Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.15 szerda, 20:22:20 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 227 228 229 230 231 232 233 [234] 235 236 237 238 239 240 241 ... 366   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Autó Hi-Fi  (Megtekintve 4593384 alkalommal)
0 Felhasználó és 32 vendég van a témában
kokaikoko
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2747


SouthparKarcsi


« Új hozzászólás #11650 Dátum: 2012.03.06 kedd, 20:11:33 »

Épp ma rendeltem be 7 méternyi, 30 centi széles bitulapot. Cheesy
Nekem Soudaband-del be van "tapétázva" az egész kocsi hátulja, a pótkerék tartó, és a hátsó ülés alja. Már várom a jó időt és jönnek az ajtók, idáig 17m 30 centist és kb. 7m 15 centist ragasztottam föl. Az ajtókban részben Soudaband, részben Sinus Live és STP lapok lesznek.
Naplózva

2005 2.2 TDCi Turnier Ghia - ezüst, no zene egyelőre...ebben már nem is lesz.  TA-Technix -30mm
R.I.P. 2005 2.0 TDCi Turnier Ghia - Piros és baró
overcooler
Vendég
« Új hozzászólás #11651 Dátum: 2012.03.06 kedd, 20:21:33 »

Nekem Soudaband-del be van "tapétázva" az egész kocsi hátulja, a pótkerék tartó, és a hátsó ülés alja. Már várom a jó időt és jönnek az ajtók, idáig 17m 30 centist és kb. 7m 15 centist ragasztottam föl. Az ajtókban részben Soudaband, részben Sinus Live és STP lapok lesznek.

AZ KOMOLY! wow1 nyes
Valahol láttam ilyen padlószőnyeg szerű csillapítóanyagot is, tökéletes lenne a csomagtartóban kiterítve csak hát egy 81,28 cm x 137.16 cm-es darab 42ezerbe kerül... Majd meglátom, hogy mennyire lesz elég ennyi bitulap, aztán ha kell, majd rendelek még, de van egy érzésem, hogy nem lesz elég...  hehe
Naplózva
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #11652 Dátum: 2012.03.06 kedd, 21:20:01 »

Nekem Soudaband-del be van "tapétázva" az egész kocsi hátulja, a pótkerék tartó, és a hátsó ülés alja. Már várom a jó időt és jönnek az ajtók, idáig 17m 30 centist és kb. 7m 15 centist ragasztottam föl. Az ajtókban részben Soudaband, részben Sinus Live és STP lapok lesznek.

 wow1 Akkor jó pár 10-kilóval kövérebb lett a kombid  taps
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
kokaikoko
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2747


SouthparKarcsi


« Új hozzászólás #11653 Dátum: 2012.03.06 kedd, 21:22:25 »

AZ KOMOLY! wow1 nyes
Valahol láttam ilyen padlószőnyeg szerű csillapítóanyagot is, tökéletes lenne a csomagtartóban kiterítve csak hát egy 81,28 cm x 137.16 cm-es darab 42ezerbe kerül... Majd meglátom, hogy mennyire lesz elég ennyi bitulap, aztán ha kell, majd rendelek még, de van egy érzésem, hogy nem lesz elég...  hehe
Biztosan nem lesz elég.
STP-ből mindenre van megoldás, de nem olcsó mulatság
« Utoljára szerkesztve: 2012.03.06 kedd, 21:24:55 írta kokaikoko » Naplózva

2005 2.2 TDCi Turnier Ghia - ezüst, no zene egyelőre...ebben már nem is lesz.  TA-Technix -30mm
R.I.P. 2005 2.0 TDCi Turnier Ghia - Piros és baró
kokaikoko
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2747


SouthparKarcsi


« Új hozzászólás #11654 Dátum: 2012.03.06 kedd, 21:23:56 »

wow1 Akkor jó pár 10-kilóval kövérebb lett a kombid  taps
A 10m-es 30cm széles tekercs sztem nincs több 6-8 kilónál
« Utoljára szerkesztve: 2012.03.06 kedd, 21:25:39 írta kokaikoko » Naplózva

2005 2.2 TDCi Turnier Ghia - ezüst, no zene egyelőre...ebben már nem is lesz.  TA-Technix -30mm
R.I.P. 2005 2.0 TDCi Turnier Ghia - Piros és baró
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #11655 Dátum: 2012.03.06 kedd, 22:23:08 »

Biztosan nem lesz elég.
STP-ből mindenre van megoldás, de nem olcsó mulatság

Használjatok ilyet ez sokkal olcsóbb és még lehet jobb is http://www.zajcsillapitas.net/mainproducts/rezgescsillapitok/pf-830-20.html
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
wofer
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3726


Minden a mágnes körül forog,csak észre kell venni!


E-mail
« Új hozzászólás #11656 Dátum: 2012.03.09 péntek, 07:56:48 »


Üdv mindenkinek.
Manapság már nem kellenek ekkora h.szorók,és a membrán felület nem minden.1 db 30as subbal is minden igényt
kielégitő hifit lehet varázsolni.Anno én is beleszaladtam ilyenekbe(nagy láda).Persze ha már megvan akkor...
Nekem is volt ilyen a kisebbik fajtából,és a nettó 65liter(30as) is kicsinek bizonyult.A + súlyról nem is beszélve
;-) ....egy dupla subláda 65kg-nál kezdődik.Ilyen rendszerhez hátra pótakku.És máris +100kg a 2db erősitővel.


üdv.


Naplózva

https://audioshop.hu/ Subwoofer guru + minden ami autóhifi!
Fordok,3 Capri,1Focus,3 Mondeo,S-MAX,Grand C-MAX, egyelőre OFF Skoda Octavia
kokaikoko
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2747


SouthparKarcsi


« Új hozzászólás #11657 Dátum: 2012.03.09 péntek, 09:21:32 »

Üdv mindenkinek.
Manapság már nem kellenek ekkora h.szorók,és a membrán felület nem minden.1 db 30as subbal is minden igényt
kielégitő hifit lehet varázsolni.Anno én is beleszaladtam ilyenekbe(nagy láda).Persze ha már megvan akkor...
Nekem is volt ilyen a kisebbik fajtából,és a nettó 65liter(30as) is kicsinek bizonyult.A + súlyról nem is beszélve
;-) ....egy dupla subláda 65kg-nál kezdődik.Ilyen rendszerhez hátra pótakku.És máris +100kg a 2db erősitővel.


üdv.
10" Phase Linear van az autóban gyári zárt ládában és így is biztosított a vesemasszázs. Ízlések és pofonok ki mire vágyik, van aki azt szereti ha a környék hallja amikor arra jár, van aki meg zenét szeret hallgatni az autóban  nyes  2 erősítő van beépítve, de eszembe sem jutott a pótakku.
Naplózva

2005 2.2 TDCi Turnier Ghia - ezüst, no zene egyelőre...ebben már nem is lesz.  TA-Technix -30mm
R.I.P. 2005 2.0 TDCi Turnier Ghia - Piros és baró
wofer
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3726


Minden a mágnes körül forog,csak észre kell venni!


E-mail
« Új hozzászólás #11658 Dátum: 2012.03.09 péntek, 09:37:31 »

10" Phase Linear van az autóban gyári zárt ládában és így is biztosított a vesemasszázs. Ízlések és pofonok ki mire vágyik, van aki azt szereti ha a környék hallja amikor arra jár, van aki meg zenét szeret hallgatni az autóban  nyes  2 erősítő van beépítve, de eszembe sem jutott a pótakku.

Mert szerencsés vagy a kombiban.....probáld meg ezt egy 4ajtósban eplus2 Wink

sajna nekem ez csak 2*30subbal sikerült.
Naplózva

https://audioshop.hu/ Subwoofer guru + minden ami autóhifi!
Fordok,3 Capri,1Focus,3 Mondeo,S-MAX,Grand C-MAX, egyelőre OFF Skoda Octavia
wofer
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3726


Minden a mágnes körül forog,csak észre kell venni!


E-mail
« Új hozzászólás #11659 Dátum: 2012.03.09 péntek, 09:51:05 »

Zolibácsi

Már régebben is néztem a beépitésed,elég jó lett Wink
Focal garantált jó eredményt hoz.
/bár a mondi ajtó,finoman szólva is rossz-tiszta lik az egész/

Ha esetleg kiváncsi vagy egy jó szándékú észrevételre,irj priviben akkor megirom. Wink
amit már a saját káromon megtanultam...

ui: ezt nem neked,csak ugy általában.sokan az ismert márkákat pl.mac audio favorizálják,de a valóságban már
nagyot fordult a világ.Igy, egy itt szinte nem is ismert termékcsalád Kicx,nagyon komoly szinvonalat tartalmaz.
/alias Solid Audio/ Mind hangszóróban,mind erősitőben,és az utóbbi inkább.Persze hogy egy-egy hang kinek mennyire tetszik az egyéni kérdés-nem is vitás.

üdv..peti
Naplózva

https://audioshop.hu/ Subwoofer guru + minden ami autóhifi!
Fordok,3 Capri,1Focus,3 Mondeo,S-MAX,Grand C-MAX, egyelőre OFF Skoda Octavia
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #11660 Dátum: 2012.03.09 péntek, 10:41:46 »

Zolibácsi

Már régebben is néztem a beépitésed,elég jó lett Wink
Focal garantált jó eredményt hoz.
/bár a mondi ajtó,finoman szólva is rossz-tiszta lik az egész/

Ha esetleg kiváncsi vagy egy jó szándékú észrevételre,irj priviben akkor megirom. Wink
amit már a saját káromon megtanultam...

ui: ezt nem neked,csak ugy általában.sokan az ismert márkákat pl.mac audio favorizálják,de a valóságban már
nagyot fordult a világ.Igy, egy itt szinte nem is ismert termékcsalád Kicx,nagyon komoly szinvonalat tartalmaz.
/alias Solid Audio/ Mind hangszóróban,mind erősitőben,és az utóbbi inkább.Persze hogy egy-egy hang kinek mennyire tetszik az egyéni kérdés-nem is vitás.

üdv..peti

A mondi ajtó még elég jó, meg kell nézni egy audi, fóvé,merci legtöbbnél csak kárpit van lemez nincs az ajtó belső felén, még mi szerencsések is vagyunk azt a pár jukat belehet tömni bitumen lappal  nyes a beépítési mélység is jó, és kiemelni is lehet majd 2cm anélkül hogy az ajtóborításból faragni keljen  Wink nekem most ideiglenes hifi van az autóba, megteszi míg megépül a végleges összeállítás, a mélyláda már elkészült egy kis zárt 20literes doboz egy AUDIO SYSTEM HX 10 SQ hoz optimalizálva, kivehető, most az első ajtók bitumenezését csinálgatom ahogy az időm engedi...
http://imagerz.com/QEBAWktvAwMHU19NFQVR
http://imagerz.com/QEBAWktvAwMHU19NFwVR
http://imagerz.com/QEBAWktvAwMHU19NFAVR
http://imagerz.com/QEBAWktvAwMHU19NFgVR
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #11661 Dátum: 2012.03.09 péntek, 11:32:50 »

A mondi ajtó még elég jó, meg kell nézni egy audi, fóvé,merci legtöbbnél csak kárpit van lemez nincs az ajtó belső felén, még mi szerencsések is vagyunk azt a pár jukat belehet tömni bitumen lappal  nyes a beépítési mélység is jó, és kiemelni is lehet majd 2cm anélkül hogy az ajtóborításból faragni keljen  Wink nekem most ideiglenes hifi van az autóba, megteszi míg megépül a végleges összeállítás, a mélyláda már elkészült egy kis zárt 20literes doboz egy AUDIO SYSTEM HX 10 SQ hoz optimalizálva, kivehető, most az első ajtók bitumenezését csinálgatom ahogy az időm engedi...
http://imagerz.com/QEBAWktvAwMHU19NFQVR
http://imagerz.com/QEBAWktvAwMHU19NFwVR
http://imagerz.com/QEBAWktvAwMHU19NFAVR
http://imagerz.com/QEBAWktvAwMHU19NFgVR

Cool, valami ilyenbeépítés nekem is kéne a kombiba. Ez szép. Amiket eddig láttam, azok után azt mondtam, hogynem kell. De ez nagyon ötletes
Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #11662 Dátum: 2012.03.09 péntek, 12:09:09 »

... a mélyláda már elkészült egy kis zárt 20literes doboz egy AUDIO SYSTEM HX 10 SQ hoz optimalizálva, kivehető...
http://imagerz.com/QEBAWktvAwMHU19NFQVR
http://imagerz.com/QEBAWktvAwMHU19NFwVR
http://imagerz.com/QEBAWktvAwMHU19NFAVR
http://imagerz.com/QEBAWktvAwMHU19NFgVR
Jópofa, valami ilyesmit terveztem én is a kombiba, csak még az összeépítés nem sikerólt, mert a vágott lapokra várok.
Ha kész, és még tetszik is, akkor majd én is rakok fel képeket.
Naplózva
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #11663 Dátum: 2012.03.09 péntek, 13:33:35 »

Cool, valami ilyenbeépítés nekem is kéne a kombiba. Ez szép. Amiket eddig láttam, azok után azt mondtam, hogynem kell. De ez nagyon ötletes

 worship egyébként anyi helyet vesz el ami a kerék dob mögött van +előtte elfut egy anyagvastagság és ennyi max egy spáros szatyor fért oda nyes nem hiányzik a hely amit elvesz és még a baba kocsi is ugyan úgy befér + egy millió lom......... vigyor3 kombiba még szebben meglehet csinálni szerintem  Wink bár ezt is lehetne cifrázni de én nem értek e-hez az üvegszálas témához amiből szokták csinálgatni, így maradt az mdf ami viszont jobb mint akar milyen módon lecsillapítózott üvegszálas doboz  smile 
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
wofer
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3726


Minden a mágnes körül forog,csak észre kell venni!


E-mail
« Új hozzászólás #11664 Dátum: 2012.03.09 péntek, 15:07:55 »

A mondi ajtó még elég jó, meg kell nézni egy audi, fóvé,merci legtöbbnél csak kárpit van lemez nincs az ajtó belső felén, még mi szerencsések is vagyunk

Hát nézőpont kérdése....attól még nekünk nem jobb, mert vannak országok ahol nálunk is rosszabb a szitu. Wink
Majd ha tudok teszek fel pár képet a régi autómról.
Megszenvedtem vele,de már sokmindent másképp csinálnék.pl. a nagy nyilásokat mind 6mm-es rétegeltel zárnám el.
A kiemelést mindenképp csak döntve szabad megcsinálni,mert teljesen eltünik a középtartomány.
/én is igy jártam/.
A zárt láda ok,de nagyon kevés a 4ajtósba.
üdv.
Naplózva

https://audioshop.hu/ Subwoofer guru + minden ami autóhifi!
Fordok,3 Capri,1Focus,3 Mondeo,S-MAX,Grand C-MAX, egyelőre OFF Skoda Octavia
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #11665 Dátum: 2012.03.09 péntek, 17:56:42 »

A mondi ajtó még elég jó, meg kell nézni egy audi, fóvé,merci legtöbbnél csak kárpit van lemez nincs az ajtó belső felén, még mi szerencsések is vagyunk

Hát nézőpont kérdése....attól még nekünk nem jobb, mert vannak országok ahol nálunk is rosszabb a szitu. Wink
Majd ha tudok teszek fel pár képet a régi autómról.
Megszenvedtem vele,de már sokmindent másképp csinálnék.pl. a nagy nyilásokat mind 6mm-es rétegeltel zárnám el.
A kiemelést mindenképp csak döntve szabad megcsinálni,mert teljesen eltünik a középtartomány.
/én is igy jártam/.
A zárt láda ok,de nagyon kevés a 4ajtósba.
üdv.


nem hangnyomásra  készül ez, nem is arra hogy kilométerekről hallják hogy jövök elég lesz ez nekem  Wink egyébként előre hajtható a két ülés de nem lesz rá szükség hogy döntsem őket majd... Az első ajtók meg alapból döntött kialakításúak a hangszoróknál de ha az nem lenne elég akkor úgy is addig lesz hangolva míg megfelelő nem lesz a színpadkép, lezárásoknál pedig ahol lehet 10-es mdf lesz alkalmazva ahogy te is mondod +bitumen lap, kiemelő gyűrű amiből a legvastagabb elfér az lehet trespából lesz majd nyes 
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
oritomi
Vendég
« Új hozzászólás #11666 Dátum: 2012.03.09 péntek, 23:31:54 »

Találtam:
Naplózva
chunkh asarurrasagh
Vendég
« Új hozzászólás #11667 Dátum: 2012.03.11 vasárnap, 21:00:58 »


Sony 6 CD-s fejegységemben a következő hiba lépett fel. Az első helyre betett CD ugrál (mind a gyári mind a biztonsági másolat) teljesen egyenes úton is (kb 20-30 másodpercenként). A többi helyen lévő CD is megugrik bár ritkábban. Lehet-e valamilyen móson orvosolni a problémát?
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #11668 Dátum: 2012.03.12 hétfő, 08:11:50 »

Nekem is problémám van a Sony 6CD fejjel. Mióta a Juventus átalakult Music FM-nek (ez van az 1-re programozva), a kormány táviránytóval nem lehet léptetni erről a csatornáról. Ha a fejen megnyomom a 2-est átugrik, után a kormányon tudom léptetni, de amint elérem az 1-est, csak azon marad. :/
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
skyjezus
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 321


E-mail
« Új hozzászólás #11669 Dátum: 2012.03.12 hétfő, 08:13:43 »

Találtam:


találhatnál nekem is egy ilyet, nem venném zokon!
Cheesy
Naplózva

2003/6 MK3 TDCI 2.0 GHIA (130 Le); EGR off, egy kis carbonozás
overcooler
Vendég
« Új hozzászólás #11670 Dátum: 2012.03.12 hétfő, 12:39:36 »

Sziasztok!

Szerintem meg mindenki a saját zenei ízlésének, elvárásainak megfelelően építse ki a hangrendszerét. Smiley Pofás az a megoldás a kis zárt ládával Kalap úrnak, de itt azért látható, hogy a hangerő fel lett áldozva a praktikum oltárán. Hifi alapelv, hogy legfontosabb a doboz kialakítása, második, hogy jó legyen az erősítő és csak harmadik a mélynyomó maga. Mivel én oda vagyok a mély basszusért (30Hz és környéke, chopped & screwed, slowed zenék), szép nagy dobozt fogok tervezni, kettőt is a két külön erősítő miatt, ami praktikussá teszi abból a szempontból, hogy elfoglalhatja majdnem a teljes csomagteret, de ha kell a rakodóhely, nyugodtan kivehetem az egyiket és ideiglenesen csak egy mélynyomóval is tudok generálni 1 kW-nyi basszust. Én egy megszállott hangerő és basszus mániás vagyok, szóval nagyok az elvárásaim. Cheesy

Na még rendelgetek ezt-azt, aztán nekilátok a bitulapozásnak. Szép az idő  nyes
Naplózva
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #11671 Dátum: 2012.03.12 hétfő, 12:42:08 »

Sziasztok!

Szerintem meg mindenki a saját zenei ízlésének, elvárásainak megfelelően építse ki a hangrendszerét. Smiley Pofás az a megoldás a kis zárt ládával Kalap úrnak, de itt azért látható, hogy a hangerő fel lett áldozva a praktikum oltárán. Hifi alapelv, hogy legfontosabb a doboz kialakítása, második, hogy jó legyen az erősítő és csak harmadik a mélynyomó maga. Mivel én oda vagyok a mély basszusért (30Hz és környéke, chopped & screwed, slowed zenék), szép nagy dobozt fogok tervezni, kettőt is a két külön erősítő miatt, ami praktikussá teszi abból a szempontból, hogy elfoglalhatja majdnem a teljes csomagteret, de ha kell a rakodóhely, nyugodtan kivehetem az egyiket és ideiglenesen csak egy mélynyomóval is tudok generálni 1 kW-nyi basszust. Én egy megszállott hangerő és basszus mániás vagyok, szóval nagyok az elvárásaim. Cheesy

Na még rendelgetek ezt-azt, aztán nekilátok a bitulapozásnak. Szép az idő  nyes

képeket  ne felejts majd el készíteni nyes
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
overcooler
Vendég
« Új hozzászólás #11672 Dátum: 2012.03.12 hétfő, 15:22:40 »

képeket  ne felejts majd el készíteni nyes

Oké Wink bár most nem sokat haladtam, mert amint elkezdtem szerelni, beborult az ég, most meg hideg szél fúj, szóval holnap folytatom... csak a jobb első panelt szedtem le, de még nem kezdtem bele semmibe.
Naplózva
wofer
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3726


Minden a mágnes körül forog,csak észre kell venni!


E-mail
« Új hozzászólás #11673 Dátum: 2012.03.12 hétfő, 20:45:41 »

Sziasztok!

Szerintem meg mindenki a saját zenei ízlésének, ... Mivel én oda vagyok a mély basszusért (30Hz és környéke, chopped & screwed, slowed zenék) egy mélynyomóval is tudok generálni 1 kW-nyi basszust. Én egy megszállott hangerő és basszus mániás vagyok, szóval nagyok az elvárásaim. Cheesy



üdv...eSTét!!

Jól hangzik. Wink
de a szigetelés nem minden...a jó hifi rendszer alapja a Tápellátás!!
Érdemes utánaszámolni mit használ csak az autó hifi nélkül(persze télen,világitás fűtés,ablak  stbi)
a két erősitő,vagy három üresjáratban is 6-12A-t vesz fel!A tápkábelt szintén korrekten kell méretezni,ne legyen sok veszteség.
Egy Akku esetén borzasztóan sérülnek a dinamika csúcsok.
én most 2db 25öst teszek be....ha akarod összehasonlithatjuk a mélyet  smile
/igaz nálam 2pót akku lesz hátul és 3kw rms/,de zenére elég 500is eljen Wink
Naplózva

https://audioshop.hu/ Subwoofer guru + minden ami autóhifi!
Fordok,3 Capri,1Focus,3 Mondeo,S-MAX,Grand C-MAX, egyelőre OFF Skoda Octavia
wofer
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3726


Minden a mágnes körül forog,csak észre kell venni!


E-mail
« Új hozzászólás #11674 Dátum: 2012.03.12 hétfő, 21:01:26 »

nem hangnyomásra  készül ez, nem is arra hogy kilométerekről hallják hogy jövök elég lesz ez nekem ,
 kiemelő gyűrű amiből a legvastagabb elfér az lehet trespából lesz majd nyes 

 :smile:mindenki ezzel a kilóméterekről hallják cimű szlogen. eplus2
miért nehéz elhinni hogy valaki szereti hangosabban hallgatni.De értem a lényeget.
Viszont sok hangminőséges autóban is ültem,de ott ritkán fordul elő hogy egy erősebb dobütés mellbe vágna,
 jobban mondva hátba  eplus2...nem rossz az.

Szégyen de úgy tünik a trespá-t nem ismerem.. szomoru1
de a döntés sokat hozhat a konyhára.De a legjobb amit egy Focus-ban láttam kiemelve
a kárpit sikjára ,enyhén felfele döntve diszkréten.
üdv.
Naplózva

https://audioshop.hu/ Subwoofer guru + minden ami autóhifi!
Fordok,3 Capri,1Focus,3 Mondeo,S-MAX,Grand C-MAX, egyelőre OFF Skoda Octavia
overcooler
Vendég
« Új hozzászólás #11675 Dátum: 2012.03.12 hétfő, 21:21:55 »

üdv...eSTét!!

Jól hangzik. Wink
de a szigetelés nem minden...a jó hifi rendszer alapja a Tápellátás!!
Érdemes utánaszámolni mit használ csak az autó hifi nélkül(persze télen,világitás fűtés,ablak  stbi)
a két erősitő,vagy három üresjáratban is 6-12A-t vesz fel!A tápkábelt szintén korrekten kell méretezni,ne legyen sok veszteség.
Egy Akku esetén borzasztóan sérülnek a dinamika csúcsok.
én most 2db 25öst teszek be....ha akarod összehasonlithatjuk a mélyet  smile
/igaz nálam 2pót akku lesz hátul és 3kw rms/,de zenére elég 500is eljen Wink

Természetesen lesz egy második akku a csomagtartóban. Smiley És már van egy komoly jelöltem arra, hogy mi lesz az első ajtóban... egy pár Dragster DSK 672.1, 160W RMS, ha sikerül beszerezni, az már durva lesz!  hehe
Naplózva
fehérfarkas23
Vendég
« Új hozzászólás #11676 Dátum: 2012.03.12 hétfő, 21:48:50 »

Sziasztok! 2003 as autómban hogyan lehet a denso fejegységben az AUX bemenetet megszólaltatni? A kesztyűtartóban lévö jack-be bedugtam a nagyon okos telefonról jővő kábelt és bekapcsoltam az aux gombot a kijelzön de semmi!
Naplózva
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #11677 Dátum: 2012.03.12 hétfő, 22:03:38 »

:smile:mindenki ezzel a kilóméterekről hallják cimű szlogen. eplus2
miért nehéz elhinni hogy valaki szereti hangosabban hallgatni.De értem a lényeget.
Viszont sok hangminőséges autóban is ültem,de ott ritkán fordul elő hogy egy erősebb dobütés mellbe vágna,
 jobban mondva hátba  eplus2...nem rossz az.

Szégyen de úgy tünik a trespá-t nem ismerem.. szomoru1
de a döntés sokat hozhat a konyhára.De a legjobb amit egy Focus-ban láttam kiemelve
a kárpit sikjára ,enyhén felfele döntve diszkréten.
üdv.

Ezt nem értem? miért vágna hátba a dob ütés? az már eleve egy *** rendszer lenne ha a mélyet hátulról hallanád szólni.... ha kell a polusok fel lesznek cserélve! De a dob nem fog hátulról hátba vágni, ez mellbevágó érzést vog kelteni  eplus2 addig lesz hangolva a cucc míg meg nem felel az elvárásaimnak  nyes
Elhiszem hogy valaki azt szereti ha brutális basszus szól és azt érzi folyamatosan hogy a haja az égbe áll a gyomra pedig felkavaradik mire el ér á-ból b-be vagy csak áll az udvaron maxon a hangerő a szomszéd faluban is vonyítanak a kutyák  eplus2 ültem már ilyenbe és nyugi nekem is bejön ez a filing eljen
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
overcooler
Vendég
« Új hozzászólás #11678 Dátum: 2012.03.12 hétfő, 22:13:02 »

Ezt nem értem? miért vágna hátba a dob ütés? az már eleve egy *** rendszer lenne ha a mélyet hátulról hallanád szólni.... ha kell a polusok fel lesznek cserélve! De a dob nem fog hátulról hátba vágni, ez mellbevágó érzést vog kelteni  eplus2 addig lesz hangolva a cucc míg meg nem felel az elvárásaimnak  nyes
Elhiszem hogy valaki azt szereti ha brutális basszus szól és azt érzi folyamatosan hogy a haja az égbe áll a gyomra pedig felkavaradik mire el ér á-ból b-be vagy csak áll az udvaron maxon a hangerő a szomszéd faluban is vonyítanak a kutyák  eplus2 ültem már ilyenbe és nyugi nekem is bejön ez a filing eljen

Szerintem nekem a csajok hajának lobogtatása sem lesz probléma.  nyes
Naplózva
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #11679 Dátum: 2012.03.12 hétfő, 22:18:49 »

Természetesen lesz egy második akku a csomagtartóban. Smiley És már van egy komoly jelöltem arra, hogy mi lesz az első ajtóban... egy pár Dragster DSK 672.1, 160W RMS, ha sikerül beszerezni, az már durva lesz!  hehe

Ha hangerőt akarsz elől  akkor ezt vedd!! http://bolthely.hu/mikroshop/id/04105_Audio-System_Helon-165_2 
Ezt a linket skubizd: http://www.audiosystem.mobildata.hu/index.php?option=com_remository&Itemid=66&func=fileinfo&id=94
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #11680 Dátum: 2012.03.12 hétfő, 22:22:09 »

Ez már öntvény kosaras cucc!! ha tényleg a teljesítmény számít akkor ez a teszt győztes cucc a nyerő nyes
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
badzoli
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 219


a másik egy Honda CBR600RR '07...


E-mail
« Új hozzászólás #11681 Dátum: 2012.03.12 hétfő, 23:03:45 »

Azon kezdtem el gondolkodni, hogy esetleg fejlesztenék a gyári hifin.
MK3-as kombi, abban a 6CD-s Sony fejegység és mivel ezt nem is nagyon bántanám, arra gondoltam, hogy hangszórókat cserélnék.
Bár otthon igenis fontos a minőségi hang, de ettől még a kocsimat nem fogom stúdióvá alakítani, vagyis minél kevésbé szeretném átszabni az autót.
Így marad az ajtókban koax, vagy esetleg vmi elfogadhatóbb árú 2utas hangszórószett előre (csipogó a műszerfalon), illetve koax (vagy csak egy mélyközép, úgyse ül hátul senki) a hátsó ajtókba.
Na ezekre kérnék némi segítséget (méret, típus, stb) a tapasztaltabbaktól, előre is köszi...  worship
Naplózva

'05 mk3 kombi, 2.0 TDCi, F1 automata, GHIA+
Zolibácsi
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3360



« Új hozzászólás #11682 Dátum: 2012.03.12 hétfő, 23:18:45 »

Azon kezdtem el gondolkodni, hogy esetleg fejlesztenék a gyári hifin.
MK3-as kombi, abban a 6CD-s Sony fejegység és mivel ezt nem is nagyon bántanám, arra gondoltam, hogy hangszórókat cserélnék.
Bár otthon igenis fontos a minőségi hang, de ettől még a kocsimat nem fogom stúdióvá alakítani, vagyis minél kevésbé szeretném átszabni az autót.
Így marad az ajtókban koax, vagy esetleg vmi elfogadhatóbb árú 2utas hangszórószett előre (csipogó a műszerfalon), illetve koax (vagy csak egy mélyközép, úgyse ül hátul senki) a hátsó ajtókba.
Na ezekre kérnék némi segítséget (méret, típus, stb) a tapasztaltabbaktól, előre is köszi...  worship

Az szagértők azt mondják, hogy általában a gyári rendszerben a leggyengébb pont a fejegység. Szóval ha érdemi változást akarsz, akkor azt cseréled először. Ha ezt mindenáron el akarod kerülni, akkor tegyél előre egy belépőszintű szettet, és a hátsó ajtókat hagyd a francba. vigyor3

Persze kérdés, mennyit szánsz rá összesen?
Naplózva

MK5 2.0TDCi Titanium PS
wofer
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3726


Minden a mágnes körül forog,csak észre kell venni!


E-mail
« Új hozzászólás #11683 Dátum: 2012.03.13 kedd, 06:59:24 »

Ezt nem értem? miért vágna hátba a dob ütés? az már eleve egy *** rendszer lenne ha a mélyet hátulról hallanád szólni.... ha kell a polusok fel lesznek cserélve! De a dob nem fog hátulról hátba vágni, ez mellbevágó érzést vog kelteni  eplus2 addig lesz hangolva a cucc míg meg nem felel az elvárásaimnak  nyes
Elhiszem hogy valaki azt szereti ha brutális basszus szól és azt érzi folyamatosan hogy a haja az égbe áll a gyomra pedig felkavaradik mire el ér á-ból b-be vagy csak áll az udvaron maxon a hangerő a szomszéd faluban is vonyítanak a kutyák  eplus2 ültem már ilyenbe és nyugi nekem is bejön ez a filing eljen

reGGeltet!

Nemszeretnék ilyen szájkarete történetet...de milyen fejegységed van?/már ha nem teljes titoktartás övezi/
 nyes a kutyák a mentőautó szirénájára reagálnak...... viszont az állatkert előtt nem szerencsés
bass cd-t hallgatni mintegy 3km-es körzetben Wink eplus2

Naplózva

https://audioshop.hu/ Subwoofer guru + minden ami autóhifi!
Fordok,3 Capri,1Focus,3 Mondeo,S-MAX,Grand C-MAX, egyelőre OFF Skoda Octavia
wofer
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3726


Minden a mágnes körül forog,csak észre kell venni!


E-mail
« Új hozzászólás #11684 Dátum: 2012.03.13 kedd, 07:07:46 »

Természetesen lesz egy második akku a csomagtartóban. Smiley És már van egy komoly jelöltem arra, hogy mi lesz az első ajtóban... egy pár Dragster DSK 672.1, 160W RMS, ha sikerül beszerezni, az már durva lesz!  hehe

Hello.

A pótakku jó választás /beszerelni, érdemes leválasztó kapcsolóval,vagy Agu biztiházzal a hátsó tápkábelen/.
De a legfontosabb,hogy AGM rendszerüt vegyél,szerezz be mert a hagyományos savas akkukat nem szabad az autó belterébe berakni.Ha gondolod tudok ajánlani megfelelőt.
Az emlitett  a dsk szett jól terhelhető.
Naplózva

https://audioshop.hu/ Subwoofer guru + minden ami autóhifi!
Fordok,3 Capri,1Focus,3 Mondeo,S-MAX,Grand C-MAX, egyelőre OFF Skoda Octavia
wofer
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3726


Minden a mágnes körül forog,csak észre kell venni!


E-mail
« Új hozzászólás #11685 Dátum: 2012.03.13 kedd, 07:12:00 »

Szerintem nekem a csajok hajának lobogtatása sem lesz probléma.  nyes

Hát mebránfelületre nem is.  eplus2 Wink
Viszont két láda esetén nehezebb összelőni a kettőt.
Mi lessz az  erősitőd?
Naplózva

https://audioshop.hu/ Subwoofer guru + minden ami autóhifi!
Fordok,3 Capri,1Focus,3 Mondeo,S-MAX,Grand C-MAX, egyelőre OFF Skoda Octavia
wofer
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3726


Minden a mágnes körül forog,csak észre kell venni!


E-mail
« Új hozzászólás #11686 Dátum: 2012.03.13 kedd, 07:16:50 »

Az szagértők azt mondják, hogy általában a gyári rendszerben a leggyengébb pont a fejegység. Szóval ha érdemi változást akarsz, akkor azt cseréled először. Ha ezt mindenáron el akarod kerülni, akkor tegyél előre egy belépőszintű szettet, és a hátsó ajtókat hagyd a francba. vigyor3

Persze kérdés, mennyit szánsz rá összesen?


:worship:Így van,összességében nem hoz annyit a konyhára,mint egy jó Fejegység.
/rafinált módon van összeállitva a gyári fejegység a gyári hszóróval/

ui: azért egy belépő szintű hszórótól én nem várnék sokat. nyes
Naplózva

https://audioshop.hu/ Subwoofer guru + minden ami autóhifi!
Fordok,3 Capri,1Focus,3 Mondeo,S-MAX,Grand C-MAX, egyelőre OFF Skoda Octavia
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #11687 Dátum: 2012.03.13 kedd, 07:47:38 »

Sziasztok! 2003 as autómban hogyan lehet a denso fejegységben az AUX bemenetet megszólaltatni? A kesztyűtartóban lévö jack-be bedugtam a nagyon okos telefonról jővő kábelt és bekapcsoltam az aux gombot a kijelzön de semmi!
Miután rá van csatlakoztatva a telefon, megnyomod a fejegységen a CD gombot. Majd ha már CD-n van, akkor még egyszer CD gomb. Ekkor megjelenik egy jack dugó ikon a kijelzőn, és már az AUX bemenetről szól a zene. Magamtól rá nem jöttem volna  falbav nekem is kb. 3 hónapja mondták el.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #11688 Dátum: 2012.03.13 kedd, 19:20:29 »

reGGeltet!

Nemszeretnék ilyen szájkarete történetet...de milyen fejegységed van?/már ha nem teljes titoktartás övezi/
 nyes a kutyák a mentőautó szirénájára reagálnak...... viszont az állatkert előtt nem szerencsés
bass cd-t hallgatni mintegy 3km-es körzetben Wink eplus2



Persze csak életszerűbb volt kutyákat írni mint elefántokat amik megbolondulnak az alacsony frekis hangoktól eplus2
Nem övez itt semmit semmiféle titoktartás taps csak senki nem kérdezte miből mi lesz majd be építva vagy mi van már kész.. :hehe:Fejegység most egy kis alap pioneer van hogy tudjak cd hallgatni meg 1pár alacsony szériás JBL gto938 6x9 ovál amit egy kis solid audi ms20 erősítő hajt... kellett valami ami picit jobb a gyárinál (bár a gyárit már ezzel sem lehet egy lapon említeni vigyor3) így ez van addig míg megépül a hifi   smile bár a kábelezése az már a végleges audison connection táp,hang,rca jó kis kábelek eplus2 
De ilyen lesz majd a fejegység http://autohifioutlet.hu/termekek/autoradio-fejegyseg/1-din-fejegyseg/t:2863/pioneer-deh-8400bt
bár az is nagyon jó amit Zolibácsi árul itt a fórumon végülis ezen is három pár 4voltos rca van.. az már jóféle  nyes

Trespa: A Trespa Meteon magas nyomáson és hőmérsékleten préselt, homogén
farost erősítésű, hőre keményedő, műgyanta bázisú, nagytáblás sík
lemez. eszméletlen jó anyag én az építő iparból ismerem homlokzati burkolatokat, modern konyhapultokat, de pl a jobb plázák wécéiben ezekből készülnek a válaszfalak... sokkal masszívabb a farost lemeztől, és az mdf-től de nehezebb is megmunkálni sokkal.. kemény, maszív de a rezgéseket elnyeli kelőképp nyes Német oldalakon már láttam hogy alkalmazzák az autó hifiben, de láttam már profi szobai sztereó  hangfalakban való alkalmazását is
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
fehérfarkas23
Vendég
« Új hozzászólás #11689 Dátum: 2012.03.13 kedd, 21:49:36 »

Miután rá van csatlakoztatva a telefon, megnyomod a fejegységen a CD gombot. Majd ha már CD-n van, akkor még egyszer CD gomb. Ekkor megjelenik egy jack dugó ikon a kijelzőn, és már az AUX bemenetről szól a zene. Magamtól rá nem jöttem volna  falbav nekem is kb. 3 hónapja mondták el.

Nagyon köszönöm! Holnap kipróbálom! worship
Naplózva
Zolibácsi
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3360



« Új hozzászólás #11690 Dátum: 2012.03.13 kedd, 21:52:43 »


De ilyen lesz majd a fejegység http://autohifioutlet.hu/termekek/autoradio-fejegyseg/1-din-fejegyseg/t:2863/pioneer-deh-8400bt
bár az is nagyon jó amit Zolibácsi árul itt a fórumon végülis ezen is három pár 4voltos rca van.. az már jóféle  nyes


Még eladó... nyes
Naplózva

MK5 2.0TDCi Titanium PS
picur21
Vendég
« Új hozzászólás #11691 Dátum: 2012.03.14 szerda, 13:02:55 »

EONON E-838 tipusú DVD eladó vagy cserélhető. A lemezt nem mindig olvassa be. Filmet és MP3-at memó kártyáról vagy pendről simán viszi. érintő képernyős, kipróbálható mert használom
0630 6489711
Naplózva
kokaikoko
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2747


SouthparKarcsi


« Új hozzászólás #11692 Dátum: 2012.03.14 szerda, 14:13:00 »

Sziasztok!

Hifi alapelv, hogy legfontosabb a doboz kialakítása, második, hogy jó legyen az erősítő és csak harmadik a mélynyomó maga...
...csak egy mélynyomóval is tudok generálni 1 kW-nyi basszust. Én egy megszállott hangerő és basszus mániás vagyok, szóval nagyok az elvárásaim. Cheesy

Szia!
Érdekes autó hi-fi alapelv de lehet csak én gondolom rosszul. Sztem végy egy minőségi hangszórót (SQ, SPL ízlés szerint), építs hozzá egy jól méretezett minőségi dobozt és vedd meg a teljesítményben, árkategóriában hozzá illő erősítőt (láttam már elég sok leégett mélynyomót). Lehet az SPL világában más a felállás de normál körülmények között az amit leírtam. Az SPL az nem hi-fi a hi-fi meg nem az SPL-nél kezdődik. Két külön világ és mindkettőnek megvannak a nagyon komoly elvárásai és buktatói is.
Sajnos nem hallottam még 1kW VALÓS teljesítményt autóban (nem Fusion kisbuszról beszélek 10 erősítővel  Wink )szólni, de egyszer szívesen beülnék egy ilyen járgányba  nyes  A diszkós múltamból kiindulva az az 1kW a pár köbméternyi zárt utastérben igen komoly halláskárosodást okozna nem is túl hosszú idő után...
« Utoljára szerkesztve: 2012.03.14 szerda, 14:18:12 írta kokaikoko » Naplózva

2005 2.2 TDCi Turnier Ghia - ezüst, no zene egyelőre...ebben már nem is lesz.  TA-Technix -30mm
R.I.P. 2005 2.0 TDCi Turnier Ghia - Piros és baró
Zolibácsi
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3360



« Új hozzászólás #11693 Dátum: 2012.03.14 szerda, 23:30:04 »

Még eladó... nyes

Már nem. nyes
Naplózva

MK5 2.0TDCi Titanium PS
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #11694 Dátum: 2012.03.15 csütörtök, 00:14:40 »

Már nem. nyes

jó járt aki meg vette  eljen
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #11695 Dátum: 2012.03.15 csütörtök, 07:33:27 »

Urak !

6006e RDS EON fejhez tud valaki valamilyen megoldást teló némításra? végigturtam a netet, de csak olyan képeket találtam, ahol a "sima" csatlakozók lábai vannak megjelölve... (hangszórók, táp+elk.antenna+világítás+gyújtás+stb csatik)
Illetve kézikönyvet sem találtam angolt. Jah és még egy: Van egy opciója : AVC +1 (vagy akármennyi), ez szerintetek az Auto Volume Control lehet? Mert nem működik, hiába buzergálom... (a fej nem a Mondeomban van, hanem egy Galaxyban)

Köszöntem minden segítséget !!  worship
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
wofer
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3726


Minden a mágnes körül forog,csak észre kell venni!


E-mail
« Új hozzászólás #11696 Dátum: 2012.03.15 csütörtök, 08:25:10 »

Szia!
Érdekes autó hi-fi alapelv de lehet csak én gondolom rosszul. Sztem végy egy minőségi hangszórót (SQ, SPL ízlés szerint), építs hozzá egy jól méretezett minőségi dobozt és vedd meg a teljesítményben, árkategóriában hozzá illő erősítőt (láttam már elég sok leégett mélynyomót). Lehet az SPL világában más a felállás de normál körülmények között az amit leírtam. Az SPL az nem hi-fi a hi-fi meg nem az SPL-nél kezdődik. Két külön világ és mindkettőnek megvannak a nagyon komoly elvárásai és buktatói is.
Sajnos nem hallottam még 1kW VALÓS teljesítményt autóban (nem Fusion kisbuszról beszélek 10 erősítővel  Wink )szólni, de egyszer szívesen beülnék egy ilyen járgányba  nyes  A diszkós múltamból kiindulva az az 1kW a pár köbméternyi zárt utastérben igen komoly halláskárosodást okozna nem is túl hosszú idő után...


Sziasztok!

Persze nagy általánosságban igy van! Wink

Ezt csak úgy általánosságban mindenkinek.
A doboz méretezést jól körülirtad mennyire fontos.Én most pár éve ebbe a műfajba jobban belemerültem.
Elég sok mindenre rájöttem felismertem az összefüggéseket stbi.A lényeg, hogy vannak arányok.Ez kb olyan mint az autók motor optimalizálása.Középértékre van beállitva gyárilag.Ilyenen a dobozmérétező programok.
Kisérletezéssel sokkal többre el lehet jutni.Elméletben a TS paraméterekkel pontosan lehet számolni dobozt.
Viszont ezek a programok nem tudják milyen környezetben lesznek a dobozok felállitva. :-)
Eza zt jelenti hogy egy adott eredményt legyen ez "hangnyomás" el lehet érni 75literben is és 90literben is.
A különbség az hogy mindkét ládán más a cső átmérő.

Néhány szó az sq zenélésről is.Matematikai összefüggés ,kiszámoltam anno hogy egy autóban előlre elég kb 2*5-10w erősítő teljesitmény,hátra viszont a subhoz kb 50-150 watt kell.Ez igy első hallásra óriási szám!
De ha figyelembe veszük az autó miként viselkedik sub tartományban,kiderül  az autó teljes hosszához képesti
hosszabb hanghullámokat szűrőként vágja!Ez olyan mintha egy hangváltón kb.6-12dB-el levágnánk azt a tartományt.Ez az autó méretétől egyénileg változik.Minnél rövidebb egy autó annál rosszabb a szitu.
Ezt ellensúlyozandó hogy ennyivel ha a bemenő teljesitményt megemeljük ez az érték normalizálódik.

Rögtön a kérdés sq-autónál miért nem kell 150watt? Elég egy kis 25ös is pl 50w???
A magyarázatot a dB skálán vagy Fon skálán kereshetjük.
A fül a 3dB-es különbségeket képes megkülönböztetni mint "hangosabb vagy halkabb" /3dB a dupla hangerő /
Viszont az emberi fül a középfrekvenciákra érzékenyebb(beszéd hang 100hz-6kh)Hangosabbnak halljuk úgymond.
Ezzel a lépést tartani csak erősitéssel sub emeléssel lehet ellensúlyozni.

Persze ez egy  elnagyolt leirás.

én kis Mondim ilyen volt.

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu



A subok leégését leginkább a torz kocka jel,és az áram nélküli erősítők okozzák.
« Utoljára szerkesztve: 2012.03.15 csütörtök, 08:27:45 írta wofer » Naplózva

https://audioshop.hu/ Subwoofer guru + minden ami autóhifi!
Fordok,3 Capri,1Focus,3 Mondeo,S-MAX,Grand C-MAX, egyelőre OFF Skoda Octavia
wofer
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3726


Minden a mágnes körül forog,csak észre kell venni!


E-mail
« Új hozzászólás #11697 Dátum: 2012.03.15 csütörtök, 08:31:30 »

Már nem. nyes

A dilemma még csak most jön!  Wink
"melyiket az ötezerből" Wink integet2
Naplózva

https://audioshop.hu/ Subwoofer guru + minden ami autóhifi!
Fordok,3 Capri,1Focus,3 Mondeo,S-MAX,Grand C-MAX, egyelőre OFF Skoda Octavia
wofer
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3726


Minden a mágnes körül forog,csak észre kell venni!


E-mail
« Új hozzászólás #11698 Dátum: 2012.03.15 csütörtök, 08:45:21 »

Persze csak életszerűbb volt kutyákat írni mint elefántokat amik megbolondulnak az alacsony frekis hangoktól eplus2
Nem övez itt semmit semmiféle titoktartás taps csak senki nem kérdezte miből mi lesz majd be építva vagy mi van már kész.. :hehe:Fejegység most egy kis alap pioneer van hogy tudjak cd hallgatni meg 1pár alacsony szériás JBL gto938 6x9 ovál amit egy kis solid audi ms20 erősítő hajt... kellett valami ami picit jobb a gyárinál (bár a gyárit már ezzel sem lehet egy lapon említeni vigyor3) így ez van addig míg megépül a hifi   smile bár a kábelezése az már a végleges audison connection táp,hang,rca jó kis kábelek eplus2  
De ilyen lesz majd a fejegység http://autohifioutlet.hu/termekek/autoradio-fejegyseg/1-din-fejegyseg/t:2863/pioneer-deh-8400bt
bár az is nagyon jó amit Zolibácsi árul itt a fórumon végülis ezen is három pár 4voltos rca van.. az már jóféle  nyes

Trespa: A Trespa Meteon magas nyomáson és hőmérsékleten préselt, homogén
farost erősítésű, hőre keményedő, műgyanta bázisú, nagytáblás sík
lemez. eszméletlen jó anyag én az építő iparból ismerem homlokzati burkolatokat, modern konyhapultokat, de pl a jobb plázák wécéiben ezekből készülnek a válaszfalak... sokkal masszívabb a farost lemeztől, és az mdf-től de nehezebb is megmunkálni sokkal.. kemény, maszív de a rezgéseket elnyeli kelőképp nyes Német oldalakon már láttam hogy alkalmazzák az autó hifiben, de láttam már profi szobai sztereó  hangfalakban való alkalmazását is

Kössz a trespa ismertetőt. Wink
Neten megnéztem,de az még az jelenti hogy ismerném.

A Hifire visszatérve..... Hát finomanszólva nem hiném hogy az emlitet fejegységel bármiféle minőségről
bszélhetnénk.A pionál az egyetlen normális fejegység a DEH MP77es....igazi jó hangú fejegység.
A mély mindig késni fog,most nem részletezném miért.
Ha egy picit is adsz mások szavára,legalább elgondolkodás szintjén....inkább
Uj szériás Kenwoodot,vagy akár JVC  BT921-et vegyél...de az Alpine-nak  is egyedülállóan neutrális hangja van.
..a legjobb megfogalmazás: hosszú távon is halgatható.

üdv.peti


A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
« Utoljára szerkesztve: 2012.03.15 csütörtök, 08:47:45 írta wofer » Naplózva

https://audioshop.hu/ Subwoofer guru + minden ami autóhifi!
Fordok,3 Capri,1Focus,3 Mondeo,S-MAX,Grand C-MAX, egyelőre OFF Skoda Octavia
tpmportal
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4114


E-mail
« Új hozzászólás #11699 Dátum: 2012.03.15 csütörtök, 08:47:42 »

Urak !

6006e RDS EON fejhez tud valaki valamilyen megoldást teló némításra? végigturtam a netet, de csak olyan képeket találtam, ahol a "sima" csatlakozók lábai vannak megjelölve... (hangszórók, táp+elk.antenna+világítás+gyújtás+stb csatik)
Illetve kézikönyvet sem találtam angolt. Jah és még egy: Van egy opciója : AVC +1 (vagy akármennyi), ez szerintetek az Auto Volume Control lehet? Mert nem működik, hiába buzergálom... (a fej nem a Mondeomban van, hanem egy Galaxyban)

Köszöntem minden segítséget !!  worship

http://www.fordwiki.co.uk/index.php?title=Stereo_Connectors_-_Pre-Facelift Connector C / Pin 4
Vagy nem erre gondoltál?

AVC elvileg a sebesség növekedésével emeli a hangerőt, ezt nem tudom hogy lehetne lemérni, hogy működik-e  nemtudom
Naplózva
Oldalak: 1 ... 227 228 229 230 231 232 233 [234] 235 236 237 238 239 240 241 ... 366   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 9.126 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.