Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.15 szerda, 22:07:59 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 281 282 283 284 285 286 287 [288] 289 290 291 292 293 294 295 ... 366   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Autó Hi-Fi  (Megtekintve 4593531 alkalommal)
0 Felhasználó és 23 vendég van a témában
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #14350 Dátum: 2013.10.20 vasárnap, 22:03:03 »

Se laptop, se mp3 lejátszó, se telefonnal nem hajlandó működni szomoru1

Akkor nincs tippem. Gondolom elindítottad a zenét és akkor is kiírta.
Naplózva
ZZotyo
Vendég
« Új hozzászólás #14351 Dátum: 2013.10.20 vasárnap, 22:08:56 »

Akkor nincs tippem. Gondolom elindítottad a zenét és akkor is kiírta.

igen...
most a kábelezést bújom de nem találok semmi rendelleneset szomoru1
Naplózva
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #14352 Dátum: 2013.10.20 vasárnap, 22:13:41 »

igen...
most a kábelezést bújom de nem találok semmi rendelleneset szomoru1

Akkor csak azt tudom javasolni, hogy próbáld ki egy másik rádióval. Mármint úgy, hogy szerzel kölcsönbe egy másikat, bekötöd az autódba és rádugod a telefont. Ha az szól, akkor a rádió szhar, ha az sem, akkor a bekötés nem jó. Előtte akár ki is lámpázhatod vagy multiméterrel kicsipoghatod, hogy nincs-e valahol szakadás.
Naplózva
ZZotyo
Vendég
« Új hozzászólás #14353 Dátum: 2013.10.20 vasárnap, 22:26:58 »

Akkor csak azt tudom javasolni, hogy próbáld ki egy másik rádióval. Mármint úgy, hogy szerzel kölcsönbe egy másikat, bekötöd az autódba és rádugod a telefont. Ha az szól, akkor a rádió szhar, ha az sem, akkor a bekötés nem jó. Előtte akár ki is lámpázhatod vagy multiméterrel kicsipoghatod, hogy nincs-e valahol szakadás.

Hát a kipittyegtetést tudom én is csak ami még eszembe jutott, meg lehet csinálok egy csatit egyenesbe kötve csak az aux kimenetre 3,5mm-es jack-el a végén és direktbe rádugni azt.
Ha ezekkel sem megy akkor tuti a rádió makkant meg nem?

Köszi az eddigi segítséget!
Naplózva
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #14354 Dátum: 2013.10.21 hétfő, 09:17:29 »

Hát a kipittyegtetést tudom én is csak ami még eszembe jutott, meg lehet csinálok egy csatit egyenesbe kötve csak az aux kimenetre 3,5mm-es jack-el a végén és direktbe rádugni azt.
Ha ezekkel sem megy akkor tuti a rádió makkant meg nem?

Köszi az eddigi segítséget!

Ha direktbe kötve se megy, akkor valószínű a rádióprobléma. Azt csak úgy tudod teljesen kizárni, ha másik rádióval is kipróbálod. Hol laksz?
Naplózva
ZZotyo
Vendég
« Új hozzászólás #14355 Dátum: 2013.10.21 hétfő, 22:29:20 »

Ha direktbe kötve se megy, akkor valószínű a rádióprobléma. Azt csak úgy tudod teljesen kizárni, ha másik rádióval is kipróbálod. Hol laksz?

Győr
Naplózva
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #14356 Dátum: 2013.10.22 kedd, 13:44:04 »

Győr

Van jó pár győri és Győr környéki fórumos. Ők biztos tudnak segíteni. Keresd őket itt
Naplózva
ZZotyo
Vendég
« Új hozzászólás #14357 Dátum: 2013.10.22 kedd, 21:34:41 »

Van jó pár győri és Győr környéki fórumos. Ők biztos tudnak segíteni. Keresd őket itt

Köszönöm a segítségedet worship
Naplózva
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #14358 Dátum: 2013.10.23 szerda, 08:02:35 »

van akinek nem elégy a gyári hifi

http://www.youtube.com/watch?v=Js5FHBc0Iyc
Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
sendrew
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332



E-mail
« Új hozzászólás #14359 Dátum: 2013.10.23 szerda, 09:53:58 »

Valaki segítsem...

Itt ülök a kocsiban, a sony keretét szeretném betenni a régi keret helyére.
A középkonzolt már kibillentettem, de az alsó része nem jön ki...

A két kis fület nem bírom kiakasztani, ami lent tartja. Mi a titka?
Lassan törnizúzni kezdek  rinya
Naplózva

2008. Ford S-MAX 2.0 Titanium 145LE
2008. Ford Focus 1.6    101LE

EX:
2001. Ford Ka 1.3 60LE
2004. Ford Mondeo Turnier Trend 1.8 16V 125LE  LPG
2007. Ford Fiesta 1.25    75LE

Az autó nyomokban Ghia elemeket tartalmazott
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #14360 Dátum: 2013.10.23 szerda, 10:58:15 »

Valaki segítsem...

Itt ülök a kocsiban, a sony keretét szeretném betenni a régi keret helyére.
A középkonzolt már kibillentettem, de az alsó része nem jön ki...

A két kis fület nem bírom kiakasztani, ami lent tartja. Mi a titka?
Lassan törnizúzni kezdek  rinya
nem karmos fülbe van akasztva? ha igen, akkor ellentétes irányba tolni és úgy kiakasztani. csak tipp, astrán volt ilyen.
Naplózva
sendrew
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332



E-mail
« Új hozzászólás #14361 Dátum: 2013.10.23 szerda, 19:27:32 »

Lacika71 útmutatása alapján legyőztem az problémát :-)
Naplózva

2008. Ford S-MAX 2.0 Titanium 145LE
2008. Ford Focus 1.6    101LE

EX:
2001. Ford Ka 1.3 60LE
2004. Ford Mondeo Turnier Trend 1.8 16V 125LE  LPG
2007. Ford Fiesta 1.25    75LE

Az autó nyomokban Ghia elemeket tartalmazott
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #14362 Dátum: 2013.10.23 szerda, 19:49:24 »

Lacika71 útmutatása alapján legyőztem az problémát :-)

Igen? Mikor segítettem?  fejvakaras
Naplózva
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #14363 Dátum: 2013.10.23 szerda, 22:08:23 »

Lacika71 útmutatása alapján legyőztem az problémát :-)
azért írd le hogy sikerült...
Naplózva
juci
Vendég
« Új hozzászólás #14364 Dátum: 2013.10.26 szombat, 13:41:58 »

Sziasztok!
Tudna e valaki segiteni? 6000-es rádióm locedet jelentett codot kér, de fogalmam sincs hogyan lehet kicodolni.
Előre is kösz
Juci
Naplózva
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #14365 Dátum: 2013.10.26 szombat, 17:24:13 »

Sziasztok!
Tudna e valaki segiteni? 6000-es rádióm locedet jelentett codot kér, de fogalmam sincs hogyan lehet kicodolni.
Előre is kösz
Juci

http://mondeo.hu/index.php?topic=6954.0

Ide beírod a rádiód M-el ezdődő sorozatszmámt és fogsz kapni kódot.
Naplózva
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #14366 Dátum: 2013.11.01 péntek, 00:39:00 »

MKIII-nál sokszor előjön a kérdés, hogy hogyan lehetne MP3-at varázsolni az autóba. Nekem is régi szívfájdalmam volt ez, illetve ami még hiányzott az a telefon kihangosítás.

Nálam ami szempont volt, hogy a gyári fejegység megmaradjon (mert csak... nekem nem tetszik a középkonzol cserélt rádióval). Illetve nekem nem szimpatikusak az ilyen kis külön hangszóróval rendelkező kihangosítók (szintén mert csak... ha már van az autóban egy valagnyi hangszóró, akkor használjuk azokat).

Időközben kicsit ellaposodott a projekt, aztán a héten botlottam bele a Dension márkába és ebbe a termékükbe: Dension Car Dock Lite Plus: http://www.dension.hu/?subpage=car_dock_lite_plus&p=1

Gyorsan vettem is egyet. Ma hazafele használtam kb egy órát. Tapasztalatok:

Stabilan működött, egyszer sem dobta el a Bluetooth kapcsolatot.

Zenelejátszásban egész korrekt minőséget nyújt. Kb úgy kell elképzelni, mint ha egy FM adó mellett tanyáznál 2 méterre és folyamatosan kíválló jelminőségben hallgatnád. Tehát olyan minőséget mindenképp tud, mint az átlag hallgatott rádióadók. Úgy vettem észre, hogy a mély hangokat egy kicsit lecsapja (összehasonlítási alap Sennheiser HD 485 fejhallgató, flac audió), de nem lehet tudni, hogy ezt a telefon flac lejátszó modulja teszi vagy a bluetooth kapcsolat vagy az "FM transzmitter" rész. De a tény az tény, a mély hangokat kicsit kevésnek érzem. Persze ízlések és pofonok. Szerintem az utazás zaja mellett bőven megfelelő ez a minőség. Vájtfülüeknek valószínűleg nem ez lesz a legmegfelelőbb eszköz, de valószínűleg nem is ennyit fognak elkölteni a tökéletes élmény eléréséhez.

M6-on jöttem, zavarni semmi nem zavart bele az adásba.

Mikrofonja rendben van, másik fél tisztán, érthetően hallott.

Telefont (HTC HD2) szépen tölti.

Szivargyújtó adaptere egész picit langyos, túlmelegedéstől biztosan nem kell tartani.

Egyelőre úgy tűnik, hogy jó választás volt. Mostmár csak egy jó kis helyet kell találjak neki, ahova feltűnésmentesen el tudom rakni úgy, hogy a mikrofonja még szépen érzékelje a hangot. Illetve valószínűleg kap majd egy külön szivargyújtó aljazot is.

Ha esetleg valakinek van ötlete, hogy mit próbáljak ki, akkor írjátok és megnézem.

Remélem hasznos lesz 1-2 emberkének  wave

Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48456



« Új hozzászólás #14367 Dátum: 2013.11.01 péntek, 08:25:47 »

Sziasztok!
Tudna e valaki segiteni? 6000-es rádióm locedet jelentett codot kér, de fogalmam sincs hogyan lehet kicodolni.
Előre is kösz
Juci
az autóddal kapnod kellett egy 4jegyű kódot,a rádió kezelési könyve első oldalára van ragasztva matricával.
Beütöd a kódot és megnyomod az 5ös gombot.ennyi.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48456



« Új hozzászólás #14368 Dátum: 2013.11.01 péntek, 08:28:21 »

MKIII-nál sokszor előjön a kérdés, hogy hogyan lehetne MP3-at varázsolni az autóba. Nekem is régi szívfájdalmam volt ez, illetve ami még hiányzott az a telefon kihangosítás.



első ránézésre nem túl olcsó egy fm transzmitterhez képest,még ha kihangosít is-azt is fm-en.....de ha elégedett vagy akkor  eljen

Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #14369 Dátum: 2013.11.01 péntek, 09:59:23 »

első ránézésre nem túl olcsó egy fm transzmitterhez képest,még ha kihangosít is-azt is fm-en.....de ha elégedett vagy akkor  eljen



Néztem a sima FM transzmittereket is, de nem sok jót olvastam róluk. Illetve még zenét oké, hogy kiküldök in air, de egy telefonbeszélgetést nem szívesen engednék ki a levegőbe FM sávra BP-i dugóban. Ennek a Car Dock-nak pont az az előnye, hogy kábelen küldi rá az autóra az adást.

Illetve szerintem elég all-in-one cucc, amiket ha külön veszel meg, akkor sem jössz ki sokkal olcsóbbra, mert ez egy FM transzmitter egy kihangosító, telefontartó, telefontöltő. És elég neki összvissz egy szivargyújtó.
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48456



« Új hozzászólás #14370 Dátum: 2013.11.01 péntek, 18:08:04 »

Néztem a sima FM transzmittereket is, de nem sok jót olvastam róluk. Illetve még zenét oké, hogy kiküldök in air, de egy telefonbeszélgetést nem szívesen engednék ki a levegőbe FM sávra BP-i dugóban. Ennek a Car Dock-nak pont az az előnye, hogy kábelen küldi rá az autóra az adást.

Illetve szerintem elég all-in-one cucc, amiket ha külön veszel meg, akkor sem jössz ki sokkal olcsóbbra, mert ez egy FM transzmitter egy kihangosító, telefontartó, telefontöltő. És elég neki összvissz egy szivargyújtó.
okok.engem nem kell gyözködni,nekem van minden szépen különkülön...
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
kiscsaszi
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 162


Mondejóóm


WWW
« Új hozzászólás #14371 Dátum: 2013.11.02 szombat, 11:27:40 »

Hellosztok! wave Nem rég halt meg a gyári Sony 6cd fejegységem már el is vittem Szekeres Janihoz akit Zsoel ajánlott, de ő se tudott rajta segíteni mert valami eltört benne. rinya Az lenne a nagy kérdésem hogy néztem egy-két multimédiás fejegységet meg persze a gyári denso-t és nem tudom hogy melyik lenne a jobb. Ti nektek mi a véleményetek? Meg akinek van milyen gépezet van benne? Ja meg persze mi kell hozzá ha nem gyárit rakok bele? Mire figyeljek?  help
Naplózva

Ford Mondeo Ghia 2.0 TDCi (Mk3 Facelift) 130Le, MMT6 váltó, EGR off, TA-Technix, Recaro, Pioneer, Blaupunkt, JR21, ST, Low...stb imádoom!
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #14372 Dátum: 2013.11.02 szombat, 11:34:24 »

Hellosztok! wave Nem rég halt meg a gyári Sony 6cd fejegységem már el is vittem Szekeres Janihoz akit Zsoel ajánlott, de ő se tudott rajta segíteni mert valami eltört benne. rinya Az lenne a nagy kérdésem hogy néztem egy-két multimédiás fejegységet meg persze a gyári denso-t és nem tudom hogy melyik lenne a jobb. Ti nektek mi a véleményetek? Meg akinek van milyen gépezet van benne? Ja meg persze mi kell hozzá ha nem gyárit rakok bele? Mire figyeljek?  help

Kérdés, hogy mennyire ragaszkodsz a (Ford) gyári dolgokhoz.
Valamint csak a fejegység a kérdés és a többi (hangszórók) marad?

Ha igényes vagy és jó is a füled, akkor 1 DIN átalakítás, komoly fejegység,  hangszórók csere...esetleg kábel is.
Vannak 2 DIN-es jobb hangú fejek is, de az már drága kategória. Ha más is fontos és nem csak a hang.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
kiscsaszi
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 162


Mondejóóm


WWW
« Új hozzászólás #14373 Dátum: 2013.11.02 szombat, 11:44:49 »

Kérdés, hogy mennyire ragaszkodsz a (Ford) gyári dolgokhoz.
Valamint csak a fejegység a kérdés és a többi (hangszórók) marad?

Ha igényes vagy és jó is a füled, akkor 1 DIN átalakítás, komoly fejegység,  hangszórók csere...esetleg kábel is.
Vannak 2 DIN-es jobb hangú fejek is, de az már drága kategória. Ha más is fontos és nem csak a hang.


Őszintén egyáltalán nem akartam lecserélni csak feladta, a hangszórók nekem tökéletesek, meg pluszba van egy mélynyomó hátul. Hát inkább lennék a 2Din-es méretnél meg ilyen gyári kinézetre megyek, hozzáteszem a gps nem érdekel annyira, mert az van külön :/ Csak a Denso-t néhányan nagyon leírták hogy nem jók. De én még ezt néztem ki http://www.arukereso.hu/auto-multimedia-c3637/sony/xav-63-p86415110/  vagy ezt  http://www.arukereso.hu/auto-multimedia-c3637/pioneer/avh-x1500-dvd-p137410656/ csak nem tudok mi kell még hozzá? Mert gondolom kell hozzá beépítő keret csak nem tudom azt is hol találok hozzá.
Naplózva

Ford Mondeo Ghia 2.0 TDCi (Mk3 Facelift) 130Le, MMT6 váltó, EGR off, TA-Technix, Recaro, Pioneer, Blaupunkt, JR21, ST, Low...stb imádoom!
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #14374 Dátum: 2013.11.02 szombat, 11:59:34 »

Őszintén egyáltalán nem akartam lecserélni csak feladta, a hangszórók nekem tökéletesek, meg pluszba van egy mélynyomó hátul. Hát inkább lennék a 2Din-es méretnél meg ilyen gyári kinézetre megyek, hozzáteszem a gps nem érdekel annyira, mert az van külön :/ Csak a Denso-t néhányan nagyon leírták hogy nem jók. De én még ezt néztem ki http://www.arukereso.hu/auto-multimedia-c3637/sony/xav-63-p86415110/  vagy ezt  http://www.arukereso.hu/auto-multimedia-c3637/pioneer/avh-x1500-dvd-p137410656/ csak nem tudok mi kell még hozzá? Mert gondolom kell hozzá beépítő keret csak nem tudom azt is hol találok hozzá.

Az interneten találsz.
Pl.

http://autohifibolt.net/index.php?route=product/product&path=97_107&product_id=818
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
kiscsaszi
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 162


Mondejóóm


WWW
« Új hozzászólás #14375 Dátum: 2013.11.02 szombat, 12:11:28 »


Köszi! ezzel sokat segítettél mert már olyat találtam ami 13.000ft ba került volna!  worship Az lenne még a kérdésem hogy ami a kormány mellett lévő vezérlő, azt valahogy össze lehet kötni egy nem gyári fejegységgel? Vagy az már akkor ki van lőve?
Naplózva

Ford Mondeo Ghia 2.0 TDCi (Mk3 Facelift) 130Le, MMT6 váltó, EGR off, TA-Technix, Recaro, Pioneer, Blaupunkt, JR21, ST, Low...stb imádoom!
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #14376 Dátum: 2013.11.02 szombat, 12:19:39 »


Köszi! ezzel sokat segítettél mert már olyat találtam ami 13.000ft ba került volna!  worship Az lenne még a kérdésem hogy ami a kormány mellett lévő vezérlő, azt valahogy össze lehet kötni egy nem gyári fejegységgel? Vagy az már akkor ki van lőve?

Össze lehet kötni, tetszőleges módon....zsinórral, dróttal...csomóra is.  vigyor3

Viccet félretéve, van lehetőség.
http://www.autohifi-city.hu/?oldal=2&kat=836&termek=25043
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
kiscsaszi
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 162


Mondejóóm


WWW
« Új hozzászólás #14377 Dátum: 2013.11.02 szombat, 12:53:34 »

Össze lehet kötni, tetszőleges módon....zsinórral, dróttal...csomóra is.  vigyor3

Viccet félretéve, van lehetőség.
http://www.autohifi-city.hu/?oldal=2&kat=836&termek=25043

Hallod te vagy az én emberem  nyes én szerintem még kanyarba nem találtam volna meg sose  vigyor3 Szerintem akkor meg is nézem a kettő fejegységet az lesz még egy nehéz választás úgy érzem... Igaz a Sony-ba már párszor csalódtam de majd meglátjuk. Most elmegyek a rossz magnómért rinya
Naplózva

Ford Mondeo Ghia 2.0 TDCi (Mk3 Facelift) 130Le, MMT6 váltó, EGR off, TA-Technix, Recaro, Pioneer, Blaupunkt, JR21, ST, Low...stb imádoom!
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #14378 Dátum: 2013.11.02 szombat, 13:00:11 »

Hallod te vagy az én emberem  nyes én szerintem még kanyarba nem találtam volna meg sose  vigyor3 Szerintem akkor meg is nézem a kettő fejegységet az lesz még egy nehéz választás úgy érzem... Igaz a Sony-ba már párszor csalódtam de majd meglátjuk. Most elmegyek a rossz magnómért rinya

( ebben az árkategóriában a sony még nem annyira jól szól..........és Pioneer-t vennék....sok a gari rá és amúgy sem romlik el és a kettő közül az szól szebben)  Cool
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
kokaikoko
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2747


SouthparKarcsi


« Új hozzászólás #14379 Dátum: 2013.11.02 szombat, 16:58:43 »

Hellosztok! wave Nem rég halt meg a gyári Sony 6cd fejegységem már el is vittem Szekeres Janihoz akit Zsoel ajánlott, de ő se tudott rajta segíteni mert valami eltört benne. rinya Az lenne a nagy kérdésem hogy néztem egy-két multimédiás fejegységet meg persze a gyári denso-t és nem tudom hogy melyik lenne a jobb. Ti nektek mi a véleményetek? Meg akinek van milyen gépezet van benne? Ja meg persze mi kell hozzá ha nem gyárit rakok bele? Mire figyeljek?  help
Ha eddig elég volt a gyári Sony, akkor inkább miért nem veszel azt, a bontósoknak biztosan van eladó. Keresd itt a fórumon mk2-őt http://mondeo.hu/index.php?action=profile;u=3388 , vagy Motorcraftot http://mondeo.hu/index.php?action=profile;u=6661 , biztosan tudnak neked segíteni.
Naplózva

2005 2.2 TDCi Turnier Ghia - ezüst, no zene egyelőre...ebben már nem is lesz.  TA-Technix -30mm
R.I.P. 2005 2.0 TDCi Turnier Ghia - Piros és baró
kiscsaszi
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 162


Mondejóóm


WWW
« Új hozzászólás #14380 Dátum: 2013.11.02 szombat, 19:20:59 »

Ha eddig elég volt a gyári Sony, akkor inkább miért nem veszel azt, a bontósoknak biztosan van eladó. Keresd itt a fórumon mk2-őt http://mondeo.hu/index.php?action=profile;u=3388 , vagy Motorcraftot http://mondeo.hu/index.php?action=profile;u=6661 , biztosan tudnak neked segíteni.

Köszi! De már rávettem magam, hogy megveszem a Pioneer AVH X1500DVD fejegységet csak most akadályba ütköztem, van 2fajta rádiókeret és nem tudom melyik az oké egyik ez http://www.autoradiokeret.hu/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=542&category_id=1&option=com_virtuemart&Itemid=102 a másik meg http://www.autoradiokeret.hu/index.php?page=shop.product_details&product_id=158&flypage=flypage.tpl&pop=0&option=com_virtuemart&Itemid=1 ez. Itt jobban az ára miatt érdekel mert potyára nem akarok dupláját fizetni. Ja meg a kormánytávkapcsoló interface, hogy már külön nem kell ISO átalakító csatlakozót vennem ugye?
Naplózva

Ford Mondeo Ghia 2.0 TDCi (Mk3 Facelift) 130Le, MMT6 váltó, EGR off, TA-Technix, Recaro, Pioneer, Blaupunkt, JR21, ST, Low...stb imádoom!
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #14381 Dátum: 2013.11.02 szombat, 19:54:53 »

Köszi! De már rávettem magam, hogy megveszem a Pioneer AVH X1500DVD fejegységet csak most akadályba ütköztem, van 2fajta rádiókeret és nem tudom melyik az oké egyik ez http://www.autoradiokeret.hu/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=542&category_id=1&option=com_virtuemart&Itemid=102 a másik meg http://www.autoradiokeret.hu/index.php?page=shop.product_details&product_id=158&flypage=flypage.tpl&pop=0&option=com_virtuemart&Itemid=1 ez. Itt jobban az ára miatt érdekel mert potyára nem akarok dupláját fizetni. Ja meg a kormánytávkapcsoló interface, hogy már külön nem kell ISO átalakító csatlakozót vennem ugye?

Akkor nem kell, interface-hez kapod.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
kiscsaszi
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 162


Mondejóóm


WWW
« Új hozzászólás #14382 Dátum: 2013.11.02 szombat, 20:01:57 »

Akkor nem kell, interface-hez kapod.

Akkor jól sejtettem. Most már csak a rádiókeret van hátra  falbav habár azt se tudom hogy beszerelő keretet kapok-e a Pioneer-hez.
Naplózva

Ford Mondeo Ghia 2.0 TDCi (Mk3 Facelift) 130Le, MMT6 váltó, EGR off, TA-Technix, Recaro, Pioneer, Blaupunkt, JR21, ST, Low...stb imádoom!
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #14383 Dátum: 2013.11.02 szombat, 20:06:49 »

Akkor jól sejtettem. Most már csak a rádiókeret van hátra  falbav habár azt se tudom hogy beszerelő keretet kapok-e a Pioneer-hez.
Az újhoz jár a 2 DIN-es keret.(fém)
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #14384 Dátum: 2013.11.02 szombat, 20:10:19 »

Akkor jól sejtettem. Most már csak a rádiókeret van hátra  falbav habár azt se tudom hogy beszerelő keretet kapok-e a Pioneer-hez.

http://racing-bazar.hu/egyeb/zene/ford_mondeo_sony_6cd_changer_2_din_hifi

Naplózva

Imádom a dízeleket!    
kiscsaszi
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 162


Mondejóóm


WWW
« Új hozzászólás #14385 Dátum: 2013.11.02 szombat, 20:15:53 »

Az újhoz jár a 2 DIN-es keret.(fém)


Akkor csak azt kell megrendelnem amit linkeltél nekem és csak összedugdosom és kész?  wow1
Naplózva

Ford Mondeo Ghia 2.0 TDCi (Mk3 Facelift) 130Le, MMT6 váltó, EGR off, TA-Technix, Recaro, Pioneer, Blaupunkt, JR21, ST, Low...stb imádoom!
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #14386 Dátum: 2013.11.02 szombat, 20:20:29 »

Akkor csak azt kell megrendelnem amit linkeltél nekem és csak összedugdosom és kész?  wow1

Én már annyi mindent linkeltem neked.......
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
kiscsaszi
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 162


Mondejóóm


WWW
« Új hozzászólás #14387 Dátum: 2013.11.02 szombat, 20:22:24 »

Én már annyi mindent linkeltem neked.......

Igaz  worship Erre gondolok http://autohifibolt.net/index.php?route=product/product&path=97_107&product_id=818
Naplózva

Ford Mondeo Ghia 2.0 TDCi (Mk3 Facelift) 130Le, MMT6 váltó, EGR off, TA-Technix, Recaro, Pioneer, Blaupunkt, JR21, ST, Low...stb imádoom!
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #14388 Dátum: 2013.11.02 szombat, 20:27:38 »

Akkor csak azt kell megrendelnem amit linkeltél nekem és csak összedugdosom és kész?  wow1

Megnéztem a Pioneer oldalán a manual-t, hát ehhez úgy látom nem adnak keretet csak két rögzítő L fület. Alap modell.......

Naplózva

Imádom a dízeleket!    
kiscsaszi
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 162


Mondejóóm


WWW
« Új hozzászólás #14389 Dátum: 2013.11.02 szombat, 20:56:48 »

Megnéztem a Pioneer oldalán a manual-t, hát ehhez úgy látom nem adnak keretet csak két rögzítő L fület. Alap modell.......



értem akkor nem elég a sima rádiókeret. Túl egyszerű lett volna...
Naplózva

Ford Mondeo Ghia 2.0 TDCi (Mk3 Facelift) 130Le, MMT6 váltó, EGR off, TA-Technix, Recaro, Pioneer, Blaupunkt, JR21, ST, Low...stb imádoom!
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #14390 Dátum: 2013.11.03 vasárnap, 15:59:50 »

Néztem a sima FM transzmittereket is, de nem sok jót olvastam róluk. Illetve még zenét oké, hogy kiküldök in air, de egy telefonbeszélgetést nem szívesen engednék ki a levegőbe FM sávra BP-i dugóban. Ennek a Car Dock-nak pont az az előnye, hogy kábelen küldi rá az autóra az adást.

Illetve szerintem elég all-in-one cucc, amiket ha külön veszel meg, akkor sem jössz ki sokkal olcsóbbra, mert ez egy FM transzmitter egy kihangosító, telefontartó, telefontöltő. És elég neki összvissz egy szivargyújtó.

Bocs, nem Veled akarok kötekedni, de.
Ez egy FM transzmitter.
Mindaddig, amíg a gyártó el nem tudja magyarázni, hogy hogyan a thökömbe fog az "adás" az antenna melegpontján úgy bejutni, hogy közben a dugóban mellettem ülő ne hallja...
Érdekes ez: csinálok egy Fm transzmittert egy tartóval, azt mondom, hogy ez nem az, s eladom 4x annyiért.
Nem mellesleg lecsökkentem a szabvány által engedélyezett maximális 500mW sugárzási teljesítményt elég istenesen (hogy ne hallja a dugóban mellettem ülő) s kijelentem, hogy "Hangminősége kizárólag autója FM rádiójának minőségétől függ! Jól szól a rádiója? Ez is jól fog!" Na menjenek a ...
Na jó, az Usb kábelt használHATják az Fm transzmitter antennájaként, azért szólHAT "jól"
Idéznék:
"A dokkolóba beépítettek egy FM Transmittert. Ne ijedjünk meg tőle, ez nem a háromezer forintos gagyi minőség! Igyekeztek ezt hangsúlyozni is, így ezt a funkciót náluk úgy hívják: Precision Digital FM Transmission Technology. A lényeg, hogy a jeladó jó minőségű, ezt pedig segíti az USB-kábel is, amely nemcsak a töltést biztosítja, hanem a jel felerősítését is. Azaz egyben egy antenna is. " by http://www.alfaamore.hu/magazin/densioncardock

A dugóban ne hallják a többiek c történetet a Dension Car Dock for iPhone -nal lehet előadni, mert annak van AUX kimenete, s ha van AUX bemenetünk a kocsiban, akkor ott viszi át a hangot.

Szóval ez a Lite egy Fm transzmitter.

Szóval csak azért írtam most ide, hogy ha nem AUX-on viszed be a hangot, akkor bizony a telefonbeszélgetésed más is hallani fogja...
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #14391 Dátum: 2013.11.03 vasárnap, 22:54:53 »

Bocs, nem Veled akarok kötekedni, de.
Ez egy FM transzmitter.
Mindaddig, amíg a gyártó el nem tudja magyarázni, hogy hogyan a thökömbe fog az "adás" az antenna melegpontján úgy bejutni, hogy közben a dugóban mellettem ülő ne hallja...
Érdekes ez: csinálok egy Fm transzmittert egy tartóval, azt mondom, hogy ez nem az, s eladom 4x annyiért.
Nem mellesleg lecsökkentem a szabvány által engedélyezett maximális 500mW sugárzási teljesítményt elég istenesen (hogy ne hallja a dugóban mellettem ülő) s kijelentem, hogy "Hangminősége kizárólag autója FM rádiójának minőségétől függ! Jól szól a rádiója? Ez is jól fog!" Na menjenek a ...
Na jó, az Usb kábelt használHATják az Fm transzmitter antennájaként, azért szólHAT "jól"
Idéznék:
"A dokkolóba beépítettek egy FM Transmittert. Ne ijedjünk meg tőle, ez nem a háromezer forintos gagyi minőség! Igyekeztek ezt hangsúlyozni is, így ezt a funkciót náluk úgy hívják: Precision Digital FM Transmission Technology. A lényeg, hogy a jeladó jó minőségű, ezt pedig segíti az USB-kábel is, amely nemcsak a töltést biztosítja, hanem a jel felerősítését is. Azaz egyben egy antenna is. " by http://www.alfaamore.hu/magazin/densioncardock

A dugóban ne hallják a többiek c történetet a Dension Car Dock for iPhone -nal lehet előadni, mert annak van AUX kimenete, s ha van AUX bemenetünk a kocsiban, akkor ott viszi át a hangot.

Szóval ez a Lite egy Fm transzmitter.

Szóval csak azért írtam most ide, hogy ha nem AUX-on viszed be a hangot, akkor bizony a telefonbeszélgetésed más is hallani fogja...



Hmm, lehet, hogy összekevertem az AUX-os testvérével.
Viszont azt kétlem, hogy annyi lenne a jó FM transzmitter titka, hogy van egy ~10 centis madzagod. Ha ennyi lenne, akkor mindegyik FM transzmitteren ez lenne. 
Mobilarena cikkéből:
"a szivargyújtó csatlakozóján keresztül visszajuttatják az FM-jelet az autó elektromos rendszerébe (a kábelekre, konkrétan), így az közvetlenül a fejegység közelében is fogható, ami nagyságrendekkel jobb minőséget eredményez"
http://mobilarena.hu/teszt/dension_car_dock_for_smartphone/mukodes.html

Ma BP fele próbálgattam M6-on, hogy váltogattam Class FM - Music FM - Dension között. Érzésre a kihangositónak volt a legjobb a minősége.
(Nem, nem fizetnek ezért, hogy ezt irjam  nyes)
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #14392 Dátum: 2013.11.03 vasárnap, 22:58:53 »


Hmm, lehet, hogy összekevertem az AUX-os testvérével.
Viszont azt kétlem, hogy annyi lenne a jó FM transzmitter titka, hogy van egy ~10 centis madzagod. Ha ennyi lenne, akkor mindegyik FM transzmitteren ez lenne.  
Mobilarena cikkéből:
"a szivargyújtó csatlakozóján keresztül visszajuttatják az FM-jelet az autó elektromos rendszerébe (a kábelekre, konkrétan), így az közvetlenül a fejegység közelében is fogható, ami nagyságrendekkel jobb minőséget eredményez"
http://mobilarena.hu/teszt/dension_car_dock_for_smartphone/mukodes.html

Ma BP fele próbálgattam M6-on, hogy váltogattam Class FM - Music FM - Dension között. Érzésre a kihangositónak volt a legjobb a minősége.
(Nem, nem fizetnek ezért, hogy ezt irjam  nyes)

Smiley
Hát, igen, ez tuti megoldásnak tűnik, mert tényleg a rádió közelében ott van egy rakat tyúkbél, tehát ha rászuperponálják a jelet a +12V hálózatra, akkor valóban tisztán "fogható" az "adás".
De így a szomszédok is tutira fogják az adást sztem.
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #14393 Dátum: 2013.11.04 hétfő, 07:36:26 »

Ha tudják milyen frekin szól.....
Általában mindenki előre beállított rádiófrekvenciákat hallgat. Kicsi az esélye, hogy valaki elkezd keresi -pont mellettünk- és keresés közben megfogja a beszélgetést és hallgatja is....
Nem azt mondom, hogy nem lehetséges.....de kicsi a valószínűsége.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26666


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #14394 Dátum: 2013.11.04 hétfő, 08:17:23 »

Ha tudják milyen frekin szól.....
Általában mindenki előre beállított rádiófrekvenciákat hallgat. Kicsi az esélye, hogy valaki elkezd keresi -pont mellettünk- és keresés közben megfogja a beszélgetést és hallgatja is....
Nem azt mondom, hogy nem lehetséges.....de kicsi a valószínűsége.

Én pl. úgy hallgatom végig, hogy melyik rádióban mi megy, hogy körbe keresek. Szóval mellettem nagy az esélye, azaz megint tévedtél.  eplus2
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
chiro052
Vendég
« Új hozzászólás #14395 Dátum: 2013.11.04 hétfő, 10:30:12 »

Sziasztok!
Érdeklődnék nincs-e valakinek eladó rádió kiszedő kése, tudom rengeteg van az e-bayen meg webshopokban de hátha van itt is valakinek ...  vigyor3
Köszi!
Naplózva
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #14396 Dátum: 2013.11.04 hétfő, 10:31:49 »

Sziasztok!
Érdeklődnék nincs-e valakinek eladó rádió kiszedő kése, tudom rengeteg van az e-bayen meg webshopokban de hátha van itt is valakinek ...  vigyor3
Köszi!

Hol laksz? Ha Bp-n, akkor a III. ker környékén tudok segíteni a kiszedésben. Egyébként dekopir lappal is ki lehet elvileg szedni.
Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #14397 Dátum: 2013.11.04 hétfő, 10:32:45 »

Sziasztok!
Érdeklődnék nincs-e valakinek eladó rádió kiszedő kése, tudom rengeteg van az e-bayen meg webshopokban de hátha van itt is valakinek ...  vigyor3
Köszi!
Nekem van. Cheesy
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
chiro052
Vendég
« Új hozzászólás #14398 Dátum: 2013.11.04 hétfő, 10:38:16 »

Hol laksz? Ha Bp-n, akkor a III. ker környékén tudok segíteni a kiszedésben. Egyébként dekopir lappal is ki lehet elvileg szedni.

Sajnos nem BP, hanem Paks. Hihetetlen hogy egy városban nem lehet ilyet venni, vagy csak rossz helyen kerestem Cheesy
Naplózva
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #14399 Dátum: 2013.11.04 hétfő, 10:42:42 »

Sajnos nem BP, hanem Paks. Hihetetlen hogy egy városban nem lehet ilyet venni, vagy csak rossz helyen kerestem Cheesy


Lehet venni, csak 3x annyiba kerül, mintha az ebay-ról vennéd meg. Én 4 db-ot vettem egy 1000-esért.

http://autoradiokeret.hu/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=939&category_id=91&option=com_virtuemart&Itemid=102
Naplózva
Oldalak: 1 ... 281 282 283 284 285 286 287 [288] 289 290 291 292 293 294 295 ... 366   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.091 másodperc alatt készült el 22 lekéréssel.