Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.15 szerda, 20:40:57 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 247 248 249 250 251 252 253 [254] 255 256 257 258 259 260 261 ... 366   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Autó Hi-Fi  (Megtekintve 4593410 alkalommal)
0 Felhasználó és 21 vendég van a témában
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #12650 Dátum: 2012.10.18 csütörtök, 22:08:46 »

Ha feljebb nézünk a gyártók között Morel, u dimension, Focal, AS, Rainbow, Audisonról nem is beszélve, elég sok lehet nagyon jó választás és tényleg csak ízlés meg pénztárca kérdése. De a gyári Blau fejhez akkor sem vennék sokkal magasabb kategóriából szettet, mert soha nem fog a valós tudása kiderülni    rinya

A morel is egy elég komoly szett, ez igaz a gyári fej kuka, de én úgy vettem ki a szavaiból hogy esélyes lesz az a csere  eplus2 akkor meg érdemes előre tekinteni ahogyan azt feljebb írtad is  smile
Tegnap előtt munka után volt szerencsém egy audison voce-hez igényesen volt össze válogatva minden, de nekem az enyém jobban tetszik eplus2, amit nem gondoltam volna, igaz ezt sok minden befolyásolhatja....................  Viszont az u dimension-on nagyon meglepődtem a minap,  utána nézve nem mai fejlesztés  wow1 és még is tátva maradt a szám.
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
kokaikoko
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2747


SouthparKarcsi


« Új hozzászólás #12651 Dátum: 2012.10.18 csütörtök, 22:17:13 »

A morel is egy elég komoly szett, ez igaz a gyári fej kuka, de én úgy vettem ki a szavaiból hogy esélyes lesz az a csere  eplus2 akkor meg érdemes előre tekinteni ahogyan azt feljebb írtad is  smile
Tegnap előtt munka után volt szerencsém egy audison voce-hez igényesen volt össze válogatva minden, de nekem az enyém jobban tetszik eplus2, amit nem gondoltam volna, igaz ezt sok minden befolyásolhatja....................  Viszont az u dimension-on nagyon meglepődtem a minap,  utána nézve nem mai fejlesztés  wow1 és még is tátva maradt a szám.
Valszeg az u dimension hangzásvilága közelebb áll hozzád, de az sem mindegy milyen hardveres környezetben hallgattad  wow1
Naplózva

2005 2.2 TDCi Turnier Ghia - ezüst, no zene egyelőre...ebben már nem is lesz.  TA-Technix -30mm
R.I.P. 2005 2.0 TDCi Turnier Ghia - Piros és baró
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #12652 Dátum: 2012.10.18 csütörtök, 22:50:01 »

Renegade márkáról mi a vélemény? mert lenne szett olcsóért és ahogy néztem a Hertz-et is ő gyártja...
Naplózva
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #12653 Dátum: 2012.10.18 csütörtök, 23:14:55 »

A morel is egy elég komoly szett, ez igaz a gyári fej kuka, de én úgy vettem ki a szavaiból hogy esélyes lesz az a csere  eplus2 akkor meg érdemes előre tekinteni ahogyan azt feljebb írtad is  smile
Tegnap előtt munka után volt szerencsém egy audison voce-hez igényesen volt össze válogatva minden, de nekem az enyém jobban tetszik eplus2, amit nem gondoltam volna, igaz ezt sok minden befolyásolhatja....................  Viszont az u dimension-on nagyon meglepődtem a minap,  utána nézve nem mai fejlesztés  wow1 és még is tátva maradt a szám.
Sziasztok,
Igen, sajnos sok változó van a környezetemben ami hétről hétre befolyásol pro vagy kontra, és még erre jön rá hogy miket tanácsoltok. A fej kérdés idén biztos hogy nem téma, leghamarabb tavasszal, ha minden optimális lesz. Addig szeretnék egy olyan rendszert, ami jó alap, amin egy fej azért sokat dobhat. Nem akarok csúcskategóriát, de egy jó középszett szerintem jár, illetve ezért megéri a kocsi kibelezése, a költés, utánajárás, stb. Ha a 2 dines fejre számolok kb 160-180e Ft-t akkor kb a realitásnál vagyok, amit hajlandó lennék kifizetni és amin lehetne még csámcsogni hogy mit is lenne érdemes. Ha az a vége, hogy 300k alatt ne is reméljek minőségi javulást, akkor fej téma törölve. Ez tuti.
első szettnél hertz esk szerintem nem rossz, eddig mindenki bólogatott rá, a beépítőnek is ez van benne, áradozik. (ha valami még megfoghat, az kb 40-45e Ft-ig lehet, felette nem. egész egyszerűen már nem lennék boldog, mert több pénzt eltoltam rá mint amit terveztem, amivel meg akartam magam lepni, ne legyen félreértés, nem a pénz a gond, hanem egész egyszerűen hülye mérleg vagyok-most volt a szülcsinapcsim is- és 150-160 felett tényleg nem akarok erre költeni) úgy látom az ajánlásaitok alapján hogy ez a közepes rendszer tekintetében reális. (fejet nem érintve természetesen, bár az is része rendszernek, a hangzásnak, de az most sötét ló)
innen mondhattok alternatívát az AS radion, vagy hertz esk első szett ellenében, mert valószínűleg ők fogják beépíteni is, ha tőlük veszek, jobban jövök ki a végén a beszerelés tekintetében.
http://autohifioutlet.hu/termekek/hangszoro---melysugarzo/hangszoro-szett-komponens/165-cm-hangszoro-szett-/p:1/s:price/o:asc
szintén kérdés még a hátsó szett... tényleg kössem le vagy csak fadereljem le a gyárit, vagy tegyek bele két  16,5-es mélyet, vagy valami másik szett? ez még szintén kérdéses. őszintén megmondva úgy érzem hogy hiányozna a hang hátulról, vagy tévedek?
Naplózva
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #12654 Dátum: 2012.10.18 csütörtök, 23:44:11 »

Sziasztok,
Igen, sajnos sok változó van a környezetemben ami hétről hétre befolyásol pro vagy kontra, és még erre jön rá hogy miket tanácsoltok. A fej kérdés idén biztos hogy nem téma, leghamarabb tavasszal, ha minden optimális lesz. Addig szeretnék egy olyan rendszert, ami jó alap, amin egy fej azért sokat dobhat. Nem akarok csúcskategóriát, de egy jó középszett szerintem jár, illetve ezért megéri a kocsi kibelezése, a költés, utánajárás, stb. Ha a 2 dines fejre számolok kb 160-180e Ft-t akkor kb a realitásnál vagyok, amit hajlandó lennék kifizetni és amin lehetne még csámcsogni hogy mit is lenne érdemes. Ha az a vége, hogy 300k alatt ne is reméljek minőségi javulást, akkor fej téma törölve. Ez tuti.
első szettnél hertz esk szerintem nem rossz, eddig mindenki bólogatott rá, a beépítőnek is ez van benne, áradozik. (ha valami még megfoghat, az kb 40-45e Ft-ig lehet, felette nem. egész egyszerűen már nem lennék boldog, mert több pénzt eltoltam rá mint amit terveztem, amivel meg akartam magam lepni, ne legyen félreértés, nem a pénz a gond, hanem egész egyszerűen hülye mérleg vagyok-most volt a szülcsinapcsim is- és 150-160 felett tényleg nem akarok erre költeni) úgy látom az ajánlásaitok alapján hogy ez a közepes rendszer tekintetében reális. (fejet nem érintve természetesen, bár az is része rendszernek, a hangzásnak, de az most sötét ló)
innen mondhattok alternatívát az AS radion, vagy hertz esk első szett ellenében, mert valószínűleg ők fogják beépíteni is, ha tőlük veszek, jobban jövök ki a végén a beszerelés tekintetében.
http://autohifioutlet.hu/termekek/hangszoro---melysugarzo/hangszoro-szett-komponens/165-cm-hangszoro-szett-/p:1/s:price/o:asc
szintén kérdés még a hátsó szett... tényleg kössem le vagy csak fadereljem le a gyárit, vagy tegyek bele két  16,5-es mélyet, vagy valami másik szett? ez még szintén kérdéses. őszintén megmondva úgy érzem hogy hiányozna a hang hátulról, vagy tévedek?



Focal PS 165, DLS Reference R6A én ezekből választanék, a focalt már hallottam, és elég jó, de kinek mi tetszik persze. De ha tőlük veszed akkor biztos lesz rá mód meghallgatni őket, és tudsz majd dönteni  eplus2 Igazából nehéz bármit is ajánlani másnak......más ízlések stb, stb............. 2dinhez nem tudok hozzá szólni  szomoru1
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
Zolibácsi
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3360



« Új hozzászólás #12655 Dátum: 2012.10.19 péntek, 00:38:31 »


Szia, nekem valószínű egy tekercs soudaband kell majd, meg esetleg 1-2 stp silver lap. De majd csak jövőhéten tudok vele foglalkozni, és gondolom a soudnál nincs is mennyiségi kedvezmény.
Naplózva

MK5 2.0TDCi Titanium PS
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #12656 Dátum: 2012.10.19 péntek, 06:37:43 »

Szia, nekem valószínű egy tekercs soudaband kell majd, meg esetleg 1-2 stp silver lap. De majd csak jövőhéten tudok vele foglalkozni, és gondolom a soudnál nincs is mennyiségi kedvezmény.
rendben, itt vannak tőlem pár percre, valamelyik nap kiugrok és megveszem. (stp silver helyett én ezt teszem be: http://racing-bazar.hu/egyeb/zene/silent_coat_alu_butyl_ontapados_rezgesgatlo_lap_autoba_stp_dynamat_1000ft ebből veszek vagy 4-6-dbot)
Naplózva
kokaikoko
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2747


SouthparKarcsi


« Új hozzászólás #12657 Dátum: 2012.10.19 péntek, 08:19:45 »

Renegade márkáról mi a vélemény? mert lenne szett olcsóért és ahogy néztem a Hertz-et is ő gyártja...
Audison-Hertz-Connection-Audiocomp egy cég, a Renegade annyira nem.
Naplózva

2005 2.2 TDCi Turnier Ghia - ezüst, no zene egyelőre...ebben már nem is lesz.  TA-Technix -30mm
R.I.P. 2005 2.0 TDCi Turnier Ghia - Piros és baró
kokaikoko
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2747


SouthparKarcsi


« Új hozzászólás #12658 Dátum: 2012.10.19 péntek, 08:33:51 »

Sziasztok,
Igen, sajnos sok változó van a környezetemben ami hétről hétre befolyásol pro vagy kontra, és még erre jön rá hogy miket tanácsoltok. A fej kérdés idén biztos hogy nem téma, leghamarabb tavasszal, ha minden optimális lesz. Addig szeretnék egy olyan rendszert, ami jó alap, amin egy fej azért sokat dobhat. Nem akarok csúcskategóriát, de egy jó középszett szerintem jár, illetve ezért megéri a kocsi kibelezése, a költés, utánajárás, stb. Ha a 2 dines fejre számolok kb 160-180e Ft-t akkor kb a realitásnál vagyok, amit hajlandó lennék kifizetni és amin lehetne még csámcsogni hogy mit is lenne érdemes. Ha az a vége, hogy 300k alatt ne is reméljek minőségi javulást, akkor fej téma törölve. Ez tuti.
első szettnél hertz esk szerintem nem rossz, eddig mindenki bólogatott rá, a beépítőnek is ez van benne, áradozik. (ha valami még megfoghat, az kb 40-45e Ft-ig lehet, felette nem. egész egyszerűen már nem lennék boldog, mert több pénzt eltoltam rá mint amit terveztem, amivel meg akartam magam lepni, ne legyen félreértés, nem a pénz a gond, hanem egész egyszerűen hülye mérleg vagyok-most volt a szülcsinapcsim is- és 150-160 felett tényleg nem akarok erre költeni) úgy látom az ajánlásaitok alapján hogy ez a közepes rendszer tekintetében reális. (fejet nem érintve természetesen, bár az is része rendszernek, a hangzásnak, de az most sötét ló)
innen mondhattok alternatívát az AS radion, vagy hertz esk első szett ellenében, mert valószínűleg ők fogják beépíteni is, ha tőlük veszek, jobban jövök ki a végén a beszerelés tekintetében.
http://autohifioutlet.hu/termekek/hangszoro---melysugarzo/hangszoro-szett-komponens/165-cm-hangszoro-szett-/p:1/s:price/o:asc
szintén kérdés még a hátsó szett... tényleg kössem le vagy csak fadereljem le a gyárit, vagy tegyek bele két  16,5-es mélyet, vagy valami másik szett? ez még szintén kérdéses. őszintén megmondva úgy érzem hogy hiányozna a hang hátulról, vagy tévedek?

A Hertz ESK mellett én elgondolkodnék a JBL erősítő miatt az Infinity-n is http://autohifioutlet.hu/termekek/hangszoro---melysugarzo/hangszoro-szett-komponens/165-cm-hangszoro-szett-/t:2180/infinity-kappa-65.9cs  Hallottad az autómban nagyjából mit tud, igaz ott az erősítők kicsit magasabb kategóriából származnak.
Én a hátsó hangszórókat lenémítva a fejről hajtva meghagynám, elférnek az ajtóban  nyes
Naplózva

2005 2.2 TDCi Turnier Ghia - ezüst, no zene egyelőre...ebben már nem is lesz.  TA-Technix -30mm
R.I.P. 2005 2.0 TDCi Turnier Ghia - Piros és baró
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #12659 Dátum: 2012.10.19 péntek, 08:53:26 »

Audison-Hertz-Connection-Audiocomp egy cég, a Renegade annyira nem.

az lehet de a beszállitója a renegade...szal szerintem akkor ugyanaz nem?
Naplózva
wofer
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3726


Minden a mágnes körül forog,csak észre kell venni!


E-mail
« Új hozzászólás #12660 Dátum: 2012.10.19 péntek, 09:24:59 »

Audison-Hertz-Connection-Audiocomp egy cég, a Renegade annyira nem.

Igy van... Wink smile

http://www.audiodesign.de/produkte.htm
Naplózva

https://audioshop.hu/ Subwoofer guru + minden ami autóhifi!
Fordok,3 Capri,1Focus,3 Mondeo,S-MAX,Grand C-MAX, egyelőre OFF Skoda Octavia
wofer
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3726


Minden a mágnes körül forog,csak észre kell venni!


E-mail
« Új hozzászólás #12661 Dátum: 2012.10.19 péntek, 09:37:08 »

Ha feljebb nézünk a gyártók között Morel, u dimension, Focal, AS, Rainbow, Audisonról nem is beszélve, elég sok lehet nagyon jó választás és tényleg csak ízlés meg pénztárca kérdése. De a gyári Blau fejhez akkor sem vennék sokkal magasabb kategóriából szettet, mert soha nem fog a valós tudása kiderülni    rinya

Ez teljesen igaz..viszont érzésem szerint a hangszóró tud a legtöbbet hozzá tenni
egy ilyen kisebb rendszerben.
Amit érdemes lenne szem elött tartani,hogy olyan szóró lenne az igazi ebben a nagy ajtóban is jól érzi magát
/ehhez viszont jobban utána kéne nézni/
pl a mondiban annó teszteltünk egy Rainbow 16.5 slc-t, JBL-ovált ,Focal-t 16ost,és egy Kicx ALQ-6.2-őt és a kicx messze a legjobb volt mélyben...kb 3*olyan jó volt.
Naplózva

https://audioshop.hu/ Subwoofer guru + minden ami autóhifi!
Fordok,3 Capri,1Focus,3 Mondeo,S-MAX,Grand C-MAX, egyelőre OFF Skoda Octavia
wofer
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3726


Minden a mágnes körül forog,csak észre kell venni!


E-mail
« Új hozzászólás #12662 Dátum: 2012.10.19 péntek, 09:57:48 »

Sziasztok,
szintén kérdés még a hátsó szett... tényleg kössem le vagy csak fadereljem le a gyárit, vagy tegyek bele két  16,5-es mélyet, vagy valami másik szett? ez még szintén kérdéses. őszintén megmondva úgy érzem hogy hiányozna a hang hátulról, vagy tévedek?


Helo!

Amig nincs mélyláda,addig a hátsót csak mélyüzemben használd./elméletben ha 80hz alatt megy akkor a helye
"felismerhetetlen" betölti az autóót és nem zavar be az elejének./ Ez elmélet,viszont ennyire lent már
alig tud valamit hozzátenni. 60-100hz,de sokkal jobb mint ha csak elől menne.Nálam igy ment.

A fejegység kérdése: Ma nagy változások vannak a sima cd-s és multi fejek világában.
Én eleve nem vennék időkorrekció nélküli fejegységet/legeyen az akár multi is/
Pio 1din nyiló előlapos monisfej...560euróért újat lehet venni.
A kis 1dines "'sima" cd-s fejek 40-50től már 24bit dac-osból többfélét is lehet választani ami különlegesen
jó választás lehet...nem horror áron.Már volt róla szó 60-69-ért már Kenwood 6051,és 92-est is lehet venni
ezek már, a nem vájtfült kategória csúcsát jelentik./és mindent tud sd,usb..és brutuszt is/ eplus2

 smile
« Utoljára szerkesztve: 2012.10.19 péntek, 10:00:19 írta wofer » Naplózva

https://audioshop.hu/ Subwoofer guru + minden ami autóhifi!
Fordok,3 Capri,1Focus,3 Mondeo,S-MAX,Grand C-MAX, egyelőre OFF Skoda Octavia
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #12663 Dátum: 2012.10.19 péntek, 14:46:46 »

bühühü  rinya

csak azért is megkérdezem megint. Milyen anyagból érdemes építeni a mélyládát és merre lehet olyat szerezni?
Naplózva
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #12664 Dátum: 2012.10.19 péntek, 14:51:09 »

bühühü  rinya

csak azért is megkérdezem megint. Milyen anyagból érdemes építeni a mélyládát és merre lehet olyat szerezni?

http://mondeo.hu/index.php?topic=7.msg706897#msg706897
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #12665 Dátum: 2012.10.19 péntek, 15:13:28 »


bakker, olyan gyorsan pörög a topic, hogy ezt nem láttam. Köszi Domi és köszi kalap úr is.

Naplózva
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #12666 Dátum: 2012.10.19 péntek, 16:49:54 »

bakker, olyan gyorsan pörög a topic, hogy ezt nem láttam. Köszi Domi és köszi kalap úr is.



Szívesen eplus2 én beszerezni bútorasztalosi lapszabászatban szoktam, leis szabják méretre 1-2ezresért cserébe..........
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #12667 Dátum: 2012.10.19 péntek, 21:15:29 »

Szívesen eplus2 én beszerezni bútorasztalosi lapszabászatban szoktam, leis szabják méretre 1-2ezresért cserébe..........
én meg javaslom hozzá a fischer kétkomponensű építőipari ragasztóját... garantáltan köt...  afro1
Naplózva
wofer
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3726


Minden a mágnes körül forog,csak észre kell venni!


E-mail
« Új hozzászólás #12668 Dátum: 2012.10.19 péntek, 21:30:06 »

én meg javaslom hozzá a fischer kétkomponensű építőipari ragasztóját... garantáltan köt...  afro1

eSTét!

Lehet nem tudok lépést tartani a korral...de minek kétkomponensű ragi ?

Erre a célra tökéletes a pálma fa ragasztó /minnél kevesebb viztartalommal/ konkrétan vizálló kivitelűek.
Laminált parkettához való vált be a legjobban.Érdemes asztalos szorítót használni.
 smile
Naplózva

https://audioshop.hu/ Subwoofer guru + minden ami autóhifi!
Fordok,3 Capri,1Focus,3 Mondeo,S-MAX,Grand C-MAX, egyelőre OFF Skoda Octavia
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #12669 Dátum: 2012.10.19 péntek, 22:20:40 »

eSTét!

Lehet nem tudok lépést tartani a korral...de minek kétkomponensű ragi ?

Erre a célra tökéletes a pálma fa ragasztó /minnél kevesebb viztartalommal/ konkrétan vizálló kivitelűek.
Laminált parkettához való vált be a legjobban.Érdemes asztalos szorítót használni.
 smile
győztes lovon ne változtass, biztos pálma is jó, de ehhez nem kell spec szorító, elég egy pár súlyos könyv is... persze szerintem ahhoz is. a lényeg itt a molekuláris kötésen van. én most korlátot kötök ezzel. meg se moccan, pedig full alu+üveg.
Naplózva
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #12670 Dátum: 2012.10.21 vasárnap, 01:34:41 »

na ma időben odaértem a szentendrei 113-ba, ahol semmit nem találtam csak 80-as évek raktárhangulatát... úgy tűnik ők is leléptek a hosszú hétvégére... majd máskor
audio system még várat magára, pedig még pénz is volt nálam...akár el is csábulhattam volna.
egyébként: dls, vs AS xion? melyiket javasoljátok nekem? (ha egyiket sem, marad a hertz esk)

ez annyira cuki:
http://autohifioutlet.hu/termekek/hangszoro---melysugarzo/hangszoro-szett-komponens/165-cm-hangszoro-szett-/t:2354/hifonics-bx6.2ci
ezt is szívesen bevállalnám...
Naplózva
kokaikoko
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2747


SouthparKarcsi


« Új hozzászólás #12671 Dátum: 2012.10.21 vasárnap, 07:04:03 »

na ma időben odaértem a szentendrei 113-ba, ahol semmit nem találtam csak 80-as évek raktárhangulatát... úgy tűnik ők is leléptek a hosszú hétvégére... majd máskor
audio system még várat magára, pedig még pénz is volt nálam...akár el is csábulhattam volna.
egyébként: dls, vs AS xion? melyiket javasoljátok nekem? (ha egyiket sem, marad a hertz esk)

ez annyira cuki:
http://autohifioutlet.hu/termekek/hangszoro---melysugarzo/hangszoro-szett-komponens/165-cm-hangszoro-szett-/t:2354/hifonics-bx6.2ci
ezt is szívesen bevállalnám...
Ha visszább olvasol, akkor láthatod, hogy a Hertz-en kívül nekem volt még egy javaslatom a JBL erősítődhöz:
A Hertz ESK mellett én elgondolkodnék a JBL erősítő miatt az Infinity-n is http://autohifioutlet.hu/termekek/hangszoro---melysugarzo/hangszoro-szett-komponens/165-cm-hangszoro-szett-/t:2180/infinity-kappa-65.9cs  Hallottad az autómban nagyjából mit tud, igaz ott az erősítők kicsit magasabb kategóriából származnak.
Én a hátsó hangszórókat lenémítva a fejről hajtva meghagynám, elférnek az ajtóban  nyes
Naplózva

2005 2.2 TDCi Turnier Ghia - ezüst, no zene egyelőre...ebben már nem is lesz.  TA-Technix -30mm
R.I.P. 2005 2.0 TDCi Turnier Ghia - Piros és baró
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #12672 Dátum: 2012.10.21 vasárnap, 11:20:32 »

Ha visszább olvasol, akkor láthatod, hogy a Hertz-en kívül nekem volt még egy javaslatom a JBL erősítődhöz:
láttam én csak az árát nem akartam tudomásul venni...  eplus2 eplus2 de barátkozok a gondolattal, most jött még egy kis váratlan pénzmag, de abból most a szigetelés lesz megvéve, silent coat + soudaband a győztes befutó jelenleg
Naplózva
Booster
Vendég
« Új hozzászólás #12673 Dátum: 2012.10.21 vasárnap, 12:06:24 »

Sziasztok,
Légyszíves segítsetek! SONY 6CD (Serial No. V022654) rádióhoz szeretnék kódot. Nem jó a CD része, megpróbálom megműteni...
Előre is köszönöm.
Üdv
Booster

Naplózva
Janny
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 965



E-mail
« Új hozzászólás #12674 Dátum: 2012.10.21 vasárnap, 16:41:57 »

A segítségeteket kérném. Van egy ilyenem még régről:

30cm-es, 300W-os Longmill mélyek vannak, 2 db (de csak egyet kéne egyenlőre hajtani, mert a másiknál elszakadt a membrán). Naszóval. Milyen erősítő kéne egy ilyen mélyet meghajtani? Nem akarok nagyberuházást, meg nagy hangtechnikát, elvégre a gyári Ford 4000 Traffic lejátszó + egy sima FM transzmitter sem garantál túl nagy hangélményt, de nem is tudja a gyári rádió meghajtani a mélyet.
Elég egy ilyen, 100Wos neki? http://auto-motor.vatera.hu/auto_hifi/erosito_melynyomo/sal_bx1065_100_watt_erosito_1658969333.html
Vagy inkább egy 2x150-es, aztán ha esetleg cserélem/javíttatom a szakadt membránost, akkor azt is lehet hajtani? http://auto-motor.vatera.hu/auto_hifi/erosito_melynyomo/marquinnt_erosito_300watt_2_csatorna_1653043067.html

Mi kell még hozzá? Gondolom egy sima hangfalkábel, a hátsó ajtóhoz menő kábelkötegből továbbhozom a hangot hátra valahol az ülés támlája mellett, plusz egy tápvezetéket lopok valahonnan (hátul van valami? nem mennék szívesen előre a szivargyújtóig, nem akarom szétborítani emiatt az autót, a hátsó lámpák tápja elég ide?), és ennyi?


A túlbonyolítóknak: nem hiper-hangzást akarok, hanem "ha már van, tegyük is be" alapon be akarom rakni a ládát, hogy egy kicsit szebb mélyhez jussak. A max. keret rá mondjuk 10k, de ez már a nagyon-nagyon max. A gyári rádiót meg nem venném ki, van itthon egy mp3as JVC fej is, de annyira elüt a gyáritól, és annyira igénytelen hatást ad, hogy ennyit nem ér meg nekem.

Előre is köszönöm!
Naplózva

MK IV kombi, 2009 2,0 TDCi, 115 ló
MK II kombi, 1997, 2,0 benzin
"Full throttle and no brakes… Save the planet, kill yourself!"
kokaikoko
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2747


SouthparKarcsi


« Új hozzászólás #12675 Dátum: 2012.10.21 vasárnap, 17:17:26 »

A segítségeteket kérném. Van egy ilyenem még régről:

30cm-es, 300W-os Longmill mélyek vannak, 2 db (de csak egyet kéne egyenlőre hajtani, mert a másiknál elszakadt a membrán). Naszóval. Milyen erősítő kéne egy ilyen mélyet meghajtani? Nem akarok nagyberuházást, meg nagy hangtechnikát, elvégre a gyári Ford 4000 Traffic lejátszó + egy sima FM transzmitter sem garantál túl nagy hangélményt, de nem is tudja a gyári rádió meghajtani a mélyet.
Elég egy ilyen, 100Wos neki? http://auto-motor.vatera.hu/auto_hifi/erosito_melynyomo/sal_bx1065_100_watt_erosito_1658969333.html
Vagy inkább egy 2x150-es, aztán ha esetleg cserélem/javíttatom a szakadt membránost, akkor azt is lehet hajtani? http://auto-motor.vatera.hu/auto_hifi/erosito_melynyomo/marquinnt_erosito_300watt_2_csatorna_1653043067.html

Mi kell még hozzá? Gondolom egy sima hangfalkábel, a hátsó ajtóhoz menő kábelkötegből továbbhozom a hangot hátra valahol az ülés támlája mellett, plusz egy tápvezetéket lopok valahonnan (hátul van valami? nem mennék szívesen előre a szivargyújtóig, nem akarom szétborítani emiatt az autót, a hátsó lámpák tápja elég ide?), és ennyi?


A túlbonyolítóknak: nem hiper-hangzást akarok, hanem "ha már van, tegyük is be" alapon be akarom rakni a ládát, hogy egy kicsit szebb mélyhez jussak. A max. keret rá mondjuk 10k, de ez már a nagyon-nagyon max. A gyári rádiót meg nem venném ki, van itthon egy mp3as JVC fej is, de annyira elüt a gyáritól, és annyira igénytelen hatást ad, hogy ennyit nem ér meg nekem.

Előre is köszönöm!
Az egyik túlbonyolító javaslata: vedd meg amit gondolsz, tedd be, ha úgy érzed mégsem az amit vártál akkor szedd ki, add el, vegyél helyette egy másikat... Ezt kell addig ismételni míg azt nem mondod: ezt akartam   wow1  nyes  Wink Ja és szorgosan figyeld vaterát, racing-bazárt, mert ki lehet fogni pici pénzért egész tűrhető cuccokat.
Naplózva

2005 2.2 TDCi Turnier Ghia - ezüst, no zene egyelőre...ebben már nem is lesz.  TA-Technix -30mm
R.I.P. 2005 2.0 TDCi Turnier Ghia - Piros és baró
wofer
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3726


Minden a mágnes körül forog,csak észre kell venni!


E-mail
« Új hozzászólás #12676 Dátum: 2012.10.21 vasárnap, 22:43:44 »

A segítségeteket kérném. Van egy ilyenem még régről:

30cm-es, 300W-os Longmill mélyek vannak, 2 db (de csak egyet kéne egyenlőre hajtani
A túlbonyolítóknak: nem hiper-hangzást akarok, hanem "ha már van, tegyük is be" alapon be akarom rakni a ládát, hogy egy kicsit szebb mélyhez jussak. A max. keret rá mondjuk 10k, de ez már a nagyon-nagyon max. A gyári rádiót meg nem venném ki, van itthon egy mp3as JVC fej is, de annyira elüt a gyáritól, és annyira igénytelen hatást ad, hogy ennyit nem ér meg nekem.

Előre is köszönöm!

Megszólítva érzem "magunkat" és hozzászólnék. smile
Általában elfogadott tény amihez nem értünk ahhoz nem piszkálunk hozzá...lásd villamosság
és nőgyógyászat.Most te úgy gondolod  nem ruházol be tápkábelekre, mert nem akarsz ekkora cécót
ennek az 100-200wattnak ami majd bekerül no és persze plussz pénzbe sem fog kerülni.
Tiszta szívemből örülök hogy beirtál,mert igy eljut hozzád a válasz és tanulsz belőle ez biztos.
Nevezetesen ha te lámpától /legroosszabb esetben szivargyújtóról veszel le áramot...akkor jobb esetben
csak a bíztosítékod megy ki és ennyi, már ha addig el nem olvad a gyári 1.5-2.5mm2 -es vezetéked!
Vagyis ha netán átalakított vezetékek futnak az autódban akár ki is gyulladhat!
Érzékeltetésül az erősítő pl 100watt analóg 200wattot vesz fel a generátor és akku együtteséből./15Amper/
Viszont érdekes hogy a generátor max terhelésen pl 900wattot tud csak szolgáltatni...
lehet akkor mégsem kéne erőltetni ezt a bekötöm a legrövidebb úton dolgot.

Remélem nem veszed magadra,és nem veszed oktatásnak sem.de azt ne várd hogy régen valahol
valakinél hallottál egy rendszert és semmi ráfordításból hasonlót kaphatsz.
Semmi sincs ingyen...csak az a kérdés mennyit szánsz rá hogy örömöd legyen benne...

szerezz egy Solid audio ms 20as kis erősítőt,10-es 16os tápkábel elölről csak a pozitívot, a negatívot
hátra lekötöd pl egy felcsiszolt pontra /biztonsági öv csarja...és visszacsavarod korrekten/
és mehet a zene.Persze ehhez is kell rca kábel is.Az egész 1-2óra munka..ha ezt akarod smile Wink

 integet2
« Utoljára szerkesztve: 2012.10.21 vasárnap, 22:47:12 írta wofer » Naplózva

https://audioshop.hu/ Subwoofer guru + minden ami autóhifi!
Fordok,3 Capri,1Focus,3 Mondeo,S-MAX,Grand C-MAX, egyelőre OFF Skoda Octavia
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #12677 Dátum: 2012.10.22 hétfő, 23:22:27 »

csak hogy értsem is azt amit látok... szakik, mik ezek a márkák?
esx?
mtx?
rodek?
eton?
hifonics brutus és zeusz széria?
Naplózva
tulok99
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 274



E-mail
« Új hozzászólás #12678 Dátum: 2012.10.23 kedd, 08:52:17 »

egy nappali képet dobj már fel légyszi Cheesy



A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
Naplózva

2001 mk3 tddi 2.0 ghia 115le, fekete sedan 5 ajtós
Janny
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 965



E-mail
« Új hozzászólás #12679 Dátum: 2012.10.23 kedd, 09:59:27 »

Megszólítva érzem "magunkat" és hozzászólnék. smile
Általában elfogadott tény amihez nem értünk ahhoz nem piszkálunk hozzá...lásd villamosság
és nőgyógyászat.Most te úgy gondolod  nem ruházol be tápkábelekre, mert nem akarsz ekkora cécót
ennek az 100-200wattnak ami majd bekerül no és persze plussz pénzbe sem fog kerülni.
Tiszta szívemből örülök hogy beirtál,mert igy eljut hozzád a válasz és tanulsz belőle ez biztos.
Nevezetesen ha te lámpától /legroosszabb esetben szivargyújtóról veszel le áramot...akkor jobb esetben
csak a bíztosítékod megy ki és ennyi, már ha addig el nem olvad a gyári 1.5-2.5mm2 -es vezetéked!
Vagyis ha netán átalakított vezetékek futnak az autódban akár ki is gyulladhat!
Érzékeltetésül az erősítő pl 100watt analóg 200wattot vesz fel a generátor és akku együtteséből./15Amper/
Viszont érdekes hogy a generátor max terhelésen pl 900wattot tud csak szolgáltatni...
lehet akkor mégsem kéne erőltetni ezt a bekötöm a legrövidebb úton dolgot.

Remélem nem veszed magadra,és nem veszed oktatásnak sem.de azt ne várd hogy régen valahol
valakinél hallottál egy rendszert és semmi ráfordításból hasonlót kaphatsz.
Semmi sincs ingyen...csak az a kérdés mennyit szánsz rá hogy örömöd legyen benne...

szerezz egy Solid audio ms 20as kis erősítőt,10-es 16os tápkábel elölről csak a pozitívot, a negatívot
hátra lekötöd pl egy felcsiszolt pontra /biztonsági öv csarja...és visszacsavarod korrekten/
és mehet a zene.Persze ehhez is kell rca kábel is.Az egész 1-2óra munka..ha ezt akarod smile Wink

 integet2

Köszönöm a választ, és az oktatást! worship Mindig örülök, ha tanulhatok valamit! worship

Azért akartam szivargyújtótól vagy máshonnan áramot lopni, mert eddig 2 alkalommal kíséreltem meg egy kábelt befűzni a motortér felől, de mindkét alkalommal elbuktam. Szóval eddig még nem sikerült áthoznom a vezetéket, így feltételeztem, hogy most sem tudnék. De majd egyszer rájövök a titkára.

A teljesítmény meg... Ahogy írod, 100Wos erősítő 200Wot vesz fel. Na ez általában a nemértésem oka, és annak az oka, hogy félek beruházni ilyen kütyükre. Merthogy általában a felvett áram által kalkulált teljesítményt írják ki, a zenei teljesítményt pedig a legritkább esetben írják oda. Plusz ugye, nem mindegy, hogy a zenei teljesítmény RMS vagy PMPO, 2-4-8Ω, mit hogy. Ezért is kérdeztem, hogy mivel érdemes ezt a zajdobozt meghajtani, hogy értelmes áron maradjak, de azért ki is legyen használva. Aztán, valami olyasmire emlékszem, bár régi emlék már, hogy 300Wos hangszórót max kb. 200Wos erősítővel szabad hajtani, hogy a membrán ne halálozzon el túl hamar.
Plusz, amit nem tudok, hogy a sima hangjelből hogy lesz leválasztva a sallang? 1-2 erősítőn látok hangváltót, de azok árban a csillagos eget súrolják (legalábbis amit én találtam). Ha meg nincs ott az aluláteresztő szűrő, akkor a "sallang", azaz a közép és magas hangok is kimennek a mélyládára, ami igazán felesleges, és nem túl jó dolog. Vagy felesleges ezt ennyire túlpörögni? Huh?

(Az a baj, hogy 3 éve, amikor hétvégente a színházban a hangmérnök mellett dolgoztam, akkor leginkább csak a gombok nyomkodására maradt idő, rendesen betanulni a technikát és az üzemeltetését nem volt idő. No meg, a kocsi egy jóval másabb terület, mint egy színház, illetve a 120 milliós hangtechnika tudása. Ezért kérdezősködök, de gondoltam az elején jobb tisztázni, hogy - bár van itthon egy JVC mp3-as fej, - a gyári kinézettől nem válnék meg, így marad a gyári rádió + FM transzmitter, valamint pénzügyileg igencsak korlátolt vagyok, így egy 10esnél többet valószínűleg nem tudnék erre a mókára költeni.)



A Solid audio ms20-as erősítőre ránéztem, tetszik, vadászni fogok rá vaterán, köszi. Ahogy nézem, talán az összes bajomra gyógyír lehet, és használtan még árban is ott van a kitűzött célnál. taps
Naplózva

MK IV kombi, 2009 2,0 TDCi, 115 ló
MK II kombi, 1997, 2,0 benzin
"Full throttle and no brakes… Save the planet, kill yourself!"
zolas
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1662


E-mail
« Új hozzászólás #12680 Dátum: 2012.10.23 kedd, 18:00:55 »

praktikusnak tűnik.
http://www.autonavigator.hu/tippek_tanacsadok/hifituningolas_a_dension_altal_-_beepittetunk_egy_gateway_lite_bt-t-8782?utm_source=hirfigyelo&utm_medium=email&utm_campaign=hirlevel_2012-10-23&utm_content=cimlapi_cikk
Naplózva

MK3 |2002.XII.|2.0|TDCi|130 LE|Ghia|Black Eye Bi-Xenon|18" 5Y|Tolatóradar|Tempomat|Sony 6CD|EGR Off|4 door|Befásult belső Cheesy|Skyfol korom fólia|FlipKey|Full bőr|
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #12681 Dátum: 2012.10.23 kedd, 20:43:32 »

Köszönöm a választ, és az oktatást! worship Mindig örülök, ha tanulhatok valamit! worship

Azért akartam szivargyújtótól vagy máshonnan áramot lopni, mert eddig 2 alkalommal kíséreltem meg egy kábelt befűzni a motortér felől, de mindkét alkalommal elbuktam. Szóval eddig még nem sikerült áthoznom a vezetéket, így feltételeztem, hogy most sem tudnék. De majd egyszer rájövök a titkára.

A teljesítmény meg... Ahogy írod, 100Wos erősítő 200Wot vesz fel...
Hali!
Ha csak 10 ruppód van a mutatyványra, akkor szeritnem felejtős.
Kéne kábelszettet venni, amiben benne vannak a tápkábelek és az RCA kábelek.
Ahogy írtad, meg akarod tartani a gyári rádiót, aminek nincs RCA kimenete, így kéne jelátalakítót is venned, aminek a bemenete a rádió hangszóró kimenete, a kimenete pedig RCA.
Kéne ugye erősítő is, amin ha nincs hangváltó kapcsoló, akkor egy passzív hangváltó is elkélne. Ja, és nem árt, ha az erősítő kimenetei hidalhatóak.
A fenti dolgokra biztos, hogy nem lesz elég a rászánt pénzmag.

Üdv, HegeGabi.
Naplózva
zsoel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10594



« Új hozzászólás #12682 Dátum: 2012.10.23 kedd, 21:55:56 »

Talán valakinek jól jöhet ez a hirdetés:

http://www.jofogas.hu/jasz_nagykun_szolnok/Uj_Ford___Sony_6000_Focus_Mondeo_C_max_CD_s_radio_6333857.htm

Naplózva

MKIV, 2.0 TDCi, Ghia mánia! Smiley
ChPh
Vendég
« Új hozzászólás #12683 Dátum: 2012.10.24 szerda, 07:48:20 »

Naplózva
gravitydave
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1002



« Új hozzászólás #12684 Dátum: 2012.10.24 szerda, 11:40:55 »



sajnos nem!
Naplózva

2020 MK-5 2.0 Hibrid Kombi ST Line
2006 MK-3 1.8 b Szedan Ambiente
EX 2011 Fusion 2,5 SEL Szedan
EX 2008 Mk-4 1.6 b Kombi, Trend, LPG
EX 1997 Mk-2 1.8 b Ferdehatu GLX
Ex 2002 MK-3 1.8 b Kombi Ambiente
Ex 1996 Mk-1 1.6 b Kombi CLX
ChPh
Vendég
« Új hozzászólás #12685 Dátum: 2012.10.24 szerda, 12:50:09 »

sajnos nem!
köszi Smiley
Naplózva
tulok99
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 274



E-mail
« Új hozzászólás #12686 Dátum: 2012.10.24 szerda, 13:05:31 »



szia! facelift előttihez tudok adni gyári cd-t, tárral együtt... bár gondolom, neked facelift utáni megoldás kéne...
Naplózva

2001 mk3 tddi 2.0 ghia 115le, fekete sedan 5 ajtós
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6476


E-mail
« Új hozzászólás #12687 Dátum: 2012.10.24 szerda, 14:11:10 »

  help Hi, ma reggel aksit kellett cserélnem... Angry  Sajnos a rádió-navi-cd egység bekapcsoló gombját hiába nyomkodom sötét marad. A használati utasítása is csak azt írja: hogyha akkumlátor csere után bekapcsolom, akkor a kódot kell beírni.
Q: van-e valami titkos gombkombináció, amivel azt elérem, hogy a kódot kérje vagy szervíz?
A válaszkat előre is köszi.
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
ChPh
Vendég
« Új hozzászólás #12688 Dátum: 2012.10.24 szerda, 15:07:52 »

szia! facelift előttihez tudok adni gyári cd-t, tárral együtt... bár gondolom, neked facelift utáni megoldás kéne...

Jelenleg blau GPS-es BT-s fejegységem van 6-os CD-vel, igazából csak rákérdeztem, hogy jó-e bele Smiley
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48456



« Új hozzászólás #12689 Dátum: 2012.10.24 szerda, 18:24:03 »

  help Hi, ma reggel aksit kellett cserélnem... Angry  Sajnos a rádió-navi-cd egység bekapcsoló gombját hiába nyomkodom sötét marad. A használati utasítása is csak azt írja: hogyha akkumlátor csere után bekapcsolom, akkor a kódot kell beírni.
Q: van-e valami titkos gombkombináció, amivel azt elérem, hogy a kódot kérje vagy szervíz?
A válaszkat előre is köszi.
szerintem keresd meg a kiégett biztosítékát..... Roll Eyes
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Janny
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 965



E-mail
« Új hozzászólás #12690 Dátum: 2012.10.24 szerda, 18:58:22 »

Hali!
Ha csak 10 ruppód van a mutatyványra, akkor szeritnem felejtős.
Kéne kábelszettet venni, amiben benne vannak a tápkábelek és az RCA kábelek.
Ahogy írtad, meg akarod tartani a gyári rádiót, aminek nincs RCA kimenete, így kéne jelátalakítót is venned, aminek a bemenete a rádió hangszóró kimenete, a kimenete pedig RCA.
Kéne ugye erősítő is, amin ha nincs hangváltó kapcsoló, akkor egy passzív hangváltó is elkélne. Ja, és nem árt, ha az erősítő kimenetei hidalhatóak.
A fenti dolgokra biztos, hogy nem lesz elég a rászánt pénzmag.

Üdv, HegeGabi.

Minden megoldás érdekel, legalább elméleti alapon. A korábban említett Solid Audio ms-20 erősítő használtan 10-12 körül van, és beépített keresztváltóval rendelkezik, ami felül- vagy aluláteresztőként funkcionálhat. Ehhez már csak némi kábel kell, meg egy billenőkapcsoló.
RCA átalakító miért kell? A sima hangszóró jel nem megfelelő az erősítéshez? Mindenképpen valami vonalszintű kimenet kell hozzá? (Ha berakom a jelenleg elfekvő JVC rádiót, aminek már van 2 aux bemenete, meg CD-ről viszi az mp3-at is, akkor meg beruházhatok átalakító kábelre, meg takaró műanyagra, és ugyanúgy az FM transzmitterrel juttatnám oda az USB-n található youtube-ról lelopott mp3-at. Minőségben nem javulnék, árban szerintem rosszabbul jönnék ki, mintha a gyári rádióra kötném rá valahogy, é akkor még a gyári kinézetbe sem rondítanék annyira bele csak azért, hogy egy csörgő-zörgő dobozt pluszba berakjak.)

Mint írtam, minden megoldásra nyitott vagyok, meghallgatok mindent. A lényeg, hogy nagyon árérzékeny vagyok, egy kis plusz zörejért nem adok ki annyi pénzt, amiből akár az autót is felújíthatnám. Viszont, ha már van, akkor legyen.
Naplózva

MK IV kombi, 2009 2,0 TDCi, 115 ló
MK II kombi, 1997, 2,0 benzin
"Full throttle and no brakes… Save the planet, kill yourself!"
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6476


E-mail
« Új hozzászólás #12691 Dátum: 2012.10.24 szerda, 19:08:50 »

szerintem keresd meg a kiégett biztosítékát..... Roll Eyes
Ez normális, hogyha aksit cserélek kiég a rádió biztositéka? Mert, hogy a kódot kéri, az OK, de új biztosíték?
Van ennek vmi magyarázata? Vagy csak annyi, hogy első rákötéskor nagyon áramot kap a kelleténél?
PS: villamos kérdések esetén a gépészekhez légy türelmes, mint anya a hülyegyerekéhez  smile
Amúgyis egy évet dupláztam az elektrotechnika miatt...
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48456



« Új hozzászólás #12692 Dátum: 2012.10.24 szerda, 19:29:17 »

Ez normális, hogyha aksit cserélek kiég a rádió biztositéka? Mert, hogy a kódot kéri, az OK, de új biztosíték?
Van ennek vmi magyarázata? Vagy csak annyi, hogy első rákötéskor nagyon áramot kap a kelleténél?
PS: villamos kérdések esetén a gépészekhez légy türelmes, mint anya a hülyegyerekéhez  smile
Amúgyis egy évet dupláztam az elektrotechnika miatt...
én ráfogom Mörfire.Így rendben vagyunk? hehe
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6476


E-mail
« Új hozzászólás #12693 Dátum: 2012.10.24 szerda, 19:41:29 »

Még utáni is olvastam. A kez-kerb 211. oldala szerint a központi (motortérben lévő) biztidobozban az F6 helyen található kék 15A bizti felelős az audio rendszerért. Holnap, világosban próba.
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48456



« Új hozzászólás #12694 Dátum: 2012.10.24 szerda, 19:51:26 »

Még utáni is olvastam. A kez-kerb 211. oldala szerint a központi (motortérben lévő) biztidobozban az F6 helyen található kék 15A bizti felelős az audio rendszerért. Holnap, világosban próba.
eljen
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
kokaikoko
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2747


SouthparKarcsi


« Új hozzászólás #12695 Dátum: 2012.10.24 szerda, 21:40:53 »

Minden megoldás érdekel, legalább elméleti alapon. A korábban említett Solid Audio ms-20 erősítő használtan 10-12 körül van, és beépített keresztváltóval rendelkezik, ami felül- vagy aluláteresztőként funkcionálhat. Ehhez már csak némi kábel kell, meg egy billenőkapcsoló.
RCA átalakító miért kell? A sima hangszóró jel nem megfelelő az erősítéshez? Mindenképpen valami vonalszintű kimenet kell hozzá? (Ha berakom a jelenleg elfekvő JVC rádiót, aminek már van 2 aux bemenete, meg CD-ről viszi az mp3-at is, akkor meg beruházhatok átalakító kábelre, meg takaró műanyagra, és ugyanúgy az FM transzmitterrel juttatnám oda az USB-n található youtube-ról lelopott mp3-at. Minőségben nem javulnék, árban szerintem rosszabbul jönnék ki, mintha a gyári rádióra kötném rá valahogy, é akkor még a gyári kinézetbe sem rondítanék annyira bele csak azért, hogy egy csörgő-zörgő dobozt pluszba berakjak.)

Mint írtam, minden megoldásra nyitott vagyok, meghallgatok mindent. A lényeg, hogy nagyon árérzékeny vagyok, egy kis plusz zörejért nem adok ki annyi pénzt, amiből akár az autót is felújíthatnám. Viszont, ha már van, akkor legyen.
Keress olyan erősítőt aminek van magas jelszintű nem csak rca bemenete, arra a hangfalzsinórt egy az egyben rá tudod kötni. Nyilván nem egy világbajnok hangminőség megoldás, de arra amit akarsz tökéletes. Így megspórolod az átalakítót, viszont wofer-nek igaza van a tápon nem szabad spórolni, mert ahogy Ford Fairlane is mondta nagy égés lehet belőle...
Naplózva

2005 2.2 TDCi Turnier Ghia - ezüst, no zene egyelőre...ebben már nem is lesz.  TA-Technix -30mm
R.I.P. 2005 2.0 TDCi Turnier Ghia - Piros és baró
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #12696 Dátum: 2012.10.25 csütörtök, 11:31:18 »

Keress olyan erősítőt aminek van magas jelszintű nem csak rca bemenete, arra a hangfalzsinórt egy az egyben rá tudod kötni...
Ez pl. jó lehet? Ezen van HIGH LEVEL INPUT. Ez azt jelenti? És elvileg még váltó is van rajta.
És akkor már csak kábelszett kell. Vaterán ez a legolcsóbb.
Vagy van SAL, igaz, ehhez nincs biztosíték. És még elvileg közel is van Jannyhoz, Győrben Cheesy.
Naplózva
hayhapapi
Vendég
« Új hozzászólás #12697 Dátum: 2012.10.25 csütörtök, 11:37:03 »

Ma kicseréltem az RCA kábeleket amiket a mélynyomóhoz adtak szettben.. Nagyon gagyinak tűnt, vékonynak. Konzultáltam egy ismerőssel, hogy tapasztalható lenne e esetleg valami változás ha kicserélném a 2mm-es kábeleket.. Szétszedtem, elmentem az Autohifi boltba és 4200ft-ért vettem egy aranyozott végű, árnyékolt hiper szuper JVC RCA kábelpárt ami már 8mm-es átmérővel van.. Gyerekek, mintha új cucc lenne a kocsiban..
Naplózva
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #12698 Dátum: 2012.10.25 csütörtök, 11:41:59 »

Ma kicseréltem az RCA kábeleket amiket a mélynyomóhoz adtak szettben.. Nagyon gagyinak tűnt, vékonynak. Konzultáltam egy ismerőssel, hogy tapasztalható lenne e esetleg valami változás ha kicserélném a 2mm-es kábeleket.. Szétszedtem, elmentem az Autohifi boltba és 4200ft-ért vettem egy aranyozott végű, árnyékolt hiper szuper JVC RCA kábelpárt ami már 8mm-es átmérővel van.. Gyerekek, mintha új cucc lenne a kocsiban..

Biztos csak bebeszélted magadnak  beka3
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
hayhapapi
Vendég
« Új hozzászólás #12699 Dátum: 2012.10.25 csütörtök, 11:49:28 »

Biztos csak bebeszélted magadnak  beka3

Nem hinném Cheesy A kérdésem még az lenne, hogy a tápkábel is elég vékonyka. Végülis nem melegszik, meg speckós csatlakozója is van (de már szétszedtem a láda erősítőjét és forrasztani tudnám..) Érdemes kicserélni azt is?
Naplózva
Oldalak: 1 ... 247 248 249 250 251 252 253 [254] 255 256 257 258 259 260 261 ... 366   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.127 másodperc alatt készült el 26 lekéréssel.