Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.02 csütörtök, 11:36:00 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 ... 29   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Futómű  (Megtekintve 593200 alkalommal)
0 Felhasználó és 2 vendég van a témában
Apanya
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 116



E-mail
« Új hozzászólás #200 Dátum: 2010.12.29 szerda, 06:15:02 »

Sziasztok!
Nekem van 4 db 16-os gyári 4x108 alufelnim,205/50 16-os nagyon jó gumikkal.Ezért kérnék 70000 ftot!06704171516
Szia!
Tudsz róla képet küldeni?Már van alufelnim, de csak 14ˇcolos, ami persze nem mutat jól a böhöm nagy autón!jöhet privát üzenetben vagy ha kell megadom ac e-mail-om és azon jöhet!
     Üdv: Jenő. taps
Naplózva

1993 Mk1 mondeo turnier GHIA 2.0
centrikus1
Vendég
« Új hozzászólás #201 Dátum: 2011.01.21 péntek, 18:59:14 »

Szevasztok. Van 1 garnitúra lemezfelnim 1-es mondira.    14-es gyári.  Ára 6000 a négy db. Ha érdekel írj mailt   jsw006@citromail.hu
Naplózva
lacus3
Vendég
« Új hozzászólás #202 Dátum: 2011.01.22 szombat, 17:28:50 »

 :rinya:Ma kicserélték a kormányművet de viszont a kormány keresztben áll  az előző kormányművel teljesen középenvolt miért van ez?
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #203 Dátum: 2011.01.22 szombat, 17:44:08 »

:rinya:Ma kicserélték a kormányművet de viszont a kormány keresztben áll  az előző kormányművel teljesen középenvolt miért van ez?
irtam püt ezügyben...
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
csabi29
Vendég
« Új hozzászólás #204 Dátum: 2011.01.26 szerda, 21:26:35 »

szevasztok,Csaba vagyok, a mult7en vettem  egy mondeó kombit,a motorja nagyon fa::a.de a fotó mű egy ***.!lengés csillapitó az tuti rossz.meg a hátulja eszi a gumi belsejét,és a havon pont úgy viselkedik mint egy rendes kigyó pont úgy kuszik,remélem csak ruggot kell kicserélni meg a csillapitót.bontottan ruggó,meg esetleg felni nincs valakinél Bácsmegyében?vagy környékén?
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #205 Dátum: 2011.01.26 szerda, 21:32:38 »

szevasztok,Csaba vagyok, a mult7en vettem  egy mondeó kombit,a motorja nagyon fa::a.de a fotó mű egy ***.!lengés csillapitó az tuti rossz.meg a hátulja eszi a gumi belsejét,és a havon pont úgy viselkedik mint egy rendes kigyó pont úgy kuszik,remélem csak ruggot kell kicserélni meg a csillapitót.bontottan ruggó,meg esetleg felni nincs valakinél Bácsmegyében?vagy környékén?
kombi? vagy limó? vagy  ajtós?
a futómű javítást úgy számold, hogy szilentek, meg stabilizátorok is. együtt cserélj mindent, mert egyik rossz megeszi a másik jót...
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #206 Dátum: 2011.01.26 szerda, 21:42:01 »

kombi? vagy limó? vagy  ajtós?
a futómű javítást úgy számold, hogy szilentek, meg stabilizátorok is. együtt cserélj mindent, mert egyik rossz megeszi a másik jót...

írta, hogy kombi falbav szemüveget a bírónak eplus2
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #207 Dátum: 2011.01.26 szerda, 21:43:47 »

írta, hogy kombi falbav szemüveget a bírónak eplus2
pfff..bammeg igazad van..van szemüvegem, de ezek szerint koszos nyes
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
csabi29
Vendég
« Új hozzászólás #208 Dátum: 2011.01.27 csütörtök, 06:07:29 »

ja a lényeg lemaratt,(kombi!!)elég sokminden kilett rajta cserélve mert csunyán törve volt!.
Naplózva
toba
Vendég
« Új hozzászólás #209 Dátum: 2011.03.04 péntek, 20:55:16 »

 ;)Sziasztok nekem is van egy KOMBIM a hátulja 7000km alatt le ette a gumikat. Az elején kezdtem egy rugó cserével mert el volt törve ajobb oldali rugom. Azota az elején minden rendben van kivéve a kormány holtjátékal van gondom. A kérdésem az lenne,hogy a kormánymü és a kormány kardán között mien átvezetö van. Mert még azt nem cseréltem ki és semien alkatrészesnél nem találtam alkatrészt. Ha valami olcsó alkatrész lelö helyett tudtok irjátok meg legyci.
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #210 Dátum: 2011.03.04 péntek, 21:07:10 »

;)Sziasztok nekem is van egy KOMBIM a hátulja 7000km alatt le ette a gumikat. Az elején kezdtem egy rugó cserével mert el volt törve ajobb oldali rugom. Azota az elején minden rendben van kivéve a kormány holtjátékal van gondom. A kérdésem az lenne,hogy a kormánymü és a kormány kardán között mien átvezetö van. Mert még azt nem cseréltem ki és semien alkatrészesnél nem találtam alkatrészt. Ha valami olcsó alkatrész lelö helyett tudtok irjátok meg legyci.

kb. pontosan leírtad....egy kardán van,egyik végén bordástengellyel csatlakozik a kormány oszlophoz.a másik végén egy bilinccsel a kormánymű csonkjához:
Naplózva
toba
Vendég
« Új hozzászólás #211 Dátum: 2011.03.06 vasárnap, 19:04:13 »

kb. pontosan leírtad....egy kardán van,egyik végén bordástengellyel csatlakozik a kormány oszlophoz.a másik végén egy bilinccsel a kormánymű csonkjához:

Köszi a képet lehetséges,hogy a bilincses része laza vagy kikopott mert ma kivettem a csavart a bilincses részből bezsíroztam és vissza raktam meghúztam. Jobb lett de még mindig van középen egy pici rész ahol a szervo működése nélkül  mozdul a kormány.
« Utoljára szerkesztve: 2011.03.07 hétfő, 08:33:09 írta Joe » Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #212 Dátum: 2011.03.06 vasárnap, 19:10:28 »

Köszi a képet lehetséges,hogy a bilincses része laza vagy kikopott mert ma kivettem a csavart a bilincses részből bezsíroztam és vissza raktam meghúztam. Jobb lett de még mindig van középen egy pici rész ahol a szervo működése nélkül  mozdul a kormány.
Az már lehet a kikopott gömbfejtől is.
Naplózva
toba
Vendég
« Új hozzászólás #213 Dátum: 2011.03.06 vasárnap, 19:25:24 »

szevasztok,Csaba vagyok, a mult7en vettem  egy mondeó kombit,a motorja nagyon fa::a.de a fotó mű egy ***.!lengés csillapitó az tuti rossz.meg a hátulja eszi a gumi belsejét,és a havon pont úgy viselkedik mint egy rendes kigyó pont úgy kuszik,remélem csak ruggot kell kicserélni meg a csillapitót.bontottan ruggó,meg esetleg felni nincs valakinél Bácsmegyében?vagy környékén?
t
Szia nekem decemberben volt vizsgán az örökölt autóm de a lengéscsillapítókkal semmi gond nem volt. 70-72% volt a hátulja. A szilentek nem lógnak mai napig sem de csak azok miatt lehet terpesztése a hátuljának. Még trabis koromból emlékszem arra,hogy ott meg az volt a lényeg,hogy legyen terpesztés mert sokkal stabilabb volt a hátulja. Én heteken belül kicserélem az összes szilentett és a rugókat pedig elviszem kovácshoz hogy erősítse meg mert amit vettem bontóba az még gyengébb mint ami benne volt
Naplózva
toba
Vendég
« Új hozzászólás #214 Dátum: 2011.03.06 vasárnap, 19:28:58 »

Az már lehet a kikopott gömbfejtől is.
Gömfejek decemberbe lettek cserélve vizsgára. A kerekeket még meg se mozditja a kormány.
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #215 Dátum: 2011.03.06 vasárnap, 19:39:57 »

Gömfejek decemberbe lettek cserélve vizsgára. A kerekeket még meg se mozditja a kormány.
Értemmegnézhetted volna azt,hogy a csonkot egy fogóval mozgatva érzel-e holtjátékot.Ha igen,akkor elképzelhető,hogy a kormánymű kezd el vacakolni.Ha nincs ilyen,akkor lehet,hogy vagy maga a kormányközép mozog (csavar nem volt leszedve?) vagy az oszlop megy szét.Ha esetleg nem cseréltél még kormányt,egy nagyon minimális játéka van,de ha rendesen ráhúzod a csavart,akkor nincs.
Naplózva
toba
Vendég
« Új hozzászólás #216 Dátum: 2011.03.06 vasárnap, 20:03:52 »

Értemmegnézhetted volna azt,hogy a csonkot egy fogóval mozgatva érzel-e holtjátékot.Ha igen,akkor elképzelhető,hogy a kormánymű kezd el vacakolni.Ha nincs ilyen,akkor lehet,hogy vagy maga a kormányközép mozog (csavar nem volt leszedve?) vagy az oszlop megy szét.Ha esetleg nem cseréltél még kormányt,egy nagyon minimális játéka van,de ha rendesen ráhúzod a csavart,akkor nincs.
A kormány nem volt leszerelve amit megtudtam nézni az az,hogy a kormánymű még nem mozdul de a kormány oszlopnak 10-20mm logása van jobbra balra
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #217 Dátum: 2011.03.06 vasárnap, 22:35:44 »

A kormány nem volt leszerelve amit megtudtam nézni az az,hogy a kormánymű még nem mozdul de a kormány oszlopnak 10-20mm logása van jobbra balra
Akkor nézd meg a rögzítő csavarjait alul,hogy nincs-e valamelyik kilazulva.Azt írtad,hogy a kardán sem volt a helyén,akkor azt sem tartom kizártnak,hogy azon a részen szétkopott.Esetleg ha szükséged van rá,akkor van még tuti jó kormányoszlop+összekötő az első autómból óccsóé...
Naplózva
toba
Vendég
« Új hozzászólás #218 Dátum: 2011.03.08 kedd, 08:39:41 »

Akkor nézd meg a rögzítő csavarjait alul,hogy nincs-e valamelyik kilazulva.Azt írtad,hogy a kardán sem volt a helyén,akkor azt sem tartom kizártnak,hogy azon a részen szétkopott.Esetleg ha szükséged van rá,akkor van még tuti jó kormányoszlop+összekötő az első autómból óccsóé...
Menyi lenne olcsoé?Huh?
Naplózva
dragonheart
Vendég
« Új hozzászólás #219 Dátum: 2011.03.18 péntek, 20:20:56 »

Helló!

Nem igazán vagyok még képben az autók alkatrészeivel kapcsolatban, ezért talán bután hangzik majd a dolog... Van egy '96os Mondeo kombim, és a bal hátsó kerék mögött eltört egy laposvasszerű támasztó kar. Ha minden igaz, és jól azonosítottam be más fórumhozzászólásokból, akkor az lehet a hosszlengőkar  ugye? A sztori elég vicces, mert épp a szerelőtől hoztam el aznap, és már a házunk előtt gurultam amikor nagy koppanást hallottam  szomoru1
Tudna esetleg valaki feltölteni egy képet arról a részről, ahol ez az alkatrész található? Mennyibe kerül egy ilyen alkatrész kb?

Előre is köszi!

Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #220 Dátum: 2011.03.18 péntek, 20:23:05 »

Helló!

Nem igazán vagyok még képben az autók alkatrészeivel kapcsolatban, ezért talán bután hangzik majd a dolog... Van egy '96os Mondeo kombim, és a bal hátsó kerék mögött eltört egy laposvasszerű támasztó kar. Ha minden igaz, és jól azonosítottam be más fórumhozzászólásokból, akkor az lehet a hosszlengőkar  ugye? A sztori elég vicces, mert épp a szerelőtől hoztam el aznap, és már a házunk előtt gurultam amikor nagy koppanást hallottam  szomoru1
Tudna esetleg valaki feltölteni egy képet arról a részről, ahol ez az alkatrész található? Mennyibe kerül egy ilyen alkatrész kb?

Előre is köszi!


ez?
http://auto-motor.vatera.hu/alkatresz_felszereles_szemelygepkocsi/eroatviteli_alkatresz/futomu_felfuggesztes/ford_mondeo_kombi_hatso_hossz_lengokar_1446679209.html
Naplózva
dragonheart
Vendég
« Új hozzászólás #221 Dátum: 2011.03.18 péntek, 20:27:56 »

Hát még nem szedtük le, hogy szemügyre vehessük, de azthiszem ez lesz... ezért lenne jó ha látnék egy olyan képet is róla, amikor a helyén van  Smiley
Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #222 Dátum: 2011.03.19 szombat, 09:54:28 »

Hát még nem szedtük le, hogy szemügyre vehessük, de azthiszem ez lesz... ezért lenne jó ha látnék egy olyan képet is róla, amikor a helyén van  Smiley
Fel lehet valahogy direktbe tölteni képeket ide?
Mióta a kép.tár megszűnt, nem tudok semmi jó lehetőséget, ahol a képeimet rendszerezve lehetne tárolni.
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #223 Dátum: 2011.03.19 szombat, 10:21:25 »

Fel lehet valahogy direktbe tölteni képeket ide?
Mióta a kép.tár megszűnt, nem tudok semmi jó lehetőséget, ahol a képeimet rendszerezve lehetne tárolni.
fotoalbum.hu
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #224 Dátum: 2011.03.19 szombat, 13:29:41 »

Fel lehet valahogy direktbe tölteni képeket ide?
Mióta a kép.tár megszűnt, nem tudok semmi jó lehetőséget, ahol a képeimet rendszerezve lehetne tárolni.
http://photobucket.com/
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #225 Dátum: 2011.03.19 szombat, 13:40:02 »

Köszi!!!  Grin worship

Íme a kép:
Naplózva
dragonheart
Vendég
« Új hozzászólás #226 Dátum: 2011.03.19 szombat, 13:57:36 »

Köszi!!!  Grin worship

Íme a kép:
Ezer köszönet! Bizony ez az, ami eltörött!!  Embarrassed Még egy kérdés... mivel ez is futómű alkatrész, érdemes lenne a másik oldalon is kicserélni vagy elég csak ezt, ami eltörött?

Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #227 Dátum: 2011.03.19 szombat, 20:45:11 »

Ezer köszönet! Bizony ez az, ami eltörött!!  Embarrassed Még egy kérdés... mivel ez is futómű alkatrész, érdemes lenne a másik oldalon is kicserélni vagy elég csak ezt, ami eltörött?
A másik oldali is el van törve? Esetleg a szolent ki van benne? Ha ezek egyike sem teljesül, akkor nem kell cserélni, csak a töröttet.
Ha kell, nekem van - ha jól emlékszem - pont egy bal oldali, igaz még rajta a csonkállványon. És az is igaz, hogy kissé messze tőled, a XVI. kerületben.
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #228 Dátum: 2011.03.19 szombat, 21:36:52 »

A másik oldali is el van törve? Esetleg a szolent ki van benne? Ha ezek egyike sem teljesül, akkor nem kell cserélni, csak a töröttet.
Ha kell, nekem van - ha jól emlékszem - pont egy bal oldali, igaz még rajta a csonkállványon. És az is igaz, hogy kissé messze tőled, a XVI. kerületben.
ha csak a lemezt cseréli, akkor mindegy, hogy melyik oldali
Naplózva
dragonheart
Vendég
« Új hozzászólás #229 Dátum: 2011.03.21 hétfő, 10:43:37 »

A másik oldali is el van törve? Esetleg a szolent ki van benne? Ha ezek egyike sem teljesül, akkor nem kell cserélni, csak a töröttet.
Ha kell, nekem van - ha jól emlékszem - pont egy bal oldali, igaz még rajta a csonkállványon. És az is igaz, hogy kissé messze tőled, a XVI. kerületben.

Köszi a segítséget mindenkinek! Bp nem volna olyan messze mert esztergomi vagyok, de úgy néz ki, hogy sikerül szerezzek egyet...

Köszi még1szer!
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #230 Dátum: 2011.03.21 hétfő, 10:48:12 »

esztergomi vagyok

Én is. Alkatrészben tudok segíteni, ha kell...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
talpas
Vendég
« Új hozzászólás #231 Dátum: 2011.04.02 szombat, 09:01:57 »

Sziasztok, most regisztráltam hozzátok, először is üdvözlök itt mindenkit a fórumon. Vásároltam édesanyáméknak egy 1994-es évjáratú 1,6i 16V-es turniert, CLX felszereltség. Az árához képest egész szép,( 300e volt, 272554km, végig vezetett szervízkönyves, bordó színű ) nagyjából egyben is van. Persze a kasztnira kell majd költeni, ívek, küszöbök, tanklyuklemez, taposó egy két helyen rozsdás, de nem vészes. Az autót lemezfelnivel vettem, és téli gumi van rajta. Szeretnék rá nyárra alufelnit tenni, természetesen nyári gumival, de nem tudom az osztókört. Azt mondják, 4x108-as, de van állítólag ebből 4x98-as is. Ez igaz? Milyen osztókörű felnit keressek ehhez az autóhoz? Segítségeteket előre is köszönöm.
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #232 Dátum: 2011.04.03 vasárnap, 22:17:54 »

Sziasztok, most regisztráltam hozzátok, először is üdvözlök itt mindenkit a fórumon. Vásároltam édesanyáméknak egy 1994-es évjáratú 1,6i 16V-es turniert, CLX felszereltség. Az árához képest egész szép,( 300e volt, 272554km, végig vezetett szervízkönyves, bordó színű ) nagyjából egyben is van. Persze a kasztnira kell majd költeni, ívek, küszöbök, tanklyuklemez, taposó egy két helyen rozsdás, de nem vészes. Az autót lemezfelnivel vettem, és téli gumi van rajta. Szeretnék rá nyárra alufelnit tenni, természetesen nyári gumival, de nem tudom az osztókört. Azt mondják, 4x108-as, de van állítólag ebből 4x98-as is. Ez igaz? Milyen osztókörű felnit keressek ehhez az autóhoz? Segítségeteket előre is köszönöm.
4x108
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
talpas
Vendég
« Új hozzászólás #233 Dátum: 2011.04.04 hétfő, 20:42:06 »

4x108
Köszönöm. Smiley
Naplózva
Pocska
Vendég
« Új hozzászólás #234 Dátum: 2011.04.09 szombat, 08:54:50 »

Sziasztok!

A következőt vettem észre a kocsimon. A kormány forgatása közben kicsi apró reccsenéseket érzek. A kormánymű most lett cserélve, szóval remélem nem az a hibás! A szerelőm mondta, hogy a toronycsapágyakat cserélnem kell lassan, lehet ez a hibás? Bár mikor mondta, még nem volt ez a tünet. Futómű beállítás után nemsokkal jött elő.
Ezen kívül fékezéskor iszonyatosan elkezd rázni a kormány, és olyan mintha a kormánykeréken belül rezegne valami. Ez a két dolog független egymástól szerintem.  A fékezéskor való rázást, sok mindenre rá lehet fogni. A gumim is borzasztó és a féktárcsák is szerintem. Ezeket most fogom cserélni, de a kormány reccsenése nem tudom mi lehet! Van valami ötletetek?
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #235 Dátum: 2011.04.09 szombat, 15:16:52 »

Sziasztok!

A következőt vettem észre a kocsimon. A kormány forgatása közben kicsi apró reccsenéseket érzek. A kormánymű most lett cserélve, szóval remélem nem az a hibás! A szerelőm mondta, hogy a toronycsapágyakat cserélnem kell lassan, lehet ez a hibás? Bár mikor mondta, még nem volt ez a tünet. Futómű beállítás után nemsokkal jött elő.
Ezen kívül fékezéskor iszonyatosan elkezd rázni a kormány, és olyan mintha a kormánykeréken belül rezegne valami. Ez a két dolog független egymástól szerintem.  A fékezéskor való rázást, sok mindenre rá lehet fogni. A gumim is borzasztó és a féktárcsák is szerintem. Ezeket most fogom cserélni, de a kormány reccsenése nem tudom mi lehet! Van valami ötletetek?
jól mondta a szaki.
ellenőrizni pedig úgy tudod, hogy valakit beültetsz a kocsiba és kopp-tól koppig tekerteted vele a kormányt, miközben sasolsz a motortérben. ha a torony tetején a cucc nem egyenletesen mozog, hanem akadozva, akkor diagnosztizálva is van a gondod.
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
Pocska
Vendég
« Új hozzászólás #236 Dátum: 2011.04.10 vasárnap, 01:22:52 »

jól mondta a szaki.
ellenőrizni pedig úgy tudod, hogy valakit beültetsz a kocsiba és kopp-tól koppig tekerteted vele a kormányt, miközben sasolsz a motortérben. ha a torony tetején a cucc nem egyenletesen mozog, hanem akadozva, akkor diagnosztizálva is van a gondod.

Köszönöm! Amint otthon vagyok megnézem! Ez egész egyszerünek hangzik! Köszönöm!
Naplózva
legyozo
Vendég
« Új hozzászólás #237 Dátum: 2011.04.19 kedd, 17:11:14 »

Sziasztok!

VIK szerint az egyik első lengéscsillapító cserére érett. Ez is a párban és eredeti kategória?

Van valakinek tapasztalata a házi cseréről amit közzé is tett? Célszerszám és egyéb műhelytitkok esetleg? Szerelőakna, némi szerszám és lelkesedés van.

Üdv
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #238 Dátum: 2011.04.19 kedd, 17:14:39 »

Sziasztok!

VIK szerint az egyik első lengéscsillapító cserére érett. Ez is a párban és eredeti kategória?

Van valakinek tapasztalata a házi cseréről amit közzé is tett? Célszerszám és egyéb műhelytitkok esetleg? Szerelőakna, némi szerszám és lelkesedés van.

Üdv
MEg lehet csinálni otthon is.Csak ***ás,főleg ha be van rohadva minden...cserélni csak párban!Yooccoo-ék csinálták otthon...én inkább rászántam volna a komplett futómű munkát a szerelőre 10e-ért és egy autómentes napért.Más kérdés,hogy sosem került rá sor és egy ideig nem is fog...
Naplózva
legyozo
Vendég
« Új hozzászólás #239 Dátum: 2011.04.19 kedd, 17:25:40 »

MEg lehet csinálni otthon is.Csak ***ás,főleg ha be van rohadva minden...cserélni csak párban!Yooccoo-ék csinálták otthon...én inkább rászántam volna a komplett futómű munkát a szerelőre 10e-ért és egy autómentes napért.Más kérdés,hogy sosem került rá sor és egy ideig nem is fog...
Kösz a választ! worship

Nagyjából rendben van a futómű, a lengéscsillapító kivételével, nincsenek csak felületi rozsdafoltok. Rendszeresen cseréltük ami kellett. Most lesz egy kis szabadidőm és segítségem is. A Haynes-ből megvannak a megfelelő ábrák, de hát az elmélet. Még alszom rá egyet.

Ragaszkodjak az eredetihez?

Üdv
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #240 Dátum: 2011.04.19 kedd, 17:28:25 »

Kösz a választ! worship

Nagyjából rendben van a futómű, a lengéscsillapító kivételével, nincsenek csak felületi rozsdafoltok. Rendszeresen cseréltük ami kellett. Most lesz egy kis szabadidőm és segítségem is. A Haynes-ből megvannak a megfelelő ábrák, de hát az elmélet. Még alszom rá egyet.

Ragaszkodjak az eredetihez?

Üdv
mármint milyen eredetihez?
Naplózva
legyozo
Vendég
« Új hozzászólás #241 Dátum: 2011.04.19 kedd, 17:35:04 »

mármint milyen eredetihez?
Motorcraft
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #242 Dátum: 2011.04.19 kedd, 21:06:19 »

Kösz a választ! worship

Nagyjából rendben van a futómű, a lengéscsillapító kivételével, nincsenek csak felületi rozsdafoltok. Rendszeresen cseréltük ami kellett. Most lesz egy kis szabadidőm és segítségem is. A Haynes-ből megvannak a megfelelő ábrák, de hát az elmélet. Még alszom rá egyet.

Ragaszkodjak az eredetihez?

Üdv
nem kell feltétlenül ragaszkodnod.
egyébként ha otthon akarod cserélni, akkor a következőt javaslom. tudsz jó állapotú telókat venni párban rugókkal együtt mk2-nél. cserénél nagy előny, ha komplett tudod cserélni.
ha mégis az új mellett döntesz, akkor a következő dolgok a buktatók:
a teló rögzítőcsavarja az állványcsonkban eléggé hajlamos a berohadásra (többen jártunk úgy, hogy beszakadt)
a toronyhoz 18-as kulcs kell, de nem crova, mert középen van a torx ellenfogás. ha kint van a cucc, rugóösszehúzó kell. egyébként, ha nem szakad be semmi, kb. 2-3 órás meló.
ha beszakad....
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
Styv
Vendég
« Új hozzászólás #243 Dátum: 2011.04.21 csütörtök, 17:09:09 »

Sziasztok!
Az MK I felniknek mennyi az osztóköre és az ET száma?
 wave
Naplózva
Proconsul
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6157


Mens sana in corpore sano


« Új hozzászólás #244 Dátum: 2011.04.21 csütörtök, 22:42:03 »

Sziasztok!
Az MK I felniknek mennyi az osztóköre és az ET száma?
 wave
5 1/2 J x 14     4 / 108 ET 47,5
6 J x 15
6 1/2 J x 16

értelmezés:
5 1/2 = a felni nyílásszélessége collba
J = a besajtolási mélység és az alak betüjele
x = egyrészes , mélyágyas keréktárcsa jelölése
14 = felni átmérője collban
4/108 = rögzítö furatok száma és azok távolsága
ET 47,5 =  besajtolás mélysége mm-ben. Ez a felni középvonala és a féktárcsára illeszkedö kerékagy közti távolság
1 coll = 25.4 mm


« Utoljára szerkesztve: 2011.04.21 csütörtök, 23:21:59 írta Ragasits » Naplózva

95-ös 1.8TD mondeo
Styv
Vendég
« Új hozzászólás #245 Dátum: 2011.04.25 hétfő, 16:50:19 »

5 1/2 J x 14     4 / 108 ET 47,5
6 J x 15
6 1/2 J x 16

értelmezés:
5 1/2 = a felni nyílásszélessége collba
J = a besajtolási mélység és az alak betüjele
x = egyrészes , mélyágyas keréktárcsa jelölése
14 = felni átmérője collban
4/108 = rögzítö furatok száma és azok távolsága
ET 47,5 =  besajtolás mélysége mm-ben. Ez a felni középvonala és a féktárcsára illeszkedö kerékagy közti távolság
1 coll = 25.4 mm



Köszönöm!
 worship wave
Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #246 Dátum: 2011.04.26 kedd, 10:30:43 »

5 1/2 J x 14     4 / 108 ET 47,5
6 J x 15
6 1/2 J x 16
Annyit még hozzátennék, hogy nekem a 6x15-ös lemezfelnijeim ET 52,5-el bírnak.
Naplózva
Pocska
Vendég
« Új hozzászólás #247 Dátum: 2011.05.02 hétfő, 19:08:38 »

Sziasztok!

2 első lengéscsillapító kellene. Szerintetek hol és milyet vegyek? Esetleg nincs valakinek olcsón?   
Naplózva
Pocska
Vendég
« Új hozzászólás #248 Dátum: 2011.05.02 hétfő, 22:38:00 »

Sziasztok!

2 első lengéscsillapító kellene. Szerintetek hol és milyet vegyek? Esetleg nincs valakinek olcsón?   

Találtam is két darab alig használtat. Diesel mondeoban volt, de gondolom jó lesz az enyémbe is. Rugóval együtt van.
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #249 Dátum: 2011.05.03 kedd, 19:33:53 »

Találtam is két darab alig használtat. Diesel mondeoban volt, de gondolom jó lesz az enyémbe is. Rugóval együtt van.
kicsit úgy fog állni a kocsi, mint régen a megpakolt dácsiák.
a ízlik rugója erősebb, mert nehezebb a motor...
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 ... 29   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.066 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.