Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.15 szerda, 22:32:49 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 248 249 250 251 252 253 254 [255] 256 257 258 259 260 261 262 ... 366   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Autó Hi-Fi  (Megtekintve 4593590 alkalommal)
0 Felhasználó és 43 vendég van a témában
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #12700 Dátum: 2012.10.25 csütörtök, 12:59:08 »

Ma kicseréltem az RCA kábeleket amiket a mélynyomóhoz adtak szettben.. Nagyon gagyinak tűnt, vékonynak. Konzultáltam egy ismerőssel, hogy tapasztalható lenne e esetleg valami változás ha kicserélném a 2mm-es kábeleket.. Szétszedtem, elmentem az Autohifi boltba és 4200ft-ért vettem egy aranyozott végű, árnyékolt hiper szuper JVC RCA kábelpárt ami már 8mm-es átmérővel van.. Gyerekek, mintha új cucc lenne a kocsiban..
Ennyit arról, hogy nem számitanak a kábelek Cheesy
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Hyperborg
Vendég
« Új hozzászólás #12701 Dátum: 2012.10.25 csütörtök, 13:56:47 »

Ennyit arról, hogy nem számitanak a kábelek Cheesy

Csak érdeklődésképpen, a hangszórónál az a pár centis sodrott rézkábel (csatlakozó->membrán) nem alkot valami szűk keresztmetszetet?
Naplózva
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #12702 Dátum: 2012.10.25 csütörtök, 14:22:42 »

Csak érdeklődésképpen, a hangszórónál az a pár centis sodrott rézkábel (csatlakozó->membrán) nem alkot valami szűk keresztmetszetet?

De. És létezik arra is tuning Smiley
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #12703 Dátum: 2012.10.25 csütörtök, 15:03:42 »

Ennyit arról, hogy nem számitanak a kábelek Cheesy

Placebo csak  eplus2
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
tulok99
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 274



E-mail
« Új hozzászólás #12704 Dátum: 2012.10.25 csütörtök, 21:00:26 »

Ma kicseréltem az RCA kábeleket amiket a mélynyomóhoz adtak szettben.. Nagyon gagyinak tűnt, vékonynak. Konzultáltam egy ismerőssel, hogy tapasztalható lenne e esetleg valami változás ha kicserélném a 2mm-es kábeleket.. Szétszedtem, elmentem az Autohifi boltba és 4200ft-ért vettem egy aranyozott végű, árnyékolt hiper szuper JVC RCA kábelpárt ami már 8mm-es átmérővel van.. Gyerekek, mintha új cucc lenne a kocsiban..

a kollégám is megvette a szuper rca kábelt a boltban sokezerért, ami olyan vastag volt, mint a mutatóujjam. pár hónap után letörte az egyik dugót, mert rápakolt valamit, balf.sz volt, mind1, lényeg, hogy vett két szerelhető rca dugót, megkért tegyem rá neki a kábelre. a kábel annyit ér mint az obi-s bikakábel. 12mm-es külső átmérő, benne pedig 0,75-ös rézvezeték, árnyékolás szinte 0. szóval übernagy minőság ránézésre, amúgy meg pont olyan ***, mint a legolcsóbb. aztán biztosan vannak kivételek, de ahogy említettem pl az obis bikakábel is gyertyakábel inkább, mint bikakábel... biztosan vannak egyébként nagyon jó minőségű vezetékek, amik még normális rézövözetből készülnek, nem pedig minden más szarból, és valószínűleg tényleg jobb minőséget produkálnak, jobb vezetőképességgel bír, nehezebben törik meg stb, de tapasztalatim szerint azok árban már nem 4, hanem 5 számjegyűek. alatta meg mind ***, csak más a tálalás... én is meghallom a különbséget egy házilag készített 4500ft-os gitárkábel és egy bolti 40000ft-os között. bár a gitár hangja nem lesz jobb tőle, de valóban kevesebb a zaj, illetve talán hangyányit a dinamika is nő vele. de a 4500 meg a 6800ft-os között nem hallok különbséget. illetve hát egy mélyládánál sztem rendkívül nagy jelentősége akkor van, ha a hangszóró, a láda, és az erősítő is abba a kategóriába esik, ami átlag autósnak megfizethetetlen.
Naplózva

2001 mk3 tddi 2.0 ghia 115le, fekete sedan 5 ajtós
kokaikoko
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2747


SouthparKarcsi


« Új hozzászólás #12705 Dátum: 2012.10.25 csütörtök, 22:19:23 »

a kollégám is megvette a szuper rca kábelt a boltban sokezerért, ami olyan vastag volt, mint a mutatóujjam. pár hónap után letörte az egyik dugót, mert rápakolt valamit, balf.sz volt, mind1, lényeg, hogy vett két szerelhető rca dugót, megkért tegyem rá neki a kábelre. a kábel annyit ér mint az obi-s bikakábel. 12mm-es külső átmérő, benne pedig 0,75-ös rézvezeték, árnyékolás szinte 0. szóval übernagy minőság ránézésre, amúgy meg pont olyan ***, mint a legolcsóbb. aztán biztosan vannak kivételek, de ahogy említettem pl az obis bikakábel is gyertyakábel inkább, mint bikakábel... biztosan vannak egyébként nagyon jó minőségű vezetékek, amik még normális rézövözetből készülnek, nem pedig minden más szarból, és valószínűleg tényleg jobb minőséget produkálnak, jobb vezetőképességgel bír, nehezebben törik meg stb, de tapasztalatim szerint azok árban már nem 4, hanem 5 számjegyűek. alatta meg mind ***, csak más a tálalás... én is meghallom a különbséget egy házilag készített 4500ft-os gitárkábel és egy bolti 40000ft-os között. bár a gitár hangja nem lesz jobb tőle, de valóban kevesebb a zaj, illetve talán hangyányit a dinamika is nő vele. de a 4500 meg a 6800ft-os között nem hallok különbséget. illetve hát egy mélyládánál sztem rendkívül nagy jelentősége akkor van, ha a hangszóró, a láda, és az erősítő is abba a kategóriába esik, ami átlag autósnak megfizethetetlen.
Nekem ilyenek vannak az autóban: http://www.paradoxautohifi.hu/rca_kabel/connection-bt2-550-best.html
meg ilyen: http://www.paradoxautohifi.hu/hangszoro_kabel/connection-sonus-s-212.html
Eddig még senki nem reklamált azok közül akik hallották, hogy vegyek helyette mást  wow1
Nem is biztos hogy mindig az ár számít pl. Cat kábelből is előszeretettel csinálnak rca-t és hangfalkábelt is, vagy pl. otthon kb. 0.15-ös színezüst rca-im vannak 0 szigeteléssel. Az esetek 99%-ában nem biztos hogy a kábel beszerzési ára a döntő, inkább az hogy az adott rendszer elemeinek a hangkarakteréhez, meg a saját ízlésünknek melyik felel meg a legjobban.
Naplózva

2005 2.2 TDCi Turnier Ghia - ezüst, no zene egyelőre...ebben már nem is lesz.  TA-Technix -30mm
R.I.P. 2005 2.0 TDCi Turnier Ghia - Piros és baró
hayhapapi
Vendég
« Új hozzászólás #12706 Dátum: 2012.10.25 csütörtök, 23:43:25 »

a kollégám is megvette a szuper rca kábelt a boltban sokezerért, ami olyan vastag volt, mint a mutatóujjam. pár hónap után letörte az egyik dugót, mert rápakolt valamit, balf.sz volt, mind1, lényeg, hogy vett két szerelhető rca dugót, megkért tegyem rá neki a kábelre. a kábel annyit ér mint az obi-s bikakábel. 12mm-es külső átmérő, benne pedig 0,75-ös rézvezeték, árnyékolás szinte 0. szóval übernagy minőság ránézésre, amúgy meg pont olyan ***, mint a legolcsóbb. aztán biztosan vannak kivételek, de ahogy említettem pl az obis bikakábel is gyertyakábel inkább, mint bikakábel... biztosan vannak egyébként nagyon jó minőségű vezetékek, amik még normális rézövözetből készülnek, nem pedig minden más szarból, és valószínűleg tényleg jobb minőséget produkálnak, jobb vezetőképességgel bír, nehezebben törik meg stb, de tapasztalatim szerint azok árban már nem 4, hanem 5 számjegyűek. alatta meg mind ***, csak más a tálalás... én is meghallom a különbséget egy házilag készített 4500ft-os gitárkábel és egy bolti 40000ft-os között. bár a gitár hangja nem lesz jobb tőle, de valóban kevesebb a zaj, illetve talán hangyányit a dinamika is nő vele. de a 4500 meg a 6800ft-os között nem hallok különbséget. illetve hát egy mélyládánál sztem rendkívül nagy jelentősége akkor van, ha a hangszóró, a láda, és az erősítő is abba a kategóriába esik, ami átlag autósnak megfizethetetlen.

Kezdőőőődiik!!!! Teljesen lényegtelen, akkor úgy mondom, hogy nekem kifejezetten bevállt ez a kábel. Sokkal sokkal erősebb és szebb lett a mély.
Naplózva
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #12707 Dátum: 2012.10.26 péntek, 00:30:53 »


Nekem is ilyen van ám, na meg előtte volt 6másik, és abszolút best mind közül  eljen én szoktam így tesztelgetni a dolgokat, és korábban elhangzott hangszóró kábelként a tömör réz kábel használata, azt hiszem wofer írta. Szerintem majd kipróbálom  eplus2 Még az is lehet hogy meg lepődök majd.
most ilyen van http://www.paradoxautohifi.hu/hangszoro_kabel/cordial-cls-225.html
ilyen volt http://www.paradoxautohifi.hu/hangszoro_kabel/connection-sl-214.html
Az olcsóbb tiszta réz kábel nekem jobban bejött mert lágyabb, az ezüstözött túl csillingelős volt, vagy nem is tudom hogy fejezzem ki magam  taps
Van különbség kábelek közt, és ehhez nem kell különleges hallás sem..........
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
kokaikoko
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2747


SouthparKarcsi


« Új hozzászólás #12708 Dátum: 2012.10.26 péntek, 07:39:28 »

Kezdőőőődiik!!!! Teljesen lényegtelen, akkor úgy mondom, hogy nekem kifejezetten bevállt ez a kábel. Sokkal sokkal erősebb és szebb lett a mély.
Semmi sem kezdődik, ez van egyfolytában, az a jó ha hallod hogy van  nyes
Naplózva

2005 2.2 TDCi Turnier Ghia - ezüst, no zene egyelőre...ebben már nem is lesz.  TA-Technix -30mm
R.I.P. 2005 2.0 TDCi Turnier Ghia - Piros és baró
Janny
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 965



E-mail
« Új hozzászólás #12709 Dátum: 2012.10.26 péntek, 12:58:14 »

Ez pl. jó lehet? Ezen van HIGH LEVEL INPUT. Ez azt jelenti? És elvileg még váltó is van rajta.
És akkor már csak kábelszett kell. Vaterán ez a legolcsóbb.
Vagy van SAL, igaz, ehhez nincs biztosíték. És még elvileg közel is van Jannyhoz, Győrben Cheesy.

Értem. Tehát 15-20k között kéne gondolkodnom.
A linkelt erősítőnél látom azt a picike kis likat, high level input felirattal, de elképzelésem sincs, hogy hogy bírnám oda begyömöszölni a hangkábelt. Smiley De akkor keresek majd valami hasonlót, ha eljön az ő ideje.
Köszönöm a felvilágosítást olcsó erősítő keresés témakörben!  worship
Naplózva

MK IV kombi, 2009 2,0 TDCi, 115 ló
MK II kombi, 1997, 2,0 benzin
"Full throttle and no brakes… Save the planet, kill yourself!"
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #12710 Dátum: 2012.10.26 péntek, 13:38:24 »

A linkelt erősítőnél látom azt a picike kis likat, high level input felirattal, de elképzelésem sincs, hogy hogy bírnám oda begyömöszölni a hangkábelt.
Ez van a használt cuccokkal, hogy már nincs meg minden hozzá. Mert szerintem, ha újonnan vennéd, akkor a dobozban benne lenne az erre való csatlakozó is, amire könnyebben lehetne felapplikálni a hangfalkábeleket Smiley.
Naplózva
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6476


E-mail
« Új hozzászólás #12711 Dátum: 2012.10.26 péntek, 19:31:29 »

eljen
Sajnos a bizti csere nem nyert hangszórót. Szervízem kívül egyéb 5let?
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #12712 Dátum: 2012.10.27 szombat, 00:08:53 »

na...hát egy percem nem volt foglalkozni a zenével az elmúlt egy héten, de talán jövő héten. ha kell valakinek egy jbl CS1204 vagy egy üres láda, szóljon...

na majd jelentkezem ha lesz időm vele tovább lépni (lehet hogy csak nov közepe...) de azért az előbbi kérdésemre válaszolhattok (Rodek, esx, stb.)

jók legyetek.  Wink
Naplózva
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #12713 Dátum: 2012.10.27 szombat, 00:10:01 »

csak hogy értsem is azt amit látok... szakik, mik ezek a márkák?
esx?
mtx?
rodek?
eton?
hifonics brutus és zeusz széria?
szóval erre. okulásképpen...
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48456



« Új hozzászólás #12714 Dátum: 2012.10.27 szombat, 09:51:34 »

Sajnos a bizti csere nem nyert hangszórót. Szervízem kívül egyéb 5let?
izé...őőő... a szervíz!
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
DJK111
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 325



E-mail
« Új hozzászólás #12715 Dátum: 2012.10.27 szombat, 19:15:54 »

Sziasztok!

Csak a napokban tűnt fel (igaz, hogy a Mondeo sincs meg régóta), hogy a gyári 6 lemezes Sony fejegységnél fader középállásban a hátsó hangszóró pár már akkor torzít a teljes hangerő felé közelítve, amikor az első szett még nem szól torzan. Tapasztalt már valaki hasonlót? Igazából azt sem tudom még, hogy a 4db gyári ovál egyforma-e, elöl is meg hátul is ugyanolyan hangszórók vannak-e...

Így elsőre harmónikus torzításnak hallottam, tehát ezért is fura. Nem úgy tűnk, mintha a hangszóró mechanikai ill. más korlátai (kisebb légtér netán) miatt lenne torz a hang.

Tudja esetleg valaki, hogy ezek a gyári hangszórók milyen márkájúak, vagy mifélék? Egy biztos, ha a hallgatott zenében éppen nem dominál magas hang is, baromira hallhatóan zörög, rezeg minden és ez elég zavaró...  vigyor3
Naplózva

2012 MK4 2.0 TDCi 163LE PowerShift Titanium-Luxury
kokaikoko
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2747


SouthparKarcsi


« Új hozzászólás #12716 Dátum: 2012.10.27 szombat, 19:22:56 »

Sziasztok!

Csak a napokban tűnt fel (igaz, hogy a Mondeo sincs meg régóta), hogy a gyári 6 lemezes Sony fejegységnél fader középállásban a hátsó hangszóró pár már akkor torzít a teljes hangerő felé közelítve, amikor az első szett még nem szól torzan. Tapasztalt már valaki hasonlót? Igazából azt sem tudom még, hogy a 4db gyári ovál egyforma-e, elöl is meg hátul is ugyanolyan hangszórók vannak-e...

Így elsőre harmónikus torzításnak hallottam, tehát ezért is fura. Nem úgy tűnk, mintha a hangszóró mechanikai ill. más korlátai (kisebb légtér netán) miatt lenne torz a hang.

Tudja esetleg valaki, hogy ezek a gyári hangszórók milyen márkájúak, vagy mifélék? Egy biztos, ha a hallgatott zenében éppen nem dominál magas hang is, baromira hallhatóan zörög, rezeg minden és ez elég zavaró...  vigyor3
Ha röcsög-ropog akkor az a hangszóró sajnos rossz. Nem tudom melyik szériában hogy van, az enyémben 4db egyforma koax volt gyárilag a Sony fejhez (nem papírmembrános).
Naplózva

2005 2.2 TDCi Turnier Ghia - ezüst, no zene egyelőre...ebben már nem is lesz.  TA-Technix -30mm
R.I.P. 2005 2.0 TDCi Turnier Ghia - Piros és baró
DJK111
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 325



E-mail
« Új hozzászólás #12717 Dátum: 2012.10.27 szombat, 20:20:20 »

A hangszórókkal szerintem nincs baj, mint írtam harmónikus torzítást hallottam, a fejegység erősítője műveli valószínűleg. A zörgést, rezgést pedig a hangszóró előtti rács adja, ill. az egész ajtópanel zörög. Nem tudom mit lehetne kezdeni vele. Mondhatni akármilyen jó hangszórót vennék bele, a rács és az ajtópanel ugyanúgy rezonálna.  falbav
Naplózva

2012 MK4 2.0 TDCi 163LE PowerShift Titanium-Luxury
kokaikoko
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2747


SouthparKarcsi


« Új hozzászólás #12718 Dátum: 2012.10.27 szombat, 21:02:23 »

A hangszórókkal szerintem nincs baj, mint írtam harmónikus torzítást hallottam, a fejegység erősítője műveli valószínűleg. A zörgést, rezgést pedig a hangszóró előtti rács adja, ill. az egész ajtópanel zörög. Nem tudom mit lehetne kezdeni vele. Mondhatni akármilyen jó hangszórót vennék bele, a rács és az ajtópanel ugyanúgy rezonálna.  falbav
Nem hinném hogy az ajtópanel zörög, nálam a Sony csúcs hangerejének többszörösével szokott a zene szólni és nem rezegnek az ajtópanelek. Írtad hogy magas hangoknál nincs gond, általában először nem is a magasak szoktak elszállni a torzítástól, hanem a mélyek a túl sok alacsony frekvenciás hangtól.
Naplózva

2005 2.2 TDCi Turnier Ghia - ezüst, no zene egyelőre...ebben már nem is lesz.  TA-Technix -30mm
R.I.P. 2005 2.0 TDCi Turnier Ghia - Piros és baró
DJK111
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 325



E-mail
« Új hozzászólás #12719 Dátum: 2012.10.27 szombat, 21:29:02 »

Pedig az ajtópanel rezeg rendesen, amin annyira meg sem lepődöm, egyik barátom A4-esében Bose rendszer van, ott is rezeg az egész beltér, ha leveszi a hangszínszabályozóval a magas hangokat és csak mély szól. Nyilván ilyenkor lehet kihallani az ilyesmit. Messzire nem is kell menni, ha itthon bekapcsolom a rendszert önálló életre kelnek a berendezési tárgyak és rezonál ajtó-ablak-minden...  falbav

Még ősrégen, amikor nagy autó-hifi mánia volt divatban, árultak anno sokféle megoldást (noise killer) a problémára. Csak azt hittem, hogy egy Mondeo kategóriájú autónál már talán nem kell ilyesmiben gondolkodni.  vigyor3
Naplózva

2012 MK4 2.0 TDCi 163LE PowerShift Titanium-Luxury
kokaikoko
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2747


SouthparKarcsi


« Új hozzászólás #12720 Dátum: 2012.10.27 szombat, 21:49:46 »

Pedig az ajtópanel rezeg rendesen, amin annyira meg sem lepődöm, egyik barátom A4-esében Bose rendszer van, ott is rezeg az egész beltér, ha leveszi a hangszínszabályozóval a magas hangokat és csak mély szól. Nyilván ilyenkor lehet kihallani az ilyesmit. Messzire nem is kell menni, ha itthon bekapcsolom a rendszert önálló életre kelnek a berendezési tárgyak és rezonál ajtó-ablak-minden...  falbav

Még ősrégen, amikor nagy autó-hifi mánia volt divatban, árultak anno sokféle megoldást (noise killer) a problémára. Csak azt hittem, hogy egy Mondeo kategóriájú autónál már talán nem kell ilyesmiben gondolkodni.  vigyor3
Az OK hogy a mélyektől rezegnek a dolgok, de a Mondeo gyári hangszórója nem ad le igazi mélyhangokat a Sony fejjel, tehát olyan nagy vad rezgésnek nem szabadna lenni, max. nagyobb hangerőn elkezd torzítani. Nem lehet hogy esetleg elengedte magát vmi a panelben, ha azt hallod rezegni? Én még mindig azon a véleményen vagyok inkább hogy a hangszóró távozott az örök vadászmezőkre, habár abból meg mindkettő nem szokott egyszerre pusztulni...viszont akkor az is érdekes, hogy mindkét ajtópanel kezd el egyszerre ugyanúgy zörögni?
A nagy autó hi-fi mánia most is él, árulnak nagyon jó csillapítóanyagokat amik tényleg nagyon jó hatással csillapítják a nem kívánatos rezgéseket és a hangminőségre is kifejezetten jó hatással vannak. Sőt a prémium kategóriás autók legtöbbjében már természetes, hogy eleve kitapétázzák a gyárban a belsőt jó minőségű csillapítóanyagokkal, ezzel jelentősen csökkentve az alacsonyfrekvenciás zajokat és javítva az akusztikát.
Naplózva

2005 2.2 TDCi Turnier Ghia - ezüst, no zene egyelőre...ebben már nem is lesz.  TA-Technix -30mm
R.I.P. 2005 2.0 TDCi Turnier Ghia - Piros és baró
DJK111
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 325



E-mail
« Új hozzászólás #12721 Dátum: 2012.10.27 szombat, 22:20:58 »

Ahogy mondod, csak annyival egészíteném ki, hogy mind a 4 ajtópanel zörög rendesen. Még egyszer leírom, hogy normál esetben nem hallatszik, csak ha éppen olyan zenei rész jön, ami csak mélyfrekis hangokból áll, akkor nagyon zavaró tud lenni.

Még délután kipróbáltam, ha lefogtam a hangszórórácsot már jobb volt a helyzet, legalább az nem zörgött, de a másik 3 ajtópanel + hangszórórács az igen...  falbav

És, igen még a kis Sony fejegység hangerejével is lehet mélyeket csiholni, persze ne gondolj nagy dologra csak érzékelteni akarom, hogy már ez is elég a kellemetlen rezgések meghallásához.

Ha majd lesz rá időm megpróbálom lebontani a panelt és megnézem mik azok a részek, amik hajlamosak a rezgésre és kitalálok valamit a problémára.

A fejegység torzítása is érdekes. Ha a fader végállásban van (mondjuk csak az első szett szól), majd elkezdem fokozatosan állítani középállás felé, hallhatóan elkezd szólni hátul is természetesen egyre hangosabban, de mikor középálláshoz érek (ekkor kéne mind a 4 hangszórónak egyforma hangosan szólni) az egész picit lehalkul... olyan érzetet keltve, mintha az erősító résznek már sok lenne a 4 hangszóró egyforma arányú meghajtása és túlterhelődne, ezért picit visszavesz a hangerőből. Ha meg a fadert megint elállítom az első szett felé, visszahangosodik...  Roll Eyes
Naplózva

2012 MK4 2.0 TDCi 163LE PowerShift Titanium-Luxury
gravitydave
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1002



« Új hozzászólás #12722 Dátum: 2012.10.27 szombat, 22:55:50 »

Sziasztok!
Decemberben valoszinuleg lecserelem az automban levo fejegyseget.
Erdekel itt valakit, vagy tegyem majd fel a vaterara?
ilyen:
http://mondeo.hu/index.php?topic=3729.0
http://www.jvj.hu/autospecifikus-multimedia/ford-navigacio-multimedia-fod-804gd.html
50 ezer forint lesz az ara.
 wave
Gy.
Naplózva

2020 MK-5 2.0 Hibrid Kombi ST Line
2006 MK-3 1.8 b Szedan Ambiente
EX 2011 Fusion 2,5 SEL Szedan
EX 2008 Mk-4 1.6 b Kombi, Trend, LPG
EX 1997 Mk-2 1.8 b Ferdehatu GLX
Ex 2002 MK-3 1.8 b Kombi Ambiente
Ex 1996 Mk-1 1.6 b Kombi CLX
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #12723 Dátum: 2012.10.28 vasárnap, 00:44:48 »

Sziasztok!
Decemberben valoszinuleg lecserelem az automban levo fejegyseget.
Erdekel itt valakit, vagy tegyem majd fel a vaterara?
ilyen:
http://mondeo.hu/index.php?topic=3729.0
http://www.jvj.hu/autospecifikus-multimedia/ford-navigacio-multimedia-fod-804gd.html
50 ezer forint lesz az ara.
 wave
Gy.
na ez ha belefér az enyémbe... mert otromba nagy troll fejegységem van(blaupunkt travel pilot ex)

valahol lehet próbálni?
Naplózva
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #12724 Dátum: 2012.10.28 vasárnap, 00:49:59 »

na ez ha belefér az enyémbe... mert otromba nagy troll fejegységem van(blaupunkt travel pilot ex)

valahol lehet próbálni?
koko, wofer, ebben milyen hangproc/fejegység lehet? integet2
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26666


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #12725 Dátum: 2012.10.28 vasárnap, 07:30:54 »

Sziasztok!
Decemberben valoszinuleg lecserelem az automban levo fejegyseget.
Erdekel itt valakit, vagy tegyem majd fel a vaterara?
ilyen:
http://mondeo.hu/index.php?topic=3729.0
http://www.jvj.hu/autospecifikus-multimedia/ford-navigacio-multimedia-fod-804gd.html
50 ezer forint lesz az ara.
 wave
Gy.
Mire cseréled?
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
kokaikoko
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2747


SouthparKarcsi


« Új hozzászólás #12726 Dátum: 2012.10.28 vasárnap, 07:54:12 »

koko, wofer, ebben milyen hangproc/fejegység lehet? integet2
Kínai...hangproci biztos nincs benne, van 2 pár rca kimenete, kérdés hogy a te téglalap alakú fejed helyére mekkora költséggel lehet berakni? Gondolok itt középkonzol cserére stb. Navi meg az összes számodra fontos dolog megy rajta, viszont nem tudom ehhez megéri-e 30-50e-s hangszórókat venni? Ha ez mellett döntesz, akkor a Domiéhoz hasonló rendszert kellene építened sztem, mondjuk 20-30e-s hangszórókkal és zárt ládával, középkategóriás kábelekkel.
http://autohifioutlet.hu/termekek/hangszoro---melysugarzo/hangszoro-szett-komponens/165-cm-hangszoro-szett-/t:2959/hertz-dsk-165.2
http://autohifioutlet.hu/termekek/hangszoro---melysugarzo/hangszoro-szett-komponens/165-cm-hangszoro-szett-/t:3481/rainbow-el-c6.2
http://autohifioutlet.hu/termekek/hangszoro---melysugarzo/hangszoro-szett-komponens/165-cm-hangszoro-szett-/t:1276/dls-performance-b6a
http://autohifioutlet.hu/termekek/hangszoro---melysugarzo/hangszoro-szett-komponens/165-cm-hangszoro-szett-/t:2920/hertz-esk-165.4
http://autohifioutlet.hu/termekek/hangszoro---melysugarzo/hangszoro-szett-komponens/165-cm-hangszoro-szett-/t:2703/impact-ks-66-pro
http://www.paradoxautohifi.hu/hangszoro_kabel/cordial-cls-215.html
http://www.paradoxautohifi.hu/rca_kabel/connection-bt2-550-best.html
Naplózva

2005 2.2 TDCi Turnier Ghia - ezüst, no zene egyelőre...ebben már nem is lesz.  TA-Technix -30mm
R.I.P. 2005 2.0 TDCi Turnier Ghia - Piros és baró
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #12727 Dátum: 2012.10.28 vasárnap, 09:06:39 »

igen, gyakorlatilag kb ez a rendszer... ezek szerint ezzel a jvj fejjel se lennék beljebb hangilag?
Naplózva
kokaikoko
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2747


SouthparKarcsi


« Új hozzászólás #12728 Dátum: 2012.10.28 vasárnap, 11:14:19 »

igen, gyakorlatilag kb ez a rendszer... ezek szerint ezzel a jvj fejjel se lennék beljebb hangilag?
Az rca kimenetek miatt beljebb lennél, talán nem annyira gagyik mint a saját erősítőjének a hangja. Viszont nagy előnye, hogy tudja az általad elvárt szolgáltatásokat...
Naplózva

2005 2.2 TDCi Turnier Ghia - ezüst, no zene egyelőre...ebben már nem is lesz.  TA-Technix -30mm
R.I.P. 2005 2.0 TDCi Turnier Ghia - Piros és baró
gravitydave
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1002



« Új hozzászólás #12729 Dátum: 2012.10.28 vasárnap, 11:15:33 »

na ez ha belefér az enyémbe... mert otromba nagy troll fejegységem van(blaupunkt travel pilot ex)

valahol lehet próbálni?

kiszereles elott az automban.
december 20 utan. wave
Naplózva

2020 MK-5 2.0 Hibrid Kombi ST Line
2006 MK-3 1.8 b Szedan Ambiente
EX 2011 Fusion 2,5 SEL Szedan
EX 2008 Mk-4 1.6 b Kombi, Trend, LPG
EX 1997 Mk-2 1.8 b Ferdehatu GLX
Ex 2002 MK-3 1.8 b Kombi Ambiente
Ex 1996 Mk-1 1.6 b Kombi CLX
gravitydave
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1002



« Új hozzászólás #12730 Dátum: 2012.10.28 vasárnap, 11:16:53 »

Mire cseréled?

meg nem dontottem el, valoszinuleg pioneer lesz.  wave
Naplózva

2020 MK-5 2.0 Hibrid Kombi ST Line
2006 MK-3 1.8 b Szedan Ambiente
EX 2011 Fusion 2,5 SEL Szedan
EX 2008 Mk-4 1.6 b Kombi, Trend, LPG
EX 1997 Mk-2 1.8 b Ferdehatu GLX
Ex 2002 MK-3 1.8 b Kombi Ambiente
Ex 1996 Mk-1 1.6 b Kombi CLX
gravitydave
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1002



« Új hozzászólás #12731 Dátum: 2012.10.28 vasárnap, 11:20:09 »

Az rca kimenetek miatt beljebb lennél, talán nem annyira gagyik mint a saját erősítőjének a hangja. Viszont nagy előnye, hogy tudja az általad elvárt szolgáltatásokat...

a hertz hangszoroimmal eleg szepen szol,
legalabbis tobben udvariassagbol azt mondtak a minitalikon!  eplus2
Naplózva

2020 MK-5 2.0 Hibrid Kombi ST Line
2006 MK-3 1.8 b Szedan Ambiente
EX 2011 Fusion 2,5 SEL Szedan
EX 2008 Mk-4 1.6 b Kombi, Trend, LPG
EX 1997 Mk-2 1.8 b Ferdehatu GLX
Ex 2002 MK-3 1.8 b Kombi Ambiente
Ex 1996 Mk-1 1.6 b Kombi CLX
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #12732 Dátum: 2012.10.28 vasárnap, 11:49:40 »

Sziasztok!

Csak a napokban tűnt fel (igaz, hogy a Mondeo sincs meg régóta), hogy a gyári 6 lemezes Sony fejegységnél fader középállásban a hátsó hangszóró pár már akkor torzít a teljes hangerő felé közelítve, amikor az első szett még nem szól torzan. Tapasztalt már valaki hasonlót? Igazából azt sem tudom még, hogy a 4db gyári ovál egyforma-e, elöl is meg hátul is ugyanolyan hangszórók vannak-e...

Így elsőre harmónikus torzításnak hallottam, tehát ezért is fura. Nem úgy tűnk, mintha a hangszóró mechanikai ill. más korlátai (kisebb légtér netán) miatt lenne torz a hang.

Tudja esetleg valaki, hogy ezek a gyári hangszórók milyen márkájúak, vagy mifélék? Egy biztos, ha a hallgatott zenében éppen nem dominál magas hang is, baromira hallhatóan zörög, rezeg minden és ez elég zavaró...  vigyor3
1. a gyári rendszer nem arra van kitlálva, hogy végállás közelében is szépen teljesítsen. A gyári rendszer arra vam, hogy meg tudd hallgatni a rádióban a déli híreket  vigyor3 Ennél sokkal többet nem kell várni tőle.
2. a torzítás úgymond normális. Sem a gyári fej, sem a gyári hangszórók nem igazán alkalmasak értelmes zenehallgatásra. Plána nagy hangerőn. Egy idő után elkezdenek torzítani. Az enyém is ilyen volt.
3. a gyári hangszóróknak szokásuk egy idő után meghalni. Nekem az egyik elsőnek nem volt magasa. Az egyik hátsónak meg a mélyei voltak furák. Csere után persze minden helyrejött.
4. a recsegést 99% hogy nem az ajtópanel adja, hanem a megmakkanni készülő hangszóró. Persze az ajtópanel is rezonálhat, de nem szokása (nekem nincs "kitapétázva" a kocsi, mégsem rezeg, pedig 4 jobb hangszóró van benne, meg egy mélynyomó).
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #12733 Dátum: 2012.10.28 vasárnap, 12:44:06 »

....
4. a recsegést 99% hogy nem az ajtópanel adja, hanem a megmakkanni készülő hangszóró. Persze az ajtópanel is rezonálhat, de nem szokása (nekem nincs "kitapétázva" a kocsi, mégsem rezeg, pedig 4 jobb hangszóró van benne, meg egy mélynyomó).
De most megvan húzva a csavar!  eplus2
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #12734 Dátum: 2012.10.28 vasárnap, 20:08:38 »

kiszereles elott az automban.
december 20 utan. wave
tökéletes. megnézem, meghallgatom.
Naplózva
wofer
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3726


Minden a mágnes körül forog,csak észre kell venni!


E-mail
« Új hozzászólás #12735 Dátum: 2012.10.29 hétfő, 08:38:34 »

Ahogy mondod, csak annyival egészíteném ki, hogy mind a 4 ajtópanel zörög rendesen. Még egyszer leírom, hogy normál esetben nem hallatszik, csak ha éppen olyan zenei rész jön, ami csak mélyfrekis hangokból áll, akkor nagyon zavaró tud lenni.

Még délután kipróbáltam, ha lefogtam a hangszórórácsot már jobb volt a helyzet, legalább az nem zörgött, de a másik 3 ajtópanel + hangszórórács az igen...  falbav

És, igen még a kis Sony fejegység hangerejével is lehet mélyeket csiholni, persze ne gondolj nagy dologra csak érzékelteni akarom, hogy már ez is elég a kellemetlen rezgések meghallásához.

Ha majd lesz rá időm megpróbálom lebontani a panelt és megnézem mik azok a részek, amik hajlamosak a rezgésre és kitalálok valamit a problémára.



Mielőtt szétszednéd a kárpitokat.
Tölts le egy frekvencia sweep pl:20hz-150hz-es jelsorozatot.Ezzel,ha lejátszod pontosan kiszűrheted
milyen frekvencián mi az ami rezonál az ajtókárpitban,illetve maga a kárpit hol rezeg-zörög./oda kell merevités,szigetelés.
Már korábban is akartam irni,arra kell vigyázni és számolni minden kárpit le-és felszerelésnél
csökken a gyári összeszerelési szinvonal,és egyre több helyen léphetnek fel különböző lazulások
a patentoknál és csavaroknál egyaránt.
« Utoljára szerkesztve: 2012.10.29 hétfő, 08:48:46 írta wofer » Naplózva

https://audioshop.hu/ Subwoofer guru + minden ami autóhifi!
Fordok,3 Capri,1Focus,3 Mondeo,S-MAX,Grand C-MAX, egyelőre OFF Skoda Octavia
wofer
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3726


Minden a mágnes körül forog,csak észre kell venni!


E-mail
« Új hozzászólás #12736 Dátum: 2012.10.29 hétfő, 09:04:36 »

koko, wofer, ebben milyen hangproc/fejegység lehet? integet2

Már kaptál rá választ.A lényeg elhangzott.Bár én egyre nehezebben tudlak követni...
Én speciel csak olyan dupla dinben tudnék gondolkodni ami levehető előlapos.
Viszont   az átalakitás miatt 3* is át kell gondolni egy ilyen manővert.
Ezek a márkaspecifikus termékek rám riasztóan hatnak,de ezt most nem ragoznám.

A hangszóró kérdést  asszem már letárgyaltuk,innentől rajatad múlik melyiket veszed meg. smile
Naplózva

https://audioshop.hu/ Subwoofer guru + minden ami autóhifi!
Fordok,3 Capri,1Focus,3 Mondeo,S-MAX,Grand C-MAX, egyelőre OFF Skoda Octavia
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #12737 Dátum: 2012.10.29 hétfő, 16:51:01 »

igen, gyakorlatilag kb ez a rendszer... ezek szerint ezzel a jvj fejjel se lennék beljebb hangilag?

Szolgáltatásilag mindenképp beljebb lennél. Nekem hangilag is bejön. Azonban ne felejtsd el, hogy mennyire dübörög, az nagyban függ a mögöttes technikától is. A JVJ fejből szép hang jön ki. Nekem a MAC Audio első hangszórókkal nagyon élvezetes zenehallgatást nyújt, ha jó minőségű mp3-at nyomatok rajta. Hamarosan mélyláda is lesz valamilyen és akkor az is még ad hozzá. Viszont én csak belül akarok zenét hallgatni, így egyenlőre nem kívánok nagy lóvét beleölni, hogy minden hangszórót erősítőre kössek és aztán teljes hangcsillapítás, meg rezgéscsillapítás mindenhol. ott az útzaj, a diesel rezgése, a kulcsom a tartóba... Nem lesz studió hang soha.

Én a tanácsokat megszívleltem amiket itt kaptam és összevetettem azzal, amit szánni akarok rá, illetve amit megér nekem. Biztos, hogyha beülsz egy olyan autóba, ahol 300eHuf felett van a fejegység és még majd 1M van ráköltve, zajcsillapításra, erősítőre, hangszórókra, vezetékekre, munkadíjra, akkor azt mondod, hogy wow, de azt az 1.3M-t nem fogod értékelni annyira, amikor 150Km/ó-val hasítasz a pályán és ott a motorhang és az útzaj.

Szóval először azt döntsd el, hogy mit szeretnél és utána az elhangzott tanácsok/vélemények alapján indulj el.
Naplózva
kokaikoko
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2747


SouthparKarcsi


« Új hozzászólás #12738 Dátum: 2012.10.29 hétfő, 18:22:48 »

Szolgáltatásilag mindenképp beljebb lennél. Nekem hangilag is bejön. Azonban ne felejtsd el, hogy mennyire dübörög, az nagyban függ a mögöttes technikától is. A JVJ fejből szép hang jön ki. Nekem a MAC Audio első hangszórókkal nagyon élvezetes zenehallgatást nyújt, ha jó minőségű mp3-at nyomatok rajta. Hamarosan mélyláda is lesz valamilyen és akkor az is még ad hozzá. Viszont én csak belül akarok zenét hallgatni, így egyenlőre nem kívánok nagy lóvét beleölni, hogy minden hangszórót erősítőre kössek és aztán teljes hangcsillapítás, meg rezgéscsillapítás mindenhol. ott az útzaj, a diesel rezgése, a kulcsom a tartóba... Nem lesz studió hang soha.

Én a tanácsokat megszívleltem amiket itt kaptam és összevetettem azzal, amit szánni akarok rá, illetve amit megér nekem. Biztos, hogyha beülsz egy olyan autóba, ahol 300eHuf felett van a fejegység és még majd 1M van ráköltve, zajcsillapításra, erősítőre, hangszórókra, vezetékekre, munkadíjra, akkor azt mondod, hogy wow, de azt az 1.3M-t nem fogod értékelni annyira, amikor 150Km/ó-val hasítasz a pályán és ott a motorhang és az útzaj.

Szóval először azt döntsd el, hogy mit szeretnél és utána az elhangzott tanácsok/vélemények alapján indulj el.
1.3-as cuccnál amikor nem 4x10W szól nincs motorhang és útzaj, csak suhanás és zene  nyes Ki lehet próbálni a legközelebbi nagytalin  taps
Naplózva

2005 2.2 TDCi Turnier Ghia - ezüst, no zene egyelőre...ebben már nem is lesz.  TA-Technix -30mm
R.I.P. 2005 2.0 TDCi Turnier Ghia - Piros és baró
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #12739 Dátum: 2012.10.29 hétfő, 19:02:36 »

1.3-as cuccnál amikor nem 4x10W szól nincs motorhang és útzaj, csak suhanás és zene  nyes Ki lehet próbálni a legközelebbi nagytalin  taps


 eplus2 osztom eljen
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #12740 Dátum: 2012.10.29 hétfő, 19:41:41 »


 eplus2 osztom eljen
igen, néha nem feltétlenül követhető, de egy egyszerű magyarázat: próbálok mindent megnézni mielőtt döntök,
- hogy tisztuljon a kép, még sok mindent nem volt időm megvenni, ma is azon kaptam magam hogy elkezdek ráérni... csak fél 7-et mutatott az óra...  falbav

szóval, nem akarok én studiohangot, max autohangot...  eplus2 és egy kellemes rendszert. kb 130-160 között meg fog állni úgy, hogy ha egyszer lesz egy új fej hozzá, remélem értékelhető lesz a különbség... lesz benne szép kábel(cordial, hama), szigetelés(silent coat és soudaband), első szett, (hertz esk, AS radion, focal Ps 165) mélyláda (tartalék láda van ha AS Radion mély kerül bele valami miatt, addig jbl cs1204 gyári mély) és erősítő JBL GT 75.4

na hát így néz ki.
Naplózva
kokaikoko
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2747


SouthparKarcsi


« Új hozzászólás #12741 Dátum: 2012.10.29 hétfő, 19:50:24 »

igen, néha nem feltétlenül követhető, de egy egyszerű magyarázat: próbálok mindent megnézni mielőtt döntök,
- hogy tisztuljon a kép, még sok mindent nem volt időm megvenni, ma is azon kaptam magam hogy elkezdek ráérni... csak fél 7-et mutatott az óra...  falbav

szóval, nem akarok én studiohangot, max autohangot...  eplus2 és egy kellemes rendszert. kb 130-160 között meg fog állni úgy, hogy ha egyszer lesz egy új fej hozzá, remélem értékelhető lesz a különbség... lesz benne szép kábel(cordial, hama), szigetelés(silent coat és soudaband), első szett, (hertz esk, AS radion, focal Ps 165) mélyláda (tartalék láda van ha AS Radion mély kerül bele valami miatt, addig jbl cs1204 gyári mély) és erősítő JBL GT 75.4

na hát így néz ki.
Nem akarom senki üzletét rontani, de ahhoz amit itt összeírtál vmi ütősebb középkategóriás (nem multi) fejet vennék és vigyorogva ülnél zenehallgatás közben az autódban  Wink
Naplózva

2005 2.2 TDCi Turnier Ghia - ezüst, no zene egyelőre...ebben már nem is lesz.  TA-Technix -30mm
R.I.P. 2005 2.0 TDCi Turnier Ghia - Piros és baró
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #12742 Dátum: 2012.10.29 hétfő, 20:34:50 »

Nem akarom senki üzletét rontani, de ahhoz amit itt összeírtál vmi ütősebb középkategóriás (nem multi) fejet vennék és vigyorogva ülnél zenehallgatás közben az autódban  Wink
1 din rendszerre gondoltál ugye?
Naplózva
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #12743 Dátum: 2012.10.29 hétfő, 20:39:43 »

nem akartam senkit megbántani, csak egy másik véleményt közöltem. Én abba a kategóriába tartozom, aki nem akar ekkora összeget (nomeg jelenleg nem is tud) erre költeni, de a gyárinál jobb minősségre vágyik. Nekem ez eddig bejött. Majd a jó hangszigetelés, hogy még a diesel motor hangját se haljam érdekelne Smiley
Naplózva
kokaikoko
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2747


SouthparKarcsi


« Új hozzászólás #12744 Dátum: 2012.10.29 hétfő, 21:13:30 »

1 din rendszerre gondoltál ugye?
1din is lehet, a tiedbe nagyon szépen be lehet építeni, de lehet 2din is, egyre jobbak vannak egész tűrhető pénzért, csak szét kell nézni.
Naplózva

2005 2.2 TDCi Turnier Ghia - ezüst, no zene egyelőre...ebben már nem is lesz.  TA-Technix -30mm
R.I.P. 2005 2.0 TDCi Turnier Ghia - Piros és baró
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26666


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #12745 Dátum: 2012.10.29 hétfő, 21:14:52 »

1din is lehet, a tiedbe nagyon szépen be lehet építeni, de lehet 2din is, egyre jobbak vannak egész tűrhető pénzért, csak szét kell nézni.
Caska-ról mi a véleményed?
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
kokaikoko
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2747


SouthparKarcsi


« Új hozzászólás #12746 Dátum: 2012.10.29 hétfő, 21:26:32 »

nem akartam senkit megbántani, csak egy másik véleményt közöltem. Én abba a kategóriába tartozom, aki nem akar ekkora összeget (nomeg jelenleg nem is tud) erre költeni, de a gyárinál jobb minősségre vágyik. Nekem ez eddig bejött. Majd a jó hangszigetelés, hogy még a diesel motor hangját se haljam érdekelne Smiley
Nem volt benne semmi bántó, pénteken Domitól hazafele jövet a pályán, miközben elmerültem a kellemesen hangosan szóló zene élvezetében és vígan előzgettem, Erika rám szólt, hogy jó lenne picit lassítani, mert kiló60-70 kicsit drága ha lekattintanak  wow1

Azért nem hiszem hogy az mkIV annyira zajos lenne  Wink de kétségtelen nagyon jót tesz némi hangszigetelés az akusztikának és aránylag kis pénzből is meg lehet oldani pl. a Soudaband 0.3x10m kb. 10e és elég a kocsi komplett csomagtartójára.
Naplózva

2005 2.2 TDCi Turnier Ghia - ezüst, no zene egyelőre...ebben már nem is lesz.  TA-Technix -30mm
R.I.P. 2005 2.0 TDCi Turnier Ghia - Piros és baró
kokaikoko
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2747


SouthparKarcsi


« Új hozzászólás #12747 Dátum: 2012.10.29 hétfő, 21:30:12 »

Caska-ról mi a véleményed?
Én eddig sok jót nem olvastam róla, lézerek mennek tönkre, élőben nem láttam-nem hallottam. Multis fejből semmilyen kínai márkát nem vennék, láttam pl. Clarion-t Igo-val egész tűrhető áron.
Naplózva

2005 2.2 TDCi Turnier Ghia - ezüst, no zene egyelőre...ebben már nem is lesz.  TA-Technix -30mm
R.I.P. 2005 2.0 TDCi Turnier Ghia - Piros és baró
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #12748 Dátum: 2012.10.29 hétfő, 22:15:06 »

alapnak tűnik de tud külön vezérelni mindent ami a kocsiba lenne rca tekintetben
http://autohifioutlet.hu/termekek/autoradio-fejegyseg/2-din-fejegyseg/t:3034/jvc-kw-av50--

ez se olyan nagyon vészes
http://autohifioutlet.hu/termekek/autoradio-fejegyseg/2-din-fejegyseg/t:3271/pioneer-avh-4400bt
http://autohifioutlet.hu/termekek/autoradio-fejegyseg/2-din-fejegyseg/t:2876/kenwood-ddx6021bt

használt helyeken nem nagyon láttam használhatót...
Naplózva
kokaikoko
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2747


SouthparKarcsi


« Új hozzászólás #12749 Dátum: 2012.10.29 hétfő, 22:37:37 »

voilà:
http://www.paradoxautohifi.hu/autoradio_fejegyseg/clarion-nx-302e.html
Igo Primo, meg amit akarsz és azért csak egy Clarion...sajna csak 1 pár rca van rajta, de lehet osztani, erősítőn meg vágni és hangerőt szabályozni  nyes
« Utoljára szerkesztve: 2012.10.29 hétfő, 22:39:47 írta kokaikoko » Naplózva

2005 2.2 TDCi Turnier Ghia - ezüst, no zene egyelőre...ebben már nem is lesz.  TA-Technix -30mm
R.I.P. 2005 2.0 TDCi Turnier Ghia - Piros és baró
Oldalak: 1 ... 248 249 250 251 252 253 254 [255] 256 257 258 259 260 261 262 ... 366   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.099 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.