Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.04 szombat, 16:21:14 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 ... 30   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Futómű  (Megtekintve 535767 alkalommal)
0 Felhasználó és 2 vendég van a témában
kovacsgergo
Vendég
« Új hozzászólás #300 Dátum: 2014.03.20 csütörtök, 09:38:45 »

Még soha az életben nem hallottam féltengely hibát mk4 mondeónál...
En sem szamitottam mostanaban ilyesmire..Sad
Naplózva
Murmucka
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5488


E!

h.zsolt@freemail.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #301 Dátum: 2014.03.20 csütörtök, 09:40:10 »

En sem szamitottam mostanaban ilyesmire..Sad
azért ezt nézesd meg, bármi lehet, de a kerékcsapágy sztem esélyesebb erre az esetre.
Naplózva

Anything worth shooting is worth shooting twice. Ammo is cheap. Life is expensive.
Fiat Bravo 1.4 T-Jet >>http://www.murmucka.hu/bravo.jpg<<
kovacsgergo
Vendég
« Új hozzászólás #302 Dátum: 2014.03.20 csütörtök, 09:40:37 »

biztos lesz olcsóbban, ha más nem utángyártott. És sztem darabokban is cserélhető, nem kell a fél kocsit lecserélni 101.000-ért. Nagyjából 40-50E körül gondolom reálisnak. Bár féltengely így elég ritkán döglik meg, hacsak nem csaptad nagyon oda valahova a kocsit mostanság.
Nem, semmi rendellenes nem tortent..
Kozben telefonalgatok, de delutan begurulok egy futomuveshez, es kiderul.. Jo lenne, ha nem rontanam a statisztikat..Smiley
Naplózva
kovacsgergo
Vendég
« Új hozzászólás #303 Dátum: 2014.03.20 csütörtök, 09:42:12 »

azért ezt nézesd meg, bármi lehet, de a kerékcsapágy sztem esélyesebb erre az esetre.
Mindenkeppen, persze, csak delutanig kell kibirni valahogy, munka vegeig nem mozdulhatok..
Igen, csak a csapagynal azert morogna is, nem? Azt jol tudom, hogy ennel az csak egyutt van a kerekaggyal?
Naplózva
Zoleex
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6653



E-mail
« Új hozzászólás #304 Dátum: 2014.03.20 csütörtök, 09:47:51 »

Mindenkeppen, persze, csak delutanig kell kibirni valahogy, munka vegeig nem mozdulhatok..
Igen, csak a csapagynal azert morogna is, nem? Azt jol tudom, hogy ennel az csak egyutt van a kerekaggyal?

Egyben van.
Naplózva

2001.06. MKIII 2.0 TDDI 115LE Turnier, Ghia
2008.04. MKIV 2.0 TDCI 140LE Turnier, Tit.X
kovacsgergo
Vendég
« Új hozzászólás #305 Dátum: 2014.03.20 csütörtök, 09:58:55 »

Egyben van.
Koszonom a segitsegeket! Delutan remelem, hogy kiderul...
Naplózva
kovacsgergo
Vendég
« Új hozzászólás #306 Dátum: 2014.03.20 csütörtök, 13:00:26 »

Koszonom a segitsegeket! Delutan remelem, hogy kiderul...
Meg van a probléma, nem is kellett elmennem vele a futóművesig.. Valószínűleg meglazultak a kerékcsavarok, és véletlenül vettem itt, napközben észre, hogy az egyik fent sincs, valamint, hogy letörte a tőcsavar végét, emellett egy másik a kezemben maradt ugyanígy,beletörve a csavar végével, egy harmadik pedig nem szorul meg már a helyén, csak forog, a maradék 2 még fog..
A cromaxnál azt mondták, hogy az mk4-hez nem árulnak tőcsavart, de mk3-as csavart vittek már tőlük mk4-es mondeo-hoz, csak nem kaptak visszajelzést. A nagy kérdésem az lenne még hozzátok, hogy tudtok-e arról valamit, hogy a 3-as mondeo tőcsavarjait be tudja-e egy szerelő rakni a 4-esem kerékagyába, megspórolván ezzel a kerékagy vásárlást? Nem lenne mindegy, hogy 50, van 3 ezer forint..
Előre is nagyon köszi a segítséget, én már nem is tudom, hányadszorra! worship
« Utoljára szerkesztve: 2014.03.20 csütörtök, 13:02:27 írta kovacsgergo » Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #307 Dátum: 2014.03.20 csütörtök, 13:01:56 »

Meg van a probléma, nem is kellett elmennem vele a futóművesig.. Valószínűleg meglazultak a kerékcsavarok, és véletlenül vettem itt, napközben észre, hogy az egyik fent sincs, valamint, hogy letörte a tőcsavar végét, emellett egy másik a kezemben maradt ugyanígy, egy harmadik pedig nem szorul meg már a helyén, a maradék 2 még szorul..
A cromaxnál azt mondták, hogy az mk4-hez nem árulnak tőcsavart, de mk3-as csavart vittek már tőlük mk4-es mondeo-hoz, csak nem kaptak visszajelzést. A nagy kérdésem az lenne még hozzátok, hogy tudtok-e arról valamit, hogy a 3-as mondeo tőcsavarjait be tudja-e egy szerelő rakni a 4-esem kerékagyába, megspórolván ezzel a kerékagy vásárlást? Nem lenne mindegy, hogy 50, van 3 ezer forint..
Előre is nagyon köszi a segítséget, én már nem is tudom, hányadszorra! worship

Szerezzenek be hozzá tőcsavarokat! Viszont ez hogy történhetett?
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Murmucka
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5488


E!

h.zsolt@freemail.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #308 Dátum: 2014.03.20 csütörtök, 13:03:44 »

Meg van a probléma, nem is kellett elmennem vele a futóművesig.. Valószínűleg meglazultak a kerékcsavarok, és véletlenül vettem itt, napközben észre, hogy az egyik fent sincs, valamint, hogy letörte a tőcsavar végét, emellett egy másik a kezemben maradt ugyanígy,beletörve a csavar végével, egy harmadik pedig nem szorul meg már a helyén, csak forog, a maradék 2 még fog..
A cromaxnál azt mondták, hogy az mk4-hez nem árulnak tőcsavart, de mk3-as csavart vittek már tőlük mk4-es mondeo-hoz, csak nem kaptak visszajelzést. A nagy kérdésem az lenne még hozzátok, hogy tudtok-e arról valamit, hogy a 3-as mondeo tőcsavarjait be tudja-e egy szerelő rakni a 4-esem kerékagyába, megspórolván ezzel a kerékagy vásárlást? Nem lenne mindegy, hogy 50, van 3 ezer forint..
Előre is nagyon köszi a segítséget, én már nem is tudom, hányadszorra! worship
a gumisodat mindenesetre cseréld le  falbav
Naplózva

Anything worth shooting is worth shooting twice. Ammo is cheap. Life is expensive.
Fiat Bravo 1.4 T-Jet >>http://www.murmucka.hu/bravo.jpg<<
kovacsgergo
Vendég
« Új hozzászólás #309 Dátum: 2014.03.20 csütörtök, 13:04:24 »

Szerezzenek be hozzá tőcsavarokat! Viszont ez hogy történhetett?
Hát, gondolom, hogy az okos-ügyes gumisok nem jól szorították meg, amikor másfél hónapja feltették a téligumit a friss autóra.. Azon meg sem lepődöm, hogy amikor bevittem hozzájuk reggel, ezt észre sem vették..
Szóval a 3-as tőcsavarjai jók a 4-esre is?
Naplózva
Murmucka
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5488


E!

h.zsolt@freemail.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #310 Dátum: 2014.03.20 csütörtök, 13:06:20 »

Hát, gondolom, hogy az okos-ügyes gumisok nem jól szorították meg, amikor másfél hónapja feltették a téligumit a friss autóra.. Azon meg sem lepődöm, hogy amikor bevittem hozzájuk reggel, ezt észre sem vették..
Szóval a 3-as tőcsavarjai jók a 4-esre is?
nem, Dr. BaloghT azt írta, hogy szólj a cromaxosoknak, hogy rendeljenek tőcsavart a 4-es mondihoz, és akkor nem kell kísérletezni a 3-aséval. Vagy kérdezd meg máshol, ha a cromax töketlen és nem tud beszerezni.
Naplózva

Anything worth shooting is worth shooting twice. Ammo is cheap. Life is expensive.
Fiat Bravo 1.4 T-Jet >>http://www.murmucka.hu/bravo.jpg<<
kovacsgergo
Vendég
« Új hozzászólás #311 Dátum: 2014.03.20 csütörtök, 13:08:53 »

nem, Dr. BaloghT azt írta, hogy szólj a cromaxosoknak, hogy rendeljenek tőcsavart a 4-es mondihoz, és akkor nem kell kísérletezni a 3-aséval. Vagy kérdezd meg máshol, ha a cromax töketlen és nem tud beszerezni.
Ja, értem! A Cromax nem tud, beszéltem velük, hogy felhívom a Bárdi-t és az Unixot. Vagy, ha ti tudtok valami biztosat, akkor megköszönöm!:) De akkor azt mondjátok, hogy cserélhetőek a tőcsavarok a kerékagyamban?
Naplózva
Murmucka
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5488


E!

h.zsolt@freemail.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #312 Dátum: 2014.03.20 csütörtök, 13:10:40 »

Ja, értem! A Cromax nem tud, beszéltem velük, hogy felhívom a Bárdi-t és az Unixot. Vagy, ha ti tudtok valami biztosat, akkor megköszönöm!:) De akkor azt mondjátok, hogy cserélhetőek a tőcsavarok a kerékagyamban?
vszeg cserélhetőek. De! Keresd vik-et a fórumon, ő ford szervízben dolgozik, meg fogja tudni mondani, hogy cserélhető-e külön, jó-e bele a 3-asé, vagy épp náluk van-e vagy tudnak-e rendelni Smiley
Naplózva

Anything worth shooting is worth shooting twice. Ammo is cheap. Life is expensive.
Fiat Bravo 1.4 T-Jet >>http://www.murmucka.hu/bravo.jpg<<
Murmucka
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5488


E!

h.zsolt@freemail.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #313 Dátum: 2014.03.20 csütörtök, 13:11:56 »

http://mondeo.hu/index.php?action=profile;u=3269 VIK
Naplózva

Anything worth shooting is worth shooting twice. Ammo is cheap. Life is expensive.
Fiat Bravo 1.4 T-Jet >>http://www.murmucka.hu/bravo.jpg<<
kovacsgergo
Vendég
« Új hozzászólás #314 Dátum: 2014.03.20 csütörtök, 13:25:53 »

Nagyon koszi, irtam is neki itt!
Az unixnal tudnak hozni rendelesre, 1-4 munkanapon belul, eloleg otthagyasaval. Egyelore ennyit sikerult..
« Utoljára szerkesztve: 2014.03.20 csütörtök, 16:04:40 írta kovacsgergo » Naplózva
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #315 Dátum: 2014.03.20 csütörtök, 20:36:23 »

Nagyon koszi, irtam is neki itt!
Az unixnal tudnak hozni rendelesre, 1-4 munkanapon belul, eloleg otthagyasaval. Egyelore ennyit sikerult..
3 tőcsavarra előleg?
Komoly cég lehet.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
kovacsgergo
Vendég
« Új hozzászólás #316 Dátum: 2014.03.20 csütörtök, 20:53:44 »

3 tőcsavarra előleg?
Komoly cég lehet.
Igen, erre én is visszakérdeztem.. Ráadásul szerintem össze is keverte, mert sehol, senki nem talált, vagy látott mk4-hez való tőcsavarról, csak az mk3-ashoz.. Meg is vettem a Cromax-ból azt a 4-et, ami ott volt, aztán majd a szerelőnél kiderül, hogy működik-e a dolog, vagy teljes kerékagy lesz..
Naplózva
kovacsgergo
Vendég
« Új hozzászólás #317 Dátum: 2014.03.21 péntek, 20:10:58 »

Igen, erre én is visszakérdeztem.. Ráadásul szerintem össze is keverte, mert sehol, senki nem talált, vagy látott mk4-hez való tőcsavarról, csak az mk3-ashoz.. Meg is vettem a Cromax-ból azt a 4-et, ami ott volt, aztán majd a szerelőnél kiderül, hogy működik-e a dolog, vagy teljes kerékagy lesz..

Ma került szerelőhöz az autó, ahol kiderült, hogy azért törhettek le a tőcsavarjaim végei, mert olyan alufelni van az autón (nem gyári), amire a kerékanyák nem tudtak felmenni eléggé, csak épphogy.. Úgyhogy le kell cserélnem a felniket is, mert bármelyik bármikor ugyanígy gondolhatja magát..
Azt meg tudja nekem valaki mondani még, hogy ha felnit nézek, akkor ez kiderül-e valamelyik számból? Mármint, hogy elég lógjon át a felnin a tőcsavarból a kerékanyáknak.. Vagy, hogy milyen ET számú felnik jó erre?
Köszönet!! worship
Naplózva
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6474


E-mail
« Új hozzászólás #318 Dátum: 2014.03.21 péntek, 20:27:15 »

3 tőcsavarra előleg?
Komoly cég lehet.
Mé? A cromax egy 5880,-huf-os tetőcsomitartó nyomatékkulcsra tőlem is legombolta az előleget....
Lehet , hogy volt kis sértődés, de kicsit azért "nevettem", majd megkérdeztem, hogy 3500 elég lesz vagy fizessem ki előre az egészet...
Még jó, hogy nem felniközép-műanyagdíszt rendeltem, az csak 3eft/db...
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
jacsof
Vendég
« Új hozzászólás #319 Dátum: 2014.03.22 szombat, 00:29:42 »

Sziasztok Kedves Tagok!

4db gyári 17" Ford Mondeo (2011. 11. hó) alufelni nyári gumikkal eladó.
Korrekt üzletet szeretnék.
Írjatok a jacso.ferenc@gmail.com címre és küldök képet.

Üdv,
Jacsó Ferenc
Naplózva
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #320 Dátum: 2014.03.22 szombat, 13:16:01 »

Sziasztok Kedves Tagok!

4db gyári 17" Ford Mondeo (2011. 11. hó) alufelni nyári gumikkal eladó.
Korrekt üzletet szeretnék.
Írjatok a jacso.ferenc@gmail.com címre és küldök képet.

Üdv,
Jacsó Ferenc
Sok sikert a megfelelő keres-kínál topic használatához.
Továbbá tanácsolom képek feltöltését és az irányár megjelölést is, de persze nem itt.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
kovacsgergo
Vendég
« Új hozzászólás #321 Dátum: 2014.03.22 szombat, 14:23:53 »

Mk4-es mondeo-ra milyen ET számú felnik jók 16-17 collos és 6,5-7j méretekben?
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #322 Dátum: 2014.03.22 szombat, 17:18:56 »

Mk4-es mondeo-ra milyen ET számú felnik jók 16-17 collos és 6,5-7j méretekben?

Ha jól emlékszem 52,5...
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
kovacsgergo
Vendég
« Új hozzászólás #323 Dátum: 2014.03.24 hétfő, 20:52:00 »

Ha jól emlékszem 52,5...
Koszonom! Es ez nem is terhet el?
Naplózva
doszi_zeg
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2726



E-mail
« Új hozzászólás #324 Dátum: 2014.03.24 hétfő, 21:32:06 »

Koszonom! Es ez nem is terhet el?
De eltérhet, de van egy tartomány... ha jól emlékszem 40 eleje a minimum, de 52-nél több nem lehet.
Ha rosszul emlékszem a többiek majd kijavítanak.
Naplózva

MKIV. 1.8 TDCI Trend
Pioneer DEH-6400BT fejegység, Kicx STC 6.2 hangszórók, LED-es kilincsvilágítás és csomagtéri világítás (Cs12)
bocc
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1141



WWW E-mail
« Új hozzászólás #325 Dátum: 2014.03.24 hétfő, 21:53:23 »

De eltérhet, de van egy tartomány... ha jól emlékszem 40 eleje a minimum, de 52-nél több nem lehet.
Ha rosszul emlékszem a többiek majd kijavítanak.
Nekem ET 45 van fenn, semmi gond vele
Naplózva

2006 Volvo S80 V8 (315LE)
2009 Vw T5 2.0 Benzin + Földgáz (cng)
kovacsgergo
Vendég
« Új hozzászólás #326 Dátum: 2014.03.25 kedd, 22:40:16 »

De eltérhet, de van egy tartomány... ha jól emlékszem 40 eleje a minimum, de 52-nél több nem lehet.
Ha rosszul emlékszem a többiek majd kijavítanak.
Koszonom!!
Naplózva
kovacsgergo
Vendég
« Új hozzászólás #327 Dátum: 2014.03.28 péntek, 10:23:30 »

Bocsanat Mesterek, meg egy (remelhetoleg) utolso kerdesem lenne ezzel kapcsolatban. Smiley
Ma szerzek egy olyan gyari felnit az autora, ami a kereskedo allitasa szerint focus-on volt es az lenne a kerdesem, hogy ebben az esetben is kell kozpontosito gyuru a 4-es mondeom-ra, vagy ezeknek ugyanannyi a kozepfurat atmeroje?

Koszonet!!
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #328 Dátum: 2014.03.28 péntek, 10:24:36 »

Bocsanat Mesterek, meg egy (remelhetoleg) utolso kerdesem lenne ezzel kapcsolatban. Smiley
Ma szerzek egy olyan gyari felnit az autora, ami a kereskedo allitasa szerint focus-on volt es az lenne a kerdesem, hogy ebben az esetben is kell kozpontosito gyuru a 4-es mondeom-ra, vagy ezeknek ugyanannyi a kozepfurat atmeroje?

Koszonet!!

Nem kell. Viszont Focusnak más az ET száma...
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
kovacsgergo
Vendég
« Új hozzászólás #329 Dátum: 2014.03.28 péntek, 10:54:14 »

Nem kell. Viszont Focusnak más az ET száma...
Es ez jelentheti azt, hogy nemukodik a mutatvany? Az egyik sokkullos (talan Titanium) felnirol van szo, de en is csak delutan latom meg.
Az ET szam elteresbol eredo gond azonnal kiderul, mar a felrakasnal?
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #330 Dátum: 2014.03.28 péntek, 10:55:20 »

Es ez jelentheti azt, hogy nemukodik a mutatvany? Az egyik sokkullos (talan Titanium) felnirol van szo, de en is csak delutan latom meg.
Az ET szam elteresbol eredo gond azonnal kiderul, mar a felrakasnal?

Felmegy rá, de eredetileg nem rá való....
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
kovacsgergo
Vendég
« Új hozzászólás #331 Dátum: 2014.03.28 péntek, 11:01:35 »

Felmegy rá, de eredetileg nem rá való....
Igen, azt tudom sajnos.. Viszont ebben sikerult meg viszonylag normalisan megegyezni a kereskedovel...
De akkor azert nem veszelyes, ugye? Meg remelem, a 215-os gumik is..Smiley
Naplózva
maximális
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 64



« Új hozzászólás #332 Dátum: 2014.07.06 vasárnap, 11:54:04 »

Sziasztok!
Nem tud valaki egy képet dobni a javítási könyvből, hogy hogyan áll helyesen egy toronycsapágy, az első gólyalábon s-max-ban? Vagy mk4, az gondolom ugyanaz.
Nagy segítség volna, mert sehol nem találok a neten, előre is köszi.
Naplózva

S-MAX 2.0 TDCi Titanium 2006 DPF nélkül QXWB motorkód
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #333 Dátum: 2014.07.06 vasárnap, 11:58:42 »

Sziasztok!
Nem tud valaki egy képet dobni a javítási könyvből, hogy hogyan áll helyesen egy toronycsapágy, az első gólyalábon s-max-ban? Vagy mk4, az gondolom ugyanaz.
Nagy segítség volna, mert sehol nem találok a neten, előre is köszi.

Hogyan állítódott el, miből gondolod, hogy nem jól áll?

(nézd meg a másik oldalt)
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
maximális
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 64



« Új hozzászólás #334 Dátum: 2014.07.06 vasárnap, 12:12:58 »

Hogyan állítódott el, miből gondolod, hogy nem jól áll?

(nézd meg a másik oldalt)

A másikat is én cseréltem akkor ezt néztem, de most látom, hogy ez már szét volt régebben szedve.
Nekem az a furcsa, hogy toronycsapágy pöcke befele áll, a gátlón meg mintha kivül volna a jel.
Naplózva

S-MAX 2.0 TDCi Titanium 2006 DPF nélkül QXWB motorkód
siky
Vendég
« Új hozzászólás #335 Dátum: 2014.07.15 kedd, 08:14:08 »

A hosszú féltengelyt a középső csuklonal szètszedtem es amikor visszaraktam 2 centit lóg hosszanti irányba. Szét tudott esni a kerékoldali csuklonàl?
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #336 Dátum: 2014.07.15 kedd, 08:46:54 »

A hosszú féltengelyt a középső csuklonal szètszedtem es amikor visszaraktam 2 centit lóg hosszanti irányba. Szét tudott esni a kerékoldali csuklonàl?

Húzogatni tudod hosszirányba (ne másra gondolj  hehe) a belső csuklót, de csak óvatosan!
Ha kihúztad a csillagot, akkor már nagyon feszül a gumiharang és nem egyszerre fordul a tengely a csukló külsővel.
Kerékoldalon csak úgy kézzel nem jön szét.

Amúgy ez a IV-és Mondeo topik és nincs középső csuklós. Külső és belső van.
« Utoljára szerkesztve: 2014.07.15 kedd, 08:49:32 írta GSR » Naplózva

Imádom a dízeleket!    
siky
Vendég
« Új hozzászólás #337 Dátum: 2014.07.15 kedd, 09:50:21 »

Húzogatni tudod hosszirányba (ne másra gondolj  hehe) a belső csuklót, de csak óvatosan!
Ha kihúztad a csillagot, akkor már nagyon feszül a gumiharang és nem egyszerre fordul a tengely a csukló külsővel.
Kerékoldalon csak úgy kézzel nem jön szét.

Amúgy ez a IV-és Mondeo topik és nincs középső csuklós. Külső és belső van.
nem én írtam, hanem a zasszony, mert én szerelek.
igen, hosszirányba tudom húzogatni, a középső csukló (ahol a csillag van) és a kerékoldali csukló között. A kerékben lévő rész is mozog, de a rugóKARIKA SZERINTEM NEM CSÚSZOTT KI.
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #338 Dátum: 2014.07.15 kedd, 09:55:35 »

nem én írtam, hanem a zasszony, mert én szerelek.
igen, hosszirányba tudom húzogatni, a középső csukló (ahol a csillag van) és a kerékoldali csukló között. A kerékben lévő rész is mozog, de a rugóKARIKA SZERINTEM NEM CSÚSZOTT KI.

Nem érdekel ki írta, ne offolj ide.  hehe  Nálatok az együttlét az féltengely szerelésben merül ki?  eplus2
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #339 Dátum: 2014.07.15 kedd, 10:03:50 »

nem én írtam, hanem a zasszony, mert én szerelek.
igen, hosszirányba tudom húzogatni, a középső csukló (ahol a csillag van) és a kerékoldali csukló között. A kerékben lévő rész is mozog, de a rugóKARIKA SZERINTEM NEM CSÚSZOTT KI.

Akkor sincs középső csukló.
Külső van és belső.

A külső csuklóból a helyén biztosan nem húzod ki a féltengelyt. Ha mégis, akkor eleve nincs benne rögzítő gyűrű. Rögzítőgyűrűvel pár tized lehet a "lógása".
A külsőt kiszerelve a csonkállványból úgy mozoghat annyit, de a belső csukló mozog. Beszerelve mindent a helyére éppen csak érezhető kicsi "játék".


Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #340 Dátum: 2014.07.15 kedd, 10:04:23 »

Nem érdekel ki írta, ne offolj ide.  hehe  Nálatok az együttlét az féltengely szerelésben merül ki?  eplus2

Azt húzogatják.....  eplus2
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
siky
Vendég
« Új hozzászólás #341 Dátum: 2014.07.15 kedd, 10:23:51 »

Akkor sincs középső csukló.
Külső van és belső.

A külső csuklóból a helyén biztosan nem húzod ki a féltengelyt. Ha mégis, akkor eleve nincs benne rögzítő gyűrű. Rögzítőgyűrűvel pár tized lehet a "lógása".
A külsőt kiszerelve a csonkállványból úgy mozoghat annyit, de a belső csukló mozog. Beszerelve mindent a helyére éppen csak érezhető kicsi "játék".



én értem, hogy csak kicsi játék lehet, de a csillagnak a kétharmada kijön a helyéről! Mi lehet a gond?
A támasztógömbfejet cseréltem ki, ezért fordult ki a gólyaláb és jött ki a belső csukló. A kulsőhöz nem nyúltam. Most össze van rakva és kb 2 centit lóg.
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #342 Dátum: 2014.07.15 kedd, 10:33:35 »

én értem, hogy csak kicsi játék lehet, de a csillagnak a kétharmada kijön a helyéről! Mi lehet a gond?
A támasztógömbfejet cseréltem ki, ezért fordult ki a gólyaláb és jött ki a belső csukló. A kulsőhöz nem nyúltam. Most össze van rakva és kb 2 centit lóg.

Semmi, nagyon ne húzogasd kifelé.....
Ki kell venni a külső csuklót a kerékagyból, pont ezért. Jobban ki is billen a futómű.

Teljesen összeszerelve minden és 2 cm-t mozog axiális irányban? Kontár......
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
siky
Vendég
« Új hozzászólás #343 Dátum: 2014.07.15 kedd, 10:38:37 »

Semmi, nagyon ne húzogasd kifelé.....
Ki kell venni a külső csuklót a kerékagyból, pont ezért. Jobban ki is billen a futómű.

Teljesen összeszerelve minden és 2 cm-t mozog axiális irányban? Kontár......
Igen
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #344 Dátum: 2014.07.15 kedd, 15:02:13 »

Semmi, nagyon ne húzogasd kifelé.....
Ki kell venni a külső csuklót a kerékagyból, pont ezért. Jobban ki is billen a futómű.

Teljesen összeszerelve minden és 2 cm-t mozog axiális irányban? Kontár......
nem pattant a helyére a zéger ami a féltengelyt fogja.....
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
siky
Vendég
« Új hozzászólás #345 Dátum: 2014.07.15 kedd, 15:36:21 »

nem pattant a helyére a zéger ami a féltengelyt fogja.....
Melyik zégerre gondolsz, ami a külső csuklónál van? Azt szét sem szedtem (most) és most rövidebb a tengely, mint mielőtt szètszedtem volna a csillagnál  falbav
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #346 Dátum: 2014.07.15 kedd, 20:29:05 »

nem pattant a helyére a zéger ami a féltengelyt fogja.....

Szét sem szedte. Az meg csak úgy nem csúszik ki a helyéről.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #347 Dátum: 2014.07.15 kedd, 20:42:17 »

Szét sem szedte. Az meg csak úgy nem csúszik ki a helyéről.
"most"! de korábban igen.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #348 Dátum: 2014.07.15 kedd, 20:45:02 »

"most"! de korábban igen.

Szétszedés előtt nem volt "rövid" a tengely.
« Utoljára szerkesztve: 2014.07.15 kedd, 20:47:10 írta GSR » Naplózva

Imádom a dízeleket!    
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #349 Dátum: 2014.07.15 kedd, 21:07:22 »

Szétszedés előtt nem volt "rövid" a tengely.
"Azt szét sem szedtem (most) és most rövidebb a tengely, mint mielőtt szètszedtem volna a csillagnál" 
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 ... 30   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.067 másodperc alatt készült el 23 lekéréssel.