victore
Vendég
« Új hozzászólás #647 Dátum: 2013.08.28 szerda, 17:47:05 »

Szép lesz, ha elkészül.
http://a5.hu/auto/az-uj-generaciot-vetiti-elore-ford-s-max-concept

A sziluett nem sokat változott, kapott egy Fusion/Fiesta orrot, meg szűkebb oldalablakokat.
A belső tér letisztultabb lett.

Bár ez csak concept, amit akár a mostani S-Maxhoz is készíthettek volna, a végleges változat általában unalmasabb.

Naplózva
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #648 Dátum: 2013.08.30 péntek, 18:09:15 »

Szép lesz, ha elkészül.
http://a5.hu/auto/az-uj-generaciot-vetiti-elore-ford-s-max-concept

A sziluett nem sokat változott, kapott egy Fusion/Fiesta orrot, meg szűkebb oldalablakokat.
A belső tér letisztultabb lett.

Bár ez csak concept, amit akár a mostani S-Maxhoz is készíthettek volna, a végleges változat általában unalmasabb.


ha 5 üléses prémium kategória akkor a mondeo trón fosztott lesz...  Roll Eyes
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #649 Dátum: 2013.09.01 vasárnap, 10:46:28 »

Szép lesz, ha elkészül.
http://a5.hu/auto/az-uj-generaciot-vetiti-elore-ford-s-max-concept

A sziluett nem sokat változott, kapott egy Fusion/Fiesta orrot, meg szűkebb oldalablakokat.
A belső tér letisztultabb lett.

Bár ez csak concept, amit akár a mostani S-Maxhoz is készíthettek volna, a végleges változat általában unalmasabb.

szerintem teljesen más az egész. jól néz ki.   teccik h nincsenek kilincsek
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
Oldalak: 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 ... 95   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.095 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.