Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.15 szerda, 21:00:03 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 256 257 258 259 260 261 262 [263] 264 265 266 267 268 269 270 ... 366   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Autó Hi-Fi  (Megtekintve 4593425 alkalommal)
0 Felhasználó és 25 vendég van a témában
kokaikoko
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2747


SouthparKarcsi


« Új hozzászólás #13100 Dátum: 2013.01.07 hétfő, 22:47:12 »

koko szabad kezet kap, csak legyen nála kiszedő bizbaz, mert a fejet ki kell venni...
az első szett magasa az valami überbrutál, Adele leeszi az arcomat olyan üvölt, de nekem a közép tartomány nagyon el van nyomva, azt viszont hátulról csábítom előre, remélem maestro majd segít szerdán.  worship

önmagában a rendszer csodásan szól, persze kell rajta állítani. minden további fejlesztésről letettem, csak hangolgatni kéne profira.

innentől kezdve az autó egyéb dolgait javítgatom, oda is kell nem kevés pééééz pardon1
Én szét nem szedek semmit, potit viszont szívesen tekergetek  nyes Inkább az erősítő beállításaival kezdeném, hátha meg lehet oldani a problémát.
Naplózva

2005 2.2 TDCi Turnier Ghia - ezüst, no zene egyelőre...ebben már nem is lesz.  TA-Technix -30mm
R.I.P. 2005 2.0 TDCi Turnier Ghia - Piros és baró
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #13101 Dátum: 2013.01.07 hétfő, 23:01:50 »

Én szét nem szedek semmit, potit viszont szívesen tekergetek  nyes Inkább az erősítő beállításaival kezdeném, hátha meg lehet oldani a problémát.
oks, hangváltó a fej mögött, max bekúszol hozzá Cheesy
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #13102 Dátum: 2013.01.09 szerda, 13:42:34 »

Ó, remek, köszönöm!  eljen worship

Így:

www.scratch.hu/temp/zavarszuro001.jpg
www.scratch.hu/temp/zavarszuro002.jpg
www.scratch.hu/temp/zavarszuro003.jpg
www.scratch.hu/temp/zavarszuro004.jpg
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Takiatti
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9466


30 / 993-7376


E-mail
« Új hozzászólás #13103 Dátum: 2013.01.09 szerda, 13:44:13 »


Perfekt!  worship eljen
elég a Jack kábel egyik felére, vagy tegyek mindkettőre, illetve a töltőkábel kilógó részére is?
Naplózva

2017.07. Renault Megane Intens 1,2TCe EDC7

Ex: 2004.09. 2.0TDCI, GHIA, Xenon, Zen, stb...  
"Nem véletlen, hogy nem építenek hülyék házát! Felemésztené az építőanyag készletet..."
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #13104 Dátum: 2013.01.09 szerda, 13:46:31 »

Perfekt!  worship eljen
elég a Jack kábel egyik felére, vagy tegyek mindkettőre, illetve a töltőkábel kilógó részére is?

Elég az egyik felélre! Az eszközköz közelebbi végére szoktuk egy arasznyira.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Takiatti
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9466


30 / 993-7376


E-mail
« Új hozzászólás #13105 Dátum: 2013.01.09 szerda, 13:50:27 »

Elég az egyik felélre! Az eszközköz közelebbi végére szoktuk egy arasznyira.

Köszönöm!  eljen worship
Naplózva

2017.07. Renault Megane Intens 1,2TCe EDC7

Ex: 2004.09. 2.0TDCI, GHIA, Xenon, Zen, stb...  
"Nem véletlen, hogy nem építenek hülyék házát! Felemésztené az építőanyag készletet..."
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #13106 Dátum: 2013.01.09 szerda, 17:57:34 »

Köszönöm!  eljen worship

Egy próbát mindenképp megér! Majd írj, bevált-e! Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #13107 Dátum: 2013.01.09 szerda, 21:19:28 »

Sziasztok!Vásároltam egy 2006.12. havi Ford MKIII Mondeo Kombit Ghia kivitelben. Az autó gyárilag nagy navis, és van telefon kihangostó és telefon tarto Tipusa: cr24 Nokia amibe állitolag kompatibilis a Nokia 6230 és 6230i készülék.     
Jelenleg egy Nokia c5-ös telefonom van amivel bluetoothon keresztül müködik de a telefonkönyvet nem tölti be. Ezért gondoltam hogy a régi telefonom ami 6230-ast ha használnám a telefontartóval akkor kidobná a telefon könyvet is és tudnék fogadni és beszélni. De sajnos nem ismeri fel a telefont csak tölti. Amikor berakom a telefont a tartójába a nagynavi kijelzőjén ez jelenik meg: "Voll telefon bitte löschen". Nincs valami ötlete hogy mit csináljak? Kihez forduljak? Ki nagy szaki ebben a téma körben?


Köszönettel: Bartha Sándor
először is állítsd át a nyelvet angolra... vigyor3
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #13108 Dátum: 2013.01.09 szerda, 21:25:37 »

Sziasztok!Vásároltam egy 2006.12. havi Ford MKIII Mondeo Kombit Ghia kivitelben. Az autó gyárilag nagy navis, és van telefon kihangostó és telefon tarto Tipusa: cr24 Nokia amibe állitolag kompatibilis a Nokia 6230 és 6230i készülék.     
Jelenleg egy Nokia c5-ös telefonom van amivel bluetoothon keresztül müködik de a telefonkönyvet nem tölti be. Ezért gondoltam hogy a régi telefonom ami 6230-ast ha használnám a telefontartóval akkor kidobná a telefon könyvet is és tudnék fogadni és beszélni. De sajnos nem ismeri fel a telefont csak tölti. Amikor berakom a telefont a tartójába a nagynavi kijelzőjén ez jelenik meg: "Voll telefon bitte löschen". Nincs valami ötlete hogy mit csináljak? Kihez forduljak? Ki nagy szaki ebben a téma körben?


Köszönettel: Bartha Sándor

X db telefon csatlakoztatható a navi/kihangosítóhoz. Ez a darabszám megtelt. Törölj rögzített telefonokat.    Erről szól a német....
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #13109 Dátum: 2013.01.09 szerda, 21:27:16 »

Nos:
így kezdődött:  dumcsi

jött koko:  wilting fejvakaras heureka

és egy óra múlva: aztatelibebaszcsikázottjóúristenit!   git party0038

na ennyivel tisztább és élvezetesebb a múúúúzik, azaz végre tényleg ott van minden ahol lennie kell. Sok mindenre nem emlékszem mert most sokkot kaptam, de az eredmény igenigenigenigenigenigen  worship worship worship wow1 wow1 wow1

a legtöbb számnál még a hátsó mély is színpadias, persze a csomiban is zörög minden... asszem írok is mindjárt még 2-3 kellemes cd-t...

még egyszer köszi!!!
Naplózva
B.Sándor
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23


WWW E-mail
« Új hozzászólás #13110 Dátum: 2013.01.09 szerda, 21:50:23 »

Hali! Köszi a tippet holnap kipróbálom,és jelezni fogom a történteket. Köszönettel: B.Sándor  worship
Naplózva

MKIII. 2006.12. Turnier,  2.0 TDCI Ghia,130LE,6seb.Panter Black
iwan
Vendég
« Új hozzászólás #13111 Dátum: 2013.01.09 szerda, 22:26:28 »

Nos:
így kezdődött:  dumcsi

jött koko:  wilting fejvakaras heureka

és egy óra múlva: aztatelibebaszcsikázottjóúristenit!   git party0038

na ennyivel tisztább és élvezetesebb a múúúúzik, azaz végre tényleg ott van minden ahol lennie kell. Sok mindenre nem emlékszem mert most sokkot kaptam, de az eredmény igenigenigenigenigenigen  worship worship worship wow1 wow1 wow1

a legtöbb számnál még a hátsó mély is színpadias, persze a csomiban is zörög minden... asszem írok is mindjárt még 2-3 kellemes cd-t...

még egyszer köszi!!!
részletesebben? Cheesy:D:D:D
Naplózva
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #13112 Dátum: 2013.01.09 szerda, 22:32:06 »


részletesebben? Cheesy:D:D:D
[/quote]az első szett üvöltött, sok volt a magas, de nem hangerőben, hanem a mélyhez képest, és a közép ugye nem jött ki,

nos hogy mit tekert mivel, ne kérdezd, állított az áramfelvételen/hangerőn, és a tartományon. ez kellett neki. de majd koko elmondja. engem is érdekel... én szinte ott se voltam...  hehe
Naplózva
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #13113 Dátum: 2013.01.09 szerda, 23:20:41 »

Nos:
így kezdődött:  dumcsi

jött koko:  wilting fejvakaras heureka

és egy óra múlva: aztatelibebaszcsikázottjóúristenit!   git party0038

na ennyivel tisztább és élvezetesebb a múúúúzik, azaz végre tényleg ott van minden ahol lennie kell. Sok mindenre nem emlékszem mert most sokkot kaptam, de az eredmény igenigenigenigenigenigen  worship worship worship wow1 wow1 wow1

a legtöbb számnál még a hátsó mély is színpadias, persze a csomiban is zörög minden... asszem írok is mindjárt még 2-3 kellemes cd-t...

még egyszer köszi!!!

 eplus2 eplus2 taps
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
hayhapapi
Vendég
« Új hozzászólás #13114 Dátum: 2013.01.10 csütörtök, 00:56:36 »

Ma vettem egy Kenwood KDC-3057URY fejegységet ( http://www.kenwood.eu/products/car/receivers/cd/KDC-3057URY/details/ ).. Változás a SAL után:  eplus2 eplus2 eplus2 eplus2 taps taps taps

Hihetetlen mennyit számít.. Mintha minden ki lett volna cserélve a kocsiban, mintha egy új rendszer lenne.. Már várom, hogy újra beülhessek..
Naplózva
B.Sándor
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23


WWW E-mail
« Új hozzászólás #13115 Dátum: 2013.01.10 csütörtök, 18:18:26 »

X db telefon csatlakoztatható a navi/kihangosítóhoz. Ez a darabszám megtelt. Törölj rögzített telefonokat.    Erről szól a német....

kitöröltük a telefonokat a memoriájából. a fiam rácsatlakozott bluetoothról az autó telefonjára így ugye müködik csak a telefon könyvet nem dobja ki. beraktuk a helyére a nokia 6230-ast és azzal már bluetoothon keresztül se tudtunk csatlakozni rá és fel se ismerte a telefont . a telefon csak annyit irt ki hogy töltés. Ha tudsz valamit róla kérlek ird meg, ha nem akkor tudnál valaki szakit ajánlani?
Naplózva

MKIII. 2006.12. Turnier,  2.0 TDCI Ghia,130LE,6seb.Panter Black
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #13116 Dátum: 2013.01.10 csütörtök, 19:11:02 »

kitöröltük a telefonokat a memoriájából. a fiam rácsatlakozott bluetoothról az autó telefonjára így ugye müködik csak a telefon könyvet nem dobja ki. beraktuk a helyére a nokia 6230-ast és azzal már bluetoothon keresztül se tudtunk csatlakozni rá és fel se ismerte a telefont . a telefon csak annyit irt ki hogy töltés. Ha tudsz valamit róla kérlek ird meg, ha nem akkor tudnál valaki szakit ajánlani?

Egyenlőre csak általánosságokat tudok írni.
Első sorban tudni kéne, hogy a navi tudja-e a "távoli telefonkönyv" funkciót, azaz be tudja-e olvasni a telefonról és tárolni a neveket.
Ez az egyik dolog.
A másik pedig, hogy a dokkoló hogyan van bekötve a fejegységbe? Nem biztos, hogy vezetékesen lehetséges ha van BT a fejben. Ez csak feltételezés.
Az előfordulhat, hogy a dokkolóban a telefon érzi, hogy hol van és nem engedi a BT ilyen esetben, hisz kábeles kapcsolatot észlel.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
fmin
Vendég
« Új hozzászólás #13117 Dátum: 2013.01.10 csütörtök, 22:18:37 »

Sziasztok!
Adott egy táblagép, egy erősítő, még egy erösítő kondival ládával. Gyújtást leveszem nem kap semmi áramot, viszont mióta beszereltem a kondenzátort az visszaad áramot a rendszerbe, és így tovább bekapcsolva marad az erősítő. Igaz ez pár perc, kérdés ez egészséges, nem lesz belöle gond?.
Előre  is köszi,
Fmin
Naplózva
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #13118 Dátum: 2013.01.11 péntek, 22:47:21 »

Félig off:

Barátomnak egy van egy sedan Alfa 156-osa. Ebbe szeretne alapszintű, de a gyárinál sokkal jobb hifit. Gyanítom, hogy a keret, beszereléssel együtt olyan 100e. (Beszerelés kb. 10e, ismerős csinálja) Nem szokott fórumozni, így a "menjen az Alfa fórumra" dolgot hagyjuk. Bennem megbízik, engem kért meg egy szett összeállítására.
Mivel nekem kombim van, és itt is jórészt kombi autókba lett hifi építve, így adódik számomra a kérdés: miben más egy kombi, és egy szedán hangzása? Gyanítom, hogy teljesen más az akusztika. Mire kell máshogy figyelni?

Ami kéne:
- első - hátsó szett (ahogy néztem, mindenhol 16,5cm-esek vannak. Azt majd megnézem a kocsijában, hogy külön van-e a magas, vagy sem)
- erősítő
- mélynyomó

A gyári fej van a kocsiban, első körben ez maradna. Ha nagyon rosszul szól, akkor később csere.

Ami zenét hallgat: '70-es '80-as évek zenéi, RHCP, Guns 'N Roses, Sting, Roxette, stb. Tehát ez a vonal, és nem a house, trance, stb.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #13119 Dátum: 2013.01.11 péntek, 23:07:45 »

Félig off:

Barátomnak egy van egy sedan Alfa 156-osa. Ebbe szeretne alapszintű, de a gyárinál sokkal jobb hifit. Gyanítom, hogy a keret, beszereléssel együtt olyan 100e. (Beszerelés kb. 10e, ismerős csinálja) Nem szokott fórumozni, így a "menjen az Alfa fórumra" dolgot hagyjuk. Bennem megbízik, engem kért meg egy szett összeállítására.
Mivel nekem kombim van, és itt is jórészt kombi autókba lett hifi építve, így adódik számomra a kérdés: miben más egy kombi, és egy szedán hangzása? Gyanítom, hogy teljesen más az akusztika. Mire kell máshogy figyelni?

Ami kéne:
- első - hátsó szett (ahogy néztem, mindenhol 16,5cm-esek vannak. Azt majd megnézem a kocsijában, hogy külön van-e a magas, vagy sem)
- erősítő
- mélynyomó

A gyári fej van a kocsiban, első körben ez maradna. Ha nagyon rosszul szól, akkor később csere.

Ami zenét hallgat: '70-es '80-as évek zenéi, RHCP, Guns 'N Roses, Sting, Roxette, stb. Tehát ez a vonal, és nem a house, trance, stb.

A sedan sokkal szigeteltebb, mint a kombi. Ott egy légtérben ülsz a mélyládával ezért kisebb teljesítmény is hatékonyabb.
A gyári fejen gyanítom, hogy nincs RCA kimenet.
Lehet itt kellene kezdeni a cserét! Változna már a hangzás egy jó fejtől.....és később bővíthető tovább!
Elejétől kell kezdeni, nem hátulról visszafele.....
A hátsó szettet hagyjuk.
RCA-s (lehetőleg 2 pár) fej, első szett előre, 4 csatis erősítő ebből elsőkre 2 csatorna és a ládának a másik 2 csatorna hídba ládával.
Ez egy általános és általában "elég is" felállás. Jelentős javulással a gyári rendszerrel szemben.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #13120 Dátum: 2013.01.12 szombat, 13:07:04 »

A sedan sokkal szigeteltebb, mint a kombi. Ott egy légtérben ülsz a mélyládával ezért kisebb teljesítmény is hatékonyabb.
A gyári fejen gyanítom, hogy nincs RCA kimenet.
Lehet itt kellene kezdeni a cserét! Változna már a hangzás egy jó fejtől.....és később bővíthető tovább!
Elejétől kell kezdeni, nem hátulról visszafele.....
A hátsó szettet hagyjuk.
RCA-s (lehetőleg 2 pár) fej, első szett előre, 4 csatis erősítő ebből elsőkre 2 csatorna és a ládának a másik 2 csatorna hídba ládával.
Ez egy általános és általában "elég is" felállás. Jelentős javulással a gyári rendszerrel szemben.
Igen, sejtettem, hogy a sedan nehezebb eset lesz.
A fej... Ez mindig vita tárgya. Komoly hifihez kell a csere, ezt mindenki tudja. Viszont mivel neki fontos az esztétika (ezért is vett Alfát), és így néz ki a középkonzolja ide nehéz is passzoló fejet venni. 20e-ért nem érdemes, 40-50e-t meg erre úgysem fog szánni. Tehát abból kell kiindulni, hogy a fej marad. Tudjuk hogy nem a legjobb megoldás, de ez van. Amúgy nem tudom hogy a gyári fej mit tudhat, de most borzalmasan szól. Heti 1x-2x szoktam vezetni a kocsit (a barátom egyben a főnököm is, övé a kocsi, és ha szaladgálni kell céges ügyben, akkor az ő kocsijával megyek) állítgattam én mindenhogy, de a hangszórók selejtesek. Nem az, hogy kevés a mély, hanem egyszerűen nincs, pedig a fejen +6 (max)-ra van állítva. Simán hulladék minden hangszóró, és szerintem tönkre is vannak menve.

Tehát a fej marad. Kell egy jelszint átalakító, ebből lesz RCA-nk. A 4 csatis erősítő az alap. Első szettre és mélynyomóra. Leírtam milyen zenéket hallgat. Erre nem kell gyomorremegtető mély, tehát valami értelmes mélynyomót kéne találni. Ha használt az nem baj, sőt jó is, mert olcsóbban lehet jót venni. Ugyanígy az erősítő is.
Ez meg privát vélemény, de nekem furcsa, ha csak előről szól a zene. Próbáltam a saját rendszert is csak előre fadelni, de nekem hiányzik a hátsó rész. Tehát magamból kiindulva tennék valamit neki is a hátsó ajtóba.

És ennek az egésznek kéne 90e-be beleférnie. Szerintem nem lehetetlen. Igazából olyan véleményére lennék kíváncsi, akinek szedánban van hifije. Hogy milyen méretű, és kialakítási mélynyomót használ, és mik a tapasztalatok. Méretre nyílvén a 25 és 30cm-esek játszanak, reflex vagy zárt ládával. Ez így kapásból 4 féle választási lehetőség Smiley
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #13121 Dátum: 2013.01.12 szombat, 13:27:30 »

Igen, sejtettem, hogy a sedan nehezebb eset lesz.
A fej... Ez mindig vita tárgya. Komoly hifihez kell a csere, ezt mindenki tudja. Viszont mivel neki fontos az esztétika (ezért is vett Alfát), és így néz ki a középkonzolja ide nehéz is passzoló fejet venni. 20e-ért nem érdemes, 40-50e-t meg erre úgysem fog szánni. Tehát abból kell kiindulni, hogy a fej marad. Tudjuk hogy nem a legjobb megoldás, de ez van. Amúgy nem tudom hogy a gyári fej mit tudhat, de most borzalmasan szól. Heti 1x-2x szoktam vezetni a kocsit (a barátom egyben a főnököm is, övé a kocsi, és ha szaladgálni kell céges ügyben, akkor az ő kocsijával megyek) állítgattam én mindenhogy, de a hangszórók selejtesek. Nem az, hogy kevés a mély, hanem egyszerűen nincs, pedig a fejen +6 (max)-ra van állítva. Simán hulladék minden hangszóró, és szerintem tönkre is vannak menve.

Tehát a fej marad. Kell egy jelszint átalakító, ebből lesz RCA-nk. A 4 csatis erősítő az alap. Első szettre és mélynyomóra. Leírtam milyen zenéket hallgat. Erre nem kell gyomorremegtető mély, tehát valami értelmes mélynyomót kéne találni. Ha használt az nem baj, sőt jó is, mert olcsóbban lehet jót venni. Ugyanígy az erősítő is.
Ez meg privát vélemény, de nekem furcsa, ha csak előről szól a zene. Próbáltam a saját rendszert is csak előre fadelni, de nekem hiányzik a hátsó rész. Tehát magamból kiindulva tennék valamit neki is a hátsó ajtóba.

És ennek az egésznek kéne 90e-be beleférnie. Szerintem nem lehetetlen. Igazából olyan véleményére lennék kíváncsi, akinek szedánban van hifije. Hogy milyen méretű, és kialakítási mélynyomót használ, és mik a tapasztalatok. Méretre nyílvén a 25 és 30cm-esek játszanak, reflex vagy zárt ládával. Ez így kapásból 4 féle választási lehetőség Smiley

Erre így hát....öö...izé....

Sok esetben előfordult, hogy a gyári hangszórók is tudnak jól szólni, ha jót kapnak.
Alfája van, aminek nem olcsó a szervizeltetése....de nem akar 40-50-et adni egy fejegységért? Pedig ott kell kezdeni és lehet mindjárt jobb lesz a hangzás és utána könnyebb majd fejleszteni. Jelen kialakításba pedig nem bonyolult egy 1 DIN-es fejet beilleszteni.
Az ócska gyári fej elhanyagolható minőségét tovább rombolod a torzítás fokozóval?  (bass +)  Hát ez borzalmas lehet.

Kár így pénzt tenni bele, hogy eleve arra van ítélve a dolog, hogy egy gyári -feltehetően nem túl jó minőségű- kimenetet akarsz még jobban felerősíteni főleg egy jelszint átalakítóval is fűszerezve.

Inkább fejet vegyetek, használtat és jót. Ehhez egy jobb fajta első szett és máris sokkal jobb lesz. (ez bőven kijön 90e-ből) Ehhez később könnyű illeszteni egy ládát is.
De nagy változás lesz egy jó fej és még annak az erősítőjével is egy jó szett előre.....vagy akkor 4 db egyforma előre+hátra..... ha neked ez kell.  Cool
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Intruder007
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 244


E-mail
« Új hozzászólás #13122 Dátum: 2013.01.12 szombat, 14:05:03 »

Sziasztok!

Denso Nagynavin van RCA kimenet?
Naplózva

2006 MK3 2.0 TDCI Turnier Ghia Executive
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #13123 Dátum: 2013.01.12 szombat, 14:17:10 »

Sziasztok!

Denso Nagynavin van RCA kimenet?
Nincs.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Intruder007
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 244


E-mail
« Új hozzászólás #13124 Dátum: 2013.01.12 szombat, 14:28:09 »

Nincs.

Köszi!

Akkor itt is kell majd egy jelszint átalakító.
Naplózva

2006 MK3 2.0 TDCI Turnier Ghia Executive
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #13125 Dátum: 2013.01.12 szombat, 15:17:34 »

Köszi!

Akkor itt is kell majd egy jelszint átalakító.
Kell. Nekem is az van.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #13126 Dátum: 2013.01.12 szombat, 17:54:38 »

Igen, sejtettem, hogy a sedan nehezebb eset lesz.
A fej... Ez mindig vita tárgya. Komoly hifihez kell a csere, ezt mindenki tudja. Viszont mivel neki fontos az esztétika (ezért is vett Alfát), és így néz ki a középkonzolja ide nehéz is passzoló fejet venni. 20e-ért nem érdemes, 40-50e-t meg erre úgysem fog szánni. Tehát abból kell kiindulni, hogy a fej marad. Tudjuk hogy nem a legjobb megoldás, de ez van. Amúgy nem tudom hogy a gyári fej mit tudhat, de most borzalmasan szól. Heti 1x-2x szoktam vezetni a kocsit (a barátom egyben a főnököm is, övé a kocsi, és ha szaladgálni kell céges ügyben, akkor az ő kocsijával megyek) állítgattam én mindenhogy, de a hangszórók selejtesek. Nem az, hogy kevés a mély, hanem egyszerűen nincs, pedig a fejen +6 (max)-ra van állítva. Simán hulladék minden hangszóró, és szerintem tönkre is vannak menve.

Tehát a fej marad. Kell egy jelszint átalakító, ebből lesz RCA-nk. A 4 csatis erősítő az alap. Első szettre és mélynyomóra. Leírtam milyen zenéket hallgat. Erre nem kell gyomorremegtető mély, tehát valami értelmes mélynyomót kéne találni. Ha használt az nem baj, sőt jó is, mert olcsóbban lehet jót venni. Ugyanígy az erősítő is.
Ez meg privát vélemény, de nekem furcsa, ha csak előről szól a zene. Próbáltam a saját rendszert is csak előre fadelni, de nekem hiányzik a hátsó rész. Tehát magamból kiindulva tennék valamit neki is a hátsó ajtóba.

És ennek az egésznek kéne 90e-be beleférnie. Szerintem nem lehetetlen. Igazából olyan véleményére lennék kíváncsi, akinek szedánban van hifije. Hogy milyen méretű, és kialakítási mélynyomót használ, és mik a tapasztalatok. Méretre nyílvén a 25 és 30cm-esek játszanak, reflex vagy zárt ládával. Ez így kapásból 4 féle választási lehetőség Smiley

első szett http://www.martincar.hu/focal_hangszoro_szett/focal_ps_165_komponens_szett_16_5cm_dontheto_magassugarzo_maximalis_terhelhetoseg_120w-p7358.html ez nagyon jó árban van most, + kicserélném a fejegységet mondjuk egy alpin 9855r a maradék pénzből lebitumenezném az első ajtókat. 
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #13127 Dátum: 2013.01.12 szombat, 18:21:03 »

első szett http://www.martincar.hu/focal_hangszoro_szett/focal_ps_165_komponens_szett_16_5cm_dontheto_magassugarzo_maximalis_terhelhetoseg_120w-p7358.html ez nagyon jó árban van most, + kicserélném a fejegységet mondjuk egy alpin 9855r a maradék pénzből lebitumenezném az első ajtókat. 

Erről van szó.  poigneemain

Ez óriási változás lesz így is és ez bármikor tovább bővíthető.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #13128 Dátum: 2013.01.12 szombat, 21:03:25 »

Erről van szó.  poigneemain

Ez óriási változás lesz így is és ez bármikor tovább bővíthető.

Vagy vehetne egy ilyet http://www.pioneer.eu/eur/products/archive/DEH-P77MP/page.html amilyen nekem van, ez illene is a középkonzolba, már ha ez olyan fontos szempont  smile a beépítő keretet meg színre lehetne fújni, és akkor már tényleg azt mondom hogy még javított is a kinézeten  smile ennek is legendásan szép hangja van, de azért a fent említettre elcserélném. van is eladó egy szép darab valamelyik oldalon 30k körül, így még egy erőlködöre is jutna.
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #13129 Dátum: 2013.01.12 szombat, 21:33:14 »

Vagy vehetne egy ilyet http://www.pioneer.eu/eur/products/archive/DEH-P77MP/page.html amilyen nekem van, ez illene is a középkonzolba, már ha ez olyan fontos szempont  smile a beépítő keretet meg színre lehetne fújni, és akkor már tényleg azt mondom hogy még javított is a kinézeten  smile ennek is legendásan szép hangja van, de azért a fent említettre elcserélném. van is eladó egy szép darab valamelyik oldalon 30k körül, így még egy erőlködöre is jutna.

Én ilyet http://www.pioneerelectronics.ca/POCEN/Car/CD-Receivers/DEH-P80MP szereltem a tesóm mk1-esébe.....2005-ben.
Azóta is példásan és kiváló hanggal üzemel.  taps
Elejétől a végéig Pioneer.
Ez jutott előre: http://www.pioneer.eu/eur/products/archive/TS-E176C/page.html
A hátsó ajtóban lévők lekötve.
Egy ilyen nem mai darab látja el a szettet, pedig lehetne nagyobb teljesítményű is.....de ez megvolt már. Nagyon jól szól ez a régi erősítő. Fejegységről lett bejáratva a szett. Utána bekerült ez, mert megvolt. Bevált és bent maradt. Smiley
http://www.sahibinden.com/listing/alisveris-elektronik-arac-elektronigi-amplifikator-pioneer-gm-3400-320watt-4x80w-efsane-amplifikator-tertemiz/detail/
A végére 2 csatornát hidalva kapott még egy ilyet http://n2.vatera.hu/photos/f7/10/d146_3_big.jpg
Ezt is lehetne táplálni sokkal jobban is, de nem az utcazene volt a cél.

Mesés lett az összhang és nem is kellett sokáig a hangolással bajlódnom.  Cool
« Utoljára szerkesztve: 2013.01.12 szombat, 21:35:19 írta GSR » Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #13130 Dátum: 2013.01.12 szombat, 22:00:14 »


[/quote]

uristen, micsoda jobbkormányos csodamicsoda...
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #13131 Dátum: 2013.01.12 szombat, 22:04:46 »



uristen, micsoda jobbkormányos csodamicsoda...

szerintem csak a középkonzol bemutatása miatt került ide ez a kép (nem valós)...... mert ilyen lehet annak a közepe is, de nem volt eredeti fénykép  fejvakaras
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #13132 Dátum: 2013.01.13 vasárnap, 00:02:04 »

Én ilyet http://www.pioneerelectronics.ca/POCEN/Car/CD-Receivers/DEH-P80MP szereltem a tesóm mk1-esébe.....2005-ben.
Azóta is példásan és kiváló hanggal üzemel.  taps
Elejétől a végéig Pioneer.
Ez jutott előre: http://www.pioneer.eu/eur/products/archive/TS-E176C/page.html
A hátsó ajtóban lévők lekötve.
Egy ilyen nem mai darab látja el a szettet, pedig lehetne nagyobb teljesítményű is.....de ez megvolt már. Nagyon jól szól ez a régi erősítő. Fejegységről lett bejáratva a szett. Utána bekerült ez, mert megvolt. Bevált és bent maradt. Smiley
http://www.sahibinden.com/listing/alisveris-elektronik-arac-elektronigi-amplifikator-pioneer-gm-3400-320watt-4x80w-efsane-amplifikator-tertemiz/detail/
A végére 2 csatornát hidalva kapott még egy ilyet http://n2.vatera.hu/photos/f7/10/d146_3_big.jpg
Ezt is lehetne táplálni sokkal jobban is, de nem az utcazene volt a cél.

Mesés lett az összhang és nem is kellett sokáig a hangolással bajlódnom.  Cool

Ez sem gyenge http://www.willhaben.at/iad/kaufen-und-verkaufen/kfz-zubehoer-motorradteile/pioneer-deh-p8600mp-autoradio-mit-dsp-pioneer-cdx-p670-52610776?adId=52610776 ennyiért ajándék, dobozos, karcmentes, cd tár. ilyet sem sűrűn látni ilyen állapotban.  annó nem volt olcsó.......
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #13133 Dátum: 2013.01.13 vasárnap, 10:32:34 »

Ez sem gyenge http://www.willhaben.at/iad/kaufen-und-verkaufen/kfz-zubehoer-motorradteile/pioneer-deh-p8600mp-autoradio-mit-dsp-pioneer-cdx-p670-52610776?adId=52610776 ennyiért ajándék, dobozos, karcmentes, cd tár. ilyet sem sűrűn látni ilyen állapotban.  annó nem volt olcsó.......


Finom falat  eljen
Nekem ez http://www.audiophile.pl/p/154_pioneer_deh-p8000r volt sok autómba. Jött utánam, csak kb. 1 éve szalagkábel tönkrement és még nem foglalkoztam vele.
1999-ben láttam először és 2002-ben sikerült szert tennem egy használtra..... mert az új horror volt. De mesés ahogy szól!  taps
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
dzsiglipaf
Vendég
« Új hozzászólás #13134 Dátum: 2013.01.16 szerda, 08:49:20 »

mk4 Sony rádiókódban tud valaki segíteni?
Naplózva
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #13135 Dátum: 2013.01.16 szerda, 10:09:49 »

mk4 Sony rádiókódban tud valaki segíteni?
küldj rádió serialt és alvázszámot és a profik majd segítenek. sztem délután már lesznek.
Naplózva
szgabi
Vendég
« Új hozzászólás #13136 Dátum: 2013.01.16 szerda, 14:25:15 »

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni a következő ügyben. Az autóban a kesztyűtartóban jack csatlakozásom van, érdemes-e venni egy usb-jack átalakítót hogy, pendrive-ról hallgassam a zenét vagy ez ebben a formában nem működne ?
Naplózva
Takiatti
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9466


30 / 993-7376


E-mail
« Új hozzászólás #13137 Dátum: 2013.01.16 szerda, 14:27:48 »

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni a következő ügyben. Az autóban a kesztyűtartóban jack csatlakozásom van, érdemes-e venni egy usb-jack átalakítót hogy, pendrive-ról hallgassam a zenét vagy ez ebben a formában nem működne ?

Az csak sima vonal bemenet, tehát oda hangot kell beküldeni, pl. egy mp3 lejátszóval.  worship
Legalábbis az enyémben...  vigyor3
Naplózva

2017.07. Renault Megane Intens 1,2TCe EDC7

Ex: 2004.09. 2.0TDCI, GHIA, Xenon, Zen, stb...  
"Nem véletlen, hogy nem építenek hülyék házát! Felemésztené az építőanyag készletet..."
kokaikoko
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2747


SouthparKarcsi


« Új hozzászólás #13138 Dátum: 2013.01.16 szerda, 15:06:17 »

Az csak sima vonal bemenet, tehát oda hangot kell beküldeni, pl. egy mp3 lejátszóval.  worship
Legalábbis az enyémben...  vigyor3
Mindegyikben  Wink
Naplózva

2005 2.2 TDCi Turnier Ghia - ezüst, no zene egyelőre...ebben már nem is lesz.  TA-Technix -30mm
R.I.P. 2005 2.0 TDCi Turnier Ghia - Piros és baró
dzsiglipaf
Vendég
« Új hozzászólás #13139 Dátum: 2013.01.16 szerda, 16:22:53 »

küldj rádió serialt és alvázszámot és a profik majd segítenek. sztem délután már lesznek.

Kihez kell fordulni, ki tud segíteni benne?
Naplózva
Dávid
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2660



E-mail
« Új hozzászólás #13140 Dátum: 2013.01.16 szerda, 16:57:38 »

Hány méter hangszóró kábelre van szükségem, ha a csomagtértől a 4 ajtóhoz kell elvezetnem? (2*1,5milis)
Ha van valakinek otthon és eladna belőle ennyit akkor szóljon. (És amennyiben Bp-en át tudom venni)
Naplózva

ex: 2.5 V6 ST200 conversion + other modifications
Volvo S60 R (2.5T, AWD, 300 HP)

szgabi
Vendég
« Új hozzászólás #13141 Dátum: 2013.01.16 szerda, 17:04:32 »

Az csak sima vonal bemenet, tehát oda hangot kell beküldeni, pl. egy mp3 lejátszóval.  worship
Legalábbis az enyémben...  vigyor3
Köszönöm a választ!
Naplózva
kokaikoko
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2747


SouthparKarcsi


« Új hozzászólás #13142 Dátum: 2013.01.16 szerda, 18:48:13 »

Hány méter hangszóró kábelre van szükségem, ha a csomagtértől a 4 ajtóhoz kell elvezetnem? (2*1,5milis)
Ha van valakinek otthon és eladna belőle ennyit akkor szóljon. (És amennyiben Bp-en át tudom venni)
Ha jól emléxem az enyémben a hátsó ajtókhoz 2x2m kellett a hangszóróig, az elsőkhöz 2x4m a műszerfalba szerelt keresztváltókig + onnan a hangszórókig kb. 1-1m-es darabok
Naplózva

2005 2.2 TDCi Turnier Ghia - ezüst, no zene egyelőre...ebben már nem is lesz.  TA-Technix -30mm
R.I.P. 2005 2.0 TDCi Turnier Ghia - Piros és baró
farika84
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 442



E-mail
« Új hozzászólás #13143 Dátum: 2013.01.16 szerda, 19:11:01 »

Sziasztok!
Generátor cserém volt.
CD6000E lejátszónak megadom a kódot, minden faszás, keresi a sávokat, olvassa a cd-t, csak nincs hang!(adtam rá)
Ez mitől lehet vagy mit nem csináltam jól?   worship
Naplózva

2003'  Mondeo Trend MK3 2.0 TDCI Facelift 115LE
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #13144 Dátum: 2013.01.16 szerda, 21:27:29 »

Kihez kell fordulni, ki tud segíteni benne?
ird be mk3 vagy mk4 fórumba, és ott majd reagál rá valaki. de ide is beírhatod...
Naplózva
baranyizoli
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 67


E-mail
« Új hozzászólás #13145 Dátum: 2013.01.17 csütörtök, 12:47:15 »

Sziasztok!

Szeretnék 2002-es mondeoba olyan lejátszót ami kezel aux kimenetet. A gyári azért lenne jó, mert használnánk a kormány távirányítót, viszont a nem gyárinak se vagyok ellene (csak kicsit). Ki milyet ajánl? Van esetleg valakinek eladó? Pü is jöhet.
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI N7BA GHIA EXECUTIVE
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #13146 Dátum: 2013.01.17 csütörtök, 19:08:12 »

Sziasztok!

Szeretnék 2002-es mondeoba olyan lejátszót ami kezel aux kimenetet. A gyári azért lenne jó, mert használnánk a kormány távirányítót, viszont a nem gyárinak se vagyok ellene (csak kicsit). Ki milyet ajánl? Van esetleg valakinek eladó? Pü is jöhet.

Milyen rádió van benne? Lehet, hogy ezt tudod használni: http://mondeo.hu/index.php?topic=5074.0
Naplózva
sendrew
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332



E-mail
« Új hozzászólás #13147 Dátum: 2013.01.17 csütörtök, 19:42:25 »

Nekem is frissült a hangzás a verdában  vigyor3
Mégpedig annyiban, hogy kapott a HTC Incredible S-em egy Beats audio firmware frissítést és határozottan jobban teccik amit hallok  vigyor5
Naplózva

2008. Ford S-MAX 2.0 Titanium 145LE
2008. Ford Focus 1.6    101LE

EX:
2001. Ford Ka 1.3 60LE
2004. Ford Mondeo Turnier Trend 1.8 16V 125LE  LPG
2007. Ford Fiesta 1.25    75LE

Az autó nyomokban Ghia elemeket tartalmazott
baranyizoli
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 67


E-mail
« Új hozzászólás #13148 Dátum: 2013.01.17 csütörtök, 20:03:09 »

Milyen rádió van benne? Lehet, hogy ezt tudod használni: http://mondeo.hu/index.php?topic=5074.0

Ezt akarom megvenni, de gyanús, hogy nem megy be, mivel a felső része nem olyan kerek mint a gyári mondeonak.

http://auto-motor.vatera.hu/auto_hifi/autoradio/ford_5000_rds_e_o_n_radios_magno_escort_1699553273.html

Szerintetek befér?
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI N7BA GHIA EXECUTIVE
kerdig
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 219


+36/30-5594080


E-mail
« Új hozzászólás #13149 Dátum: 2013.01.17 csütörtök, 20:20:02 »

Ezt akarom megvenni, de gyanús, hogy nem megy be, mivel a felső része nem olyan kerek mint a gyári mondeonak.

http://auto-motor.vatera.hu/auto_hifi/autoradio/ford_5000_rds_e_o_n_radios_magno_escort_1699553273.html

Szerintetek befér?
Ez a széria jó a facelift előttiekbe.
Naplózva

2012 2.0 TDCi 163LE PS kombi szintén színváltós szürke-barna-lila fénytől függően:)
Ex:2001-es 1,8l 125 Le B5Y Trend +, Aquamarine zöld időnként kék
Oldalak: 1 ... 256 257 258 259 260 261 262 [263] 264 265 266 267 268 269 270 ... 366   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.184 másodperc alatt készült el 22 lekéréssel.