Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.15 szerda, 21:10:56 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 325 326 327 328 329 330 331 [332] 333 334 335 336 337 338 339 ... 366   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Autó Hi-Fi  (Megtekintve 4593432 alkalommal)
0 Felhasználó és 23 vendég van a témában
preludium75
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 85


E-mail
« Új hozzászólás #16550 Dátum: 2016.01.22 péntek, 22:56:13 »


Finom darab.  eljen
Még olcsó is....
Beszéltem a tulajjal.
Sajnos nincs meg a díszkerete...
A távja sincs meg, meg a mikrofonja sem, az nem is kellene, de díszkeret nélkül nem mutatna valami jól..
Naplózva
wofer
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3726


Minden a mágnes körül forog,csak észre kell venni!


E-mail
« Új hozzászólás #16551 Dátum: 2016.01.22 péntek, 22:59:10 »

Ok. Félreértettelek.
Más....
Szerinted ez megér ennyit ha nem valami agyonbaszott dolog, mert ezt én ám megvenném....Ha igen, meg ne vedd előlem!
http://www.jofogas.hu/somogy/Pioneer_deh_9800bt_high_end_fejegyseg__42228992.htm?first=1

Ez a fejegység nagyon sok funkciót tud...viszont hangban nem sorolnám a topba.
A high endhez amúgy semmi köze...
Naplózva

https://audioshop.hu/ Subwoofer guru + minden ami autóhifi!
Fordok,3 Capri,1Focus,3 Mondeo,S-MAX,Grand C-MAX, egyelőre OFF Skoda Octavia
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #16552 Dátum: 2016.01.22 péntek, 23:05:53 »

Ez a fejegység nagyon sok funkciót tud...viszont hangban nem sorolnám a topba.
A high endhez amúgy semmi köze...

Igen, ebben már benne van sok igényt kiszolgáló funkció is.
De azért a Burr Brown és RCA-n gyorsan ki egy erősítőbe.....nem rossz az a mai viszonylatban sem.  Wink
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
wofer
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3726


Minden a mágnes körül forog,csak észre kell venni!


E-mail
« Új hozzászólás #16553 Dátum: 2016.01.22 péntek, 23:11:07 »

Igen, ebben már benne van sok igényt kiszolgáló funkció is.
De azért a Burr Brown és RCA-n gyorsan ki egy erősítőbe.....nem rossz az a mai viszonylatban sem.  Wink
Nem mondod..volt,újonnan vettem,de úgy kb 1-1.5évnél nem birtam tovább  Wink ritka rossz hangja van.
/nekem nem tetszett,meg ez a 62es volume skála vicc a mai napig Wink /
Utána nagyln boldog voltam egy leharcolt 9831-el....,most kdc-92sd....és most ez megy ,mert  mennie kell ;-)
Naplózva

https://audioshop.hu/ Subwoofer guru + minden ami autóhifi!
Fordok,3 Capri,1Focus,3 Mondeo,S-MAX,Grand C-MAX, egyelőre OFF Skoda Octavia
preludium75
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 85


E-mail
« Új hozzászólás #16554 Dátum: 2016.01.22 péntek, 23:21:43 »

Nem mondod..volt,újonnan vettem,de úgy kb 1-1.5évnél nem birtam tovább  Wink ritka rossz hangja van.
/nekem nem tetszett,meg ez a 62es volume skála vicc a mai napig Wink /
Utána nagyln boldog voltam egy leharcolt 9831-el....,most kdc-92sd....és most ez megy ,mert  mennie kell ;-)
Fejegység vásárlása előtt állok. Én is nézegettem kenwood-okat, pld kdc bt53u-t. Arról esetleg van tapasztalatod? Csak a hangja érdekel, a szolgáltatásait tudom.
Szavakkal leírva mivel volt más hangja a kdc 92sd-nek ettől a pioneer-től?
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #16555 Dátum: 2016.01.22 péntek, 23:24:49 »

Nem mondod..volt,újonnan vettem,de úgy kb 1-1.5évnél nem birtam tovább  Wink ritka rossz hangja van.
/nekem nem tetszett,meg ez a 62es volume skála vicc a mai napig Wink /
Utána nagyln boldog voltam egy leharcolt 9831-el....,most kdc-92sd....és most ez megy ,mert  mennie kell ;-)

Akkor ott már elrontottak valamit, de elhiszem....
Nekem ez volt sz utolsó Kenwood-om:  KDC-M9021SE
Hát ez sem mai darab volt. Kb. 4 éve ment el a háztól.....

Naplózva

Imádom a dízeleket!    
wofer
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3726


Minden a mágnes körül forog,csak észre kell venni!


E-mail
« Új hozzászólás #16556 Dátum: 2016.01.22 péntek, 23:37:24 »

Fejegység vásárlása előtt állok. Én is nézegettem kenwood-okat, pld kdc bt53u-t. Arról esetleg van tapasztalatod? Csak a hangja érdekel, a szolgáltatásait tudom.
Szavakkal leírva mivel volt más hangja a kdc 92sd-nek ettől a pioneer-től?
Ez a rendszertől függ mivel van körülvéve,ez alap.
Nem egymás után lett bekötve,hisz közte volt az alpine.Jobb újabb...igy egyszerűsiteném le.
a 92 zenén Nagyon  jó/24bit dac/tüc tücben pedig sztem az alpine...jobb.
nekem ez volt körülötte:
 focal tn 47 váltotta az  a.s.25pro magasat,és polyglass mélyközép volt audison +++++ kábellel...elég jól szólt ,cadence q4000 erősitő.
Naplózva

https://audioshop.hu/ Subwoofer guru + minden ami autóhifi!
Fordok,3 Capri,1Focus,3 Mondeo,S-MAX,Grand C-MAX, egyelőre OFF Skoda Octavia
wofer
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3726


Minden a mágnes körül forog,csak észre kell venni!


E-mail
« Új hozzászólás #16557 Dátum: 2016.01.22 péntek, 23:40:34 »

Akkor ott már elrontottak valamit, de elhiszem....
Nekem ez volt sz utolsó Kenwood-om:  KDC-M9021SE
Hát ez sem mai darab volt. Kb. 4 éve ment el a háztól.....

Ez jófajta Darth Veder-es "maszkos" gép volt .  eljen mélyben különlegesen tetszett amikor másoknál hallottam.
Naplózva

https://audioshop.hu/ Subwoofer guru + minden ami autóhifi!
Fordok,3 Capri,1Focus,3 Mondeo,S-MAX,Grand C-MAX, egyelőre OFF Skoda Octavia
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #16558 Dátum: 2016.01.22 péntek, 23:47:05 »

Ez jófajta Darth Veder-es "maszkos" gép volt .  eljen mélyben különlegesen tetszett amikor másoknál hallottam.

Az az....befordulós, eltűnős face!   eljen
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
wofer
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3726


Minden a mágnes körül forog,csak észre kell venni!


E-mail
« Új hozzászólás #16559 Dátum: 2016.01.22 péntek, 23:57:37 »

Fejegység vásárlása előtt állok. Én is nézegettem kenwood-okat, pld kdc bt53u-t. Arról esetleg van tapasztalatod? Csak a hangja érdekel, a szolgáltatásait tudom.
Szavakkal leírva mivel volt más hangja a kdc 92sd-nek ettől a pioneer-től?
Egész jó ez a fejegység is bt53u. Nem rossz,nekem ez /92sd/ most kb 2éves,hosszútávon is el lehet vele lenni....most
én visszaváltok Alpinera.Most könnyen vagyok hisz árusitom én is  vigyor3
« Utoljára szerkesztve: 2016.01.22 péntek, 23:59:19 írta wofer » Naplózva

https://audioshop.hu/ Subwoofer guru + minden ami autóhifi!
Fordok,3 Capri,1Focus,3 Mondeo,S-MAX,Grand C-MAX, egyelőre OFF Skoda Octavia
Bleky
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1640



« Új hozzászólás #16560 Dátum: 2016.01.23 szombat, 00:09:52 »

Szavakban le tudnád írni a változást a gyári rendszerhez képest? /Ilyenekre gondolok pld: szebben szólnak a magashangok, esetkeg több is, több lett a mélyhang, stb.. ilyesmiket/


Figyu, én nem vagyok profi, nehezen tudom pontosan leírni a változást. Egyszerűen minden erősebb és teltebb lett. A magas hangok annyira élesek lettek, hogy szinte érezni, hogy vág. Nagyon pontos, tiszta és erős lett. Azelőtt lehetett érezni, hogy az ajtók felől jött a hang, de most az egész beltér megtelt. A basszus 18-nál a 25-ből (hangerő) elkezdett torzulni, nem tekertem tovább. Ezek nem arra valók. Majd ha meglesz az erősítő meg a láda, majd akkor leírom, hogy megérte e ezeket a hangfalakat venni. Bár van egy érzésem, hogy jók lesznek ezek. Cheesy
A hangfalak 60W rmst tudnak, a fejegység meg jó ha 20-at. Inkább 17 kb. Így a közelében nem vagyok még annak, hogy megtudjam mit tudnak és hogyan szólnak valójában ezek a kis Hertz-ek.
Naplózva

2001.03.03 MK3 mondeo 2.0L benzin Duratec HE SEFI CJBA B4Y Ghia sedan panther black, 440e+km
preludium75
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 85


E-mail
« Új hozzászólás #16561 Dátum: 2016.01.23 szombat, 07:28:53 »

Figyu, én nem vagyok profi, nehezen tudom pontosan leírni a változást. Egyszerűen minden erősebb és teltebb lett. A magas hangok annyira élesek lettek, hogy szinte érezni, hogy vág. Nagyon pontos, tiszta és erős lett. Azelőtt lehetett érezni, hogy az ajtók felől jött a hang, de most az egész beltér megtelt. A basszus 18-nál a 25-ből (hangerő) elkezdett torzulni, nem tekertem tovább. Ezek nem arra valók. Majd ha meglesz az erősítő meg a láda, majd akkor leírom, hogy megérte e ezeket a hangfalakat venni. Bár van egy érzésem, hogy jók lesznek ezek. Cheesy
A hangfalak 60W rmst tudnak, a fejegység meg jó ha 20-at. Inkább 17 kb. Így a közelében nem vagyok még annak, hogy megtudjam mit tudnak és hogyan szólnak valójában ezek a kis Hertz-ek.

"A magas hangok annyira élesek lettek, hogy szinte érezni, hogy vág"
Ez nem biztos hogy előnye lesz a rendszernek, hosszú távon fárasztó tud lenni.Jobban örültem volna ha azt írod hogy "finomabb, selymesebb lett".
Mivel én is elgondolkoztam az autóm hangjának az átépítésén, szívesen meghallgatnám hogy így első körbe amit csináltál, milyen irányú változások lettek a gyári rendszerhez képest.
Számomra a gyári rendszer hangja egyébként az azonos kategóriájú autók hangjához képest kicsit  alul van, egyetlen erénye van -hogy nem zavaró a hangja-hosszan hallgatható.
Az hogy a basszus mikor kezd el torzítani, az függ a zenei anyag hangszínelésétől, kivezérlésétől, a fejegység hangerő kalibrálásából, stb....
LEHET HOGY VAN OLYAN ZENESZÁM, AHOL MÁR A 25-ÖS OSZTÁSBÓL 15-NÉL LEADJA A NÉVLEGES TELJESÍTMÉNYÉT.
Köszönöm a válaszodat!
Naplózva
preludium75
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 85


E-mail
« Új hozzászólás #16562 Dátum: 2016.01.23 szombat, 07:56:01 »


Finom darab.  eljen
Még olcsó is....

Innen indulva szépen köré lehet építeni egy jó rendszert.
Válasz:
"Nem mondod..volt,újonnan vettem,de úgy kb 1-1.5évnél nem birtam tovább  Wink ritka rossz hangja van."
"Hiszek neked"
Látjátok milyen nehéz már elindulni is redszerépítésben. Egy igen drága készülékről van szó /számomra/ és már az elején zsákutcába jutok a hangzása miatt, korlátokat szab az egész rendszernek. Burr Brown dac ide vagy oda...
És hol vannak még a hangszórók, erősítőkk, kábelek.....ajaj...
Naplózva
kokaikoko
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2747


SouthparKarcsi


« Új hozzászólás #16563 Dátum: 2016.01.23 szombat, 08:21:13 »

Válasz:
"Nem mondod..volt,újonnan vettem,de úgy kb 1-1.5évnél nem birtam tovább  Wink ritka rossz hangja van."
"Hiszek neked"
Látjátok milyen nehéz már elindulni is redszerépítésben. Egy igen drága készülékről van szó /számomra/ és már az elején zsákutcába jutok a hangzása miatt, korlátokat szab az egész rendszernek. Burr Brown dac ide vagy oda...
És hol vannak még a hangszórók, erősítőkk, kábelek.....ajaj...

Ha már Pioneer akkor p88rsII. Utána jöhet a többi. GSR-nek igaza van, audio cd-t kell hallgatni Smiley
Naplózva

2005 2.2 TDCi Turnier Ghia - ezüst, no zene egyelőre...ebben már nem is lesz.  TA-Technix -30mm
R.I.P. 2005 2.0 TDCi Turnier Ghia - Piros és baró
preludium75
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 85


E-mail
« Új hozzászólás #16564 Dátum: 2016.01.23 szombat, 08:31:18 »

Ha már Pioneer akkor p88rsII. Utána jöhet a többi. GSR-nek igaza van, audio cd-t kell hallgatni Smiley
Ha egy rendszer jó, akkor az jól szól audio cd-ről, bluetooth-ról, és akár magasabb bitrátájú mp3-al is , ha rossz a rendszer, akkor lehet az cd, flac wav, vagy akármi, a hang pocsék. Ez nekem már az itthoni rendszeremben eldőlt, erről nem lehet elállítani.
Az a pioneer fej tényleg jól néz ki.
Naplózva
Bleky
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1640



« Új hozzászólás #16565 Dátum: 2016.01.23 szombat, 08:43:44 »


Ez nem biztos hogy előnye lesz a rendszernek, hosszú távon fárasztó tud lenni.Jobban örültem volna ha azt írod hogy "finomabb, selymesebb lett".


Mondom, nem tudok még érdemben nyilatkozni. A hangszórók erősítő nélkül nem úgy szólnak, ahogy kellene vagy tervezték őket.
Normálra tekerve a hangot gyönyörű hangja volt. 100x szebb mint a gyári.
Naplózva

2001.03.03 MK3 mondeo 2.0L benzin Duratec HE SEFI CJBA B4Y Ghia sedan panther black, 440e+km
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #16566 Dátum: 2016.01.23 szombat, 10:45:59 »

Ha egy rendszer jó, akkor az jól szól audio cd-ről, bluetooth-ról, és akár magasabb bitrátájú mp3-al is , ha rossz a rendszer, akkor lehet az cd, flac wav, vagy akármi, a hang pocsék. Ez nekem már az itthoni rendszeremben eldőlt, erről nem lehet elállítani.
Az a pioneer fej tényleg jól néz ki.

Ez pont, hogy fordítva van!

Ha jó egy rendszer, akkor az meg fogja mutatni a korábban hallgatott adathordozók/zenék silány minőségét! Hiányozni fognak hangok belőle!
Ami eddig "jól szólt", az majd érezhetően rosszabb lesz egy valóban jó minőségű audio cd-hez képest. Amin ott van minden. Valamint egy jó dac dolgozik mögötte.
Aztán majd inkább csak azokat a zenéket fogod/akarod hallgatni ami jól szól és elkezded beszerezni a kedvenc zenéidet jó minőségben, esetleg audio cd formátumban.  wave
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
csaszy
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 172


O

Charlesrop Charlesrop
WWW
« Új hozzászólás #16567 Dátum: 2016.01.23 szombat, 11:32:07 »

Üdv.Nemsok válasz érkezett kérdésemre  Cry
Sebaj találtam a következő iso átalakitot.
Vajon jo lesz a rádiot,cd-t kiváltani ujabbra?
Például erre?
 http://auto-motor.vatera.hu/auto_hifi/autoradio/bluetoothos_mp3_beepitheto_auto_radio_8gb_sd_2182080593.html

http://www.autohifibolt.net/index.php?route=product/product&keyword=Mondeo&product_id=1313

http://kepfeltoltes.hu/160123/IMG_20160123_111857_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/160123/IMG_20160123_111924_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Naplózva

preludium75
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 85


E-mail
« Új hozzászólás #16568 Dátum: 2016.01.23 szombat, 13:30:51 »

Ez pont, hogy fordítva van!

Ha jó egy rendszer, akkor az meg fogja mutatni a korábban hallgatott adathordozók/zenék silány minőségét! Hiányozni fognak hangok belőle!
Ami eddig "jól szólt", az majd érezhetően rosszabb lesz egy valóban jó minőségű audio cd-hez képest. Amin ott van minden. Valamint egy jó dac dolgozik mögötte.
Aztán majd inkább csak azokat a zenéket fogod/akarod hallgatni ami jól szól és elkezded beszerezni a kedvenc zenéidet jó minőségben, esetleg audio cd formátumban.  wave
Na itt a nagx baj!
Most már el tudom képzelni hogy hogyan szól a cuccod!
Nekem is volt olyan rendszerem otthon, ami olyan szinten szólt részletezően, ahogy azt leírtad. A rosszabb hangú cd-k szarul szóltak, a jó keverésűek meg nagyon jól. Most nem a formátumok minőségéről beszélek, hanem a zeneanyag minőségéről.
Mindíg azt kerestük hogy melyik zene szól jobban, a végén kiderült hogy a zenetáram 60 százaléka hallgathatatlan ezen a rendszeren. Tesztelésre kiváló volt, rögtön kihosta a forrás erényeit és hibáit,/ most egy erősítő-kábel-hangsugárzó rendszerrők beszélek/. Hosszútávon keserves volt hallhatni, mert ha egy gyengébb keverésű előadó zenéje szólalt meg, igencsak zavaróan szarul szólt-annak ellenére hogy jó kis zenéről volt szó.
Az ilyen rendszer tesztelni jó, meg másnak demonstrálni hogy milyen jól is tud szólni a zene jó hanganyaggal.
Általában ez a rendszer a gyakorlatban hosszú távon fárasztó, mindíg azt keresi az ember a zenéi között hogy mi szól jól.
Egy lágyabb hangú rendszer közelebb viszi egymáshoz a különböző minőségű felvételeket, és természetesen a különböző hangformátumokat. Nincs drasztikus különbség rosszan kevert és jjobban kevert zenék között, sokkal hosszabban tud az ember zenét hallgatni, nem fájul meg tőle a feje olyan hamar.
Végül is az autóban zenét akarunk hallgatni, nem pedig tesztelni-nem?
Kérem ossza meg velem az, aki tapasztalt már hasonló dolgokat, szerintem van olyan aki tudja hogy miről beszélek
Kérem ossza meg vel
Naplózva
preludium75
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 85


E-mail
« Új hozzászólás #16569 Dátum: 2016.01.23 szombat, 13:37:14 »

Na itt a nagx baj!
Most már el tudom képzelni hogy hogyan szól a cuccod!
Nekem is volt olyan rendszerem otthon, ami olyan szinten szólt részletezően, ahogy azt leírtad. A rosszabb hangú cd-k szarul szóltak, a jó keverésűek meg nagyon jól. Most nem a formátumok minőségéről beszélek, hanem a zeneanyag minőségéről.
Mindíg azt kerestük hogy melyik zene szól jobban, a végén kiderült hogy a zenetáram 60 százaléka hallgathatatlan ezen a rendszeren. Tesztelésre kiváló volt, rögtön kihosta a forrás erényeit és hibáit,/ most egy erősítő-kábel-hangsugárzó rendszerrők beszélek/. Hosszútávon keserves volt hallhatni, mert ha egy gyengébb keverésű előadó zenéje szólalt meg, igencsak zavaróan szarul szólt-annak ellenére hogy jó kis zenéről volt szó.
Az ilyen rendszer tesztelni jó, meg másnak demonstrálni hogy milyen jól is tud szólni a zene jó hanganyaggal.
Általában ez a rendszer a gyakorlatban hosszú távon fárasztó, mindíg azt keresi az ember a zenéi között hogy mi szól jól.
Egy lágyabb hangú rendszer közelebb viszi egymáshoz a különböző minőségű felvételeket, és természetesen a különböző hangformátumokat. Nincs drasztikus különbség rosszan kevert és jjobban kevert zenék között, sokkal hosszabban tud az ember zenét hallgatni, nem fájul meg tőle a feje olyan hamar.
Végül is az autóban zenét akarunk hallgatni, nem pedig tesztelni-nem?
Kérem ossza meg velem az, aki tapasztalt már hasonló dolgokat, szerintem van olyan aki tudja hogy miről beszélek
Kérem ossza meg vel

Ilyen részletező hangú rendszereken dolgoznak pld a zenei hangmérnökök, mert ott az a cél hogy könnyebben korigálják a hibákat. El több kevesebb sikerrel sikerülni is szokott. De ezek a rendszerek hosszútávú zenehallgatásra nem valók-fárasztóak.
Ezért szoktam mosolyogni a "stúdióminöség" emlegetésekor. Nem azt jelenti mint azt gondolnánk, messze nem a leg zeneibb hangzásról szól.
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #16570 Dátum: 2016.01.23 szombat, 15:24:48 »

Na itt a nagx baj!
Most már el tudom képzelni hogy hogyan szól a cuccod!
Nekem is volt olyan rendszerem otthon, ami olyan szinten szólt részletezően, ahogy azt leírtad. A rosszabb hangú cd-k szarul szóltak, a jó keverésűek meg nagyon jól. Most nem a formátumok minőségéről beszélek, hanem a zeneanyag minőségéről.
Mindíg azt kerestük hogy melyik zene szól jobban, a végén kiderült hogy a zenetáram 60 százaléka hallgathatatlan ezen a rendszeren. Tesztelésre kiváló volt, rögtön kihosta a forrás erényeit és hibáit,/ most egy erősítő-kábel-hangsugárzó rendszerrők beszélek/. Hosszútávon keserves volt hallhatni, mert ha egy gyengébb keverésű előadó zenéje szólalt meg, igencsak zavaróan szarul szólt-annak ellenére hogy jó kis zenéről volt szó.
Az ilyen rendszer tesztelni jó, meg másnak demonstrálni hogy milyen jól is tud szólni a zene jó hanganyaggal.
Általában ez a rendszer a gyakorlatban hosszú távon fárasztó, mindíg azt keresi az ember a zenéi között hogy mi szól jól.
Egy lágyabb hangú rendszer közelebb viszi egymáshoz a különböző minőségű felvételeket, és természetesen a különböző hangformátumokat. Nincs drasztikus különbség rosszan kevert és jjobban kevert zenék között, sokkal hosszabban tud az ember zenét hallgatni, nem fájul meg tőle a feje olyan hamar.
Végül is az autóban zenét akarunk hallgatni, nem pedig tesztelni-nem?

Kérem ossza meg velem az, aki tapasztalt már hasonló dolgokat, szerintem van olyan aki tudja hogy miről beszélek
Kérem ossza meg vel


Minden rosszindulat nélkül mondom, hogy valahogy úgy fest a dolog, hogy mi nem ugyanarról a "filmről" beszélünk.
- Miért nagy baj, ha  jól szól valami?
- Nem azt kell keresgélni, hogy mi jól szól és mi nem. Hanem amiket hallgatni szeretnék azt megszerezni minőségi felvétellel és úgy hallgatni.
- Miből gondolod, hogy nem "lágy hangú" a rendszer?  Mi az, hogy lágy hangú...szerinted?  (nekem 30 mm -es selyem magas sugárzóim vannak....elég lágy?  vigyor3 )
- Pont, hogy ez nem fárasztó!
- Tehát akkor jó egy rendszer, ha egyformára hozza a különböző minőségű zenéket? Itt lefagytam.
- Furcsa látásmód, hogy szerinted "tesztelni akarunk" a kocsiban és nem zenét hallgatni. A kocsiban pont zenét akarunk hallgatni (és sokkal nehezebb megoldani, mint egy szobában), jó minőségben! Ki beszél tesztről, rajtad kívül?

Tehát ahogy én kivettem, neked az a jó, ha a fejegység szól egy széles sávú hangszórón. Mert ott bizony minden adathordozóról és minden zene egyformán sz.rul szól!   eljen
Nem akarlak megbántani, de szerintem nem Mi ülönk háttal a moziban.

Furcsa elképzelésed van neked a minőségről. (Pl. a mono mk27-en magnón is minden egyformán szólt. Mekkora király is volt!)
Nem tudom, hogy van-e otthon házimozi rendszered. Ha igen, akkor el tudom képzelni miként szólhat. (Nehogy már más időben, irányból jöjjenek a hangok...stb..... mert hát attól megfájdul az ember feje és milyen fárasztó!)

Tényleg minden negatív gondolattól mentesen, de ha "ennyire vágod" mi a "jó", akkor nem értem miért kérdezel itt a sok botfülű és fejfájással, fárasztóan zenét hallgató embertől?  wave


Segíteni akartam, de sajnos nem tudok. Nézd ezt el nekem, köszi!  vigyor3


-Beszélgetünk, nem vitatkozunk!-  Cool
« Utoljára szerkesztve: 2016.01.23 szombat, 16:02:59 írta GSR » Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #16571 Dátum: 2016.01.23 szombat, 15:44:27 »

Ilyen részletező hangú rendszereken dolgoznak pld a zenei hangmérnökök, mert ott az a cél hogy könnyebben korigálják a hibákat. El több kevesebb sikerrel sikerülni is szokott. De ezek a rendszerek hosszútávú zenehallgatásra nem valók-fárasztóak.
Ezért szoktam mosolyogni a "stúdióminöség" emlegetésekor. Nem azt jelenti mint azt gondolnánk, messze nem a leg zeneibb hangzásról szól.

Szerinted a stúdió technika nem azért tökéletesedik és nem azért fejlesztik, hogy minél élethűbben visszaadja az élőzenét az élő hangot?
De bénák, simán felvehetnék egy diktafonnal is az egészet és kész is! Úgy minden(ki) egyformán "jól" szólna!  eljen
Azért törik magukat, hogy fárasztó legyen és fejfájást okozzanak!  eljen


-Beszélgetünk, nem vitatkozunk!-  Cool
« Utoljára szerkesztve: 2016.01.23 szombat, 15:47:09 írta GSR » Naplózva

Imádom a dízeleket!    
preludium75
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 85


E-mail
« Új hozzászólás #16572 Dátum: 2016.01.23 szombat, 15:55:30 »

Szerinted a stúdió technika nem azért tökéletesedik és nem azért fejlesztik, hogy minél élethűbben visszaadja az élőzenét az élő hangot?
De bénák, simán felvehetnék egy diktafonnal is az egészet és kész is! Úgy minden(ki) egyformán "jól" szólna!  eljen
Azért törik magukat, hogy fárasztó legyen és fejfájást okozzanak!  eljen


-Beszélgetünk, nem vitatkozunk!-  Cool
Lehet hogy valaki majd megérti ,hogy mit akartam egy pár sorral feljebb kifejteni.
Nem te leszel az.
Naplózva
mrsherrey
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 353



« Új hozzászólás #16573 Dátum: 2016.01.23 szombat, 16:36:51 »

Lehet hogy valaki majd megérti ,hogy mit akartam egy pár sorral feljebb kifejteni.
Nem te leszel az.

Nem akarlak elszomorítani, de szerintem senki sem fogja megérteni. GSR mesternek igaza van. Egy jó hangrendszerrel senki nem tesztelni szeretne, hanem kiváló minőségben zenét hallgatni. Ehhez egyrészt megfelelő rendszer kell, másrészt megfelelő minőségű felvétel. Az közömbös, hogy audio cd-n vagy usb-n van tárolva a forrás, de a rádió, a 128kbps mp3 meg a free spotify stream garantáltan fényévekre van még a "megfelelő" minőségű felvételektől is. És igen, sok esetben az audio cd is (ez utóbbi hatványozottan igaz a hipermarketekben kapható olcsó komolyzenei cd-kre).
Naplózva

2003/07 DURATEC 1.8 125 LE (BWY) TREND - OCTANE BLUE
zeix
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 318



E-mail
« Új hozzászólás #16574 Dátum: 2016.01.23 szombat, 22:22:30 »

Ez pont, hogy fordítva van!

Ha jó egy rendszer, akkor az meg fogja mutatni a korábban hallgatott adathordozók/zenék silány minőségét! Hiányozni fognak hangok belőle!
Ami eddig "jól szólt", az majd érezhetően rosszabb lesz egy valóban jó minőségű audio cd-hez képest. Amin ott van minden. Valamint egy jó dac dolgozik mögötte.
Aztán majd inkább csak azokat a zenéket fogod/akarod hallgatni ami jól szól és elkezded beszerezni a kedvenc zenéidet jó minőségben, esetleg audio cd formátumban.  wave
Szerintem is így van. A *** minőségű felvétel, még szarabbul szól egy jó hangcuccal.
Naplózva

ST220, EBC BRAKES, BILSTEIN B8 futómű, 2004, B4Y, ESP, tempomat stb. Smiley
csaszy
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 172


O

Charlesrop Charlesrop
WWW
« Új hozzászólás #16575 Dátum: 2016.01.26 kedd, 20:27:48 »

Sziasztok
Tudtok Budapesten ilyen csatlakozot valahol?

http://www.autohifi-city.hu/?oldal=2&kat=59&termek=32791
Naplózva

mrsherrey
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 353



« Új hozzászólás #16576 Dátum: 2016.01.27 szerda, 10:57:10 »

Sziasztok
Tudtok Budapesten ilyen csatlakozot valahol?

http://www.autohifi-city.hu/?oldal=2&kat=59&termek=32791

Biztos van valahol. Mindenesetre február első hétvégéjén megyek Debrecenbe, ha addig nem találsz, szívesen elhozom neked.
Naplózva

2003/07 DURATEC 1.8 125 LE (BWY) TREND - OCTANE BLUE
kokaikoko
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2747


SouthparKarcsi


« Új hozzászólás #16577 Dátum: 2016.01.27 szerda, 11:19:13 »

Lehet hogy valaki majd megérti ,hogy mit akartam egy pár sorral feljebb kifejteni.
Nem te leszel az.
Én megértem, sőt hallottam is a saját lakásomban nem egy ilyet. Amit leírtál nyilván nem a tucathifire jellemző, hanem esetlegesen gondosan összeválogatott komponensekből álló technikára. Nagyon találóan fogalmaztad meg a "szép, részletező" hangot, viszont ez hosszú távon sajnos tényleg nem mindig hallgatható. Teljesen igazad van a "meleg" hangzással kapcsolatban, és ennek biza semmi köze a selyemdóm magassugárzóhoz, ez a hang karakterére vonatkozik.
Nyilvánvaló hogy az igazi audiofil zenehallgató nem a házimozin hallgat zenét, hacsak nem több millás cucca van otthon, mert nagyjából az a kategória tud versenybe szállni egy normális sztereóval.
Mindemellett meggyőződésem, hogy a rosszabb minőségű felvételek jó cuccon jobban szólnak, max. a hibákat is jobban lehet hallani.
Mindezt nálam házimozin és sztereón is tudom bizonyítani Smiley
Naplózva

2005 2.2 TDCi Turnier Ghia - ezüst, no zene egyelőre...ebben már nem is lesz.  TA-Technix -30mm
R.I.P. 2005 2.0 TDCi Turnier Ghia - Piros és baró
csaszy
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 172


O

Charlesrop Charlesrop
WWW
« Új hozzászólás #16578 Dátum: 2016.01.27 szerda, 17:57:16 »

Biztos van valahol. Mindenesetre február első hétvégéjén megyek Debrecenbe, ha addig nem találsz, szívesen elhozom neked.

Köszönöm,de azota már megrendeltem házhozszállítással.Drágább a leves mint a hus de legalább van  taps
Naplózva

Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #16579 Dátum: 2016.01.27 szerda, 18:20:11 »

Én megértem, sőt hallottam is a saját lakásomban nem egy ilyet. Amit leírtál nyilván nem a tucathifire jellemző, hanem esetlegesen gondosan összeválogatott komponensekből álló technikára. Nagyon találóan fogalmaztad meg a "szép, részletező" hangot, viszont ez hosszú távon sajnos tényleg nem mindig hallgatható. Teljesen igazad van a "meleg" hangzással kapcsolatban, és ennek biza semmi köze a selyemdóm magassugárzóhoz, ez a hang karakterére vonatkozik.
Nyilvánvaló hogy az igazi audiofil zenehallgató nem a házimozin hallgat zenét, hacsak nem több millás cucca van otthon, mert nagyjából az a kategória tud versenybe szállni egy normális sztereóval.
Mindemellett meggyőződésem, hogy a rosszabb minőségű felvételek jó cuccon jobban szólnak, max. a hibákat is jobban lehet hallani.
Mindezt nálam házimozin és sztereón is tudom bizonyítani Smiley

Ha a szép, részletező hangzás hosszútávon nem hallgatható? Hm, akkor ott vagy nem OK még valami vagy a hallgató hallórendszerével lehet valami. (az ugye lehet nagyon eltérő)
 
Ebben a kiemelt mondatban némi ellentmondást vélek felfedezni.
Tehát a rosszabb minőségű zene (rossz a minősége, mindegy mitől) egy jó cuccon jobban szól? Mitől? A jó cucc feljavítja a rossz minőséget?   wow1
A jó cucc még jobban megmutatja a rossz minőséget, hibákat! Ahogyan te is írod a végén, jobban lehet hallani a hibákat.... vagyis ha jobban hallod a hibákat, akkor jobban szól a rossz minőségű felvétel?  wilting

 Smiley

Naplózva

Imádom a dízeleket!    
kokaikoko
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2747


SouthparKarcsi


« Új hozzászólás #16580 Dátum: 2016.01.27 szerda, 19:13:17 »

Ha a szép, részletező hangzás hosszútávon nem hallgatható? Hm, akkor ott vagy nem OK még valami vagy a hallgató hallórendszerével lehet valami. (az ugye lehet nagyon eltérő)

 
Meg kellene hallgatnod 10-20 komoly cuccot és megértenéd miről beszélünk. Hozzáteszem meghallgatás alatt nem 5 perces demózást értek, hanem mondjuk 2-3 komplett albumot. Ha az x-edik zene után is azt mondod még-még, jöhet bármi, akkor nincs gond, viszont ha a második zenénél azt mondod inkább hallgassuk meg a ....-tól ezt vagy azt a zenét, no akkor gáz van.

Ebben a kiemelt mondatban némi ellentmondást vélek felfedezni.
Tehát a rosszabb minőségű zene (rossz a minősége, mindegy mitől) egy jó cuccon jobban szól? Mitől? A jó cucc feljavítja a rossz minőséget?   wow1
A jó cucc még jobban megmutatja a rossz minőséget, hibákat! Ahogyan te is írod a végén, jobban lehet hallani a hibákat.... vagyis ha jobban hallod a hibákat, akkor jobban szól a rossz minőségű felvétel?  wilting

 Smiley

Gondolom nem 128kbps mp3-akról beszélgetünk... Mindemellett jobb cuccon az internet rádiók is jobban szólnak...

Amúgy egy felvétel mihez képest rossz? Honnan tudod hogy rossz? Ja onnan, hogy valamin meghallgattad. Min?
Hidd el egy jobb minőségű cuccon jobban szól. Miért? Mert maga a cucc sokkal jobb. Mitől? Valszeg attól, amin előtte hallgattad.
Ha jobban hallod a felvétel hibáit az mit is jelenthet? Olyan minőségű cuccon hallgatod, ami képes megmutatni a hibákat, ettől függetlenül a tér, dinamika, részletgazdagság stb. is jobb, hiszen a technika tudása megvan. Tehát mégis csak jobban szól a rossz.
Ha még ilyenről nem hallottál fűzd meg Domit hogy vigyen el az apukájához, vidd magaddal egy hitványul szóló lemezedet és aztán rájössz hogy mennyit jelent a jó technika.
Naplózva

2005 2.2 TDCi Turnier Ghia - ezüst, no zene egyelőre...ebben már nem is lesz.  TA-Technix -30mm
R.I.P. 2005 2.0 TDCi Turnier Ghia - Piros és baró
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #16581 Dátum: 2016.01.27 szerda, 19:50:57 »

Meg kellene hallgatnod 10-20 komoly cuccot és megértenéd miről beszélünk. Hozzáteszem meghallgatás alatt nem 5 perces demózást értek, hanem mondjuk 2-3 komplett albumot. Ha az x-edik zene után is azt mondod még-még, jöhet bármi, akkor nincs gond, viszont ha a második zenénél azt mondod inkább hallgassuk meg a ....-tól ezt vagy azt a zenét, no akkor gáz van.
Gondolom nem 128kbps mp3-akról beszélgetünk... Mindemellett jobb cuccon az internet rádiók is jobban szólnak...

Amúgy egy felvétel mihez képest rossz? Honnan tudod hogy rossz? Ja onnan, hogy valamin meghallgattad. Min?
Hidd el egy jobb minőségű cuccon jobban szól. Miért? Mert maga a cucc sokkal jobb. Mitől? Valszeg attól, amin előtte hallgattad.
Ha jobban hallod a felvétel hibáit az mit is jelenthet? Olyan minőségű cuccon hallgatod, ami képes megmutatni a hibákat, ettől függetlenül a tér, dinamika, részletgazdagság stb. is jobb, hiszen a technika tudása megvan. Tehát mégis csak jobban szól a rossz.
Ha még ilyenről nem hallottál fűzd meg Domit hogy vigyen el az apukájához, vidd magaddal egy hitványul szóló lemezedet és aztán rájössz hogy mennyit jelent a jó technika.

Rendben. Köszönöm a tudást, hogy a rosszabb zenét nem kell megszerezni jobb minőségben, csak jó rendszeren kell meghallgatni!  wave
Nem egyszerűbb megoldás jobb felvételt beszerezni?  vigyor3  Ja nem, jobban szól a rossz!  eljen

Egy felvételről onnan lehet megtudni, hogy rossz minőségű ha meghallgatod X rendszeren. Majd ugyanazt a számot pl. egy eredeti lemezről ugyanazon az X rendszeren.  Smiley

Sok mindent hallottam már. (nem kell mennem Domi apukához) De olyat is, hogy egy sztereó hangfal pár -nem is nagy- olyan teret képzett le, hogy csak ámultam... (és kerestem a sub-ot is, de nem volt!)
Nem sorolom fel mik voltak a rendszerben elég az hozzá, hogy nagyon jó autót lehetne venni az árukból. De persze nem attól jó, hogy drága...hanem attól volt drága, hogy jó!
Bármeddig hallgattam és elhallgatnám....   wave     Egyszerűen megnyugtató a hangzása és csukott szemmel meg tudtam mutatni, melyik zenész hol ül és az énekes meg előttem állt.
Akár egy valódi koncerten ültem volna az első sorban! Ez engem nem zavar! Sőt, aki volt ilyen élő koncerten, talán azt sem.....aki nem, annak zavaró lehet ez a hangzás.
Felesleges itt hadakozni mind a technikával, mint a hallható minőséggel!   Sőt, otthon sztereóban sokkal könnyebb dolga van az embernek, mint egy autóban! Ott nagyon nehéz jót csinálni.
Csimbum és sok elektronikusan előállított hangot tartalmazó zenéhez meg nem is kell igazából komoly cucc....szóval ha valaki ilyen zenéket hallgat, az olcsón megússza!


ui: Szoktam hallgatni internet rádiót, ami 320 kbps-el jön.... ezért is szól jól.  Wink    (bár nem olyan, mint egy SACD)

« Utoljára szerkesztve: 2016.01.27 szerda, 19:54:26 írta ... » Naplózva

Imádom a dízeleket!    
kokaikoko
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2747


SouthparKarcsi


« Új hozzászólás #16582 Dátum: 2016.01.27 szerda, 20:40:56 »

Rendben. Köszönöm a tudást, hogy a rosszabb zenét nem kell megszerezni jobb minőségben, csak jó rendszeren kell meghallgatni!  wave
Nem egyszerűbb megoldás jobb felvételt beszerezni?  vigyor3  Ja nem, jobban szól a rossz!  eljen

Egy felvételről onnan lehet megtudni, hogy rossz minőségű ha meghallgatod X rendszeren. Majd ugyanazt a számot pl. egy eredeti lemezről ugyanazon az X rendszeren.  Smiley

Sok mindent hallottam már. (nem kell mennem Domi apukához) De olyat is, hogy egy sztereó hangfal pár -nem is nagy- olyan teret képzett le, hogy csak ámultam... (és kerestem a sub-ot is, de nem volt!)
Nem sorolom fel mik voltak a rendszerben elég az hozzá, hogy nagyon jó autót lehetne venni az árukból. De persze nem attól jó, hogy drága...hanem attól volt drága, hogy jó!
Bármeddig hallgattam és elhallgatnám....   wave     Egyszerűen megnyugtató a hangzása és csukott szemmel meg tudtam mutatni, melyik zenész hol ül és az énekes meg előttem állt.
Akár egy valódi koncerten ültem volna az első sorban! Ez engem nem zavar! Sőt, aki volt ilyen élő koncerten, talán azt sem.....aki nem, annak zavaró lehet ez a hangzás.
Felesleges itt hadakozni mind a technikával, mint a hallható minőséggel!   Sőt, otthon sztereóban sokkal könnyebb dolga van az embernek, mint egy autóban! Ott nagyon nehéz jót csinálni.
Csimbum és sok elektronikusan előállított hangot tartalmazó zenéhez meg nem is kell igazából komoly cucc....szóval ha valaki ilyen zenéket hallgat, az olcsón megússza!


ui: Szoktam hallgatni internet rádiót, ami 320 kbps-el jön.... ezért is szól jól.  Wink    (bár nem olyan, mint egy SACD)


1. Bocs alapvetően a gyári felvételről gondoltam hogy rossz, nem pedig azt, hogy valahonnan gányolt-kókányolt-kódolt felvételt hallgatsz... és aztán megszerzed a gyárit  falbav
2. Köszönöm én is az oktatást, ismét sokat tanultam!
3. Értelmetlen ezen a fórumon bármilyen véleményt mondani, erre ismét rájöttem. A nagy megmondók mindent jobban tudnak.
4. Bunkó vagyok, én nem voltam még koncerten (ének-zene szakosokkal jártam egy suliba), főleg olyanon nem ahol ülnek a zenészek és nincs hangosítás egyáltalán, azaz full akusztikus, hogy hallani lehessen ki hol ül-áll, ráadásul pont sikerül helyet kapnom a "sztereó székben". Ez az idea, csak ilyen nincs a valóságban (talán nagyon ritkán). Viszont ha nem így van hanem hangosított, akkor a technikus fülén és a panorámán múlik ki hol ül-áll, ráadásul high-end hangtechnika kell a megszólaláshoz...
4. Autó? Ha lesz fölösleges zsém visszarakatom a Pio(Alpine?)-Audison-Infinity láncot, újragondolt kábelezéssel a gagyi Connection Sonusok helyett  integet2
Naplózva

2005 2.2 TDCi Turnier Ghia - ezüst, no zene egyelőre...ebben már nem is lesz.  TA-Technix -30mm
R.I.P. 2005 2.0 TDCi Turnier Ghia - Piros és baró
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #16583 Dátum: 2016.01.27 szerda, 20:55:34 »

1. Bocs alapvetően a gyári felvételről gondoltam hogy rossz, nem pedig azt, hogy valahonnan gányolt-kókányolt-kódolt felvételt hallgatsz... és aztán megszerzed a gyárit  falbav
2. Köszönöm én is az oktatást, ismét sokat tanultam!
3. Értelmetlen ezen a fórumon bármilyen véleményt mondani, erre ismét rájöttem. A nagy megmondók mindent jobban tudnak.
4. Bunkó vagyok, én nem voltam még koncerten (ének-zene szakosokkal jártam egy suliba), főleg olyanon nem ahol ülnek a zenészek és nincs hangosítás egyáltalán, azaz full akusztikus, hogy hallani lehessen ki hol ül-áll, ráadásul pont sikerül helyet kapnom a "sztereó székben". Ez az idea, csak ilyen nincs a valóságban (talán nagyon ritkán). Viszont ha nem így van hanem hangosított, akkor a technikus fülén és a panorámán múlik ki hol ül-áll, ráadásul high-end hangtechnika kell a megszólaláshoz...
4. Autó? Ha lesz fölösleges zsém visszarakatom a Pio(Alpine?)-Audison-Infinity láncot, újragondolt kábelezéssel a gagyi Connection Sonusok helyett  integet2

1. A gyári felvétel ritkán rossz. Nem hallgatok "valahonnan gányolt-kókányolt-kódolt" felvételt. Miért akarnék magamnak rosszat?  vigyor3
2. Nem gondolom, hogy bármiben is oktattalak volna.  Wink
3. Értelmetlen bizony, mert rengeteg változó van egy hangzás megszólalásában és a legnagyobb a hallgató füle!
4. Senki nem mondta, hogy bunkó vagy.....ne itt legyél őszinte!  Wink  Nagyon ritka, de van. Viszont professzionális felvétellel és minőségi visszajátszással helyet kapsz a "sztereó székben", otthon.
   Ugyanez a kocsiban sokkal nehezebb feladat! Időnként lehetetlen is.... közel sem ideális a körülmény.
   A technikus fülén valóban sok minden múlik. Voltam olyan koncerten, ahol borzasztó volt a hangosítás.... ott szerintem a hangmérnök hallás sérült volt! Az a hangzás fájt! Alig vártam, hogy már hazafele mehessek a kocsival és ott legalább jól szóljon valami.

Két négyes van?  vigyor3

5. Nekem Pio A-Z -ig és BOA RCA-k vannak (3 pár) és Oehlbach kábelezéssel. Valahogy egyből sikerült a zajmentes összeállítás!  
« Utoljára szerkesztve: 2016.01.27 szerda, 20:58:20 írta ... » Naplózva

Imádom a dízeleket!    
kokaikoko
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2747


SouthparKarcsi


« Új hozzászólás #16584 Dátum: 2016.01.27 szerda, 20:59:49 »

1. A gyári felvétel ritkán rossz. Nem hallgatok "valahonnan gányolt-kókányolt-kódolt" felvételt. Miért akarnék magamnak rosszat?  vigyor3
2. Nem gondolom, hogy bármiben is oktattalak volna.  Wink
3. Értelmetlen bizony, mert rengeteg változó van egy hangzás megszólalásában és a legnagyobb a hallgató füle!
4. Senki nem mondta, hogy bunkó vagy.....ne itt legyél őszinte!  Wink  Nagyon ritka, de van. Viszont professzionális felvétellel és minőségi visszajátszással helyet kapsz a "sztereó székben", otthon.
   Ugyanez a kocsiban sokkal nehezebb feladat! Időnként lehetetlen is.... közel sem ideális a körülmény.
   A technikus fülén valóban sok minden múlik. Voltam olyan koncerten, ahol borzasztó volt a hangosítás.... ott szerintem a hangmérnök hallás sérült volt! Az a hangzás fájt! Alig vártam, hogy már hazafele mehessek a kocsival és ott legalább jól szóljon valami.

Két négyes van?  vigyor3

5. Nekem Pio A-Z -ig és BOA RCA-k vannak (3 pár) és Oehlbach kábelezéssel. Valahogy egyből sikerült a zajmentes összeállítás!  
worship
Naplózva

2005 2.2 TDCi Turnier Ghia - ezüst, no zene egyelőre...ebben már nem is lesz.  TA-Technix -30mm
R.I.P. 2005 2.0 TDCi Turnier Ghia - Piros és baró
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #16585 Dátum: 2016.01.27 szerda, 22:33:15 »


2. Köszönöm én is az oktatást, ismét sokat tanultam!
3. Értelmetlen ezen a fórumon bármilyen véleményt mondani, erre ismét rájöttem. A nagy megmondók mindent jobban tudnak.

igen egyetértek veled, kezd a dolog fárasztó lenni. Nem lehet értelmesen semmiről csevegni, mert vagy analfabéta, vagy nem tudsz helyesen írni. Konstruktívan nem igazán lehet diskurálni.

Azt nem értem, ha valamiről megy a csevej. pl "X" minőségű zene "A" rendszeren így szól, "B" rendszeren úgy szól, akkor miért kell folyamatosan belekötni minden sz@rba. Most egy picit ez már túl megy a piszkálódáson. Ki nem sz@rja le, hogy két 4-es van? Jelent bármit is az a mondandó szempontjából. Miért nem lehet megérteni, hogy ugyan az a dolgot meghallgatva egy jobb rendszeren, az jobb lesz. Nem azt monda senki, hogy nem kell jó minőségben megszerezni a zenét, de logikus, hogy a jó minőségű zene, egy jobb rendszeren még jobban szól. Rohadtúl idegesítő a folyamatos kötözködés mindenféle baromságon, csak azért, hogy idegesítsük a másikat.

Amúgy most szereztem valami bánat tudja milyen formátumú zenét, de egy 5-7perces szám 800MB Cheesy. A barátom otthonra vett egy új denon-t és azon meghallgattam, lemásoltam és itthon is meghallgattam (köszi Domi a Denon-t és a B&W-ket) bazi jó. Kíváncsi leszek, ha berakom a f@sza kábeleket, akkor mekkora változás lesz. A barátomnál kábelcsere után is nagy minőségi változás volt. Szóval én is azt várom itthon.
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #16586 Dátum: 2016.01.27 szerda, 22:53:50 »

igen egyetértek veled, kezd a dolog fárasztó lenni. Nem lehet értelmesen semmiről csevegni, mert vagy analfabéta, vagy nem tudsz helyesen írni. Konstruktívan nem igazán lehet diskurálni.

Azt nem értem, ha valamiről megy a csevej. pl "X" minőségű zene "A" rendszeren így szól, "B" rendszeren úgy szól, akkor miért kell folyamatosan belekötni minden sz@rba. Most egy picit ez már túl megy a piszkálódáson. Ki nem sz@rja le, hogy két 4-es van? Jelent bármit is az a mondandó szempontjából. Miért nem lehet megérteni, hogy ugyan az a dolgot meghallgatva egy jobb rendszeren, az jobb lesz. Nem azt monda senki, hogy nem kell jó minőségben megszerezni a zenét, de logikus, hogy a jó minőségű zene, egy jobb rendszeren még jobban szól. Rohadtúl idegesítő a folyamatos kötözködés mindenféle baromságon, csak azért, hogy idegesítsük a másikat.

Amúgy most szereztem valami bánat tudja milyen formátumú zenét, de egy 5-7perces szám 800MB Cheesy. A barátom otthonra vett egy új denon-t és azon meghallgattam, lemásoltam és itthon is meghallgattam (köszi Domi a Denon-t és a B&W-ket) bazi jó. Kíváncsi leszek, ha berakom a f@sza kábeleket, akkor mekkora változás lesz. A barátomnál kábelcsere után is nagy minőségi változás volt. Szóval én is azt várom itthon.

Mielőtt még szívrohamot kapsz a folyamatos engem bírálásért (mondjuk pont nem érdekel), előtte vedd észre a szmájlikat is!  vigyor3
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #16587 Dátum: 2016.01.27 szerda, 23:02:16 »

Mielőtt még szívrohamot kapsz a folyamatos engem bírálásért (mondjuk pont nem érdekel), előtte vedd észre a szmájlikat is!  vigyor3

lassan nem tudom őket észrevenni, mert mindenbe belekötsz. Lehetne ezt egy picit szüneteltetni? Akkor szerintem mindenki megnyugszik. Kokaikoko sem tűnt nyugodtnak, sőt inkább bánatosnak. De semmi gond, akkor inkább leregelek.
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #16588 Dátum: 2016.01.27 szerda, 23:37:51 »

lassan nem tudom őket észrevenni, mert mindenbe belekötsz. Lehetne ezt egy picit szüneteltetni? Akkor szerintem mindenki megnyugszik. Kokaikoko sem tűnt nyugodtnak, sőt inkább bánatosnak. De semmi gond, akkor inkább leregelek.

Ha te úgy érzed, hogy én mindenbe belekötök úgy azt gondolom nem látod a kötekedés és a véleménykülönbség közötti különbséget/eltérést.
Ahogyan mellényúltál a grammar nazi-s idézettel is.

Szüneteltetni? Te most szabályozni akarsz, hogy mikor írhatom és mikor nem írhatom le a véleményem, meglátásom? Mostanában nagyon megtaláltál magadnak. Valahogy egyből ott vagy mindenhol, ahová írok.
Te követsz engem? Van egy követőm úgy, hogy semmilyen erre alkalmas platformon nem vagyok fent?

Erre annyit mondok, hogy ha neked bajod van valamivel/valakivel....akkor ne felejtsd el, hogy az a te bajod!  wave
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #16589 Dátum: 2016.01.27 szerda, 23:46:15 »

Ha te úgy érzed, hogy én mindenbe belekötök úgy azt gondolom nem látod a kötekedés és a véleménykülönbség közötti különbséget/eltérést.
Ahogyan mellényúltál a grammar nazi-s idézettel is.

Szüneteltetni? Te most szabályozni akarsz, hogy mikor írhatom és mikor nem írhatom le a véleményem, meglátásom? Mostanában nagyon megtaláltál magadnak. Valahogy egyből ott vagy mindenhol, ahová írok.
Te követsz engem? Van egy követőm úgy, hogy semmilyen erre alkalmas platformon nem vagyok fent?

Erre annyit mondok, hogy ha neked bajod van valamivel/valakivel....akkor ne felejtsd el, hogy az a te bajod!  wave
te beteg vagy
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #16590 Dátum: 2016.01.28 csütörtök, 00:13:58 »

te beteg vagy

Elfogytak az érvek?  nyes

Nem jött be a rám kiabált kötekedés, grammar nazi és egyebek....majd te követsz mindenhol és bírálsz mellébeszélve.....de én vagyok a beteg!  taps

Most még akartál sérteni?  eljen
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
kokaikoko
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2747


SouthparKarcsi


« Új hozzászólás #16591 Dátum: 2016.01.28 csütörtök, 15:23:18 »

Sajnos Kottának igaza van, mindig megvan mindenre a "hozzáértők" (ki)magyarázata csakis azért, nehogy véletlenül rajtuk kívül bárkinek is igaza legyen. Nyilvánvaló hogy néhányan polihisztorok, főleg adott témáknak kiemelten magas színvonalat képviselő szakértői, csak azt nem értem hogy ha ennyire tudnak mindent, folyamatosan miért csak az általuk dogmatikusan ismételt tanokat hirdetik, amiknek sokszor a túlzott gyakorlatiasan elméleti leírásán túl semmiféle reális valóságalapja nincs.
Az autókhoz nem értek, földmérő vagyok, ezért a szakmai topikokba bele sem szólok. Maradt tehát a házimozi és az autó hi-fi, gondoltam itt leírom az évtizedek során szerzett tapasztalataimat, gondolataimat, esetlegesen mások okulására. Semmi mást nem értem el csak azt, hogy mindenhol megmagyarázzák nekem, mit tudok-hallok-tapasztalok rosszul. Kétségtelenül lehet igazuk van, a lehurrogás, "okos" gondolatok hirdetése itt rettentően menő gondolkodás helyett, és esetlegesen saját tapasztalatokon alapuló észérvek helyett. Nem az érvek és a szavak csavargatására, kimagyarázására gondolok. Ha konkrét példákat olvasnánk valószínűleg nem is szólnánk egy szót sem, de az általánosságok megmondása és ismétlése már tényleg unalmas. Lehet hogy ez leköti azt aki nem szakavatott, de aki kicsit is járatos a dolgokban, annak egy jóízű mosolyt csal az arcára.
Tudjátok van egy másik fórum, ahol egy úriember aránylag olcsó alkatrészekből épített, saját maga által tuningolt hangfalat hirdetett meg 300e Ft-ért. Természetesen kapott hideget-meleget, de a nagy tudású okoskodók közül senki nem volt képes elmenni meghallgatni azt, amiről irkálni nagyon tudott... Nagy botrány lett a hirdetésből, leregelés, kitiltás, stb., többek közt a hirdetőnek is mennie kellett. Aztán hogy-hogynem a fórum tulaja és néhány komoly forgalmazó vette a fáradtságot és meghallgatta egy összejövetelen. Ekkor jött a döbbenet, olyat hallottak hogy csak na! Azóta az úriember VIP tag ugyanott, a saját kábeleit és moddolt hangfalait árulja, elég komoly sikerrel...
A tapasztalataim dióhéjban, még mielőtt bárki rám fogná, hogy csak a levegőbe irkálok (megtették):
Több, mint 10 évig diszkóztam, javarészt olyan technikával amit sokan csak képen látnak... (Pioneer, Dynacord, Bose, Peavey, JBL, Nexo, stb.)
Amikor sokan még a Videoton hifi toronnyal álmodtak, én Linn Sondeket, Regát, Nadot, Nakamichit, YBA-t, Pierre Lurnét, Rotelt, Audioplant, Magneplanart, JMlabot és hasonlókat hallgattam.
A 90-es évek bandái közül elég sokkal találkoztam "élőben" a saját bulijaimban (EDDA, Bikini, Republic, Deák Bill, Happy Gang, Animal Cannibals, Kozsó, stb.)
Valószínűleg nagyon sok mindennel kapcsolatban ebben a témában sokkal több saját tapasztalattal rendelkezem, mint itt sokan.
Azt persze már le sem merem írni (nagyképűségnek hatna), hogy messze átlag feletti az otthoni sztereó és házimozi cuccom (meg az autó is). Azt meg végképp nem, hogy gyakorlatilag csak tömörítetlen (wav esetleg flac), vagy eredeti forrást hallgatok. Basszus, csak leírtam. Utoljára.
Ezentúl nem írok tapasztalatot, véleményt sem ide, sem máshova ezen a fórumon, mert értelmetlen. Természetesen leregelni nem fogok, mert olvasni szeretem a sokszor röhejesen bugyuta, tipikusan sztereotípiákra alapozó, nagyon frappánsnak és tudományosnak ható hozzászólásokat.
Peace  integet2
Naplózva

2005 2.2 TDCi Turnier Ghia - ezüst, no zene egyelőre...ebben már nem is lesz.  TA-Technix -30mm
R.I.P. 2005 2.0 TDCi Turnier Ghia - Piros és baró
preludium75
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 85


E-mail
« Új hozzászólás #16592 Dátum: 2016.01.28 csütörtök, 15:37:03 »

Ha a szép, részletező hangzás hosszútávon nem hallgatható? Hm, akkor ott vagy nem OK még valami vagy a hallgató hallórendszerével lehet valami. (az ugye lehet nagyon eltérő)
 
Ebben a kiemelt mondatban némi ellentmondást vélek felfedezni.
Tehát a rosszabb minőségű zene (rossz a minősége, mindegy mitől) egy jó cuccon jobban szól? Mitől? A jó cucc feljavítja a rossz minőséget?   wow1
A jó cucc még jobban megmutatja a rossz minőséget, hibákat! Ahogyan te is írod a végén, jobban lehet hallani a hibákat.... vagyis ha jobban hallod a hibákat, akkor jobban szól a rossz minőségű felvétel?  wilting

 Smiley


Látod, csak van aki megérti hogy miről beszélek.
Ezen gondolkozz el, amit most leírok:
Egy rendszer attól nem "jobb", ha jobban kihozza a felvételek hibáit-erényeit. A jó cucc nem ebben merül ki! A jó cuccnál elfelejted hogy mi szól jól, és mi szól rosszul, egyszerűen csak szórakoztat, mégpedig hosszú távon. Nincs hiányérzeted, nem kapcsolgatsz, nem lépteted át a zenét, ami nem úgy szól ahogyan te szeretnéd. Mert ez ne egy műszer legyen, hanem egy "ZENEGÉP".
Ezt kell megérteni, mert ez a cél,-a szórakoztatás!
És ez mindegy hogy wav-al, vagy mp3-al történik!!!!!
Lehet hogy te nagyon jó autószerelő vagy, /sokat segítettél a termosztátom kicserélésével kapcsolatban/sok autóhifi rendszert hallottál már, a leírtak alapján igen nívós és drága berendezések vannak az autódban, de hidd el, hogy amiket leírtam feljebb, azzal csak az tud egyetérteni, akinek már volt jó pár tapasztalata többféle rendszerrel.
Hát nekem volt.
Nem autóhifivel, inkább klasszikus sztereo rendszerekkel, de cél mindenütt ugyanaz: a ZENE!- és a SZÓRAKOZÁS!
Nem szabad ilyen makacsnak meg "értetlennek" lenni, mert ha véletlen későn jössz rá hogy zsákutszába jutottál, akkor az elpazarolt idő és pénz lesz.
Amúgy meg a hifi elég szubjektív, olyan mint ha azon vitatkoznánk hogy a szőke vagy a barna nők a szebbek...

Tényleg, megkérdezhetem hogy mi a zenei ízlésed? Éppen milyen zene szól az autódba ha legközelebb beleülsz?
Naplózva
preludium75
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 85


E-mail
« Új hozzászólás #16593 Dátum: 2016.01.28 csütörtök, 15:41:58 »

Sajnos Kottának igaza van, mindig megvan mindenre a "hozzáértők" (ki)magyarázata csakis azért, nehogy véletlenül rajtuk kívül bárkinek is igaza legyen. Nyilvánvaló hogy néhányan polihisztorok, főleg adott témáknak kiemelten magas színvonalat képviselő szakértői, csak azt nem értem hogy ha ennyire tudnak mindent, folyamatosan miért csak az általuk dogmatikusan ismételt tanokat hirdetik, amiknek sokszor a túlzott gyakorlatiasan elméleti leírásán túl semmiféle reális valóságalapja nincs.
Az autókhoz nem értek, földmérő vagyok, ezért a szakmai topikokba bele sem szólok. Maradt tehát a házimozi és az autó hi-fi, gondoltam itt leírom az évtizedek során szerzett tapasztalataimat, gondolataimat, esetlegesen mások okulására. Semmi mást nem értem el csak azt, hogy mindenhol megmagyarázzák nekem, mit tudok-hallok-tapasztalok rosszul. Kétségtelenül lehet igazuk van, a lehurrogás, "okos" gondolatok hirdetése itt rettentően menő gondolkodás helyett, és esetlegesen saját tapasztalatokon alapuló észérvek helyett. Nem az érvek és a szavak csavargatására, kimagyarázására gondolok. Ha konkrét példákat olvasnánk valószínűleg nem is szólnánk egy szót sem, de az általánosságok megmondása és ismétlése már tényleg unalmas. Lehet hogy ez leköti azt aki nem szakavatott, de aki kicsit is járatos a dolgokban, annak egy jóízű mosolyt csal az arcára.
Tudjátok van egy másik fórum, ahol egy úriember aránylag olcsó alkatrészekből épített, saját maga által tuningolt hangfalat hirdetett meg 300e Ft-ért. Természetesen kapott hideget-meleget, de a nagy tudású okoskodók közül senki nem volt képes elmenni meghallgatni azt, amiről irkálni nagyon tudott... Nagy botrány lett a hirdetésből, leregelés, kitiltás, stb., többek közt a hirdetőnek is mennie kellett. Aztán hogy-hogynem a fórum tulaja és néhány komoly forgalmazó vette a fáradtságot és meghallgatta egy összejövetelen. Ekkor jött a döbbenet, olyat hallottak hogy csak na! Azóta az úriember VIP tag ugyanott, a saját kábeleit és moddolt hangfalait árulja, elég komoly sikerrel...
A tapasztalataim dióhéjban, még mielőtt bárki rám fogná, hogy csak a levegőbe irkálok (megtették):
Több, mint 10 évig diszkóztam, javarészt olyan technikával amit sokan csak képen látnak... (Pioneer, Dynacord, Bose, Peavey, JBL, Nexo, stb.)
Amikor sokan még a Videoton hifi toronnyal álmodtak, én Linn Sondeket, Regát, Nadot, Nakamichit, YBA-t, Pierre Lurnét, Rotelt, Audioplant, Magneplanart, JMlabot és hasonlókat hallgattam.
A 90-es évek bandái közül elég sokkal találkoztam "élőben" a saját bulijaimban (EDDA, Bikini, Republic, Deák Bill, Happy Gang, Animal Cannibals, Kozsó, stb.)
Valószínűleg nagyon sok mindennel kapcsolatban ebben a témában sokkal több saját tapasztalattal rendelkezem, mint itt sokan.
Azt persze már le sem merem írni (nagyképűségnek hatna), hogy messze átlag feletti az otthoni sztereó és házimozi cuccom (meg az autó is). Azt meg végképp nem, hogy gyakorlatilag csak tömörítetlen (wav esetleg flac), vagy eredeti forrást hallgatok. Basszus, csak leírtam. Utoljára.
Ezentúl nem írok tapasztalatot, véleményt sem ide, sem máshova ezen a fórumon, mert értelmetlen. Természetesen leregelni nem fogok, mert olvasni szeretem a sokszor röhejesen bugyuta, tipikusan sztereotípiákra alapozó, nagyon frappánsnak és tudományosnak ható hozzászólásokat.
Peace  integet2
Szia!
Aki hallott már pld linn sondek lp12-t, az el tudja képzelni hogy mit akartam leírni feljebb én is.
Úgy látom te tudod miről beszélek.
Ennek nagyon örülök, hogy nem egyedül vagyok.
Naplózva
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #16594 Dátum: 2016.01.28 csütörtök, 15:56:21 »

Az a legszebb az egészben, hogy egy abszolúte szubjektív dologról vitatkoztok és osztjátok az észt, akinek inge vegye magára. Persze az alap az, ami objektív és mérhető, hogy a torzítás a lehető legalacsonyabb legyen, ne legyenek zavarok a jelben ésatöbbi. De egy szinten túl már abszolút egyénfüggő hogy kinek mi a jó. Ebben az esetben nem szabad szerintem (és hangsúlyozom ez az én véleményem) azt mondani hogy ez vagy az a jó, és aki mást mond az hazudik/süket/nem ért hozzá. Mindenkinek más jellegű zene tetszik, más a hallása, és a korral ez csak romlik. Tanácsot persze szabad adni, de nem úgy hogy aki nem követi az hülye.
Szerintem....
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
kotta_cs
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2304



E-mail
« Új hozzászólás #16595 Dátum: 2016.01.29 péntek, 09:37:25 »

Kódot csak 100 hozzászólás után adunk meg.  integet2

Kéne egy kód Cheesy  nyes
Naplózva

-=újra=-
2006 Grand Cherokee 3.0 CRD V6 Limited
Anya: 2007 Mondeo MK4 1.8TDCi
ex: 2007 Mondeo MK4 2.0TDCi
ex: 2002 Mondeo MK3 1.8 aranybogár
ex: egyéb fordok
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #16596 Dátum: 2016.01.29 péntek, 10:05:11 »

Kéne egy kód Cheesy  nyes

344dfg!3Sdfgfsds##sdrwDFD Ez jó lesz? Szerintem elég erős.  smile
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
kotta_cs
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2304



E-mail
« Új hozzászólás #16597 Dátum: 2016.01.29 péntek, 10:28:08 »

344dfg!3Sdfgfsds##sdrwDFD Ez jó lesz? Szerintem elég erős.  smile

Működik köszi  worship  nyes  nyes  nyes
Naplózva

-=újra=-
2006 Grand Cherokee 3.0 CRD V6 Limited
Anya: 2007 Mondeo MK4 1.8TDCi
ex: 2007 Mondeo MK4 2.0TDCi
ex: 2002 Mondeo MK3 1.8 aranybogár
ex: egyéb fordok
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #16598 Dátum: 2016.01.29 péntek, 10:29:36 »

Működik köszi  worship  nyes  nyes  nyes

A RatRacer információs szolgálat az Ön rendelkezésére áll!  Wink
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
wofer
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3726


Minden a mágnes körül forog,csak észre kell venni!


E-mail
« Új hozzászólás #16599 Dátum: 2016.01.29 péntek, 10:31:43 »

Látod, csak van aki megérti hogy miről beszélek.
Ezen gondolkozz el, amit most leírok:
Egy rendszer attól nem "jobb", ha jobban kihozza a felvételek hibáit-erényeit. A jó cucc nem ebben merül ki! A jó cuccnál elfelejted hogy mi szól jól, és mi szól rosszul, egyszerűen csak szórakoztat, mégpedig hosszú távon. Nincs hiányérzeted, nem kapcsolgatsz, nem lépteted át a zenét, ami nem úgy szól ahogyan te szeretnéd. Mert ez ne egy műszer legyen, hanem egy "ZENEGÉP".
Ezt kell megérteni, mert ez a cél,-a szórakoztatás!
És ez mindegy hogy wav-al, vagy mp3-al történik!!!!!
Lehet hogy te nagyon jó autószerelő vagy, /sokat segítettél a termosztátom kicserélésével kapcsolatban/sok autóhifi rendszert hallottál már, a leírtak alapján igen nívós és drága berendezések vannak az autódban, de hidd el, hogy amiket leírtam feljebb, azzal csak az tud egyetérteni, akinek már volt jó pár tapasztalata többféle rendszerrel.
Hát nekem volt.
Nem autóhifivel, inkább klasszikus sztereo rendszerekkel, de cél mindenütt ugyanaz: a ZENE!- és a SZÓRAKOZÁS!
Nem szabad ilyen makacsnak meg "értetlennek" lenni, mert ha véletlen későn jössz rá hogy zsákutszába jutottál, akkor az elpazarolt idő és pénz lesz.
Amúgy meg a hifi elég szubjektív, olyan mint ha azon vitatkoznánk hogy a szőke vagy a barna nők a szebbek...

Tényleg, megkérdezhetem hogy mi a zenei ízlésed? Éppen milyen zene szól az autódba ha legközelebb beleülsz?

Szia!
Már nagyon messzire mentél attól hogy milyen fejegységet válassz(?!?)
Sztem rossz irányban is vagy.  Pl legyen a tökéletesnek hitt hifi=Tv   bekapcsolod 3pixel  hibád van .
...bármit csinálsz ottmarad....marhául mindegy hogy a többi pixeled frankó,de nem fogja adni az összképet.
A hifi annyiban rosszabb hogy láncként hatással vannak egymásra az elemek. Mindegy...

ui.azért mert kb 1985-ben hallgathattam magnetplaner/nem az enyém volt/ hangfalat nem lettem hozzáértő  én sem.  Wink
Naplózva

https://audioshop.hu/ Subwoofer guru + minden ami autóhifi!
Fordok,3 Capri,1Focus,3 Mondeo,S-MAX,Grand C-MAX, egyelőre OFF Skoda Octavia
Oldalak: 1 ... 325 326 327 328 329 330 331 [332] 333 334 335 336 337 338 339 ... 366   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.152 másodperc alatt készült el 22 lekéréssel.