Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.15 szerda, 21:08:32 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 255 256 257 258 259 260 261 [262] 263 264 265 266 267 268 269 ... 366   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Autó Hi-Fi  (Megtekintve 4593431 alkalommal)
0 Felhasználó és 24 vendég van a témában
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #13050 Dátum: 2013.01.06 vasárnap, 15:31:00 »

Nos, jobb oldalra bekerült a hertz esk 165l.5 komponens szett. Egyelőre fejegységről (travelpilot ex). Tetszik, ahogy szól, már így is:)
Az időjárás meg mondjon le!!! Tegnap 12 fok, és melóban voltam, ma 3ról indult (kocsibeálló van csak, de nem bírtam ki, hogy ne álljak neki),most 1, és szakad a hó...(bal oldal várat magára így)
Most gyári kábelen megy a fejről, de mint kiderült, az előző mondiban connection kábellel volt betolva, ami mentve lett Smiley, úgyhogy majd ha jön a jó idő, vagy szabadul a műhely, kábelcsere is lesz.
Voltak gigszerek of kóz. A csipogó nem ok a gyári helyére. Heftelni kellet. A gyári védőrácsával kb 2mmvel szélesebb,mint kéne, így finoman leszedtem a rácsot, úgy meg keskeny gun. Egyelőre  ideiglenesen melegragasztóval csináltam neki "bakot", de nem tom, hogy fogja bírni a hőmérsékleteket...
Hangváltót hová tegyem? Egyelőre a kábelkorbács, meg az ajtóban lévő "kábel doboz" mellett van, mert rámjött a tré idő. Jó az ott, vagy azért jó lenne messzebb rakni a kábelektől?
Fotók készültek, de lassan beesnek a vendégek, most nincs időm feltenni, mammer így is hiszti, hogy mé van a noti az ölemben:D
Folyt. köv remélem mielőbb.

kiváncsi leszek, hogy fog szólni, tekintve hogy nekem is a fejről hajtott hátsó szett ad csodás hangot... érdekes, nem?

ma visszaállítottam a kocsit első szettre azaz fader 0 poziba, de vissza kellett állítanom a Domis pozícióra, mert a fülem azt kérte... Cheesy hihetetlen...

kicseréltem a helyzetjelző ledeket amit Andytől vettem, az egyik fordítva áll mint a másik, (3 ágú oldal led) viszont ha egyformán tenném be akkor nem akar világítani... érdekes... mindegy, a fénye szép)
Naplózva
Takiatti
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9466


30 / 993-7376


E-mail
« Új hozzászólás #13051 Dátum: 2013.01.06 vasárnap, 15:33:38 »

Urak egy kis segítséget kérnék!

Van a kocsiban a kesztyűtartóban AUX bemenet, ami ugyebár 3,5-es Jack!
Van a telefonomon kimenet ami szintén 3,5-es Jack!
Van a telefonomban ~20GB szabad hely tehát zene mehet rá rogyásig.
Van a középkonzolon beépített tartóm is, beépített töltővel.

Namármost a gond a következő:

Be van dugva a telefon, tökéletesen szól a zene, minden szuper!
Ám mikor merül a telefon és bedugom a töltőt, na akkor elkezd sípolni mint az állat!  falbav
Szól a zene, és alatta sípol a cucc, de elég rendesen!

Ezt a sípolást ki lehet szűrni valamivel?
Mivel a telefon töltője be van építve a műszerfalba a rádió mögé, így arra nem tudok szivargyújtós zavarszűrőt tenni, illetve semmit sem tudok tenni, tehát csak a Jack-Jack kábelen lehet bármit is variálni!

5letek?

Előre is köszi!  worship worship
Naplózva

2017.07. Renault Megane Intens 1,2TCe EDC7

Ex: 2004.09. 2.0TDCI, GHIA, Xenon, Zen, stb...  
"Nem véletlen, hogy nem építenek hülyék házát! Felemésztené az építőanyag készletet..."
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #13052 Dátum: 2013.01.06 vasárnap, 15:46:34 »

Urak egy kis segítséget kérnék!

Van a kocsiban a kesztyűtartóban AUX bemenet, ami ugyebár 3,5-es Jack!
Van a telefonomon kimenet ami szintén 3,5-es Jack!
Van a telefonomban ~20GB szabad hely tehát zene mehet rá rogyásig.
Van a középkonzolon beépített tartóm is, beépített töltővel.

Namármost a gond a következő:

Be van dugva a telefon, tökéletesen szól a zene, minden szuper!
Ám mikor merül a telefon és bedugom a töltőt, na akkor elkezd sípolni mint az állat!  falbav
Szól a zene, és alatta sípol a cucc, de elég rendesen!

Ezt a sípolást ki lehet szűrni valamivel?
Mivel a telefon töltője be van építve a műszerfalba a rádió mögé, így arra nem tudok szivargyújtós zavarszűrőt tenni, illetve semmit sem tudok tenni, tehát csak a Jack-Jack kábelen lehet bármit is variálni!

5letek?

Előre is köszi!  worship worship
szerintem az a gond, hogy egy helyre van testelve a két készülék.
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #13053 Dátum: 2013.01.06 vasárnap, 16:36:22 »

Urak egy kis segítséget kérnék!

Van a kocsiban a kesztyűtartóban AUX bemenet, ami ugyebár 3,5-es Jack!
Van a telefonomon kimenet ami szintén 3,5-es Jack!
Van a telefonomban ~20GB szabad hely tehát zene mehet rá rogyásig.
Van a középkonzolon beépített tartóm is, beépített töltővel.

Namármost a gond a következő:

Be van dugva a telefon, tökéletesen szól a zene, minden szuper!
Ám mikor merül a telefon és bedugom a töltőt, na akkor elkezd sípolni mint az állat!  falbav
Szól a zene, és alatta sípol a cucc, de elég rendesen!

Ezt a sípolást ki lehet szűrni valamivel?
Mivel a telefon töltője be van építve a műszerfalba a rádió mögé, így arra nem tudok szivargyújtós zavarszűrőt tenni, illetve semmit sem tudok tenni, tehát csak a Jack-Jack kábelen lehet bármit is variálni!

5letek?

Előre is köszi!  worship worship
Marha egyszerű a megoldás: töltsd fel otthon a telót  vigyor3
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Takiatti
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9466


30 / 993-7376


E-mail
« Új hozzászólás #13054 Dátum: 2013.01.06 vasárnap, 16:38:44 »

Marha egyszerű a megoldás: töltsd fel otthon a telót  vigyor3

He-he-he, jó poén...  duhos2  gun Wink
Ez nem járja, mert kb. 1-1,5óra alatt lemerül ha folyamatosan megy rajta a zene, meg a kijelző!
Mi meg leginkább 2-3órás távokon járunk, tehát más megoldás kell!
Naplózva

2017.07. Renault Megane Intens 1,2TCe EDC7

Ex: 2004.09. 2.0TDCI, GHIA, Xenon, Zen, stb...  
"Nem véletlen, hogy nem építenek hülyék házát! Felemésztené az építőanyag készletet..."
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #13055 Dátum: 2013.01.06 vasárnap, 16:55:59 »

He-he-he, jó poén...  duhos2  gun Wink
Ez nem járja, mert kb. 1-1,5óra alatt lemerül ha folyamatosan megy rajta a zene, meg a kijelző!
Mi meg leginkább 2-3órás távokon járunk, tehát más megoldás kell!
kartámasz alatt nincs szivargyújtód? tegyél oda egy töltőt és onnan vezesd előre...
Naplózva
Takiatti
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9466


30 / 993-7376


E-mail
« Új hozzászólás #13056 Dátum: 2013.01.06 vasárnap, 16:58:41 »

kartámasz alatt nincs szivargyújtód? tegyél oda egy töltőt és onnan vezesd előre...

Pont ennek elkerülése miatt építettem be Vikkel egy töltőt a műszerfalba!
Hogy ne kelljen lógó zsinórokat kerülgetni...
Naplózva

2017.07. Renault Megane Intens 1,2TCe EDC7

Ex: 2004.09. 2.0TDCI, GHIA, Xenon, Zen, stb...  
"Nem véletlen, hogy nem építenek hülyék házát! Felemésztené az építőanyag készletet..."
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #13057 Dátum: 2013.01.06 vasárnap, 17:38:38 »

kiváncsi leszek, hogy fog szólni, tekintve hogy nekem is a fejről hajtott hátsó szett ad csodás hangot... érdekes, nem?

ma visszaállítottam a kocsit első szettre azaz fader 0 poziba, de vissza kellett állítanom a Domis pozícióra, mert a fülem azt kérte... Cheesy hihetetlen...

kicseréltem a helyzetjelző ledeket amit Andytől vettem, az egyik fordítva áll mint a másik, (3 ágú oldal led) viszont ha egyformán tenném be akkor nem akar világítani... érdekes... mindegy, a fénye szép)

Az erősítő nem egy sq, ne várj tőle csodát, de azért nehogy má.......... hehe. Azt a hangváltót nagyon nehéz jól beállítani (első szett) 168 féle állítási lehetőség van rajta eplus2, ha meghagyták a gyári beállítást rajta, akkor azért is lehet túl kiabálós, pontatlan..... én azért rájuk csörögnék, hogy nem tetszik az első szett hangja, nehogy már egy mx szebben szóljon a rádióról hehe
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #13058 Dátum: 2013.01.06 vasárnap, 17:48:34 »

Az erősítő nem egy sq, ne várj tőle csodát, de azért nehogy má.......... hehe. Azt a hangváltót nagyon nehéz jól beállítani (első szett) 168 féle állítási lehetőség van rajta eplus2, ha meghagyták a gyári beállítást rajta, akkor azért is lehet túl kiabálós, pontatlan..... én azért rájuk csörögnék, hogy nem tetszik az első szett hangja, nehogy már egy mx szebben szóljon a rádióról hehe
Pedig a vicc az, hogy tényleg szebben szól Smiley
Mikor beültem a kocsiba, és megindult a zene, akkor nekem az tűnt fel, hogy tompa, nyomott, fátyolos a rendszer hangja, és rengeteg a mély. Igaz, először hátul ültem. Előre beülve a mély elviselhetőbb szintre csökkent, de a fátyolosság megmaradt. A fejen állítgattam pár dolgot, de nem nagyon akart igazán tetszeni.
Ekkor mondta Arabic, hogy a hátsó szett szerinte jobban szól, és lefaderelte csak a hátsókra. Na, akkor kinyílt a tér. Megjöttek a szép magasak, eltűnt a fátyol. A hátsó szett, kiegészülve a mélynyomóval, nagyon szépen dolgozott. Utána kezdtem el állítgatni a fejet, végül egy olyan beállításon hagytam, hogy a hátsó szett kapja a 65-70%-ot, és az első szett a maradékot. Magas úgy emlékszem kicsit ráadva, mély meg levéve. Így, csak a fejen állítgatva nekem így tetszett a leginkább. Mondjuk tudom, hogy ez így nagyon nem egészséges Smiley Az erősítőt nem piszkáltam.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #13059 Dátum: 2013.01.06 vasárnap, 17:59:30 »

Pedig a vicc az, hogy tényleg szebben szól Smiley
Mikor beültem a kocsiba, és megindult a zene, akkor nekem az tűnt fel, hogy tompa, nyomott, fátyolos a rendszer hangja, és rengeteg a mély. Igaz, először hátul ültem. Előre beülve a mély elviselhetőbb szintre csökkent, de a fátyolosság megmaradt. A fejen állítgattam pár dolgot, de nem nagyon akart igazán tetszeni.
Ekkor mondta Arabic, hogy a hátsó szett szerinte jobban szól, és lefaderelte csak a hátsókra. Na, akkor kinyílt a tér. Megjöttek a szép magasak, eltűnt a fátyol. A hátsó szett, kiegészülve a mélynyomóval, nagyon szépen dolgozott. Utána kezdtem el állítgatni a fejet, végül egy olyan beállításon hagytam, hogy a hátsó szett kapja a 65-70%-ot, és az első szett a maradékot. Magas úgy emlékszem kicsit ráadva, mély meg levéve. Így, csak a fejen állítgatva nekem így tetszett a leginkább. Mondjuk tudom, hogy ez így nagyon nem egészséges Smiley Az erősítőt nem piszkáltam.

Én el is hiszem, csak elvagyok képedve, hogy hogyan adhatták így át. Rosszul van hangolva az egész bizonyára......., szerintem túl sokat alkudozott a beszerelésen vigyor3  beka3 és nem igazán jutott idő beállítani a hangváltókat, és a magas sugárzó elhelyezését. Így csak az erősítőn csavargattak ezt azt. Ami nem tetszett a képek alapján, hogy a jelkábeleket együtt vitték a táppal.... De ne érts félre Arabic nem akarom a kedved venni. Én reklamálnék  eplus2 
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #13060 Dátum: 2013.01.06 vasárnap, 19:48:27 »

Én el is hiszem, csak elvagyok képedve, hogy hogyan adhatták így át. Rosszul van hangolva az egész bizonyára......., szerintem túl sokat alkudozott a beszerelésen vigyor3  beka3 és nem igazán jutott idő beállítani a hangváltókat, és a magas sugárzó elhelyezését. Így csak az erősítőn csavargattak ezt azt. Ami nem tetszett a képek alapján, hogy a jelkábeleket együtt vitték a táppal.... De ne érts félre Arabic nem akarom a kedved venni. Én reklamálnék  eplus2 
1. egy forintot nem alkudtam, ezért még mindenképpen jár egy második esély nekik, forog rajta az agyam..
2. kokoval akarom egy kicsit állítgatni az erősítőt, hogy hátha csodát tesz vele, ha nem, akkor megyek vissza.
3. jel és táp nincs eléggé leszigetelve szerinted? interferálnak, vagy mi?

minden tanácsot szívesen fogadok, de tényleg ezzel a "beállítással" van csodás hangja. (még)
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #13061 Dátum: 2013.01.06 vasárnap, 20:36:22 »

1. egy forintot nem alkudtam, ezért még mindenképpen jár egy második esély nekik, forog rajta az agyam..
2. kokoval akarom egy kicsit állítgatni az erősítőt, hogy hátha csodát tesz vele, ha nem, akkor megyek vissza.
3. jel és táp nincs eléggé leszigetelve szerinted? interferálnak, vagy mi?

minden tanácsot szívesen fogadok, de tényleg ezzel a "beállítással" van csodás hangja. (még)

Egyszerre egy rendszert elég nehéz behangolni, főleg ha új hangszórókról beszélünk.
Első körben:
Én az első komponens szettet hagynám csak és a hátsó ajtókkal nem kell foglalkozni....csak zavar a képben.
Az első szettet -és csak az első szettet- hallgasd egy darabig, állítgasd be. Azt erősítő hajtja?   Remélem igen.
A fejegységen semmi "mesterséges színezést" ne használj! 0-án mindent és úgy hangold az első szetteket hajtó erősítőt a fejegység kb. 70 %-ához.
Ezt hallgasd, ízleld egy daranig... ha pedig új hangszórók vannak, akkor ugye max 50% hangerő és járatni őket.
Amikor ezeken túl van és úgy érzed a lehető legjobb az eleje...... AKKOR kell alárakni egy ládát! Ami sokféle lehet....a hallgatott zenétől, láda kialakításától, helyzetétől....mindentől függ. Na ezen is lehet szépen állítgatni a frekit.....pl. 80-ról lefelé....akár 40-ig is.....

Akkor lesz jó, ha a színpad előtted lesz a műszerfal tetején és onnan hallod majd a mély hangokat is. Ez sajnos nem inden esetben, nem inden autóban és nem minden rendszerrel megoldható. De ez lenne a cél....
Milyen zenét hallgatsz?
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #13062 Dátum: 2013.01.06 vasárnap, 22:22:39 »

Egyszerre egy rendszert elég nehéz behangolni, főleg ha új hangszórókról beszélünk.
Első körben:
Én az első komponens szettet hagynám csak és a hátsó ajtókkal nem kell foglalkozni....csak zavar a képben.
Az első szettet -és csak az első szettet- hallgasd egy darabig, állítgasd be. Azt erősítő hajtja?   Remélem igen.
A fejegységen semmi "mesterséges színezést" ne használj! 0-án mindent és úgy hangold az első szetteket hajtó erősítőt a fejegység kb. 70 %-ához.
Ezt hallgasd, ízleld egy daranig... ha pedig új hangszórók vannak, akkor ugye max 50% hangerő és járatni őket.
Amikor ezeken túl van és úgy érzed a lehető legjobb az eleje...... AKKOR kell alárakni egy ládát! Ami sokféle lehet....a hallgatott zenétől, láda kialakításától, helyzetétől....mindentől függ. Na ezen is lehet szépen állítgatni a frekit.....pl. 80-ról lefelé....akár 40-ig is.....

Akkor lesz jó, ha a színpad előtted lesz a műszerfal tetején és onnan hallod majd a mély hangokat is. Ez sajnos nem inden esetben, nem inden autóban és nem minden rendszerrel megoldható. De ez lenne a cél....
Milyen zenét hallgatsz?

értelek, azonban:
- én nem ragaszkodom a színpadi hangzáshoz, nekem a térhangzás, a zenében lenni is igazán nagy élmény.
- egy kicsit visszavettem a hátsó, azaz többet engedtem az erősített első szettből, de csak hangyányit,
- bass nálam minuszon van, magas is +1 tehát nincs semmi eltorzítva

egyébként meg szívesen veszem ha meghallgatod, állíthatsz is rajta, a hangváltóval az a gond, hogy a fej mögé lett téve, így eszköz kéne a kivételéhez, am nekem nincs
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #13063 Dátum: 2013.01.06 vasárnap, 22:25:28 »

Nos, jobb oldalra bekerült a hertz esk 165l.5 komponens szett. Egyelőre fejegységről (travelpilot ex). Tetszik, ahogy szól, már így is:)
Az időjárás meg mondjon le!!! Tegnap 12 fok, és melóban voltam, ma 3ról indult (kocsibeálló van csak, de nem bírtam ki, hogy ne álljak neki),most 1, és szakad a hó...(bal oldal várat magára így)
Most gyári kábelen megy a fejről, de mint kiderült, az előző mondiban connection kábellel volt betolva, ami mentve lett Smiley, úgyhogy majd ha jön a jó idő, vagy szabadul a műhely, kábelcsere is lesz.
Voltak gigszerek of kóz. A csipogó nem ok a gyári helyére. Heftelni kellet. A gyári védőrácsával kb 2mmvel szélesebb,mint kéne, így finoman leszedtem a rácsot, úgy meg keskeny gun. Egyelőre  ideiglenesen melegragasztóval csináltam neki "bakot", de nem tom, hogy fogja bírni a hőmérsékleteket...
Hangváltót hová tegyem? Egyelőre a kábelkorbács, meg az ajtóban lévő "kábel doboz" mellett van, mert rámjött a tré idő. Jó az ott, vagy azért jó lenne messzebb rakni a kábelektől?
Fotók készültek, de lassan beesnek a vendégek, most nincs időm feltenni, mammer így is hiszti, hogy mé van a noti az ölemben:D
Folyt. köv remélem mielőbb.


Ha lehet (és lehet Smiley ) ne tedd a hangváltókat az ajtóba. Nem előnyös nekik a rezgés.
Látom Dunakeszin vagy, én Szentendre....és a 15-ben dolgozom. Összefuthatunk (Mondjuk még nem a Mondeo-val járok) hátha tudok pár jó tanáccsal szolgálni....vagy csal beszélgetni. Sok dolgot szereltem már be mindenféle autóba....  Cool
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
kokaikoko
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2747


SouthparKarcsi


« Új hozzászólás #13064 Dátum: 2013.01.06 vasárnap, 22:30:17 »

Pont ennek elkerülése miatt építettem be Vikkel egy töltőt a műszerfalba!
Hogy ne kelljen lógó zsinórokat kerülgetni...
Esetleg felszedi a generátor zaját?
Naplózva

2005 2.2 TDCi Turnier Ghia - ezüst, no zene egyelőre...ebben már nem is lesz.  TA-Technix -30mm
R.I.P. 2005 2.0 TDCi Turnier Ghia - Piros és baró
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #13065 Dátum: 2013.01.06 vasárnap, 22:32:17 »

értelek, azonban:
- én nem ragaszkodom a színpadi hangzáshoz, nekem a térhangzás, a zenében lenni is igazán nagy élmény.
- egy kicsit visszavettem a hátsó, azaz többet engedtem az erősített első szettből, de csak hangyányit,
- bass nálam minuszon van, magas is +1 tehát nincs semmi eltorzítva

egyébként meg szívesen veszem ha meghallgatod, állíthatsz is rajta, a hangváltóval az a gond, hogy a fej mögé lett téve, így eszköz kéne a kivételéhez, am nekem nincs

Sajnos nem látom a tartózkodási helyed így nem tudom hol vagy.  Smiley
Nem tudom milyen a kiépítés a kocsidban. De elég vátjfülű vagyok...... persze sosem kizárt, hogy amit én hallok és ami "jó" az másnak is jó.  vigyor3
Amit kérdeztem, hogy milyen zenét hallgatsz.....ez is fontos a hangolásban, hangszeres, csimbumm...stb. Valamint Gyári vagy legalább audio CD-ről...... mp3-ra furcsán nézek vagy legfeljebb a nem túlságosan tömörített (nem csonkított) jöhet szóba. De ugye sok rendszer nem is képes megmutatni a különbséget....
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #13066 Dátum: 2013.01.06 vasárnap, 22:36:51 »

Esetleg felszedi a generátor zaját?

Ha változik a hang a fordulatszámmal, akkor igen.
De ez inkább a telefonban kerül össze. Lehet nincs jól leválasztva/árnyékolva a telefon töltőáramköre a kimeneti oldaltól.
Lehet nem életszerű, hogy amikor hallgatják....sétálnak.... akkor tudják tölteni is, így nem lett tesztelve, de a telefon panelján is lehet hiba.
BT-n nem lehet küldeni a zenét a fejnek?
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
kokaikoko
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2747


SouthparKarcsi


« Új hozzászólás #13067 Dátum: 2013.01.06 vasárnap, 22:37:11 »

Sajnos nem látom a tartózkodási helyed így nem tudom hol vagy.  Smiley
Nem tudom milyen a kiépítés a kocsidban. De elég vátjfülű vagyok...... persze sosem kizárt, hogy amit én hallok és ami "jó" az másnak is jó.  vigyor3
Amit kérdeztem, hogy milyen zenét hallgatsz.....ez is fontos a hangolásban, hangszeres, csimbumm...stb. Valamint Gyári vagy legalább audio CD-ről...... mp3-ra furcsán nézek vagy legfeljebb a nem túlságosan tömörített (nem csonkított) jöhet szóba. De ugye sok rendszer nem is képes megmutatni a különbséget....

Sztem ha egy cucc jól be van állítva telesen mindegy milyen zenét hallgatsz, mindennel jól kell szólnia. Max +-1-2dB-t játszani kell a fej hangszínével.
Naplózva

2005 2.2 TDCi Turnier Ghia - ezüst, no zene egyelőre...ebben már nem is lesz.  TA-Technix -30mm
R.I.P. 2005 2.0 TDCi Turnier Ghia - Piros és baró
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #13068 Dátum: 2013.01.06 vasárnap, 22:51:13 »

Sztem ha egy cucc jól be van állítva telesen mindegy milyen zenét hallgatsz, mindennel jól kell szólnia. Max +-1-2dB-t játszani kell a fej hangszínével.

Nem így van ez.
Már eleve a fejegységekben van eltérés, mert (ugye nem az olcsó gagyikról beszélünk) bizonyos fejegységek más-más stílusú zenében tudnak kiemelkedő hangzást.....persze ha mögöttük is megfelelő a rendszer.
A legérzékenyebb és "leghisztisebb" zenei műfaj a hangszeres zene. Ezen belül is van többféle.
Minden hangszóró formához, kialakításhoz más-más vágási frekvencia kell...a mélyládát is a zenei stílushoz kell választani és sokat kipróbálni a kívánt környezetben.
Nem csak a kialakítási fajta, nyitott, zárt, band-pass..... hanem elhelyezés, vágási freki, fázis, membrán átmérő is fontos..... nem minden zenéhez jó pl. a nagy átmérő, mert a kisebb gyorsabb és a pontos mélyekhez pl. rock az kell, hogy akkor szólaljon meg a mély és ott legyen a zenében amikor kell. Ehhez a legjobb a zárt láda.
A jó rendszernél nem kell játszani a csalással, az csak torzítást és zajt visz bele ha a becsapó áramköröket használod.   Cool
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
kokaikoko
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2747


SouthparKarcsi


« Új hozzászólás #13069 Dátum: 2013.01.06 vasárnap, 22:59:03 »

Nem így van ez.
Már eleve a fejegységekben van eltérés, mert (ugye nem az olcsó gagyikról beszélünk) bizonyos fejegységek más-más stílusú zenében tudnak kiemelkedő hangzást.....persze ha mögöttük is megfelelő a rendszer.
A legérzékenyebb és "leghisztisebb" zenei műfaj a hangszeres zene. Ezen belül is van többféle.
Minden hangszóró formához, kialakításhoz más-más vágási frekvencia kell...a mélyládát is a zenei stílushoz kell választani és sokat kipróbálni a kívánt környezetben.
Nem csak a kialakítási fajta, nyitott, zárt, band-pass..... hanem elhelyezés, vágási freki, fázis, membrán átmérő is fontos..... nem minden zenéhez jó pl. a nagy átmérő, mert a kisebb gyorsabb és a pontos mélyekhez pl. rock az kell, hogy akkor szólaljon meg a mély és ott legyen a zenében amikor kell. Ehhez a legjobb a zárt láda.
A jó rendszernél nem kell játszani a csalással, az csak torzítást és zajt visz bele ha a becsapó áramköröket használod.   Cool
Hát nem tudom nekem ilyen gondom nem szokott lenni, én nem zenéhez vettem cuccot, hanem a cuccon szól a zene. Kétségtelen bandpass ládát sőt reflexet sem vennék soha, szeretem a korrekt, megfogott mélyeket és nem az "utcazenét". Pár dB sztem annyira nem csalás, igen komoly cuccokon sem árt a zenének, olyan fejet meg még nem nagyon láttam sajna amin ki lehetne kapcsolni a hangszín áramköreit, sőt inkább el vannak halmozva mindenféle hangzásjavító-korrigáló elektronikával (soksávos EQ, DSP, mérőmikrofon stb.)
« Utoljára szerkesztve: 2013.01.07 hétfő, 07:19:53 írta kokaikoko » Naplózva

2005 2.2 TDCi Turnier Ghia - ezüst, no zene egyelőre...ebben már nem is lesz.  TA-Technix -30mm
R.I.P. 2005 2.0 TDCi Turnier Ghia - Piros és baró
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #13070 Dátum: 2013.01.06 vasárnap, 23:25:45 »

Sajnos nem látom a tartózkodási helyed így nem tudom hol vagy.  Smiley
Nem tudom milyen a kiépítés a kocsidban. De elég vátjfülű vagyok...... persze sosem kizárt, hogy amit én hallok és ami "jó" az másnak is jó.  vigyor3
Amit kérdeztem, hogy milyen zenét hallgatsz.....ez is fontos a hangolásban, hangszeres, csimbumm...stb. Valamint Gyári vagy legalább audio CD-ről...... mp3-ra furcsán nézek vagy legfeljebb a nem túlságosan tömörített (nem csonkított) jöhet szóba. De ugye sok rendszer nem is képes megmutatni a különbséget....

nos, soroksáron vagyok, de pl 3. kerületben is sokat  vagyok, meg kőbányán is

zene: trance-deep chill, adele, gringo sztár, (ezek flac formátumban)
mp3:
https://www.youtube.com/watch?v=l2gGXlW6wSY (0,28nál keZdődik) naon kellemes kis zenécske
https://www.youtube.com/watch?v=rtOvBOTyX00
ezen kívül filmzenék (fast ans furious, stb...)
jazzen és magyar alteron kívül kb. kívül minden...
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #13071 Dátum: 2013.01.07 hétfő, 08:10:35 »

Hát nem tudom nekem ilyen gondom nem szokott lenni, én nem zenéhez vettem cuccot, hanem a cuccon szól a zene. Kétségtelen bandpass ládát sőt reflexet sem vennék soha, szeretem a korrekt, megfogott mélyeket és nem az "utcazenét". Pár dB sztem annyira nem csalás, igen komoly cuccokon sem árt a zenének, olyan fejet meg még nem nagyon láttam sajna amin ki lehetne kapcsolni a hangszín áramköreit, sőt inkább el vannak halmozva mindenféle hangzásjavító-korrigáló elektronikával (soksávos EQ, DSP, mérőmikrofon stb.)

A bandpass láda az egyik legjobb megoldás, persze autó válogatja. Az ugyanis egy zárt és egy reflex láda egyben, így valamelyest kiegyenlíti a két láda hiányosságait.

"olyan fejet meg még nem nagyon láttam sajna amin ki lehetne kapcsolni a hangszín áramköreit, sőt inkább el vannak halmozva mindenféle hangzásjavító-korrigáló elektronikával (soksávos EQ, DSP, mérőmikrofon stb.)"

Pedig sok van.
Azt el is felejtettem, hogy nem szabad a fejegység zsúfolt és egyszerű "erősítőit" alapul venni.
A fej arra kell, hogy a 2 vagy 3 pár RCA-n kiadja a tutit és utána erősítő.  Cool

A gyári fejegység "erősítők" meg sem közelítik az akár azonos számokkal ellátott külső erősítőket. Ezt hosszú lenne leírni.
A csalogató áramkörök meg azért vannak, mert így jobban el lehet adni és kis hangerőn úgy lehet csinálni, mintha jól szólna a fejegység...egyfajta elterelés.  vigyor3
A DSP az meg már komoly fejekben van és mikrofon is. Ezeknek meg vannak RCA kimeneteik....  Wink

Nekem egy elég régi felső kategóriás fejem van 3 pár RCA kimenettel. Használva is van mind. Van aktív hangváltó a fejben és elég jól lehet a kimeneti frekiket állítgatni külön külön az erősítőkbe. Semmilyen hangzásjavító áramkört nem használva, flat módon szalad ki a zene az RCA-kon.   vigyor3
Már annyira nekem sem tetszik a mostani....régi dolgok, de idővel hozzászoktam a romláshoz.   Huh?

Alulról egészen magas hangerőig tiszta, tozítás mentes és dinamikus hangzás a cél és ezt meg kell próbálni lehetőleg a "kisegítő" áramkörök nélkül elérni. Nehéz....
Sokszor már egy rossz csatlakozás egy frekvenciaütközés is elég, hogy elrontsa.....de mindig meg kell próbálni a legjobbat kihozni.  Smiley
« Utoljára szerkesztve: 2013.01.07 hétfő, 12:58:16 írta GSR » Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Takiatti
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9466


30 / 993-7376


E-mail
« Új hozzászólás #13072 Dátum: 2013.01.07 hétfő, 08:18:06 »

Up, mert egy kicsit elsüllyedt!

"Urak egy kis segítséget kérnék!

Van a kocsiban a kesztyűtartóban AUX bemenet, ami ugyebár 3,5-es Jack!
Van a telefonomon kimenet ami szintén 3,5-es Jack!
Van a telefonomban ~20GB szabad hely tehát zene mehet rá rogyásig.
Van a középkonzolon beépített tartóm is, beépített töltővel.

Namármost a gond a következő:

Be van dugva a telefon, tökéletesen szól a zene, minden szuper!
Ám mikor merül a telefon és bedugom a töltőt, na akkor elkezd sípolni mint az állat!  falbav
Szól a zene, és alatta sípol a cucc, de elég rendesen!

Ezt a sípolást ki lehet szűrni valamivel?
Mivel a telefon töltője be van építve a műszerfalba a rádió mögé, így arra nem tudok szivargyújtós zavarszűrőt tenni, illetve semmit sem tudok tenni, tehát csak a Jack-Jack kábelen lehet bármit is variálni!

5letek?

Előre is köszi!  worship worship"
Naplózva

2017.07. Renault Megane Intens 1,2TCe EDC7

Ex: 2004.09. 2.0TDCI, GHIA, Xenon, Zen, stb...  
"Nem véletlen, hogy nem építenek hülyék házát! Felemésztené az építőanyag készletet..."
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #13073 Dátum: 2013.01.07 hétfő, 08:24:41 »

Up, mert egy kicsit elsüllyedt!

"Urak egy kis segítséget kérnék!

Van a kocsiban a kesztyűtartóban AUX bemenet, ami ugyebár 3,5-es Jack!
Van a telefonomon kimenet ami szintén 3,5-es Jack!
Van a telefonomban ~20GB szabad hely tehát zene mehet rá rogyásig.
Van a középkonzolon beépített tartóm is, beépített töltővel.

Namármost a gond a következő:

Be van dugva a telefon, tökéletesen szól a zene, minden szuper!
Ám mikor merül a telefon és bedugom a töltőt, na akkor elkezd sípolni mint az állat!  falbav
Szól a zene, és alatta sípol a cucc, de elég rendesen!

Ezt a sípolást ki lehet szűrni valamivel?
Mivel a telefon töltője be van építve a műszerfalba a rádió mögé, így arra nem tudok szivargyújtós zavarszűrőt tenni, illetve semmit sem tudok tenni, tehát csak a Jack-Jack kábelen lehet bármit is variálni!

5letek?

Előre is köszi!  worship worship"


Írtam rá pár gondolatot.....#13105
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #13074 Dátum: 2013.01.07 hétfő, 08:45:42 »

Próba képpen tegyél a kábelre egy hurkot, és egy mágnest, így szoktuk szűrni.

Urak egy kis segítséget kérnék!

Van a kocsiban a kesztyűtartóban AUX bemenet, ami ugyebár 3,5-es Jack!
Van a telefonomon kimenet ami szintén 3,5-es Jack!
Van a telefonomban ~20GB szabad hely tehát zene mehet rá rogyásig.
Van a középkonzolon beépített tartóm is, beépített töltővel.

Namármost a gond a következő:

Be van dugva a telefon, tökéletesen szól a zene, minden szuper!
Ám mikor merül a telefon és bedugom a töltőt, na akkor elkezd sípolni mint az állat!  falbav
Szól a zene, és alatta sípol a cucc, de elég rendesen!

Ezt a sípolást ki lehet szűrni valamivel?
Mivel a telefon töltője be van építve a műszerfalba a rádió mögé, így arra nem tudok szivargyújtós zavarszűrőt tenni, illetve semmit sem tudok tenni, tehát csak a Jack-Jack kábelen lehet bármit is variálni!

5letek?

Előre is köszi!  worship worship
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Takiatti
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9466


30 / 993-7376


E-mail
« Új hozzászólás #13075 Dátum: 2013.01.07 hétfő, 09:30:08 »

Írtam rá pár gondolatot.....#13105

Hoppá, bocsánat, már vak is vagyok!

Ha változik a hang a fordulatszámmal, akkor igen.
De ez inkább a telefonban kerül össze. Lehet nincs jól leválasztva/árnyékolva a telefon töltőáramköre a kimeneti oldaltól.
Lehet nem életszerű, hogy amikor hallgatják....sétálnak.... akkor tudják tölteni is, így nem lett tesztelve, de a telefon panelján is lehet hiba.
BT-n nem lehet küldeni a zenét a fejnek?

Nem változik a hang a fordulatszámmal...
A Bt sajnos nem játszik, az alap 6000-es rádiónál...
Naplózva

2017.07. Renault Megane Intens 1,2TCe EDC7

Ex: 2004.09. 2.0TDCI, GHIA, Xenon, Zen, stb...  
"Nem véletlen, hogy nem építenek hülyék házát! Felemésztené az építőanyag készletet..."
Takiatti
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9466


30 / 993-7376


E-mail
« Új hozzászólás #13076 Dátum: 2013.01.07 hétfő, 09:34:39 »

Próba képpen tegyél a kábelre egy hurkot, és egy mágnest, így szoktuk szűrni.


Hogyhogy hurkot? Egyszerűen kössek a kábelre egyet? Melyikre? Töltő, vagy Jack? A töltőre nem tudok, mert kb 5-10cm van kívül a műszerfalon, a többi belül...
Milyen mágnes kell? Egy törött hűtőmágnes kis lapkája is elég?
Vagy hogy?
Bocsánat, hogy ilyen láma vagyok...  worship
Naplózva

2017.07. Renault Megane Intens 1,2TCe EDC7

Ex: 2004.09. 2.0TDCI, GHIA, Xenon, Zen, stb...  
"Nem véletlen, hogy nem építenek hülyék házát! Felemésztené az építőanyag készletet..."
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #13077 Dátum: 2013.01.07 hétfő, 10:08:57 »

Hogyhogy hurkot? Egyszerűen kössek a kábelre egyet? Melyikre? Töltő, vagy Jack? A töltőre nem tudok, mert kb 5-10cm van kívül a műszerfalon, a többi belül...
Milyen mágnes kell? Egy törött hűtőmágnes kis lapkája is elég?
Vagy hogy?
Bocsánat, hogy ilyen láma vagyok...  worship

Ez erre van kitalálva:
http://elektronika.vatera.hu/egyeb/induktiv_magneses_zavarszuro_1685657870.html

Szét kell nyitni, csinálsz egy hurkot (nem csomót), és rázárod a kábelre, és kész! Majd lefényképezem pontosan hogy!
A hűtőmágnes nem jó! Smiley
Hogy melyik kábelre kell, passz, amelyik a zavart okozza! Filléres dolog, én tennék mindkettőre! Wink
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
kokaikoko
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2747


SouthparKarcsi


« Új hozzászólás #13078 Dátum: 2013.01.07 hétfő, 10:22:39 »

A bandpass láda az egyik legjobb megoldás, persze autó válogatja. Az ugyanis egy nyitott és egy reflex láda egyben, így valamelyest kiegyenlíti a két láda hiányosságait.

"olyan fejet meg még nem nagyon láttam sajna amin ki lehetne kapcsolni a hangszín áramköreit, sőt inkább el vannak halmozva mindenféle hangzásjavító-korrigáló elektronikával (soksávos EQ, DSP, mérőmikrofon stb.)"

Pedig sok van.
Azt el is felejtettem, hogy nem szabad a fejegység zsúfolt és egyszerű "erősítőit" alapul venni.
A fej arra kell, hogy a 2 vagy 3 pár RCA-n kiadja a tutit és utána erősítő.  Cool

A gyári fejegység "erősítők" meg sem közelítik az akár azonos számokkal ellátott külső erősítőket. Ezt hosszú lenne leírni.
A csalogató áramkörök meg azért vannak, mert így jobban el lehet adni és kis hangerőn úgy lehet csinálni, mintha jól szólna a fejegység...egyfajta elterelés.  vigyor3
A DSP az meg már komoly fejekben van és mikrofon is. Ezeknek meg vannak RCA kimeneteik....  Wink

Nekem egy elég régi felső kategóriás fejem van 3 pár RCA kimenettel. Használva is van mind. Van aktív hangváltó a fejben és elég jól lehet a kimeneti frekiket állítgatni külön külön az erősítőkbe. Semmilyen hangzásjavító áramkört nem használva, flat módon szalad ki a zene az RCA-kon.   vigyor3

Alulról egészen magas hangerőig tiszta, tozítás mentes és dinamikus hangzás.  eljen
Nagyjából ez van az autómban akkor vmit nem csináltam jól hogy pár dB-t muszáj volt a hangszíneken állítani?
Pioneer DEH-P88RSII fej, Audison VRx 4.300 4 csatis végfok (hátsó ajtó+mélyláda), Audison Thesis HV Sedici 2 csatis végfok (első szett), Infinity 680.7cs komponens szett előre, Infinity 6820cf hátsó ajtókban, Phase Linear Thriller Pro 12s SQ zárt gyári mélyláda, Audison Connection BSF 08 kondi. Kábelek: Audison Connection Sonus S212 hangfalkábelek. Audison Connection Best RCA kábelek, Audison 20mm2 tápkábel 170A biztosítékkal, Neutrik csatlakozók.
« Utoljára szerkesztve: 2013.01.07 hétfő, 21:20:17 írta kokaikoko » Naplózva

2005 2.2 TDCi Turnier Ghia - ezüst, no zene egyelőre...ebben már nem is lesz.  TA-Technix -30mm
R.I.P. 2005 2.0 TDCi Turnier Ghia - Piros és baró
Takiatti
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9466


30 / 993-7376


E-mail
« Új hozzászólás #13079 Dátum: 2013.01.07 hétfő, 10:24:17 »

Ez erre van kitalálva:
http://elektronika.vatera.hu/egyeb/induktiv_magneses_zavarszuro_1685657870.html

Szét kell nyitni, csinálsz egy hurkot (nem csomót), és rázárod a kábelre, és kész! Majd lefényképezem pontosan hogy!
A hűtőmágnes nem jó! Smiley
Hogy melyik kábelre kell, passz, amelyik a zavart okozza! Filléres dolog, én tennék mindkettőre! Wink

Ó, remek, köszönöm!  eljen worship
Naplózva

2017.07. Renault Megane Intens 1,2TCe EDC7

Ex: 2004.09. 2.0TDCI, GHIA, Xenon, Zen, stb...  
"Nem véletlen, hogy nem építenek hülyék házát! Felemésztené az építőanyag készletet..."
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #13080 Dátum: 2013.01.07 hétfő, 10:37:04 »

Nagyjából ez van az autómban akkor vmit nem csináltam jól hogy pár dB-t muszáj volt a hangszíneken állítani?
Pioneer DEH-P88RSII fej, Audison VRx 4.300 4 csatis végfok (hátsó ajtó+mélyláda), Audison Thesis HV 2 csatis végfok (első szett), Infinity 680.7cs komponens szett előre, Infinity 6820cf hátsó ajtókban, Phase Linear Thriller Pro 12s SQ zárt gyári mélyláda, Audison Connection BSF 08 kondi. Kábelek: Audison Connection Sonus S212 hangfalkábelek. Audison Connection Best RCA kábelek, Audison 20mm2 tápkábel 170A biztosítékkal, Neutrik csatlakozók.
Ránéztem most Vaterára, és van vagy 5 eladó Audison erősítő. Nem gondoltam volna, hogy ilyen használt kínálat van belőle.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #13081 Dátum: 2013.01.07 hétfő, 11:31:01 »

 
Nagyjából ez van az autómban akkor vmit nem csináltam jól hogy pár dB-t muszáj volt a hangszíneken állítani?
Pioneer DEH-P88RSII fej, Audison VRx 4.300 4 csatis végfok (hátsó ajtó+mélyláda), Audison Thesis HV 2 csatis végfok (első szett), Infinity 680.7cs komponens szett előre, Infinity 6820cf hátsó ajtókban, Phase Linear Thriller Pro 12s SQ zárt gyári mélyláda, Audison Connection BSF 08 kondi. Kábelek: Audison Connection Sonus S212 hangfalkábelek. Audison Connection Best RCA kábelek, Audison 20mm2 tápkábel 170A biztosítékkal, Neutrik csatlakozók.

Jó dolgok.  taps  eljen
A hangszórók, szettek csak találomra lettek kiválasztva vagy egyéb adatok, érzékenység, freki alapján?
Melyik hol (erősítő, fej és Hz) van vágva? Láda hány Hz...fázis normál?.........stb.......stb.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
iwan
Vendég
« Új hozzászólás #13082 Dátum: 2013.01.07 hétfő, 11:37:07 »

nah, beesett a jelszint alakító (connection sli4), úgyhogy minden elem megvan. építeni kell csak, persze jó idő van, én meg meló.
Toltam püt GSR.

Kérdés: fejtől az átalakítóig a jelet milyen kanóccal érdemes odavinni ehhez az eszközhöz? Itt is számít a pró kábel, vagy csak az erősítő és a hangszórók közt?

« Utoljára szerkesztve: 2013.01.07 hétfő, 14:41:20 írta iwan » Naplózva
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #13083 Dátum: 2013.01.07 hétfő, 14:57:24 »

nah, beesett a jelszint alakító (connection sli4), úgyhogy minden elem megvan. építeni kell csak, persze jó idő van, én meg meló.
Toltam püt GSR.

Kérdés: fejtől az átalakítóig a jelet milyen kanóccal érdemes odavinni ehhez az eszközhöz? Itt is számít a pró kábel, vagy csak az erősítő és a hangszórók közt?


A kábel mindenhol számít. Egy rendszer csak annyira fog jól szólni, mint a leggyengébb elem a láncban.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
iwan
Vendég
« Új hozzászólás #13084 Dátum: 2013.01.07 hétfő, 15:08:12 »

A kábel mindenhol számít. Egy rendszer csak annyira fog jól szólni, mint a leggyengébb elem a láncban.
Elvileg ebbe az átalakítóba 8 ér megy bele, azt találtam ki, hogy van cat6e ftp kábelem, az mekkora sztár lesz a célra. Ezt akkor vessem el? Tudnátok valami konkrét típust javasolni? A hangszórókábel connection ft216,vagy ft214, most nincs előttem...
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #13085 Dátum: 2013.01.07 hétfő, 16:16:51 »

nah, beesett a jelszint alakító (connection sli4), úgyhogy minden elem megvan. építeni kell csak, persze jó idő van, én meg meló.
Toltam püt GSR.

Kérdés: fejtől az átalakítóig a jelet milyen kanóccal érdemes odavinni ehhez az eszközhöz? Itt is számít a pró kábel, vagy csak az erősítő és a hangszórók közt?



Jelszint átalakítóóóó?   wow1
Minőségromboló eszköz. Feltétlen muszáj? Nem hinném.....
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #13086 Dátum: 2013.01.07 hétfő, 16:25:22 »

Jelszint átalakítóóóó?   wow1
Minőségromboló eszköz. Feltétlen muszáj? Nem hinném.....
Ha a gyári fej marad, és a fejen nincs RCA csatlakozó, akkor kell.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
kokaikoko
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2747


SouthparKarcsi


« Új hozzászólás #13087 Dátum: 2013.01.07 hétfő, 16:38:12 »


Jó dolgok.  taps  eljen
A hangszórók, szettek csak találomra lettek kiválasztva vagy egyéb adatok, érzékenység, freki alapján?
Melyik hol (erősítő, fej és Hz) van vágva? Láda hány Hz...fázis normál?.........stb.......stb.
A hangszórók a saját ízlésemet tükrözik. az Infinity a kedvenc hangszóró/hangfal márkám, szeretem a hangzásvilágát, a paraméterei nem játszottak közre a választásban.
A fejen az első szett 125Hz-től indul 12dB/otávval, a hátsó és a mélyláda nincs vágva. Az erősítőkön: HV Sedici-n nincs vágási lehetőség, VRx-en a mélyláda 240Hz-ig megy ha jól emlékszem, a hátsó szett pedig nem tudom honnan indul, de kb. 150-200Hz környéke.
Naplózva

2005 2.2 TDCi Turnier Ghia - ezüst, no zene egyelőre...ebben már nem is lesz.  TA-Technix -30mm
R.I.P. 2005 2.0 TDCi Turnier Ghia - Piros és baró
iwan
Vendég
« Új hozzászólás #13088 Dátum: 2013.01.07 hétfő, 16:43:31 »

Ha a gyári fej marad, és a fejen nincs RCA csatlakozó, akkor kell.
ennyi taps
márpedig első körben marad.
blau travelpilot ex van benne, jóval nagyobb, mint 2 din. Már van hely, csereszabatos középkonzolra, de most nem fér bele minden. A kövi upgrade jelszintalakító -> jó fej:D:D:D (csak ahhoz le kell komplett bontani a közepét. Jó játék lesz:D
« Utoljára szerkesztve: 2013.01.07 hétfő, 16:46:45 írta iwan » Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #13089 Dátum: 2013.01.07 hétfő, 18:36:55 »

Ha a gyári fej marad, és a fejen nincs RCA csatlakozó, akkor kell.

Tudom ám mi az ...... és nem igazán javaslom.

A gyári fejből kell kivezetni 1 pár RCA-t az előerősítő után kondival leválasztva. Sok ilyet csináltunk már... sok rádiónál meg lehet csinálni, szerintem a Ford-ék kütyüjénél is.  Cool
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #13090 Dátum: 2013.01.07 hétfő, 20:58:32 »

1. egy forintot nem alkudtam, ezért még mindenképpen jár egy második esély nekik, forog rajta az agyam..
2. kokoval akarom egy kicsit állítgatni az erősítőt, hogy hátha csodát tesz vele, ha nem, akkor megyek vissza.
3. jel és táp nincs eléggé leszigetelve szerinted? interferálnak, vagy mi?

minden tanácsot szívesen fogadok, de tényleg ezzel a "beállítással" van csodás hangja. (még)

Hali!

Nem, a szigetelés az jó, én arra gondolok, hogy együtt van vezetve a hangszórókábel, a remote, és a táp, ill föld.  Ezek max derékszögben keresztezhetik egymást.....
Ha koko rá néz abból biztos csak jó származhat  smile de ha van rá mód a hangváltót ne hagyjátok ki. Jó lesz az nyugi, csak jól be kell állítgatni. Igaz nekem SQ szettem van de a magas , és a hangváltó ugyan az mint a tiéd, és brutál szépen szól. wofer szerint a magasa jobb mint a focal tn 47 ami azért nem gyenge. Igaz én még nem hallottam olyat szólni, de az ő szavára azért már lehet adni.
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #13091 Dátum: 2013.01.07 hétfő, 21:03:14 »

Nagyjából ez van az autómban akkor vmit nem csináltam jól hogy pár dB-t muszáj volt a hangszíneken állítani?
Pioneer DEH-P88RSII fej, Audison VRx 4.300 4 csatis végfok (hátsó ajtó+mélyláda), Audison Thesis HV 2 csatis végfok (első szett), Infinity 680.7cs komponens szett előre, Infinity 6820cf hátsó ajtókban, Phase Linear Thriller Pro 12s SQ zárt gyári mélyláda, Audison Connection BSF 08 kondi. Kábelek: Audison Connection Sonus S212 hangfalkábelek. Audison Connection Best RCA kábelek, Audison 20mm2 tápkábel 170A biztosítékkal, Neutrik csatlakozók.

Audison Thesis HV 2 finom  egy ilyet jó lenne találni, vagy Audison HR 100  finom akkor össze is állna teljesen a kép.
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
kokaikoko
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2747


SouthparKarcsi


« Új hozzászólás #13092 Dátum: 2013.01.07 hétfő, 21:05:43 »

Audison Thesis HV 2 finom  egy ilyet jó lenne találni, vagy Audison HR 100  finom akkor össze is állna teljesen a kép.
Az enyim HV Sedici, a HR100 közvetlen "kistesója".
http://www.audiocar.pl/audison/thesis/hv_sedici.htm

Milyen az Audison? Benn van már az autóban?
Naplózva

2005 2.2 TDCi Turnier Ghia - ezüst, no zene egyelőre...ebben már nem is lesz.  TA-Technix -30mm
R.I.P. 2005 2.0 TDCi Turnier Ghia - Piros és baró
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #13093 Dátum: 2013.01.07 hétfő, 21:22:45 »

Az enyim HV Sedici, a HR100 közvetlen "kistesója".
http://www.audiocar.pl/audison/thesis/hv_sedici.htm

Milyen az Audison? Benn van már az autóban?

Persze hogy bent, mindent újra kellett hangolni, de megérte!
Leírni nem írom inkább hogy milyen, mert csöpögős lenne  smile Más világ, pedig az as sem gyenge, de a nyomába sem érhet smile

Hr100 http://www.maxdat.eu/_car%20amplifiers2/_car%20amplifiers2/A/Audison_HR_100/inside2.jpg
          http://www.maxdat.eu/_car%20amplifiers2/_car%20amplifiers2/A/Audison_HR_100/outside1.jpg
Nem gyenge lehet eplus2
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
kokaikoko
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2747


SouthparKarcsi


« Új hozzászólás #13094 Dátum: 2013.01.07 hétfő, 21:28:04 »

Persze hogy bent, mindent újra kellett hangolni, de megérte!
Leírni nem írom inkább hogy milyen, mert csöpögős lenne  smile Más világ, pedig az as sem gyenge, de a nyomába sem érhet smile

Hr100 http://www.maxdat.eu/_car%20amplifiers2/_car%20amplifiers2/A/Audison_HR_100/inside2.jpg
          http://www.maxdat.eu/_car%20amplifiers2/_car%20amplifiers2/A/Audison_HR_100/outside1.jpg
Nem gyenge lehet eplus2
Képzeld el egy profi installban hogy mutathat és szólhat, iszonyú ritka és horror az ára  falbav
Naplózva

2005 2.2 TDCi Turnier Ghia - ezüst, no zene egyelőre...ebben már nem is lesz.  TA-Technix -30mm
R.I.P. 2005 2.0 TDCi Turnier Ghia - Piros és baró
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #13095 Dátum: 2013.01.07 hétfő, 21:41:58 »

Képzeld el egy profi installban hogy mutathat és szólhat, iszonyú ritka és horror az ára  falbav

Igazi álom cucc  finom
Horror az ára, meg ilyet találni sem lehet könnyű wow1
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
kokaikoko
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2747


SouthparKarcsi


« Új hozzászólás #13096 Dátum: 2013.01.07 hétfő, 21:50:22 »

Igazi álom cucc  finom
Horror az ára, meg ilyet találni sem lehet könnyű wow1
Egyszer-kétszer láttam már ebay-n meg itt-ott a világban eladót, de az ára...

Egyszer tényleg kíváncsi lennék már a cuccodra, esetleg nagytali?  Wink
Naplózva

2005 2.2 TDCi Turnier Ghia - ezüst, no zene egyelőre...ebben már nem is lesz.  TA-Technix -30mm
R.I.P. 2005 2.0 TDCi Turnier Ghia - Piros és baró
gravitydave
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1002



« Új hozzászólás #13097 Dátum: 2013.01.07 hétfő, 22:03:53 »

ennyi taps
márpedig első körben marad.
blau travelpilot ex van benne, jóval nagyobb, mint 2 din. Már van hely, csereszabatos középkonzolra, de most nem fér bele minden. A kövi upgrade jelszintalakító -> jó fej:D:D:D (csak ahhoz le kell komplett bontani a közepét. Jó játék lesz:D

kis gyakorlassal 5 perc alatt szetszeded
 wave
Naplózva

2020 MK-5 2.0 Hibrid Kombi ST Line
2006 MK-3 1.8 b Szedan Ambiente
EX 2011 Fusion 2,5 SEL Szedan
EX 2008 Mk-4 1.6 b Kombi, Trend, LPG
EX 1997 Mk-2 1.8 b Ferdehatu GLX
Ex 2002 MK-3 1.8 b Kombi Ambiente
Ex 1996 Mk-1 1.6 b Kombi CLX
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #13098 Dátum: 2013.01.07 hétfő, 22:08:08 »

Egyszer-kétszer láttam már ebay-n meg itt-ott a világban eladót, de az ára...

Egyszer tényleg kíváncsi lennék már a cuccodra, esetleg nagytali?  Wink

Jó lenne eljutni már, de ha eltudunk szabadulni a melóból, általában inkább csalad látogatás a program, Debrecen, Nyíregyháza, Vaja... de ez még a jövő zenéje  smile
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #13099 Dátum: 2013.01.07 hétfő, 22:37:08 »

Hali!

Nem, a szigetelés az jó, én arra gondolok, hogy együtt van vezetve a hangszórókábel, a remote, és a táp, ill föld.  Ezek max derékszögben keresztezhetik egymást.....
Ha koko rá néz abból biztos csak jó származhat  smile de ha van rá mód a hangváltót ne hagyjátok ki. Jó lesz az nyugi, csak jól be kell állítgatni. Igaz nekem SQ szettem van de a magas , és a hangváltó ugyan az mint a tiéd, és brutál szépen szól. wofer szerint a magasa jobb mint a focal tn 47 ami azért nem gyenge. Igaz én még nem hallottam olyat szólni, de az ő szavára azért már lehet adni.
koko szabad kezet kap, csak legyen nála kiszedő bizbaz, mert a fejet ki kell venni...
az első szett magasa az valami überbrutál, Adele leeszi az arcomat olyan üvölt, de nekem a közép tartomány nagyon el van nyomva, azt viszont hátulról csábítom előre, remélem maestro majd segít szerdán.  worship

önmagában a rendszer csodásan szól, persze kell rajta állítani. minden további fejlesztésről letettem, csak hangolgatni kéne profira.

innentől kezdve az autó egyéb dolgait javítgatom, oda is kell nem kevés pééééz pardon1
Naplózva
Oldalak: 1 ... 255 256 257 258 259 260 261 [262] 263 264 265 266 267 268 269 ... 366   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.068 másodperc alatt készült el 21 lekéréssel.