Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.16 csütörtök, 07:29:21 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 27 28 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 40 41 ... 366   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Autó Hi-Fi  (Megtekintve 4594478 alkalommal)
0 Felhasználó és 10 vendég van a témában
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1650 Dátum: 2005.04.06 szerda, 10:29:00 »

Akkor az lehet a gáz hogy a mapáknak nem adtam nevet:)
Bundi,
 
Te tudsz létrehozni mappát név nélkül? Hogy? Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #1651 Dátum: 2005.04.06 szerda, 10:40:00 »

Más volt a gáz kösz
mappa mappában volt
Igy müxik  
Már majdnem kidobtam 50 ropit
(nem adtam nevet a mapának:()
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1652 Dátum: 2005.04.06 szerda, 10:55:00 »

Más volt a gáz kösz
mappa mappában volt
Igy müxik  
Már majdnem kidobtam 50 ropit
(nem adtam nevet a mapának:()
Bundi,
 
ok, az a lényeg működik! Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #1653 Dátum: 2005.04.11 hétfő, 14:00:00 »

Sziasztok,  
Kihangosítót szeretnék kiszerelni (mk2).
A tartót már kicseréltem, most ott tartok, hogy a magnó feletti elem jobb oldala és a mellette lévő kárpit között jön ki a kábel.
Hogyan lehet ezt lebontani? Elég azt az alsó oldalsó elemet leszedni, vagy le kell szedni a komplett borítást az egész műszerfalról? (mintha egyben lenne.) Ettől kicsit félek, légzsák az utasoldalon, stb...
 
Köszönet előre is!
Moire
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1654 Dátum: 2005.04.11 hétfő, 14:26:00 »

Szia Moire!
 
Én ezt a produkciót múlthéten adtam elő! Kb. 20-25 méter vezetéket bontottam ki gépből, ennek nagyrésze az anyós oldalon a kesztűtrtó mögé volt betuszkolva a fejegységgel együtt. Ha a tiédet is profik szerelték , akkor lesz vele meló, nem lehet semmit csak úgy meghúzni, hogy kijöjjön, minden 10 cm kábelkötedelővel odafogatva a gyári káb.korbácshoz. Az én betápom a géptérből közvetlen az akksiról jött egy lengőbiztin keresztűl. Az meg, hogy mi volt benne: érdekes #556
 
Szerintem ha tudod a magnó kódját, húzd ki és ott már kényelmesen benyúlhatsz matani a kábelhez! A többi meg adja magát.
 
Üdv, Csabesz76
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1655 Dátum: 2005.04.11 hétfő, 15:43:00 »

Szia Moire!
 
Én ezt a produkciót múlthéten adtam elő! Kb. 20-25 méter vezetéket bontottam ki gépből, ennek nagyrésze az anyós oldalon a kesztűtrtó mögé volt betuszkolva a fejegységgel együtt. Ha a tiédet is profik szerelték , akkor lesz vele meló, nem lehet semmit csak úgy meghúzni, hogy kijöjjön, minden 10 cm kábelkötedelővel odafogatva a gyári káb.korbácshoz. Az én betápom a géptérből közvetlen az akksiról jött egy lengőbiztin keresztűl. Az meg, hogy mi volt benne: érdekes #556
 
Szerintem ha tudod a magnó kódját, húzd ki és ott már kényelmesen benyúlhatsz matani a kábelhez! A többi meg adja magát.
 
Üdv, Csabesz76
Szia Csabesz76!
Köszi a választ! Elolvastam, tényleg érdekes! Nem próbáltad bele egy mobilba? Tán még egység is van rajta! Smiley))
Azt gondoltam, hogy ha húzom a végét, akkor még nem fog utánajönni a komplett szett! Smiley))
Inkább az érdekelne, mennyire kellett megbontanod a gépet! Le kellett-e szedned a nagy szürke (nálam legalábbis szürke) borítást, ami mintha egyben lennea műszerfal tetején! Vagy elég volt ilyen helyeken kotorászni, mint a kesztyűtartó, meg magnó nyílásán át a középkonzol mögött?
 
Mennyi idő alatt végeztél?
 
Majd beszámolok! Smiley))
 
Köszi és üdv,
Moire
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1656 Dátum: 2005.04.11 hétfő, 16:01:00 »

Szia Csabesz76!
Köszi a választ! Elolvastam, tényleg érdekes! Nem próbáltad bele egy mobilba? Tán még egység is van rajta! Smiley))
Azt gondoltam, hogy ha húzom a végét, akkor még nem fog utánajönni a komplett szett! Smiley))
Inkább az érdekelne, mennyire kellett megbontanod a gépet! Le kellett-e szedned a nagy szürke (nálam legalábbis szürke) borítást, ami mintha egyben lennea műszerfal tetején! Vagy elég volt ilyen helyeken kotorászni, mint a kesztyűtartó, meg magnó nyílásán át a középkonzol mögött?
 
Mennyi idő alatt végeztél?
 
Majd beszámolok! Smiley))
 
Köszi és üdv,
Moire
A művelet kb. 2-2.5 órát vett igénybe, bár nézelődtem is, mivel ritkán bújok a műszerfalban derékig-hálisten!
Elöl mindkét oldalon alsó takaró lebont(vezetékek/gfejegység)-vigyázz a műanyag bolhákra mindenhol!! Nagyon finoman feszitsd-, box jobb oldalt lebont(hangszóró), szélvédőoszlop takaró lebont mindkét oldal (mirofon/antenna vez.). Középső műanyag konzol csavarok/rádió kivesz(hamutál környéke) kicsit kiemel, hogy a zsinort behuzzam. És ezt az egészet vissza.
Ami elengedhetetlen: 1 jó lámpa, éles csipőfogó, és az általános szerszámok, és jó ha van multiméter!
 
Üdv, Csabesz
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1657 Dátum: 2005.04.11 hétfő, 16:35:00 »

A művelet kb. 2-2.5 órát vett igénybe, bár nézelődtem is, mivel ritkán bújok a műszerfalban derékig-hálisten!
Elöl mindkét oldalon alsó takaró lebont(vezetékek/gfejegység)-vigyázz a műanyag bolhákra mindenhol!! Nagyon finoman feszitsd-, box jobb oldalt lebont(hangszóró), szélvédőoszlop takaró lebont mindkét oldal (mirofon/antenna vez.). Középső műanyag konzol csavarok/rádió kivesz(hamutál környéke) kicsit kiemel, hogy a zsinort behuzzam. És ezt az egészet vissza.
Ami elengedhetetlen: 1 jó lámpa, éles csipőfogó, és az általános szerszámok, és jó ha van multiméter!
 
Üdv, Csabesz
Köszi szépen, Csabesz76!
Asszem akkor hétvégére hagyom. Smiley Addig talán be is szerelek egy bluetooth-osat, az legalább nem telefongyártó-függő! Smiley
Szerszámmal, műszerrel jól el vagyok látva, csak időben szűkölködöm...
Te be is szereltél, vagy csak ki?
 
Üdvözlet,
Moire
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1658 Dátum: 2005.04.13 szerda, 00:24:00 »

A művelet kb. 2-2.5 órát vett igénybe, bár nézelődtem is, mivel ritkán bújok a műszerfalban derékig-hálisten!
Elöl mindkét oldalon alsó takaró lebont(vezetékek/gfejegység)-vigyázz a műanyag bolhákra mindenhol!! Nagyon finoman feszitsd-, box jobb oldalt lebont(hangszóró), szélvédőoszlop takaró lebont mindkét oldal (mirofon/antenna vez.). Középső műanyag konzol csavarok/rádió kivesz(hamutál környéke) kicsit kiemel, hogy a zsinort behuzzam. És ezt az egészet vissza.
Ami elengedhetetlen: 1 jó lámpa, éles csipőfogó, és az általános szerszámok, és jó ha van multiméter!
 
Üdv, Csabesz
Ma délután volt egy órám, gyorsan kiszedtem a cuccot. Mivel minimális veszteségre törekszem az esztétikában, használhatóságban, a mikrofont, a hangszórókábelt, és az antennát bent hagytam, azokat úgyis rá tudom majd tenni valahogy az újra, ha meglesz. Kiszedtem a dobozt, a rendszerkábelt, a telefontartót meg az antennáját.
(ld. Keres-kínál).
Fél óra volt az egész, csak a kesztyűtartót kellett kivenni, az alatta lévő rugalmas burkolatot, a lábtér bal alsó takarólemezét, és máris minden hozzáférhető.
 
Ami érdekes volt, az a központi egység betápja, 4 eres. Egy fekete nulla, egy sárga, amin nem tudtam feszültséget mérni a nullához képest, viszont a másik kettőhöz képest, melyeken 12v volt, 8 voltot mértem, így gondolom az 5 voltos lehet, csak nem tudom,miért nem volt a fekete és közte meg az 5 volt...?
 
Na mindegy, kint van. Smiley
 
Üdv,
Moire
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1659 Dátum: 2005.04.13 szerda, 00:27:00 »

Ma délután volt egy órám, gyorsan kiszedtem a cuccot. Mivel minimális veszteségre törekszem az esztétikában, használhatóságban, a mikrofont, a hangszórókábelt, és az antennát bent hagytam, azokat úgyis rá tudom majd tenni valahogy az újra, ha meglesz. Kiszedtem a dobozt, a rendszerkábelt, a telefontartót meg az antennáját.
(ld. Keres-kínál).
Fél óra volt az egész, csak a kesztyűtartót kellett kivenni, az alatta lévő rugalmas burkolatot, a lábtér bal alsó takarólemezét, és máris minden hozzáférhető.
 
Ami érdekes volt, az a központi egység betápja, 4 eres. Egy fekete nulla, egy sárga, amin nem tudtam feszültséget mérni a nullához képest, viszont a másik kettőhöz képest, melyeken 12v volt, 8 voltot mértem, így gondolom az 5 voltos lehet, csak nem tudom,miért nem volt a fekete és közte meg az 5 volt...?
 
Na mindegy, kint van. Smiley
 
Üdv,
Moire
Műszerfal fényerősség állítással változik az értéke? Csak tipp, mert elég sok helyen ott a műszerfal világítás.
Bye
Cit
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1660 Dátum: 2005.04.13 szerda, 07:39:00 »

Sziasztok!
Szeretném megtudni, hogy mkI-be be lehet-é szerelni FORD 4000 Traffic rádiót és nagy fúrás faragás szükségeltetik hozzá
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1661 Dátum: 2005.04.13 szerda, 07:56:00 »

Ma délután volt egy órám, gyorsan kiszedtem a cuccot. Mivel minimális veszteségre törekszem az esztétikában, használhatóságban, a mikrofont, a hangszórókábelt, és az antennát bent hagytam, azokat úgyis rá tudom majd tenni valahogy az újra, ha meglesz. Kiszedtem a dobozt, a rendszerkábelt, a telefontartót meg az antennáját.
(ld. Keres-kínál).
Fél óra volt az egész, csak a kesztyűtartót kellett kivenni, az alatta lévő rugalmas burkolatot, a lábtér bal alsó takarólemezét, és máris minden hozzáférhető.
 
Ami érdekes volt, az a központi egység betápja, 4 eres. Egy fekete nulla, egy sárga, amin nem tudtam feszültséget mérni a nullához képest, viszont a másik kettőhöz képest, melyeken 12v volt, 8 voltot mértem, így gondolom az 5 voltos lehet, csak nem tudom,miért nem volt a fekete és közte meg az 5 volt...?
 
Na mindegy, kint van. Smiley
 
Üdv,
Moire
Az enyém Nokia Cark-91 kihangosító, bekötése:
fekete: test
piros: +12V (állandó)
kék: +12V (gyújtással)
sárga: némítás (rádió felé)
zöld: motoros antenna
 
A sárga a némítás, ami "lebeghet". Ez annyit jelent, hogy amikor aktív a kimenete, akkor lehúzza nullára, egyébként pedig bárhol lehet a rákötött egységtől függően. Elvileg ugyanez igaz a motoros antennára is (ami a tiédből lehet hogy hiányzik vagy kivették, ha 4 szálad van)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1662 Dátum: 2005.04.13 szerda, 09:01:00 »

Sziasztok!
Szeretném megtudni, hogy mkI-be be lehet-é szerelni FORD 4000 Traffic rádiót és nagy fúrás faragás szükségeltetik hozzá
Szia Bihi!
 
Nem olyan vészes. Kiszeded a mostani rádiót és az alatta lévő kazetta tartót, annak a fémtartóját tartja négy torx csavar, na azok utálatosan vannak beépítve.  Az elválasztót óvatosan fűrészeld ki, ha ügyes vagy még akár vissza is rakható majd. Ha már üres a fakk, akkor alulra vágjál bele egy rózsafa betétet (ha éppen nincs, akkor fenyő is megteszi), azt fogasd le két átmenő csavarral. A kazetta tartó tetejét vágd le, de pontosan mérjél! A kazetta tartó alját ragasztóval vagy csavarral a fához rögzítheted és erre a mini piramisra nyugodtan told be a rádiót, de az oldalsó karmainak még kell egy kis helyigazítás. Még amit ne feledjél, hogy kell venned egy 15 cm hosszú antenna átalakító kábelt (700Ft). A táp csatlakozó stimmel. Szerintem jövő héten felrakom a rádiós cikket, bár sok újat ehhez képest, erről nem tudok ott sem mondani.
Üdv ND
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1663 Dátum: 2005.04.13 szerda, 09:38:00 »

Köszi Citromhéja,
De azóta már visszaburkoltam, úgyhogy nem tudom megnézni.
Majd, ha meglesz az új.
Megtudtam, hogy CARK-216-os rendszer részeim vannak, ha valakit érdekelne...
 
Köszönettel:
Moire
Mármint CARK-126...Smiley))
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1664 Dátum: 2005.04.13 szerda, 09:38:00 »

Műszerfal fényerősség állítással változik az értéke? Csak tipp, mert elég sok helyen ott a műszerfal világítás.
Bye
Cit
Köszi Citromhéja,
De azóta már visszaburkoltam, úgyhogy nem tudom megnézni.
Majd, ha meglesz az új.
Megtudtam, hogy CARK-216-os rendszer részeim vannak, ha valakit érdekelne...
 
Köszönettel:
Moire
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1665 Dátum: 2005.04.13 szerda, 09:42:00 »

Köszi Citromhéja,
De azóta már visszaburkoltam, úgyhogy nem tudom megnézni.
Majd, ha meglesz az új.
Megtudtam, hogy CARK-216-os rendszer részeim vannak, ha valakit érdekelne...
 
Köszönettel:
Moire
nem világításé
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1666 Dátum: 2005.04.13 szerda, 09:44:00 »

Az enyém Nokia Cark-91 kihangosító, bekötése:
fekete: test
piros: +12V (állandó)
kék: +12V (gyújtással)
sárga: némítás (rádió felé)
zöld: motoros antenna
 
A sárga a némítás, ami "lebeghet". Ez annyit jelent, hogy amikor aktív a kimenete, akkor lehúzza nullára, egyébként pedig bárhol lehet a rákötött egységtől függően. Elvileg ugyanez igaz a motoros antennára is (ami a tiédből lehet hogy hiányzik vagy kivették, ha 4 szálad van)
Szia Greg!
Köszi szépen,
Gondoltam, hogy a kettő közül az egyik elnémulna, ha levenném a gyújtást...
Szóval a sárga megy a rádióhoz. Nekem amolyan belülről a szévédőre ragasztott antennám van, ezért nincsen zöld.
 
Arra gondoltam, hogy a tápkábelt (sem) bántom, és megtartom a mikrofont, az antennát, illetve nem is tudom, hogy van-e külön hangszórója, vagy a rádióét használja, de annak a kábelét sem bántom, inkább buherálom ezek végén a csatlakozókat, mert úgysem fog látszódni, mint hogy körbe szétszedjem az autóban a borításokat, és kioperáljam a mikrofont (ami a tetőn van a lámpa mellett), és az antennát, ami a jobb A oszlop burkolata alatt megy fel szélvédő jobb felső sarkába.
 
Köszi és üdv,
Moire
 
ui.: Akit érdekel, eladó a cucc, ld. keres-kinal
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1667 Dátum: 2005.04.13 szerda, 10:00:00 »

Szia Greg!
Köszi szépen,
Gondoltam, hogy a kettő közül az egyik elnémulna, ha levenném a gyújtást...
Szóval a sárga megy a rádióhoz. Nekem amolyan belülről a szévédőre ragasztott antennám van, ezért nincsen zöld.
 
Arra gondoltam, hogy a tápkábelt (sem) bántom, és megtartom a mikrofont, az antennát, illetve nem is tudom, hogy van-e külön hangszórója, vagy a rádióét használja, de annak a kábelét sem bántom, inkább buherálom ezek végén a csatlakozókat, mert úgysem fog látszódni, mint hogy körbe szétszedjem az autóban a borításokat, és kioperáljam a mikrofont (ami a tetőn van a lámpa mellett), és az antennát, ami a jobb A oszlop burkolata alatt megy fel szélvédő jobb felső sarkába.
 
Köszi és üdv,
Moire
 
ui.: Akit érdekel, eladó a cucc, ld. keres-kinal
Lehet gogy a 126-osban már nincs anntennavezérlés. Egyébként még az életben nem láttam beépített motoros rádiótelefon antennát.  
Már szétszedtem az A oszlop burkolatát a klubtagok elméleti segítségével, mert saját magam kötöttem be (mikrofon fent)a kihangosítómat, nem olyan veszélyes mutatvány, és nem is törtem el semmit Smiley. A mikrofont kb. 20-30 perc alatt bekötöttem.
Ezekről a szélvédőre ragasztható anntennákról meg csak negatív tapasztalatom van. A cégnél minden kihangosítós (gyári Nokia) autóban ez van. Ha kimész vele a "pusztába" és beteszed a telefont a tartóba (antenna csatlakozik) és romlik a térerő. Én vettem az enyémhez egy 15-20 cm-es antennát és nálam fordítva működik, bár az igaz, hogy az antenna több mint 3ezer volt, de ha elmegy a térerőm és beteszem a tartóba a telefont, akkor általában visszajön, tehát javul a vételem. Az antennát meg beraktam a csomitartóba (kombi) az "alkatrészes ládám szélére", mert nem akartam emiatt megfúrni a tetőt
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1668 Dátum: 2005.04.14 csütörtök, 09:08:00 »

Hello Mindenki!
 
Friss Mo ndeotulajdonos vagyok és lenne egy hifis kérdésem. Egy 2002-es évjáratú 2.0  TDDI Trend Mondit vettem, amiben rádiósmagnó van. Szeretnék berakni CD-tárat, de nem tudom, hogy tudja -e vezérelni a fejegység?
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1669 Dátum: 2005.04.14 csütörtök, 09:54:00 »

Hello Mindenki!
 
Friss Mo ndeotulajdonos vagyok és lenne egy hifis kérdésem. Egy 2002-es évjáratú 2.0  TDDI Trend Mondit vettem, amiben rádiósmagnó van. Szeretnék berakni CD-tárat, de nem tudom, hogy tudja -e vezérelni a fejegység?
Ha 5000-res, akkor igen...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1670 Dátum: 2005.04.14 csütörtök, 09:56:00 »

Egyébként ez az 5000-res!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1671 Dátum: 2005.04.14 csütörtök, 10:31:00 »

Hello Mindenki!
 
Friss Mo ndeotulajdonos vagyok és lenne egy hifis kérdésem. Egy 2002-es évjáratú 2.0  TDDI Trend Mondit vettem, amiben rádiósmagnó van. Szeretnék berakni CD-tárat, de nem tudom, hogy tudja -e vezérelni a fejegység?
2002-es tddi? Az már nem tdci?
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #1672 Dátum: 2005.04.14 csütörtök, 10:31:00 »

Egyébként ez az 5000-res!
A telefon támogatásos és az anélküli 5000-es bal oldali gombok elhelyezkedése különböző!
Üdv ND
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1673 Dátum: 2005.04.14 csütörtök, 10:39:00 »

A telefon támogatásos és az anélküli 5000-es bal oldali gombok elhelyezkedése különböző!
Üdv ND
Nem hiszem, hogy 2002-esben ez lenne! Nem?:-)
 
 
Tisztelettel!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #1674 Dátum: 2005.04.14 csütörtök, 10:47:00 »

Egyébként ez az 5000-res!
Megnézem kajaszünetben a típust! Addig is kösz a válaszolat
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1675 Dátum: 2005.04.14 csütörtök, 10:47:00 »

2002-es tddi? Az már nem tdci?
Nem, még Tddi
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1676 Dátum: 2005.04.14 csütörtök, 11:38:00 »

Lehet gogy a 126-osban már nincs anntennavezérlés. Egyébként még az életben nem láttam beépített motoros rádiótelefon antennát.  
Már szétszedtem az A oszlop burkolatát a klubtagok elméleti segítségével, mert saját magam kötöttem be (mikrofon fent)a kihangosítómat, nem olyan veszélyes mutatvány, és nem is törtem el semmit Smiley. A mikrofont kb. 20-30 perc alatt bekötöttem.
Ezekről a szélvédőre ragasztható anntennákról meg csak negatív tapasztalatom van. A cégnél minden kihangosítós (gyári Nokia) autóban ez van. Ha kimész vele a "pusztába" és beteszed a telefont a tartóba (antenna csatlakozik) és romlik a térerő. Én vettem az enyémhez egy 15-20 cm-es antennát és nálam fordítva működik, bár az igaz, hogy az antenna több mint 3ezer volt, de ha elmegy a térerőm és beteszem a tartóba a telefont, akkor általában visszajön, tehát javul a vételem. Az antennát meg beraktam a csomitartóba (kombi) az "alkatrészes ládám szélére", mert nem akartam emiatt megfúrni a tetőt
Szia Greg!
Most meg kaptam egy szimpatikus ajánlatot egy Bluetoothos Nokiára (CK-1W), nem tudod, mennyire hasonlítanak a csatlakozóik (126 vs CK1-W)?
Persze más is válaszolhat, nem bánom...Smiley
Üdv,
Moire
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1677 Dátum: 2005.04.14 csütörtök, 13:09:00 »

Teme: Nekem is TDDI-s Trendem van, és abban 4000-es modellszámú magnó van.
Szerintem az nem tud vezérelni tárat... (de ki tudja? Cheesy)
 
Kisbér
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1678 Dátum: 2005.04.14 csütörtök, 13:13:00 »

Teme: Nekem is TDDI-s Trendem van, és abban 4000-es modellszámú magnó van.
Szerintem az nem tud vezérelni tárat... (de ki tudja? Cheesy)
 
Kisbér
Szia Kisber!
Az nem tud.
Üdv ND
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1679 Dátum: 2005.04.14 csütörtök, 13:16:00 »

Vettem egy Pioneer DEH-P 3600MP cuccot...
Viszont ugye ezt valahogy eb kellene hegesztenem a konzolba Cheesy
Szükségem lenne egy beépítőkeretre...
Hol tudok leolcsóbban ilyent venni? :d
Thx, Kisbér
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1680 Dátum: 2005.04.14 csütörtök, 14:38:00 »

Szia Greg!
Most meg kaptam egy szimpatikus ajánlatot egy Bluetoothos Nokiára (CK-1W), nem tudod, mennyire hasonlítanak a csatlakozóik (126 vs CK1-W)?
Persze más is válaszolhat, nem bánom...Smiley
Üdv,
Moire
Moire,
 
akik kérték nálunk, hogy bluetooth-osra cseréljük ki a kihangosítoikat, már visszacseréltették a régire.
Naplózva
Janika
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 383


E-mail
« Új hozzászólás #1681 Dátum: 2005.04.14 csütörtök, 15:40:00 »

2002-es tddi? Az már nem tdci?
Az enyém is ilyen (és kombi)!!
Naplózva

2002 MKIII 2.0 TDDi
Janika
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 383


E-mail
« Új hozzászólás #1682 Dátum: 2005.04.14 csütörtök, 15:41:00 »

és 5000-es van benne
Naplózva

2002 MKIII 2.0 TDDi
Vendég
« Új hozzászólás #1683 Dátum: 2005.04.14 csütörtök, 19:00:00 »

Szia Bihi!
 
Nem olyan vészes. Kiszeded a mostani rádiót és az alatta lévő kazetta tartót, annak a fémtartóját tartja négy torx csavar, na azok utálatosan vannak beépítve.  Az elválasztót óvatosan fűrészeld ki, ha ügyes vagy még akár vissza is rakható majd. Ha már üres a fakk, akkor alulra vágjál bele egy rózsafa betétet (ha éppen nincs, akkor fenyő is megteszi), azt fogasd le két átmenő csavarral. A kazetta tartó tetejét vágd le, de pontosan mérjél! A kazetta tartó alját ragasztóval vagy csavarral a fához rögzítheted és erre a mini piramisra nyugodtan told be a rádiót, de az oldalsó karmainak még kell egy kis helyigazítás. Még amit ne feledjél, hogy kell venned egy 15 cm hosszú antenna átalakító kábelt (700Ft). A táp csatlakozó stimmel. Szerintem jövő héten felrakom a rádiós cikket, bár sok újat ehhez képest, erről nem tudok ott sem mondani.
Üdv ND
Szia ND!
Köszi a segítséget, remélem boldogulok vele. Egyébként jó az oldalad, sok hasznos "holmit" lehet találni rajta.
Üdv Bihi
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1684 Dátum: 2005.04.14 csütörtök, 19:07:00 »

Szia ND!
Köszi a segítséget, remélem boldogulok vele. Egyébként jó az oldalad, sok hasznos "holmit" lehet találni rajta.
Üdv Bihi
Szia Bihi!
A következő frissítéssel megy fel egy rádiós cikk.
Üdv ND
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1685 Dátum: 2005.04.14 csütörtök, 21:17:00 »

Sziasztok! 6000CD RDS EON rádióm van. Meg tudná valaki mondani, hogy van-e ennek erősítő kimenete? Üdv,
Fecó
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1686 Dátum: 2005.04.14 csütörtök, 22:58:00 »

Moire,
 
akik kérték nálunk, hogy bluetooth-osra cseréljük ki a kihangosítoikat, már visszacseréltették a régire.
Szia Csocso!
És miért? Azt nem mondták? Smiley))
És bunkó vagyok, mert meg sem köszöntem a VCARD-ot, pedig megkaptam.
Akkor köszönöm szépen!
Szia,
Moire
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1687 Dátum: 2005.04.15 péntek, 08:24:00 »

Szia Greg!
Most meg kaptam egy szimpatikus ajánlatot egy Bluetoothos Nokiára (CK-1W), nem tudod, mennyire hasonlítanak a csatlakozóik (126 vs CK1-W)?
Persze más is válaszolhat, nem bánom...Smiley
Üdv,
Moire
Hali, megnéztem én is! Tényleg a 4000-es van benne!!! Jó lenne kicserélni valami cds-re, ha valakinek van olcsón eladó, szóljon légyszíves!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1688 Dátum: 2005.04.15 péntek, 08:41:00 »

Szia Csocso!
És miért? Azt nem mondták? Smiley))
És bunkó vagyok, mert meg sem köszöntem a VCARD-ot, pedig megkaptam.
Akkor köszönöm szépen!
Szia,
Moire
Ezek mind Nokia telohoz lettek berakva és két-három hét után nem tudtak beszélni a kocsiban - vagy nem hallották mit mond a másik vagy őket nem hallották.Aztán volt olyan is, hogy nem találta egymást a teló és a kihang.
 
Nagyon szívesen!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1689 Dátum: 2005.04.15 péntek, 12:14:00 »

Ezek mind Nokia telohoz lettek berakva és két-három hét után nem tudtak beszélni a kocsiban - vagy nem hallották mit mond a másik vagy őket nem hallották.Aztán volt olyan is, hogy nem találta egymást a teló és a kihang.
 
Nagyon szívesen!
Ez érdekes, bár igaz, hogy az kényelmetlen lehet, ha nincs a telefonon automatikus párosítás, és  akkor mindig rá kell csatlakozni a kihangosítóra, de nem hinném, hogy hibásak lennének a készülékek.
 
Ma vettem egyet használtan, Nokiás (a telom SE), beraktam, és működik hibátlanul. Kivéve rádió-némítás, de arra majd rájövök, hogy miért...Smiley)
 
Nem lehet, hogy sokan nem tudják kezelni rendesen a telefonjukat? Nem párosodnak, aztán persze, hogy nem az ótóból gyün a hang, hanem a telefonból, amit persze nem tudnak, mert a zsebükben van...csak egy ötlet, biztos körüljártad jobban a kérdést...
 
Üdv,
Moire
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1690 Dátum: 2005.04.15 péntek, 12:28:00 »

Ez érdekes, bár igaz, hogy az kényelmetlen lehet, ha nincs a telefonon automatikus párosítás, és  akkor mindig rá kell csatlakozni a kihangosítóra, de nem hinném, hogy hibásak lennének a készülékek.
 
Ma vettem egyet használtan, Nokiás (a telom SE), beraktam, és működik hibátlanul. Kivéve rádió-némítás, de arra majd rájövök, hogy miért...Smiley)
 
Nem lehet, hogy sokan nem tudják kezelni rendesen a telefonjukat? Nem párosodnak, aztán persze, hogy nem az ótóból gyün a hang, hanem a telefonból, amit persze nem tudnak, mert a zsebükben van...csak egy ötlet, biztos körüljártad jobban a kérdést...
 
Üdv,
Moire
háááát, ha tudnád milyen emberek akadnak ezek között, meg se lepődnél, ha igazad lenne.
 
Megjegyzem, nem jártam körül sehogy sem a dolgot, mert aki olyat kérdez, hogy miért nem tudja a kertből kinyitni a Mondeot a kulcsával és nem is gondolja, hogy tán azért, mert közte és az autó közt ott van a ház, annak kár.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1691 Dátum: 2005.04.15 péntek, 12:33:00 »

Ez érdekes, bár igaz, hogy az kényelmetlen lehet, ha nincs a telefonon automatikus párosítás, és  akkor mindig rá kell csatlakozni a kihangosítóra, de nem hinném, hogy hibásak lennének a készülékek.
 
Ma vettem egyet használtan, Nokiás (a telom SE), beraktam, és működik hibátlanul. Kivéve rádió-némítás, de arra majd rájövök, hogy miért...Smiley)
 
Nem lehet, hogy sokan nem tudják kezelni rendesen a telefonjukat? Nem párosodnak, aztán persze, hogy nem az ótóból gyün a hang, hanem a telefonból, amit persze nem tudnak, mert a zsebükben van...csak egy ötlet, biztos körüljártad jobban a kérdést...
 
Üdv,
Moire
Moire,
A Nokia telefonok BT-ja nagyon gagyira sikerült. Valószínűleg inkább a készülékeknek van gondja, nem a kihangosító szeté...
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1692 Dátum: 2005.04.15 péntek, 12:35:00 »

Az én SE BT headset-em pl minden készülék tökéletesen kezeli, csak a Nokiákkal nem sikerült rendesen összelőni. Használható volt, de igencsak érdekes módon..
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1693 Dátum: 2005.04.15 péntek, 13:12:00 »

háááát, ha tudnád milyen emberek akadnak ezek között, meg se lepődnél, ha igazad lenne.
 
Megjegyzem, nem jártam körül sehogy sem a dolgot, mert aki olyat kérdez, hogy miért nem tudja a kertből kinyitni a Mondeot a kulcsával és nem is gondolja, hogy tán azért, mert közte és az autó közt ott van a ház, annak kár.
Ooops, annak tényleg...Smiley))
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1694 Dátum: 2005.04.15 péntek, 13:16:00 »

Az én SE BT headset-em pl minden készülék tökéletesen kezeli, csak a Nokiákkal nem sikerült rendesen összelőni. Használható volt, de igencsak érdekes módon..
Szia Kakukk,
Mondjuk még csak egyszer próbáltam, de nekem működik a Nokiás kihangosító. Én is úgy tudom, hogy megbízhatóbb a Bluetooth a Sony Ericssononkon, mint a Nokiákon. Szabvány ide, szabvány oda.
Na majd írok tapasztalatokat. Remélem, csak jókat.
 
A némításom nem megy csak a rádió felé, pedig ugyanaz az összes csati meg kábel meg azok funciói is, na majd még próbálom.
 
Üdvözlettel,
Moire
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1695 Dátum: 2005.04.17 vasárnap, 08:50:00 »

szia kisber! erdeklodj bp 13 ker gombvillam kft! ot sok fele atalakito szettet lehet kapni!
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1696 Dátum: 2005.04.17 vasárnap, 11:46:00 »

Szia Kakukk,
Mondjuk még csak egyszer próbáltam, de nekem működik a Nokiás kihangosító. Én is úgy tudom, hogy megbízhatóbb a Bluetooth a Sony Ericssononkon, mint a Nokiákon. Szabvány ide, szabvány oda.
Na majd írok tapasztalatokat. Remélem, csak jókat.
 
A némításom nem megy csak a rádió felé, pedig ugyanaz az összes csati meg kábel meg azok funciói is, na majd még próbálom.
 
Üdvözlettel,
Moire
Hát nem tudom. Nekem csak nokiám volt, és van. Az előző headsetemnek az volt a baja, hogy kevés ideig bírta, és sokszor elveszítette. A telefonon frissítettem sofvert, ez megoldódott, majd tönkrement a headset. Na az új, az viszont sokkal tovább bírja, ennek egy baja van, hogy néha otthonfelejtem. Egyébként elég sokáig lehet rajta beszélni, ez már egész jó. Az autóba beépítettnek az az előnye, hogy nem kell töltögetni.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #1697 Dátum: 2005.04.18 hétfő, 13:18:00 »

Hát nem tudom. Nekem csak nokiám volt, és van. Az előző headsetemnek az volt a baja, hogy kevés ideig bírta, és sokszor elveszítette. A telefonon frissítettem sofvert, ez megoldódott, majd tönkrement a headset. Na az új, az viszont sokkal tovább bírja, ennek egy baja van, hogy néha otthonfelejtem. Egyébként elég sokáig lehet rajta beszélni, ez már egész jó. Az autóba beépítettnek az az előnye, hogy nem kell töltögetni.
A hétvégén tesztelgettem, azért nem 100%-os... pl. bejövő hívások néha nem mennek át, pedig connectálva vannak egymáshoz, kimenő meg műxik tökéletesen. Majd megnézem manuált is, bár nem tom, minek. Sokat kell még próbálgatnom.
De azért jó, hogy van, sokat segít!
 
Üdv,
Moire
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1698 Dátum: 2005.04.18 hétfő, 15:06:00 »

Nah, beletettem a cuccot :d
Kellett hozzá átalakítógenya (amiből csak a takaróműanyag-lókakit használtam (4k Huf), valamint kellett hozzá egy ford-din átalakító kábel (1.6k Huf).
Nah, most már sikerült összerakni..
Hát kicsit jobban szól, mint a gyári 4000-es modell :d
Node... Lenne egy kérdésem.
Szóval meg szeretném nézni, hogy milyen gyári hangszórók vannak benne, illetve, hogy mekkorát lehetne beleerőszakolni a kárpit mögé.
Viszont baromira nem akarnám széttörni a borítást, így valami szaki megírhatná nekem, hogy hol feszítsek alá a műanyagnak...
Valamint megírhatnátok nekem, hogy esetleg nagyobb hangszóró miatt érdemes-e gányolni a kalaptartót (4 ajtós modell...)
 
Thx, Kisbér
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1699 Dátum: 2005.04.18 hétfő, 15:29:00 »

Kérésre küldök képet, amire paint-el berajzol valaki nekem egy nyilacskát, hogy hol feszítsek alá csavarnyúzóval Cheesy
Pls Cheesy
Naplózva
Oldalak: 1 ... 27 28 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 40 41 ... 366   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.116 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.