Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.21 kedd, 03:17:26 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: [1] 2   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK3-as automata Mondeo-t keresek  (Megtekintve 13121 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Nokko
Vendég
« Dátum: 2013.01.08 kedd, 17:25:34 »

Sziasztok!

Új vagyok, remélem jó helyen nyitottam a topikot.

Mondeo vásárláson gondolkozom és ezzel kapcsolatban szeretném kikérni a véleményetek.
Előrebocsátom, hogy egyáltalán nem értek az autókhoz, teljesen láma vagyok a témában... Smiley

Elvárások:
- facelift utáni MK3
- ferdehátú
- automata váltó
- Ghia vagy Executive
- magyarországi
- törésektől, (jelentős) karcolásoktól mentes szép karosszéria
- jó műszaki állapot
- lehetőleg minél több extra a szériafelszereltségen túl (bőr, xenon, tolatóradar...)
- apró, nem túl költséges javítások után minden működik benne (még jobb, ha javítások nélkül is)
- kék, zöld, bordó vagy fekete metál fényezés (nem röhögni, ez fontos Wink )

A keret nagyon max. 1,5 millió + átírás.
Az előzetes állapotfelmérésre nem sajnálnám a pénzt és az időt, mindenképp hozzáértővel mennék megnézni és átvizsgáltatnám márkaszervízben.
Nem kapkodok, ráérek kivárni az ideális vételt. Az automata váltó miatt úgyis jelentősen szűkül a kínálat.

Mit gondoltok ennyiért ki lehet egyáltalán fogni olyan Mondeot, amely korrekt állapotú és jó eséllyel nem kell 2-300ezreket rákölteni?
Disel vagy benzines a jobb vétel (tudom állapot függvénye elsősorban, de a hozzáértők biztosan tudnak általánosságban is véleményt formálni)?   
Alapos átvizsgáltatással jó eséllyel ki lehet szűrni a szokásos és költséges Mondeo betegségeket? (pl. porlasztócsúcsok...)
Nem teljesen ide való kérdés: az ISOFIX szériafelszereltség az MK3-as Ghia Mondeokban, a katalógusban nem találtam?

Előre is köszönöm szépen a segítséget!

üdv,
Nokko

u.i.: természetesen, ha valaki tud a feltételeknek megfelelő, eladó Mondeoról írjon  Smiley
Naplózva
Nika91127
Vendég
« Új hozzászólás #1 Dátum: 2013.01.08 kedd, 17:53:19 »

Sziasztok!

Új vagyok, remélem jó helyen nyitottam a topikot.

Mondeo vásárláson gondolkozom és ezzel kapcsolatban szeretném kikérni a véleményetek.
Előrebocsátom, hogy egyáltalán nem értek az autókhoz, teljesen láma vagyok a témában... Smiley

Elvárások:
- facelift utáni MK3
- ferdehátú
- automata váltó
- Ghia vagy Executive
- magyarországi
- törésektől, (jelentős) karcolásoktól mentes szép karosszéria
- jó műszaki állapot
- lehetőleg minél több extra a szériafelszereltségen túl (bőr, xenon, tolatóradar...)
- apró, nem túl költséges javítások után minden működik benne (még jobb, ha javítások nélkül is)
- kék, zöld, bordó vagy fekete metál fényezés (nem röhögni, ez fontos Wink )

A keret nagyon max. 1,5 millió + átírás.
Az előzetes állapotfelmérésre nem sajnálnám a pénzt és az időt, mindenképp hozzáértővel mennék megnézni és átvizsgáltatnám márkaszervízben.
Nem kapkodok, ráérek kivárni az ideális vételt. Az automata váltó miatt úgyis jelentősen szűkül a kínálat.

Mit gondoltok ennyiért ki lehet egyáltalán fogni olyan Mondeot, amely korrekt állapotú és jó eséllyel nem kell 2-300ezreket rákölteni?
Disel vagy benzines a jobb vétel (tudom állapot függvénye elsősorban, de a hozzáértők biztosan tudnak általánosságban is véleményt formálni)?  
Alapos átvizsgáltatással jó eséllyel ki lehet szűrni a szokásos és költséges Mondeo betegségeket? (pl. porlasztócsúcsok...)
Nem teljesen ide való kérdés: az ISOFIX szériafelszereltség az MK3-as Ghia Mondeokban, a katalógusban nem találtam?

Előre is köszönöm szépen a segítséget!

üdv,
Nokko

u.i.: természetesen, ha valaki tud a feltételeknek megfelelő, eladó Mondeoról írjon  Smiley

Szia!

Először pár kérdés: Mennyi km-t mész egy évben? Miért fontos az automata?
A dízelekről tudok csak véleményt mondani. A porlasztócsúcsok,kettőstömeg lendkerék,turbó a drágább tételek. Az üzemanyagrendszer állapotáról egy terheléses próbán lehet képet kapni. Ha a lendkerék haldoklik,annak hangja van.
Kifogni ki lehet autót,de csodára nem szabad várni. A dízelek nagyrészt 200ezer körül(sőt,gyakran felette) futottak. A mi Mondeonkban 400ezer van,de ha visszatekernénk 180ezerre,egy külsős nem nagyon tudná megmondani. Szóval csak óvatosan a nepperekkel  integet2

Mellesleg,ha megnézed,automata faceliftes Mondeo 1,75milliótól kezdődik  wave

Pár német autó:
http://suchen.mobile.de/auto-inserat/ford-mondeo-2-0-tdci-klima-1-hand-m%C3%BCnchen/166204443.html?lang=de&pageNumber=1&__lp=1&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=9000&makeModelVariant1.modelId=29&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&makeModelVariantExclusion1.searchInFreetext=false&minFirstRegistrationDate=2003-01-01&maxFirstRegistrationDate=2007-12-31&maxPrice=4001&transmissions=AUTOMATIC_GEAR&negativeFeatures=EXPORT&categories=Limousine
http://suchen.mobile.de/auto-inserat/ford-mondeo-2-0-automatik-k%C3%B6ln/169035416.html?lang=de&pageNumber=1&__lp=1&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=9000&makeModelVariant1.modelId=29&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&makeModelVariantExclusion1.searchInFreetext=false&minFirstRegistrationDate=2003-01-01&maxFirstRegistrationDate=2007-12-31&maxPrice=4001&transmissions=AUTOMATIC_GEAR&negativeFeatures=EXPORT&categories=Limousine
http://suchen.mobile.de/auto-inserat/ford-mondeo-2-0-tdci-aut-ghia-angebot-krefeld/171325331.html?lang=de&pageNumber=1&action=eyeCatcher&__lp=1&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=9000&makeModelVariant1.modelId=29&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&makeModelVariantExclusion1.searchInFreetext=false&minFirstRegistrationDate=2003-01-01&maxFirstRegistrationDate=2007-12-31&maxPrice=4001&transmissions=AUTOMATIC_GEAR&negativeFeatures=EXPORT&categories=Limousine
http://suchen.mobile.de/auto-inserat/ford-mondeo-2-0-automatik-magdeburg/166086410.html?lang=de&pageNumber=1&__lp=1&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=9000&makeModelVariant1.modelId=29&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&makeModelVariantExclusion1.searchInFreetext=false&minFirstRegistrationDate=2003-01-01&maxFirstRegistrationDate=2007-12-31&maxPrice=4001&transmissions=AUTOMATIC_GEAR&negativeFeatures=EXPORT&categories=Limousine
http://suchen.mobile.de/auto-inserat/ford-mondeo-2-0-tdci-ghia-dpf-2-hand-voll-scheckheft-butzbach/172807080.html?lang=de&pageNumber=1&__lp=1&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=9000&makeModelVariant1.modelId=29&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&makeModelVariantExclusion1.searchInFreetext=false&minFirstRegistrationDate=2003-01-01&maxFirstRegistrationDate=2007-12-31&maxPrice=4001&transmissions=AUTOMATIC_GEAR&negativeFeatures=EXPORT&categories=Limousine
http://suchen.mobile.de/auto-inserat/ford-mondeo-2-0-trend-automatik-karlsruhe/171113692.html?lang=de&pageNumber=1&__lp=1&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=9000&makeModelVariant1.modelId=29&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&makeModelVariantExclusion1.searchInFreetext=false&minFirstRegistrationDate=2003-01-01&maxFirstRegistrationDate=2007-12-31&maxPrice=4001&transmissions=AUTOMATIC_GEAR&negativeFeatures=EXPORT&categories=Limousine
« Utoljára szerkesztve: 2013.01.08 kedd, 18:05:35 írta Nika91127 » Naplózva
Nokko
Vendég
« Új hozzászólás #2 Dátum: 2013.01.08 kedd, 20:08:41 »

Szia!

Először pár kérdés: Mennyi km-t mész egy évben? Miért fontos az automata?
A dízelekről tudok csak véleményt mondani. A porlasztócsúcsok,kettőstömeg lendkerék,turbó a drágább tételek. Az üzemanyagrendszer állapotáról egy terheléses próbán lehet képet kapni. Ha a lendkerék haldoklik,annak hangja van.
Kifogni ki lehet autót,de csodára nem szabad várni. A dízelek nagyrészt 200ezer körül(sőt,gyakran felette) futottak. A mi Mondeonkban 400ezer van,de ha visszatekernénk 180ezerre,egy külsős nem nagyon tudná megmondani. Szóval csak óvatosan a nepperekkel  integet2

Mellesleg,ha megnézed,automata faceliftes Mondeo 1,75milliótól kezdődik  wave

Pár német autó:
http://suchen.mobile.de/auto-inserat/ford-mondeo-2-0-tdci-klima-1-hand-m%C3%BCnchen/166204443.html?lang=de&pageNumber=1&__lp=1&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=9000&makeModelVariant1.modelId=29&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&makeModelVariantExclusion1.searchInFreetext=false&minFirstRegistrationDate=2003-01-01&maxFirstRegistrationDate=2007-12-31&maxPrice=4001&transmissions=AUTOMATIC_GEAR&negativeFeatures=EXPORT&categories=Limousine
http://suchen.mobile.de/auto-inserat/ford-mondeo-2-0-automatik-k%C3%B6ln/169035416.html?lang=de&pageNumber=1&__lp=1&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=9000&makeModelVariant1.modelId=29&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&makeModelVariantExclusion1.searchInFreetext=false&minFirstRegistrationDate=2003-01-01&maxFirstRegistrationDate=2007-12-31&maxPrice=4001&transmissions=AUTOMATIC_GEAR&negativeFeatures=EXPORT&categories=Limousine
http://suchen.mobile.de/auto-inserat/ford-mondeo-2-0-tdci-aut-ghia-angebot-krefeld/171325331.html?lang=de&pageNumber=1&action=eyeCatcher&__lp=1&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=9000&makeModelVariant1.modelId=29&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&makeModelVariantExclusion1.searchInFreetext=false&minFirstRegistrationDate=2003-01-01&maxFirstRegistrationDate=2007-12-31&maxPrice=4001&transmissions=AUTOMATIC_GEAR&negativeFeatures=EXPORT&categories=Limousine
http://suchen.mobile.de/auto-inserat/ford-mondeo-2-0-automatik-magdeburg/166086410.html?lang=de&pageNumber=1&__lp=1&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=9000&makeModelVariant1.modelId=29&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&makeModelVariantExclusion1.searchInFreetext=false&minFirstRegistrationDate=2003-01-01&maxFirstRegistrationDate=2007-12-31&maxPrice=4001&transmissions=AUTOMATIC_GEAR&negativeFeatures=EXPORT&categories=Limousine
http://suchen.mobile.de/auto-inserat/ford-mondeo-2-0-tdci-ghia-dpf-2-hand-voll-scheckheft-butzbach/172807080.html?lang=de&pageNumber=1&__lp=1&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=9000&makeModelVariant1.modelId=29&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&makeModelVariantExclusion1.searchInFreetext=false&minFirstRegistrationDate=2003-01-01&maxFirstRegistrationDate=2007-12-31&maxPrice=4001&transmissions=AUTOMATIC_GEAR&negativeFeatures=EXPORT&categories=Limousine
http://suchen.mobile.de/auto-inserat/ford-mondeo-2-0-trend-automatik-karlsruhe/171113692.html?lang=de&pageNumber=1&__lp=1&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=9000&makeModelVariant1.modelId=29&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&makeModelVariantExclusion1.searchInFreetext=false&minFirstRegistrationDate=2003-01-01&maxFirstRegistrationDate=2007-12-31&maxPrice=4001&transmissions=AUTOMATIC_GEAR&negativeFeatures=EXPORT&categories=Limousine

Szia!

Köszönöm, hogy írtál!
Mindenképp itthon vennék autót. Nincs sem időm, sem energiám, sem ismerősöm (aki ért a kocsikhoz és eljönne velem). Úgy meg, hogy nem nézem meg nem szívesen vállalnám be Wink Mindenesetre köszönöm a válogatást és azt is, hogy utánanéztél:)

Kb. 10-15000 km-t mennék vele évente.
Automatát két okból szeretnék: egyrészt feleségem is vezetné, ha szükséges, másrészt 10 éve, amióta megvan a jogsim gyakorlatilag csak automatákat vezettem. Megszoktam és megszerettem őket  Smiley

Ha jól értem, akkor a jelentősebb gondokat ki lehet szűrni, ennek örülök. Csodát én sem várok, de azért persze nem bánnám, ha bekövetkezne Wink

További szép estét!
Nokko
Naplózva
Nika91127
Vendég
« Új hozzászólás #3 Dátum: 2013.01.08 kedd, 20:52:00 »

Szia!

Köszönöm, hogy írtál!
Mindenképp itthon vennék autót. Nincs sem időm, sem energiám, sem ismerősöm (aki ért a kocsikhoz és eljönne velem). Úgy meg, hogy nem nézem meg nem szívesen vállalnám be Wink Mindenesetre köszönöm a válogatást és azt is, hogy utánanéztél:)

Kb. 10-15000 km-t mennék vele évente.
Automatát két okból szeretnék: egyrészt feleségem is vezetné, ha szükséges, másrészt 10 éve, amióta megvan a jogsim gyakorlatilag csak automatákat vezettem. Megszoktam és megszerettem őket  Smiley

Ha jól értem, akkor a jelentősebb gondokat ki lehet szűrni, ennek örülök. Csodát én sem várok, de azért persze nem bánnám, ha bekövetkezne Wink

További szép estét!
Nokko

Szia!

Hát,akkor nagyítóval kell keresned,nem sok automata van,pláne nem faceliftes és 1,5 millió alatti. Az automaták túlnyomó része,ahogyan néztem,kombi. És főleg facelift előttiek. Azokat valamennyi pénzért lehet faceliftesíteni(külsőleg).
Naplózva
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #4 Dátum: 2013.01.08 kedd, 21:09:44 »

Sziasztok!

Új vagyok, remélem jó helyen nyitottam a topikot.

Mondeo vásárláson gondolkozom és ezzel kapcsolatban szeretném kikérni a véleményetek.
Előrebocsátom, hogy egyáltalán nem értek az autókhoz, teljesen láma vagyok a témában... Smiley

Elvárások:
- facelift utáni MK3
- ferdehátú
- automata váltó
- Ghia vagy Executive
- magyarországi
- törésektől, (jelentős) karcolásoktól mentes szép karosszéria
- jó műszaki állapot
- lehetőleg minél több extra a szériafelszereltségen túl (bőr, xenon, tolatóradar...)
- apró, nem túl költséges javítások után minden működik benne (még jobb, ha javítások nélkül is)
- kék, zöld, bordó vagy fekete metál fényezés (nem röhögni, ez fontos Wink )

A keret nagyon max. 1,5 millió + átírás.
Az előzetes állapotfelmérésre nem sajnálnám a pénzt és az időt, mindenképp hozzáértővel mennék megnézni és átvizsgáltatnám márkaszervízben.
Nem kapkodok, ráérek kivárni az ideális vételt. Az automata váltó miatt úgyis jelentősen szűkül a kínálat.

Mit gondoltok ennyiért ki lehet egyáltalán fogni olyan Mondeot, amely korrekt állapotú és jó eséllyel nem kell 2-300ezreket rákölteni?
Disel vagy benzines a jobb vétel (tudom állapot függvénye elsősorban, de a hozzáértők biztosan tudnak általánosságban is véleményt formálni)?   
Alapos átvizsgáltatással jó eséllyel ki lehet szűrni a szokásos és költséges Mondeo betegségeket? (pl. porlasztócsúcsok...)
Nem teljesen ide való kérdés: az ISOFIX szériafelszereltség az MK3-as Ghia Mondeokban, a katalógusban nem találtam?

Előre is köszönöm szépen a segítséget!

üdv,
Nokko

u.i.: természetesen, ha valaki tud a feltételeknek megfelelő, eladó Mondeoról írjon  Smiley

Hát ennyiért ilyet nem fogsz kapni. Szerintem, ahogy az előttem szólók is írták. De hát próba szerencse.
Naplózva
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #5 Dátum: 2013.01.08 kedd, 21:11:40 »

Itt egy pár, döntsd el.

http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_2.0_tdci_ghia_automata_tempomat._absklima-6294124

http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_2.0_tdci_trend_automata-5931434

http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_turnier_2.0_tdci_ghia_executive_automata_f1_valto.navi.bor.xenon-6497823 Mondjuk ez kombi.
« Utoljára szerkesztve: 2013.01.08 kedd, 21:15:23 írta Lacika71 » Naplózva
Nika91127
Vendég
« Új hozzászólás #6 Dátum: 2013.01.08 kedd, 21:16:56 »


Csak a második jöhetne nála szóba,mert 1.5 a plafon. Plusz átírás.
Naplózva
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #7 Dátum: 2013.01.08 kedd, 21:18:02 »

Csak a második jöhetne nála szóba,mert 1.5 a plafon. Plusz átírás.

Azt a 190 ill. 99 e-t le lehet alkudni.  eplus2

A turnier meg jobban meg is éri, mert abban elvileg csak 116000 km van ill. a leírás szerint jobban felszerelt.
« Utoljára szerkesztve: 2013.01.08 kedd, 21:22:30 írta Lacika71 » Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #8 Dátum: 2013.01.08 kedd, 21:45:56 »

Sziasztok!

Új vagyok, remélem jó helyen nyitottam a topikot.

Mondeo vásárláson gondolkozom és ezzel kapcsolatban szeretném kikérni a véleményetek.
Előrebocsátom, hogy egyáltalán nem értek az autókhoz, teljesen láma vagyok a témában... Smiley

Elvárások:
- facelift utáni MK3
- ferdehátú
- automata váltó
- Ghia vagy Executive
- magyarországi
- törésektől, (jelentős) karcolásoktól mentes szép karosszéria
- jó műszaki állapot
- lehetőleg minél több extra a szériafelszereltségen túl (bőr, xenon, tolatóradar...)
- apró, nem túl költséges javítások után minden működik benne (még jobb, ha javítások nélkül is)
- kék, zöld, bordó vagy fekete metál fényezés (nem röhögni, ez fontos Wink )

A keret nagyon max. 1,5 millió + átírás.
Az előzetes állapotfelmérésre nem sajnálnám a pénzt és az időt, mindenképp hozzáértővel mennék megnézni és átvizsgáltatnám márkaszervízben.
Nem kapkodok, ráérek kivárni az ideális vételt. Az automata váltó miatt úgyis jelentősen szűkül a kínálat.

Mit gondoltok ennyiért ki lehet egyáltalán fogni olyan Mondeot, amely korrekt állapotú és jó eséllyel nem kell 2-300ezreket rákölteni?
Disel vagy benzines a jobb vétel (tudom állapot függvénye elsősorban, de a hozzáértők biztosan tudnak általánosságban is véleményt formálni)?   
Alapos átvizsgáltatással jó eséllyel ki lehet szűrni a szokásos és költséges Mondeo betegségeket? (pl. porlasztócsúcsok...)
Nem teljesen ide való kérdés: az ISOFIX szériafelszereltség az MK3-as Ghia Mondeokban, a katalógusban nem találtam?

Előre is köszönöm szépen a segítséget!

üdv,
Nokko

u.i.: természetesen, ha valaki tud a feltételeknek megfelelő, eladó Mondeoról írjon  Smiley
ne felszereltség alapján válassz, hanem állapot alapján.
a legtöbb extra pótolható. az automata váltó mondjuk nem, meg a nagy navi, de azon kívül minden Wink

szerintem ezeket írd be a keresőbe:
2003-tól
automata 5sebességes (kormányról váltást lehet utólag pótolni)
kombi
nagynavi

ha ezek alapján nem találsz, akkor áldozd be  a nagynavit, az használhatóságra úgyse sokat ér Wink
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Nika91127
Vendég
« Új hozzászólás #9 Dátum: 2013.01.08 kedd, 21:49:22 »

ne felszereltség alapján válassz, hanem állapot alapján.
a legtöbb extra pótolható. az automata váltó mondjuk nem, meg a nagy navi, de azon kívül minden Wink

szerintem ezeket írd be a keresőbe:
2003-tól
automata 5sebességes (kormányról váltást lehet utólag pótolni)
kombi
nagynavi

ha ezek alapján nem találsz, akkor áldozd be  a nagynavit, az használhatóságra úgyse sokat ér Wink

Ferdehátút akar,nem kombit Smiley (ferde alatt gondolom az 5ajtósat érti)
Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #10 Dátum: 2013.01.08 kedd, 21:51:14 »

Ferdehátút akar,nem kombit Smiley (ferde alatt gondolom az 5ajtósat érti)
akkor azt vigyor3 belevesztem, de igazából mindegy is, hogy melyik kasztni kvitel, arra is igaz, amit írtam
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Nokko
Vendég
« Új hozzászólás #11 Dátum: 2013.01.08 kedd, 21:59:01 »

Azt a 190 ill. 99 e-t le lehet alkudni.  eplus2

A turnier meg jobban meg is éri, mert abban elvileg csak 116000 km van ill. a leírás szerint jobban felszerelt.
Szia,
köszi a segítséget!

Igen, az első az nagyon tetszik Wink
Nem vagyok az az alkudozós fajta és nem is hiszem, hogy 190-et enged, de egy próbát megérhet...
A kombinál még nekem laikusnak is kevés az a 116ezer km... nyes

üdv,
Nokko
« Utoljára szerkesztve: 2013.01.08 kedd, 22:14:11 írta Nokko » Naplózva
Nokko
Vendég
« Új hozzászólás #12 Dátum: 2013.01.08 kedd, 22:08:24 »

ne felszereltség alapján válassz, hanem állapot alapján.
a legtöbb extra pótolható. az automata váltó mondjuk nem, meg a nagy navi, de azon kívül minden Wink

szerintem ezeket írd be a keresőbe:
2003-tól
automata 5sebességes (kormányról váltást lehet utólag pótolni)
kombi
nagynavi

ha ezek alapján nem találsz, akkor áldozd be  a nagynavit, az használhatóságra úgyse sokat ér Wink
Szia!

Köszi, Neked is a segítséged. Igen, 5ajtósra gondoltam ferdehátú alatt nyes
Nagynavi egyáltalán nem kellene szerencsére, a többi extrát azt márkaszervízben beszerelik?
Esetleg hozzávetőlegesen tudtok árakat ezekről (xenon, bőr belső, tolatóradar, tempomat...)? Tényleg csak nagyjából érdekelne, mert fogalmam sincs és ha lennének kb. árak, akkor össze tudnám vetni őket Wink

Igazából, ami nagyon tetszik, az 1,69 és 1,75 millió... Sad

Még egyszer köszi!
Nokko
Naplózva
Nika91127
Vendég
« Új hozzászólás #13 Dátum: 2013.01.08 kedd, 22:14:18 »

Szia!

Köszi, Neked is a segítséged. Igen, 5ajtósra gondoltam ferdehátú alatt nyes
Nagynavi egyáltalán nem kellene szerencsére, a többi extrát azt márkaszervízben beszerelik?
Esetleg hozzávetőlegesen tudtok árakat ezekről (xenon, bőr belső, tolatóradar, tempomat...)? Tényleg csak nagyjából érdekelne, mert fogalmam sincs és ha lennének kb. árak, akkor össze tudnám vetni őket Wink

Igazából, ami nagyon tetszik, az 1,69 és 1,75 millió... Sad

Még egyszer köszi!
Nokko

Bőrbelső kb.: 80-90ezer, Xenon egy 100as körül(ezt Zsolt jobban tudja),tempomat 15-25ezer...Smiley Márkaszervízben,hát nem tudom...de van 1-2 ember itt,aki megcsinálja ezeket  integet2
Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #14 Dátum: 2013.01.09 szerda, 01:11:19 »

Szia!

Köszi, Neked is a segítséged. Igen, 5ajtósra gondoltam ferdehátú alatt nyes
Nagynavi egyáltalán nem kellene szerencsére, a többi extrát azt márkaszervízben beszerelik?
Esetleg hozzávetőlegesen tudtok árakat ezekről (xenon, bőr belső, tolatóradar, tempomat...)? Tényleg csak nagyjából érdekelne, mert fogalmam sincs és ha lennének kb. árak, akkor össze tudnám vetni őket Wink

Igazából, ami nagyon tetszik, az 1,69 és 1,75 millió... Sad

Még egyszer köszi!
Nokko

akár melyik villanyász beszereli, de ha nem laksz messze, akár én is tudok akármelyikben segíteni

xenon: 120-130eft kompletten egy nagyon jó állapotú szett
bőrbelső: 60-90eft attól függően, hogy kell-e hűtés is bele
gyári tolatóradar: 20eft
tempomat: 20-40eft dízel-benzin

én egy teljesen alap autóból indultam, (manuál tekerős klíma, 2 elektromos ablak, manuális tükör, stb...) mára megelőzi a legtöbb hahu-s hirdetésben szereplőt extrák terén (xenon, bőr, tetőablak, st220 optika, stb...)
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Nokko
Vendég
« Új hozzászólás #15 Dátum: 2013.01.09 szerda, 06:53:24 »

akár melyik villanyász beszereli, de ha nem laksz messze, akár én is tudok akármelyikben segíteni

xenon: 120-130eft kompletten egy nagyon jó állapotú szett
bőrbelső: 60-90eft attól függően, hogy kell-e hűtés is bele
gyári tolatóradar: 20eft
tempomat: 20-40eft dízel-benzin

én egy teljesen alap autóból indultam, (manuál tekerős klíma, 2 elektromos ablak, manuális tükör, stb...) mára megelőzi a legtöbb hahu-s hirdetésben szereplőt extrák terén (xenon, bőr, tetőablak, st220 optika, stb...)
Köszi mindkettőtöknek a sok hasznos infót!
Nem tudtam, hogy ezek utólag megoldhatóak és ilyen elérhető áron... Wink
Így tényleg nem érdemes foglalkozni velük: úgy sem létszükséglet, de mégis megoldható, ha kellene -> így a legjobb Smiley
Esetleg az ISOFIX-ről tudtok valamit? Pár GHIA-s hirdetésben feltüntetik, de valahol nem. A katalógusban nem láttam, mint rendelhető extra, így nem tudom, hogy ez most szériafelszereltség volt vagy sem...
Teljesen belelkesedtem, de azért megígértem magamnak, hogy nem fogom elkapkodni vigyor3
Egyébként érdi vagyok és köszi szépen, hogy felajánlottad a segítséged!

Köszi még egyszer és szép napot!
Nokko
Naplózva
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #16 Dátum: 2013.01.09 szerda, 08:35:10 »

Szia,
köszi a segítséget!

Igen, az első az nagyon tetszik Wink
Nem vagyok az az alkudozós fajta és nem is hiszem, hogy 190-et enged, de egy próbát megérhet...
A kombinál még nekem laikusnak is kevés az a 116ezer km... nyes

üdv,
Nokko

A 116 ezer nekem sem hihető, bár ki tudja? Az 8 év alatt évi 15000 km. Azt is gondold végig, hogy abban több az extra és egy 100-assal olcsóbb alapból. Ha abból még sikerül lealkudni még egy százast, akkor bőven a kereted alatt maradsz és kevesebb utólagos cuccot kell beleraknod. Egyébként mi a bajod a kombival?
Naplózva
tpmportal
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4114


E-mail
« Új hozzászólás #17 Dátum: 2013.01.09 szerda, 08:58:16 »

Köszi mindkettőtöknek a sok hasznos infót!
Nem tudtam, hogy ezek utólag megoldhatóak és ilyen elérhető áron... Wink
Így tényleg nem érdemes foglalkozni velük: úgy sem létszükséglet, de mégis megoldható, ha kellene -> így a legjobb Smiley
Esetleg az ISOFIX-ről tudtok valamit? Pár GHIA-s hirdetésben feltüntetik, de valahol nem. A katalógusban nem láttam, mint rendelhető extra, így nem tudom, hogy ez most szériafelszereltség volt vagy sem...
Teljesen belelkesedtem, de azért megígértem magamnak, hogy nem fogom elkapkodni vigyor3
Egyébként érdi vagyok és köszi szépen, hogy felajánlottad a segítséged!

Köszi még egyszer és szép napot!
Nokko

Szia! Isofix szinte mindegyikben van, csak mivel nem látható ezért nem is teszik a listába. Az hátsó ülés háttámlájának alján ki lehet tapogatni, sajnos a szövetet fel kell bontani, hogy használható legyen.
Naplózva
Nokko
Vendég
« Új hozzászólás #18 Dátum: 2013.01.09 szerda, 14:25:25 »

A 116 ezer nekem sem hihető, bár ki tudja? Az 8 év alatt évi 15000 km. Azt is gondold végig, hogy abban több az extra és egy 100-assal olcsóbb alapból. Ha abból még sikerül lealkudni még egy százast, akkor bőven a kereted alatt maradsz és kevesebb utólagos cuccot kell beleraknod. Egyébként mi a bajod a kombival?
Igen, végülis akár még igaz is lehet így utánaszámolva Wink
Alapból nincs bajom a kombival, sőt aláírom, hogy praktikusabb is, mint a társai.
Sajnos olyan garázst "örököltünk", amelybe egymás mögé lehet parkolni. A hely viszont olyan szűkös, hogy a jelenlegi kis kocsi (Opel Corsa) elé kicentizve befér egy ferdehátú, de kombi már nem... Elég gáz, de ez van és végül meggyőztem magam, hogy a ferdehátú jobban is néz ki (szerintem) Wink
+feleségem a kombit tuti nem vezetné...

Köszi a segítséged!
üdv, Nokko
Naplózva
Nokko
Vendég
« Új hozzászólás #19 Dátum: 2013.01.09 szerda, 14:27:30 »

Szia! Isofix szinte mindegyikben van, csak mivel nem látható ezért nem is teszik a listába. Az hátsó ülés háttámlájának alján ki lehet tapogatni, sajnos a szövetet fel kell bontani, hogy használható legyen.
Szia!

Köszönöm szépen az információt, ennek örülök Smiley
Annak viszont nem nagyon, hogy fel kell bontani a szövetet... Remélem azért meg lehet kultúráltan csinálni majd, ha egyszer odajutok.

Köszi még egyszer,
Nokko
Naplózva
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #20 Dátum: 2013.01.09 szerda, 14:30:00 »

Sajnos olyan garázst "örököltünk", amelybe egymás mögé lehet parkolni. A hely viszont olyan szűkös, hogy a jelenlegi kis kocsi (Opel Corsa) elé kicentizve befér egy ferdehátú, de kombi már nem...


Köszi a segítséged!
üdv, Nokko

Az a +7 cm, amivel hosszabb a kombi, már nem fér be?

+feleségem a kombit tuti nem vezetné...

Az jó, nem?  eplus2  Nem az övé a Corsa?

« Utoljára szerkesztve: 2013.01.09 szerda, 14:54:50 írta Lacika71 » Naplózva
attila82
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 661



E-mail
« Új hozzászólás #21 Dátum: 2013.01.09 szerda, 20:19:19 »

http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_2.0_tdci_ghia_executive_automata_legmagasabb_egyedi_felszerelts-6323320?sc_feature=BANNER_koponyeg250&sc_cohort=ICOM_MIX
Naplózva

2011.08. MKIV  2.0 TDCi  Turnier  Titanium 163Le Powershift  (2018.12.14. - ...........)

Ex: 2001.01. MKIII  2.0 TDDi  Turnier Trend 115Le  (2010.11.03. - 2018.12.11.)
DJK111
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 325



E-mail
« Új hozzászólás #22 Dátum: 2013.01.09 szerda, 21:06:40 »

Minden hozzászólót csak megerősíteni tudok.

Azt hiszem nekem sikerült egy remek példányt kifognom pár hónapja, nekem is hasonló (vagyis szinte ugyanaz) volt az elképzelésem és bejött: facelift, ferdehátú, automata, GHIA felszereltség és kevés km. Ha most beírom ide hogy 73000km-est vettem, sokan el se hiszik szerintem.
Én is először külföldről próbálkoztam, de belefáradtam (pegig vannak komoly nepper barátaim)...

A többi fórumtárs nekem is állapotot ajánlott, amit utána lehet "fejleszteni".

Az én javaslatom az lenne, hogy ha nem sürgős várj és nézd a hirdetéseket, nemrég láttam pl. a hahu-n egy a leírásodnak tökéletesen megfelelő példányt, igaz hamar le is csaptak rá.

Ezért napi szinten érdemes nézni. A fentebb ajánlott pezsgőmetál elsőre nem tűnik rossznak, már nem először van fent és jóval magasabbról indult az ára, ebből gondolom ha komoly szándékkal keresed meg az illetőt, talán még alkudni is tudsz!  wave
Naplózva

2012 MK4 2.0 TDCi 163LE PowerShift Titanium-Luxury
Nokko
Vendég
« Új hozzászólás #23 Dátum: 2013.01.09 szerda, 22:17:59 »

Az a +7 cm, amivel hosszabb a kombi, már nem fér be?

Az jó, nem?  eplus2  Nem az övé a Corsa?


Szia!

Igen, nagyon ki van számolva... falbav
Corsa édesanyámé, nem az övé, de egyébként jó, nem volt vele semmi gond.

üdv, Nokko
Naplózva
Nokko
Vendég
« Új hozzászólás #24 Dátum: 2013.01.09 szerda, 22:26:04 »

Köszi!

Igen ezt néztem én is, még gondolkozom rajta.
Gyakorlatilag csak a színe miatt nem tökéletes Wink Bár nagyon jól néz ki ez is.
Erről jut eszembe: egy autószerelő ismerős mondta, hogy ha van vonóhorog, akkor azt használták is és ez hátrány.
Nem tudom, az tényleg olyan nagy baj, ha vontatnak egy kocsival? Szerintetek kockázatosabb ilyet venni?

Szép estét!
Nokko
Naplózva
Nokko
Vendég
« Új hozzászólás #25 Dátum: 2013.01.09 szerda, 22:35:20 »

Minden hozzászólót csak megerősíteni tudok.

Azt hiszem nekem sikerült egy remek példányt kifognom pár hónapja, nekem is hasonló (vagyis szinte ugyanaz) volt az elképzelésem és bejött: facelift, ferdehátú, automata, GHIA felszereltség és kevés km. Ha most beírom ide hogy 73000km-est vettem, sokan el se hiszik szerintem.
Én is először külföldről próbálkoztam, de belefáradtam (pegig vannak komoly nepper barátaim)...

A többi fórumtárs nekem is állapotot ajánlott, amit utána lehet "fejleszteni".

Az én javaslatom az lenne, hogy ha nem sürgős várj és nézd a hirdetéseket, nemrég láttam pl. a hahu-n egy a leírásodnak tökéletesen megfelelő példányt, igaz hamar le is csaptak rá.

Ezért napi szinten érdemes nézni. A fentebb ajánlott pezsgőmetál elsőre nem tűnik rossznak, már nem először van fent és jóval magasabbról indult az ára, ebből gondolom ha komoly szándékkal keresed meg az illetőt, talán még alkudni is tudsz!  wave

Szia!

Köszi, hogy írtál remélem nekem is sikerül Wink Legalább most már van élő példa előttem arra, hogy nem lehetetlen a vállalkozás...
Igen, mivel nem sürgős ezért semmiképp nem szeretném elkapkodni. Már egy ideje nézem a hirdetéseket és ez még így lesz egy ideig.
A 73000 Km tényleg nagyon durva, megkérdezhetem, hogy hasonló árfekvésű volt az autód, mint amennyit én szánnék rá vagy jelentősen több?
Azóta volt vele valami gondod, elégedett vagy vele?
Már nagyon várom, hogy én is tényleges tagja legyek a Mondeo családnak smile

Nagyon szépen köszi a hasznos tanácsokat!

üdv, Nokko
Naplózva
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #26 Dátum: 2013.01.09 szerda, 22:44:00 »

Szia!

Igen, nagyon ki van számolva... falbav
Corsa édesanyámé, nem az övé, de egyébként jó, nem volt vele semmi gond.

üdv, Nokko

Félreértettél. Én arra céloztam, hogy az jó, hogy az asszony nem akarja vezetni.  eplus2 Ez csak arra az esetre érvényes, ha az övé lenne a Corsa.  wave
« Utoljára szerkesztve: 2013.01.10 csütörtök, 08:18:57 írta Lacika71 » Naplózva
DJK111
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 325



E-mail
« Új hozzászólás #27 Dátum: 2013.01.10 csütörtök, 09:20:10 »

Szia!

Köszi, hogy írtál remélem nekem is sikerül Wink Legalább most már van élő példa előttem arra, hogy nem lehetetlen a vállalkozás...
Igen, mivel nem sürgős ezért semmiképp nem szeretném elkapkodni. Már egy ideje nézem a hirdetéseket és ez még így lesz egy ideig.
A 73000 Km tényleg nagyon durva, megkérdezhetem, hogy hasonló árfekvésű volt az autód, mint amennyit én szánnék rá vagy jelentősen több?
Azóta volt vele valami gondod, elégedett vagy vele?
Már nagyon várom, hogy én is tényleges tagja legyek a Mondeo családnak smile

Nagyon szépen köszi a hasznos tanácsokat!

üdv, Nokko



Igen, elégedett vagyok vele, feszítőt kellett cserélni, de a gyári új alkatrśzeket odaadták hozzá, csak be kellett szerelni. Az már  más kérdés, hogy ugyanolyan sz@r maradt...

Az ára... Sztem picit áron alul vettem 1.6-ért. A km állás valós, kívul-belül látszik az autón, hogy alig használták.

Ha még kérdésed van írj nyugodtan!
Naplózva

2012 MK4 2.0 TDCi 163LE PowerShift Titanium-Luxury
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #28 Dátum: 2013.01.10 csütörtök, 09:22:59 »

Köszi!

Igen ezt néztem én is, még gondolkozom rajta.
Gyakorlatilag csak a színe miatt nem tökéletes Wink Bár nagyon jól néz ki ez is.
Erről jut eszembe: egy autószerelő ismerős mondta, hogy ha van vonóhorog, akkor azt használták is és ez hátrány.
Nem tudom, az tényleg olyan nagy baj, ha vontatnak egy kocsival? Szerintetek kockázatosabb ilyet venni?

Szép estét!
Nokko

nekünk sötétzöld és kék van, mosós után 500m-rel rosszabb időben ugyan úgy néz ki vigyor3 ezüst,pezsgőmetál sokkal kevésbé kényes erre
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #29 Dátum: 2013.01.10 csütörtök, 09:29:40 »

nekünk sötétzöld és kék van, mosós után 500m-rel rosszabb időben ugyan úgy néz ki vigyor3 ezüst,pezsgőmetál sokkal kevésbé kényes erre

Csatlakozom. Korábbi munkahelyemen mostam autókat. Hát a fekete a legrosszabb ilyen szempontból. Azon minden meglátszik. Át kellett kennem autópolirral, hogy ne látszódjanak rajt a vízcseppek, a törölgetés csíkjai stb. A sötétkék egy fokkal jobb, de azon is minden látszik. A pezsgő szín szerintem is szép szín. Az előző autóm olyan színű volt, és ez szerintem a Mondeonak is jól áll.
Naplózva
Nokko
Vendég
« Új hozzászólás #30 Dátum: 2013.01.10 csütörtök, 23:00:22 »


Igen, elégedett vagyok vele, feszítőt kellett cserélni, de a gyári új alkatrśzeket odaadták hozzá, csak be kellett szerelni. Az már  más kérdés, hogy ugyanolyan sz@r maradt...

Az ára... Sztem picit áron alul vettem 1.6-ért. A km állás valós, kívul-belül látszik az autón, hogy alig használták.

Ha még kérdésed van írj nyugodtan!
Akkor tényleg jó vétel volt, gratulálok hozzá! taps
Biztos lesznek majd még kérdéseim, köszi, hogy felajánlottad a segítséged!

üdv, Nokko

Naplózva
Nokko
Vendég
« Új hozzászólás #31 Dátum: 2013.01.10 csütörtök, 23:06:42 »

Csatlakozom. Korábbi munkahelyemen mostam autókat. Hát a fekete a legrosszabb ilyen szempontból. Azon minden meglátszik. Át kellett kennem autópolirral, hogy ne látszódjanak rajt a vízcseppek, a törölgetés csíkjai stb. A sötétkék egy fokkal jobb, de azon is minden látszik. A pezsgő szín szerintem is szép szín. Az előző autóm olyan színű volt, és ez szerintem a Mondeonak is jól áll.
Köszi a jótanácsokat Nektek!
Igazából eddig erre nem gondoltam a színválasztásnál, pedig elég fontos szempont...  Sad
Úgy voltunk vele, hogy egyszerűen a sötétebb árnyalatok jobban tetszenek, de ezt ennek fényében átgondoljuk még egyszer!

A vonóhorog kérdésben esetleg tudtok segíteni? Tényleg hátrány, ha vontattak vele?

Még egyszer köszi!
Nokko
Naplózva
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #32 Dátum: 2013.01.11 péntek, 08:58:41 »

Köszi a jótanácsokat Nektek!
Igazából eddig erre nem gondoltam a színválasztásnál, pedig elég fontos szempont...  Sad
Úgy voltunk vele, hogy egyszerűen a sötétebb árnyalatok jobban tetszenek, de ezt ennek fényében átgondoljuk még egyszer!

A vonóhorog kérdésben esetleg tudtok segíteni? Tényleg hátrány, ha vontattak vele?

Még egyszer köszi!
Nokko

Azt sose fogod megtudni, hogy mit. Ha trailer-t, akkor az gáz lehet, mert akkor azt a kuplung megsínylhette (vagy mi?), ha csak síma utánfutót, az nem okoz akkora plusz terhelést a kuplungnak. Sokaknál az még előnynek is számít, ha van. Valaki csak azért rakatta fel, mert hátha... Azt már neked kell eldöntened, hogy kell-e vonóhoroggal vagy sem. Ha mégis kell és rakatsz fel, akkor az külön műszaki vizsgát igényel vagy műszaki előtt kell felrakatni és kell róla műbizonylat.
Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #33 Dátum: 2013.01.11 péntek, 09:05:28 »

Köszi a jótanácsokat Nektek!
Igazából eddig erre nem gondoltam a színválasztásnál, pedig elég fontos szempont...  Sad
Úgy voltunk vele, hogy egyszerűen a sötétebb árnyalatok jobban tetszenek, de ezt ennek fényében átgondoljuk még egyszer!

A vonóhorog kérdésben esetleg tudtok segíteni? Tényleg hátrány, ha vontattak vele?

Még egyszer köszi!
Nokko
olyat vegyél, amin nincs, ha kell, akkor meg 30eft-ból raknak rá
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Nika91127
Vendég
« Új hozzászólás #34 Dátum: 2013.01.11 péntek, 15:39:43 »

http://mondeo.hu/index.php?topic=11459.0;topicseen

 integet2 integet2 integet2
Naplózva
Nokko
Vendég
« Új hozzászólás #35 Dátum: 2013.01.11 péntek, 22:03:56 »

olyat vegyél, amin nincs, ha kell, akkor meg 30eft-ból raknak rá
Köszi a tanácsot!
Mivel nekem nincs rá szükségem, ezért az a tuti, ha nincs rajta Wink
Naplózva
Nokko
Vendég
« Új hozzászólás #36 Dátum: 2013.01.11 péntek, 22:12:24 »

Köszi!
Igen, pont ilyesmit szeretnék nyes
Már korábban írtam Zellernek és nagyon korrekt volt Ő is és a kocsi is!
Mikor felvettem Vele a kapcsolatot még nem számoltam pontosan utána, hogy meddig nyújtózkodhatok, később a számolgatás végeredménye sajnos az lett, hogy túl drága nekem Sad
Így viszont, hogy csökkent az ár már jóval közelebb került ahhoz, amit még éppen rá tudnék szánni a leendő Mondeomra Wink

Köszi, hogy jelezted és jó éjt!
üdv, Nokko
Naplózva
Nika91127
Vendég
« Új hozzászólás #37 Dátum: 2013.01.11 péntek, 22:16:34 »

Köszi!
Igen, pont ilyesmit szeretnék nyes
Már korábban írtam Zellernek és nagyon korrekt volt Ő is és a kocsi is!
Mikor felvettem Vele a kapcsolatot még nem számoltam pontosan utána, hogy meddig nyújtózkodhatok, később a számolgatás végeredménye sajnos az lett, hogy túl drága nekem Sad
Így viszont, hogy csökkent az ár már jóval közelebb került ahhoz, amit még éppen rá tudnék szánni a leendő Mondeomra Wink

Köszi, hogy jelezted és jó éjt!
üdv, Nokko

Nagyon szívesen  Wink Nekem is tetszik a kocsija,csak nálunk még 2 évig nincsen kocsivétel kilátásba helyezve Smiley Aztán láttam,hogy levitte az árát,gondoltam beírom neked,hátha...Smiley
Naplózva
Nokko
Vendég
« Új hozzászólás #38 Dátum: 2013.01.13 vasárnap, 19:46:20 »

Sziasztok!

Szombaton közelebb kerültem álmaim Mondeojához, ezzel kapcsolatban felmerült bennem pár kérdés Wink
- Xenon csere kb. mennyibe kerül? Gyári xenon van a kocsiban, de kicsit gyenge...
- Tudtok esetleg ajánlani korrekt márkaszervizet, ahol alaposan átvizsgálnák? Minél közelebb van a XVI. kerülethez, annál jobb.
- Írtátok, hogy érdemes terheléses tesztet is csináltatni. Ezt külön kell kérni vagy része az ilyenkor szokásos átvizsgálásnak?
- Az lehetséges, hogy 2005-ös TDCI dieselben nincs lendkerék?

Előre is köszönöm szépen a válaszokat!

üdv,
Nokko
Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #39 Dátum: 2013.01.13 vasárnap, 20:49:06 »

Sziasztok!

Szombaton közelebb kerültem álmaim Mondeojához, ezzel kapcsolatban felmerült bennem pár kérdés Wink
- Xenon csere kb. mennyibe kerül? Gyári xenon van a kocsiban, de kicsit gyenge...
- Tudtok esetleg ajánlani korrekt márkaszervizet, ahol alaposan átvizsgálnák? Minél közelebb van a XVI. kerülethez, annál jobb.
- Írtátok, hogy érdemes terheléses tesztet is csináltatni. Ezt külön kell kérni vagy része az ilyenkor szokásos átvizsgálásnak?
- Az lehetséges, hogy 2005-ös TDCI dieselben nincs lendkerék?

Előre is köszönöm szépen a válaszokat!

üdv,
Nokko
attól függ, hogy mit akarsz cserélni a xenonban. egy jóállapotú lámpa 80-90eft. ha csak xenoncsövet, akkor 10-15eft. ha foncsoroztatni is kell, akkor megint 10-15eft. ezekben tudok segíteni, ha érdekel Wink
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Nika91127
Vendég
« Új hozzászólás #40 Dátum: 2013.01.13 vasárnap, 20:52:24 »

Sziasztok!

Szombaton közelebb kerültem álmaim Mondeojához, ezzel kapcsolatban felmerült bennem pár kérdés Wink
- Xenon csere kb. mennyibe kerül? Gyári xenon van a kocsiban, de kicsit gyenge...
- Tudtok esetleg ajánlani korrekt márkaszervizet, ahol alaposan átvizsgálnák? Minél közelebb van a XVI. kerülethez, annál jobb.
- Írtátok, hogy érdemes terheléses tesztet is csináltatni. Ezt külön kell kérni vagy része az ilyenkor szokásos átvizsgálásnak?
- Az lehetséges, hogy 2005-ös TDCI dieselben nincs lendkerék?

Előre is köszönöm szépen a válaszokat!

üdv,
Nokko

Nincs benne lendkerék? Akkor mi van a motor és a váltó között?  wow1 wow1
Naplózva
Tamás77
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 114



E-mail
« Új hozzászólás #41 Dátum: 2013.01.13 vasárnap, 22:02:11 »

Nincs benne lendkerék? Akkor mi van a motor és a váltó között?  wow1 wow1

Automatában nincs lendkerék, hanem turbina van.
Naplózva

2011 2.0 TDCI Galaxy Titanium Powershift
Nika91127
Vendég
« Új hozzászólás #42 Dátum: 2013.01.13 vasárnap, 22:07:35 »

Automatában nincs lendkerék, hanem turbina van.

Áhháá értem  worship Köszi a felvilágosítás  integet2
Naplózva
Nokko
Vendég
« Új hozzászólás #43 Dátum: 2013.01.14 hétfő, 07:03:57 »

attól függ, hogy mit akarsz cserélni a xenonban. egy jóállapotú lámpa 80-90eft. ha csak xenoncsövet, akkor 10-15eft. ha foncsoroztatni is kell, akkor megint 10-15eft. ezekben tudok segíteni, ha érdekel Wink
Szia!
Köszönöm a válaszod, ha aktuális lesz mindenképp írok majd Neked!
Szép napot,
Nokko
Naplózva
Nokko
Vendég
« Új hozzászólás #44 Dátum: 2013.01.14 hétfő, 07:07:45 »

Automatában nincs lendkerék, hanem turbina van.
Hűha, köszönöm szépen! Shocked
Látszik, hogy mennyire értek az autókhoz...
Akkor ezek szerint megúszhatom a lendkerék problémát.
(Bár gondolom a turbina is bedobhatja a törölközőt, arról nem is beszélve, hogy maga az automata váltó eleve kockázatosabb sejtésem szerint.)

További szép napot!

üdv, Nokko
Naplózva
Tamás77
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 114



E-mail
« Új hozzászólás #45 Dátum: 2013.01.14 hétfő, 09:08:38 »

Hűha, köszönöm szépen! Shocked
Látszik, hogy mennyire értek az autókhoz...
Akkor ezek szerint megúszhatom a lendkerék problémát.
(Bár gondolom a turbina is bedobhatja a törölközőt, arról nem is beszélve, hogy maga az automata váltó eleve kockázatosabb sejtésem szerint.)

További szép napot!

üdv, Nokko

Nem biztos, hogy veszélyesebb, igaz hogy a javítás nem olcsó, de ha azt veszed, hogy a lendkerék mibe kerül meg a kuplung ha cserélni kell az se sokkal olcsóbb. Na meg a sima váltó is meghibásodhat és annak se olcsó a javítása. Egy kicsit jobban oda kell figyelni rá és nem lesz vele gond.
De ha igen most már azt is lehet aránylag normális áron venni bontóba.
Naplózva

2011 2.0 TDCI Galaxy Titanium Powershift
Nokko
Vendég
« Új hozzászólás #46 Dátum: 2013.01.15 kedd, 17:51:46 »

Nem biztos, hogy veszélyesebb, igaz hogy a javítás nem olcsó, de ha azt veszed, hogy a lendkerék mibe kerül meg a kuplung ha cserélni kell az se sokkal olcsóbb. Na meg a sima váltó is meghibásodhat és annak se olcsó a javítása. Egy kicsit jobban oda kell figyelni rá és nem lesz vele gond.
De ha igen most már azt is lehet aránylag normális áron venni bontóba.
Szia!
Ez jó hír, akkor nem aggódom (annyira) az automata miatt. Wink

Köszi,
Nokko
Naplózva
Nokko
Vendég
« Új hozzászólás #47 Dátum: 2013.01.18 péntek, 15:08:55 »

Sziasztok!

2005-ös Mondeo-nál egy szervókormány szivattyú csere azt mit jelent?
Elsősorban az érdekel, hogy kb. mennyibe kerül egy teljes csere.
Illetve, ha valaki tud helyet, ahol olcsón be lehet szerezni az alkatrészt és/vagy korrektül beszerelik az ne tartsa magában Wink

Előre is köszi!
Nokko
Naplózva
Big_Qba
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 694


WWW E-mail
« Új hozzászólás #48 Dátum: 2013.01.18 péntek, 16:13:20 »

Sziasztok!

2005-ös Mondeo-nál egy szervókormány szivattyú csere azt mit jelent?
Elsősorban az érdekel, hogy kb. mennyibe kerül egy teljes csere.
Illetve, ha valaki tud helyet, ahol olcsón be lehet szerezni az alkatrészt és/vagy korrektül beszerelik az ne tartsa magában Wink

Előre is köszi!
Nokko
Alkatrész ügyben wyctor fórumtársat keresd!  wave
Naplózva

2003. 12. TDCi Ghia kombi 130Le
www.wysocki.hu
Nokko
Vendég
« Új hozzászólás #49 Dátum: 2013.01.19 szombat, 10:31:53 »

Köszönöm szépen! worship
Alkatrész ügyben wyctor fórumtársat keresd!  wave
Naplózva
Oldalak: [1] 2   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.088 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.