Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.15 szerda, 20:21:01 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 115 116 117 118 119 120 121 [122] 123 124 125 126 127 128 129 ... 366   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Autó Hi-Fi  (Megtekintve 4593384 alkalommal)
0 Felhasználó és 32 vendég van a témában
szaszab75
Vendég
« Új hozzászólás #6050 Dátum: 2007.11.02 péntek, 00:08:46 »

Nem értem mi gondotok van a kihangosítókkal! Nekem is Nokia telefon és kihangosító van és tökéletesen működik!  Wink

http://kepfeltoltes.hu/071102/DSC03985_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
« Utoljára szerkesztve: 2007.11.02 péntek, 00:13:12 írta szaszab75 » Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #6051 Dátum: 2007.11.02 péntek, 11:16:37 »

Nem értem mi gondotok van a kihangosítókkal! Nekem is Nokia telefon és kihangosító van és tökéletesen működik!  Wink

http://kepfeltoltes.hu/071102/DSC03985_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Mesélj csak, hogy van beleműtve az a jack dugó abba a PDA tartóba! Smiley Nekem is ilyen van!
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Bigzotya
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 597


MONDI 2.2 TDCi 200Le. Luxury


WWW E-mail
« Új hozzászólás #6052 Dátum: 2007.11.02 péntek, 11:23:49 »

Nem értem mi gondotok van a kihangosítókkal! Nekem is Nokia telefon és kihangosító van és tökéletesen működik!  Wink

http://kepfeltoltes.hu/071102/DSC03985_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Csak annyi hogy hiába teszem a helyére a telcsit semmi nem változik.
A telefon épp úgy működik mintha a kezedben lenne.
Van valami trükje?
ez 1 cark-91 és nokia 6210 párosíttása lenne.
Amig nem párosodnak addig nem tom hogy mükszik e a kihang. falbav
Naplózva

szaszab75
Vendég
« Új hozzászólás #6053 Dátum: 2007.11.02 péntek, 11:44:33 »

Nem értem mi gondotok van a kihangosítókkal! Nekem is Nokia telefon és kihangosító van és tökéletesen működik!  Wink

http://kepfeltoltes.hu/071102/DSC03985_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Mesélj csak, hogy van beleműtve az a jack dugó abba a PDA tartóba! Smiley Nekem is ilyen van!

Hát az azért van, hogy ami a PDA-n épp megy (zene, film, navi) az a autó hangszóróin szólaljon meg.

A művelet egyszerü. Kell egy jack dugó és egy aljzat. PDA-t szét kell szedni, hogy a fülhalgató dugót ki tudd venni. Utánna szétszeded a PDA dokolót, ki van jelölve a fülhalgató csatlakozónak a helye. A megfelelő helyen megfurni, berakni a jack dugót, és rögziteni. A dokoló fedőt is megfúrod pont ahol a doksi csatlakozója van. Oda illeszkedik majd be a jack aljzat. Ezek után már csak össze kell kötni a dugót az aljzattal. Összerakni az egészet és élvezni a zenéket, filmeket egy kazetta adapteren (vagy ha cds a fejegység egy transmitteren) keresztül.

Persze ez a művelet némi kess ráforditásával kiküszöbőlhetö, elkerülhető ha vesz az ember egy síma PDA tartót szivargyújtó töltővel (KB. 15000 Ft.-ért). Wink
Naplózva
szaszab75
Vendég
« Új hozzászólás #6054 Dátum: 2007.11.02 péntek, 11:48:23 »

Nem értem mi gondotok van a kihangosítókkal! Nekem is Nokia telefon és kihangosító van és tökéletesen működik!  Wink

http://kepfeltoltes.hu/071102/DSC03985_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Csak annyi hogy hiába teszem a helyére a telcsit semmi nem változik.
A telefon épp úgy működik mintha a kezedben lenne.
Van valami trükje?
ez 1 cark-91 és nokia 6210 párosíttása lenne.
Amig nem párosodnak addig nem tom hogy mükszik e a kihang. falbav

Biztos jól belle van téve a telefon?? A Telefon tartónak a kis csatlakozói jól működnek(mozognak rendesen, nem érnek össze)?? Bekötési hiba nem igen van, túl egyszerü ahoz, hogy elrontották volna.
Naplózva
Bigzotya
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 597


MONDI 2.2 TDCi 200Le. Luxury


WWW E-mail
« Új hozzászólás #6055 Dátum: 2007.11.02 péntek, 11:56:08 »


Biztos jól belle van téve a telefon?? A Telefon tartónak a kis csatlakozói jól működnek(mozognak rendesen, nem érnek össze)?? Bekötési hiba nem igen van, túl egyszerü ahoz, hogy elrontották volna.
[/quote]
Biztos mert már 100xpróbáltam és semmi jel.
Naplózva

szaszab75
Vendég
« Új hozzászólás #6056 Dátum: 2007.11.02 péntek, 11:58:38 »


Biztos jól belle van téve a telefon?? A Telefon tartónak a kis csatlakozói jól működnek(mozognak rendesen, nem érnek össze)?? Bekötési hiba nem igen van, túl egyszerü ahoz, hogy elrontották volna.
Biztos mert már 100xpróbáltam és semmi jel.

[/quote]

A lábak is jól álnak?? Tudnak érintkezni a telefonnal a kis lábak??? A bekötést ki csinálta??
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #6057 Dátum: 2007.11.02 péntek, 12:03:05 »

Hát az azért van, hogy ami a PDA-n épp megy (zene, film, navi) az a autó hangszóróin szólaljon meg.

A művelet egyszerü. Kell egy jack dugó és egy aljzat. PDA-t szét kell szedni, hogy a fülhalgató dugót ki tudd venni. Utánna szétszeded a PDA dokolót, ki van jelölve a fülhalgató csatlakozónak a helye. A megfelelő helyen megfurni, berakni a jack dugót, és rögziteni. A dokoló fedőt is megfúrod pont ahol a doksi csatlakozója van. Oda illeszkedik majd be a jack aljzat. Ezek után már csak össze kell kötni a dugót az aljzattal. Összerakni az egészet és élvezni a zenéket, filmeket egy kazetta adapteren (vagy ha cds a fejegység egy transmitteren) keresztül.

Persze ez a művelet némi kess ráforditásával kiküszöbőlhetö, elkerülhető ha vesz az ember egy síma PDA tartót szivargyújtó töltővel (KB. 15000 Ft.-ért). Wink

Lehet ennek egyedül inkább nem állok neki. Smiley Majd személyesen megnézzük!
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Bigzotya
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 597


MONDI 2.2 TDCi 200Le. Luxury


WWW E-mail
« Új hozzászólás #6058 Dátum: 2007.11.02 péntek, 12:06:59 »



A lábak is jól álnak?? Tudnak érintkezni a telefonnal a kis lábak??? A bekötést ki csinálta??
[/quote]
Echte gyári és a lábaknál nem látni sérülést.
A Mondi Magyar
Naplózva

szaszab75
Vendég
« Új hozzászólás #6059 Dátum: 2007.11.02 péntek, 12:09:11 »

Hát az azért van, hogy ami a PDA-n épp megy (zene, film, navi) az a autó hangszóróin szólaljon meg.

A művelet egyszerü. Kell egy jack dugó és egy aljzat. PDA-t szét kell szedni, hogy a fülhalgató dugót ki tudd venni. Utánna szétszeded a PDA dokolót, ki van jelölve a fülhalgató csatlakozónak a helye. A megfelelő helyen megfurni, berakni a jack dugót, és rögziteni. A dokoló fedőt is megfúrod pont ahol a doksi csatlakozója van. Oda illeszkedik majd be a jack aljzat. Ezek után már csak össze kell kötni a dugót az aljzattal. Összerakni az egészet és élvezni a zenéket, filmeket egy kazetta adapteren (vagy ha cds a fejegység egy transmitteren) keresztül.

Persze ez a művelet némi kess ráforditásával kiküszöbőlhetö, elkerülhető ha vesz az ember egy síma PDA tartót szivargyújtó töltővel (KB. 15000 Ft.-ért). Wink

Lehet ennek egyedül inkább nem állok neki. Smiley Majd személyesen megnézzük!

Nem nagy művelet, de személyesen jobb is elmondani.  vigyor3 Legalább megnézném azt a MP3-mat is!  finom
Naplózva
szaszab75
Vendég
« Új hozzászólás #6060 Dátum: 2007.11.02 péntek, 12:12:41 »



A lábak is jól álnak?? Tudnak érintkezni a telefonnal a kis lábak??? A bekötést ki csinálta??
Echte gyári és a lábaknál nem látni sérülést.
A Mondi Magyar
[/quote]

Akkor igy nem tom. Látni kellene. Nekem eddig volt már egy jó pár ilyen kihangosító, de hibája csak egynek volt, a lábak miatt.
Naplózva
Bigzotya
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 597


MONDI 2.2 TDCi 200Le. Luxury


WWW E-mail
« Új hozzászólás #6061 Dátum: 2007.11.02 péntek, 14:15:29 »



A lábak is jól álnak?? Tudnak érintkezni a telefonnal a kis lábak??? A bekötést ki csinálta??
Echte gyári és a lábaknál nem látni sérülést.
A Mondi Magyar

Akkor igy nem tom. Látni kellene. Nekem eddig volt már egy jó pár ilyen kihangosító, de hibája csak egynek volt, a lábak miatt.
[/quote]
A hiba 1 ik fele megoldódott nem a telcsi a hibás mert szerváltam még 1 et és azzal sem ment.
Tehát csakis a kihangosíttó a bűnös de hogy hol a biztije azt nem tom.
Lehet megfogadom Angel tanácsát és keresek 1 villanyászt aki ismeri.
Naplózva

Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #6062 Dátum: 2007.11.02 péntek, 16:14:33 »

Nem nagy művelet, de személyesen jobb is elmondani.  vigyor3 Legalább megnézném azt a MP3-mat is!  finom

Oké! Smiley
Az MP3 még megvan, és nagyon várja, hogy egy Mondeóba legyen! Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
szaszab75
Vendég
« Új hozzászólás #6063 Dátum: 2007.11.02 péntek, 19:21:51 »

Nem nagy művelet, de személyesen jobb is elmondani.  vigyor3 Legalább megnézném azt a MP3-mat is!  finom

Oké! Smiley
Az MP3 még megvan, és nagyon várja, hogy egy Mondeóba legyen! Smiley

Szegényke milyen egyedül érezheti magát a Mondija nélkül!  worship
Naplózva
szaszab75
Vendég
« Új hozzászólás #6064 Dátum: 2007.11.02 péntek, 19:24:58 »



A lábak is jól álnak?? Tudnak érintkezni a telefonnal a kis lábak??? A bekötést ki csinálta??
Echte gyári és a lábaknál nem látni sérülést.
A Mondi Magyar

Akkor igy nem tom. Látni kellene. Nekem eddig volt már egy jó pár ilyen kihangosító, de hibája csak egynek volt, a lábak miatt.
A hiba 1 ik fele megoldódott nem a telcsi a hibás mert szerváltam még 1 et és azzal sem ment.
Tehát csakis a kihangosíttó a bűnös de hogy hol a biztije azt nem tom.
Lehet megfogadom Angel tanácsát és keresek 1 villanyászt aki ismeri.
[/quote]

Megnézném neked szívesen, de nem igen tudunk találkoni. Undecided
Naplózva
Bigzotya
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 597


MONDI 2.2 TDCi 200Le. Luxury


WWW E-mail
« Új hozzászólás #6065 Dátum: 2007.11.02 péntek, 19:58:24 »


Akkor igy nem tom. Látni kellene. Nekem eddig volt már egy jó pár ilyen kihangosító, de hibája csak egynek volt, a lábak miatt.
[/quote]
A hiba 1 ik fele megoldódott nem a telcsi a hibás mert szerváltam még 1 et és azzal sem ment.
Tehát csakis a kihangosíttó a bűnös de hogy hol a biztije azt nem tom.
Lehet megfogadom Angel tanácsát és keresek 1 villanyászt aki ismeri.
[/quote]

Megnézném neked szívesen, de nem igen tudunk találkoni. Undecided
[/quote]
Nem nagyon mostanában mert az ország két végében vagyunk.
Esetleg majd 1 talin mert tervezem a csapat megismerését.
Naplózva

wofer
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3726


Minden a mágnes körül forog,csak észre kell venni!


E-mail
« Új hozzászólás #6066 Dátum: 2007.11.02 péntek, 20:51:38 »

Annyira nem szedtem még szét, Az aksi testkábele a kaszninál tuti test és valószínű bal jobb oldalon a lábtérben az "A" oszlop tövénél lesz csavarozott testvezetéked. Esetleg János Mester járatosabb a villamos cuccok terén
Köszönettel,majd keresem. eljen
Sajna, mostanában a munka fogságában vagyok.Még visszaolvasni sincs időm.Tudom...,akkor minek kérdezek,igaz?
üdv:wofer
Naplózva

https://audioshop.hu/ Subwoofer guru + minden ami autóhifi!
Fordok,3 Capri,1Focus,3 Mondeo,S-MAX,Grand C-MAX, egyelőre OFF Skoda Octavia
wofer
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3726


Minden a mágnes körül forog,csak észre kell venni!


E-mail
« Új hozzászólás #6067 Dátum: 2007.11.02 péntek, 20:54:18 »

Jól tudod,ott van "csavarozott test".Nem kellek én ehez.
Neked is kösssz,a megerősítést.A bíróságon is csak két tanu által bízonyított,dolgot fogadnak el,hitelesen. vigyor3 eljen
Naplózva

https://audioshop.hu/ Subwoofer guru + minden ami autóhifi!
Fordok,3 Capri,1Focus,3 Mondeo,S-MAX,Grand C-MAX, egyelőre OFF Skoda Octavia
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #6068 Dátum: 2007.11.02 péntek, 22:05:42 »

Neked is kösssz,a megerősítést.A bíróságon is csak két tanu által bízonyított,dolgot fogadnak el,hitelesen. vigyor3 eljen
[/quote]

..és mi van a koronatanú esettel??? Ott pedig csak egy tanú van!!! nyes vigyor3 nyes police
« Utoljára szerkesztve: 2007.11.02 péntek, 22:08:11 írta Benedek » Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
Tsory
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7848


Innen legszebb a kilátás :)


WWW
« Új hozzászólás #6069 Dátum: 2007.11.03 szombat, 14:53:48 »

kitaláltam vlmi okosságot erre az állandóan nyűgös telefonkihangosítóra. a dolognak tel típus függetlennek kell lennie esetemben, mert nekem 2 féle telhez kell (SE, és Nokia), ugye ezt normál esetben 1 kihangosítóval nem lehet megoldani. és most jön az okosság, ami nem is drága, és előzetes információk alapján simán kivitelezhető.
be kell szerezni 1 BT headset-et ami nem fülre akasztós, hanem kabátra csípős megoldás. innen 1 jacken keresztül zsinórral jut a hang a fülbe ... ez még a régifajta BT ami csak a tel, és kihangosító közötti zsinórt váltja ki és ezáltal sok telhez kapcsolható. ezeknek sok esetben beépített mikrofonja van, ezér a hallgatókát csak szimplán ki kell váltani 1 mind2 oldalán jackes zsinórral. 1ik jack megy a BT-ba, másik jack megy bele a rádió AUX-ba. ezáltal a hang a hangszórókon keresztül érkezik. a BT-t pedig fejtől nem messze kell elhelyezni, a beépített miki miatt (belsőlámpa mellé, v egyéb alkalmas helyre). a vezetékezést szépen meg lehet oldani, előnye még, h sehol nem kell fúrni  a kárpitot, mert a BT simán ragasztható kétoldalas ragaccsal ... súlya szinte nincs, nem fog leesni. ha kárpitösszetételnél kerül elhelyezésre (ennek látom a legtöbb értelmét) akkor a vezetéknek sem kell furat, mert az összetételnél simán aláfordítható. mindenevő műszerész haverommal beszéltem, és ő elég jónak tartja az 5letet ahoz, h érdemes legyen belevágni. még a tápellátás megoldását is látja, h ne kelljen elemeket cserélgetni folyamatosan.
most elsődleges feladat, kipróbálnom az autóm AUX dolgát a kesztyűtartóba (műxik, v nem) aztán jöhet 1 próba 1 vezetékes BT Headset-el. ha az is hibátlan (máménelenneaz!?) akkor jöhet a fixrekötés Smiley

szal ijjesmi vezetékes okosság kell:

ez teljesen jó lenne, mivel számkijelzést is tud.
« Utoljára szerkesztve: 2007.11.03 szombat, 14:55:19 írta Tsory » Naplózva

KLIKK >>>        <<< KLIKK
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #6070 Dátum: 2007.11.03 szombat, 15:01:02 »

kitaláltam vlmi okosságot erre az állandóan nyűgös telefonkihangosítóra. a dolognak tel típus függetlennek kell lennie esetemben, mert nekem 2 féle telhez kell (SE, és Nokia), ugye ezt normál esetben 1 kihangosítóval nem lehet megoldani. és most jön az okosság, ami nem is drága, és előzetes

Te egyszerre használsz 2 telefont? Mert a blútútos kihangosító nem csak a saját típusához jó, bármelyik blítútost tudja.
Ha 2 telefonod van, az egyiket átirányítani a másikra, és ennyi. Nem is kell mindkettőt hordani.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Tsory
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7848


Innen legszebb a kilátás :)


WWW
« Új hozzászólás #6071 Dátum: 2007.11.03 szombat, 15:09:22 »

Te egyszerre használsz 2 telefont? Mert a blútútos kihangosító nem csak a saját típusához jó, bármelyik blítútost tudja.
Ha 2 telefonod van, az egyiket átirányítani a másikra, és ennyi. Nem is kell mindkettőt hordani.

ezért kell BT mert nem típusfüggő. az autónak nem teher 1Xre két telefont cipelni, és ha nem vagyok autóban akkor is el tudom rejteni láthatatlan üzemmódra őket Cheesy átirányítás nem feltétlen a kedvencem, ezért inkább mind2 telhez kompatibilis megoldást keresek Smiley
Naplózva

KLIKK >>>        <<< KLIKK
Bigzotya
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 597


MONDI 2.2 TDCi 200Le. Luxury


WWW E-mail
« Új hozzászólás #6072 Dátum: 2007.11.03 szombat, 15:13:43 »

kitaláltam vlmi okosságot erre az állandóan nyűgös telefonkihangosítóra. a dolognak tel típus függetlennek kell lennie esetemben, mert nekem 2 féle telhez kell (SE, és Nokia), ugye ezt normál esetben 1 kihangosítóval nem lehet megoldani. és most jön az okosság, ami nem is drága, és előzetes

Te egyszerre használsz 2 telefont? Mert a blútútos kihangosító nem csak a saját típusához jó, bármelyik blítútost tudja.
Ha 2 telefonod van, az egyiket átirányítani a másikra, és ennyi. Nem is kell mindkettőt hordani.

Szerintem is jó lenne ha 1 tel. lenne mert az 1 ik elnyomja a másikat,mármint a bluetooth kapcsolatot.
Én mindig 2 vel járok mert van céges meg hazai de nem tom őket halgatni 1 headsettel mert amelyiknek erösseb a bluetoothja az győz.
És most van 2 headsettem is és 2 tel.
Hacsak nincs kikapcsolva az 1 ik bluethoothja de ha meg az csörög nem tud csatlakozni mert a másik kapcsolatban van.
Naplózva

Tsory
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7848


Innen legszebb a kilátás :)


WWW
« Új hozzászólás #6073 Dátum: 2007.11.03 szombat, 15:19:31 »

jó akkor a kákán csomót dolog miatt közelítsük meg a dolgot 1 telefonnal.
1. ez a pici vacak esztétikusabb mint a nagy bumszli kihangosítók
2. praktikusabb is pl azért, mert ha tel csere válik esedékessé akkor típusváltáskor nem kell szaladni új kihangosítót venni.
Naplózva

KLIKK >>>        <<< KLIKK
Bigzotya
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 597


MONDI 2.2 TDCi 200Le. Luxury


WWW E-mail
« Új hozzászólás #6074 Dátum: 2007.11.03 szombat, 15:46:49 »

jó akkor a kákán csomót dolog miatt közelítsük meg a dolgot 1 telefonnal.
1. ez a pici vacak esztétikusabb mint a nagy bumszli kihangosítók
2. praktikusabb is pl azért, mert ha tel csere válik esedékessé akkor típusváltáskor nem kell szaladni új kihangosítót venni.

Ez nem érdekel? 18 helyett 11 e.



ITT http://www.gigatel.hu/modules.php?name=shop&cikk=8787
Naplózva

Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #6075 Dátum: 2007.11.03 szombat, 15:49:49 »

jó akkor a kákán csomót dolog miatt közelítsük meg a dolgot 1 telefonnal.
1. ez a pici vacak esztétikusabb mint a nagy bumszli kihangosítók
2. praktikusabb is pl azért, mert ha tel csere válik esedékessé akkor típusváltáskor nem kell szaladni új kihangosítót venni.
A szimpla blútútos kihangosítónak kb akkora kezelője van, mint egy karóra. Ez minden, csak nem bumszli. Ja, meg egy miki. Ennyi.
Típusváltáskor csak annyira kell figyelni, hogy az újban is legyen blútút.
Nekem is már a második telefonom van. A kiahngosító marad... a töltést meg egy sima töltővel oldom meg.

Akinek meg flottája van, az vessen magára!  eplus2 eplus2 Egyébként meg nem értem, miért nem egy fülre akasztós drótnélkülit veszel.
Ennek a drótosnak sok értelmét nem látom. Ezt minden alkalommal magadra akasztgatod... és igazából, ha rádugod a töltőt, ott vagy, ahol a part szakad. Tele vagy drótokkal, mint az EKG-n.
Én azért untam meg a drótnélküli cuccokat, mert valamit mindig tölteni kellett. Ezért tartom jobbnak a beépítettet.

De lehet, hogy én rosszul látom a helyzetet...
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Tsory
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7848


Innen legszebb a kilátás :)


WWW
« Új hozzászólás #6076 Dátum: 2007.11.03 szombat, 15:56:35 »

Ez nem érdekel? 18 helyett 11 e.

ki mondta, h én akár 10E Ft-ot is el akarok költeni? Cheesy
Naplózva

KLIKK >>>        <<< KLIKK
Tsory
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7848


Innen legszebb a kilátás :)


WWW
« Új hozzászólás #6077 Dátum: 2007.11.03 szombat, 15:58:16 »

De lehet, hogy én rosszul látom a helyzetet...

úgy látom, h rosszul látod Smiley nem magamra akarom akasztgatni, hanem fixen beszerelni az autóba a gyári audio rendszerre kötve Smiley
Naplózva

KLIKK >>>        <<< KLIKK
Bigzotya
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 597


MONDI 2.2 TDCi 200Le. Luxury


WWW E-mail
« Új hozzászólás #6078 Dátum: 2007.11.03 szombat, 15:59:24 »

Ez nem érdekel? 18 helyett 11 e.

ki mondta, h én akár 10E Ft-ot is el akarok költeni? Cheesy

Miért ingyen adják a kütyüket?
Ez ám a bisnis
Naplózva

Tsory
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7848


Innen legszebb a kilátás :)


WWW
« Új hozzászólás #6079 Dátum: 2007.11.03 szombat, 16:11:39 »

Miért ingyen adják a kütyüket?
Ez ám a bisnis

kütyüket ?
1 dolgot kell megvennem csupán, a BT-t, az pedig nem fogja elérni a 10E álomhatárt ... a közelébe se lesz.
Naplózva

KLIKK >>>        <<< KLIKK
Jánosmester
Vendég
« Új hozzászólás #6080 Dátum: 2007.11.03 szombat, 16:20:47 »

jó akkor a kákán csomót dolog miatt közelítsük meg a dolgot 1 telefonnal.
1. ez a pici vacak esztétikusabb mint a nagy bumszli kihangosítók
2. praktikusabb is pl azért, mert ha tel csere válik esedékessé akkor típusváltáskor nem kell szaladni új kihangosítót venni.

Ez nem érdekel? 18 helyett 11 e.



ITT http://www.gigatel.hu/modules.php?name=shop&cikk=8787

Én ezt most rendeltem meg.
majd beszámolok róla, hogy milyen a készülék.
Az alap kihangosítóm a régi telefonommal hibátlanul működött.
Nem volt viszhangos,és tökéletesen érthetően szólt.
Naplózva
Jánosmester
Vendég
« Új hozzászólás #6081 Dátum: 2007.11.03 szombat, 16:22:08 »

jó akkor a kákán csomót dolog miatt közelítsük meg a dolgot 1 telefonnal.
1. ez a pici vacak esztétikusabb mint a nagy bumszli kihangosítók
2. praktikusabb is pl azért, mert ha tel csere válik esedékessé akkor típusváltáskor nem kell szaladni új kihangosítót venni.
A szimpla blútútos kihangosítónak kb akkora kezelője van, mint egy karóra. Ez minden, csak nem bumszli. Ja, meg egy miki. Ennyi.
Típusváltáskor csak annyira kell figyelni, hogy az újban is legyen blútút.
Nekem is már a második telefonom van. A kiahngosító marad... a töltést meg egy sima töltővel oldom meg.

Akinek meg flottája van, az vessen magára!  eplus2 eplus2 Egyébként meg nem értem, miért nem egy fülre akasztós drótnélkülit veszel.
Ennek a drótosnak sok értelmét nem látom. Ezt minden alkalommal magadra akasztgatod... és igazából, ha rádugod a töltőt, ott vagy, ahol a part szakad. Tele vagy drótokkal, mint az EKG-n.
Én azért untam meg a drótnélküli cuccokat, mert valamit mindig tölteni kellett. Ezért tartom jobbnak a beépítettet.

De lehet, hogy én rosszul látom a helyzetet...

Szerintem is. taps eljen
Naplózva
Jánosmester
Vendég
« Új hozzászólás #6082 Dátum: 2007.11.03 szombat, 16:31:20 »

Miért ingyen adják a kütyüket?
Ez ám a bisnis

kütyüket ?
1 dolgot kell megvennem csupán, a BT-t, az pedig nem fogja elérni a 10E álomhatárt ... a közelébe se lesz.

Én nem hiszem, hogy nem lesz viszhangos, a némítás sem fog a CD-n működni,
majd neked kell átkapcsolgatni ha hívnak.
Egyébként itt van olyan 9000-ért ami BT-os és több telefont is felismer. csak "tipusfüggő" az alap készülék.
http://www.gigatel.hu/modules.php?name=shop&menu=009&tul=NOK6310&cikk=08786
Ha csak a "kihangosítófej" a rossz,ez jó döntés lehet.
« Utoljára szerkesztve: 2007.11.03 szombat, 16:35:41 írta Jánosmester » Naplózva
Tsory
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7848


Innen legszebb a kilátás :)


WWW
« Új hozzászólás #6083 Dátum: 2007.11.03 szombat, 16:39:27 »

Én nem hiszem, hogy nem lesz viszhangos, a némítás sem fog a CD-n működni,
majd neked kell átkapcsolgatni ha hívnak.
Egyébként itt van olyan 9000-ért ami BT-os és több telefont is felismer. csak "tipusfüggő" az alap készülék.

a visszhagosságot sztem ki lehet kerülni a megfelelő hely megkeresésével (addig amíg keresek nem rögzítek fixen semmit). a CD alapból is kussol, ha AUXra váltok, és nincs rákötve semmi, ha pedig rákötök valamit akkor annak kell megszólalnia.
gyárilag is van ilyen lom, csak clarionék úgy csinálják, h még az ő régi cuccaikhoz se passzoljon, meg kelljen venni az új kacatokat fullba.
LOM!!!
Naplózva

KLIKK >>>        <<< KLIKK
Jánosmester
Vendég
« Új hozzászólás #6084 Dátum: 2007.11.03 szombat, 16:50:32 »

Én nem hiszem, hogy nem lesz viszhangos, a némítás sem fog a CD-n működni,
majd neked kell átkapcsolgatni ha hívnak.
Egyébként itt van olyan 9000-ért ami BT-os és több telefont is felismer. csak "tipusfüggő" az alap készülék.

a visszhagosságot sztem ki lehet kerülni a megfelelő hely megkeresésével (addig amíg keresek nem rögzítek fixen semmit). a CD alapból is kussol, ha AUXra váltok, és nincs rákötve semmi, ha pedig rákötök valamit akkor annak kell megszólalnia.
gyárilag is van ilyen lom, csak clarionék úgy csinálják, h még az ő régi cuccaikhoz se passzoljon, meg kelljen venni az új kacatokat fullba.
LOM!!!

Ez OK,de ha autamatikusan "felveszi"( ami a telefonon beállítható),akkor lenémít, és átkapcsol? (Nem.)
Szerintem neked kell átkapcsolni.
Akkor ez nem " szabadkéz funkció".
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #6085 Dátum: 2007.11.03 szombat, 17:26:07 »

De lehet, hogy én rosszul látom a helyzetet...

úgy látom, h rosszul látod Smiley nem magamra akarom akasztgatni, hanem fixen beszerelni az autóba a gyári audio rendszerre kötve Smiley

Ja, értem már. Ez már jó ötlet.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #6086 Dátum: 2007.11.03 szombat, 18:08:48 »

Kérdések: Hány W os végfok beépítésétől javasolt a kondi beszerelése?
Kinyírhatja az erősítő kondi nélkül a feszülségszabályozót, generátort, vagy az aksit?
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #6087 Dátum: 2007.11.03 szombat, 19:17:32 »

Kérdések: Hány W os végfok beépítésétől javasolt a kondi beszerelése?
Kinyírhatja az erősítő kondi nélkül a feszülségszabályozót, generátort, vagy az aksit?

A generátor kb 900W-os. Azért ennél ne legyen több a teljesítményfelvevése... a hirtelen áramokat többnyire kiszolgálja az akksi is, ettől nem megy tönkre a gen., kondi azért kell, mert a aksi nem tudja a hirtelen áramot biztosítani. A mélyekhez kell a kondi. Párszáz watt felett.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Tsory
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7848


Innen legszebb a kilátás :)


WWW
« Új hozzászólás #6088 Dátum: 2007.11.03 szombat, 19:43:32 »

Ez OK,de ha autamatikusan "felveszi"( ami a telefonon beállítható),akkor lenémít, és átkapcsol? (Nem.)
Szerintem neked kell átkapcsolni.
Akkor ez nem " szabadkéz funkció".
ez igaz, h a rádió nem tanítható automatikára, de az AUX benyomása legyen a legnagyobb gond Smiley nekem semmiféle kihangosítószerkezet nincs az autóba, így nem kiváltani akarom ... hanem 0ról felépíteni 1 rendszert. és ennek a verziónak több értelmét látom mint az 1 típusra korlátozott rendszereket. mellesleg a legolcsóbb megoldás, mivel csak a BT kerül beruházásra ... duplavégű jack valahol akad a régi lomok között, és asszem a pár méter 2 szálas vezetékér se kell pízt adnom Smiley egyéb anyagszükségletemet a műszerész cimbora fedezi ... egy tápcucc kell a BT-nak mert valszeg 12V-ról hamarabb pukkanna mint működésbe lépne Cheesy
Naplózva

KLIKK >>>        <<< KLIKK
wofer
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3726


Minden a mágnes körül forog,csak észre kell venni!


E-mail
« Új hozzászólás #6089 Dátum: 2007.11.03 szombat, 19:57:10 »

A generátor kb 900W-os. Azért ennél ne legyen több a teljesítményfelvevése... a hirtelen áramokat többnyire kiszolgálja az akksi is, ettől nem megy tönkre a gen., kondi azért kell, mert a aksi nem tudja a hirtelen áramot biztosítani. A mélyekhez kell a kondi. Párszáz watt felett.
Angel!
Kellemesen csalódtam ismét benned.Úgy vágod ezt a témát,mint atom.
De azért hozzátenném,nem mindegy az autó/generátor tipus/bár lehet te már tudod miről van szó,azért írtad.

fusim!
Tapasztalat:ártani nem árt kondi,de 4-500 w-ig inkább előbb egy új akksi,utána kondi,mivel előszöris nem fullon megy a cucc,másodszor a régi akksi tuti 2-3hó maxot bír strapánál.Ezernél,már nemcsak kondi a minimum,de generátor csere60Ah alatt, a hosszú generátor élet titka.Olcsó kondi rosszabb mintha nem lenne.
A kérdés másik fele,600 igazi W felett,előbb utóbb mindent fejleszteni kell,de a kondi sokat kimél a generátoron.
Elméleti sikon 2/3része a töltő áramnak rendelkezésre áll már alacsony fordulaton,de a +-t az akksiból veszi ki,
ami így egy idő után a folyamatos lemerültségtől,tönkre megy.
/Mindezt minimum 21-35mm2 es kábellel szerelve.
Mert ha az erősítő nem kap megfelelő tápáramot,torzítással válaszol,különösen a d osztályú./
« Utoljára szerkesztve: 2007.11.03 szombat, 19:59:00 írta wofer » Naplózva

https://audioshop.hu/ Subwoofer guru + minden ami autóhifi!
Fordok,3 Capri,1Focus,3 Mondeo,S-MAX,Grand C-MAX, egyelőre OFF Skoda Octavia
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #6090 Dátum: 2007.11.03 szombat, 20:01:14 »

A generátor kb 900W-os. Azért ennél ne legyen több a teljesítményfelvevése... a hirtelen áramokat többnyire kiszolgálja az akksi is, ettől nem megy tönkre a gen., kondi azért kell, mert a aksi nem tudja a hirtelen áramot biztosítani. A mélyekhez kell a kondi. Párszáz watt felett.
Angel!
Kellemesen csalódtam ismét benned.Úgy vágod ezt a témát,mint atom.
De azért hozzátenném,nem mindegy az autó/generátor tipus/bár lehet te már tudod miről van szó,azért írtad.

fusim!
Tapasztalat:ártani nem árt kondi,de 4-500 w-ig inkább előbb egy új akksi,utána kondi,mivel előszöris nem fullon megy a cucc,másodszor a régi akksi tuti 2-3hó maxot bír strapánál.Ezernél,már nemcsak kondi a minimum,de generátor csere60Ah alatt, a hosszú generátor élet titka.Olcsó kondi rosszabb mintha nem lenne.
A kérdés másik fele,600 igazi W felett,előbb utóbb mindent fejleszteni kell,de a kondi sokat kimél a generátoron.
Elméleti sikon 2/3része a töltő áramnak rendelkezésre áll már alacsony fordulaton,de a +-t az akksiból veszi ki,
ami így egy idő után a folyamatos lemerültségtől,tönkre megy.
/Mindezt minimum 21-35mm2 es kábellel szerelve.
Mert ha az erősítő nem kap megfelelő tápáramot,torzítással válaszol,különösen a d osztályú./


Köszönöm írok is egy SMS-t Tar kollégának, hogy megvan miért nincs töltése és miért pusztul le az aksija 2 naponta(2éves)
Naplózva
wofer
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3726


Minden a mágnes körül forog,csak észre kell venni!


E-mail
« Új hozzászólás #6091 Dátum: 2007.11.03 szombat, 20:07:55 »

Köszönöm írok is egy SMS-t Tar kollégának, hogy megvan miért nincs töltése és miért pusztul le az aksija 2 naponta(2éves)

De azért előtte,multiméterrel mérjetek rá a töltésre,rögtön kiderül,hogy áll a generátor töltéssel!
Én beszerelés előtt büszke 14.4voltot mértem,eltelt 1hó,és már csak14.05 a töltő fesz,persze ez még akármi is lehet
de érdekes.
« Utoljára szerkesztve: 2007.11.03 szombat, 20:12:04 írta wofer » Naplózva

https://audioshop.hu/ Subwoofer guru + minden ami autóhifi!
Fordok,3 Capri,1Focus,3 Mondeo,S-MAX,Grand C-MAX, egyelőre OFF Skoda Octavia
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #6092 Dátum: 2007.11.03 szombat, 20:10:46 »

Köszönöm írok is egy SMS-t Tar kollégának, hogy megvan miért nincs töltése és miért pusztul le az aksija 2 naponta(2éves)

De azért előtte,multiméterrel mérjetek rá a töltésre,rögtön kiderül,hogy áll a generátor töltéssel!
Én beszerelés előtt büszke 14.4voltot mértem,eltlt 1hó,és már csak14.05 a töltő fesz,persze ez még akármi is lehet
de érdekes.

A mérés megvolt feltöltött aksinál 12,8V semmi reakció fordulatszám emelésre. Megmértük utána az enyimet azon már alapjáraton is 14,8V feszített.
Naplózva
wofer
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3726


Minden a mágnes körül forog,csak észre kell venni!


E-mail
« Új hozzászólás #6093 Dátum: 2007.11.03 szombat, 20:14:35 »

A mérés megvolt feltöltött aksinál 12,8V semmi reakció fordulatszám emelésre. Megmértük utána az enyimet azon már alapjáraton is 14,8V feszített.
Akkor :eljen:mert a hiba megvan.
ui:De azért nyugtass meg a generátor szij rendben,nem hiányzik eplus2
Naplózva

https://audioshop.hu/ Subwoofer guru + minden ami autóhifi!
Fordok,3 Capri,1Focus,3 Mondeo,S-MAX,Grand C-MAX, egyelőre OFF Skoda Octavia
Tar
Vendég
« Új hozzászólás #6094 Dátum: 2007.11.03 szombat, 20:16:11 »

Köszi mindenkinek a segitséget és a tanácsokat. Hétfőn megpróbálok akksiról eljutni a szerelőmig. Ha megoldódott a töltés probléma, max veszek egy kondit a zenéhez.
Naplózva
Tar
Vendég
« Új hozzászólás #6095 Dátum: 2007.11.03 szombat, 20:16:52 »

A szij a helyén van  Wink
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #6096 Dátum: 2007.11.03 szombat, 20:20:12 »

A generátor kb 900W-os. Azért ennél ne legyen több a teljesítményfelvevése... a hirtelen áramokat többnyire kiszolgálja az akksi is, ettől nem megy tönkre a gen., kondi azért kell, mert a aksi nem tudja a hirtelen áramot biztosítani. A mélyekhez kell a kondi. Párszáz watt felett.
Angel!
Kellemesen csalódtam ismét benned.Úgy vágod ezt a témát,mint atom.
De azért hozzátenném,nem mindegy az autó/generátor tipus/bár lehet te már tudod miről van szó,azért írtad.

Nem, csak nagyságrendileg írtam. Hogy az embernek legyen viszonyítási alapja. Ha van egy 400W-os erősítőd, az leadja a 400-at, a felvevése akár a duplája. Na itt már kedődnek a gondok. De ha csak 600W, az 50A... ez már nem egyszerű. Itt már simán előfordulhat, hogy világít a pilács, meg a motor el. is eszi az áramot, és szépen lemerül menet közben az aksi. Csak a füled bírja a zenét... A nagyon vad erősítőkhöz akár külön, gyorsabb reagálású aksi is kellhet.
Ja, és farados kondi.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #6097 Dátum: 2007.11.03 szombat, 20:22:16 »

Köszi mindenkinek a segitséget és a tanácsokat. Hétfőn megpróbálok akksiról eljutni a szerelőmig. Ha megoldódott a töltés probléma, max veszek egy kondit a zenéhez.

Az túl triviális lenne, hogy addig ne zenélj? Akkor hátha feltöltené végre...  eplus2
Persze lehet, hogy már kinyírta a fesszabályzót (vagy a diódasort). A közhiedelemmel ellentétben a bikázás járó motorral is csinál ilyet. Csak meg kell csinálni jó párszor...
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
wofer
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3726


Minden a mágnes körül forog,csak észre kell venni!


E-mail
« Új hozzászólás #6098 Dátum: 2007.11.03 szombat, 20:30:08 »

Ja, és farados kondi.
Ezt most miért írtad?
Naplózva

https://audioshop.hu/ Subwoofer guru + minden ami autóhifi!
Fordok,3 Capri,1Focus,3 Mondeo,S-MAX,Grand C-MAX, egyelőre OFF Skoda Octavia
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #6099 Dátum: 2007.11.03 szombat, 20:37:02 »

Ja, és farados kondi.
Ezt most miért írtad?
Hát hogy nem mikrofarados, hanem rettentő nagy kapacitású, néhány farados.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Oldalak: 1 ... 115 116 117 118 119 120 121 [122] 123 124 125 126 127 128 129 ... 366   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.083 másodperc alatt készült el 26 lekéréssel.