Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.15 szerda, 22:57:07 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 223 224 225 226 227 228 229 [230] 231 232 233 234 235 236 237 ... 366   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Autó Hi-Fi  (Megtekintve 4593661 alkalommal)
0 Felhasználó és 13 vendég van a témában
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #11450 Dátum: 2012.01.27 péntek, 12:14:26 »

Ezzel lehet valamit kezdeni, vagy dobjam el a francba!?  Undecided

Hallottam, hogy zörög a hangszóró és szétszedtem az ajtót, aztán amint látható is a pirossal jelölt területen elengedte a ragasztó a papírt...pedig a hátsó hangszórók sokkal újabbak mint az elsők, ezek nemrég lettek beszerelve  Roll Eyes

http://kephost.hu/image-9907_4F2284DF.jpg
Lehet a hangszórókat peremeztetni, csak nem biztos hogy megéri. Nekem a ~20 éves Dynaudio hangszóróim mélysugárzóinak gumi pereme repedt szét 3-4 éve. Itt Pesten egy Aubeck Ferenc nevű ürgét ajánlja minden házimozis, a kiskörúton dolgozik, az Atoria és a Nemzeti Múzeum között.
De hogy Pécsről érdemes-e felhozni egy autóhangszórót... Kétlem. Gari nincs már rá? Azért ezeknek nem lenne szabad ilyen gyorsan kinyílniuk.
« Utoljára szerkesztve: 2012.01.27 péntek, 12:47:14 írta Domi » Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
kokaikoko
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2747


SouthparKarcsi


« Új hozzászólás #11451 Dátum: 2012.01.27 péntek, 12:20:28 »

Ezzel lehet valamit kezdeni, vagy dobjam el a francba!?  Undecided

Hallottam, hogy zörög a hangszóró és szétszedtem az ajtót, aztán amint látható is a pirossal jelölt területen elengedte a ragasztó a papírt...pedig a hátsó hangszórók sokkal újabbak mint az elsők, ezek nemrég lettek beszerelve  Roll Eyes

Kellett neked mekkaudiót venni  falbav Meg gondolom nyomattad neki ezerrel mint állat  wow1 Szegeden is tudok olyat aki peremez hangszórót de Dominak igaza van, lehet többe kerülne a leves mint a hús. Utoljára magassugárzót csináltattam 3e pénzt kértek érte. Ha gondolod megkérdezem kb. mennyiért vállalnák.
Naplózva

2005 2.2 TDCi Turnier Ghia - ezüst, no zene egyelőre...ebben már nem is lesz.  TA-Technix -30mm
R.I.P. 2005 2.0 TDCi Turnier Ghia - Piros és baró
FrancoNero
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5613



« Új hozzászólás #11452 Dátum: 2012.01.27 péntek, 12:20:59 »

Lehet a hangszórókat peremeztetni, csak nem biztos hogy megéri. Nekem a ~20 éves Dynaudio hangszóróim mélysugárzóinak gumi pereme repedt szét 3-4 éve. Itt Pesten egy Aubeck Ferenc nevű ürgét ajánlja minden házimozis, a kiskörúton dolgozik, az Atoria és a Nemzeti Múzeum között.
De hogy Pécsről érdemes-e felhozni egy autóhangszórót... Kétlem. Gari nincs már rá? Azért ezeknek nem lenne szabad ilyen gyorsan kinyílniuk.
Szerintem gari akkor lenne ilyen esetben rá ha szakszervíz szereli be, nem?
Eléggé csodálkozom énis...mert max. 3hónapos hangszórók ezek! Eladom, aztán ha valakinek kell megveszi és megcsináltatja én meg veszek hátra valami mást!

Ettől még nincs baj a macAudio-val mert az elsők már nyár óta bírják a gyűrődést gond nélkül! Lehet pont egy rosszat fogtam ki most!

Köszönöm a segítséget azért  worship
Naplózva

Mondeo Duratorq TDCi "X"Le 2007.01.03.
"KENWOOD"MACAUDIO"HERTZ"ALPINE"EGR-OFF"MoMo Corse"CHIP"FlipKey"ST Springs"DECAT"

"NO SMOKE NO FUN"

400,000+


FrancoNero
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5613



« Új hozzászólás #11453 Dátum: 2012.01.27 péntek, 12:23:36 »

Kellett neked mekkaudiót venni  falbav Meg gondolom nyomattad neki ezerrel mint állat  wow1 Szegeden is tudok olyat aki peremez hangszórót de Dominak igaza van, lehet többe kerülne a leves mint a hús. Utoljára magassugárzót csináltattam 3e pénzt kértek érte. Ha gondolod megkérdezem kb. mennyiért vállalnák.
Hát mit vegyek legközelebb ami elérhető áron van?  vigyor3

Hagyom a francba...gondoltam nyomok neki egy kis pillanatragasztót  eplus2

Nem kapták annyira, csak hogy halljam a zenét  Roll Eyes 30-ból átlagban 20-as hangerőn ment, de még ez is halk...csak efelett kezdi elvenni a mélyet  eplus2 de én meg szerintem kezdek süketülni  vigyor3
Naplózva

Mondeo Duratorq TDCi "X"Le 2007.01.03.
"KENWOOD"MACAUDIO"HERTZ"ALPINE"EGR-OFF"MoMo Corse"CHIP"FlipKey"ST Springs"DECAT"

"NO SMOKE NO FUN"

400,000+


FrancoNero
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5613



« Új hozzászólás #11454 Dátum: 2012.01.27 péntek, 12:28:29 »

Ez megfelelő lenne helyette?  vigyor3

http://www.paradoxautohifi.hu/hangszoro/clarion-sre-4621c.html

Bírná a gyűrődést?
Naplózva

Mondeo Duratorq TDCi "X"Le 2007.01.03.
"KENWOOD"MACAUDIO"HERTZ"ALPINE"EGR-OFF"MoMo Corse"CHIP"FlipKey"ST Springs"DECAT"

"NO SMOKE NO FUN"

400,000+


Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #11455 Dátum: 2012.01.27 péntek, 12:49:14 »

Szerintem gari akkor lenne ilyen esetben rá ha szakszervíz szereli be, nem?
Eléggé csodálkozom énis...mert max. 3hónapos hangszórók ezek! Eladom, aztán ha valakinek kell megveszi és megcsináltatja én meg veszek hátra valami mást!

Ettől még nincs baj a macAudio-val mert az elsők már nyár óta bírják a gyűrődést gond nélkül! Lehet pont egy rosszat fogtam ki most!

Köszönöm a segítséget azért  worship
Nem hiszem, hogy csak szakszervízes beszerelésre él a gari. Legalább hívd fel őket, mielőtt kidobod. 3 hónap alatt nem szabadna elengednie, akárki is szerelte be. Én azért verném a tamtamot, mielőtt újat veszek.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #11456 Dátum: 2012.01.27 péntek, 13:48:40 »

Ez megfelelő lenne helyette?  vigyor3

http://www.paradoxautohifi.hu/hangszoro/clarion-sre-4621c.html

Bírná a gyűrődést?

http://www.paradoxautohifi.hu/hangszoro/clarion-sre-5721c.html

inkább  ezt már csak a mérete miatt is ideálisabb neked  Wink ez passzol a gyári helyre  integet2
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
FrancoNero
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5613



« Új hozzászólás #11457 Dátum: 2012.01.27 péntek, 13:52:35 »

http://www.paradoxautohifi.hu/hangszoro/clarion-sre-5721c.html

inkább  ezt már csak a mérete miatt is ideálisabb neked  Wink ez passzol a gyári helyre  integet2
Köszi worship

Nem is néztem a méretet vigyor3
Naplózva

Mondeo Duratorq TDCi "X"Le 2007.01.03.
"KENWOOD"MACAUDIO"HERTZ"ALPINE"EGR-OFF"MoMo Corse"CHIP"FlipKey"ST Springs"DECAT"

"NO SMOKE NO FUN"

400,000+


Zolibácsi
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3360



« Új hozzászólás #11458 Dátum: 2012.01.27 péntek, 14:20:08 »

Nos, beszerelésre került a cucc. Íme pár kép, hátha érdekel valakit. vigyor3

Autó szétbombázása, hátsóülés, oldalkárpitok, stb kiszerelve:

Hátsóülés alatt vezeték előtte:

utána:

Első ajtó kibelezése:

szigetelése:

elölről is, hangszórókerettel együtt:

hangváltók bekötése:

szigetelése, műszerfal belsejében elhelyezése:

erősítő a hátsó ülés háttámlán:

"csipogó" elhelyezése:



Fejegység:


Mélyhangszóró még nincs, az is Focal lesz, csomagtér oldal beépítéssel egy zárt ládába.

Elégedettség, tizes skálán 11. vigyor3
« Utoljára szerkesztve: 2012.01.27 péntek, 14:29:06 írta Zolibácsi » Naplózva

MK5 2.0TDCi Titanium PS
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #11459 Dátum: 2012.01.27 péntek, 14:38:00 »


erősítő a hátsó ülés háttámlán:
te nem szoktál pakolni? Cheesy
Naplózva
Zolibácsi
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3360



« Új hozzászólás #11460 Dátum: 2012.01.27 péntek, 14:43:20 »

te nem szoktál pakolni? Cheesy

Dehogynem, pont hogy ott semmi helyet nem foglal... vigyor3
Naplózva

MK5 2.0TDCi Titanium PS
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #11461 Dátum: 2012.01.27 péntek, 14:49:29 »

Nos, beszerelésre került a cucc. Íme pár kép, hátha érdekel valakit. vigyor3

Autó szétbombázása, hátsóülés, oldalkárpitok, stb kiszerelve:

Hátsóülés alatt vezeték előtte:

utána:

Első ajtó kibelezése:

szigetelése:

elölről is, hangszórókerettel együtt:

hangváltók bekötése:

szigetelése, műszerfal belsejében elhelyezése:

erősítő a hátsó ülés háttámlán:

"csipogó" elhelyezése:



Fejegység:


Mélyhangszóró még nincs, az is Focal lesz, csomagtér oldal beépítéssel egy zárt ládába.

Elégedettség, tizes skálán 11. vigyor3

Hali!

Ügyi vagy  taps

Nem hallasz sistergést ha leveszed a hangerőt? Azért kérdezem mert ha jól látom a testkábel tápkábel jelkábel egy ponton a hátsó ülésnél közel vannak az rca kábelhez. ilyenkor szokott probléma adódni nekem volt is... ebből kifolyólag Valamint a magassugárzó nem órdítja le a fejedet? mivel pont a hallgatóra néznek   ezt a legnehezebb beállítani! általába össze felé kell fordítani őket de nem teljesen csak míg a színpadkép nem lesz megfelelő... Milyen rezgést csillapítót használtál stp? egyébként szépen igényesen munkálkodtál grat hozzá  eljen
Jam és az ajtóból hogyan sikerült az új kábeleket átvinni az utastérbe? mert mk2 nem kábelek futnak át hanem valami féle gyórs csati köti ossze őket.. Nekem nem volt könnyű megoldani  szomoru1
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
Zolibácsi
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3360



« Új hozzászólás #11462 Dátum: 2012.01.27 péntek, 14:54:21 »

Hali!

Ügyi vagy  taps

Nem hallasz sistergést ha leveszed a hangerőt? Azért kérdezem mert ha jól látom a testkábel tápkábel jelkábel egy ponton a hátsó ülésnél közel vannak az rca kábelhez. ilyenkor szokott probléma adódni nekem volt is... ebből kifolyólag Valamint a magassugárzó nem órdítja le a fejedet? mivel pont a hallgatóra néznek   ezt a legnehezebb beállítani! általába össze felé kell fordítani őket de nem teljesen csak míg a színpadkép nem lesz megfelelő... Milyen rezgést csillapítót használtál stp? egyébként szépen igényesen munkálkodtál grat hozzá  eljen
Jam és az ajtóból hogyan sikerült az új kábeleket átvinni az utastérbe? mert mk2 nem kábelek futnak át hanem valami féle gyórs csati köti ossze őket.. Nekem nem volt könnyű megoldani  szomoru1

Nem én csináltam, hanem a Paradox hifinél. vigyor3 Szóval a dicséret őket illeti (illetve egy személy munkája)

Nem hallottam eddig sistergést, de majd megfülelem jobban.

A magassugárzót nem érzem erősnek, nekem nagyon tetszik a hangzás. A srác méregette, próbálgatta az elhelyezését.

Igen, STP Silverrel van szigetelve.

Az ajtóátvezetőnél, itt is gyorscsati van. Leszedte a szigetelését a kábelnek, de azonkívül nem tudom hogy vezette át.
« Utoljára szerkesztve: 2012.01.27 péntek, 15:07:14 írta Zolibácsi » Naplózva

MK5 2.0TDCi Titanium PS
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #11463 Dátum: 2012.01.27 péntek, 15:17:37 »

Nem én csináltam, hanem a Paradox hifinél. vigyor3 Szóval a dicséret őket illeti (illetve egy személy munkája)

Nem hallottam eddig sistergést, de majd megfülelem jobban.

A magassugárzót nem érzem erősnek, nekem nagyon tetszik a hangzás. A srác méregette, próbálgatta az elhelyezését.

Igen, STP Silverrel van szigetelve.

Az ajtóátvezetőnél, itt is gyorscsati van. Leszedte a szigetelését a kábelnek, de azonkívül nem tudom hogy vezette át.

Szép munka  taps milyen zenét hallgatsz, és milyen mélynyomót ajánlottak? a kerékdob mögé lesz majd beépítve?
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
Zolibácsi
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3360



« Új hozzászólás #11464 Dátum: 2012.01.27 péntek, 15:23:32 »

Szép munka  taps milyen zenét hallgatsz, és milyen mélynyomót ajánlottak? a kerékdob mögé lesz majd beépítve?

Teljesen vegyes zenét hallgatok, a hangszeresektől kezdve az technon át a diszkóig.

Én most már ragaszkodom a Focalhoz ( hallva az első szettet  vigyor3 ), így a Focal 25 A1 lesz beépítve. Igen, a bal kerékjárat fölé, méretpontosan legyártott ládába.
Naplózva

MK5 2.0TDCi Titanium PS
kokaikoko
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2747


SouthparKarcsi


« Új hozzászólás #11465 Dátum: 2012.01.27 péntek, 17:24:56 »

Teljesen vegyes zenét hallgatok, a hangszeresektől kezdve az technon át a diszkóig.

Én most már ragaszkodom a Focalhoz ( hallva az első szettet  vigyor3 ), így a Focal 25 A1 lesz beépítve. Igen, a bal kerékjárat fölé, méretpontosan legyártott ládába.
A Paradoxosok szokásosan precíz munkát végeztek  taps Biztos jól szól, egyszer ha összejön valahol (nagytalin?) megfüleljük a dolgokat. A Focalokat lehet kicsit irigylem  Wink
Naplózva

2005 2.2 TDCi Turnier Ghia - ezüst, no zene egyelőre...ebben már nem is lesz.  TA-Technix -30mm
R.I.P. 2005 2.0 TDCi Turnier Ghia - Piros és baró
kokaikoko
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2747


SouthparKarcsi


« Új hozzászólás #11466 Dátum: 2012.01.27 péntek, 17:39:28 »

Köszi worship

Nem is néztem a méretet vigyor3
Sztem "normál" használat mellett nem volna szabad így széthullania. Megkérdezném a helyedben a garit, mert a hangszórón nem helytelen beszerelésből adódó mechanikai sérülés van, hanem egyszerűen xar.
Miért nem veszel vmi combosabb 16-os koax-ot vagy szettet?
http://www.audiosystem.mobildata.hu/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=91&category_id=11&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=62
http://www.paradoxautohifi.hu/hangszoro/hertz-ecx-165.4.html
http://www.paradoxautohifi.hu/hangszoro/ground-zero-gztf-16tx.html
http://www.paradoxautohifi.hu/hangszoro/focal-pc-165.html
 
Naplózva

2005 2.2 TDCi Turnier Ghia - ezüst, no zene egyelőre...ebben már nem is lesz.  TA-Technix -30mm
R.I.P. 2005 2.0 TDCi Turnier Ghia - Piros és baró
blaci
Vendég
« Új hozzászólás #11467 Dátum: 2012.01.28 szombat, 17:50:58 »

A citromsárga színű vezetéknek elvileg állandó pozitívnak kell lennie, mert az a memória kábel.Azzal van a probléma valószínűleg.

Ide is egy köszönet Smiley
Fel volt cserélve a sárga és a piros vezeték a jvc és az iso csatlakozó között. Használtan vettem, és ezek szerint nem egyforma a bekötés minden autón.
Most már csak annyiban gyengébb a gyárinál, hogy indítókulcs nélkül nem lehet bekapcsolni, ezt viszont majdcsak megszokom valahogy..
Naplózva
M.Márk
Vendég
« Új hozzászólás #11468 Dátum: 2012.01.28 szombat, 18:44:05 »

Ide is egy köszönet Smiley
Fel volt cserélve a sárga és a piros vezeték a jvc és az iso csatlakozó között. Használtan vettem, és ezek szerint nem egyforma a bekötés minden autón.
Most már csak annyiban gyengébb a gyárinál, hogy indítókulcs nélkül nem lehet bekapcsolni, ezt viszont majdcsak megszokom valahogy..

Ha rákötöd a rádióból kijövő piros vezetéket  a sárgára akkor fog úgy is működni.És akkor a piros vezetékre nincs szükség ami a műszerfalból ered.
Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #11469 Dátum: 2012.01.28 szombat, 19:14:24 »

Ha rákötöd a rádióból kijövő piros vezetéket  a sárgára akkor fog úgy is működni.És akkor a piros vezetékre nincs szükség ami a műszerfalból ered.
viszont akkor nem fog lekapcsolni, ha kiveszed a kulcsot
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #11470 Dátum: 2012.01.28 szombat, 19:14:47 »

Ide is egy köszönet Smiley
Fel volt cserélve a sárga és a piros vezeték a jvc és az iso csatlakozó között. Használtan vettem, és ezek szerint nem egyforma a bekötés minden autón.
Most már csak annyiban gyengébb a gyárinál, hogy indítókulcs nélkül nem lehet bekapcsolni, ezt viszont majdcsak megszokom valahogy..
elég csak I-es állásba rakni, már olyankor is megy a rádió
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
blaci
Vendég
« Új hozzászólás #11471 Dátum: 2012.01.28 szombat, 21:22:50 »

elég csak I-es állásba rakni, már olyankor is megy a rádió
Igen, erre rájöttem, meg az is tiszta, hogy ha folyamatos 12V-ot kap a rádió, akkor nekem kell lekapcsolni. Tulajdonképpen a gyári hifi két elektronikát tartalmaz, amiből a kormánytáv kiváltható (ahogy ki is váltottam). Erre a másikra, amitől kulcs nélkül is bekapcsolható egy óra időtartamra, még nem találtam megoldást. Viszont az új hifi klasszisokkal szebben szól, ami feledteti ezt az apró kényelmetlenséget.
Naplózva
FrancoNero
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5613



« Új hozzászólás #11472 Dátum: 2012.01.28 szombat, 23:27:12 »

Sztem "normál" használat mellett nem volna szabad így széthullania. Megkérdezném a helyedben a garit, mert a hangszórón nem helytelen beszerelésből adódó mechanikai sérülés van, hanem egyszerűen xar.
Miért nem veszel vmi combosabb 16-os koax-ot vagy szettet?
http://www.audiosystem.mobildata.hu/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=91&category_id=11&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=62
http://www.paradoxautohifi.hu/hangszoro/hertz-ecx-165.4.html
http://www.paradoxautohifi.hu/hangszoro/ground-zero-gztf-16tx.html
http://www.paradoxautohifi.hu/hangszoro/focal-pc-165.html
 
a mostaniakkal is elég nehézkesen birkózik meg a SONY...másfél óránként kell neki fél óra szünet  eplus2 túlmelegszik  Undecided

Szerintem ha a belinkeltek közül lenne valamelyik akkor nem lenne időm zenét hallgatni!  vigyor3
Naplózva

Mondeo Duratorq TDCi "X"Le 2007.01.03.
"KENWOOD"MACAUDIO"HERTZ"ALPINE"EGR-OFF"MoMo Corse"CHIP"FlipKey"ST Springs"DECAT"

"NO SMOKE NO FUN"

400,000+


Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #11473 Dátum: 2012.01.28 szombat, 23:44:50 »

a mostaniakkal is elég nehézkesen birkózik meg a SONY...másfél óránként kell neki fél óra szünet  eplus2 túlmelegszik  Undecided

Szerintem ha a belinkeltek közül lenne valamelyik akkor nem lenne időm zenét hallgatni!  vigyor3

Akkor venni kell egy erősítőt is hozzá vigyor3
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
kokaikoko
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2747


SouthparKarcsi


« Új hozzászólás #11474 Dátum: 2012.01.29 vasárnap, 06:33:29 »

a mostaniakkal is elég nehézkesen birkózik meg a SONY...másfél óránként kell neki fél óra szünet  eplus2 túlmelegszik  Undecided

Szerintem ha a belinkeltek közül lenne valamelyik akkor nem lenne időm zenét hallgatni!  vigyor3
Honnan tudod hogy túlmelegszik, kiírja? Nem melegedhet túl ennyi hallgatástól, ha meg igen akkor nem jó. Azzal nem foglalkozzál hogy a kivett lemez majdnem süt, az természetes.
A hangszóró fizikai mérete nem befolyásolja egy erősítő működését csak az ohmikus ellenállása és érzékenysége. Mivel az autóhangszórók nagy része 4ohmos a fejegységek is erre az impedanciára vannak gyártva, tehát normál körülmények között nem okozhatnak kárt.
Naplózva

2005 2.2 TDCi Turnier Ghia - ezüst, no zene egyelőre...ebben már nem is lesz.  TA-Technix -30mm
R.I.P. 2005 2.0 TDCi Turnier Ghia - Piros és baró
BeG 2.5/V6
Vendég
« Új hozzászólás #11475 Dátum: 2012.01.29 vasárnap, 07:21:09 »

Igen, erre rájöttem, meg az is tiszta, hogy ha folyamatos 12V-ot kap a rádió, akkor nekem kell lekapcsolni. Tulajdonképpen a gyári hifi két elektronikát tartalmaz, amiből a kormánytáv kiváltható (ahogy ki is váltottam). Erre a másikra, amitől kulcs nélkül is bekapcsolható egy óra időtartamra, még nem találtam megoldást. Viszont az új hifi klasszisokkal szebben szól, ami feledteti ezt az apró kényelmetlenséget.

Elméletileg azt, hogy a rádió kikapcsoljon 1 óra múlva az egy külön funkció a rádión, azt be lehet programozni.
Nekem be lehetett az MNC fejegységen. De sajnálom hogy benne hagytam a kocsiban amikor eladtam.  rinya
Naplózva
sendrew
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332



E-mail
« Új hozzászólás #11476 Dátum: 2012.01.29 vasárnap, 07:52:14 »

Elméletileg azt, hogy a rádió kikapcsoljon 1 óra múlva az egy külön funkció a rádión, azt be lehet programozni.
Nekem be lehetett az MNC fejegységen. De sajnálom hogy benne hagytam a kocsiban amikor eladtam.  rinya

Azt ne sajnáld szerintem   vigyor3
Naplózva

2008. Ford S-MAX 2.0 Titanium 145LE
2008. Ford Focus 1.6    101LE

EX:
2001. Ford Ka 1.3 60LE
2004. Ford Mondeo Turnier Trend 1.8 16V 125LE  LPG
2007. Ford Fiesta 1.25    75LE

Az autó nyomokban Ghia elemeket tartalmazott
FrancoNero
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5613



« Új hozzászólás #11477 Dátum: 2012.01.29 vasárnap, 13:09:57 »

Honnan tudod hogy túlmelegszik, kiírja? Nem melegedhet túl ennyi hallgatástól, ha meg igen akkor nem jó. Azzal nem foglalkozzál hogy a kivett lemez majdnem süt, az természetes.
A hangszóró fizikai mérete nem befolyásolja egy erősítő működését csak az ohmikus ellenállása és érzékenysége. Mivel az autóhangszórók nagy része 4ohmos a fejegységek is erre az impedanciára vannak gyártva, tehát normál körülmények között nem okozhatnak kárt.
Abból tudom, hogy kb. 2óra maxon hallgatás után kiírja, hogy "cd error" és akkor nem hajlandó semmit csinálni...
Ilyenkot kkikapcsolom és várok, mert az előlapja is tűzforró mindig Cheesy
Naplózva

Mondeo Duratorq TDCi "X"Le 2007.01.03.
"KENWOOD"MACAUDIO"HERTZ"ALPINE"EGR-OFF"MoMo Corse"CHIP"FlipKey"ST Springs"DECAT"

"NO SMOKE NO FUN"

400,000+


Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #11478 Dátum: 2012.01.29 vasárnap, 14:40:36 »

Abból tudom, hogy kb. 2óra maxon hallgatás után kiírja, hogy "cd error" és akkor nem hajlandó semmit csinálni...
Ilyenkot kkikapcsolom és várok, mert az előlapja is tűzforró mindig Cheesy
Így kezd érthetővé válni, miért adta meg magát a hangszóró  eplus2
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #11479 Dátum: 2012.01.29 vasárnap, 15:37:40 »

Azt ne sajnáld szerintem   vigyor3

 2funny
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
FrancoNero
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5613



« Új hozzászólás #11480 Dátum: 2012.01.29 vasárnap, 15:38:34 »

Így kezd érthetővé válni, miért adta meg magát a hangszóró  eplus2
140-nél nagy a szélzaj tudod  vigyor3 valahogy hallani is kell a zenét!!

De egyébként 20-on hallgatom...szóval nem max, mert még tekerhetnék 10-et, csak akkor már annyira se jó mint amúgy  Grin
Naplózva

Mondeo Duratorq TDCi "X"Le 2007.01.03.
"KENWOOD"MACAUDIO"HERTZ"ALPINE"EGR-OFF"MoMo Corse"CHIP"FlipKey"ST Springs"DECAT"

"NO SMOKE NO FUN"

400,000+


kokaikoko
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2747


SouthparKarcsi


« Új hozzászólás #11481 Dátum: 2012.01.29 vasárnap, 21:34:09 »

140-nél nagy a szélzaj tudod  vigyor3 valahogy hallani is kell a zenét!!

De egyébként 20-on hallgatom...szóval nem max, mert még tekerhetnék 10-et, csak akkor már annyira se jó mint amúgy  Grin
Az a baj hogy menet közben az egyéb menetzajok miatt nem hallod mikor kezd el a zene torzítani, attól el szokott szállni a hangszóró de inkább a tekercs szakad le vagy sül be és nem a perem hullik szét.
Sztem szinte biztos hogy valami pitty-putty van a Sony-val, nem hiszem hogy normális az általad leírt jelenség.
Naplózva

2005 2.2 TDCi Turnier Ghia - ezüst, no zene egyelőre...ebben már nem is lesz.  TA-Technix -30mm
R.I.P. 2005 2.0 TDCi Turnier Ghia - Piros és baró
FrancoNero
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5613



« Új hozzászólás #11482 Dátum: 2012.01.29 vasárnap, 21:36:09 »

Az a baj hogy menet közben az egyéb menetzajok miatt nem hallod mikor kezd el a zene torzítani, attól el szokott szállni a hangszóró de inkább a tekercs szakad le vagy sül be és nem a perem hullik szét.
Sztem szinte biztos hogy valami pitty-putty van a Sony-val, nem hiszem hogy normális az általad leírt jelenség.
szerintem is így van ahogy mondod! nem lenne szabad túlmelegedni neki 2óra alatt... de mindegy, azért az néha a fejemnek is jó ha kicsit csend van  vigyor3
Naplózva

Mondeo Duratorq TDCi "X"Le 2007.01.03.
"KENWOOD"MACAUDIO"HERTZ"ALPINE"EGR-OFF"MoMo Corse"CHIP"FlipKey"ST Springs"DECAT"

"NO SMOKE NO FUN"

400,000+


Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 26666


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #11483 Dátum: 2012.01.31 kedd, 21:52:52 »

6000cd rds Eon típusú fejegység iso csatlakozós?

Illetve a kábelköteg az autóban iso kompatibilis? Vagy kell átalakító?
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
tpmportal
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4114


E-mail
« Új hozzászólás #11484 Dátum: 2012.01.31 kedd, 22:21:52 »

6000cd rds Eon típusú fejegység iso csatlakozós?

Illetve a kábelköteg az autóban iso kompatibilis? Vagy kell átalakító?

Ford csatlakozója van, ISO-ra átalakítót kapsz egy ezresért.
http://www.argep.hu/trend/FORD/Ford-iso.html
Naplózva
skyjezus
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 321


E-mail
« Új hozzászólás #11485 Dátum: 2012.02.04 szombat, 19:09:04 »

140-nél nagy a szélzaj tudod  vigyor3 valahogy hallani is kell a zenét!!

De egyébként 20-on hallgatom...szóval nem max, mert még tekerhetnék 10-et, csak akkor már annyira se jó mint amúgy  Grin
Cimborám is addig nyomta a hangcuccot (Honda Civicben) hogy egyszer könyök kint, mert az kell (hála Istennek csak a vége) mert a tükröt elvitte egy villogó Mentőautó!  azóta nem hallgatja hangosan a zenét csak kellemes hangerővel Cheesy
Naplózva

2003/6 MK3 TDCI 2.0 GHIA (130 Le); EGR off, egy kis carbonozás
kokaikoko
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2747


SouthparKarcsi


« Új hozzászólás #11486 Dátum: 2012.02.04 szombat, 19:45:14 »

Cimborám is addig nyomta a hangcuccot (Honda Civicben) hogy egyszer könyök kint, mert az kell (hála Istennek csak a vége) mert a tükröt elvitte egy villogó Mentőautó!  azóta nem hallgatja hangosan a zenét csak kellemes hangerővel Cheesy

Sztem mi is csak kellemes hangerőn hallgatunk zenét az autóban csak csukott ablakkal, mert a nyitott ablak összekuszálja a hangképet, ráadásul ki is hallatszik a zene és akkor mindenki néz, hogy ki az a bunkó aki nyomatja mint állat  wow1
Én rendőrautóval találkoztam már majdnem, azóta a nagyobb kereszteződések előtt lehalkítom és ismeretlen helyeken is úgy szól hogy hallatszódjon a külvilág zaja, de ezeken kívül...  Wink
Naplózva

2005 2.2 TDCi Turnier Ghia - ezüst, no zene egyelőre...ebben már nem is lesz.  TA-Technix -30mm
R.I.P. 2005 2.0 TDCi Turnier Ghia - Piros és baró
kokaikoko
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2747


SouthparKarcsi


« Új hozzászólás #11487 Dátum: 2012.02.05 vasárnap, 15:53:51 »

Ha netán vki jó hangszórót akar venni gyári helyre, vaterán találtam:
http://auto-motor.vatera.hu/auto_hifi/hangszoro/rockford_power_kisoval_ford_mazda_gyari_helyre_1543746557.html
Naplózva

2005 2.2 TDCi Turnier Ghia - ezüst, no zene egyelőre...ebben már nem is lesz.  TA-Technix -30mm
R.I.P. 2005 2.0 TDCi Turnier Ghia - Piros és baró
FrancoNero
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5613



« Új hozzászólás #11488 Dátum: 2012.02.05 vasárnap, 16:32:40 »

Ha netán vki jó hangszórót akar venni gyári helyre, vaterán találtam:
http://auto-motor.vatera.hu/auto_hifi/hangszoro/rockford_power_kisoval_ford_mazda_gyari_helyre_1543746557.html
Ilyet valaki miért szed ki a kocsiból 2hónap után?

Nem gndolom feltétlen, hogy rossz csak nekem már minden gyanús  vigyor3

Lehet le kéne csapni rá  Roll Eyes Grin
Naplózva

Mondeo Duratorq TDCi "X"Le 2007.01.03.
"KENWOOD"MACAUDIO"HERTZ"ALPINE"EGR-OFF"MoMo Corse"CHIP"FlipKey"ST Springs"DECAT"

"NO SMOKE NO FUN"

400,000+


kokaikoko
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2747


SouthparKarcsi


« Új hozzászólás #11489 Dátum: 2012.02.05 vasárnap, 17:31:59 »

Ilyet valaki miért szed ki a kocsiból 2hónap után?

Nem gndolom feltétlen, hogy rossz csak nekem már minden gyanús  vigyor3

Lehet le kéne csapni rá  Roll Eyes Grin
Lehet eladta az autót, de vaterán tudsz az eladótól kérdezni
Naplózva

2005 2.2 TDCi Turnier Ghia - ezüst, no zene egyelőre...ebben már nem is lesz.  TA-Technix -30mm
R.I.P. 2005 2.0 TDCi Turnier Ghia - Piros és baró
lalahun
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 600



E-mail
« Új hozzászólás #11490 Dátum: 2012.02.05 vasárnap, 19:25:50 »

Sziasztok.
Van egy mk3 mondeom, szeretném lecserélni a gyári fejegységet egy jó minőségi 2 dines navigációs fejre.
A kérdés hogy van e valami átalakító vagy csak házi barkácsal lehet megoldani a beszerelést?
Mert úgytudom hogy 1,5 dines a gyári.
Ja a verda 2002-es facelift elötti.
Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #11491 Dátum: 2012.02.05 vasárnap, 19:27:51 »

Sziasztok.
Van egy mk3 mondeom, szeretném lecserélni a gyári fejegységet egy jó minőségi 2 dines navigációs fejre.
A kérdés hogy van e valami átalakító vagy csak házi barkácsal lehet megoldani a beszerelést?
Mert úgytudom hogy 1,5 dines a gyári.
Ja a verda 2002-es facelift elötti.

nekem van eladó 2din-es középkonzolom
http://mondeo.hu/index.php?topic=7010.0
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
lalahun
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 600



E-mail
« Új hozzászólás #11492 Dátum: 2012.02.05 vasárnap, 20:04:12 »

nekem van eladó 2din-es középkonzolom
http://mondeo.hu/index.php?topic=7010.0
Te alakítotad át?
Tudsz jobb minőségi képet küldeni róla privibe?
Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #11493 Dátum: 2012.02.05 vasárnap, 20:07:31 »

Te alakítotad át?
Tudsz jobb minőségi képet küldeni róla privibe?

igen én csináltam, képem csak ez van most róla, de van benne anyag rendesen. műanyag heggesztéssel lett csinálva, nem ragasztva van. ez bírja, nekem is egy évig volt benne és bírta. csak faceliftesítettem és ezért került ki.

Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
lalahun
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 600



E-mail
« Új hozzászólás #11494 Dátum: 2012.02.05 vasárnap, 20:25:32 »

igen én csináltam, képem csak ez van most róla, de van benne anyag rendesen. műanyag heggesztéssel lett csinálva, nem ragasztva van. ez bírja, nekem is egy évig volt benne és bírta. csak faceliftesítettem és ezért került ki.


Csak azért kértem jobb minőségű képet mert furcsa az egység jobb és a ball oldali sarokrésze.
Vagy csak a képen ilyen?
Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #11495 Dátum: 2012.02.05 vasárnap, 20:32:40 »

Csak azért kértem jobb minőségű képet mert furcsa az egység jobb és a ball oldali sarokrésze.
Vagy csak a képen ilyen?

Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
fehérfarkas23
Vendég
« Új hozzászólás #11496 Dátum: 2012.02.05 vasárnap, 21:47:52 »

Sziasztok! 2003-as 2.5 ös durasiftes autómra a féltengely miatt nagyon sokat kell költenem ezért úgy döntöttem, hogy igy  8 és fél év után is megtartom, viszont a denso nagynavi navi antenna része is halott (antenna talp már cserélve lett), valamint hiába tettek bele 80 E ft,- ért 4 hangszórót a zene élvezhetetlen benne. A rádió vétele is minősíthetetlenül rossz. Egy megbízható hozzáértő műhelyre lenne szükségem ahol rendbe tennék az autóm audio részét! Segítségeteket előre is köszönöm!!
Naplózva
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #11497 Dátum: 2012.02.05 vasárnap, 22:55:38 »

Sziasztok! 2003-as 2.5 ös durasiftes autómra a féltengely miatt nagyon sokat kell költenem ezért úgy döntöttem, hogy igy  8 és fél év után is megtartom, viszont a denso nagynavi navi antenna része is halott (antenna talp már cserélve lett), valamint hiába tettek bele 80 E ft,- ért 4 hangszórót a zene élvezhetetlen benne. A rádió vétele is minősíthetetlenül rossz. Egy megbízható hozzáértő műhelyre lenne szükségem ahol rendbe tennék az autóm audio részét! Segítségeteket előre is köszönöm!!

http://www.paradoxautohifi.hu/szolgaltatas/autohifi_beepites.html

ők értik a dolgukat....
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #11498 Dátum: 2012.02.05 vasárnap, 22:59:16 »

Sziasztok! 2003-as 2.5 ös durasiftes autómra a féltengely miatt nagyon sokat kell költenem ezért úgy döntöttem, hogy igy  8 és fél év után is megtartom, viszont a denso nagynavi navi antenna része is halott (antenna talp már cserélve lett), valamint hiába tettek bele 80 E ft,- ért 4 hangszórót a zene élvezhetetlen benne. A rádió vétele is minősíthetetlenül rossz. Egy megbízható hozzáértő műhelyre lenne szükségem ahol rendbe tennék az autóm audio részét! Segítségeteket előre is köszönöm!!
miért nem irtod ki belőle a Densot??
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
kokaikoko
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2747


SouthparKarcsi


« Új hozzászólás #11499 Dátum: 2012.02.06 hétfő, 08:22:04 »

eljen
Naplózva

2005 2.2 TDCi Turnier Ghia - ezüst, no zene egyelőre...ebben már nem is lesz.  TA-Technix -30mm
R.I.P. 2005 2.0 TDCi Turnier Ghia - Piros és baró
Oldalak: 1 ... 223 224 225 226 227 228 229 [230] 231 232 233 234 235 236 237 ... 366   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.11 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.