Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.02 csütörtök, 10:51:15 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 ... 29   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Futómű  (Megtekintve 593187 alkalommal)
0 Felhasználó és 2 vendég van a témában
Janika13
Vendég
« Új hozzászólás #150 Dátum: 2010.07.28 szerda, 07:08:40 »

Sziasztok!Nem tudjátok hogy az miért lehet ,mikor mozgatom a kormányt akkor valami kopog!!Hol keressem a hibát?Kerékcsapágyat,jobb féltengelyt már cseréltem tavaly nyáron!!!HELP!!!!!!!!!!!!!!
Naplózva
Janika13
Vendég
« Új hozzászólás #151 Dátum: 2010.07.28 szerda, 07:11:42 »

Kéne az infó mert hollandiába kéne mennem és nem akarok bajt!!!
Naplózva
BluElite
Vendég
« Új hozzászólás #152 Dátum: 2010.07.28 szerda, 07:28:33 »

Kéne az infó mert hollandiába kéne mennem és nem akarok bajt!!!

Szia!

Próbáld meg kiszűrni - ha máshogy nem segítséggel - mi az a hang. Álló helyben kopog? menet közben? Ha menet közben akkor csak egyszer-egyszer vagy ütemesen a sebesség függvényében?

Üdv: BluElite
Naplózva
Janika13
Vendég
« Új hozzászólás #153 Dátum: 2010.07.28 szerda, 09:53:02 »

Szia!

Próbáld meg kiszűrni - ha máshogy nem segítséggel - mi az a hang. Álló helyben kopog? menet közben? Ha menet közben akkor csak egyszer-egyszer vagy ütemesen a sebesség függvényében?

Üdv: BluElite
álló és menet közben is csak kanyarodásnál ha teljesen eltekerem a kormányt koppan egyet -kettőt!
Naplózva
BluElite
Vendég
« Új hozzászólás #154 Dátum: 2010.07.28 szerda, 11:37:15 »

álló és menet közben is csak kanyarodásnál ha teljesen eltekerem a kormányt koppan egyet -kettőt!

Ismerős járt így, nem fordal.. Neki a kerékagy körül nem stimmelt ez-az, de sokat közlekedett még így mire kiszűrték a hibát, nem volt gond menet közben.

Üdv: BluELite
Naplózva
csapo geza
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 97


E-mail
« Új hozzászólás #155 Dátum: 2010.08.03 kedd, 20:33:29 »

sziasztok!
Szervocsőre lenne szükségem ami a tartálytol a szivattyuig megy ha valaki tud irjon help
Naplózva

MK1.1996. 1.6 16V zetec
MK3.2004. 2.0 TDCI 130LE Ghia
MK3.2004. 2.0 Duratec HE
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #156 Dátum: 2010.08.03 kedd, 21:19:06 »

sziasztok!
Szervocsőre lenne szükségem ami a tartálytol a szivattyuig megy ha valaki tud irjon help
Ma daraboltam szét...
Naplózva
jakuzaaa
Vendég
« Új hozzászólás #157 Dátum: 2010.08.05 csütörtök, 16:23:42 »

Üdv.

A mondeóm fékezéskor és utána gázadásra "úszik" oldalirányban az eleje (nem mindíg). A kerékcsere folyamán észrevettem, hogy az első lengőkar hátsó szilentje mind a két oldalon sz@r. Produkálhatja ez a hiba ezt a jelenséget?
Ilyenkor kell az összes szilentet cserélni lengőkarban, vagy csak a hibásat?
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #158 Dátum: 2010.08.06 péntek, 14:16:44 »

Üdv.

A mondeóm fékezéskor és utána gázadásra "úszik" oldalirányban az eleje (nem mindíg). A kerékcsere folyamán észrevettem, hogy az első lengőkar hátsó szilentje mind a két oldalon sz@r. Produkálhatja ez a hiba ezt a jelenséget?
Ilyenkor kell az összes szilentet cserélni lengőkarban, vagy csak a hibásat?

Ez okozhatja, és gyárira cseréld az összeset!
Viszonylag nem olyan drága...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
feherzoltan
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 40



« Új hozzászólás #159 Dátum: 2010.08.09 hétfő, 13:57:04 »

Ha van akkor érdemes a sárga színűt megvenni de ha nincs akkor is max feketét mert ezek más eljárással készülnek mint a sima 10.9-es csavarok! Würth-ös csavarok a legjobbak! Igaz ilyen nagyban nem olcsók (4-600ft/db) de csak egyszer kell megvenni! Amúgy létezik belőle 1,5 1,25 de lehet rendelni 1-es menetemelkedésűt is!
Csak arra kell figyelni hogy ezek nem tövig menetesek ezért hosszabbat kell rendelni belőlük vagy ha van készleten belőle akkor meg kell mérni a menethosszt rajta! Általában 80-100-asig szokott lenni készleten jobb helyeken de abból 20-30mm le kell számolni mert a fej alatt nincs menet!
Naplózva

2003 Mk III GHIA 2000 tdci facelift majdnem full
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #160 Dátum: 2010.08.21 szombat, 16:07:38 »

Sziasztok!
Innen van valakinek tapasztalata a kombi hátsó tekercsrugójába utólagosan beépíthető légrugóról?

Mert úgy vettem észre, hogy kempingezéskor, utasok nélkül szinte teljesen leült a kocsi vége. Alámásztam a kocsinak, rugótörésre gyanakodtam, de nem, minden bekötés a helyén. A rugó elpacalosodott.
többen is építettek be és megelégedéssel használják
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #161 Dátum: 2010.08.21 szombat, 19:22:40 »

Üdv.

A mondeóm fékezéskor és utána gázadásra "úszik" oldalirányban az eleje (nem mindíg). A kerékcsere folyamán észrevettem, hogy az első lengőkar hátsó szilentje mind a két oldalon sz@r. Produkálhatja ez a hiba ezt a jelenséget?
Ilyenkor kell az összes szilentet cserélni lengőkarban, vagy csak a hibásat?
elég lehet csak a hibásat,de előfordulhat,hogy elnyomja a kormányt a régebbi irányába.Ha párban cseréled,akkor nem.
Naplózva
ocsigep1
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1629


...


E-mail
« Új hozzászólás #162 Dátum: 2010.08.26 csütörtök, 19:55:40 »

Mindkét hátsó gumim külső része erősen kopik, már a kopásjelzőn vannak, míg a belső oldalak láthatóan nem!
Állítódhat el úgy a futómű, hogy kb tökre szimmetrikusan, egyformán kopnak kívül-kívül?
Most már hagyom így, télikerék cserekor befizetek egy komplett futóműállításra.
Naplózva

MKI 2.0i
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #163 Dátum: 2010.08.31 kedd, 09:22:02 »

Mindkét hátsó gumim külső része erősen kopik, már a kopásjelzőn vannak, míg a belső oldalak láthatóan nem!
Állítódhat el úgy a futómű, hogy kb tökre szimmetrikusan, egyformán kopnak kívül-kívül?
Most már hagyom így, télikerék cserekor befizetek egy komplett futóműállításra.

Bármi előfordulhat...
Hátsó szilentek, stabilizátorok hogy vannak? Nem kopognak?
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
ocsigep1
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1629


...


E-mail
« Új hozzászólás #164 Dátum: 2010.09.01 szerda, 18:10:38 »

Bármi előfordulhat...
Hátsó szilentek, stabilizátorok hogy vannak? Nem kopognak?

hááát,
van valami halovány kopogás hátul. Hogy szilent-stab, nem tudom. Nem oly sok éve voltak cserélve, de valszeg erősen fogyócucc. Anno csere előtt jobban kopogott. Balga mód nem tudtam, hogy ezek elhasználódása félrekoptathatja a gumikat.
A történet azért úgy kerek, hogy 60ekm futásteljesítmény kb biztos van a gumikban.
Naplózva

MKI 2.0i
jimvincent
Vendég
« Új hozzászólás #165 Dátum: 2010.10.21 csütörtök, 17:17:25 »

Sziasztok!

Műszaki előtti átvizsgálásra vittem el ma a verdát és nem értem amiket a szaki felírt nekem. Nem megcsinálni akarom, csak egy előzetes kalkulációt készíteni a költségekről. Ilyeneket írt:

- bal alsó támcsap csere. Erre azt mondta, hogy szívás kicserélni, de ilyet, hogy támcsap nem találok a neten.
-első keresztstabilizátor középső szilent csere. Na ez is olyan, hogy a bárdi webshopja pl. csak szilenteket mutat.
-bal alsó lengőkar első,hátsó szilent csere.

Ha valaki nagy szaki segítsen légyszilégyszi!
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #166 Dátum: 2010.10.21 csütörtök, 20:20:31 »

Sziasztok!

Műszaki előtti átvizsgálásra vittem el ma a verdát és nem értem amiket a szaki felírt nekem. Nem megcsinálni akarom, csak egy előzetes kalkulációt készíteni a költségekről. Ilyeneket írt:

- bal alsó támcsap csere. Erre azt mondta, hogy szívás kicserélni, de ilyet, hogy támcsap nem találok a neten.
-első keresztstabilizátor középső szilent csere. Na ez is olyan, hogy a bárdi webshopja pl. csak szilenteket mutat.
-bal alsó lengőkar első,hátsó szilent csere.

Ha valaki nagy szaki segítsen légyszilégyszi!
Első keresztstabilizátor kettő darab szilenten megy keresztül.Ebből melyik a középső?Na,a szakit kérdezd meg.Támcsap?esetleg a torony csapágya?szintén párban cserélendő...mint gyakorlatilag minden a futóműnél...bal alsó lengőkar?Vazze,ezekben egy-egy lengőkar van,nem kettős lengőkaros a futómű (gondolom az elsőkre gondolt,hátul teljesen más) Viszont a lengőkar szilenteket mind a két oldalon illik cserélni,mert különben elnyomhatja a kormányt és el kell vinni beállítani.Viszont akkor olcsóbb,ha bemész a cromaxhoz,veszel kettő gyári lengőkart,darabja 13e ft.És akkor a trapéz szilent csere is letudva.Egyébként nem erre gondolt véletlenül mint támcsap?Vagy esetleg a lengőcsapágyra ( vagy csonkállvány,de az meg öntvény,nincs mit rajta kicserélni...abba megy a lengéscsillapító,kerékcsapágy,féltengely) De a helyedben ha ekkora szakértő sürgősen elhúznék tőle minél messzebbre...
ezekre gondolok,mutasd meg neki képen,mondjuk telóba mentve....
http://www.cromax.hu/?katid=41715429&termek_al_id=5663&katnev=Bal
http://www.cromax.hu/?katid=41716080&termek_al_id=6066&katnev=El%F5re
http://www.cromax.hu/?katid=41715480&katnev=1992.11.15-2000.09.15.
http://www.cromax.hu/?katid=41715440&termek_al_id=5668&katnev=1992.11.15-2000.09.15.
http://www.cromax.hu/?katid=41718323&termek_al_id=7807&katnev=1992.11.15-2000.09.15.
http://www.cromax.hu/?katid=41716456&termek_al_id=6436&katnev=1992.11.15-2000.09.15.
« Utoljára szerkesztve: 2010.10.21 csütörtök, 20:23:21 írta misi107 » Naplózva
Rob
Vendég
« Új hozzászólás #167 Dátum: 2010.10.21 csütörtök, 22:25:23 »

többen is építettek be és megelégedéssel használják

azóta én is  eljen
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #168 Dátum: 2010.10.21 csütörtök, 22:29:35 »

Sziasztok!

Műszaki előtti átvizsgálásra vittem el ma a verdát és nem értem amiket a szaki felírt nekem. Nem megcsinálni akarom, csak egy előzetes kalkulációt készíteni a költségekről. Ilyeneket írt:

- bal alsó támcsap csere. Erre azt mondta, hogy szívás kicserélni, de ilyet, hogy támcsap nem találok a neten.
-első keresztstabilizátor középső szilent csere. Na ez is olyan, hogy a bárdi webshopja pl. csak szilenteket mutat.
-bal alsó lengőkar első,hátsó szilent csere.

Ha valaki nagy szaki segítsen légyszilégyszi!
- lengőkar gömbfej
- stabrúd szilent
- szimplán lengőkar első és hátsó szilent
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #169 Dátum: 2010.10.22 péntek, 08:27:25 »

Sziasztok!

Műszaki előtti átvizsgálásra vittem el ma a verdát és nem értem amiket a szaki felírt nekem. Nem megcsinálni akarom, csak egy előzetes kalkulációt készíteni a költségekről. Ilyeneket írt:

- bal alsó támcsap csere. Erre azt mondta, hogy szívás kicserélni, de ilyet, hogy támcsap nem találok a neten.
-első keresztstabilizátor középső szilent csere. Na ez is olyan, hogy a bárdi webshopja pl. csak szilenteket mutat.
-bal alsó lengőkar első,hátsó szilent csere.

Ha valaki nagy szaki segítsen légyszilégyszi!

A választ ezek szerint megkaptad a többiektől, még annyit nyomatékosítás képpen, hogy ezek is olyan alkatrészek, amiből csakis gyárit!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
jimvincent
Vendég
« Új hozzászólás #170 Dátum: 2010.10.22 péntek, 16:56:41 »

Istenkirályok vagytok! Köszönöm!
Naplózva
Akiee
Vendég
« Új hozzászólás #171 Dátum: 2010.10.30 szombat, 19:34:48 »

Tegnap éjjel véletlenül áthajtottam egy hídbejárón=1,8 Td kombival) úgy,hogy az eleje átért rendesen, de azt be kellett húznom mert nem fértem volna el a másik autó mellett, és sajnos az autó jobb hátsó fele az a levegőbe akart átmenni  Cry .szal a betonhíd a jobb hátsó felfüggesztésnél a lengőkaron csúszott át az autó(nem volt egy kellemes hang),de átért lendületből. Alánéztünk az autónak és csak egy kis karcolás látszik a vason. Lehet-e valami olyan sérülése amit nem lehet igy simán földön fekve észrevenni rajta? (egyébként ugyanúgy viselkedik az autó mint eddig, nem húz semerre, tapad rendesen stb...)
Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #172 Dátum: 2010.10.30 szombat, 19:43:56 »

Tegnap éjjel véletlenül áthajtottam egy hídbejárón=1,8 Td kombival) úgy,hogy az eleje átért rendesen, de azt be kellett húznom mert nem fértem volna el a másik autó mellett, és sajnos az autó jobb hátsó fele az a levegőbe akart átmenni  Cry .szal a betonhíd a jobb hátsó felfüggesztésnél a lengőkaron csúszott át az autó(nem volt egy kellemes hang),de átért lendületből. Alánéztünk az autónak és csak egy kis karcolás látszik a vason. Lehet-e valami olyan sérülése amit nem lehet igy simán földön fekve észrevenni rajta? (egyébként ugyanúgy viselkedik az autó mint eddig, nem húz semerre, tapad rendesen stb...)
nekem sem húzott semerre sem, mégis ette a gumikat. elvittem futóműállításra, azóta jó. szerintem vidd el te is, ott kiderül ha van valami gixer
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Akiee
Vendég
« Új hozzászólás #173 Dátum: 2010.10.31 vasárnap, 13:32:44 »

nekem sem húzott semerre sem, mégis ette a gumikat. elvittem futóműállításra, azóta jó. szerintem vidd el te is, ott kiderül ha van valami gixer
Köszi, nemrég volt egyébként beállításon 6ezerért Tongue.
Naplózva
sanyka77
Vendég
« Új hozzászólás #174 Dátum: 2010.11.01 hétfő, 16:08:18 »

Hali!
Nem tudjátok véletlenül, hogy lehet-e kapni kombi Mondeó 1, hátsó futóművéhez tehermentesítő gumi tartó bakot? Lehet csak komplett keresztgerendával együtt van? Az enyémről lerohadt a jobb oldali, nincs kedvem az egész hátsó hidat cserélni!
csáko!
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #175 Dátum: 2010.11.01 hétfő, 17:00:21 »

Hali!
Nem tudjátok véletlenül, hogy lehet-e kapni kombi Mondeó 1, hátsó futóművéhez tehermentesítő gumi tartó bakot? Lehet csak komplett keresztgerendával együtt van? Az enyémről lerohadt a jobb oldali, nincs kedvem az egész hátsó hidat cserélni!
csáko!
a sárga gumibabára gondolsz?
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #176 Dátum: 2010.11.01 hétfő, 17:19:36 »

Hali!
Nem tudjátok véletlenül, hogy lehet-e kapni kombi Mondeó 1, hátsó futóművéhez tehermentesítő gumi tartó bakot? Lehet csak komplett keresztgerendával együtt van? Az enyémről lerohadt a jobb oldali, nincs kedvem az egész hátsó hidat cserélni!
csáko!
Ha arra gondolsz,ami a rugón belül a lengéscsillapítón van,külön van kombi és 4/5 ajtós.5e/db a cromaxnál:
http://www.cromax.hu/?katid=42917798&katnev=Leng%E9csillap%EDt%F3%20gumi%FCtk%F6z%F5%20%28fel%FCtk%F6z%E9sg%E1tl%F3%29
Naplózva
Guci07
Vendég
« Új hozzászólás #177 Dátum: 2010.11.01 hétfő, 18:11:33 »

Ha arra gondolsz,ami a rugón belül a lengéscsillapítón van,külön van kombi és 4/5 ajtós.5e/db a cromaxnál:
http://www.cromax.hu/?katid=42917798&katnev=Leng%E9csillap%EDt%F3%20gumi%FCtk%F6z%F5%20%28fel%FCtk%F6z%E9sg%E1tl%F3%29
Meg van még egy opció. Kombihoz lehet kapni ilyen levegős bakot vagy mit. Azt lehet szabályozgatni, és nem sokkal drágább mint a gyári ford. Nekem ha lesz egyszer rajta akkor tuti ilyen lesz, mert nekem pl. nem lehet felrakni a gumibakot, mert leesik egyszerűen, annyira szét rohadva a tartója.
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #178 Dátum: 2010.11.01 hétfő, 19:46:32 »

Meg van még egy opció. Kombihoz lehet kapni ilyen levegős bakot vagy mit. Azt lehet szabályozgatni, és nem sokkal drágább mint a gyári ford. Nekem ha lesz egyszer rajta akkor tuti ilyen lesz, mert nekem pl. nem lehet felrakni a gumibakot, mert leesik egyszerűen, annyira szét rohadva a tartója.
azt úgy hívják, hogy légrugó
én most hétvégén szereltem be, a vas maradékát leflexeltem meg lekalapáltam
Naplózva
Guci07
Vendég
« Új hozzászólás #179 Dátum: 2010.11.02 kedd, 13:02:24 »

azt úgy hívják, hogy légrugó
én most hétvégén szereltem be, a vas maradékát leflexeltem meg lekalapáltam

Köszi nyes
Naplózva
ocsigep1
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1629


...


E-mail
« Új hozzászólás #180 Dátum: 2010.11.07 vasárnap, 12:50:55 »

A mondeonk ette a gumik széleit. Futóműállításra vittem, kellett is állítani szépen.
Azóta viszont olyan érzés vezetni a kocsit, mintha komoly holtjátéka lenne a kormánynak. Téligumi is akkor lett fölrakva, de a mostani melegekben szerintem pont, hogy mégjobban kéne tapadjon a kerék és éppenhogy nem kéne erősen "fölkönnyülnie" az elejének.
Van ilyen, hogy futóműállításkor állítgatni lehet a kormány holtjátékának mértékét?
Naplózva

MKI 2.0i
TZS
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



E-mail
« Új hozzászólás #181 Dátum: 2010.11.07 vasárnap, 13:10:17 »

A mondeonk ette a gumik széleit. Futóműállításra vittem, kellett is állítani szépen.
Azóta viszont olyan érzés vezetni a kocsit, mintha komoly holtjátéka lenne a kormánynak. Téligumi is akkor lett fölrakva, de a mostani melegekben szerintem pont, hogy mégjobban kéne tapadjon a kerék és éppenhogy nem kéne erősen "fölkönnyülnie" az elejének.
Van ilyen, hogy futóműállításkor állítgatni lehet a kormány holtjátékának mértékét?
A melegben a téligumi jobban "nyúlik", "kenődik", éppen, hogy rosszabb a tapadása. A bordái puhábbak, mélyebbek és szabdaltak, hogy a havat ki tudja dobni. Szerintem ezt érzed.  Nálam a téli ilyen meleg időben simán elforog kettesben ha odalépek neki, a kanyarstabilitásról, vagyis annak hiányáról meg ne is beszéljünk. Ha a tartós hideg beálltával sem változik a helyzet, akkor menj vissza a futóművészhez.
« Utoljára szerkesztve: 2010.11.07 vasárnap, 13:12:34 írta TZS » Naplózva

2016 MK-II facelift Kuga 2.0 TDCI AWD (Mondeo szívvel)
ex: 2011 MK-IV 2.0 TDCi
ex: 2003 MK-III facelift 2.0 TDCI
ex: 1993 MK-I 2.0 ZETEC

"Összejönni - jó kezdés. Együtt maradni - haladás. Együtt is dolgozni - siker." Henry Ford
ocsigep1
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1629


...


E-mail
« Új hozzászólás #182 Dátum: 2010.11.07 vasárnap, 13:13:25 »

A melegben a téligumi jobban "nyúlik", "kenődik", éppen, hogy rosszabb a tapadása. A bordái puhábbak, mélyebbek és szabdaltak, hogy a havat ki tudja dobni. Szerintem ezt érzed.  Nálam a téli ilyen meleg időben simán elforog kettesben ha odalépek neki, a karanystabilitásról, vagyis annak hiányáról meg ne is beszéljünk. Ha a tartós hideg beálltával sem változik a helyzet, akkor menj vissza a futóművészhez.

oks
jó, hogy fordítva okoskodtam  vigyor3
Naplózva

MKI 2.0i
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #183 Dátum: 2010.11.07 vasárnap, 15:23:26 »

A melegben a téligumi jobban "nyúlik", "kenődik", éppen, hogy rosszabb a tapadása. A bordái puhábbak, mélyebbek és szabdaltak, hogy a havat ki tudja dobni. Szerintem ezt érzed.  Nálam a téli ilyen meleg időben simán elforog kettesben ha odalépek neki, a kanyarstabilitásról, vagyis annak hiányáról meg ne is beszéljünk. Ha a tartós hideg beálltával sem változik a helyzet, akkor menj vissza a futóművészhez.
egyetértek veled,nálam is ugyanez van.Ha marad ilyen az idő visszarakom a négyévszakost,mert se perc alatt elkoptatom őket.
Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #184 Dátum: 2010.11.07 vasárnap, 15:26:27 »

egyetértek veled,nálam is ugyanez van.Ha marad ilyen az idő vis***akom a négyévszakost,mert se perc alatt elkoptatom őket.
én ezért nem raktam még fel eljen
http://koponyeg.hu/t/Hajdúszoboszló

ha ilyen lesz felénk az idő, akkor még 1,5-2 hetet marad a nyári
« Utoljára szerkesztve: 2010.11.07 vasárnap, 15:28:36 írta HZsolt92 » Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
ocsigep1
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1629


...


E-mail
« Új hozzászólás #185 Dátum: 2010.11.07 vasárnap, 17:55:10 »

én ezért nem raktam még fel eljen
http://koponyeg.hu/t/Hajdúszoboszló

ha ilyen lesz felénk az idő, akkor még 1,5-2 hetet marad a nyári
eljen ez faxa!  nyes
Sajna nekem a nyáriak enyhén szólva is csak árnyékai régi önmaguknak  vigyor3
Naplózva

MKI 2.0i
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #186 Dátum: 2010.11.07 vasárnap, 17:57:04 »

eljen ez faxa!  nyes
Sajna nekem a nyáriak enyhén szólva is csak árnyékai régi önmaguknak  vigyor3
nekem a téli ilyen 4,5mm van még rajta, ha most felteszem, akkor mire jön a hó nem marad rajta minta falbav
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Pocska
Vendég
« Új hozzászólás #187 Dátum: 2010.11.07 vasárnap, 19:52:46 »

Sziasztok!

Kormánymű kellene nekem! Azt hittük, hogy a kormányösszekötő rúd van elkopva, de sajna kiderült, hogy nem az a rossz. Valaki tudna nekem segíteni, hol találok olcsón, akár bontottat is? Nincs valakinek egy felesleges? Smiley

Üdv: Pocska

Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #188 Dátum: 2010.11.07 vasárnap, 20:02:58 »

Sziasztok!

Kormánymű kellene nekem! Azt hittük, hogy a kormányösszekötő rúd van elkopva, de sajna kiderült, hogy nem az a rossz. Valaki tudna nekem segíteni, hol találok olcsón, akár bontottat is? Nincs valakinek egy felesleges? Smiley

Üdv: Pocska


úgy igazán csak itt pest környékén vannak nagyobb bontók, de kérdezősködj régiós topikban, hátha tud valaki segíteni neked
Naplózva
BluElite
Vendég
« Új hozzászólás #189 Dátum: 2010.11.29 hétfő, 16:39:24 »

Kedves Fórumozók!

Meg tudná nekem mondani valaki, hogy 1-es mondeóra milyen ET számú 14"-es lemezfelni való? Sahol nem akadok a nyomára ugyanis. A fent lévő alufelnikbe nincs beütve, és a pótkerékként használt lemezfelniben sincs sehol szám. Viszont kellene vennem a téli gumik számára 4 db-ot. Ha ez segít, 4 csavarral van rögzítve a kerék, a gumik mérete 185/65*14

Köszönettel: BluElite
Naplózva
V.Tamás
Vendég
« Új hozzászólás #190 Dátum: 2010.11.29 hétfő, 16:45:06 »

Kedves Fórumozók!

Meg tudná nekem mondani valaki, hogy 1-es mondeóra milyen ET számú 14"-es lemezfelni való? Sahol nem akadok a nyomára ugyanis. A fent lévő alufelnikbe nincs beütve, és a pótkerékként használt lemezfelniben sincs sehol szám. Viszont kellene vennem a téli gumik számára 4 db-ot. Ha ez segít, 4 csavarral van rögzítve a kerék, a gumik mérete 185/65*14

Köszönettel: BluElite

Szia!

Én ezt találtam egy adatbázisban: Mondeo I, 185/65*R14 guminál, 6*14 felni, 4*108 osztókőr, ET 35-38 (az agynál a nyílás 63,4 mm)
« Utoljára szerkesztve: 2010.11.29 hétfő, 16:47:21 írta V.Tamás » Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #191 Dátum: 2010.11.29 hétfő, 17:53:35 »

Kedves Fórumozók!

Meg tudná nekem mondani valaki, hogy 1-es mondeóra milyen ET számú 14"-es lemezfelni való? Sahol nem akadok a nyomára ugyanis. A fent lévő alufelnikbe nincs beütve, és a pótkerékként használt lemezfelniben sincs sehol szám. Viszont kellene vennem a téli gumik számára 4 db-ot. Ha ez segít, 4 csavarral van rögzítve a kerék, a gumik mérete 185/65*14

Köszönettel: BluElite
van eladó felnim, ha érdekel...
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
BluElite
Vendég
« Új hozzászólás #192 Dátum: 2010.11.29 hétfő, 20:26:48 »

van eladó felnim, ha érdekel...

Szia!

Érdekelne. Bár nem tudom merre vagy megtalálható, én speciel Kaposvár és Pécs között járok sűrűn, sajnos emiatt pl. Nyíregyháza kiesne az útvonalból  Wink
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #193 Dátum: 2010.11.29 hétfő, 21:21:00 »

Szia!

Érdekelne. Bár nem tudom merre vagy megtalálható, én speciel Kaposvár és Pécs között járok sűrűn, sajnos emiatt pl. Nyíregyháza kiesne az útvonalból  Wink
balatonlelle vigyor3
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
BluElite
Vendég
« Új hozzászólás #194 Dátum: 2010.11.30 kedd, 09:08:14 »

balatonlelle vigyor3

Szia!

Küldtem privátban üzenetet!

Köszönöm: BluElite
Naplózva
Pocska
Vendég
« Új hozzászólás #195 Dátum: 2010.12.09 csütörtök, 13:34:46 »

Sziasztok!

Az érdekelne, hogy kormányműből kettő félét láttam mk1-hez. Az egyiket 14 a másikat 15 colos kerékhez gyártották. Legalábbis a cromax-nál most úgy láttam. Mivel nekem cserélnem kell, érdekel, hogy erre mennyire kell figyelnem? Ha a 14est veszem meg, és 15 colos kerekeim vannak az gond? Lehet később szeretnék 16-os felniket. Nekem most a 15-ös van bent szerintem.

Előre is köszönöm a választ! Pocska

Naplózva
Pocska
Vendég
« Új hozzászólás #196 Dátum: 2010.12.10 péntek, 18:07:17 »

Sziasztok!

Valaki meg tudná mondani, hogy a rf-f33c-3550-da számú kormánymű melyik kerékhez készült? Ez a 14 vagy a 15-ben van? Ha nekem nem ez volt a kocsiban attól még bele lehet rakni?

Köszönöm! Pocska
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #197 Dátum: 2010.12.11 szombat, 02:48:04 »

Sziasztok!

Valaki meg tudná mondani, hogy a rf-f33c-3550-da számú kormánymű melyik kerékhez készült? Ez a 14 vagy a 15-ben van? Ha nekem nem ez volt a kocsiban attól még bele lehet rakni?

Köszönöm! Pocska
tudtommal maga a kormánymű ugyanaz,a kormányösszekötő más de lehet cserélni.
Naplózva
Pocska
Vendég
« Új hozzászólás #198 Dátum: 2010.12.12 vasárnap, 17:57:34 »

tudtommal maga a kormánymű ugyanaz,a kormányösszekötő más de lehet cserélni.

Ok, köszönöm szépen!
Naplózva
Apor
Vendég
« Új hozzászólás #199 Dátum: 2010.12.28 kedd, 18:56:05 »

Sziasztok!
Nekem van 4 db 16-os gyári 4x108 alufelnim,205/50 16-os nagyon jó gumikkal.Ezért kérnék 70000 ftot!06704171516
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 ... 29   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.07 másodperc alatt készült el 23 lekéréssel.