Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.15 szerda, 21:27:41 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 254 255 256 257 258 259 260 [261] 262 263 264 265 266 267 268 ... 366   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Autó Hi-Fi  (Megtekintve 4593455 alkalommal)
0 Felhasználó és 34 vendég van a témában
iwan
Vendég
« Új hozzászólás #13000 Dátum: 2013.01.03 csütörtök, 19:56:42 »

Bizony most halottam:) nyes nyes nyes nyes
uraim, kérem ne adjunk ötleteket!:P:P:P
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #13001 Dátum: 2013.01.03 csütörtök, 20:00:43 »

uraim, kérem ne adjunk ötleteket!:P:P:P
kocsi csere...fórum csere? hehe
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #13002 Dátum: 2013.01.03 csütörtök, 20:06:28 »

uraim, kérem ne adjunk ötleteket!:P:P:P
ez nem ötlet
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
iwan
Vendég
« Új hozzászólás #13003 Dátum: 2013.01.03 csütörtök, 20:14:36 »

kocsi csere...fórum csere? hehe
nem, csak visszanéztem ide is, ha már mk4.
viszont no offense! de nem sok minden változott az elmúlt 8 évben itt, ahogy olvasgatok...de ezt majd inkább személyesen egyszer.

ez nem ötlet
neee, b+, komoly?
Naplózva
kokaikoko
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2747


SouthparKarcsi


« Új hozzászólás #13004 Dátum: 2013.01.03 csütörtök, 20:17:03 »

hali,
Végig olvastam a topicot, de azért kérnék némi segítséget.
Upgradelni szeretném a zeném, mert az előzőmhöz képest botrány:P
Írjátok az "azonos árkategóriát", de hát az függ a haszonkulcstól is:D
Nos, nekem az előző verdából megmaradt egy macaudio mpx4500 erősítő, és egy pio 16cm-s subcső (ez hely szükséglet függvényében egy házi nagy ládával volt csereszabatos:D, 16cm-s helix komponens szettel (H136ESPRIT) szóltak számomra teljesen kielégítően az mk2-ben szigetelés nélkül, jah, és én szereltem).
Légy szíves ehhez a maradékhoz ajánljatok valami konkrét, vállalható komponens szettet mondjuk 45K-ig (de nem tudom, ez még egy kategória-e a többivel, vagy már túlzás)
hertz esk 165l5-t ajánlották az autohificentrumban 36K-ért...
Kábelszettem is van, szerintem alsó közép kategória - nem értek a lovakhoz.
A fej egyelőre maradna a travelpilot ex.
Röviden ennyi:D
Jelátalakítókat nem nagyon találok. Láttam 1500-ért 2rca-st, meg ezt a Connection SLI 4-t. I tt milyen kategóriák vannak?Smiley
Jah, rémlik, mintha olvastam volna cat kábelt hangnak...itt az utp/ftp-t értitek (mert cat6e ftm-van dögivel)? (sry, ha hülye kérdés)
Jah, auxon keresztül menne egyelőre ipodról a zene, ami mindenféle stílus a rap-től a csíkzenekarig tankcsapdán és gunson keresztül.
üdw,iwan
Rakd be az autóba azt ami van. Előre jó a Helix hajtva mac-ről, hátul marad a gyári hajtva a fejről, mély hátul hajtva a mac-ről. Mondjuk ilyen első szetthez nem raknék be szubcsövet hanem inkább vmi normális mélyládát.
Erősített jelkimenet átalakításához létezik a Connection-nál olcsóbb is, de ez a tuti minőség.
« Utoljára szerkesztve: 2013.01.03 csütörtök, 20:19:44 írta kokaikoko » Naplózva

2005 2.2 TDCi Turnier Ghia - ezüst, no zene egyelőre...ebben már nem is lesz.  TA-Technix -30mm
R.I.P. 2005 2.0 TDCi Turnier Ghia - Piros és baró
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #13005 Dátum: 2013.01.03 csütörtök, 20:17:16 »

nem, csak visszanéztem ide is, ha már mk4.
viszont no offense! de nem sok minden változott az elmúlt 8 évben itt, ahogy olvasgatok...de ezt majd inkább személyesen egyszer.
jól látod! hehe
a személyes tali elé meg szívesen állok. azaz, jöhetsz fagyizni nyes
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
iwan
Vendég
« Új hozzászólás #13006 Dátum: 2013.01.03 csütörtök, 20:21:17 »

jól látod! hehe
a személyes tali elé meg szívesen állok. azaz, jöhetsz fagyizni nyes
holnap minin?Smiley

Rakd be az autóba azt ami van. Előre jó a Helix hajtva mac-ről, hátul marad a gyári hajtva a fejről, mély hátul hajtva a mac-ről. Mondjuk ilyen első szetthez nem raknék be szubcsövet hanem inkább vmi normális mélyládát.
Erősített jelkimenet átalakításához létezik a Connection-nál olcsóbb is, de ez a tuti minőség.
jah, a helix már nincs meg, helyette kéne komponens ajánlat:)
azt majd kikeresem a subcső és a mélyláda közt mi a különbséd, de hallani hallottam, amikor a ládám volt bent. viszont sokat cuccolok, amikor meg a hely kell, ilyenkor hálás az a cső:D (meg nekem tetszett, ahogy szólt - bár fél fülem süketebb:P)
« Utoljára szerkesztve: 2013.01.03 csütörtök, 20:23:56 írta iwan » Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #13007 Dátum: 2013.01.03 csütörtök, 20:23:50 »

holnap minin?Smiley
szomoru1 sajna nem....
majd a nyáron lellén... Wink
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
iwan
Vendég
« Új hozzászólás #13008 Dátum: 2013.01.03 csütörtök, 20:24:36 »

szomoru1 sajna nem....
majd a nyáron lellén... Wink
hazafelé a körforgalomban a lapostetősnél van, hogy megállunk:D
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #13009 Dátum: 2013.01.03 csütörtök, 20:26:23 »

hazafelé a körforgalomban a lapostetősnél van, hogy megállunk:D
nem mondok semmit....
ha ott nyaltok, akkor azt érdemlitek hehe
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
kokaikoko
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2747


SouthparKarcsi


« Új hozzászólás #13010 Dátum: 2013.01.03 csütörtök, 20:29:42 »

holnap minin?Smiley
jah, a helix már nincs meg, helyette kéne komponens ajánlat:)
azt majd kikeresem a subcső és a mélyláda közt mi a különbséd, de hallani hallottam, amikor a ládám volt bent. viszont sokat cuccolok, amikor meg a hely kell, ilyenkor hálás az a cső:D (meg nekem tetszett, ahogy szólt - bár fél fülem süketebb:P)
Akkor Hertz ESK.

nem mondok semmit....
ha ott nyaltok, akkor azt érdemlitek hehe
Én is ott szoktam, nem mondta senki hogy van jobb  falbav
Naplózva

2005 2.2 TDCi Turnier Ghia - ezüst, no zene egyelőre...ebben már nem is lesz.  TA-Technix -30mm
R.I.P. 2005 2.0 TDCi Turnier Ghia - Piros és baró
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #13011 Dátum: 2013.01.03 csütörtök, 20:30:34 »

hazafelé a körforgalomban a lapostetősnél van, hogy megállunk:D
elmész a körforgóból valami falu felé, és ott lesz jobbra. nagy parkoló melette, teraszon szuper ülések, bent bőr garnitúra. nem egy átlagos fagyizó. mi is ott fagyiztunk, az eladó hölgy még kedvezményt is adott, valami Rezsőre hivatkozva. Csak jól láthatóan az ajtóba kell állni a mondeoval
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #13012 Dátum: 2013.01.03 csütörtök, 20:40:18 »

elmész a körforgóból valami falu felé, és ott lesz jobbra. nagy parkoló melette, teraszon szuper ülések, bent bőr garnitúra. nem egy átlagos fagyizó. mi is ott fagyiztunk, az eladó hölgy még kedvezményt is adott, valami Rezsőre hivatkozva. Csak jól láthatóan az ajtóba kell állni a mondeoval
a falu az kaposvár vigyor3
a többi nagyjából stimmel taps
ja a profilomban a fagyizó van a térképen... wave
« Utoljára szerkesztve: 2013.01.03 csütörtök, 20:43:23 írta astor72 » Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
Feco66
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 863


feco66@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #13013 Dátum: 2013.01.03 csütörtök, 21:01:02 »

Bár már kaptam válaszokat a Mondeo III -as részben. De nem voltak 100% -ig biztosak benne, igy inkább megkérdezem itt is.

Megtudnátok mondani, hogy a 4000 TRAFFIC tipusú rádiót lehet -e kormányról vezérelni?
Naplózva

2001 MKIII Turnier TDDi 115Le Ghia; EGR OFF; Black Eye; No Katalizator by Ervin; Füthető - Hüthető börülés
iwan
Vendég
« Új hozzászólás #13014 Dátum: 2013.01.03 csütörtök, 21:09:07 »

nem mondok semmit....
ha ott nyaltok, akkor azt érdemlitek hehe
így van, mondj jobbat.
ginjoy,thx

koko,thx
« Utoljára szerkesztve: 2013.01.03 csütörtök, 21:10:46 írta iwan » Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #13015 Dátum: 2013.01.03 csütörtök, 21:26:35 »

így van, mondj jobbat.
ginjoy,thx

koko,thx
egyfolytában azt teszem nyes
ginjoy is elmondta.... taps
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
iwan
Vendég
« Új hozzászólás #13016 Dátum: 2013.01.03 csütörtök, 22:24:38 »

egyfolytában azt teszem nyes
ginjoy is elmondta.... taps

nah, akkor meglesem tavasszal:D mondeo-t az ajtóba!:D
Naplózva
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #13017 Dátum: 2013.01.04 péntek, 04:27:08 »

a falu az kaposvár vigyor3

de mintha nem az lenne kiírva a körpörgőben. vagy te mondtál mást
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #13018 Dátum: 2013.01.04 péntek, 09:56:26 »


neee, b+, komoly?
Ha nem is hangerő-adó, de tervezik hogy büntethető legyen a hangos zenehallgatás...  wow1 falbav

http://www.gazmegfek.hu/2013/01/04/uvolt-a-zene-az-autodban-jon-a-bunetetes-magyarorszag/
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #13019 Dátum: 2013.01.04 péntek, 10:24:55 »

Ha nem is hangerő-adó, de tervezik hogy büntethető legyen a hangos zenehallgatás...  wow1 falbav

http://www.gazmegfek.hu/2013/01/04/uvolt-a-zene-az-autodban-jon-a-bunetetes-magyarorszag/
bass...ák meg a jó édes a...kájukat szárazon...
Naplózva
iwan
Vendég
« Új hozzászólás #13020 Dátum: 2013.01.04 péntek, 10:29:05 »

bass...ák meg a jó édes a...kájukat szárazon...
átveszem a hifid:D
amúgy meg maximális egyetértés azzal, amit írtál...
mondjuk az tutti, hogy pár ember a hangerőtől nem hallja a mentőt , tűzolzót... de hogy mérik, bizonyítják, stb...
Tényleg, kutyákat már csippeltettétek? vagy csak a verdákat:P:D
« Utoljára szerkesztve: 2013.01.04 péntek, 10:31:16 írta iwan » Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26666


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #13021 Dátum: 2013.01.04 péntek, 10:34:34 »

bass...ák meg a jó édes a...kájukat szárazon...

Én egyetértek a büntethetőséggel... Pl. ha egy mentőt, tűzoltót, rendőrt nem hallasz meg?
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
zolas
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1662


E-mail
« Új hozzászólás #13022 Dátum: 2013.01.04 péntek, 10:40:24 »

Én egyetértek a büntethetőséggel... Pl. ha egy mentőt, tűzoltót, rendőrt nem hallasz meg?
110%-ban egyetértek. Pont ezért utálom bömböltetőket.  szomoru1

Repülhetnek a kövek.  eplus2
Naplózva

MK3 |2002.XII.|2.0|TDCi|130 LE|Ghia|Black Eye Bi-Xenon|18" 5Y|Tolatóradar|Tempomat|Sony 6CD|EGR Off|4 door|Befásult belső Cheesy|Skyfol korom fólia|FlipKey|Full bőr|
FrancoNero
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5613



« Új hozzászólás #13023 Dátum: 2013.01.04 péntek, 10:44:09 »

Én egyetértek a büntethetőséggel... Pl. ha egy mentőt, tűzoltót, rendőrt nem hallasz meg?
tök igaz  eljen csak a rendőrt vonjuk ki a sorból mert azok is ugyanúgy hallgatják egyrészt! másrészt pedig pont semmire nem valók!
Naplózva

Mondeo Duratorq TDCi "X"Le 2007.01.03.
"KENWOOD"MACAUDIO"HERTZ"ALPINE"EGR-OFF"MoMo Corse"CHIP"FlipKey"ST Springs"DECAT"

"NO SMOKE NO FUN"

400,000+


Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #13024 Dátum: 2013.01.04 péntek, 10:52:53 »

Én egyetértek a büntethetőséggel... Pl. ha egy mentőt, tűzoltót, rendőrt nem hallasz meg?

gyári rendszer is tud hangosan szólni, ad egy,
kettő: a forgalommal együtt kell haladni, körültekintően, sztem egy vaksi női, vagy egy vén nyugger vezető hamarabb trafál telibe, mint ahogy eddig tették is rendszeresen az elmúlt 5 évben 7-szer okoztak nekem kárt) senki nem hallgatott zenét csak egyszerűen figyelmetlen volt.

tegnap azt láttam, -kár hogy kaptam lencsevégre- hogy egy anyuka, xc60-as volvo tereppel, lehajtott piperetükör világítva, reflektorral, 10 centire lehúzott bal hátsó ablakkal... szerinted mennyire volt képben???
Naplózva
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #13025 Dátum: 2013.01.04 péntek, 10:53:56 »

tök igaz  eljen csak a rendőrt vonjuk ki a sorból mert azok is ugyanúgy hallgatják egyrészt! másrészt pedig pont semmire nem valók!
Attól függ, hogy ha bevezetik, akkor mi lesz a "túl hangos". Mert azok, akik úgy bömböltetik, hogy én a harmadik emeleten, az utcától távol eső szobában, a híradó nézése közben is hallom a zenét, zárt ablaknál (nem egyszer van ilyen!!!!!) azok tényleg soha nem hallanak meg egy mentőt, vagy egyéb szirénázó autót. Az ilyenre jogos lenne.
De ha valaki az átlagnál hangosabban hallgatja, de nem üvölteti, és meghallja a forgalomban közeledő szirénázó autót, azzal semmi baj.

Plusz ugye országúton, autópályán megint más a helyzet. Nekem az a bajom ezzel a tervezettel, hogy ez is nagyon ilyen gumi szabálynak néz ki. Hogy akkor és arra húzzák rá, amikor és akire akarják. szomoru1
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
FrancoNero
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5613



« Új hozzászólás #13026 Dátum: 2013.01.04 péntek, 11:03:08 »

Attól függ, hogy ha bevezetik, akkor mi lesz a "túl hangos". Mert azok, akik úgy bömböltetik, hogy én a harmadik emeleten, az utcától távol eső szobában, a híradó nézése közben is hallom a zenét, zárt ablaknál (nem egyszer van ilyen!!!!!) azok tényleg soha nem hallanak meg egy mentőt, vagy egyéb szirénázó autót. Az ilyenre jogos lenne.
De ha valaki az átlagnál hangosabban hallgatja, de nem üvölteti, és meghallja a forgalomban közeledő szirénázó autót, azzal semmi baj.

Plusz ugye országúton, autópályán megint más a helyzet. Nekem az a bajom ezzel a tervezettel, hogy ez is nagyon ilyen gumi szabálynak néz ki. Hogy akkor és arra húzzák rá, amikor és akire akarják. szomoru1
le van szharva az egész! úgysem fogsz Te sem azon gondolkozni a kocsidban, hogy: jajj, ugye nem túlhangos a zene?!?! Mint ahogy én és senki sem! Ez ugyanolyan mint a piroson átjárás, mert azt is tilos mégis lassan már divat!
Naplózva

Mondeo Duratorq TDCi "X"Le 2007.01.03.
"KENWOOD"MACAUDIO"HERTZ"ALPINE"EGR-OFF"MoMo Corse"CHIP"FlipKey"ST Springs"DECAT"

"NO SMOKE NO FUN"

400,000+


astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #13027 Dátum: 2013.01.04 péntek, 12:50:00 »

de mintha nem az lenne kiírva a körpörgőben. vagy te mondtál mást
ez így van. azért, hogy ne tévedjenek el az emberek. mert lelle és szemes között az autópálya felhajtó felé vezető útra írták ki kaposvárt. de eredetileg a mi utcánk vezetett kaposvárra, amíg meg nem épült az elkerülő út. egyébként ugyan oda vezet a kettő... a különbség az, hogy csak az egyik mellett van a fagyizó Wink
ja...somogytúr van kiírva.
bocsánat az off-ért. worship
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
kokaikoko
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2747


SouthparKarcsi


« Új hozzászólás #13028 Dátum: 2013.01.04 péntek, 13:15:45 »

1. Nem azért rakattam én sem az autóba több százezernyi cuccot, hogy a gyári gagyi Sony színvonalán szóljon.
2. Aki "csöndben" szeret ülni az autóban tegye és hallgassa a menetzajt. Én erre képtelen vagyok.
3. Jól szigetelt autóban (nem Mondeo kategória) főleg ha oldalirányból jön a kereszteződésben, még kikapcsolt cuccal sem nagyon lehet meghallani mentőt, rendőrt. Tűzoltók sokkal hangosabbak.
4. Nem vagyok akkora kötsög (habár van aki szerint igen), hogy a város közepén összes lehúzott ablak mellett üvöltő zenével vonuljak végig. Sajnos van sok ilyen hülyegyerek, inkább azok ellen kellene tenni vmit.
5. Autón belül jó lenne ha eldönthetném én hogy mit csinálhatok, ne más mondja már meg, én sem osztom neki az észt. Nem szólok bele amikor más telefonál, bele van bújva a GPS-be ezerrel, éppen dumál az utasával, smárol menet közben, a gyerekeire figyel akik a hátsó ülésen verik a tamtamot, rúzsozza a száját, az eladó házakat nézegeti, stb. stb.
7. Hogyan határozzák meg hogy hány dB a hangos? Mert ugyebár kinek mi. Van akinek a tv is ordít, van akinek meg több kW is halk.
8. Mivel méri, hogyan méri, van-e a mérésre jogosultsága, tudja-e biztosítani a mérés feltételeit? A hitelesített mérőeszköz dokumentációját mutassa be. Ha nem akkor bek@phatja!
8. Az utcán elhaladó tömegközlekedési járművek zaja nagyobb, mint a felhúzott ablakú autóból kiszűrődő zene. Akkor ki okozza a nagyobb zajterhelést? Büntessük meg az összes tömegközlekedési céget!

És még sorolhatnám ennek az újabb agymenésnek a buktatóit.
Naplózva

2005 2.2 TDCi Turnier Ghia - ezüst, no zene egyelőre...ebben már nem is lesz.  TA-Technix -30mm
R.I.P. 2005 2.0 TDCi Turnier Ghia - Piros és baró
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #13029 Dátum: 2013.01.04 péntek, 13:21:55 »

totál igazad van, de ez ismét nem erről szól (szerintem), mint annyi más sarc ebben az országban.
inkább arról, ha van pénzed hifire, akkó tarcsad el a cigókat... levele
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
kokaikoko
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2747


SouthparKarcsi


« Új hozzászólás #13030 Dátum: 2013.01.04 péntek, 13:25:49 »

totál igazad van, de ez ismét nem erről szól (szerintem), mint annyi más sarc ebben az országban.
inkább arról, ha van pénzed hifire, akkó tarcsad el a cigókat... levele
Meg a parlamentet, kormányt a sleppel együtt, hogy kicsit még többet tudjanak majd lenyúlni (lehet építeni kell vhova még egy stadiont, vagy vki nem kapott elég támogatást)
Naplózva

2005 2.2 TDCi Turnier Ghia - ezüst, no zene egyelőre...ebben már nem is lesz.  TA-Technix -30mm
R.I.P. 2005 2.0 TDCi Turnier Ghia - Piros és baró
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #13031 Dátum: 2013.01.04 péntek, 13:26:16 »

na majd ma adok neki a parkolóban... és közben kiabálni is fogok hogy kaki meg pisi, meg köcsögorbán, buzirogán

 falbav
Naplózva
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #13032 Dátum: 2013.01.04 péntek, 13:31:40 »

tök igaz  eljen csak a rendőrt vonjuk ki a sorból mert azok is ugyanúgy hallgatják egyrészt! másrészt pedig pont semmire nem valók!

Jaj de kis lázadó vagy. Cheesy
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #13033 Dátum: 2013.01.04 péntek, 15:43:20 »

na majd ma adok neki a parkolóban... és közben kiabálni is fogok hogy kaki meg pisi, meg köcsögorbán, buzirogán

 falbav
2funny vigyor
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #13034 Dátum: 2013.01.04 péntek, 15:50:00 »

110%-ban egyetértek. Pont ezért utálom bömböltetőket.  szomoru1

Repülhetnek a kövek.  eplus2
demagóg duma.
- és akik úgy ülnek autóba, hogy amúgy is süketek?
- akik fején ott az mp3 lejátszó? (legyen az autós, biciklis, vagy gyalogos)
- ki dönti el, hogy mi a hangos?
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
kokaikoko
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2747


SouthparKarcsi


« Új hozzászólás #13035 Dátum: 2013.01.04 péntek, 16:31:07 »

110%-ban egyetértek. Pont ezért utálom bömböltetőket.  szomoru1

Repülhetnek a kövek.  eplus2
Van itt a fórumon több olyan autó amiben nagyon komoly zene van és igen nagy hangerőn sem bömböl, hanem igen komoly szobai hifi-ket megszégyenítő hangminőséggel szól. Nem kell(ene) egy kalap alá venni a max hangerőn küldött fhostalicska gyári cuccokat amik tényleg röcsögve-ropogva-torzítva ordítanak az ember agyába, a profin és profi komponensekből épített technikákkal.
Egyszer nyugodtan ülj be egy ilyen autóba és el fogsz képedni hogy a gyári motyó hangerejének többszörösével szóló cucc abszolút nem zavar, sőt kifejezetten pihentet. Természetesen ez attól is függ kinek milyenek a zenehallgatási szokásai az autóban, de arra szerintem senkit nem lehet kényszeríteni hogy akár tetszik-akár nem, csak a motor duruzsolását hallgassa.
Naplózva

2005 2.2 TDCi Turnier Ghia - ezüst, no zene egyelőre...ebben már nem is lesz.  TA-Technix -30mm
R.I.P. 2005 2.0 TDCi Turnier Ghia - Piros és baró
BDWTeam
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2763



WWW E-mail
« Új hozzászólás #13036 Dátum: 2013.01.04 péntek, 16:38:01 »

demagóg duma.
- és akik úgy ülnek autóba, hogy amúgy is süketek?
- akik fején ott az mp3 lejátszó? (legyen az autós, biciklis, vagy gyalogos)
- ki dönti el, hogy mi a hangos?

Valakinek pedig el kéne dönteni, hogy mi a balesetveszélyes!
Ha bömböl a tuctuc, akkor bizony nem fog hallani a külvilágból semmit sem, és ezen nem változtat az sem ha sznob őrültek többszázezer forintos high-end zenegépe szól, vagy csupán a jól felhangosított gyári cucc bömböl. Persze, gond az MP3 lejátszó is. A barátom fia pont az MP3 lejátszó miatt nem hallotta meg a vonat hangját........16 évesen temettük el. Sad
Naplózva

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem ha kioktatnak!"
S.W.Churchill

----------------------------------------------------
Lancia Delta 1.6 Multijet (2011) #szarolasz
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #13037 Dátum: 2013.01.04 péntek, 17:15:49 »

... A barátom fia pont az MP3 lejátszó miatt nem hallotta meg a vonat hangját........16 évesen temettük el. Sad
Őszinte részvétem.
De ha már felvetésre került, megkérdezhetem, hogy szeme nincs egy közlekedő embernek? Vagy hogyan történt, hogy se nem látta, se nem hallotta a vonatot?
Köszi, Üdv, HegeGabi.
Naplózva
BDWTeam
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2763



WWW E-mail
« Új hozzászólás #13038 Dátum: 2013.01.04 péntek, 17:22:01 »

Őszinte részvétem.
De ha már felvetésre került, megkérdezhetem, hogy szeme nincs egy közlekedő embernek? Vagy hogyan történt, hogy se nem látta, se nem hallotta a vonatot?
Köszi, Üdv, HegeGabi.
Megkérdezheted, bár a téma szempontjából nincs jelentősége. Vasút mellett laknak és sétált haza a sínek melletti ösvényen. Nem hallotta a háta mögül érkező vonatot, túl közel ment a sínhez és a hátizsákját elkapta a vonat lépcsője, vagy valami és.....ennyi volt. Pedig állítólag még dudált is rá a mozdonyvezető.
Naplózva

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem ha kioktatnak!"
S.W.Churchill

----------------------------------------------------
Lancia Delta 1.6 Multijet (2011) #szarolasz
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6476


E-mail
« Új hozzászólás #13039 Dátum: 2013.01.04 péntek, 18:13:30 »

Meg a parlamentet, kormányt a sleppel együtt, hogy kicsit még többet tudjanak majd lenyúlni (lehet építeni kell vhova még egy stadiont, vagy vki nem kapott elég támogatást)
OFF: Aki 40+ talán még emléxik rá: Tetszettek volna forradalmat csinálni!
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #13040 Dátum: 2013.01.04 péntek, 18:39:48 »

Valakinek pedig el kéne dönteni, hogy mi a balesetveszélyes!
csak nem üzleti alapon
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
kokaikoko
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2747


SouthparKarcsi


« Új hozzászólás #13041 Dátum: 2013.01.04 péntek, 18:58:13 »

Valakinek pedig el kéne dönteni, hogy mi a balesetveszélyes!
Ha bömböl a tuctuc, akkor bizony nem fog hallani a külvilágból semmit sem, és ezen nem változtat az sem ha sznob őrültek többszázezer forintos high-end zenegépe szól, vagy csupán a jól felhangosított gyári cucc bömböl. Persze, gond az MP3 lejátszó is. A barátom fia pont az MP3 lejátszó miatt nem hallotta meg a vonat hangját........16 évesen temettük el. Sad
Az enyémben is többszázezres zenegép van, de sem sznob, sem őrült nem vagyok, egyszerűen utáltam a gyári fhos Sony hangját...van annyi eszem hogy lehalkítsam amikor egy nagyobb kereszteződéshez érek, néha még a visszapillantóba is belenézek, ha olyan a forgalmi helyzet vagy olyan helyen járok ki is tudom ám kapcsolni...sőt néha be sem kapcsolom, tehát ez az egész nem csak azon múlik hogy kinek mennyi pénze van rá, hanem meg kellene lennie a kulturális háttérnek és egyfajta intelligenciának is a használatához. De a mai világban ahol a gyerek érettségire BMW-t kap és némelyikünk fizetését megszégyenítő zsebpénzt, mehet a világba  mert a szülők nem érnek rá vele foglalkozni, ott a szabályokat nem tanulják és nem taníthatják meg (feljelenti papi a tanárt), max egy-egy diszkóbaleset kapcsán kell rájönni valami gáz van. Persze a többiek ezután is ugyanúgy száguldoznak a haverokkal tömött autóval, döngetve a zenét, hiszen azt hiszik a élet törvényei felett állnak és nekik nem eshet bajuk.
Nagyon sajnálom ami a barátod fiával történt, gondolom emiatt is van a hangos zene iránti ellenszenv. De sajnos manapság rengeteg fiatalt lehet látni az utcán mp3 ketyerével, telefonnal a kézben se hall-se lát módon közlekedni (nem autóban ülve). Nekik is fel kellene hívni a figyelmüket a veszélyekre, hogy ha lehet ne bandukoljanak ki a szirénázó mentőautó elé... a saját két szememmel láttam ilyet, miközben én a kocsiban szóló zene mellett is meghallottam hogy jön. Én megálltam és a szirénázó mentő is hogy a zeneélvező át tudjon sétálni az úton. Na őket is meg fogja állítani a rend őre hogy fejeden azzal a xarral a halálod felé sétálsz és a saját érdekedben halkítsd le? Ugye hogy nem.
Talán pont ezért nem szabadna általánosítani és nem kellene hozzájuk hasonlítani olyanokat akik esetlegesen felfogják az érzékelésük határait és ha tudják hogy túllépték akkor visszavesznek. Már több mint 20 éve van "zenegép" az autóimban és egyetlen koccanásom volt, ráadásul akkor még zene sem szólt  falbav
Naplózva

2005 2.2 TDCi Turnier Ghia - ezüst, no zene egyelőre...ebben már nem is lesz.  TA-Technix -30mm
R.I.P. 2005 2.0 TDCi Turnier Ghia - Piros és baró
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #13042 Dátum: 2013.01.04 péntek, 19:45:24 »

ha előbb lerugdossák a kis kötsögöket a fülhasogató kétkerekű drótkecskékről, akkor majd nyihighatnak, hogy hangos az autómban a zene. de addig, amig az ember a saját szavát nem hallja, mert a kibelezett kipufogójú motornak csúfolt szaraikkal száguldozó majmok akkora zajt csinálnak, hogy az ember feje majd szét esik, meg a kocsik riasztója beindul, addig elmehet mindenki a pitsába, aki az én zenémet akarja megmérni...
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
krisz32
Vendég
« Új hozzászólás #13043 Dátum: 2013.01.04 péntek, 20:47:39 »

na majd ma adok neki a parkolóban... és közben kiabálni is fogok hogy kaki meg pisi, meg köcsögorbán, buzirogán

 falbav
worship worship worship taps taps taps
Naplózva
krisz32
Vendég
« Új hozzászólás #13044 Dátum: 2013.01.04 péntek, 21:01:52 »

ha előbb lerugdossák a kis kötsögöket a fülhasogató kétkerekű drótkecskékről, akkor majd nyihighatnak, hogy hangos az autómban a zene. de addig, amig az ember a saját szavát nem hallja, mert a kibelezett kipufogójú motornak csúfolt szaraikkal száguldozó majmok akkora zajt csinálnak, hogy az ember feje majd szét esik, meg a kocsik riasztója beindul, addig elmehet mindenki a pitsába, aki az én zenémet akarja megmérni...
Hogy bizonyítja be?Zajszintmérővel is fel lesznek szerelve a járőrök és egyúttal hiteles felvételt is készítenek?Kapjákmánbe.Inkább a sok düddőt kéne kiszűrni,banyek.Pár napja a pirosnál folyamatosan gurult hátra az előttem lévő,nyomom neki a dudát,erre mutogatja,hogy piros a lámpa,gurul továbbra is hátra mígnem nekikoccan a kocsimnak,majd hátrafordul és olvasom a szájáról,hogy "Mér jöttél nekem bammeg?" Ami ezután történt,az nem tűr nyomdafestéket.
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #13045 Dátum: 2013.01.04 péntek, 21:08:10 »

Hogy bizonyítja be?Zajszintmérővel is fel lesznek szerelve a járőrök és egyúttal hiteles felvételt is készítenek?Kapjákmánbe.Inkább a sok düddőt kéne kiszűrni,banyek.Pár napja a pirosnál folyamatosan gurult hátra az előttem lévő,nyomom neki a dudát,erre mutogatja,hogy piros a lámpa,gurul továbbra is hátra mígnem nekikoccan a kocsimnak,majd hátrafordul és olvasom a szájáról,hogy "Mér jöttél nekem bammeg?" Ami ezután történt,az nem tűr nyomdafestéket.
éppen ideje lenne már szerződést kötnöd egy plasztikai sebésszel hehe
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
krisz32
Vendég
« Új hozzászólás #13046 Dátum: 2013.01.04 péntek, 21:12:02 »

éppen ideje lenne már szerződést kötnöd egy plasztikai sebésszel hehe
Hála Istennek nem várta meg,míg a kocsijához érek...Pedig nem is hallgattam zenét. vigyor3
Naplózva
iwan
Vendég
« Új hozzászólás #13047 Dátum: 2013.01.05 szombat, 10:57:30 »

jaja, még nyalogatom a hangocskákat hogy finomak e  vigyor3

Itt válaszolok, hogy ne offoljuk a minitali topicot.
Nekem is jobban tettszett az új setuppal:)
jah, és fél óra múlva jön a Hertz ESK 165L.5Smiley
Remélem holnap is jó idő lesz, mint ma. MEg jó lesz a kiemelőkeret, amit katalógus alapján adnak:D
Naplózva
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #13048 Dátum: 2013.01.05 szombat, 11:57:05 »

szintén  és big  worship to domi az új és izgalmas beállításokért...  nyes
Nincsmit, örülök ha tetszik. Kíváncsi leszek, hogy pár nap hallgatás után ez a beállítás tetszik-e jobban neked, vagy amit a szerelők csináltak. Nekem így tisztább, precízebb lett a hang, mint az eredeti beállítással.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
iwan
Vendég
« Új hozzászólás #13049 Dátum: 2013.01.06 vasárnap, 15:22:15 »

Nos, jobb oldalra bekerült a hertz esk 165l.5 komponens szett. Egyelőre fejegységről (travelpilot ex). Tetszik, ahogy szól, már így is:)
Az időjárás meg mondjon le!!! Tegnap 12 fok, és melóban voltam, ma 3ról indult (kocsibeálló van csak, de nem bírtam ki, hogy ne álljak neki),most 1, és szakad a hó...(bal oldal várat magára így)
Most gyári kábelen megy a fejről, de mint kiderült, az előző mondiban connection kábellel volt betolva, ami mentve lett Smiley, úgyhogy majd ha jön a jó idő, vagy szabadul a műhely, kábelcsere is lesz.
Voltak gigszerek of kóz. A csipogó nem ok a gyári helyére. Heftelni kellet. A gyári védőrácsával kb 2mmvel szélesebb,mint kéne, így finoman leszedtem a rácsot, úgy meg keskeny gun. Egyelőre  ideiglenesen melegragasztóval csináltam neki "bakot", de nem tom, hogy fogja bírni a hőmérsékleteket...
Hangváltót hová tegyem? Egyelőre a kábelkorbács, meg az ajtóban lévő "kábel doboz" mellett van, mert rámjött a tré idő. Jó az ott, vagy azért jó lenne messzebb rakni a kábelektől?
Fotók készültek, de lassan beesnek a vendégek, most nincs időm feltenni, mammer így is hiszti, hogy mé van a noti az ölemben:D
Folyt. köv remélem mielőbb.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 254 255 256 257 258 259 260 [261] 262 263 264 265 266 267 268 ... 366   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.092 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.