Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.15 szerda, 22:20:18 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 33 34 35 36 37 38 39 [40] 41 42 43 44 45 46 47 ... 366   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Autó Hi-Fi  (Megtekintve 4593573 alkalommal)
0 Felhasználó és 38 vendég van a témában
Vendég
« Új hozzászólás #1950 Dátum: 2005.05.31 kedd, 17:19:00 »

Sziasztok!
 
Cserélni szeretném a gyári ajtóban lévő hangszórókat, mert nem nagyon bírják már a kiképzést egy bizonyos hangerő után el kezdenek torzítani.
Van ötletek, hogy milyen hangszórók kellenek az ajtóba és hol, mennyiért lehet őket beszerezni???
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1951 Dátum: 2005.05.31 kedd, 17:28:00 »

Sziasztok!
 
Cserélni szeretném a gyári ajtóban lévő hangszórókat, mert nem nagyon bírják már a kiképzést egy bizonyos hangerő után el kezdenek torzítani.
Van ötletek, hogy milyen hangszórók kellenek az ajtóba és hol, mennyiért lehet őket beszerezni???
Szia Rájdzsó!
Hányas Mondiba? Mivel hajtod meg? Teljesítmény? Kazi, mp3, cd?
Megvárhatod Álmos és Komikaze tapasztalatát, vagy Iwannak volt még kerek hangszórói, két hete néztem nála. Lehet hogy még meg van neki.
Üdv ND
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1952 Dátum: 2005.05.31 kedd, 17:42:00 »

Szia ND!
 
2-es Mondiról van szó:
Sajna nem gyári a rádióm hanem egy utólag berakott Panasonic kazis rádió, amiből jóformán csak a rádót szoktam használni.Teljesítménye 4X40W!Lehet hogy ez sok a gyári hangszóróknak?Lehet berakni esetleg nagyobb teljesítményűket???Van olyan amit be lehet rakni a gyári helyére?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1953 Dátum: 2005.05.31 kedd, 19:56:00 »

Hangszóró beépítés by fusim



A beépítő keretet a Domus áruháztól az Árpád-híd felé az egyik utcába talán taxisboltba vettem. 16,5 es hangszóró lett beépítve. A kárpiton ragasztópisztollyal készített erősítés, zörgésmentesítés látható. Fejegység Spatialized stereoba hátra nyomja a mélyeket gyakorlatilag magas nem kell, elöl a tükörborításon van csak csipogó.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1954 Dátum: 2005.05.31 kedd, 20:50:00 »

Sziasztok!
 
Mediamarktban láttam egy hangszórót, 3 utas Hertz, ovál. 200W zenei, 100W RMS-t tud, ha minden igaz. Megérhet 17.000-et szerintetek? Később lehet h erősitőről hajtanám. Vagy esetleg milyet javasolnátok?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1955 Dátum: 2005.05.31 kedd, 22:06:00 »

Szia ND!
 
2-es Mondiról van szó:
Sajna nem gyári a rádióm hanem egy utólag berakott Panasonic kazis rádió, amiből jóformán csak a rádót szoktam használni.Teljesítménye 4X40W!Lehet hogy ez sok a gyári hangszóróknak?Lehet berakni esetleg nagyobb teljesítményűket???Van olyan amit be lehet rakni a gyári helyére?
Szia Rájdzsó!
5500 Ft-ért, 16,5cm-s 150wos m.n.c. voodoo hangszórópár, rákérdezek, hogy van-e még, ha érdekel.
Üdv ND
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1956 Dátum: 2005.05.31 kedd, 23:44:00 »

Szia Hecsab!
Érdekes téma, várom. Ezek gyáriak voltak? Ránézésre nem tüntek oldhatóknak anno nekem ;-( Persze nem azt néztem, mivel csak cseréltem őket alapból. Sikerült központosra visszaraknod? Nem riszálja magát kézi vezérlés esetén ;-), mert akkor elmászhat az örök vadászmezőkre némi füst kiséretében ;-)
Üdv ND
ND!!Scratch!!!
a héten megírom összeszedem a képeket és elküldöm nektek!gyári hangszórók voltak a központosítás nem volt nehéz1-2 mozdulat a friss palmafixes membránon,gyors  nyomáspróba(kézzel középen benyomtam a membránt ---ha nem érte el a vasmagot akkor oké ha igen, hátulról jól láttszik a membránszél és hogy merre csúszott el.Aztán élesben próba:2 napja amit bír ...szebben szól mint valaha!!szóval megírom fotókat beszámozom és küldöm nektek!!!megéri a kis művelet  a hegyhátsáli ford bontóban 3 ezerért adják darabját a hangszórónak.Úgyhogy ha nekem nem is 8 de 6...az megvan!!inkább beletankolom......
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1957 Dátum: 2005.06.01 szerda, 13:47:00 »

Szia Rájdzsó!
5500 Ft-ért, 16,5cm-s 150wos m.n.c. voodoo hangszórópár, rákérdezek, hogy van-e még, ha érdekel.
Üdv ND
Szia ND!
 
Megtennéd, hogy utánnakérdeznél?Ezek beépítése igényel valami átalakítás vagy csak simán berakható a gyáriak helyére?
 
Köszi: rájdzsó
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1958 Dátum: 2005.06.01 szerda, 16:44:00 »

Szia ND!
 
Megtennéd, hogy utánnakérdeznél?Ezek beépítése igényel valami átalakítás vagy csak simán berakható a gyáriak helyére?
 
Köszi: rájdzsó
Szia Rájdzsó!
Megadtam a mailedet, ha van még neki, akkor jelentkezik, oszt csodák még vannak ;-) Nem tudom pontosan, csak a kezemben volt, be nem próbáltam.
Üdv ND
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1959 Dátum: 2005.06.01 szerda, 17:59:00 »

Szia Rájdzsó!
Megadtam a mailedet, ha van még neki, akkor jelentkezik, oszt csodák még vannak ;-) Nem tudom pontosan, csak a kezemben volt, be nem próbáltam.
Üdv ND
Köszi ND!
 
rájdzsó
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1960 Dátum: 2005.06.01 szerda, 18:13:00 »

Sziasztok!
Még mindig meg van a 6000CD tipusú vadiúj hifim, azóta vettem hozzá kódot is a Fordnál, és az is kiderült, hogy nem lopott (felőlem az is lehetett volna, mert tartozásba kaptam). Már három vevővel jártunk úgy (pedig a harmadiknak centiben méretet is küldtem), hogy kiderült, ez a készülék csak a 2004 utáni Mondeokba, Focusokba jó, az előzőekbe nagy. Az előző 6000-eshez képest ez egy újabb tipus, csak a Ford ba***tt átnevezni. Irányára negyven rugó.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1961 Dátum: 2005.06.01 szerda, 18:14:00 »

Bocsesz, itt a telefon námberem is: 06/20 9279291
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1962 Dátum: 2005.06.01 szerda, 20:28:00 »

Sziasztok!
Még mindig meg van a 6000CD tipusú vadiúj hifim, azóta vettem hozzá kódot is a Fordnál, és az is kiderült, hogy nem lopott (felőlem az is lehetett volna, mert tartozásba kaptam). Már három vevővel jártunk úgy (pedig a harmadiknak centiben méretet is küldtem), hogy kiderült, ez a készülék csak a 2004 utáni Mondeokba, Focusokba jó, az előzőekbe nagy. Az előző 6000-eshez képest ez egy újabb tipus, csak a Ford ba***tt átnevezni. Irányára negyven rugó.
A facelift 2003 nyarán volt, azóta mások a rádiók. Én raknék be fotót, úgy érthetőbb.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #1963 Dátum: 2005.06.02 csütörtök, 13:33:00 »

ménem ad má nekem valaki 30é egy mkIIbe való 6000cd-t!!!!!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1964 Dátum: 2005.06.02 csütörtök, 13:43:00 »

ménem ad má nekem valaki 30é egy mkIIbe való 6000cd-t!!!!!
Várj egy keveset... Most van folyamatba egy Mk-III. üzletem. Van benne egy 6000 cd. Ha megveszem megüzletelhetjük, mert nekem van NAVI-m bele....
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1965 Dátum: 2005.06.03 péntek, 17:18:00 »

kettesbe passzoló kell, de azért köszönöm. gabca eltünt...
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1966 Dátum: 2005.06.03 péntek, 18:15:00 »

ménem ad má nekem valaki 30é egy mkIIbe való 6000cd-t!!!!!
A Faro árult. Meg nézd meg a focusos fórumon is.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1967 Dátum: 2005.06.06 hétfő, 09:22:00 »

kettesbe passzoló kell, de azért köszönöm. gabca eltünt...
Sztem r911 tudja miről beszél...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #1968 Dátum: 2005.06.06 hétfő, 10:56:00 »

ND!!Scratch!!!
a héten megírom összeszedem a képeket és elküldöm nektek!gyári hangszórók voltak a központosítás nem volt nehéz1-2 mozdulat a friss palmafixes membránon,gyors  nyomáspróba(kézzel középen benyomtam a membránt ---ha nem érte el a vasmagot akkor oké ha igen, hátulról jól láttszik a membránszél és hogy merre csúszott el.Aztán élesben próba:2 napja amit bír ...szebben szól mint valaha!!szóval megírom fotókat beszámozom és küldöm nektek!!!megéri a kis művelet  a hegyhátsáli ford bontóban 3 ezerért adják darabját a hangszórónak.Úgyhogy ha nekem nem is 8 de 6...az megvan!!inkább beletankolom......
Szia Hecsab!
Mail ment, kész, nézd meg.
Üdv ND
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1969 Dátum: 2005.06.06 hétfő, 16:18:00 »

kösz kösz, nézegetem.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1970 Dátum: 2005.06.07 kedd, 18:11:00 »

Szia Hecsab!
Mail ment, kész, nézd meg.
Üdv ND
megnéztem oké!!!!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1971 Dátum: 2005.06.08 szerda, 22:41:00 »

Sziasztok. Érdeklődni szeretnék, hogy a 2005-ös modellekben, az egy CD-s Sony fejegységhez egyutas vagy kétutas hangszórókat szerelnek-e be a Mondeoba? A képes prospektus szerint 4 db kétutast, az ár- és felszereltségi lista szerint, csak 4 db hangszórót. Köszi előre is....
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1972 Dátum: 2005.06.09 csütörtök, 08:19:00 »

Sziasztok. Érdeklődni szeretnék, hogy a 2005-ös modellekben, az egy CD-s Sony fejegységhez egyutas vagy kétutas hangszórókat szerelnek-e be a Mondeoba? A képes prospektus szerint 4 db kétutast, az ár- és felszereltségi lista szerint, csak 4 db hangszórót. Köszi előre is....
2 utas hangszóró.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #1973 Dátum: 2005.06.09 csütörtök, 10:06:00 »

Sziasztok!
 
Lenne valakinek esetleg gyári ford cd-s rádiója, ami a kormányoszloprol vezérelhető
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1974 Dátum: 2005.06.09 csütörtök, 10:07:00 »

megvételre gondoltam!!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1975 Dátum: 2005.06.09 csütörtök, 16:49:00 »

Szia Tankcsapda!
 
Ha kell még a CD6000, akkor a tiéd (30e Ft).
 
Üdv:
Gabca
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1976 Dátum: 2005.06.09 csütörtök, 18:06:00 »

Szia Tankcsapda!
 
Ha kell még a CD6000, akkor a tiéd (30e Ft).
 
Üdv:
Gabca
holnap délig vagy fél három után hivj fel és fizetek! valahol budán? számom mailben ment!
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #1977 Dátum: 2005.06.10 péntek, 11:17:00 »

haj,
 
MKIII-as gepsarkanyomba szeretnek erolkodott epiteni. Namost a tapkabellel elvileg a kormany kornyeken tudnek bejutni. A kerdes az, hogy a keletkezett lyukat betomhetem sziloval ? A lyuk elvileg az a gumi bigyo lenne, ahol a tobbi kabel is befut az utasterbe. De ugye az most igy zart, viszont ha tagitok rajta, akkro mar nem fog zarni rendesen es a kesobbiekben akar meg be is folyhat ott a viz. Tehat szilozni vagy nem szilozni ? Ez itt a kerdes Cool
Naplózva

blah blah blah
Vendég
« Új hozzászólás #1978 Dátum: 2005.06.10 péntek, 18:11:00 »

megvételre gondoltam!!
Hali
 
Ha esetleg tankcsapda vissza lépne,engem érdekelne a cd lejátszo!Kössz!
 
atesz
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1979 Dátum: 2005.06.12 vasárnap, 01:08:00 »

Hajt valaki erősítőről gyári helyen lévő hangszórókat MKII-ben?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1980 Dátum: 2005.06.12 vasárnap, 14:53:00 »

Hajt valaki erősítőről gyári helyen lévő hangszórókat MKII-ben?
LogoutX!
 
Én fogok ugyhogy engem is érdekelne a menete.
 
Üdv: Álmos
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1981 Dátum: 2005.06.12 vasárnap, 17:22:00 »

LogoutX!
 
Én fogok ugyhogy engem is érdekelne a menete.
 
Üdv: Álmos
Szia Álmos! Szintén MKII?
Ami engem aggaszt, a kábelezés. Az ajtóba ugyanis egy gyorscsatlakozón át mennek a tikbelek, nem gumikábelcsatornában.  
Fejeged marad a gyári, vagy cserélled?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1982 Dátum: 2005.06.12 vasárnap, 18:15:00 »

Még mindig eladó a vadiúj 2004-es gyártású 6000CD kóddal.
06/20 9279291
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1983 Dátum: 2005.06.12 vasárnap, 18:22:00 »

Szia Álmos! Szintén MKII?
Ami engem aggaszt, a kábelezés. Az ajtóba ugyanis egy gyorscsatlakozón át mennek a tikbelek, nem gumikábelcsatornában.  
Fejeged marad a gyári, vagy cserélled?
LogoutX!
 
Szintén MKII!
A fejegység egyenlőre marad...
Mivel 4X150W-om van (sin), ezért gondoltal valami erölködőre.
Sztem átkebelezni az egész autót túl nagy macera de mivel full laikus vagyok ezért várom én is a hozzászólásokat.
 
Üdv: Álmos
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1984 Dátum: 2005.06.12 vasárnap, 23:30:00 »

LogoutX!
 
Szintén MKII!
A fejegység egyenlőre marad...
Mivel 4X150W-om van (sin), ezért gondoltal valami erölködőre.
Sztem átkebelezni az egész autót túl nagy macera de mivel full laikus vagyok ezért várom én is a hozzászólásokat.
 
Üdv: Álmos
Nézegettem 1* azt az ajtócsatit. Na azon új kábelt áttuszkolni vagy cserélni csak rombolás árán lehet - szerintem.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1985 Dátum: 2005.06.13 hétfő, 10:39:00 »

Nézegettem 1* azt az ajtócsatit. Na azon új kábelt áttuszkolni vagy cserélni csak rombolás árán lehet - szerintem.
Mivel nekem CLX-em van, a gyorscsati közepét át tudtam fúrni, igaz, nem volt egyszerű.
Ezen húztam át a hagszórókábeleket az ajtóba.
Bye
Cit
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1986 Dátum: 2005.06.13 hétfő, 16:09:00 »

Citrom, Misi, LogoutX!
 
Az eredeti kábelek nem bírjákm ki a 150Wsin-t és a 300W-zeneit??
Vagy mindenféleképpen üjra kell kábelezni az ajtókat??
 
Üdv: Álmos
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1987 Dátum: 2005.06.14 kedd, 01:36:00 »

Jártam ma egy autóhifi szaküzletben. Ott is (citromhéjához hasonlóan) a stekker átfúrását javasolták, úgyhogy valószínű ez lesz a megoldás nálunk is. A gyári kábelekkel többekközt az a gond, hogy azok a fejegységhez mennek, az erölködő meg a másik irányban lesz, kábelek meg elférnek a küszöbök alatt.
 
Más: tápkábelek hifi boltokban aranyárban vannak (10-es 500HUF/m), villanyszerelési boltban viszont lényegesen olcsóbbak a hasonló keresztmetszetű sodrottréz kábelek. Ezzel kapcs mi mások véleménye?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1988 Dátum: 2005.06.14 kedd, 01:45:00 »

Jártam ma egy autóhifi szaküzletben. Ott is (citromhéjához hasonlóan) a stekker átfúrását javasolták, úgyhogy valószínű ez lesz a megoldás nálunk is. A gyári kábelekkel többekközt az a gond, hogy azok a fejegységhez mennek, az erölködő meg a másik irányban lesz, kábelek meg elférnek a küszöbök alatt.
 
Más: tápkábelek hifi boltokban aranyárban vannak (10-es 500HUF/m), villanyszerelési boltban viszont lényegesen olcsóbbak a hasonló keresztmetszetű sodrottréz kábelek. Ezzel kapcs mi mások véleménye?
szerintem mindegy! csak a szepsegert kell fizetned!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1989 Dátum: 2005.06.14 kedd, 08:30:00 »

Jártam ma egy autóhifi szaküzletben. Ott is (citromhéjához hasonlóan) a stekker átfúrását javasolták, úgyhogy valószínű ez lesz a megoldás nálunk is. A gyári kábelekkel többekközt az a gond, hogy azok a fejegységhez mennek, az erölködő meg a másik irányban lesz, kábelek meg elférnek a küszöbök alatt.
 
Más: tápkábelek hifi boltokban aranyárban vannak (10-es 500HUF/m), villanyszerelési boltban viszont lényegesen olcsóbbak a hasonló keresztmetszetű sodrottréz kábelek. Ezzel kapcs mi mások véleménye?
Szerintem ne fúrd meg a gyári csatit! Ha nagyon nem felelnek meg a kábelek, csinálj új átvezetést, fúrd az ajtót meg az oszlopot. Valami teccetős harisnyát + találsz bármelyik bontóban(akár OFF-on is). Ha ezt a megoldástválasztod a fúrt felületet ne feledd el lekezelni, legalább egy kis átlátszó lakkal!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1990 Dátum: 2005.06.14 kedd, 10:19:00 »

Citrom, Misi, LogoutX!
 
Az eredeti kábelek nem bírjákm ki a 150Wsin-t és a 300W-zeneit??
Vagy mindenféleképpen üjra kell kábelezni az ajtókat??
 
Üdv: Álmos
Álmos! Ahogy elnéztem a hangsszóró kábeleket, eléggé vékonkának tűntek nekem, ezért vittem át másik kábelt!
Asszem, 8 vagy 10es fúró kellett hozzá és így is alig fért át a madzag. Smiley
Amúgy, a gyorscsati szétszedhető és a kábelt is át lehet barkácsolni az oszlopnál és az ajtóban is, de én nem akartam megszakítani a hangszóró kábelem! Nemtom miért jó, de nekem így kellett! Smiley
Asszem a csati kereszmetszete sem tetszett.
 
Tápkábel? Arra meg 1el nagyobbat tettem, mint amit a hifibótos mondott (persze barkácsboltban)! Smiley
Sokkal szimpatikusabb volt ahhoz a 2*30A-es biztihez, mint amit ők javasoltak az erőlködőhöz.
Bye
Cit
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1991 Dátum: 2005.06.14 kedd, 11:33:00 »

KÉRDÉS!
Nem vagyok nagy hifi szaki ép ezért kérdezem:Jó-e ha aktív mély ládát veszek,olyan magnohoz aminek van külön subb jel kimenete,és az ajtokba mindösz 2pár jó tipusu(pl:hertz)hangszórót teszek erösítés nélkül??megjegyzem nem decibell versenyen szeretnék indulni,pusztán a gyárinál valami jobbat szeretnék!(m2-esem van amiben igen elöregettek a hangszórók és nem az igazi)ja és még egy szempont,hogy ne legyen túl drága!!
Előre is kössz a segítséget!!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1992 Dátum: 2005.06.14 kedd, 13:19:00 »

Hali Karesz!!!!
 
Na mi pálya?
Ha olcsó az aktív láda nekem is vegyél
Amúgy mizu?
 
Üdv: Balázs
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1993 Dátum: 2005.06.15 szerda, 11:00:00 »

Jártam ma egy autóhifi szaküzletben. Ott is (citromhéjához hasonlóan) a stekker átfúrását javasolták, úgyhogy valószínű ez lesz a megoldás nálunk is. A gyári kábelekkel többekközt az a gond, hogy azok a fejegységhez mennek, az erölködő meg a másik irányban lesz, kábelek meg elférnek a küszöbök alatt.
 
Más: tápkábelek hifi boltokban aranyárban vannak (10-es 500HUF/m), villanyszerelési boltban viszont lényegesen olcsóbbak a hasonló keresztmetszetű sodrottréz kábelek. Ezzel kapcs mi mások véleménye?
Szia LogoutX!
 
A tápkábelről a véleményem, persze csak az enyém a következő, ha még aktuális. Én is raktam a mondeomba zenét, nem is kicsit, de én is megvettem az aranyárba lévő tápkábelt. Igaz, hogy réz-réz mindegyik, de amiben különböznek a hagyományos villanyszerelői kábelekbe többek között, hogy ezek oxigénmentesek. Effektíve nem fog oxidálódni, így nem rontja az elektronok áramlását. én is gondolkoztam rajta, hogy heggesztű-*trafó kábelt rakok bele, mert azon aztán tényleg tudnak szaladgálni az amperek rendesen. De ezeket a kábeleket egyszer kell megvenni, beleértve a hangszórókábeleket is, így érdemes rá áldozni kicsivel többet. Azt viheted magaddal egyik kocsiból a másikba. Szerintem megéri. Bár ez csak az én váéleményem. Sokat rohangáltam, kérdezősködtem, olvastam, mire kialakult bennem a mit-hogyanról. Ha esetleg tudok vmiben segíteni, szívesen megteszem. Arra vigyázz, ha a küszöb alatt vezeted el a kábeleket, hogy az erősítő tápkábele, és az RCA minél távolabb legyen egymástól, mert hiába a sokszoros árnyékolás, a motor fordulatot visszahallod majd a hangszórókból.
Remélem nem túl sok hülyeséget írtam ide.
Sziasztok.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1994 Dátum: 2005.06.15 szerda, 19:43:00 »

KÉRDÉS!
Nem vagyok nagy hifi szaki ép ezért kérdezem:Jó-e ha aktív mély ládát veszek,olyan magnohoz aminek van külön subb jel kimenete,és az ajtokba mindösz 2pár jó tipusu(pl:hertz)hangszórót teszek erösítés nélkül??megjegyzem nem decibell versenyen szeretnék indulni,pusztán a gyárinál valami jobbat szeretnék!(m2-esem van amiben igen elöregettek a hangszórók és nem az igazi)ja és még egy szempont,hogy ne legyen túl drága!!
Előre is kössz a segítséget!!
ve-karesz!
 
Szerintem jó,nekem is igy van.MKIII-ba szól a gyári 4 hangszoróm,hátul a csomagtartómban van egy aktiv-digit mélyláda.Szintet lehet nála állitani,könnyű összehangolni a gyári hangszórókkal.Annyi kiegészitésre számoljál,hogy célszerű lesz előre 2 magast beszerelni,hogy kompenzálja a megnövekedett mélyhangokat.
 
Nálam nagyon kellemes az összhatás,bárki idegen beül -és ért a zenéhez-rögtön megjegyzi,hogy biztos van mélyládám.Aztán amikor megmutatom a kis aranyost,hát bizony meglepődnek.
 
zsoel.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1995 Dátum: 2005.06.15 szerda, 22:22:00 »

Sziasztok  
Mondeo I-be az ajtókba milyen méretű hangszóró megy bele 16x9-es ha van átalakítom?Huh??
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1996 Dátum: 2005.06.15 szerda, 23:31:00 »

Sziasztok  
Mondeo I-be az ajtókba milyen méretű hangszóró megy bele 16x9-es ha van átalakítom?Huh??
Ha van beépítő keret akkor lapozz vissza a #1820 as hozzászólásig ott látható 16,5cm es hangszóró beépítésre példa. Létezik kisebb átmérőre méretezett keret is.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1997 Dátum: 2005.06.16 csütörtök, 15:18:00 »

zsoel
 
A mélyet a hangszorokrol vágtad le,vagy van külön szub jel kimeneted?
a másik,hogy valoszínü nem a gyári magnót hagyom meg mert az csak kazettás és úgy tudom elég drága a gyári cd tár(a Ford Solymárban70ezret mondtak)!ja és nekem a hangszórókat is cserélni kell mert nagyon zörögnek már(pedig nagyon csitti fitti a gépsárkány)!SZERINTED MENNYIBE LENNE EGY ILYEN ACTION??JA ÉS A TE MÉLYLÁDÁD MILYEN MÁRKA,MIK A PARÁI ÉS HOL LEHET KAPNI??
KÖSSZÖI KARESZ
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1998 Dátum: 2005.06.16 csütörtök, 20:39:00 »

zsoel
 
A mélyet a hangszorokrol vágtad le,vagy van külön szub jel kimeneted?
a másik,hogy valoszínü nem a gyári magnót hagyom meg mert az csak kazettás és úgy tudom elég drága a gyári cd tár(a Ford Solymárban70ezret mondtak)!ja és nekem a hangszórókat is cserélni kell mert nagyon zörögnek már(pedig nagyon csitti fitti a gépsárkány)!SZERINTED MENNYIBE LENNE EGY ILYEN ACTION??JA ÉS A TE MÉLYLÁDÁD MILYEN MÁRKA,MIK A PARÁI ÉS HOL LEHET KAPNI??
KÖSSZÖI KARESZ
ve-karesz!
 
Nekem a gyári 6006-os fejegység van bennt,annak nincs külön sub kimenete,igy a hangszóróról kapja a jelet.
 
Nekem macAudió mélyládám van,a 20 cm átmérőjű.Van ennél egyel nagyobb,a 25-ös.Akciós áron vettem,ugy kb.60.000 ft körül volt.A macAudió honlapján nézz körül,mindig akcióznak valamit.Tesztet is olvashatsz róla,indulj el a google-ból,és biztos találsz valamit.
 
Ha van lehetőséged inkább gyárit keress,mert más tipusú fejegység lehet hogy jobban szól,de elhelyezése körülményes,a méretbeni eltérés miatt egy kicsit gagyi is lehet a behelyezése,kialakitása.De megoldható profi szinten is.Természetesen!
 
6000-es/1 cd-s/és 6006-ost/6 cd-s/néha itt is felkinálnak eladásra,de a focusos oldalon is hirdettek már 30.000-60.000 ft között.
 
Hangszoró cserénél,ha befér, javaslom az ovális hanszórókat,többek véleménye,hogy szebb,teltebb a hangzása.
 
Ha belefér az anyagiakba,akkor előre célszerű lenne komponens szettet venni.Nekem korábban a macaudiónak volt egy ilyen szettje beépitve,árához képest nagyon szépen szólt.A macaudió előtt komolyabb márkákkal foglalkoztam,de idővel beláttam,hogy ár-érték arányában a középmezőny is nagyon jó tud lenni.Viszont ebben az esetben célszerű a legfelsőbb szegmenset megcélozni,és elégedett leszel.Halgassál meg több tipust,kérd ki szakemberek véleményét,hozzáállásukból sok mindenre következtethetsz.Én annak idején Debrecenbe mentem egy autó hi-fi-s céghez,mert nagyon értettek hozzá.Ma már a szomszédomhoz járok,mert ő is nagyon ért hozzá.Jánost ismerik már itt a forumon,ha gondolod vele is összehozhatlak,ő gyakorlati szakember is,és nagyon preciz.Beépitést is vállal,a környékről mindenki hozzá jár.De nem fényesitem őt tovább,nem én vagyok neki a managgere.Ja,és helyileg Törökszentmiklóson vagyunk.
 
És hogy mennyibe lenne egy ilyen új zeneépités?Hát attól függ mit-hol veszel,és mennyiért szerelik be.Komponens szett kb.30.000,ovális hátra,kb.20-25.000,mélyláda 60-70.000,kábelek,csatlakozók kb.20.000,beépités 15-30.000 ig,és még a fejegység.
 
Attól függ ki-mennyire igényes,a végszámla ilyen vagy hasonló cucokkal 150-200.000 ft között taksál.Szerintem.Üdv.zsoel.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1999 Dátum: 2005.06.17 péntek, 22:57:00 »

Vaterán láttam több 6000-es és egyéb ford rádiót, egész jó árba vannak, "ford" szóra kerestem van pár más érdekes cucc is.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 33 34 35 36 37 38 39 [40] 41 42 43 44 45 46 47 ... 366   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.067 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.