Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.15 szerda, 21:00:09 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 26 27 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 37 38 39 40 ... 366   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Autó Hi-Fi  (Megtekintve 4593425 alkalommal)
0 Felhasználó és 24 vendég van a témában
Vendég
« Új hozzászólás #1600 Dátum: 2005.03.20 vasárnap, 18:32:00 »

Ja, és persze megmaradt a vadiúj gyári rács rájuk (HERTZ ECX690), ha valakinek kell, odaadom szívesen, bár nem tudom kinek kellene Mondeoba...Smiley)))
 
Üdv,
Moire
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1601 Dátum: 2005.03.21 hétfő, 20:39:00 »

Sziasztok, Error, ND!
Köszi szépen a sok jótanácsot!
Közben még tegnap keletkezett egy fölös órám - ami igen nagy kincs! -, így betettem a másikat is, ez már 40 perc alatt sikerült pakolással, takarítással együtt! Hiszen kísérleteznem már nem kellett.
 
Én is remélem, hogy a szürke lesz jó, ezen az oldalon is ugyanúgy kötöttem be, ha mégsem jó, legalább egyformán lesz rossz.
 
Úgy érzem, most nem kell se szigetelés, se távtartó, mert per pillanat annyira erősen a helyén van, hogy nem tudom elképzelni a lazulást. Majd visszatérek rá, ha szükséges.
 
A lényeg: olyan szépen szól, hogy azt hiszem, még nem volt autóm, amiben ilyen gyönyörű lett volna a muzsika!  
Ugyan nem vagyok hifiőrült, talán kinevetne, ha meghallgatná egy szakértő, de azért igényes a fülem, akármivel nem egyeznék ki! Nekem ez most igényszint felett van, több mint tökéletes!
 
Lesz ideje bemelegedni, mert én egyébként sem nyomatom nagyon hangosan. Nincs se külön erősítőm, se mélyládám, semmi ilyesmi, csak azt szerettem volna, hogy a lehetőségekhez képest szóljon szépen, tisztán. Ez egy Sony CD-s rádió, 4x45 watt, amiket most beletettem, azok meg Hertz ECZ-690, ha jól emlékszem, 100/200wattos 3 utas.
Egy próbát azért akartam tenni, de fél hangerőnél már olyan hangos volt, hogy nem bírtam feljebb tekerni! Smiley Még nem torzított bele.
 
Nagy köszönettel és sok üdvözlettel:
Moire
Moire!Legegyszerűbben úgy tutod megnézni,hogy polaritás helyesen lett-e bekötve a hangszóró,hogy a membrán síkja felöl figyeled a membránt nagyobb mély ütésnél.Akkor jó ha kifele(a mágnestől elfele)mozdul.A hangszóró bejáratásról meg annyit,hogy nem kell kímélni a hangszórót,ez nem tud besülni mint a motor.A hangfalakat tesztek előtt úgy járatják be,hogy a két hangfalat szembe állítják egymásnak és az egyiknél megcserélik a polaritást,és meghajtják valami mono anyaggal.Az ellen ütemben dolgozó membránok kioltják egymás hangját,alig lehet hallani őket.Amire még felhívnám szives figyelmed,hogy a 4*55 w-osnak modott(jó ha tudja a 4*12 w-ot)simán ki tudod nyírni a Hertzeket.
Üdvözlettel :Murm
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1602 Dátum: 2005.03.21 hétfő, 23:21:00 »

Szia Murmi!
Köszi, akkor jól van bekötve, mert ezt meg is néztem, de nem voltam biztos benne, hogy jól emlékszem-e!:)  
 
Egy tuti: nálam nem fognak kimenni, mert csak módjával bömböltetem.
 
A wattokat nem egészen értem. Az erősítőm a fejegységben 4x45 wattos, ez szerepel a teljesítmény lapon is, nem hinném, hogy hamis volna. Namármost, én úgy tudom, hogy egy 45wattot kinyomó csatornán a csúcsok szélsőséges esetben kétszeresek is lehetnek, ezért tesznek mindig legalább kétszer akkora szinuszos (nem zenei!) teljesítményű hangszórót a végére, hogy biztosan elbírja. A hangszóróknál a másik (nagyobb) wattszám az elméleti terhelhetőséget mutatja, na ezt szokták a noname hangszórókon óriás betűkkel hirdetni, hogy 500 watt pedig van benne egy egy centi mély és 5 cm átmérőjű tekercs. Aki kicsit is ért hozzá, az ránéz, és röhög.
Szóval nálam a tartós terhelhetőség, azaz a szinuszos teljesítmény 100 watt, ami több mint 2x-ese az erőlködő által adottnak + 200 watt a max terhelhetőség, ami megóvja a hirtelen haláltól.
 
Csak két dolgot nem értek:
1. Mire gondolsz, mikor azt írod, hogy jó, ha a 4x12 wattot tudja?
Ez egy Sony CDX-L420V fejegység, max. 4x45 watt kimenő teljesítményű erősítővel. Azt hiszem, ha csak 12 wattot tudna, nem szakadna be a dobhártyám 50%-os hangerőnél, nem? A félig feltekert hangerőnél leadott 6 watt meg nem hajtaná meg a 100 wattos hangszórót annyira, hogy a visszapillantó tükröm remegésétől már ne tudjam leolvasni a mögöttem jövő autó rendszámát, nem?
 
2. Hogyan tudnám simán kinyírni a Hertzeket?
Még a tényleges 45wattal sem hinném, hogy sikerülne (előbb őrülnék meg én a hangerőtől:)), nemhogy az Általad említett 12 wattal! S még egyszer, honnan ez a 12 watt?
 
Kérlek áruld el, igazán érdekel!
 
Köszi és üdv:
Moire
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1603 Dátum: 2005.03.21 hétfő, 23:57:00 »

Szia Murmi!
Köszi, akkor jól van bekötve, mert ezt meg is néztem, de nem voltam biztos benne, hogy jól emlékszem-e!:)  
 
Egy tuti: nálam nem fognak kimenni, mert csak módjával bömböltetem.
 
A wattokat nem egészen értem. Az erősítőm a fejegységben 4x45 wattos, ez szerepel a teljesítmény lapon is, nem hinném, hogy hamis volna. Namármost, én úgy tudom, hogy egy 45wattot kinyomó csatornán a csúcsok szélsőséges esetben kétszeresek is lehetnek, ezért tesznek mindig legalább kétszer akkora szinuszos (nem zenei!) teljesítményű hangszórót a végére, hogy biztosan elbírja. A hangszóróknál a másik (nagyobb) wattszám az elméleti terhelhetőséget mutatja, na ezt szokták a noname hangszórókon óriás betűkkel hirdetni, hogy 500 watt pedig van benne egy egy centi mély és 5 cm átmérőjű tekercs. Aki kicsit is ért hozzá, az ránéz, és röhög.
Szóval nálam a tartós terhelhetőség, azaz a szinuszos teljesítmény 100 watt, ami több mint 2x-ese az erőlködő által adottnak + 200 watt a max terhelhetőség, ami megóvja a hirtelen haláltól.
 
Csak két dolgot nem értek:
1. Mire gondolsz, mikor azt írod, hogy jó, ha a 4x12 wattot tudja?
Ez egy Sony CDX-L420V fejegység, max. 4x45 watt kimenő teljesítményű erősítővel. Azt hiszem, ha csak 12 wattot tudna, nem szakadna be a dobhártyám 50%-os hangerőnél, nem? A félig feltekert hangerőnél leadott 6 watt meg nem hajtaná meg a 100 wattos hangszórót annyira, hogy a visszapillantó tükröm remegésétől már ne tudjam leolvasni a mögöttem jövő autó rendszámát, nem?
 
2. Hogyan tudnám simán kinyírni a Hertzeket?
Még a tényleges 45wattal sem hinném, hogy sikerülne (előbb őrülnék meg én a hangerőtől:)), nemhogy az Általad említett 12 wattal! S még egyszer, honnan ez a 12 watt?
 
Kérlek áruld el, igazán érdekel!
 
Köszi és üdv:
Moire
Igaz, hogy nem nekem szólt a kérdés, de...
A kocsiban ugye 12V a feszültség. Én csináltam egy 100 W-os erősítőt, de ehhez 2x50V kellett. A másik dolog, hogy a régi sztereó erősítőm 4 ohm-on 33 W-ot tudott (20Hz-20kHz, 0,1% THD /teljes harmónikus torzítás/) és ez már ventillátoros hűtést és hatalmas hűtőbordákat igényelt (igaz, hogy ez A osztályú kapcsolással volt megoldva). Tehát a nálad megadott 45 W 1 kHz-es hangnál és 10% THD-nél igaz, ami elviselhetetlen hangot és torzítást jelent, így a max. 12 W (20Hz-20kHz, jó esetben 1% THD) lehet a reális.
 
Ja, hallottam egyszer egy 2x7 W-os (kb. 0,001% THD, 2Hz-80kHz) (!!!) high-end erősítőnek a hangerejét: simán megverte a fentebb említett erősítőmet. Mondjuk ehhez kellett egy high-end hangfal is (kb. 110 dB/W/1m).
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1604 Dátum: 2005.03.22 kedd, 13:25:00 »

Igaz, hogy nem nekem szólt a kérdés, de...
A kocsiban ugye 12V a feszültség. Én csináltam egy 100 W-os erősítőt, de ehhez 2x50V kellett. A másik dolog, hogy a régi sztereó erősítőm 4 ohm-on 33 W-ot tudott (20Hz-20kHz, 0,1% THD /teljes harmónikus torzítás/) és ez már ventillátoros hűtést és hatalmas hűtőbordákat igényelt (igaz, hogy ez A osztályú kapcsolással volt megoldva). Tehát a nálad megadott 45 W 1 kHz-es hangnál és 10% THD-nél igaz, ami elviselhetetlen hangot és torzítást jelent, így a max. 12 W (20Hz-20kHz, jó esetben 1% THD) lehet a reális.
 
Ja, hallottam egyszer egy 2x7 W-os (kb. 0,001% THD, 2Hz-80kHz) (!!!) high-end erősítőnek a hangerejét: simán megverte a fentebb említett erősítőmet. Mondjuk ehhez kellett egy high-end hangfal is (kb. 110 dB/W/1m).
Szia Petya!
 
Köszi a választ, nekem mindegy kitől tanulok! Smiley
 
Ezek szerint én el vagyok tájolva.
Azt még mindig nem értem, hogy miért ne lehetne 12 V-ból 45 W-ot csinálni? P=UxI alapján... vagy rossz felé tapogatózom?
 
A másik, ami az alapkérdésem: kinyiffanhatnak-e a hangszóróim? Hogyan számolhatok akkor, ha nem lehet figyelembe venni sem az erősítőre megadott hivatalos adatokat, sem a hangszórókét???
 
És mit jelent pontosan ez a THD? Hogyan mérik?
És mit jelent az A osztályú kapcsolás?
 
Bocs a sok kérdésért, de ha már felkeltetted az érdeklődésemet, légyszíves viseld a következményeit! :-)))
 
Üdv,
Moire
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1605 Dátum: 2005.03.22 kedd, 21:31:00 »

Szia Moire!
Egy 100 w-os hangszórót elég könnyen kilehet nyírni a fejegységeddel.Valahogy úgy,hogy amikor csúcsra járatod a végerősítőt nagyon megnő a torzítása,a zenei(váltakozo fesz)jelre rárakódik egyen áramú jel is.Ez teszi tönkre a hangszórót.Próbáld ki!Kapcsolj a hangszóróra egy elemet,egy irányba tér ki és úgy marad.Nincs lengő tekercs mozgás nincs hűtés.A teljesítmény számolásról meg annyit,hogy ha jól sejtem a fejegységedben van egy 10A-es biztosító.P=U*I,4*55w=210w 210w/14.4v=14.6A és akkor még nem vettük számításba az elő erősítőt,a kijelzőt,a CD futómű motorokat amik mind áramot fogyasztanak.Járó motornál(töltéskor 14.4v) 4 ohmos hangszórónál kb 7W nyerhető ki.Ha hídkapcsolásban (két erősítő ellenütemben)akkor kb.12-14 w.Üdvözlettel:Murmi
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1606 Dátum: 2005.03.22 kedd, 21:59:00 »

Szia Moire!
Egy 100 w-os hangszórót elég könnyen kilehet nyírni a fejegységeddel.Valahogy úgy,hogy amikor csúcsra járatod a végerősítőt nagyon megnő a torzítása,a zenei(váltakozo fesz)jelre rárakódik egyen áramú jel is.Ez teszi tönkre a hangszórót.Próbáld ki!Kapcsolj a hangszóróra egy elemet,egy irányba tér ki és úgy marad.Nincs lengő tekercs mozgás nincs hűtés.A teljesítmény számolásról meg annyit,hogy ha jól sejtem a fejegységedben van egy 10A-es biztosító.P=U*I,4*55w=210w 210w/14.4v=14.6A és akkor még nem vettük számításba az elő erősítőt,a kijelzőt,a CD futómű motorokat amik mind áramot fogyasztanak.Járó motornál(töltéskor 14.4v) 4 ohmos hangszórónál kb 7W nyerhető ki.Ha hídkapcsolásban (két erősítő ellenütemben)akkor kb.12-14 w.Üdvözlettel:Murmi
Szia Murmi!
Köszönöm Neked is, hogy felhomályosítottál!
Mindig örülök, ha újat tanulhatok!
 
Szerencsére előbb kezd el a dobhártyám betorzítani, mint a hangszórók, s mivel azt nem szeretném kinyírni, remélhetőleg mindkettő (pontosabban mind a négy) megmarad épségben!
 
Üdvözlettel:
Moire
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1607 Dátum: 2005.03.22 kedd, 23:52:00 »

Szia Petya!
 
Köszi a választ, nekem mindegy kitől tanulok! Smiley
 
Ezek szerint én el vagyok tájolva.
Azt még mindig nem értem, hogy miért ne lehetne 12 V-ból 45 W-ot csinálni? P=UxI alapján... vagy rossz felé tapogatózom?
 
A másik, ami az alapkérdésem: kinyiffanhatnak-e a hangszóróim? Hogyan számolhatok akkor, ha nem lehet figyelembe venni sem az erősítőre megadott hivatalos adatokat, sem a hangszórókét???
 
És mit jelent pontosan ez a THD? Hogyan mérik?
És mit jelent az A osztályú kapcsolás?
 
Bocs a sok kérdésért, de ha már felkeltetted az érdeklődésemet, légyszíves viseld a következményeit! :-)))
 
Üdv,
Moire
Kellett nekem beleszólni...
 
A P=UxI ebben az esetben közelről sem igaz, ugyanis feltételezve hogy a P=4x45W=180W, továbbá az akku feszültsége 12,6V, így az áramerősség 14,2 A, csakhogy jelen esetben a 4x45W a leadott teljesítménynek van megadva, ami feltételezné a 100%-os hatásfokot, csak sajnos hangtechnikában szerintem jó, ha 30%-ot el lehet érni (egy izzó esetben ez kb. 5%, azaz egy 100W-os izzó mindössze 5W-nak megfelelő fényt ad ki a maradék 95W-ból hőeneregia lesz), azaz a valós teljesítménynek kb. 600W-nak kellene lennie, ami 47 A-es áramfelvételt jelenten, plussz a Murmi által említett egyéb terheléseket.
 
THD: az erősítő bemenetére adott hang frekvenciájának a többszörösei is megjelennek a kimeneten, mint torzítási komponensek. Minél kisebb ezekenek a harmónikusoknak az értéke, annál jobb az erősítő. Adott frekvencia-tartományhoz szokták megadni (1 kHz, 20Hz-20kHz), adott teljesítmény, impedancia (4,8 ohm) mellett százalékban vagy dB-ben, az eredeti jelhez viszonyítva.
 
A-osztályú erősítő - ez elsősorban a kapcsolásra utal, így csak egyszerűen - : FET-es (IC-s) technológiával készült erősítő, ahol inkább a hangminőség a lényeg, nem a teljesítmény. Ezért igényel nagyon komoly hűtést.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1608 Dátum: 2005.03.23 szerda, 12:35:00 »

Kellett nekem beleszólni...
 
A P=UxI ebben az esetben közelről sem igaz, ugyanis feltételezve hogy a P=4x45W=180W, továbbá az akku feszültsége 12,6V, így az áramerősség 14,2 A, csakhogy jelen esetben a 4x45W a leadott teljesítménynek van megadva, ami feltételezné a 100%-os hatásfokot, csak sajnos hangtechnikában szerintem jó, ha 30%-ot el lehet érni (egy izzó esetben ez kb. 5%, azaz egy 100W-os izzó mindössze 5W-nak megfelelő fényt ad ki a maradék 95W-ból hőeneregia lesz), azaz a valós teljesítménynek kb. 600W-nak kellene lennie, ami 47 A-es áramfelvételt jelenten, plussz a Murmi által említett egyéb terheléseket.
 
THD: az erősítő bemenetére adott hang frekvenciájának a többszörösei is megjelennek a kimeneten, mint torzítási komponensek. Minél kisebb ezekenek a harmónikusoknak az értéke, annál jobb az erősítő. Adott frekvencia-tartományhoz szokták megadni (1 kHz, 20Hz-20kHz), adott teljesítmény, impedancia (4,8 ohm) mellett százalékban vagy dB-ben, az eredeti jelhez viszonyítva.
 
A-osztályú erősítő - ez elsősorban a kapcsolásra utal, így csak egyszerűen - : FET-es (IC-s) technológiával készült erősítő, ahol inkább a hangminőség a lényeg, nem a teljesítmény. Ezért igényel nagyon komoly hűtést.
Szia Petya!
 
Igen, kellett! :-)))
Köszönöm a sok hasznosat!
 
Tehát a THD magyarul a jól ismert jel/zaj arány.
 
Üdv,
Moire
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1609 Dátum: 2005.03.23 szerda, 12:54:00 »

Sziasztok! Büszkén jelentem, hogy nekem sikerült a gyári hangszórókat 820W) kinyírni az új fejegységgel (4x45W, Kenwood KDC-...)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1610 Dátum: 2005.03.23 szerda, 12:55:00 »

820W)=20W
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1611 Dátum: 2005.03.23 szerda, 13:06:00 »

820W)=20W
Szia Rob!
 
Hááát, ha az én 100 wattosaim is veszélyben vannak, ne csodálkozz!
 
Valld be, hogy direkt csináltad!
 
Üdv,
Moire
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1612 Dátum: 2005.03.23 szerda, 17:21:00 »

Sziasztok! azt szeretném csak kérdezni, nem-e tudjátok hogy a mondi II gyári magnóhoz lehet-e CDtárat kötni? 4000-res
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1613 Dátum: 2005.03.23 szerda, 20:03:00 »

Sziasztok! azt szeretném csak kérdezni, nem-e tudjátok hogy a mondi II gyári magnóhoz lehet-e CDtárat kötni? 4000-res
Hali Frici!
Ahhoz nem 5000- től felfelé.
Üdv Shadow
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1614 Dátum: 2005.03.23 szerda, 20:06:00 »

köszi szépen
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1615 Dátum: 2005.03.23 szerda, 21:34:00 »

Sziasztok! azt szeretném csak kérdezni, nem-e tudjátok hogy a mondi II gyári magnóhoz lehet-e CDtárat kötni? 4000-res
Kedves Frici!
Bocs, csak nagyon bántscha a szememet:
Helyesen: "...nem tudjátok-e..."
OK?  
Baráti üdvözlettel:
Moire
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1616 Dátum: 2005.03.23 szerda, 21:49:00 »

Kedves Frici!
Bocs, csak nagyon bántscha a szememet:
Helyesen: "...nem tudjátok-e..."
OK?  
Baráti üdvözlettel:
Moire
Szia! Nekem is
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1617 Dátum: 2005.03.23 szerda, 23:09:00 »

Szia Petya!
 
Igen, kellett! :-)))
Köszönöm a sok hasznosat!
 
Tehát a THD magyarul a jól ismert jel/zaj arány.
 
Üdv,
Moire
Nem, a jel/zaj arány a hasznos jel-teljesítmény és a vele egyidejűleg jelentkező zaj-teljesítmény hányadosa. Minél nagyobb ez a szám, annál jobb.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1618 Dátum: 2005.03.27 vasárnap, 15:47:00 »

RDS EON 5000 fejegység 15.000 FT-ért eladó. 30 939 3793
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1619 Dátum: 2005.03.28 hétfő, 01:19:00 »

RDS EON 5000 fejegység 15.000 FT-ért eladó. 30 939 3793
Nekem is 5000-es van, most cseréltem antennakábelt, és valami eszméletlen mennyiségű adó jött be. Hát még amikor az antennaerősítőt is visszakötöttem... Talán még Íti is hallható Smiley)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1620 Dátum: 2005.03.28 hétfő, 23:07:00 »

Sziasztok!!!
Ha valaki megtudná mondani hogy a mondeo I-ben a hangszórók milyen átmérőjüek az első ill a hátsó ajtóban annak nahyon hálás lennék!!!! Előre is köszönöm a segitséget !!! (Igy nem kell feledlegesen megbontani az egészet) Köszi mégegyszer!!!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1621 Dátum: 2005.03.28 hétfő, 23:12:00 »

Sziasztok!!!
Ha valaki megtudná mondani hogy a mondeo I-ben a hangszórók milyen átmérőjüek az első ill a hátsó ajtóban annak nahyon hálás lennék!!!! Előre is köszönöm a segitséget !!! (Igy nem kell feledlegesen megbontani az egészet) Köszi mégegyszer!!!
Hali itt talán megnézheted.
Hangszóró ND-nél
De a gyári nem szimmetrikus és kisebb mint 6*9" nem szabvány.
Üdv
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1622 Dátum: 2005.03.29 kedd, 11:15:00 »

Sziasztok!
5000-es RDS EON rádió van  mondeómban. Az AVC beállításnál jöttem rá, hogy tudja a dátumot és a pontos időt is! Hogyan kell rajta beállítani a mai dátumot és az időt?
    Köszi      
         Üdv. Papi
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1623 Dátum: 2005.03.29 kedd, 11:24:00 »

Szia Papi!
Elvileg csak az rds jel vétele alatt működik, automata módban, állítani nem tudod. Van olyan rds jel, amelyik a dátum infót nem hordozza (vajon miért?). A kijelzést a seek gomb macerállásával érheted el, rádió üzemmódban.
Üdv ND
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1624 Dátum: 2005.03.29 kedd, 12:30:00 »

Sziasztok!
5000-es RDS EON rádió van  mondeómban. Az AVC beállításnál jöttem rá, hogy tudja a dátumot és a pontos időt is! Hogyan kell rajta beállítani a mai dátumot és az időt?
    Köszi      
         Üdv. Papi
A jel pedig nekem a Petőfi rádión szokott bejönni.
Üdv Shadow
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1625 Dátum: 2005.03.30 szerda, 10:19:00 »

Szia Papi!
Elvileg csak az rds jel vétele alatt működik, automata módban, állítani nem tudod. Van olyan rds jel, amelyik a dátum infót nem hordozza (vajon miért?). A kijelzést a seek gomb macerállásával érheted el, rádió üzemmódban.
Üdv ND
Bent van a rádió?
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1626 Dátum: 2005.03.30 szerda, 10:19:00 »

Sziasztok!
5000-es RDS EON rádió van  mondeómban. Az AVC beállításnál jöttem rá, hogy tudja a dátumot és a pontos időt is! Hogyan kell rajta beállítani a mai dátumot és az időt?
    Köszi      
         Üdv. Papi
És a Bartókon!;-)
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #1627 Dátum: 2005.03.30 szerda, 10:29:00 »

Szia Joe!
Igen, már régen. Bár nekem vagy az idő vagy a dátum van a kijelzőn és nem úgy, ahogyan egy doksiban láttam, hogy egy kijelzón jelenik meg (illetve, ha nincs dátum, akkor ott vonalak vannak csak).
Üdv ND
ui.:hangzásilag a 2006-hoz képest sok újat nem tapasztaltam, a teljesítmény különdségből fakadó torzítási különbséget hallom ki csak. De tetszik a vilogó led, ha az előlapot elviszem és a kiemelkedő tekerőgomb a fontos számomra.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1628 Dátum: 2005.03.31 csütörtök, 14:30:00 »

Sziasztok!
 
Egy kérdésem lenne. A mondeomba van egy "kis zene" - szeretem, ha szépen szól. Smiley A kérdésem a következő lenne: ti az ajtót mivel zörgés-rezgésmentesítenétek? A vaslemez belső oldalát bitumenlapokkal, vagy inkább a fújható NoisiEx nevű készítménnyel, vagy vegyesbe?! Alsó réteg bitumen, lefújva a másik matyival? A kárpit belő oldalát majd lefújom ezzel a NoiseEx-el, nem árt neki, ha egy kicsit szilárdabb lesz. Csomagtartó (hátsó sárvédő) oldalát belülről menyik anyaggal kezelnétek? Előre is kösz a válaszokat. Sziasztok.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1629 Dátum: 2005.03.31 csütörtök, 14:50:00 »

Üdv mindenki.Eladnám vagy cserélném gyári Ford(mondeo c-max focus II)Sony cd táras fejegységet.65ezerFT(130ezerFT rendelésnél)06703895915
Szia Szabi!
Engem erdekelne a dolog, de tudnom kellene, hogy ez csak ugy "siman" ki es beszerelheto-e a M3-ba? Nekem egy hatlemezes cd-s gyari egysegem van, de mivel a Sony sokkal szebb, kicserelnem. Van esetleg rola fenykeped, csak hogy ugyanarrol beszelunk-e?
Nem szamitod be esetleg a gyari cuccot amit en kivennek?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1630 Dátum: 2005.03.31 csütörtök, 14:57:00 »

Sziasztok! Érdekes, ha automatikusra állítom az időt, akkor egy idő után valami 24 perccel késni fog (Kenwood KDC-???). Miért lehet ez? Amúgy lényegtelen, mert 15 cm-re tőle ott van a kocsi órája
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1631 Dátum: 2005.03.31 csütörtök, 15:01:00 »

Sziasztok! Érdekes, ha automatikusra állítom az időt, akkor egy idő után valami 24 perccel késni fog (Kenwood KDC-???). Miért lehet ez? Amúgy lényegtelen, mert 15 cm-re tőle ott van a kocsi órája
Lacko!
Szerintem azzal lehet baj, hogy amelyik rádió jelét veszi a kenwoodod, az nem pontos. Nekem is szokott ilyesmi lenni (KDC). Állítsd kézire, és akkor nem írja felül magát a vett jellel. Bár ez csak az én véleményem.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1632 Dátum: 2005.03.31 csütörtök, 15:08:00 »

Lacko!
Szerintem azzal lehet baj, hogy amelyik rádió jelét veszi a kenwoodod, az nem pontos. Nekem is szokott ilyesmi lenni (KDC). Állítsd kézire, és akkor nem írja felül magát a vett jellel. Bár ez csak az én véleményem.
köszi!
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1633 Dátum: 2005.03.31 csütörtök, 15:11:00 »

Szia Szabi!
Engem erdekelne a dolog, de tudnom kellene, hogy ez csak ugy "siman" ki es beszerelheto-e a M3-ba? Nekem egy hatlemezes cd-s gyari egysegem van, de mivel a Sony sokkal szebb, kicserelnem. Van esetleg rola fenykeped, csak hogy ugyanarrol beszelunk-e?
Nem szamitod be esetleg a gyari cuccot amit en kivennek?
Sztem neked a 6006-os van ugye? Akkor nem jó a sony...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #1634 Dátum: 2005.03.31 csütörtök, 15:23:00 »

Szia Papi!
Elvileg csak az rds jel vétele alatt működik, automata módban, állítani nem tudod. Van olyan rds jel, amelyik a dátum infót nem hordozza (vajon miért?). A kijelzést a seek gomb macerállásával érheted el, rádió üzemmódban.
Üdv ND
Szia Shadowoff és ND!
  Köszönöm a segítséget, tegnap Pesten voltam és működött a Petőfi rádión a pontos idő jel is. Kiskunhalason lakom, de az itt fogható Petőfi rádió adója az RDS jel mellé nem társítja a pontos időt. A menű gomb macerálásával a kijelzőn ez jelenik meg:  
  CLK .. ../.. ..
Az első két pont villog,mintha azt várná, hogy beírjak oda valamit. De ha bármelyik gombhoz hozzáérek, a kijelző visszaáll alapállásba és kiírja az adó nevét, a frekvenciát, stb.
  Még egy kérdés: mit jelent a rádió kijelzőjén az AST.
  Köszi
  Üdv. Papi
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1635 Dátum: 2005.03.31 csütörtök, 15:28:00 »

Szia Shadowoff és ND!
  Köszönöm a segítséget, tegnap Pesten voltam és működött a Petőfi rádión a pontos idő jel is. Kiskunhalason lakom, de az itt fogható Petőfi rádió adója az RDS jel mellé nem társítja a pontos időt. A menű gomb macerálásával a kijelzőn ez jelenik meg:  
  CLK .. ../.. ..
Az első két pont villog,mintha azt várná, hogy beírjak oda valamit. De ha bármelyik gombhoz hozzáérek, a kijelző visszaáll alapállásba és kiírja az adó nevét, a frekvenciát, stb.
  Még egy kérdés: mit jelent a rádió kijelzőjén az AST.
  Köszi
  Üdv. Papi
AST.
Ha az AM/FM gombot hosszan nyomod, akkor beprogramoz neked az utolsó 6 helyre annyi állomást, ami jó minőségben tudsz fogni!
 
 
Tisztelettel!
Ui: otthon próbáld ki a 105,3 Bartókot is!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #1636 Dátum: 2005.03.31 csütörtök, 16:04:00 »

Sztem neked a 6006-os van ugye? Akkor nem jó a sony...
Sajnos nem tudom pontosan a tipusszamot, mert az auto meg nincs nalam... Azt azonban tudom, hogy a Sony-hoz kepest egy nem tul dekorativ, egyszinu - feketes ha jol emlekszem - 6 cd-s gyari felszereles van a kocsiban. A gep evjarata 2003. VI. ho. Mivel lattam egy kollegam vadiuj mondeo-jat a Sony-val, megdobbant a szivem. Szoval azt mondod a ketto nem kompatibilis? Elszomorito Sad(
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1637 Dátum: 2005.03.31 csütörtök, 22:35:00 »

Sajnos nem tudom pontosan a tipusszamot, mert az auto meg nincs nalam... Azt azonban tudom, hogy a Sony-hoz kepest egy nem tul dekorativ, egyszinu - feketes ha jol emlekszem - 6 cd-s gyari felszereles van a kocsiban. A gep evjarata 2003. VI. ho. Mivel lattam egy kollegam vadiuj mondeo-jat a Sony-val, megdobbant a szivem. Szoval azt mondod a ketto nem kompatibilis? Elszomorito Sad(
Lacko,
 
igen, az új Sony már csak a facelift -es Mondeo -ba jó.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #1638 Dátum: 2005.04.01 péntek, 09:34:00 »

Bartókot menetközben? ...nem tudom
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1639 Dátum: 2005.04.01 péntek, 10:28:00 »

Bartókot menetközben? ...nem tudom
Csak 10mp-ig kell...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #1640 Dátum: 2005.04.04 hétfő, 14:21:00 »

Szevasztok!  
 
Gyári, jó állapotú FORD MAGNÓT keresek, alap is jó, az 1000-es kivételével.
e-mail: benq@t-email.hu
SMS:06705086695
Üdv
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1641 Dátum: 2005.04.04 hétfő, 14:24:00 »

Szevasztok!  
 
Gyári, jó állapotú FORD MAGNÓT keresek, alap is jó, az 1000-es kivételével.
e-mail: benq@t-email.hu
SMS:06705086695
Üdv
Szia Benq!
Ehhez mit szólsz?
Üdv ND
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1642 Dátum: 2005.04.05 kedd, 18:10:00 »

Skacok  
Gyári MP3 hoz nem tudjátok hol találok kezelési utasitást.
Most vettem de gözöm nincs hozzá:(( Hogy müxik
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1643 Dátum: 2005.04.05 kedd, 19:05:00 »

Skacok  
Gyári MP3 hoz nem tudjátok hol találok kezelési utasitást.
Most vettem de gözöm nincs hozzá:(( Hogy müxik
Bundi,
 
nekem se adtak hozzá, biztos nincs belölle magyar. De viszonylag egyszerűen működik, mi nem megy?
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #1644 Dátum: 2005.04.05 kedd, 19:17:00 »

vanak olyan kiss mapa féle ikonok azokal nem tudok mit kezdeni
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1645 Dátum: 2005.04.05 kedd, 19:20:00 »

felraktam 50 számot 1 cd-re
HA mapákba raktam akkor nem tudom  megnyitni.
HA felirom a zenet 1 CD-re  akkor meg tul sokáig tart a végére jutni:((
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1646 Dátum: 2005.04.05 kedd, 19:21:00 »

Kösz a gyors reagálást
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1647 Dátum: 2005.04.05 kedd, 22:55:00 »

vanak olyan kiss mapa féle ikonok azokal nem tudok mit kezdeni
Bundi,
 
azokkal lehet a CD -n lévő mappákat váltani. ABC sorrendbe kezdi.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1648 Dátum: 2005.04.05 kedd, 22:59:00 »

felraktam 50 számot 1 cd-re
HA mapákba raktam akkor nem tudom  megnyitni.
HA felirom a zenet 1 CD-re  akkor meg tul sokáig tart a végére jutni:((
Bundi,
 
akkor ott valami probléma van! Mert mappákba is megnyitja! Igaz nem tudom milyen mappamélységig működik, én úgy szoktam, hogy minden albumot egy mappába, és azon belül már csak az MP3 -ak vannak! Így működik, és könnyű válogatni is!
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #1649 Dátum: 2005.04.06 szerda, 08:35:00 »

Akkor az lehet a gáz hogy a mapáknak nem adtam nevet:)
Naplózva
Oldalak: 1 ... 26 27 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 37 38 39 40 ... 366   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.069 másodperc alatt készült el 26 lekéréssel.