Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.15 szerda, 21:31:09 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 201 202 203 204 205 206 207 [208] 209 210 211 212 213 214 215 ... 366   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Autó Hi-Fi  (Megtekintve 4593470 alkalommal)
0 Felhasználó és 43 vendég van a témában
Alpha Dog
Vendég
« Új hozzászólás #10350 Dátum: 2011.03.23 szerda, 20:38:50 »

Az autóhifikről találtam egy kis "dolgozatot"-szerintem egészen érthető módon le van írva, hogy mit miért...

http://www.scribd.com/doc/7623982/Audio-Rendszerek
Naplózva
TZS
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



E-mail
« Új hozzászólás #10351 Dátum: 2011.04.08 péntek, 21:51:07 »

Ilyenre gyűjtök: http://www.youtube.com/watch?v=K3FqG7yXEUs&feature=player_embedded#at=268  wow1 idiot2 taperouleaupatisserie
Naplózva

2016 MK-II facelift Kuga 2.0 TDCI AWD (Mondeo szívvel)
ex: 2011 MK-IV 2.0 TDCi
ex: 2003 MK-III facelift 2.0 TDCI
ex: 1993 MK-I 2.0 ZETEC

"Összejönni - jó kezdés. Együtt maradni - haladás. Együtt is dolgozni - siker." Henry Ford
Kuk3sz
Vendég
« Új hozzászólás #10352 Dátum: 2011.04.09 szombat, 01:02:09 »

Dominak igaza van: fapados fejegység-fapados hang. De én akkor is azt mondom lenni kell különbségnek, csak nyilván más beállítások kellenek az Alpine-nak mint agyári szóróknak. Idő kérdése és meg fogod hallani. Amúgy meg a Pioneer tényleg nem gyárt olyan qrva jó fejeket, Alpine, Blaupunkt, Clarion bizony tud jobb lenni (JVC, Kenwood-ból csak hifim volt, elég is volt belőlük annyi).

Egy kicsit hagy kötekedjek.  vigyor3
Az ugye alap dolog, hogy a gyári hangszórónak teljesen más a felépítése mint egy utólagosnak. Anno Sierrámban egész hallgatható volt elöl a gyári hangszóró, de szétment a membránja és valami olcsó koax Alpine-t vettem, merthogy mindenki mondta, h ú az Alpine az japán meg ilyen jó olyan jó, még az olcsók is meglepően jól szólnak... hát no comment, pont arra volt jó, h nem recseg az eleje, meg kaptam egy kis magast, másra nem. Hogy a Mondeoban hogy szól a gyári zene azt sajna nemtom, mert mikor megvettem a kocsit itt már alapból az összes hangszóró membránja szét volt menve és csak recsegett, de azt tudom, hogy pl. Off Vectrában nagyon szépen szól a gyári zene, nem azt mondom, h nincs jobb, de eléggé élvezhető.
Nekem is elöl Alpine szettem van, SPE-17CS, szól-szól dehát csodákat nem kell várni ilyen 10-20ezres hangszóróktól, max magas terén, mert a gyári általában egyutas.
Hangszórókból ha minőséget akar valaki, akkor ilyen Kenwood, Alpine, Clarion, Pioneer... szerintem inkább a felső kategóriából érdemes választani, vagy inkább olyan márkából, ami átlag ember számára nem ennyire ismert pl. U-Dimension, Hollywood... ezek kenterbe verik kategóriájában az összes "ismert" hangszórót.
Fejegységből nekem Kenwood volt anno a kocsiba, annyira nem volt nagy szám azt aláírom, de szerintem a Blautól sem kell csodákat várni, bár minden fejegység a magas árkategóriában biztos nem teljesít rosszul, viszont a Pio-t meg kell védenem (most már nekem is az van), szerintem fejegység terén az adott árkategóriákon belül az egyik legjobb fej.
A Kenwoodomat kb 5 éve vettem 50 rugóért, a teli előlapon meg a szebb dizájnon kívül semmivel nem tudott többet egy olcsóbb készüléknél. Ezzel szemben egy anno beli ugyanolyan árú Pio mind hangzásban, mind tudásban szana szét verte.
Nem véletlen, hogy a Piokban évek óta, még általában az olcsóbb fejekben is van felül- meg aluláteresztő szűrő, ami más modelleknél általában a mai napig csak a drágább kategba tettek bele. Lehet elfogultság, de nálam a Pion kívül más fejegység nem is jöhet szóba. Nekem nagyon bevált.
Amúgy az Alpine szett is sokat javult a Pioval, dehát mindenki olyat fejet választ magának ami szimpatikus, vagy ha van rá lehetősége pl egy media marktban bepróbálni különböző fejeket és meghallgatni melyik tetszik neki.
Ettől függetlenül, sokat számít, h általában milyen zenét hallgat az illető, mert attól is függhet egy fejegység márkája.
Remélem nem tűnt okoskodásnak, nem annak szántam, csak leírtam a véleményem/tapasztalataimat.  integet2
Naplózva
kokaikoko
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2747


SouthparKarcsi


« Új hozzászólás #10353 Dátum: 2011.04.09 szombat, 07:46:13 »

Egy kicsit hagy kötekedjek.  vigyor3
Nekem is elöl Alpine szettem van...
Hangszórókból ha minőséget akar valaki, akkor ilyen Kenwood, Alpine, Clarion, Pioneer... szerintem inkább a felső kategóriából érdemes választani, vagy inkább olyan márkából, ami átlag ember számára nem ennyire ismert pl. U-Dimension, Hollywood... ezek kenterbe verik kategóriájában az összes "ismert" hangszórót.
Nem véletlen, hogy a Piokban évek óta, még általában az olcsóbb fejekben is van felül- meg aluláteresztő szűrő, ami más modelleknél általában a mai napig csak a drágább kategba tettek bele. Lehet elfogultság, de nálam a Pion kívül más fejegység nem is jöhet szóba. Nekem nagyon bevált.
Amúgy az Alpine szett is sokat javult a Pioval, dehát mindenki olyat fejet választ magának ami szimpatikus, vagy ha van rá lehetősége pl egy media marktban bepróbálni különböző fejeket és meghallgatni melyik tetszik neki.
Ettől függetlenül, sokat számít, h általában milyen zenét hallgat az illető, mert attól is függhet egy fejegység márkája.
Remélem nem tűnt okoskodásnak, nem annak szántam, csak leírtam a véleményem/tapasztalataimat.  integet2
Nem okoskodás egyáltalán, hisz a hifi általában szubjektív dolog. Ezért vallom hogy mindenki azt próbálja megtalálni ami az ízléséhez a legközelebb áll.
1. Hangszórók: az átlag user nem ad vagyont érte (sajnos), megemlíthetünk felső kategóriát de semmi értelme egy 50-100 ropis szettet a gyári fejre vagy vmi alap erősítőre kötni.
2. Fejek: nyilván ez is ízlés és pénztárca dolga, de az általam felsoroltak közül minden típust hallgattam már az idők folyamán saját autóimban és annak ellenére hogy most is Pio-t hallgatok (P88RSII) nem is az alsó kategóriából, az alsó-középkategóriában inkább az általam leírtak közül választanék (sőt a felsőben is). A pio-knak nekem nagyon loudnesses és lágy a hangja. Amint lesz egy kis időm visszateszem az Alpine-t (9812RB), mert a mostani rendszeremben még nem hallottam szólni.
Az általad említett szűrőket sztem a userek kb. pár %-a használja. Ha belegondolsz nagy részük csak a gyári hangnál akar vmivel jobbat, és nem hiszem hogy elkezd vágási frekiket beállítani a szettre/mélyládára, és akkor még az aktív hajtásról nem is beszéltünk. Amúgy meg sztem egy csúcskategóriás fej nemcsak az ára hanem a hangja és a szolgáltatásai miatt az ami.
3. Bocs de szvsz a media-ban nem lehet zenét hallgatni az alapzaj miatt. Oda legfeljebb azért kell menni hogy az ember megnézze mi van a demofalban és megtapogassa a kiválasztottat, hogy aztán egy szaküzletben olcsóbban megvegye  taps
Naplózva

2005 2.2 TDCi Turnier Ghia - ezüst, no zene egyelőre...ebben már nem is lesz.  TA-Technix -30mm
R.I.P. 2005 2.0 TDCi Turnier Ghia - Piros és baró
DomeSL
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2047


demeter.l@3i.hu
E-mail
« Új hozzászólás #10354 Dátum: 2011.04.09 szombat, 09:01:08 »

De szívesen ott lennék egyszer amikor ugyan azt a számot meghallgatod az egyik aztán a másik fejjel.
Egyáltalán nem értek a hifikhez. Csak a fülemet próbálnám ki.

Nem okoskodás egyáltalán, hisz a hifi általában szubjektív dolog. Ezért vallom hogy mindenki azt próbálja megtalálni ami az ízléséhez a legközelebb áll.
1. Hangszórók: az átlag user nem ad vagyont érte (sajnos), megemlíthetünk felső kategóriát de semmi értelme egy 50-100 ropis szettet a gyári fejre vagy vmi alap erősítőre kötni.
2. Fejek: nyilván ez is ízlés és pénztárca dolga, de az általam felsoroltak közül minden típust hallgattam már az idők folyamán saját autóimban és annak ellenére hogy most is Pio-t hallgatok (P88RSII) nem is az alsó kategóriából, az alsó-középkategóriában inkább az általam leírtak közül választanék (sőt a felsőben is). A pio-knak nekem nagyon loudnesses és lágy a hangja. Amint lesz egy kis időm visszateszem az Alpine-t (9812RB), mert a mostani rendszeremben még nem hallottam szólni.
Az általad említett szűrőket sztem a userek kb. pár %-a használja. Ha belegondolsz nagy részük csak a gyári hangnál akar vmivel jobbat, és nem hiszem hogy elkezd vágási frekiket beállítani a szettre/mélyládára, és akkor még az aktív hajtásról nem is beszéltünk. Amúgy meg sztem egy csúcskategóriás fej nemcsak az ára hanem a hangja és a szolgáltatásai miatt az ami.
3. Bocs de szvsz a media-ban nem lehet zenét hallgatni az alapzaj miatt. Oda legfeljebb azért kell menni hogy az ember megnézze mi van a demofalban és megtapogassa a kiválasztottat, hogy aztán egy szaküzletben olcsóbban megvegye  taps
Naplózva

2004 Mk3 2.0 TDCI kombi
Kuk3sz
Vendég
« Új hozzászólás #10355 Dátum: 2011.04.09 szombat, 11:09:04 »

Nem okoskodás egyáltalán, hisz a hifi általában szubjektív dolog. Ezért vallom hogy mindenki azt próbálja megtalálni ami az ízléséhez a legközelebb áll.
1. Hangszórók: az átlag user nem ad vagyont érte (sajnos), megemlíthetünk felső kategóriát de semmi értelme egy 50-100 ropis szettet a gyári fejre vagy vmi alap erősítőre kötni.
2. Fejek: nyilván ez is ízlés és pénztárca dolga, de az általam felsoroltak közül minden típust hallgattam már az idők folyamán saját autóimban és annak ellenére hogy most is Pio-t hallgatok (P88RSII) nem is az alsó kategóriából, az alsó-középkategóriában inkább az általam leírtak közül választanék (sőt a felsőben is). A pio-knak nekem nagyon loudnesses és lágy a hangja. Amint lesz egy kis időm visszateszem az Alpine-t (9812RB), mert a mostani rendszeremben még nem hallottam szólni.
Az általad említett szűrőket sztem a userek kb. pár %-a használja. Ha belegondolsz nagy részük csak a gyári hangnál akar vmivel jobbat, és nem hiszem hogy elkezd vágási frekiket beállítani a szettre/mélyládára, és akkor még az aktív hajtásról nem is beszéltünk. Amúgy meg sztem egy csúcskategóriás fej nemcsak az ára hanem a hangja és a szolgáltatásai miatt az ami.
3. Bocs de szvsz a media-ban nem lehet zenét hallgatni az alapzaj miatt. Oda legfeljebb azért kell menni hogy az ember megnézze mi van a demofalban és megtapogassa a kiválasztottat, hogy aztán egy szaküzletben olcsóbban megvegye  taps

Ennyi. taps
Én erre csak azt szoktam mondani, h az emberek nagy %-a megelégszik a zene hallgatásával és nagyon kevesen vannak akik viszont hallani is szeretik a zenét, csak sajnos az már nem az a kategória amit átlag ember megengedhet magának. Sad
Naplózva
kokaikoko
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2747


SouthparKarcsi


« Új hozzászólás #10356 Dátum: 2011.04.09 szombat, 14:49:48 »

De szívesen ott lennék egyszer amikor ugyan azt a számot meghallgatod az egyik aztán a másik fejjel.
Egyáltalán nem értek a hifikhez. Csak a fülemet próbálnám ki.

Nincs különösebb akadálya. Kiszedőm van a fejekhez, mindegyiknek 3 pár rca kimenete van és ISO csatis. Tehát kipróbálhatjuk az autómban a Pioneer-t, az Alpine-t, meg a Clarion-t is egymás után  wow1
Naplózva

2005 2.2 TDCi Turnier Ghia - ezüst, no zene egyelőre...ebben már nem is lesz.  TA-Technix -30mm
R.I.P. 2005 2.0 TDCi Turnier Ghia - Piros és baró
kokaikoko
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2747


SouthparKarcsi


« Új hozzászólás #10357 Dátum: 2011.04.09 szombat, 15:14:35 »

Ennyi. taps
Én erre csak azt szoktam mondani, h az emberek nagy %-a megelégszik a zene hallgatásával és nagyon kevesen vannak akik viszont hallani is szeretik a zenét, csak sajnos az már nem az a kategória amit átlag ember megengedhet magának. Sad
Igen kétségtelen innen fúj a szél. Van egy szint -ami sokszor sajnos elég alacsony- hiszen csak szóljon vmi az autóban a jelszó, de közben a benn ülők csak tudat alatt veszik észre hogy zavarja/fárasztja őket a hangszórókból áradó zaj. És van az a szint amikor a zene örömet szerez, szórakoztat és ki is kapcsol vezetés közben. Ilyenkor sokkal gyorsabban telik az idő és az utazás is valahogy szórakoztatóbb és nem annyira fárasztó. Ezt a szintet sztem jól összeválogatott komponensekből aránylag kis pénzből is el lehet érni, de ehhez meg kell találni mindenkinek a saját ízléséhez illő technikát. Itt jönnek a problémák hiszen mi általában márkanév, típusszám, pénztárca alapján vásárolunk (tisztelet a kivételnek) meg a többiek tanácsaira hallgatva, mert igazából nincs lehetőség korrekt körülmények között kipróbálni a komponenseket. Ahhoz viszont hogy kialakult technikai ízlése lehessen vkinek marha sokat kell próbálkozni és bizony a zsákutcák vagy sikertelen választások sokszor sok pénzbe kerülnek. Szerencsésnek mondhatja magát aki meg van elégedve a technikával az autójában.
Naplózva

2005 2.2 TDCi Turnier Ghia - ezüst, no zene egyelőre...ebben már nem is lesz.  TA-Technix -30mm
R.I.P. 2005 2.0 TDCi Turnier Ghia - Piros és baró
FrancoNero
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5613



« Új hozzászólás #10358 Dátum: 2011.04.10 vasárnap, 11:10:28 »

Rakott már valaki, magas hangszórókat mondiba??
Tegnap azthiszem új élményem volt  vigyor3 meghallgathattam milyen az amikor szépen szól a zene egy kocsiban!! Nagyon sokban közrejátszott ott, hogy 8 hangszóró volt, ebből ugye 4 magas! Én is gondolkozom valahova kellene, mert az enyém elég dübörgős az mellett  Undecided
Hova tanácsos ezeket úgy elrakni hogy ne legyen olyan szembetűnő, de mégis élvezhető legyen a hangzása?
Naplózva

Mondeo Duratorq TDCi "X"Le 2007.01.03.
"KENWOOD"MACAUDIO"HERTZ"ALPINE"EGR-OFF"MoMo Corse"CHIP"FlipKey"ST Springs"DECAT"

"NO SMOKE NO FUN"

400,000+


Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #10359 Dátum: 2011.04.10 vasárnap, 13:17:26 »

Az első napok hurrá optimizmusa után kezdett az az érzésem lenni, hogy valami mégsem teljesen gömbölyű a rendszeremmel. Erre csak rátett egy lapáttal, hogy a múltkori (márciusi) minitalin többen is meghallgatták, és hiányolták belőle a magasakat. Nekem már az elejétől furcsa volt, hogy míg a gyári rendszernél a magas és a mély is 0 állásban volt, addig most a mély -1 a magas meg kiakadásig feltolva +7 állásban ment. És még így sem volt az igazi. Tekergettem kicsit az erősítőt, vágtam alul, felül, szórakoztam mindennel, de csak nem adta az igazi hangzást. A gyárinál még mindig jobb volt, de nem volt 100%.
És akkor pénteken egy piros lámpánál állva egyszercsak rátaláltam, hogy vannak a navis fejegyságben különböző DSP módok. Driver, Pass, Rock, Class, Pop meg még valami, mert 6 van belőle. Ezek közül nekem Class-on volt. Az adott állásnál (mély -1 magas +7) végignyomkodtam mindegyiket, és végül a Rock-nál álltam meg. Kellőnél valamivel több mély, és k*rvasok magas Cheesy A mélyet lehúztam -3 állásba, a magasat meg visszavettem +4 ig. Na, most már állllllat!!
Utólag már látom, hogy a Class valami rettentően kiemeli a közelepeket, a mélyeket kb. helyén hagyja, és nagyon folytja a magasakat. Kicsit olyan visszhangos hatású volt. Most, hogy erre a feature-re is rájöttem, persze végig fogom próbálgatni a többi DSP-t is, és mindegyiket addig finomhangolom, míg az adott állásban a legjobb lesz. És akkor a 6 "legjobb állás" közül kell kiválasztani az 1 tényleg legjobbat. De egyelőre ez a Rock DSP a -3 +4 állásban nagyon adja!  eljen
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
FrancoNero
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5613



« Új hozzászólás #10360 Dátum: 2011.04.10 vasárnap, 13:25:09 »

Az első napok hurrá optimizmusa után kezdett az az érzésem lenni, hogy valami mégsem teljesen gömbölyű a rendszeremmel. Erre csak rátett egy lapáttal, hogy a múltkori (márciusi) minitalin többen is meghallgatták, és hiányolták belőle a magasakat. Nekem már az elejétől furcsa volt, hogy míg a gyári rendszernél a magas és a mély is 0 állásban volt, addig most a mély -1 a magas meg kiakadásig feltolva +7 állásban ment. És még így sem volt az igazi. Tekergettem kicsit az erősítőt, vágtam alul, felül, szórakoztam mindennel, de csak nem adta az igazi hangzást. A gyárinál még mindig jobb volt, de nem volt 100%.
És akkor pénteken egy piros lámpánál állva egyszercsak rátaláltam, hogy vannak a navis fejegyságben különböző DSP módok. Driver, Pass, Rock, Class, Pop meg még valami, mert 6 van belőle. Ezek közül nekem Class-on volt. Az adott állásnál (mély -1 magas +7) végignyomkodtam mindegyiket, és végül a Rock-nál álltam meg. Kellőnél valamivel több mély, és k*rvasok magas Cheesy A mélyet lehúztam -3 állásba, a magasat meg visszavettem +4 ig. Na, most már állllllat!!
Utólag már látom, hogy a Class valami rettentően kiemeli a közelepeket, a mélyeket kb. helyén hagyja, és nagyon folytja a magasakat. Kicsit olyan visszhangos hatású volt. Most, hogy erre a feature-re is rájöttem, persze végig fogom próbálgatni a többi DSP-t is, és mindegyiket addig finomhangolom, míg az adott állásban a legjobb lesz. És akkor a 6 "legjobb állás" közül kell kiválasztani az 1 tényleg legjobbat. De egyelőre ez a Rock DSP a -3 +4 állásban nagyon adja!  eljen
Sony fejen is vannak ezek a DSP-k és in is ROCK-ban használom, csak a mély és a magas is +7-en van! Mostmár igaz, az első macAudiokkal, lett benne magas, de még mindig keveslem...tegnap egy off kocsiban annyira tetszett a magas és az egész zene is...  Undecided énis olyat akarok, vagy hasonlót...
ja meg a 170 lovas CRTDI  eplus2
Naplózva

Mondeo Duratorq TDCi "X"Le 2007.01.03.
"KENWOOD"MACAUDIO"HERTZ"ALPINE"EGR-OFF"MoMo Corse"CHIP"FlipKey"ST Springs"DECAT"

"NO SMOKE NO FUN"

400,000+


balkobalko
Vendég
« Új hozzászólás #10361 Dátum: 2011.04.10 vasárnap, 20:08:19 »

Üdv!
Szeretnék 1 9000VNR-t a mondimba,van benne egy becker traffic pro azt beszámoltatnám!!!!
Ha valaki tud egy ilyet kérem jelezze worship worship worship eljen
Naplózva
kokaikoko
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2747


SouthparKarcsi


« Új hozzászólás #10362 Dátum: 2011.04.10 vasárnap, 22:54:05 »

Sony fejen is vannak ezek a DSP-k és in is ROCK-ban használom, csak a mély és a magas is +7-en van! Mostmár igaz, az első macAudiokkal, lett benne magas, de még mindig keveslem...tegnap egy off kocsiban annyira tetszett a magas és az egész zene is...  Undecided énis olyat akarok, vagy hasonlót...
ja meg a 170 lovas CRTDI  eplus2
Nekem a magassugárzó az "A" oszlopon van, de láttam már fórumtárstól olyan képet amin az ablakra irányuló fúvóka helyére lett berakva. Biztos hogy sokat ér, de szerintem a Sony számára gyakorlatilag ismeretlen a magas hang fogalma, ezért nem valószínű hogy több lesz belőle a plusz magassugárzó miatt. Én legelőször a gyári ghia hangszórók helyére 3 utas koax Blaupunktokat tettem be (5x7") de semmit nem javult a magashang átvitel. Ezután hajítottam ki a sunyiba a Sonyt. Az Alpine fej csodát művelt már a gyári hangszóróval is (erősítők nélkül). Amikor sikerült megvenni az Infinity-ket akkor kezdett igazán szólni zene az autóban. DE ismétlem a magas hiány elsődleges oka a Sony...  falbav
Naplózva

2005 2.2 TDCi Turnier Ghia - ezüst, no zene egyelőre...ebben már nem is lesz.  TA-Technix -30mm
R.I.P. 2005 2.0 TDCi Turnier Ghia - Piros és baró
FrancoNero
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5613



« Új hozzászólás #10363 Dátum: 2011.04.10 vasárnap, 22:58:04 »

Nekem a magassugárzó az "A" oszlopon van, de láttam már fórumtárstól olyan képet amin az ablakra irányuló fúvóka helyére lett berakva. Biztos hogy sokat ér, de szerintem a Sony számára gyakorlatilag ismeretlen a magas hang fogalma, ezért nem valószínű hogy több lesz belőle a plusz magassugárzó miatt. Én legelőször a gyári ghia hangszórók helyére 3 utas koax Blaupunktokat tettem be (5x7") de semmit nem javult a magashang átvitel. Ezután hajítottam ki a sunyiba a Sonyt. Az Alpine fej csodát művelt már a gyári hangszóróval is (erősítők nélkül). Amikor sikerült megvenni az Infinity-ket akkor kezdett igazán szólni zene az autóban. DE ismétlem a magas hiány elsődleges oka a Sony...  falbav
Eddig sem kételkedtem abban amit mondasz, de mostmár tapasztaltam is  rinya Sonyban tényleg nincs magas hang...kétutas hangszóró javított rajta sokat!! De nem eleget...csak annyira fájna ha ebben a kocsiban utángyártott fejet kellene nézzek  Grin jó hülye vagyok tudom...
Nagynavi is ilyen?? Hangzásban??
Akkor inkább beruházok arra, csak maradjon meg nekem gyári állapotában a középkonzol  Undecided
Naplózva

Mondeo Duratorq TDCi "X"Le 2007.01.03.
"KENWOOD"MACAUDIO"HERTZ"ALPINE"EGR-OFF"MoMo Corse"CHIP"FlipKey"ST Springs"DECAT"

"NO SMOKE NO FUN"

400,000+


balkobalko
Vendég
« Új hozzászólás #10364 Dátum: 2011.04.11 hétfő, 05:58:16 »

Üdv!
Szeretnék 1 9000VNR-t a mondimba,van benne egy becker traffic pro azt beszámoltatnám!!!!
Naplózva
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #10365 Dátum: 2011.04.11 hétfő, 11:33:24 »

Eddig sem kételkedtem abban amit mondasz, de mostmár tapasztaltam is  rinya Sonyban tényleg nincs magas hang...kétutas hangszóró javított rajta sokat!! De nem eleget...csak annyira fájna ha ebben a kocsiban utángyártott fejet kellene nézzek  Grin jó hülye vagyok tudom...
Nagynavi is ilyen?? Hangzásban??
Akkor inkább beruházok arra, csak maradjon meg nekem gyári állapotában a középkonzol  Undecided
Szerintem a nagynavi nem ennyire magashiányos. Pont feljebb írtam, hogy én a napokban találtam rá a jó beállításra. Előtte a =3 (max) magasakat is kevésnek találtam, most meg +4 is tökéletesen elég. És nekem nagynavim van.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
kokaikoko
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2747


SouthparKarcsi


« Új hozzászólás #10366 Dátum: 2011.04.11 hétfő, 14:09:37 »

Eddig sem kételkedtem abban amit mondasz, de mostmár tapasztaltam is  rinya Sonyban tényleg nincs magas hang...kétutas hangszóró javított rajta sokat!! De nem eleget...csak annyira fájna ha ebben a kocsiban utángyártott fejet kellene nézzek  Grin jó hülye vagyok tudom...
Nagynavi is ilyen?? Hangzásban??
Akkor inkább beruházok arra, csak maradjon meg nekem gyári állapotában a középkonzol  Undecided
Nagynavit nem hallottam még szólni, pedig van a közelemben. De Domi aszonta hogy Madarason meghallgatjuk a cuccát  taps Engem egyáltalán nem zavar a beépítőkeret gyakorlatilag gyári színű pedig SAL-tól rendeltem, és a fej világítása sem zöld hanem jégfehér, de nem fogom miatta a műszerfalat átépíteni. Amúgy nem hülyeség a gyári fej de csak akkor igazán jó ha a dizájn mindenekelőtt fontos.
Naplózva

2005 2.2 TDCi Turnier Ghia - ezüst, no zene egyelőre...ebben már nem is lesz.  TA-Technix -30mm
R.I.P. 2005 2.0 TDCi Turnier Ghia - Piros és baró
Iqtamas
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 90



E-mail
« Új hozzászólás #10367 Dátum: 2011.04.19 kedd, 16:15:34 »

Sziasztok!
Nincs valakinek lábkiosztása sony 6006 facelift-es fejegyseghez?
Előre is köszönöm!
Naplózva

2005.05.27. MK3 Turiner 2.2 TDCI 155 le Ghia Executive
Iqtamas
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 90



E-mail
« Új hozzászólás #10368 Dátum: 2011.04.19 kedd, 16:54:48 »

Sziasztok!
Nincs valakinek lábkiosztása sony 6006 facelift-es fejegyseghez?
Előre is köszönöm!

Igazából a hangszórók és egy remot control kiosztása érdekelne erősítő beépítése miatt.
Naplózva

2005.05.27. MK3 Turiner 2.2 TDCI 155 le Ghia Executive
Ati75
Vendég
« Új hozzászólás #10369 Dátum: 2011.05.01 vasárnap, 14:19:00 »

Segítséget kérnék 4000 traffik kikódolásával kapcsolatban.
A kijelzőn LOCK 13 felirat látható.
Serial No. M142559
Part No. 96FP-18K876-GC

    A segítséget előre is köszönöm.
 
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48456



« Új hozzászólás #10370 Dátum: 2011.05.01 vasárnap, 16:19:40 »

Segítséget kérnék 4000 traffik kikódolásával kapcsolatban.
A kijelzőn LOCK 13 felirat látható.
Serial No. M142559
Part No. 96FP-18K876-GC

    A segítséget előre is köszönöm.
 
Pü-megy! Wink wave
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Gőzi
Vendég
« Új hozzászólás #10371 Dátum: 2011.05.02 hétfő, 20:30:31 »

Üdv. mindenkinek!

A múltkor egy jóra való ember  angel segített rajtam, amikor megfejtette a Mondeom CD lejátszójának a biztonsági kódját a szériaszám alapján. Azóta lecseréltem egy újabbra, aminek ismét nem tudom a kódját.
A megfejtésért előre is köszönet


« Utoljára szerkesztve: 2011.05.02 hétfő, 20:44:14 írta Gőzi » Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48456



« Új hozzászólás #10372 Dátum: 2011.05.02 hétfő, 20:32:45 »

Üdv. mindenkinek!

A múltkor egy jóra való ember  angel segített rajtam, amikor megfejtette a Mondeom CD lejátszójának a biztonsági kódját a szériaszám alapján. Azóta lecseréltem egy újabbra, aminek ismét nem tudom a kódját.
Íme, a kód aminek megfejtését előre is köszönöm:



Pü ment neked! Wink wave
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
balkobalko
Vendég
« Új hozzászólás #10373 Dátum: 2011.05.03 kedd, 07:32:16 »

Sziasztok
Szerezhetnétek nekem egy 9000vnr-t!
üdv Balázs
Naplózva
Kuk3sz
Vendég
« Új hozzászólás #10374 Dátum: 2011.05.06 péntek, 23:46:52 »

Sziasztok!

Pici help kéne bár nem gyári, de hi-fi ügyben.
Van 2db duplatekercses 2x2ohm-os hangszóróm:

Ugye ha pl bal oldalsó 2 meg a jobb oldalsó 2 csatit használom akkor 2 x 2 ohmon megy, ha a középső kettőt összekötöm és a 2 szélsőt használom akkor 1x4ohmba.
Van egy Mac Audio 4050-es erősítőm, ami 4x60w / 2x160w-t rms-t tud 4 ohmon, és 4x80w-t tud 2 ohmon.
Kérdésem: Hogy tudom kihozni 2 ohmon a 4x80w-t az erősítőből?
Ugye ha a 4 csatornából az 1. 2. meghidalom akkor 1 csatornán fog szólni monoba 2 ohmon, a 3. 4.-t is akkor az még 1 csatorna, rgo 2x2 ohmom már van, de hogy lesz ebből 4?
Na most régebben az erősítő hidalva a hangszórón csak az egyik tekercs bekötve egész jól szólt, de ugye így nem volt kihasználva a hangszóró teljes mértékben. Most az erősítő 2 csatornára van állítva, ugyanúgy meg van hidalva, de a hangszóró 4-ohmra van kötve és így elég ergya.
Remélem érthető, mer már kezdek álmos lenni. Ha valami nem úgy van ahogy írtam akkor sorry, nem értek ezekhez a kötözgetésekhez, mer már mindenhol mást hallok/ovasok.  nyes
Naplózva
badzoli
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 219


a másik egy Honda CBR600RR '07...


E-mail
« Új hozzászólás #10375 Dátum: 2011.05.08 vasárnap, 22:54:33 »

Én is kérdeznék: mk3-ban az első ajtók hangszórórácsa levehető külön is, vagy csak az ajtókárpittal együtt?
Még nem mertem nagyon feszegetni a rácsot...  help
Naplózva

'05 mk3 kombi, 2.0 TDCi, F1 automata, GHIA+
FrancoNero
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5613



« Új hozzászólás #10376 Dátum: 2011.05.08 vasárnap, 22:55:52 »

Én is kérdeznék: mk3-ban az első ajtók hangszórórácsa levehető külön is, vagy csak az ajtókárpittal együtt?
Még nem mertem nagyon feszegetni a rácsot...  help
csak külön, szerintem!!
Naplózva

Mondeo Duratorq TDCi "X"Le 2007.01.03.
"KENWOOD"MACAUDIO"HERTZ"ALPINE"EGR-OFF"MoMo Corse"CHIP"FlipKey"ST Springs"DECAT"

"NO SMOKE NO FUN"

400,000+


Maszat
Vendég
« Új hozzászólás #10377 Dátum: 2011.05.08 vasárnap, 23:03:40 »

En karpittal egyutt tudtam leszedni.
Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #10378 Dátum: 2011.05.08 vasárnap, 23:19:03 »

Én is kérdeznék: mk3-ban az első ajtók hangszórórácsa levehető külön is, vagy csak az ajtókárpittal együtt?
Még nem mertem nagyon feszegetni a rácsot...  help
le lehet venni külön is, de többet nem rakod vissza fel!! nyes
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
kokaikoko
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2747


SouthparKarcsi


« Új hozzászólás #10379 Dátum: 2011.05.09 hétfő, 09:50:55 »

Én is kérdeznék: mk3-ban az első ajtók hangszórórácsa levehető külön is, vagy csak az ajtókárpittal együtt?
Még nem mertem nagyon feszegetni a rácsot...  help
Ne feszegesd  falbav 8 csavar tarja a kárpitot  nyes
Naplózva

2005 2.2 TDCi Turnier Ghia - ezüst, no zene egyelőre...ebben már nem is lesz.  TA-Technix -30mm
R.I.P. 2005 2.0 TDCi Turnier Ghia - Piros és baró
Maszat
Vendég
« Új hozzászólás #10380 Dátum: 2011.05.09 hétfő, 18:19:48 »

Valaki tudna nekem segíteni, hogy van egy Alpine CDE-9882Ri autórádióm...és szeretném a kormány vezérlőt összehozni vele... valakinek van tapasztalata?
Illetve esetleg tudja hogyan lehetséges a dolog?
Naplózva
kokaikoko
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2747


SouthparKarcsi


« Új hozzászólás #10381 Dátum: 2011.05.09 hétfő, 19:35:31 »

Valaki tudna nekem segíteni, hogy van egy Alpine CDE-9882Ri autórádióm...és szeretném a kormány vezérlőt összehozni vele... valakinek van tapasztalata?
Illetve esetleg tudja hogyan lehetséges a dolog?
Szerintem a tiedhez vmi ilyesmi kell:
http://www.autoradiokeret.hu/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=672&category_id=43&option=com_virtuemart&Itemid=1
Naplózva

2005 2.2 TDCi Turnier Ghia - ezüst, no zene egyelőre...ebben már nem is lesz.  TA-Technix -30mm
R.I.P. 2005 2.0 TDCi Turnier Ghia - Piros és baró
Maszat
Vendég
« Új hozzászólás #10382 Dátum: 2011.05.09 hétfő, 19:45:07 »

Hűűűűűűha
jó drága...nemtudom ennyit megér e nekem  rinya
esetleg valakinek elfekvőben?
Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #10383 Dátum: 2011.05.09 hétfő, 21:18:11 »

Ne feszegesd  falbav 8 csavar tarja a kárpitot  nyes
az elsőket 9 Wink
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #10384 Dátum: 2011.05.09 hétfő, 21:18:49 »

Hűűűűűűha
jó drága...nemtudom ennyit megér e nekem  rinya
esetleg valakinek elfekvőben?
nekem sincs a jvc-hez, mégis elvagyok nélküle Wink
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
kokaikoko
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2747


SouthparKarcsi


« Új hozzászólás #10385 Dátum: 2011.05.09 hétfő, 21:20:49 »

az elsőket 9 Wink
Tényleg, a kilincset elfelejtettem  wow1
Naplózva

2005 2.2 TDCi Turnier Ghia - ezüst, no zene egyelőre...ebben már nem is lesz.  TA-Technix -30mm
R.I.P. 2005 2.0 TDCi Turnier Ghia - Piros és baró
Maszat
Vendég
« Új hozzászólás #10386 Dátum: 2011.05.09 hétfő, 21:22:40 »

nekem sincs a jvc-hez, mégis elvagyok nélküle Wink

jólvanna Cheesy kényelmes vagyok Cheesy
Naplózva
kokaikoko
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2747


SouthparKarcsi


« Új hozzászólás #10387 Dátum: 2011.05.09 hétfő, 21:24:49 »

jólvanna Cheesy kényelmes vagyok Cheesy
1x tán láttam már vaterán 4-5e környékén
Naplózva

2005 2.2 TDCi Turnier Ghia - ezüst, no zene egyelőre...ebben már nem is lesz.  TA-Technix -30mm
R.I.P. 2005 2.0 TDCi Turnier Ghia - Piros és baró
Maszat
Vendég
« Új hozzászólás #10388 Dátum: 2011.05.09 hétfő, 21:25:51 »

ha látol megint szoljál Cheesy
nézegettem egyébként én is, de nemtudom, hogyan keressem...mármint milyen néven ilyesmi...
Naplózva
kokaikoko
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2747


SouthparKarcsi


« Új hozzászólás #10389 Dátum: 2011.05.10 kedd, 19:54:41 »

ha látol megint szoljál Cheesy
nézegettem egyébként én is, de nemtudom, hogyan keressem...mármint milyen néven ilyesmi...
Csak egyszerűen Alpine, pár oldalnyi szokott lenni, ha van ott megtalálod
Naplózva

2005 2.2 TDCi Turnier Ghia - ezüst, no zene egyelőre...ebben már nem is lesz.  TA-Technix -30mm
R.I.P. 2005 2.0 TDCi Turnier Ghia - Piros és baró
Maszat
Vendég
« Új hozzászólás #10390 Dátum: 2011.05.11 szerda, 19:04:28 »

íbéén találtam 2ezer forintért, plusz 400a posta Cheesy ekkora mákot... vigyor3
Remélem jó lesz hozzá...
Egyébként azt se tudom ezt hová kell majd kötni, én nem emlékszem felesleges csatira a rádió mögött...

A segítséget meg köszönöm  worship
Naplózva
kokaikoko
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2747


SouthparKarcsi


« Új hozzászólás #10391 Dátum: 2011.05.11 szerda, 19:53:32 »

íbéén találtam 2ezer forintért, plusz 400a posta Cheesy ekkora mákot... vigyor3
Remélem jó lesz hozzá...
Egyébként azt se tudom ezt hová kell majd kötni, én nem emlékszem felesleges csatira a rádió mögött...

A segítséget meg köszönöm  worship
nincs csatija, a jack dugó megy be a fejbe, a többi kábel ISO + a mondi gyári csatlakozójához kell
Naplózva

2005 2.2 TDCi Turnier Ghia - ezüst, no zene egyelőre...ebben már nem is lesz.  TA-Technix -30mm
R.I.P. 2005 2.0 TDCi Turnier Ghia - Piros és baró
Maszat
Vendég
« Új hozzászólás #10392 Dátum: 2011.05.11 szerda, 20:03:39 »

hmmm
Nincs egy féléves a rádió, én raktam be, de nem emlékszem, hogy milyen csatik vannak benne Cheesy
A gyárit az tudom...
na mindegy, majd meglátjuk, igazából mindegy mert az aux kábelt is cserélnem kell...cseppet soványra sikeredett...
Naplózva
Guen
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 696


drizzt@maffia.hu
E-mail
« Új hozzászólás #10393 Dátum: 2011.05.12 csütörtök, 06:32:51 »

tegnap nekem is bekerült a fej a kocsiba... elég lassan haladt a dolog de végül úgy érzem megérte. Sokat vaciláltam hogy milyen legyen mert ugye az ár az komoly tényező volt és hát összegyűlt ~40k fém 200ft-ból így ezt erre áldoztam az eredménye egy jvc kd-r611-es lett. Az alpine volt a másik lehetőség de sztem a 120as nagyon bután néz ki hangra meg az eladó szerint sem lett volna lényegi különbség. Este be is raktam tényleg sokat dob a hangon taps
következő projekt normális hangszórók az első ajtókba +magas sugárzók

szerk: amikor kiszedtem a gyárit azon 3db csati volt ellenben a jvc-re már csak kettőt lehet rárakni mi lehet a maradék 1? esetleg a kormánykapcsoló?  Ja meg persze a mondi antenna csatija nem jó a jvc-hez van valakinek 5lete hogy milyen néven keressem a boltban? gondolom antenna átalakító csak esetleg van e megnevezése az egyes csati fajtáknak....
« Utoljára szerkesztve: 2011.05.12 csütörtök, 07:20:58 írta Guen » Naplózva

2001/3(aus der DDR Cheesy) Mk3 2.0tddi kombi 115 lovacska.
EGR Off, TDCI kipufogó rendszer, katalizátor off
Maszat
Vendég
« Új hozzászólás #10394 Dátum: 2011.05.12 csütörtök, 09:29:10 »

Szombaton irj mar ram es megnezem neked ha addig nem talalsz.
Nekem valahol lenni kell otthon ilyen hosszabitonak mert gondolom az a baj mint nekem volt.
Egyebkent haveri korben megy a vita a radokrol,melyik milyen stb...
En az Alpine-tol jobbat nem talaltam hangzasilag, konkretan volt 7felem, jvc,sony,blau,meg egy clarion... es 3fajta alpine, de azt hiszem hogy kulombseget csak az hall aki bombolteti a hangcuccot.

Meg ugye sok mulik a hangszorokon is, nekem az ajtoban clarion van es kb 2hete 1 Alpine melylada, doszt eleg Smiley
Naplózva
kokaikoko
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2747


SouthparKarcsi


« Új hozzászólás #10395 Dátum: 2011.05.12 csütörtök, 10:49:20 »

tegnap nekem is bekerült a fej a kocsiba... elég lassan haladt a dolog de végül úgy érzem megérte. Sokat vaciláltam hogy milyen legyen mert ugye az ár az komoly tényező volt és hát összegyűlt ~40k fém 200ft-ból így ezt erre áldoztam az eredménye egy jvc kd-r611-es lett. Az alpine volt a másik lehetőség de sztem a 120as nagyon bután néz ki hangra meg az eladó szerint sem lett volna lényegi különbség. Este be is raktam tényleg sokat dob a hangon taps
következő projekt normális hangszórók az első ajtókba +magas sugárzók

szerk: amikor kiszedtem a gyárit azon 3db csati volt ellenben a jvc-re már csak kettőt lehet rárakni mi lehet a maradék 1? esetleg a kormánykapcsoló?  Ja meg persze a mondi antenna csatija nem jó a jvc-hez van valakinek 5lete hogy milyen néven keressem a boltban? gondolom antenna átalakító csak esetleg van e megnevezése az egyes csati fajtáknak....
Asszem ilyen kell:
https://www.sal.hu/termeklap.aspx?term_id=7035
Naplózva

2005 2.2 TDCi Turnier Ghia - ezüst, no zene egyelőre...ebben már nem is lesz.  TA-Technix -30mm
R.I.P. 2005 2.0 TDCi Turnier Ghia - Piros és baró
kokaikoko
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2747


SouthparKarcsi


« Új hozzászólás #10396 Dátum: 2011.05.12 csütörtök, 10:57:04 »

Szombaton irj mar ram es megnezem neked ha addig nem talalsz.
Nekem valahol lenni kell otthon ilyen hosszabitonak mert gondolom az a baj mint nekem volt.
Egyebkent haveri korben megy a vita a radokrol,melyik milyen stb...
En az Alpine-tol jobbat nem talaltam hangzasilag, konkretan volt 7felem, jvc,sony,blau,meg egy clarion... es 3fajta alpine, de azt hiszem hogy kulombseget csak az hall aki bombolteti a hangcuccot.

Meg ugye sok mulik a hangszorokon is, nekem az ajtoban clarion van es kb 2hete 1 Alpine melylada, doszt eleg Smiley
Nem a bömböltetésen múlik. Az biztos hogy nagyobb hangerőn a cuccok 80-90%-ánál összeomlik a hangkép, de hacsak nem 128kbps Mp3-at hallgatsz telefonról, meg lehet simán különböztetni két fejet. Az biztos hogy az Alpine-ok a saját erősítőjükkel is nagyon zeneien szólnak  nyes
Naplózva

2005 2.2 TDCi Turnier Ghia - ezüst, no zene egyelőre...ebben már nem is lesz.  TA-Technix -30mm
R.I.P. 2005 2.0 TDCi Turnier Ghia - Piros és baró
Maszat
Vendég
« Új hozzászólás #10397 Dátum: 2011.05.12 csütörtök, 11:28:43 »

Nekem egy Grundzero erossitom van, 290wattos,de boszen eleg...
Amugy is csak varoson kivul uvoltetem...nem szeressem a feltunest Smiley
Naplózva
GiN
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1950



E-mail
« Új hozzászólás #10398 Dátum: 2011.05.12 csütörtök, 11:32:44 »

Nekem egy Grundzero erossitom van, 290wattos,de boszen eleg...
Amugy is csak varoson kivul uvoltetem...nem szeressem a feltunest Smiley
és ez a földrengés közepe vagy a kísérleti atombomba robbantás gandzérója?  vigyor3
Naplózva

Ranger XLT 2.2 TDCi.
2017-ig: 2006/2, Mondeo Turnier 2.0 TDCi Titanium, remap 160LE, MMT6, Forge Silicone Hoses,
Tempomat, EGR off, decat, LLumar, ZEN INA, Futásteljesítmény: ~225e km.
Maszat
Vendég
« Új hozzászólás #10399 Dátum: 2011.05.12 csütörtök, 14:40:32 »

Ez csak egy kis bukkano Smiley
Nekem eleg,akinek ettol tobb kelk az beteg eplus2 eplus2
Naplózva
Oldalak: 1 ... 201 202 203 204 205 206 207 [208] 209 210 211 212 213 214 215 ... 366   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.083 másodperc alatt készült el 22 lekéréssel.