Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.15 szerda, 21:22:26 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 242 243 244 245 246 247 248 [249] 250 251 252 253 254 255 256 ... 366   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Autó Hi-Fi  (Megtekintve 4593451 alkalommal)
0 Felhasználó és 31 vendég van a témában
Zolibácsi
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3360



« Új hozzászólás #12400 Dátum: 2012.09.28 péntek, 12:56:37 »

Király 5let

Szerintem nem sok értelme van a hátsó ajtókba is tenni hangszórókat, ha elől van egy normális szett. Először én is így csináltattam meg, hátra tettem az Alpine koaxokat, de kb nem is lehet hallani őket az elsők mellett, semmit nem tesz hozzá a hangképhez. Szóval én inkább a hátsók árát, egy jobb első szettre áldoznám, de persze te tudod, ez csak egy ötlet volt. wave
« Utoljára szerkesztve: 2012.09.28 péntek, 12:58:58 írta Zolibácsi » Naplózva

MK5 2.0TDCi Titanium PS
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #12401 Dátum: 2012.09.28 péntek, 13:13:37 »

Szerintem nem sok értelme van a hátsó ajtókba is tenni hangszórókat, ha elől van egy normális szett. Először én is így csináltattam meg, hátra tettem az Alpine koaxokat, de kb nem is lehet hallani őket az elsők mellett, semmit nem tesz hozzá a hangképhez. Szóval én inkább a hátsók árát, egy jobb első szettre áldoznám, de persze te tudod, ez csak egy ötlet volt. wave
Persze lehet így is. Először nekem se nagyon lehetett hallani a hátsókat. Aztán az erősítőn visszaszabályoztam az elsőket, és a mélynyomót, így arányaiban hangosabb lett a hátsó. Utána ha a fejen állítom a hangerőt, akkor nagyjából hasonlóan nő a hangerő az első és a hátsó szetten is, így már szépen hallható, hogy hátulról is jön a zene. Minden beállítás kérdése Smiley
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #12402 Dátum: 2012.09.28 péntek, 13:18:44 »

Szerintem nem sok értelme van a hátsó ajtókba is tenni hangszórókat, ha elől van egy normális szett. Először én is így csináltattam meg, hátra tettem az Alpine koaxokat, de kb nem is lehet hallani őket az elsők mellett, semmit nem tesz hozzá a hangképhez. Szóval én inkább a hátsók árát, egy jobb első szettre áldoznám, de persze te tudod, ez csak egy ötlet volt. wave

Hátul van már egy szet, ami tavaly lett cserélve (nem emlékszem a típusra). Azért kell a hátsó, mert amikor a gyerekek nézik a mesét, akkor lehet úgy variálni, hogy az szoljon csak. Lehet, hogy a hátsókat nem is rakom erősítőre, csak az elsőket és a mélyet.
Naplózva
Zolibácsi
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3360



« Új hozzászólás #12403 Dátum: 2012.09.28 péntek, 13:18:53 »

Persze lehet így is. Először nekem se nagyon lehetett hallani a hátsókat. Aztán az erősítőn visszaszabályoztam az elsőket, és a mélynyomót, így arányaiban hangosabb lett a hátsó. Utána ha a fejen állítom a hangerőt, akkor nagyjából hasonlóan nő a hangerő az első és a hátsó szetten is, így már szépen hallható, hogy hátulról is jön a zene. Minden beállítás kérdése Smiley

És miért jó az ha a gyenge minőségű hátsókat is hallod?  vigyor3
Naplózva

MK5 2.0TDCi Titanium PS
Zolibácsi
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3360



« Új hozzászólás #12404 Dátum: 2012.09.28 péntek, 13:20:33 »

Hátul van már egy szet, ami tavaly lett cserélve (nem emlékszem a típusra). Azért kell a hátsó, mert amikor a gyerekek nézik a mesét, akkor lehet úgy variálni, hogy az szoljon csak. Lehet, hogy a hátsókat nem is rakom erősítőre, csak az elsőket és a mélyet.

Ja, így már más!

Azt hajthatod a fejről, simán elég lesz mesenézéshez. vigyor3
Naplózva

MK5 2.0TDCi Titanium PS
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #12405 Dátum: 2012.09.28 péntek, 13:23:40 »

Ja, így már más!

Azt hajthatod a fejről, simán elég lesz mesenézéshez. vigyor3

király, akkor egy 2 csatornás és egy monó elég lesz vagy egy 4 csatis. wow, talán még olcsón megúszom. Aztán csinálhatom a ládát Smiley

Már alig várom, hogy a lóvé is meglegyen rá.
Naplózva
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #12406 Dátum: 2012.09.28 péntek, 13:24:20 »

És miért jó az ha a gyenge minőségű hátsókat is hallod?  vigyor3
Miért kell a hátsóknak gyenge minőségűeknek lenniük? Nekem ugyanaz a széria van elől és hátul is, csak elől komponens, hátul meg koax. Így minőségre a hátsó nem gyengéb, mint az első.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #12407 Dátum: 2012.09.28 péntek, 13:25:12 »

király, akkor egy 2 csatornás és egy monó elég lesz vagy egy 4 csatis. wow, talán még olcsón megúszom. Aztán csinálhatom a ládát Smiley

Már alig várom, hogy a lóvé is meglegyen rá.
Én a helykihasználás, meg ésszerűség miatt inkább 1db 4csatisat vennék. Így csak egy erősítő kell.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #12408 Dátum: 2012.09.28 péntek, 14:38:06 »

Én a helykihasználás, meg ésszerűség miatt inkább 1db 4csatisat vennék. Így csak egy erősítő kell.

oksa, köszi. Hova érdemes rakni? Ülés alá vagy csomagtartó?
Naplózva
kl68ice
Vendég
« Új hozzászólás #12409 Dátum: 2012.09.28 péntek, 16:54:51 »

Sziasztok!

Még friss Mondeo tulajdonos vagyok, azért remélem nem kérdezek nagyon szőkét: 2002-es a kocsi és a régebbi 6000CD fejegység van benne. Láttam, hogy az újabb ilyen típusú készülékek már telefon-kompatibilisek. A kérdésem, hogy ki lehet-e cserélni? Igényel valamilyen egyéb túrást-fúrást, vagy méret-azonos? És még egy utolsó: vezérelné-e a régi kormányvezérlő?
Előre is köszi...
Naplózva
ChPh
Vendég
« Új hozzászólás #12410 Dátum: 2012.09.28 péntek, 17:08:41 »

 integet2
Hát, beikszelhetem én az eladásnál az extrák között a kerámiaféket, meg az adaptív tempomatot is, attól még nem lesz a kocsimban Cheesy
értem, amúgy nem volt feltűnő, mert a 2004-es Skoda Fábiámban is megvolt a 8 hangszóró helye ebből 4 bekötve, első ajtóban 2 magas 2 közép(magas), hátsó ajtóban két magas, kalaptartóban 2 ovál Smiley
Gondoltam egy Mondeoban csak elfér 10 darab, ha a már egy Fabiában is elfér 8, de tévedtem Smiley
Naplózva
CsZoli
Vendég
« Új hozzászólás #12411 Dátum: 2012.09.28 péntek, 17:14:08 »

Szerintem nem sok értelme van a hátsó ajtókba is tenni hangszórókat, ha elől van egy normális szett. Először én is így csináltattam meg, hátra tettem az Alpine koaxokat, de kb nem is lehet hallani őket az elsők mellett, semmit nem tesz hozzá a hangképhez. Szóval én inkább a hátsók árát, egy jobb első szettre áldoznám, de persze te tudod, ez csak egy ötlet volt. wave
vigyor3 Szerintem meg ülj be egy autóba ahol van négy hangszóró, és játszogass egy kicsit a fader gombbal.  falbav
Ilyen alapon minek a két oldalra hangszóró, úgyis csak az egyiket hallod!  eplus2
Ha jól be van állítva a technika nem is kell kihallanod egyik (se első-hátsó, se jobb-bal) hangszóró működését sem. Az összhatás a lényeg! wave
Nekem hiányoznának a hátsó hangszórók! De ez csak az én véleményem.  worship
Naplózva
Zolibácsi
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3360



« Új hozzászólás #12412 Dátum: 2012.09.28 péntek, 17:22:05 »

vigyor3 Szerintem meg ülj be egy autóba ahol van négy hangszóró, és játszogass egy kicsit a fader gombbal.  falbav
Ilyen alapon minek a két oldalra hangszóró, úgyis csak az egyiket hallod!  eplus2
Ha jól be van állítva a technika nem is kell kihallanod egyik (se első-hátsó, se jobb-bal) hangszóró működését sem. Az összhatás a lényeg! wave
Nekem hiányoznának a hátsó hangszórók! De ez csak az én véleményem.  worship

Ültem olyan autóba, és még a gombokkal is játszadoztam. Elől ülve semmi különbség nem volt amikor rátoltam a fédert a hátsó hangszórókra. A normálisabb autóhifi rendszereknél se nagyon használnak hátsó hangszórót, de nekem mindegy, csak egy ötlet volt. integet2
Naplózva

MK5 2.0TDCi Titanium PS
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #12413 Dátum: 2012.09.28 péntek, 17:43:56 »

Sziasztok!

Még friss Mondeo tulajdonos vagyok, azért remélem nem kérdezek nagyon szőkét: 2002-es a kocsi és a régebbi 6000CD fejegység van benne. Láttam, hogy az újabb ilyen típusú készülékek már telefon-kompatibilisek. A kérdésem, hogy ki lehet-e cserélni? Igényel valamilyen egyéb túrást-fúrást, vagy méret-azonos? És még egy utolsó: vezérelné-e a régi kormányvezérlő?
Előre is köszi...

Szia, az autó évszámából nézve ez még facelift előtti. Olyan készülékre kicserélheted, ami ehhez a verzióhoz gyártottak. Persze másra is, csak akkor farigcsálni kell. A FORD gyári cuccok általában kompatibilisek, legalábbis én még nem láttam problémát. Mondjuk az asszony fókájában frissebb mondeo egység van, bár most be is szart a cucc Sad

ha a faceliftes verzióra gondolsz, akkor kell faragnod bőven. Általában a BT-hez kell egy plusz modul.
Naplózva
kl68ice
Vendég
« Új hozzászólás #12414 Dátum: 2012.09.28 péntek, 17:50:53 »

Szia, az autó évszámából nézve ez még facelift előtti. Olyan készülékre kicserélheted, ami ehhez a verzióhoz gyártottak. Persze másra is, csak akkor farigcsálni kell. A FORD gyári cuccok általában kompatibilisek, legalábbis én még nem láttam problémát. Mondjuk az asszony fókájában frissebb mondeo egység van, bár most be is szart a cucc Sad

ha a faceliftes verzióra gondolsz, akkor kell faragnod bőven. Általában a BT-hez kell egy plusz modul.

Így igaz, ez még a facelift előtti verzió. Köszi az infót...
Naplózva
gravitydave
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1002



« Új hozzászólás #12415 Dátum: 2012.09.28 péntek, 18:06:22 »

hm.. hol találok leírást hogy hova mekkora kell a hangszórókból?

165, os hangszoro kell bele atalakitoval:
www.metroman.hu/index.php?oldala=menu.php&oldal=termhttp://www.paradoxautohifi.hu/hangszoro/pioneer-ts-q172c.htmlek_reszlet.php&tazon=2903

pl ez bele megy atalakito nelkul:
http://www.paradoxautohifi.hu/hangszoro/pioneer-ts-q172c.html

valogass:
http://www.paradoxautohifi.hu/index.php?page=termek&spage=lista&kategoria=4&sorrend[oszlop]=ar&sorrend[irany]=ASC
Naplózva

2020 MK-5 2.0 Hibrid Kombi ST Line
2006 MK-3 1.8 b Szedan Ambiente
EX 2011 Fusion 2,5 SEL Szedan
EX 2008 Mk-4 1.6 b Kombi, Trend, LPG
EX 1997 Mk-2 1.8 b Ferdehatu GLX
Ex 2002 MK-3 1.8 b Kombi Ambiente
Ex 1996 Mk-1 1.6 b Kombi CLX
kokaikoko
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2747


SouthparKarcsi


« Új hozzászólás #12416 Dátum: 2012.09.28 péntek, 19:53:24 »

vigyor3 Szerintem meg ülj be egy autóba ahol van négy hangszóró, és játszogass egy kicsit a fader gombbal.  falbav
Ilyen alapon minek a két oldalra hangszóró, úgyis csak az egyiket hallod!  eplus2
Ha jól be van állítva a technika nem is kell kihallanod egyik (se első-hátsó, se jobb-bal) hangszóró működését sem. Az összhatás a lényeg! wave
Nekem hiányoznának a hátsó hangszórók! De ez csak az én véleményem.  worship
Amikor otthon vagy koncerten zenét hallgatsz nincsenek a hátad mögött hangszórók, így előtted képződik le a sztereó színpad. Ugyanez igaz az autóra is, valamire való hifi szett csak első hangszórókból és mélyládából áll. Normálisabb fejegységeken be lehet állítani az ülés pozíciót idő késleltetéssel, így a mélyláda hangja is előrehozható a csomagtartóból. Ha csak az egyik hangszórót lehet hallani, akkor tényleg nagyon f o s cucc van az autóban.
Naplózva

2005 2.2 TDCi Turnier Ghia - ezüst, no zene egyelőre...ebben már nem is lesz.  TA-Technix -30mm
R.I.P. 2005 2.0 TDCi Turnier Ghia - Piros és baró
CsZoli
Vendég
« Új hozzászólás #12417 Dátum: 2012.09.28 péntek, 21:47:03 »

Amikor otthon vagy koncerten zenét hallgatsz nincsenek a hátad mögött hangszórók, így előtted képződik le a sztereó színpad. Ugyanez igaz az autóra is, valamire való hifi szett csak első hangszórókból és mélyládából áll. Normálisabb fejegységeken be lehet állítani az ülés pozíciót idő késleltetéssel, így a mélyláda hangja is előrehozható a csomagtartóból. Ha csak az egyik hangszórót lehet hallani, akkor tényleg nagyon f o s cucc van az autóban.
Otthoni zenehallgatásra is jobb az 5.1.
Koncerteremben meg van akusztika.
Koncertekre nem nagyon járok, de véletlen lenne, hogy például moziban se csak elölről jön a hang.
Ezzel nem azt akarom mondani, hogy nem lehet jó a 2 hangszórós megoldás. Nem értek annyira a lovakhoz.
Nekem egyszerűen jobban bejön a több hangszóró.  vigyor3
Naplózva
kokaikoko
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2747


SouthparKarcsi


« Új hozzászólás #12418 Dátum: 2012.09.29 szombat, 07:52:40 »

Otthoni zenehallgatásra is jobb az 5.1.
Koncerteremben meg van akusztika.
Koncertekre nem nagyon járok, de véletlen lenne, hogy például moziban se csak elölről jön a hang.
Ezzel nem azt akarom mondani, hogy nem lehet jó a 2 hangszórós megoldás. Nem értek annyira a lovakhoz.
Nekem egyszerűen jobban bejön a több hangszóró.  vigyor3
A csimm-bumm filmek a moziban és a zenehallgatás két külön műfaj. Az 5.1 és általában a több hangszórós rendszerek processzor vezéreltek, vagyis a hangszórók elhelyezése után az üléspozícióhoz állítják be a hang késleltetését. A házimozi erősítők menüjében ezért kell megadni a hangszórók távolságát az ülőhelytől. Így nem lesz visszhangos ha sima sztereó forrást hallgatunk 5.1-ben és a több csatornával rögzített filmek vagy zene esetében az effektek pont akkor szólalnak meg amikor kell.
A koncerttermek akusztikája pont azért jó, mert a megfelelően alkalmazott csillapító anyagok miatt a zenét a valódi forrásból (azaz magad elől) hallod, a visszhang szinte teljesen meg van szüntetve.
Autóban a sztereó hang késleltetését csak a komolyabb fejegységek tudják, így amit sima fej esetében a 4 vagy több hangszóróból hallasz az gyakorlatilag egy visszhangos sztereó hang.
Abban teljesen igazad van hogy nagyon kellemes a fülnek a 4 hangszóró mert a hamis tér érzetét kelti, olyan érzése van az embernek mintha a zene közepén ülne. De a zenészek normál esetben x méterrel előttünk játszanak, az igazi autó hifi akkor jó ha az első ülésben ülve a zenét kb. a motorháztetőről vagy az autó elől halljuk.
Naplózva

2005 2.2 TDCi Turnier Ghia - ezüst, no zene egyelőre...ebben már nem is lesz.  TA-Technix -30mm
R.I.P. 2005 2.0 TDCi Turnier Ghia - Piros és baró
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #12419 Dátum: 2012.09.29 szombat, 09:44:03 »

 integet2

nos pár napi gondolkodás és séta után az alábbiak kötöttek le:
- blau travel pilot ex fejegység marad (mai világban nem adok tippet a cigóknak...)
- elől Rockford Fosgate R1652-S, vagy Dragster DS 632.1 vagy Hertz ESK 165.4, vagy clarion SRP-1722S (kb 28-38e ft, új)
- hátul gyári, vagy valamelyik sima szériás macaudio MP 2.16 (fejről) (max 12-15e)
- erősítő: MPX 4000, HURRICANE V-type 960, Impact HQ 50.4X (kb max 25e, használt)
- mélyláda: Rockford Fosgate PUNCH HE2 RFP4112 vagy !JBL bandpass (max 20e, használt)
- jelátalakító, 12e
- kábelszett: 15e
-beszerelés.... (kb 10-15)

vélemény? tapasztalat?
Naplózva
kokaikoko
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2747


SouthparKarcsi


« Új hozzászólás #12420 Dátum: 2012.09.29 szombat, 10:21:53 »

Hangszóró: bármelyik, én Rocki, Hertz közül választanék  nyes
Mélyláda: bandpass csak akkor ha hip-hop zene párti vagy, különben zárt ládát vennék a gyorsasága és pontossága miatt
Erősítő: van a vaterán pl. Magnat rx 44  http://auto-motor.vatera.hu/auto_hifi/erosito_melynyomo/magnat_rx_44_1647321365.html vagy http://auto-motor.vatera.hu/auto_hifi/erosito_melynyomo/dls_ca41_4_csatornas_autos_erosito_1650954125.html vagy http://auto-motor.vatera.hu/auto_hifi/erosito_melynyomo/audison_vr_404xr_1649598419.html
A többi reális
Naplózva

2005 2.2 TDCi Turnier Ghia - ezüst, no zene egyelőre...ebben már nem is lesz.  TA-Technix -30mm
R.I.P. 2005 2.0 TDCi Turnier Ghia - Piros és baró
CsZoli
Vendég
« Új hozzászólás #12421 Dátum: 2012.09.29 szombat, 10:31:27 »

A csimm-bumm filmek a moziban és a zenehallgatás két külön műfaj. Az 5.1 és általában a több hangszórós rendszerek processzor vezéreltek, vagyis a hangszórók elhelyezése után az üléspozícióhoz állítják be a hang késleltetését. A házimozi erősítők menüjében ezért kell megadni a hangszórók távolságát az ülőhelytől. Így nem lesz visszhangos ha sima sztereó forrást hallgatunk 5.1-ben és a több csatornával rögzített filmek vagy zene esetében az effektek pont akkor szólalnak meg amikor kell.
A koncerttermek akusztikája pont azért jó, mert a megfelelően alkalmazott csillapító anyagok miatt a zenét a valódi forrásból (azaz magad elől) hallod, a visszhang szinte teljesen meg van szüntetve.
Autóban a sztereó hang késleltetését csak a komolyabb fejegységek tudják, így amit sima fej esetében a 4 vagy több hangszóróból hallasz az gyakorlatilag egy visszhangos sztereó hang.
Abban teljesen igazad van hogy nagyon kellemes a fülnek a 4 hangszóró mert a hamis tér érzetét kelti, olyan érzése van az embernek mintha a zene közepén ülne. De a zenészek normál esetben x méterrel előttünk játszanak, az igazi autó hifi akkor jó ha az első ülésben ülve a zenét kb. a motorháztetőről vagy az autó elől halljuk.
Elhiszem neked, de szerencsére nem vagyunk egyformák.  vigyor3
Mentségemre legyen szólva, eddig még mindig csak gagyi 2 hangszórós, vagy valamivel jobb 4 vagy több hangszórós rendszerrel találkoztam. Viszont eléggé felcsigáztál a leírtakkal és kíváncsi lettem, milyen lehet az amiről beszélsz, mert elképzelni nehéz. Nagytalin hátha lesz valaki akinek van ilyen. Esetleg Te?  vigyor3
Naplózva
kokaikoko
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2747


SouthparKarcsi


« Új hozzászólás #12422 Dátum: 2012.09.29 szombat, 21:50:06 »

Elhiszem neked, de szerencsére nem vagyunk egyformák.  vigyor3
Mentségemre legyen szólva, eddig még mindig csak gagyi 2 hangszórós, vagy valamivel jobb 4 vagy több hangszórós rendszerrel találkoztam. Viszont eléggé felcsigáztál a leírtakkal és kíváncsi lettem, milyen lehet az amiről beszélsz, mert elképzelni nehéz. Nagytalin hátha lesz valaki akinek van ilyen. Esetleg Te?  vigyor3
Nekem is 4 hangszóró + mélyláda van az autóban, természetesen ha hozod a kedvenc lemezed tarthatunk szeánszot  taps nyes
Naplózva

2005 2.2 TDCi Turnier Ghia - ezüst, no zene egyelőre...ebben már nem is lesz.  TA-Technix -30mm
R.I.P. 2005 2.0 TDCi Turnier Ghia - Piros és baró
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #12423 Dátum: 2012.09.29 szombat, 21:54:13 »

Hangszóró: bármelyik, én Rocki, Hertz közül választanék  nyes
Mélyláda: bandpass csak akkor ha hip-hop zene párti vagy, különben zárt ládát vennék a gyorsasága és pontossága miatt
Erősítő: van a vaterán pl. Magnat rx 44  http://auto-motor.vatera.hu/auto_hifi/erosito_melynyomo/magnat_rx_44_1647321365.html vagy http://auto-motor.vatera.hu/auto_hifi/erosito_melynyomo/dls_ca41_4_csatornas_autos_erosito_1650954125.html vagy http://auto-motor.vatera.hu/auto_hifi/erosito_melynyomo/audison_vr_404xr_1649598419.html
A többi reális
hm... audison közel 10 éves erősítő... egyébként értem... dls-en gondolkodok, de amennyi lemenni érte vidékre, akár pesten is vehetnék ennyi erővel újat... ez a gáz...
ezért inkább pest vagy szeged a preferált, de egy telefont megér...
mire gondolsz zárt ládán? ez nem zárt? http://racing-bazar.hu/egyeb/zene/jbl_gto1204bp
ez se rossz...: http://racing-bazar.hu/egyeb/zene/melylada_hertz_ebx_250r
köszi a segítséget  angel
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #12424 Dátum: 2012.09.29 szombat, 21:56:02 »

de amennyi lemenni érte vidékre,
postáról még nem hallottál?  vigyor3
Naplózva
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #12425 Dátum: 2012.09.29 szombat, 21:59:07 »

postáról még nem hallottál?  vigyor3
én igen... de mielőtt veszek valamit, megnézném... vagy a postás nálatok megvárja amíg beszerelem és megnézem hogy azt kaptam e amit vettem?  wow1
Naplózva
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #12426 Dátum: 2012.09.29 szombat, 22:10:12 »

Hangszóró: bármelyik, én Rocki, Hertz közül választanék  nyes
Mélyláda: bandpass csak akkor ha hip-hop zene párti vagy, különben zárt ládát vennék a gyorsasága és pontossága miatt
Erősítő: van a vaterán pl. Magnat rx 44  http://auto-motor.vatera.hu/auto_hifi/erosito_melynyomo/magnat_rx_44_1647321365.html vagy http://auto-motor.vatera.hu/auto_hifi/erosito_melynyomo/dls_ca41_4_csatornas_autos_erosito_1650954125.html vagy http://auto-motor.vatera.hu/auto_hifi/erosito_melynyomo/audison_vr_404xr_1649598419.html
A többi reális
egyébként a clariont és a macaudio-t hallgattam meg, hangszóróban hogy milyen, jvc fejen... hát... egészen más volt a clarion, kicsit magasabban szólt, és nem "rezgett-recsegett" mint a macaudio. a mac mélyebb volt és recsegős. hertz és rock még nem volt tesztelve, de majd rajta leszek. holnap megyek media marktba, ott is elég sokat kiraknak, hátha látok/hallok valami jót/érdekeset. a céges pözsó terepjáróban van egy rocki zene, kis rocki mélynyomóval, huhhh... az autó egy ***, de a zene... csöpp-csöpp... hehe
Naplózva
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #12427 Dátum: 2012.09.29 szombat, 22:15:57 »

hm... audison közel 10 éves erősítő... egyébként értem... dls-en gondolkodok, de amennyi lemenni érte vidékre, akár pesten is vehetnék ennyi erővel újat... ez a gáz...
ezért inkább pest vagy szeged a preferált, de egy telefont megér...
mire gondolsz zárt ládán? ez nem zárt? http://racing-bazar.hu/egyeb/zene/jbl_gto1204bp
ez se rossz...: http://racing-bazar.hu/egyeb/zene/melylada_hertz_ebx_250r
köszi a segítséget  angel
Attól nem kell félni, hogy az Audison nem mai darab. De a DLS is szép hangú. Egyikkel se fogsz mellé. A futár meg elviszi neked akárhova. Az eladóval meg kell beszélni, hogy vállaljon rá 2-3 nap garit, amíg beszereled. Ez megbeszélés kérdése.

A zárt láda az olyan, hogy (paraszt nyelven fogalmazva) nincs rajta luk Smiley Tehát nincs reflex nyílása. Így nem elkent huppogó mélyeket kapsz, hanem hanem gyorsabb, pontosabb hangokat. És még a rendszámod, meg a fél kocsi sem fog kívülről rezegni, zörögni. A linkelt JBL mélynyomó az a bandpass kialakítású. Itt a ládán belül van a hangsugárzó, és a reflex nyíláson jön ki a mély. Ez elsősorban a hiphop, meg R'n'B, meg hasonló zenékhez jó. A Hertz láda szintén nem zárt, hanem az a tipikus reflex láda.
Zárt ládák pl. itt vannak: http://www.paradoxautohifi.hu/index.php?page=termek&spage=lista&kategoria=5&szuro_para_71=Z%C3%A1rt%20m%C3%A9lyl%C3%A1da Persze mindenkinek más jön be. Az én hangbeli igényeimet, és zenei ízlésemet ismerve kokaikoko anno azt mondta, hogy ezekhez a zárt láda passzol leginkább. És igaza is lett. Itt csak azt a mélyet hallod, amit a membrán megmozgat. A reflex ládánál a membrán visszafelé mozgásánál tódul kifelé a levegő a reflex nyíláson, így igazából akkor is hallasz mélyeket, amikor épp nem kéne. Így talán erőteljesebb lesz az "élmény", de mindenképpen pontatlanabb.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #12428 Dátum: 2012.09.29 szombat, 22:20:19 »

egyébként a clariont és a macaudio-t hallgattam meg, hangszóróban hogy milyen, jvc fejen... hát... egészen más volt a clarion, kicsit magasabban szólt, és nem "rezgett-recsegett" mint a macaudio. a mac mélyebb volt és recsegős. hertz és rock még nem volt tesztelve, de majd rajta leszek. holnap megyek media marktba, ott is elég sokat kiraknak, hátha látok/hallok valami jót/érdekeset. a céges pözsó terepjáróban van egy rocki zene, kis rocki mélynyomóval, huhhh... az autó egy ***, de a zene... csöpp-csöpp... hehe
Az a baj az ilyen MM-os "tesztekkel", hogy igazából nem sokat mutat meg a hangszórók/fejek igazi tudásából. Ott ki vannak rakva egy falra, és egy oltári nagy térben kell valamit produkálniuk. Ezek egy autóba beépítve, jóval kisebb légteret hangosítva egészen máshogy tudnak szólni. Lehet hogy ami az egyik helyen szépen szól, az autóban pocsék lesz, és fordítva. Sad A rezgés-recsegés adódhat abból is, hogy rosszul volt felfogatva a falra a hangszóró, vagy hogy meg volt repedve a pereme, mert széthajtották, vagy akármi más (ezt nem azért mondom, hogy védjem a macAudio-t, mert nekem az van).
A Rockford Fosgate az mindenképpen egy jó választás. Ha találsz olyan árkategóriájút, ami neked belefér a büdzsébe, akkor ebből a márkából biztos egy jó rendszert tudsz összehozni.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #12429 Dátum: 2012.09.29 szombat, 22:21:44 »

Attól nem kell félni, hogy az Audison nem mai darab. De a DLS is szép hangú. Egyikkel se fogsz mellé. A futár meg elviszi neked akárhova. Az eladóval meg kell beszélni, hogy vállaljon rá 2-3 nap garit, amíg beszereled. Ez megbeszélés kérdése.

A zárt láda az olyan, hogy (paraszt nyelven fogalmazva) nincs rajta luk Smiley Tehát nincs reflex nyílása. Így nem elkent huppogó mélyeket kapsz, hanem hanem gyorsabb, pontosabb hangokat. És még a rendszámod, meg a fél kocsi sem fog kívülről rezegni, zörögni. A linkelt JBL mélynyomó az a bandpass kialakítású. Itt a ládán belül van a hangsugárzó, és a reflex nyíláson jön ki a mély. Ez elsősorban a hiphop, meg R'n'B, meg hasonló zenékhez jó. A Hertz láda szintén nem zárt, hanem az a tipikus reflex láda.
Zárt ládák pl. itt vannak: http://www.paradoxautohifi.hu/index.php?page=termek&spage=lista&kategoria=5&szuro_para_71=Z%C3%A1rt%20m%C3%A9lyl%C3%A1da Persze mindenkinek más jön be. Az én hangbeli igényeimet, és zenei ízlésemet ismerve kokaikoko anno azt mondta, hogy ezekhez a zárt láda passzol leginkább. És igaza is lett. Itt csak azt a mélyet hallod, amit a membrán megmozgat. A reflex ládánál a membrán visszafelé mozgásánál tódul kifelé a levegő a reflex nyíláson, így igazából akkor is hallasz mélyeket, amikor épp nem kéne. Így talán erőteljesebb lesz az "élmény", de mindenképpen pontatlanabb.
Értem... érdekes, pont azért ajánlották a fent linkelt jbl-t mert szép éles mélyeket gyárt.
Nem cél hogy rezegjen az autó, sőt, kifejezetten ellene vagyok, hangot szeretnék, szép, kerek, formás, illatos mély hangokkal  Cool
Naplózva
kokaikoko
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2747


SouthparKarcsi


« Új hozzászólás #12430 Dátum: 2012.09.29 szombat, 22:23:04 »

hm... audison közel 10 éves erősítő... egyébként értem... dls-en gondolkodok, de amennyi lemenni érte vidékre, akár pesten is vehetnék ennyi erővel újat... ez a gáz...
ezért inkább pest vagy szeged a preferált, de egy telefont megér...
mire gondolsz zárt ládán? ez nem zárt? http://racing-bazar.hu/egyeb/zene/jbl_gto1204bp
ez se rossz...: http://racing-bazar.hu/egyeb/zene/melylada_hertz_ebx_250r
köszi a segítséget  angel
Az hogy 10 éves nem jelent semmit, attól a hangja lehet tuti és az is. Általában SQ autókban használták első szett aktív hajtására. Ha DLS akkor én a postát választanám, vaterán előfordulhat xar, de ez a cucc nem úgy néz ki.
Az általad linkelt JBL bandpass láda, a hangszóró zárt térben van és a reflex nyíláson a membrán által mozgatott levegő jön ki. A Hertz reflex láda, én Hertz-Audison párti vagyok  nyes A zárt láda ilyen pl. http://www.macaudio.hu/index.php?P=start&K=1&FK=7&AK=&ID=6860 Aránylag kis méretű zárt doboz, gyors mélysugárzóval. A legpontosabban adja vissza a mélyhangokat, de érzékeny a rendszer többi elemének minőségére.

Látom közben már Domi is leírta a lényeget  Wink
« Utoljára szerkesztve: 2012.09.29 szombat, 22:25:14 írta kokaikoko » Naplózva

2005 2.2 TDCi Turnier Ghia - ezüst, no zene egyelőre...ebben már nem is lesz.  TA-Technix -30mm
R.I.P. 2005 2.0 TDCi Turnier Ghia - Piros és baró
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #12431 Dátum: 2012.09.29 szombat, 22:25:27 »

Az a baj az ilyen MM-os "tesztekkel", hogy igazából nem sokat mutat meg a hangszórók/fejek igazi tudásából. Ott ki vannak rakva egy falra, és egy oltári nagy térben kell valamit produkálniuk. Ezek egy autóba beépítve, jóval kisebb légteret hangosítva egészen máshogy tudnak szólni. Lehet hogy ami az egyik helyen szépen szól, az autóban pocsék lesz, és fordítva. Sad A rezgés-recsegés adódhat abból is, hogy rosszul volt felfogatva a falra a hangszóró, vagy hogy meg volt repedve a pereme, mert széthajtották, vagy akármi más (ezt nem azért mondom, hogy védjem a macAudio-t, mert nekem az van).
A Rockford Fosgate az mindenképpen egy jó választás. Ha találsz olyan árkategóriájút, ami neked belefér a büdzsébe, akkor ebből a márkából biztos egy jó rendszert tudsz összehozni.
rocki a cél, illetve clarion/pioneer, de ha hertzből lesz összerakva, nem fogok sírni... most ahogy nézegetem össze, még meg is lehet egy rocki rendszer...igaz használtakból.
Naplózva
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #12432 Dátum: 2012.09.29 szombat, 22:58:38 »

Az hogy 10 éves nem jelent semmit, attól a hangja lehet tuti és az is. Általában SQ autókban használták első szett aktív hajtására. Ha DLS akkor én a postát választanám, vaterán előfordulhat xar, de ez a cucc nem úgy néz ki.
Az általad linkelt JBL bandpass láda, a hangszóró zárt térben van és a reflex nyíláson a membrán által mozgatott levegő jön ki. A Hertz reflex láda, én Hertz-Audison párti vagyok  nyes A zárt láda ilyen pl. http://www.macaudio.hu/index.php?P=start&K=1&FK=7&AK=&ID=6860 Aránylag kis méretű zárt doboz, gyors mélysugárzóval. A legpontosabban adja vissza a mélyhangokat, de érzékeny a rendszer többi elemének minőségére.

Látom közben már Domi is leírta a lényeget  Wink
első szett + ládára meghajtásnak?
http://auto-motor.vatera.hu/auto_hifi/erosito_melynyomo/audison_srx3_1647643556.html
Naplózva
kokaikoko
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2747


SouthparKarcsi


« Új hozzászólás #12433 Dátum: 2012.09.29 szombat, 23:08:36 »

Nagyon jó, Eisa díjas erősítő  wow1
Naplózva

2005 2.2 TDCi Turnier Ghia - ezüst, no zene egyelőre...ebben már nem is lesz.  TA-Technix -30mm
R.I.P. 2005 2.0 TDCi Turnier Ghia - Piros és baró
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #12434 Dátum: 2012.09.29 szombat, 23:16:30 »

Nagyon jó, Eisa díjas erősítő  wow1
van arra valami "master hint" hogy ha csak az első szett van hajtva akkor hogyan kell/szoktátok faderelni? mennyit adtok előre 50-55% helyett? 70-80? vagy maradnak az arányok?
Naplózva
kokaikoko
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2747


SouthparKarcsi


« Új hozzászólás #12435 Dátum: 2012.09.29 szombat, 23:28:17 »

van arra valami "master hint" hogy ha csak az első szett van hajtva akkor hogyan kell/szoktátok faderelni? mennyit adtok előre 50-55% helyett? 70-80? vagy maradnak az arányok?
Nem kell fader, a hátsó hangszórók a fejről fognak nálad menni, az elsők és a mélyláda hangerejét, valamint a vágási frekiket pedig be kell hozzá állítani az erősítőn. Ehhez nem árt egy kis hozzáértés, élő példa Domi aki kb. egy évig hallgatta a cuccát a saját beállításaikkal és múlt héten amikor találkoztunk kicsit megpiszkáltuk és sokkal jobb lett.
Naplózva

2005 2.2 TDCi Turnier Ghia - ezüst, no zene egyelőre...ebben már nem is lesz.  TA-Technix -30mm
R.I.P. 2005 2.0 TDCi Turnier Ghia - Piros és baró
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #12436 Dátum: 2012.09.30 vasárnap, 10:36:20 »

próbálok lecsapni az audison erősítőre... 2+1 csatis... drukkoljatok.
Naplózva
CsZoli
Vendég
« Új hozzászólás #12437 Dátum: 2012.09.30 vasárnap, 10:38:48 »

Nekem is 4 hangszóró + mélyláda van az autóban, természetesen ha hozod a kedvenc lemezed tarthatunk szeánszot  taps nyes
USB jó? Ha nem kiírom lemezre.   worship
Naplózva
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #12438 Dátum: 2012.09.30 vasárnap, 15:07:08 »

próbálok lecsapni az audison erősítőre... 2+1 csatis... drukkoljatok.
na jó, ebből nem lesz semmi, akkor JBL...  eplus2
Naplózva
kokaikoko
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2747


SouthparKarcsi


« Új hozzászólás #12439 Dátum: 2012.09.30 vasárnap, 18:51:48 »

USB jó? Ha nem kiírom lemezre.   worship
Nem tud a fej usb-t kezelni, se ájfont, se brútuszt.
Audio cd, vagy nagyon jó minőségű (HQ 320kbps) mp3. Ezek alatt minden f o s.
Naplózva

2005 2.2 TDCi Turnier Ghia - ezüst, no zene egyelőre...ebben már nem is lesz.  TA-Technix -30mm
R.I.P. 2005 2.0 TDCi Turnier Ghia - Piros és baró
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #12440 Dátum: 2012.09.30 vasárnap, 19:27:26 »

Az a baj az ilyen MM-os "tesztekkel", hogy igazából nem sokat mutat meg a hangszórók/fejek igazi tudásából. Ott ki vannak rakva egy falra, és egy oltári nagy térben kell valamit produkálniuk. Ezek egy autóba beépítve, jóval kisebb légteret hangosítva egészen máshogy tudnak szólni. Lehet hogy ami az egyik helyen szépen szól, az autóban pocsék lesz, és fordítva. Sad A rezgés-recsegés adódhat abból is, hogy rosszul volt felfogatva a falra a hangszóró, vagy hogy meg volt repedve a pereme, mert széthajtották, vagy akármi más (ezt nem azért mondom, hogy védjem a macAudio-t, mert nekem az van).
A Rockford Fosgate az mindenképpen egy jó választás. Ha találsz olyan árkategóriájút, ami neked belefér a büdzsébe, akkor ebből a márkából biztos egy jó rendszert tudsz összehozni.
na hát ma is okosabb lettem egy kicsivel.
azaz:
hangszóró: Herz esk, vagy Clarion srp 1722 (rockford hangszóróról lebeszéltek, mert ezek már jobbak mint az entry level rocki... sajna, de azért még keresek, csak nehéz úgy hogy nincs hivatalos magyarországi importőr háttér)
mély: na az most nincs meg, de JBL lesz 95% valószínűséggel
erősítő: hertz he 4.1 (új 49e), JBL GT vagy Power Series (ez használtan 15-30 között) vagy ha felbosszantom magam akkor audison sr4 (új, 60e)

egy kérdés:
hogyan oldják meg az erősítő áramfelvétel/megszakítás kérdést? azaz ha leállok az autóval és kiveszem a kulcsot, akkor az erősítő is álljon le, ne vegyen fel áramot... tekintve hogy gyári fejegység marad, ami nem biztos hogy vezérel erősítőt...  Huh?
Naplózva
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #12441 Dátum: 2012.09.30 vasárnap, 20:03:06 »

na hát ma is okosabb lettem egy kicsivel.
azaz:
hangszóró: Herz esk, vagy Clarion srp 1722 (rockford hangszóróról lebeszéltek, mert ezek már jobbak mint az entry level rocki... sajna, de azért még keresek, csak nehéz úgy hogy nincs hivatalos magyarországi importőr háttér)
mély: na az most nincs meg, de JBL lesz 95% valószínűséggel
erősítő: hertz he 4.1 (új 49e), JBL GT vagy Power Series (ez használtan 15-30 között) vagy ha felbosszantom magam akkor audison sr4 (új, 60e)

egy kérdés:
hogyan oldják meg az erősítő áramfelvétel/megszakítás kérdést? azaz ha leállok az autóval és kiveszem a kulcsot, akkor az erősítő is álljon le, ne vegyen fel áramot... tekintve hogy gyári fejegység marad, ami nem biztos hogy vezérel erősítőt...  Huh?
Persze, könnyű más f@szával verni a csalánt, de: ha belefér újonnan a keretbe az 50e-s Hertz erősítő, akkor (mivel hifit egyszer épít az ember, és hosszútávre tervez), érdemes rádobni azt a +10e Ft-ot, és az Audison-t választani.
Hangszórókból a Hertz és a Clarion közül választva inkább a Hertz-et venném.
Mélynyomóból jó lehet a JBL, persze arról függ milyen kialakítású (reflex, zárt, bandpass?)

Az áramfelvétel a jobb fejeknél egy remote szállal van megoldva. Kapcsol a fej, indul az erősítő is. Ha a gyári fejen nincs remote vezérlés (ami szinte 100%), akkor gyújtásra szokták kötni az erősítőt. Nálam is pl. ha álló autónál bekapcsolom a fejet, akkor csak a fejről hajtott két hátsó ajtóban levő hangszóró szól. Ha ráadom a gyújtást, akkor kapcsol az erősítő, és onnantól szól az első szett, és a mélynyomó is.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #12442 Dátum: 2012.09.30 vasárnap, 20:05:37 »

.....
hogyan oldják meg az erősítő áramfelvétel/megszakítás kérdést? azaz ha leállok az autóval és kiveszem a kulcsot, akkor az erősítő is álljon le, ne vegyen fel áramot... tekintve hogy gyári fejegység marad, ami nem biztos hogy vezérel erősítőt...  Huh?

4 gombos távirányító?  vigyor3
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #12443 Dátum: 2012.09.30 vasárnap, 20:07:36 »

tudja valaki hol található a 6000-es cd aux kimenetét ecsetelő cikk?
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
kl68ice
Vendég
« Új hozzászólás #12444 Dátum: 2012.09.30 vasárnap, 20:13:48 »

tudja valaki hol található a 6000-es cd aux kimenetét ecsetelő cikk?
Valahol találtam, de meg nem mondom, hogy pontosan hol. Írd be a keresőbe (6000 cd aux), én is úgy találtam rá, még fénykép is volt mellékelve. Szétnézek még én is...
Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #12445 Dátum: 2012.09.30 vasárnap, 20:14:07 »

tudja valaki hol található a 6000-es cd aux kimenetét ecsetelő cikk?
Milyen új autód van?
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
kl68ice
Vendég
« Új hozzászólás #12446 Dátum: 2012.09.30 vasárnap, 20:15:25 »

tudja valaki hol található a 6000-es cd aux kimenetét ecsetelő cikk?
http://www.mondeo.hu/ftp/pdf/tuning/auxin6000.pdf
Naplózva
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #12447 Dátum: 2012.09.30 vasárnap, 20:16:33 »

Milyen új autód van?
vettem az mk1 fapad(talán clx-nek hívják) helyett egy mk2 ghia-t
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #12448 Dátum: 2012.09.30 vasárnap, 20:18:12 »

nekem nem ez kell, sorry. ha nem jól fogalmaztam volna, vonalkimenet kéne rá, hogy erősítőt lehessen rákötni
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
kl68ice
Vendég
« Új hozzászólás #12449 Dátum: 2012.09.30 vasárnap, 20:19:46 »

nekem nem ez kell, sorry. ha nem jól fogalmaztam volna, vonalkimenet kéne rá, hogy erősítőt lehessen rákötni
Akkor bocs...  worship
Naplózva
Oldalak: 1 ... 242 243 244 245 246 247 248 [249] 250 251 252 253 254 255 256 ... 366   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.093 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.