Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.15 szerda, 21:06:25 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 292 293 294 295 296 297 298 [299] 300 301 302 303 304 305 306 ... 366   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Autó Hi-Fi  (Megtekintve 4593429 alkalommal)
0 Felhasználó és 25 vendég van a témában
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6476


E-mail
« Új hozzászólás #14900 Dátum: 2014.04.09 szerda, 19:06:02 »

Már beszéltem kedvenc fx szervizemmel, holnap 13 körül várnak ez ügyben.
Csak gondoltam, addig gyüjtök 1 kis tapasztalatot... (Tőletek)...
Mai mérleg: se szerviz, se tapasztalat...  Angry
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
wofer
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3726


Minden a mágnes körül forog,csak észre kell venni!


E-mail
« Új hozzászólás #14901 Dátum: 2014.04.09 szerda, 21:13:19 »

Igen olvastam, hogy erdemes holegfuvoval "odacsinalni" oket emberesen. Hat en meg hangvaltot eletemben nem lattam kezembol, igy ahhoz sokat nem tudok hozzafuzni. Viszont valamikor ezt is el kell kezdeni  vigyor3

Szia.
Sokkal fontosabb hogy tiszta legyen a felület amire ragasztod a bitulapot.
'féktisztitó" jó erre a célra,kiváló zsirtalanitó... Wink
Naplózva

https://audioshop.hu/ Subwoofer guru + minden ami autóhifi!
Fordok,3 Capri,1Focus,3 Mondeo,S-MAX,Grand C-MAX, egyelőre OFF Skoda Octavia
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #14902 Dátum: 2014.04.09 szerda, 21:34:53 »

Szia.
Sokkal fontosabb hogy tiszta legyen a felület amire ragasztod a bitulapot.
'féktisztitó" jó erre a célra,kiváló zsirtalanitó... Wink

halihó  smile

jössz az első sq versenyre? egy dd-t szívesen bepróbálnék, láttam cs-en felajánlottad   smile
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
wofer
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3726


Minden a mágnes körül forog,csak észre kell venni!


E-mail
« Új hozzászólás #14903 Dátum: 2014.04.09 szerda, 21:53:32 »

halihó  smile

jössz az első sq versenyre? egy dd-t szívesen bepróbálnék, láttam cs-en felajánlottad   smile

Lehet addig még nem jön meg a sub.
De lesz új dd szett is,bi amp váltóval..de te aktivozol  Wink
Naplózva

https://audioshop.hu/ Subwoofer guru + minden ami autóhifi!
Fordok,3 Capri,1Focus,3 Mondeo,S-MAX,Grand C-MAX, egyelőre OFF Skoda Octavia
wofer
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3726


Minden a mágnes körül forog,csak észre kell venni!


E-mail
« Új hozzászólás #14904 Dátum: 2014.04.09 szerda, 21:57:50 »

halihó  smile

jössz az első sq versenyre? egy dd-t szívesen bepróbálnék, láttam cs-en felajánlottad   smile

Ha tudok,ettől függetlenül kimegyek.lesz kint dd-s autó passzivban./Bakondi Zoli,bár talán már talizhattál vel.Igaz csak 2versenyen volt/.
Majd jelentkezem  integet2
Naplózva

https://audioshop.hu/ Subwoofer guru + minden ami autóhifi!
Fordok,3 Capri,1Focus,3 Mondeo,S-MAX,Grand C-MAX, egyelőre OFF Skoda Octavia
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #14905 Dátum: 2014.04.09 szerda, 22:16:04 »

Ha tudok,ettől függetlenül kimegyek.lesz kint dd-s autó passzivban./Bakondi Zoli,bár talán már talizhattál vel.Igaz csak 2versenyen volt/.
Majd jelentkezem  integet2

oksa wave
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
mobster
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 633



E-mail
« Új hozzászólás #14906 Dátum: 2014.04.10 csütörtök, 04:07:10 »

Szia.
Sokkal fontosabb hogy tiszta legyen a felület amire ragasztod a bitulapot.
'féktisztitó" jó erre a célra,kiváló zsirtalanitó... Wink
Kosza a tippet, majd megzsurolom tisztara. Nem akarom, hogy par nap utan lepotyogjon Smiley
Naplózva

2005 MK3 4 door/2.0 TDCi/ghia/ford p-box/163Le 380nm/tempomat/6 gang/esp/egr off/black eye/ túl a 260 ezren
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #14907 Dátum: 2014.04.10 csütörtök, 21:09:31 »

Üdv.
Van egy ilyen erőm eladó, a lenti linkre katt.... Ez, komoly kis cucc, nem kamu watt, és valódi sq hang jellemzi. Nekem lett egy ennél komolyabb ezért feleslegessé vált, de másnak örömet okozhat  smile
hirdetgetni nincs kedvem, így ha valakit esetleg érdekel, akkor dobjon egy privit wave
http://amp-performance.de/497-Alpine-MRV-1005.html
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #14908 Dátum: 2014.04.18 péntek, 09:42:52 »

ma beszéltem szentendrei úti autóhifisekkel, hogy az asszony golfjába egy FIE képes fejjel szeretnék pici hangot kivenni a mélyládából. azt mondták: NEM.

erősítőt nem akarok, hacsak nincs valakinek olcsón egy eladó 2+1 csatis elfekvőben olcsóér... Roll Eyes
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #14909 Dátum: 2014.04.18 péntek, 12:32:02 »

ma beszéltem szentendrei úti autóhifisekkel, hogy az asszony golfjába egy FIE képes fejjel szeretnék pici hangot kivenni a mélyládából. azt mondták: NEM.

erősítőt nem akarok, hacsak nincs valakinek olcsón egy eladó 2+1 csatis elfekvőben olcsóér... Roll Eyes

Lehet azt sem tudják mi az?  vigyor3
El akarnak adni, szerelni .....neked. Ennyi.

Nekem csak a fej és az első Pio hangszórókkal......simán jó a mély. Persze nem láda, de a jó. Ha akarod, meghallgathatod....bár akaratlanul is a ládás autódhoz fogod reflex szerűen hasonlítani.
« Utoljára szerkesztve: 2014.04.18 péntek, 12:33:51 írta GSR » Naplózva

Imádom a dízeleket!    
FokaDriver
Vendég
« Új hozzászólás #14910 Dátum: 2014.04.18 péntek, 15:21:00 »

Nézegetem a 2 din-es fejegységeket, le szeretném cserélni a gyári facelift előtti mk3-ben a gyári cuccot úgy hogy a karos távvezérlő funkció is megmaradjon.

Van valaki aki ezt a feladatot sikerrel megugrotta ? Milyen tipusra cserélt ? Kellett valami átalakító a távvezérléshez ?

Kösz, üdv, FD.
Naplózva
Thomas85
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 276



E-mail
« Új hozzászólás #14911 Dátum: 2014.04.18 péntek, 15:30:00 »

Nézegetem a 2 din-es fejegységeket, le szeretném cserélni a gyári facelift előtti mk3-ben a gyári cuccot úgy hogy a karos távvezérlő funkció is megmaradjon.

Van valaki aki ezt a feladatot sikerrel megugrotta ? Milyen tipusra cserélt ? Kellett valami átalakító a távvezérléshez ?

Kösz, üdv, FD.

Ha 2 dines fejegységet akarsz tenni fl előtti kocsiba akkor a középkonzolt is alakítani kell kicsit, hogy beférjen. A gyári rádió 1.5 dines csak. Távvezérléshez kell venni adaptert, ezek általában 15ezer ft körül mozognak.  wave
Naplózva

2001 MK3 (B4Y) Ghia 2.0 benzin
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #14912 Dátum: 2014.04.18 péntek, 19:08:43 »

Nézegetem a 2 din-es fejegységeket, le szeretném cserélni a gyári facelift előtti mk3-ben a gyári cuccot úgy hogy a karos távvezérlő funkció is megmaradjon.

Van valaki aki ezt a feladatot sikerrel megugrotta ? Milyen tipusra cserélt ? Kellett valami átalakító a távvezérléshez ?

Kösz, üdv, FD.

Ahogy leírták előttem is.
A FL előtti fejegység 1.5 DIN-es. Oda bajosan megy be a 2 DIN-es. Fúrás, faragás......
A kormány távkapcsolóhoz van fejegység+Mondeo specifikus adapter, amit be kell építeni és máris működik.
« Utoljára szerkesztve: 2014.04.18 péntek, 19:13:41 írta GSR » Naplózva

Imádom a dízeleket!    
madar89
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1307



E-mail
« Új hozzászólás #14913 Dátum: 2014.04.18 péntek, 19:24:06 »

Ahogy leírták előttem is.
A FL előtti fejegység 1.5 DIN-es. Oda bajosan megy be a 2 DIN-es. Fúrás, faragás......
A kormány távkapcsolóhoz van fejegység+Mondeo specifikus adapter, amit be kell építeni és máris működik.
azt még tedd hozzá hogy az plusz 15 rugó körül van!
Naplózva

2002 tdci 130le(FMBA) B4Y ,st220 18",6.7l/100km, castrol tda+stihl 2T,INA szabadonfutó,EGR OFF,turbócső bandázsolva,tempomat,EBC Redstuff,katalizátor iktató,lecsapató tartály,bordó Recaro,JBL GTO,bicskakujcs,tolatóradar
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #14914 Dátum: 2014.04.18 péntek, 19:26:21 »

azt még tedd hozzá hogy az plusz 15 rugó körül van!

Nyilván nem ingyen, valaki úgy gondolta?  vigyor3
Egy jobb fajta 2 Din-es fej árához képest ez már aprópénz csak.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
FokaDriver
Vendég
« Új hozzászólás #14915 Dátum: 2014.04.19 szombat, 12:49:35 »

Nyilván nem ingyen, valaki úgy gondolta?  vigyor3
Egy jobb fajta 2 Din-es fej árához képest ez már aprópénz csak.

1.5 dines, megint tanultam valamit. Ha a kormány távvezérlőhöz az átalakító 15 rugó, akkor laza 50 felett állna meg a mutatvány. Akkor még maradok a gyárinál. Szemezek a Dension car dock for smartphone-nal is, csak még nem olvastam vele kapcsolatban elég véleményt. Ezzel bent hagyhatnám a gyári fejegységet, csak a hangminőség miatt keresgélek több véleményt...

Köszönöm urak !
Naplózva
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #14916 Dátum: 2014.04.22 kedd, 15:52:24 »

Lehet azt sem tudják mi az?  vigyor3
El akarnak adni, szerelni .....neked. Ennyi.

Nekem csak a fej és az első Pio hangszórókkal......simán jó a mély. Persze nem láda, de a jó. Ha akarod, meghallgathatod....bár akaratlanul is a ládás autódhoz fogod reflex szerűen hasonlítani.
de itt ládában lenne egy 12col. bármennyire is erőltetem az agyam nem értem hogy miért ne mozgatná meg, (amennyi mélyet ki akarok venni, annyit sztem tudnia kellene, nem?)
alapvetően nem akarom otthon kerülgetni a ládát, ezért tenném be asszony kocsijába mélynyomónak. a fejen lévő bizti bírni fogja?
Naplózva
kokaikoko
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2747


SouthparKarcsi


« Új hozzászólás #14917 Dátum: 2014.04.22 kedd, 20:18:09 »

de itt ládában lenne egy 12col. bármennyire is erőltetem az agyam nem értem hogy miért ne mozgatná meg, (amennyi mélyet ki akarok venni, annyit sztem tudnia kellene, nem?)
alapvetően nem akarom otthon kerülgetni a ládát, ezért tenném be asszony kocsijába mélynyomónak. a fejen lévő bizti bírni fogja?
A fej gyári cca. 35W-os erősítője nem igazán tud meghajtani egy 12"-os hangszórót, egyszerűen nem arra van kitalálva. A közép-magas útnak bőven elég annyi, de a mélyekhez jóval több kraft kell, főleg egy ekkora hangszóróhoz. Még talán ha azt mondanád, hogy van egy 8"-os nagyon érzékeny hangszóróval szerelt dobozod talán-talán, de ez így nem pálya. Próbálj ki egy 2tonnás 600SEL Mercit egy 1.3-as VW bogár motorral, menni fog ugyan, de valami oknál fogva nem az lesz az élmény mint a sajátjával.
Venni kel hozzá egy olcsó két csatis erősítőt, hídba kötni, azt hadd menjen.
Naplózva

2005 2.2 TDCi Turnier Ghia - ezüst, no zene egyelőre...ebben már nem is lesz.  TA-Technix -30mm
R.I.P. 2005 2.0 TDCi Turnier Ghia - Piros és baró
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #14918 Dátum: 2014.04.22 kedd, 20:54:28 »

A fej gyári cca. 35W-os erősítője nem igazán tud meghajtani egy 12"-os hangszórót, egyszerűen nem arra van kitalálva. A közép-magas útnak bőven elég annyi, de a mélyekhez jóval több kraft kell, főleg egy ekkora hangszóróhoz. Még talán ha azt mondanád, hogy van egy 8"-os nagyon érzékeny hangszóróval szerelt dobozod talán-talán, de ez így nem pálya. Próbálj ki egy 2tonnás 600SEL Mercit egy 1.3-as VW bogár motorral, menni fog ugyan, de valami oknál fogva nem az lesz az élmény mint a sajátjával.
Venni kel hozzá egy olcsó két csatis erősítőt, hídba kötni, azt hadd menjen.
jajjmár... ettől féltem... akkor kezdődik megint a kábelezés, meg a tízezrek...
akkor máshogy kezdek neki,

Project 2: golf nyikorgásmentesítés az alap, ami a műszerfal szétszedését és becsillapítózását jelenti. van egy alap JVC fej, ha kidobom a kábeleket és előre kap egy pioneer vagy AS Mx szettet, az mennyit javíthat a hangzáson? mélyet és erősítőt nem kapna. esetleg a hátsó ajtóba csak két mélyet? közepek helyére? és a hangváltókkal leszabályozni?
Naplózva
kokaikoko
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2747


SouthparKarcsi


« Új hozzászólás #14919 Dátum: 2014.04.22 kedd, 21:32:58 »

jajjmár... ettől féltem... akkor kezdődik megint a kábelezés, meg a tízezrek...
akkor máshogy kezdek neki,

Project 2: golf nyikorgásmentesítés az alap, ami a műszerfal szétszedését és becsillapítózását jelenti. van egy alap JVC fej, ha kidobom a kábeleket és előre kap egy pioneer vagy AS Mx szettet, az mennyit javíthat a hangzáson? mélyet és erősítőt nem kapna. esetleg a hátsó ajtóba csak két mélyet? közepek helyére? és a hangváltókkal leszabályozni?
Ne szenveggyé mán  eplus2 A Barátnőd csak megér 1pár rca-t + 1 tápkábelt + 1 erősítőt? Mélyláda van, secperc alatt bele lehet dobálni, nem fontos hozzá szanaszét tirimbolni az autót, nem SQ-ra készül, csak azért hogy vmivel jobb legyen, mint volt. Jobb lesz.

http://olx.hu/hirdetes/elado-audiobank-200-wattos-usa-autoserosito-ID23EY9.html#9436260ba8
http://olx.hu/hirdetes/audio-system-mxc-165-ID1UGfN.html#c918e63321

Olcsó kábelt lehet kapni, de egy egyszerű Connection sem ökör ára...
Naplózva

2005 2.2 TDCi Turnier Ghia - ezüst, no zene egyelőre...ebben már nem is lesz.  TA-Technix -30mm
R.I.P. 2005 2.0 TDCi Turnier Ghia - Piros és baró
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #14920 Dátum: 2014.04.22 kedd, 21:50:53 »

Ne szenveggyé mán  eplus2 A Barátnőd csak megér 1pár rca-t + 1 tápkábelt + 1 erősítőt? Mélyláda van, secperc alatt bele lehet dobálni, nem fontos hozzá szanaszét tirimbolni az autót, nem SQ-ra készül, csak azért hogy vmivel jobb legyen, mint volt. Jobb lesz.

http://olx.hu/hirdetes/elado-audiobank-200-wattos-usa-autoserosito-ID23EY9.html#9436260ba8
http://olx.hu/hirdetes/audio-system-mxc-165-ID1UGfN.html#c918e63321

Olcsó kábelt lehet kapni, de egy egyszerű Connection sem ökör ára...
külön van a közép és a magas, asszem a 130mm-es verzióból.
persze megér minden pénzt, csak már a fél shopping centert megkapta...  vigyor3
Naplózva
kokaikoko
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2747


SouthparKarcsi


« Új hozzászólás #14921 Dátum: 2014.04.22 kedd, 21:57:50 »

külön van a közép és a magas, asszem a 130mm-es verzióból.
persze megér minden pénzt, csak már a fél shopping centert megkapta...  vigyor3
Biztosan van 130-as is pici pénzért, meg épp Audison erő is 15-ért:
http://olx.hu/hirdetes/audison-millenium-power-4-ID23DT3.html#6953198b76
http://www.jofogas.hu/pest/Hertz_esk_130_15872502.htm
Naplózva

2005 2.2 TDCi Turnier Ghia - ezüst, no zene egyelőre...ebben már nem is lesz.  TA-Technix -30mm
R.I.P. 2005 2.0 TDCi Turnier Ghia - Piros és baró
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #14922 Dátum: 2014.04.22 kedd, 22:23:48 »

na azért az audison...  wow1 kicserélem a kocsimba lévő jbl-t egyből...
Naplózva
kokaikoko
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2747


SouthparKarcsi


« Új hozzászólás #14923 Dátum: 2014.04.22 kedd, 22:31:19 »

na azért az audison...  wow1 kicserélem a kocsimba lévő jbl-t egyből...
Ahelyett ez karcsú, de a Golfba bőven elég lenne és meg tudná hajtani a 12"-t is, igaz nem ütné szét az autót az biztos
Naplózva

2005 2.2 TDCi Turnier Ghia - ezüst, no zene egyelőre...ebben már nem is lesz.  TA-Technix -30mm
R.I.P. 2005 2.0 TDCi Turnier Ghia - Piros és baró
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #14924 Dátum: 2014.04.23 szerda, 00:40:59 »

Ahelyett ez karcsú, de a Golfba bőven elég lenne és meg tudná hajtani a 12"-t is, igaz nem ütné szét az autót az biztos
nem kell szétütni... most ragasszuk össze hogy ne nyekeregjen.  hehe
Naplózva
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #14925 Dátum: 2014.04.23 szerda, 22:12:16 »

Ahelyett ez karcsú, de a Golfba bőven elég lenne és meg tudná hajtani a 12"-t is, igaz nem ütné szét az autót az biztos
nos. mivel hamarosan egyéb projekt miatt kell a csomagtartó, eladó egy üres kb 37 literes láda. (zöldségdobozos projekt miatt nem megy bele, így pont elfér 6 doboz, ami ládával csak 4 lenne ami már neki nem elfogadható...)
Koko, ami -jelen állás szerint- van/lenne:
- 8 hangszórós golf
- jvc fej,

amin gondolkodok, hogy az első szett az mindenképpen kuka, + kábelek. mi legyen hátul? legyen ledugózva, vagy magasat ki és mélyet a közepek helyére? vagy oda is egy ugyanolyan szettet mint előre? egy erősítő még lehet hogy elfér a háttámlára de az most nem szempont.

a lényeg jelenleg hogy ne nyikorogjon olyan rohadtul a műszerfal, az meg lesz oldva.
Naplózva
kokaikoko
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2747


SouthparKarcsi


« Új hozzászólás #14926 Dátum: 2014.04.24 csütörtök, 06:03:07 »

nos. mivel hamarosan egyéb projekt miatt kell a csomagtartó, eladó egy üres kb 37 literes láda. (zöldségdobozos projekt miatt nem megy bele, így pont elfér 6 doboz, ami ládával csak 4 lenne ami már neki nem elfogadható...)
Koko, ami -jelen állás szerint- van/lenne:
- 8 hangszórós golf
- jvc fej,

amin gondolkodok, hogy az első szett az mindenképpen kuka, + kábelek. mi legyen hátul? legyen ledugózva, vagy magasat ki és mélyet a közepek helyére? vagy oda is egy ugyanolyan szettet mint előre? egy erősítő még lehet hogy elfér a háttámlára de az most nem szempont.

a lényeg jelenleg hogy ne nyikorogjon olyan rohadtul a műszerfal, az meg lesz oldva.
"A" verzió: legyen elöl-hátul ugyanolyan szett és kész, max. az első szett kábeleit cseréltetném, a hátsókkal nem bajlódnék. "B" verzió: csak első szett és az ülés alá egy aktív mély.
Naplózva

2005 2.2 TDCi Turnier Ghia - ezüst, no zene egyelőre...ebben már nem is lesz.  TA-Technix -30mm
R.I.P. 2005 2.0 TDCi Turnier Ghia - Piros és baró
zeix
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 318



E-mail
« Új hozzászólás #14927 Dátum: 2014.04.25 péntek, 13:20:37 »

Sony 6cd van a kocsiban, de akadozva játssza le a lemezeket.
Lehet ezeket javítani és milyen áron?

A másik kérdésem, hogy erre lehet kötni telefon kihangosítót?
Köszi!
Naplózva

ST220, EBC BRAKES, BILSTEIN B8 futómű, 2004, B4Y, ESP, tempomat stb. Smiley
zeix
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 318



E-mail
« Új hozzászólás #14928 Dátum: 2014.04.25 péntek, 17:41:12 »

Sony 6cd van a kocsiban, de akadozva játssza le a lemezeket.
Lehet ezeket javítani és milyen áron?

A másik kérdésem, hogy erre lehet kötni telefon kihangosítót?
Köszi!

Most próbáltam eredeti lemezzel is.
Az 1-es cd rack-ben minden lemez akad, csak tudnám miért.
Naplózva

ST220, EBC BRAKES, BILSTEIN B8 futómű, 2004, B4Y, ESP, tempomat stb. Smiley
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #14929 Dátum: 2014.04.25 péntek, 20:14:50 »

Hátha valaki nem olvassa az adok-veszeket, de erősítőt, mélynyomót kíván venni:
Mac Audio z4100 erősítő, DLD ST-250 mélynyomó, jel átalakító
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
NPeter
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88



E-mail
« Új hozzászólás #14930 Dátum: 2014.04.25 péntek, 21:25:50 »

Sziasztok!

Nemrégiben lettem mondeo-s és vettem egy 2003 végi mk3-ast. Van benne egy nokia kihangosító amiről kb. ennyit tudok (de ezt is csak azért gondolom, mert a (felvevő?)gombra az van írva, hogy nokia.  Grin A váltó mellett van két apró kütyü, az egyik a nokia CK-7W gombjára hasonlít nagyon a másik egy fekete fényes gomb és kapcsoló nélküli valami (ez fogalmam nincs mi lehet, valaki nem tudja esetleg?), meg egy nokia telefontartó egy kábellel ami be van vezetve a rádió fejegysége mögé. A problémám az, hogy sehogyan sem látja a telefon a kihangosítót, egyszerűen nem tudok rájönni, hogyan kellene aktiválni. Ha jól tudom, a gomb környékén lennie kellene lennie egy lednek ami jelzi, ha be van kapcsolva, de bármit teszek, ráadom a gyújtást, nyomkodok bármit, nem tudom világításra bírni illetve a telefon sem látja. Néztem már a rádió menüjében is ott sem jelenik meg a bluethoot menü, szóval innentől tanácstalan vagyok. Ha már ott van, jó lenne használni. Tudjátok esetleg, hogyan tehetném láthatóvá a telefon számára?

Előre is köszönöm szépen a segítséget!

Szerk: ja és a kis fekete bigyó az nem a mikrofon, mert az a fejem felett van a lámpánál
« Utoljára szerkesztve: 2014.04.25 péntek, 21:31:58 írta NPeter » Naplózva

Ford Fusion SE (USA) 2.0 Automata | 2016
Mondeo MKIII 1.8 ambiente 110LE | 2003.08
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #14931 Dátum: 2014.04.26 szombat, 10:17:57 »

Sziasztok!

Nemrégiben lettem mondeo-s és vettem egy 2003 végi mk3-ast. Van benne egy nokia kihangosító amiről kb. ennyit tudok (de ezt is csak azért gondolom, mert a (felvevő?)gombra az van írva, hogy nokia.  Grin A váltó mellett van két apró kütyü, az egyik a nokia CK-7W gombjára hasonlít nagyon a másik egy fekete fényes gomb és kapcsoló nélküli valami (ez fogalmam nincs mi lehet, valaki nem tudja esetleg?), meg egy nokia telefontartó egy kábellel ami be van vezetve a rádió fejegysége mögé. A problémám az, hogy sehogyan sem látja a telefon a kihangosítót, egyszerűen nem tudok rájönni, hogyan kellene aktiválni. Ha jól tudom, a gomb környékén lennie kellene lennie egy lednek ami jelzi, ha be van kapcsolva, de bármit teszek, ráadom a gyújtást, nyomkodok bármit, nem tudom világításra bírni illetve a telefon sem látja. Néztem már a rádió menüjében is ott sem jelenik meg a bluethoot menü, szóval innentől tanácstalan vagyok. Ha már ott van, jó lenne használni. Tudjátok esetleg, hogyan tehetném láthatóvá a telefon számára?

Előre is köszönöm szépen a segítséget!

Szerk: ja és a kis fekete bigyó az nem a mikrofon, mert az a fejem felett van a lámpánál

Szia!

Ha a tartótól megy kábel, akkor az szerintem még aktív cucc, és nem bluetoothos. Azt csak adott nokia készülékkel tudod használni, a készülék alján lévő csatlakozóval. Nekem is ilyen volt régen.
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
NPeter
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88



E-mail
« Új hozzászólás #14932 Dátum: 2014.04.26 szombat, 11:38:20 »

Szia!

Ha a tartótól megy kábel, akkor az szerintem még aktív cucc, és nem bluetoothos. Azt csak adott nokia készülékkel tudod használni, a készülék alján lévő csatlakozóval. Nekem is ilyen volt régen.

Köszönöm a választ!
Igen a tartótól megy. Akkor ezért kaptam hozzá egy nokia 6230-at ajándékba. :-) Ebben az esetben beszerzek egy kihangosítót ezt meg kikapom belőle.
Naplózva

Ford Fusion SE (USA) 2.0 Automata | 2016
Mondeo MKIII 1.8 ambiente 110LE | 2003.08
sendrew
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332



E-mail
« Új hozzászólás #14933 Dátum: 2014.04.27 vasárnap, 14:55:24 »

Elöl nekem macaudio koaxok vannak a mondeo specifikus oválok,plusz egy pár hertz csipogó hangváltóval megtámogatva, hogy kicsit szebb legyen a hangzás.

Idáig az ehhez gyártott kábel átalakítóval volt a hangszóró bekötve.
Ezeket, most kiiktattam és direktbe kötöttem a hangszóró kábelt rézsarukkal. Órisi lett a hangzásbeli különbség.
A cinek magasbbak, fémesebbek lettek, a mélyek mélyebben szólnak stb. Kinyílt a tér.
De jó lenne átkebelezni az gész verdát, normális drótokkal Smiley  eljen
Naplózva

2008. Ford S-MAX 2.0 Titanium 145LE
2008. Ford Focus 1.6    101LE

EX:
2001. Ford Ka 1.3 60LE
2004. Ford Mondeo Turnier Trend 1.8 16V 125LE  LPG
2007. Ford Fiesta 1.25    75LE

Az autó nyomokban Ghia elemeket tartalmazott
NPeter
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88



E-mail
« Új hozzászólás #14934 Dátum: 2014.04.27 vasárnap, 15:53:22 »

Találtam még valamit. Az utas oldali napellenzőbe van egy dvd? kijelző, viszont nem látok rajta sehol bemenetet, semmi félé csatlakozó nincs rajta. Elvileg a fejegység nem járt hozzá, viszont valami csatinak csak lennie kellene rajta, ahonnan a képet/hangot kapja, de nem látok rajta sehol lyukat. Kész felfedezőtúra... :-)
Naplózva

Ford Fusion SE (USA) 2.0 Automata | 2016
Mondeo MKIII 1.8 ambiente 110LE | 2003.08
Zoleex
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6653



E-mail
« Új hozzászólás #14935 Dátum: 2014.04.27 vasárnap, 16:07:22 »

Találtam még valamit. Az utas oldali napellenzőbe van egy dvd? kijelző, viszont nem látok rajta sehol bemenetet, semmi félé csatlakozó nincs rajta. Elvileg a fejegység nem járt hozzá, viszont valami csatinak csak lennie kellene rajta, ahonnan a képet/hangot kapja, de nem látok rajta sehol lyukat. Kész felfedezőtúra... :-)

Csavarozd le.....gondolom a felfogatásnál vannak átvezetve a drótok (máshol nem is lehet).
Naplózva

2001.06. MKIII 2.0 TDDI 115LE Turnier, Ghia
2008.04. MKIV 2.0 TDCI 140LE Turnier, Tit.X
NPeter
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88



E-mail
« Új hozzászólás #14936 Dátum: 2014.04.27 vasárnap, 16:10:19 »

Csavarozd le.....gondolom a felfogatásnál vannak átvezetve a drótok (máshol nem is lehet).
Logikus, csak azért nem merek egyelőre nekiállni, mert nem tudom meddig kell majd bontani, hogy megtalálja a másik végét. Bár kíváncsi természetű vagyok, a vége úgyis az lesz, hogy lekapom...  Grin
Naplózva

Ford Fusion SE (USA) 2.0 Automata | 2016
Mondeo MKIII 1.8 ambiente 110LE | 2003.08
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #14937 Dátum: 2014.04.28 hétfő, 10:43:18 »

Logikus, csak azért nem merek egyelőre nekiállni, mert nem tudom meddig kell majd bontani, hogy megtalálja a másik végét. Bár kíváncsi természetű vagyok, a vége úgyis az lesz, hogy lekapom...  Grin

Ha jól csalódom, akkor a bal oldali felfogatás fémes, ott lehet az ajtó mellé tekerni ha oldalról sütne a nap, azon mennek át a kábelek, legalábbis az általam látottaknál. Ez nem csak egy tft kijelző tolató kamerához?
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #14938 Dátum: 2014.04.28 hétfő, 10:51:16 »

"A" verzió: legyen elöl-hátul ugyanolyan szett és kész, max. az első szett kábeleit cseréltetném, a hátsókkal nem bajlódnék. "B" verzió: csak első szett és az ülés alá egy aktív mély.
ez lesz  worship
Naplózva
NPeter
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88



E-mail
« Új hozzászólás #14939 Dátum: 2014.04.28 hétfő, 18:58:36 »

Ha jól csalódom, akkor a bal oldali felfogatás fémes, ott lehet az ajtó mellé tekerni ha oldalról sütne a nap, azon mennek át a kábelek, legalábbis az általam látottaknál. Ez nem csak egy tft kijelző tolató kamerához?

Jobb oldalon van, de szerintem is a ott mennek a madzagok, máshol csak kilátszanának. Ahhoz, hogy megkeressem a másik végét le kell bontanom a kárpitot?  conf Valamivel okosabbnak néz ki, mint a tolatókamera kijelző, van rajta play, stop, meg hangerő gomb is, meg a hátán egy hangszóró. :-) Amúgy igen, van egy tolatókamerám is, az meg kijelző nélkül  vigyor, annak legalább már megvan a csatija ahová a kijelző menne... Majd veszek hozzá valami AV-IN-es GPS-t, az úgyis hasznos jószág, mert, még ha rá is tudnám dugni erre a kijelzőre, ez pont a rossz oldalon van.
Naplózva

Ford Fusion SE (USA) 2.0 Automata | 2016
Mondeo MKIII 1.8 ambiente 110LE | 2003.08
Zoleex
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6653



E-mail
« Új hozzászólás #14940 Dátum: 2014.04.28 hétfő, 19:06:34 »

Jobb oldalon van, de szerintem is a ott mennek a madzagok, máshol csak kilátszanának. Ahhoz, hogy megkeressem a másik végét le kell bontanom a kárpitot?  conf Valamivel okosabbnak néz ki, mint a tolatókamera kijelző, van rajta play, stop, meg hangerő gomb is, meg a hátán egy hangszóró. :-) Amúgy igen, van egy tolatókamerám is, az meg kijelző nélkül  vigyor, annak legalább már megvan a csatija ahová a kijelző menne... Majd veszek hozzá valami AV-IN-es GPS-t, az úgyis hasznos jószág, mert, még ha rá is tudnám dugni erre a kijelzőre, ez pont a rossz oldalon van.

A jobb oldalon valószínű, hogy az A oszlop borítás alatt mennek le a kábelei. 
Naplózva

2001.06. MKIII 2.0 TDDI 115LE Turnier, Ghia
2008.04. MKIV 2.0 TDCI 140LE Turnier, Tit.X
NPeter
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88



E-mail
« Új hozzászólás #14941 Dátum: 2014.04.28 hétfő, 19:08:08 »

A jobb oldalon valószínű, hogy az A oszlop borítás alatt mennek le a kábelei. 

Értem, köszönöm. Hát akkor egy erős pillanatomban nekifogok kárpitot bontani.
Naplózva

Ford Fusion SE (USA) 2.0 Automata | 2016
Mondeo MKIII 1.8 ambiente 110LE | 2003.08
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #14942 Dátum: 2014.04.28 hétfő, 19:10:23 »

Értem, köszönöm. Hát akkor egy erős pillanatomban nekifogok kárpitot bontani.


2 mozdulat...... nem kell erős pillanat.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
NPeter
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88



E-mail
« Új hozzászólás #14943 Dátum: 2014.04.28 hétfő, 19:12:48 »


2 mozdulat...... nem kell erős pillanat.

Akkor nekem lesz az 4 is :-) Első autóm, nincs nagy tapasztalatom ilyen téren, így most kell megszereznem minden ilyen irányú tudást, de ami késik, nem múlik.
Naplózva

Ford Fusion SE (USA) 2.0 Automata | 2016
Mondeo MKIII 1.8 ambiente 110LE | 2003.08
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #14944 Dátum: 2014.04.28 hétfő, 19:20:39 »

Akkor nekem lesz az 4 is :-) Első autóm, nincs nagy tapasztalatom ilyen téren, így most kell megszereznem minden ilyen irányú tudást, de ami késik, nem múlik.

Húzd ki az ajtó kédergumit. Fentről óvatosan nyúlj alá az A oszlopkárpitnak, a felső patent rögzítve van műanyag szállal (légzsák miatt) ezt akaszd ki a kárpitból.
Lejjebb van még fehér patent, óvatosan ezekkel mert törnek.
A műszer oldalán vedd le a kis takaró fedelet is.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26666


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #14945 Dátum: 2014.04.30 szerda, 08:34:38 »


Tegnap kicseréltem csak az egyik csipogót. Volt még kettő otthon, ami a típusspecifikus pioneer (ts 170ci) hangszórókhoz járt.

Szóval ez annyira volt típusspecifikus, hogy 1 órát bibelődtem vele, hogy szép is, meg jó is legyen.
És az eredmény:

- Egyrészt a csipogóhoz adott tartókat faragni kellett.
- A faragás után szépen beragasztani (ez egész jól sikerült, meg is lepődtem magamon  vigyor3)
- a gyári kábel qva rövid, szóval szinte a műszerfalon belül forrasztgattam már


És a lényeg, hogy szinte ugyanúgy szól, mint a gyári.  taps Szóval a másik az marad szerintem a polcon.  nyes
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #14946 Dátum: 2014.04.30 szerda, 09:25:57 »

Tegnap kicseréltem csak az egyik csipogót. Volt még kettő otthon, ami a típusspecifikus pioneer (ts 170ci) hangszórókhoz járt.

Szóval ez annyira volt típusspecifikus, hogy 1 órát bibelődtem vele, hogy szép is, meg jó is legyen.
És az eredmény:

- Egyrészt a csipogóhoz adott tartókat faragni kellett.
- A faragás után szépen beragasztani (ez egész jól sikerült, meg is lepődtem magamon  vigyor3)
- a gyári kábel qva rövid, szóval szinte a műszerfalon belül forrasztgattam már


És a lényeg, hogy szinte ugyanúgy szól, mint a gyári.  taps Szóval a másik az marad szerintem a polcon.  nyes


.....szinte.....

Gyári fejegységgel, mp3-al......és azokkal a fülekkel......ne is csodálkozz, hogy neked minden egyforma!  hehe
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26666


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #14947 Dátum: 2014.04.30 szerda, 09:27:46 »


.....szinte.....
 mp3-al......és azokkal a fülekkel......

Milyen mp3?  nyes A Bartókot hallgattam.  hehe
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #14948 Dátum: 2014.04.30 szerda, 09:30:47 »

Milyen mp3?  nyes A Bartókot hallgattam.  hehe

Az sem jobb........
De a Bartókon nincsenek is magas hangok!  nyes
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26666


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #14949 Dátum: 2014.04.30 szerda, 09:35:17 »

Az sem jobb........
De a Bartókon nincsenek is magas hangok!  nyes

Jó, akkor majd kölcsön kérem a Géj Ricsi cd-det, és azzal is kipróbálom.  taps
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Oldalak: 1 ... 292 293 294 295 296 297 298 [299] 300 301 302 303 304 305 306 ... 366   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.094 másodperc alatt készült el 22 lekéréssel.