Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.17 péntek, 16:44:05 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: [1]   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: érdekelne a véleményetek. 95-ös ford mondeo  (Megtekintve 3616 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
koszitibor
Vendég
« Dátum: 2012.12.03 hétfő, 14:52:37 »

Köszönöm a sokk jó tanácsot      nyes Wink worship
« Utoljára szerkesztve: 2012.12.04 kedd, 20:44:39 írta koszitibor » Naplózva
giorgio
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2753

bembe@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #1 Dátum: 2012.12.03 hétfő, 16:02:33 »

olyan kérdésem lenne hozzátok,hogy elszeretném adni a kocsimat és kíváncsi lennék ki mennyit kérne vagy adna érte. Az elmúlt hetekbe körbe néztem a piacon és olyan kocsikat láttam ilyen árba, hogy szerintem én olcsón árulom a szekeret. Lehet hogy öreg a ford de fele ennyi idős kocsik rosszabb állapotba vannak és még nincs is bennük ennyi minden. Ha lehet csak értelmes válaszokat kérek,köszönöm szépen.

http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_2.0_4x4_si-6384075
Pár gondolat:
- minden autó annyit ér, amennyiért eladható. Nyilván kérdés, hogy mennyire sürgős, hogy megválj tőle. De nagy csodákat szerintem ne várj, innen felfelé nem fogod tudni sokkal többért eladni, ha egyáltalán tudod.
- a hirdetésbe szerintem tehetnél fotót a kormányról és műszerfalról, az egy alap dolog.
- 4 gyári dísztárcsa sokat dobna az autón (na de ez csak egy abszolút privát vélemény).
- A hirdetésben jelölöd, hogy könnyűfém felni. Ha valóban van, azt bele kell írni a leírásba is, mert így kamunak tűnik.
- A "fűtöt" az valójában "fűtött", tehát két t. Javítsd és szerintem nem kell nagy betűvel kiemelni, de ez is ízlés dolga.
Majd biztos mások is írnak még.
 integet2
Naplózva

ex: MK II. 2.0 Ghia Turnier '98 /Ezüstnyíl/
------------------------------------------------
Focus I. 2.0 Ghia '02 /Kékvillám/
Focus II. 1.6 TDCI Trend '05
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #2 Dátum: 2012.12.03 hétfő, 22:37:34 »

nem nagyon akarok beleugatni a dologba...
bár még is azt teszem...
miért akarod eladni? mit akarsz helyette? biztos, hogy jó döntés?
az első gondolatom a dologgal kapcsolatban az, hogy a te részedről az a legértékesebb a kocsiban, ami másnak a fejvakarást és az inkább nem választást adja. és ez a 4X4. ritka és ezáltal feltételezik, hogy drága is. ha nem ezért akarod eladni, tuti nem adnám el a helyedben, de ugye nem vagyok a helyedben.
nem érdemes összehasonlítani ezt az autót a többi mk1-el a piacon. látod te is, mennyi van belőle és mennyi ebből a 4X4. aki ebben az árkategóriában keres az igáslovat keres, ami fillérekből életben tartható évekig. az egyedisége sokakat el fog riasztani.
ha nekem 4X4-em lenne tuti mindent megtennék, hogy alattam is maradjon...
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
Guci07
Vendég
« Új hozzászólás #3 Dátum: 2012.12.04 kedd, 10:50:12 »

Köszönöm a hozzászólást, az az igazság hogy mikor megvettem a kocsit  februárba még úgy volt,hogy 7végi kocsi lesz. Max havi 400km-ert fogunk vele járni. De sajna másképp alakult az életem és havi 1000-1100km-ert megyek. Vegyesen használom, olyan 400 km város és a többi országút. Hosszútávon nincs baj a fogyasztással (8liter) mert nem tiprom neki, kellemes 80-90 km/h és ennyi, városba viszont eszik mint a dög (10-12liter). ÉS nem tudom hogy hogyan tudnám lejeb vinni a fogyasztást. Próbáltam mindenhogy ahogy csak lehet, üresen megyek a kocsival nincs benne semmi fölösleges dolog, motorfékezek, csak akkor rakom rá a fűtést ha elérte a N betű sarkát. Amúgy imádom a kocsit csak sokk a fogyasztása városba. És sajna nem 200ft a benya. Ennyi a bajom igazság szerint, de ha van valami jó ötlet hogyan tudnám lejeb vinni a fogyasztást szívesen meghalgatom. BKV-ra nem költök  gun

En sem akarok beleugatni de..
Ennyiert realis,aki osszkerekest keres annak jo alternativa lehet. A fogyi ennyi,ezzel nem lehet mit kezdeni,egyutt kell vele elni.Neked is gondolom tobbe van a kocsi,mint amennyiert hirdeted.Akarmit is veszel  az atirasra es a tobbire kb150 el fog menni. En is megyek vele ennyit egy honqpbqn,soot tobbet is.De ennel olcsobban nem nagyon fogsz tudni fenntartani autot.
Sok sikert az eladashoz!
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #4 Dátum: 2012.12.04 kedd, 11:43:28 »

na arról ne beszéljünk mennyibe van mert akkor 2x ennyiért kellene eladnom, lehet hogy megmarad ugyis, olcsobb lesz a benya  nyes  max logok a bkv, úgyis sokan ezt csinálják.
nem tudom mennyire megoldható, de amennyire tudom, pl off sx4-eseken tavasszal le szokták szedni a kardánt.
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #5 Dátum: 2012.12.04 kedd, 11:56:23 »

na ennek majd utána nézek, hogy megoldható, bár én abba reménykedek,hogy legalább 1 méter hó lesz  nyes taps
tavasszal csak nem vigyor3
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #6 Dátum: 2012.12.04 kedd, 13:07:23 »

na arról ne beszéljünk mennyibe van mert akkor 2x ennyiért kellene eladnom, lehet hogy megmarad ugyis, olcsobb lesz a benya  nyes  max logok a bkv, úgyis sokan ezt csinálják.
Ugyan én csak kibic vagyok, nagyon nem értek hozzá, de azért szólok valamit, ha már lehet Smiley.
A fogyi valószínűleg a 4x4 miatt picit több az átlagosnál, megfontolandó astor72 ötlete, ha megoldható a kardántengely leszedése.
Egyébként nem azt kell nézni, hogy mennyi pénzed van a jelenlegiben, hanem azt, hogy a jelenlegi autó állapotához képest a következő mennyibe fog kerülni, behozza-e a fogyasztáscsökkenés az árkülönbséget. Ha a tieden megvannak csinálva a kötelező dolgok (vezérlés, fékek, folyadékok cseréje, esetleg futómű), akkor szerintem nem éri meg rizikózni. Ha a tieden is itt az ideje az előbbiek cseréjének, akkor lehet gondolkozni, hogy ebbe feccöljek, vagy vegyek másikat, abba úgyis bele kell, mert vétel után szinte muszáj megcsinálni ezeket a dolgokat - persze vannak kivételes esetek.
Néztem egy listát, 1.6D kocsikat - hogy kisebb legyen a fogyi -, normál állapotúak, 350000.- Ft-ig. Lehet, hogy keveset fogyaszt, de a legfiatalabb 19 éves! Milyen lehet az ilyen idős vagy idősebb kocsinak a karosszériája?
Viszont ha tiptop, akkor dízelt pont télen kell venni, és lehetőleg reggel menni megnézni/kipróbálni, hogyan indul/jár mínuszokban.

Ha viszont fiatalabbat akarsz, akkor kérdés, mennyivel kerül többe, honnan lesz a különbségre keret ha a benzinre nincs, mikor térül meg, stb.

Szerintem.
Én is a fentiek miatt nem válok meg tőle, pedig már többször lett volna rá nagyobb okom is Smiley.
Naplózva
Ferqo
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2813



E-mail
« Új hozzászólás #7 Dátum: 2012.12.04 kedd, 17:39:04 »

Hosszútávon nincs baj a fogyasztással (8liter) mert nem tiprom neki, kellemes 80-90 km/h és ennyi, városba viszont eszik mint a dög (10-12liter). ÉS nem tudom hogy hogyan tudnám lejeb vinni a fogyasztást.
Szia! Én is ennyivel járok városban, igaz az enyém nem 4x4, de kombi és ua. ezüstfedeles 2 literes motor van benne, mint a tiédben.
Csak ezért ne cseréld le. Mondanám hogy LPG, de jövőre emelik, május környékére cirka 300 Ft lesz literje, ez a többletfogyasztást figyelembe véve, már kapufa.
Üdv
Naplózva

MKIV 2.0 TDCi 2014
Ex:MkIII TDDI 2001  Lalahun Editon
Ex: MkII 2.0 Ghia Turnier 1998
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #8 Dátum: 2012.12.04 kedd, 21:32:40 »

köszönöm a sok hozászolást ezek után meg persze asszony is rinyál hogy ne adjam el. Így arra a megállapodásra jutottam hogy megmarad a kocsi. Hacsak valaki nem add érte 1miliot. De ennek kicsi az esélye. Meg reménykedek a 2 méteres hóba. Köszönöm a hozászolásokat nyes taps
taps thumbup
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
Oldalak: [1]   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.061 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.